Új privát üzeneted érkezett!

Róki!

Gratulálok és sok boldogságot, örömet kívánok a babádhoz!!!

Kata!
Aludtam volna? Lehet. :wink: Férjem éber volt, de ő úgy emlékszik, hogy Ágiék nem veszik le. :roll:
Mi újság Veletek? Nem nagyon írsz... :(
osoa75
 
 


Sziasztok!

Jó régen írtam már, biztosan nem is emlékeztek, hogy kérdezősködtem pár hónapja. Azóta sajna veszélyeztetett terhes lettem, de ennek vége, és kiderült, hogy szülhetek természetes úton, éljen! :) (A méhlepény a méhszájon tapadt, ami ugye automatice császár.) Áprilisban megyek Ágihoz tanfolyamra, de még mindig nem döntöttem, el, hogy hol szülök... Végülis még van egy kis időm (32 hetes vagyok). :)

Kérdés: van-e olyan vizsgálat, amit mindenképpen meg kell csináltatni az otthonszüléshez, és aminek az eredményét soká kapja meg az ember? Pl. aids teszt, ilyesmi? Mert akkor már most megcsináltatom inkább, nehogy azon múljon.

Az egyik topikban meg ez volt (korosztályos topik lenne, de nem csatlakoztam hozzájuk, csak néha olvasom őket): "Szüljön is csak otthon, meg is érdemli!!! :lol: És annyi jót kívánok neki mint amennyit egy otthonszülés adhat! :lol: Olyan jól felkészült teammel meg műtővel stb. :lol: " (Horváth Ágnesről volt szó, akiről valaki hallotta, hogy majd otthon akar szülni.) Ti már túl vagytok azon, hogy az ilyen szövegen felhúzzátok magatokat? Én, még ha nem is fogok otthon szülni, sosem mondanék ilyet. És még az első gyerek előtt én is felelőtlennek tartottam az otthonszülőket, de akkor sem mondtam volna ezt így. Egyébként vicces, hogy a hozzászólás írójának fogalma sincsen, hogy egy otthonszülés mennyi jót adhat az embernek és a babának is, sőt. :) Komplett tájékozatlanság. De akkor meg minek szól hozzá... Ilyenkor úúúúgy beírnék neki, hogy először talán nézzen körül, és ha majd ismeri a témát, akkor beszéljen... Na, mindegy, eme hosszú hozzászólásból is látszik, hogy én még nem tudok simán átlépni az ilyesmin... :oops:

Mentek majd a tüntetésre?

Fringilla
fringilla
 
 


Mármint "ha nem is fogok otthon szülni"-t úgy értem, hogy ha végül mégis a kórházat választom. :) Tudok ám fogalmazni... :oops:
fringilla
 
 

 
 

Szia Fringilla,
milyen jó, hogy szülhetsz hüvelyi úton, akárhol is szülsz majd végül! :)
Igen, Aids-tesztet kérnek Ágiék, de a Mária utcában az is megvan egy hét alatt. Legalábbis nekem annyi volt 11 éve. És ha "névtelenül" kéred (ami nem névtelen, hanem csak nem kapsz nagyon hivatalos papírt), akkor ingyenes (volt). (Névvel ált. azok kérik, akiknek pl. vízumhoz kell, na, azoktól gombolnak le rendesen.)

Természetesen mi megyünk az ápr. 7.-i összejövetelre (tüntetés/találkozó, akármi).


Á, az ilyen felelőtlenség-dumákon régen én is kibuktam, de ma már nem vesztegetek rá energiát. Akit tényleg érdekel, azzal meg lehet beszélni. A férjem ugyanezt mondja: a kollégái tudják, hogy otthon szültünk, és csodabogárnak tartanak. (Na jó, a párom ki is rí elég rendesen az ügyvédek közül. :P)
Szóval nem mondom, hogy nem érint meg érzelmileg, de már nem érzek késztetést, hogy választ írjak, vagy betelefonáljak a rádióba, stb.
h_szilvi
 
 


Szilvi,
köszi a gyors reagálást! :) És más ilyesmi vizsgálat nincsen, amit külön meg kell csináltatni? Kicsit izgulok, mert most a hülye (bocs) kórházi összevisszaság miatt fogalmam sincsen, hogy ha kórházba mennék, akkor mikor kell fizetnem, és mennyit. Állandóan változtatnak... :evil: Ráadásul oda tutira nem megyek, ahová tartozom (nem maradhat velem a baba éjszakára :? ), és az ügyeletesnél sem vagyok hajlandó szülni (az Istvánban szülnék, de találkoztam már ott olyan dokikkal, hogy semmi pénzért nem szülnék náluk... :roll: ). Szóval érdekes a helyzet. Csak tudnám, hogy hogyan nem lehet megérteni, mekkora különbség van kórház és kórház, orvos és orvos között. :? Na, most puffogtam egy sort, bocs! :oops:

"Tüntetés": igen, én is gondolkoztam, hogy minek nevezzem, de hirtelen nem jutott eszembe jobb szó. Az "összejövetel" sokkal jobb. :D

Akkor lehet, hogy idővel én is higgadtabban tudom majd kezelni a negatív beszólásokat? :wink: Tényleg az háborít fel a legjobban a pocskondiázókban, hogy egyrészt ők nem tájékozódnak az otthonszülésről, másrészt fogalmuk sincsen, hogy az otthonszülők általában klasszisokkal tájékozottabbak az egész szülést illetően, mint ők.

F.
fringilla
 
 


Fringilla,
persze kell még Ágiéknak 37. heti uh-lelet, de azt úgyse tudod "jó előre" megsináltatni! :wink:

Nem is tudom, mi lesz itt a kórházi szülések terén... Biztos nem te vagy az egyetlen,a ki nem akar (és nem is fog!) a körzetes kórházban szülni. Mi lesz az a kritukus tömeg, hogy át kelljen gondolni az egészet? Hogy x kórházba akkor se mennek pl. a nők, ha csak ott szülhetnének ingyen?! Á, már ezen sem húzom fel magam, csak csóválom a fejem...
h_szilvi
 
 


Sziasztok,

bekukkantok néha ide, tetszik a topic.
Én a Kútvölgyiben szültem Rákóczi Ági - Vida Gábor párosnál. Szép volt, természetes, és a terhesgondozás sem rutineljárások személytelen sora volt. Nem beszélve az "utógondozásról". Számomra nem is az a fontos, hogy hol szülök, hanem, hogy a férjemmel együtt ők kísérjék, és otthonszülésre azért vágynék, mert nem tudom elképzelni, hogy hosszabb ideig a kislányom nélkül legyek. (ő most fél éves). De nem erről akarok beszélni, csak így talán érthetőbb leszek.

Fringilla!

Először is gratulálok, hogy így alakul a terhességed.
Nem tartom túlzásnak a reakciódat. Hányszor és hány helyen elküldték melegebb éghajlatra ezt a nőt. Megszokhattuk már, hogy ebben az országban mindig olyanok a döntéshozók, akik nemigen tudják, miről beszélnek és döntenek. Pl. az iskolák és a tanítás sorsát sem lehet csak pénzügyi szempontok szerint nézni.
Mindenki beláthatja, hogy azért mert bezárnak szülészeteket, még nem lesz kevesebb szülés, csak a szülésznőkre fog nagyobb teher nehezedni, egyszerűen akadályozni fogja őket ez a munkájukban. De várható volt, hogy H.Á.-nak és a mögötte állóknak, nemcsak a kórházi szülésről, hanem az otthoniról is érdekes elképzelései lesznek. Mert hát szerintem sokunknak (akik kórházban szültünk, de nem a hely a lényeg, hanem a szülésünket kísérők), alternatíva lehetne az otthonszülés. Csak hát ehhez ugye foglalkozni kéne a dologgal azoknak, akiknek ez a munkája hivatalból, de hát ebben a zavaros eü-reformos időben... és egyáltalán... A hozzá nem értést vagy a tájékozatlanságot még a szemléleti különbséget is már velejárójának tekinthetjük, de az arroganciát szerintem kikérhetjük magunknak., különösen, hogy életünk legfontosabb és legintimebb dolgairól van szó.
Nem lehet, hogy többek között azért ilyen, mert rossz volt a születése...?

Jó szülést, sok tejet mindenkinek, akinek pedig már "kint" van a babája, sok örömet!
memme
 
 


Sziasztok!

Fringilla! Örülök, hogy természetesen szülhetsz. :)

Néha én is bepipulok, amikor hallok negatív dolgokat az otthonszülésről. De most már annyira nem jellemző... A tudatlanságuk miatt ítélkezőket sajnálom, mert nem tudhatják, hogy milyen ténylegesen az otthonszülés és miről maradnak le.
Én örülök, hogy megismerkedtem az otthonszülés lehetőségével, megkerestem, utánajártam, és meggyőződtem róla, hogy ez lesz a jó nekünk. Csodálatos élmény volt a szülésem, és még egy gyerkőcöt biztos szeretnénk :)
Egyébként pedig az otthonszülésem óta rengeteget változtunk a férjemmel, nagyon meghatározó élmény volt és nagyon természetes.

Megyünk mi is 7-én!!!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok!

Fringilla!

Remélem nagyon szuper szüléélményed lesz!

Ami pedig a beszóláokat illeti, hát... :cry: :evil: :cry:
Sajna én vagyok olyan marha, ha találkozom ilyesmivel, nem bírom szó nélkül megállni, s próbálok nagyon kedves hangnemben felvilágosító órát tartani. :) De, hogy minek, arra még nem jöttem rá. Néha teljesen reménytelen a dolog. Igaz viszont, ha legalább egy embernél elérem, hogy gondolkozzon el egy kicsit, netalán még a végén egyet is fog velem érteni (volt már rá példa, azóta az illető köszöni nekem, hogy otthon szült :D ), akkor már megérte.
Ennek ára, hogy általában kapok hideget-meleget, sokszor meg nem engedhető stílusban. Én ezt szoktam kikérni magamnak. Mert, bár lehetünk totál ellentétesw véleményen, attól még illene odafigyelni, milyen hangnemben társalkodunk, s ne a másik alázása, becsmérlése legyen a cél.
Mára eljutottam arra a szintre, hogy reagálok ugyan, de nem hagyom magam felbosszantani. Nem éri meg. A tudatlanság ellen semmit se lehet tenni, ha süket fülekre találok. Csak akkor van erre esély, ha intelligens módon meghallgatnak, akkor lehet beszélgetni.
Persze, mindez csak akkor derül ki, ha már beírtam valahova. :wink:

Amúgy ki az a Horváth Ágnes, aki otthon szeretne szülni???

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Bocsánat,
én valamit félre-olvastam, -értettem. Azt hittem H. Á.-nak ez a véleménye az otthonszülésről. Úgyhogy azt visszavonom, amit ezügyben neki tulajdonítottam volna, és ezért elnézést.
A véleményem többi részét viszont továbbra is fenntartom. Egyszer elhangzott az is a szájából (az ügyeleti időben való orvos választhatósággal kapcsolatban), hogy bármelyik orvos, bárhol le tud vezetni egy szülést. Persze. Csak nem mindegy hogyan. De hát ha úgyis otthon akar szülni, valóban logikus: mit érdekli őt, mi történik a kórházakban. Viszont nem értem: ha az otthonszülés kis hazánkban jelenleg csak egy kis elszánt csapat megtűrt tevékenységének köszönhető, akkor ő mint eü. fő-fő szakember hogy jön ebbe a képbe?
Ez most így elég vulgáris stílusú hozzászólás volt, bocs.
De ami az otthonszülést és a környezet reakcióját illeti: nálunk a védőnő eleinte még azt is nehezen vette be, hogy nem az itteni kórházban szülök. (Nem budapesti vagyok). Az egy barátnőm kivételével, akinek az elképzelései között szerepelt az otthonszülés, megrökönyödve néz rám, ha ez szóba jön mint lehetőség. De szerintem sem kell nekiállni erőnek erejével győzködni őket. Még akkor is csóválják a fejüket amikor elmesélek egy két szülőszobán történt vidám eseményt. Mert az emberek rémtörténeteket várnak, és csalódottak, ha nem kapják meg. Mint annyi mindenben, a szemléletváltás itt is egy generációváltással fog csak bekövetkezni, Nováky Ritának igaza van ebben.
Viszont nagyon bíztató az otthonszülőket hallani-olvasni!
memme
 
 


Hali!

De jó sokan reagáltatok, köszi! :) Majd este próbálok jönni, most tennivaló van... :)

F.
fringilla
 
 


Én még mindig nem tudom, ki az a Horváth Ágnes. :(
Nem áruljátok el nekem? :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Dodó,

ritkán olvasok híreket, de azt hiszem, H.Á. az Egészségügyi Minisztérium államtitkára. vagy valami ilyesmi, lényeg, hogy egy roppant mód unszimpatikusan nyilatkozgató 35 körüli nő.
sz_kata
 
 


Bocs, Dodó,
elfelejtettem a kérdésedre válaszolni, de gyorsan korrigálni akartam.
Kata, milyen finoman fogalmazol. De hát valóban. Nem arról van szó, hogy az emberek többsége ne látná be, hogy változtatásokra szükség van. És világos, hogy ez érdekeket sért. De egyrészt sok értelmetlen dolog történik, másrészt nem mindegy, hogy ezt hogyan kommunikálják az emberek felé. tanítok, és tudom, hogy a gyerekek a kellemetlen dolgokat is könnyebben elfogadják, ha partnerként kezeljük őket és kedvesen beszéljük meg a dolgot. Ha felém egy gyerek negatívan viszonyul, akkor ismeg kell őriznem a kedves, de minimum a tárgyilagos hangnemet. És ez hiányzik a t. államtitkár asszonyból. Ha csak száraz stílusban reagálna a kérdésekre, már az is haladás lenne.
Bár nem rám tartozik, kíváncsi lennék, hogy kit kérne meg a szülése kísérésére.
memme
 
 


Fringilla! Én frissebben csináltattam az AIDS-tesztet, mint Szilvi, és nekem sokat kellett rá várnom. Nem emlékszem, mennyit, de sokat. Talán 5 hetet? Járj utána, melyikünktől kapott infó állja meg a helyét!

hordozo
 
 


Ági, Szilvi,
köszi az AIDS tesztes infot, akkor inkább gyorsan utánanézek, hogy mennyi idő, és megcsináltatom hamar, ha soká tart.

Dodó,
én sem tudtam egy héttel ezelőttig, hogy ki H.Á., de aztán a dokim említette, és azóta tudom. A lányok jól leírták a lényeget. :wink:

Ez a fizetős kórházasdi meg azért borzasztó, mert vannak, akik X. kórházban szülnének az ottani normális hozzáállás miatt, csak az ügyeletesnél, mert nincsen pénzük. És akkor most mit csináljanak, ha nem tudják kifizetni a 30%-ot? Törődjenek bele, hogy a "kötelező" kórházukban olyan ellátást kapnak, ami nekik nem elviselhető? Ááááá. :evil: Mondjuk, ki tudja, hogyan változtatják még meg ezt a dolgot, már azt sem tudom, hogy jelenleg mi a pontos helyzet... :? :evil:

Nekem amúgy nem lenne gondom a kórházzal (én egy kicsit jobban biztonságban érezném ott magam), ha azzal szülhetnék, akivel akarok, és mindenki más békén hagyna, nem zargatna fél óránként, hogy akkor most ő megvizsgál, meg ctg-t rak rám, meg burkot repeszt, meg ez, meg az. A nyugalom hiányzik ott nekem, a háborítatlanság. És ez már rögtön a bemenetelkor kezdődik a felvételi procedúrával... Jaj, nehéz ez a döntés.

Látom, azért nem én vagyok az egyetlen, aki felvilágosító órát tartana a tudatlanoknak. :D De én is úgy vagyok vele, hogy miután már egyéb témákban többször "felsültem" (azaz kénytelen voltam rájönni, hogy aki homokba dugja a fejét, az semmit nem hall meg, hiába érvel az ember logikusan), már inkább bele sem megyek ilyen vitákba. Csak közben meg belülről feszít a mondanivaló, és időbe telik, amíg lenyugszom...

Muszáj mennem, megjöttek a gyerekek a fürdésből. :)

F.
fringilla
 
 


Köszi, most már tudom, ki az a H. Á.
Ő akarna otthon szülni????????? :shock: :roll: Hát ez meglep.
Minden másban is egyetértünk. :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


hordozo írta:Fringilla! Én frissebben csináltattam az AIDS-tesztet, mint Szilvi, és nekem sokat kellett rá várnom. Nem emlékszem, mennyit, de sokat. Talán 5 hetet? Járj utána, melyikünktől kapott infó állja meg a helyét!


Ó, bocsánat, nem akartam félretájékoztatni senkit, én '95-ben csináltattam, :oops:, az valóban már régebben volt. ("Visszaesőktől" Ági nem szokott újabb tesztet kérni.)
h_szilvi
 
 


dodó,

a jelenlegi rendszer mellett én nem csodálkozom, hogy a tisztelt államtitkár asszony inkább otthon szülne :lol: otthon megválaszthatja a bábáját, sőt a dúláját is :lol: :wink:

én egyébként nem értem állam bácsit. nem kerül az az államnak sokkal többe, hogy x kórházban pl nem lehet a mamával a baba + megtömik cukros vízzel + senki sem segít az anyának a szoptatásban :arrow: ergo eleve hátránnyal indul az anyuka a szoptatásnak nevezett csodálatos projektben. aztán persze gyorsan jön a tápszer, aminek nagy része államilag támogatott. hány millió is megy el tápszertámogatásra??
a sok allergiás csecsemő kezeléséről már nem is beszélek...... :evil:
sz_kata
 
 


Kata,

:D Én viszont "csodálkozom". Végtére is többek között ő is papol az új rendszer tökéletes volta mellett, amiben ugye jóformán nem lehet szabadon szülészt választani, max. jó pénzért.
Aztán pont neki nem felelne meg ez a lehetőség?? :D :D Ejnye, de finnyás lett hirtelen! :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Sziasztok,

Igen, ezt furcsállom én is. Nem szeretek nyilvános közszereplők ügyein csámcsogni, de azt hiszem, hogy itt más a helyzet. Mint magánember azt művel és gondol, amit akar, de azt hiszem érthető, ha sokan felfigyelnek egy ilyen mondatára. Ha nem így nyilatkozgatott volna, még talán az is felmerülne bennem, hogy ha egy ilyen magas polcon levő hivatalosság otthonszülésről nyilatkozgat, ez előbbre is viheti az ügyet. De szkeptikus vagyok.
memme
 
 


dodÓ írta:Kata,

:D Én viszont "csodálkozom". Végtére is többek között ő is papol az új rendszer tökéletes volta mellett,
Aztán pont neki nem felelne meg ez a lehetőség?? :D :D Ejnye, de finnyás lett hirtelen! :wink:



Miért, és az, hogy Pokorni oktatási miniszter volt, de a saját gyerekei waldorfba járak, az milyen már?! :P :lol:


A politikusok, és ezt azt hiszem megszokhattuk már, egy kicsit egyenlőbbek a többi embernél. (Állatfarm után szabadon.)
h_szilvi
 
 


OFF: Szilvi :) az még hagyján, hgoy miniszter volt, de mikor már nem az ő pártja volt hatalmon, akkor hetekig tiltakozott az alsóban osztályzás megszüntetése a és a tornából/rajzból/énekből megbukás eltörlése ellen :evil: ON

Szívesen mennék én is "összejönni" 7-én, aznap született a kisfiam - kórházban, az előző összejövetel helyén és napján :wink:

HÁ orvos eredetileg, csak tudja, miről beszél és miért szülne otthon :wink:

indianyo
 
 


Indi,
természetesen BÁRKI jöhet 7.-én! Különösen,hogy közvetlenül előtte vana "pelenkás tüntetés", és az "folyik majd át" az otthonszületett gyerekek találkozójába... (Tényleg, emlékszem, hogy akkor megbeszéltük, hogy Dominó pont ott és akkor...) :D

Istenem, eddig meg lehetett bukni tornából?!
h_szilvi
 
 


Áááá, egyre izgibb dolgok derülnek ki minisztereinkről. :wink: :lol: :lol:

Szilvi, bizony, eddig akár tornából is meg lehetett bukni. Nekem anno általánosban majdnem sikerült is. :D Hiába, sose voltam nádszál kisasszony. A kötél vége meg túl magasan volt fenn. :(

Node mit számít? Itt vagyok, s egyáltalán nem zavar, hogy bukdácsoltam abból a fránya tornából. (Ja, azt meg csak úgy súgom, hogy ennek ellenére egy bizonyos sportból leigazolt versenyző is voltam, párhuzamosan abban az időben. :oops: )

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Bukás tornából...

Ezt nem tudom pontosan, pedig tanítok két általános iskolában is.
De ami az igazán botrány: mindemellett a gyerekek folyton be vannak szorítva az iskolapadba, és azt a kevés testevelés-óraszámot is folyton csökkentik. Nem láttak gyereket és iskolát akik ilyen döntéseket hoznak, eszükbe sem jut, hogy egy kisgyerek mozgással tanul. Így sokan hozzák az osztályukat néptáncra, ott legalább mozognak. A piciknek még nem táncot tanítunk, hanem játékot, mozgásos játékot, amiből aztán tánc lesz. De sikeres, országosan elismert néptánc iskoláknak kell majd hivatalnokok előtt bizonygatniuk, hogy jól működnek.
És most fogják bezárni megint egy olyan szülészetet, ahol nem levezetik a szüléseket, hanem kísérik, akinek a munkatársaira szeretettel gondolnak az ott szülők. Miért várnánk épp az otthonszülés kérdésében fordulatot...?
Bocsánat, bosszankodom ezen.
memme
 
 


Memme,
melyik szülészetre gondolsz? A Margitra? Arról mondanak jókat (a csecsemős osztályról kevésbé, dehát.)
h_szilvi
 
 


A Kútvölgyire. Persze ott is vannak különbségek az orvosok között. A szülésznői gárdáról viszont szinte egyöntetűen jót hallottam. Nekem nagyszerű segítőim voltak (Rákóczi Ági és Vida Gábor), és persze a párom, már írtam fentebb.
És én a csecsemősök nagy részével is meg voltam elégedve (egy kivétellel, de vele nem sok dolgom volt), bár Melindával egyébként sem kellett küszködni semmit.
Jó hangulatú napjaink voltak ott.
memme
 
 


Persze, ott a Margit is.
Nem tudom. Annyira vérlázító. Ismerőseim-barátnőim, akik x és y kórházakban szültek, nyomták beléjük az oxitocint (pedig tiltakoztak), babába a cukros vizet - ezeket a szülészeteket mért nem zárják be? Persze tudjuk miért. De pl. elküldeném H. Á. t Kecskemétre ultrahangra (egyszer jártam ott, többet se), ahol negyedmagával kell egy koszos függöny mögött eldobált törlők között öltözködnie és a füle hallatára kérdezik az aktuális "áldozattól", hogy megtartja-e a kisbabáját, majd a szonográfus kisasszony és asszisztense folytatja eszmecseréjét a síelési tarifákról... És szülni is ideküldeném. Ügyeletre.
És én szerencsés vagyok, mert jó szülésélmény van mögöttem, a következőre pedig már kialakul hogy ki hol lesz és felkészülünk, de mit szóljanak azok, akik pont mostanában választották pl. a Kútvölgyit és pont x doktort és y szülésznőt? És mit szóljon az a jónéhány dolgát lelkiismeretesen végző szakember? Mer biztos vagyok benne, hogy a rendszer a kontraszelekciónak fog kedvezni.
Hát hogyne durrogna az ember.
memme
 
 


Sziasztok!

Benéztem ide, mert jót tett volna a lelkemnek néhány otthonszülés, de látom, most aktuálisabb dolgokról van szó :) Mi lesz 7-én? :oops:
Egyébként van olyan honlap, ahol otthonszülők mesélnek a szülésükről? Különösen érdekelne, akinél otthon volt a tesó is. Orsi? :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia gyezsu!

Ha visszalapozol itt találsz szép történeteket és tanulságos beszélgetéseket. Csak most itt egy kissé elkanyarodott a tematika. Bár igazából ez is hozzátartozik. Mert engem - és tudom, hogy ezzel nem vagyok egyedül és nem csak a "civilek", hanem a szakemberek körében is - szóval borzasztóan érdekel, hogy az elkövetkezőkben hogy fog alakulni az otthonszülés ügye kicsi országunkban.
És persze: szules.hu. De érdemes bemenni az Országos Bábaszövetség honlapjára is.
Szép napot mindenkinek!
memme
 
 


Gyezsu,
a 7.-i rendezvény programja is ott van a honlapon, második pelenkás akció címmel.
Ugyanott a levelek, írások alatt a sok történet... :)
h_szilvi
 
 


Gyezsu!

Nálam két esetben is volt tesó. :wink: Ha érdekel, akkor Ágiék honlapján keresd A Kis és a Legkisebb Csibészke születése - elválaszthatatlan történeteket. :wink: Van ennek a két történetnek előzménye is, de az nem otthonszülés. :(

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


GyeZsu!

Én ide írtam a szüléstörit, de tesó nem volt jelen, nekem így volt jobb, bár sokáig úgy terveztük, hogy velünk lesz...
:roll:

Orsi
osoa75
 
 


Sziasztok!

Belekotyogot most már én is:)

Pozitív élmények érnek mostanában: (az eddigi felelőtlen szülőként való megbélyegzésekkel a hátunk mögött- után pláne)
1. megszületett az első közeli barátom második gyereke otthon (első császár). Majd kiugrottam a bőrömből, beszétünk, és megköszönte, hogy rézse voltam az útjának, ami eddig vezetett (pedig csak elmeséltem a szülésemet Ágival)

2. Felhívott egy távolabbi ismerős, hogy mezárják a Margitot, ahol szült volna, és most emiatt (?) inkább otthon szülne... Majd a beszélgetés közben elmondta, ha nem lenne a környezetében otthon szült anya, akkor nem gondolkodna ilyeneken.

3. Távoli ismerőseink júniusra várnak babát, első poronty. Orvosválasztásuk kb. így zajlott: Megkérdeztek vki ismerőst, ő kinél szült, bejött, akkor menjünk!! Férjemmel dolgoztak együtt nemrég, és megpendítette nekik, menjenek el Ágiékhoz, és elmentek, majd feelhívtak, hogy rengeteget segített nekik már a hétfői nap is, és köszönik szépen. (Bár nem valószínű, hogy otthon szülnek, de legalább átgondolják, utánanéznek!!!)

4. Legkedvesebb barátnőm nem paktált mellettem otthoszülés témában. És múltkor beszéltünk, (ismeri az 1. pontban említett anyát ), és azt mondta, annyira hasonlóakat és hasonlóképp mondtunk a szülésünkről, Ágiról, az egész légköréről, hogy akkor ebben lehet valami igazság. Meggondolja majd, ha ott tart.

Engem ezek most úgy feldobtak! Hát még a szombati találka!
Vajon megtaláljuk majd egymást?:)
Ti viszitek a nagyobbakat is? Én szeretném a Nórákat nyugiban nézni, nem ki-be rohangáni...

klári
pumama
 
 


bocs az elütésekért, sötét van és fáradok:)
klári
pumama
 
 


Már csak azért is teljes létszámmal megyünk, mert gondolj bele, milyen jó Áginak látni a rengeteg-sok gyereket a nagy placcon, akik mind az ő jelenlétében jöttek a világra, akiknek a születésére mind emlékszik! Fantasztikus érzés lehet.
Amúgy én sem szeretném, ha a gyerekek látnák a Nórákat, (a nagyok sem!), de jön a férjem is, max. ő kint marad velük, ha nem találnak maguknak barátokat. (Már úgy értem, hogy akiket pl. a suliból ismernek.)


Klári,
örülök az élményeidnek. Tudod, Ágiék azt mondják, hogy "aprónként" változtatjuk meg a világot. Hát igen. :D
h_szilvi
 
 


Klári!

Tök jó!!! :lol: Örülök ezeknek a pozitív élményeknek!

Mi is nagyon várjuk a szombatot! És remélem találkozunk majd!

Ja és Tim!
Elolvastam a szüléstöriket, nagyon klasszak, az első meg elég durva... :cry: Szerencsére nekünk nem volt ilyen gáz, de az biztos, hogy többet nem megyek kórházba, ha egyszer otthon sokkal jobb :wink:

Orsi
osoa75
 
 


Sziasztok!

Húha, 7-én megyünk akkor mi is, szerintem úgy is mint a Civil Rádió tudósítója :)

Lányok, azt hiszem, én is elindultam... "Kiolvastam" a topikot Orsi szüléséig, éjjel már szültem. Otthon. Illetve otthon indult, aztán be kellett menni a kórházba az orvosomhoz, mert leálltak vagy nem voltak elég erősek a fájások, de aztán eljöttünk. Az orvosomnak nem volt alkalmam megmondani előte, hogy otthon szeretnék szülni.

Érdekes ez, én nagyon nem akartam otthon szülni, és nem is a mi lesz, ha kérdések miatt, hanem mert nem tudtam elképzelni, hogy a lakásom, a hitvesi ágy a szülés színhelye legyen. Gyönyörű szülésem volt kórházban - azon ritka orvosok egyike a választott orvosom, aki a természetre (és a szülő nőre és babájára :)) hagyja a szülést. Aki komolyan veszi a szüléstervemet. Az elsőnél más orvos már császározott volna, mert Kata nem jól illeszkedett be és nagyon nem akart jönni. (De mindez csak utólag derült ki.) A másodiknál, amikor elfolyt magzatvízzel, fájások nélkül értünk a szülőszobára két órával a burokrepedés után, más orvos rögtön hozza az oxitocint, ő kivárta, amíg magától beindulnak a fájások. És lényegében csak asszisztált a szülésznőnek. A szülésznőt is én választottam, olyan volt, akiről első találkozásunkkor éreztem, hogy "ő az", és ez így is volt, bár a második szülésnél már nem éreztem tökéletesnek.

De nem szeretném pl. a párom idegeit kikészíteni, ő nagyon tud aggódni. (Bár egyébként aggódhatna azért, hogy 3. gyereknél beérünk-e időben Észak-Budáról Kistarcsára... Egyébként ha a Margit kórház szülészetét megszüntetik, tényleg a János lesz a legközelebbi kórház? Az azért gázos...)

Ha jól értem, két Ági vezethet szülést. Őket mindenki el tudja fogadni? Mármint lelkileg, vagy hogy mondjam, ahogy talán Dodó írta, hogy a dúlák közül volt olyan, akit - bár szimpatikus volt - nem szeretett volna a szülésénél.

Azért mielőtt még elterjedne: harmadik gyerek még csak fejben van, még lélekben sem, nemhogy pocakban :) A testem még a szoptatásra van kódolva, nem a terhességre-várandósságra.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu!

Nem jól értetted. Ágiék sose vezetik le a szülést, hanem mindig kísérik!!! Nagy különbség. :wink: :) :) (Bocsi, hogy kötözködök. De tényleg nem mindegy a szóhasználat.)
Alapvetően magát az otthonszülést kell tudni elfogadni, ha ez megy, akkor a csapat bármely tagja jöhet, teljesen mindegy, ki lesz az. (Aki épp ráér, soros, gyorsabban odaér, stb...) Valahogy így alakul ki az, hogy nem számít a bába személye, mert nem a személyben, hanem a tényben bízunk (meg persze magunkban).
A dúla esete kicsit másabb. Egyrészt relatíve sok van belőlük ( a 3 bábához képest mindenképp), másrészt van köztük hímnemű egyed, ami azért már lehet zavaró is... Nálam is ez volt: abszolút mindegynek éreztem, ki lesz a dúla (a vidéki otthonszülésnél is, bár ott vártam valakit, de nem azért, mert a többi nem jó, hanem mert őt már ismertem. Igaz, kicsit csalódott voltam egy pillanatra, de semmi gond nem volt ebből, a lelkemben se. Bocs, ha ez félreérthetően jött le az írásomból), viszont xy férfi dúla zavart volna, így az érdi szülés előtt azt az egyet kértem, ha lehet, ne ő legyen ott. Ezt meg is értették Ágiék, fel se merült, hogy őt hívják. (Vicces, mert egy másik férfi dúla ott volt, őt meg én akartam... :?: :) ) De, ha ő jött volna, talán akkor, ott, az se érdekelt volna. :wink:

Vigyázz! Én is azt hittem, a testem még a szoptatásra kódolt, mikor jött a 3. babó. :D :D

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Tim :) És tényleg mindig veled van valaki, amikor szülsz? Mert én vajúdni leginkább egyedül szeretek, még a párom nézését sem állom.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu,
úgy van ahogy szeretnéd. Ágiékat is akkor kell hívni, amikor úgy érzed, hogy jöjjenek. Bezárkózhatsz egy szobába egyedül, esetleg Ági néha engedélyt kér, hogy bejöjjön, rádpillatson (de nem vizsgál, ha nem kéred), szívhangot hallgasson.) Bizony. :D
(Gondolom, kitolásra "kötelezően" bejönnek, de sztem akkor már te is azt akarod, hogy ne légy egyedül. Abigél születésénél voltam tök egyedül, az utolsó 1/4 órát leszámítva, mert így jött ki. Tök jó volt. De a végén már nagyon akartam, hogy érjen oda valaki, legalább Theo.)
h_szilvi
 
 


Gyezsu!

Én még nem írtam le a szüléseimet, de lehet, hogy megteszem. Nekem Julival kvázi "semmi" beavatkozás nem történt, és ahhoz képest, hogy elég hosszan tartott, nem kaptam oxitocint sem... Sokáig úgy éltem meg, hogy gyönyörű volt. Aztán mikor Bori a pcakomban volt, akkor jöttek fel a kérdések, és a válaszok is később... (Ebben egyébként nekem sokat segített, hogy találkoztam Hoppál Borival a Születés Hetén, és ő sokmindere fényt derített bennem...)
Vegyük pldául csak a gátmetszést: első szülő nők általában nem ússzák meg- én sem sajnos, amit azóta is érzek odalenn sokszor, egy szerű leülésnél is:( Nem akartam, de ha megtörtént, hát jó. Aztán belegondoltattak, mi is ez tkp - bocs a nyersségért, de ez borzasztott el engem (gyengeidegzetűek ne olvassák ezt most): egy izmot vágnak át, belevágnak a testedbe, ami tökéletesen úgy született, hogy akkorára táguljon, amekkorára kell neki. Ez az orvos kényelmét szolgálja sajnos. Miért van az, hogy Ági a 2400 (ha jól tudom, kb.) szülésnél elenyésző esetben folyamodott ehhez, mert akkor KELLETT ez? A kórházakban 90% a gátmetszés, otthonszülésnél max 1%. Ha ezt meg tudja magyarázni nekem valaki ész érvekkel... Én azóta is neheztelek a NŐ nőgyógyászomra, aki 3 gyereket hozott a világra, és igenis tisztában van gátmetszés fölöslegességével, és mégis megtette. Megvágott. Sebet ejtett rajtam- idebenn is talán egy picit (nem akarok túlozni, de tényleg elkeseredek olykor, ha ez eszembe jut). És ez csak egy példa a "szelíd" szülésemre. De ez az én gondolatom, elfogadom, ha másnak ez (gátmetszés) egyáltalán nem okoz fennakadást, nem létkérdés. Nekem az.

bocs, nekem sem sikerül érzelemmentesen (nem is kell) írnom. És hosszú is voltam:)
klári
pumama
 
 


Szia Klári!

Megértem az érzelmeidet. Én Kata születését még Misu születése után is tökéletesnek éreztem. A gátmetszés is szerepelt a szüléstervben, hogy lehetőéeg nem szeretnék, meg is beszéltük előre, hogy ő nem vág automatikusan, de nem tudja megígérni, hogy nem lesz rá szükség - én is így gondoltam. A szülés alatt az orvosom mindenhez engedélyt kért, a gátmetszéshez is, még azt is megkérdezte, kicsit vagy nagyot vágjanak. Esetemben azért javasolta, mert Kata nem jól volt befordulva, vagyis fejjel lefelé jött ugyan, de a fejének nem a legkisebb felével, emiatt nagyon lassan haladt a szülés (még órákig tartott azután is, hogy a méhszáj már teljesen eltűnt). Igazából tényleg azt gondolom, hogy nem a helyszín és a körülmények a lényeg, hanem az, ahogyan én megélem a szülést. Amikor Kata született, sikerült elvarázsolódnom, Misunál nem tudtam elfogadni a fájásokat. Sok összetevője lehet ennek is, az a szorongás is biztosan benne volt, hogy barátnőm, akivel első gyerekeinket szültük együtt, ugyanott ugyanilyen kezdettel, ugyanennél az orvosnál kb. egy nap és egy éjjel vajúdott (legalábbis bennem így maradt meg) - aztán császár lett a vége. Meg az a szorongás is, hogy ott lebegett az oxitocin lehetősége, amit nagyon nem szerettem volna. Ebben volt hibás a szülésznő - ő úgy beszélt róla, mint, kb. mint aminek jönnie kell. Na mindegy, sokmindent tudnék még írni, de csak azt akartam írni, hogy az a lényeg, hogy én maximálisan megbízzak a szülést kísérőkben, mindazokban, akik mellettem lesznek akkor, és olyan legyen a helyszín, ami lehetővé teszi (és ebben is biztos legyek, hogy így lesz) a teljes befelé fordulást. Én biztosan megmondom az orvosomnak az első vizsgálattól kezdve, hogyha felmerül az otthonszülés lehetősége, és ezt fogom elmondani neki, hogy eddig mindezt ott találtam meg nála, a kórházban, ma meg már nem. De erről nem ő (ő az osztályvezető orvos), és nem a kórház tehet, mert amit kórházi szülésből "ki lehet hozni", azt ők mind megtették.

Ne haragudjatok, hogy ennyit írtam, de most fontos nekem, hogy ezeket megfogalmazzam, mert magam is így formálódok.

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu!

Én sokáig éreztem gyönyörűnek az első fiam születését. De a második után már nem... :sad:
Az otthonszülésben az is nagyon jó, hogy kialakul az a nagyon bensőséges viszony a bábával, doulával, ami pl a kórházi orvosommal sosem, pedig vele többször találkoztam. Olyan intim és bensőséges volt a második szülésem, hogy nem lehet egy kórházi folyamattal összehasonlítani. És ami nálam az egyik fő szempont volt, hogy ne avatkozzanak be ( pl oxitocin, burokrepesztés, gátmetszés és még sorolhatnám), illetve szülés után hagyjanak minket békén.Minden csodás volt, még a fájdalmak is, amit pedig a kórházban nem tudtam elviselni (eda-t is kértem :oops: ), ez itthon meg se fordult a fejemben. És ahogy Ági mondja azon a sokat emlegetett, fantasztikusan nyugodt hangján, hogy "mindjárt megszületik a kisbabád". Fantasztikus. :lol:

Orsi
osoa75
 
 


Légyszi, légyszi, légyszííííííííííííííííííííí! Ha lehet, ne kérjetek folyton bocsánatot, amiért hosszan írtok! Miért teszitek? Mintha szégyenleni kéne.... Pedig nagyon nem! Ez a fórum erre való! Minden belefér, ami bennetek van, aminek ki kell jönni...... Szabadon, öntörvényűen! :wink:
Nem kell (sőt tilos :D ) érzelemmentesnek lenni, hiszen ebben a témában ez képtelenség is!! S bizony fontos számunkra, hogy megfogalmazzuk az érzéseinket! Ez nem baj, sőt, örülni kell annak, hogy itt van rá lehetőség!

Na, most írjam én, hogy bocsi, hogy mindezt ilyen hosszan ecseteltem? :lol:
Remélem értettetek. :)

Gyezsu!
Nálam mindháromszor végig volt valaki, minimum a férjem. Nekem ez így nagyon jó volt. De tudta ő is, ha csak egy percre is egyedül szerettem volna lenni, akkor kizavarom! :D Megvolt ennek is az esélye. De nem került erre sor, mert oly mértékben figyelt ő is rám (Ágiékkal egyetemben), hogy teljesen észrevétlen maradt a háttérben, mikor nekem úgy volt jobb. Ha meg épp harapni akartam a kezét, akkor ugrott, s adta. :lol:
Így egyszerre tudtam magányos is lenni, miközben, ha akartam, bárkit elértem. :D

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Lányok,

most olvastam Ágiék hírlevelét. És úgy elszégyelltem magam.....mert nem akartunk menni, mondván családi program van. Áginak nem volt családi program, amikor hívtam......Szóval, megyünk a demonstrációra, bár a filmet is nagyon szeretném megnézni, de nem hiszem, hogy Petike is így gondolja :lol:
sz_kata
 
 


Gyertek csak, minél többen, bizony! :D
AMúgy is olyan jó hangulata van ezeknek a találkozóknak, én annyira várom már őket. Ez nem lesz olyan szeparált, mint az eddigiek, de attól még biztosan jó lesz, talán pont azért, mert most meg "szem előtt leszünk".

Hm. Timó születésekor a gyerekeihez (és unokáihoz) indult reggel Horányba. Még el is indult, mondta, hogy szóljak, ha változás van. Még ki sem ért, már "visszafordítottam". Aztán 1/2 5-kor elindult ismét Horányba, nem tudom, mennyi időt tölthetett ott, mert aznap este lett még egy szülés. Ja, az enyém előtt már két szülésen túl volt, ezért is várta annyira a pihenést a szigeten.


Én sosem kérek bocsánatot, ha sokat írok, ez nálam alapbeállítás.
h_szilvi
 
 


Hát, én nagyon meglepődtem az újabb hírlevelen, miszerint sokan nem jönnek, mondván tojásfestés meg egyéb program van. Nekem ez fel se merült.
Annyira természetes, hogy ott a helyünk!!! Remélem, sokan átgondolják és eljönnek.

Akkor holnap!!!

Orsi
osoa75
 
 


Sajnos mi nem tudunk menni, mert feküdnöm kell (Ági utasítása), de lélekben ott leszünk! :)
F.
fringilla
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: