Új privát üzeneted érkezett!

Kemény egy képet sikerült feltöltenem, az utolsó a legújabb Kép
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=5890

Kép Kép
fricky
 
 


Fricky nagyon cuki Bence, föleg a fürdőkádas kép nagyon jóóóóKép

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Eper!

Azért kösziKépsemmi baj.Lehet, hogy holnap megnézzük a párommal miket lehet ott kapni.

Üdv
Tibicsoki

KépKép
tibicsoki75
 
 

 
 

Tibicsoki

Ha valami nagyobbat akarsz vásárolni, szólj elmegyek veled és akkor tudsz olcsóbban vásárolni.

üdv: Eper

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Ezvicc!

Fotó holnap, ma rokontámadás ért 6 fő és hulla vagyok Ági nem aludt egész napKép

Előke a madaras tesco-ból van Kép (auchan) pár száz forint, viszont mivel műanyag ezért jól tisztítható.
Vendég
 


Csajok!

Hogy oldjátok meg az éjszakai takarózást? Fruzsi pörög mint a motolla éjjel is és óránként kell ránézni, takargatniKép
picipocak19
 
 


Pocak!
halozsakkal Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Pocak!

Zsófinak is hálózsákja van. Már a Kingusnál is bejött. Kingust akkor vettük ki a zsákból estére, amikor már fel tudott állni a kiságyban. Kingus a mai napig nem tudja elviselni, ha be van takarva! Kép

Még 24 nap!

kizsó
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatom?
Nagyon rég jártam a Dél-pestis topikban is, közben megszületett a kisfiam, Dominik. Tegnap volt 3 hetes. Sajnos még kevés időm van, mert elkezdődött a hasfájás, napközben alig alszik, a kezemben kell ringatnom, tornáztatnom...
Infacolt adok neki, de nem igazán látom, hogy használna. Szegény erőlködik, hogy pukizzon, kaki meg csak lázmérővel volt 3 naponként. Ma sikerült először egyedül is, de eléggé megszenvedett, mire kijött minden.

Mellékelek egy kis születéstörténetet, meg majd utána egy képet is, ami sajnos elég rossz minőségű, mert mobillal készült. Digitális gépünk egyenlőre nem lesz, meghalt a TV-nk, helyette kell másik, ha túl drága a megcsináltatása, haldoklik a mosógépünk, babusnak kellene még néhány dolog, na meg a 2 nagyobb gyerkőcnek, úgyhogy digit.gép most nem lesz sajnos.

Már nem tudom pontosan, talán ebben (ill.a Dél-pestisben) olvashattam, hogy a Lurdyban vett vki babakocsiba való zsákot? Ha igen, megirnátok, mennyiért és kép is kéne róla.
Báránybőrt is szeretnék venni, de nem zsákot, hanem olyat, ami kiságyba és babakocsiba is tehető. Tudja vki hol lehet ilyet venni?

Van egy AVENT újszülött cumisüveg készletem, az én kisfiam nem fogadja el. Teljesen új (kb. 1 hónapos), nem használtuk, csak kipróbáltuk. Ha tudtok vkit aki megvenné, irjatok!!!
Köszi

A babák nagyon édesek, és gyorsan nőnek!

Ha elmúlik nálunk ez a hasfájós időszak, sűrűbben fogok jönni, ha nem baj.
Addig is szép napot mindenkinek.

Küldöm a születéstörténetet mellékletben, meg ha sikerül a képet is.

Üdv
Judit + Dominik, aki 3 hetes és 1 napos<!--attachment: Dominik_2005_10_15_-288636.unk*attachment_icon.gif*message/rfc822*5.6**Dominik+2005%2e10%2e15%2e%2eeml --><center><pre>
Kép
Dominik 2005.10.15..eml (5.6 k)</pre></center><!--/attachment-->
judy68
 
 


Születéstörténet:<!--attachment: Sz_let_st_rt_net-288639.unk*attachment_icon.gif*message/rfc822*32.0**Sz%26uuml%3blet%e9st%f6rt%e9net%2eeml --><center><pre>
Kép
Születéstörténet.eml (32.0 k)</pre></center><!--/attachment-->
judy68
 
 


Judy68!

A 2005. tavaszi babás topicban olvastad, ott van egy lány Delfinke és ők vettek ott zsákot.

Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Kizsó, Ezvicc!
Köszi, holnap beszerzek egyet, bár kicsinek nem bírta elviselni, szerintetek most tűri majd? Hát kénytelen leszKép

Judy68!
Gratulálok Dominikhoz, nagyon szép kisfiú! A születéstörténeted nekem rejtjelezve jött beKép valamit csinálni kell, hogy jól jöjjön be?
Én a Brendonba láttam olyan báránybőr zsákot, de tavaly.
picipocak19
 
 


Sziasztok!

Picipocak!
Láttam én is, hogy nem úgy jött le a születéstörténet, irtam is, hogy inkább megirom a jövő héten, de ez vmiért nem jelent meg.
judy68
 
 


Pocak!
Nekunk olyan valt be, ami joval nagyobb, oldalt czipzaros (kozepen patentoson kidugja a labacskajat Kép) ujjatlan.

Judy!
Gratulalok en is.

Lanyok itt vannak az uj kepek, megprobalok majd ide is felrakni
Akit erdekel: http://zsamboki.sytes.net/gallery/album33?page=2
tobb oldal is van!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judy! Gratulálok a szép kisfiadhoz! Kitartást a hasfájós időszakra.
Mennyi idősek a nagyobb gyerekeid?
nyeste
 
 


De jó Ezvicc, hogy ezt leírtad, pont ezt akartam kérdezniKép
Annyira édesek a képek!!!!Kép Van egy kép amin a lábával odaér egy játékhoz, azt a játékot hol vettétek? Nagyon nagyfiú már Atti! Végül melyik etetőszéknél döntöttél?
picipocak19
 
 


Ezvicc!
Arra a Ficher Price játékra gondolok, na azt hol vettétek? Kép Tök jó az elektromos hinátok!! Látom még zenél is!Kép
picipocak19
 
 


Ezvicc!
Milyen nagyok vagytok már!!
Látom Ati is ingerszegény környezteben van KépKép

Judy!
Üdv itt! Kép

Kép Kép
fricky
 
 


Megjottunk a doki nenitol.
Az Atti 4,5honapos = 7700g es 70cm Kép
Majdnem egy kg hizott az egy honap alatt.

Fricky Kép
hat igen, ami jatek letezik, azt megvettuk Kép Kép
Egyszeruen nincs egy szabad fel oram, ezert is vettuk meg a hintat. A baj, hogy minden elemmel mukodik, igy egy vagyon, mire mindegyik jatekba veszunk Kép

Pocak!
Hat a babaszoban vettem. Ujonnan kb 10eft, de sikerult 3,5eft megvenni. Ki lehetett a huzatat mosni, nekunk hasznaltan is megteszi. Nagyon szeretem, mert van, hogy rakapcsolom, es akkor hosszan zenel, de lehet csak allathangosra vagy sima zongora funkciora kapcsolni.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


etetoszeket meg nem dontottem, majd szetnezek a borzen, hatha kesz valami jo.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc Drága!
Ezekkel a paraméterekkel még te izgultál? Kép
Hát majdnem egy éves eredmények ezek ám!!!
Egy 1 éves babára mondják, hogy kb. 74-75 cm, és kb. 10 kg!!
Szóval mostantól aztán megnyugodhatsz az étkezést illetően KépKép

Kép Kép
fricky
 
 


Ezvicc!
Gratulálok a paraméterekhezKép Látszik is a képeken, hogy egy szép, egészséges és jóltáplált kisfiad vanKépHát nagyon jó áron vetted azt a játékot és tényleg klassz, ügyi vagy. Mi elem ügyre megoldásként vettünk tölthető ceruzaelemeket egy rakattal, annyiba kerül, mint egy jó minőségű tartós és rengetegszer újra tölthető. Persze nem minden megy ceruzaelemmel...
picipocak19
 
 


Sziasztok Lanyok!
Ma ugyeleten voltunk, mert ugy nez ki, eltort a bal labam nagyujja. Ne kerdezzetek hogy mikor, hogy mert en sem tudom. Tegnap delutan fajdogalt, aztan ejszakara bedagadt, reggelre meg csillagokat lattam. Egyre jobban dagad. Az ugyeleten ket orat ultem, katasztrofa volt. Nem is reszleteze. A rontgen felvetelt nem kaptam meg. Szerintuk tores, de nem mutattak meg. En meg nem emlekszem, hogy beutottem volna valahova. Anyumek (orvosok) szerint lehet koszveny (az ugyeletes is erre gyanakodott az elejen) Holnap kene vervetelre menni, de annyira faj, hogy nem tudok labra allni, az Atti meg dolgozik, nem tud bevinni. Apukam holnap jon segiteni. Hat mar csak ez hianyzott. Igy is alig alszom. Kicsit elegem van Kép

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc!
Óóóóó, szegénykém.Kép Azért ha eltört volna beütéstől azt akkor érezned kellett volna tutira, nem? Egy törés nem igazán észrevétlen. Köszvény? Az mi? Ha ugyanott (ugyanabban a rendelő intézetben) van a vérvétel, ahol a röntgen, sztem kérd el a felvételt, nehogy mással kezeljenek... Mielőbbi jobbulást!!!!! Írj majd ha tudsz, hogy hogy vagy!
picipocak19
 
 


Ezvicc!

Micsoda balszerencse! Kép
Küldök egy képet, hátha jobb kedvre derít! Mielőbbi gyógyulást neked! Kép
Kép

kizsó
 
 


Megyunk Pecsre. Nem tores, rontgenen nem latszott semmi. Kerlek szoritsatok, mert ha koszveny, akkor le kell allnom a szoptatassal Kép Kép Kép
Kerlek, drukkoljatok!

udv
Judit

ui: csak vasarnap jovunk vissza

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Na, gondoltam, hogy nem törés! Akkor hogy mondta azt az ügyeletes, hogy törés??? Szorítok nagyon, de ne pánikolj ám, ha le kell állnod sincs nagy baj, hidd el! Kis Atti felnő tápszeren is, neki csak az a fontos, hogy te meggyógyuljKép Amíg gyógyszert szedsz fejd a tejet és utána folytathatod! Nagyon szorítok!!!!!!!
picipocak19
 
 


Sziasztok!

Szomorúan tapasztalom, most már nem először, hogy amit írok olyan, mintha láthatatlan lenne. Nem reagál rá senki.
Ezvicc: ha a lábujjad miatt van, akkor megbocsátom. Ha nem... Kép

Egyébként még 21 nap!

Kingus ma "nagylány" lett, ma volt először oviba.

kizsó
 
 


Kizsó!
Hogy írhatsz ilyet, hogy láthatatalan?!
Dehogy is az!
Szegény Ezvicc azt sem tudja hol áll a feje! A lényeg, hogy mindenki szorít érte, és biztos nem lesz semmi nagy baj!!
És milyen volt az ovi?? Hogy viselte?

Nálunk minden a legnagyobb rendben van! Doki bácsi volt tegnap, nagyon meg van elégedve Bencussal.
Ja, én meg visszafestettem a hajam az eredeti színére Kép
Ennyi KépKép

Üdv: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


SZiasztok!

Kizsó!
Tök jó, hogy már csak 3 hét.Már elkezdtetek pakolni?

Majd írd meg, hogy bírja az ovit ez a nagylányKép

Fricky!
Milyen színű volt és milyen az eredeti?
Ha jól emlékszem olyan sötétbarna voltál a képeken.


Ezvicc!
Kitartás. Én is azért jövök mostanság kevesebbet, mert vagyok túl jól, de már igyekszem a felszállóágat elkapni. Pénteken lesz három hete, hogy az augusztusi műtétet meg kellett ismételni és hát eléggé megviselt. De sok-sok kitartást. Amúgy már én sem tudnék rég szoptatni, ha lenne tejem akkor sem, mert közben már nem is tudom hányszor kezeletek olyan erős szerekkel, ami mellett tilos a szoptatás.

Remélem Pécsen egy kicsit össszeszeded majd magad és meggyógyítanak. A lényeg, hogy próbálj meg pihenni. Én már nem aggódom azon, ha szalad a lakás, a lényeg, hogy meggyógyuljak, ha sikerül akkor majd megint apránként próbálom felvenni a régi tempót.
Ezt a fotót pedig neked csináltamKép
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Ezvicc!

Nekem is volt hasonló problémám kb. 2 hónapja, csak akkor nekem a jobb kezem kisujja dagadt meg. Sem törést, sem elváltozást nem mutatott a röntgen. Én akkor rákérdeztem a köszvényre és azt mondta a doki, hogy az nem lehet, mivel az a betegség kb. 40fokos lázzal jár együtt. Valamilyen ízületi betegségre gyanakodtak, de azt meg állítólag csak akkor lehet kimutatni, ha más területen (kéz v. láb) is megjelenik.
Egy tapaszt javasolt a kézsebész (Salonpas), ami izületi bajokra megoldás, és nekem 3 nap alatt meggyógyította a kezemet. Mellesleg én is szoptatok már 11 hónapja...

Erika
erika2004
 
 


Sziasztok!

Segítségeteket kérném, legfőképpen azoktól az anyukáktól akik nem rég szültek a Dél-Pesti kórházban.
Visszaolvastam néhány régebbi levelezéseitek és még mindig nem vagyok biztos, hogy 2006 márciusában a Dél-Pestiben szeretném megszülni az első kisfiamat!
Ellenérveim:
1. a szülés után a papát hazaküldik és ő sem láthatja a babaát 3-4 napig csak egy üvegfalon keresztül. Ez még mindig igy van? Az apja nem fogja kibírni, hogy születés után 3-4 napig ne szeretgesse.
2. A babát szeretném magam mellet tudni, kivéve, ha pihenek ill. fürdök. De ezt én szeretném eldönteni.
3.Szülői kérés ellenére a csecsemősök tápszerezik a babaát?

Ami mellette szól:
1. A dokim : dr. Bottyán Ferenc. ( Ha tudtok róla infót nagyon érdekelne)
2. Írtátok, hogy a szülésznők és a körülmények normálisak.

Előre is nagyon köszönöm a válaszotokat.

Era (21+2)

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Szia Era!

Az apuka valóban csak üvegfalon át láthatja a babát a szülés után. De ez a baba érdeke, bár tényleg nehezen viselik a büszke apukákKép
A baba veled van csak éjjelre viszik el, meg is fürdetik. Ha napközben bármit csinálsz csak beviszed a babaszobába a csecsemősökhöz amúgy egész nap veled van.
Kérésed ellenére biztos nem tápszerezik a babát, sőt a lefejt tejedet is nekiadják, de ha a babának mindenképp szüksége van táplálásra és te nem tudod szoptatni, mert még nincs elég tejed akkor szerintem nem rossz ha kap tápszert. De ezt meg tudod beszélni, aranyosak és rendesek a csecsemősök, persze, mint mindenhol itt is van kivétel, de az elhanyagolható összességébenKép
Nekem nem volt fogadott szülésznőm, az ügyeletes pedig tündér voltKép
picipocak19
 
 


Era!

Én idén márciusban szültem és akkor még ezeket tapasztaltam:
1. Szülés után két órát vagytok még szülőszobán, addig az apuka is ott lehet. Tényleg üvegfalon keresztül mutogatják a babákat, amit én személy szerint nagyon jónak tartok. Gondolj csak bele mekkora baj lehet abból, ha egy ilyen pici baba elkap valamit.
2. a babákat reggel hétkor viszik ki és este 10-11 nem tudom pontosan vannak kint. Kivétel a látogatási idő, mert akkor beviszik őket, rendbe rakni és mutogatni.
3. Én kértem, hogy ne adjanak neki semmi pótlást és nem is kapott. Mindig farkas éhes volt és soha nem folyt semmi a szájából.

Én meg voltam mindennel és mindenkivel elégedve ezért biztos vagyok benne, hogyha lesz kistesó akkor ő is itt fog születni.

Remélem tudtam segíteni

Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Lingerera!

Az biztos, hogy van szebb kórház Pesten, de szerintem olyan ahol ilyen jó kis csapat dolgozik nem sok. Sajnos a legtöbb helyen a szülészeten csupa pénzéhes emberke dolgozik. A kerületünkben lévő kórházban egy szülésznő 35000 Ft-ot kér a szülésért, ha megfogadod.

Ha szeretnéd, hogy a férjed bemehessen, akkor máshová kell mennetek, itt nem megodlható. (én nagyon örültem, hogy senki nem jöhetett be, apuka meg túléli ezt a pár napot, addig van ideje lelkileg feldolgozni a szülést és felkészülni a fogadásotokra)

Ha kéred egyáltalán nem kap tápszert a gyerek, ha kellene akkor pedig megbeszélik veled, ha szólsz nekik előre, csak kérni kell, persze ez attól is függ, mi lesz a picivel, sárgaság stb.. ami ugye fokozott folyadékbevitelt igényel

Ha egyágyasba mész akkor biztosított a 24 órás roaming-in.

A lényeg, ha bízol a dokidban, akkor nem számít hol dolgozik, nála szülj, én ezt tettem és nem bántam meg.

Üdv: Dóri
Vendég
 


Dóri!
Milyen műtéted volt 3 hete? Azt hiszem figyelmetlenül olvasok, mert totál kimaradtam ebből?
picipocak19
 
 


Kizsó!

Hogy tetszik Kingusnak az ovi?
picipocak19
 
 


Hello Pocak!

Kingusnak nagyon tetszik az ovi! Csak ebédig van, utána elhozzuk, de így is van élmény bőven. Tegnap mikor mentem érte nem akart haza jönni. Kicsit rosszul esett. De ma már nem volt semmi gond. Bemenni simán bemegy! Kép
Ma a kádban azt játszotta az üres habfürdős dobozokkal, hogy mennek ki az udvarra. Kép
Zsófi meg ma kicsuszkált az előszobába hason-négykézláb! Kép

Tényleg, jut eszembe nem telt el már megint egy hónap? Paraméterek, fényképek?

kizsó
 
 


Köszönöm a megnyugtató válaszokat!

További jó egészséget kívánok!

Era

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Pocak!
Nem maradtál ki, csak nem írtam, nem szeretek erről beszélni.
Beraktak két ujjabb implantátumot az álkapcsomba. Az előző kettő mozgott.

Üdv: Dóri
Vendég
 


Kizsó!
Tök jó, hogy ilyen simán megy nálatok az oviKép remélem majd Fruzsi is ilyen talpraesett kiscsaj leszKép Milyen ügyi Zsófi isKép Délután akkor mérekKép

Dóri!
Még mindig lila ködKép Implantátum? Mi a baja az állkapcsodnak? Bocs, ha nem akarsz írni róla visszaszívom.
picipocak19
 
 


Na jó, akkor kezdem én a sort!
Zsófi 7,53kg, hogy hány cm nem tudom, mert elkevertem valahova a centit, szerintem már valamelyik dobozban csücsül. Mint azt feljebb írtam csúszik-mászik, és egész ügyesen megül már egyedül. Enni eszik már csirke husit, cs. májat, tököt, spenótot, sóskát, almát, banánt, sérgarépát (nem nagyon szereti), paradicsomot (kicsit meghajtja). Sokat mondogatja: dej-dej-dej, bürrög, te-te. És a legújabb, van két fogacska kibújva. Ezek tegnapi szerzemények! Kép
És a kép:

Kép

kizsó
 
 


Sziasztok Csajok,

A segítségeteket szeretném kérni. Jövő év végére tervezzük a második lurkót. Nem igazán vagyok tisztában azzal, hogyan alakul a Tgyás, GYED és a többiek ilyen esetben. Mi alapján számolnak a második gyereknél, ha az első után nem megyek vissza dolgozni? A munkahelyemen elég szerencsétlen a bérszámfejtő, ne mbízom a tudásában...
Köszi előre is:

Judit

Ui Délután én is mérek.

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Pocak!

Írj emailcímet leíromKép
Vendég
 


sziasztok

akkor mi is jelentjük a paramétereketKép
65cm és 7300gr a 4,5 hónapos Maja
egyre jobban érdekeli minden, anyatejcsizünkmég és már 3 napja kostolgatjuk az almát.
Kép

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Sziasztok!
Hazaertunk. Hat nem tudjak mi a baj. Tores nincs az biztos. Koszvenyt vervetel alapjan kizartak. Cukorra is gyanakodtak, de azt is kizartak. Szoval nem tudni mitol alakult ki. viszont hala Istennek elkezdett kedden lohadni a dagadas, es a fajdalom is kisebb volt. Ma mar ra is tudok allni. Pihentetni kell sokat. Na ez Atti mellett nem lesz konnyu Kép

Lanyok mindenkinek nagyon koszonom a drukkot, a kedvesseget, sokat segitett. Elegge el voltam keseredve. Nagyon megijedtem, mert hetfon szinte orditani tudtam volna a fajdalomtol.

Most kepzeljetek el, ha hallgatok a haziorvosomra, es beszedem azt a merget, amit felirt. Ugye azt mondta ha 24oran belul javulnak a tunetek, akkor tuti koszveny. Hat gyogyszer nelkul javult a labam. Akkor tuti azt hiszik koszveny. Aztan szedhettem volna eletem vegeig a gyogyszereket, es egyik gyerekemet sem szoptathattam volna a jovoben. Egy sima vervetellel kiszurhette volna, ahelyett, hogy ezt az eros gyogyszert irta fel. Gondolom igy egyszerubb volt neki. Hat hihetetlen! Ezert tartunk ott ahol. Dobbenet ami itt az egeszsegugyben zajlik.

Nem tudtok egy jo haziorvost a XX.kerben? Tuti valtani fogok. Nincs szuksegem ilyen sarlatanra.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc!

Vissza fogsz menni a dokihoz, hogy elmond neki mi lett a vége a dolgodnak? Én visszamennék! Kép

Még 18 nap! Kép Kép

kizsó
 
 


Kizso!
ez egy olyan doki, akit szerintem rohadtul nem erdekelne, es nem fogok ott sorba allni. Megmondanam a magamet, de most nem. Nem azert, mert nyuszi vagyok, hanem mert nem sok ertelmet latom. A nodokinal sem voltam nyuszi annak idejen.

mihez van meg 18nap? Visszaolvastam, de ugy latszik nem eleg jol.

Eper!
mesz meg a Visegradi u boltba mostanaban?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Lányok, nagyon édesek a babák, és mekkorát nőttek 1 hónap alatt!
A mi paramétereink: 6520 gramm és 62 cm. Kis húsgolyó. Kép
Holnap lesz 13 hetes!

Eper!
Tegnap sikerült vennünk játszószőnyeget. Vagyis nem is szőnyeg, hanem babatornáztató. Alá habtapit vettem. Nagyon tetszik neki! Legjobban a kistükröt figyeli. Ha majd elég ügyes lesz, akkor ha meghúzza a függő játékokat, akkor zenél és világít majd. Tök jó!
És íme a kép:
Kép

jucus1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: