Új privát üzeneted érkezett!

Timi!

Néha nekem is vannak pici csomók a mellemben, ilyenkor egy alapos fejés - közben masszírozás - segíteni szokott.

Beha!

A Laktoherb tehát próbáltad már? Max. napi másfél liter az engedélyezett és nekem nagyon bevált.

Linamina!

Hát, azon a héten elég sok kismama volt bent.

A melledre próbáld meg a PureLan krémet, nekem segített, bár csak eleinte volt vérzés.


Szerintetek mikor érdemes áttérni az 5 órás etetésre? Benőt már legtöbbször úgy kell felébreszteni a 4 órásra. Anyám szerint még túl pici hozzá, de már most akkora mint a szomszéd 2 hónapos babája.

Subesz
subesz
 
 


Szia Subesz,

Igen, lassan már fuggové válok, pontosan másfél litert fogyasztok belole naponta, azt nem tudom, hogy mennyi szerepe van abban, hogy iszom, de amig valamennyi tejem van addig nem hagyom abba.

Szerintem 2 honapos kor körl szoktak áttérni az 5 orás etetésre, de ha folyamatosan növekszik lehet, hogy neki elég oránként enni, esetleg a nagy hoség miatt lehet fontos, hogy surubben egyen, az én babám 6 hetes múlt és egyenlore 3-4 oránként eszik.

udv:

Hajni

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Szia Hajni

Örülök hogy hallok felőled. Cici ügyben és a 6 hetes kontrol miatt voltam bent a kórházba ma. Szerencsére a benti elktr.mellszívóval és egy kis segítséggel sikerült a csomótól majdnem teljesen megszabadulni. Kép
A picikénket megnézheted a profilomba-csak klikkelj a bal hasábban a Hrabtimi-re. Az UH teljesen rendben talált mindent és nagyon rendes volt a doki.(mondjuk a környéken nem lehet parkolni és ezért késtünk egy kicsit)

Olvasom,hogy Armandnak jó az étvágya. Szoktál neki adni teát v. limonádét? Nálunk egész jól bevált mint pótlás(Roli túl falánk és sokszor képes túlenni magát így meg csak laktatja). Fent laktok még egyébként a hegyen?

Üdv Timi

Mindenkinek kellemes nyarat
hrabtimi
 
 

 
 

Sziasztok!Még csak a harmadik honapban vagyok,de kénytelen voltam (vagyok )dokit váltani.Az Unk doktort ajánlották,de semmit nem tudok rola.Segitsetek megismerni,irjatok pár szót rola,és hogy anyagilag mire számithatok .köszönöm
frungyi
 
 


Szia Hajni! Mint már előttem írták, ha ráklikkelsz a nevemre feljön a profilom, ott az email címem, de az egyszerűség kedvéért ideírom. ( Amúgy a profilomban, mióta kiderült hogy kell, láthatók a kölykeim is Kép!) zsoffay@freemail.hu. Írj ide, és küldök neked infót, van némi anyag a gépemen.Azt hiszem neked nagyon fontos lenne. Az orvosok mivel bíztatnak?
Amúgy osztom a véleményedet a kórházról, én 3x szültem itt, de szerintem is jó és barátságos volt!
Mit takar az, hohy a hegyen laktok? mi a látó hegyen (ll.ker.) és ti?

Emberek!
Nem tudom nektek milyen gyerekeitek vannak, az enyéim állandóan szopnának, mire kezdtünk vmi normális időt tartani, addigra bejött a meleg, és inni is csak anyatejet hajlandóak. Persze nem tudom mit csodálkozom, a nagyok is ezt csinálták, pedig már nagyobbak voltak az első nyarukon. Ha meg lehet oldani, szerintem legjobb igény szerint szoptatni, mert ő tudja, mikor kell több neki, és olyankor sűrűbb szopásokkal igyekszik megszaporítani. Igaz, így nem nagyon hagyhatom őket sehol, mert kissé kiszámíthatatlanul esznek! ilyenkor mindig irigylem az óramű és keltegetni való, és éjszakákat átalvó, stb gyerekek szüleit! De amúgy nagyon bírom, ahogy lelkesen szopiznak!

Mindenkinek kellemesen meleg, kibírható nyarat, elég tejcsit és kitartást kívánok! Claire
claire
 
 


Na csajok most már nincs türelmem, mindenkinek megírtam a kis mondókámat, erre megnyomtam egy gombot és eltünt az egész, most kezdhetem újra.

Timi, Szia, örülök,hogy nálatok minden rendben, és megoldódik a csomóproblémád is, lehet, hogy nekem is az van, mert a hónom alatt van egy dió nagyságú és ezt nem tudom kimaszírozni, de én azt hittem, hogy ez nem az, vagy igen?
Még jó, hogy írtad, hogy nehéz parkolni, akkor holnam mi is korábban indulunk. Már múlt hét csütörtökön haza jöttünk, én eddig csak anyatejet, hétfő óta + tápszert is kap, semmi mást, ma pedig nem hajlandó elfogadni semmit ami cumisüvegben van, pedig a pár csepp kifejt anyatejemet is oda akartam neki adni. A cicimet bezzeg szopná, de sajnos az hamar kifogy, félek, nehogy kiszáradjon szegény baba.
Claire-nak megadom az e-mail címemet, írd már meg oda a tiedet, hogy többet tudjunk egymással konzultálni, ne csak akkor ha ráérünk feljönni a topic-ra.

Claire, köszönöm szépen az e-mail címem berkeshajni@petrich.hu. Sajnos azt mondták az orvosok (sebész) ha ezt balesetben szereztem volna akkor kórházba kéne vele lennem. Az ortopéd felírt egy fűzőt, hogy azt használjam (egyébként a kórházban is ezt mondták, és használtam is mert volt nálam egy igaz a hasamra vittem de végül a csípőmön hordtam) de állandóan felcsúszik a mellemig, leülni nem tudok benne, ebben a hőségben pedig elviselhetetlen, néha azért hordom.

Egyébként az, hogy a hegyen lakunk az azt jelenti, hogy (a Hrabtimi azért tudja mert mi együtt feküdtünk, a kórházban és sokat beszélgettünk)3 hétre felköltöztünk a férjem főnökének a házába mert ő elutazott nyaralni, és mi vigyáztunk, hogy be ne törjenek (szintén II. ker. Törökvész út), de már haza jöttünk.

Na csajok, mennem kell mert megéhezett a pici fiam.

Üdv.: Hajni

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Szia Hajni! Az itt volt a szomszédban, kár, hogy leköltöztetek már. Küldök emilkét.
Ami a szopit illeti, ilyenkor az enyéim éjjel-nappal szopiznának, mert szomjasak ebben a melegben. Ha ilyenkor az ember hagyja őket, amennyire a mell bimbója bírja, akkor előbb-utóbb van elég, nem fognak kiszáradni. Közben lehet persze vízzel, teával próbálkozni, de pl az enyémek soha nem álltak szóba cumisüveggel! most megint nyög vmelyik, nehezen bírják a meleget. Üdv. Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Látom, zajlik az élet.

Mi nem szoktuk felébreszteni, hadd aludjon. Most azért mégiscsak felpiszkáltam, mert nagy a meleg és nem akarom, hogy kiszáradjon. Erre olyan ügyesen lekakilt, hogy a pelenka alig lett maszatos, aztán meg rámköpte a tejet is.Kép

Engem meg elkapott egy vírusos gyomor és bél gyulladás, jó magas lázzal (nem is volt melegem emiatt), így aztán figyelem a picit, hogy kitör-e rajta is.

Momentán Neogranormont használok a mellemre, mert nem akar begyógyulni és a géppel fejésnél is vérzik. Viszont minden híresztelés ellenére növekszik a kifejhető mennyiség, pedig nem szoptatok.

Szerencsére nekem nincsenek ilyen bedurrant csomóim a fejés miatt. Úgy tudom, hogy csak masszírozással (szerintem egy kis testápolót is be lehet vetni, nehogy ledörzsöld a melled) és fejéssel lehet tőle megszabadulni. Ha viszont már begyulladt, akkor azt a tejet nem lehet a babának adni.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Ja, még az jutott eszembe, hogy a cumisüvegeket sem szeretik egyformán a babák. Nekünk többféle van és Máté kizárólag az Aventes üveget fogadja el, sőt nem okozott neki gondot a mellretétel sem. Ugyanúgy tudott mindkétszer enni. Viszont a másik típusú cumisüveget nem volt hajlandó elfogadni.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Linamina! Ha nem okozott gondot a mellre tétel, akkor miért nem szoptatod? Volt vmi gond? Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Hát, jó régen jártam már erre... Ne haragudjatok, hogy nem adtam hírt magunkról, de a szülés elég mély - és sajnos keserű - nyomokat hagyott bennem. Mostanra vagyok csak képes szép lassan feldolgozni, de elfogadni még mindig nem tudom. Nem tudjátok, miért kell burkot repeszteni 3 ujjnyi méhszájnál, 1 héttel a szülés kiírt időpontja előtt? Mert ugyanis velem ezt tette az orvosom, gondolom csupán azért, hogy hamarabb végezhessen velem. Ez sikerült is neki, mivelhogy onnantól kezdve 1/4 óra múlva meglett a baba. Igaz, hogy a kínok kínját álltam ki, és ismét csak nem én, hanem az orvos szült (ő nyomta ki belőlem a gyereket), a baba meg 6/10-es Apgart kapott, mivelhogy 3 percig élesztették újra. A méhszájam is szakadt össze-vissza, nem is csoda, mivel még nem voltam rendesen kitágulva, de a burokrepesztés után azonnal tolófájások jöttek, amiket nem lehetett visszatartani. Így hát persze azt is varrni kellett, amit meg nem igazán lehetett érzésteleníteni. Hát, röviden ennyi. Nagyon sajnálom, hogy 12 év után ismét negatív élményekkel távoztam a kórházból. Egyébként, a kórházzal nem volt semmi problémám, a csacsemősök többsége kedves és szimpatikus volt (kivételek persze voltak), a higiéniai viszonyok is elfogadhatók voltak. Mondjuk az ebédelés rendszere elég hülyén van kitalálva, szerintem.

Még annyit szeretnék mondani, hogy mindenkinek gratulálok a babájához, és remélem Nektek a szülés is szebb élmény maradt, mint nekem.

Üdv, Hello
hello
 
 


Hello,
sajnálom... nem is tudok mit írni. Én is egyike vagyok azoknak, akik nem zengnek dicshimnuszokat a kórházról...
Remélem, a babád jól van! Így ismeretlenül is puszi neki. Kép Neked pedig sok boldogságot a bébihez, mostmár semmi rossz ne érjen!
Ch.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Sziasztok!

Hello: sajnálom. Az én szülésem sem volt valami nászmenet, de tulajdonképpen komplikációmentes volt.
Azért próbálj meg örülni a babádnak.Kép

Claire:
Azért nem szoptatok tovább, mert nagyon vérzett a mellem. Visszatértem a fejésre. Még most is előfordul, hogy vérzik, de legalább azt nem nyeli be a baba.
Nagyon megdöbbentünk, hogy hétfő este akkorát bukott Máté és tele volt alvadt vérdarabokkal a visszajött tej.
Most már ő sem bukik, csak a fölös anyag jön vissza és a tejtermelésem is most állt vissza a normális mennyiségre. Sajnos a vérzés miatt eléggé megcsappant és igencsak sokat küzdöttem, hogy ismét bőséges mennyiség álljon rendelkezésre.

Most már nem fogok kísérletezni, mert sem a fiamnak, sem nekem nem jön be a szoptatás.

Viszont nagyon rosszul esik, hogy általában mindenki neheztel, mert nem szoptatom, hanem üvegből adom neki a tejet.
Most komolyan a mellretétel vagy az anyatej a fontos? Mert ha mellretétel, akkor az apukák is simán beszállhatnának!

A védőnőm meg a baba orvosa is állandóan megjegyzéseket tesznek, mert képtelenek felfogni, hogy nem működik nálunk a szoptatás. Emiatt állandóan szörnyetegnek érzem magam. Ebből pedig elegem van!

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Claire, Köszönöm megkaptam az email-t, de ha nem haragszol, most egyenlőre úgy néz ki, hogy egyre jobb az állapotom, és hát nekem kicsit drágák ezek az aole-s termékek. Viszont most már én is elég sürün mellre teszem a babát, bár tényleg egyre jobban fáj a mellbimbóm, de az inkább a szopás utáni fejéstől, és nem a szoptatásról. Egyébként talán nőtt egy picim a tej mennyisége mert a mérleg azt mutatja, hogy egyre többet szopizik a baba, de sajnos még mindíg kevés.

Bocsi,később vissajövök, most mennem kell.

Hajni

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a reagálásokat. A babámnak - a szüléstől függetlenül - nagyon örülök, és nagyon szeretjük őt, nagyon jó és szép baba. Csak őt is nagyon sajnálom amiatt, hogy nem a saját maga ütemében jöhetett a világra, hanem ilyen "erőszakos" módon... Remélem, legalább nem lett semmi baja. Most makkegészségesnek tűnik.

A szoptatással sincsen egyenlőre semmi problémánk. (Egyébként május 26-án szültem, úgyhogy most leszünk 2 hónaposak.) Linamina, ennek kapcsán mondom, hogy még ne add fel! Lehet, hogy előbb-utóbb mégiscsak sikerül majd szoptatnod. De ha mégsem, akkor sem kell szörnyetegnek érezned Magad, hiszen Te mindent megteszel a babádért, ahogy így elnézem... És tényleg: az a legfontosabb, hogy - így vagy úgy - de megkapja az anyatejet!

Chrissy: Veled mi történt, amiért Te is megutáltad a Honvédot? Bár én amint írtam korábban is, nem is a kórházat utáltam meg, csak az orvosomat.

Mindenkinek jó hétvégét!

Puszi, Hello
hello
 
 


Ja, és még valami: volt valaki közületek május 26-30. között az osztályon? Mert akkor voltam bent én is, és lehet, hogy találkoztam valamelyikőtökkel, csak nem tudok róla. Sziasztok!
hello
 
 


Hello, a márc.26-i archívumban van egy-két hozzászólásom, abban utaltam rá, hogy mi volt a bajom. De ha gondolod, megírom részletesebben is, csak azt nem tenném fel ide, inkább priviben.
Ch.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Hajni! OK, ahogy jónak látod, vbár szerintem neked csak 1 kis kúra kellene, nem kéne erre életed végéig ráállnod. De nem akarom tukmálni, félre ne értsd!
Linamina! Eszemben sem volt, hogy számon kérjem a mellre tételt, csak én nagyon utálok fejni, ezért furcsa volt, hogy van elég tej, mégis üvegből kapja! Így már értem! És drukkolok, hogy minél tovább fent tudd tartani fejéssel a tejcit! Üdv. C
claire
 
 


Kedves Lányok!

Nem Rátok értettem, hogy unom a felelősségrevonást, hanem a védőnő és a baba orvosa folyton szívja a vérem emiatt, meg néhány szomszédasszony tesz megjegyzéseket.
Pedig most, hogy Máté is visszarázódott a "véres megrázkódtatásból" akkorákat eszik és hízik, hogy majd koppanva esnek ki a védőnő szemei, aki nem átalotta rosszul lemérni a héten. Szerinte csak 40 grammot hízhatott 1 hét alatt. Szerintünk, meg az kizárt, mert a mi mérlegünkön már akkor is sokkal több volt, de majd szerdán nagyot fog nézni.

Jók legyetek, kitartás, nem sokáig lesz már ekkora hőség és különben is mindjárt itt a karácsony.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Linamina! Te csak ne siettesd itt az időt! Szerintem így is borzasztóan rohan, olyan rövid ideig ilyen kicsik, pedig az olyan jó, és az ember annyit készülődik rá. Eddig mindig azzal bíztattam magam, hogy sebaj, majd a következő is lesz kicsi, és hát persze a naygok is sok örömet adnak! Most már maradt ez az utóbbi vigasznak! Egyébként az a szerencse, hogy a gyerekek egészségi állapotát, közérzetét és fejlődését nem az határozza meg, hogy mit szól ehhez az orvos! Csak itassad sokat ebben a klassz kis melegben, a többit majd ő megoldja! És közben magadról se feledkezz meg, üdv: Claire
claire
 
 


Szia Claire!

Aranyos vagy!Kép
((((Csak nagyon halkan: ma ismét megpróbáltuk a szoptatást...))))
Tegnap este valamiért nagyon zaklatott volt és olyan hülyén evett, hogy a gyomra nagyon tele ment levegővel.
Szegénykét még ültetve sem lehetett büfiztetni, mert annyira feszítette a légbuborék, hogy kimerevedett, mint egy báb. Nagyon nehezen, de megkönnyebbült végül. Ezért is próbáltuk meg újra, mert akkor nyugodtabb.

Majd meglátjuk...

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Szia Linamina! Büfizésben az enyéim is jók, különösen a fiúcska, több órával az etetés után is képes még liter szám köpni a túrót kifelé, és közben mosolyog! A kislány inkább csuklik és nyög, és néha akkorát köp, hogy lehet felmosni. Csak tudnám hogy híznak ennyire mégis. Bele sem gondolok, mennyit szopiznak össze, főként most a melegben.
Különben nem tudom mennyire bízol benne, de esetleg érdemes lenne egy homeopata tanácsát kérni, mindkettőtök problémájára. Vagy legalábbis utána nézni, mit lehetne beadni a kicsi pocakjára. (kevés vízben kell nekik a golyócskákat feloldani) Nekem van ami be szokott jönni. Azt hiszem van egy ilyen honlap is, talán : www.homaopatia.lap.hu, de ez nem biztos, én inkább könyvet szoktam forgatni.
Az enyéimnél is a szopi van mindenre, éhség, szomjúság, fáradtség, fogzás, melegtől nyüglődés, szóval most már két napja mindig egész délután szoptatok, mert hulla melegük lesz akkorra.
Nem okoskodom itt tovább, viszont drukkolok nektek: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Claire, köszi a megértésedet, de egyenlőre az én problémám egy kicsit háttérbe szorul, meg azért egyre javuló tendenciát mutat, most inkább a babámé köt le, múlt hét hétfő óta tápszerrel kell kiegészítenem a szopit mert kevés a tejem, pedig tényleg mindent kipróbáltam, még azt a receptet is amit Linamina írt, a kétórás szopikat, de a végén odáig jutottam, hogy 30 g tej jött ki a két mellemből együtt véve. Szóval tök változó van amikor az erősebbik melleből tud 110-130 g-ot szopizni (ennél több nincs benne) van amikor meg csak 80 g-ot, a gyengébbik mellemben max. 80 g tej van, pedig néha úgy bedurrannak mint a kórházban a tejbelövelésnél, és csöpögnek mint a csap. Ez az egyik problémám, a másik, hogy múlt hét szerdán, és csütörtökön tudott kakilni, azóta viszont nem, és ha tápszert is kap a tej mellé, úgy fáj a pocija, hogy a következő etetésig még elaludni sem tud, mert mindíg felébred a görcsre. Az én fiam csak keveset büfizik, egyet egyet szopi (tápszer) után, és nem is nagyon bukik vissza, viszont sokat pukizik. Voltam ma a doktornéninél, azt mondta, hogy teljesen rendben van, és egy nap egyszer itassak vele kamilla teát (tejcukor hozzáadásával) hát várom az eredményt mert amig csak szopizott naponta többször volt kakija, és hami után egy fél órácskát fájdogált a pocija de utána nagyon jól volt, (utálom a tápszert, pedig már a második fajtát próbáljuk)miért nem fér az én cicimbe több tej?

Na de nem fárasztalak titeket tovább a problémánkkal, minden jót nektek

üdv

Hajni<!--attachment: dscn8137-98392.html*mime_html.gif*text/html*1.2*Armand*dscn8137%2ehtml --><center><pre>
KépArmand
dscn8137.html (1.2 k)</pre></center><!--/attachment-->

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Na, jó egyenlőre én nem tudom, hogy kell ide képeket rakni.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Szia Hajni! És miért kell tápszer, nem hízik eléggé? Vagy visít, hogy éhes még? Mert az, hogy egyszerre mennyit eszik, meg hogy össze-vissze a mennyiség, az még sztem nem ok. A tápszer témához nem tudok hozzászólni, az enyéim nem kaptak, csak már nagyobb korukban tej helyett próbáltunk vagy 3 félét, egyik sem jött be, de lehet, hogy csak el voltak kapatva a szopival! Viszont a pocakjának lehet, hogy segítene vmi homeopátiás szer, vagy egy iks natur aloegél, vagy Espumisean cseppek. (ezt az enyémek a kórházban is kaptak egyszer). Nem javasolt vmit a dokinő? Claire
claire
 
 


Hello Claire,

Sajnos már két napja az erősebbik cicimből is, max 70 g-ot tud szopizni, és hát igen keservesen sír utána, fejéssel pedig szopi után még max 5-10 g-ot tudok kipréselni, tápszerrel pedig általában még 60-70 g-ot eszik, feltéve ha éppen annyira éhes, van, hogy csak 20 g-ot kér, szóval érzi Ő hogy mikor elég és nem eszi túl magát.

Ma megyünk vissza a doktornénihez még sajna nincs eredmény, de most már nem állok meg nála ha nem mond semmi értelmeset. (egyébként csak helyettesít, mert a mi doktornénink szabin van).
Most visszatértem az első fajta tápszerhez mert attól legalább kakilt (nem akarta enni, ezért tértem át a másikra)és most meg is ette.

Látom nálad minden a legnagyobb rendben, örülök, hogy valakinél legalább minden ok.

udv.

Hajni

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Nálunk az evéssel tényleg nincs gond, néha riasztó tempóban híznak, de azt mondták, amíg ezt csak anyatejből teszik, addig ez így jó. A kicsi fiam sokat köp, sokszor órákkal evés után is. Eleinte aggódott ezen a dokinéni, de szerencsére nem szívta vissza, hízni is hízik, meg van is mit ennie a kis pazarlónak. A kislány meg eleinte folyton csuklott, de most már ritkábban. Igyekszem követni őket tejcsivel! Nálunk a vas kúra nem jött be, egyelőre leállítottuk, azaz csak homeopátiás martadt, remélem az is elég lesz. szerencsére nagyon jól kijövünk a dokinénivel, mindig meg tudunk egyezni.
És az alvással hogy álltok? Az enyémek éjjel is esznek, meg sajnos nem mindig alszanak egyszerre, a múlt éjjel meg tök felváltva adták a műsort!
Az egy kissé már túlzás volt! Én is arra biztatnálak, hogy ne állj le a dokinál, csak ha megvan a megnyugtató megoldás! Szívesen segítek, mha tudok ! Claire
claire
 
 


Egy kis segítséggel de sikerült tegnap a kaki, remélem most már fog menni magától, most én is megpróbálom 2 óránként rátenni a cicire, de egyenlőre még kevés neki ezért adok még tápszert, de csak annyit, hogy a következő szopinál éhes legyen, remélem elérek vele valamit. Hajni

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk a 2 hónapos oltáson, hát, szegény kisfiam jól megszenvedte! Nálatok is csontig benyomták a tűt a combjába? Annyira sajnáltam szegénykémet, de hát mit lehet tenni, ha egyszer muszáj? És ráadásul azt is megtudtam, hogy olyan is lesz, amikor kettőt kap majd egyszerre. Nem tudjátok véletlenül, hogy az a következő (3 hónapos) vagy az az utáni, 4 hónapos oltás lesz? Már előre félek tőle, lehet, hogy csak páromat fogom elküldeni a babával, mert én nem bírom ezt még egyszer végignézni, ehhez úgy látszik, elég gyenge az idegzetem... Kép (Ehhez is.......)

Nálunk a szopikkal nincs gond, pisi-kaki is van rendesen, méricskélni (azt, hogy a baba mennyit szopott) és fejni pedig én egyáltalán nem szoktam. Max. csak annyi a gond, hogy én is néha parázok, mint ált. minden anyuka, hogy talán nem elég a tejem, pl. ha szopi után nyűgös a baba. Pedig annak 100 más oka is lehet. De a lényeg, hogy hízik szépen a bébi a maga ütemében, 15-20 dekát hetente, de volt már 30 és 24 is egyszer. 2950-nel született, 2860-nal hoztuk haza, ma pedig (éppen 9 hetesen) 4400 g. Szép kis baba!! Kép
Tényleg, Ti 1, vagy 2 mellből szoktatok szoptatni 1 alkalommal? A védőnő meg a doki szerint 1-ből kéne, de én mindig 2-ből szoktam.

Még egy fontos kérdésem lenne Hozzátok: a gátsebet (varratok helyét) meddig szabad érezni? Nekem felszívódó varratokat raktak be, mégis érzek a mai napig csomókat a gátamnál, amik picit még fájnak is. Belül is érzékeny a hüvelyem. Nálatok hogy van ez? Amúgy Claire, Te az ikereket hüvelyi úton szülted a Kovácsnál, vagy császárral?

Puszi mindenkinek, várom válaszaitokat számtalan kérdésemre Kép, üdv: Hello
hello
 
 


Sziasztok!

Na, én végleg befejeztem a szoptatást. Kis híjján belefulladt a tejbe, aztán meg annyira meg volt riadva, hogy csak nyelte a levegőt és utána kihányt mindent. Az ér megintcsak elpattant. Aztán úgy döntöttünk, hogy nem kínozzuk tovább.

Viszont hasfájás ellen találtunk egy jó lötyit: Woodward's Gripe Water. Gyorsabban hat, mint az Infacol, olcsóbb és egy bontott üveget 2 hónapig lehet használni, az Infacolt, csak 1 hónapig felbontás után.

Hello: A gátsebem, meg úgy az egész környéke nekem már csak akkor fáj, ha nagyon elfáradok estére. De akkor már csak a fekvő pozíció jó.
Az én dokim még szabin van, így nekem nem 6 hetes, hanem 9 hetes lesz a kontroll. Igaz, mondta is, hogy jó ez így, mert annyira szétmentem, hogy több idő kell a gyógyuláshoz. Ennek ellenére állatira félek, hogy nagyon fog fájni a vizsgálat. Még farmernacit sem merek felvenni, mert olykor a puha betét is tör.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Hajrá Hajni!
Hello! Hüvelyi úton szültem az ikreket!Miért kérdezted? Te is nála szültél?
Amúgy én is érzem még a gátmetszés helyét, (bár már nem csomós), főként időjárás változásra. Pedig most sokkal előbb tudtam ülni, meg szedtem az arnika golyócskákat, kenegettem aloes krémmel, ami különben tökre használt.(Ha részletesebben kiváncsi vagy, írj emailt!) A doki azt mondta, hogy még érezhetem, főként, ha ilyen típus vagyok. Azt hiszem igen, mert én annak idején egy szuperül gyógyuló boka szalag szakadás helyét is szinte évekig éreztem. Nem fájt, de jelzett. Belül nekem semmi. Belül is varrtak? Mennyire szakadtál? Nem volt vákuum? Nekem az elsőnél jóval többet kellett varrni, küzdöttem is a gátsebbel, de aztán tuti lett. Az az igazság, hogy most ugyan kicsit vágtak csak, de mégis harmadszor!
Szopi:
Most az ikreknél más, de én egyes szülöttjeimet mindig úgy szoptattam, hogy egyikből teljesen, a másikból ha még kért, és következő szopinál a másikkal keztük, stb. Én enélkül kidurrantam, illetve szét folytam volna. Meg tök kényelmetlen az a felemásság! Mindkettő 6 hóig csak szopott, és még utána is jó sokáig! (16, ill 22 hónapos korukig). Szóval nyugi, így is működik! A méricske és a fejés nem volt jellemző, és nagy melegben sokszor szopták ki csak az első híg tejet, nem is voltak hajlandók mást inni! (Most az ikrek sem!)
Jól hízik ahogy olvasom a picid, szóval igyál eleget, és nyugi!Üdv: Claire
claire
 
 


Clair, igen, nála szültem. De nem maradtak róla szép emlékeim sajna. Kár, hogy ő is a rutinszerű burokrepesztés híve. És azt sajnálom, hogy nem mondtam meg neki előre, hogy hogyan szeretnék szülni, ill. hogyan nem. Na mindegy most már.
Szopi: én is pont így szoktam csinálni, és nekem is bevált ez a módszer! A gátmetszés egyébként nem volt túl nagy, de a helye így is érzékeny még mindig. A méhszájamat is varrni kellett, mert az is szakadt szanaszét. De azzal nincsen gondom, az már bizonyára teljesen begyógyult. Egyébként a Kovácstól olyannyira elment az életkedvem, hogy nem is vagyok hajlandó elmenni hozzá kontrollra. Ezért kérdezgetlek itt Titeket a gátsebről is például.

Linamina: mit jelent az, hogy kis híján belefulladt a tejbe? Hogy sok volt a tejed? Akkor sztem még ne add fel végleg! Majd elmúlik a vérzés is egyszer, addig próbáld inkább óvatosan fejni.

Lányok! Az oltási kérdéseimre nem válaszoltatok!! Légyszi pótoljátok! Köszi, Hello
hello
 
 


Szia Hello

Oltásokkal kapcsolatban ha van kedved nézz el a www.babaszoba.hu oldalra mert ott van egy oltási naptár amelyikben megvan hogy mit, miért és mikor kell adni a kicsiknek. Mivel a kicsikém még csak 7 hetes pontosabbat még nem tudok.
A másik Hello ezen az oldalon 14-16 közt lesz egy nőgyógyász doki akivel lehet csetelni, kérdezz rá a te problémádra!!

Üdv Timi
hrabtimi
 
 


Köszi Timi,
már el is látogattam erre az oldalra, és meglepődve tapasztaltam, mennyi hasznos dolog van rajta. Eddig csak a babanet-et használtam, de most már ezt is fogom! Köszi még egyszer!
hello
 
 


Szia Hello!

Az történt, hogy 2-3 szívás után hirtelen ömleni kezdett és ettől annyira megijedt, hogy rosszul vette a levegőt. Ilyenkor fel kellett venni büfiztetni, a tej meg ömlött tovább.

Sajnos a vérzés pont olyan mint az orrvérzés. Sosem lehet tudni, mikor pattan el újból az ér.

Most voltunk vizsgálaton, és a gyerekorvos már nem piszkál a fejés miatt, mert szépen gyarapodik a gyerkőc. Meg az elpattanó érrel nem lehet mit kezdeni. Esetleg elégetni, vagy ilyesmi, de annak meg nincs értelme, mert elapadhat a tejem a gyógyulásig. Ezért géppel fejem, mert akkor látom, hogy jön-e a vér, és akkor azt a tejet kiöntöm. Így is van elég.

Egyébként szopáskor nem bírta teljesen kiszívni a tejet (bár fejni már nem volt mit, csak üresen járt a gép), viszont becsomósodtam rendesen.
Csak fejéssel, meg nincs gondom, de 3-4 óránként kell fejni, mert ömlik a tej.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Hello! Lehet, hogy akkor találkoztunk rendelőben is. A Sportba jártál?Sajnálom, hogy rosszul sült el a dolog vele, én nagyon jól kijövök vele, és a szüléseimmel sem volt gond. Az elsőt ugyan indította, és utólag úgy tűnt nem lett volna muszáj, de az összes doki, aki a kórházban látott, az már így is odavolt, hogy miért csak most. A méhszájat varrta nekem is, de igen gondosan dolgozik, nem volt semmi gondom vele utána, és a következő terhességeknél sem. Most az iker terhességemnél is nagyon jó volt, hogy figyelt, de nem küldött csak azért kórházba, mert ikrekkel úgy szokás. Különben én a három szülés alatt nem vettem észre, hogy rutin szerűen repesztene, volt, hogy repesztett, volt hogy nem. Az ikreknél pl. egyik repedt, igaz rossz helyen, a másikat repesztette, mert nem nagyon volt mire várni. Most az ikreknél majdnem a gátmetszést is megúsztam, aztán egy picit mégis vágtak, mert igazán nem volt hova húzni az időt, hiszen egy gyerek még hátra volt. Szóval nekem bejött a Kovács. Amúgy kár, hogy nem mondtad neki, mit szeretnél, én amit fontosnak tartottam, azt mindig megbeszéltem vele. Nem mondom, hogy vele pletyóztam, de amit szerettem volna, azt korrektül megmondta.
Mennyi idős a kicsid?
Linamina! Csodállak ezért a rengeteg fejésért, nekem az sosemm ment! Claire
claire
 
 


Szia Claire!

Igen, én is a Sportba jártam hozzá. Nem lehetett semmi megszülni az ikreket, ezúton is gratulálok hozzájuk! Melyik bújt ki előbb, a fiú vagy a kislány? Hogy hívják őket? Nagyon édesek a képen! Az én babám most lett a héten 2 hónapos. Te egyébként honnan ismered a Kovácsot, miért lett pont ő a nődokid? Merrefelé laktok egyébként?

Szia, Hello
hello
 
 


Szia Hello! az enyémek most lesznek 4 hónaposak (szóval biztos találkoztunk a rendelőben), és a kislány született előbb, pontosan 24 perccel, a kisfiú magzatburka még állt, amikor a kislány már megvolt, így én nem tartottam indokolatlannal a burok repesztést. Én a sport miatt kerültem hozzá, egyszer a válogatott keret orvosa talált a labor leletemben vmi fertőzést, amivel átküldött, és az általa ajánlott két nőgyógy közül ő volt ott. És mivel eléggé jól kijöttünk, így amikor terhes lettem, akkor is maradtam. Meg azért is, mert ő értett ahhoz, hogy heti min. 6 edzésről hogy szabad leállni. Ehhez egy nem sport közelben lévő nőgy. abszolúz nem tud mit kezdeni. Különben a II. kerületben lakunk, de ráadásul amíg dolgoztam külön jó volt, mert a Kiss J. utca ott van a szomszédban! Te hogy kerültél hozzá? Ha vele nem ok, miért nem mész el máshoz? Tea Vargával, tudod, aki az UH-t csinálja mennyire szimpatizáltál? Nem beszéltél a szülés után a dokival a gondjaidról?
Jól emlékszem, hogy neked sem az első a gyerkőc? Claire
claire
 
 


Ja, izgalmas volt két sima szülés után egy iker, de igaziból az első viselt meg legjobban. Naponta hálát adok, hogy ez az iker terhesség és szülés ilyen simán lement. Persze az egyesekért is, csak ikreknél még több rémsztorit hallani! Claire
claire
 
 


Szia Claire!

Igen, jól emlékszel, nekem sem ő az első babám, van már egy 13 éves nagy fiam is. Őt a Jánosban szültem még anno, dr. Húsvéth-nál (aki jelenleg szintén a Honvédban van).

A párom (a mostani babám apja) ott dolgozik a Sportban (ő is keretorvos, lehet, hogy ismered is), ő vitt el hozzá, így kerültem oda. Azt hittem, jó kezekben leszek, és ez végig így is volt a terhesség alatt, de a szülés sajnos így alakult. Gondolom, ő maga sem hitte a burokrepesztés után, hogy így felgyorsulnak az események, mert őt és a szülésznőt is teljesen váratlanul érte, és csak kapkodtak össze-vissza, én meg csak ordítani bírtam, nyomni azt nem.... A baba feje állítólag olyan gyorsan lecsúszott a burokrepesztés után, hogy ezért jöttek azonnal a tolófájások, de ez nem így szokott lenni, másoknak még bőven vannak ilyenkor sima fájásai, 5, 3, 2 percesek, stb., mire érzik a tolófájást. De nekem azonnal ezek jöttek, és mindez persze nem történt volna meg, ha nem avatkoznak bele mesterségesen (és fölöslegesen) a természet dolgába. Azért is nem beszéltem meg vele ilyeneket előre, mert azt hittem, ez ma már tök természetes, de most már tudom, hogy tévedtem. A velem egy időben szült kismamák közül is egy csomónak repesztettek 3 ujjnyi méhszájnál, de ők mégsem jártak így. És egyébként mivel a doki sem volt végig (terhesgondozás alatt) valami nagyon közlékeny, én sem akartam nyaggatni a dolgaimmal, mint utólag kiderült, sajnos. Szóval: végülis a gyereket ő nyomta ki belőlem (csakúgy mint Húsvéth doki 13 évvel ezelőtt a másikat), és én pont ezt nem akartam. De nem is tudtam volna nyomni, mivel annyira fájt, és az inger nem hogy segített volna, hanem csak gátolt, mert úgy éreztem, szétszakadok. Hát ez történt. Mindez a burokrepesztés miatt! (Mint írtam korábban, bő 2 ujjnyival vettek fel az osztályra, a szülésre kiírt időpont előtt 8 nappal, tehát semmi értelme nem volt, hogy ilyen módon gyorsítsák a folyamatot!!!)

Amúgy nem említetted a babáid nevét! Mellesleg lehet, hogy ismered a páromat, ha ilyen élsportoló voltál (milyen sportágban?), de ha további részletek érdekelnek, inkább írj nekem emilt!

Szia, Hello
hello
 
 


Szia! Ez tényleg elég rossz lehetett, amikor először írtad, hogy minek repesztenek burkot, stb, pont az jutott eszembe, hogy hát fájás erősítés és gyorsítás miatt. Persze vitatható, hogy mennyire kell beleavatkozni a folyamatban. (Az első szülésemnél nálam is túlzásba vitték a beavatkozást azzal az indítással, teljesen látszott, hogy a ygerek még nem jött volna! )Tényleg nem hiszem, hogy az az általános, hogy erre hipp-hopp tolófájások, sőt. Nwekem az elsőnél a repesztés után még rendes vajúdás volt egy jó ideig. Az elsőnél is így volt? Lehet, hogy ezt jó lett volna tudniuk. Ettől függetlenül nyilván fel kell kegyenek készülve erre is! Amúgy nem mondom, hogy hülyére magyarázta a dolgokat, de én mindig megkérdeztem, ami bökte a csőrömet. Aztán ezt meg is szokta, és akkor már jobban mondta magától is. Meg jó volt, hogy mindegyik terhességemet és szülésemet ő kisérte végig, így már eléggé tudtuk mindketten, mire számíthatunk a másiktól.
Ki volt a szülésznő? A többit emilben. Üdv: Claire
claire
 
 


Szia Claire!

Köszi a levelet, megkaptam, de most meg mi utazunk el hétvégére, és muszáj pakolnom, a párom már sürget, úgyhogy nem tudok most válaszolni sajnos! Marad a 18-a után. Akkor Nektek is kellemes nyaralást, gondolom oda mentek Ti is. A többieknek pedig jó hétvégét!

Sziasztok, Hello
hello
 
 


Sziasztok!

Nincs valaki köztünk aki a Csemniczky doktorúrnál szült v. fog szülni? Milyenek a tapasztalatok?
beki
 
 


Sziasztok!

Februárban fogok szülni Turi doktornál. Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?
bukfenc
 
 


Sziasztok!

Hú, de elapadt a topic!Kép

BEKI, BUKFENC: sajna, nem ismerem ezeket a dokikat. Még névről sem. Nem rémlik, hogy a Budaiban találkoztam volna velük.

Lányok! Képzeljétek, megy a szoptatás. Már hatodik napja!Kép Ha valakinek valami baja van a mellbimbójával (sebes, gyulladt, meg ilyesmi), akkor nagyon jó az Avent Soothing Nipple Cream-je. Még csak ki sem sebesedett!Kép Ennyire jó.

Remélem, mindenki jól van. Milyen volt a két hónapos oltás? A babák hogy bírták? Mi a jövő héten megyünk. Piszkosul tartok tőle.

Üdv:
Linamina
linamina
 
 


Én most ilyen nagy bevásárlás előtt vagyok. Tud valaki abban segíteni, hogy milyen cuccokat kell bevinni magammal a kórházba a babának és nekem. Milyen márkát vegyek? Olyan széles a kínálat... pl. pelenka stb..
beki
 
 


Szia Linamina!
Gratulálok Nektek!!!Semmi vérzés?Csúcs!
Az oltás nem volt gázos,bár én nem néztem oda,a férjem jobban bírja az ilyeneket.Blanka kicsit sírt,de még lázas se lett.

Bukfenc!
Mi a keresztneve a dokidnak?Lehet,hogy ismerem.
Túri Péter,nem?Tapasztalatom csak annyi,hogy a mellettem lévő nőnek volt az orvosa és nagyon meg volt vele elégedve.Kedves volt.Minden nap bejött és megnézte mi van a nővel.ennyi.

na sziasztok
zsuh
 
 


Turi dokit sajna én sem ismerem...
Nem olyan régen feküdtem bent a kórházban mert volt egy kis vérzésem de vele nem találkoztam. A kórház dokija v. külsős?
beki
 
 


Sziasztok Lányok!

(Beki, ezt Neked tettem ide...)

Költözés előtt állunk, is megállapítottam, hogy a felgyűlt babacuccokból (részben német barátnőmé) ötösikreket is vidáman öltöztethetnék. Nem is beszélve a fellelhető 4 db babahordozóról stb. Tartanék egy kis házi börzét, ha érdekel vkit. Ízelítőt itt találtok: http://www.gportal.hu/portal/sofka/

Emailben kereshettek: sofka @freemail.,hu, szívesen elküldöm a címet.

Mindettől függetlenül nem fogok ám kereskedésbe. Csak nem akarok ennyi kacattal cuccolni.

Linamina, végre jobb hírek!

Kéthónapos oltástól anno fiam lázasodott, és fájlalta a lábát. Később kiderült, hogy az automatikusan adott germicid c re tul.képpen allergiás... Azaz nem megnyugsyzik tőle, éppen ellenkezőleg. gyerekfüggő ez is.

sofka
sofka
 
 


Sziasztok!
Sofka!
Írtam mailt!
üdv Iboly
ibolyka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: