Új privát üzeneted érkezett!

Szia BeaKép Régen láttalak.
Már én is nagyon kíváncsi vagyok a felújított részre, jövő hét szerdán megyek uh-ra, akkor feltétlenül megnézzük kispapávalKép
Az a baj a vérvételnél, hogy nem szúr, hanem bök, és eléggé fájt utána a karom, belilult.

Csirkesz: szerencséd volt, lehet, hogy nem annál voltál, akinél miKép

Lau
29+2
lau
 
 


Sziasztok!

Anita szerintem lesz még egy pár dolog amiért izgulhatsz,nekünk ilyen volt pl.a tejkiütés.Kb. 2 hétig szegény picikém borzasztó rosszul nézett ki.Aztán kaptunk a dokinénitől egy kenőcsöt,ami abszolut nem erre volt és 3 nap alatt rendbe tette.Te se ijedj meg ha majd ezt látod.

Én is mindig a kórházbe jártam vérvételre ahol mindig az Ági - kis szemüveges barna csaj - szúrt,ami sosem fájt.Egyszer volt valaki más,azután 2 hétig lila volt a karom.

Most lépek mert megyünk állatkertezni,csak sajna az idő nem a legjobb.

Kismuki
kismuki
 
 


Hali!

Vérvételen én eddig mindig valamilyen Violához, vagy Violettához kerültem. Magas nőci, mindig kedvesen beszélget velem, és nekem ő nagyon finoman veszi le a vért.
A többiekhez sosem volt szerencsém.
Az is igaz, hogy mázlijuk van velem, totálisan láthatóak a vénáim, keresni sem kell.Kép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 

 
 

Sziasztok!

CsirkeszKép
Én is Violettánál voltam, nekem bököttKép Volt ott másik kismama is, és mesélte, hogy neki is mindig fáj, ha ő veszi le a vért.
Pedig nincsenek rossz vénáim.

Már nagyon kíváncsi vagyok az új részre.
Tegnap mondta Vera, hogy a bútorok nincsenek még bepakolva, de amúgy készen van. Ha mázlim lesz, akkor már meg lehet nézni a szobákat, ha nem, akkor majd augusztusban.

Lau
29+3
lau
 
 


Hahó!
Hétfőn megyek pisivizsgálatra a kórházba. Csak beadom a csövet, és már megyek is. Az időpontot Violettától kaptam, már név szerint emlékszik rám. Majd megkérdezem tőle, hogy mikor lehet körbekukkantaniKép

Fura, de a dokinénim most nem kért tőlem vérvizsgálatot. Igaz, hogy eddig minden rendben volt, úgyhogy csak vizelet és uh eredménnyel a kezemben kell mennem hozzá jövő héten szombaton.
Jajj, már nagyon várom a hétfői uh-t.

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Anita, az én kisfiam is tele van kiütésekkel és én is csak azért nem szaladtam orvoshoz, mert az aranyos dokinénink szabin van (Zemplén doktornő) és nem szívesen vinném máshoz. Már csak azt nem tudom, hogy melegkiütés vagy tejkiütés?
Kismuki, te mint tapasztalt mama, milyen a tejkiütés? Az csak a baba pofiján van?

Nekem is mindig Violetta vette le a vért és mindig óriási lila folt lett rajta...

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Gabi: sajnos még én sem vagyok olyan tapasztalt anyuka,de a kiütésekben talán tudok segíteni.A meleg kiütés nálunk Márk homlokán volt és inkább csak ilyen kis bőr alatti dudorok voltak.Az 1-2 nap alatt elmúlt.
A tejkiütése viszont csúnya volt: az egész arcán ezernyi apró kis akármi,de még a nyakán és a füle alatt is volt.Elvileg magától elmúlik idővel,de mi rásegítettünk először kamillás mosogatással és a köldök hintőporral,de az nem nagyon használt,így a doki nénink Septosyl szemkenőcsöt mondott napi 3* ( de a gyógyszertárban nem szabad mondani hogy mire lesz) és az 3 nap alatt mindent eltüntettet.
Nagyon örültem neki gondolhatod!!!!
kismuki
 
 


Sziasztok!

Nekem másodszorra lesz szerencsém (jan 30-án) az Uzsokihoz szülés ügyében. az igazság az, hogy a kórház-váltáson erősen elgondolkodtam a nem éppen "bababarát" berendezkedés" miatt, de a doki (dr Gyarmati Béla) miatt valószínűleg maradok.
Egyébként mi is átestünk mindkét kiütés fajtán (tavaly máj. 31-én született Peti) szerencsére neki a melegkiütés sem viszketett. A tejkiütés csak csúnya. Mindkettő el fog múlni őszre, úgyhogy fel a fejjel!

Kata
katizsuzsi
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a kórházban, megint jól elkéstem, de nem csesztek leKép Rákérdeztem az emeleti helyzetre, de csak azt a választ kaptam, hogy a berendezésre várnak, hamarosan teljesen kész lesz. Aztán odavezettek a nővérszoba ablakába, és megmutogatták, hogy mennyire siralmas, és leharcolt a kórház többi része, és mennyire ráférne az egészre egy kis felújítás.

Aztán délután voltam uh-n, babócával minden rendben. Jó nagyra nőtt, mióta nem láttam, már 1,87 kg körül van, és a képek alapján szeret játszani az ujjacskáivalKép Na és továbbra is kisfiúnak átszik, olyannyira, hogy már én is felismertem a nemes szerveket az uh képen. Így lánynevet egyáltalán nem fogunk keresniKép

Lányok! Kitartást a kiütések elleni küzdelemhezKép Előbb-utóbb múlniuk kell. (Bár gondolom pár hónap múlva pánikolva fogom írni a leveleimet, hogy mit tegyek a pöttyökkelKépKép)

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Nálunk nem túl rózsás a helyzet: Bence napok óta nem bír aludni napközben, szegény csak sír szinte folyamatosan. Addig van béke, amíg a cicimen van, utána még egy darabig el tudom szórakoztatni (énekelek, mesélek neki), de utána bármit csinálok csak sír. De nem hasfájósan, inkább csak úgy... Próbáltuk már ringatni babkocsiban, kézben, hordozóban, elvittem sétálni, de mindig csak 5-10 percekre nyugszik meg, ha a cumit bele tudom varázsolni a szájába, akkor azon elalszik, de az is csak max. 15-20 perc.
Nincs valami ötletetek? Mostmár eléggé fárasztó ez mindkettőnknek. Persze tudom, hogy nem bírják ezt a meleget, na de azért valamennyit csak kellene aludnia napközben, nem?

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Gabi!
Tapasztalat híjján nem tudok tippet adni, de nagyon drukkolok, hogy sikerüljön kitalálni valamit. Sajnálom kis Bencét, neki sem lehet könnyű elviselni ezt az időt, és elhiszem, hogy nektek sem könnyű segíteni neki.
KitartásKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!
Gabi: sajnos nekem sincs ötletem Kép De talán a nálam tapasztaltabb mamiknak lesz..

Csirkesz: jársz még az Aranytízbe? Nem tudod véletlenül, augusztusban lesz még jóga, vagy nyári pihi van ott is??

Bea
31+2
tikobaba
 
 


sziasztok!

én előreláthatólag októberben fogok csak szülni, mégis lenne már egy pár kérdésem, hátha tudtok segíteni.
Az első: eddig én vizsgálatokra, laborba, stb az Örs Vezér téri rendelőbe jártam, a kérdés az, hogy mikortól, mely vizsgálatoktól kezdve kell az Uzsokiba járni?
A másik: nekem nincs választott orvosom, aki szült már, segítsen: milyenek az ügyeletes orvosok, szülészek? van-e ügyeletes újszülött-gyerekorvos?
Szeptemberben indul-e kismama torna? Mikortól (hányadik hónaptól ) érdemes elkezdeni?
Bár ez most nagyjából mindegy, hiszen mindenhol nyári szünet van, gondolom a legelőbbi kezdés szeptember.

Ha tudtok segíteni, légyszi írjatok!
előre is köszi,
sziasztok
koczkapaczi
 
 


BeaKép
Még járok, bár most, hogy csak egy alkalom van keddenként és csütörtökönként egy kicsit horror a tömeg. Ma is megyek, megkérdezem neked a jógát.

KoczkapacziKép
Üdv nálunkKép Szerintem nem gond, hogy eddig máshová jártál vizsgálatokra, hiszen a lényeg, hogy jártál. Biztosan nem kevés mamának jön ki úgy a lépés, hogy nem is abban a kórházban szül, ahol eltervezte. Hát miért ne lehetne akkor menet közben intézmény váltani??
Ha meg csak szülni mész az Uzsokiba, de nálad van minden vizsgálati eredményed, akkor sem lehet senkinek egy szava sem.

A dokikat nem ismerem, révén, hogy a dokinénim magánrendelésére járok, de itt a lányok eddig mindenkit csak dícsértek. Így szerintem bárki lesz is ügyeletben, nyugodtan bízz meg benneKép
Az ügyeletes újszülött-gyerekorvos témában viszont tájékozatlan vagyok.Kép

Kismamatorna augusztus vége felé indul újra, a kórházi védőnőnél kell majd érdeklődni az időpontról. Azt hiszem betöltött 12. hét kell, na meg orvosi igazolás, hogy mozoghatsz.

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Köszönöm! Kép
tikobaba
 
 


Csirkesznek:

Köszi az infókat!
Az Örsön amúgy is csak terhesrendelés van, szülni ott nem lehet, aki oda jár, az az Uzsokiba szül, csak én nem szülés alkalmával szeretnék először találkozni az Uzsokival, ezért gondoltam, hogy elkezdek oda terhestornára járni.
Persze majd a dokimat is megkérdezem, ha visszajön szabiról, hogy melyek azok a viszgálatok, amiket az Uzsokiban végeznek, hátha így a személyzettel is megismerkedhetek.
A terhestorna nem gond,legalábbis hetek szerint, augusztus végére már 33-34 hetes terhes leszek.

A kórházi védőnőhöz tud valaki tel számot?
koczkapaczi
 
 


KoczkapacziKép
A védőnő:
Csombó Szilvia
251-7333/1285, vagy 3711-es mellék.
Anno, amikor a torna felől érdeklődtem, azt mondta a védőnő, hogy érdemes lesz elmenni, mert a nagypocisok kedvéért lehet szó légzőgyakorlatokrólKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Csirkesz: Hu, akkor nem túl biztató a helyzet a szobák terén. Pedig úgy terveztem, hogy holnap úgyis megyek uh-ra, majd akkor jól megnézem magamnak az új részt, de ez úgy tűnik, marad augusztusra. SebajKép A lényeg, hogy már csak a bútorok hiányoznakKép
Terhestorna szünetelni fog augusztusban? Ugyanis eddig csak terveztem, de oda már nem jutottam el, hogy el is menjek, és akkortól végre lesz időm magamra is.

Koczkapaczi: bátran tudom ajánlani a kórházat, egyáltalán nem olyan, amilyeneket szoktam olvasni néha!! Ha a védőnővel beszélsz, biztos tud valakit ajánlani bent, de szimpátia alapján dönt úgyis az ember. Gratulálok a kismanóhoz!!Kép

Almadi: Kép szegényke, biztos nagyon szenved a melegtől. Sajnos, nekünk is volt ilyen időszakunk, és semmi nem használt nálunk sem. Tudom, hogy nem vigasztal, de kitartást kívánok!!
Azt mondják, péntektől enyhül a meleg...bár, nem bízom benne, a lábam mást mond.

Lau
30+0
lau
 
 


Sziasztok!


Almádi:nálunk ugyaez a helyzet.Manó nagyon keveset alszik és csak nyüglődik.Már ruci sincsen rajta csak a pelus.Ma ráadásul voltunk a Heim Pálba csípőszűrésen.Kritikán aluli a helyzet.Másfél órát vártunk dög melegben,utánna átküldtek minket a bőrgyógyászatra ahol újabb félórát vártunk.Szörnyű,hogy a beteg gyerekek közé kell vinni a mi egészséges babánkat,na már nem azért hogy elkap valamit,hanem szörnyű volt látni őket.


Koczpakaczi: én is csak Uh-ra jártam a kórházba,az Örsre jártam laborba,semmit nem szóltak érte.Egyébként majdnem az összes orvos nagyon szimpi a kórházban.Gyerekorvos szerintem meg mindig van bent ügyeletes vagy valaki olyan aki ért a babákhoz.

Húú csajok,most nem irigykedek rátok ebben a nagy melegben a pocitok miatt.Bírjátok azért?

Szép napot mindenkinek!

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

A pocakosoknak kitartás ebben a dög melegben, a picibabásoknak pedig türelem.Mi is szenvedünk 8 hónaposan,gondolom akkor az apróságoknak még sokkal rosszabb lehet.

Én az Uzsokiban egyetlen gyermekorvossal találkoztam,ő volt bent minden nap.Középkorú nő volt,aki nagyon szigorú,de normális.Én teljesen beparáztam mert Márknak eltört a kulcscsontja a szülésnél és ő nyugtatott meg hogy semmi gáz.Gyors szülésnél és nagy babánál ez állítólag elég gyakori és 3 hét alatt elmúlik.

Koczapaczi: sok sikert neked is.Biztos vagyok benne hogy ha nincs is választott orvosod és csak bemész szülni, akkor is rendesek lesznek bent veled.

Anita: nem is értem hogy ez hogy lehet hogy ennyit kellett várnotok!Minket a Bethesdába küldött a doki nénink és amikorra időpontot kaptunk ,rá 5 percre már bent is voltunk.Ráadásul gyönyörű tiszta a kórház.

Jó éjt mindenkinek,bár a kisbabákkal ez nehéz lesz.

Kismuki
kismuki
 
 


BeaKép
Na, voltam tegnap és leolvastam a faliújságról a következőket:

"Nyári órák 2004. július - augusztus

Kismama jóga
Sayti Andrea (30/3608-448) mindkét hónapban
Hétfő: 9.30-11.00, kedd: 16.00-17.30, péntek: 16.00-17.30
Július 05-09, és július 19-24 között elmarad"

A fitness tanár azt mondta (mert először nála érdeklődtem), hogy azért jobb, ha hétfőn rátelefonálsz a jóga tanárra biztos, ami fix alapon.

Szép napot mindenkinek!

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tel számot, meg az egyéb infokat is, a babásoknak kitartás,szülőknek és babáknak is, ha nem is péntekre, jövő hétre állítólag csökken a meleg. Pocakosoknak: örüljünk, hogy még csak mi szenvedünk, állítólag a bennt lévő baba ebből a kinti melegből semmit sem érez, bennt állandó a hőmérséklet:-)
Aki teheti, polcolja fel a lábát, mert tapasztalatom szerint az a legrosszabb, amikor "tűpárnákon" kénytelen járni az ember!

Sziasztok
Kockapaci
koczkapaczi
 
 


Sziasztok!

Csirkesz: köszönöm, nagyon aranyos vagy!!! Hétfőn fel is hívom, mert akkor már akár el is tudok rá járni Kép De jó Kép

Anita: én a 13. kerületben lakom, és ugyanezt hallottam a Madarászról Kép A kisgyerekes anyukák általában azt tanácsolják, aki teheti, kerülje el...

Én még bírom a meleget, bár nyűgös vagyok tőle, nem csodálom, ha szegény kisbabák is azok, őket még azzal sem lehet vigasztalni, hogy hétvégére jobb lesz Kép

Bea
31+3
tikobaba
 
 


Bea! Nincs mit, nagyon szívesen. A sportért mindentKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok KismamakokKép)
kockapaci: en tavaly ilyentajt 7 napot toltottem a korhazban es nem talalkoztam olyan dokival akirol "rosszat" nyilatkoztak volna a kismamak..ugyhogy szerintem (bar van ott boven dokiKép) nem fogsz rosszat kifogni, ugyhogy hajra
Azert bator vagy hogy csak "ugy" elevagsz...biztos meg van az oka!
A gyerekorvos nagy fej a szakmajaban,viszont nem egy bajgunar, ugyhogy az Anyukaknak mindig rossz a velemenyuk rola, de szerintem fontosabb hogy szakmailag a csucson van.

Vigyazzatok magatokra ebben a hosegben!!
En tavaly a belem is kiizzadtam abban a 8 napban a korhazban....ehhh
monique
 
 


Sziasztok!
Mi a XV.kerületben lakunk és elvileg mi is a Madarászhoz tartozunk.Szerencsére még nem kellett bemennem soha sem,de állítólag katasztrofális ott a helyzet. Különben pont most olvastam,hogy ha nem is tartozol a Bethesdába,de valamiért sürgősen odaviszed a babádat akkor sem küldenek át máshová,mivel ez egy egyházi kórház és nem önkormányzati.
A Heim Pál is ilyen rossz lenne? És ha ott laksz Anita a XIII.ker.ben akkor miért oda küldtek?
Legalább a gyerekorvosotok rendes? Kimegy oltani a babát vagy neked kell bevinni?

Kismuki
kismuki
 
 


Monique: köszi a biztatást, az ok igazából nagyon egyszerű, az orvosom, aki a terhesgondozást végzi, nem vállal szüléseket, az ő kismamáihoz a főorvos szokott bemenni, ha előtte részt vesz az ember magánrendelésen is.(A főorvoshoz viszont nem lehet terhesgondozásra járni) De én úgy vagyok vele, hogy nekem a főorvos ugyanolyan idegen lesz, mint bárki más, és főleg én is idegen leszek neki(k). Ha meg már így is úgyis idegennél szülök, bízom az ügyeletes személyzet szakértelmében. Első babám, most még optimista vagyok, ráadásul eddig csak jót hallottam!
Gyrekorvos: a mufurcság nem zavar, a szakértelem a lényeg.
Egyébként beszéltem a kórházi védőnővel, egyáltalán nem rökönyödött meg, hogy ügyeleben fogok szülni, sőt nagyon kedves volt!
Akit érdekel: a kismama-torna induló időpntja kb szeptember 6.
koczkapaczi
 
 


Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül egy megbízható bejárónőt, aki egy héten egyszer vállalna takarítást? Manócskával még mindig "küzdök" napközben és így semmire sincs időm, nagy segítség lenne, ha valaki időnként a háztartásba besegítene...
Gyerekorvossal kapcsolatban csak annyit, hogy a doktornő csak hétköznap van bent, munkaidőben. De ha bármi gond van, akkor úgyis intézkedik az orvosod.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


GabiKép

Nincs a környezetemben senki, akinek lenne ilyen, így nem tudok segíteni. Pedig lehet, hogy nekem is jól jönne majd a babázós időszakban, mert a leendő nagymamik közül az egyik nagyon-nagyon beteg, a másik meg vállalkozást vezet, ahol minden nap ott kell lennie, így sok segítségre én sem számíthatok.
Remélem találsz majd valakit!
Nincs ilyen bejárónős topik valahol itt a babaneten? Ennek utánajártál már? Ha van, lehet, hogy ott tudnak neked segíteni. (persze ez is csak egy tippKép)

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


GabiKép

Egyetlen topikot találtam, nem túl friss az utolsó üzenet dátuma, de lehet, hogy egy próbát megér:
Társalgó / Erről-arról / Bejárónő

háthaKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Mizujs vleetek lányok?
Nagyanna: régen írtál, mi a helyzet babaproject terén?

Almadi: sajna, nem tudok, de remélem, azóta már sikerült valakit találnod!

Eszti: végülis választottál orvost, vagy csak a kórházba jársz vizsgálatra?

Anita: kisfiamnak elég nagy volt a kutacsa, lassan nőtt be. Elküldtek minket D-vitamin vizsgálatra, és kb. 3-4 órát vártunk kint a többi gyerek között, akkor volt a kicsim 4-5 hónapos. Nem akartam egész nap vizzel itatni, de szoptatós helyiség nem volt. Így bekéredzkedtem a rendelőbe, még szerencse, hogy nagyon rendesek voltak, fal felé fordítottak egy széket,, és meg tudtam szoptatni.
De félelmetes, hogy ott, ahova kisbabák járnak, nincs kialakítva külön erre a célra egy kisebb szoba.
és ez nem csak egy kórházban van így ezek szerint.
Vihettem volna lefejt tejet, de akkor az már kihűlt volna, amellett a mellem is eléggé feszült már. Ez akkor jól végződött, de a gyerekeknek elég fárasztó órákig várni egy pár perces vizsgálat miatt.
Remélem, jól vagytok és Nimród is jól viseli ezt a változékony időt!!

Lau
31+0
lau
 
 


Sziasztok!

Már nőnek az ősz hajszálaim úgy érzemKép) Nálunk reggel 6-tól 10-ig hiszti van utánna egész nap alvás. Eddig azt hittem csak a meleg miatt,de most hüsi van és ugyanez a napirend.Azért imádom.Képzeljétek reggel hasról hátára fordult teljesen egyedül.Többször is próbálkozott vele utánna ,csakhát már elég kicsi helye van a bölcsőben.Ha ilyen mozgékony lesz akkor nem lesz gondom a súlyfelesleggel / ami amúgy sincsenKép /
Nem megy nekem ez az öltöztetés dolog még.A melegben leizzasztom állandóan a gyereket,ma meg szegény majdnem megfagyott.

A vizsgálatokkal kapcsolatban:még kell mennünk hasi meg koponya uh-ra,igazán megcsinálhatták volna a kórházban.De most legalább nem lesz olyan meleg,meg tudom,hogy mire számítsak.

Szép napot mindenkinek,pihenjetek sokat kismamák,már nem sok van nektek sem.

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Szép napot nektek is!

Lau: nem választottam orvost, a vizsgálatok miatt is több helyre járok: Uzsoki, Örs, Hermina
de mindenhol kedvesek és hozzáértőek:-)))

Anita és más, már babázókhoz: ez a hasi és koponya uh korhoz kötött? Mármint mit tudom én, mondjuk a baba el kell hogy múljon egy hónapos, és akkor néznek vmit?
Mit vizsgálnak ilyenkor?

Lau:a szoptatáshoz: nagyon találékony vagy! gratula!

Eszti
28
koczkapaczi
 
 


Sziasztok!

Koczkapaczi:

Ezt az uh-t általában a kórházban csinálják meg és azt nézik hogy rendesen kifejlődött e a babának minden szerve.

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Nektek is eldicsekszem, hogy pénteken végre kiderült, KISFIAM lesz Kép Mindene tökéletes, 2 kilós és már ügyesen fejjel lefelé helyezkedik el Kép Csücsörített a szájával és közben az öklét is megpróbálta belegyömöszölni Kép Jó a flow is és a méhlepényem is feljebb ment, és I-es kategóriájú. Vagyis mindkettőnkkel minden oké Kép
Ahogy néztem, elkészültek a felújítással, nagyon csili-vilinek tűnik minden Kép Jó dolgunk lesz Kép

Bea
33+1
tikobaba
 
 


Sziasztok!

Tikobaba: gratulálok a kisfiúhoz és persze ahhoz is hogy minden rendben van mindkettőtökkel!Tök jó hogy már most 2 kilo,akkor nem lesz olyan pici baba.

És mi a helyzet a két legkisebb babával? Anita, Gabi, hogy vannak a kis bébik?

Nekem kéne viszont egy tanács lányok : létezik az hogy Márk 3 napja azért lázas mert most kezd jönni a két felső foga??? ( a dokinő ezt mondta de én sokallom a 3 napot)Ti páran már biztos tudjátok hogy megy ez?

Köszi előre is

Kismuki
kismuki
 
 


Sziasztok tapasztalt anyukák!

Nemsokára én is az Uzsokiban fogok szülni. Szeretném, ha felvilágosítanátok, hogy a szülésért kb mennyit szoktak adni és mikor kell azt odaadni az orvosnak? Még mielőtt megszülsz, vagy miközben vajúdsz, vagy ha már megszültél? Vagy nálatok ez hogy volt?

Köszike,
Pancsi
pancsi
 
 


Sziasztok!

Tikobaba:gratula a kisfiúhoz Kép
Mi egész jól vagyunk.Napirendünk még mindig nincsen ,össze vissza alszunk meg eszünk.Éjszaka már csak egy szer kelünk általában.Viszont a manó nem hagyta abba a forgolódást.Ha hasra teszem és nem tetszik neki,bizony visszafordul a hátára. Most ez a kedvenc szórakozása.Tegnap is egyedül feküdt bent a szobában,én kint voltam a konyhában,hasra raktam kijöttem,de mire kiértem addig már kiabált is Kép)Egyre többet beszélget már,meg figyel, vigyorog.

Pancsi:

Én akkor adtam oda a pénzt amikor jöttünk haza.Azt ,hogy mennyit adsz az az orvostól,meg a te pénztárcádtól függ.


Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Tikobaba: üdvözöllek a fiús mamák táborában! (Amikor nekem kiderült, hogy fiam lesz a barátnőm - akinek két kisfia van - viccesen megjegyezte: Neked se legyen jobb mint nekem! :-))
Meglátod, ha megszületik ő lesz a legjobb pasi az életedben! (Persze a pároddal együtt...)
Pancsi: én is csatlakozom Anita válaszához - Az összeg attól függ kinél szülsz, meg persze hogy mennyit tudsz adni, mert határ a csillagos ég.
Egyébként ezt a hazajövetelkor szokták elintézni. Mindig van egy utolsó vizsgálat, általában az eljöveteled előtti napon, amikor megkapod a dokidtól a zárójelentést. (Ez azért is praktikus, mert itt négyszemközt vagytok.)Tényleg, kinél fogsz szülni?

Anita, Kismuki: Napirendünk nekünk sincs, pedig mindjárt 2 hónaposak leszünk. A mi éjszakánk úgy néz ki, hogy ha 10-11 óra körül sikerül elaltatni, akkor 2 körül ébred, utána pedig 5-kor. Viszont az 5 órás etetés után már nagyon ritkán tud a saját ágyába visszaaludni, ilyenkor a párom kiviszi és a babakocsiba ringatja álomba. (Ez kicsit macerás, de nincs ötletünk, hogy miként szoktathatnánk le erről, no meg reggel 5-kor erőm sincs nevelni...)
Bence gyűlöli, ha hasra merem tenni (max. álmában ha megfordítom, akkor viseli el), ő ugyan nem fordul át a hátára, ellenben annyira jár keze lába, hogy a hasán forog körbe. Nagyon vicces tud lenni ilyenkor.
Most egy hetet lent voltunk vidéken anyukáméknál és akkorákat aludt (meg persze én is), hogy csak na. De ez úgy látszik nem állandósult, mert ma vagyunk itthon először és még csak most tudtam elaltatni. (Anyuéknál bezzeg délelőtt, délután is aludt 3-4 órát!)

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Na ez az alvás akkor általában macerás mindenkinél. Nálunk is így működik,ha elmegyünk anyukámhoz,akkor a baba ha egész nap ott vagyunk akkor egész nap alszik.Szegény anyukám még nem is tudta endesen megdajkálni az unokáját.Napok óta most evett rendesen ez a kis manó.
Csajok,azért egy kicsit el vagyok keseredve,hogy milyen béna vagyok néhaKép Tegnap szégyen ide vagy oda ,a szomszéd lány vágta le a babócám körmét.De már a hátáról is átfordul a hasára.Remélem nem lesz ilyen hiperaktív gyerek,mert akkor nem tudom,hogy mit fogok csinálni vele ilyen picike lakásban.
Na de nem panaszkodom állandóan.Különben szerintem most nálam boldogabb ember nincs is,leszámítva a rossz napjaimat.

Kismamák mi a helyzet veletek?Mindenki egyben van még?Ki is a soros a szülésben?


Szép napot mindenkinek!!

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Helló Anita!

Úgy látszik a pocakosak nyaralnak :-))
Vicces, hogy csak mi érünk rá írni...
Tényleg nagyon ügyes a kisbabád, mert Bence még csak ma reggel fordult először a hátáról a hasára, pedig van pár hét a két manó között (tényleg, mikor is szültél? Én júni 9).
Bénázásban én is jó vagyok, például még mindig át tud vágni a kis manó, mert megvárja amíg kibontom, gyorsan pisil egyet - ezt persze diadalmasan kivédem - majd megvárja, amíg egy percre elfordulok és már hallom is, ahogy nagy ívben pisili li a pelenkázóról a szőnyeget...

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!
Én nem nyaralok, utolsókat rúgom a munkahelyen, még holnap jövök dolgozni, aztán vége Kép és végre nekieshetek a vásárolgatásnak Kép
Nem tudom, ki következik, én szept 21-re vagyok kiírva..
És köszönöm a gratulákat a kisfiamhoz Kép

Bea
34+2
tikobaba
 
 


Sziasztok!Kép
Mi is vagyunk, jól vagyunkKép
Igyekszem sokat mozgolódni napközben, ami azért megy, mert a lakást nem akarom elhanyagolniKép

Anita: majd belejössz, aztán majd csak mosolyogsz ezeken a napokon, meg heteken! Mi még egyben leszünk egy ideig remélem, szeptember 28-ra vagyok kiírva.

Jövő héten szeretnénk bekukkantani a kórházba, megnézni, milyen lettt az új rész, azt mondják a lányok, hogy nagyon szép!

Pocakosok: vigyázzatok magatokra, jönnek-mennek a frontok, megint hidegfront jön, aztán meg újra hőguta!

Mindenkinek kellemes pihenést a hétvégére!

Lau
33+3
lau
 
 


Sziasztok!

Na látom akkor mindenkinél rend van. Hidegfrontot megéreztük,4 napig csak sírás volt.
Hát csajok el vagyok keseredve.Apa nem foglalkozik a babával,baba sír nélkülem.Teljesen hozzám nőt a gyerek.Szerintetek sokáig tart ez az állapot?Itthon hagytam őt 2 órára a nagyijával,erre amikor hazajöttem le sem akart csatlakozni rólam.
Remélem elmúlik .Amúgy minden rendben van nálunk,ha nincsen semmi baja a babócának nagyon mosolygós és egyre több mindenre figyel márKépÉs már 5 kiló.

Vigyázzatok magatokra.Szép napot mindenkinek!
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Anita,ha elfogadsz egy jó tanácsot: mi úgy csináltuk Márkkal,hogy kb. 3hetes korától kezdve vittük mindenhova.Bevásárolni,kirándulni,aztán étterembe,szállodába,játszótérre,ahol minél több embert lát,hogy később ne féljen senkitől. Szerencsére a rokonság is elég nagy így könnyű bárkire bízni.persze éjszakára csak a szüleimmel van el - nélkülünk- de napközben bárki lehet vele.Szerintem ha elrabolnák még ott is vigyorogna.
Szóval a lényeg,hogy amikor tudod hagyd ott,hacsak kimész a boltba vagy a gyógyszertárba,akár fél- egy órára is,de tudni fogja idővel hogy majd visszajössz. Arról nem is beszélve,hogy neked is szükséged lesz ezekre a "lopott órácskákra" különben becsavarodsz egy idő után.
És ne felejtsétek el a mozit is apával,amig a mami vigyáz a picire,mert azért az apukákkal is törődni kell!!!

Jó éjt mindenkinek
Kismuki
kismuki
 
 


Sziasztok!

Kismuki:

Visszük mindenhova a gyereket ahova megyünk,csak most ilyen napjai vannak,hogy csak velem van el szívesen.Anyósomra szoktzk hagyni ha elmegyünk valahova.Ja, mozi,Apa megoldja a moziba menést nélkülem Kép Nekem marad az a kis idő még kozmetikushoz megyek néha.

Holnap megyünk a várba csavarogni remélem nem lesz ennyire meleg.
Képzeljétek,ma majdnem hanyatt estem a piacon a gyerekruha áraktól.A picinek szabadidő ruhát vettem,hát 4000 ft alatt nem is volt.Szörnyű mennyire drága egy ilyen falat ruha.

Nem tudjátok véletlenül,hogy Fenomén gyerekruhákat hol lehet kapni? Keresztelő ruhát szeretnék venni és Fenoménban van olyan amilyet szeretnék.

Kismamák,mi újság??

Szép napot mindenkinek !

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Na én is megkerültem. Letelt a férjem szabadsága, hétfőtől pedig átváltottam táppénzre. Nem gondoltam volna, de alig jut időm valamire is. Hol a postán ácsorgok, hol a bankban, millió és egy a bevásárolni való.. Tényleg igaz, hogy a nyugdíjasok, és a kismamák soha semmire nem érnek rá.

Ma voltam a kórházban vérvételen, de nem mentem fel a szülészetre. A vérvétel még mindig a nőgyógyászaton van. A csapolás közben a szülésznő arra panaszkodott, hogy bár új minden, neki nagyon hiányzik az, hogy a csecsemő részleget nem vidám-mintásra, hanem hófehérre festették. Ezt leszámítva szerinte nagyon szép lett minden. Elvileg aug.28. után kell ctg-re járnom, majd akkor körbenézek.

A kisruhák tényleg nagyon drágák... Sajna. De ráleltem egy névtelen turira a szüleim lakhelyéhez közel, ahol nagyon jó minőségű osztrák ruhák vannak. azt hiszem kezdetben, amíg bolondgomba módjára fog nőni a gyermek, onnan fogom többnyire öltöztetni.

Pussz Mindenkinek:
Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!
Én új vagyok errefelé. Most vagyok 23 hetes terhes.
Az Uzsokit választottam szintén. Olyan jó olvasni az új híreket, hogy kész az új rész, és a dokikról is csak jókat hallok. Én Habermajer Lászlót választottam. Fiatal doki, mindig mosolyog. Róla tudtok valamit?

Puszi mindenkinek!

eszter

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Szerencsétlenkedek itt az aktiválókóddal. Remélem, most jó lesz!

Puszi mindenkinek!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem. A dokim eddig még nem közölte, mennyi lesz a szülés, mert még "odébb van": dec. 10-11. A vizsgálatok havonta legalább egyszer vannak, elhozza a leleteket a kórházból. 6000 Ft-ot kér egy vizsgálatért. Nincs infótok, hogy a szülés mennyi lehet nála? Egyébként rendesnek tünik. De mit fogok csinálni, ha egy horribilis összeget mond a szülésre? Ha nem tudok annyit fizetni? Keressek még időben másik dokit? Vagy lesz, ami lesz?

Puszi mindenkinek!!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?