Új privát üzeneted érkezett!

Nóri, ezt most nem mondod komolyan, hogy lekukisozod BogitKép Lányok is vannak ám ilyen aktívak (én pl.) Izgatottan várjuk a sztárfotót!

Ez a fránya diéta eléggé megpróbál, néha úgy rámtör az édességvágy, hogy megtudnék enni egyedül egy tortát. Tartom magam. Egyenlőre. De ha kint lesz a baba, csokit fogok enni csokivalKép

Engem hagy aludni a drágám, hajnalban szokott felébredni, de csak utánam. NApközben is jó gyerek, inkább este élénkül fel.

Unique, csak a felsőkről beszéltem, nadrág és szoknya már rég nem jött rám a bázis ruhatáramból. Kivéve egy-két tréning alsót. Ma megvettem a hálóingeket, nem ám nyanyásakat, mit szólna a lányom, ha először nem csiniben látna. Gondolom én is pont olyan állapotban leszek, hogy csak erre lesz gondom....Kép

Holnap jön a védőnő, holnapután dokibácsi magánja (ahol megint benyúl). Jövő héten pedig Praxis, úgy várom.

puszi nektek
reno
28+4
renoka
 
 


RenoKép
Ja, már értem... A felsők-alsók problematikáját Kép
Én olyan hálóingeket vettem, amiknél a cicnél van kivágás, hogy tudjak majd szopiztatni, csak fellibbentem a felső kiskabátszerűséget és máris ott a kánaán Kép Kép
Hozzád kimegy a védőnő? Nekem mennem kell hozzá Kép És néha sorban állni Kép Pfuj...
Dokibácsi nekem is mindig benyúl, ne aggódj. A méh nyak állapotát másképp elég nehezen tudná megállapítani... Kép
Praxis: én holnap szeretnék bejelentkezni, ha nem felejtem el délelőtt. Gondolom +2 hétre kapok is majd valami terminust. Az pont jó lenne! Kép

(lehet, hogy Norka titokban kukisra vágyik? Kép)

NorkaKép
Az én nunisom is örökmozgó, úgyhogy kérlek, ne paráztass be, mindene rózsaszín Kép
Az a +5 kg komoly??? Lassan hízókúrára kell menned Kép
Várjuk a fotókat! Kép Kép

ZsebiKép
Halálosak ezek a képek! Olyan találók!!! Kép

OrsiKép
Köszi, megkaptam. Egyelőre még nem volt sikeres a nyitás, de majdcsak előbb-utóbb. Kép

Puszi

Unique
32+5

KépKép
unique
 
 


Sziasztok,

Unique,
Én is kismami tornára járok, ott is csak max 40 perc a torna, a többi légzés meg gátizom meg relax... A jóga is hasonló volt, tehát egyelőre még jól birom... Meg kell is, mert enni továbbra sem eszem kevesebbet....

Niki,
Sajnos én még életemben nem voltam jógán, csak filmen láttam, meg olvastam erről a Hatha jógáról, de nem tudom hogy ez az volt-e. Szerintem nem, mert biztos ki lett volna írva, ha az... A Brendon-ba járok, mert relativ közel van hozzánk, ott csak sima kismama-jógának hívják. Erre az órára valszeg nem megyek többet, majd egyszer a csütörtökit megpróbálom, az állítólag jobb, csak reggel 9-kor kezdődik, ahhoz meg ugye 8 előtt fel kellene kelnem....most amikor végre aludhatok... majd meglátom.

Reno,
Még nem döntöttem őssejt ügyben, valahogy nem vagyok meggyőződve róla hogy fel lehet majd használni....de még agyalok rajta.
Nekünk bébiőr nem nagyon kell, annyira nem nagy a lakás hogy bárhonnan ne hallanám Mátét, a hálószobánkból nyílik a gyerekszoba, az ajtóból pont rálátunk az ágyára...légzésfigyelő ügyben ma nem jutottam előrébb.

Ma voltunk megint a tanfolyamon a Jánosban, és a szoptatás témát két órán át vesézték. Nektek van már előtejetek ? Már lehetne, de nálam semmi. Állítólag ha van az embernek, akkor nagyobb az esély hogy könnyebben beindul a tejci...

Norka,
Plusz 5 kiló, az elég jól hangzik KépKép Te miért számoltál többet ?
Ne izgulj, lányok is lehetnek örökmozgók -különben is, te is az vagy lány létedre nem ??? Van kitől örökölni Boginak KépKépKép

Kriszta
30+3

Kép

KépKép
kriszta71
 
 

 
 

KrisztaKép
A bébiőr meg a légzésfigyelő nem egy? Úgy értem, hogy elvileg van olyan légzésfigyelő, amit egyben bébiőr is vagy azt mindenképpen külön meg kell venni?
Nekem már egy ideje van előtejem. Az egyik ciciből jobban jön, a másikból csak ha préselem. Kép Nem erőltetem, remélem, nem apad el mire megérkezik a kisasszony Kép
Hú... reggel 9... az még hajnal nálam. Olyan 10 körül szoktam kelni, mert éjjel mostanában elég rosszul alszom Kép

Puszi

Unique
32+6

KépKép
unique
 
 


Sziasztok Lányok!

Megjártuk ma megint a Kaálit, remélem hosszú időre utoljára, elbúcsúztunk a doktor bácsinktól. Kép Olyan aranyos volt, hogy már most sajnálom, hogy nem kell mennem többször. Kép Persze azért örülök is nekiKép

a Maszatkánkkal minden rendben van, szépen fejlődik. 17,6 mm, és már én is láttam a kis szíve dobogását. Dokibácsi mutatta a lábát és a fejét is, bár én nem igazán láttam semmit a maszatból. Állítólag a képen felül van a feje....

puszi mindenkinek Kép Kép, Almodo

Kép

Kép
almodo
 
 


Unique Kép
a melled nem szabad nyomogatni. Az oxitocint termel, és beindíthatja a szülést. Ez teljesen komoly!
az előtejnek és a későbbi tejmennyiségnek semmi köze egymáshoz. Nekem egy csepp sem volt, és mégis lett 1.8-2 l tejem naponta a pasiknak.

Megkaptam a mailed. nekem működik... Kép nem tudom, mi lehet a gond. A mentés utána fel kellene jönnie egy ablaknak, hogy hova akarod menteni. Ha ez nem jön fel, akkor ötletem sincs.
majd kitalálok valami mást.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


NorkaKép
Csak +5 kg? Akkor nincs is okod panaszra és nyugodtan emlegethetjük a... MADÁRTEJET KépKépKépKép!!

UniqueKép
szerintem nem nem-függő a mocorgás. Bár igaz, ami igaz, a mi kukisaink szinte megállás nélkül nyomulnak!

Hogy mi a különbség a szeretem és nemszeretem mocorgás között.
Hát, ha többet ülök a gép előtt, mint ahogy nekik megfeleő akoor szabályosan helybenfutó versenyt rendeznek a pocakomban.
Ezt tutira nem örömükben teszik.

Ja, én az utóbbi 2 hétben fogytam 1 kg-t. Már rég nem mértem magam itthon, de most kiváncsi voltam. És pont 2 hete vagyok itthon. Ebből is látszik, hogy milyen örökmozgó vagyok. Egyszerüen nem bírok megmaradni a fenekemen.
Ma pl. ablakot pucoltam és takarítottam.
A főnököm szerint ezek már a "szülési hormontól" vannak!
Remélem azért nem lesz igaza ebben sem!

LányokKép
Ti már összecuccoltátok a kórházi csomagot? Szerintetek ráér a 34. héten? Vagy mikor?

AlmodoKép
Gratula Maszatkához!
Már egész kivehető a képen!

Stella
30+6

Kép
stella9
 
 


Orsi,
Ez biztos ? Mármint hogy nincs köze hozzá, tegnap a szülésznő mondta a Jánosban hogy ez összefügg... hát remélem azért én is úgy járok majd mint te...csak az is eszembe jutott, hogy kb karácsony előtt óta nem nagyon érzem hogy nőtt volna a mellem...vagy majd az utolsó hónapban fog ?

Unique,
Biztos van olyan légzésfigyelő ami egyben bébiőr is, de tudom hogy bébiőrt külön is lehet venni, amikor már nagyobb a bébi és csak tudni akarod hogy alszik-e vagy sír, mikor mondjuk ő az emeleti szobában van, te pedig a ház alsó szintjén...na ez az amire nekünk sajnos nincs szükségünk....bár érdekes, mesélte egy kolleganőm akik társasházban laktak hogy még a szomszéd lakásban, és egy emelettel lejjebb is jelzett, igy tudtak egymással összejönni a házban lakó kismamik...

Almodo,

Nagy gratula maszatkához KépKépKép Ugye milyen szuper érzés látni hogy dobog a szive ? Én látni vélem a fejét Kép Egy ideig az a legnagyobb testrészük Kép Akkor most elbocsátottak a Kaáliból ? Van már nőgyogyid ? Szeded még az utrot ? Most a 8. hétben vagy, ugye ?

Kriszta
30+4

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Stella,

Hát te nem vagy semmiKép Ablakpucolás -5 fokban 3 kilónyi ikrekkel a hasadban KépKépKépKép Nem is csoda ha fogytál KépKép Ma én is meglepődve tapasztaltam, hogy az utolsó dokilátogatás óta (pénteken lesz 4 hete)csak 1 kilót híztamKépEz jó hír Kép

Nekem még nagyon távol áll a dolog a kórházi táska összeállítás terén, de igen, azért ikrekkel valószínűleg nem árt egy kicsit hamarabb készülni... szerintem 1-2 hétig még nyugodtan ráérsz Kép de ezt a dokid talán jobban meg tudja mondani.

Ma végre megvettük mi is az ágybetét matracot, (kókusz és most akciós)egyúttal a Minimanóban is voltunk...őszintén szólva a weboldal alapján jobbra számítottam. Főleg az eladók elég amatőrök...de tutira olcsóbb mint a Brendon, úgyhogy 1-2 alkalommal majd biztos elzarándokolok még.

Na megyek, mert postára kell mennem...

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


OrsiKép
Nem vadul préselem, ne aggódj! Kép Ha csak egy picit hozzáérek, egy ici-pici kis nedvességet látok rajta Kép Ennyi Kép

Én sem tudom, mi lehet a bibi, de olyat meg végképp nem ajánl fel, hogy mentés hova Kép
Azért nagyon köszönöm, nem adom fel teljesen, még a férjemet is bevonom a hétvégén a projektbe! Kép

StellaKép
Hát, én akkor sem tudok különbséget tenni a szeretem és a nem szeretem mocorgás között. Kép
Én még nem cuccoltam össze, de a férjem (látszik, milyen parás, de nem vallaná be) már megkérdezte, nem kellene-e lassan... Gondolom, fél, hogy ugrani kell és akkor nem fogj tudni, mit hol talál Kép Bizti ami bizti Kép Mindegy, hagyom még picit parázni két hétig-három... Gondoltam, majd márc elején összepakolok Kép
Ilyen pakolási rohamaim nekem is vannak, de sajna én nem fogytam tőle Kép Igaz, hogy nem is hízok olyan brutálisan, mint amikor bejártam a városba, mert sokkal kiegyensúlyozottabban tudok most kajálni és gyümit is tudok pucolni, nem rohanok folyton Kép Akkor Neked már közel a vég Kép Ha fogysz Kép Azt a végére mondják, nem? Kép Kép Na jó, nem szeretnélek paráztatni Kép

AlmodoKép
Gyönyörű a babóca, gratulálok hozzá! És csatlakozom Krisztihez, szerintem is jól látható a fejecskéje Kép

KrisztaKép
Akkor vehetünk bébiőrzőt is. Bár nem olyan nagy a kégli, meg az elején úgyis bölcsőlakó lesz a hálónkban, de azért megnyugtató, ha hallom mindig ahol épp vagyok Kép Anyu a Medicortól rendelt légzésfigyelőt. Ha nem lesz jó, hozzájuk fogja vágni Kép Ez biztos. Ismerem már ennyire. Kép

LányokKép
Képzeljétek, febr 23-ra kaptam időpontot a kedvenc Győrfy dokinkhoz a praxisba! Kép Hurrááááá!!!

Puszi

Unique
32+6

KépKép
unique
 
 


Kriszta, Unique!

akkor mondjátok el nekem is, hogy hol láthatom a fejecskéjét, légyszi Kép Azt tudom, hogy a felső részén, de mégis, az egész maszatból mekkora része lehet a feje? 1/3? vagy nagyobb?

Igen, elbocsátottak a Kaáliból, kereshetek saját nőgyógyit... Kép
Utrot nem kell szednem, nem is kellett, mert annyira jó volt a progi szintem magától is. Az Adimetet (metformin, PCO-soknak) és Elevitet szedek most, az Adimetet a 10. hétig kell szednem, aztán annak is vége Kép
Egyébként már a 9. héten vagyok Kép, mensi szerint 8+3, de a méret szerint 1-2 nappal lehet, hogy fiatalabb. KépKépKép Vagy csak fiú, és kicsit lassúbb... Kép

puszi, Almodo
8+3

Kép
almodo
 
 


AlmodoKép
Kívánságod számomra parancs Kép
A felső kb. 1/3 - 1/2 a feje. Kép

Reno, Norka Kép
Merre lófráltok?

KépKép
unique
 
 


Almodo!
Örülök, hogy minden rendben van. A babócát abszolút jól lehet látni.

Timi
latimi
 
 


UniqueKép Én most értem haza. Volt ma a védőnő (aki egy tündér), hallhattam a szívecskéjét dobogni. Mármint a babánakKép Mérem a cukromat rendesen, eddig jó, de ahogy csalok egy picit, felugrik kissé, úgyhogy nem csalok többet.

Almodo! Hurrá, ez szuper! Nagyon örülök nektek, képzelem ti is milyen boldogok vagytokKép Igen, én is látom a fejecskéjét, az felső része a maszatodnakKép

Stella, ablakot mosol? Vegyél vissza, nem kéne, hogy megcsússz vagy ilyesmi. Én elestem úgy két hete a lépcsőn, szerencsére a lábszáram hárított, de az egész bekékült. Azóta még sokkal óvatosabban mozgok. Én is érzem, hogy mikor kellemes a mocorgás és mikor unja a banánt vagyis az adott pózt.

Unique, nekem is levedzik néha a cicim és a jobb jobban. De én kismellű vagyok, nagyon kíváncsi vagyok, mit fogok produkálni a gyermekemnek. Jó lenne, ha tudnám etetni. Én a jövő héten megyek Győrfy papához, én is már nagyon várom, kíváncsi vagyok mennyit változott a kisbabám, amióta utoljára láttam. Biztosan gyönyörűKép

Kriszta, látom megvettétek a matracot. A légzésfigyelőt a matrac alá kell tenni, és a matracra rá a lepedőt? Csak mert olvasgattam a leírást és az azt írja, hogy a gyerek és a matrac közé ne kerüljön ágynemű. Mi van? Hát lepedő az csak mehet alá, nem? Nagyon hülye vagyok?

reno
28+5
renoka
 
 


RenoKép
Na neee... Te? Csalni???? Kép Nem is értem, mit ehetsz, ami csalásnak számít Kép Kép
A mell mérete nem függ a tejcsi mennyiségétől. Ezt több helyen is olvastam. Bár azon gondolkodtam, hogy az enyémek akkorák lettek, mintha felpumpáltattam volna őket, mi lesz, ha tele lesz tejjel Kép
Ezt az ágynemű-dolgot én sem értem... Kép

KépKép
unique
 
 


UniqueKép
a csalás abból állt, hogy nem két szem narancsból facsartam levet, hanem háromból. Vagy tegnap uzsonnára megettem egy kókuszos sütit. Ennyi. De úgy látszik ezt sem tolerálom túl jól. Na mindegy, mi ez nekem a "cölibátushuz" képestKép

Ágynemű témában várjuk a ygakorló anyukák segítségét!
renoka
 
 


Renoka,

Hát az ágynemű témához nem tudok hozzászólni Kép Szerintem a légzésfigyelőt a matrac és a lepedő közé kéne tenni....nem lehet hogy úgy érti pl. a takaró ne menjen alá mert akkor túl vastag a szigetelés ??? Lepedő azért csak kell....passz...Orsi és Lara majd biztos mond rá
valami okosat Kép
Szegénykém mennyire erősnek kell lenned KépKép Én a ma reggeli mérlegelés után vérszemet kaptam és már két csokigolyót meg egy túró rudit is benyomtam...na jó, nem kínozlak... Gondolj arra hogy már csak néhány hét Kép

Almodo,
A feje-szerintem a felső kereszt, és a középső pont (ami valszeg a szíve) felletti rész...A legközelebbin már te is jobban fogod látni KépKépKépKép

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Légzésfigyelő, bébiőr: szerintem találjátok ki, hogy kell-e bébiőr egyáltalán. Egy kb. 100 nmes lakásban, ha nincs külön szint, akkor szerintem felesleges. Higyjétek el, hogy az anyukák a legkisebb neszre is felébrednek Kép
Nálunk a pasik a kezdetektől külön szobában vannak, ami ráadásul nem is közvetlenül a háló mellett van, és mindig meghallom, ha csak köhögnek azt is.
helye: matrac alá Kép ha a lepedő alá tennétek, akkor a műanyagon aludna a gyerek. Simán be lehet tenni a matrac alá, ott is érzékel.
Én az AngelCare-re esküszöm, nem volt téves riasztásunk, nagyon jól érzékelnek, és megbízható.
2in1 van az AngelCare-nek is, meg talán a MaxiCosinak. de ennyire ebben most nem vagyok otthon.

Mocorgás: babafüggő Kép nekem Levi már a pocakban is egész nap denszelt Kép Máté még 1szer 1 nap bejelntkezett, ott annyi Kép
(nem vagyok valami entellektüell ma... de egész nap ültem az évzárásunk felett)

Kriszta Kép
én eddig mindenkitől azt hallottam (szopis tanácsadók és védőnők), hogy nem függ össze. Én pozitív ellenpélda vagyok a szülésznő állításának, egy bnőm, meg negatív.

Almodo Kép
nagyon aranyos Kép Kép Kép

Unique Kép
ha küldesz nekem egy címet mailben, akkor elküldöm cd-n.

Stella Kép
én is úgy gondolom, hogy nem kellene már ilyeneket csinálnod. Tudom, hogy nem érzed a súlyát a terhességnek, de akkor is az ikerterhesség nem 1es terhesség. Vigyázz magatokra!

puszi nektek,
Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Almodo!
Nagyon megható lehetett a pillanat, de ismerős a gondolat én is azt mondom valamilyen szinten szeretek Krizshoz járni mert ritka az ilyendoktori hozzáállás, de azért már várom a pillanatot amikor időlegesen elbúcsuzunk egymástól. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Jó'stét, én meg itt szépen lemaradtam... Kép elvitte a figyelmemet egy picit a másik topik ma este, egy kicsit az idegeimet is vékonyítottuk még, de mostmár túlvagyok rajta, nem foglalkozom semmivel, ami idegesítő tényező. Bogi nyugalmára gondolok erősen, így is épp elég hatás ér, minek foglalkozzam olyasmivel, aminek semmi értelme.

Szóval én úgy tudom, hogy a babariasztó az úgy működik, hogy a matrac alá kell tenni, de most látom, hogy Orsi megválaszolta. Csak gondolom nem kell agyonpárnázni a matracot, vagy valami ilyesmire gondolhattak, de lepedő csak kell. Kép Viszont nekem nem is ez a bajom! Reno, te gondoltál erre? Lesz fent a kiságya a babaszobában, meg lent a nappaliban a bölcsője. Néha itt, néha ott. Most akkor a riasztót állandóan pakolgatom, vagy mi? De az se jó, ha fent hagyom mindig aludni, miközben egész nap lent vagyok (kétszintes a ház). Szóval nemtom.

Almodo, az lesz az, amit mondtak a lányok. Kép Ilyenkor még kis buksi, meg előredőlős homlokú feje van, de a tarkóredő mérésnél már csak gumimaci figura lesz szimplán, utána meg egyre emberibb. Kép

Orsi Kép, én nem is szóltam hozzá, meg gondolom azóta lefolyt pár köbméter víz a Dunán. Én úgy gondolom, kicsit tervszerűen ment itt a kistesó-projekt, ki volt gondolva, nosza csináljuk. Nem tudom, mennyire volt erős a valós belső meggyőződés. Szerintem még ezek az alig másfél éves fiúk bőven nyújtanak elég babaélményt, és nem lehetsz még annyira kiéhezve újabb babára. Vagy nem jól érzem? Meg hát kicsit élned is kéne... annyira fiatal vagy, hárommal, 2 kicsivel meg 1 picivel (vagy néggyel...) már nehezebb mozdulni. De állíts le, ha hülyeséget beszélek. Kép

Stella, irgum-burgum! Nagy súlyt cipelsz már te... nem kellene így ugrálni. Azért maradjanak csak bent minél tovább a fiúk, nem kéne siettetni a szülést, márpedig ezek az erőkifejtős mozgások siettetik... de semmiképpen nem segítenek szerintem. Kíméld magad!

Az én cicim még csendben van, hiába csavargatom. Kép Különben én is olvastam ezt a bimbósimi-oxitocin összefüggés dolgot.

Unique, Reno, holnap én megyek Győrffy papához, de most tényleg úgy tervezem, hogy utoljára. Kép Aztán meglátom, hogy fogom bírni a 6-8 hetenkénti kórházi Uh-t, ami még hátravan, biztos lassan fog telni az idő, de valahol az izgalomteli várakozásnak is szeretnék helyet adni, hogy na vajon, milyen lesz a kis arca... meg nem vagyok biztos benne, hogy annyira szeretik ezt a babák, de holnap megnézem, hogy fog viselkedni.

Na jó éjt mindenkinek: Norka (21+4)
s_norka
 
 


Hello NorkaKép
Fejembe látsz? Egész hajnalban ezen töprengtem, hogy mi legyen ezzel a légzésfigyelővel. Szóval -nem panasz!-, de nekünk is jó nagy házunk van, több szintes. Ugye 3 fekvőalkalmatossága lesz a babának, a saját ágyikója, a mi hálónkban a bölcsője, és a nappaliban az utazóágy. a nappali és a hálószobák között nem kicsi a távolság, tehát én is úgy tervezem, hogy napközben legyen lent velem. De ezt a cuccot nem hiszem, hogy lehet állandóan pakolgatni, hiszen rögzíteni is kell a kapcsolóit. Ismerős ígért egy használtat, lehet, hogy elfogadom, azzal már van kettő. De azért az túlzás lenne, hogy mindhárom helyre szerezzek. Nem is tudok honnan, venni pedig nem fogok. Lehet, hogy mégis azt csinálom az elején, hogy a bölcsőből nappalra leviszem a nappaliba, éjszakára pedig vissza, amíg a mi hálónkban alszik. Ha egyáltallán tudunk együtt aludni, mert ha nem jó alvó lesz, akkor mi ketten átvonulunk a babaszobába, apukájának aludni kell.
Szerintem fogsz még te is UH-ra menni, úgy a 30. hét körül, ahogy én is, nehéz lemondani róla, nem csak azért, hogy lássad a pofiját, hanem, hogy megnyugodhass, hogy minden rendben van a bébivel.
Ja és ne izgasd magad semmin fölöslegesen, a világ legszebb dolga történik éppen veled, számít még valami???
Kép

reno
28+6
renoka
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit eltűntem, mert Esztiti beteg volt (köhögés, nátha, aztán tegnapelőtt egy kiadós hasmenés KépKép), és ennek megfelelően egy picit nyűgösebb is volt az átlagnál Kép De most már úgy néz ki, meggyógyult (kop-kop-kop) KépKép

Légzésfigyelő: ahogy Orsi is írta, a matrac alá tegyétek, az a lényeg, hogy a légzésfigyelő stabil felületen legyen!
Én az ágyikójába (otthon a bölcsőjébe) raktam, napközben Eszterkét én is kihoztam a nappaliba, de a légzésfigyelőt nem.
Szerintem napközben van annyi zaj körülötte (legalábbis a mi nappalink sokkal zajosabb), óhatatlanul zörögtök ti is egy kicsit, esetleg megy a tévé, rádió, hogy nem tud olyan mélyen elaludni a pici, na meg ti is többet figyeltek rá, mint éjszaka!
De ha jobban megnyugtat benneteket, hogy a baba alatt van napközben is, nem olyan nehéz ám átrakni (legalábbis az AngelCare-t), és szerencsére elemről működik, igy konnektort se kell keresgélni hozzá Kép

Bébicsősz: nekünk van (otthon a kertes házban jobban hasznát vettük), én esténként szoktam használni, amikor Esztiti már alszik, a szobája ajtaját be szoktam csukni, mi pedig a nappaliban (köztük van egy elég nagy előszoba) szoktunk tévézni. Ilyenkor nem bánom, ha be van kapcsolva, mert sokkal hamarabb meghallom, ha esetleg felsír (ami szerencsére elég ritka).

Szoptatás: sajna erre nincs recept (előtej = további tejcsi), úgyhogy ezen ne izguljatok, úgyis kiderül majd, ha megszületik baba. Én sajna ellenpélda vagyok, már úgy a 7. hónaptól volt előtej (úgy örültem neki, mint majom a farkának Kép), aztán mégis csak 3 hónapig tudtam szoptatni, akkor se eleget KépKép

Beírom ide is a tegnapi poénkámat, hátha itt nagyobb sikert arat:
"Anyósom 6 éve minden karácsonykor eljön hozzánk, az idén változtatunk a gyakorlaton: beengedjük"! KépKép

Bocsi, hogy nem írok külön mindenkinek, de millió puszi a kismamiknak, anyukáknak és leendő kismamiknak is!! Kép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Lujzika : odaát is nagy sikere volt, csak a könnyeimtől nem tudtam reagálni KépKép

egyébként ilyen jó bevett szokáson kár változtatni KépKépKép

Lányok ! a kismama barátnőm szeretne egy-két nacit venni magának. Dél Bp. környékén hova érdemes menni ? Europark, Lurdy vagy csak a belvárosban.. ??

mniki
 
 


Niki! Kép
Igazából rád számítottam KépKép
Akkor most "csak" Neked és csak most egy nagyon morbid:
Zuhanó repülőgépen pilóta az utasoknak:
Kérjük, maradjanak a helyükön, hogy könnyebb legyen az azonosítás ...

Kismamanaci: én vettem az Auchan-ban is (Budaörs), mert akkor épp volt kismama-akciójuk, de megmondom a frankót: igazi kismama-nacim
nem nagyon volt, én inkább gumis derekú nadrágokat vettem, de én javarészt otthon voltam, így elegánsabb cuccokat nem nagyon kellett vennem.

Na jó, most már eldugulok, mert a végén kitiltanak a Babanetről KépKép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Niki!

Még eszembe jutott, hogy a Soroksári úton van egy Megatoys (azt hiszem, bár ezeket az áruház neveket mindig keverem Kép), és ott van két kismama-butik is. Az egyikből az árak láttán szinte azonnal kifordultam, de a másik egész baráti volt.
De a többi cuccot (babás dolgok) szinte mind ott vettük meg, mert ez volt hozzánk a legközelebb, és egész jó választék volt szinte mindenből Kép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Lujzika : köszi a tippet Kép

Jajj, honnan veszed ezeket a félperces vicceket ? Annyira jóóóóók !!! (bár nekem az anyósos viccek jönnek be igazán.. KépKépKép)

mniki
 
 


Niki Kép
Én is kapom őket Kép Akkor itt van még egy anyósos:

Az anyós bontogatja a vejétől kapott karácsonyi ajándékot, majd döbbenten mondja:
- De hisz ez vattával van tele!
Mire a veje:
- Anyuka, hát maga kért fülbevalót karácsonyra!

Van még egy pár, de nem szeretném, hogy kiutáljatok a topikról KépKép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Megjöttem a dokitól és eléggé el vagyok keseredve, mert C2100-ra elkezedett megnyílni a külső méhszájamKép Nem nagyon ijesztett rám, csak egy kicsit, feküdjek, amennyit tudok, ne mászkáljak és emelt magnézium adagot írt fel. Egy hét múlva kontroll, ha megáll így, akkor jó, ha nem, kórház. Sírok.
Orsi, mit tudsz mondani?
De a többiek is segíthetnek, ha van (volt) olyan ismerősötök, aki így járt a 29. héten.

LujzikaKép azért még engem is megmosolyogattál, pedig most nincs jó kedvem.

reno
renoka
 
 


RenoKép
A legfontosabb, hogy nyugodj meg! Az nem használ a babának, ha idegeskedsz Kép
Feküdj sokat, az tényleg használ. Egy másik topicban egy lány kb. hasonló időben van, neki 2000-es a méhszája. Fekszik. Ennyi. Remélem, nem kell kórházba menned. De nem lesz semmi baj! Kép
Nyugodj meg, kérlek!!!!!!
Nincs ez összefüggésben a cukorral? Nem értke hozzá sajna... Orsiiiiiii

Puszi (a kis Hannának is a bucijára, hogy ne ijesztgesse anyuciját! Kép)

Unique
33+0

KépKép
unique
 
 


Reno Kép

Ehhez nem nagyon értek (Eszternél már a 32. hét környékén nálam is nyitva volt a külső méhszáj 1 ujjnyira - de ez második pocaknál állítólag elég gyakori, és a méhnyak nem rövidült -), de egy picit rákerestem a neten, a 2100-as érték azt jelenti (remélem, jól értettem), hogy egy kicsit megrövidült a méhnyak, és kb. 1 ujjnyira van nyitva a külső méhszáj, és sok pihenéssel kihúzható a végéig. Ugye Orsi, ezt jelenti ???

De ha a dokid azt mondta, hogy sokat pihenj, akkor tessék szót fogadni!!
Ha nagyobb lenne a baj, akkor a dokid már most bent tartott volna, az tuti! Kép

És csatlakozva Unique-hoz, én is azt mondom, hogy ne idegeskedj!!! Kép
A pihenés meg jót tesz mindkettőtöknek (tudom-tudom, könnyű mondani, még annyi mindent kéne csinálni stb. ... )
Úgyhogy pihi, pihi, nyugi, nyugi KépKépKép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


RenokaKép
Nyugodj meg!
Feküdj és extrán kíméld magad! Mást most úgysem tudsz tenni az ügy érdekében!
Ne ücsörögj sokat, mert az a legrosszabb!!
Reméljük megáll így és akkor maradhatsz otthon!

LányokKép
Köszi a fejmosást! Visszaveszek a tempóból, de tényleg nem tudom egész nap lógatni a lábam!
De a babókért mindent!
Puszi
Stella KépKép
31+0

Kép
stella9
 
 


Norka!

Mikor mész a Praxisba a babócát nézni?
Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit láttatok Kép Kép

puszi
Almodo
8+4

Kép
almodo
 
 


Renó, szigorú fekvés. Jön a DVD-k, laptopok és könyvek korszaka. Ennyi fog történni. Na meg, nem fogod tartani a sok fekvéstől az álomsúlyodat, de ez legyen a legnagyobb bajod. Kép
Egyébként most már életképes a babád, semmi katasztrófa nem fog történni, ha..! De igazából, van egy ismerős lány, őneki 21.héten kinyílt ennyire, és 29.héten császározták... addig persze feküdt. Szóval no para... szereztess be Magnolsolv-ot, az magnéziumpor, egy adagban 600 mg van, Ausztriában kapni, itthon nem tudom kapni-e (úgy tudom nem, vagy csak rendelésre). De nagy és koncentrált dózis, egy ivásra, finom is (citromos).

Bogi lány. Kicsit nagy baba. 530 gr a drágám, és pufi az arca. Azt hittem 22 hetesen még csontosak. Hát ő nem annyira, a doki mondta is, hogy ő elég pufika ennyi idősen... méretei alapján közelebb van a 23 heteshez. Nagyon csodálkoztam, mert a múltkor még filigránabb volt. Aztán kiderült, hogy picit sok a magzatvizem, és Györffy rákérdezett a cukromra. Hát igen... most lesz majd terhelésesem megint. Gyanítom, nem lesz jó, ezért is lesz cukros nőknek óriásbabájuk. Teszek be ide egy képet, egyébként cukorfalat:

Norka (21+5 vagy akkor most mennyi is...?)

Kép
s_norka
 
 


Kép
s_norka
 
 


Helló Csajok Kép
egész nap dolgoztam próbálok visszaolvasni.

Norka Kép
nem beszélsz hülyeséget Kép Kép nem tudom Kép magam sem Kép
ismerem magam, így tudom, hogy 3mal is mobilis lennék... de majd lesz valahogy Kép

Reno Kép
bölcsőbe csak akkor tegyél légzésfigyelőt, ha nem billeg. Ha billeg, akkor teljesen felesleges, mert a billegés miatt nem működik megfelelően. Ez ugyanis nem a légzést figyeli sosem, hanem a mikromozgásokat, amiket a légzéssel generál a baba.
Méhszáj: nem kell kétségbe esni. Az a gond, hogy nem lehet tudni, hogy alkati kérdés miatt nyílik a méhszájad, vagy a súly miatt. Ha alkati, akkor valószínűleg nem nyílik tovább akkor sem ha terhelnéd, ha viszont a súly miatt, akkor feküdni kell. A gond ugye, hogy nem eldönthető, hogy mi az ok.
Én azt mondom, hogy feküdj amennyit bírsz. Ez tényleg fekvés! ülni nem szabad, mert az a legrosszabb a méhszájnak.
és ne sírj!!!! tényleg! ez a minimális nyílás még semmit sem jelent. Mennyire keményedsz?

Norka Kép
gyönyörű a baba!

bocs, hogy csak most értem ide!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Reno Kép
jajj látom, nagyon el vagy keseredve. Ne keseredj el!!! tényleg!!!
egyrészt: ez a nyílás még semmi olyan, ami koraszüléshez vezetne. Nem nyílt ki a belső, csak akülső kúphegynyire! Nekem a külső, belső kinyílt és a pasik még 2.5 hétig bent voltak.
Kenetet vett a dokid, hogy nem fertőzés miatt nyílt-e ki? mert akkor azt meg kezelni kellen, mert amiatt viszont tovább nyílhat.
másrészt: ne legyen rá szükséged, de a koraszülöttek megmentése ma már "rutin". Ha a baba a 30. hét után születik, akkor 90%ban már életben marad.

de tényleg ne járjon ilyenen a fejed!!! ez a 2100 még semmi, de semmi rosszat nem jelent!!!!!!
fel a fejjel!!!!!!!!!!!!
optimizmus!!!!!!!!!!

puszi.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Norka!

Nagyon szép a babócád. Irigykedve, meghatódva néztem a képeket.


Timi
latimi
 
 


Reno!
Tessék pinenni és nem lesz semmi baj, drukkolunk, hogy még úgy kilenc hétig egyben legyetek. Kép

Nóri!
Tüneményesek a képek. Kép Bár a táblában ami volt nekem az nagyon nagyon tetszet, de most firssítem. Kép
Akkor már tuti kislány. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Annyira aranyosak vagytok!!
Nem aludtam vmi jól, járt az agyam, de most, hogy elolvastam miket írtatok, máris sokkal jobban vagyok. aza baj, hogy itthon nincs laptopom, szóval csak ilyenkor reggel és este fogok bekukkantani, mert különben itt ragadok a szgép előtt, és most tényleg nem akarok ücsörögni.
Jövő héten megyek a Praxisba, másnap pedig méhszáj ellenőrzésre, addig viszont ki sem teszem itthonról a lábam, ígérem annyit fogok feküdni, amennyit csak tudok. Jól betojtam mindenesetre, elég váratlanul ért a hír. Ma már összeszedem magam, és vigyázok. Napi 6 szem Magnéziumot kell szednem (nem Magne B, de most nem jut eszembe a neve), remélem az is jó, most nem tudok kit küldeni austriába porért(NorkaKép)
Ja és Norka, ez a kislány egyáltalán nem pufók szerintem, tök szép vonásai vannak, nyugalmat sugároz a kis arca. Remélem rendben lesz az a fránya cukrod, jó lenne ha nem kellene diétáznod. Még az is... Doki bácsi aranyos volt?

Orsi és a többi magánparxist folytató doktornőKép köszönöm, hogy megnyugtattatok, ha még hallottok vmit a témához kapcsolódóan, írjatok. Megyek reggelizni, és fekszem tovább. Ha egy hét múlva rendben leszek, már egy kő biztosan le fog esni a szívemről.
Orsi, jó, hogy mondod ezt a bölcső balhét. Akkor már nem is biztos, hogy abban fog aludni az elején, vagy pedig rögzítjük. Akkor meg minek bölcső? De hát kiságy nem fért volna az ágyunk mellé...most ezzel vígasztalom magam. Ja, és a bútorok is március közepére jönnek meg, a babakocsival együtt. Szóval, kislányom, tessék még várni, hogy mamáék elő tudjanak készülni az érkezésedre.
A súlyt a baba súlyára értetted?

Húzok el, jók legyetek, puszi
reno
29+0
renoka
 
 


Reno!
Ez a beszéd, csak pihizzél és rendben lesz minden!!!
A tesómék is bölcsöben altatták az elején a babájukat, de azt lehetett fixálni és nem ringott soha sem a baba. Szóval szeritnem így nyugodtan beleteheted.

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Reno Kép
mármint a méhet terhelő súlyt? az a baba+magzatvíz+minden egyéb cuccos.
Bölcső: egyrészt van, aki nem légzésfigyelőzik Kép másrész kuckósabb, mint a 70*140es kiságy, amiben először elveszik a gyerek, így a babák ált. jobban érzik benne magukat. (a kiságyból mi a harmadánál leválasztottunk először egy részt, és ott voltak a pasik Kép mert hát a 44cm-es 2300 grammosaimnak bizony óriási nagy volt az ágy Kép bár most sem kicsi, még sokszor keresztben alszanak)

Örülök, hogy kicsit megnyugodtál. csak így tovább. Gondolom a magnezium citrii-t kapod talán, az még magnézium.
Még ami eszembe jutott. Ha felmerült benned a méhszájzáró műtét ill, hogy miért nem csinálják már meg. ált. 22 hétig varrják a méhszájat, mert utána a huza-vona 90%ban burokrepedést okoz, és azonnal megindítja a szülést, tehát ilyenkor már tényleg csak a fekvés van. Amit még lehet, hogy megemelitek az ágy végét, hogy kicsit "lógjál". De tényleg nem olyan súlyos még ez a 2100, hogy kétségbe kellene esni.
Ha mész a praxisba, akkor az UHval nézesd meg, hogy a _belső_ (tehát a 2100-ból az uts. 0) még mindig zárt-e, mert az a nagyon fontos, az a gát a fertőzéseknek.
2100 jelentését tudod, hogy mi? (bocs, ha tudod...)

puszi. Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


NorkaKép
Nagyon szép a kislány!!!
Nekünk anno úgy mondták, hogy a 23. héttől javasolják a 4D-t, mert akkor már nem olyan vékonyak a babák és van pici pofijuk is!
Szóval egyáltalán nem mondható pufinak!
Reméljük a cukroddal minden rendben lesz!

RenoKép
Örülök, hogy jobban vagy. Jó pihit neked!
Stella
31+1

Kép
stella9
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam, de visszaolvastam.

Norka,
gyönyörű a kiscsaj Kép A barátnőm cukros volt és a babája 2500 grammal született, úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy óriás lesz Bogi Kép Én nem voltam cukros, Andort mégis úgy kellett bepréselni az inkubátorba melegedni. Faltól falig ért Kép

Reno,
ne izgulj, jövő héten kiderül minden. Addig is pihi! Kép

Altatás: nálunk Andor mindig a kiságyában aludt, az első perctől fogva. Mikor ébren volt, kihoztam a nappaliba, az elején a kanapéra tettem, aztán 2 hónapos korában vettünk járókat. Most is éppen abban méltatlankodik. Bár mostanában szinte csak morog, ez az új kommunikáció. Kép De alvás csak a kiságyban volt, van és lesz. Ma már ha leteszem az ágyába, tudja, hogy alvás van. Bekapja az ujját, fogja a maciját és van amikor még a takarót is behúzza az arcához. Kép
http://www.kepfeltoltes.hu/060210/__009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nálunk nincs bébiőr (36nm-en teljesen felesleges), de nyáron, ha lent leszünk a nyaralóban Velencén, mi is veszünk egyet. A légzésfigyelőt állandóan használom, ha alszik, és amíg lehet, használni is fogom. Minket nagyon megnyugtat, nem is tudnánk úgy elaludni, ha nincs bekapcsolva.

Pusz:
Lara és háborgó Andor

Lara

KépKép
lara77
 
 


Sziasztok!

Norka Kép
Bogi gyönyörű Kép Györffy doki még mindig olyan kedves ?? Kép Én utoljára 2000-ben találkoztam vele, akkor még a Szent Imrében dolgozott, és nagyon szimpi volt már akkor is KépKép Mindig elmagyarázta pontosan, hogy éppen mit lehet látni, bezzeg a Baross utcai Kép

Reno Kép
Úgy tűnik, ma már jobb a kedved !! Kép Pihenj nagyon sokat, és biztos minden rendben lesz Kép

Orsi Kép
Nálunk is rögzítve volt a bölcső, és szerencsére jól működött a légzésfigyelő is!
Eszter nem is szerette, ha ringattuk, sőt valahol azt olvastam, hogy a babák ezt a keresztirányú mozgást nem is kedvelik Kép
Jó sütögetést Kép

Lara Kép
Andor tündéri, ahogy alszik Kép Eszternek is nagyon tetszett, bár először a macikat fedezte fel (jahi, valamiért így mondja, pedig tudja mondani a mamát és a cicát is Kép) Látom, nálatok is megvan a hüvelykujj Kép Eszter a balost részesíti inkább előnyben Kép Amúgy az alvásra mi is a kiságyat rendszeresítettük, és Esztiti is megszokta Kép
Morgás KépKép

Niki Kép
Egy mai napi bölcsesség:
A hímvessző mérete elhanyagolható az örömszerzés szempontjából, kivéve, ha kicsi Kép (ismeretlen szerző)

Puszi mindenkinek Kép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Lara!

Millió puszi Andornak. Annyira gyönyörű.

Megvettük a februári kismamát, és az írtak alapján,a vélemények alapján is (amikor esedékes lesz), az Angelcare légzésfigyelő a legmegbízhatóbb.

Listát készítettünk, hogy mi kell majd a babának.
Előszedtem a régi kismamát, és abban le van írva minden tökéletesen.
A párom majdnem hátast dobott. Azóta is emészti, hogy mennyi minden kell.

Föl kell mennünk Bp-re vásárolni, mert amikor megkérdezem, hogy unisex babaruh van-e, tök bután néz rám a miniszoknyás eladó.
Csak azt nem tudom, mi a tökömnek dolgozik ott.
Azt mégsem mesélhetem elmindenhol, hogy öf-unk babát,és nem tudjuk mikor kapunk, milyen nemű lesz.

A overál világoskék lesz, mert az jó fiúnak és lánynak is.

Timi
latimi
 
 


Timi Kép

Az az igazság, hogy Eszterkének, míg pici volt, rengeteg fiús ruhája volt, mert a sógornőmtől, barátnőmtől elég sok babaruhát kaptunk (körülöttünk jóformán csak fiúk vannak Kép Kép Sőt még most is vannak olyan ruhái, amit örököltünk. Persze, én is igyekeztem/szem kiválogatni az inkább lányos színeket. De szerintem sárga, narancssárga, piros, világoskék színek jók fiúknak, is lányoknak is Kép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Timi Kép
úgy gondolom, hogy pl. az overallal várjátok meg, hogy tényleg téli babátok lesz-e. Mert ha téli, akkor kb. 62/68es kell, de ha nyári, akkor már sokkal nagyobb.
Alapdolgokat be lehet szerezni, mind1, mikor születik a baba, de az overall ill. a napozók elég speciálisak. szerintem.
A mi overalljaink is uniszexes beige színűek.

Szerintem nagyon-nagyon sok uniszex ruha van, meg pl. pirosat, narancssárgát a pasik is hordanak - egyedül rószaszínt nem.

A kelengyelisták szerintem sokszor túloznak, van jó pár dolog, ami felesleges, legalábbis én nem vettem, és sosem éreztem hiányát.

puszi. Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lujzika, Timi
Andor gyerek köszöni az elismerést Kép Szerintem is gyönyörü, minden nap elérzékenyülök, amikor nézegetem Kép

Rucik: mi szinte mindent örököltünk, így ha copfoska lesz a tesó, jó kis pasis cuccai lesznek. 3 overállja van, mindegyik kék, macácska majd kap hozzá rózsaszín sapit, sálat, kesztyüt Kép Andor hatalmasat nött 1 hónap alatt. A telet 62/68-as overállal kezdtük, most meg 1 évesre valót hord, pedig csak jövö héten tölti a felet Kép Óriásbébi Kép

Kelengyelistából én is köbgyököt vontam.
Ami tuti szar, a bébi körömvágó olló. Ehelyett a bébi körömcsipkedö a tuti, 2 perc alatt végzek mindkét kezével. Ollóval még a közelébe se tudtam menni.

Lara

KépKép
lara77
 
 


Jaj, még valami:
a Blahán a Mamystick (?) kismama boltban 50-70%-os leértékelés van.

Lara

KépKép
lara77
 
 


Lara!

Tényleg hatalmas baba Andor. Mekkora overált érdemes venni, ha télen kapunk babát. Mert ugye sok minden ad rá az ember, ha kiviszi a levegőre. Mégse fulladjon meg szegénykém.

Köszi a tippet. nem veszünk ollót. ha eszedbejut még vmi, akkor írd meg légyszi. Előre is köszi.

Timi
latimi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: