Új privát üzeneted érkezett!

Pindur!

Ezek annyira gyönyörű képek! Kép Nem győzök csodálkozni. Hihetetlen! Kép Igazán érdemes elmenni 3D-s ultrahangra, nagyon megéri.

Tünde
rtünde
 
 


Szia Tünde!

Igen, én sem gondoltam volna, hogy ilyen élmény lesz az ultrahang. Kép De tényleg érdemes volt. Kép

Pindur
pindur
 
 


Pindur!
Tündéri Dani babád van! Kép Kép Kép
És látod nemcsak az élmény, hanem egy kis megnyugtatás miatt is érdemes elmenni.

Jó pocakosodást!

Réka
muki
 
 

 
 

Pindur!


Gyönyörű a babád ezeken a képeken. Egyébként ha hiszed, ha nem, mostanában többször eszembe jutott, hogy mikor van a névnapod - az UH miatt.
És látod, a súly miatt felesleges volt aggódni. ( Ugye mondtam ? ) Úgyhogy remélem, mostmár teljesen nyugodt vagy.


Mégegyszer gratula!

Renáta
Renáta
 


Pindur!
Gyönyörű a babátok!!KépKépKép
Emőke+Édua (33+0)

hicudzsi
 
 


Pindur! Nagyon jó képek. Édes baba. KÉpzeld, mikor mi voltunk, egyszerűen nem akarta megmutatni az arcát. Mozgatnom kellett a hasamat, hogy végül valamit lássunk belőle, de így is csak a fél arcát sikerült lekapni, mert a méhlepény mögé bújt.
De tényleg nagy élmény ez a 3d uh. Drága, de szerintem egyszer belefér.
Mackoo
Névtelen
 


Emőke!

Csak aggódtam érted,mert jól eltűntél a "friss kismamákról". Remélem minden rendben van Veled! Vérnyomás O.K.? Mi van a képekkel?

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Réka, Renáta, Hicudzsi, Mackoo,
köszönöm mindegyikőtöknek, aranyosak vagytok! Kép
Tényleg megnyugodtam, hogy szépen fejlődik. Hihetetlen elképzelni, hogy már csak legfeljebb öt hét van a születéséig!! Még csak most lett pozitív a vérvétel eredménye... Kép
Hicudzsi,
mi van Veled? Tényleg annyira eltűntél. A "friss kismamákat" szoktam olvasni (csak nem írok), és láttam én is, hogy rendetlenkedik a vérnyomásod. Hogy vagytok???

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!
Nagyon édes, hogy aggódtokKép
A férjemnek rengeteg munkája van agépen, így nem férek ide sohaKép De ha van egy kis időm az arra elég, hogy eolvassalak titeketKép
Most kaapok majd egy 24 órás vérnyomásmérőt azután meglátjuk. De nem izgulok, mert ez már a 34. hétKép

Kisbuksi!
Ma megyünk a képekértKép
Puszi mindenkinek!
Figyellek titeket!Kép
Emőke+Édua

hicudzsi
 
 


Halihó!

Végre rászántam magam, és leírtam a szüléssztorit. Bocs, egy kicsit hosszú lett. Az én dokim Szőnyi, a szülésznőm Szabó Tünde volt.

5-re kellett mennem szerdán a dokihoz, aki végre hazajött a nyaralásból a hétvégén. Reggel még bevettem az utolsó méhlazító gyógyszeremet, délután négyre jött értem apu, hogy elvigyen kocsival a dokihoz a Bécsi útra, ami tőlünk elég messze van. Mikor ideért, pont előtte volt egy elég durva keményedésem, pedig egész nap alig volt. Úgy gondoltam, hogy viszem inkább magammal a kórházi cuccot, mert előtte való nap a ctg-n erős összehúzódásokat produkáltam, és el volt simulva a méhnyak. Az út közben egyre több keményedés jött, a macskaköveken már nagyon gyakran, de az útra fogtam, mert eddig sem nagyon bírtam a rázkódást. Odaértünk, és nem akartak múlni a fájások, gondoltam, most már mérem, hogy mennyi időnként jönnek, mert nagyon gyakorinak tűntek. Hát 2.5-3 percesek voltak. Szóltam is az asszisztensnek, aki mellesleg a szülésznőm is volt, hogy mi a helyzet, erre behívott a doki hamarabb, és megvizsgált, azt mondta, szűk egy ujjnyi vagyok. Mikor leszálltam a székből, bekeményedtem, ő megtapintott, és azt mondta, hogy inkább rögtön a kórházba menjek, mert ez erős kontrakció, lehet, hogy szülünk, majd az ügyeletes megvizsgál, és tájékoztatja őket. Bementünk, a férjemet felhívtam, hogy mi van, kicsit meglepődött. Szerencsém volt, mert pont szabad volt az egyágyas szülőszoba, amihez külön fürdő is tartozott. Az ügyeletes megvizsgált, rám kötötték a ctg-t, és mondták, hogy szülünk. Telcsi a férjemnek, hogy jöjjön, mert most már biztosan szülünk. A szülésznőnek szóltak, aki 8 körül érkezett be, és ő is megvizsgált. Meg kell mondanom, hogy a vizsgálatok szörnyűek voltak, és ahogy az idő haladt, egyre szörnyűbbek lettek, hiába gondoltam, hogy én nem fogok kiabálni, nem bírtam ki közben. Sajnos 8-kor is csak szűk két ujjnyi voltam, pedig a ctg szerint nagyon erős kontrakcióim voltak, bár nem voltak túl fájdalmasak, csodálkoztak is a szülésznők, hogy milyen jó kedvem van. Mivel továbbra sem tágultam, 10 körül kaptam beöntést és leborotváltak. Ekkor egy kis ideig nagyon rossz lett, mert a beöntés miatt a beleim is elkezdtek görcsölni, és a fájások is erősödtek. Belek tisztulása utánKép vissza a szülőszobába, álltam és sétáltam, mert úgy jobban tágulok ugye (francokat), a fájdalmak már erősek, de kibírhatóak voltak, főleg férj vállára támaszkodva. A szülésznő tündéri volt, mikor a ctg-re voltam csatlakoztatva, nem tudtam kényelmesen feküdni, és hozott még párnákat, a lábam alá is, hogy könnyebb legyen tartani, állás közben meg masszírozta a derekamat. Hajnali fél kettő körülre elértem a bő két ujjnyi tágulást, ekkor a szülésznőm szólt a dokinak, hogy jöjjön be. Fél háromkor beért, és megvizsgált, hát én üvöltöttem, és majdnem sírógörcsöt kaptam, annyira fájt. Szerintem a doki tágított is egy kicsit, kaptam lazító injekciót, hogy jobban táguljak, és burkot is repesztett. Na ezután kezdődött a pokol. Olyan fájásaim voltak, hogy alig bírtam ki, mondták, hogy járkáljak, de állva meg aztán elviselhetetlen volt, arról nem is beszélve, hogy a négy és fél hónap fekvés után teljesen el voltam gyengülve, nem tudtam megállni a saját lábamon, egyik oldalon a férjem, a másikon a szülésznő támogatott, a lábam remegett, én meg majdnem sírtam, de mondták, hogy ne tegyem, mert a baba nem kap elég oxigént. A baba szívhangját folyton nézték, próbáltam erre a hangra figyelni, és lélegeztem, ahogy a férjem diktálta (már a beöntés után mondtam neki, hogy vezényelje a légzéseket, mert így jobban tudtam erre figyelni). Egy perc állás után mondtam, hogy én ezt nem bírom, annyira fáj, muszáj visszafeküdnöm. (Kicsit már kezdtem úgy érezni, hogy valaki más szüljön, én most inkább hazamegyek. Persze senki sem jelentkezett). Fekvés közben a férjem kezét szorongattam, amikor jött egy fájás, és fújtattam, mint egy gőzgép, de alig bírtam. Valamikor hajnalban (nekem itt már nagyon egybefolyt az idő) a doki megint megvizsgált, ez még rosszabb volt, mint az előző, a doki arcát egy pillanatra láttam (egyébként az egész szülésből nem is emlékszem a dokiból, csak ennyire), és semmi jó nem volt rajta. Vizsgálat közben jól kiosztottamKép, mikor mondta, hogy „tudom, hogy fáj”, mondtam neki, hogy honnan tudná, ő sosem szült.Kép Remélem, azért nem sértődött meg (utólag amúgy elnézést kértem mindenért, amit esetleg közben mondtam). Mondta, hogy három ujjnyi vagyok csak, és hogy a méhösszehúzódások ereje csökkent („fájásgyengeség”, ami szerintem nem a megfelelő szó, mert iszonyúan fájt)), ezért kapok oxitocin infúziót. Mondanom sem kell, hogy a fájásokat az infúzió még inkább felerősítette, ekkor már alig voltam tudatomnál, csak a férjem hangjára figyeltem fájás közben, alig bírtam lélegezni, amikor meg nem fájtam, akkor meg elaludtam a fáradtságtól. Arcokra egyáltalán nem emlékszem ebből az időből, sőt az idő múlására sem, csak arra, hogy a végén már összefüggő fájások jöttek, és ettől nagyon kiakadtam, hogy nem igaz, hogy egy szusszanásnyi pihenés sincsen. Na végre a doki azt mondta, hogy szóljak, ha székelési ingert érzek, és szép lassan jöttek is, és erősödtek az ingerek. Mondta, hogy szóljak, ha nyomnom kell, és nyomjak erősen. Én ezt is tettem, de ott mocorgott bennem a gondolat, hogy egy nagy babát kell egy szűk nyíláson kitolnom, ezért az elején nem nyomtam elég erősen. Iszonyú fáradt voltam, nem tudtam tartani a lábamat egyedül, ezért egyik oldalon a szülésznő, másikon a férjem fogott, én meg csak nyomtam, közben meg el-elaludtam, legalábbis álmodtam vagy hallucináltam. Egyszer csak arra eszméltem, hogy mondják, hogy ne lihegjek, hanem nyomjak, és ekkor döbbentem rá, hogy én valójában szülök (előtte épp teljesen máshol voltam agyilag), és hogy nekem ki kell nyomnom a lányomat. Ekkor összeszedtem a maradék erőmet, és csak a férjem hangjára koncentrálva nyomtam, amikor kellett, és ahogy csak bírtam. (Bár, bevallom őszintén, az egyik tolófájást el akartam titkolni, mert pihenni akartam egy kicsit, de nem sikerült, ekkor már minden önmagát irányította.) Egyszer csak éreztem, hogy vág a doki, és utána mondták, hogy látják a fejét, és van haja, és utána egyszerre kicsusszant belőlem az egész baba. Ez negyed nyolckor volt reggel, én annyira meghatódtam, hogy rögtön sírni kezdtem. Szegény Gabi tiszta kék volt, nem sírt fel, és lógtak a végtagjai lefelé, nem is rakták rám, hanem egyből vitték el magához téríteni, én meg kérdezgettem, hogy minden rendben van-e vele. Nagyon megviselte őt is a szülés. A méhlepény sitty-sutty megvolt, aztán fél órán keresztül varrtak, mert a babó végigrepesztette a hüvelyemet is a vállával, és ebből a repedésből kiindulva a gátam is repedt, még mielőtt a doki rendesen vághatott volna. (Így nem sikerült megismernem a dokim spéci gátmetszés-technikáját, pedig ez is az egyik oka volt, hogy őt választottuk). Egy óra múlva visszahozták a picit, és megszoptathattam (közben végig folyt a könny a szememből a meghatottságtól), aztán elvitték. Azon a napon három óránként hozták fel, ugyanis nem kelhettem fel a vérveszteség miatt, így nem tarthattam ott. A második nap nappalra ott tartottam, a harmadiktól pedig végig velem volt, éjjel is, leszámítva a reggeli és esti vizitet a gyerekosztályon. Már egy órás korában ügyesen szopott, ez azóta csak romlott, ahogy egyre hisztisebben követeli a cicit.Kép Meg kell mondanom, hogy a férjem nélkül nem tudom, hogyan bírtam volna a szülést végigcsinálni. Végig tartotta bennem a lelket, és mint megtudtam utólag, a végén egész komplex feladata volt: az egyik karjával tartotta a lábamat, ugyanazzal a kezével fogta a kezemet (én hisztiztem érte), a másik kezével a fejemet támasztotta, és ezen kívül mondta, hogy hogyan lélegezzek. Szegényt nagyon sajnálom, így visszanézve, nagyon nehéz lehetett neki, szerintem rosszabb, mint nekem. Mondta is, hogy az utolsó pár órában már úgy kellett visszatartania a sírást, alig bírta, de tudta, hogy az nekem nagyon betenne, ezért irtó keményen tartotta magát. Mondta, hogy az is szörnyű volt, hogy én annyira szenvedtem, és az is, hogy a doki és a szülésznő arca nem volt éppen derűlátó, ezért nagyon aggódott. Szerintem a szülés még közelebb hozott minket egymáshoz. A szülés után egy hétig nem halványultak az emlékek, mikor eszembe jutott a dolog, mindig sírva fakadtam, és azon gondolkodtam, hogy biztosan kell-e több gyerek. Egy hét után azonban már úgy éreztem és érzem, hogy nincs ennél szebb dolog, és a fájdalmat, ha nehezen is, de ki lehet bírni, a baba pedig mindent megér. (Bár legközelebb inkább EDÁ-val szülök.Kép) A fura ugye az az egészben, hogy négy és fél hónapig küszködtünk, hogy meg ne szülessen, erre amikor eljött az idő, nem haladtak a dolgok. Pedig mindenki azt hitte, hogy hamar meglesz. De hát ez van. Nos, ennyi lenne a szüléssztorim, kissé hosszú lett, és remélem, hogy azért nem ijesztett meg senkit. Azt még nem írtam, hogy a szülésznőm bejött a 3. és 4. napon is, és mindkét mellemet teljesen lefejte, meg is mutatta hogy hogyan kell, és ennek köszönhetően semmi mellgyuszi nem volt, és a tejcsi is nagyon jól beindult.Kép A csecsemősökre sem panaszkodhatok, mikor kértem, hogy mutassanak meg valamit, ha nem is azonnal, de amikor volt idejük, megmutatták. Szóval csupa pozitív élmény.Kép

Mindenkinek ennél könnyebb szülést kívánok!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


A számok a közepén idézőjelek akartak lenni.Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!

Nagy élmény volt végigolvasni, köszi! Kép Nagyon megszenvedtél a babádért, az biztos. Csodás a férjed is, le a kalappal eéőtte. Kép
Vigyázzatok magatokra és a pici leányzóra:

Pindur
pindur
 
 


sziasztok!

95 januárban, majd ez év februárjában születtek a fiaim a schöpfiben. az orvosom immár 10. éve szakács dr. akiről csak jókat írhatok. igen lelkiismeretes és őt tényleg érdeklik a páciensei.bármivel fordulok hozzá, megkapom azt a törődést, amire szükségem van és ha kell még a lelkemet is ápolja.
jó néhány évvel ezelőtt fogamzásgátlóért mentem hozzá, de csak alapos vizsgálat után írta volna fel, és az ő jóvoltából derült ki, hogy az én szervezetemnek többet ártana mint használna.
a terhességeimet igen gondosan végig kisérte. most a kicsi fiam születése előtt több napot kellett bent töltenem a kórházban magas vérnyomás miatt, de nem telt el úgy nap, hogy a napi vizit mellett ne jött volna még be megkérdezni, hogy tényleg hogy vagyok.
mindkét szülésem szombati napon történt, és nem zavarta az sem, hogy ügyeletből éppen akkor ért haza, már fordulhatott is vissza.
a mostani szülésznőm horinka ildikó volt, akit ugyan nem választottam előre, mégis végig tartotta bennem a lelket a 12 órás vajúdás alatt.
hiszem, hogy a schöpfiben bármelyik orvoshoz is kerültök, biztosan jó kezekben vagytok.

kicsit hosszúra nyúlt mondandóm, de ha van kérdésetek nyugodtan kérdezzetek.
jó babavárást nektek!
G.Ágnes
 


Szia Ági!

Köszi szépen az információkat!
Ez különösen jól esett: " a schöpfiben bármelyik orvoshoz is kerültök, biztosan jó kezekben vagytok". Ez olyan megnyugtató! Kép Kép

Minden jót kívánok a fiaidhoz!

Tünde
rtünde
 
 


Szia Tünde!

Én viszont azt láttam, hogy ez nem így van Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Cory!

Igen, sajnos olvastam a te tapasztalataidat is. Sajnálom, ami történt.
De azért reménykedik az ember, hogy jóra is számíthat.

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Végre valahára feltöltöttem Evi lányom honlapját. Kép Ha van kedvetek nézzétek meg:

evelinhorvath.ingyenweb.hu

Puszi mindenkinek:

Zsófi
love
 
 


sziasztok!

cory visszaolvasgattam, hogy mi is történt veletek. remélem a kisfiaddal már minden rendben van.
nagyon sajnálom, hogy rosszak a benyomásaid, de én csak a saját tapasztalataimat tudom megosztani veletek.
nekem nem kellett a 12 órát végig feküdnöm a vajúdás közben, hanem sétálhattam, kimehettem zuhanyozni. igaz, hogy nehezen tágultam és burkot is akartak repeszteni. amikor szóltam, hogy szomjas vagyok, inni ugyan nem ihattam, de kiöblíthettem a számat és már az is jó volt.

az egyetlen rossz tapasztalatom az volt, amikor a magas vérnoymás miatt bekerültem a kórházba, hogy az éppen ügyeletes doktornő vizsgálata fájt, de utána már soha többet ő nem nyúlhatott hozzám. szakács doki éppen szabin volt, de a nyéki doki helyettesítette és ő is ugyanúgy bánt velem, mintha a saját betege lettem volna.
G.Ágnes
 


szia cory!

sajnálom ami veletek történt, de én csak a saját tapasztalataimat tudtam megosztani veletek.

ági
G.Ágnes
 


Ági: Nyéky dokiról én is csak jókat tudok mondani Kép A gond az egyéb dokikkal van Kép, akik nem úgy foglalkoznak veled, mintha a saját betegük lennél Kép Szakács doki is szimpi volt (ő adta ki a zárómat).

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Zsófi!

Nagyon édes a kislányod! Olyan jó volt nézegetni a képeket.
Már Pindurnál is rácsodálkoztam, de ezektől a 4D-s ultrahang képektől nem győzök magamhoz térni. KépAnnyira tisztán kivehető az kis arcocskája, hogy hihetetlen.
És mindegyik képen nagyon aranyos! Kép

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Holnap megyek ultrahangra, ez már a 36. hét. Annyi kérdésem van, hogy nem tudom, Kósa mit fog szólni... Kép Asszem összeírom , mert el fogom felejteni őket. Kép
De van amit nem is tőle kéne megkérdeznem: pl. most akkor kell vagy sem pelenka, fürdető, popsikrém, popsikendő, kisruha? Egymásnak teljesen ellentmondó véleményeket hallok. Kép
Holnap elintézem a szobafoglalást is. A harmadik emeletre.
Többiek és főleg pocakososk, hol vagytok?!?! Hogy vagytok? Kép

Zsófi!
Megnéztem én is a képeket, nagyon aranyos baba! Kép

Pindur
pindur
 
 


Szia Pindur!

A korán pelenkát és popsitörlőt kértek.
Az intenzíven meg fürdetőt és popsikrémet is Kép
SZerintem a pelenak tuti kell.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Pindur!

Nekem mindent be kellett adnom: pelenka, popsitörlő, fürdető, popsikrém, hintőpor. De ha valamire szükségük van akkor úgyis szólnak. Kisruha csak a hazamenetelkor kell.Ezt még a csecsemősőn adtam le, le a korán is ez kellett, csak szóltak, hogy a 2-4 kg-os pelenka helyett jó lenne ha hoznék a gyerekre való méretet, mert inkubátort kelett takarítani.

Majd írd meg mi volt UH-n, mekkor amár a babód!

Azt nem tudod véletlenül, hogy Kósa a Váciban mikor rendel?

cory!
Hogy vagytok? Mekkora már Zsoma? Szépen fejlődik?

Réka
muki
 
 


Sziasztok!
Már kezdtem úgy érezni, hogy kezd egy kicsit leülni ez a topic.
Én szerdán megyek Kósa dokihoz. De nekem nincsen sok kérdésem. Ez szerintetek gázKép) Pindur, te miket kérdeztél? Én már csak azt akarom tudni, hogy mekkora a babócánk: tényleg elefántbébi és jó eséllyel indulunk császárnak, vagy pedig a hüvelyi szülés is szóba jöhet még. Meg azt, hogy nyitva van-e a méhszáj, mert az utóbbi pár napban valahogy fölerősödtek a jóslófájások és kezdek aggódni, hogy esetleg nem múltak el nyomtalanul.
Ja, és az anyagiak. Van valakinek valami jól bevált fordulata ilyen alkalmakra? Mégis, hogy kérdezi meg az ilyet az ember?
Ja, és szerdán megyek Marikához, kitudom tőle, hogy mit kell bevinni a babának és mit célszerű magamnak, aztán majd közzéteszem itt az eredményt.
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Réka: nálunk minden ok Kép Zsoma már 2405g.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Mackoo!

Nekem is elefántbébis adatok voltak, aztán másfél óra alatt megszületett Dodókám, nagyobb fájdalmak nélkül. Mikor Kósát kérdeztem, hogy meg tud születni egy ekkora baba, azt mondta, hogy repülőgép sem maradt még soha fönt. Bár nekem szerencsém volt, mert a kisfiam a 38. héten jobbnak látta megszületni, és nem várta meg a végét, és így lett 4100 gramm.
Neked milyen adataid vannak, hogy ennyire aggódsz. Megnézem én is az én adataimat, hátha segít.

Réka
muki
 
 


Szia Réka!
Még nem töltöttem be a 31. hetet, amikor azt mondták, hogy kb. 2400 gramm. Igaz, azt a 3D uh-n mondták és hát az uh eleve nem annyira megbízható, meg gondolom, azon is múlik, ki méri. Viszont a fényképen is nagyon pufóknak tűnik a baba, ami engem teljesen váratlanul ért. Ugyanis voltak kétségeim a 3d uh-val kapcsolatban: kicsit féltem, hogy milyennek fog látszani a baba, mert az olvasmányaim alapján 31. hét tájékán még nincs annyi zsír a bőrük alatt, hogy olyan igazi baba-formájuk legyen. Szóval felkészültem egy kis nyúzott vakarcsra, erre egy teljesen kifejlett bébit láttam. Biztosan a kép is csalóka egy kicsit, de tény: minden, csak nem kicsi és sovány.
És neked első babád volt? A másfél órába "minden" beleértendő? Akkor nagyon szerencsés vagy, én is kiegyeznék egy ilyennelKép
Ja, és az egyéb adatok (30. hét):
BPD 8,95
HC 31,33
FL 6,28
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Szóval jobb, ha mindent megveszünk. Kép Azt hiszem, nem fogom bevinni ezta rengeteg dolgot (így is elég nagy lesz a kórházi csomagom), és ha kérik, beadom. Rooming-inben leszek, ott hogy van? (Réka, Te hol voltál?) Gondolom, akkor több minden nálam marad (pl. pelenka, popsikrém). Ez az egész nekem annyira zavaros...
Mackoo, majd megírod, miket tudtál meg? Kép Én úgy döntöttem, biztos császárosként, hogy nem választok szülésznőt, és azt is eldöntöttem, hogy nem kérdezem meg Kósát, hogy mi a tarifája. De ha gondolod, kérdezd meg tőle! Én ma csak a CTG-ről meg a császárról kérdeztem.
A babánk szépen fejlődik, de a súlyára mindig más jön ki. Kósa szerint 3 kg körül lesz. Az az én termetemhez pont jó! Kép Réka, a Te Danid hány centivel született? Meg tudnád nézni, mekkora volt a 36. héten? (Mondjuk a combcsonthossz.) Csak azért érdekel, mert remélem, a már megvett 56-os ruhák azért jók lesznek az enyémre! Kép Azt nem tudom, Kósa mikor rendel a Váciban, úgy rémlik, hogy hétfő-szerda-pénteken, 3-tól. De én csak kétszer voltam ott.
Jövő héten megyek először CTG-re, nagyon kíváncsi vagyok! Kép
A méhszájam teljesen zárt (36. hét), szerencsére. Macko, szerintem Te se aggódj fölöslegesen! Kép Azt beszéltük meg a dokival, hogy ha megindul a szülés, akkor 5 perces fájásoknál legkésőbb menjek be, és jön a császár. (Vagy ha elmegy a magzatvíz, persze.)
Mikor Kósánál ültem, és beszéltünk a szobafoglalásról, le is telefonált, és foglalt nekem egy két- vagy háromágyasat. Viszont azt mondta, nem kell előre szólni, hogy a harmadik vagy az első emeletre kérem-e, mert oda kerülök, ahol lesz hely. (Ha meg mindkét helyen lesz, akkor, gondolom, úgyis kérhetem, hova akarok menni.) Az első emeleti szobákról tudtok valamit? Ott is fizetni kell, gondolom. Azok állítólag szebbek, csak a látogatás problémásabb. De ezeket csak úgy a folyosón hallottam, mások beszélgetéséből. Kép
Még valami: úgy döntöttem, érdemes lehet elmenni a most csütörtöki előadásra, a szülészeti fájdalomcsillapításra, hátha lesz a spináis érzéstelenítésről valami. Oda bejelentkezés nélkül lehet menni? Az nem probléma, hogy az előző előadásokon nem voltam? Nem jön valaki a pocakosok közül véletlenül csütörtökön? Kép Ugye fél 5-kor kezdődik? És hol?
Na jó, bocs a hosszúságért meg a millió kérdésért! Kép

Pindur
pindur
 
 


Mackoo!

Nekem a 33. héten volt 6,2 az FL, ma pedig 6,8 cm. A BPD ma a kórházban 8,4, de múlt héten a 3D ultrahangon 9 cm... Kép Úgyhogy ezek az adatok biztos csak megközelítőek. De az biztos, hogy nem lesz kicsi a babád! Kép
pindur
 
 


Szia Pindur!
Csütörtökön megírom, Marika mit mondott.
Azt viszont nem is tudtam, hogy az elsőn is vannak fizetős szobák. Én csak a sima kórtermeket láttam a múltkor, és azok elég lelombozóak voltak.
Az előadásokra simán be lehet ülni, nem kell külön bejelentkezni, de asszem, előtte be kell jelentkezni taj kártyával az ablaknál.
Azt sajnos nem tudom, a mostaniakat hol tartják, de a portás biztosan meg tudja mondani. Mintha valami olyasmit hallottam volna, hogy az ebédlőben, de lehet, hogy tévedek.
Ami pedig a méreteket illeti, ezek szerint nem kell olyan halálosan komolyan venni, mert nem teljesen megbízhatóak. Szerintem a 3 kg egy nagyon jó kompromisszum. Elvégre nem bent kell meghízzanak, ráérnek kint isKép

Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Én az első emeleten voltam, fizetős, 3 ágyas szobában. Ez nem igazi rooming-in, de van benne pelenkázó, meg kiságy, ezért ott maradhatott a babája aki akarta. Nekem azt mondták, hogy mindenből vigyek kettőt, egyet leadni, egyet magamnál hagyni. Én a DM-ben vettem pici flakonos tusfürdőt, popsikrémet és testápolót, mert az a pár napra bőven elég, kis helyet foglal és én úgyis kidobtam amit ott használtak, nem szívesen hoztam volna haza.
Az első emeleti fizetős nagy előnye az összes többivel szemben, hogy a WC és a fürdő egy helyiség, a szobából nyílik. Így könnyen megoldható volt, hogy WC után minden alkalommal egyből letusoljak. Eredménye az lett, hogy a gátsebemet mindenki dícsérte, olyan szépen gyógyult.

Mackoo!
Dani nekem az első babám, és a szumma idő: este 9-kor enyhe fájások, de szabáloyos időnként. Este 10-kor bementünk a kórházba, még mindig csak olyan enyhe fájásokkal, ami gyengébb, mint egy gyomorrontáskor. 1/2 11: beöntés, borotválás. két perces fájások, de még enyhék.
3/4 11: burokrepesztés. Innentől már fájtak a fájások. 0 óra 14 perc, megszületett Dani.

És most az adatok:
Dani 38. hétre született: 4100 gramm, 60 centi (56-os ruhák egyből huginak elpakolva)

31.hét (ezek Kósa adatok)
súly: 2260 gramm
BPD: 8,26
HC: 3,00
FL: 3,49


35.hét
súly:
3140 gramm
BPD: 8,83
HC: 3,25
FL: 3,96

Az adatok pontosságáról annyit, hogy a szülés előtt két nappal készített UH-n 3900 volt a becsült súly.

Megyek, mert oltást kapott ma a lelkem és egy kicsit babusgatásra szorul.

Réka
muki
 
 


Reka,
Akkor nem is lottek nagyon melle. Van egy baratnom, vegig ooooriasi babat josoltak neki, aztan megis 3 kilo alatt volt a pici, pedig idore szuletett....csak nagy volt a feje. Kép Ugy tudom a BPD es az FL szolgalnak a sulybecsles alapjaul (aki biztos benne erositsen meg, vagy irja meg hogy is van ez?!)!

Pindur,
Nem valaszoltal a mailemre, amit meg jo regen, talan egy hete kuldtem! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Réka!
Köszi az adatokat.
A 35. heti FL biztos? Olyan kicsinek tűnik!
Vagy nálam mértek el valamit, mert a 30. heti volt 6,... És ennyire elefánt már csak nem lesz ez a bébiKép Vagy az is lehet, hogy különbözőképpen is lehet mérni?
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Nyáron szültem a Schöpf-Méreiben elmondanám a tapasztaltaimat hátha segit:

Szoba: szerintem ha meg tudod oldani mindenképpen érdemes fizetos szobaba menni mert velemenyem szerint a tobbi eleg lehangolo, no meg itt benn van a WC és a zuhany is. Nekem már a folyoson végigmenni is olyan volt mintha egy börtönben lettem volna.
Napközben itt mindig velünk lehetett a baba, kivéve mikor vizsgálták öket, és ha akartuk visszatolhattuk a csecsemősökhöz.

Szülésznő választás: nekem nem volt választott, és az ügyeletessel (Ili?) nagyon meg voltam elegedve. Kedves volt, sokat segitett. A szobámban volt akinek Marika volt a választott, őhozzá amikor csak benn volt beugrott, csinált neki gátkezelést stb... Ő is nagyon kedves volt, meg a Kriszti is.

Csecsemősök: hát itt változóak voltak a tapasztalataim. Volt aki rendkivül segitőkész és kedves volt, de volt aki csak bedobta a gyereket és már rohant is. Persze azt is lattam, hogy pl. mikor vittük haza a lányunkat akkor az összes babára voltak vagy ketten.
Azért ha valamit tudni akarsz akkor kérdezni kell, mert maguktól nem mondanak semmit, a helyes mellretevést sem mutatja meg senki magától. Pl. van egy kis füzetük amibe jegyzik mennyit evett a baba (mindig lemérik mielött kihozzák és miután visszavitték őket) innen tudhatod, hogy mennyit szopott töled, vagy hogy esetleg adtak e neki pótlást. Ha kiváncsi vagy érdemes megkérdezni az eredményt az üvegajtónál miután visszavitték a babákat.

Gyerekorvosok: Mindennap bejött valaki és lehetett kérdezni.
Van egy ősz hajú bácsi nagyon kedves, szimpatikus

A szülésem egyébként nagyából könnyen ment 5 óra alatt meg volt a baba. Igaz miután kibújt rögtön elvitték ez nem értettem miért -állitólag áthült-de a varrás után visszaköveteltem. A többiektől nem vitték el a babát. Nekem a vajudás alatt lehetett barmit csinaálni, járkálni, zuhanyozni stb..., ami nagyon nagyon rossz volt, hogy nem lehetett inni. Ez szerintem tiszta szadizmus...

Az orvosok és nővérek rendszerét nem értettem teljesen. Nekem nagyából úgy tünt, hogyha van választott orvosod akkor más nem fog veled foglalkozni -max. ha nagy a baj. A nővérek is igen változóan viselkedtek, gyógyszert és betétet mindig külön kellett kérni.

Nálunk a szobában egyébként az egyik lánynak nem kellett varratot szedni, csak belső varrata volt. Ugyan én nem egészen értem mi a különbség, de nagyon irigyeltem mert tudott ülni és nem is fájt neki.

Egyébként a kórházról én is azt hallottam és tapasztaltam, hogy nagyon konzervativ - bár gondolom ez orvostól is függ - nem szeretik az EDA-t, nem lehetett inni, és könnyen hajlanak a császárra.

Hát remélem segit azoknak, akik még a nagy esemény elött állnak. :-)

Amcsi
Amcsi
 


Szia Amcsi!
Köszi az információt. De jó neked, hogy 5 óra alatt meglett a baba. Tettél valamit az ügy érdekében (valamilyen tea, gátmasszázs, stb.)?
Szívesen fogadok minden ötletet, hátha...
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Amcsi, köszi a segítséget! Kép Azt meg tudnád mondani, hogy mit adnak a babáknak enni? Anyatejet, tápszert, teát?
Van valamilyen tejkonyha (lehet, hogy nem is így hívják Kép ), ahol segítenek fejni, legalábbis ezt hallottam. Erről mit lehet tudni pontosan?

Mackoo, miért tartasz attól, hogy császár lesz? Mondott Neked Kósa valamit ezzel kapcsolatban? Nem ma mentél hozzá és Marikához? Nincsenek a 3Dről képeid? Szívesen megnézném! Kép

Réka, tényleg fantasztikusan gyorsan szültél, szerencsés vagy! Én kicsit félek, hogy nem egy előre megbeszélt időpontban lesz a császár, hanem ha megindul a szülés, akkor kell mennem. Mi van, ha későn érek be? Kép Nekem is feltűnt, hogy az FL, amit írtál, milyen kicsi. (Főleg a 4 kilós Danidhoz képest. Kép )Nem írtad el véletlenül? Vagy ezek az adatok tényleg ilyen össze-vissza jönnek ki?
Zsuzsi, mail mindjárt megy! Kép

Pindur
pindur
 
 


Mackoo,

Semmi különöset. Igaz ittam egyszer-kétszer málnalevél teát, meg elötte sokat sportoltam, sétáltam. Terhes tornán is voltam párszor, ez jó volt.
Mondjuk mikor bementünk akkor még csak 1 ujjnyira voltam tágulva, majd az igen kellemetlen vizsgálat és a beöntés után már 3 ujjnyira. Innentől volt igazán fájdalmas.
A szobámban egyébként mindenkinek 5 órán belül megvolt a baba. Szóval szerintem lehet reménykedni, de azért lelkileg érdemes felkészülni.

Amcsi
Amcsi
 


Pindur,

Megkérdeztük mi is mit kapnak.
A gyerekorvos szerint csak akkor adnak nekik, ha szükséges és akkor csipkebogyóteát. A füzetke szerint az én lányom kapott teát és anyatejet. A szobatártsam pedig ragaszkodott a tápszerhez, igy az övé gondolom azt.
A lányom egyébként elég sokat fogyott szóval nem hiszem, hogy tömnék őket. A csecsemősök azt mondták, hogy éjszaka 3 körül(?) megkinálják őket ha akkor kérnek akkor kapnak, ha nem akkor nem.
Van egy "masszázsszalon - tejcsarnok" a földszinten az UH mellett. Ott úgy megmassziroznak, hogy a gátsebedet érezni sem fogod. :-) A tejet elekrtomos pumpával lefejik. Kiskönyvet kell vinni.
Ez egyébként egy nagyon érdekes hely...

Amcsi
Amcsi
 


Amcsi!
Hogy érted azt, hogy "érdekes hely"? Annyira kellemetlen a masszírozás?
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Pindur: Van egy anyatejgyűjtő, ahol nagyon kedves hölgyek segítenek fejni. Én lélek ápolásra is odajártam Kép A korán alapvetően női tejet kaptak pótlásnak a babók, de egy bizonyos súlyhatár felett tápszert, úgyhogy szerintem az időre született babák tápszert kapnak.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Mackoo,

Hat szerintem kellemetlen. A hölgy akivel én talalkoztam tényleg kedves.
Az érdekest úgy képzeld el, hogy át kell öltözni egy spéci köpenybe amiből csak az ember melle látszik ki. Ez eddig okés de mikor ott ül egyszerre több anya rácsatlakoztatva a fejőgépre, ebben a szerkóban...nekem kissé Hrabalos volt, bocsánat mert aki odajár fejni annak igazán nem ez járhat a fejében (a korások járnak oda föleg).

Nekem ott azt mondta a hölgy, hogy az összes tejet összekeverik, pasztör és ezt kapják a babák. Persze gondolom ha nincs elég akkor tápszer...

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!

Ma reggel voltam "genetikai UH"-n. Kósa volt bent. Tényleg nagyon jófej! Most már értem, hogy nem hiába dicsérik annyian. Végig nagyon kedves volt és még egy kicsit poénkodott is közben. Kép Szerencsére minden rendben van, azt mondta, hogy tökéletes a baba. Kép

Amcsi, köszi a tapasztalatokat!

Tünde
rtünde
 
 


Amcsi, elég érdekes lehet tényleg ez a hely. Kép Engem csak azért érdekel annyira, mert első baba lesz, és császáros szülés, és szeretném, ha már a kórházban jól beindulna a szoptatás.

Tünde, örülök, hogy szimpatikus volt Kósa, és annak főleg, hogy minden rendben van Veletek! Kép
pindur
 
 


Sziasztok!
Ma megint egy csomó új dolgot megtudtam tőletekKép

Ma voltunk a dokimnál és valószínűleg október 29-én fogok szülniKép
De okt. 23-án is megyek be vizsgálatraKép
Annyira közel jött az időKép Nem?
Puszi mindenkinek!Kép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

A papíromon ezek az adatok szerepelnek, lehet ott írtak el valamit, mert tényleg elég hosszú babám született, tehát ha ezek az adatok rövidek, akkor biztos valami elírás van.

A tejgyűjtő szerintem nagyon jó hely. Ajánlom mindenkinek. Nekem császáros szobatársam is odajárt és sokat segítenek, adnak krémet is a kisebesedett bimbóra. Nekem oda kellett járnom, de én szerettem, mert mint cory is írta, leli támaszt is nyújtanak. Elég fájdalmas a fejés, de csodákra képes, szerintem aki ott tanul, otthon sok hasznát veszi, nem lesz mellgyuszi és hasonlók.

Cory!
Anita még odajárt? Nagyon pici babája született, drukkoltam neki.

A nagyon kedves ősz hajú orvosról, meg megvan a véleményem.

Szülés gyorsaság: én jártam heti 3x terhestornára, 1x viziterhestornára. Állítólag nagyon jó, hogyha a gátat orbáncfű olajjal kenegetitek. Nem tudom ezek számítottak-e, valami biztos.

Az én kisfiam női tejet kapott a korán végig, pedig ott ő biztos minden súlylimit fölött volt. (Mérésnél át kellett állítani a mérleget, amikor ő jött).

Tünde!
Szuoer, hogy minden rendben volt.

Nekem kellett varratot szedni, de én mégis 10 órával a szülés után, már kint ültem a lift előtt a fémpadon, a gyerkőc eredményeire várva. Akkor én olyan ideges voltam, hogy ez fel sem tűnt, a barátnőm jegyezte meg. Ezért gondolom ez nincs összefüggésben azzal, hogy külső vagy belő varrat.

NA lelövöm magam mára, lassan fürdetek!

Jó éjt mindenkinek!

Réka
muki
 
 


Emőke!

Október 29-én van a szülinapom! Kép
muki
 
 


Sziasztok!

Réka: mi volt a gondod a gyerekdokival?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Amcsi, akkor már értem: uh-ra várva mindig néztem a kismamákat, hogy megérkeznek hálóingben, aztán elvonulnak valami különös szerkóban. Egyébként én is azt hallottam, hogy nagyon hasznos dolog. Én is szívesen lemondok a mellgyuszirólKép

Pindur!
Tegnap sajnos nem jutott arra idő, hogy Marikával a beviendő cuccokról beszélgessünk, mert utána Kósa dokihoz kellett mennem és CTG-n fél óra helyett egy órát töltöttem, ugyanis Bori teljesen beájult, meg sem moccant, úgy kellett felrázniKép
Egyébként valószínűleg stimmel a 3d-n mért súly: a tegnapi Kósa dokis uh szerint 3300-3500 gramm. Jól hasznosítja a tápanyagot ez a kis pocaKép
Viszont jövő hét végén megyek megint CTG-re és abban maradtunk Marikával, hogy akkor ad egy listát a beszerzendő dolgokról. Majd begépelem neked.
Ja, és tegnap még megmutatta, hogy milyen betétet szerezzek be: azt mondta, az a lényeges, hogy ne műanyagos legyen az felületet, ami a gátsebhez ér. De persze te császárral szülsz, ugye? Akkor téged ez annyira nem érint. Viszont lehet, hogy a haskötő igen. Marika azt mondta, hogy normális szülés esetén nem ajánlott a haskötő, mert az izmok megszokják azt a renyheséget és később sérv maradhat utána. Viszont császárná ajánlott.

Hicudzsi!
Én október 27-re vagyok kiírva. Akkor lehet, hogy összetalálkozunkKép

Mackoo
Névtelen
 


Mackoo: akiket te láttál, azok a korára mentek valszeg szoptatni. A fejérről nem jönnek ki a tehenészlány ruhában.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: