Új privát üzeneted érkezett!

Ines!

Hogy pontosan milyen felújításokat végeznek, azt nem tudom, mert nem láttam be a szobába. Ha jól emlékszem, azt mondta a szülésznő, hogy a kádas szobát újítják fel. Biztos nagyon szép lesz, ha elkészül.
Még mindig közös vajúdó van, nekem ott csinálták legutóbb a ctg-t. Eddig ahányszor mennem kellett, mindig megszületett egy baba Kép, jó volt látni mások örömét.
Én egyébként a 38. héten vagyok most, úgyhogy szülhetek holnap vagy két hét múlva, ahogy a fiam jónak tartja!

Timi
Névtelen
 


Szia Bóbita!
Gratulálok a babához! És milyen érzés amikor kézzel tágítanak? Mekkora volt a fejkörfogat? A kislányomnak 37 cm volt, de császárral. Nem is vágtunk bele a normál szülésbe.

Timi!

Akkor most érted izgulhatunk, hogy mikor szülsz.
Talán a következő hidegfront. Ha egyáltalán ezek számítanak. Mi is amikor vártunk a császárra 2 éve, akkor született egy baba és olyan jó volt látni, hogy mindenki boldog. Csak a közös vajúdóba rossz volt nézni, ahogy a fájásokat tűrik a mamák. De most már nekünk sincs sok hátra.
Ti isztok málnalevél teát?

Ines
ini
 
 


Ines!
Köszi a gratulációt!
Asszem 35 cm volt a feje, miután kibújt, de olyankor kicsit összemegy, bár lehet, hogy nem sokat.
KIcsit nehéz elmondani, hogy milyen a tágítás.
Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor pl. szex közben valamiKép nekinyomódik a méhszájnak, nekem az néha fájni szokott. Ez olyan, csak sokkal erősebb. Egyszerre kb. fél percig kínzott a doki. Még az is volt, hogy már a tágítás alatt általában elkezdődött egy fájás, ami mindig erősebb volt, mint az előzőek. De nem kibírhatatlan, csak picit. Lazaság kell, nem kell parázni, akkor kevésbé rossz.
Bóbita
bobita
 
 

 
 

Szia K!

Én 6 hete szültem a Gasztonyi Dr-nál , évek óta ő az orvosom. Én nagyon elégedett vagyok vele , szerintem remek szakember .Sokan mondják hogy nem valami szószátyár - mondjuk ez igaz de én úgy vagyok vele hogy inkább csinálja mint mondja :-)Szuperül végig kísérte a terhességemet és a szülésnél is profi volt pedig nagyon problémás volt a baba várásom. Szóval ha téged nem zavar hogy neked kell kérdezned ha valamit meg szeretnél tudni akkor ajánlom neked mert én is rengeteget köszönhetek neki :-)
Panni
Panni
 


Szia Panni! Hogy van a kislányod?
Tigri
tigribigri
 
 


Kedves Panni!
Köszönöm a gyors válszt!Gratulálok a babádhoz!!!Kép
Elsősorban a szakmai hozzáértése érdekel,mivel nekem is problémáim vannak.Vidéki vagyok,a Családtervezési Központnál kerültem hozzá,és egyellőre még nem az a gondom,hogy kinél szüljek,henem,hogy ki segíthetne,hogy összejöjjön a baba.Szóval a stílusa a legkevesebb,azt azeretném tudni,hogy szakmailag mennyire merjek bízni benne.
K
Névtelen
 


Szia Bóbita!
Akkor most már el tudom képzelni, hogy milyen lehet az a fájdalom. Ha ezzel ilyen sokat időt lehet nyerni, akkor valószíleg megéri. De még az se biztos, hogy hüvelyi szülés lesz. De én nagyon szeretném. És ki volt a szülésznőd?
Azért a 35-ös fej se kicsi. És Te az átépítés közepette szültél?
Csak a 3 ágyasokban van fürdőszoba vagy az 5 ágyasokban is?
Jó éjszakát!

Ines
ini
 
 


Ines!

Köszi a drukkot, mi is várjuk, hogy mikor történik valami Kép.
Én iszogatom a málnalevél teát, de napi egy bögrénél többet még nem sikerült meginnom. Aztán, hogy ér-e valamit, azt nem tudom.

Timi
Névtelen
 


Sziasztok :-)
Tigribigri köszönöm a kérdést totális szerelemben tengetjük a napjainkat :-) Aludni nem nagyon alszunk és a pocakunk is fájdogál de 6 hetesen már 5 kiló és majd kicsattan :-)Én is figyelemmel kísérlek ám a SZ-T fórumon :-)
K :-) A Gasztonyi szerintem ilyen problémás esetekre is remek én akkor mentem hozzá amikor meguntam hogy az orvosok csak a vállukat vonogatták arra a kérdésre hogy miért nem esem teherbe.Aztán ő kezelt gyógyszerekkel szurikkal inszemet is csinál . Soha nem kezelt félre tetőtől talpig kivizsgált és amikor látható volt hogy ez így nem megy akkor ő ajánlott be a Kaáliba egy ex évfolyamtársához.Az eredmény pedig itt szuszog :-)Pedig a várandósság alatt volt vérzés meg elöregedett rosszul tapadt méhlepény és szüléskor meg nyakra tekeredett köldökzsinór.Más már megcsászározott volna a 33.héten így meg természetes úton születhetett pár nappal a kiírás előtt probléma nélkül:-)
Panni
 


sziasztok!
Én ma kezdtem el inni a málnalevél teát. nem olyan rossz az íze. 3/4 l ittam meg ma. Aszem kezdetnek nem rossz. Gondolom csak használ, ha ennyire ajánlják a szülésznők.
Timi!
Kinél szülsz? Biztos írtad már.
Ines
ini
 
 


Sziasztok!
PanniKépAkkor tényleg megjártad a hadak útját!Még nagyobb gratula a szuszogóhozKép
Nálam semmi gond a teherbe eséssel.Eddig mindig elsőre sikerült természetes úton.A legelsőből van is egy gyönyörű két éves kisfiam.Azóta viszont már háromszor elvetéltem a 6. hét körülKépMost fejeződtek be a kivizsgálásaink - mindent tökéletesen rendbe találtak!Fura,nem?Erre találta ki Gasztonyi doki,hogy most próbáljuk meg gyógyszerrel támogatni a teherbe esést (Serophene,Profasi).Szóval vacillálok,hogy higyjek-e neki és,hogy az ő szakmai hátterével folytassuk-e a "projectet".
Más:Az Istvánban lehet epidurállal szülni?
K
Névtelen
 


Hát igen ..:-)) és tudod nálam is az volt az idegesítő hogy minden ok volt mégsem jött a baba..-talán nálam az volt a titok hogy mindenből lórúgás mennyiséget kellett hogy kapjak a sikerhez.Azt pl tudom hogy a dokinknak több Serophenes kismamija is volt (van) mert a feleslegessé vált gyógyszert többször is megörököltem babonából :-)Amikor meg kiderült hogy az én szervezetemnek ez kevés akkor tovább léptünk a szurikra aztán az inszem végül a Kaáli.Sok orvosnál az a baj hogy leragadnak egy módszernél és nem veszik figyelembe az egyéni igényeket..
Van epidurál az Istvánban sőt úgy láttam spontán, szülés küzben is kérheted..
Panni
 


Ines!

Én nem az Istvánban szültem, csak azért keveredtem ide, mert a húgom dokija ott vezet szüléseket és meg akartam kérdezni az ittenieket, hátha valaki ismeri azt a dokit, de nem úgy tűnik.
Úgyhogy sajnos nem tudok semmit a helyi viszonyokról.
Viszont elolvastam megint amit írtam neked és azt vettem észre, hogy kezd hasonlítani a stílusom azokhoz a nagyokosokhoz, akiknek a tanácsaiból elég gyorsan elegem lett, főleg amióta megvan a baba.
Úgyhogy az egyetlen tanácsom: ne tulajdoníts jelentőséget a tanácsoknak, csináld amit ösztönből a legjobbnak tartasz, az biztosan beválik.

Bóbita
bobita
 
 


Szia Ines!

Nem írtam le még, de Fedina doktornőnél fogok szülni.

Timi
Névtelen
 


hello!
Egyáltalán nem tünt okoskódónak a tanácsod! Sőt!
És a tesód mikor fog szülni? Mi január 15-re vagyunk kiírva, kiváncsi vagyok, hogy mikor lesz meg.
Timi!
Nem ismerem sajnos a doktornőt. Összesen 3 orvost tudom, hogy ránézésre ki az. A sajátom, a Bikkál Attila,aki egy barátnőm apukája, és a Siklós.
Sziasztok, kellemes szombat délutánt!

Ines
ini
 
 


Sziasztok!
Panni! Szégyen-gyalázat, de nem tudom, hogy te ki vagy a SZ-T topikon! Kép
Azt nem tudod, azaz tudjátok véletlenül, hogy a kislányoknak berakják-e a fülbevalót, hogy ha beviszem a kórházba? A barátnőm a Jánosban szült májusban és ott már állítólag nem teszik be.
Tigri Kép
tigribigri
 
 


Ines!
A tesóm még nem várandós, csak kilátásba helyezték a projektet és gondoltuk, hogy még azelőtt minél többet meg kéne tudni a dokiról, mielőtt sürgetővé válik a dolog.
Jó neked, hogy január közepén szülsz, mire mehettek levegőre, meg emberek közé, már pont tavaszodik.
Egyébként ezt a méhszáj dolgot részben azért is írtam le, mert szerintem ez is olyan, mint pl. a gátmetszés, beöntés, illóolaj, gyertya, meg társai, hogy központi kérdést csinálnak belőlük, pedig amikor szülsz, akkor kiderül, hogy teljesen lényegtelenné válnak, ha melletted van a párod, egy jó doki, meg egy jó szülésznő.
Nekem van egy olyan gyanúm, hogy akik az efféle körülményeket okolják azért, hogy a szülésük nem sikerült olyan élményesre, mint amilyet szerettek volna, azoknak valójában a szülésnél jelen lévő emberekkel volt gondjuk, csak nem esik le nekik, hogy ez volt a gond. Persze ez megint csak az én véleményem, én a szülésre úgy emlékszem vissza, mint az egyik legszebb dologra, ami történt velem, és azt is tudom, hogy ez a jelenlévők miatt van, beleértve a babát is Kép.

Panni!
Az én babám okt. 4-i, majdnem, mint a tiéd lehet. Nekünk a legnagyobb gondunk, hogy utáljuk a cumit, de az ujjacskánkat nem tudjuk még szopni.
Nálatok van ilyen?

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!
Teljesen igazad van. Én a császármetszést is úgy éltem meg, hogy egy fantasztikus élmény volt. És egyáltalán nem éreztem lelkifurdalást, hogy nem tudtam megszülni.A lényeg egy egészséges baba.
Ettől függetlenül nagyon szeretném tudni, hogy milyen egy normális szülés. Ezért most nagyon szurkolok, hogy ne legyen a pici fiam nagy baba.
Nem úgy mint a nővérkéje. Ő 2002.jan.9-én született.
Hol szültél melyik kórházba? nincs valami tippetek, hogy hogyan lehet kényelmesebbé tenni az éjszakai alvásokat. A csípőm már nagyon fáj az oldaltfekvéstől.
Sziasztok
ini
 
 


Ines!

Akkor a te babáid között alig 1 év vanKép! Neked mit mondtak ezzel a gyors tempóval kapcsolatban? Azért kérdezem, mert én szeretnék a lehető leghamarabb új babát (kicsit túlkoros vagyok, jó lenne mielőbb túllenni a babákon, hogy egészségesek legyenek).
Szoptatás alatt jött össze a babi?

Sajnos az éjszakai alvással kapcsolatban magam is tanácsokra szorultam volna, nekem is nagyon fájt a csípőm az oldaltfekvéstől. Olyan ötletem volt (csak nem kiviteleztem), hogy jó sok párnát kéne beszerezni, és így mindig a kellő alakú felületet lehetne kiképezni alattam.
Ami még jó lehet, bár azt biztos csinálod is, hogy a lábad közé tegyél egy párnát.

A Rókusban szültem (a doki miatt), van rókusos topic is, mostanában fogom összeszedni magam és leírni oda a szülésem főbb eseményeit.

Panni!
És persze egy nagy gratulációt küldök, úgy is mint sorstársKép.

Bóbita
bobita
 
 


Tigribigri!
A nővéreket megkérheted, hogy rakják be a kicsinek a fülbevalót, de kp-ilag nem engedett!
Névtelen
 


Tigri!

Igen 2000,-ért berakják a fülbevalót, ez állítólag a hivatalos tarifa, legalább is júniusban még az volt.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Szia Bóbita!
2 év lesz a külünbség, mert 2004.jan.15-re vagyok kiírva.Sajnos császárral kellett enyit várni. De a nővérem gyerekei között 13 hónap van, tök véletlenül jött össze. Azt nem tudom, hogya szoptatás alatt, mert neki nagyon hamar elapadt a teje.Az lelején elég nehéz volt, de érdekes módón csak nekünk külső szemmel. ő szuperul megoldott mindent. Most már nagy gyerekek, a fia pont ma 8 éves, a lánya meg hamarosan 7 lesz. Egy év alatt összenőttek, színte nem is lehetett érezni a korkülönbséget köztük. Mondjuk a kislánya elég akaratos, nem szeret lemaradni semmiről, így a bátyó a fejlődésben nagyon húzta fel. Én is így csináltam volna, de sajna kötelező egy évet várni. Ez van.
Na majd szóljál, ha leírod a Rókusba a történetedet, mert elolvasnám.

Ines
ini
 
 


Tigri ne szégyenkezz én csak olvasó üzemmódban vagyok jelen :-)) Csak így láthatatlanul szurkolok neked :-)Cory-val és Apila-val voltam anno egy napra kiírva így az ő kérdéseik meg az élményeik egy kicsit az enyémek is voltak :-)A fülbevalót a lányok megválaszolták-nekem a csecsemősök rögtön fel is ajánlották amikor levittek az osztályra..
Bóbita -a kislányom okt 8-án született-és bár Barbara a neve már családilag Bóbitának hívjuk :-)) Meg is vettem a szükséges Weöres Sándor szakirodalmat hozzá :-)A cumi érdekes módon neki sem kell viszont ha véretlenül össze fut a kis kezével akkor az egész öklét a szájába gyömöszöli :-)Szóval nyügösködés esetére marad a popsi ringatás :-)
Panni
 


Sziasztok!
Én új vagyok itt felétek, de a pocakosok közül szerintem leghamarabb én fogok szülni. (27-ére vagyok kiírva :-)) Én is "izgultam" egy kicsit a felújítások miatt, de szombat este, mikor CTG-n voltam a Böröndi Zsuzsinál, azt mondta, hogy már festenek, úgyhogy csak néhány nap és kész is lesz. Szeretném majd kipróbálni a vajúdókádat. Valamelyikőtöknek van tapasztalat e téren? A vajúdóban levő forgalom szerintem is zavaró a vajúdóknak és a mamáknak, engem is zavart, pedig csak CTG volt a pocakomon. Van infótok Pálfalvi doktorról? Én nála fogok szülni, de csak nemrég járok hozzá, jó lenne egy kicsit többet tudni róla... Előre is köszi.
Rea
tomrea
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a fülbevalós infókat!

Panni! Akkor értem már, hogy miért nem láttalak! Kép Aranyos a Barbara név, de helyes a Bóbita becézés is. Nálunk most a nagyszülők ki vannak akadva, hogy miért ilyen nevet választottunk, amit nem lehet becézni(Alexa). De pont ez tetszik benne. Bár már most is hívjuk mindennek! Kép

Andi! De izgi lehet most neked!!! Pálfalvi doktort sajnos nem ismerem. Szorítok, hogy minden rendben menjen. Beszámolót kérünk majd! Kép

Tigri
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Ma voltam ctg-n és felújítás ügyileg változatlan a helyzet. Ahogy a szülésznők beszélgetéséből kivettem, talán péntek felé készen lesznek.
Most nagyobb nyugalom volt, mint délelőttönként, nem jöttek-mentek olyan sokan.

Sziasztok: Timi
Névtelen
 


Szia Rea! Én 2002-ben szültem az Istvánban. A te dokidat sajna nem ismerem. Viszont én vajúdtam kádban is. Egy darabig kellemes, főleg ha a zuhannyal locsolgatod a pocidat. Főleg ha még valaki segít is. Aztán volt egy pont amikor azt mondtam elég. Na akkor jött a labda. Nekem az volt a legjobb.Kép Már amennyire lehetett. Viszont a kádban kaptam egy lazító injekciót. Nem kellett volna. Egy dologra volt jó, borzasztóan álmos lettem tőle. Viszont semmi lazító ill. fájdalomcsillapítása nem volt.
Kívánok neked gyors, könnyű szülést! Meg sok boldogságot a babádhoz!KépKépKép
linato
 
 


Sziasztok!

2004. július közepén harmadszorra is az István Kórházban fogok szülni.

A kórházzal, az ottani körülményekkel, szokásokkal, lehetőségekkel, stb. mindkét esetben tökéletesen meg voltam elégedve, klassz tapasztalataim vannak ezeket illetően.

Segítségetekkel, az elismerő írásaitok alapján 31 évesen a 3. babánál vége ráleltem álmaim doktornőjére.

Dr. Petik Dórának hívják és nagyon-nagyon kedves, barátságos, kellemes, udvarias, megbízható, remek szakember és mindemellett végül, ám nem utolsó sorban egy fiatal gyönyörű nő.

És képzeljétek, a magánrendelőjében pontosan a megadott időpontban szólított, nem kellett várakoznunk.

Fantasztikus!!!

Nagyon örülök, hogy végre rátaláltam...

Vadvirág
vadvirágocska
 
 


Sziasztok!

Van köztetek olyan aki a Dr. Várkonyi Hajnalkánál szült? Kiváncsi lennék a véleményetekre!
Mivel ő Telkiben is dolgozik, mi van olyan esetben, ha mindkét kórházban egy időben van szülése?
Elvileg én július 17-én fogok az Istvánban szülni!

Barbara
babar
 
 


Szia Vadvirág!

Meg tudnád adni a doktornő elérhetőségét?

Köszi

Barbara
babar
 
 


Szia Barbara!
Múltkor olvasgattam a Telkis topikot. Ott is felmerült ez a kérdés. Állítólag, ha egyszerre két helyen van szülése, akkor oda köteles menni, ahol főállásban van. Hogy ez igaz-e azt nem tudom. de el tudom képzelni.

Ines
ini
 
 


Szia Barbara!
Az én dokim is dolgozik Telkiben.
De még mind a két szülésemre odaért időben.Kép
Nagyon kicsi az esélye, hogy pont akkor egy másik páciense szüljön ott. A noteszába előre beírja kb. ki mikor szül. De azért kérdezd meg a saját dokinődtől.
linato
 
 


Köszi!
Akkor nem keresgélek, csak egy kicsit elbizonytalanodtam! Első pocaklakó és ilyenkor parás az ember! Kép
babar
 
 


Szívesen. Az első szülésemnél pont ügyelt Telkiben, de átadta valakinek és jött hozzánk. Akkor még a Szabolcs utcába. De volt ideje bőven mert elsőre nem megy az olyan gyorsan. A második szülésnél pedig már 11-kor ott volt. 5óra 10-kor lett meg a babám.Kép

Nem parázni. Minden rendben lesz.Kép
linato
 
 


Sziasztok!

Barátnőm apukája is "dolgozik" a Telkiben (nem szülész). Barátnőm felvilágosított, hogy miért a idézőjel. Egyre több orvosnak van olyan papírja (jól kitúzve a magénrendelőjében), hogy a Telkiben is fogad(hat) betegeket. A egész tkp. annyit jelent, hogy ha van olyan páciense, aki az állami kórházak helyett a Telkit választja, akkor őt az ottani tarifáknank megfelelően pl. műtheti ott. Ergo elképzelhető olyan hónap is akár, amikor a Telkiben egyáltalán nincs páciense. Így tényleg kicsi az esély,hogy egyszerre legyen két helyen.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!
Most már nem emlékszem biztosan, de az Istvánba spinális érzéstelenítést adnak császárnál?
Én császáros voltam és szerintem azt kaptam, de állítólag azzal 24 órát feküdni kell, én meg 5 óra után felkelhettem. Egy másik topikban azt mondták, hogy akkor az epidurális volt.
Esetleg, ha valaki tudja, akkor írja már meg.
Köszi

Ines
ini
 
 


Spinált adnak császárhoz. Csak nekem nem sikerült ezért elaltattak. Az epidurállal felkelhetsz a spinállal nem. Bár a szobatársnőm is felkelt spinális után 6-7 órával mert érezte a lábát és jól volt. Lehet, hogy nem hat mindenkire egyformán. De kérdezd meg Snoopytól a másik topikban, ő jobban tudja.
linato
 
 


Inez!
A szülésznő választásról azt mondta a dokim, hogy mivel mindegyikkel tud együtt dolgozni, aki épp benn lesz megfelel számunkra. Így lesz nálunk.
Nikie
nikie
 
 


hello Nikie!
Eltüntél a friss mamák topicjába.
Ez tök jó, mert azt jelenti, hogy minden szülésznő nagyon jó. Kiváncsi vagyok, hogy találkozunk-e a kórházba. Hétfőn volt a bébi 2500 g. Jó kis vasgyúró.
Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Valaki tudna írni pár sort Lázár dr.-nőről (mennyire gondos orvos)?Válasszam-e Őt egy komolynak tűnő nőgyógyászati probléma kivizsgálásához vagy ne?

Köszönettel:
Eszti
Névtelen
 


Sziasztok!
Én júliusban szültem a 2. babámat az Istvánban (az 1-t nem ott), és szinte csupa jót tudok mondani! Ami nem tetszett nekem sem, az a látogatók korlátlan száma. Ráadásul 5 ágyas szobában voltam, és hát jöttek a látogatók csőstül... Még szerencse, hogy a 3. napon hazajöhettünk, végre volt egy kis pihi.
Szóval az én orvosom Dr. Hetényi, a kórházba jártam hozzá terhesgondozásra, minden alkalommal megnézte UH-on is a babát. Nem bőbeszédű, de készséges. Kérdésre válaszol, nem ír elő fölösleges dolgokat... Mivel az első babámnál azt mondták, hogy valamilyen izom-rendellenesség miatt nem tudtam megszülni, és csak császárral tudom majd a következőket is, ezt is megbeszéltük, bár fenntartással kezelte a dolgot, de megnyugtatott:"nem fogjuk erőltetni, de megpróbáljuk negszülni". Júli 15-én este 8-tól voltak 2 perces fájásaim, de semmit sem tágultam. Türelmes volt, mert minden rendben volt a babával. Másnap kaptam 10-kor valami lazító injekciót, amitől elkezdődött a tágulás. 1-kor a szülésznö (nem választott!) Böröndi Zsuzsa beparancsolt a kádba lazítani, pihenni (tényleg isteni volt!)2-kor arra eszméltem, hogy már nem úgy fájnak a dolgok, mintha kakilni kéne... Lefektettek az alternativ szoba kegyetlen kemény ágyára, férjecském hátulról támasztott, segített, és 14,35-kor egy kis vágás után (mert gyengültek a lurkó szívhangjai) villámgyorsan kicsusszant a kislegény! És ezután jöttem rá, hogy ez milyen nagy élmény a császárral szemben. Megköszöntem az orvosnak az élményt, hogy szülhettem! Azt mondta, szívesen, legközelebb is!
Szóval mindenkinek melegen ajánlom a kórházat-orvost is!
Mindenkinek jó babavárást és babázást:
Vera
Veronika
 


Szia Eszti!

Én jártam a Lázár Erikához, vagyis 2x voltam. Nekem szimpatikus volt, bár a rendelője egy kicsit gáz. Mondta is, hogy sokszor a kórházba rendeli a betegeit.
Különben nagyon kedves és segítőkész. Neki a specialitása a meddőség és ezzel együtt a különböző gyulladások kezelése.

Barbara
babar
 
 


Szia Barbara!

Köszönöm a válaszod.Nekem is szimpatikusKép és úgy érzem megbízhatok benne. Olyan őszínte típusú orvos.

Eszti
Névtelen
 


Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy az István kórházban mikor kezdődik a szülésfelkészitő, mikor van kismamatorna és van-e még valami lehetőség amit ne hagyjak ki. Persze mindezt januártól tervezem.

Köszi: Ria (14)
Ria
 


Szia Ria!
A szüléselőkészítő folyamatos, minden héten szerdán du. 15 órakkor az ebédlőben tartják. 6 alkalomból áll egyébként. Nov 26-án kezdődött elölről. Az alagsorban a hirdetőtáblán kint szokott lenni a menete.
Kismami tornáról sajna nem tudok nyilatkozni, de az is ott szokott lenni a hirdetőtáblán.

Szia
Tigri
tigribigri
 
 


Sziasztok!

December 8-án megszületett a kisfiam Béres Kristóf Ádám, Fedina Laura doktornő és Csűrösné Erzsike segédletével. Mindkettőjüknek sokat köszönhetek, mert hagyták, hogy a természetes menetében haladjon a szülésem, rádásul Erzsikének köszönhetően kimaradtam a gátmetszés örömeiből, mert gátvédelemmel szültem.
A szülőszoba nagyon szép lett, karácsonyi díszben pompázik, nagyon hangulatos volt, csak a karácsonyi égők világítottak és ilyen félhomályba érkezett meg a kisfiam Kép.
Sajnos a gyerekágyas részről ugyanez nem mondható el. Arra már igencsak ráférne egy jó nagy felújítás. Én egy ötágyas szobába kerültem, ahol jó kis társaság gyűlt össze, igyekeztünk tekintettel lenni egymásra, de a rendszeren tényleg változtatni kellene, mert a sok látogató egy idő után nagyon zavaró.

És hát tekintettel kellene lenni az embereknek egymásra, mert amikor én szültem, egy másik szülő nőhöz 12-en tódultak be a szülőszobába (ez nem vicc), 10 éves gyerekektől elkezdve 60 éves korig ott volt a fél rokonság. Volt kamera, fényképezőgép, minden és elhiszem, hogy ez az ő családjukban nagy esemény volt, de nekünk, akik ott voltunk a szülőszobán, nagyon zavaró volt. Én már addigra hál istennek megszültem, de egy másik anyuka éppen vajúdott és a szülésznőknek meg kellett kérni a társaságot, hogy ugyan már menjenek ki, mert szerencsétlennek erős fájásai vannak és nem biztos, hogy így szeretné megszülni a gyerekét, rádásul kiszorult a vajúdóból, mert ezek annyian voltak.
Ilyenkor nem értem meg, hogy lehetnek emberek ennyire önzőek és tapintatlanok.
johitimi
 
 


Szia Tími!
Gratulálok! Mesélj még a szülésről, hogy mennyi ideig tartott stb. Mekkora volt a baba?

Valóban szigorítani kéne a rendszert,de ez sajnos csak úgy megy, ha talán közvetlenül a Siklós dr-nak irnánk egy levelet.
Én január közepén fogom a 2. gyermekemet megszülni, én már nem élvezném a szigorítást, de a többi kismama igen.
Az 5 ágyas szobába van fürdőszoba?
Úgy vettem észre, hogy nagyon szép évi születésszámot ért el a kórház,de az újításra annnyira nem figyeltek. kezd egy kicsit futószalag lenni.

Ines
ini
 
 


Szia Timi!
Gratulálok a kisfiadhoz!Kép

Annyit írj még légyszi, hogy a szülőszobán a saját ruhádban voltál-e vagy adtak kórházi hálóinget?
A gyerekágyas részlegen van pl. szappan a mosdónál? Bocs az idétlen kérdésekért, de talán napokon belül én is "élvezhetem" a kórházat. Kép
Tigri
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat! A szülésemet leírtam a friss mamik topicban.

Az 5 ágyas kórteremben nincs se wc, se fürdőszoba.
A saját hálóingemben szültem és a babákat is a saját ruhájukba öltöztetik. Az esti fürdetésekhez is vinni kellett nekik saját fürdőlepedőt, ruhát. A csecsemősök előttünk megfürdették őket, fel is öltöztették és mehettünk vissza a szobánkba.

Tigri!
Szerintem jobban jársz, ha viszel magatoknak mindent. Sehol a kórház területén nincs a mosdókban se wc papír, se szappan, még a szülőszobán sem, úgyhogy feltétlen vigyél magadnak tisztálkodószereket.
Minden nap adnak 5 db pelenkát a babáknak, ez bőven elég, betétet el lehet venni a nővérpultról.
Elméletileg minden nap van vizit, megkérdezik hogy van-e valami problémád, nem zargatnak feleslegesen. A gyerekorvos is bemegy minden nap, az első nap és hazamenetelkor megvizsgálja a babát tetőtől talpig és megkapják az oltást is. Egyébként végig az anyukájával van a baba, nem viszik el soha.
Semmilyen pótlást nem kapnak (hál istennek), szoptatni kell mindenkinek.

Ha van még bármi, amit tudni szeretnétek, szóljatok és ha tudok, válaszolok.
johitimi
 
 


Timi!

Köszi a választ!
Ejha, te aztán gyorsan megszültél! Kép
Mégegyszer gratulálok!
Tigri
tigribigri
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: