Új privát üzeneted érkezett!

MOndjuk Ivánnak direkt az orvos írta fel - hogy a gyerek szenvedését csillapítsa. Nem saját kúfőből váltottuk ki a patikából - nem is lehet, vényköteles. Bár Iván olyan nagyon nem szenved, csak éppen jó ha van itthon, ha mégis szükség lenne rá.

Az én lányom pl azt tette anno, mikor sikerült felállnia, hogy egyszerűen olyannyira izgalomba hozta ez az élmény, hogy az adig jó alvó nyugodt gyerek állandóan belekapaszkodott a kiságy rácsába és ujra és ujra felállt, volt úgy, hogy még éjfélkor is csak dülöngélt, hiába feltetteük vissza, hiába takartam le mindennel a rácsokat... ígytelt el egy hét, és keztünk totálisan kikészülni mindahányan. És akár hiszitek akár nem, de az akori orvos egy 8 napos esti Sevenaleta kúrát írt fel, azt mondta, hogy ezzel visszaáll az alvásritmusa, így is lett. Sőt, mikor aztán mid a ketten egyszerre kapták meg a bárányhimlőt, és viszketett szúrt mindenük, akor is adtam nekik a Sevenalettát, (4-5 évesek voltak akkor), hogy lehetőleg inkább aludják át ezt a pár keserves napot. Végül is, ha a felnőtteknek jár ilyenkor segítség, akor a gyerekeknek is jár, ettől még nem lesznek megmérgezve.

Mondom én ezt úgy, hogy at az elvet szoktuk követni, hogy gyógyszert csak akkor, ha muszáj.
alice_cs
 
 


Lányok, köszi a segítséget babahordozó ügyben. Végülis külön vettünk egy babakocsit, és egy hordozót. Remélem beválik.

ildi
matt07
 
 


Hallo, hallo, van itt valaki???


Szerintetek, (én már tudom mit csináljak, de azért megkérdezlek benneteket)melyik a jobb?
1, a gyerek alszik délelött-délután 2-2 órát,(ahogy papiron kell:-))de akkor éjszaka kelünk 12kor, fél 3kor, 5töl 6 ig szopi, sirás, majd fél 7töl 9ig alvás. vagy:
2, gyerek alszik délután egyszer (ami a papir szerint kevés) 2, 3 órát illetve ujabban csak 1,5-et de akkor este 9töl hajnal 4 ig alszik. Ha du. 2-3 alszik akkor ennek megfelelöen éjszaka elöbb kel, ugy fél3-3 körül...

Mi a véleményetek? ( De, lécci vmi mást mint: "ahogy neked jobban megfelel, ill. a hétköznapba jobban belepasszol")
timili
 
 

 
 

Timili,

én inkább az éjszakai alvást választanám, azaz a másodikat, mert nappal inkább amíg fent van tudok vele foglalkozni és nem esem össze a fáradtságtól.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Timili!
Mi napközben csak egyszer hagyjuk aludni és azóta az éjszakák jól telnekKép
Kivéve amikor fogzik szegénykémKép

Éjszaka sűrűbben eszik a Picúr, mint napközben?
Egyszer megpróbálnám nappal ébrentartani, mert ahogy látom a kicsi nálatok is felcserélte a napot az éjszakával.
2-2 óra napközben szerintem sok. Mi egyszer hagyjuk 1,5 órát aludni, így jó sokat alszik éjjel. Mondjuk Édua 1 éves, de amikor régebben hagytam napközben kb. 2*2 órát aludni éjjel 2-3 fele aludt csak el...

Szóval nekem egy kicsit sok ez az éjszakai kelés.
Sok sikert!Kép

hicudzsi
 
 


Hát én is az éjszakai alvást választanám... ez nem is kérdés.
Fő kérdés az, hogyan tudod megoldani? Egyébként mindegy... minél hamarabb megszokja, hogy éjsaka aludni köll, annál jobb lesz nekiis meg neked is.

Igazis, látom bejelentkeztél a másik fórumra is, jól tetted, szeretettle várunk!Kép
alice_cs
 
 


Timi,

szerintem az éjszakai pihentetőbb, én is a második verzióra szavazok

puszi,
K.

cuiccolo
 
 


Köszi, köszi' Ujra itthon, tehát megint más a billlentyű.

1 verzió anyukámé, 2. az én kidolgozásom.

Hicu, a Pici nem cserélte fel az éjszakát, minden nagyon fasza volt mig anyukám kintre meg nem érkezett. Akkor is csak egyszer hagytam h elaltassa fél délkor...meg is lett a böjtje.
Reggel fél 8 körül kel, délelött is néha mérgelödik, van h nem birja nagyon 2 ig és nyűgös, de akkor gyorsan rádugom a cicire és kb. 20-30 perc múlva megint helyreáll a rend. 1, fél2 körül még egy nagy cici, és 2 kor ágyikó. Vagy egyböl, vagy 10-15 percböl elalszik (ma nehezen ment az "uj" lakásban) és alszik 4-fél5-5... 8kor fürcsi, 9 alvás. Persze 7 körül megint jön egy kis nyügi, de az már a 2 hónappal ezeléttihez spacirgang...(séta-fika)

Tény: ha napközben véletlen 1,5 óra után felébred, nyögős a délután, de mondom, akkor este9től 4ig alszik...

ugye, ha én kibirom ha igy napközben nyügös akkor hagyjam igy? Nem lesz semmi baja...egyébként letöltöttem egy német ujságból fincsi napirend ivet, már több mint egy hete rajzolom bele az alvási idöt. 11 és 13 óra közötti az alvásigénye = átl. 12óra.
A napirenden be kellene jelölni, mikor eszik, mikor figyel intenziven stb...és nagyon jól átlátható minden, de engem csak az alvás érdekel.

Alice, milyen király h Iván már kutyázik, az én "Fijjam" még csak most forog, meg a fenekét nyomja az égnek...
Az már az indexen akartalak keresni, vmelyik nap nem ment ez itt...gondolta Te többet tudsz róla...

Cuicco, mi van fogacskákkal??
timili
 
 


Sziasztok lányok!
Immáron "hivatalosan" is ennek a topicnak a tagja lettem. Szombaton 9.07-kor megszületett Ádám nevű kisfiúnk, 3540 grammal, 56 centivel. A szülés nagyon (ez a kifejezés enyhe, de nem akarok káromkodni, nem szoktam) fájt, de a Kósa egy angyal volt. Részletesebb beszámoló később.

ildi
matt07
 
 


VELKAM Ildi! Szülés nekem is b....ttul fájt.
Sok sikert az uj családtaggal való barátkozáshoz! Várjuk az érdekes kérdéseket, "Mit csináljak, ha..." kezdettel.

Ja és persze mint mindenkitöl: FOTÓT!
timili
 
 


Kedves Ildi!

Gratulálok a kicsi fiad születéséhez! Jó egészséget mindkettőtöknek!

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Ildi,
Szívből gratulálok Ádámhoz!

Timi,
Fránya fogacskák csak kínozzák Marcit de nem akarnak előbújni. Az ínye már teljesen ki van fehéredve, már mindkét kezét a szájába tömködi és masszírozza magának. Mivel láz, hőemelkedés nincs én is masszirozom Neki, kenem a Dentinox-al meg vmi. gyógyszertári kevésbé zsibbasztó löttyel.
Lenne egy kérésem, ha véletlenül jársz bababoltban (MUC-ben) megnéznéd mennyibe kerül a 9-18kg. jó Maxi-Cosi vagy Römer gyerekülés. Köszi.
Amúgy ha Marko fenekét nyomja az égnek abból jön a kutyázás meg a mászás....

Zita,
Mizujs veletek? Én még mindig csak várom a mailt, várom....

Nem tudom ki merre lakik, de mit szólnátok egy baba-mama talihoz?

Kriszti

cuiccolo
 
 


Kriszti!

A találkozó jó ötlet. Mi szívesen mennénk. Helyszínötlet?

Üdv mindenkinek:

Zita
pzita
 
 


Lehet IKEA vagy egyéb kedvelt helyek, de szívesen "hostolom" is az eseményt. Szóval akinek nincs messze (vagy vállalkozókedvű) a XVIII. kerület a szivesen fogadjuk.

K és Marci

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Ildi, gratulálok Ádámhoz!Kép
Nagyon szép nevet választottatok!

Timili, összeségében én is az éjszakai alvást választanám, de attól mindig reménykedek, hogy sokat alszik napközben.
A römer gyerekülés engem is érdekelne.

KrisztiKép,talira mi is benevezünk. Remélem el is jutunk, mert mostanában nem vagyok ebben szerencsés.
Nálunk is lehet. (Tárnok)

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok,

Ildi, nagyon sok gratula Ádámhoz.

Kriszti,a tali tényleg jó ötlet, bár kérdéses, hogy mi eljutunk-e? Egyébként lehet nálunk is. (XIV. ker).

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok,

Júúj de jó,hogy sokaknak tetszik a tali ötlet. Jönne Zita, J_Anikó, Ytong Judit, Barbic és persze én + a babák :-)
Timi?? és bárki akinek még kedve van?
Nekem bármelyik helyszín jó.... Döntsük el a napot, órát és legyen nálunk az első tali..... Később rotálhatunk és végigjárunk mindenkit :-)
Mit szóltok?
Kriszti

cuiccolo
 
 


Kriszti!

Részemről bármelyik nap jó. Ha hétközben lesz, akkor én három gyerekkel kell, hogy menjek. Nem gond? És reggel tíznél hamarabb nem tudunk odaérni, mert 40 km-re lakunk Pesttől.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok,

én még nem tudom, hogy nekünk mi lesz a jövőben ez ált. napról-napra változik (bár egyenlőre a jövő héten még nincs semmi), de egyezzetek meg valamiben és majd meglátjuk.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok,

Mondjuk szerda?

Zita,
Nyugodtan jöhet mindhárom lurkó.....

K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!
Szüléstörténet kicsit később, de már most lenne egy-két kérdésem.
Ádám baba (még) nem az a sírdogálós gyerkőc, de a fürdésnél eltörik a mécses. Végigordítja az egészet. Van-e valami ötletetek, hogyan lehetne megszeretteni vele a vizet?
Az igény szerinti szopi mellett, hogyan lehet kialakítani egy napirendet?
Szerintetek nagy baj-e, ha nem fejek szopik után? Próbáltam már az Avent elektromos mellszívójával, de egy-két cseppen kívül nem nagyon jött semmi. Ádi szerintem elég jól kiszopizza, amit kell. A mellgyulladástól nem félek, mert a kórházban megmutatták milyen állapotúnak kell lennie a ciciknek szoptatás után, és ez rendben van, inkább attól tartok, hogy "idő" előtt elfogy a tejem, és nem tudok majd szoptatni a későbbiekben.
Válaszaitokat előre is köszönöm: ildi
matt07
 
 


Ildi,

szia, én ritkán írok ide, csak bekukkantok néha, és láttam a kérdéseidet. Az én lányom három hós koráig utált fürdeni, végigüvöltötte. Addigra már mindent kipróbáltunk, hidegebb víz, melegebb víz, több víz, kevesebb víz, fekvő helyzet, ülő helyzet, nagykádban apa mellkasán fürdés, melegebb szoba, de nem jött be neki semmi sem. Aztán egyszer csak abbamaradt a sírás. Ekkor már elég jól tudott ülőpózban (persze kartámasszal) megmaradni, és innentől egyre jobban élvezte; ma (15 hó), alig lehet kiráncigálni a vízből. Meg akkor már játékokat is tettünk be neki. Szerintem próbálkozzatok, hátha neki bejön valami.

Én sem fejtem, csak az első héten minden nap egyszer a csomók miatt, de aztán a csomók el, és én hagytam a fenébe, nem volt energiám. Ilyenkor a fejlődési ugrásoknál (3., 6. hét, 3., 6. hó) számítani kell arra, hogy gyakrabban kell mellre tenni, de pár nap alatt beáll a tejtermelés a nagyobb igényre. Én attól féltem csak, hogy nem volt fagyitejem, ezért ha lett volna valami gond, más nem tudott volna mit adni neki. Szerencsére nem volt baj.

Napirend: nálunk nem igazán volt az első két hónapban, mert akkor úgy két óránként egy-egy órát szopott a lány, de ez neki így volt jó. Mivel én is nagyon gyakran eszem, nem akartam korlátozni, de ez anyafüggő is, van, akinek nem jön be. Utána szépen lassan beállt a lány a három óránkénti evésre, majd a 3-4 óránkéntire. Először szerintem a fürdés idejét érdemes kb. azonos időre tenni (plusz-mínusz fél óra), az akkor egy biztos pont. Lehet még a sétákat viszonylag azonos időben megejteni. Nálunk elég sokáig nem volt napirend, inkább csak akkor, amikor elkezdett szilárdat is enni a lány, de előbb is próbálkozhatsz.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Ildi!

Történet azért majd jöjjönKép
Fürdés: majd megszereti, legyen jó meleg, minnél csendesebben történjen, kevés víz, minnél rövidebb ideig. Szokták újszülötteknél, hogy csak áttörlik.
Napirend: Az is beáll magától. Én sem hittem hogy van utolsó szopi alvás előtt és mégis vanKép A baba igényeit próbáld kiszolgálniKép
Fejés: én fejtem és sok tejem van, de a barátnőm nem fejt és neki is. Szóval szerintem, ha nem jön semmi ne idegesítsd magad valószínűleg teljesen beállt a babára. De ha kételyed van nagyon jók a szoptatási tanácsadók.

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Matt07,

A fürdetés: van olyan gyerek aki nem szereti egyáltalán a vizet. Szerintem próbáljátok először nagyon kevés vízbe fürdetni, és az arcát nem lelocsolni. De elképzelhető, hogy fázik, vagy nem jó a víz hőmérséklete (próbáljátok melegebbre-hidegebbre). Nálunk pl: az volt a baj, hogy amire a fürdetésre került a sor, annyira fáradt volt, hogy azért sírt, ezek után áttettük 1 órával hamarabbra, azóta minden oké.
Napirend: annak még nincs itt az ideje,de ált. 2 hónap után áll be valamennyire, és gyanítom, hogy nem te fogod ezt kialakítani, hanem a gyerek, hagyjál neki időt, ismerjétek meg egymást, a gyerek is szokja meg a környezetet és szépen lassan minden ki fog alakulni.
Fejés, tej: az elektromos mellszívó nem mindenkinél jön be (én olyat tudok akinek kicsi a melle, mármint aki nem tudott vele fejni) ezért ajánlom, hogy próbáld meg a nem elektromossal, de elképelhető, hogy pont annyi a tejed, amennyi a gyereknek kell. Ha többet akarsz, szopitea, folyamatos fejés (amilyen a kereslet, olyan a kínálat címen) de itt a lányok tudnak valakit, aki ebben az ügyben szakértő, ezeket inkább tőle kell megkérdezni (nekem szerencsére nem volt ilyen problémám, reméljük neked se lesz).

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Kriszta!

Nekünk jó a szerda.

Matt!

Fürdés. Sajnos nem minden baba szereti a vizet az elején. Nálunk Réka ilyen. Másfél hónapig, mindenféle praktika ellenére utált fürödni. Aztán egyszercsak úgy gondolta, hogy ez neki mégiscsak tetszik, azóta már attól jobb kedve lesz, ha elkezdünk a fürdéshez vetkőzni.

Napirend. Olyan két hónap általában, mire beáll valami. Persze mint mindenben itt is vannak kivételek, így meglehet, hogy már egy hónap után látsz valami rendszert, de az is lehet, hogy csak három hónaposan. Aztán a növekedési ugrások idején pár napra általában borul minden, mert gyakrabban kér szopizni a baba.

Fejés. Ha nem akarsz anyatejet leadni, vagy tartalékot képezni a mélyhűtőben, akkor kár túlkínálatot csinálni. Ha nem akarsz hosszútávon fejni, akkor is érdemes azért mondjuk kézzel megtanulni fejni, hogy alkalomadtán, ha nagyon mellgyulladás közeli a helyzet, és a csemetéd nem bírja, vagy nem akarja teljesen leszívni az érintett részt, akkor te magad is tudj rajta segíteni.

Szép napot mindenkinek!

Zita
pzita
 
 


Sziasztok,

Akkor szerda!
Többiek?

K.

cuiccolo
 
 


Hát, ÁLDÁS ez a topic. Már attól megnyugszom, hogy más is járt hasonló cipőben!! És még ötleteltek/ötletelünk is!!
Minden választ köszönök, és a továbbiakat is!

ildi
matt07
 
 


Ha siker-l leadni a kutyust, nekünk is jó a szerda.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit, Barbi küldjetek egy emil címet és leírom hogy találtok ide.

K.

cuiccolo
 
 


Naaaa, megint itt vagyok. Mármint kint. Sajna részemröl tali-nuku. Bármikor máskor, remélem egyszer elcsiplek benneteket még mielött gyerek egyetemre megy...

(Ott)hon nagyon lassú az analoggal az internet kapcs. ezért többnyire nem tudok felugrani, mert Maki elöbb megunja, mint a datanet bekapcsol ...de a szerda már ugyis itt ért volna, ha elöbb olvasom is..

Cuicco, Barbi. OK. nézem a gyerekülést (esetleg kérek "csomagárat", mert nekem is kellene.) De a a kérdés elötte: Kell már tudnia egyedül ülni, h ilyen "nagyobb" ülésben fuvarozzam, ill. meddig kell a babucikat a nyakuszka miatt REBOARD (menetiránnyal szemben) bekötni?????
Mert a 7-8 kilós határt már elértük ugye (2 hónaposan:-)))), és úgy látom elég gúzsba kötve érzi magát a bébihordozóban (kagylóban), ezért gondoltam én is vennék már egy gyerekülést - végül is elöbb utóbb ugyis kell...Meg azért nekünk az is nagyon nagy kérdés h hogy lehet ezeket kényelmesre "fektetni", mert 6 órát mégsem kucoroghat "G" betünek álcázva...Van valami 5let még 6 órás autóutra babaszállitásra? A chicco mózesban már végig ér, januárban már nem tudjuk használni.( Erre a férjem: majd veszünk nagyobbat! Hahahah! Mintha ez úgy menne h kérek egy XL-es mózest!)
NEktek mi a fontos? (Szine, szaga, állaga :-))?)

Ildi: MINDEN baba szeret fürdeni! Csak kérdés h erre mikor jön rá:-))) MI is sirtunk az elején kb. 2 hónapig, mint a többiek. Én viszont keményen figyeltem rá, h a Pici MINDIG arccal közelitsen a viz felé (lássa, és tudja hova megy, ne meglepetésszerüen érje a popót, a lábikát valami "más" közeg). Elöbb a hasonfürdés lett vidámabb, a hátára ford. még maradt sirós, de mára már az is megy.T-Ü-R-E-L-E-M

Napirendet NE is próbálj kialakitani.- szerintem(:-)) Védönök gyöngye szerint egy a fontos, kaja után alvás.És igy majd kialakitja ö melyik kaja után tud kellemesen szunyózni. Zsizsa véleményét osztom, meg a többiek is igy gondolják: az elején (nálunk még most is ) az esti fürdés a tuti fix pont. (Azóta az esti alvás 21.00 órája is, a délutáni 14.00 órás alvás viszont labilissá vált)

Fejés: Én 1 hete fejtem másodszorra a gyönyörü elektro-medelámmal. Kb. össz. félórát. Dögunalom, plusz állandóan a babucit kellett bámulnom hogy spricceljen...
Hozzátenném a következöt:
Az elsö 3 hónapban HORMONÁLIS alapú a tejelválasztás, utána a MECHANIKUS inger hatására történik. Tehát amig szopik - elvileg van tej.
Én még most is néha "órákig" szoptatok. MERT: (amit sehol nem irtak eddig szószerint le) a cumizás ALATT termeli meg a szervezeted a "vastag" tejcsit. pl: nekem ahogy ráteszem a Mukit kb. 10-15 msp. után indul meg a cucc, majd egy jó 2 perc után vége. Muki cumizik tovább, majd kb. 7-8 perc után jön megint egy nagy löket. Majd megint üresjárat, és 10-12 perc után megint egy jó adag...csak azért írom le, mert én anno nagyon sokat megtakaritottam volna ha ezt igy, egyszerü tényszerüen vhol leirva találtam volna.

Most jelenleg egy darab kb. 120 ml-s adag unatkozik a frigoban, nem is tudom minek. (Maki mérgelödött is mikor ezt begyüjtöttem, mert neki nem maradt...csak egy cici)

Szégyenemben (h már mindenki agyonvásárolta magát a 3 hetes babájának is karira) vettem neki én is. Legót. Jól eldugtam nehogy megtalálja a kis ravasz és kibontsa idö elött...

Jó party-zást nektek holnapra. Virtuálisan veletek vagyok!

u.I.: Miki hol milyen volt? Anyukám meglepett minket egy ócsó kinai (büdös, telis-tele egészségre ártalmas anyaggal) müanyag könyvecskével!
timili
 
 


Szia,

Sajnálom, hogy lecsúsztok a taliról :-( Legközelebb üzenj mikor vagy itthon...

Marci eleget tett élete első "party meghívásának", a szomszéd kisfiú 4. szülinapján jelent meg. Kb. 15 rohangáló gyermek volt és fél 6 körül befutott a Télapó meg egy Krampusz. Marci nagyon bírta, csomagért név szerint szólították. A végén még a Mikulás ölébe is beült. Hááát nálunk így telt.

Autósülés
Römer vagy Maxi-Cosi nálam a nyerő (Concord is szóba jöhet állítólag most az a legjobb) Fontos, hogy kényelmesen széles legyen, utazás közben hátranyúlva egy kézzel dönthető legyen ha a csemete esetleg elaludna. A méret is fontos, hogy mennyit helyet foglal el a kocsiban. Kinéztem néhány tipust majd este átküldöm. A tesóm a legújabb modelleket 120-160 EUR között látta. Ezt azért fenntartással fogadom....
Általában 9 hónapos kortól ültetik bele a babákat, de Ti méretileg speciális esetnek számítotok. Kérdezz meg vmi. jó fej eladót, hogy mit ajánl. Még vmi. a legtöbb jobb ülés ISOFIXes, ami nagyon szuper csak néhány nem ISOFIX-es régebbi tipusú kocsiba nem lehet bekötni :-)

puszi,
K.

cuiccolo
 
 


Cuiccolo most olvastam a römer homepage-en, amig a baba feje nem éri el a babahordó felö peremét ill. nem ül egyedül addig nem tanácsos az I. grupp-ba ültetni. Tehát én még várok a vétellel, de kitanulmányozom az árakat...
timili
 
 


Sziasztok,

Nagy segítség kellene egy "indexes" kismamának:

"Csajok, olvassatok át légyszi a csevej a padon topikba. Egy most szuletett kisbabának nagy szuksége lenne anyatejre, van valakinek annyi, hogy tudna adni? (anyukája kórházban, túl az életveszélyen, de nem túl jó állapotban, így szoptatni nem tud.)
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9105376&la=40245916 topik, 8175-ös hozzászólás."
vagy:
Tel:06-30-990-4989
Hátha vki.nek van felesleg...
Kriszti

cuiccolo
 
 


Szisztok,

Kriszti, remélem még megkapod, ne haragudj, anyu nem tudja bevinni a kutyust a munkahelyére, úgyhogy nem tudok menni, de remélem legközelebb összejön. Bocs, hogy ilyen későn szóltam.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!

Kriszti, hívtam a számot tejügyben, köszi, beszéltem velük.

Most olvasom, hogy holnapra talit szerveztetek. Sajna már késő van, nem tudunk csatlakozni hozzátok, mert holnapra már van programunk. Talán legközelebb. Jó mulatást nektek!

Timili, bocsi, de csak az ui-t olvastam. Nekünk savanyú narancs érkezett a 9 hós gyereknek és egy nemtudommirehasználható karácsonyimintás anyagcsizma. Anyuéktól szupi ajándékot kaptunk, egy hintát.

Jó éjt!

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Lányok!

Látom, Cuicco talija nem jött össze a túl hirtelen szervezés miatt.

Ok.
Karácsony meg család stb...de mit csináltok a két ünnep között? Gondolom a családot csak be tömörititek a 3-4 napba. Esetleg megy vki nyaralni/telelni...de aki itthon marad, az nem ér rá a két ünnep között egy röpke talcsira?
Nyilatkozzatok, kérlek!
timili
 
 


Sziasztok,

mi a két ünnep között kapjuk meg a 4 hós oltást, egy nap megyünk Bécsbe úgyhogy marad 1 nap szabad, de ha épp akkor érünk rá nekünk jó.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


No akkor következzék a mi szüléstörténetünk. Azért is jó, hogy megírom, így én sem fogom elfelejteni, és majd a kisfiam is olvashatja!

Nov.25. csütörtök
Ctg, majd Kósa doki. A ctg nem mutatott különösebb fájástevékenységet, a doki teljesen kemény és zárt méhszájat talált. Elvileg nov.28-ra, vasárnapra voltam kiírva. (Nem értem miért, mert az utolsó ciklus első napja szombat volt. Lehet, hogy ez a szökőév zavart be). A doki közölte, hogy szombaton lenne egy kis dolga Siófokon, de 170-nel az autópályán 40 perc alatt a kórházban van. Ez nem vigasztalt túlságosan, és mondtam is neki, hogy mi, amilyen szerencsések vagyunk amúgy is az életben, biztos szombaton fogunk szülni!
Nov.26.péntek
Éjszaka 10 perces fájásokra ébredtem,amik átmentek 7-8 percesekbe, majd néhány 5 perces következett. Ez már hajnal 4 óra körül lehetett, gondoltam fel kellene keltenem apát, de miközben próbáltam megbeszélni pocaklakómmal a vasárnapi időpontot, elaludtam. Reggelre elmúltak a rendszeres fájások. Pénteken napközben voltak fájások, de csak hébe-hóba. Aztán este 6 körül elkezdtek rendszereződni, este 10-kor pedig elkezdődtek az 5 percesek. Én minél több időt szerettem volna otthon vajúdni, de mivel aggódós is vagyok, így éjfél körül elindultunk a kórházba. Fél egykor az ügyeletes doki néni bő egy ujjnyi méhszájat tapintott. Sehol senki, minden kihalt. Bementünk az egyágyas szülőszobába, és vártuk a babót. A méhtevékenységemről a ctg gyönyörű képet mutatott, szép, szabályos, elég erős fájások, a baba szívhangja is rendben volt. A legjobb vajúdási pozíció számomra a szülőágy mellett egy széken ülve volt, majd a szülőágy támláját felemelve a szülőágyon vajúdtam tovább. A radiátor nem működött, így kaptam egy takarót, a villanyt lekapcsoltuk, és félhomályban, a férjem horkolása mellett "élvezhettem" a fájásokat. Közben én is el-elbóbiskoltam, teljesen ellazultam, fejben nagyon koncentráltam, minden fájást tudtam koordinálni. Közben 2-kor megvizsgált a szülésznő, ami iszonyúan fájt, kis gyámoltalan lévén nem mondtam, hogy ne tágítson, amikor is elfolyt a magzatvíz. Ekkor bő két ujjnyi voltam. Folytatódott a vajúdás, és közben még arra gondoltam, nem is olyan fájdalmas ez, simán kibírható. Csak sajnos még 4-kor is, és reggel 6-kor is bő két ujjnyi voltam, amikor is már a reggeli műszakos szülésznő vizsgált, akit kifejezetten megkértem ne tágítson, így ez a vizsgálat sokkal elviselhetőbb volt, mint az előzőek. Kiderült a fájásaim még mindig erősek, de nem sűrűsödtek, és nem erősödtek. Na, gondoltam, ennyit az általam elképzelt háborítatlan szülésről! Mondtam a szülésznőnek szólni kellene a dokinak, mert elutazik, és nem szeretném, ha útközben fordulna vissza. Kósa doki 7 körül ért be, kérdezte hogy vagyok, mondtam elég rosszul. Ekkor már nemcsak testileg, de agyilag is elfáradtam. Ő felajánlotta, akkor bekötne egy oxitocin infúziót. Előző olvasmányaim alapján tudtam, hogy ez egy horror lesz. Mondtam, hogy csak EDA-val vagyok hajlandó a dologra, de nem volt senki a kórházban, aki be tudta volna adni. Tehát a kilátásaim nem voltak túl jók: a horror, vagy még lehet, hogy 10 órás vajúdás. Végül mondtam, hogy kössék, legyek mihamarabb túl az egészen. Ennyit a természetes szülésről...Kép A Kósa, miután bekötötte az infúziót, ott maradt velem. Bíztatott, simogatta a karom, de én akkor ehhez nem voltam jó alany. Aztán elment ultrahangozni, mert, ha már úgyis benn van, segítsen egy kicsit. (a hármas szülőszobán egy 27 hetes kismama szült éppen) Számomra ekkor kezdődött el a pokol. Hiába kaptam fájdaolmcsillapító injekciót, a fájások szinte elviselhetetlenek voltak. Hosszúak, erősek, és nem volt közte szünet. Mondtam a férjemnek, szóljon a dokinak, csináljon valamit. A Kósa jött, látott és győzött. A félig eltűnt méhszájat kézzel "eltűntette"- no ez sem volt leányálom-és szólt a Krisztikének, most akkor szülünk. Olyan hirtelen történt az egész, hogy mire felocsúdtam, már nyomnom kellett volna, de még nem voltam felkészülve, így az első nem is sikerült. Ekkor a doki nagyon türelmesen elmondta mit kell csinálnom, végig bíztatott, és finom, maszírozó mozdulatokkal "simogatta" a pocakom. Így Ádi 4-5 tolófájás után 9.07-kor, másfél óra pokol után, megszületett. Leszívták a nyákot, apa nem merte elvágni a köldökzsinórt, így a dokinak kellett, szigorúan megvárva míg már nem lüktett, és a mellemre tették a kisfiamat. Csodálatos érzés volt. Aztán elvitték, betakargatták, lemérték, és úgy véresen, magzatmázosan mégegyszer visszahozták, míg a szülésznő előkészült a gátvarráshoz. 3540g, 56 cm, 10/10 Apgar. Aztán ismét el, azt hiszem inkubátor, hogy melegedjen. Engem közben a doki összefércelt. Nekem speciel ez is nagyon fájt! Varrás közben is nagyon kedves volt a Kósa, próbált rávilágítani, hogy erre vártam 9 hónapja, és legyek nagyon boldog anyuka, mert gyönyörű kisfiam született!! Nem bírtam feküdni sem, úgy tartottam magam a lábammal, a fenekem nehogy hozzáérjen az ágyhoz. A műtős fickó elvitt a szobámba, rárakott az ágyra, én meg vártam, hogy az egy órás szopinál hozzák Ádámot. Közben a férjemnek el kellett mennie, mire visszaért fél háromkor, még akkor sem volt nálam a fiam. Mivel én szinte magatehetetlenül feküdtem, elküldtem a csecsemősökhöz, akik elfelejtették kihozni!! (Tudni kell, hogy egész hétvégén feje tetjén állt a kórház, mindenki takarított, mert hétfőn kaptak valami ANTSZ ellenőrzést.) A fiúnkkal visszatérve láttam, hogy Ádi valamit bukik vissza, szörcsög, tapasztalatlan anyai szememnek úgy tűnt, mintha fuldokolna. Gátsebet, fájdalmat, öt órával ezelőtti szülést elfelejtve "felugrottam" az ágyon, ráülve frissen varrt sebemre és csak a fiamra tudtam koncentrálni. Miután a férjem felvilágosított, hogy a csecsemősök azt mondták, hogy valószínű ivott a magzatvízből és azt bukja vissza. Ne tegyem cicire, ha sír, csak vigasztalgassuk, szeretgessük meg, kissé megnyugodtam. Egész délután csak néztük, és sírtunk. Azt hiszem sosem voltunk még ennyire boldogok, ez a picurka rádöbbentett bennünket az élet értelmére. Ott az ágyon "félholtan" már szültem volna a következőt, na természetesen csak EDA-val!!!
A kórházban töltött napokra szívesen emlékszem vissza. A kicsi végig velem volt(kivéve a kötelező vizsgálatokat, vizitet és fürdetést.) A doki, ha benn volt a kórházban, kétszer is bejött meglátogatni. A szülésznő is többször megnézett (annak ellenére, hogy nem volt fogadott!). A csecsemősök nagyon kedvesek voltak, igaz nem mindig rögtön teljesítették a "kívánságainkat", de soha nem felejtették el! Összességében meg voltam elégedve. Bár a lábadozás időszakát igencsak megnehezítette a gátseb, ami egy hét múlva már egyáltalán nem fájt. De ezt a következő szülésemnél szeretném elkerülni, remélem akkorra már a kórházban dolgozó szülésznők is tudnak majd gátat védeni a vajúdás elejétől, a legkülönfélébb módszerekkel.
Remélem nem voltam túl hosszú, mindenkinek további jó babázást kívánok. És jönnek ám a kérdéseim, rettegjetek!!Kép
ildi
matt07
 
 


Sziasztok!

Csak most jutottam ide. Látom lemaradtunk a taliról..Kép
Kriszti, e-mail cím hasonló esetre: finta.barbara@freestart.hu
Nagyon nehéz hetünk van. Bencének jön a 4. foga és most érezzük ezt meg először. Nagyon csúnyán be van dagadva neki. Alvás végleg elfelejtve éjszakai is csak mellettem. Ráadásul már rendesen evett de. gyümi ebédre fözeléket este tejpépet most meg újra csak szopi van. Szóval nem egyszerű.

Ildi, még egyszer gratulálok Ádihoz, nagyon tetszett a történeted!Kép

Timi, Kriszti, autósüléssel kapcs apa múltkor egész este böngészett és szerinte a Römer King a jó. Itthon 50000 körül van, kíváncsi lennék kint mennyivel olcsóbb. Timi, ha nem gond meg tudnád kérdezni?

Mikulás ünnepségről: mi múlt csütörtökön voltunk. Apa mh-e kibérelte a Csodák patotáját, volt Eszményi Viki, kaja,nagyon jól éreztük magunkat. Főleg én, hogy 1 picit kimozdulhattam.Kép
A mikulás ölébe beleült és a szakállát is meg akarta tépniKép
Kép
Kép
Az ünnepek közt mi nem leszünk itthon, bár még lesz harc emiatt. Direkt azért van nálunk a Szentese mert mindig probléma volt, hogy kinek a szüleinél töltjük. Most meg az a probléma, hogy mindkét szülőhöz el kell utazni és ugye kihez először. Nálatok hogy van ez?

Puszi
Batbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Barbi olyan helyesek vagytok! És a fotókon is az albumban! Szívesen nézegetem őket!
ildi
matt07
 
 


Sziasztok! Akkor jönne egy újabb kérdés!
Bár még csak 13 naposak vagyunk, de úgy látom, hogy nálunk felüti fejét hamarost a kólika nevű rém!
Már most látom a gyerkőcön, hogy a kakilásnál szenved. Összehúzza magát, nyöszörög. Ha sikerül valamit termelnie, akkor megnyugszik és a legtöbbször elalszik. A kérdés az lenne, hogyan tudnám elkerülni, megelőzni, hogy a csemete órák hosszat sírjon a hasfájás miatt. Gyógyszert nem szeretnék neki adni, csak, ha végképp elkerülhetetlen. Ötleteiteket előre is köszönöm!
Emlékszem volt már erről szó a topicban, de sajna most nincs időm visszakeresni.

ildi
matt07
 
 


Sziasztok,

Valóban a tali elég zártkörűre sikeredett, de azért jó volt. Viszont rengeteg süti és saláta maradt. Postázzam? :-))
Remélem a legközelelbbi sikeresebb lesz.

Ed,
Köszi Anita nevében is...

Barbi,
Jók a képek, egyetértek Ildivel kellemes nézegetni.

Ildi,
Megható a szüléstörténet. Az enyém úgy néz ki röviden, hogy zöld sátor, barna sátor és néhány óra múlva sereg körülöttem meg MARCIIIIII!

Marci is hasfájós volt, szerintem semmi nem segít. Mondván, hogy csak anyatej én ittam édeskömény teát, hasfájás elleni teát remélve, hogy a tejen keresztül belekerül a gyerekbe is. Amikor tápszeresek lettünk INFACOL-t adtunk Neki és sokat masszíroztuk a pocakját. Mindegyik kicsit segít, de tényleg csak kicsit. Ki kell bírni az első 6 hetet ami nálunk 3 hónapig tartott :-))

Kriszti

cuiccolo
 
 


Timi,

A két ünnep között mi ráérünk. Szólj, hogy mikor lenne jó.

K.

cuiccolo
 
 


Barbi, de jó hogy megvagy! Tényleg jók a Mikis fotók. És király Bence csukája! Nagyon stylish most az adidas...Hogy birod a fog miatti nem alvást? ÉN attól tartok attol kifekszem...És hogy van idöd a gyönyörü hosszú hajadat ápolni? Az enyém fele akkora, de már gondoltam rá h még kurtitok rajta... Szerintem a két ünnep között gyere el a talcsira és meg van oldva a szülövizit kérdés:-))))
Mi még nem tudjuk h lesz a 24., de egy biztos, mostantól mi csak este fél 8ig érünk rá Jézuskázni. (Eddig mindig éjfélig tartott a vendégeskedés, utána meg néha-napján Bazilikás mise) Szerintem most a du.-i alvás után egy helyre gyüjtünk mindenkit és kész. Adják oda az ajándékot azt viszonlátás...:-)))))))))))))

Gyerekülés: szivesen megvizsgálom az itteni árakat...tegnap kicsit nézegettem a concord oldalát is (Cuicco preferenciája) és számomra ott találtam a leginkább megfelelöt, ultimax. Még élöben is gondosan tanulmányoznom kell, h végleg mellette döntsek. Ha nektek a römer bejön, megnézem azt is. Az ebay-en már néztem, minden ott a legolcsóbb, új is meg a frankó hasznlált is, de ott is 150 EUR körül mennek az újak. Továbbra is azt kiérdezem: mikor akarjátok beleültetni a kiccsávókat?

Matt, "kólika"- egy bizonyos idöszakban rendszeresen jelentkezö sirás-orditásroham. Mások esti raplinak hivják. SZerintem más tészta ha a pici nehezen kakil. Hozzá kell az emésztörendszerének szoknia a tejhez. Sab simlex, Infacol: pukizás-segitö- SZERINTEM. De nekem egyiktöl sem lettek nyugodtabbak sem a nappaljaim sem éjszakáim. Én azt vettem észre a szopiteától is csak rosszabb lett a helyzet, de ez változó.Cuiccolo-t osztom. Nálunk is most múlt el...nem segit semmi. Csak egy "bébiszitter", aki néha felment, h az agysejtjeid visszarendezödjenek a helyükre.

Cuicco, nálam ez úgy müködik a legjobban, ha már most megbeszéljük, mikor, mert addigra akkor nem szervezek semmit, ill. átdiszponálom a közben jelentkezöket. Egy a gáz: én sajna magamhoz nem vállalom. Kicsi a lakás, nem lesz karifa, stb...
Megyünk egy IKEÁba vagy lefagyasztod a sütiket, salikat:-))))?
timili
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy így kimaradtam, de nem volt netünk. De most pótolom az elmaradástKép
Ildi!
Gratulálok!!!!
Közben írtam neked egy rettenetes hosszút, de most olvastam a szüléstörténetedet, úgyhogy most már mindent tudokKép
Kólika ügyben nem tudok nyilatkozni, mert szerencsére Bori nem volt hasfájós. Egyszer-kétszer mintha nyűgösebb lett volna estefelé, de akiknek tényleg hasfájós a gyerekük, azok azt mondják, elég egyértelműen fel lehet ismerni a dolgot. Szóval azt gyanítom, Bori akkor nem volt hasfájós.

Barbi!
Nagyon jók a képek! Milyen csini vagy!!!
Én éppen kezdtem helyrerázódni (lefogytam, magamrataláltam, stb.), mikor újból terhes lettem. Úgyhogy jelenleg ismét lefosott kilóméterkő szindróma van.
Most nem a súlyfeleslegem a probléma (szerencsére még gyorsan lefogytam a 2. baba előtt), de valahogy olyan fakónak és lestrapáltnak érzem magam, mint egy hetvenéves mosónő.
Bori pedig múltkor is felszedett nekem egy pasit az Auchan-ban. Nem is tudom, hova tette az az ürge a szemét...

Ami a karácsonyi mizériát illeti...
Ezek szerint nem vagyok egyedül a problémával.
Azt is mondhatnám, Barbi kedves, hogy örömmel hallom, nálatok is ez megy. De csak azért, mert így van kivel megbeszélni a dolgot.

Nálunk eddig csak anyósom volt a probléma az állandó idetolakodásával. Mostanra már elég jól kezelem a problémát: minden ajánlkozására kategorikus nemmel felelek. Elhatároztam, hogyha belehalok is menedzselem egyedül a háztartást.
A férjem szerint nem vagyok normális. Megint végighánytam az első három hónapot, még most is émelygek, ilyenkor szerinte nyugodtan tehet az ember kivételt. Csak az a gond, hogy ismerem az anyját. Olyan mint a farkas a "Kismalac és a farkasok" c. mesében: Hagyod, hogy bedugja az egyik lábát, máris nyomakszik be a másikkal...

Mindegy, anyósom sínen van, mint József Attila (képzeljétek, férjem bedobta ezt a józsefattilás dumát poén gyanánt egy kollégájának, aki erre értetlenül megkérdezte: Ki volt ez a faszi? Régen itt dolgozott? - ÉS NEM VICCELT!!! No comment)

De most itt van a szüleim problémája.
Míg anyósommal folytattam élet-halál küzdelemet a magánéletünkért, a szüleim észrevétlenül "bedugták mind a négy lábukat"!!!
Időnként éreztem én, hogy na, ez valami olyan húzás volt, amit anyósomtól tuti nem tűrnék el, de soha nem tettem szóvá nekik, mert hát mégis a szüleim.
Ott kezdődött, hogy Bori még meg sem volt, anya már belevetette magát a projektbe. Bababútort keresett, mondván, hogy "hát persze, cicukám, hogy ti fogjátok kiválasztani, de én feltérképezem a piacot, hogy nektek egyszerűbb legyen".
Aztán folyton nyomult, hogy megnéztük-e már, miért nem néztük, le fogunk maradni, el fogják adni, be fognak zárni, stb.
Mire értésére adtam, hogy akkor sem vagyunk hajlandók az ő elvárásai szerint intézni a bababútor rendelést. "Hát jó, ti tudjátok!" - vágta oda sértetten.
Igy kezdődött.
Aztán mióta Bori megvan, folyton kritizálnak minket.
Miért szopik ennyit? Miért alszik ilyen keveset? Te bezzeg milyen jó kislány voltál, hagytad anyádat a házimunkát végezni.
MIért nem foglalkoztok vele többet? Miért foglalkoztok vele ennyit - el fogjátok kényeztetni!
Miért nem adsz már neki rendes kaját is? Miért ezt adsz és nem amazt? Te már ilyenkor amazt is ettél. Meg még egy csomó egyéb.
Elhangzottak már olyan megjegyzések is, hogy mi nem tudunk vigyázni a gyerekünkre, attól lett ekcémás (megjegyzem: én is ekcémás gyerek voltam), illetve:
"Jaj, ha ez a gyerek többet lehetne anyáddal, már biztos tudna beszélni!"
És lássatok csodát, vitézül álltam a sarat, nem kezdtem el ordítani.
Aztán mostanában borult a bili, egy viszonylag jelentéktelen dolog miatt, de hát ez már így szokott lenni, ha az ember túl sokat nyel.
A szüleim eljöttek egyik délután, én éppen hulla fáradt voltam és rosszul is éreztem magam.
Felajánlották, hogy meguzsonnáztatják Borit, aminek én nagyon megörültem, mert Bori már egy órája vonyított mint aki éhenhalni készül, nekem pedig még a tortasütés után kellett konszolidálnom a konyhát, mielőtt egyáltalán hozzáférhettem a pulthoz.
Nosza, kikészítettem a kiflit, vajat, stb., mire az én jó édesapám elkezdte fikázni a kiflit: Ezt a száraz vackot adod ennek a kiscsibének? Gondolom, te nem ezt eszed!
Ekkor még kulturált voltam és mondtam, hogy valóban nem friss a pékáru, hanem tegnapi, de én is ezt eszem és még mindig elég jó egészségnek örvendek.
De csak folytatta és még tetézte olyan beszólásokkal is, hogy "ebből a szarból már zsemlemorzsát lehetne darálni", meg "na, gyere Borika, adok neked egy kis prézlit!". És itt fogyott el a türelmem.
Megsértődtek a drága szüleim, teljesen felháborította őket a kritika. Egyáltalán: hogy jut eszembe nekem, a gyermeknek őket kritizálni.
Azóta részt vettek Bori névnapi partiján, meglehetősen kimérten viselkedtek, viszont utána nem beszéltünk. Gondolom, várják, hogy "megtérjek" és felhívjam őket.

Szegény Barbi!
Naivul feltett itt egy kérdést, én meg kész szappanoperával válaszolok.
És hogy hogy jön ide a karácsonyi mizéria?
Hát úgy, kérlek szépen, hogy nálunk is ez megy: melyik szülőhöz megyünk először. A szüleimmel megállapodtam, hogy az első nap megyünk hozzájuk, de utána a sógornőm jelezte, hogy nekik is inkább az első nap felelne meg (ugyanis anyósomékhoz velük együtt megyünk) különböző okok miatt. Fölvetettem a szüleimnek, hogy mi lenne, ha a második nap mennénk hozzájuk, de persze sértődés lett a vége.
Tudom én persze hogy ahova előbb meghívtak, oda illik menni. De hát könyörgöm! Mi egy család vagyunk, nem? Hát nem lehet értelmesen megbeszélni, hogy "Nézd, tévedtem, mégis jobb lenne a második nap, nem lehetne-e átszervezni, stb."
Nem lehet.
Bori születésnapja is így zajlott. Annyi vendégünk volt, hogy két csapatra bontottunk őket, egymást követő két hétvégén jöttek.
Az én szüleim megsértődtek, hogy miért ők jönnek a második hétvégén, ami távolabb van a születésnaptól, mint az első hétvége. Hát nem őrület?!
És különben is, minek ide ennyi vendég, hívjuk meg anyósomékat és kész.
Igaz ugyan, hogy a férjemnek van egy húga is, három gyerekkel, de hát az kit érdekel. Az a lényeg, hogy az én családom itt legyen, beleértve a nagynéném anyósát is, mert azt "mindig úgy szoktuk".
És hát az is magától értetődik, hogy az én szüleimnek kijár, hogy ők jöhessenek előbb.

Egyszerűen agyrém!
Bocsánat, hogy így lerohanlak benneteket, de tényleg kiváncsi vagyok, mit gondoltok erről.
Mióta összerúgtuk a port azon rágom magam, hogy nem voltam-e igazságtalan, nem én látom-e rosszul a dolgokat és nekik van igazuk, de akárhogy is forgatom magamban, továbbra is úgy érzem, hogy elég bárdolatlanul belémgyalogoltak. Úgy viselkednek, mintha a szülei lennének a gyerekemnek, nem pedig a nagyszülei. Sőt: mintha ennek a szegény gyereknek szüksége lenne az ő szülői közbenjárásukra ahhoz, hogy épségben felnőjön.
Fogalmam sincs, mit tegyek.
Reménytelennek tartom az ügy tisztázását, mert ők még mindig ott tartanak, hogy ők A Szülők, nagy betűvel, hozzájuk kritika nem férhet, különben is, amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek (hányszor hallgattam én ezt gyerekkoromban!): én, a gyerek, hogy merem őket kritizálni!

Na, jól kifújtam a mérgemet!
Bocsánat még egyszer, telerondítom az egész topicot.

Próbálom visszaolvasni, mi minden történt veletek, mióta nem jártam erre.

Mackoo
14+5
mackooo
 
 


Timi,

Hosszas szakmai kutakodás után Römer King TS+ és Maxi-Cosi Profi XP maradt versenyben. A Concordot némi "fogdosás" után kilőttük.
Mindkettő 9 hótól 4 éves korig jó. (a concordé 9 hótól 12 évesig) 1 gombbal dönthető és hatalmas a színválaszték. A tavalyi szuper tesztet a Römer az ideit a Maxi-Cosi nyerte. Szerintem "ducibb" babáknak a Maxi kényelmesebb.
Valójában kb. 3 hónap múlva lesz rá szükségünk, de ha van jó áron megvesszük :-)
Megnéznéd??
A tesóm egy "elit" bóóótban ilyen árakon látta:
Römer 110 EUR-tól
Maxi-Cosi 130 EUR-195 EUR
Concord 179 EUR-tól most van rá akció 50 EUR-ral olcsóbban megvehető.
Az ár a szinektől függ és a kiegészítő márkajelzésektől pl: maxi-cosin ESPRIT felirat dob kb. 40 eurót....
Tali mondjuk 28-án? KINÉL?

Kriszti

cuiccolo
 
 


Sziaszto,

Akit érdekel, gyerekülés összehasonlító (törésteszt) oldal:
www.adac.de

K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok,

Mackooo, jó hogy végre hallunk felőletek. A szüleiddel kapcsolatban szerintem neked van igazad, meg kell velük értetned, hogy ti nevelitek a gyereket, nem az ő felelőségük. Nem irigyellek, én már terehességem alatt "elkezdtem a nevelést" így nem szólnak bele semmibe még ha megkérdezem a véleményüket akkor is nehezen. (hozzáteszem az elején néha elég csúnyán ráripakodtam az anyura " még jó hogy nem te neveled a gyereket..." stb.)
Remélem rendbe fognak jönni a dolgok. Ne idegeskedj sokat.

Nekünk sajnos nem jó a 28-a, mert akkor kapjuk az oltást, talán majd legközelebb.

Nálunk a kari úgy néz ki, hogy 24-én az anyuéknál délben. Este édes hármas otthon. 25-én anyósék a sógornőmékkel, kivételesen nálunk. 26-án du. nagymamamámék. És még valamikor a Dorci keresztapukájával, de azt még nem tudom.

Ne haragudjatok, ha néha érthetetlenül írok, ez csak azért van, mert nem szeretek sokat beszélni és azt is megpróbálom a lehető legrövidebben megtenni, ezért néha nem érthető amit mondani szeretnék, de ilyenkor nyugodtan szóljatok.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok csajok!Kép
Én is nézegetnék ám képeket!Kép

Ildi, hasfájáshoz sajna nincs ötletem, de szorítok, hogy hamar túllegyetek rajta!

Timi, Jó, hogy Te is megvagy!Kép A nem-alváshoz már totál hozzászoktam. Inkább a nyafit nem bírom, ma is egész nap az volt.
A hajam miatt már apa is szólt, hogy lassan ősanya benyomást keltek. Itt Tárnokon inkább nem megyek el fodrászhoz,mert mindenki egyenfrizurát kapKépPestre pedig már úgy látszik nem jutok be.
Az autósülést én már most is használnám mert Bence folyton nézegetni akar és a bébihordóból nem lát ki.+ nagyon bele vam nyomorodva.

Kriszti, Te aztán képben vagy autósülésben!Kép

Mackoo, már írni akartam mi van veletek!
Most már biztos könnyebb lesz, hogy elmúltak a rosszullétek. A lefosott kilóméterkőt pedig nem hiszem el:Kép
A szüleiddel kapcs.ban leírtak nagyon ismerősek. Én nagyon kötődöm anyuékhoz, de már nekem is sok néha. Anyu folyton mondja az ötleteket mit csináljak Bencével+ a kollléganői mit csinálnak és nyilván amit én csinálok az rossz. Ilyenkor többnyire hallgatok vagy érvelek. Kiborulás előttük még nem volt.
Nyilván egyébként jót akarnak, mint a Te szüleid is és azért viselkednek így mert teljesen magukének érzik ezt a helyzetet.
A kari+ szülinap is azért alakulhatott úgy ahogy leírtad. Nagyon nehéz ilyenkor, talán a segít ha
elmondod/juk, hogy nagyon szereti őket az ember, de a párunk családjára is tekintettel kell lenni.
Mostanában anyósomékkal kapcsolatos problémaimra megpróbálok nem is gondolni, hátha úgy nem idegesít.Kép
Írj, mi lesz nálatok.
Nálunk még minden bizonytalan így előre a taliról se tudok semmit mondani.

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Lányok, lányok! 100ból 90 családnál ez van. nyuka , anyo´s mindenki OKOS. Én mindig azt mondom ilyenkior anyukámnak: Neki is volt sansza úgy 31 éve h olyanra /úgy nevelje a gyerekét amilyenre/ ahogy akarja, most hagyja meg a lehetöséget nekem is. Hogy most én "rígassam" addig a gyereket amig akarom. Wekerdinek van erre egy pont ideillö válasza az egyik könyvében. Ha már bevásároltam, és elintéztem mindenemet (saccolom hétvégére) akkor utánanézek és beirom. A lényeg: KITARTÁS! TE vagy az anyja, Te viseled a felelösséget! MINDENÉRT! CSináld úgy ahogy TE gondolod, mert ez a Te gyereked!Te vagy vele a legtöbbet. Nincsenek nagymamai jogok! De egyet ne felejtsünk el: nekik is meg kell szokni/tanulni nagyszülönek lenni...és ugye minél korosabb annál nehezebben változik/tanul.

Erröl most ennyit. És most hagyjatok, megyek gyerekülést nézni a "netes barátnöimnek"!......
timili
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?