Új privát üzeneted érkezett!

brigi: Én dilemmázok a hintaszéken. Ez a fuldoklós sztori nagyon ott volt, jót röhögtem. Egyébként én is attól félek, hogy én még csak el vagyok benne, de ha másnak odaadom a gyereket, akkor lehet hogy úgy megijed, hogy eldobja a drágámat. Mondjuk a lábtartós azért is lenne jobb, mert az nem akciós, csak a legolcsóbb. Ha meg már veszek, akkor lehetne valami szebb szövettel, úgyis moshatóak. Szóval nem kéne rohangálni érte. Sajnos ezek a fotelok nem a masszázsosok, hanem ez a hajlított fa karfájúak, de így is nagyon kényelmesek.

Én holnap megyek dokihoz, kíváncsi leszek miket mond. A 28 hetes vizsgálatnál kell csinálnia uh-t, vagy kunyizzam megint. Csak mert a párom itthon maradt és így el tudna jönni mégis velem. Szegénynek reggelre begyulladt a szeme (he-he nem is fog látni az uh-ból semmit), de voltunk a dokinéninél és kapott rá cseppet.

vevikk: Szerintem csak készül a szervezeted a szülésre, ezért pihen sokat.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!

Mindjárt megőrűlök!!! :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil:
Eddig azt hallgatam mindenkitől,hogy nem javasolják az oltást nekem már csak az alapbetegségem (sm) miatt sem. Ma meg már hivott az idegorvosom+a család összes orvosa(1,5),hogy még is csak kéne. A háziorvosommat nem érem el. Kérdés,hogy honnan tudok még most ingyenes oltást szerezni?? Ha nem tudok legalább receptet valahonnan szerezni, ja és kérdés,hogy melyik gyógyszertárban van-e még oltóanyag. Na ezt értelmesen leírtam.
vicky emlékszel,hogy beszéltünk a kanapéról amit a RETZ-ben akartunk megvenni?? 10.10.-én megrendeltük és még mindig nem jött meg pedig 4 héten belül igérték. Még ez is.
Csodálkozom,hogy a gyerekem ki akar már bujni egy ilyen idegbeteg anyából?? Na jó panaszóra vége.
dita már én is utálom az éjszakákat mert csak szenvedés forogni. Együtt érzek veled gondolom ez nem segit neked.

Kép
Kép
colin
 
 


colin: Az szép hogy még mindig nem jött meg a kanapé, elhiszem hogy dühös vagy. Itt a mellettünk lévő patikában biztosan van oltás, mert ma amíg vártunk a tp. papírunkra jöttek többen is oltatni és itt vették. Miért lett most nálad ez ilyen sürgős? Úgyis kell két hét, mire a védettség kialakul és lehet hogy addigra megszülsz. Én nem biztos hogy megkockáztatnám ennyivel szülés előtt, de te tudod, nem akarlak lebeszélni. Én ma is kérdeztem, de a dokinéni azt mondta, hogy a páromat ingyen beoltja ha kéri, de engem inkább nem. Én még mindig bízom benne.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 

 
 

COLIN
Te már a finishben vagy miért nem várják már ki még megszülsz? Az én dokim mereven elzárkózott hogy majd csak akkor kapok ha Miló két hetes lesz addigra talán nem jut át a tejbe.
Amúgy meg akkor is ingyenes lesz mert a gyerek egy éves koráig neked és a párodnak is kötelesek ingyen biztosítani az oltást.

Épp most írtam a másik topicba hogy én már egy hete nem tudok megfordulni az ágyban. Az új praktikám az hogy felülök és átteszem a párnát az ágy másik végébe és akkor már a másik oldalamra tudok lefeküdni. Hasam alatt rizspárna, hátamnál egy kispárna így vagyok kiékelve, de még így is nagyon kényelmetlen.

VEVIKK
Irigyellek! :) Emléxem te a terhesség elején is hétalvó voltál. Én még akkor sem tudtam aludni. Pedig volt rá 9 hónapom hogy kipihizzem magam ami nem igazán jött össze és most így kell szembenéznem napokon belül az anyaságnak. Így jártam. Még szerencse hogy anyósom marhára rá fog érni mert pont amikor én is kórházban leszek apósom is megy három hétre szanatóriumba, így anyós jöhet hozzánk mosni, főzni, takarítani, de anya is mondta hogy jönni fog csak ő nagyon messze lakik. De majd megosztozik a két nagyi a munkán ezen nem aggódok, jó nagy kosz van mert már másfél hete semmit nem csinálok a főzésen meg a bevásárláson kívül. Még mosni szoktam de vasalni már nem fogok, és mivel még nincs megjavítva a mosogatógép azt is muszáj, úgyhogy ez épp elég munka még sok is az utolsó héten.

Viszont megvettem a kari ajándékok nagy részét. Egyedül anyósoméknak és anyunak nem tudom még elintézni mert ők Milós ajándékot fognak kapni és ahhoz meg kell hogy szülessen. :)
Apa sem kap mert megdumáltuk hogy idén egymásnak nem veszünk mivel Milónak szeretnék egy hintát. Így is még a nagyszülők is adnak bele mert nagyon drága volt a hinta, pedig használtan lőttem a teszen.
Az ajikat már be is csomagoltam, hisz nem valószínű hogy erre lesz időm a köv egy hónapban.



VICKY
Most hogy itt a hintaszéken megy a duma rájöttem hogy anyuéknak van egy amit nem használnak. Megkérdezem nem-e adnák oda nemes célra. Igaz nem egy nagy szám, ha gondolod majd lefényképeztetem velük. Nekem pedig volt két relax székem lábtartóval de ide az új kéglibe már nem fért el így eladtam és képzeld egy apuka vette meg a feleségének szoptatós széknek! :)
Persze a másikat magának tévénézősnek! :)

dita75
 
 


dita: Köszi a felajánlást, de sajnos két szék nem fér be és mostanában kezdek hajlani a lábtartósra, mert abból mégis csak könnyebb kikelni. Azért tényleg kösz hogy gondoltál rám.

Alvás: Már én sem alszom olyan jól, mint régen. Alig tudok már most átfordulni, csak úgy megy ha felülök. Reménykedem benne, hogy nem lesz rosszabb, de az lesz. :D
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! Ma én sem csináltam semmit. Etettem, ettem, és 2x lent voltunk sétálni. Ez volt az első közös sétánk...nagyon jó idő volt. a 2. lemenetelnél eleinte sírt, de mikor kiértünk már aludt. A friss levegő elálmosított, de hamarosan kel enni, így alvás nem lesz. Így 2x1-1,5 órát sétáltunk. Ha nem esik, nem fúj a szél majd máskor is megyünk, igaz jön a hideg, amit utálok.

Én jövő héten akarom beadatni az oltásaim, ha sikerül. Meg akartam beszélni a dokimmal, de nem vették fel. Jövő héten párom szabin lesz megyek kontrollokra, és papírügyeket intézni és talán a fodrász is belefér.
remény73
 
 


Na, megjöttem.
Minden ok. Baby jól van. Nem túl nagy Kb 2,40, és a doki szerint még van idő. (naptár szerint is). Bpd 89, ac 94. Ezeket írta.
A méhnyak (?) megrövidült, de zárva vagyok. Viszont a feje egészen lent van. Most a magzatvízre se írta, hogy több. Azt mondta , belefér. Diétát perzse tartom azért. (Jó, néha bűnbe esek, a cukimérőt meg bedobozoltam..)
Hétfő reggel CTG+vérvétel+kenet.Úgyhogy megkezdődik nekem is a heti futkosás.
Nagy gyereknél létszám-számolás volt. Lehet, hogy bezárják a sulit, de még nem mondták. A másik csoportból sokan hiányoznak, tőlük "csak" 10-en.Várjuk a fejleményeket. Az oltásnak nem sok értelme volt ezek szerint. Lehet, hogy már késő volt a múlt péntek. Lia még nem beteg és szerencsére én sem érzek még semmit.
Colin!
Szerintem Te beelőzöl. Abban reménykedtem, hogy már kicsit nyitva leszek, mert mostanában erősebben keményedik a pocim, de, ha csak ekkora a baby bennem, akkor nem baj, ha még marad.
Doki szerint 3,20-3,40-nél nem lesz nagyobb. (max 3,5 kg...)
Ma este babysitter leszek. Jön a szomszéd csaj 8 éves fia át, és este velünk lesz kb 11-ig. Még nem volt ilyen, remélem, bírok majd vele, nem egy egyszerű eset.
Ja!
Doki kérdezi: van lánynevük? Mondom :van. Azt mondja, akkor jó, fiúnév nem kell.
Mondtam: tudom. Mindig elmondja, minden uh-nál, hogy lány...
Remélem, nem változik meg ez alatt a pár hét alatt.
Kari-ajándék: hát, az nekünk nincs. Vagyis bennem van...Mást egyelőre nem tudok felmutatni. Ezt is csak "csomagolva" egyelőre...
Majd dec. elején talán a tp-fizetés után veszünk valamiket, ha még bírok mozogni. Bár az éjszakáim sokkal szarabbak, mint nappal a fentlét.
Ma tök jó volt ebben a jó időben kint lenni kicsit.
Mammutba elmentem a Norbi-sütishez. Hát, nem fogok sűrűen oda járni, az tuti. 3 db közepes sütiért (olyan fornetti-jellegű, de nagyobb) fizettem 500 Ft-ot...
Kóstolónak elég is volt ennyi, nem szokok rá. Egyébként az ízük jó volt, de k...-ra drága szerintem...
Remény! Most aztán főleg irigykedem. Ti már sétálgattok...(én meg cammogok)
Befejezem egyelőre.Üdv mindenkinek.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, úgy tűnik tényleg csak túlaggódtam. A méhszájam zárt, a méhnyakam még mindig 4 cm. nem lesz itt gond.
Viszont a lányok méretei jól elcsúsztak a 2 hetihez képest.
Fej: 67 mm, 61 mm, 62 mm
Comb: 50 mm, 46 mm, 47 mm
Remélem Kata és Lili behozza Zita babánkat hamarosan.
Jövő héten kell mennem vércukor terhelésre. Valami javaslat, hogy
mit egyek, vagy ne egyek, hogy az eredményt ne befolyásoljam?

Vicky! Ha találnál olyat olcsón, amit írtam az hintázik is. :wink:

Nem irigylem a nem alvós lányokat, próbáltatok valami nyugtató teát vagy kakaót inni lefekvés előtt? Én még csak nehezen fordulok, de ha elhelyezkedtem, akkor simán alszom reggelig, csak néha a forgásra ébredek fel.

Kép
tigriske1978
 
 


Szióka! :)

Akire:
Halmozod az élvezeteket! :)

Vicky:
A csipakinyílás nem baj, de könnyedebben kellene venned anyukád viselkedését. Ő már nem fog alapjaiban megváltozni, így kéne elfogadni, ahogy van. Majd az unokával jóba lesz, az tuti. Tudom, hogy nehezen megy, én is átéltem már pár dolgot anyukámmal. Ha már nagyon nem bírod ki, próbálj meg 10-ig elszámolni magadban, hogy picit lehiggadj, utána nyugodt hangon mondd el a véleményed és tedd hozzá azt is, hogy már x éves vagy, felnőttél és képes vagy egyedül dönteni - ezt meg tartsa tiszteletben.
Ilyenkor - mielőtt anyukád kipukkanna a méregtől és megszólalna, nyomj le két puszit, egy ölelést és egy széles-kedves mosolyt, majd szóban is mondd el, hogy nagyon szereted. Nemtom milyen típus az anyukád, de szerintem ettől meglepődne és talán egész normálisan reagálna.
Azt gondolom, hogy ő gyerekként nem kapta meg a feltétlen (=szülői) szeretetet, azért viselkedik így. Ez a szeretet hiányzik a gyermekkorából, ezért lenne fontos éreztetni vele és szasvakkal is elmondani neki (hogy tudatosuljon benne) hogy akármilyen is, bármit is csinál, minden vita és egyéb zrítől függetlenül, bármi történjék is, te akkor is szereted őt.
Ez nagyon nehéz és hosszú MUNKA, de ha nem mínuszos az iQ-ja, egy idő múlva vissza kell, hogy fogja magát.
Bocsi, hogy ennyire belementem, de anya csak egy van, addig kell szeretni és ezt kimutatni, amíg él. Pl.: az egyik nagyon hosszú kapcsolatomban az anyósjelöltet "utáltam" pár tulajdonsága miatt. Mégis amikor a lánya is összeveszett vele, én voltam az első aki javasolta, hogy béküljenek ki. Ma már rendeződött a viszonyuk, bár nem teljesen olyan mint régen, de jól megvannak egymással.

Az összenőtt kutacsról még nem hallottam! Mindíg tanul vmi újat az ember... Olyankor csak császárral szabad szülni?

Pá Drágáim!
sajt@
 
 


Tigriske:
Én is szűz vagyok, de csak aszcendensileg :) amúgy ikrek.
Nem lehet, hogy pszichikailag jönnek neked ezek a tünetek? Kicsit pánikolgatsz? Mondjuk tökre megértem, azért mégiscsak 3 tündérkét hordasz a szíved alatt. Mire leírtam, olvasom, hogy ugyanezt írtad te is! :lol: Nem vagy gyagyás!!! Vannak félelmeid, de ez ilyenkor nem gáz!

Heni:
A jókedv az élet sója, örülök, hogy megnevettettelek! :)

Dita:
Mi szimplán érzelmek nélkü házasodtunk. :lol: Na ez persze nem igaz!!!
Nagy lagzira nemtom mikor jön össze a lé, viszont kellett a papír a BMC-be és ez ingyé volt, míg a közjegyző nem. Ráadásul számomra nagy lelki biztonságot ad, hogy férjem van és nem "élettársam" (ezt a szót amúgy is rühellem). Eleinte azon filóztam, hogy talán ezért sem jön össze a baba, mert nem érzem magam biztonságban.
Most én pukkadozok a nevetéstől! Méghogy jól illetél a bakodhoz, csak ő nem értett egyet vele?! :lol: Bírom a dumád! Valamiért nem passzoltatok össze, van ilyen. Továbbléptél már te is, kár rágódni a "mi lett volna, ha..." mesén, mert nem történt meg. Az van, ami most van, ezt kell megélni és szebbé tenni! :)
Kár hogy nem tökéletes a kismami-bugyi, pedig ebben bíztam...

Brigi:
Csak van vmi a lányodban belőled. A természete, netán a mosolya, nemtommi...
Az IKEA-ban is lehet szopipárnát venni? :roll:

Vevikk:
Bánja a csuda az alvókádat, legalább kipihened magad! :)

Colin:
Mééély levegőőőő... Laaaassaan kifúúúj... Beszíííív... Nyugszik...
Ne idegeskedj, nem tesz jót! :)

Pá Drágáim!
sajt@
 
 


Brigi:
Hú, ezek jó hírek! Gratula! :)

Tigrincs:
Legalább megnyugodtál :)

Pá Drágáim!
sajt@
 
 


tigriske: Szép méretei vannak lányoknak. A cukorterhelés előtti napon már lehetőleg ne egyél cukrosat és este 6 után már egyáltalán. Most lehet hogy találtam a neten egy tök jó fotelt használtan. Bőr, bár nem látszik pontosan az állapota. Nem relax, nem hintázik, de nagyon jó nagy és biztos kényelmes lenn még akár aludni is. Holnap a doki után elmegyünk apával megnézni. Szerencsére már jobb a szeme a cseppektől.

sajt: Anyu már nem fog megváltozni, de akkor sem engedem neki, hogy a lányom életét is elcsessze, mint a miénket. Olyan bólogatós kutyát csinált belőlem meg a húgomból, hogy alig tudtam őt is rávenni, hogy végre álljon ki magáért. Mert mi vagyunk kifelé a tökéletes család, ránk senki ne mondjon rosszat, de a hátuk mögött mi fikázhatjuk őket. Na mindegy, a lányom és anyám közé fog állni 200 km és szerintem a gyerekem apja is. Vagy megtanul anyu nekünk megfelelően viselkedni, vagy nem megyünk hozzá haza és őt sem látjuk szívesen. Szomorú ezt mondani, de nem fog hiányozni, úgy sincs egy jó szava sem semmihez. Mindegy, én ebbe már beletörődtem és amikor itthon vagyunk akkor nem is foglalkozom vele, de még egyszer nem vagyok hajlandó gyomorgörccsel hazamenni. Jó nekem apácskával és Barbussal pesten. Nekem már ők a családom. Egyébként mióta külön lakunk, azóta nem tud olyan könnyen felhúzni, de azért mindig sikerül neki. Még nem vagyok elég edzett. Anyu nem mérgelődik, hanem úgy fikázza a dolgaimat, mintha csak egy kiló kenyeret kérne a boltban. Eszébe se jut, hogy megbánt vele, vagy egyáltalán nem érdekli. Egyszerűen alapból rosszindulatú és nem viseli el, ha valami nem úgy történik, ahogy ő szeretné. Pedig erről le kell szoknia, ha látni akar minket. Sajnos tudom, hogy ez van, de nem vagyok köteles szeretni és ezt az egészet tőle elviselni. Ha nem lenne biztos hiányozna, de mi nem szeretjük egymást. Én ezzel tisztában vagyok, ő nem biztos. És az ember ha a gyerekkorában nem kapott szeretetet, akkor annál inkább szerethetett volna engem, de nála nem ez történt. Próbálom levetkőzni ezt a dolgot, hogy én ne ilyen anyuka legyek. Bocsi, hogy én is hosszú lettem, de változtatni már nem tudok és már nem is akarok a dolgon. Majd a gyerek kihozza még ezt az ellentétet. Egyébként apu is összeveszett az anyósával, mikor én megszülettem, 1 évig nem is jött. Ez még nálunk is megtörténhet.

Kutacs: Hát manapság lehet hogy császároznának, de az anyósom természetesen szült. 24 óráig vajúdott.

Kálcium: Ma kérdeztem a háziorvost, hogy mi lehet ha magas a kálciumom és azt mondta, hogy esetleg nehezebben fognak jönni a fájások. Még ez is.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


REMÉNY
Tegnap mintha azt mondták volna decemberig nem lesz fagy.
Bízom benne mert én is kimennék egy kicsit majd Milóval ha megjöttünk a kórházból még lesz pár napunk erre.
hogy vált be a babakocsi? Jól szuperál?
Szeret benne lenni Ádi?

BRIGI
Bizony most már menned kell NST-re vérvételre lehet hogy kettő is lesz és elintéztem egybe a kettőt. :)
Így az utolsó hetekben még jól megfuttatnak.
Nálunk nagy a család úgyhogy mindenkinek csak kis ajándék jut mégis a gesztus meglegyen. Amíg dolgoztam addig meg tudtuk mi is tenni hogy nagy ajándékokat vásároljunk de most hogy itt lesz Miló nem költöm másra a kis pénzem. Az egy eurós boltba szeretek járni vannak néha jó dolgok, aztán mégsem mentünk üres kézzel.

Én a 37. héten tudtam meg hogy 3,5 kiló Miló. Így hogy a végéig húzza tuti nem úszom meg a 4 kilós súlyt. De végülis azt mondják a fiúk nagyobbak mindig a lányoknál, meg a gép is csal csak kérdés hogy merre? Lefelé vagy felfelé?

TIGRISKE
Neked becsült súlyokat nem szoktak mondani?

SAJT
az élettársam szót én sem szeretem. Idegeneknek úgy mondom párom de néha azt hogy a férjem. Végülis nem mindegy nekik?
A srác a nyomulásommal nem értett egyet, fiatalabb volt nálam egy évvel én már megállapodtam volna ő még nem annyira. Úgyhogy akár összeillettünk természetileg akár nem az érdekeink abban az időszakban nem egyeztek, szóval így jártam. Most van egy Bikám állítólag ehhez a jegyhez is illek, hát ebben eléggé kételkedem így közel 4 év együttélés után. :roll:

dita75
 
 


Holnap NST-re megyek, ne ijedjetek meg, ha csak este jelentkezem!!! :)
Ha esetleg történik fontosabb dolog, akkor üzenek!!!

Jó éjszakát!!!

Kép

Kép
vevikk
 
 


Vicky:
Olyan rossz olvasni, hogy ennyire belekeseredtél/törődtél a viszonyotokba... Azért én bizakodom, hogy az uncsival változik picit a helyzet. Ami a szeretetadási képességet illeti, sajna, ha nem volt egy jó minta, akitől megtanulta volna, ne csodálkozz, hogy nem tud szeretni. Bizony ezt is tanulni kell az élet során, magától nem jön elő senkiből. Na, eldugulok ezügyben! :)
Ez a kálcium-téma nem tecc. Van elég fittyenfutty a pocisoknál és még ez is! :?

Dita:
Úgysem az ajándék ára számít, hanem a szándék és a szeretet! :)
Az óccós boltokat én is imádom, szeretek ott vadászni! A Pólus Centerben kettő is van egymás mellett!
Az összes ismerősömnél kisebb súllyal születtek a bébik, mint amennyire saccolták nekik, szerintem nem tud pontos értéket megállapítani a masina, csak erősen megközelítőt.
Furi, hogy nemsokára megszületik a gyerkőcötök és úgy érzed, nembiztos, hogy passzoltok... Csak arra tudok gondolni, hogy nálatok is a "megváltó" a kis Miló lesz, átértékelődik a kapcsolatotok a jó irányba. Tényleg! Azt nem tudod, hogy milyen kispapi volt a párod anno? Nem nyomoztál? :lol: :wink:

Pá Drágáim!
sajt@
 
 


Szolgálati közlemény.... asszem helyzet van.... :roll:

egykor felébredtem pisilni és megint nem tudtam visszaaludni de most nem folyamatosan fájt a hasam meg mindenem hanem kb. 10 percenként. Órákig mértem. De amolyan lightosan épp hogy pár másodpercig tartott és hascsikaráshoz hasonlítanám, picit görcsölt és befeszült aztán elernyedt. Rá kb. 10 perce újra. Ez volt kb. hajnali 5-ig aztán megvártam míg apa elrendezi magát a fürdőben és befeküdtem egy kád vízbe ahogy Linus is hátha elmúlik de inkább erősödött, mármint maga a fájdalom nem csak már inkább 5 percenként éreztem azt a bizonyos fájdalmat.
A fura hogy a magzatvíz és a nyákdugó helyén van. Én azt hittem ezek lesznek majd az első jelek. Jobban örültem volna mert most itt ülök tanácsatalanul hogy menjünk-e már most vagy még várjunk?
Megborotválkoztam, a táskám kész van fel vagyok öltözve végülis. Legfeljebb hazaküldenek ha csak vaklárma volt. Na most épp itt egy fájás. Ha csak ilyen lesz simán kibírom, de beszéltem a kolléganőmmel az előbb és megörvendeztetett vele hogy neki is így kezdődött 3 óra múlva meg már a falat kaparta.
Még kicsit várok, iszom egy málnalevél teát meg eszek egy pár kanál műzlit aztán sztem lassan elindulunk. Izgulok!

SZORÍTSATOK!!! Majd jelentkezem! Viszem a gépet, de telefon is nálam lesz. Puszi.

dita75
 
 


Még itthon vagyok, nem érzem nagyon sűrgősnek hogy bemenjünk.
Próbálom hívni a szülésznőmet de csak kicsöng, biztos mással foglalkozik most, épp szülés van vagy valami.

Még azt elfelejtettem mondani hogy volt reggel egy hasmenésem is.
Az is egy jel ha jól tudom úgyhogy nagyon sanszos hogy ma már a kezembe foghatom a kisfiamat! :)

dita75
 
 


DITUS!!!!!!

NAGYON NAGYON szorítok Nektek!
Ügyes légy és jelentkezzzzzzzzz, amint tudsz.

Kitartás,
Puszi

Kép
akire79
 
 


Hello!!
Jajj de jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dita, szerintem Te már egyben nem jössz haza. Nagyon-nagyon drukkolok, de lehet, hogy már túl is vagy az egészen!!!!
Jujj, 5 percenként jövök a netre majd, hogy mi van!!!
Szorítok Értetek!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Dita: ez tényleg jó hír, ha van valami jelentkezz!
Nagyon drukkolok a problémamentes és könnyű szüléshez!!!

Remélem, ma már kezedben tarthatod a kis Milót!

puszi

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Sziasztok!

Dita! Szorítok nagyon.

Vicky! Köszi a cukortanácsot, majd írd meg milyen a fotel.

Kép
tigriske1978
 
 


Na csajok akkor még izguljatok mert már itthon is vagyok! Jó mi? Ez gyorsan ment! Smile

Az a helyzet hogy zárt a méhszáj 2000es vagy mi ezt nem tudom pontosan mit jelent. Vagy fél órát feküdtem az NST-n és volt is közben 3-4 fájás de ez még állítólag nagyon nudli akár jósló is lehet.
Felment a görbe de csak feleakkorára mint egy rendes fájásnál. Hát ők tudják. Miló viszont hozta a formáját nem győztem megint nyomni azt a hülye gombot annyit ficánkolt hogy már nem is tudtam miatta fájok-e vagy se.

Pihennem kell, meg enni-inni aztán lehet hogy délután estefele beindul de ezt ők nem tudják megállapítani. Az adataimat felvették hogy arról már le legyen a gond. A szülésznőm volt velem végig, délután jön haza ha bármi van szólhatok neki akár le is tudja vezetni a szülést de nyilván egyikünk sem akar itthon szülni. Apa itt van tőlem 5 percre ha menni kell a cuccok még a kocsiban.Csak a a baj hogy most már végképp nem tudom mikor menjek hisz fájások ugyanúgy vannak viszont a méhszájamat nem tudom megvizsgálni, de azt mondták hogy az a lényeg. Bent is maradhattam volna de inkább úgy gondoltam jobb lesz itthon.
Hát ennyi.

dita75
 
 


Hello!
Na, amikor láttam, hogy írtál, gondoltam, hogy még egyben...Remélhetőleg, hamarosan beindulnak a dolgok azért.
Változatlanul drukkolok, és kukkolok, hátha. Közben mosom-vasalom a cuccokat.
Kitartás, Dita!!!
Gyere, bármi van!!!! (Vagy , ha nincs, akkor is!!!)

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Helló csajszik!!

dita izgulok érted!! Ügyes legyél ám!! :lol: :lol: :lol: :lol:
remény ha mentek sétálni szívesen elkisérlek titeket.Szívesen venném ha erre sétálnátok picit,hogy láthassam Ádi babát.
tigriske szép nagyok a csajszik.
brigi szobatárs én is megyek CTG-re hétfő reggel 7-re. Én felmegyek a szülöszobákhoz a szülésznőmhöz.

Kép
Kép
colin
 
 


Colin!
Én később megyek. 1/2 10 körül, vagy 9 körül. Ha esetleg akkor is ott leszel (de biztos nem), akkor összefutunk. Sajnos csak ilyen későre kaptam már időpontot, előtte lefutom a labort....

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


brigi sajnálom,hogy nem tudunk összefutni. Na majd Decemberben.
:oops: :oops:

Kép
Kép
colin
 
 


Ok. Majd megyek még ctg-re .Már csak az a kérdés, Te hányszor jössz még?

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


kicsit tudtam bóbiskolni de mivel 10 percenként vannak görcsök nehezen tudnék elaludni. bár volt hogy ki-ki maradt egy egy sztem mert így félálomban nem néztem az időt nagyon.

Amikor hazajöttem egy kis darab nyákdugó kijött, de azóta semmi.

Visszafekszem és várakozok. Majd csak lesz valami ha nem ma hát akkor a napokban.

dita75
 
 


Nincsenek jó híreim. Az egész méhszájam 1 ujjnyira ki van nyílva, úgyhogy be kell vasárnap feküdnöm a kórházba és lehet hogy már szülésig haza sem engednek. Szteroidot kell kapnom tüdőérlelőnek és augmentint, hogy semmi bacim ne lehessen, ami megrepeszthetné a burkot. Most egy kicsit be vagyok sarva. Még annyi minden elintézni valóm lett volna, de ezeket már rábízom a páromra. Megpróbálok valami internetet varázsolni a gépemhez, hogy odabent is veletek lehessek és ne öljön meg az unalom. Ennyit a karácsony nagy bevásárlásról, a karácsonyi forgatagról és egyáltalán az ünnepekről. :( Talán az lesz az ajándék, ha hazaenged a doki.

sajt: Én már így fogadom el anyut, de megérteni sajnos nem tudom, mert én már megtanultam szeretni. Neki nem volt elég egy férj és két gyerek erre, szóval nem tudom mi segíthetne még ezen. Mindegy, mi már így maradunk.

tigriske: Hát azt a fotelt így ma nem tudtunk elmenni megnézni, úgyhogy sajnos olyanom nem lesz. Mondtam apának, hogy vegyen nekem olyat amilyet gondol, bármelyik jó lesz. Úgyhogy vasárnap bevisznek a barátunkkal a kórházba és utána elmennek az rs-be és vesznek nekem valamit. Szerintem a lábtartós kivitel lesz belőle.

dita: A 2000-esnél csak meg van rövidülve a méhszáj, de nincs kinyílva. Az enyém most lett 2111-es bár nem adta így írásba a doki.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Hello, Vicky!

Kitartás!!! Nagyon sajnállak, hogy így alakultak a dolgok, és szívesen cserélnék veled méhszájat.
Azért majd írj nekünk, ha tudsz. Te melyik kórházba fekszel most be???

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Dita!

A frászt hoztad rám. :)
De reméljük nemsokára kibújik Miló. DRUKK-DRUKK!!!!

Nekem a mai NST-m sikerült a legjobban. Mondjuk szinte egész napból csak akkor mocorgott a fiúcska.
Ha nem szülök keddig, akkor kedd reggel 7-re kell mennem a kórházba pakkostól. Lesz egy amnioszkópia (magzatvíz vizsgálat), ha zöld a magzatvíz, akkor megszülesztenek, ha nem, akkor kétnaponta kell mennem amnioszkópiára.
Remélem erre nem kerül sor és keddig megszülök!!!

Vicky!

Reméljük nem lesz semmi baj!!! Megy a drukk neked is!


Ma megcsináltuk a karácsonyi bevásárlást is. Bár most a párom még az utolsó darabokat itthon szerzi éppen be. De szinte minden megvan. A lábam igaz majd' leszakad, de legalább ez is megvan.
Picúrnak is vettünk két rugit, hátha jobban ki akarna jönni. :)

Kép

Kép
vevikk
 
 


vicky melyik kórházba mész?? :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
colin
 
 


Dita, drukkolok neked, hogy mihamarabb Milót a kezedben tarthasd, kitartás...és ha bármi van jelentkezz...

Vicky, nem jó hír tényleg. Nagyon sajnálom, hogy így alakulnak a dolgok, remélem kihúzza a lányod a 37. hétig...drukkolok.És remélem mihamarabb hazajöhetsz a kórházból.

Colin, tegnap arra sétáltam, gondoltam is rád, de aztán nem hívtalak, majd legközelebb...
remény73
 
 


NA VICKY
Ezt nekem kéne már produkálni én is cserélek veled!
Remélem azért kihúzzátok hogy ne legyen koraszülött.
Vigyázz magadra!

VEVIKK
Nekem is kedden kell mennem ha addig még szórakozik velem a fiúcska, nekem dél körül. De akkor már nem engednek haza, megfigyelés alatt leszek. Terheléses vizsgálatot indítanak és lehet hogy beindul a szülés tőle de ha nem akkor kb. egy hétig szoktak várni. Persze csak akkor ha minden rendben van ha nincs indítanak.

Köszi a drukkokat mindenkinek.
Asszem meggondolta magát a kicsikém, de persze figyelem a jeleket.
Most volt itt meglátogatni a szülésznőm mondtam neki semmi változás csak annyi hogy egy kis darab nyákdugó kijött. Mondta hogy biztos a vizsgálattól amikor nézték a méhszájamat.

dita75
 
 


Köszi lányok a biztatást, vigyázni fogok magunkra. A babával egyébként minden rendben, 1100 gr és a korának megfelelő a mérete. Szerencsére a cukrom nincs rá egyenlőre hatással, nem nagyobb a koránál és a magzatvíz, méhlepény is rendben van.

A máv-ban leszek, de nem igazán tudom hogy pontosan hol. Vasárnap kell jelentkeznem a szülőszobán. Netet már szervezzük, majd írok ha sikerül a páromnak elintézni.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Jaj VICKY, nagyon sajnálom, hogy így alakulnak a dolgok, de most az a legfontosabb, hogy minden percben közel legyen a segítség.

Remélem Barbi még élvezi a benntlétet és marad még vagy 10 hétig.
Semmi mást nem tudok kívánni, csak hogy kitartás, pihenj nagyon sokat és ha máshogy nem, akkor a párod adjon életjelet Rólad, mert nagyon izgulunk Miattad!

Kép
akire79
 
 


Sziasztok!

Vicky vigyázz magatokra! Pihenj sokat, bár bent úgyse tudsz mást csinálni...

Dita: nálam kedden már 1000-es volt a méhszáj, Balázs következő hétfőn született. A méhszáj nyitogatós fájásoknál igencsak guggoltam, azok jöttek először 20, majd 10 percenként. Így is "csak" kétujjnyira voltam nyitva. Nyugi érezni fogod, amikor már az igazi:-)
lökiblöki
 
 


Köszi csajok. El fogja a párom intézni hogy legyen netem és akkor fogok tudni jönni. Addig is fekszem és pihizek.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Vicky:
Ó, te szegény! :cry: Nagyon-nagyon szorítok neked, próbálj meg nem sokat idegeskedni. A karácsonyi hűhó le van ejtve, most TI vagytok a legfontosabbak! Ha benn kell feküdni végig, nem lesz könnyű, de neked menni fog! Megcsinálod, mert erős és kitartó csajszi vagy!!! :wink: Csak jó híreket szeretnék hallani rólatok, remélem odafenn meghallgatták a kérésemet.

Jujj, Dita!!! Nagyon drukkolok nektek is! Kívánom, hogy könnyű szülés legyen és nemsokára face to face lehetsz Miló babával. :)

Vevikk:
Ti aztán bravúrosan elintéztetek mindent, nagyon ügyesek vagytok! Jöhet Rizsa-baba! :)

Amúgy nekem hétfőn inszem lesz, mnyh 10mm és van kemény 1 db 20mm-es tüszőm. :D De hát az üdvösséghez egy is elég, nemigaz? :wink: Ma még fél Merionalt kapok, holnap este repesztünk.

Pá Drágáim!
sajt@
 
 


sajt: Köszi a biztatást és neked meg drukkolok az inszemhez. Egy baba is elég lesz gondolom egyszerre.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sajt@!
Nekem is hasonlóak voltak az adataim a sikeres inszemnél :lol:
Melyik oldalon van az egy tüsző?
Hogy hogy csak 1/2 Merional szúrt? És mi a repesztőd?
Nagyon drukkolok hétfőre, meg hétfő estére, hogy az otthoni rádolgozás is meglegyen :shock: :oops:
Itt már bérelt helyed van, ideje elfoglalni :lol:

Dita!
Mostmár tényleg nagyon kevés van hátra! Bár még sosem szültem, de szerintem is biztosan tudni fogod mikor kell menni! Drukkolok, hogy keddig kibújjon Miló!

Vevikk!
Neked is nagyon drukkolok, hogy kedden ne indítani kelljen!

Kép
akire79
 
 


Fájdogálok kb. 10 percenként de múlni nem akar és erősödni sem.
Most az előbb a vécén kitöröltem egy nagyobb adag nyákdugaszt mint délben. Ez már nem barnás inkább kicsit véres volt de nem nagyon. Most beszedtem 5 golyó cimicifugát, állítólag ez rendszerezi a fájásokat. Nem tudom milyen időközönként szedjem mert szülés alatt írja hogy 15-30 percenként felváltva a caullo-val.
Mindjárt főzök egy málnalevél csáját is. Ilyet én még nem is hallottam hogy valaki majd egy napig 10 percenként fájdogál és nem történik előrelépés. Így tuti kitikkadok reggelre. Az elmúlt 3 napban nem volt meg a 8 óra alvásom! :(

VICKY
Nekem pár nappal korábban volt az uhum mint neked és akkor 850 gr volt Miló! A 37.-en pedig már 3,5 kg. :wink:

dita75
 
 


dita: Drukkolok a szüléshez továbbra is. Remélem én is meg tudom Barbust növeszteni legalább 3 kilósra.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Egy kismamának szeretnék segíteni. Most várja 2. gyermekét, aki kiderült kislány, eddig fiúként hitték. Első gyermeke kisfiú, s gondolták nem kell ruhát venni, de mivel kislány szeretne megválni ruháktól s annak az árából venni a kislányra ruhát.
Ha valakit érdekel, megadom az elérhetőségét, s Újpesten, metrónál vagy lakásán átvehető.
Elnézést ha valaki nem ért egyet azzal, hogy segíteni próbálok neki, de én már csak ilyen vagyok. Segítőkész feltétel nélkül...

Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
remény73
 
 


Vicky:
Persze egy is elég, nem vagyok telhetetlen. De ha tovább osztódik :wink: az sem baj!

Akire:
A jobb oldalamban van a kis mono-domina. :lol:
Eddig egészet kaptam, csak mára kellett felet. A repim Choragon lett, mert a Pregnyl hiánycikk volt - ilyet még nem kaptam. :roll:
W. dokinál csak másnap "kellett" rádolgozni, nemtom Szűcs doki mit szokott ajánlani, nekem ő most csinálja először.

Dita:
Te szegény, pedig milyen jó lenne neked a pihenés! Valami furmányos álommanót kéne hozzád küldeni, aki segít az alvásban... Később szükséged lesz az erődre!

Egyre jobban be vagyok sózva, mindkét fórumon begyorsultak az események; de itt van az igazi turbó-fokozat! Szülünk, vaze? :wink:
Azt kívánom mindenkinek, hogy hamar és kevés fájdalom árán jöjjön ki a babóca!!! :)

Pá Drágáim!
sajt@
 
 


Ezt nem hiszem el!!! Itt is laptetűs lettem most és a babát várunkban is (max. fél órán belül)!!! Mi ez, ha nem az uccsó, de tutibiztosan minden téren az uccsó inszemem?! Ebből csak zebrás teszttel jöhetek ki! :wink: :lol: :lol: :lol:

Pá Drágáim!
sajt@
 
 


Sajt!

Ez az inszem lesz a tuti!
Itt "megürül" 2 hely is!!! Kell az utánpótlás.
Bár biztos maradunk (én legalábbis biztos) ebben a fórumban, de ritkábban fogok jelentkezni a babu miatt. :)

Ja!
És nem a mennyiség, hanem a minőség a lényeg (mármint a tüszőé) :)

Ditus!
Fejlemények?
Nálam semmi. Tegnap este annyira fáradt voltam az egész napi kutyagolástól, hogy alig bírtam elaludni. Éjszaka meg arra ébredtem vagy 5-ször, hogy morgok mint egy kutya. Hogy miért? Nem tom.
Ma próbálok sokat "dolgozni", hátha beindul valami. Kisúrolom a fürdőt meg takarítok, főzök. Remélem bejön.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Vevikk Drága! Nagyon igyekszem beülni a "készbe"... :lol: :lol: :lol:

Aztán nehogy agyondolgozd magad! Azt hallottam, hogy a szülés előtti Kép is jó indító. :wink:

Pá Drágáim!
sajt@
 
 


Sajt@!

Sajnos az nekünk 9 hónapja meg van tiltva!!! :(
Itt a finis előtt már nem akarok kockáztatni.
Már kisúroltam a fürdőt, de a kislegény mégcsak fel sem ébredt, nemhogy ki akarna jönni! :(

Nagyon pang a fórum!!!
Csak én unatkozom?

Lehet, hogy Dita azóta babázik!?

Kép

Kép
vevikk
 
 


Hello, Vevikk, Sajt!
Én is itt vagyok. Olvasgatok, csak nem írtam. Dita nagyon eltűnt. Biztos van valami.
Sajt!
Addig ücsörögj ide-oda, amíg lehet. Én is bánom a sok elszalasztott alkalmat. Már "koplalok" hónapok óta, és még legalább 2 hónap...
Szerintem, szülés után azért annnyira nem fog hiányozni ez a rész...
Vevikk!
Én is így voltam a lányommal. Semmi nem segített. Aztán hipp-hopp előbújt (miután megindították).Azt hittem, már sosem szülök meg. És semmit nem éreztem előtte. Max. a nyákdugó ment el, az is az amnioszkóp miatt szerintem.Kis lustik...
Hú, mi lehet Ditával...Szerintem, már minimum a kórházban van, hacsak meg nem szült. Biztos reagálna, ha olvasna minket...
Na, majd kiderül...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?