Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anyamackó!

Csak 1x találkoztam Gulyás dokival, mikor elindult a szülés, bementünk, s ő volt az ügyeletes orvos. Megvizsgált, egyáltalán nem fájt, s nagyon közvetlen volt. Ennyi az össz tapasztalatom vele kapcsolatban.

Helló: Ágas
ágas
 
 


Sziasztok!
Én már régen is aktív MÁV topicos voltam csak nem tudtam net közelbe kerülni egy ideig költözés miatt.Szóval bármikor megszülhetem a második kisbabám!!A Kisfalvihoz járok és csak jó tapasztalataim vannak róla.
Nárcisz és Szonibaba!
Én is Fazekas Zsuzsinál fogok szülni,a dokim ajánlotta,nagyon kedves és aranyos.Az lenne a kérdésem hogy ti adtatok neki pénzt a CTG-k alkalmával a szülés elött? És a szülés után mennyit?
Köszi.
Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Panny!
Én kétszer voltam a F.Zsuzsinál ctg-n, a második után néhány órával már mentünk is vissza szülni. Egyszer sem adtam neki pénzt. A ctg-k előtt is találkoztunk vele, amikor megbeszéltük, hogy nála fogunk szülni, akkor rákérdeztem az összegre, de csak azt mondta, hogy mindenki annyit ad, amennyit gondol. Én erősködtem, hogy ez neki plusz idő, mivel Őt választottam, stb. és mondjon árat, de akkor sem mondott. Így végül mi 15 ezret adtunk neki, meg csokikát. Barátnőm is nála szült 2002-ben, de nem választott szülésznőként volt bent és Ők akkor 5 ezret adtak.

Doortje!
Én vagyok az a szeptemberi lány, akiről Macsek írt. Tényleg sokat kell várni Piroskánál mindig, szerintem az a titka az egésznek, hogy eleve úgy kell odamenni, hogy rákészülsz, hogy Te most sokat leszel ott. Az még jobbik eset, mert van, amikor szülni megy. Na akkor aztán ki tudja, mikor látod újra?! Mindig azon aggódtam, hogy ne akkor jöjjön rám, amikor rendelési ideje van. Szerencsére a Manóm szófogadó kislány volt Kép)

Macsek! Már nincs sok hátra! Kezdessz már izgulni?

Üdv Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 

 
 

Szia Szonibaba,

Hát igyekszem mindig rákészülni, de lévén hogy még dolgozom - sajnos nem keveset, így gyakran bosszantó a várakozás, de persze jobb mint az sztk, csak azt gondolom hogy ezt jobban is meg lehetne szervezni, talán ez az ami bosszant főleg.
Na, de milyen volt Piroskánál szülni? Én még csak a 23. hétben járok és mostanában kezdett el foglalkoztatni ez a kérdés. Eddig lefoglalt a terhesség ténye most viszont már a szülés gondolata is egyre inkább foglalkoztat (első baba...). Kiváncsian várom a beszámolódat!
doortje
doortje
 
 


Szia Panny,
nekem az orvosom csinálta a ctg-ket.
A szülésnél véletlenül kerültem Fazekas Zsuzsihoz,műszak váltástól szülésig volt velem kb 7 órát.Mi 15 ezret adtunk neki.Nem fogod megbánni, hogy nála fogsz szülni, mert csak jót tudok róla mondani.
nárcisz
 
 


Sziasztok!

Doortje!
Persze, szerintem is ennyi pénzért jobban is megszervezhetnék a rendelőben a "menetrendet", de sajna ez van. Nekem is első baba volt. Nagyon kíváncsi voltam én is, hogy milyen lesz majd a szülés, néztem a Szülőszoba c. műsort, de szerintem sokkal "lájtosabb" volt, mint amiket ott mutogattak. Piroska pont ügyeletes volt amikor szültünk, örültem, így biztos voltam, hogy rögtön ott van, ha vmi közbejönne. Nagyon rendes volt, bár nem láttuk sokat, de amikor ott volt, sokat segített, bíztatott. A kórházi napok alatt minden nap bejött megnézni, amikor bent volt Ő is, igazán nem lehet egy rossz szavam sem. Teljesen meg vagyok vele elégedve, a másodikat is uígy szeretném csinálni. Azzal a különbséggel, hogy akkor jobban oda szeretnék figyelni a kisbabára. A mai napig bánom, hogy Szonjánál nem koncentráltam rá, hogy Ő min megy keresztül, mit érezhet szegény.
Abbahagyom, mert hosszú lesz, ha gondolod írok még priviben bővebben.

MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


MSE, írj privibe, minden részlet érekel - főleg a kórházi körülmények, szokások, stb, illetve minden olyan amit szivesen megosztasz.
horvath-matheidesz@axelero.hu
doortje
doortje
 
 


Sziasztok!
Úgy látom, nem maradt már senki, aki az ambulanciára jár terhesgondozásra. Vagy mégis? A legutóbbi vizsgálatra már nekünk is magánrendelőbe kellett menni (amit őszintén szólva nem is bántam).

Olvastam, hogy valaki kérdezett Mészáros doktorról. Nekem is ő csinálta a félidős genetikai uh-t. Kértem, hogy vegye fel videóra. Erre ő azt felelte: hogy ha ezt a vizsgálatot olyan vizitnek tekintem, mintha a saját orvosomnál volnék, akkor semmi akadánya. Szóval fizessek :-(((( Nem tettem, cserében még a monitort sem fordította felém egy pillanatra sem, sőt annyit sem mondott, hogy a babával minden rendben. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Szülésznők: én nagyon gondolkodom, hogy fogadjunk-e. Az előző szülésemnél egy műszakváltást is átvajúdtam - de mindkét műszakban olyan helyes, segítőkész szülésznők voltak, hogy nehéz lenne választani közülük. Volt valaki, aki nem fogadott szülésznőt és később megbánta?

Kellemes pocakosodást!
Calla (25+5)
calandrella
 
 


Calla: hát kb. nálam is így zajlott az UH Mészárosnál. Azzal a különbséggel, hogy én eleve nem kértem felvételt, meg semmit se. Nem is számítottam nagy mozizásra, de mondjuk azt nem bántam volna, ha legalább annyit mond a végén, hogy minden rendben. Nem értem, hogy ezt miért nem lehet megtenni tb. alapon.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Calandrella!
A Mészárossal mi is hasonlóan jártunk az uh-n.
Tulajdonképpen a köszönésen kívül semmit nem volt hajlandó mondani és valóban a monitort csak enyhén kitekert nyakkal láttam. Remélem többet nem találkozom vele!
bnészilvi
 
 


Sziasztok mindenki!
Calla, én mint már az előzőekben írtam mindíg az ambulanciára jártam, mert az orvosomnak(ha jól tudom) nincs magánrendelője!Szóval én ambulanciás vagyok!!! De nekem annyira nem volt rossz tapasztalatom,a 9 hónap altt talán 2 - 3x kellett várnom.Igaz én általában amúgy is kora reggeli időpontokat kértem, mert jobban szeretem ha hamar túlvagyok a vizsgálaton.De mindent összevetve nem volt soha annyira vészes,nagyjából be tudták tartani kis csúszással az időpontokat.

Uh:én a genetikain a Harsányinál voltam félidősen,aki nagyon jó fej volt, de ő se annyira ajánlgatta a képet.Én kértem, hogy adjon már egyet, mert mindaddig nem is kaptam!Aztán mondta, hogy mivel türelmes voltam és szépen kértem ad.( a türelmet arra értette, hogy pont rajtam vizsgázott egy hallgató,és nagyon béna volt.remélem a köv gyerekemnél nem hozzá kerülök véletlen, vagy addig megtanulja)Szóval szerintem ez ilyen kórházi "szokás", hogy nem annyira adogatják a képet, és a videót!Ja, a vizsgázó miatt a monitort felém se fordította,csak utána mondta, hogy akkor gyorsan megmutatja nekem is, hoghy mi- micsoda a babámon!
Egyébként meg jól tetted, hogy nem fizettél,a felvételért!Főleg ha ilyen udvariatlan volt!
Különben hogy néz ki az a mészáros? Látásból majdnem minden dokit ismerek, de nem mindegyiket tudom beazonosítani!Írjátok már le légyszi,köszi!
Bnészilvi te kihez jársz?
Még annyit,Calla hogy szerintem megéri választani szülésznőt.Igaz, hogy mindegyik tök aranyos, meg kedves akikkel én is találkoztam, de szerintem megéri választani!Az meg a másik, hogy a második már sokkal gyorsabban fog jönni!/legalább is azt mondják/:-)
Még mindíg várom, aki Kelemenről tud bővebbet, hogy milyen a szülésnél írjatok! Köszike
Manó
manóci
 
 


Szia
Én Kelemennél szültem KépEléggé elúzódott a szülés,reggel 3/4 7 re mentem a rendelésre,mert 5 nappal már túl voltam a kiirt időponton.Akkor mondta,hogy menjünk fel a szülőszobára.Mivel a cucc nem volt nálunk igy még hazamentünk én még ettem,majd mentünk vissza.9-kor értünk vissza,fél 10-kor burokrepesztés,majd egyig semmi.jött az infuzio este 6-ig igy se történt igazán semmi különös,végül császár lett 7-kor.A bébi be volt szorulva szülőcsatornába,nem is fért volna ki sehogy se.Kelemen végig normális volt,3-4 óránként ránk nézett,megvizsgált,végig nyugodt normális volt,majd a császár elött elmondta mi hogy fog történni.A szülés után minden nap meglátogatott,megkérdezte hogy vagyok,megnézte a bébit.Nagyon rendes volt.A rendeléseken viszont én néha nagyon elvarázsoltnak,néha fásultnak éreztem.Rengeteg páciense van ,engem zavart hogy ugy éreztem fogalma sincs ki vagyok,de azért rémlik hogy ismerős vagyok.Ha nem kérdeztem nem is mondott ugy igazán semmit.Viszont a szülésnél kellemes csalódás volt.Maximálisan elégedett voltam vele Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Sziasztok,

velem kedves volt a Mészáros, de Calla előre felkészített így adtam a formámat. Még képet is adott a baba kukijárólKép A lényeg, hogy egy egészséges baba van a pocinkban!
Nekem nem ajánlotta sem a dokim sem a barátnőm (aki vele dolgozik) a szülésznő választást. No majd meglátjuk. Mostanában tudja valaki mennyi a szülésznő tarifa? Már keményen kezdek számolgatni!
anine
25+1
anine
 
 


Jobban örültem volna, ha csak nekem van ilyen élményem Mészáros doktorról :-((((
Hogy néz ki? Nem túl jó az arcmemóriám, de a nőgyógyászaton látott orvosok közül a legidősebbnek gondolom. Szerintem lassan nyugdíjhoz közeleg.
Azt hiszem, korrektebb lett volna, ha annyit mond, hogy nem veszi fel az UH-t, mert nem tartozik a vizsgálathoz. De az gusztustalan, hogy ha a zsebe is úgy akarja, akkor megtette volna :-(((

Manóci, nem tudom, mikor jártál utóljára az ambulancián. De most állítólag új főorvos van, aki megszüntette a terhesgondozást az ambulancián. Illetve én ezt hallottam, gondoltam, valaki hátha tudja mi az igazság. :-)))
Calla
calandrella
 
 


Akkor ezért olvasom hogy más dokiknak is hirtelen magánrendelése lett a Mávban!
topszlix
 
 


De az új főorvos már régebbóta van, nem? Úgy értem, mondjuk nem március 1-től. Én legutóbb február végén voltam még az ambulancián, akkor rengetegen vártak, szerintem több dokira is.
Na mindegy, mostanság úgyis esedékes dokihoz mennem, majd kiderül.
Hagnosz
23+6

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok, Nikk0830 nagyon köszi az infót Kelemenről, én is ilyennek gondoltam.Néha én is úgy láttam mintha elmerengne amikor voltam nála vizsgálaton, de szerintem akkor fáradt volt, biztos ügyelt vagy ilyesmi.Nem hiszem, hogy nem tudja kik járnak hozzá(legalább is remélem):-))De ez azért a jövőre nézve bíztató, hogy te sem csalódtál benne!
Calla, én utoljára 2 hónapja jártam az ambun amikor a rákszűrésre mentem!Akkor is reggel voltam korán, és szintén nem kellett nagyon várnom.Kb. 10'-et csúszott a dolog!Voltak egy páran, és terhesek is!
Nekem nagyon új amit mondtok, hogy nem lehet majd terhesgondozásra járni az ambulanciára! Hát ennek nem igazán örülök!Akkor mennyi lesz már egy terhesség + egy szülés?? Egy vagyon!Arról nem beszélve, hogy a Kelemennek nincs is magánrendije!Akkor meg mi lesz a betegeivel??
Hangosz, ha majd mész úgy is, próbálj puhatolózni!:-)
Üdv mindenkinek, Manó
manóci
 
 


Szia MSE!!

Most csütörtökön töltöm a 32. hetemet és múlthét szombaton közölték, hogy 2 kg-os a babó. Ajaaaaajaaaj!! :-)) Nem tudom, hogy ez mit jelent, mert szerintem a fogantatás időpontját elég jól be tudtam határolni :-) szóval ez csak azt jelentheti, hogy óriásbébi lesz. Hozzá kell tennem, hogy eddig 8 kg-t szedtem magamra (ami szerintem nem túl rossz), a hasam sem óriási és nem szedek kismama vitamint sem. Lehet, hogy elmértek valamit?

Ti hogy vagytok?

Macsek
macsek75
 
 


Az én orvosomnak is elég "hirtelen" lett magánrendelése. Nem tudom, mikor jött az új főorvos, de nyilván adott egy kis türelmi időt a kollégáinak. Egyébként meg egy sima rákszűrést valószínűleg továbbra is meg fognak csinálni az ambulancián, vagy a rendelőben a 6.-on. Állítólag a terhesrendelés az, ami nem folytatódhat ott. Mondom állítólag. Nem vagyok bennfentes.
Hangosz, kíváncsi vagyok, téged hová fog hívni az orvosod vizsgálatra.

Macsek, ne izgulj a baba súlya miatt. A 36. héttől már bármikor szülhetsz, és az már csak 1 hónap. Ez alatt a babó egy-másfél kilót még nyugodtan felszehet. :-)))

Anine, figyelted, hogy percre pontosan egyszerre küldtük el a hozzászólásainkat. Valahogy így kellene szülnünk is :-))))
Calla (26+1)
calandrella
 
 


Cala,

benne vagyok maximálisanKép
anine
 
 


Sziasztok!
Manó

Én a Tidrenczelhez járok most vagyok 21 hetes. Múlt héten jártam nála és valóban neki is megszűnt az ambulancián a terhestanácsadás, bár én a rendelőbe jártam hozzá. A II. kerületben van a magánrendelője, de nem ragaszkodott hozzá, hogy oda menjek hanem ami nekem kényelmes. Bár hozzáteszem én már elég régen ismerem így nemtudom másoknál ez hogy ment.

A Mészáros elég öreg, magas, ősz legalábbis ennyire emlékszem belőle.

Üdv mindenkinek Szilvi
bnészilvi
 
 


Sziasztok!

Macsek!
A 8kg szerintem nagyon jó. Én a szülés előtt 2 héttel álltam utoljára mérlegen, akkor +17kg! volt rajtam. Csak azt nem tudom, hogy hol, mert a hasamon kívül nem látszott semmi. Arra gondolok, hogy talán a sok víz?
A Te számításaid szerint eltér a Babó kora, mint amit az uh-n mondtak? Nekünk minden uh-on más időpontot jelöltek meg a szülés várható idejére.

Jól vagyunk, ma kicsit nyűgösködik Szona, lehet, hogy a foga? nem tudom. Gőzerővel próbálkozunk a tesóval, Apuci már nagyon szeretné, ha összejönne, de idáig még semmi Kép

Üdv:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Csajok,

szerintem a Mészáros amellett, hogy ősz és sötét is volt az UH szobában, 50 évesnél nem jobb! Én a dokim javaslatára mentem hozzá mert nagyon jó diagnoszta! Végül is ez a lényeg.
anine
 
 


MSE!

Nagyon bátrak vagytok, hogy már a tesón dolgoztok!! Úgy emlékszem, hogy tavaly Qsszel született a kisbababád, nem? Annyira irigyellek. Most hogy egyre közelít az idQpont már nem vagyok annyira bátor, ha a szülésre gondolok kicsit összeszorul a szívem.

Üdv:

Macsek
macsek75
 
 


Macsek: csak semmi pánik, a kisfiamat a 32. héten 2480 grammnak mérték. Ezek után nem lett óriásbébi, "csak" 3800-zal született.

Én is magánrendelőbe megyek legközelebb.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!
Bnészilvi, már beugrott ki a Mészáros, köszi!
Igen előrébb már írta vki, hogy a Tidinek a II.-ker ben van a rendelője! Mivel én Kelemenes vagyok elsősorban ezért még nem tudom hová megyek, ha tényleg kiderül, hogy oda nem lehet menni többé.De ha valamiért nem lesz már Kelemen akkor nekem is marad Tidi,meg a magánja, mivel már írtam hogy nekem bevállt a szülésnél!
Megvárom Hangosz beszámolóját, hátha kiderít valamit!:-))
Calla, azért én nem csak rákszűrésre szeretnék még járni, mi jövőre tervezzük a másik babát azért írtam aggódva, hogy hová kell majd vajon járni?!
Macsek, ne aggódj a szülés miatt biztos minden rendben lesz, és jó élmény lesz neked is!A 32.-ik héten a kislányom kerek 2 kg-os volt, és 3300g-al született! Egyáltalán nem lett nagy!Nyugi minden ok.
Üdv:Manó
manóci
 
 


MSE, ha még szoptatsz, akkor lehet, hogy az "véd" meg a teherbeeséstől. De ne adjátok fel, előbb-utóbb visszarendeződnek a hormonjaid. Egyébként te az indexes felkészülős topikos mse vagy?

Anine, szerintem Mészáros bőven túl van az ötvenen. És csakis az a tudat vigasztalt a tapintatlansága miatt, hogy a te dokid jó szakembernek tartja és neked kifejezetten őt ajánlotta. :-)))

Hangosz, ugyeugye magánrendelő?

Manóci, azt tudod, hogy Kelemenből ott az utánpótlás is a MÁV-ban? Szerintem hosszú évtizedekre be van biztosítva a Kelemen vonal szülész-nőgyógyász fronton :-)))) Egyébként az ifjú Kelemen is szimpatikusnak tűnt.
Calla
calandrella
 
 


Sziasztok!

Macsek!
Tényleg ne izgulj, hidd el, hogy minden rendben lesz! Piroska jó doki és a szülésznők is rendesek, legalábbis akikkel találkoztam az osztályon. Gondolj csak arra, hogy milyen jó lesz végre találkozni a Babóddal! Jól emlékszel, Szona szept.-ben született, most múlt 6 hós. Azért akarunk már most tesót, hogy ne legyen sok korkülönbség köztük, jobban el lesznek egymással.

Calla!
Köszi a bíztatást. Még szopik a Manóm, de csak 4x egy nap. A mensim is visszaállt (elég korán, pedig gondoltam lesz még egy pár jó hónapom, de nem). Azért nem stresszelem magam, mert Szona is másfél év után jött össze.
Nem az az MSE vagyok, de megkukkantom a drusza topikját Kép

Üdv:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Calla, megnyugtattál, de nem is tudtam hogy létezik "kis Kelemen" is! Ez vicces,akkor tényleg be vagyok biztosítva!Kép)De az jó, hogy te már láttad, és neked szimpi!

Szonibaba, az én kis manóm most már 9 hónapos,de nekem is 6 hósan jött a .....nem várt!:-((De még ez is jó, van akinek már pár hetesen! Azért ez jobb!Szerintem a második hamarabb össze fog nektek jönni, mert mindíg az első a nehezebb,azt mondják!De azért nehéz lesz ám úgy, hogy egyik kicsi másik pici!Igaz később biztos tök jó! Mondjuk nagy korkülönbséget mi sem akarunk, de ennyire picit én nem merek vállalni!Mi úgy tervezzük, hogy 2,5 - 3 év legyen köztük!Meg jó lenne ha úgy jönne össze megint mint az első,hogy nyárra.Nagyon jó volt nyáron szülni.Az idő miatt is, meg képzeld csak én voltam aznap a szülőszobán!:-)))Reggeltől vajúdtam, és késő du.-ra lett meg!
De csak hajrá nektek!

Manó
manóci
 
 


Szonibaba!

Visszatérve egy régi kérdésedre, h mennyi az idelis korkülönbség a gyerekek között,csak azt tudom mondani, h nekem 6,5 lesz a kettő között, de ennek más okai is vannak, de nagyban szerepet játszott,h az orvosok szerint nem is lehetett volna több. Mégis lesz..nemsokára. De szerintem ideális a 3 év addigra kicsit pihensz, a szervezeted is, és jobban rá tudsz készülni a pici fogadására, de ezt mindenki máshogy érzi. ÉN ennyit szerettem volna anno köztük. De igy sem lesz gond, a lányom nem féltékeny most sem és szerintem később sem lesz az.


üdv, Csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Csajok,lehet változtatni az előző üzeneteken?
Kitti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kitti: én úgy tudom, hogy nemnagyon. Olyannal találkoztam már, hogy a szerkesztő alapos indokkal bizonyos üzeneteket törölt úgy ahogy vannak. Szerintem őt kérdezd meg.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Kitti
csak az üzenet írását követő 30 percben, hogyha az üzeneted jobb felső sarkában lévő kis noteszre kattintasz, később már nem.

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Jelenleg 32 hetes kismama vagyok, első gyermekünket várjuk, aki ha minden igaz kislány lesz.
Sajnos a hétfői szokásos vizsgálat után orvosom (Id.Kelemen Cs) közölte velem, hogy nyugdíjba megy, így nem nála fogok szülni. Nagyon elkeseredtem, mert meg voltam vele elégedve emberileg és szakmailag is egyaránt. 8 hetem van még a szülésig és most kell orvost váltanom. Várom mindenki jelentkezését, aki tud nekem tanácsolni b.milyen dokit aki szakmailag és emberileg is rendben van. Nagyon tanácstalan vagyok, eldöntöttem jövőhét folyamán döntésre kell jussak, az idő telik, nincs sok időm már.

Köszi

Gréta
ggréta
 
 


Szia Gréta,
az orvosod nem ajánlott valakit? Mégiscsak ha eddig megbíztál benne csak magafélét mondana. Amúgy ha leírod milyen elvárásaid lennének szerintem többen segítenek neked. Én egy "nem" sztárdokihoz járok a kórházba, de tökéletesen megvagyok vele elégedve.
anine
 
 


Szia Anine!

Igen, a fiát ajánlotta, de sajnos nem sok jót hallottam róla. Különleges elvárásaim nincsenek, csak annyi hogy legyen szakmailag és emberileg is egyaránt megbízható.
Te kihez jársz?

Gréta
ggréta
 
 


Szia Macsek!

Ezek szerint 1 hét különbség van köztünk, én most vagyok 32 hetes, én is 8 kilót híztam, nekem sem nagy a hasam és az én babám is kb. 2 kg-ot nyom. Szerintem ez tejesen ideális, nem lesz óriás bébi. Véleményem szerint 3 kg fölött fog megszületni de ez egyáltalán számít óriásinak.

Gréta
ggréta
 
 


SZIASZTOK !Meglepve olvastam a Mészárosról irtakat ,én 4 gyereket szültem nála mindig rendes volt. minden gyerekről van video felvételem is , nagyon alapos és jó diagnoszta. De már 62 éves lassan nyugdijba megy , keresem az utódját a MÁV-ban segitsetek.Köszi Astra
astra
 
 


Szia Ggréta!!

Mi is egyidősek vagyunk Macsekkal,én máj. 31-re vagyok kiirva de a doki szerint kb. 2-3 héttel tuti előbb leszünk meg. Én is 8 kg hiztam, és 2 kg körül van most a babám. NEkem kisfiu lesz. De még nem tudom mekkora lesz mire megszületik szerintem is kb. 3 kg körül.

szia,CSilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!

Gréta, én is id. Kelemenes vagyok, de én már tavaly nyáron megszültem.Megdöbbentem amit írtál, hogy nyugdíjba megy!Nekem se szólt egy árva szót se erről, februárban találkoztam vele utoljára a rákszűrésen, és úgy váltunk el, hogy jövőre ismét találkozunk, mert mi akkor szeretnénk a köv. babát!Kis Kelemenről miket hallottál???Nagyon érdekelne, mert én nemrég tudtam azt is meg, hogy létezik!:-))Ha nem publikus akkor légyszi írj az email-emre.(cím a profilomba)! Előre is köszi, és kitartás már nincs sok hátra! Találtál már új dokit?
üdv: Manóci
manóci
 
 


Szia Csilla, szia Gréta!!

Jó ezt hallani, hogy más is ugyanolyan cipőben jár. Nagyon remélem csajok, hogy egyszerre fogunk szülni!! :-)) Ja, de akkor enyém az a szülőszoba, ahol van kád is, le van stoppolva. :-))

Csilla, bocs hogy nem jelentkeztem! E-mail ott figyel mostmár nálad.

Gréta, az én orvosom eddig szuper (Koós-Hutás Piroska), de sajnos drága.

MSE, köszi a biztatást, izgulok de még van körmöm (valamennyi). :-)

13-án MÁV-ban szüléselőkészítő előadás (18 óra konferencia terem), gyertek el, ott tudunk személyesen beszélni.

Üdv:

Macsek
macsek75
 
 


Sziasztok!

Csilla, én is május 31-ére vagyok kiírva, csak nekünk kislányunk lesz. Te kinél fogsz szülni?

Manóci, én is meglepödtem hogy nyugdíjba megy az Id. Kelemen. A fiánál fogok szülni, május 2-án találkozom vele. Annyit hallottam róla, hogy az apja tanította mindenre nagyon lelkiismeretes, ugyan nagyon fiatal, de már jó pár szülést levezetett. Az apja szinte összes kismamája hozzá került most. Köszi, tényleg már nincs sok hátra.

Macsek, mi is megyünk párommal 13-án az elöadásra, ott találkozunk.

Sziasztok

Gréta
ggréta80
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a véleményeket a korkülönbséges dilemmámhoz. Férjem hajthatatlan, nagyon várja már a kistesót, már a nevünk is megvan, csak a baba hiányzik hozzá Kép

Gréta!
Én a Koós Hutás Piroskához járok és nagyon meg vagyok vele elégedve minden téren. Minden alkalommal jut egy kis ido a nem szakmai dolgokra is (lehet, hogy ezért kell sokat várni a rendelésen?) és szakmailag is nagyon profi. Igaz, hogy magánrendelése van, de azt hallottam, hogy a MÁV most már nem engedi, hogy az ott dolgozó dokik a kórházban fogadjanak magán betegeket. Nem tudom ebbol mi igaz?
Azért az elozo dokidtól nem volt szép húzás, hogy most szólt, amikor lassan szülni fogsz Kép
Remélem sikerül megtalálnod hamar a neked leginkább szimpi és megfelelo dokit!

Macsek, Gréta!
Jó szülés előkészítőt, majd meglátjátok milyen vicces, érdekes lesz. (remélem nektek is az a doki fogja tartani, aki anno nekünk)

Sziasztok:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

A helyzet az, mint utólag kiderült a dokim most tudta meg hogy nyugdíjba megy, ugyanis tudomásom szerint kényszernyugdíjazták. Amikor mondta nyugdíjba megy, én is kicsit nehezteltem rá, hogy ilyen későn szólt, de mivel nem jószántából teszi így nincs mit tenni.

Mi is kiváncsian várjuk az előkészítőt, remélem érdekes és hasznos lesz.

Sziasztok

Gréta
ggréta80
 
 


Gréta
Meg tudnád mondni hogy meddig dolgozik még Kelemen?
Köszi Nikk

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Szeretném elmondani, hogy én új vagyok itt ezen a fórumon. Most 17 hetes terhes vagyok, és a Koós Hutás Piroskához járok. Én nagyon elégedett vagyok vele és már sok éve járok hozzá. 2002-ben már szültem nála egy gyönyörű kislányt. Igaz sajnos császárral kellett szülnöm, de egyáltalán nincsenek rossz élmémyeim. Én ha lehet, mindenkinek a többágyas szobát tudom ajánlani, főleg aki először szül. Itt biztos hogy a többi kismama rengeteget tud segíteni, mind lelkileg, mind gyakorlatilag. Ha valakinek van valami kérdése, szívesen válaszolok.
bogi27
 
 


Szia Nikk!

Én úgy tudom, hogy most már minden második héten dolgozik csak, múlt héten voltam nála, így elvileg most a héten nincs.

Gréta
ggréta80
 
 


Gréta
Köszi szépen akkor majd felhívom Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Szia Gréta!

Ez tök jó, nagyon tetszik h te is máj. 31-re vagy kiirva, a lányok előbb jönnek, én csak tudom már van egy lánykám aki 3 héttel korábban jött, csak ő téli baba volt 6 évvel ezelőtt. A fiam állitolag szintén előbb lesz meg, mert a doki szerint egy héttel el vagyok számolva, plusz a hasam teljesen leszállt (nem tudom a pontos megfogalmazását), és a babám feje is kezd beilleszkedni.
Szóval én váltottam dokit, anno a Harsányihoz jártam, de ő átment a Rókusba, most a Szabó Györgyhöz járok,nem tudom ismered-e. A te dokidat, láttam már egyszer mikor helyettesitette az enyémet, ránézésre szimpi. Remélem jó doki is.
Szülésznőt fogadsz? Én nem mert állitolag mind nagyon rendes, elég csak dokit fogadni, bár tény h a szülésznők vannak velünk végig.
Milyen volt az előkészitő? én későn értesültem róla, nem voltam netközelben, pedig szivesen elmentem volna rá.Bár sok pihenésre vagyok most itélve. Gondolom szülésig már nem is lesz több. Mesélj róla. Vagy ha gondolod privát is lehet:csillagabor@freemail.hu


Lányok,

akik a Szabó Györgynél szültetek, remélem van ilyen köztetek, irjátok meg légyszi S.O.S. h végez -e gátmetszést, mert én nagyon szeretném elkerülni, és nem tudom ezt meg lehet -e beszélni vele?! Egy doki mennyire hajlandó szerintetek gátvédelemre? De bárki válaszolhat, főleg aki meguszta.


Köszi,

Csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Bár én Koós Hutás Piroskához járok és nála szültem, de mivel a gátvédelemről kérdeztél, gondoltam szívesen veszel egy kis bíztatást. Első babám volt és sikerült megúsznom a gátmetszést. Már a terhesgondozáson megbeszéltem a dokival, hogy úgy szeretnék szülni és ennek szellemében ajánlotta a szülésznőt is (Fazekas Zsuzsit). Málnalevél teát javasolt, hogy igyak és a szülésre mandulaolajat kellett vinnünk, azzal masszírozta a szülésznő az érintett területet. A teát nem emlékszem pontosan mikortól kellett inni, de csak a vége felé, mert az az izmokkal csinál vmit ha jól tudom.
Örülök, hogy így alakult, remélem másodszorra is sikerül megúsznom. Azt mondta a doki is és a szülésznő is, hogy így a kitoláskor kicsit jobban feszít, de szerintem megéri, hogy utána nem kell napokat kínlódni. Bár abban nincs tpasztalatom, csak hallomásból tudom, hogy nem egyszerű történet utána az ülés. Nekem csak a popóm fájt, de nem tudom, hogy ez a gátvédelem következménye-e vagy egyébként is fáj?
Hajrá-hajrá, remélem sikerül a dokiddal megegyezned!

MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?