Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szeretnék infókat kérni dr. Vajda Miklósról. Ismeri valaki?
Szültetek nála??

Előre is köszi a válaszokat.

hulcsi
 
 


Kriszta!
Dr Kanizsai Beátánál szültem mind a két alkalommal.Vele csak az a bajom, hogy nagyon szűkszavú, én meg állandóan zavarban voltam, így nem igazán tudtam a kérdéseimet feltenni. Illetve, hogy az UH-al nincs igazán jóba, legalábbis nekem mind a két gyerekemet NAGYON elmérte, a kislányommal az utolsó hónapban befektetett a kh-ba, mert méreten alulinak ítélte, így a folyamatos bőgésnek köszönhetően sikerült egy jó kis terhes-cukrot összeszednem, mígnem megszültem egy 3440grammos bébit. Másodszor is kicsinek mérte (pedig nagyon nagy volt a hasam!)de most , okulva az előző esetből nem akart befektetni, és meglepetésként szültem egy 4840 grammos óriás-bébit, aki nem lélegzett fel, mert annyira elfáradt (az ilyen nagy babáknál illene odahívni a gyerekorvost is), de szerencsére végül Kanizsai drnő kapott észbe és vitte oxigént adni, így nem lett semmi baja. Most ellenmondásosan fog hangzani, de ennek ellenére megbízom a drnőben, mert nagyon lelkiismeretes, és precíz(ellentétben velem).
Te kinél szülsz?

Hulcsi
Én "ismerem " a Vajda dr-t, és úgy tudom, hogy a meddőségi kp-ban dolgozik és valószínűleg ahhoz is ért, mert az a lány aki mellettem szült nagyon elégedetlen volt vele (ő, azért "maradt rá" mert nyaralni ment az orvosa). Lehet, hogy ha az elejétől Ő gondozza nem így bánik Vele, de pl; császározta és belevágott a baba fejbőrébe, úgy varrták össze. De nem akarom besározni mert ez csak 1 eset!!!!!!!!!!!!

Sziasztok
Borsolyka (már megint sok voltam, bocsi)

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Borsolyka!

Jól értem, hogy az első babádnál terhességi cukrod volt és a másodiknál nem? Pedig ilyenkor majdnem biztos, hogy a másodiknál is kialakul a cukor. Bár ha ilyen nagy súllyal született, akkor lehet, hogy nála is cukros voltál. Kanizsai drnő az, akinek a férje is ott dolgozik? Én Zsirainál fogok szülni, nála szültem az elsőt is. Ő cukrosokkal foglalkozik és nekem is terhességi cukrom volt.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 

 
 

Borsolyka!

Köszönöm az infót!
Hulcsi

hulcsi
 
 


Sziasztok!

Nyanya, gratulálok! Kép

Voltam benn körülnézni. Tetszett. Jó, hogy nem lehet utcai ruhában bemenni a szülőszobára. Volt éppen vajudás, de a szülő nők szemében nem látszott félelem. Nem úgy mint az első szülésemnél az Istvánba. Nekem nem jöttek be anno az alternatív módszerek, én a kádtól olyan rosszul lettem, hogy leállt a szülésem. Így nekem az bizti nem fog hiányozni... Mondjuk a labdát kipróbáltam volna, de nem halok bele, ha nem lehet.
Egy baba szobába bekukkanthattam. Szép volt. A dokival mondjuk nem találkoztam, de a személyzet nagyon kedves volt velem. Kép Így eldöntöttem, én is ott fogok szülni.

Niácska
niácska
 
 


Niácska

Az Istvánnál minden jobb, nagyon rosszakat hallottam róla. Barátnőm a terhessége közepén hagyta ott, mert be kellett feküdnie egy hétre és látta mekkora kosz van. Még szerencse, hogy időben mert császárral szült, de ez most a Hietés topik, úgyhogy nem szídom tovább. A Szabolcs nagyon tiszta, és más szempontból is jó választás.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!
Igen, gyanús volt a cukor nekem is, éppen ezért még szülés (vajúdás)közben is megmérettem a cukrom -nehogy baj legyen a babával-és normál értéken volt.
Látod, fogalmam sincs, hogy a Kanizsai drnőnek ott dolgozik-e a férje, mint írtam, nem egy szószátyár tipus, de kedves, intelligens nő.
Egyébként én sem akarom szidni a HIETE-t (tovább), mert az tény, hogy a szülőszobában nagyon jó lenni, semmilyen negatív élményem nem volt.
Ismerem a Zsirai dr-t, valamelyik babás oldalon (nem emlékszem pontosan)Ő válaszol a feltett kérdésekre.
És természetesen én is gratulálok a második csemetéhezKép
Borsolyka

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok!

Látom Ti már szinte kivétel nélkül rendelkeztek tapasztalatokkal...
Én még csak kezdő vagyok, 8 hetes. Azt tervezem, hogy a Szabolcs utcában fogok szülni. Olvasgattam, amit eddig írtatok, úgyhogy a kórházról már sok mindent tudok. Viszont még senki sem említette Murányi doktort. Tudtok róla valamit?
Ildi
ildiko32
 
 


Ildikó32
Bal oldalt a Segédleteknél találod a keresést. Keress rá a szavakra, hogy Murányi és írj be mondjuk 200 napot. Biztos találsz róla hozzászólást
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta (Nyanya67)
Köszönöm az ötletet.
Megnéztem, de sajna csak a meddőségi központos tevékenységéről van info.
Szóval a kérdésem továbbra is kérdés...
Ildi
ildiko32
 
 


Ildi
Nekem egyébként szimpatikus, de csak viziteken láttam. Azt hallottam róla, hogy jó orvos de szereti a pénzt. Ez nem saját tapasztalat.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Ildi,
Én is hasonlót hallottam. Bár tapasztalatom nekem sincs.
Niácska
niácska
 
 


Kriszta, Niácska
Hát, nekem most már van tapasztalatom. Megerősíthetem az általatok hallottakat.
Ildi
ildiko32
 
 


Jimbone!
Csupa-csupa jót hallottam róla, bár személyes tapasztalatom csak a szobatársam révén van (ti: az ő orvosa volt), de amellett, hogy nagyon dícsérte (a 2. gyerekét szülte nála), nagyon szimpatikus volt nekem is. (az anyagiakban is úgy tudom, hogy korrekt)
sziasztok

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Ildiko32! Ha egy mód van rá ne vállaszd ezt a dokit.Én (mostmár) ki merem jelenteni, hogy a pénzen kivűl más nem nagyon volt fontos a számára.Eléggé sunyimód adja elő, sokat kér(Ő KÉR !) és sztem szakmailag sincs a topon. Sajna nekem ő volt és senkinek nem ajánlanám!
zador
 
 


Jimbone!
Atalay doktornőt én is csak dícsérni tudom. Egy éve születtek nála az ikreim. A terhesség alatt is végig nagyon rendes volt, lehetett hozzá fordulni a legbugyutább kérdéssel is, nem nevetett ki, nem nézett le, sőt még lelkileg is pátyolgatott. Bármikor hívhattam mobilon, tudta ki vagyok, hol tartok. A szülésről nem sokat tudok mesélni, mert altatásban szültem császárral, de mivel korán jöttek a babák még egy hónapig a kórház vendégszeretetét élveztem. Ő ezalatt minden nap bejött hozzám, hozta a híreket a koraszülött osztályról a babákról. A minden napot úgy értsd, hogy hétvégén is, amikor nem dolgozott akkor is, minden reggel beszaladt és körbejárta a saját kismamáit hogy vagyunk, van-e valami problámánk. Az egy hónap alatt egyszer volt, hogy hétvégén elutazott, akkor pénteken külön beszólt, hogy ne várjuk. Hangsúlyozom ez már jóval szülés után volt! Nemrég jártam nála, és még egy év után is emlékezett nemcsak a nevemre, a gyerekeim nevére, a szülésem összes körülményére, de még arra is hogy hányas szobában feküdtem. A legkevésbé sem pénzéhes, anyagiaktól függetlenül figyel a kismamáira.
Tényleg csak ajánlani tudom.
Ha van még valami kérdésed szívesen válaszolok.
Edi
edi
 
 


Zador
Köszi az infót. Időközben én is inkább úgy döntöttem, hogy nem maradok nála. Pénzügyekben az általad leírtak stimmelnek az én esetemben is. A szakmai rész kibontakozását nem volt kedvem megvárni.
Ildi
ildiko32
 
 


Helyes döntés Ildi. Számomra is nagy boldogság ha egy ilyen dokitól "lebeszélhetek" egy pácienst. Sajnos emiatt valószinű, hogy a következő páciensétől majd többet kér. (Valahogy csak be kell hozni az elmaradt hasznot.) Kérlek, ha alkalmad adódik másokat is beszélj le erröl a pénzéhes alakról.
Zadora
zador
 
 


Zadora
Ígérem, megteszek mindent, amit csak lehet :-))
Ildi
ildiko32
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem, lassan bekapcsolódom az itt folyó társalgásba, lévén csütörtökön ultrahangon is bizonyosságot szerezhettünk arról, hogy harmadik csemeténk a pocakomban növekszik.
Ahogy a kórház ezen részlegét elnéztem, gyökeres változások nem következtek be. Azon kívül, hogy a betegirányítóban be kell jelentkezni minden a régi. Illetve mégsem, most órákat kellett az ultrahanghoz sorban állni. Régen ez nem volt. De miért nem tudnak egy nyomoronc ruhatári sorszámblokkot kiakasztani egy szögre, hogy ne kelljen roppantul kínos helyzetekbe kerülnünk, ki volt az utolsó stb. Máshol is meg tudják oldani, és közben persze minden orvos beviszi máshol is a betegeit soron kívül, ha éppen ez kell. Sorszám hiányában csak az ajtóban elhelyezett székekre mernek leülni a kismamák, mert félnek szem elől téveszteni az előttük következőket, hátha kimaradnak. Brrrr Balkáni egy helyzet, szerintem nem igényelne nagy végiggondolást és pénzt. Én már korábban is ajánlkoztam kisebb nyomtatványok kivitelezésével ingyen vagy anyagáron. Semmi foganatja nem volt. Most már nem erőlködöm. Csak sajnálom.

Bocsánat a puffogásért, de ha jól láttam, mindenkinek ez volt a véleménye. Persze lehet azt mondani, ugyan mindenki csak párszor jön egy terhesség alatt ultrahangra, azt majd kibírja valahogy. Végülis... Kép

Most, hogy kipuffogtam magam, önkritikát is gyakorolok, ugyanis rendkívül zokni vagyok mostanában (úgy látszik a terhesség kihat Kép ). Szóval meg akartam nézni, hogy melyik napon mettől meddig van ultrahang. A férjem nem tudom bármikor eljönni, hozzá is gondoltam igazítani a 12 hetes ultrahangot, ami az orvosom szabadsága idejére esik. Elfelejtettem!!! Nem tudjátok véletlenül az időpontokat?

Mindenkinek jó pocakoskodást kívánok! (nem mindig vagyok ám ilyen morcos, bocsánat)
Dorka
dorka
 
 


Dorka
Nem is tudtam, hogy időpontok vannak. Én mindig akkor mentem, mikor a dokim hívott. pl hétfő, szerda és péntek délelőtt. Hétfőn és csütörtökön a terhességi cukrosokat UHozzák. Akkor is lehet menni, csak többen vannak. Többet én sem tudok. Ez a sorbanállás tényleg idegesítő és semmiből nem állna kartonlapra számokat ragasztgatni. Ráadásul tényleg nem kéne lesni az előttem lévőt és elmehetnénk büfébe is közben, a sorszámból lehetne tudni, hogy hányan vannak előttem. Csak megkérdeznénk, hogy épp hányas van bent. Ennyire egyszerű és mégsem Kép Na persze időnként növekvősorba kéne raknijuk és ez marha nagy meló.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Dorka! Én úgy tudom minden nap 8-12-ig van UH. (szerdánként dr. Kanizsai, csak Őt tudom, mert volt az orvosom).Egyébként teljesen egyetértek azzal amit írtál, és nem neked kell magyarázkodni a "puffogásodért".Sztem sok kismama aranyba öntené a neved (köztük én is), ha sikerülne a sorszámosdit végigvinned.
Gratulálok a 3. gyermekhez!
Ki az orvosod?
Borsolyka

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Kedves Borsolyka és Kriszta! Kép
Köszi a biztatást, de én már annyi mindent próbáltam ezen a honlapon keresztül javasolni a kórháznak, segítséget is felajánlottam, de sajnos inkább ellenállásba és közömbösségbe ütköztem. Azt hiszem, ha ők nem akarják, mi hiába akarjuk (szeretnénk, kérnénk, könyörögnénk stb.).
Borsolyka: köszönöm a gratulációt és az információt. Lehet ebben a 8-12-igben valami igazság, mert én csütörtökön 12 előtt nem sokkal voltam, és akkor az orvos egyszercsak kinézett az ajtón, végigpásztázta a rá váró alig 20 kismamát, majd irdatlan tempóba kezdett. Azért rendes volt, de látszott, szeretne már végezni a uh-val. Nem is csak rendes volt, hanem az igazsághoz hozzátartozik, hogy az uh-zó orvosok közül őt kedvelem emberileg a legjobban, szakmailag viszont Hajdú doktornő számomra a "csúcs", de ez a két érzés jól megfér nálam.
Kanizsai doktornő nekem a legrosszabb pillanatban csinált uh-ot (amniocentézis előtt fél nappal), de akkor nagyon elment a kedvem, hogy legközelebb összefussak vele. Finoman szólva sem nevezném szószátyárnak. Szakmailag nem tudom, nem is tudhatom, hogy milyen, de emberileg... érzéketlennek bizonyult. Vagy a "tutira" ment. Nem próbált még egy iciri-picirit sem vígasztalni, hanem egyértelműen elutasító volt. Amniocentézis a biztos. Ebben persze igaza volt, csak ahogy mondta, ahogy nem érzett együtt velünk a döntés nehézségében még egy arcrezdüléssel sem..
Mindegy, régen volt. Az egy nehéz időszak volt. Szerencsére az amniocentézis eredménye jó lett, és azóta egy igen csibész, nagyon helyes emberpalánta lett belőle.

Hajdú doktornő viszont maximálisan velünk volt, mégha nekünk is kellett meghoznunk a döntést, hogy akarjuk-e az amniot vagy sem. Neki mindig hálás leszek ezért!

Köszönöm az információkat, jó éjt.
Dorka

Itt egy kép egyeskéről és az amnios ketteskéről:
Kép
dorka
 
 


Dorka!
Már korábban leírtam, hogy valóban sokszor nehéz megindokolnom, hogy miért választottam kétszer is Kanizsai drnőt. (Ha nem találnád, mindkétszer NAGYON elmérte, de itt kilókat érts(Csengét 2, 2 és fél kilónak saccolta (persze nem csak Ő, hanem rajta kívül még úgy három orvos!) 3440g-al született, Ambrust pedig (csak azért mert Csengét elmérte nem merte méreten alulinak titulálni) 3, 3 és fél kilónak, ehhez képes 4840 grammos óriás lett. Azt hiszem én a megszokás miatt mentem hozzá, bár becsületére váljék, hogy rendszeresen látogatott, sőt az Ambrust is!És nem pénzéhes, sőt kifejezetten zavarban van az egésztől (mint ahogy én is). Egyébként nagyon lelkiismeretes, az biztos, hogy nehéz vele szótérteni, de engem már megismert és így könnyebb. Mindezzel együtt ajánlom bárkinek, mert korrekt és bombázni kell kérdésekkel, mindenre kimerítően válaszol, ha az ember nem hagyja magátKép
(Az én "apróságaim" a profilomban bújkálnak)
Sziasztok

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok!

Mi múlt hét csütörtökön délelőtt voltunk UH-n. Szörnyű az az alagsor. Kép
A doki viszont nagyon rendes volt. Nekem eddig mindig úgy a hasamba nyomták a fejet, hogy fájt, most meg észre sem vettem. Csak a képernyőn látszott, hogy itt bizony vizsgálat folyik. Kép
A nemét is megtudtuk. Magam láttam. Kép Újabb fiúnk lesz.

Egyébként nekem nagyon pozitív élményem volt a wc-vel kapcsolatban. Régen láttam kórházban ilyen jó állapotot.

Dorka, gratula a harmadikhoz! Kép

Niácska
niácska
 
 


Sziasztok!

Atalay doktornőről én is csak jót tudok eddig mondani! Mi a tesómmal hozzá fordultunk egy igen komoly nőgyógyászati problémával, és annyira szimpatikus volt mindkettőnknek, hogy végül én is nála kötöttem ki (holott volt már nőgyógyászom egy ideje). Közvetlen, jópofa, nem hagyja magát az aktuális divatok által befolyásolni, körültekintő és alapos. Vidám természetű, van benne valami megnyugtató és tényleg emlékszik mindenre! Mikor a tesóm megmondta a vezetéknevét, elgondolkodva ránk nézett. Akkor mondtuk, hogy igen, ő is jelen volt mindkettőnk születésénél, bár az orvos az X.Y. volt. És 16 év távlatából beugrott Neki, hogy a tesóm születésébe anyu majdnem belehalt és ő volt, aki próbálta életben tartani, míg a műtőbe átviszik. Szinte mindenre emlékezett, még arra is, hogy jól be voltunk tojva, meg hogy szegény apám egyfolytában azt hajtogatta, hogy tudtam, hogy nem megy simán, tudtam... Kép Ráadásul szereti figyelemmel kísérni minden kisbabáját, mikor utoljára nála voltam, felfedeztem egy képet, és ahogy megemlítettem, rögtön áradozni kezdett, hogy ez a baba milyen kis kedves volt, hogy örül a képnek! A "technikaibb" részletek: a magánrendelőben van ultrahang is, egy másik szobában van elkülönítve. A férjével együtt szoktak rendelni - ez egy lakás egyébként az Örs vezér térhez közel. Nagyon kulturált, a váró olyan, mintha az ember a saját nappalijában ücsörögne, van TV, hifi, olvasnivaló a polcokon és újság az asztalon. A kanapé mellett vannak székek is, hogy biztosan mindenki elférjen - és amitől dobtam egy hátast: műanyag kisszékek, hogy a terhes mamák fel tudják polcolni a lábukat a várakozás idejére! Általában sokan vannak, de nem kell megijedni, mert bár segítőkész és alapos, ettől függetlenül nem húzza az időt. A múltkor heten voltak előttünk, mégis végeztünk másfél óra alatt. Nem kapkodott, mosolygott, pedig kérdezgettem olyan hülyeségeket is, amik ráadásul nem is aktuálisak. Csütörtökön megyek hozzá megint és nincs egy csepp szorongás sem bennem.

Bocsika, hogy hosszúra sikerültem, igyekeztem minden részletre kitérni.

Cserében elmesélnétek, hogy a Szabolcsban meg lehet-e oldani, hogy apa ne csak láthassa, hanem meg is foghassa a gyermekét? Az egyetlen, ami nem tetszik az egészben, az ez - bár kétségtelenül indokolt megoldás, főleg az influenzás időszakban, de én úgy sajnálom szegény apucikatKép
(Hozzáteszem, már előre, mert a babaprojekt még egy-két évet várat magáraKép )
Sziasztok, és még egyszerbocsika a bő léért!
bubcsika
 
 


Sziasztok! Kép
Borsolyka!
Az elmérés szerintem nem neki tulajdonítható hiba. Nagyon nehéz a mérhető méretek alapján kilót saccolni. Ő nem azt látja, hogy kövér-e a baba, hanem a comcsontjának hosszát, a baba hosszát, fejátmérőt. Ezekből saccolnak. Nálunk is tévedtek 1 kg-ot! Szóval ezért nem gondolom, hogy nem ért mondjuk az ultrahanghoz. Legfeljebb nem olyan profi, mint egyesek. Gondolom a nagyon tapasztalt szonográfus a mamát és papát látva azért jobban tud következtetni a baba várható méreteire, de ezek persze szubjektív megítélések.
Nekem pusztán a nyerssége és a számomra akkor nagyon áhított bátorításának hiánya zavart. Mindegy, elmúlt.

Niácska!
Köszönöm a gratulációt Kép Az alagsor tényleg elég vad, de én azt már észre sem veszem. A tisztaság fontosabb lenne az osztályos vécékben. Nem tudom, hogy két év óta azokkal történt-e valami, mert akkor döbbenet volt. A szobákhoz tartozik mosdó és vécé. Egyik undorítóbb volt, mint a másik. Nem tudom finomabb szót arra, hogy rozsdás,eszméletlenül ócsak, koszosnak tűnő (remélni tudtuk csak, hogy tűnő), vedlett, mint egy rossz pályaudvari mellékhelyiség.
Az alagsori most tiszta volt, nem fényűző, de legalább láthatóan tiszta. Papír nem volt, kéztörlő vagy kézszárító sem. Ez egy nőgyógyászati intézményben szégyen.

Bubcsika!
A Szabolcsban a papa bent lehet a szülésnél (már 2000-ben is biztosan így volt), megfoghatja a babát, sőt, ő vághatja el a köldökzsinórt. Elkísérheti a babát fürdetésre a szülés után. Szóval ezzel szerintem nincs gond. Persze, ha látogatási tilalom van, meg járvány, akkor biztosan mindez nem lehetséges, de reménykedjünk, hogy akkor pont nem lesz ilyesmi. Kép

Jó éjt!
Dorka
dorka
 
 


Dorka,
Én két vécében is voltam. Kép Ott ahol a bejárat van jobbra és az újszülött osztály szintjén is - kezelőnél. (2 hete szült a barátnőm, őt látogattam meg) Mindegyik tiszta s rendes volt...

Ha járvány van, akkor lezárják a kórházat? S nincs semmi látogatás?
S szülés után meddig marad a papa? Amig le nem kerül osztályra a kismama?
Még egy kérdés: a kezelőben kit kezelnek?

Üdv
Niácska
niácska
 
 


Niácska
Szülés után a férjem végig velem volt (kb még két órát voltam a szülőszobán), aztán a babamamaszobába is bejöhetett egy kicsit, a baba nem volt ott. Ide lehet, hogy csak azért engedték be, mert egyszerre szültem a szobatársnőmmel és az Ő férje is bejött. A szobába utána már senki nem mehet be csak a látogatási idő alatt, amikor a babák nincsenek ott. A látogatást elég szigorúan veszik.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!
Tehát, ha jól veszem ki a szavaitokból, amikor látogatás van, nincs remény arra, hogy a papa megfoghassa a kicsit, csak üvegen keresztül örömködhet Neki? Vagy napközben, ha meglátogat, le tudom csempészni esetleg egy kis simire? Ne haragudjatok, hogy ilyen körülményes vagyok, de valahogy nekem fontosnak tűnik, hogy a baba a kórházban töltött napok során is tudja, hogy van neki apukája is, valamint apukának sem tesz rosszat szerintem, ha már a kórházban a kezébe tudom nyomni a gyermekét - elvégre Ő is megdolgozott érteKép
bubcsika
 
 


Sziasztok!

Dorka!
Én sem gondolom, hogy ez kizárólag az Ő hibája volna és nem is akarom hosszasan részletezni (de azért elég komoly kálvárián mentünk keresztül a "retardált" babánk miatt, mert az, hogy 3,5 kg Kép, vagy 4,8 kg KépKép, az majdem mindegy). Mindezek mellett, nyugodt szívvel ajánlom bárkinek, mert nagyon lelkiismeretes és a szülsnél Ő is komoly partner és segítség (egyébként már Ő maga is szült.) (Kanizsay drnő)

Bubcsika!
Ez a kh. tele van olyan szabályokkal -legalábbis szerintem-, amelyeknek persze van értelme, de már sok más kh-ban elavultnak tekintik és jónéhány éve lazábban fogják fel. Én ezért írtam fentebb, hogy ez nem bababarát, hanem orvosbarát kh.
Valóban az apuka akkor foghatja kézbe legközelebb csemetéjét, amikor hazafelé viszi (de, egyébként én is "kicsempésztem" a folyosóra Kép)
A baba-mama szobában, 2004. évi februári állapot szerint, akkor sem lehet látogató, ha nincs bent a baba (ezen szabályról a véleményem, szintén ld. mint fent).
Én úgy tapasztaltam, hogy ezt a kh-at a szakmai jóhíre miatt választják sokan a szülés helyszínéül. (A szülőszoba, bár nem alternatív, de nagyon kellemes légkörű, csak pozitív élményem van.)
Minden jót és mindenkinek szívből gratulálok!!
Borsolyka

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Te Borsolyka Te!
Az istent kerestél ilyen korán ébren?!Kép
Tegnap beengedtek simán az usziba, Tök jó volt!

Sziasztok mindenki!
Bocs a közbekotyogásért!

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok,

jól van, majd én is bűnözni fogok, csak nem szedik le a fejemetKép Meg egyébként is, mire én szülök (két év legalább), addigra ki tudja, mi változik ott is! Egyszóval tök hülye vagyok, hogy már előre ezen filózomKép
A szülőszobáról nincs kedved mesélni kicsit? Az EDA-val kapcsolatban pedig: 24 órás EDA szolgáltatás van? Előre kell jelezni, ha azzal szeretne valaki szülni?

(Már megint a hülye kérdéseim, amik százszor változhatnak, mire oda jutokKép)
Köszönöm szépen!
bubcsika
 
 


Bubcsika!
Nézd meg a "Archiv 2003 December 16" archivot. Annó tettem fel egy kis alaprajzot a szülőszobáról. Egyébként érdemes kicsit visszaolvasni.
Anesteziológus mindig van ügyeletben. Szerintem bármikor kaphatsz EDA-t, de azért jelezd a dokidnak, az a tuti.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Rékacs!
Tudod kiverte az álmot a szememből az a drága 10 kg-os bébim, aki -természetesen- éhes volt. Megaztán ez a nagy meleg megvisel még engem is, hát még titeket (mármint a babásokat)...

Bubcsika!
Nekem nagyon szimpatikus dolog, hogy évekkel a szülés előtt már így készülődsz és hangolódsz a babavárásra és a szülésre.
Én kétszer szültem a Szabolcsban először 2001-ben, másodszor pedig az idén.
Sok történetet olvastam más kh-ak szülőszobáiról is, ahol mindenféle "alternatív" módszerekkel segítik a vajúdó nőt.
Nos ez itt nincsen, sőt beöntést is adnak, de nekem, -igaz, hogy nincs személyes összehasonlítási alapom- mégis úgy érzem, tökéletes szüléseim voltak.
A szülőszobában azt csinálhattam, amit akartam, a folyosóra is kimehettem, a párom és az anyukám felváltva jöttek be a végén, mert az EDA-val már nem lehet felállni. (És még a takarítónő is kedvesen mosolyogva fogadott, gratulált, stb.)
Az első alkalommal egy hónapot élvezhettem a kh. vendégszeretetét, először a 2. emeleti,majd a kialakult terhescukrom miatt a cukros osztályét is.
Az első alkalommal indított szülésem volt, mert a cukrosoknál fenáll a méhlepény gyors öregedésének esélye, így nem vártak, amig a baba jelzett. Ekkor hajnalban az osztályon kaptam a beöntést, a második alkalommal a szülőszobán, de egyik sem volt kellemetlen vagy egyéb rossz érzés a számomra, pedig nagyon rosszul tűrök mindenféle orvosi beavatkozást.
Mindkét alkalommal kaptam EDA-t, öszesen 4 aneszteziológussal volt dolgom (nem találtak vénát, stb.) mindegyik szimpatikus, segítőkész volt, bár az egyik hölgy igen nyers modorú volt, de végül ő is "megenyhültKép".
A vajúdás alatt végig diszkrét félhomály volt, kicsit lehúzták a redőnyöket, illetve a két órás megfigyelés alatt is, bár ezt nem tudtam a gyermekeimmel végigélvezniKép.
Összességében;
persze, hogy minden szubjektív és mindenkinek más-más fontos, de mégis le merem írni, hogy bátran menjen a Szabolcsba szülni (ja, és nem volt választott szülésznőm, mindkétszer nagyon fiatal szülésznőm volt, csupa jót tudok mondani róluk), aki számára nem annyira a külsőségek, hanem inkább a biztonságot nyújtó szakmai tudás a mérvadó.

Nagyon hosszú voltam, bocsi, de olyan jó ezekre visszaemlékezni...KépKép

Borsolyka

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Borsolyka, gratula a két porontyhoz. Kép

Én ma voltam vizsgálatok. Teljesen korrekt volt. Az Istvánban sosem kaptam semmiféle leletet, csak befirkantott a doki a kiskönyvbe valamit olvashatatlanul, s annyi. Most meg nyomtatásban kaptam véleményt!! Kép

Pénteken megismerkedek a laborral is. Sokat kell majd várni?

Niácska
niácska
 
 


Sziasztok,
Nyanya, köszönöm, láttam, végigolvastam az egész topikotKép
Borsolyka, annyira élveztem a beszámolódat! Tényleg érdekel minden részlet, szeretem a dolgokat elképzelni, nagyjából eltervezni. Így túl nagy meglepetés nem érhet, szeretek tájékozott lenni. A beöntésnek nem örülök, igazából kicsit megalázónak érzem, meg valahol röhejesnek is - nehezemre esik jó arcot vágni, ahogy elképzelem, hogy görcsölök, azt sem tudom, mi van, túlélem-e egyáltalán, és akkor jön egy takaros kis cső a fenekembe és feltöltenek vízzel, holott már így is eléggé fel vagyok töltve. Aztán két görcs között jó esetben összeszorított ezzel-azzal rongyolok kilóhússzal a kló felé... Szóval ez így leírva viccesnek hangzik, de lehet, hogy nagyon nem tudnám értékelni adott esetbenKép
Olyan szülést szeretnék, ahol a kórházi dolgozók nem tipornak bele a kismama érzéseibe, csak azért, mert nekik nem szimpatikus, hogy ő fejjel lefelé akar lógni a szülőágyról, teszem aztKép Szeretném, ha a döntés jogát meghagynák nekem és a páromnak, ha apa is beleszólhatna, ha valami nem tetszik, utálnám, ha belekönyökölnének a hasamba, ha nem hagynának kiélvezni a magam módján az eseményeket, ha viszont pánikba esem, akkor megnyugtatóan és nem lekezelően válaszolnának a legnagyobb hülyeségre is. Úgy képzelem, hogy ilyenkor egy kismama nagyon sebezhető és túlérzékeny, ezt viszont nem "kipofozni" kell belőle, hogy ne hisztizzen, hanem igenis respektálni, hogy ő ilyen, ez esik neki jól, akkor hadd csinálja. Anya mesélte, hogy mikor a hugimat szülte, volt mellette egy másik nő, aki kis csinosan, fitten vonult be a szülőszobára, skatulyából kihúzott eleganciával és férjjel, hűvös magabiztossággal, majd, mikor megkapta az oxitocint és marhára fájt, kitört belőle egy sírógörcs és azt hajtogatta, hogy vígasztalják meg, mert most nagyon szenved és olyan rossz neki. Totál szélsőségesen viselkedett, a férje viszont egy szót sem szólt, csinálta, amit kért tőle a felesége. Na, ez szerintem felbecsülhetetlen - ha a hozzáértő személyzet is így áll a dolgokhoz. Utána az ember úgysem emlékszik, hogyan viselkedett, ha pedig igen, egy ilyen személyzettel nem lesz szégyenérzete. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nyafogós vagyok és igenis viseljenek el, de ki tudja, hogy kiből mit hoz ki ez az érzelmi vihar, hogy nem vagy ura a testednek és nálad sokkal nagyobb erők játszanak veled? Vagy nem jól gondolom?
Borsolyka! Szívesen hallanék részletesen a szüléseidről, akár magánban is, ha van kedved!
bubcsika
 
 


Sziasztok!
Niácska!
Köszönöm, nagyon büszkék vagyunk rájuk (igaz, a 3 éves leányzómmal mostanában nem könnyű az élet, az a fránya ön/éntudat...Kép )

A labor reggel (nem 100%, de így emlékszem) 7.15-től van tán 10-ig, érdemes korán menni (úgyis jobb azt az üres hasat mihamarabb megtömni! Kép, elég sokan szoktak lenni, de sürgetik a laborosok.

Bubcsika!
Egyenlőre ide írok, aztán, ha leszavaznak a többiek, akkor magánba.
A beöntés; én is tartottam tőle, különösen azért, mert gyerekkoromban kaptam beöntést és nagyon fájdalmas emlékeim voltak.
Ennek ellenére (valószínő, hogy egy "ici-picit" megnőtt a hátsóm) nem volt fájdalmam és meglepetésemre megalázó sem volt a szitu, valahogy olyan jól áthidalták a helyzetet. Amikor Csengét szültem, mint korábban írtam, terhes cukrom volt, és az osztályon kaptam a beöntést ott roszabb volt, mert tényleg sietni kellett és a közös WC-t kellett használni...
Viszont a szülőszobán ugyanabban a helyiségben van a beöntő ágy, a WC és a zuhanyzó, tisztálkodó szerek, törülközők, így teljesen rendbe tudod magad hozni, anélkül, hogy bárki megzavarna. Ja, és le is borotválnak a gátadon, de az sem ciki, bár azt otthon is meg lehet csinálni, márha van egy ügyes kezű férjed, mert ugy a pocaktól már látni bizony nem látod magadnak az alsó fertályadat (KépKépKép)
Nekem elég hosszú volt az első vajúdásom (12 óra), mer szegény Csenge még nem akart jönni Kép, ezért előre elhatároztam, hogy fogok kérni EDA-t.
7-kor kötötték be az oxitocint , délben repesztettek burkot. Ezt egy kb 30 cm hosszú, közepes vastagságú kötötű vastagságára emlékeztető tűvel végzik, de nem kell megijedni tul.képpen csak azér ilyen hosszú, hogy az orvos rá tudja fektetni a kezére és az ujjahegyéről éppen csak lelóg és megkarcolja a burkot. Nekem kellemetlen volt, de azért,mert a méhszájam nagyon ellenállt. 18.25-kor bújt ki a lányom, de én nem is igazán voltam magamnál. A köldökzsinór a nyakán volt, ezért oxigént kellett szívnom a fájásoknál, amit az Eda ellenére "remekül" éreztem, de tompábban, mint az EDA- előtt. Ez azért fontos, mert így tudsz nyomni, amikor kell.
Ekkor, egy 1 hete dolgozó szülésznőm volt, aki korábban már csinált nekem ctg-t és nem volt különösen szimpi, (Annamari), de a szüléskor NAGYON segítőkész és hatékony volt (pl.: Ő vette észre a ctg hangokból, hogy valószínű a köldökzsinór baba nyakán van, pedig ott sem volt, de "félfüllel" mindig odafigyelt), még most is ott dolgozik.
A gátmetszésemet észre sem vettem, nagyon szépen csinálta.
A szülés után 2 órát ott kell maradni a szülőszobán. Az én Csengém nagyon sírt, sztem azért, mert még nem akarta ezt a kinti világot, akkor kb. egy fél óra múlva odajött egy másik szülésznő (akit egyébként szintén nagyon dicsérnek mások, valamilyen Kati) és levitte az inkubátorba , gondolom zavaró volt a sírása, mert hangja az volt az biztos Kép, ígyhát ez engem egy kicsit rosszul érintett, de spongya rá...
A kórházi létünk maga volt a pokol. Nem volt hely a baba-mama szobákban, nekem nem indult be a tejem ezért egyes csecsemősök halálra stresszeltek, tulajdonképpen egyfolytában bőgtem. Szerencsére vége.
Ambrus egészen más történet. Már óriásira növesztettem a hasam, ugye nem számoltunk a méreteivel, mert az uh nem mutatta meg igazán. 2 nap túlhordás után 2 ujjnyira nyitott méhszájjal mentem a szülőszobára, kaptam egy kis oxitocint, meg burkotrepesztettek és indultunk a férjemmel a folyosói sétánkra. MOst sem volt választott szülésznőm, hanem az éppen beopsztott Julcsit sikerült kifognom. Aranyba öntöm a nevét! Minden jót el lehet róla mondani, pedig Ő is nagyon fiatal.
3 óra vajúdás után döntöttem el, hogy kérek EDA-t. Hát itgen jól tettem, mert amikor elindul kifelé az én óriásom, hát bizony erősen csillagokat láttam, még így is. A szülésznő csak annyit mondott, hogy "jézusmáriám mekkor ez a gyerek!!!" És kijött, húzták vonták az igaz, mert nem és nem bírtam kitolni. A párom is jól beleizzadt, mert ő is húzta hátra a lábam, hogy segítsen. Szegénykém nem tudott fellélegezni, mert annyira elfáradt, így oxigént kapott, azán felsírt. Egyébként ez egyáltalán nem jellemzeő rá, nagyon ritkán sír, inkább "szólít".
Na, most abbahagyom, mert nagyon unalmas és hosszú lett. Ha bármi kérdésed/etek van nagyon szívesen válaszolok!

Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Szia Orsi!

Köszönöm, tök jó volt olvasni TégedKép Mekkora lett Ambrus, hogy így megszenvedtél vele? Ha ennyire rossz volt, nem tudták volna növelni a fájdalomcsillapító mennyiségét? Vagy az már baj lett volna? Tényleg, ha azt mondom, hogy még mindig érzem, emeljék az adagot, akkor ilyet lehet? Vagy kilóra van kiszámolva és annál többet nem és nem kaphatsz, csak akkor, ha császározáshoz érzésteleníteni kell? Köszönöm!

Másik Orsi
bubcsika
 
 


Szevasz druszám!
Ambrus 4840 grammal született, és elég későn kértem fájdalomcsillapítást, talán ezért is hatott kevésbé. De, ez, mint a nevében is benne van nem érzéstelenítés, hanem csillapítás. Sztem arra jó, hogy nem legyen az a nagyon éles, erős fájdalom. Bár a fájdalomérzet is szubjektív, van aki nem éli eg olyan rettenetesnek. Nyilván ki lehet bírni, de én úgy voltam vele, hogy fölöslegesen minek szenvedjünk mégjobban. Így azért tudtam beszélgetni a párommal is, igaz van aki jobban szeret magába mélyülni. Azért végén, az igazi "karcolós" tolófájásoknál már én is inkább befelé koncentráltam.
Visszatérve a kérdésedre, ha teljesen elérzéstelenítenének nem tudnál tolni, amikor kell és nem tudna megszületni a gyermeked. Egyébként kérdezik a súlyod, biztos az is számít.
De, fontos, hogy idejében döntsél, mert ha kicsúszol az időből már nem kaphatsz. Ma már mindenkinek alapvető joga az orvosi beavatkozásoknál a fájdalomcsillapítás, ezt kiterjesztették a szülésekre is, így amikor beérsz (majdan egyszer...Kép), megkérdezik, hogy szeretnél-e. Ha akkor azt feleled, hogy igen gondoltál rá, akkor még függőben hagyják, de számítanak rá. Viszont, ha igazán szerencsés vagy, mint a barátnőm, aki otthonról ment és már beöntésre seem volt idő, akkor EDA-ra sincs, de minek is arra a néhány percreKép.
Képzeljétek! Amikor Csengével kh-ban voltam, volt egy kismama aki a földszinti WC-ben szült meg (épp pisilni mentem, úgyhogy sikerült végigélnem), a 3. gyerekét várta és későn értek be, azt hitte wc-re kell mennie (a tolófájás az egy nagyon erős székelési ingerhez hasonló), de nem, ígyhát kicsúszott a kislánya. A kezében tartotta amig jött a segítség (a férje majdnem infarktust kapott a folyosón), másnap már jót röhögtek az egészen. Gondolom, majd mikor elmesélik a leányzójuknak születése romantikus történetét az is jó lesz...Kép
Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Kép Gratulálok, ez nem semmi súly!
Azt hiszem, nem leszek az a hirtelenszülő fajtaKép Anyut velem megcsászározták. Az öcsémmel 12 órát vajúdott, mire megszületett. A második tesómmal szintén sokáig vajúdott, mire megszülte, plusz még meg is kellett utána műteni, mert a régi császár mentén szétszakadt a méhe. Mindhárman szép nagy babák voltunk, ketten alulról horzsoltuk a négy kilót, a harmadikunk pedig négy fölé sikerült - szóval szép kilátásokKép Ja, és mindehhez tudni kell, hogy anyu kb. 160 cm és alapvetően vékony testalkatú. Az elefántbébikre nem igazán van magyarázat, viszont nekem esélyem van a hajlam öröklésére, pláne, hogy a párom sem az az apró termetKép Úgyhogy ha majd tőlem megkérdezik, hogy kérek-e csillapítást, szerintem nagyon határozottan fogok igent mondaniKép
Megfogalmaztad az óriási dilemmámat: menjek be minél hamarabb, hogy nehogy lecsússzam az EDA-ról, vagy inkább minél később, hogy megússzam a beöntést?! Kép
Én is ismerek olyan történetet a barátnőm szülésének idejéből, hogy beérkezett a kismama és a kispapa, de már annyira előrehaladott volt a dolog, hogy a folyosó közepén anyuka sikkantott egyet, hanyattdobta magát és mindenki megrökönyödésére már bújt is ki a fejecskeKép Ennek örömére az újdonsült kispapa is lehátazott a rémülettőlKép Úgyhogy mire az ápolószemélyzet+dokibácsi megérkeztek, addigra a csaj már vinnyogott a röhögéstől, hogy nem elég, hogy a folyosó közepén szülte meg a babáját, de pluszban ennek örömére a párja is békés ájulatban hevergetett mellette, a dokiék meg nem tudták hirtelen, kit mentsenek, anyukát, a művével roppant elégedett kisdedet, vagy esetleg a mélykómázó apukát? Kép Apuka meg majd elmeséli, hogy remekül viselte a szülést, mert anyuka helyett ő érzéstelenedett el abszolúte önállóanKép
bubcsika
 
 


Sziasztok! Kép
Élvezettel olvastam a történeteket Kép
Most mi nyaralni indulunk Aggtelekre, de augusztusban újra jövök!
Addig is, ha kíváncsiak vagytok az én Szabolcs utcai szüléseimre, akkor lapozzátok fel az első oldalt ebben a topicban (én indítottam), ott meg is találjátok Kristóf születését. Bálinté nem tudom, hogy itt van-e, mert akkor írtam a "Dorka naplója" című babanet főoldalon megjelent naplót, amit azt hiszem, most nincs fent, de abban benne volt a második születéstörténetünk is.
Jó nyaralást, vigyázzatok magatokra!
Dorka
dorka
 
 


Dorka!
Nem lehet elolvasni a címeket amikert írtál, ha még itt vagy légyszi írd be úgy, hogy értsük!

Köszi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


első = első (azaz itt az archívban a "2001 máj-juni")
című = című
fő = fő

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Voltam vérvételen. Nagyon gyorsan ment, szinte senki nem volt. 8-ra mentem, s azonnal behívtak. Mondjuk a tű a nagyobb fajtából való volt, de a vérem alig akart így is kifolyni. 5 perc múlva már jöttem is kifele. Kép

Niácska
niácska
 
 


Sziasztok, én február 26-án szültem a kislányomat Bátorfi dr-nál, a szülésznő Julcsi volt. Őt nem választottuk előre csak épp ő volt bent. Én is csak jókat tudok mondani róla! Nagyon kedves volt, mindent elmagyarázott, minden tekintetben emberszámba vett. Bátorfi dr-ról pedig szintén. A legnagyobb mértékben elégedett voltam, nagyon odafigyelt ránk a terhesség alatt is, szüléskor is. A végére egészen jóban lettünk.
kisjuc
 
 


Sziasztok!

Lehetne egy kérdésem? Az EDA-val szültek tudnának mesélni, hogy milyen érzés volt a beszúrás, stb?

Köszönöm szépen!
Bubcsika
bubcsika
 
 


Sziasztok,
Én is a Szabolcs utcában szeretnék majd szülni, jövő héten mennék először oda (5 hetesnek számolom eddig magamat), hogy megy ott a terhesgondozás. Mikor először megy az ember, oda kerül ameliyk orvos éppen rendel, vagy lehet tudni, hogy melyik napokon éppen ki rendel. Oda érdemes utána járni, vagy magánrendelésre. Ti hogyan jártátok végig a terhességet? Ultrahangra mindig külön kell menni? Nagyon köszönöm
sueda
 
 


Sziasztok!
Niácska!
Ügyes kislány vagy, nagyon jól időzítetted ezt a babát (Kép), úgy látszik uborkaszezon van a laborokban is. Komolyra fordítva a szót én sem vártam ott 20 percnél többet egyszer sem.
Kisjuc!
A Bátorfi dokit én csak távolról ismerem, szobatársam szült nála, és nagyon dícsérte Ő is. A Julcsihoz volt szerencsém (ld. mint fennt), egy SZUPER NŐ!
Bubcsika!
Az EDA-nál az összes kellemetlenség annyi, hogy a bőrőd alá adnak egy fájdalomcsillapító szurit, ami eg pici szúrás, hogy aztán ne érezd a csövecske bevezetését. Nekem másodszor csak annyi volt kellemetlen, hogy már nagyon erős fájásaim voltak és mozdulatlanul kellett maradni. Úgyhogy érdemes hamarabb kérni, hogy biztosan kibírd mozdulatlanul, mert ha elmozdulsz, az nagy gáz lehet... (de, Veled úgysem történik semmi rossz! Kép)
Sueda!
Én Kanizsai dr-nőnél szültem a Szabolcsban, az Ő telefonszámát szívesen megadom ha érdekel. A többiek is biztosan segítenek tel. számokkal. Sztem olvass vissza a topikban és ha találsz számodra szimpatikusat kérd el valakitől a számát.
Én azt gondolom, hogy ez a legjárhatóbb út. (Ha, van valami speckó problémád azt írd le, mert az egyes orvosok más-másra specializálódtak)


Sziasztok, Jó nyaralást Mindenkinek!
Borsolyka

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok,
Köszi Borsolyka a tájékoztatást-elkérném tőled a Kanizsai doktornő számát is, magánrendelésre jártál hozzá? a legelejétől?,
Kisjuc, megadnád nekem Bátorfi doktor telefonszámát , Te hogyan jártál hozzá? Szeretném megismerni őket, sok jót hallottam róluk, még nem tudom, hogy ki mellett döntsek.
Nagyon köszönöm
sueda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: