Új privát üzeneted érkezett!

Boldog új évet Mindenkinek!

Mi sem buliztunk, megnéztünk egy jó filmet este, aztán szunya.

Ildus, én úgy tudom, ha zsebedbe lencsét teszel, az hozza meg a gazdagságot, a szerencsét , az egészséget, a békességet és még valamit csak az nem jut eszembe.

Így új év táján lenne egy körkérdésem, hátha tud valaki segíteni.
Szóval, kislányom január 9.-én kezdi az ovit, és jó tanácsok kellenének a beszoktatáshoz. Sajnos eléggé nehezen nyílik meg és félek, hogy nem tudom majd otthagyni még két hét után sem.
Esetleg, ha van valakinek valami jó ötlet, örömmel fogadnám.

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok!Túléltem a tegnapot!Éljen-éljenKépMégegyszer minden szépet és jót kívánok az újévre!Nálunk sem volt semmi féle buli,de az utcait élveztük ezerrel,éjfélkor!KépSzerencsére csak Dorkát nem zavarta,Õ 10-kor kidőlt és 8-ig aludt.KépIldus:engem is mindig noszogat a férjem a net miattKépMi lencsézünk,mint mindig.Du.meg rizskókot készítek./Nyami-nyami./Most mennem kell,de majd jövök még...

petergabi
 
 


Na akkor folytatom:az oviba szoktatás szerintem nagyon egyéni dolog.Mármint,hogy kinél mi válik be!Igaz,hogy Orsim 2.5 évesen ment bölcsibe és ott több idő van a beszoktatásra,de elég jól vette.Szerintem az az egyik fő,hogy ne érezze,hogy anya nagyon aggódikKépÉn legalábbis napi 2-3 telefont intéztem a dadusokhozKépIdőt kell hagyni nekik,hogy ismerkedjenek az újjal.Gondolom hasonló,mint a bölcsibe.Először csak pár óra,aztán jöhet az ottalvás stb.Nem könnyű,de menni fog!Bízz benneKép

petergabi
 
 

 
 

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok, és azt, hogy minden úgy alakuljon, ahogy eltervezi.

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Kata,
Az egész család lencsével a zsebében szaladgál Kép
Ovi: először ott lehetsz vele, aztán fél órára, 1-2 órára hagyod ott, majd ott ebédel és végül ott alszik. Tényleg az fontos, h. lássa rajtad, jó helyen van. Ha sír és úgy mész el, pár perc múlva már abbahagyja és játszik, mint a többiek. A sírás az neked szól, hogy nehogy elmenj Kép Ahogy egyre jobban megismeri a helyet egyre jobban megnyílik. Nem lesz semmi gond. Vannak nehezebb és jobb időszakok. Nálunk tavaly nagyon szeretett menni, aztán a téli szünet után 2 hétig sírva ment, aztán megint szeretett, mikor hogy. Mi sem szeretünk mindig mindent ugyanúgy. Ja, és szerintem ami fontos, h. ne az legyen, hogyha sír nem kell mennie - mert ugye otthon vagy. Így azt tanulja meg, hogy semmi sem kötelező, nincs rendszeresség stb. Szereintem!

Gabi,
Rizskók tényleg nyami!
ilduska
 
 


Csuklásra tudtok vmit, ami tényleg működik??????
ilduska
 
 


Ecsv! Boldog új évet Neked is!

Gabi, Ildi köszi, remélem tényleg nem lesz gond. Már nagyon aggódom, kiváncsi vagyok milyen lesz. Az az igazság, hogy eddig még nem igen hagytuk máshol, esetleg nagyiknál, de ott is csak max.2 órára és tényleg csak akkor, ha szükség volt rá.( Eddig előfordult vagy ötször ) Szerencsére nem alszik majd ott, mert itthon vagyok a kicsivel, így azzal nem lesz gond.
Viszont az ebéddel valószínű, hogy lesz bajunk, mert hihetetlen milyen keveset eszik és mennyire válogatós.
Majd beszámolok, hogy alakult.

Ildi, csuklásra a következőket tudom, bár szerintem már lehet, hogy tárgytalan:
- végy mély lélegzetet és számolj el 13-ig
- igyál meg 13 korty vizet
- egyél meg pár szem dianás cukrot

Remélem tudtam segíteni.

Minden jót!

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok!

Végre erőt vettem magamon és megitam egy jó hosszú levelet, de mielőtt elküldtem volna, véletlenül bezártam. Kép
Úgyhogy most rövidre fogom, mert nagyon mérges vagyok, hogy igy elbénáztam.

Először is boldog új évet kivánok én is mindenkinek!

Ilduska,
köszi az érdeklődést, Márknak csak egy kis hőemelkedése lett az oltástól. Gondolom nálatok most kimaradt a 4 hós oltás, ugye? Remélem mostanában gyakrabban összefutunk majd a rendelőben tanácsadáson, igaz sajnos nem nagyon tudunk beszélgetni a gyerekek miatt.

Jamina,
Köszi a reklámot! Kép

A pelusokról: rajtam keresztül lehet rendelni a repel@freemail.hu cimen. Jamina már megadta a linket, ahol bővebben olvashattok róla, de azért leirom én is: http://www.gportal.hu/portal/pelus/
Aki szereti a Libero, Babylove vagy Roaamann pelust, annak szerintem ez is beválna, és azért jóval olcsóbb, mint azok. Szóval ha valakit érdekel, csak irjatok.

Kata,
Szerintem nem Ilduska csuklik, hanem valamelyik gyerkőc, nem? Kiváncsi lennék, hogy a dianás cukor milyen hatással lenne rájuk. Kép

Gabi,
tegnap valami front lehetett, mert nekem is migrénem volt. Féltem is, hogy nem fog elmúlni estére, de szerencsére a kávé + Algopyrin nekem is segitett.

Réka
remka
 
 


Kedves Társalgótársak!

Boldog Új Évet és jó egészséget kívánok Mindenkinek, különösen gyerekeinknek!

Rég jelentkeztem, sajna sürü ünnepek voltak. Először is a karácsony este oly jól sikeredett, hogy Anyukámék el is utaztak egy hétre, hogy kipihenhessük egymást (ühüm-ühüm)...
Aztán Kispeti, azaz Öcsike nem akart enni - tudjátok, ő főleg másAnyuka tejet kap - csak a cicimen cumizott egy kicsit. Két hós most, nekem meg éppen tejbelövellésem volt.
Aztán, az alábbi betegségeket sikerült egyszerre kipróbálnom: homloküreggyulladás (ezt diétával mára kikúráltam), mellgyulladás, ugye magas lázzal cifrázzzzzzzva,most láz nincs, csomók még vannak, és hát persze a fejfájás, amitől sokatok is szenvedett a napokban.Mellszívóm elő, sajnos kampec, kézi fejés nem akar menni egyelőre. Úgyhogy nem voltam magamnál pár napig. Viszont legalább egyben le lett tudva. Praktikusan voltam beteg. ha-ha-ha.
Ezt még vettem volna valahogy segítséggel, de amikor még egy gyermeknevelési lelkifröccsöt is kénytelen voltam végighallgatni udvarias és tisztelettudó viselkedésem következtében, hát elszakadt a cérna - mert hát ugye az igazság....

De legalább rájöttem, hogy ha ki van bőgve vkinek a szeme egy kis kamillás borogatás éjszakára és tuti gyönyörű másnap reggel.

És sajna tényleg a fejemre nőtt az akaratos kislányom ez igaz, igaz, igaz.
De újévi fogadalmat tetettem vele és tettem én is: ezentúl jókislány lesz, szótfogad nekem én pedig ezt számonkérem rajta. Eddig működik (tegnap este óta). Kiváncsian várom az eredményt.

Vidítsatok feel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pleeeeeeeeeease!
Biztosan voltak aranyos dolgok karácsony , újévben!
Pl. Zsuzska (két éves): nem bírok Apával!
Tesóm a Zsuzska"szörnyeteg" bébifonjára utalva: Zsuzsi riasztója be van kapcsolva??

Meg ilyenek.

Sok pusz mindenkinek!

Zsuzsi

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Szép estét!

Réka, lehet tényleg igazad van és Babócának kell a csukláselleni recept: akkor ajánlhatok egy kis kávéskanálnyi citromlevet.
Én ünnepek alatt elég sokat csuklottam, lehet abból gondolhattam, hogy Ildinek kell.

Zsuzsi, hát nem unatkoztál az ünnepek alatt. A Család hogy viselte betegségedet? És főként a gyerekek?
Szabad megkérdezni, hogy végül is kitől tudták tejet szerezni?

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok

Örömmel olvastam a találgatásokat a csuklással kapcsolatban Kép Tényelg nem írtam, hogy kinek kell... általában a gyerekek csuklanak, de tegnap ÉN voltam a kiszemelt. 100 éve nem csuklottam, de tegnap bepótoltam, nem akart elállni semmitől, már fájt a gyomrom, minden bajom volt, végül kínomban megettem egy fél zacskó sós csipszet, ez segített, merem ajánlani Kép Amúgy Kata nagyon köszi a tippeket, sajna dianás cukor nem volt itthon.

Zsuzsi,
Látom nem unatkoztál az ünnepek alatt Kép Vidítanálak, de sajna semmi jó nem jut az eszembe. De majd azé próbálkozom. Kép

Gabi,
Ma máris volt szerencsénk a dokihoz. Fiúcskát vittem, mert nem szűnik a nátha és az evése is aggasztó. Nagyon szimpatikus a doki.

Felkelt a babó, megyek, majd folytatom holnap.

Jó éjt!
ilduska
 
 


Naaa, mindenki az én folytatásomat várja, azért nem írtok? Kép Kép

Réka,
Bizony kimaradt és mos tuti nem kapja még meg Kép Kép
Jó, h. Márk jól viselte az oltást.

Csajok most megírom a frankót! Kép
Név nélkül, mert azért én még mindig az a szerény lány vagyok Kép de most kikívánkozik belőlem, nagyvonalakban
az történt, h a fiam, mint tudjátok dec elején tiszta náta lett és kötőhártya-gyulladásos. Akkor szóltam a dokinőnknek, hogy mi a helyzet, telefonon megegyeztünk mit tegyek, pár napra rá, mikor nagyon rosszul nézett már ki, telefonáltam, hogy elviszem, akkor mondta a telefonon, hogy semmi szükség rá, de én erősködem, mire ő jól van megvárom - pedig még volt a rendelésből fél óra. Ott kaptunk szemcseppet, orrkenőcsöt. Csak nem javult, azt is tudjátok, hogy karácsony előtt belázasodott, és akkor telefonátam, hogy jöjjön ki, de nem jött, mindig mondta, hogy mehet tovább a szemcsepp, nem baj, ha kicsit lejárt már, max. nem hat annyira, de baja nem lesz tőle......!!! Napjában hívtam egy párszor, de mindig az volt, hogy sok helyre kell menni, stb. Ez már a 4 éves huza-vona után volt mindennek a teteje, mindig minden baj volt, ami nem is a tárgyhoz tartozik. Onnantól kezdve, hogy milyen színű a ruhánk, egészen odáig, hogy a gyereknek milyen frizurát vágassak. Ha mondott vmit és azt csináltunk, akkor legközelebb az volt a baj, és megkérdezte, hogy ezt meg ki mondta magunknak stb. A gyerek betegsége valahogy eltörpült a maga hülye szülő traktálás melett. Ha kiderült 600 magánorvos után, hogy mi baja a gyerkenek, ő tuti aszonta, hogy ez nem az. Ja és mindenre megoldás a ZSÍR és az OLAJ. - csakhogy tudjátok. Kép Nem is részletezem, mert olyan ideges leszek, h. elájulok mérgemben. Minden vizsgálatra pik-pakul felöltözve, úgy h. neki tetszen, anyuka ruháján ne legyen fekete, mert az fusztrálja a gyereket, depressziós lesz tőle, félni fog. A gyerek haja megcsinál, h fél szál se lógjon ááááá pedig aki ismer tudja, hogy amúgy is rendesek vagyunk!!! de így is mindig megkaptuk a magunkét. Úgy jártam a vizsgálatra, hogy a gyomrom egyben volt, h. már megint miért kapjuk meg a magunkét. Na befejezem. Lényeg, hogy eldöntöttem végre, hogy orvost váltunk. Hosszú időbe telt, mert én nem vagyok, amolyan váltogatós ember, én tűrök, és persze ilyen kisvárosban cikinek is tartottam a dolgot, de beláttam, h. a gyerek egészsége az első.
Szóval elvittem az új nagyon aranyos doktorunkhoz a fiam. És kiderül, hogy 1HÓNAPJA BE VAN GYULLADVA A FÜLE! Sírhatnékom van, komolyan!!! Kép Kép Kép Én érzem magam felelősnek, hogy nem vertem be az ajtót, szegénykém mit élhetett át, hát kérem ezért nem alszik és nem eszik már dec. eleje óta. Már potyognak is a könnyeim. Szegény fiam. De örülök, hogy megvan a betegség, és most már MEG FOG GYÓGYULNI! HÁLA AZ ÚJ ORVOSUNKNAK! KÖSZÖNJÜK!!!

Ennyi, megyek is jól kisírom magam, én állat! ciki ide, ciki odával foglalkozom! ÉN HÜLYE!
Majd jövök, ígérem felvidulva! Kép

szomorúIldus
ilduska
 
 


Sziasztok!

Most vagyok egy kicsit, míg a Babók alszanak!

Hát, szomorúIldus, ne legyél szomorú! Gondolj arra, hogy most már Kicsi Fiad bizti meggyógyul! Kép Reméljük minél hamarabb! Nem semmi, azért amit írtál. Hihetetlen, mik vannak!
Miért nem váltottál hamarabb? Amúgy D. már jobban van? A fogfájásnál szerintem csak a fülfájás rosszabb, és mivel Babócádnak még nem igen vannak fogai, így biztos nagyon fájhatott neki.
Azért nem semmi, hogy egy doki mit meg nem enged magának! Szerencsére nekünk nagyon rendi orvosunk van, nem panaszkodhatok.
Amúgy a dr. mit szólt ahhoz, hogy váltottatok? Nem kérdezte, miért?
Be kell fejeznem, mert kelnek a gyerkőcök! Ti hogy tudtok úgy gépezni, ha nem alszanak? De jó nektek!
Ja raktam képet fel a profilomba, ha esetleg valakit érdekel! Sajnos a Kicsiről már nem fért fel! Majd időnkét váltogatom, de ezzel is megszenvedtem!
Most már tényleg megyek, mert már a fülemen lóóóóóóóóóóóóógnak!
Ildus, gyógyulgassatok iziben! És ne légy szomi!

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Ildus:Képszerintem annyit bőveb megérdemel ez a némber,hogy a neve nyílvánvaló legyen mindenki elött!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ne csináld már,hogy még Te próbálsz emberséges lenni!Egy ilyennel,akinek nem a gyermek az első,hanem minden más.Hogy jön ahhoz egyáltalán,hogy kritikát alkosson rólatok?!Most komolyan fel vagyok háborodva,nyugodt szívvel írd ide a FRANKÓT,hogy a jövőben ne is legyen már alkalma más babákkal/szülökkel szórakozni!Egy hónapja nem látta,hogy mi a babád baja?Akkor mivel is foglalkozott helyette?Simán félrekezelte?Na inkább befejezem most,mert magam is megbánom ha....De látod Téged igazol az élet,hogy jól döntöttél:ÚJ ORVOS KELLETT!!!!

petergabi
 
 


Sziasztok!
Ildus!
Engem is elszomorított, ami veletek történt. Sajna én sejtem, ki ez a "némber" és nem Ti vagytok az elsők, akiktől panaszt hallok. De a lényeg, hogy végre megvan a baj! És ki most a dokitok?
Nekünk tavaly volt olyan hetünk, amikor Dorka nagyon sokat sírt. Dokinénink azonnal jött, végig vizsgálta. És mivel semmit nem talált, el kellett mennünk a fülészetre, mert azt mondta, még ez okozhat olyan fájdalmat szegény babóknak, amitől ennyire sírnak.
Szép napot mindenkinek!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Ezer köszi az egyetértést, bíztatást! Kép Már megnyugodtam.

Kata,
Kellet volna hamarabb, csak mindig visszatáncoltam, mondtam, h. jó lesz, mert mivan, ha az ügyeletre kell menni és ő van, a régi doki... Egyébként nem tudja, alattomos dolog, én tudom, lehet, h. oda kéne állni és elmondani mindezt?! Nem tudom. Lényeg, hogy nem kell odamenni, elkéri a kartonodat az új doki. És emelett döntöttem. Nem árt, ha gondolkodik, hogy miért is mennek el tőle.

Felébredt a kis drága, itt ül a kezemben. Huncut ám, mert kiköpi az orvosságot. Ugye eddig csak anyatejet + tápszert kapott, most meg eperízű cuccot próbálok belétömni.... nyakában landol az egész.

Gabi,
Bírom a stílusod! Járok hozzád majd korrepra Kép
Nem írom meg, ugyis ráismer, aki akar! Látod, járnom kell arra a korrepra Kép Kép Kép
Nem mondod, h. Te is a Gabinál szültél???? Én is, 2x is. Zsancit én írányítottam hozzá, meg a Balogh dokihoz. Olyan aranyosak!

Szilvi,
Ugye, Te tudod ki a "némber". Nem vok egyedül a problémával tudom.
D. nem is sírt igazán, csak néha - néha, mosolygós baba, az tünt fel nekem már régebben, hogy kezdett nagyon nem enni és éjjel sem aludtunk szinte semmit és persze a takony meg a szempirosság.

Megyek altatom a nagyobbat.
Majd jövök.
ilduska
 
 


Kedves Anyukak,
mar regebben kerdezgettem nogyogyaszrol Esztergomban. Az lenne a kerdesem, keresem, tudja-e valaki, hogy az Orgovanyi doktor hol, mikor rendel, esetleg a telefonszamat.
KOszi.
R.
rahel
 
 


Szia Rahel!
Orgoványi dr. otthon rendel. A háza a körforgalomnál van, ha a városból mész kifelé, a körforgalom előtti buszmegállónál a sarki ház az övé. Tel.számot inkább priviben, ok?
Jamina!
Én is megtaláltalak!!! Asszem...;-))
Ildus!
A lényeg, hogy most már jó kezekben vagytok!!! Szorítok, hogy mihamarabb meggyógyuljatok!
Jó éjt!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Szilvi, koszi szepen, a szamat legyszi kuldd el a raahel@freemail.hu cimre. koszi szepen.
R.
rahel
 
 


Rahel,
azért azt vedd hozzá, hogy Orgoványi rengeteget dolgozik, rengeteg nőt elvállal -legalábbis 2 évvel ezelőtt még nagyon így volt. Tudom, hogy sokan szeretik itt is (asszem, ecsv szült nála), de én pl. nem kedvelem -ez azért ne legyen mérvadó Neked Kép De az én egyik barátnőm, aki hozzá járt, pl. ő nagyon megbánta, mert szülésre is úgy esett be a végére, és közel sem foglalkozott úgy vele, mint más dokik, akik nem vállaják túl magukat.
Hangsúlyozom, ez az én véleményem.

Szilvi,
visszaigazoltalak. Melyik suliban tanítottál?
jamina
 
 


Sziasztok!

Igen Jamina, én Dr. Orgoványihoz járok és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Nagyon alapos és rám eddig mindig odafigyelt, pedig nem vagyok egy egyszerű eset. Azt meg azért be kell ismerni, hogy más orvossal is előfordul, hogy csak beesik a szülés végére, sőt már hallottam olyat is, hogy volt aki be sem ment.

Rahel, a héten azt hiszem nincs rendelés, mert szabin van.

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!
Jamina!
Az Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskolában, ami már óvodával is bővült. Régen egészségügyi volt, én is oda jártam. Kép
Szép napot!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!

Ildus,
én megértem, hogy miért nem váltottál hamarabb, én is olyan vagyok, mint Te, hogy "de hát mit fognak gondolni". Nálunk mondjuk ilyen helyzetekben a férjem kevésbé türelmes és valószinűleg addig piszkált volna, amig nem lépek. Kép Az a baj, hogy hajlamos az ember vakon megbizni az orvosában, mert hát ugye azt gondoljuk, hogy nem véletlenül kaptak diplomát. Csak csajnos a diploma nem feltétlenül párosul emberséggel.
A mostani orvosodban szerintem nem fogtok csalódni, ő mindig nagyon alapos és inkább elküld feleslegesen több vizsgálatra, mint hogy egyszer ne vegyenek észre valamit időben. Nála csak egy gond van, hogy szerintem már túl sok betege van (ami nem véletlen Kép ) és ezért sokszor tele van a rendelő. Sokszor a tanácsadás idején még egy csomó beteg kisgyerek volt a rendelőben, mert éppen influenza járvány volt, és ott köhögtek a 3-4 hetes csecsemők mellett. Kép
Most viszont már előre be kell jelentkezni tanácsadásra, remélem igy már kicsit jobb lesz a helyzet.
remka
 
 


Ildus:hahó!!!Hogy vagytok?Megnyugodtál már?És a kis csöpp?

petergabi
 
 


Sziasztok!

Kedves Ildus!
Magam is váltottam nemrég orvost. Õ a határozott kérésem ellenére sem írt fel Zsuzskának szójamentes tápszert, hanem szójásat és amikor rákérdeztem, hogy véletlen volt-e vagy mi, akkor azt mondta tfonba, hogy "hát gondoltam hogy rákérdez..."stb..stb..
Én sem szeretem, ha gyereknek néz a gyerekorvos.

Tejet eddig Szegedről, Jászapátiból és Gönyűről sikerült szereznem, mindeddig 1000 ft per literért. Most jelentkezett interneten egy lány, ővele még most egyeztetünk, de úgy néz ki, ő azért adja, mert nem akarja a kádba önteni.
Petergabi tanfolyamára én is nevezek. Elég baj, h. ennyire kicsinek érezzük magunkat, pedig ők szolgáltatnak.
Ildus, jobban van Kicsid? Nekem is volt már fülgyusz. és tényleg pokoli. szegény babód!!

Zsuzska ráncbaszedése egész jól halad, tényleg csak elhatározás kérdése volt.
+ úgy látom, neki is kellett, sokkal kiegyensúlyozottabb azóta és végre nyugodt, csendes (ugye gyerekes család szintjén) az otthonunk.

Rahel!
Orgoványiról nem tudok semmit, én Zámborihoz jártam, járok. Eddig úgy tűnik, h. még az otthonszülést is egész jól vette. (de azért nyugtával, még sokat nem beszéltünk azóta).

Lányok, tudtok jó felnőtt háziorvost, urambocsá homeopátiához értőt? Jó lenne vmi értelmes, mert a háziorvosunk is elég gáz. Nőgyógyász volt, vhol messze Mo.on és ide jött háziorvosnak. No comment...

Sajnos fejni még mindig nem tudok, vhogy nem találom a mozdulatot,mert nem akar jönni az a tejci. A csomó meg marad.Hálistennek a láz azóta elkerül.

Mindenkinek BUÉK, ha még nem késő!!!!

Zsuzsi

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!Csajok nem szabad engedni,hogy elnyomjanak minket azért mert nők/gyerekes anyák vagyunk!SÕT!!!!Nekünk már a skacok miatt is erősnek,magabiztosnak kell lenni.Legalább a látszat...Különben tényleg a dokik minket szolgáknak és nem fordítva!Abból van többek közt a fizetésük,hogy mi a páciensek vagyunk!Vagy mi fene.A hivatalokról nem is beszélve...ZSUZSI:egy jó házi orvos nekem is kéne!Pont tegnap volt egy vérlázító sztorim ezzel kapcsolatban.Mi a buszvégen lakunk/átmenetileg/és gondoltam,hogy a piac sarkán lévő rendelőbe elmegyek,mivel már 1 hónapja köhögök és fáj a torkom!1 óra várakozás után közli a szétszolizott,teleaggatott fuxokkal ücsörgő,nyegle dokinő/?/,hogy nem ide tartozom.Kérdem,hogy akkor hova?Hát azt pontosan nem tudja,meg az orvos nevét sem,de valahol a bástya mögött,a dunapart felé.Mind ezt olyan undorral,hogy ökölbe szorult a kezem.Kérdeztem,hogy nem-e lehetne-e.De rögtön közbe vágot,hogy nem.Elég neki az,aki MUSZÁJ!Na erre inkább kifordultam a rendelőből.Kérdem én:ez egy ekkora város?Nem ismerik a dokik egymást?Hányan lehetnek 10-15_en?És mi ebben a logika,hogy a 3 utcasarokra lévő rendelő helyett a világ végére kéne mennem.Hát pesten ennél sokkal egyértelműbbek ezek a dolgok.Tehát nekem is kell egy háziorvos,lehetőleg homeos!!!!Amúgy Te komolyan otthon szültél?

petergabi
 
 


Ildus:ÍRJÁL,HOGY HOGY VAGYOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

petergabi
 
 


Sziasztok!

Az én dokim a Söröss Tamás és meg vagyok elégedve! Õ Szentgyörgymezőn rendel és tényleg rendes. Én nem tudom, van-e felnőtt homeos doki, de talán a Tókos dokit kellene megkérdezni.

Ildi, engem is érdekelne, hogy miként vagytok!

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok!
Az én háziorvosom dr. Pavlik Gábor, nagyon jó, mind szakmailag, mind emberileg. Hogy homeóval foglalkozik-e az nem tudom. De nagyon nehéz bejutni hozzá, legalábbis Ákosomat szerettük volna áthozni a Kattrától, és azt mondta, nincs már hely. Kép
De lehet, hogy azóta változott a helyzet.
Szép estét!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést! Nagyon arik vagytok! Kép

Az a helyzet, hogy ma megyünk vissza a fülészetre, de szerintem nem javult a helyzet Kép Ugyanúgy szörcsög az orra hátul, ami nem jön ki szívásra és még mindig nem eszik és éjjel pedig változatlan a helyzet szintén. Az a fő baj, hogy az antibiotikumot kiköpi, már mindent kitaláltunk, de így is folyik azért mellé...
2 napig a nagymamával és a papával volt, csak este és éjjel tudtam szeretgetni, mert hogy ne legyen egyszerű az élet, a lányomat köldöksérvvel műtötték. Így szerdán és csütörtökön Pesten voltam, ezért nem tudtam írni nektek. Szerdán altatóorvosi vizsgálaton voltunk és a sebészeten, aztán haza, és reggel 4-kor keltünk, mentünk a műtétre tegnap. Itt egy kép, amikor tolják a műtőbe:
Kép

Minden rendben ment, nem is sírt, nagyon ügyes volt, pedig állt ki a kezéből az infúzió és fájt a pocakja. Nagyon szuper orvosunk volt és mindenki nagyon kedves volt! Jöttek a bohócdoktorok, nagyon tetszett neki.
Na megyek a lábadozó gyermekeimhez, aztán, ha megjöttünk a fülészetről írok.
Aztán majd reagálok ám a háziorvosos témára és mindenre is. Kép
ilduska
 
 


Ilduska!
Jaj! Kép Hát nem csak a kicsivel van gond?! Én szorítok továbbra is! Kihez jártok a fülészeten?
Szép napot!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Ildus!
Látva ezt nincs pofám panaszkodni.
Kösz a hozzászólásokat a háziorvos témához. Tókos dokit kérdeztem először, de végül nem jutottunk semmire.
Petergabi!
komolyan otthon szültem, a novemberi archivban benne van a történet- másodikra már tudatosan választottam, hogy nekem és a babának mi a leg-optimálisabb választás és én ezt találtam megfelelőnek számunkra. Hálistennek nagyon jó választásnak bizonyult utólag. Ma is melegség önti el a szívem, ha rágondolok és szinte pityergek a meghatottságtól, olyan szép élmény volt.
Ildus! egyáltalán nem biztos hogy nálatok is hasonló a helyzet, mint nálunk, de én a fejkörnyéki mindennemű üregi gyulladásaimat (homlok, füljárat, arcüreg) tejmentes, sőt húsmentes totálvegán diétával kezelem mindössze és nekem az enyhe gyulladásokat 3-5 nap alatt rendezi. Mondom, nem biztos, hogy másnak is használ de ártani biztosan nem árt és a gyógyulást segíti a kímélő étrend, ebben biztos vagyok. Nem tudom, Neked a kicsi mekkora, eszik-e már egyáltalán - tényleg, mekkora?
A nagynak pedig gratula, biztosan félt a műtéttől! Remélem már jól vagytok.
Koszmóra van vkinek jó receptje?

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!Ildus:KépTe jó ég!!!Remekül kezdődött akkor az újévetek!Nem is igazán tudom,hogy tudsz 2 kis beteggel...Pesten melyikbe voltatok?Ez ambuláns műtét volt?Tényleg nagyon ügyi volt a kiscsajszi!Gratulálok neki.Sok hisztis felnőtt megirigyelhetné.Kíváncsi vagyok,hogy mi volt a fülészeten?Gondolom azért hosszadalmas a gyógyulás,mivel jó ideje tart már a gyulladás szegénykénélKépKérd meg a dokit,hogy ha lehetséges az antibiotikumot kúp formájába írja fel.A pesti dokink ezt a megoldást találta ki,miután Orsim kicsi korába mindig kihányta a gyógyszereket.Hátha itt is megoldható!

petergabi
 
 


Tothzsu!
Étolajjal jól bekenni, sapit rá és állni hagyni. 1/2 óra múlva puha sötéjű fogkefével tök jól lejön!
Nekünk a védőnő javasolta és bevált! Kép
Szép napot!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Ildus,
Olyan szomorú ez a kép a kislányodról. Kép Hát tényleg nehéz napokat élhettek most át, remélem hamarosan túl lesztek rajta.
Gyógyszeradagolás: Én Martinnál úgy csináltam (2 hónapos korától kb. 1 hónapon keresztül kellett őt gyógyszereznem), hogy injekciós fecskendővel adagoltam a szájába, mert kanállal lehetetlen volt beadni.
A babaszobán láttam olyat, hogy gyógyszeradagoló cumi, esetleg azt is ki lehetne próbálni, ha cumizik Donát.

http://www.babaszoba.hu/services/smallad?k=cumi&cid=10&t=2&x=22&y=10

Réka
remka
 
 


Sziasztok!

Ildus! Le a kalappal a kislányod előtt! Igazán hősiesen viselkedett! Mihamarabbi gyógyulást kívánunk neki, remélem hamarosan már otthon lábadoztok!
A Kicsi hogy van? A gyógyszer adagolásával mi is gondban voltunk és én is Réka módszerét alkalmaztam. A Nurofenhez adnak gyógyszeres fecskendőt, azzal adom be a gyógyszert.
De megpróbálhatod úgyis, hogy belekevered neki az ételébe, mert a nagynál nálunk csak ez működik.

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok!

Én még teljesen új vagyok ezen az oldalon és tanácsot szeretnék kérni.10hetes vagyok és eddig egyszer voltam Pesten, de erősen gondolkozok, hogy jobb lenne Esztergomba járni valakihez hiszen mégis csak közelebb van.
Én itt csak Zámbori doktornál voltam egyszer magánrendelésen és rajta gondolkozok,mert nagyon kedves és segítőkész volt, csak hallotam róla is rosszakat. Pesten nagyon jó a doktornő akihez járok ő a Telkiben főorvos, csak hát 8000 ft egy vizsgálat és Esztergom mégis csak itt vam nem messze, könnyebben bemegyek , mint Pestre.
7 hetesen voltam ennél a doktornőnél, megvizsgált közölte, hogy terhes vagyok , de sem védőnőhöz nem küldött sem vérvételre, majd most 11.-én kell visszamennem hozzá.Igazán tapasztalatom nincs nemtudom mikor hova kell menni mit kell csinálni.
Ezért kérem mindenki segítségét és tapasztalatát!
lágyszíves írjatok!!
zsooka
 
 


Sziasztok!Zsooka:Gratulálok a pocaklakóhoz!Sajnos én nem tudok neked segíteni,mi sem rég költöztünk ide és én pesten szültem 3-szor.De majd biztos jönnek a többiek és segítenek.Kép

petergabi
 
 


Ildus:mi volt tegnap a fülészeten?Lánykád hogy van?

petergabi
 
 


Sziasztok!
Zsooka!
Zámboriról én csak jót hallottam eddig. Nála szült az egyik volt osztálytársam és dec. 28án a barátnőm is. Mindketten csak superlativusokban beszéltek Róla.
Engem Orgoványi a 6 hetes pocakommal már a védőnőhöz irányított. Õket megtalálod a szül. földszintjén (a lépcső után balra, majd fordulj jobbra és ott az ajtajuk), ott van az is kiírva, hogy melyik körzet kihez tartozik.
Gratula a pocaklakóhoz!!!
Ildus!
Hogy vagytok???
Szép napot!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!

Zsooka! Isten hozott a topic-on!
Ha már eljutottál a védőnőhöz, akihez önkéntes alapon is elmehetsz egy UH. lelettel, akkor ő már mindent mond, hogy hova lehet (!) menni vizsgálatra. (!egyik sem kötelező!)

Én Zámborinál szültem az elsőt, ha érdekel leírhatom, mi hogy volt. Akkor meg voltam vele elégedve és őnála az a jó, hogy nem világít a baba arcába lámpával születésekor és még a váladékot sem szívja le az orrából, ami humánus a babára nézve. Elég bababarát és állítólag volt aki zenével szült nála, félhomályban.De ez csak hallomás.

Majd még írok, most nagy a nyüzsi, Zsuzskának ma lesz a kétéves szülinapi bulija, arra készülök.
torta már van, persze tej-tojás nélkül és hidegtálat csináltam a felnőtteknek.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Kicsi ZSUZSKÁT isten éltesse szülinapján!Kép

petergabi
 
 


Ecsv:most láttam csak a másik topikon,hogy sajnos sorstársak vagyunkKép

petergabi
 
 


Sziasztok,

Köszönjük az érdeklődést!
Itt vagyok, tegnap nem volt fél percem sem, este pedig elaludtam a gyerekekkel.
Fülészet: Sajnos beigazolódott a gyanum és nem javult 1 dekát sem a füleKép Kép hétfőn megyünk vissza, addig talán hat a gyógyszer. Most már be-beveszi a gyógyszert, mindenféle módszerhez folyamodtam már, de talán már megszokta az ízét. Köszönöm a tippeket. A fecskendős dolog sem jött be, mert amint a szájába került az "eper" rögtön kitolta a nyelvével.
Jó fej az a cumi, miket ki nem találnak már. Kép

Lányka: tegnap egész déleőtt mesét nézett, aztán rávettem, hogy mászkáljon, ment 1 kört a szobában aztán ment vissza az ágyba. Szép lassan bejáratódott, már rajzolt is. Este pedig úgy kellett leállítani, hogy ne ugráljon. Kép Ma meg mintha semmi sem történt volna, ugy jön-megy. A felülés okoz még gondot, és nem lehet rá nadrágot adni, mert fél hogy megnyomja a sebet, de ezenkívül jól van. Úgy örülök! Kép

Remélem mindenkinél minden oké!

Háziorvos:
Hát Gabi, jól kifogtad. Ott a néni a kávészüneten kívül nem tudom, hogy csinál-e mást. Ha időpontra mész akkor is vársz minimum 1 órát. Szerintem jobb is, hogy elküldött. Asszem a buszvég az Antalics (remélem jól írtam a nevét) doktorhoz tartozik. (Állítólag kimondottan szereti a női betegeit Kép )De a Kossuth L. úton rendel egy Gál Zsuzsanna (?), nem ismerem egyáltalán, de az közel van legalább. Sok sikert!

Zsu,
Köszi az étrendes javaslatot, de még nem eszik ilyesmit, 4 hónapos. Koszmóra nekünk is azt mondta a régi dokink, hogy jó az étolaj, vagy oliva olaj. Mondtam, hogy az olaj és a zsír mindenre jó Kép

Gabi,
Bizony jól kezdődött ez az év, de úgy fogom fel, hogy szerencsés, mert új dokink megfejtette mi a Don baja, a Dorkának pedig már nem fog többet fájni a köldöke... Remélhetőleg minden rendben lesz.
Nem tudtam követni a Szt. Imrés eseményeket, de akkor most te is a Molnár Gabinál szültél? Megvan neked a tabló? Megnézhetem? Sajna nekünk nem szólt senki, hogy küldjek képet Kép

Zsooka,
Üdv. itt! Én Pesten szültem 2x, ugyhogy nem igazán vagyok jártas az itteni szülés-ügyekben. De az tudom, hogy a Zámborinál sokan szülnek. Szerintem jó választás.

Kata,
Készültök már a hétfőre? hová fog járni Cserni? Nagyon édes a kép, de én már a fiúcskátokat is megnéztem a wiwen Kép
ilduska
 
 


Zsuzskának boldogot! Kép Kép
ilduska
 
 


Gabi,
Mivel az orvosom nyaralni volt, így az ügyeleltes kicsi Barnánál szültem nyáron! PÉTER a neve. Jóképű, nagy dumás, aranyos, kacsintós pali! Kép Zavarban is voltam ám egy kicsit Kép bár egy idő után már nem érdekelt a jóképűsége..., mással voltam elfoglalva. Kép Rendes egy ürege! olyan kis édesss Kép Kép Kép
ilduska
 
 


Ildus:örülök,hogy talán rendeződnek a dolgaitokKépEzt a kis Barna témát már kezdem kapisgálniKépHasonló lehet,mint a dokim fia:Bálint Balázs.Õ is olyan "zavarbaejtőKépPont Õ volt az ügyeletes a szülésem után és jött reggel gátsebet nézni,de szerencsére nem volt mit megmutatni.Kérdezte is ki volt ilyen ügyes."Hát a kedves apukája".Na erre ő is kacsintott egyet!KépJa,én is a Gabinál szültem,mint Zsan.Na meg Te is,ugye?A doki ötletet köszi,pont pénteken szurta ki Orsim,hogy a Kossuth l.utcában is van orvos.Hívott telefonon:"Anya,találtam neked orvost!"Annyira röhejes szitu voltKépJaj de sajnálom,hogy lemaradtatok a tablórólKépPocak intézte,de majd mindjárt felrakom ide.Nagyon jó lett,a kórházba ki is rakták!

petergabi
 
 


Ildus:inkább küldöm e-mailbe,mert ide túl nagy,nem engedi.

petergabi
 
 


Ildus:nem találom az e-mail címed!

petergabi
 
 


Sziasztok!

Csemeték alszanak, így egy kicsit vagyok!

Ildus, de jó, hogy jobban vagytok! Kicsi lányodat igen csak kemény fából faragták!
Amúgy ez a köldöksérv mitől alakul ki? Fájt ez neki nagyon?
Dont ide hordod Egomba a fülészetre? Van egy nagyon rendes dokinő (a neve most nem jut eszembe) az tényleg nagyon jó, bár nektek lehet, hogy gyerekfülész kell?
Doki mit mond, mikorra lesz jobban?
Mi már nagyon készülünk a hétfőre, ma voltunk szandit venni az oviba, abba van egész nap, és szerintem már kezd Õ is ráhangolódni, de lehet, hogy csak én szeretném ezt érezni. Minden esetre nagyon izgulok.

Kicsi Zsuzskának nagyon boldog születésnapot kívánok és persze jó étvágyat a tortához!

Zsóka!
Üdvözöllek köztünk!
Zámboriról én is csak jókat hallottam, leginkább azt, hogy nagyon a természetes szülés híve.
Ha esztergomi vagy, akkor a kórházban találod meg a védőnőt, ha nem, akkor pedig a helyi orvosi rendelőben tudsz tájékozódni effelől.

További szép napot!

Kép
Kép
kata_77
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: