Új privát üzeneted érkezett!

Andi!

Álatlában már minden gyógyszertárba lehet homeos gyogyikat kapnai,mert eléggé elterjedt és keresett lett az emberek között.

Sztem próbáld ki,ártani biztosan nem árt!!!Alapjáraton nem gyógyszer,nincs benne semmilyen veszélyes anyag, a szervezet számára hasznos...a neve is homeopátia(szervezethez illő,alkalmazkodó)Kismamik,babák...bárki használhatja...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Andi,

Eddig én sem ismertem ezeket a homeos dolgokat, őszintén szólva annyira nem is hittem bennük. De most hogy 2 hete nagyon nem volt tejem és kipróbáltam a tejserkentőt nagyon lelkes lettem. kb 1 nap alatt teljesen jól beindítottam a tejtermelést: előtte 2 ciciből tudott enni Marci kb. 40-50 gr-ot, aztán 1 nap bogyószedés után már 1 cicből 70-80-at. Szóval tényleg nagyon hatékony.

Így utólag bánom is hogy a szülésnél nem próbáltam ki, lehet hogy egy kicsit könnyebb lett volna. Nem baj, majd legközelebb! :-)

Szóval szerintem is érdemes kipróbálni, veszíteni nem veszíthetsz vele semmit! :-)

Kitartást neked meg Gabinak az utolsó hetekhez!

Rita

mpuma
 
 


Panni, köszi a választ. Még annyi: kb milyen áron lehet ezekhez a bogyókhoz hozzájutni? Drága nagyon?

Köszi Rita a bíztatás!
Én is úgy voltam a homeos dolgokkal, ahogy te. De amit írtál, az elgondolkoztatott, hogy lehet benne valami, ugyhogy ha helyzet lesz ki fogom próbálni :)

Egyébként valahogy úgy lenyugodtam a várakozás terén.

Várom a sorsom.
:lol: :shock: :? (Vegyes érzelmekkel!)

Már mondogatja a sógornőm, hogy ideje lenne összerakni a kicsi ruhácskáit, meg a saját kórházi motyóm. Most ez lesz a következő néhány nap programja. :wink:

Kép
p.andi
 
 

 
 

Panni, köszi :D Lehet, hogy jövök még kérdésekkel majd....
Vettem a védőnőmtől egy könyvet: Homeopátia napjainkban, jónak tűnik, ismered esetleg?

Én mindenképp ki fogom próbálni, ártani nem árt, mint tudjuk, és nem is drága, ahogy hallottam. És a málnalevél teát is fogom inni 36. héttől, Lilivel is ittam, és hiszem, hogy volt köze ahhoz, hogy 4 órát vajúdtam. Első szülésre ez nagyon jó.

Rita, tök jó hogy neked is segített a bogyesz :)

Hogy vannak a babák? Marci és Olika? :D

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Andi!

Egy fiola 500ft és 50 db golxócska ven benne,úgyhogy szetem nem drága.Sztem is mindenképp próbáld ki,ártani nem ártasz és biztos vok benne,hogy használ!! :wink:

Gabcika!

Helyes a málnalevél te ais :wink: Hát igen.első szülésre 4 óra nagyon szép :wink: Örülök hogy te is használni fogod a homeot.Igen,ismerem azt a könyvet.Az alapok benne vannak,szal jó :wink:

Olika(szipolykám :wink: )nagyon szeret kinnt a levegőn csicsikálni.... :wink: Ma is 4 órát aludt a teraszon :wink:

Rita!

Klassz hogy neked is segített a homeo :wink: :wink:

Csajok,a lényeg hogy higyjetek benne!!Ez nagyon fontos!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nem láttáttok??!!??
Ma megint volt a dokink az RTL-en a Csak csajok-ban :lol: :lol: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


De láttam én is!
És mi volt a téma: alternatív szülés. (mintha tudná, mi érdekel mostanság)
És milyen csinos volt, öltöny, ing, nyakkendő. Nem szokta ő ilyen elegánsan nyomni! :)

Egyébként hogy-s-mint mindenki? Kong a topic!!
Kifogytunk a témákból??
És csak 4-en maradtunk!!

A málnalevél tea az mire jó egyébként?

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy bepofátlankodok hozzátok, kicsit nosztalgiáztam. Én is a MÁV Kórházban szültem a kislányomat 2004-ben Fazekas Zsuzsinál és Kisfalvinál, ezért olvasgattam bele ebbe a topicba.
A homeos bogyók miatt gondoltam, hogy szólok, ha kell valakinek, nekem be van szkennelve a Homeopátia babáknak és gyermekeknek (vagy valami hasonló a címe), meg van Kismamáknak szóló is, és van egy szülés előtti/közbeni protokoll is. Mi már évek óta használjuk a bogyókat, szinte mindenre és igazi gyógyszerekre nem is igen van szükség. A szüléskor is nagyon segítettek! (Jó azért tudni, hogy pontosan milyen potenciát mikor, mert okozhat érdekes dolgokat.)
Tehát ha valakit érdekelnek ezek a füzetek, elküldöm, vagy kérdezzetek nyugodtan.
Ja és még valami, nem emlékszem, hogy válaszolt e már rá valaki: bogyókat elég sok gyógyszertárban lehet kapni recept nélkül, Budán a Lajos utcában (a Szépvölgyi útnál) van tapasztalatom szerint a legtöbb, és nagyon hozzáértő, segítőkész gyógyszerészek is vannak. A RÓna utcában is nagyon sok van, aztán ami még a közelünkben van, az Gödöllő, ott is sok van. De rendeltem már a neten is, ha valaki nem nagyon tud utána járni. 530 Ft a Boiron-os, kb. 80 szem van benne, a Remediás drágább, de sokkal több van benne....hát ennyi.
És aki még szülés előtt áll, annak minden jót kívánok! Persze a többieknek is! :D
dezsojudit
 
 


Szia Judit!

Esetleg ha nem titok,merre laktok??Csak mert írtad hogy Gödöllő is közel hozzátok..Én itt lakom :lol:
És tanusíthatom,nálunk tényleg nagy a választék homeos bogyókban és méghozzáértő is a patikus :wink:

De figyi a Boiron-osban csak 50 szem van és úgy tudom(most meg is néztem amit épp szedek tejcsökkentőt)

Én is nagyon szeretem a homeot,szinte mi is mindenre csak ezt használjuk az egész családba :wink: Most is szedek vag 3 félét :wink: (aranyérre,tejcsökkentő,mellbimbó sebesedés)És igen,a vajúdás alatt is nagy hasznomra vált!! :wink:

Én meg 2005-ben szültem a Kisfalvi-Fazkes Zsuzsi párosnál a MÁV-ban és szuper volt!!! :wink: De a mostaninál, a dokival és a szülésznővel minden OK volt :lol: :wink: :lol: :wink: csak maga a szülés volt kicsit horrorosabb mint az előzőek... :shock:

Andi!

A málnalevél tea méhlazító hatású,segít a tágulást...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Panni!

Akkor 50 bogyó? Biztosan, még sosem számoltam meg :D , nem tudom miért emlékeztem 80-ra.
Én 2004. novemberben szültem velük a kislányomat (akkor még fogalmam sem volt a homeopátiáról), de amikor egy hetes volt, begyulladt a mellem és teljesen elment a tejem. Az Urtica segítségével visszajött, akkor kezdtem olvasgatni, tanulmányozni.
Amikor a kisfiammal terhes lettem, tavaly év elején éppen csak abban a kórházban lehetett volna szülni, ahová tartoztunk, így mentem Kistarcsára. De ott is minden rednben volt!

Ja, mi Ikladon lakunk. És Gödöllőn jártunk még a kislányommal dr. Kovács Katalinhoz annak idején, amikor egy évesen nagyon ekcémás lett. (A környékünk sajnos nem dúskál homeos dokikban. Most Fótra járunk hébe-hóba, ha szükséges.)

Judit
dezsojudit
 
 


sziasztok!

én is láttam az rtl-t meg is lepett, bár tudom hogy volt már máskor is :)

én már nagyon az utolsókat rúgom, kissé be is vagyok tojva :D Ma megyek ctg-re megint, eddig kettőből 2x aludt... :lol:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő!

Hú tényleg mindjárt szülsz!!De jó :wink:

Ne légy betojva,szuper lesz minden!!A dokin sok múlik és hidd el nagyban befolyásolja majd az eseményeket jó irányban minden szempontból!!!Bízz benne és nem lesz gond!!!

Szép és sima szülést kívánok!!És várjuk a híreket!

Drukkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk+++++++

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszi Panni :)

Az igazán megnyugtat hogy benne is és a szülésznőmben is maximálisan megbízom :)

A mai ctg-n egyébként nem aludt végre Mazsi, mondjuk nem csodálom, amennyit én ettem előtte a cél érdekében :lol: :lol:

A hírek lehet hogy előbb eljutnak a "2008 április-májusi babavárók"-ba, hacsak Gabcika, aki szintén írogat oda is, fel nem teszi majd ide ha történik valami :wink:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Panni,

Ti jártok homeos dokihoz valahová a gyerkőcökkel? Ha igen, érdekelne, hogy kihez, és hogy hogy vagy vele megelégedve.

köszi előre is,
Judit
dezsojudit
 
 


Hello Csajook!
Nem nagyon van időm írni, de olvaslak benneteket.

A hétvégén költöztünk fel a tetőtérbe, mostantól ott lesznek a hálószobáink, mert lent már nem férnénk el.
Ez ugye folyamatos pakolászással, takarítással jár, ami már nem megy úgy mint rég, csak inkább olyan nyugdíjas stílusban, de legalább lefoglalom magam, és telik az idő.
Közben, hogy ne legyen minden olyan idilli bedöglött a cirkónk, 300 ezer ft..... Szerencsére anyósék tudtak kölcsönadni, de akkor is nag érvágás, vissza is kell fizetni valahogy... :cry:
Arról nem beszélve, hogy már egy hete nincs melegvíz és fűtés...
A faxom tele van... :cry:
De ma megoldódik, itt vannak a szerelők, estére üzemképes lesz az új szerkezet.

AMúgy jól vagyunk, picilány odabent még mindig nagyon aktív :D

Én nem láttam Kisfalvit az rtl-en...a lánykám nem hagy reggel tévézni, mindig mesét kell nézni :roll:

Szőlő! Természetesen értesítem a lányokat, ha megszültél!!!
Tényleg alig van Neked hátra, drukkolok!!!! :D

Judit!
Köszi, hogy felajánlottad a segítségedet, ha valami eszembe jut majd kérdezek!!! Amúgy van nekem is egy két könyvem, füzetecském ilyen témában, és Panni is nagyon otthon van e téren, már ő is segített!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika :o Jaj szegények, 300 ezer ft az elég komoly összeg... :? Nekünk most fog vizsgázni az autó, remélem nem megy rá a gatyánk is, meg persze Uramat is rugdosni kell hogy vigye már el, mert ha menni kell és nem lesz kocsi iszonyatosan ideges leszek...

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy újra "mozgolódás" van a fórumon.

Pont a napokban gondoltam Szőlőre, hogy régen írogattál, most meg mi lehet veled? Erre, pont írtál. Te már tényleg a végét rugdosod!!!
Irogyellek is kicsit, én is szeretnék már ott tartani (időnként).

Örülök Juditnak is, mindig jó még egy mama tapasztalata :wink:
Homeos dolgokban meg még kérdezősködöm tőletek !!!

Gabi, boldog lehetsz a cirkó miatt. Most hogy egy csomó dolgot megcsináltatok, jött valami váratlan nagy kiadás :cry:
Még jó hogy van aki tud segíteni :wink:
A nyugdíjas stílusról jut eszembe, nekem már az is maratoni táv néha, ha a közibe le kell menni és utánna felmászni a 3. emeletre
:cry:

Te összepakoltad már a kórházi pakkodat?
És a babának mit tegyek be peluson kívül?
Rita, Panni nektek mi a meglátásotok? Mire volt szükség?

Gondolom Szőlő, te ezen már rég túl vagy.

Kép
p.andi
 
 


Andi, igen én már összepakoltam. :) babának pelus és popsitörlő, nekem ezt mondta a szülésznő, ruhát ott kap, amiben majd hazahozzuk azt összekészítettem, de majd férjem hozza be. Popsitörlőből csak egy picit tettem be, ha nagyon kell még akkor apuka hoz be, úgyis jön be minden nap :)

Nekem egy kismami mondta hogy ő bedobott egy saját cumit is a táskába, hogy ha ne adj isten kéne... De más meg azt mondta hogy ha sír a baba inkább adjunk neki cicit, a tej beindulása miatt is sokkal előnyösebb! Én szerintem utóbbit követem, aztán tényleg ha ez is kell, akkor még mindgi ott van apuka...

Bevallom én túl sok mindent nem pakoltam be a kórházi cumóba, okés van egy elég nagy sporttáska, de annak a felét elfoglalja a csomag pelus, meg van egy picike a szülőszobára, aztán annyi. Rendes ruhát nem is tettem be a kórházi napokra csak hálóinget. Egy normál gatya-felső van bent, amiben majd hazajövök.

Most nézegetem éppen a cd-imet hogy ha azonnal mehetek a szülőszobára, nem a vajúdóba, akkor milyen zene szóljon :lol: :lol: Rendkívül fontos, lényegi kérdés, látszik mennyi időm van, mi? :oops: :roll:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Nekem is vannak sokszor ilyen rettentő fontos gondolataim!! :oops:
Bár, speciál a zene kérdésével még nem foglalkoztam. De, lehet eljön még az az idő is :wink: :wink:
Mi az amit külön a szülőszobára pakoltál be, Szőlő?
Rostos gyümilét lehet inni (azért gondoltam erre, mert az némi kalóriát is tartalmaz, ha esetleg megéheznék közben)?
A Tena maxi-super pelust is abba a csomiba tegyem be?

Még gondolkozom hasonló okos kérdéseken és fárasztalak majd titeket vele :D :D
Andi

Kép
p.andi
 
 


Nem, csak vizet lehet inni, meg szőlőcukrot enni. Legalábbis legutóbb ezt mondta a szülésznő. Nekem egyébként is az veszi el a szomjamat a legjobban, úgyhogy nem bánom.

Szülőszobára:

- hálóing a szüléshez, ami utána mehet a kukába, azt mondta Kati, hogy nagyon kevés kórházi van nekik, nagy eséllyel nem tudnak majd adni, inkább vigyek egy olyat amit nem sajnálok kidobni.

- apukának papucs

- egy kis törcsi hátha jól jön....

- 2 db TENA betét meg egy eldobható bugyi

- borotva

- ásványvíz, szőlőcukor

- nedves törlőkendő

Azt hiszem ilyeneket tettem a szülőszobai csomagba. Leginkább azért hgy ami hirtelen kellhet azt ne kelljen a nagy táskába keresni, hanem azonnal kéznél legyen. Lehet hogy még egywc paprt is berakok majd...

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon felpörgött a topic. 1-2 dolog ami eszembe jutott arról amit írtatok.

A szülőszobára a saját papucsot is készítsétek be, mert arra rögtön szükség lesz. Én a zuhanyzósat raktam be és így is volt jó mert elég sok időt töltötem a zuhany alatt.

Rostos üdítőt nem érdemes vinni, mert a szülés alatt étnyleg csak az asványvíz mehet, utána meg már a szoptatás miatt nem ajánlott a rostos üdítő. Almalé, szőlőlé, szénsavmentes ásványvíz, szerintem ilyenekt érdemes vinni.

A babának popsitörlő van abban az ajándék csomagban is amit kaptok, így egy kis csomagnál többet tényleg nem érdemes vinni.

Szerintem magatoknak még ennivalót érdemes bekészíteni. Én ugyanis úgy jártam, hogy csak ropit, csokit vittünk a szülésre. Aztán amikor felkerültem a gyerekágyra vacsorára kaptam 1 zsemlét. Én addigra már 24 órája nem ettem semmit, úgyhogy ez baromi kevés volt. Másnap reggel már alíg vártam anyut hogy hozzon valami kaját!

No hirtelen ennyi jutott eszembe, ha még lesz valami majd írok!

Kitartás mindenkinek a szülésig! :-)

mpuma
 
 


Hali!

Hát én is csak megerősíteni tudom Ritát...én dettó így jártam...nálam is csak egy óriás Milka volt,de annak is a felét még a vajúdás alatt megettem,szal a szülés után az az egy zsemle amit a kórházban adtak nagyon karcsú volt...én is éheztem és alig vártam másnap a kaját anyutól.

Babának:

-pelus
-törlőkendő(azért ami a csomagban van elég kicsi,ja és én a csomagot utcsó nap kaptam csak meg,szal vigyetek)

-én vittem neki saját cumit mivel annyira érzékeny a mellem, hogy nem bírok sajna óránként szoptatni(ezt már tapasztalatból tudtam...de így is már másnap belövelt a tej...na jó ez köszönhető hogy 3.baba :wink: )

-kistakaró(kellhet akár betakarni,akár kitámasztani ha oldalt akarjátok fektetni ha nem büfizett)

-textil pelus(kellhet a szoptatás után letörölni a száját,vagy a ciciből kicsöpögő tejcsit letörölni,pelenkázásnál alá tenni,vagy ilyesmi)

-kiszokni a kezére ha nagy a körme,hogy ne karmolja szanaszét magát

Szülőszobára:

-hálóing (én speciel nem dobtam ki..egyátalán nem lett véres.Egy kicsit magzatmázas lett,azt anyu szépen kimosta már másnapra...miért is kéne kidobni??)

-csoki

-szőlőcukor

-víz

-papucs apukának+mamának

-homeos bogyesz

-olaj masszírozásra aki gátvédelmet szeretne


-törölköző zuhi utánra

-Tena nagy betét 3db(esetleg kellhet burokrepi utánra is)

-hálósbugyi

És még fontos sztem:

-elől gombos hálóing legalább 2 db

-szoptatós melltartó legalább 2 db

-melltartó betét

-mellbimbó védő-nyugtató krém(én az Avent-ot ajánlom)

-homeos bogyó tejserkentéshez,gátseb fájdalom enyhítéshez

-aranyér elleni krém

-WC papír,nedves WC papír is!

-WC- hez papírülőke

-papírtörlőkendő altáji törölközéshez(így nem lesz a törcsi véres és még higiénikus is)


Asszem ennyi.

Teszek friss képet ha nem baj :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Issstenem, mosolyogva alszik :) De tündéri!!!

Köszi neked is, Panni, nekem ezek mind bent vannak a pakkban úgyhogy akkor ügyes voltam :lol: A kaja pont reggel jutott eszembe, hogy valamit azért kéne, mert tényleg ha az ember ott van tizenórát kaja nélkül utána jól esne enni valamit. Ja, kistakarót nem tettem csak be, ezen még gondolkodom...

Csajok, ma nagyon vége-hangulatom van... :roll:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Én még semmit nem pakoltam össze, még a bébiruhákat sem mostam ki.... :oops:
Szerintem a jövő héten lesz már rá időm.
Addig még nagytakarítok. El kéne intézni az apaságit is, de párom reggeltől késő estig melózik... :?
Még fogorvosnál sem voltam, nagyon nem akaródzik... :roll: Az utcsó vérvételt is meg kéne ejteni a jövő héten, szóval van még tennivaló bőven.

Panni! Olivér nagyon aranyos!!! Olyan édesen alszik! És hülyeséget nem ér kérdezni!!! :lol: Persze, hogy nem baj, ha teszel képeket! Tegyél minél többet!!! Azt mindig szeretjük nézegetni!!!
Rita! Ez Rád is vonatkozik!!!! :lol:

Szőlő! Már nagyon kevés van hátra! Kitartás!!!

Andi, Te mikor mész utoljára Kisfalvihoz?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Csajok akik már túlvannak rajta.... Valami olyasmit olvastam a betegfelvételen, de csak átfutottam úgyhogy lehet hogy baromira félreértelmeztem valami: hogy ha én felvettem -néként a férjem nevét, akkor nem kell a friss (300 napon belüli) házassági anyakönyvi kivonat. Ez igaz?

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő!

Én ilyenről nem tudok... :shock:
Én is felvettem a férjem nevét né-ként,szal nekem is kellett a házassági anyakönyvi kivonat.A felvételi irodán az alagsorban kell intézni az anynakönyvi kivonatát a kicsinek...szal oda kell vinni a házassági papírt,és majd az önkormányzathoz is kell vinni és leadni.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Értem.... Hát ha Mazsi nem jön ma vagy holnap, akkor bukta az egész, mert pont lejár a 300 nap :)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Hát az pech :wink:

De ingyen adnak egy újabbat az illetékes önkormányzatnál(ahol esküdtetek)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hát, Szőlő, valóban peched van. Pár napon múlik, hogy megúszhattál volna egy plusz kört az önkormányzatnál.
Várni kellett volna még az esküvővel ............ :wink:

Köszi mindenkinek a kórházas listát. Jó és hasznos ötletek. Rögtön nagyobb táskában gondolkodhatok!!!
Még csak agyban csomagolok, de a hétvégén táskába töltöm a dolgokat. Vagy a jövő hét elején...........

Nyugi, Gabi. Én sem mostam még ki a bébi ruhácskáit!!! Bár, sokak szerint már rég túl kéne lenni rajta. Nem vagyok egy kapkodós fajta :wink:
Én 04.28-án vagyok hivatalos a dokinkhoz és előtte héten kéne megcsináltatnom a vérvizsgálatot. Akkor akarok beszélni vele szülésznő ügyben.

Most megyek mert már fellötték a pizsit a hálóban.
Jó éjt!

Kép
p.andi
 
 


Panny, tudom, csak Fehérváron esküdtünk. :)

De éjszaka majdnem elindultunk a kórházba ötperces fájásokkal, csak mire úgy döntöttem hogy na akkor "go!", naná hogy elmúltak... :lol: Most várok várok, de továbbra is fájdogálok, csak rendszertelenül. Ma meg kéne látogatnom a Dokit, de tegnap Csilla nem vette fele telefont, remélem sikerül estére bekönyörögnöm magam... (Azt mondta ha fájásaim vannak, hívjam, aztán rámnéz. Na most voltak)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szia Szőlő,

Én is ma megyek a dokihoz, csak én 6 hetes kontrollra! :-) Hű ez izgalmas, ha már fájdogálsz, lehet hogy Mazsi nem várja ki a végét? Drukkolok neked!

Csajok, csináltam egy fényképes webalbumot Marcinak. Akit érdekel az a http://picasaweb.google.hu/rita.marosi címen tudja megnézegetni. Vannak közte ismerős fotók is, de vannak egészen újak! :-)

mpuma
 
 


Rita, Marci gyönyörű baba! A 2 hetes fotókon milyeneket grimaszol, nagyon jó! :D A újakon meg egészen olyna mintha pózolna és nagyon okosan néz. :) De jó neked hogy már babázol! :)

Nekem a hasam fájdolgál még mindig, délután kiderül történt-e valami az éjszaka a méhszájjal...

Kép Kép
szõlõ
 
 


Kiváncsian várjuk a híreket!

mpuma
 
 


Mi a helyzet Szőlő? :shock:

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok, a tegnapi fájások arra voltak jók hogy elkezdték kinyitni az eddig teljesen zárt méhszájamat. :) Bár még nem állok a szülés határán, de ez is valami :wink: Elkezdődött a dolog, mondjuk nem is árt így 38 hetesen :D

Kép Kép
szõlõ
 
 


Rita! Marci annyira édes, és egyre szebb!!! :wink:

Szőlő! Látom "készülődsz"! Hajrá!!!
És akkor most mi lesz a házassági akvi kivonattal? Le kell mennetek Fehérvárra???

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika, Anyu tud nekünk kérni szerencsére, úgyhogy remélem ma feladta... (Na most beszéltem vele, ma megy be érte úgyhogy kedd előtt nem lesz nálam..... Hogy miért kell az utolsó pillanatra hagyni azt nem értem, kicsit felhúztam magam rajta, 2 hete szóltam neki.... )

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő,

Ez egyre izgalmasabb. :-) A házassági kivonat miatt meg ne idegeskedj szerintem. Ha más nem majd a mamád beviszi a kórházba ha megy meglátogatni. Mi ezeket a papír ügyeket elég lassan intéztük és nem lett belőle semmi gond. Marci anyakönyvéért kb 3 hét elteltével emnt el az anyukám, és még utána a TAJ kártyáért. Szóval ez legyen a legkisebb probléma! :-)

Köszönjük a képekért a dicséretet! :-) Szerintem is egyre formásabb ez a gyerek, de hát én elfogult vagyok! :-)

Nektek is leírom a tegnap esti storynkat: tegnap volt a sógornőm lánybúcsúja és a két pasit egyedül hagytam itthon! :-) Megetettem Marcit 1/2 7-kor, aztán a férjem 1/2 11-kor adott neki cumisüvegből, én meg 1/2 12 körül értem haza így a következő etetésnél már megint itt voltam! Egész ügyesen megoldották a dolgot, Marci nagyon jó gyerek volt. Férjem elmondása szerint viszont a kajálásnál nagyon hiányolt, furcsa szemekkel méregette hogy ő most mit is akar tőle! :-) Aztán a cumisüvegből meg nem is igazán akart enni, állandóan kiköpte, végül a férjem
egy pár cseppet a nyelvére csepegtetett és akkor rájött hogy ebből is tej jön és utána már gyorsan bekajálta az adagot! Azért az anyai szívemnek ez jól esett hogy nem vagyok helyettesíthető holmi cumisüveggel! :-) És azért nem gondoltam volna hogy ilyen pici gyerekek ezt így lereagálják! :-)

Rita

mpuma
 
 


Rita, nagyon szép a fiacskátok! Gratulálok hozzá! :lol:

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok!

Kriszta vagyok és Andi barátnőm aktív részvétele volt az ami felkeltette figyelmemet. Nagyon szimpatikus a hangulat, és a légkör itt Nálatok!
Én is Kisfalvinknál fogok babázni, immár másodszor, és bár másik kórházban, de ugyan azzal a nyugalommal :lol:
Remélem mindenki jól van, és gratulálok mindenkinek, akinek már meg is van a babája, és annak is aki "csak" türelemmel várja a gyermekát!
Nálunk a lányunk után jön a fiunk is végre!
A homeopátiás szerekre visszatérve kiváncsi lennék, hogy ez mindenkinek sokat segített, aki megpróbálta? Köszönettel,és üdvözlettel!

Kriszta
tóth. kriszta
 
 


Ja és annyi hogy én vagyok talán az aki a legkésőbbre várja a gyerkőcöt...június 14-re! :cry:

Kép
tóth. kriszta
 
 


Szia Kriszta!

Üdvözlünk köreinkben! :lol: Jó babavárást Neked is, gratulálok a fiadhoz!

Én a szülés előtt és alatt nem használtam homeoptásiás szereket, de azóta viszont már 2x is segített (tejserkentés+sebes mellbimbók). Úgyhogy már egy kicsit bánom is hogy a szülésnél nem használtam, de ez most már késő, majd a következőnél! :-)

Rita

mpuma
 
 


Szia Kedves Rita!

Nagyon köszönöm az üdvözlést! :D Nagyon harcolok a gondolattal, hogy használni fogok valami homeopát. szert!
A lányomat érzéstelenítés, és minden egyéb külső behatás nélkül, természetes úton jött világra, és bár nem emlékszem rá mennyire volt borzalmas a születése, de azt tudom, hogy ha lehet, akkor most annyit se "szenvednék" :? A tejserkentéses hogyan is működik? Mikor kell elkezdeni szedni, vagy elég akkor amikor úgy érzed, hogy nincs elég tejed?

Kép
tóth. kriszta
 
 


Szia Kriszta,

nekem csak az arnica montanat mondta a védőnő, én azt szedem, meg málnalveél teát iszom (kéne innom, de mindig elfelejtem :oops: )

De itt van egy ilyen, hátha ez segít neked:

http://www.homeopathya.hu/szkesz.php

egyik ismerősöm ez alapjén "készül"

Kép Kép
szõlõ
 
 


Üdv-Kriszta!

Én is mindháromszor mindenféle külső behatás nélkül,fájdalomcsillapítás nélkül szültem és csak most 3x használtam homeot.Szal félreértés elkerülése végett...ebben az esetben a homeos nem fájdalomcsillapítóként alkalmazandó,hanem pl. a vajúdás lerövidítésére jó ,mivel elősegíti a tágulást,kedvezően befolyásolhatja a szülés folyamatát...Remélem érthető voltam :wink:
Én teljes szívemből ajánlom mindenkinek de csak annak aki HISZ benne!!!Ez nagyon fontos(már írtam itt párszor :wink: )
Teljesen ártalmatlan szerekről van szó,100%-os nyugalommal lehet használni!!!

Én hiszem ,hogy kedvezően befolyásolta nálam is a szülés menetét,talán ezért volt ilyen hamar meg a babánk.
Azt tudni kell még a homeóról(csak nagy vonalakban),hogy van egy olyan tulajdonsága is hogy először felerősíti a tüneteket és azután hat.

Rita!

Jól tetted hogy kicsit buliztál :wink:
Apa meg ügyes volt Marcikával együtt :wink:

Ma megvolt az első egész napos családi kimozdulás 5-en :wink: A Camponában voltunk játszóházazni,motorokat nézni,Mc Donald's-ni :wink:
A nagyok nagyon élvezték :wink: Hát mit ne mondjak a Camponában a pelenkázó és szoptatós helység minősíthetetlen :? :( így maradt a kocsiban való szoptatás letakart ablakokkal :wink:



Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Csajok!
Szőlő írta a másik topikba, indulnak a kórházba, úgy néz ki magzatvize csordogál....
Reméljük minél előbb kapunk babahíreket!!! :D :D :D

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Hú-ha...ez izgi!! :wink:

Drukk nekik+++++++++++++++++++

Most nézem Gabcika a vonalzód...hát nektek sincs túl sok hátra :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Na, most olvasom, hazaküldték Szőlőt a kórházból, mégsem szül....
De azért drukkolunk neki, sose lehet tudni!!! :D :wink:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Kriszta! Üdv itt! Gratula a kisfiúhoz! Nekünk újra kiccsaj lesz :D
Én bizti fogok homeózni, már eldöntöttem, hátha segít, miért ne adjuk meg az esélyt egy könnyebb szülésnek, nem?

Rita! Nem semmik a pasijaid! :D Én nem mertem volna Lilit ennyi idősen itthonhagyni apjára, de jó, hogy ők ilyen ügyesen megoldották! :D

Hát Panni! Minden elismerésem, hogy 3 lurkóval elindulsz... De gondolom már alig vártad, hogy kicsit kimozdulhass. Meg persze a nagyobbaktól sem lehet megvonni a programot.

Mi is voltunk szombaton mekizni Lilivel, de ő a játszóházat (egy csúszdából állt) nem annyira élvezte, ő az a rohangászós fajta, fel alá szaladgált az étteremben... :roll:

Na igen, már csak 5 hetünk van hátra, ami nagyon hamar el fog telni, mivel nekem még rengeteg tennivalóm van...
Már alig várom!!! :D

Ja és Kristófodnak Boldog 3. Szülinapot, most látom a vonalzóját!!!!
Olivér pedig ma 4 hetes!!! Gratula!!!! Hogy vagytok?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Szia Mindenki!

Először is én is had üdvözöljem új belépőnkent: Szija Bébi!! :wink: (Kriszta)
Örülöl, hogy csatlakozol körünkhöz!!!
UI: melyik délután hívsz vissza???????????


Örülök, hogy Gabi is visszatért közénk! Vége a lakásfelújításnak, takarításnak?

Mi lehetett Szőlővel? Mi volt az, ami nem magzatvíz?
Ha itt vagy írd le légyszi, hogy mi történt, vagy Gabi, melyik topicon olvastad?
Nagyon érdeklődöm, a szülés megindulásának jeleiről!!! Nehogy ne vegyem má észre, ha itt az idő?
Panni, milyenek azok a jósló fájások? Hol fáj, mennyire, mennyi ideig? :?

Kép
p.andi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: