Új privát üzeneted érkezett!

SziasztokKép

Szirom, koszi az aggodast, keresestKép Hogy hol vagyok? Azt hiszem a munkahelyen de inkabb magamon kivul. Tegnap 12 orat birtam dolgozni, ma megallok 8-nal de csak azert mert baratnom megszult tegnap hajnalban es oda el kell menni ( na ezt majd leirom holnapKép) A fonok rendes volt reggel, mondta, hogy sajnalja, mert tenyleg nem akart leterhelni, de en vagyok itt legregebben most a sajat munkam melle meg ket embert helyettesitek es kettot betanitok. Egesz nap csak azt halllom: mese, mese. De edesek, ugyesek nem panasz, de hatalmas mennyisegu info kavarog a fejembe mindenre kell figyelnem es hat sok is a melo. De megigerte fonok bacsi, hogy mar fenyezi az erdemrendemKép
Na panaszbol ennyitKép De egyebkent jol vagyunk, tiszta izgalomba. Jovo het szerda ultrahang es akkor megtudjuk talan a babo nemetKép Aztan meg alig tobb mint egy het es feleseg leszek! SOSKép
Remelem, elengednek minket, nagyon jol esne ez a korzika meg igy utolso turanak. Mert aztan egy ideig a szabadsagnak lottek. Ettol felek egy kicsit, nagyon szabad, kobor lelkek vagyunk. De persze nagyon varjuk a babat es remeljuk, tudjuk is mit vallaltunk.
Agi,
udv itt! Irj magadrol.

Jaj, lanyok bocsanat de ez rohanos irkafirka, most futnom kell a korhazba!

Vigyazzatok magatokra
Mese+Bab
19+5 ( vagy hat mar nem is tudom )
Mese
 


Mese,
azért vigyázz magadra! Ez a 12 óra meló elég durván hangzik!!!
Remélem, nem felejtesz el mesélni a barátnőd szüléséről, meg a babóról!!!
Amiatt meg ne aggódj egy percig se, hogy nem lesz szabadidőtök! Ha már félsz ettől, visszavet egy lépéssel! Na jó, nem azt mondom, hogy minden este tivornya és hétvégén Himalája mászás, de....szóval, mi végig úgy "neveltük" Regit, hogy soha egy percig se gondolkodtunk, hogy most emiatt v. amiatt ide v. oda ne menjünk vele illetve nélküle. Egy picivel sok minden könnyebb, mert pl elalszik még bárhol, kaja "kéznél".
Van ismerősöm olyan, aki nem merte sehova vinni a babáját, nem hagyta soha nagyszülőknél aludni stb., és sajnos már bánja, mert meg lett az eredménye, csak otthon alszik el a manó. Bár most már kezdi kinőni, de már nagy is.
Persze, valamilyen szempontból a babának a temperamentumától is függ, de azt mondom, hogy muszáj ezt "eröltetni", mert különben később lesz "depis" az otthonüléstől az ember...
Hú, remélem, érthető volt, amit összehordtam...

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Mese!

Amíg Emma pici volt mindegy volt neki hol van és kivel csak fogja valakiKép Ilyen szempontból tényleg könnyebb volt. Úgyhogy azért tényleg nem köt le teljesen egy baba, csak azért több holmit kell vinni (fél háztartástKép). és később azért az esti lefekvésre haza kell érni, vagy reggelig maradni ahol vagytok, hogy kialudja magát éjjel.
A topicban ahol írok van egy lány, Emmával egyidős a kislánya ők barlangésznak, siklóernyőznek, falat másznak, sátoroznak stb a babával is!

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi a kedves fogadtatástKép megpróbálom leírni, hogy miket tapasztaltam a kórházban. Én nagyon féltem, mert még sohasem voltam (max. látogatóban) kórházban. Pont egy hétvégi napon mentem be, előtte felhívtam a Hamit, hogy problémák vannak és Ő mondta, hogy irány a kórház. Sajnos Ő nem tudott bejönni, mert éppen vidéken volt, de megígérte, hogy egyből jön, ahogy tud. Egy doktornő volt, aki felvett, aki nagyon kedves volt, csak a vizsgálat volt egy katasztrófa. Az első emeletre kerültem, mert a másodikon, ahol a kismamák vannak teltház volt. Először egy négy ágyas szobában voltam teljesen egyedül, ami unalmas volt, de a gyógyszer+szuri úgyis elkábított. Másnap felhívott a Hami, hogy mi a helyzet és estefelé amikor hazajött vidékről bejött meglátogatni. Utána is minden nap bejött és megkérdezte, hogy vagyok, de nem nagyon folyt bele a kezelésembe (ezt mondjuk nem tudom miért, mert amikor felvettek odaírták, hogy az Ő betege vagyok). Még aznap este átkerültem egy másik szobába, ahol egy másik kismamával voltam, így már nem voltam annyira elhagyatott. Kb. egy hét múlva úgy döntöttek, hogy felvisznek minket a másodikra, mert ahol voltunk le kellett bontani a falat. A másodikon egy elvileg protekciós szobába kerültünk, két ágyas tágas szoba, külön zuhanyzó, wc, hűtő. Sajnos a szobatársamnak még aznap megszületett a babája és így megint egyedül maradtam, mert Ő átkerült egy baba-mama szobába. Az elsőn a nővérkék sokkal aranyosabbak voltak, a másodikon inkább idősebbek voltak és volt egy kifejezetten undok nővér is. A másodikon minden szobában van Tv is, ami az elsőn nem volt. A fürdők, WC-k állapota borzalmas, úgyhogy papír wc ülőke biztosan kell vagy marad a tapétázás vagy a guggolás.Kép A szobák elég jók, én általában ott reggeliztem, mert minden nap két zsemlét adtak és hozzá alig valamit és nem akartam minden kajámat lecipelni az elsőre, ahol enni szoktak. Az ebéd néha teljesen ehetetlen volt (sót vigyetek), viszont néha egész jól meg lehetett enni. A vacsora egy zsemle valami felvágottal vagy ilyesmi. Sokszor átmentem a szobatársnőmet meglátogatni, az jó volt legalább nézegettem egy kicsit a babákat.Kép Viszont iszonyat meleg volt ott, mert ablakot nem nyitottak a babák miatt. Amúgy elég sokat vannak ott a babák, kihozzák őket reggel egy rövid időre,utána elviszik, kb. 9-fél 4-ig vannak megint fent, majd a látogatás idejére megint elviszik őket. Még estefelé megint felhozzák őket, de éjszaka lent vannak.
Vizit is van naponta 3-szor, ebből 11-kor a nagyvizit, amikor jön minden orvos, na meg a "főnök". Amúgy a fő főorvos mindenkit megvizsgál, ami szintén nem túl kellemes.Kép
A nagyobb kórtermekben nem voltam, de az én protekciósnak mondott szobám baromi zajos volt, mert pont az utcára nézett az ablaka és folyton jött a villamos. Abból a szempontból volt csak jó, hogy legalább nem sütött be a nap, mert amúgy pont kánikula volt. Ami még nem volt túl jó, hogy kb. fél hat körül már kelni kellett, mert hozták a hőmérőt.
Most hirtelen nem jut több eszembe, mondjuk már így is egy regényt írtam.
Azért van néhány kérdésem, amit talán akkor is tudtok ha régebben szültetek.
A szülőszobánál van lehetőség lezuhanyozni? Mit kell bevinni egyáltalán oda, pl. saját hálóingében szül az ember? Az apukák ott lehetnek a vajúdásnál, ha mondjuk a szülésnél már nem akarnak?
A szülésznőkről nem sok jót hallottam, állítólag egy aranyos van csak.
Azt nem tudjátok, hogy mondjuk a kórház mennyire felkészült például koraszülött babáknál?

Krisztocs
Leírhatnád a csaszit is, bár remélem megúszom sima szüléssel.

Ági
Ági
 


Ági!

Én októberben szültem ott, az egyágyas szülőszobában. Ha nincs teltház (amikor én szültem akkor 2 nap után én voltam az első aki szültKép) akkor ebbe a szobába kerülsz. Itt állítható szülőágy van, ami azt jelenti hogy gombnyomásra állítható a fejrész a lábrást, meg ilyen levegővel felfújható valamik vannak benne, gerinc meg ilyesmi megtámasztáshoz (bár nekem nagyon kénylemetlen volt, de állítólag van akinek segít). Ebben a szobában van bordásfal, kötél, és egy matrac. Én egyiket se használtam sajnos, mert imfúziót kaptam, mire meg nem addigra olyan fájásaim voltak hogy nem tudtam felkelni. Sajnos zuhanyozái lehetőség nincs. Csak wc van a szülőszobán. A másik szülőszoba hagyományos, több ágyas, én ott nem jártam.
Hálóinget ők adnak, na m a sajátodban vagy. De hidd el ez nem baj, mert elég maszatos dolog ezKép)))
Nekem a férjem bent volt a vajúdáson, viszonta szülésen nem. Ő is kapott szép zöld ruhát, mikro viszgálat volt kiment az előtérbe, amikor meg már közeledett a szülés akkor kiment a folyosóra. Mikor meglett ababa akkor visszajött és kamerázat Emmát ahogy fördetik meg mérik, aztán az ő kezébe nyomtáka csajt amíg engem varrtak, addig ő a másik szülőszobában ácsorogtak és ismerkedtek. Aztána 2 órás megfigyelésen is velem lehetett. De ha nem járt felkészítésre a férjed akkor csak az orvosod engedheti be, a szülésznő nem, erre jó odafigyelni, mert pl nekem az orvosom csak 1/2 8-ra ért oda, miközben én már 6-tól a szülőszobán voltam (én előző nap befeküdtem).
Az én szülésznőm aranyos volt, Anikónak hívják. Viszont az éjjeles borzalmas volt, csak néhány CTG-t csinált, de személyes sértésnek vette hogy miért járkálok le ahelyet hogy aszobámban lennék, mikor ez még nem is az igazi fájás (szerinte).
A másodikon én 4 ágyas szobában voltam, az általad említett protekciós szobáról még csak nem is hallottam.Kép
Én nem bántam hoyg fél 6-kor jönnek, mert általában 10-kor elaludtam aztán éjfélkor úgy ébredtem hogy kialudtam magam, kész kínszenvedés volt minden éjjel, nem bírtam aludni.
A kaja tényleg borzalmas. Arra készülj fel hogy az első nap felhozzák a kaját de aztán kíméletlenül lehjtanak enni az elsőra, 1 napos gátsebbel is, én vittem úszógumit, nagyon jó szolgálataot tett a keméyn székeken, a nélkül nem tudom hogy ettem volna.
A külön fürdőszobameg egy álom, én napont 5x is mosakodtam altájon.Kép A wc szerintem nem olyan borzasztó, persze hogy jó a paír ülőke, de hát ha hiper szuperül néz kia akkor se ülök idegen Wc-re, én úgyvagyok vele.
Ha van még konkrét kérdésd szívesn válaszolok:

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Ahogy elnézem, mindenkinek vannak ilyen-olyan tapasztalatai Kép
Azt nem értem, hogy hova tűnt a szülőszobáról a zuhanyzó, mert amikor én voltam, akkor még volt, közvetlen a budi mellett Kép
A kétágyas protkós szobáról én se tudok, de ha előbb be kell feküdnöm, akkor oda akarok menni Kép Bár, ha zajos, akkor lehet, hogy nem annyira...
A fürdővel nekem se volt anno bajom, ahogy Manónak se. Szerintem teljesen normális volt, és tiszta is, mert elég alaposan kitakarította a néni minden reggel.
A hajnali keléstől én is rosszul voltam, de szerintem két nap alatt megszokható, már előbb fent voltam, mint ahogy jöttek. Úgyis kell annyi idő 4 embernek, hogy zuhanyozzon, mosakodjon stb., mire hozzák reggel a babákat.
Bár tény, hogy ahogy elvitték este őket, már kidőltem Kép

Ági,
A csasziról akkor nem írok regényt, a lényeg az, hogy vagy altatásban vagy spinális érzéstelenítéssel csinálják. Ha nincs túl nagy gond (hogy rögtön kell cselekedni), akkor választhatsz, ha gázos a szitu, akkor altatnak. Engem is megkérdeztek, de én már a 8 órás vajúdás után olyan fáradt voltam, hogy altatást kértem. Lehet, hogy rosszul tettem, mert a műtőben még kb 15 percig mosakodtak stb. (azalatt kb ugyanennyi fájásom volt), viszont engem már "kikötöztek" az ágyhoz, úgyhogy nagyon kellemes volt úgy szenvedni, hogy meg se bírsz mozdulni. Ettől függetlenül tünemény volt mindenki, mert közben az műtősfiútól kezdve az anesztezióloguson át, mindenki próbált lelket önteni belém. A műtősfiú még a kezemet is fogta közben....Ugyanis apucitól sajnos el kell ilyenkor búcsúzni, ő az ajót előtt vár. Altatás után teljes homály, arra ébredtem, hogy pofozgatnak a műtőben, és hogy rohadtul húzódik a hasam...És a legszebb mondatra, amit életemben hallottam: "Krisztina, önnek egy gyönyörű 3 kg-os, 49 cm-es kislánya született." (most persze bőgök...Kép) Akkor, ott, csak annyit nyögtem ki, hogy: "Egészséges?" és naná, hogy az volt.
Apuci mesélte a többit, hogy ahogy kivették, és vitték le a szülőszobára mosdatni stb., már ott sertepertélt, fényképezett stb. Utána persze, megkapta, és babázhatott is, de sokáig nem akart, mert rohant hozzám, ugyanis közben még ekkor engem varrtak.
Miután baba is meg én is helyünkön voltunk, akkor beszélgettünk még sokat, és éjszakára a kétágyas örzőben maradtam. Hozták Regit is, úgyhogy ismerkedhettünk, de persze, éjszakára elvitték. Másnap reggel meg már fent voltam a másodikon én is. Aznap még kaptam infúziót, és nem ehettem sajna semmit. De már mondanom se kell, hogy ott "rohangáltam" délután, mert elegem volt a sok fekvésből. A nővérkék meg nem győzték hajtogatni, hogy maradjak a fenekemen, mert ilyen friss sebbel, nem szoktak mászkálni. De juszt se maradtam, mentem le a látogatókhoz Kép Persze, be is lilult kicsit a seb Kép
A seb nagyon fáj sajnos (a varratszedés egyáltalán nem), és felülni kb 2 percig tartott, köhögni, tüsszögni meg kifejezetten lehetetlen. De mire hazamentünk (8 nap után), már simán mentem. Kép
Ja, nem írtam ám regényt...áááá dehogy Kép Bocsesz.

Kriszta
21+5

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok,
már korábban picit bekukkantottam hozzátok, de csak most jutottam hozzá, hogy írjak.
mi már a szülésen éppen 8 hete vagyunk túl és mi is a szülőottonban születtünk meg.
ha nem bánjátok néha bekukkantanék hozzátok., hátha valami okossággal is szolgálhatok valakinek. Kép
törpicur
 


Törpicur!

Naná, hogy nem bánjuk, ha jössz, sőt kötelező! Kép De olyan jó lenne, ha mesélnél magadról, és természetesen a babáról!!! És, persze a szüléssztori is jöhet Kép
Neked is Hami volt az orvosod?

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Krisztocs,

Hami? mi a teljes neve?
sajnos én így nem igen ismerem. (kezdő vagyok még itt köztetek) Kép

Kis mese mese mátka:
33 vagyok, jó pár éve férjnél is, nagy boldogságban. tavaly szeptemberben a szülinapom apropójaként úgy gondoltuk, nosza vágjunk bele...már régóta szerettünk volna egy picurt....és siker! ez év május 29-én megszületett Réka kislányunk 3600gr és 52cm-vel.
hogy gyönyörű babó az nem kérdés, bár mindenkinek a sajátja a legszebb... Kép ezt ti már csak tudhatjátok, így megértitek a büszkeségem. (egyébként tényleg szép!) Kép

eleinte sokat bírkóztunk egymással, picit nehezebb volt összeszokni, talán azért is mert a tejci sem úgy jött ahogy kéne (már azért már ok a dolog). viszont mostanra, nagyon jól elvagyunk, van egy megszokott viszonylagos rendszerességünk is. szóval élvezzük és imádjuk egymást. csak az a rossz, hogy apának dolgoznia kell, és csak este van velünk. Kép

szüléssztori....mondjuk úgy hogy: csak a szépre emlékezem... Kép
röpke 12 óra...na nem erre készültem. délután 2-kor elfolyt a magzatvíz, 4-re bementünk de nem voltak fájásaim., csak 6-tól kb. viszont párosult mellé hányinger is, és ez kissé megviselt, lévén hogy aznap alig ettem valamit, és az erőlködés megviselt....az órák telte-múltak, a picur meg csak nem akart kijönni....aztán hajnali 3/4 4 körül kezdtem olyan álapotban lenni, hogy elkezdhettük a: nyomjon kedves! erősen...játékot....
így születtünk meg 4,10-re....Réka nyakára tekeredve 3x a köldökzsinórral....engem meg kivert a frász mikor megláttam. ránéztem a páromra, ő is rémült volt. viszont mind a szülésznő mind a doki nagyon profin végezte a dolgát, ezért a mai napig hálás vagyok nekik.
szerencsére semmi baj nem volt, de még 20 percig nyugtattak, hogy minden ok.
a szabás-varrás elég sokáig tartott, mert hát kisasszony kissé kitágította a teret....így belül is szükségesek voltak az utómunkálatok.
igazából nem éltem meg nagyon rosszul, égy dolog zavart, hogy sokáig tartott, és a hányástól nagyon kimerültem. a fájdalom meg nem érdekes ilyenkor.... Kép igaz lányok? Kép
hát így jöttünk mi erre a világra
törpicur
 


Törpicur
Te láttál zuhanyzót a szülőszobánál? Vagy tényleg lebontották? Neked vannak a legfrissebb tapasztalataid, úgyhogy várjuk az okosságokat.

Kriszta
Én nem voltam elájulva a protkós szobától, főleg az ottani fürdőszoba volt szörnyű. Volt benne egy kád, utána egy zuhanyzó, és a végében a WC. A zuhanyzót nem lehetett használni, mert ilyen fix rózsája volt és nem akartam minden nap hajat mosni. Így a kádban zuhanyoztam, első nap például hideg vízben, de később rájöttem ha negyed órát folyatom, akkor már lesz melegvíz. Na és az a szag ami ott volt!? Biztos azért mert régen használhatták. Ja és a mosdók amik a szobákban vannak...ez mindháromra igaz volt, hogy vagy néha elkezdtek folyni vagy különbőzö hangokat adtak ki a legváratlanabb pillanatokban, úgyhogy néha a frászt hozták rám. Valami nagy gond lehet a vízvezetékekkel. Persze az ember ne várjon luxuskörülményeket, a kórházaknak még a gyógyszerekre sincs pénzük, nemhogy a felújításra. A 21-es szobában voltál? Én legalábbis oda jártam át babanézőbe és az egy 4 ágyas. Szerintem a nagy melegtől eltekintve barátságos szoba volt. A protkós a 21/a, de szerintem azért nem tesznek be oda kismamákat(legalábbis szülés előtt állókat), mert akkor a nővérkéknek kell átpakolni az összes cuccukat. Emlékszem, amikor megszült a szobatársam pont a legundokabb nővér volt bent és ott szitkozódott, hogy mi a francnak kell behozni ennyi mindent, amit ugye neki kellett áthordania.

Manó
Az jó dolog, hogy nem a saját hálóingét veszi fel az ember szüléskor.
Én is csak az Anikóról halottam jót, kár, hogy itt nem lehet szülésznőt választani.
Sajnos nem járunk szüléselőkészítőre, de remélem a Hami gyorsan ott lesz és beengedi a férjemet. Anyukám is nagyon be akarna jönni, de állítólag csak az apákat engedik be.
Az ebédnél én is láttam a sok keserves arcot, biztos baromira fáj a gátseb. Az elsőn egyébként én mindig a szobában ettem, a nővérkék olyan aranyosak voltak, hogy behozták nekem a kaját. Igaz, pont a konyhával szemben voltunk.Kép

Még az is érdekelne, hogy kell-e valamit bevinni a babának vagy adnak mindent? Pl. pelenka meg ilyenek.

Ági
Ági
 


Törpicur,
Dr. Hammersberg Elemér a becsületes neve Kép Mármint a dokinak...

Ági,
Hú, hát én asszem a 22-esben voltam, ami közvetlen a nővérpult mellett volt. A hűtő mellett Kép
A babának én csak takarót vittem, mert pelust is adnak, meg ruhát is. Amikor én voltam, akkor Kengurus rucikban voltak, szóval nem is voltak olyan lepukkant cuccokban Kép Mondjuk a pelusért sokszor könyörögni kellett, ha elfogyott, de ha esetleg meglátták, hogy nálad amúgy is van, akkor már nem is adtak. Meg az is jó, hogy nekik van újszülött méret, mert amúgy otthonra felesleges szerintem venni. Regi nem volt egy óriás, de egy-két hét alatt simán jó lett rá a mini, és ott álltunk egy csomó newborn pelussal. (amit mondjuk a cégtől kaptam Kép)

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Krisztocs,
nem, akkor őt nem ismerem. nekem Dr. Győry Attila volt a dokim....és csak a legjobbakat tudom vele kapcsolatban mondani.

Ági,
nem láttam a szülőszobán zuhit. 2 szoba van. 1 1ágyas, ahol középen van a hiper-szuper-multifunkcionális ágy....ebben szültem én is (ja bordásfal, és húzódzkodó kötél is van itt)....és van egy másik, ahol több ágy is van, de azok sima ágyak. gondolom arra az esetre ha egyszerre sok szülés lenne.
amikor én szültem, akkor hajnalban jött egy másik lány is, de végül őt császározták.
sok varia szerintem nincs, ha előtte nem kell befeküdnöd, és ottonról mész, akkor lesz időd lezuhanyozni. bár nem tom neked miért kérdés ez, ha azért mert hallottál olyanról, hogy fájások alá beállnak a zuhi alá, vagy kádba másznak....akkor sajnos erre itt nincs lehetőséged.
a kórház maga lepukkant szerintem, én is csak a doki miatt maradtam ennél. nekem márc.ban 1 hétre be kellett feküdnöm, mert a túlzott sport miatt kinyílt a méhszáj, és összevarrták (nem olyan szörnyű mint ahogy hangzik). akkor a 17-ben voltam az elsőn. az egy 2ágyas szoba volt, de elég elkeserítő állapotok uralkodtak, és tiszta depi voltam. alig bírtam ki az 1 hetet.
viszont fent a másodikon nagyon tiszta, higiénikus volt minden. én a nagyobbik, illetve a többágyasban voltam a végén, ha jól emlékszem 6ágyas, és mire eljötem telt ház volt.
nagy öregek szerint akkor, már régen volt ilyen Kép
no, a szobához nagyon kultúrált fürdőszoba+wc tartozik. ezt magatok között kell felosztani, illetve beosztani.
okvetlenül készíts be magadnak legalább 2 guriga kló papirt mert az nincs!, TENNA betétet (ezt javaslom! mert én lazán alwayst vittem a legtöbb cseppest, és ágyat kellett húzni 2x is.) a tena elég jó, és kapható a patikában, csak a legerősebbet kérd. (majdnem olyan mint egy gumibugyi) Kép
a picinek egy kistakarót, vigyél, pelust azt adnak, és ruckót is. sőt elég klassz kis rucik vannak, nagyon édesek voltak bennük a picik.
azért én vittem textil pelenkát is az etetéshez, illetve ha dög meleg van azért azt mégis ráterítheted.
tudod mi volt igazán zavaró?....a taki nénik akik hajnalban jönnek, és valami eszeveszett módon csörömpölnek.
Milyen szülést terveztek? apást?
törpicur
 


Kriszta!

Akkor valószínűleg még van most is zuhany, csak nema szülőszobából nyílik, és valószínűleg nem is arra találták ki hogy vajúdás könnyítő legyen. Bár ki tudjaKépKép Mindenesetre nekem nem ajálgatták, ezért nem is tudtam róla!Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ági!

Én is takarót vittem csak a babának. pelenkát, popsitörlőt adtak, ruhát is. nagyon cukik voltak benne, bár Emmát első nap vizilabdásnak öltöztették, piros sapkát adtak rá.Kép
Én baba-mama szobát csak 4 ágyast láttam, 6 ágyas akkor csak az volt amiben a kismamák voltak, akik még nem szültek (én is itt töltöttem 1 napot+1 éjszakát, bár ez utóbbit inkább a folyosón.)
Úgy látszika takarító nénik egyedül engem nem zavartak, én vártam őket, akkor legalább beindult az élet. Én nagyon rosszul aludtam.Kép5. napon engednek ki sima szülésnél, én csütörtök reggel szültem, kedd reggel jöhettünk haza. Aki csütörtök este szült az is kedden reggel jöhetett hazaKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hát ez milyen jó, amíg mi vásárolni voltunk, addig itt beindult az életKép (Mellesleg, hogy megosszam veletek az örömömet, végre vettünk - illetve megrendeltük - a fürdőszobabútortKép) Törpicur, neked is üdv, örülök neked!Kép

Jól végigolvastam mindent, és kérdéseim vannak: most nem tudom eldönteni, hogy tiszták a fürdők és a WC-k vagy nem azok? Mert azt hiszem Ági azt írta, hogy borzalmasak, Törpicur pedig azt, hogy nagyon kulturáltak. Amikor nekem doki bácsi megmutatta a kórházat, és kinyitotta az egyik fürdőszoba ajtaját, akkor én szépnek és tisztának láttam őket, bár nem mentem be megvizslatni közelebbrőlKép És a WC az ugye bent van a szobához tartozó fürdőszobában? A szülőszoba melletti zuhanyzó az meg nem tűnhetett el nyomtalanul, ha egyszer Kriszta láttaKép Mondjuk nekem is mondták ismerősök, hogy ha lehet vajúdás közben zuhanyozni, az nagyon jól tud esni. Meg azt is mondták és itt a fórumokon is olvastam, hogy a labdára milyen marha jó ülni vajúdás közben, de labdát senki sem emlegetett, csak bordásfalat meg ilyesmit. Labda nincs? Jó, tudom, sokan megszülték anélkül is a babájukatKép A kötéllel különben mit kell (lehet) csinálni, azt tudja valaki?
Szóval összességében a kórház lepukkantságáról vagy nem lepukkantságáról annyit, hogy én voltam néhány kórházban, és ez elsőre sokkal szebbnek tűnik. Néhány éve a Sportkórházban (azóta egyes részeit felújították) ki volt törve a lépcsőházi ablak, decemberben besüvített rajta a szél, a tolókocsi (bokaműtét) az abroncson futott majdnem, mert a gumi sík lapos volt, fájdalomcsillapítóért meg az ment ki a gyógyszertárba, akinek nem a lábát, hanem a kezét operálták. Tizenakárhányunkra jutott egy zuhany meg egy klotyó a folyosó végén, és fél óra alatt értem ki járókerettel... Egy emeleten egy nővérke volt, ő meg lerohanta a lábát, úgyhogy például egymást ágytálaztuk. Aztán ettől függetlenül igen jó volt a hangulat, de komolyanKép Úgyhogy ettől a kórháztól sem tartok, a szüléstől viszont egyre inkább, jó, nem nagyon vagyok betojva, de most már közeledik és nem lehet megúszniKép

Ági! A szüléselőkészítőt én kérdeztem a doki bácsitól, a főnővért kellett felhívnom, aki szeptember elsejére jól beiskolázott minket. Hogy előbb is van-e, azt nem tudom, mindenesetre lehet, hogy nem lenne rossz. Csak egy héttel szülessen előbb Vízipók, és lemaradok a 4. előadásrólKép

Ja, és valaki írta, hogy két szülőszoba van. Hát nem kettő van, hanem három. Az a hiperszülőágyas, bordásfalas, a 3 ágyas és a 3 ágyas mellett egy aprócska, egyágyas. Azt mondta Hami, az azért van, hogy ha foglalt a nagy, valaki pedig mégis papás szülést szeretne, akkor el tudják különíteni, lehessen saját szobájuk. Mondjuk az elég egyszerű, ágy, szék, slussz-passz. De legalább vanKép

Manó! A napokban merült fel bennem a kérdés, meg most te is írtad, hogy elég maszatos dolog a szülésKép De mikortól maszatos, ha nem vagyok indiszkrét? Már a vajúdás alatt is? Biztos tiszta lükének néztek, de nem szültem még, no, és ezt sehol sem írják leKép

szirom
29+5

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

A 2. emeletenm én kulturált fürdőket találta, 2 szobához tartozóban is jártam. A wc a fürdőből nyílik, szobánként egy.
Mikor én szültem tök egyedül voltam mindhárom szülőszobábanKép talán ezért nem tudtam a harmadikról. Kép Én labdára nem emlékszem.

Maszatos: Hát, nem tudom, mert nekem pl burokrepesztéssel kezdték, aztán nem tudom, vizsgálgattak közben hoyg hol tartunk, az szerintem nem jár semmi maszattal.De ott az elején a beöntés is...én jobban éreztem magam benti ruhában. de a szülés utána férjem azt mondta hogy a szülésznő úgy nézett ki mint eyg hentes mikor szólt nekiKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Törpicur
Azért kérdezem a zuhanyozási lehetőséget, mert gondoltam beöntés és egyebek után talán jól jönne. Meg amikor a szobatársnőm lement szülni, a nővér vitt le neki cuccokat, pl. törölközőt is ezért gondoltam, hogy akkor biztos lehet tusolni lent.
A másodikon jobb volt a fürdőszoba, mint az elsőn? Mert én mindkét helyen voltam és az állapota kb. ugyanolyan volt. Lehet, hogy a baba-mama szobáknál már jobb a helyzet, azokat nem láttam.
Anyukám mesélte, hogy én is a Győry dokinál születtem még annak idején.Kép

Kriszta
Először amikor olvastalak Benneteket csodálkoztam, hogy Ti is Haminak hívjátok a dokinkat, azt hittem csak anyu találta ki neki ezt a becenevet.Kép

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, hogy miket vigyek be. Majd még biztos eszembe jut pár kérdés.

Ági
Ági
 


Köszi Manó a fürdőszobabeszámolót, én hiszek nekedKép A kötélről viszont nem írtál semmit, így nem is tudok semmit, pedig már annyit gondolkodtam rajta, hogy mire való! Nem tudom kisütni...

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Bocsi, még egy kérdés! Olvasgatok más topicokat is, mondja már meg valaki, mi a jó isten az a babygym? Előre is köszike!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Ági,
Valahogy a Hammersberg-ből automatikusan adódik a Hami Kép De szerintem annyira jó fej a dokibácsi, hogy ha egyszer igy hivnám véletlenül, még tetszene is neki. Kép

Szirom,
A fürdők szerintem is tiszták, sőt nálunk mindig volt rötyipapir is Kép
Én úgy emlékszem, hogy labda is volt a papás szobában, a kötél meg arra jó, hogy lógjál rajta. Na nem kell felmászni rá, mint tesiórán Kép Pl, letérdelsz, és abba kapaszkodsz, az jót tesz a gerincnek, ezáltal a deréknak, mert ha valami fáj a hasadon kivűl, az a derék lesz, de bazira Kép
A zuhanyzó egyébként a wc mellett volt közvetlen (mármint a szülőszobán), -emlékeim szerint- és inkább csak azért, hogy a beöntés végkifejlete után tisztának érezd magad (hú, de szépen fogalmaztam Kép)
Nekem is burokrepesztéssel kezdtek, bár akkor mintha nem lett volna nagy maszat, a végéről meg már nem tudok nyilatkozni ugye...De azért számits némi nemű vérmennyiségre, és magzatmázra...persze, ez egyénenként változó lehet.

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Szirom!

Mert én a szülőágyról le se szálltam!Kép Fogalmam sincs mire való a kötél. Gondolom fájá sközben kell lógni rajta, mármint úgy hogy a lábad a földön van.Kép Mi másra lehetne használni?
Engem egyszer akartak felkelteni a szülőágyról, de ketten nem tudtak felhúzni, mert az elején mikor jól voltam glükózt kaptam infúzióban, mert végig vajúdtam az éjjelt a folyosón, így semmit sem aludtam, nem is vacsiztam, és féltek hogy nem fogom energiával bírni. Aztán mire lefolyt már olyan fájásaim voltak, hogy csak na. Aztán meg megint infúzióra kerültem, némi kis oxytocint kaptam az utolsó fél órában kb.

babygym: babtornáztató. Az a kis szerkezet, ami egy állvány, a baba alá tud feküdni, és mindenféle csörgők lógnak le róla, meg van emelyik zenél, forog rakjta valami, az oldalán i vannak csörgők. Ez az a szerkezet ami leghamarább lekötheti a babát és bárhol felé tudod tenni. Kb olyan mintha akiságyban kihúzol egy madzagot és rákötsz minden félét, cska nem kell hozzá kiságy meg madzag, akár a ti ágyatokon is felé teheted.

Emmát mellesleg ez sem érdekelte csak addig amíg én csörgettem neki, meg sípoltattam, most nagy babaként már néha eléül ha rájön és csörgeti pedig már nem neki való.

van olyan változata is , igaz kb 10 000 Ft körül, de ha én annak idején tudtam volna róla biztos iylet veszek, ami később átalakítható "lépegetővé", vagyis egy olyan ksi taliga szerűvé, amibe a már állni tudó baba belekapaszkodhat és tolhatja, így tanulva a lépegetést. Épp most akarok majd egy ilyet beszerezni.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hát köszi szépen a részletes magyarázatokat, egyre tájékozottabb leszekKép

Képzeljtek, ma én is lemegyek a párommal horgászni, mert új helyet nézett ki magának. Eddig a kikötőbe járt, és oda legfeljebb lesétáltam hozzá később. Nem bírom, ha ezren nézik, amint elszúrok egy kapástKép Mondjuk nem volt még ilyen, de nem is teszem ki magam ennekKép Most egy vadregényesebb részre megyünk, olyan klassz most a Duna, hogy ilyen alacsony a vízállás, hogy csak na. Árnyas fák a parton, szép, széles, homokos beach, majdnem tengerpartKép Kapok nyugágyat (inkább szék) meg viszek le könyveket is, úgyhogy egész jó lesz. Csak ébredne már fel az ember és menjünkKép

Kellemes hétvégét mindenkinek!

szirom
29+6

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Ági,
na így elolvasva akkor már foggalmam
sincs....lehet hogy mégis van a szülőszobán zuhi csak én nem tudok róla?
Én a beöntéshez vittem popsi törlőt, így nem éreztem magam maszatosnak Kép
bár külön nem mondták, hogy akkor le is zuhanyozhatok, igaz megkérdezték, hogy zuhiztam-e mielőtt bejöttem. mivel igen, ezért lehet hogy szoba sem jött ez a kérdés. szerintem nyugodtan kérdezz rá.

Krisztocs,
Változnak ám az idők... Kép ma már nem telik nekik klotyópairra. komolyan mondom. tudod min problémáztak?
hogy nem volt a teába cukor! mármint nem volt keret a cukorra. aki picit ízesebb teára vágyott és nem némi forral barna vízre, az hozasson be magának cukrot. a citromot már nem is mondom.
szóval akkor a koltyesz papiron már nem is csodálkoztam

Ági,
fent a baba-mama szoba az teljesen magas színvonalú. bár lehet hgy elfogult vagyok, illetve a lenti állapotok annyira durvák, hogy ezután a második szint maga volt a paradicsom! Kép

Szirom,
Én írtam a 2 szülőszobát, de igazad van, bocsika. így visszagondolván, valóban van még egy 1 ágyas is....de arra én már nem is figyeltem.
egyébként a maszatosságra....én nem éreztem magam annak. elég szépen letisztítottak utána, arról nem is beszélve hogy felkelni nem szabad, és 2 órát ott kell maradni az ágyon, megfigyelése. utána visznek fel, ha minden ok.
a párom ott lehetett velem addig, épp csak arra volt elég ez az idő, hogy értesítsük a közeli ismerősöket sms-ben.
de miután felvittek, és rendben vagy, akkor pár óra múlva le is zuhanyozhatsz. de ezt majd a dokid megmondja attól függően, hogy hogy érzed magad. engem a Győry dr.bácsi nem engedett felkelni, mert 12 órás menetünk volt, és eléggé kimerültem, úgyhogy csak késő du. kelhettem fel, azt is nővéri segítséggel. (persze én azt gondoltam hogymegy ez nekem egyedül is, de az igazat megvallva iszonyúan szédelegtem, és jó volt hogy ott volt)

És szerintem a 2. emelet kultúrált...de a fszt. és az 1. emeletet hagyjuk. az elkeserítő....mármint mellékhelység+zuhizásilag

Fogtatok valamit Szirom? vagy csak a bot végét? Kép mi is jártunk korábban horgászni, de a boton kívül sok mindennel (mármint halra gondolok) nem találkoztam Kép ezért én meg is untam.

Képzeljétek, ma voltunk pár rucit vásárolni a picurnak, aki a héten volt 8 hetes...és szinte az összes cumóját kinőtte, így ma 74-es méreteket vettem. az eladónő meg csak bámult, hogy nem is ekkora a gyerek, miért vezsek ilyen nagy méretet. mondom neki, hogy azért hogy ne csak 1 hétig tudja hordani, hanem legalább 2 hétig Kép
mindegy....a néni nem értette.

Jó 7végét mindenkinek. sziasztok, holnap nem bizti, de hétfőn azért bekukkantok.
törpicur
 


Törpicur!

Az én lányom 9,5 hónapos és már csak 86-ost veszek neki, eddig azt hittem hogy ő nagynak számít, de ezek szerint nemKép Ő 8 hetesen azért még elvolt a 62-68-as ban.

A zuhanyra visszatérve: Lehet hogy van abban ám valami hogy jó vajúdás idején, mert én éjszaka kínomban párszor beálltam alá, mert ugye nem mentem be a szülőszobára abunkó szülésznő miatt, így a foylosó meg a kórterem maradt, és úgy emlékszem jól esett. A másik ami nekem nagyon jó volt ha a korlátot fogtam és előre hajoltam. Gondolom ilyesmire lenne jó a bordásfal is, ha nem épp a szülésznők gyönyge lett volna az éjszakás, akkor talán ki is tudom próbálni. Ja, szülőszék helyett meg a foylosón nyomultam a szék szélén.Kép Szóval akkor minek is az alternatív szülőszoba?Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Most írtam egy jó hosszőút, de rátenyereltem valamire és elszálltKép

Szóval jelentem, fogtunk egy viszonylag kis süllőtKép Éppen megütötte a 30 centit (az a mérethatár) úgyhogy hazahoztuk, és este mire az ember hazaér a munkából, megsütöm fokhagymásanKép Azért merem kijelenteni, hogy fogtunk, mert bár a párom hala, én fogtam a csalihalat, amire ráharapottKép

Törpicur! Mi sem fogunk ám mindig halat, sőt! De a párom azt mondja, hogy a hal az csak slusszpoén, és szerintem igaza van. Fantasztikus a vízparton üldögélni, akár hajnal van, akár este. Mi már többször beszéltünk meg fontos dolgokat a vízen, ilyen például a lánynévKép Orfűn döntöttük el a lehetséges 3 változatot egy stégen, ahová levittem az utónévkönyvetKép Mondjuk fiú lesz állítólagKép

Manó! Már annyit gondolkodtam a te dolgodon, én valószínűleg nem foglalkoztam volna a bunkó szülésznővel és bevonultam volna az alternatív szobába. De az is lehet, hogy most csak a szám nagy, és ha én lettem volna ott, én sem lettem volna ennyire határozott. Nehéz ezt így megmondani. Mondjuk gondolom az ember semmivel sem akarja elrontani ezt a fontos napot.

szirom
30 (ajjajKép)

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Hát tudod nekema GTG nem mutatott erős fájásokat csak én éreztem úgy hogy nagyon fáj, és ezért az orvos is azt mondta hogy ez még nem szülés, menjen a párom is nyugodtan haza. aztán mondta hogy de ha gondodlom akkor bemehetek a szülőszobára és ott várhatom a reggelt, ha meg nem akkor menjek fel a kórterembe és ott próbáljak pihenni. na eközben a szülésznő olyan, de olyan képeket vágott (ez kb éjfélkor volt), hogy semmi kedvem nem volt vele tölteni az éjszakátKép, ezért fogatm magam és visszamentem a kórterembe. csakhogy annyira fájt hogy nem tudtam aludni, a szobatársaimat meg nem akartam zavarni, ezért húztam ki a folyosóra. Bár olyan is volt hogy bent ücsörögtema szobában, aludni semmiképpen nem tudtam. Aztán hajnal 5-kor szóltam a nővérnek hogy most már aztán tényleg nagyon fáj , akkor ő vett vért és lekísért a szülőszobára és akkor már végre aza fránya CTG is mutatott fájást és végre elkezdődött az egész, de akkorra már 6 óra volt és jött az Anikó váltásnak és végülis azt hiszem jobban jártam hogy az Anikónál szültem, mert ha ő éjszakás, akkor ugyan az éjjel lehet jobban telik, viszont szülhetek a bunkónál, az meg nem lett volna jó, mert még utána derült ki számomra is hogy az éjjeli fájások tényleg nem voltak még az igaziakKép pedig én már este 8-kor azt mondtama férjemnek hogy ha ennél jobban fog fájni üssenek le egy kalapáccsal. és jobban fájt.Kép Aztán meg még jobbanKép Egy szó mint száz, én sem voltam egy könnyű eset, nagyon nem tűröm jól a fájdalmakatKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szirom
Gratulálok a halacskáhozKép biztos jó lehet a vízparton üldögélni.Kép Ilyenkor a baba is biztos jól érzi magát.

Törpicur
Jajj de jó, hogy írtad, hogy van különbség az első és második emeleti fürdőszobák és wc-k között. Valószínű, hogy azt a második emeleti szobát amiben én voltam nem sokszor használják, azért maradt olyan, mint a lentiek. Azért megnyugtató, hogy a baba-mama szobáknál jobb lesz.Kép

Jó pihenést mindenkinek!Kép
Ági
Ági
 


Hahó,

Manó, teljesen igazad van, én is szívesen beálltam volna a zuhi alá közben, mert szerintem minden ami eltereli a figyelmed egy picit a vajúdás alatt, az jó...és ilyen a vízsugár.
sajnos ez nekem kimaradt. Kép
de a bordásfal nagyon jól jött! ugyan próbáltam csimpaszkodni is a kötélen, a páron mondta, hogy ne másszak fel a plafonig, elég csak egy fél métert mászni rajta Kép
szóval nekem a kötél nem sikerült, de valszínű én nem tudtam rajta jól csimpaszkodni.

hát ha bunkó volt a szülésznő az nagy baj.
Gondolom Manó jobbnak láttad ha nem balhézol vele, hogy ne legyen bunkó, hanem inkább elvonulsz...megtudlak érteni. bár szerintem a szülésznők pont azért vannak, hogy segítsenek picit átvészelni a vajúdást. egyedül voltál?
Nálunk szerencsére elég rendes, egy idősebb csajszi volt, és nagyon tapintatos volt. mivel ott volt a párom sok vizet nem zavart, de ha néha kiment, akkor a szülésznő egyből bejött hozzám, beszélgettünk, nevetgéltünk. aztán ismét magunkra hagyott. igazából tennivalója a szülés megkezdésekor volt.
Fiatal csaj volt?

Ja a rucik....persze még nekünk is nagy, de a 62-es már kicsi a 68 határeset...ezért gondoltam, hogy egyből 74t veszek....a body az ősszel is jó más ruckók alá, és olyan holmikat vettem ami picit hűvösebb időben is hordható....na meg le volt árazva Kép

Szirom,
Nehéz ám nem foglalkozni ilyenkor a bunkó emberekkel. mikor úgy is picit tűrni és viselni kell a fájdalmakat, ha még valaki bunkó is....na az hiányzik az embernek legkevésbé.

Igaza van a párodnak, a hal tényleg slusszpoén. mi is sokat ücsörögtünk a párommal itt lent a dunaparton a stégeken. szerencsére itt van az út túl oldalán, mi nagyon sokat jártunk-járunk le. főleg hogy kutyus is van, így ő még a vizet is élvezi. igazából engem az alkonyatkori-esti horgászásban a sok szúnyog zavart. ezt csak tetézte hogy nem fogtunk semmit... Kép

Szirom, hogy lett a 29-ből 30???
Kép
csak nem? Kép

törpicur
(33+2)
törpicur
 


Jaj lemaradt....szal nem tom hogy kell belinkelni, még tanulnom kell...de ha valakit érdekelne van fent a fotóalbumban pár képünk
Rékababa alatt.
törpicur
 


Törpicur!

Nálam igazából azért volt ez a kalmajka, mert ők ezeket a fájásokat csak jósló fájásnak tartották. De nekem tényleg nagyon fájt! És ezért nem akart velem fogllkozni a szülésznő. Amúgy fiatal volt és nagyon bunkó. Mikro délben beérkeztem akkor az Anikó volt meg egy idősebb, ők vettek fel, mindketten nagyon arik voltak. Aztán éjjelre jött ez a bunkó, aztán reggel 6-ra megint Anikó.
Kb 10 órától egyedül voltam, merta férjem hazaküldtem, mert mondták hogy ez még nem a szülés. Olyan is volt hogy ücsörögtönk a szülőszoba előtt ketten a férjemmel, erre kinézett s zülésznő és közölte hogy attól hogy a szülőszoba előtt ülök attól még nem indul be a szülés.Kép Nagyon rosszul esettKépFent az emeleten viszont kedves volt a nővér is és a szobatársaim is így jobban telt az idő, kb éjfélig egy szobatársammal beszélgettem, szóval fent jobb volt.
A bunkó egyébként azt is elmagyarázta hogy ha a hasam csak fent meg oldalt fáj az még nem a szülés, csak majd ha lent fájm vagy valami ilyesmi, hát elmondom hogy nekem egész idő alatt ott fájt ahol az elején, nem pedig ott ahol a nagykönyvben írják. Na mindegy, ettől az egy szülésznőtől eltekintve mindenki nagyon kedves volt, tényleg csak azt sajnáloma aki ehhez kerül szülésre, nagy hülyeség hogy nincs szülésznő választás. Bár egyébként méga bunkó szülésznőnek is voltak néha jó pillantai, mikor láttam rajta hogy megsajnál, de ettől függetlenül hiányzott belőle szerintem minden ami ehhez a szakmához kell, kivéve a lexikális tudás, de hát az nem minden hogy elmeséli hogy mit kéne éreznem. Meg hogy ha a ctg nem mutat fájást akkor az nem fáj és aludjak. Én csak azt sajnálom az egészben így utólag hogy bementem korábban a kórházba, ezt az időszakot simán itthon tölthettem volna, ráértünk volna reggel bemenni a kórházba, dehát első szülés, lazán összekevertem a jóslókat a szülési fájással, igaz okom is volt rá, ugynais nekem a jóslók 5 perces fájásokként jelentkeztek, állítólag nagyon ritka hogy a jóslók is ennyire rendszeresek legyenek, főleg egy napon át.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó, Törpicur!

Hát pont azért írtam, hogy lehet, hogy csak most nagy a szám, akkor és ott talán pont azt csináltam volna én is. Különben hány szülésznő van összesen? Mert a magas, vékony fiatal Anikót már dicsértétek, az idősebb köpcösebbre írtátok, hogy nem kedves, ugye? Mondjuk én az utóbbihoz hasonlóval találkoztam, amikor bevitt doki bácsi megnézni a szülőszobát, és bűbáj kedves volt velem. Bár lehet,hogy csak az orvos miatt, vagy ő egy harmadik?

Törpicur! A 29-ből úgy lett 30, hogy szombaton 29 hét +6 naposak voltunk, ma meg már 29+7 lenne, de ugye hetekben számolva az pont 30Kép Vagy várj, te ezeket a számokat félreértetted?

Különben merre laktok a Duna-parton? Nincs ám mindig sok szúnyog, a múlt héten például halálra csíptek, tegnap meg azt hiszem összesen egyet csaptam leKép

A képeket mindjárt meglesem! Aztán most már elhúzok takarítani, mert így nem haladok, ha itt ülök a gép előttKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Ági

biztos, hogy klassz a baba-mama szoba, még tv is van! Kép
lehet hogy hülyeség, de én örültem neki. bár tök mindegy mi szólt, csak szóljon. addig sem csendben megy az idő.
Mikor a pindurkák ott vannak, akkor nem is érdekes csak az üres járatokban.

ha nem bánod (bár lehet hogy tudod) leírnám a napi-rendjét az osztálynak.
7-8ig hozták reggel a piciket, utána reggeli+vizit alatti időre elvitték őket, majd 10-től (1/2 11től) ismét hozták őket délután 1/2 4ig. ebéd időre sem vitték őket vissza. Kép
majd a látogatás alatt ismét elvitték, és 7-9ig újból megkaptuk őket.
ez alatt lehet velük ismerkedni, szopiztatni próbálni.

nekem inkább gondom némelyik csecsemős nővérrel volt. úgy hozta vitte a piciket mint egy kis zsákot dobálna ide-oda. tudom, hogy van gyakorlatuk, de akkor is.
a csúcs az volt, amikor az egyik nő majdnem odavágva hozta nekem Rékát és közölte, hogy egész éjjel sírt (a csaj éjszakás volt, és még nem jött meg a váltás, így ők hozták fel) mondom neki, hogy talán éhes volt. erre a csaj: akkor szoptassam meg. mondom neki, hogy nem nagyon tudom, mert csak pici előtej jön, még nem indult be a tejci. ekkor voltunk 2 naposak. ráadásul mikor elviszik őket megkérdezik, hogy szopiztak-e, mert ha nem akkor adnak nekik pótlást vagy teát.
na én mondtam minden alkalommal, hogy adjanak neki, mert nem igen tudtam szopiztatni. ráadásul senki sem mondta, így a pici jól felázatta a mellbimbóimat, azok meg jól berepedeztek, és kisebesedtek. 2 napon ott tartottam, hogy vérzett a mellbimbóm,majdnem becsokiztam a fájdalomtól.
szerencsére a szobában volt egy aranyos csajszi, ő segített pár tanáccsal.
nem tudom, veled hogy lesz, és bár van a kórházban erre az esetre kenőcs, de egy jótanács! vegyél Garmastan kenőcsöt és legyen nálad. ha fájna a mellbimbód szopizattás után kend be éjszakára, csodákat tesz én aztán tudom!
sajnos nekem csak a 4-5. napon mondták ezt, addig meg a csillagokat láttam, és bizony egy két könnycsepp is kicsordult mikor a pici rákapott. szegény meg dolgozott rajta, és semmi sem jött.
(na de utána már nem volt gond szerencsére)
Bocsi, hogy így írtam, de én nagyon örültem volna annak idején ha nekem mesélnek ilyenekről, főleg ha megelőzhető lett volna pár dolog.

ja, még a szobára visszatérve. úgy tudom, nemrégen alakították át a szobákat.3baba-mama szoba van (ha jól emlkészem.) 2 ebből a lépcső feljárónál, 1 pedig hátrébb van a lépcső mögött (abban voltam én)
és van még egy szoba, ott vannak a várandós kismamák külön.

húúú, jó sokat írtam...
törpicur
 


Szirom,

akkor félre, azt hittem eltelt egy év...Kép a 6-ra meg azt hittem, hogy 6. hónapban vagy....
de köszi, így már képben vagyok.

a köpcös nénike, volt nálunk, és ő bűbáj volt...csak már a nevére nem emlékszem. rövid sötét vöröses vagy barna haja van, és kissé molett...ha hozzá kerülnél ő nagyon rendike volt. legalábbis nálunk.
velem egy fiatal csaj volt bunkó aki felvett minket du.4-kor. mondtam is a páromnak, ha ő lesz, az ciki, mert nem is volt szimpi, és elég ridegen beszélt velem.
de szerencsém volt.

hát nem egészen a duna-parton lakunk....a váci út túl oldalán, megyeren....
csak át kell menni a váci úton keresztbe, és az üdülősor mellett sétálunk le a Duna-partra...
hajrá takarítás! Kép
azért csak óvatosan
törpicur
 


Manó,
akkor mi hasonló cipőben járhattunk....
ugyan mikor mi bementünk nem volt fájásom, de 6-tól folyamatosan, és elég erősek. mondták nézzem az órát és a perceket, de nekem nagyon sűrűn jöttek a fájdalmak, azt mondták ez nem létezik, mert viszont nem tágultam...
így utólag visszagondolva, én is várhattam volna még, de nekem a doki a lelkemre kötötte, hogy ha elfolyt a magzatvíz akkor induljak be. nem kell rohanni, de induljak el.
na várhattam volna még, mert én is végig vajúdtam az éjszakát, és hajnali 4re szültem meg a picurt.
ha ezt még egy bunkó szülésznő tetézte volna, na akkor tutti leszúrom magam. Kép
és nekem sem ott fájt ahol mondták, hogy kell hogy fájjon. fura is volt.
tudod mi hiányzik némelyikből? az empátia!
az szerintem a dokiknál és minden egészségügyisnél az első legfontosabb feltételnek kéne lenni amikor felvételiznek.
komolyan. nem azt mondom, hogy sírjanak együtt a beteggel, de azért néha a durung, tuskó modoruk vérlázító....na de hagyjuk
törpicur
 


Törpicur
Köszi a részletes leírást és a tanácsokat.Kép

Lányok
Ti adtatok pénzt a szülésznőnek? Gondolom egy bunkónak én nem adnék, de egy normálisnak igen.

A Haminak mennyit adtatok a szülés után és mikor adtátok oda?

Én nemrég láttam kiírva a fszt-i váróhelyiségnél, hogy vesznek fel szülésznőt. Remélem mire én szülök addigra elmegy a bunkó és jön helyette egy aranyos. Borzasztó lehet, ha ember kifog egy olyan szülésznőt aki ahelyett, hogy segítene még rátesz egy lapáttal.

Ági
Ági
 


Szirom!

Neem! Én egy fiatal köpcösebbre írtam hogy nem kedves!!! Anikó tényleg a magas és nagyon sovány!Kép Ő jó. nem tudom hány szülésznő van.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ági!

Én az orvosnak 30 000-et adtama szülésznőnek 5000-et. Biztos vana ki többet ad. AHogy láttam mindenki a varratszedésnél adta az orvosnak. A szülésznőt meg anyukám kereste meg amikor jött engem látogatni.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Egyébként nekem nagyon úgy tűnik ogy össz viszz 3 szülésznőről beszélgetünk, az Anikóról, az idősebbről, és a fiatal bunkórólKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ági,
Én 40-et adtam a dokinak, de azért mert a vége felé én már nem a privát rendelőjébe jártam, hanem be a szülőotthonba., és sosem fogadott el semmit.
a szülésznőnek mi is 5e.t adtunk.
szerintem annyi bőven elég. sőt a szobában még döbiztek is a többiek, hogy ők nem adtak semmit a szülésznőnek, mert állítólag nem szokás.
de ha rendes, szerintem ez nem olyan sok, viszont több mint gesztusértékű.

egyébként nagyon furi pletyók keringtek pár dokiról. volt aki kerek-perec megmondta az elején, hogy az ő tarifája, mármint a szülés összege 50-60 ezer.
én majdnem dobtam egy hátast mikor ezt meghallottam. ja, és ennek a dokinak akkor kapásból 3 kismamája volt velem a szobában akik akkor szültek mikor mi. (illetve másnap)

Törpicur
törpicur
 


Sziasztok!

Törpicur, szerintem tarifája mindenkinek van, csak nem mindig tudni, hogy mennyiKép Én például még nem tudom, hogy mennyit adunk majd, leginkább itt a babaneten olvasható számokból lehet következtetni. Olyan 30-tól 100 ezerig emlegetnek, de az átlag 40-60 ezret írt. Azt hiszem a MÁV-os topikban olvastam, hogy az egyik dokinak ki van írva a magánrendelőjében, hogy a szülés 70-100 ezer. Azért az húzós egy kicsit...

Ja, igen és írtál az egészségügyeiek egy részének modoráról. Nekem talán eddig mindig szerencsém volt, de én nagyon kedves emberekkel szaladtam össze az egészségügyben. Ez maradjon is így, a dokim mindenesetre nagyon kedvesKép

Manó! Szóval van a vékony, magas, kedves Anikó, az idősebb köpcös kedves és a fiatal bunkó. Ugye?Kép Szerintem sokkal többen nem is nagyon lehetnek.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

PontosanKépKépKép

Egyébként noinsc minden dokinak tarifája, az enyémnek pl nincs. rákérdeztem ugyanis. A szobatársaim közül én adtam a legkevesebbet a 30 ezret , más dokiknak 50 ezret adtak, de azt nem kérdezem hogy a doki kért annyit vagy ő adták maguktólKép szerintem 30 bőven elég azért. Én enm is szántam rá többet. 100 ezret meg meggyőződésem hogy egy doki sem ér!

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hát eltelt a hétvége, páromnak Balaton-átúszással, nekem idegeskedéssel miatta. Még pénteken leutaztuk egy baráti párhoz, náluk is baba lesz, a lányzó most van a 18. hétben. Szombaton átmentünk Boglárra, aztán Ádám áthajózott Révfülöpre. Mondta ő hogy 3-4 óra az úszás és ne idegeskedjünk, de én már 3.5 óra után idegeskedni keztem, főleg, hogy közel telepedtünk le az érkezési ponthoz és hát nem is láttam őt, meg ijesztő volt néha hallani, hogy az ügyeletes orvost kérték emberekhez. Végül megérkezett fél 6-ra és én nagyon boldog voltam, hogy egyben van! De akkor már a párral szétidegeskedtük magunkat, még Mocorgó is mocorgott ezerrel miatta (egyébként állítólag jóval 1 után indult el a vizsgálat, meg a jelentkezés miatt). Utána azért megint idegeskedés, mert persze rögtön enni-inni mentünk és hát rosszul lett (mert ugyebár felkészülés nuku volt az ő részéről). De aztán minden okés, csak a szeme rettenetesen véreres még most is Kép De majd Vizine-nel kikúráljuk.

Úgyhogy bár tegnap akartunk hazajönni, ma reggel lett belőle. Viszont ma olyan meleg volt a vonaton is, hogy szarul viseltem. Így alig hogy hazaértünk, mentem aludni egy kicsit.

Érdekes, amit írtok a szülésznőről a kórházban. Bár én most már biztos, hogy nem itt szülök (azért maradhatok a topikban, ugye???), a SEI-en lehet szülésznőt fogadni - bár ott azért több is van. Bele-beleolvastam topikokba, és ott is van egy-kettő, aki bunkó, de a többség rendes. De fogadni lehet, és az orvos is ajánl, ha gondolod.

Tarifák: ez tényleg orvosfüggő, ezt máshol is ecseteltem már. Én egyáltalán nem vagyok a hálapénz híve, de hát.. szóval úgy gondoltam, hogy adtam már a dokinak 5e Ft-ot, meg majd még 8. hónap körül megint, és majd a szülés után (lehet, hogy a 6. hetes kontrollnál 25-30e Ft-ot). De ott is van olyan doki, aki kijelentette, hogy márpedig nála 60-70-80e Ft egy szülés Kép Hát vélemény azért megvan.. és aki nem tudja megengedni magának, az le van kakilva???? Az egyik ismerősöm MÁV-os orvosnál szült volna, és ott ki van írva a magánrendelőjében, hogy 80-120e Ft a szülés, plusz a havi vizit, plusz a vizsgálatok.. hát köszönöm szépen.

Hanzika
25+0

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzika! Ne bomolj már, nemhogy maradhatsz, hanem megkérünk, hogy maradj a topikbanKép sajnálom, hogy annyit idegeskedtél a párod miatt, dehát tudtad, hogy vigyáznak rájuk! Olyan sokan figyelik az úszókat, hogy nem nagyon szokott baj lenni. Mindenesetre gratula a szép teljesítményhez! A vonatot meg nem csodálom, azt én is rosszul viseltem volna. Mostanában egyébként is van olyan, hogy fölállok, és néhány lépés után olyan nehéznek érzem Vízipókot, és mintha valahol egészen lent lenne. És úgy nyom, hogy csak na, már kell is pisilni rohanniKép Aztán ez jól elmúlik.

Manó, Törpicur, Kriszta! Ti már tapasztaltak vagytok, a varratszedéskor szokták odaadni a pénzt, ugye?

És még egy kérdés, bár itt azt hiszem csaknem mindenki férjnél van rajtam kívül. Nem tudja valaki, hogy az apasági nyilatkozatot mikor érdemes kikérni? Van valami szabály, hogy mondjuk nem lehet egy hónapnál régebbi, vagy ilyesmi? Ezt mindig elfelejtem megkérdezni, pedig fontos. Ja igen és még azt (ne nevessetek kiKép), hogy szerintetek melyik önkormányzathoz kell bemenni? Ahol az én lakcímem van, ahol az apáé, ahol valóban lakunk, vagy ahol Vízipók megszületikKép KösziKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Varratszedéskor szokták adni a pénzt.

Apasági: 1 hónapnál nem régebbi kell az tuti, de hogy hol csinálják meg??? Azt nem tudom. Nekem egyszer egy ismerősöm mesélte hogy egyszerűbb gyorsan kimondani az igent.Kép Ő így mnet férjhez egy hétköznap délben 2 tanu előtt. Ráadásul újpesti a csaj.Kép Náluk is valami ilyesmi kavar volt hogy külön helyre voltak bejelentve.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Köszi Manó!

Tiszta őrültek ezek. Én október 5-re vagyok kiírva, mondjuk szeptember 10 körül elmegyünk és apa nyilatkozik. És ha késik Vízipók egy hetet, akkor már nem érvényes? Tovább ennél az időpontnál azért nem nagyon merem húzni, mert mi van, ha ne adj isten előbb érkezik a mi csemeténk? Legalább adnának 3 hónapot. Aki egyszer bevállalja azt a gyermeket, az már úgysem vonja vissza szerintem, de ez van...

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Állítólag régebben 3 hónap volt. De a házassági anykönyviből is 1 hónapnál nem régebbit kell vinni, ne aggódjKép Pl mi márciusban házasodtunk és októberre újat kellett kérni. Elég vicces volt. Főleg hogy vidéken volt az esküvő, én már nem utazgathattam, anyósomnak nem adták ki. Így levélben igényeltem meg, de nem jött meg időben, úgy hozták utánunk a kórházba.Kép De azért a márciusival is az apja nevér eírták Emmát.Kép
És képzeld volt egy csaj a szobánkban,a kinek a mostani barátjától született gyereke, de még nem vált el a férjétől. Ilyenkor a szabály az hogy a férj nevére kerül a gyerek, de nekik is hozni kellett a házassági anyakönyvit. Úgyhogy kérhette a férjét, aki nem is a gyerek apja, hoyg ugyan már hozzon egy ilyet. Aztán majd valahogy utána intézika anévváltoztatást, a válás után, hogy az apja nevére kerüljöna gyerek. nem semmi rendszer ezKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy jól van mindenki! Mi hétvégén ismét szalonnasütögetésen voltunk, ma órákig főztem, úgyhogy adtunk a kalóriáknak a két napban Kép
Jó sokat irtatok, amig nem olvastam, úgyhogy bocsika, ha figyelmen kivűl hagyok valamit...

Hanzi,
nem is tudtam, hogy Ádám ilyen hős! Kép És hozzáteszem, én is magam alatt tojtam volna, ha Robi benevez...

Szirom,
úgy irigyellek a dunaparti pihikért Kép Bocsi, ha figyelmetlen vagyok, de most nálatok végülis mi lesz Vizipók neve?
Ami a pénzt illeti, én a hathetes kontrollon adtam Haminak, nem a kórházban. És akikkel egy szobában voltam, mind azt mondta, hogy akkor fog adni. (aztán, hogy mikor tették meg, ki tudja Kép)
Az apaságit megpróbálom neked megkérdezni egy ismerőstől, aki itt szült, és nem házasok. Bizti emlékszik még rá! Kép

Kriszta
21+7 (vagyis 22...ugye Szirom? Kép)

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Én is újpesti vagyok, törpicurral ismerjük is egymást régebbről (Beus).

Látom, hogy a szülésznőket tárgyaljátok. Én nekem az egyik ismerős (Nagyné Soltész Erika). Nem olyan rég van ott kb. 3-4 hónapja. Nekem ő gyerekkori nagyon jó barátnőm, ő vezette le 13 éve a szülésemet, és utána nálunk is dolgozott. Én meg voltam elégedve vele, mint szülésznő, kb. 34 éves. Nem tudom, hogy szült-e már nála valaki? Érdekelne, hogy milyen véleménnyel vagytok róla?

Sziasztok

Beus
fanni5
Budapest
 
 


Apaságihoz: A Király utcában csinálták régen.
fanni5
Budapest
 
 


Ezt a butaságot!

Akkor nekünk is kell majd kérni egy friss anyakönyvit, pedig csak fél évvel (pontosan 5 hónappal) korábban volt az esküvőnk a baba születésétől... ezt én nem értem. Gondolják, hogy 5 hónap alatt el is lehet válni???

Szirom,
Tudtam, hogy nagyon figyelnek rájuk, de mégis aggódtam. Ha jól ismernéd Ádámot, nem csodálkoznál rajta Kép A következő lehet, hogy valami extrém sport lesz? :D

Kriszta,
Volt para, de szerencsére itt van egyben Kép Igaz, az utolsó 2 óra az nagyon gázos volt. Jól ki is bőgtem magam, miután már megjött és rendbe is jött, nem volt rosszul (mert azt mondtam, hogy persze aztán a kimerültségtől, meg hogy nem készült rá jól rosszul lett, nem?).

Holnap megyek védőnénihez, kíváncsi leszek, hogy mi újat fog mondani. Meg hogy mennyit híztam, mióta nem mértek...

Ja, kaptam egy árajánlatot egy nagykertől, ahol babakocsikat és pelenkázó táskákat árulnak. Majd valamikor ott is körbenézek és referálok (eddig amit én láttam, szerintem Szirom címe a legszimpibb).

Hanzika
25

Kép
hanzika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: