Új privát üzeneted érkezett!

Ezzel én is így vagyok Moncaberta. Ha minden aprósággal felhívogatnám az orvosomat, akkor szerintem megőrülne tőlem, de hogy dolgozni nem tudna, az az egy biztos :o)
Bár így meg lehet, hogy bizalmatlanságnak veszi, hogy nem tőle kérdezgetek néha, pedig tényleg nem erről van szó. Csak kímélem :o)
Na nem mintha a Doktort nem kéne, csak hát ő úgyis akkor válaszolgat itt a fórumon, ha belefér az idejébe :o)
Amúgy a kérdéseidre a válasz engem is érdekelne, bár nálam ez még jócskán odébb van.
V.
vantal
 
 


Monca!Vantal!
Ne kíméljétek! Neki is hasznos, ha ezekre a gyakori kérdésekre gyors, jól kommunikálható válaszokat tud adni. Nincsenek ugyanis hozzászokva ehhez. Kérek mindenkit, hogy igenis nem kímélje "saját" orvosát. Én se kérek "kegyelmet".
gyuri
Szeged
 
 


Monca!
Van egyágyas, nem fizető, azoknak akik 24h romming in-t akaranak. Persze nem áll üresen, tehát kis szerencse is kell.
Lehetőleg nem látogassunk a kórteremben mert a szobatársat ez feszélyezheti /férfilátogató/.
Van társalgó.
Egyebekről Ármay főorvos asszonynak adom át a kérdéseidet.
gyuri
Szeged
 
 

 
 

Doktor Úr, Lányok!

Jár valaki Dr.Jaksi Istvánhoz? Egy kis infót szeretnék kapni róla!

Köszi előre is!

Roni
parone
 
 


A vizsgálatok során nem kímélem az orvosomat, csak a köztes időben. Túl fejlett az empatikus képességem, és mindig arra gondolok, hogy talán éppen most császároz, vagy vizsgál.
Különben megfogadtam a múltkori kérését, és felírogattam azokat a dolgokat, amiket kérdezni akartam tőle, és így nem felejtettem el a felét mire odaértem. Ettől még pörgősebben is mentek a dolgok.
Terhességi amnézia, vagy mi :o)
V.
vantal
 
 


Sziasztok Lányok!
Légyszi' segitsetek,hogyan tudom megnézni az üzeneteimet(regisztrált vagyok),köszi előre is:
Edra
edra
 
 


Szia Edra!
Nem kimondottan értem a kérdést. Ha üzenetet kapsz, akkor azt látod ezen az oldalon.
V.
vantal
 
 


Köszönöm a választ!
Most beszéltem egy ott szült kismamával, tole tudom, hogy a császárosokat automatikusan az egyik hatágyasba teszik.... Hááát nem dob fel a dolog különösebben, nekem most elég fontos lenne, hogy be tudjon jönni a férjem (gondolom ez az egyágyasban azért megoldható) és ennek foleg akkor van jelentosége, ha az ember nem tud kimenni, ugye... Na mindegy, ha ugy alakul, max ido elotti hazahúzás lesz a vége. Remélem annyira nem alakulnak rosszul a dolgok, hogy még ez is ki legyen zárva (persze leginkább azt remélem, ezúttal komplikációmentes, sima , gyors szülésben lesz részem, megyek a társalgóba, aztán meg sitty-sutty haza, mert olyan fitt leszek, mint Béres Alexandra...:-))
moncaberta
 
 


Moncaberta!

Igyekszem sorban mindenre válaszolni.
Én is abban a bizonyos hatágyasban voltam. Azért teszik ide a császárosokat, mert ez a szoba van pont szemben a nővérpulttal, így állandóan "rálátnak". Pár nap után átraknak kisebb szobákba. Az egyágyashoz pénz nem, ellenben mázli kell.
A hatágyasba aznap és még másnap reggel is beengedték látogatni a férjemet, de utána már ki kellett mennem.
A benttartózkodás sima szülésnél 4, császárnál 5 nap. Ha jól emlékszem, ha reggel 8 elött szülsz, akkor még az a nap is beleszámít.
A babákat 7-kor hozzák, este 11-kor viszik. Közben elviszik még reggeli után, illetve látogatási időben (4-5 óra körül) 1-2 órára (jujdepontosan már nem emlékszem az időtartamokra).
Éjszaka nem hozzák vissza, tápszert nem, de valami limonádét (C vitaminos víznek mondták) kapnak. Ha napközben fejsz tejet és azt egy közös hűtőbe felcimkézve berakod, odaadják neki.
Éjjel szerintem nem fogsz fejni, én pl. aludtam, mint akit fejbevertek. Kép)
A szoptatásban minden körülmények között segítenek, csak meg kell őket kérni szépen.
Császárnál is kihozzák a babát, amint lehet. Én du. fél 4-kor szültem, másnap reggel menetrend szerint hozták a babát nekem is. Ha kérem, biztosan hozták volna aznap is, de altatás után még sokáig eléggé kómás voltam.
Egyébként az volt a tapasztalatom, hogy minden épeszű kérést igyekeznek teljesíteni, nincsenek kőbe vésett szabályok. Pl. az én babócám egyik nap este 11-ig aludt, majd mikor elvitték persze felébredt. Visszahozták, hogy szoptassam meg, mert nagyon ordít. Kép
Arra azért számíts, hogy vannak nagyon kedves és vannak morgós nővérek is. Majd kitapasztalod.

Remélem segítettem.

isro
isro
 
 


Isro!
Kösz.

Monca!
Nincs 6 ágyas, max. 5 van ez az egy, az un. postop, ahová rálátnak, és ha nincs gond max. 24 óra, a többi 1-2 vagy 4 ágyas.
Bármikor haza lehet menni, amikor a gyerekgyógyász engedi, kb.3-5 nap. császár után is.
egyébként ld. Isro-t.
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm, köszönöm!! Nagyon megnyugodtam. Ez az öt nap már egészen másképp hangzik. Elozo gyerekkel szerencsétlenul alakult szulesi kiserlet utan a mutoben kotottem ki, spinalt kaptam ugyan, a bébit is hoztak a normal szoptatási idoben, de nem volt senki aki segített volna mellre tenni. Ez akkor nem is volt annyira fontos, mázlim is volt, mert a gyerek marha jó szopóreflexxel született, amit nem is bírt elfelejteni, bár a második naptól is hézagosan szoptattam post-spinalis fejfájás miatt. Ami rosszabb volt, hogy ugyanezért bent dekkoltunk 11 napot. Szóval jó lenne, ha most kicsit hamarabb együtt birna lenni a család, foleg a "nagylánykám" miatt, és mivel a legrosszabbra optimalizálok (megint csaszi, esetleg szopásügyileg nem ilyen stramm kölök, szoval szeretném minél elobb mellre tenni (most már profik vagyunk apával, akár o is tud segíteni) minél elobb kikerulni stb. Csak ezért agózok, nincs se szobatárs-, se kórházfóbiám. Csak olyan jó lenne, ha az apja nem majd' kéthetesen vehetné eloszor kézbe ezt a gyereket is.. De öt nap az király! Az már majdnem normális:-)) (Azért nincsenek illúzióim a ember szülés utáni állapotát illetoen, lehet, hogy örülök is még ennek az öt napnak. De legalább nincs kényszer.)

Isro, egyébként nem éjszakai , hanem esti fejésre gondoltam, az elozo helyen este lehetett fejni, segítettek is, mivel nappali rumi volt, így éjjel nem szoptattunk. És ez így jó volt, a babák megkapták éjjel a tejet, pihenni is lehetett, (12-tol 5-ig :-)), viszonylag normálisan szopó gyereknél ez nem okozhat gondot. Persze ha lusta a baba, akkor nem túl jó az éjszakai cumisüvegezés, de reméljük ez most sem lesz probléma.
Köszönöm még egyszer!!!
moncaberta
 
 


Jaj, a cumisüvegről jutott eszembe: nem cumisüvegből, hanem pohárból adják neki a limcsit is, a tejet is.

Azért az tök jó lehet, ha valaki már a kórházban is tud fejni, mert nekem nem jött csak pár csöpp.
Tisztességesen fejni a mai napig nem tudok (igen, én vagyok az a nagyon hülye, aki nem kérdezte meg hogy kell, csak csináltam magamtól), de szerencsére ha a gyerek meghúzza, még a fülén is tej folyik ki. Kép

Nálunk az apjuk előbb vette kézbe a babót, mint én. Kép A műtét után a kezébe nyomták, szegény ájuldozott is rendesen, nekem meg már csak a kórterembe hozták megmutatni, miután valamelyest magamhoz tértem az altatásból.

isro
isro
 
 


Kedves Moncaberta!

A gyakori ügyeletek miatt csak most jutottam internethez (a kórházban nekem nem áll rendelkezésemre). Tulajdonképpen Isro nagyon pontosan leírta a napirendünket, köszönet érte, azt csak néhány dologgal szeretném kiegészíteni.
Császármetszést követően - mivel a műtétek nagy része már gerincérzéstelenítésben történik - az újszülötteket a műtét után 1-2 órával, ha az édesanya kéri, már korábban is kivisszük az első "ismerkedésre". Ekkor, ha az édesanya állapota megengedi, a nővérek segítenek a mellretételben. A továbbiakat, ha az újszülött egészséges, kizárólag az édesanya hogyléte határozza meg. A szoptatásban délelőttönként az ezzel a feladattal megbízott nővér és védőnő, délutánonként az osztályos nővérek segítenek.
Mivel az első 1-2 napon az anyatej mennyisége még kevés, a gyerekeket pohárból limonádéval itatjuk. Pótlást - lefejt anyatejet vagy probléma esetén tápszert - csak az édesanya külön kérésére adunk. Az újszülötteket általában a 4. életnapon engedjük haza, ekkorra a sárgaság (ha egyáltalán kialakul) már biztonságos fázisba kerül, megtörténhet az anyagcsere-szűrés (PKU, amihez kellő mennyiségű anyatej-fogyasztás szükséges). Tapasztalatom szerint ez az az idő, amikorra az édesanya és gyermeke "összeszoknak", jól megy már a szopás, tisztábatétel.
Császármetszést követően még a műtő előterében az édesapának az újszülöttet, ha egészséges, kézbe adjuk, a későbbiekben az osztályon fekvő többi kismama és újszülött érdekében az édesapák már csak a látogatóablakon keresztül csodálhatják gyermekeiket. (Ha megengednénk a látogatást, a kórtermekben szinte folyamatosan váltanák egymást a látogatók, zavarva a nyugodt szoptatást, a kismamák és újszülöttek pihenését. A látogatókat "megvizsgálni, megszűrni" nem tudjuk, így az immunitással még nem rendelkező újszülötteket komoly fertőzés-veszélynek tennénk ki.) Javaslom, hogy hazamenetel után az első hetekben - az édesanya és gyermeke érdekében - erősen korlátozzák az új babát megcsodálni kívánó látogatók számát.

Üdvözlettel, és kívánva, hogy minden a lehető legsímábban menjen

Dr. Ármay Zsuzsanna

Dr. Ármay Zsuzsanna
Ármay
 
 


Gyuri,
bocs /a tobbiektol is/, hogy itt zaklatlak nem kimondottan ideillo kerdessel, ami a kovetkezo:
Te mit javasolsz -ha lehet alkudni-, egy mondjuk normal meretu gyereknel, masodik szuleskor, aki faros es fiu. Csaszit vagy huvelyit? Fokent a baba szempontjat nezve, a nagyobb oxigenhianyos, csipoficamos eselyt es a fiuknal allitolag hereseruleses /?, valahol olvastam/ veszelyt? Es masodlagosan figyelembeveve a szoptatasi nehezsegeket csaszinal, harmadszor pedig az en kinjaimat /Spinalis csaszi-hasi seb, fejfajas; huvelyi faros-tuti gatmetszes/?

Ha valamelyik ismerv nem korrekt, akkor kerlek, pontositsd. Koszi:
-Afonya
afonya
 
 


Afonya!
Így röviden valamennyi ismérv korrekt, azért pl. az angol nőorvos társaság javaslata úgy szól, hogy ismert far esetén, tervezetten a császármetszést javasolja. Mindazonáltal gyakorlott szülész esetén, ha a szülés spontán (!) és jól (!) halad, főleg többedszer szülő nő esetén, ha az első szülés spontán, érett szülés volt, valamint semmi már kóros esemény a terhesség alatt nem volt, bele lehet menni a hüvelyi szülésbe. Ezzel együtt nagyobb a rizikó, erről a szülő nőt fel kell világosítani.
Ma már egyre ritkább, aki ezt a rizikót választja.
gyuri
Szeged
 
 


Áfonya,
Természetesen az én esetemből nem lehet általánosítani, inkább csak érdekességképpen elmondom, hogy ilyen is van:
Én a második gyerekemet és egyetlen fiamat farfekvéssel szültem meg. Igaz, hogy a szülés a 35. hét végén spontán indult és le sem lehetett állítani. De ehhez képest nem volt kicsi a baba: 2.750 g. Egyébként a legkönnyebb szülésem volt Kép, a szülőszobába érkezéstől számítva 1 óra 15 percen belül megvolt a baba, a kitolási szak két nyomásból állt (persze gátmetszéssel). Szerencsére a korai és robbanásszerű érkezés ellenére akkor is és azóta is minden rendben Kristóffal Kép.
Anna
tinalila
 
 


Tisztelt Ármay Zsuzsanna!

Egy kérdésem lenne a fent leírtakkal kapcsolatban: mennyivel másabb a helyzet, ha az édesanya I. típusú cukorbeteg ( baba-mamás szoba megoldható-e, az apuka ilyen esetben is megkaphatja-e a babát császár után egy kis időre, mennyi ideig és milyen gyakorisággal nézik a baba cukorszintjét, és ez csak korás ellátással vagy baba-mama szobás ellátással is megoldható-e, meg vannak-e még esetleges egyéb különbségek)???

Köszönöm a választ: Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Doktor!
A 68-72-es/perc átlagpulzus az nagyon gáz? A 90-es a normális, nem? Teljesen nem értek hozzá, de ennek köze van a vérnyomáshoz? Az előbb megint igen erőteljesen lezuhanhatott, mert majdnem ájultam egyet. Mondjuk a pulzusom alapban ilyesmit produkál.
Ha ez nem oké, akkor mitől lehet?
V.
vantal
 
 


Ja igen, 27 éves vagyok. Most valami olyat olvastam, hogy a jó pulzusszám 220-életkor*0,7. Az nálam 135. De ez tök hülyeség, nem? Ez őrült sok lenne.
V.
vantal
 
 


Beindultam :o)
Újabb kérdés: mit jelent, hogy a vérképemben az aceton pozitív? (Éhgyomorra csináltuk)
V.
vantal
 
 


Ismét én :o)
Közben megnéztem, hogy ez a pulzus szorzó a maximumot jelenti. De mi a minimum?!
Hétfőn személyesen is fáraszthatom ilyenekkel, vagy tartogassam Weidner dokinak? :o)
V.
vantal
 
 


Kedves Yndi!
Amennyiben a szülést követően a gyermek spontán légzése jó, bőrszíne rózsás, nincs akadálya annak, hogy a papa kézbe kapja, dajkálhassa.
Még jól beállított cukor anyagcsere mellett is előfordul, hogy a gyermeknél alacsonyabb vércukorszintet mérünk. Az első meghatározásra szülés után közvetlenül kerül sor, majd 30 perces, 1 órás, 3 órás korban, később az addigi eredményektől függően. Ha az esetleges alacsonyabb érték az ilyenkor javasolt korai itatás, esetleg szoptatás mellett rendeződik, a baba a normál újszülött osztályon, baba-mama szobában maradhat. Ha a korai táplálás mellett a vércukorszint nem rendeződik, infúzió beállítására kerül sor. Ekkor a kezelést a patológiás újszülött osztályon folytatjuk. Ha az infúzió mellett, majd anélkül is normalizálódik a cukorszint, a baba visszakerülhet a baba-mama szobába.
Reméljük, hogy minden rendben lesz!!!
Üdv. Dr.Ármay Zs.

Dr. Ármay Zsuzsanna
Ármay
 
 


Köszönöm a válaszát doktornő!!!

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Vantal!
a pulzus az edzettség stb. függvénye, aképletet nem ismerem, ha 135 jött ki, hülyeség.
Éhezéskor törvényszerűen jelenik meg egy kis aceton a vizeletben, nem kóros.
meleg van.


Yndi!
Ármay dr.nő nem tudja, hogy Te a Szabolcsban fogsz szülni. Korrektebb lenne az ottani szabályokról, ott érdeklődni.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri,
koszi a valaszt. Bar a szemelyes velemenyedet max. a sorok kozott olvashattamKép

Anna,
igen, pont ez az aggalyom, hogy ugye van a statisztikai atlag es vannak a kivetelek /mint pl. TeKép/. Csak kerdes, melyikbe kerul az ember.
Azert a 2750 relative "kicsi" suly, marmint egy terminuskozeli szuletesu babanal, en pedig mar ott jarok. Az enyem 3570 volt es 50 cm, egy tomor gyonyorKépKép. Az igaz, hogy 2 ora alatt kinn volt, 2 tolasra, de igazabol nem hiszem, hogy ezek barmit is jelentenenek a kovetkezo szulesre nezve.

Még ragodom egy kicsit rajta /felteve, ha lesz idom raKép/ Megegyszer koszi a valaszt mindenkinek.

-Afonya
afonya
 
 


Gyuri,
lenne egy kérdésem (milyen meglepő, ugye? Kép) Szóval: fogamzásgátlót szoptatás alatt olyat szoktak felírni, ami sárgatest-hormon ellen hat (vagy vmi ilyesmi Kép).
Ilyenkor csak azért nem lehet pl. Marvelont szedni, mert csökkenti a tejtermelést, vagy mert a hatóanyagok átmehetnek a babába is? Pl. ha már nem bánom, hogy csökken a tej mennyisége; élhetnék a Marvelonnal?
Köszi:
Jamina
jamina
 
 


Jamina!
A szoptatás alatti fogamzásgátló un. egykomponensü, csak progesztagént tartalmaz. A "szokványos", ösztrogént is tartalmazó kombinált készítményekből az ösztrogén csökkenti a tejtermelést és az újszülöttnek is árthat (pl. leányoknak vérzést okozhat, fiuknak cicijük lesz), ezért azt ajánlom, hogy csak a szoptatás abbahagyása után kezd el a MArvelont, addig vagy az egykomponensüt, vagy lokális módszert használj.

Áfonya!
Én úgy éreztem konkrét voltam ....
gyuri
Szeged
 
 


Kedves, kedves Ármay doktorno!!
Nagyon köszönöm kimeríto válaszát, amit csak most olvastam. A sors ironiája, hogy Ön éppen ma engedett minket haza a kislányommal:-)), (de megyünk még vissza a kontrollvizsgálatokra jövo héten.)
Ebbol kiderul, hogy csütörtök éjjel túlestünk a dolgon, akinek kérdése van a kórházzal kapcsolatban, nyugodtan tegye fel, most naprakész vagyok.
moncaberta
 
 


Hát, nemtom ki hogy van vele, de hogy valami hülye front lehet, az is biztos. Sorba hallani a kismamáktól, hogy tegnap óta kidőltek.
Én meg éjjel arra ébredtem, hogy szétesik a derekam, úgy hogy alig bírok mozdulni, meg rosszul vagyok. Komolyan bepánikoltam, hogy elvetélek, vagy ilyesmi. Ma egész nap fekvés van, de elég gázos vagyok. Folyton úgy megyek vécére, hogy nem vérzek-e vagy ilyesmi.
Ez a durva derékfájás normális a 10. héten?!
V.
vantal
 
 


Gyuri,
köszönöm a válaszod. Akkor maradok a lokális eszköznél Kép; az egykomponensűekben nem bízom (2. terhességem Continuin mellett jött létreKép)
Jamina
jamina
 
 


Jamina!
OK, DE nekem (igaz kicsit nagyobb gyakorlatom van) minden fogamzásgátló módszerrel "van már gyerekem". A tudomány szerint a lokális mellett több várható, mint a Continuinnal. (hivják minipill-nek is)
gyuri
Szeged
 
 


Doktor úr!

Most vagyok 14 hét 1 napos terhes. 11 hét 1 napos vizsgálaton azt írták az Ultrahang eredményre, hogy a lepény eléri a méhszájat. Panaszom nincs. Kisfiam közel 9 kilogram. Érdeklődnék, hogy emelgethetem-e vagy inkább vigyázzak.

Üdvözlettel
Olgi
olgi
 
 


Kedves Doktor!
Mivel az én kedves doktorom szabin van, ezért Önt zaklatnám ismét :o)
Tegnap délelőtt kezdett el fájni a fejem, de délutánra már nagyon brutálissá vált. Végighánytam a nap további részét, majd kis megszakításokkal ez ment éjjel, meg hajnalban is. Most reggel szintén fejfájásra ébredtem.
Gyógyszert nem szedtem, de most már filózom rajta. Lesz tőle valami baja a bébinek így a 11. hét előtt kicsivel? Ha szedhetek, akkor mit? Aspirin allergiás vagyok, és alapban voltarent szedtem, ha nagyon szükség volt rá - mármint terhesség előtt.
Tényleg, nospát szedhet aspirin érzékeny?
Köszönet:
V.
ui: az egyes szülőszobában voltak, amikor bent jártam, így azt nem tudtam megnézni. Az tényleg barátságosabb? Milyen?
vantal
 
 


Olgi!
Szerintem igen.
Másrészt ismételni lehet a vizsgálatot, mert ez még javulhat.
gyuri
Szeged
 
 


Doktor Úr!

Meddig lehet pontosan elvégezni az AFP-t.
MI pont akkor leszünk nyaralni amikor 16 hetes leszek. 29-én tudnék menni vérvételre, de akkor még van két nap hogy betöltsem a 16 hetet. 6-án jönnénk haza, de az meg péntek és én szombaton leszek 17 hetes. Mi lehet a megoldás? Haza kell jönnünk előbb?
Remélem nem írtam nagyon bonyolultan.

Előre is köszönöm.
Sys
13+5
sys
 
 


Most találtam egy másik fórumon egy lányzót, aki Önnél szült a lila szobában egy hónapja. Nagyon jók a tapasztalatai, bár mondta, hogy volt némi technikai probléma az ágy össze-vissza alakításával :o)
Különben már teljesen jól vagyok. Úgy megrémültem a befektetéstől, hogy extra energiákat mozgósítottam, és kikecmeregtem a fejfájásból és hányásból, úgyhogy jelentem, hogy jókislányként eszem-iszom és nem száradok ki :o)
Igyekszem a hétvégén az anyagot is megírni, és átküldeni.
V.
vantal
 
 


Sys!
Az AFP korrekt időpontja a betöltött 16 és 18 hét között bármely nap lehet, azaz két hét (14 nap) áll erre rendelkezésre.

Vantal!
Ami elromolhat, az el is romlik. Tudjuk. De meg is javulhat. S a megjavultban bízni kell (ez utóbbi egy szovjet film címe volt a 60-as években)
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Ria vagyok 27 hetes terhes. A Dél-pesti kórházban fogok szülni, de még nem láttam a szülőszobákat, ill. nem sokat tudok a kórházról, mert nemrég költöztünk Pestre. Interneten csak annyit találtam, hogy keddenként vannak szülésre felkészítő programok, de azt nem, hogy pontosan hány órakor, mikor érdemes ezeket elkezdeni, kinél kell jelentkezni, stb.? Azt is írták, hogy a baba éjjel-nappal velem lehet majd, de vajon ez tényleg így van?
Kinek mi a tapasztalata?
Ria
riacska
 
 


Szia Ria!
Zrinyiné nevü hölgy a felelös a szülésfelkészítöért, de tudtommal nyáron szünetel a dolog.
Szülöszobából van azt hiszem 5 fülke, plusz egy különálló szülöszoba. Mindegyikben van két ágy , egy vajúdó és egy szülöágy, ami össze -vissza állítható. Nekem is, mint Vantalnak, rossz tapasztalataim vannak az állíthatóssal (bár felajánlották, hogy válasszak, inkább affelé tereltek, de a végén teljesen leengedtülk a támlát, megfogtam a lábam és sima teknösbéka pozícióban szültem, mert egyszerüen képtelenség volt úgy beállítani, hogy kényelmes legyen, állandóan le akartam csúszni róla, túl közel volt a lábtartó, nem tudtam hatékonyan nyomni, mert a kapaszkodás kötött le...Szóval próbáld ki mielött kezdödik a tánc.)
Gyerekágy: vannak többágyas, kétágyas (azt hiszem) és egyágyas szobák. Ahol én voltam, az két egyágyas közös fürdövel. A gyerekek alapból reggel 7-8-ig vannak kint, majd vizit, aztán 10-töl este 11-ig. Szerintem az egyágyasban meg lehet beszélni, hogy haygják kint éjszakára. Többágyasban nem próbálkoznék, mert ha a szobatárs visszaküldi a saját gyerekét, mert pihenni akar (fontos, a tej miatt is!), akkor ciki, hogy az enyém miatt nem alszik esetleg. Úgy vettem észre, maguktól nem viszik túlzásba a tájékoztatást a csecsemösök, (bár szerintem nagyon kedvesek), engem ez nem zavart, mert második gyerek, tudtam mit hogyan akarok, elsö gyereknél lehet, hogy ez rossz, de kérdezni kell!! Akkor elmondják. Elég könnyen elengednek elöbb, ha a gyerekkel minden oké.
moncaberta
 
 


Riacska! Ha írsz nekem egy mailt, akkor összehozlak neten keresztül egy lánnyal, aki egy hónapja szült a dél-pestiben.
vantal@inext.hu
V.
vantal
 
 


Kedves Doktor!
Újabb nyűgöm van :o)
Egy hete köhécselek lassan elég rondán. Hét elején még csak úgy alig, a közepe óta meg már erőteljesen. Azt mondják, hogy van most egy vírus fertőzés, lehet, hogy azt sikerült magamévá tennem. Hétfőn vagy kedden megkeresem a körzeti orvosomat, de addig is aggódom erőteljesen, hogy ez mennyire árthat, vagy árthat-e a bébinek?
Most már az is eszembe jutott, hogy lehet, hogy a derékfájás - ami időnként még kijön - illetve a héten felfokozódott hányás is ezzel van összefüggésben.
Igaz az, hogy ha nem vagyok lázas - még hőemelkedésem se igazán van - akkor nem lehet baja a bébinek? Most járok a 11. hét közepén.
Köszönöm előre is.
Üdv:
V.
vantal
 
 


Helye igazítás.
Helyesen így hangzik: Elég rondán köhécselek, lassan már egy hete.
(Először allergiának hittem, de mivel néha felszakadozik - és a többi "szokott" allergia tünetem nincsen mellette - ezért most már biztosra veszem, hogy nem az.)
V.
vantal
 
 


A "helye igazítás" természetesen "helyre igazítás", de a többi hibámat már nem javítom ki, mert úgy tűnik, hogy ma ez nekem nem megy...
V.
vantal
 
 


Szia Moncaberta!

Lenne pár kérdésem, de nem akarok ezzel a listát terhelni, írhatok emilben?

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Yndi!
Kórházzal kapcsolatban miért nem itt? Erre van ez a topik. Talán mást is érdekel.
Ha olyan a kérdés, ami szerinted nem publikus akkor persze szívesen válaszolok (ha tudok) itt:
moncaberta2@freemail.hu
moncaberta
 
 


Sziasztok!

Yndi!
Én szeretném, ha a kérdéseiddel a topicot "terhelnéd", mert engem is érdekelnek a válaszok Kép. Persze csak akkor, ha nem nagyon intimek, mert ha nem publikus, akkor megértem.
Lehet, hogy mások is szívesen olvasnának a kórházról, egyelőre konkrét kérdések nélkül.
Köszi, Virág
virga
 
 


Vantal!
valóban akkor van igazán probléma, ha lázas, de jó lenne a háziorvosi vizsgálatról orvosát is értesíteni, főleg, ha valami gyógyszert rendelt....

Monca!
Kösz, ezeket és se válaszoltam volna másként. Ez az igazság.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Akkor közkívánatra a kérdések Kép
1., kellett valamit bevinned a babának szülés utánra vagy kaptál mindent. Néhány kórházban be kell vinni pl pelust, popsitörlőt, itt hogy van ez?
2., az egyágyas babamamás szobára nem árt bejelentkezni előre, vagy kapásból volt? És milyen a felszereltség, van hűtő, vagy valamilyen közös hűtő esetleg a folyosón?
3., ha kint van nálam a baba napközben, de pl látogató jön, akkor be kell vinni a csecsmőosztályra vagy bejöhetnek esetleg közeli hozzátartozók is a szobába ( férj + gyermek )? És ha én akarok elmenni valahova ( pl le a büfébe ), akkor be lehet adni a babát a csecsemőosztályra bármikor?
Hirtelen ennyi, de ha eszembe jut még valami, akkor írom azt is.
Köszi a választ előre is KépKépKép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Oké, majd értesítem, de a héten külföldön van.
...és addig Önre bízott :o)
V.
vantal
 
 


Yndi!
Ezek engem is érdekelnek Kép. Köszi, hogy ide írtál.
Üdv, Virág
virga
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: