Új privát üzeneted érkezett!

Csak egy fontos infoval szaladtam fel, majd holnap reagálok, de Mekk Panna mellett nem tudok elmenni :lol: Nagyon cuki!

Figyuzzatok, aki már eszik tejpépet, vagy mostanában kezdené el:
A Kaiser's-ben 299 Ft a 250 g-os HIPP-es tejpép. Mindenféle ennyibe kerül, úgyhogy vettem is két dobozzal. Pár hét múlva mi is elkezdjük, bár itt nálunk már csak gyümis volt, az is csak néhány dobozzal. Majd figyelek, hátha lecsapok simára is.
Bizonyára a többi Kaiser's-ben is annyi. Mivel a Plusz és a Spar is vele egy cég, ott is akciós.
Apám felesége telefonált is, hogy a Pluszban náluk akciós, de ott 399 Ft a tejpép és ott a BEBA 2-es tápszer is akciós 1300 Ft. Kár hogy csak a HA-t ehetünk.
Ha meg Lettinek nem fog ízleni a pép, akkor sem vész kárba, mert ahogy Apa meglátta azonnal közölte, ha esetleg nem ízlik a kislányának akkor ő nagyon-nagyon szívesen megeszi. Akár csomagolhatok is neki a melóba!!! :shock: :lol: :lol: Szerintem Lili is vevő lesz rá :lol: A bébikaját már így is kinézi szegény Letti szájából, mert a múltkor a végét amit meghagyott (kb. 3 kis kanál) megengedtem, hogy megegye, ne vesszen kárba, úgyis meg akarta kóstólni. Azóta csak ezt hallgatom: anya, hagytok nekem, anya mikor hagyja már abba Tesó, marad nekem??

Na többit majd holnap.. jó éjt mindenkinek!
kchriske
 
 


Pannának gratulálok a szakma választáshoz! Női Mekk Elekként nagyon nagy karriert futhat be! :D Édes lehetett nagyon! Olyan viccesek, mikor utánozzák amit csinál az ember, nem?

Nálunk most az indiánüvöltés a soros. Apa egyszer csinálta, Csupanyál azóta nyomja, csak meg kell mutatni, és már meg is van a következő pár perc műsora. Csak ő kifordított tenyérrel, tehát a kézfejével csapkodja a száját, és á-t mond, de egyébként stimmel. Aztán Apa egyszer bevetette ezt egy óriási bőgésnél, hogy az üvöltő szája elé tette a kezét így, hogy indiánosdi legyen. Azóta ha nem ordít annyira, hogy ne legyen magánál, Csupanyál is próbálja magát ezzel vígasztani, pl ha nagyon álmos, utálja a pelenkázást, és akkor a sírás inkább kínlódás, arra meg mindig próbál kitalálni valamit, hát jön az indiánosdi. Ha nevetek, akkor elmúlik a sírás, és marad az indiánosdi. :D

Jövök majd még, Zsuzsi, az evéssel, mindjárt!
kisbogarka
 
 


hú, köszi az infót, a csajszim ezt a tápot eszi, hívom is a ZZZuramat, hogy vegyen hazafelé

igen tök aranyos mikor utánoznak :D a "Csupanyál" névegyébként megállja a helyét a Vadnyugaton is :wink:

Kép

Kép
redwings
 
 

 
 

Bocs, most sikerült visszajönnöm... :)

Zsuzsi!
Szóval én is úgy csináltam, hogy belőttem, hogy kb mikorra kéne szoktatni az ebédet, és akkor adtam neki. Én 6 hónaposan kezdtem, és nálunk az volt a cél, hogy ismerkedjen, illetve, hogy kezdjen mást is enni, de szoptatni is szoptattam (szoptatom) még.
Mivel nem a kiváltás volt a cél, én előbb szoptattam, akkor nyugodtabb volt, és jobb ízűen próbálkozott. De van olyan baba, akinek meg az elején van kedve az újakhoz, és utána megnyugtatja, hogy még szophat. Ez te látod majd.
A többi étkezésre továbbra is igény szerint szoptattam. Kezdetben inni sem adtam neki mást, csak tejet kapott, ha még kért.

Először üveg reszelőn reszelt alma leve (nekünk a Gála alma vált be, mert az a legkevésbé savas - először nem azt adtam, és sokat bukott, de a későbbi evéseknél, aztán rájöttem, hogy mégis ettől csinálja, a Gálával meg nem volt semmi gond), pár kiskanállal, aztán másnap már pár kanál almát is kapott, de csak úgy, hogy még átnyomkodtam a lereszeltet is, hogy teljesen pépes legyen. Harmadnap már kapta rendesen. 20g-mal kezdtem, aztán pár nap alatt felmentem 80-ig. Utána főtt krumpli, a főzőlevével összepépesítve (én botmixerrel szoktam, totál simára keveri), szintén ilyen adagolásban, szépen növelve. Aztán jött a főtt répa a főzőlevével összepépesítve, ugyanígy. Ha ezeket megszokta, lehet őket keverni. (Hmmmm, sokszor teszek most is a főzelékekbe egy kis almát, tök érdekes lesz az íze, és neki nagyon bejön.) Ezt egy hónapig csináltam, egyre növelgetve az adagot, és idővel ezzel kezdtem, és utána szoptattam. Egy hónap után próbáltam már mást is adni, minden újat úgy, hogy először csak magában pár kanállal, aztán másnap már valameliyk ismerttel kombinálva. A lényeg, hogy ha újat adsz, akkor egyszerre csak egyfélét adj egy pár napig (persze ismerttel már keverheted), mert csak akkor látod a reakcióját. Kb másfél hónap után már egy egész étkezést kiváltott, de utána mindig megkínáltam szopival is, hátha kér még.
Szerintem ha nem cél, hogy apadjon a tejed, és van időd kiváltani, inkább szoptasd mellette, mint tápszerezd, de Kchriske lehet, hogy ezt meg tudja vétózni, nekem csak ez az érzésem...

Én az ebéddel kezdtem, mert amit kiváltasz először, ott tudsz utána könnyebben próbálkozni az újdonságokkal, és nyilván a főzelékeket variálja az ember lánya leginkább.

Aztán mikor egy már elég jól ment, jött az uzsi, ugyanígy, kevés gyümölcsöt, aztán szopi. Kb egy hónap alatt az is ki lett váltva, közben ugya az ebéd is. Amikor már két evés ki lett váltva, azt mondta a védőnő, hogy el lehet kezdeni adni csirkemellet, egész kis kockát.

Később jöhetnek bele fűszerek, de csak zöldfűszerek (kapor, rozmaring, egész pici hagyma), belefőzve, de kivéve, tehát megenni ne egye meg, és enyhe legyen. Ha szétfőne, akkor érdemes gézlapba csomagolni, és összekötni a tetejét, akkor egyben ki tudod venni. Ha sózod, akkor is csak nagyon enyhén. De ez úgyis csak két-három hónap múlva lesz aktuális. Akkor már egy mokkáskanál olivaolaj is mehet bele, ha valamiért köbb kalória kellene.

Ami fontos, hogy a sóska és a spenót főzőlevét öntsd le, a többinek a levét fel lehet használni. (De asszem ezt már írta valaki, talán Kchriske.)
Én egyébként azóta nagyon jó kis krémleveseket gyártok magamnak a maradék főzelékekből... :D Csak egy kicsit felturbózom, hogy legyen íze is, mert minket már "elrontottak" a fűszerek.

Kchriske! Nem semmi ez az akció, asszem meglesz a ma esti program... :) Elképesztő, mekkora különbségek tudnak lenni boltok között... Én volt, ahol 400 környékén vettem, de láttam már 900-ért is!!! (Na, azt vegye akinek létkérdés, szerintem az max. tűzoltás esetére van... De én akkor már inkább egy almát vagy banánat adnék...)

Detty! Ha elment a biztosítós csajszi, írjál! Csak hogy tudjuk, egyben vagytok-e. :D
kisbogarka
 
 


:D Igen, pont ez ugrott be nekem is a múltkor, hogy cowboy is lehetne ezzel a névvel... (De hát az indián üvöltés mégis csak árulkodik... :) )
Tegnap fürdetéshez készülődésnél kicsit elfordultam, persze fogtam közben, de mire visszanéztem, már kibújt a pulcsija ujjából, és éppen a nyakán tépkedte a feltekeredett ruhát. :) Nem tudom, véletlen volt-e, vagy tudja, hogy vetkőzni kell, de nagyon jóll jött ki! :) Ma reggel meg beledugta az egyik karját a pulcsi ujjába, és átvette a játékot a másik kezébe, és dugta volna a másik karját, de még nem volt hova. :) Viszont a mozdulat teljesen azt mutatta, hogy tisztában van vele, mi jön. Olyan ügyes!
Hogy van Mekkecske?
kisbogarka
 
 


Ja, Kchriske!
A tejpép nekem is nagyon bejön, néha megszalad a kanál, hogy legyen egy kis maradék... :)
Ha ennyire szeretitek ti is, akkor ajánlom a hagyományos tejbegrízt úgy elkészíteni nektek nagyoknak, hogy egy kis vajat teszel bele, illetve vaniliás cukrot. Isteni krémes lesz tőle.
kisbogarka
 
 


Ja, és Detty! Én anno rákérdeztem a gyerekdokinál z első vizit alkalmával, hoyg majd tesót szeretnénk, szoptathatok-e attól még. Azt mondta, hoyg ha összejön a tesó, akkor az esetek többségében úgyis elapad a tej, ez normális hormonális hatás. De van oylan is, hoyg nem, akkor arra kell figyleni nagyon, hogy szoptatásnál ne görcsöljön a hasad, mert ugye a szoptatás méhösszehúzódást okoz. HA bármi kellemetlenséget tapasztalsz, akkor abba kell hagyn ia szoptatás, és elválasztani a babát.

Nem tudom, hogy egy nőgyógyász mit mondana, de nekem ez a hozzáállás szimpatikus, úgyhogy mi így fogjuk csinálni, aztán majd ha nem hatásos, akkor ráérek gondolkozni, hogy változtassak rajta. De nem tudom elképzelni, hogy a szoptatás annyira jó fogamzásgátló lenne, hogy ne lehessen teherbe esni mellette. (Több ismerősöm van, akinél így jött össze a második baba, mint akinél nem. Sőt, az egyik tesóm is így készült, pontosan utánam.)

Na, most már remélem, semmi sem maradt le, abbahagyom, mert velem lesz tele a fórum...

JA :) és Red! Most esett le ímit írtál, hogy te is az indiánokra céloztál... Bocs, az agyam olyan, mintha kimosták volna... (már a kiskanalat is kidobtam volna ma reggel... de észrevettem). Szóval értem, igen, indiánnév. :D
kisbogarka
 
 


:D Na, mégis csak eszembe jutott még valami... Anyukám úgy adta nekünk az ebédeket, hogy piros (pl. répa) - fehér (pl tök) - zöld (pl saláta) napok követték egymást. Ez könnyen megjegyezhető, és így jól ellenőrizhető volt, hogy mikor melyik jön ki. :D De ez azoknál a babáknál akik napi 3-4 kakis pelust produkálnak, nem szempont...
kisbogarka
 
 


Sziasztok!

Kisbogárka! Köszi az aggódást, túléltem, és nem a maffia volt. :) A férjem itthon maradt, mert tegnap este fél 10-ig bent volt a munkahelyén, így még este úgy döntött, hogy önkényesen ma később megy be. Nem is bántam, mert reggel olyan migrénnel ébredtem, hogy önként vállaltam volta a lefejezést.

A biztosítós csaj nagyon normális volt, tényleg inkább Alexa érdekelte, mint a biztosítások. Kaptunk egy aranyos kombidresszt, egy fényképezőt (eldobható) és autós cuccokat (térkép, stb.). Végül is megállapodtunk, hogy a nyugdíjpénztári nyavalyán elgondolkodom, mert valójában már régóta váltani akarok, csak a lustaságom miatt nem jutottam még el odáig, ők pedig elintézik az egészet. Úgyhogy - bár tanultam a dologból, több rejtett számot nem veszek fel - kivételesen jól sült el a dolog. Főleg úgy, hogy Csabi is itthon volt, és nem kellett azon aggódnom, hogy mikor szúrnak hátba. :)

Nálunk nincs semmi újdonság, hacsak nem az, hogy Alexa annyit eszik, mint egy elefánt. Tegnap este 300 ml tápszerrel zártuk a napot, és fél 6-kor már jelentkezett a reggeliért, amit csak azért hagyott abba 240-nél, mert nem volt több az üvegben. Reggel még anyatejet kap (az előző napi egyszeri fejés eredményét).
Egyébként nem bánom, hogy apad a tej. Sokkal szabadabb vagyok, nem kell mindenhova a fejőt hurcolásznom, és azon aggódnom, hogy a fejést hova tudom illeszteni a néha lehetetlenül zsúfolt napba. Ez az egy valahogy még belefér, de nem fogok sírni, ha már ez sem lesz. Alexa kapott elég anyatejet, és még vagy 8 liter van a fagyasztóban is. És a kistesónak sem fog gondot okozni.

Nálunk a pépekből a csokis vált be, illetve jobban elfogadja, mint a gyümölcsöst, de kereskedelmi mennyiség nem fogy belőle (nálunk jut bőven a maradékból apának is). És rájöttem, hogy megeszi a házi almapürét, ha megfőzöm egy kicsit az almát, és utána botmixerrel pürésítem, illetve teszek hozzá egy kis bio barna nádcukrot (erre méga gyerekorvos is rábólintott). Így elfogadja, bár messze nem olyan lelkesen, mint a sütőtököt.

A kúszás még nem az igazi, bár a habszőnyeget bejárja, igaz, úgy halad, hogy először az egyik, utána a másik oldalára fordul, és így kígyózik előre, oldalra. Viszont ha a macska a látóterében van, nagyon beindul, és mindent megtesz, hogy elkapja. Ha a macsek nem figyel, sikerül is neki. Tegnap pl. a lábát kellett Alexa kezéből kiszabadítani, mert szegény pára nem látta, hogy Alexa az ölemből egy ugrással ráveti magát, és mire reagált volna, a hátsó lába már a gyerek kezében volt. Vicces volt - nekem, a macskának nem annyira. Persze, utána iráyn a fürdő és a kézmosás, amit nagyon élvez, mert próbálja elkapni a vízsugarat. Aranyos, de utána lehet feltörölni a fürdőt.

Megyek, mielőtt betelik az oldal, és a tanítványom is mindjárt megjön. Legyen már vége az érettségiknek!!!!!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Milyen helyes kis társaság!:
Mekkmester Panna, Csupanyál indián, Macskafogó Alexa, Mesemondó Letti lány.... :lol: :lol: többiek?

Kisbogárka:
Apa akkor sem enné meg a tejbegrízt, ha a világon más kaja nem létezne és teljesen éheznénk. Nem értem én sem, hiszen a tejpép sem nagyon más. Na mindegy. Szerintem sokszor sokkal gyerekesebb, mint a két gyerek együttvéve, úgyhogy 3 gyerekem van. :?
Viszont mi Lilivel hasonlóan szoktuk enni, ketten egy bödönnel és még az olvasztott vajból rajzolunk rá és a kakaótól látszik a rajz, mosolygó arc, csigabiga, szívecske stb. :D hmmm most nagyon meg is kívántam..

Nem áll szándékomban megvétózni semmit, maximálisan szoptatáspárti vagyok, csak nekünk már szinte nincs mit szopizni. Azzal a két cseppel nemhogy nem lakna jól 4 kanál főzelék után, hanem még szomjoltásra sem elég. Többször néztem mennyi az annyi, 3 óra alatt még 10 ml se jön össze :(
Én csak a saját példánkat írtam le, hogy én hogy csináltam, csinálom de zárójelben odaírtam, hogy mert már nincs mit szopizni... Természetesen, akinek van, az nyilván szoptat főzi, meg gyümi után. :wink:
Ha már itt tartunk, úgy tűnik az új altatási módszer a tejet is szaporítja kicsit, mivel megvan a tartós inger naponta többször, csak abból gondolom, hogy eddig 2-3 nagy kortyocska volt, most meg ma pl. 20-ig számoltam aztán már nagyon ritkultak 2-3 szopimozdulat után gyűlt össze egy korty, de ez nekem már bíztató. Legalább inni elég és egészséges. Napok óta nem is fogad el semmi innivalót. Még a gyümilevet sem, pedig azt szereti. Végül Lilicsi itta meg.
Viszont csak altatásnál fogadja el a cicit, de addig legalább összegyűlik egy pici. :wink:

Detti: örülök, hogy jól sült el a biztosítósdi. :D Visszafojtva aggódtam kicsit. :oops:

Hihetetlen, de Lettit nem zavarja a Mikulás! Most is szopizik gond nélkül az altatáskor, méghozzá türelmetlenül várja. Vagy nem más az íze, vagy annyira szeret szopizni, hogy nem zavarja. Mindenesetre örülök neki.:

Red: nem tudom megbeszélni a szülőkkel.

Jesszus, ez ma már a 4. nagydolog a pelusban... napi 1, esetleg kettő a szokásos, mióta táp és főzi-gyümi van..
Lehet, hogy tényleg fogzik??? Az orra is folyik egyfolytában, de nem látom betegnek, de az ínye sincs igazán bedagadva. :roll:
Lilinél szinte semmi nem volt, mert 11 hónaposan jött 4.. talán egy-két nyűgős napunk volt, a többi fog meg meg se kottyant, úgyhogy teljesen újként állok az ilyen fogzásos dologban... :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.19 21:22-kor.
kchriske
 
 


Ja érdekességképp még annyit, hogy kiderült Letti múltkor is miatt sírt. de majd máskor..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.19 21:23-kor.
kchriske
 
 


hmm, kchriske, én lehet, hogy már megráncigáltam volna a skalpját a kiscsajnak... (de azért apukád helyzete is érdekes, miért tűri vajon..? na mindegy, ez nem az én dolgom :oops: )

képzeld, lemaradtam a beba-akcióról :cry: :cry: :cry: :cry: a Zuram bement du a Pluszba, de már nem volt egy doboz sem a sima 2-esből (csak 2-es aktívból, 2800 pénzért :x ) pedig úgy megörültem, hogy végre spórolhatok rajta egy kicsit, mert amúgy 1800-ért szoktam venni. hát ez van.

érdekes, pannának is ma legalább 10-11 termése volt a pelusban, de érdekes módon normál állagú, (csak hát meglepően sok) semmi extrát nem kapott, nem is értem, hogy sikerült ennyit termelnie ( napi 2 szokott lenni).
biztos a nemlétező fogak :roll:
persze híre-hamva nincs még mindig a fogacskáknak, mindenki ezzel zaklat minket már hetek óta, komolyan mondom, már a t*köm tele van ezzel, ma pl a szomszédasszony beszólt hogy "illene már" mondom miért, magának ez csak így megy, elhatározásra? akkor miért hord protkót? erre befogta és elkotródott. ez se ugat többet, remélem :twisted:

ja, és tök jó, hogy nő a tejmennyiség! gratula!

detty: kiselefánt? :D :P 8)
hát igen, a fejés marha nagy nyűg lehetett neked. de 8 lityónyi tej még elég lesz egy darabig. és jó, hogy nem emészted magad miatta.

pannának is szerepel az ötéves tervében a vízsugár elkapása - eddig még nem sikerült neki sem, de bőszen gyakorol, ha teheti

kisbogarka: hehehh, már most kezdi a sztriptízt a fiatalúr? ejnye-bejnye, anyuka, ne csodálkozzon, ha majd nem tudja elhajtani a küszöbről a rajongólánykák hadát :wink:

na, nekem meg fellőtték a pizsimet, Zordmord Zuram ötödször kérdezte meg az elmúlt másfél perc alatt, hogy "jösszmáááaludni?mikorjössz?" :roll:

... megyek... és reménykedem, hogy hajnalban nem fél ötkor kukorékol majd ébresztőt a lány, mint ma...

Kép

Kép
redwings
 
 


Red,
Kép a babahámmal: babahám

A két karjára adom fel és hátul össze kell kapcsolni+két helyen lehet rögzíteni a kocsihoz.

Valahol csepelen vettük, mepróbálok utánanézni, hol.

Nóri itthoni beceneve a Hunci-munci, és a Norka-borka
Vendég
 


köszi szépen.
asszem nekem is be kell szereznem vmi ilyesmit, mert a babakocsiban lévő övnek olyan hülye helyen van (pont a dereka mögött) egy bizbasza, hogy folyton nyomja szegénykémet. de ha kioperálom, akkor meg nem lesz, ami tartsa az övet, odavarrni nem tudom, tehát full ki kell vennem majd az egész övet. de öv nélkül meg nem mernék elindulni sétálni...
hátul a csat nem nyomja Norka-borkát?

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red! Egyáltalán nincs rossz érzésem amiatt, hogy leállunk az anyatejjel. Bevallom, hogy így, fejve, nincs meg az a "felemelő érzés", vagy mi, hogy belőlem jön a baba kajája. Tényleg csak annyi, hogy tudtam, hogy Alexának legalább fél éves koráig szüksége van az anyatejre, ezért fejtem, de nagyon utálom/utáltam. Most, hogy Alexa már elmúlt hét hónapos, és eszik mást is, már nem kell neki annyira az anyatej. Sajnos a mélyhűtős tejet nem eszi szívesen. Ma reggel megitta, de vegyesen a tegnap este lefejttel, így talán nem volt olyan rossz az íze. Utána talán a tápszerbe tudok majd keverni, így az sem fog olyan gyorsan fogyni, ami azért anyagilag nagy segítség lenne.

Képzeljétek! Rosszul emlékeztem a 7 hós kontroll dátumára, és tegnap este kiderült, hogy nem ma, hanem jövő csütörtökön kell majd menni. Kicsit csalódtam, mert már nagyon szeretném tudni, hogy mi az a furcsaság Alexa pocakján (remélem, hogy ne a tápszertől van!!! - a HA-t nem fogja megenni), illetve, hogy hány kiló, mert a mi mérlegünk szerint egész májusban egy grammot nem hízott. Bár ha a kajálás így megy jövő csütörtökig, akkor ezt hiába is mondanám az orvosnak, úgysem fogja elhinni. Tegnap összesen 740 ml anyatejet/tápszert evett és 2x190 g gyümölcsöt (sütőtököt és vilmoskörtét).

Tetszett, hogy valamiért több volt a kaki a babóknál. Nálunk pont fordítva volt: csak kettő volt, pedig napi 5 is szokott lenni. És észrevettem, hogy piros lett Alexa popsija, pedig mindig vastagon kenem, úgyhogy talán tényleg beindult a felső foga. Szegénykém, folyton rágcsálja az ujját, vagy az enyémet, ha megkaparintja. Egy kicsit még szörcsög, meg köhécsel, de állítólag ez a foga miatt van.

Megyek készülődni, ma is tanítok, és még ki kell javítanom 6 fogalmazást.

Szép napot mindenkinek!

Ui.: Ma megjött a Mikulás, úgyhogy hamarosan próbálkozhatunk a kistesóval. :)

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra, nem vagyok túl gyakorlott fórumozó. Most úgy éreztem írnom kell, mi is hasonló cipőben járunk mint Kchriske. Apám az új nőjével költözött össze, (igaz össze még nem házasodtak) csak a nő gyerekei kapnak mindent, minket le sem tojnak. Apámat az unokái is szinte hidegen hagyják, igen ritkán találkozunk, csak akkor, ha én foszírozom. Kchriske, nem gondoltál még rá, hogy védőnőnek menj? Olyan jó tanácsokat adsz. Én 4 gyerekkel vagyok itthon, bár már nem sokáig, a legkisebb most megy suliba, még 2 év, és melót kell keresnem, hát nem lesz könnyű.

Brünhílda
brünhílda
 
 


Sziasztok!

Először is muszáj elújságolnom, ÁTALUDTUK AZ EGÉSZ ÉJSZAKÁT!!! este 3/4 9-től reggel 5:10-ig, de tovább is aludt volna, ha Apa nem készülődne olyan hangosan :evil: Hiába kérem, mint egy elefánt a porcelánboltban. De már ez is istenes. Ráadásul még olyan álmos volt, hogy elég gyors voltam és előre elkészítettem a tápot 10 perccel és csukott szemmel ette meg, így azonnal el is aludt rajta és a kiságyában aludt még egy órát, így én is tudtam, aztán a nagyágyban együtt még felet. Utána már nem hagyott, mert ő felébredt teljesen és várta Tesót mint a Messiást. Nézte az ajtót, aztán engem, mondott egy: Hmm?? és nézte az ajtót. Mondtam szóljunk neki: Tesóóóó! Tesóóó! Letti meg kacagott aztán megjött Tesó a másik szobából és Letti majd elrepült. :D Kb ez az új reggeli ébredés. Tesólesés.

Red: sajnálom, hogy lemaradtatok az olcsóbb tápszerről :(
Apukám mindig konfliktuskerülő volt, K. meg kijelentette az elején, hogy Kinga az ő gyereke, ő neveli.. (Kinga meg ezt szépen kihasználja).
Mindegy.
Fogak: mi ugyanígy vagyunk vele, sehol semmi, de minket már 3 hónapja basztatnak azzal, hogy jön a fogaaa??!! (mert folyton eszi a kezét és nyáladzik mintha mellkason öntötték volna egy pohár vízzel, de ezt azóta teszi. Most hogy vándorhőemelkedése volt meg indokolatlan folyik az orra (nem beteg), és a banán stb ellenére sűrűbb kaki a doki mondta, hogy a tünetek alapján az lesz. De az ínye nincs igazán megdagadva, bár változott kicsit, de nincs megdagadva. Persze ki tudja mikor bújik ki, ha tényleg az. Viszont már tegnap is pirosodot, de reggelre Lettinek is tiszta piros lett az egész nonoja és popija, pedig én is bekentem vastagon.
Jól elintézted a szomszéd asszonyt. Én is nagyon tudom utálni az ilyen beszólásokat, mi az hogy illene?? :shock:
Furák az emberek. Én a múltkor azon akadtam ki, hogy mi a 4.-en lakunk, a szomszéd úr akivel összefutottunk a 3.-on. Majd megszakadtam (de nem szoktam megkérni senkit), magától erre jutott: -jajj szegény, segítenék, de én csak a 3.-on lakom- és felszaladt!! :shock: :shock: Nahát a 3.-ig biztos nem esett volna nekem útba az a segítség, (mert én körbe szoktam repülni az ablakon keresztül), legalább csak 1 emeletet kellett volna cipelnem, még ha nem is viszi tovább!! És nem a fiatalabb generációból való. (bezzeg mindig a mai fiatalokat szidják). Az első emeleti szomszéd nő meg a minap fogta kikapta a kezemből a szatyrot, hogy segít, mert elég a babát cipelni és feljött a 4.-re csak ezért!! Na erre varrjunk gombot!

hhúúúúúú most mászott- kúszott el Letti a kiszemelt célig!!! Már a reggelinél is láttam, hogy mászott előre kettőt kézzel és lábbal is.. de most a fél szobát átmászta-kúszta, mert időnként szétcsúszott a lába, de akkor is megoldotta :lol: A járókát meg max. leghamarabb 2 hét múlva fogják megcsinálni. Mondtam elhoznám, majd összetákoljuk, de nem majd megcsinálják. Remélem tényleg meg lesz akkorra. Addig lehet előveszem az utazóágyat mert így főzni sem tudok, ha nagyon beindul. Már tegnap se tudtam mert hátrafelé már rendszeresen az asztal ill. a pihenőszék alatt köt ki két perc alatt :lol: :cry:

Kisbogárka: én is akartam gratulálni a vetkőzés-öltözéshez, csak kimaradt. Már én is nagyon várom ezt a korszakot.. egyenlőre még inkább akadályoz Letti türelmetlenségében.

Detti: az nem semmi mennyiség!! Bár ha 4 felé osztuk, de akkor is szép. Letti még a felét sem eszi meg. Tejből megevett 150-eket pontosan mindig, mióta tápszerezünk eleve csak 120-at készítek és még van hogy abból is megmarad 30 ml. Az 1 hónap alatt úgy kétszer ette csak meg a 150-et belőle. Főziből meg csak pár napja kezdett megenni egy egész mennyiséget (150-200 ml). Gyümiből csak felet-3/4-et. És csak 5-ször eszik egy nap, meg éjjel egy kis szopi, bár ma az sem volt és már nem is lesz. (valamint az alvásoknál egy pici tejcsi, de az mostmár nagyon vizes)
Ettől függetlenül nagyon szépen kikerekedett megint, és olyan stramm fogása lett, mintha egy vasgyúró kisfiút fognék :lol:
Elhiszem, hogy megkönnyebbültél a fejés elhagyásával. Furi, nekem Letti a fagyasztott tejcsit is nagyon szívesen ette. Úgy látszik ennek a gyereknek mindegy, hogy mensi alatt, vagy fagyasztott, csak anyatej legyen! :lol: :lol:
Csak nem a tápszertől van a bőrprobléma, remélhetőleg!
Ja és persze hajrá kistesó!

Tündi: Norka-borka nagyon édes:) Ő is jó husiban van.

Na rohanok, bár semmi kedvem ma semmihez. Még aludnék. Biztos az időjárás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.19 21:25-kor.
kchriske
 
 


Üdv itt Brünhílda!

Köszi, ez most nagyon szíven talált! Védőnőnek nem gondoltam, mert nem tudnék bizonyos dolgokon túllépni, nagyon megvisel mikor pici gyerekeket nyomorúságban látok, és foggal-körömmel segítenék, de akkor teljesene felemészt, hogy ezen rágódom.. Viszont a dúlaságon elgondolkodtam, aztán végül letettem róla. Ha a szülésnél gond van a kismamámmal vagy a babával és nem segíthetek, akkor azt ugyanúgy túl személyesen élném meg. Viszont óvónéni szivesen lennék, voltam is 8 hónapig képzés nélküli, kérték maradjak, az önkormányzat (Pesterzsébeten) fizeti, de másképp alakult. Nem tudtunk volna megélni albérletben az akkor még nettó 30E-s fizuból.

Sajnálom apukád viselkedését! Nem fogja fel mit is veszít! Szörnyű, hogy egy befurakodott új ember milyen károkat tud okozni (akkor is ha esetleg nem szándékos). A gyerekeid hogy élik ezt meg?
Apám végülis nem toj le minket, de csak ritkán találkozunk (10 km van köztünk), -nem egy telefonálós típus sem-, és akkor sem tudunk 4szemközt lenni vele. Én ebből nem csinálok ügyet. Az jár nekem, amit jó szívvel önként adnak, nem követelhetek. Önálló felnőtt vagyok, nem kötelessége semmit sem adni.
Kriszti sem toj le (bár sok kárt okozott már a meggondolatlanságával), sokszor rendes akar lenni és szól ha valamiben tudnak segíteni vagy akciókat lát.. a gyerekeimet nagyon szereti ő is. Csak a sajátjait nem képes megnevelni, meg eleve gyereket nevelni nem képes + ragaszkodik a maga fiatalos életéhez még.

4 gyerek!! Hát minden elismerésem! Viszont így tényleg lehet hogy nehéz lesz munkát találni. Én is parázok, hogy mostmár 2 gyerekesen visszavárnak-e, ha nem akkor találok-e. Mi a GYES-ből már nagyon nem boldogulnánk, így már nem tudom megélni(kiélvezni) a kicsivel itthon azt az évet.
:cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.19 21:27-kor.
kchriske
 
 


Sziasztok Lányok!
Üdv közöttünk Brünhílda!

Képzeljétek! A fogzás útjára léptünk, a jobb alsó már szúr! ÚÚÚgy örülök neki! :D
Pedig nincs hiszti, a nyáladzás is normális, kiütés sincs, kaki sem változott. Egyszer csak itt lett.

Nem rossz név a vadnyugaton a Csupanyál, csak attól függ, melyik világban Red! :wink:

A mai fiatalokkal kapcsolatban épp most volt két élményem:
tegnap a régi buszról készültem leszállni, mikor egy tízéves körüli gyerek kérdezte, hogy segítsen-e. A szám tátva maradt! Ma meg egy kamasz nézte hatalmas vigyorral Babócát. Furcsa volt. Egy mai kamasz vigyorog egy kisgyerekre, aki nem is produkált semmit, csak ült a kenguruban.

Én biztos mondtam volna a szomszédnak, hogy nem baj, a harmadikig is jó lesz.
Mikor még Babóca a pocakomban volt, máshol laktunk és ott az elsőn lakó 70-80 éves néni rángatta ki kezemből a kosarat állandóan és hozta fel a harmadikra. Volt, hogy rendesen hadakoztunk a kosárért :) , mert mégiscsak hogy néz az ki, hogy egy idős néni cipekedik fel az emeletre.

Tegnap megint voltam bent dolgozni és Babóca csodálatosan elvolt a babakocsiban. Változnak a dolgok, szerencsére jó irányban. Kedden meg Lánykámnak volt táncvizsgája és nagyon jól viselte azt is, pedig öttől nyolcig ment a villany le, villany fel, taps, fütty stb.

Kúszással még nem tartunk sehol, egyelőre csak "szánt" a gyermek :) Majd fejlődik ez is még!

Kép
Kép
nicolca
 
 


:lol: :lol: Még mindig meg tud lepni! :lol: :lol:

Reggel nézegettem a receptkönyvet, találtam néhány jót. Egy oldalon több recept van, így be akartam jelölni azt amelyiket kinéztem máskorra(ugye a szitaagyú anyuka). Kértem Lilit, hozzon nekem egy ceruzát (az összes nála köt ki):
- Garfitot Anya?
:lol:

A minap főzés közben nagy puffanást hallottam (rá bíztam Lettikét, figyeljen és szóljon, ha valami van).
Megilyedtem, kikiáltottam:
-Lili mi volt ez? Baj van?
-Neeeem Anya, nyugi csak Tesónak leesett a töke! :lol: :lol:
Elkezdtem könnyesre röhögni magam, mert olyan viccesen hangzott. Erre rögtön szabadkozott:
-Neeeem, Anyaaaa nem úgy értetteeeem, ne neveesss. Nem úgy értetteemmm...
Erre mégjobban kirört belőlem a röhögés, mert tudta mire asszociáltam :lol:
Mondtam, hogy még jó, hogy nem úgy értetted, mert nincs is neki.
És már ő is nevetett. De tudod mire gondoltam.
A háttérben az állt, hogy Apa gyereknapon dolgozott és hozott mindenféle jót, színes lufiállatkákat, meg hasított bőrből két tökfejet, egy fehéret és sárgát. Letti babáé a sárga. Az esett le a székről.

Most meg valamelyik ismerősöm be akart húzni az iwiw-en a Pasik és Csajok alkalmazásba. Elolvastam mi is ez valójában és fennhangon gondolkoztam:
- Hagyjanak engem békén, majd szét esek, nem hogy még flörtölgessek, ilyen baromságot, egyébként is férjem van..
- Anya mi az a förtölés? (akkor vettem észre, hogy ott van)
- Nem förtöl, hanem flörtöl. Láttad az előbb a nénit a tévében? A bácsit el akarta csábítani, cicázott neki. Na ő flörtölt vele.
-Jaaa, hihi. Hát ja Anya te apával förtölsz, igaz?
:lol: :lol: :lol:

Remélem azért le tudom ezeket úgy írni, hogy nektek is élvezetes. Persze személyesen megélni más, de igyekszem átadni.

Nicolca: gratulálok Babóca fogacskájához. Jó nektek, hogy problémamentes. És milyen ügyes, hogy bírja a programokat! :D
Fiatalság: nálunk is van a házban egy 10 éves kisfiú aki nagyon rendesen köszön, előzékeny stb.. De itt fent a szomszédban a pszichológus kamasz lánya: 3-man köszönünk rá családostól, erre semmi tovább pofázik a barátnőjének, a barátnő meg visszaköszön, pedig őt nem is ismerjük. Pszichológus gyereke! (és soha nem mossák fel a lépcsőházat ha ők vannak beosztva, nekem meg az öt éves gyerekem egymaga megcsinálja és még élvezi is, hogy segít. :shock: )
Hiszem, hogy minden nevelés kérdése. Nem tartom magam szupermaminak (sajnos), de nagyon fontos a nevelés!
kchriske
 
 


Jól eltűntetek csajok, csak én tartom itt a frontot? ;)

Brűnhilda: üdv köztünk! Írhatsz ám gyakran, így, hogy már megtaláltál minket :) Persze 4 gyerek mellet el nem tudom képzelni, hogy jut időd bármire is... le a kalappal előtted! Merre tendálsz majd munkakeresés-ügyben?

kchriske:
Mekkora dumák!!! :D :D :D
Letti biztos beturbózott a hétvégén a kúszás-mászásban.
Ja, és már ezer éve akartam válaszolni, csak vhogy mindig elfelejtettem, hogy ugye kérdezted. hogy miért volt műtve Panna keze : Polidactilia- 'val született, volt 1-1 plusz ujja mindkét kezén, ezt vették le neki 10 hetesen.
Csak azóta ki nem állhatja, hogy ha megfogják a kézfejét, és emiatt elég izgi minden öltöztetés...

nicolca:
Babóca egy úriember, hogy hagy téged érvényesülni a melóhelyen...a szántás meg édi lehet, ha van képed, nyomasd fel ;) És Vivusról is szívesen néznék ám képeket.
(a West meg már nagyon uncsi. az 5-ösön isfulltáp vagyok, már nem tok mit csinálni a manuszommal :( indíthatnának egy újat. te Csupanyálként regelnél? ;))
l
Detty:
Mizu Alexa piros-popójával? Javult a helyzet?
Ja, és kitartás, már bennünk is csak az tartja a lelket, hogy már nem sok van hátra a tanévből (bár egész júniusban be kell járniuk majd a suliba :( )

Bumbike:
rendeltem babahámot, szerdára hozzák meg. kíváncsi vagyok, beválik-e. kicsit tartok tőle, hogy nyomni fogja a hátát (bár 90%-ban mindig előredől amennyire csak bír...)



Drukkoljatok, ma viszem kardiológiára Pannát, remélem nem derül ki semmi gikszer....

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Brünhílda: Üdv köztünk! Gratulálok a négy csemetéhez! Nem semmi, hogy bírod? Igaz, mi is négyen vagyunk testvérek, de a két első és a két utolsó közt ven egy pár év korkülönbség (köztem és a legfiatalabb öcsém közt 10 év van).

Red: Miért kell vinned Pannát kardiológiára? Valami baj van, vagy csak rutinvizsgálat? Remélem, nem találnak semmit! Mindenképp írd meg hamar!!!
Nálatok ki jár még suliba?
Alexa popsija rendbejött, bár a fog még sehol, így mástól lehetett. Holnap fog kiderülni, mi az a valami Alexa pociján, de az a gyanúm, hogy csak nagyon száraz a bőre. Anyutól kaptunk egy La Roche-Posey (azt hiszem, így kell írni) fürdetőt, amit felnőttek, de nagyon száraz bőrű gyerekek is használhatnak. Pár napja azt tesszük a fürdővízbe és javul a helyzet. A baj az, hogy aranyárban van, úgyhogy mi nem fogunk tudni ilyent venni neki (több ezer Ft egy tubus). Remélem, a dokinéni fog tudni adni valami hatékony, de olcsóbb cuccot.

Nálunk nagyon kedvesek a gyerekek a házban, bár nem túl kicsik, 13 év körüli a legfiatalabb. Mindig segítenek, ha látják, hogy cuccolom fel Alexát a hordozóban, meg a szatyrokat, táskát, stb. A múltkor az egyikük kb. 5 percig várt rám a kapuban, csak hogy kinyithassa nekünk. Azt hittem, vár valakit, vagy nincs kulcsa, de amikor kinyitotta a kaput és jött be ő is, akkor megkérdeztem, hogy ránk várt-e, és mondta, hogy igen. Teljesen meglepődtem, mert előbb ott volt, mint hogy én megálltam volna az autóval, és még ki kellett pakolni. Szóval, nekem egy rossz szavam sincs rájuk.

Képzeljétek! Az erkélyünkön egy régi virágládába befészkelte magát egy madár, és tegnap este már 3 tojás figyelt a fészekben. Kicsit tartok a dologtól, mert pont Alexa ablakánál van a fészek, és a kismadarak hajnalban már reklamálni fogják a kaját, amire Alexa tuti fel fog ébredni. Ennek ellenére nincs szívem elpaterolni a ládát. Plusz a macska figyelmét is leköti a dolog, nem kell külön lefoglalni őt is.

Lili nem semmi a szövegével! Én is szeretném írni majd, hogy megmaradjanak az aranyköpések.

Nicolca! Gratulálok a fogacskához! Most már szép lassan jönni fog a többi is! Nekünk is az első volt nyugisabb, a második nagyon keservesen bújt elő. Pont az íny alatt állt meg, és vagy 2 hétig feszítette, mire áttört. Alexa már harap, figyelni kell. 2 napja odanyújtottam neki a kezem a kocsiban, mert nyűglődött, és úgy nem szeretek vezetni, és egyszer csak azt érztem, hogy iszonyúan beleharapott az ujjamba. Felsikítottam, amire nagyot nézett, és megint megharapott, hogy lássa, ugyanígy reagálok-e. Erre elhúztam a kezem, amitől sírni kezdett.

Ma jön vissza az Allianz-os csaj, mert úgy döntöttem, otthagyom az OTP nyugdíjpénztárat. Akkor át buktunk miattuk anyagilag, hogy csak na! És tényleg szimpatikus volt a csaj!

Bocs, hogy össze-vissza írogattam, de rettentő fáradt vagyok. Nem tudom, mi lesz velem terhesen!

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty:
A harapdálás nem lehet semmi! :shock:
örülök, hogy elmúlt a popó-pirosság.
Nálunk még mindig nincs fogacska, pedig lazább a széklete és piros a popója 2 napja + állandóan a szájában matat, és néha hirtelen felsír. De sehol sem piros vagy duzzadt az ínye :?

Az előző tanácsadás alkalmával mikor meghallgatta Pannát a dokinő, mondta, hogy mintha hallana vmit, de nem biztos benne, inkább vigyem el a gyerekkardiológiára. Ez volt kb április elején, és még aznap bementem az SZTk-ba: hát persze hogy csak júni 9-re tudtak időpontot adni (SZÁNALMAS A HAZAI EÜ!!!!!!! :evil: )
Ráadásul háromnegyed kettőre, ami pontalvásidő - na mindegy.
Persze hiába akartam kicsit alakítani a napirendjén, már a hétvégén is treníroztam hogy úgy jöjjön ki, h addigra fent legyen az alvásból, mikor indulnunk kellene. Hétfőn már az új időrend szerint minden flottul is ment, kezdtem örülni... de aztán kedden naná, hogy úgy bealudt, mint akit leütöttek, aztán meg irtóra zokon vette, hogy felzargattam, derekasan hadakozott míg öltöztettem (majdnem ki is futottunk az időből).
A 10perces sétát a dokiig végigüvöltötte, komplett hülyének néztek, ahogy a magánkívül tomboló gyerekkel robogtam keresztül a városon :shock:

Na a lényeg: enyhe szívzörej, ami ilyen korú babáknál eléggé általános (10-ből állítólag 3-4-nek is van). Kéthavonta kell ellenőrzésre járnunk, ha nem romlik egy év alatt, akkor meg már csak évente 1x kell visszamenni. De ki is nőheti, néhány éves kortól ajánlott a rendszeres sport (ami remélhetőleg megedzi majd a szívét).
Ennyi.
Nekem ritmuszavarom van, a szívproblémára való hajlam meg állítólag örökölhető. Mondtam is neki este, hogy lehet, hogy kár volt engem választania anyának, mert jól feladta magának ezzel a leckét, már ami a betegségre való hajlamokat illeti.

De azért jó is történt velem: a hétvégén voltunk a haverokkal "garázsmoziban" ( ilyenkor projektoron nézünk meg egy filmet, előtte bográcsolás v szalonnasütés, eszem-iszom (főleg "iszom" van ilyenkor a fiúk részéről).
A csíkos pizsamás fiú c. filmet néztük meg, mindenkinek tudom ajánlani, megható történet. És nem mellesleg a férjem és több barátunk is látható benne :wink:

SS-Sturmscharführer, a csúúúnya-gonosz náci főtörzsőrmester (aki kb 4 másodpercig szerepel, de legalább jó pénzt kapott érte, na meg az élményt... :D):
Kép

itt meg Rottenführer, vagyis tizedes, aki épp a gázkamrába kíséri a menetet (Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau):
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Detty!
Helló, a pénztárváltásról: Az OTP tényleg bukott, de ha most váltassz, akkor realizálod a veszteséget egyrészt, másreszt a váltásnak is vannak költségei mindkét pénztárnál. Én nem javaslom a váltást. Olyan, mintha 1000 Ft-ot befizettél volna egy részvényre, mely most csak 10 Ft-ot ér, és most vennéd ki a 10 Ft-odat, holott lehet, hogy ez a részvény 10 év múlva 100.000.-Ft értékű lesz. Az új pénztár pedig csak a 8 FT-odat (ami a váltás költsége után maradt) tudja részvénybe rakni (az előző pénztár eredetileg 1000Ft-os részvényéből max 0,1%-ot vehet),most magasabb áron, közel sem biztos, hogy jobb eredménnyel. Nem tudom érthető-e, a pénztáraknak az a céljuk, hogy minél több tagot toborozzanak, nem kell feltétlenül hinni nekik.

Brünhílda
brünhílda
 
 


ja, azt akartam még kérdezni, hogy valamelyiktek használ/próbált már Müller-drogériás termékeket (pelus, tápszer stb...)?
Nyílt itt Gödöllőn, és elég jó árban vannak a cuccok, még a Dm-nél is olcsóbb.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Brünhílda! Köszi az információkat, nagyjából tisztában vagyok ezekkel én is, de nekem az OTP-ből már annyira elegem van, hogy ez a veszteség már csak hab a tortán. Egy időben folyamatosan leveleztünk, gondok voltak a bevallásokkal, elvesztettek, félrekönyveltek dolgokat, és igazából már egy ideje terveztem ezt a váltást. Őszintén szólva, hányingerem van, ha meglátom, hogy már megint ők küldtek levelet.

Képzeljétek: ma Alexa olyan álmos volt fél 12-kor, hogy ugyan előre hoztam az ebédet fél órával, de amíg csináltam a tápszert, elaludt az etetőszékben, és utána úgy ette meg a tápit, hogy közben fel sem ébredt. Olyan aranyos volt. Még jó, hogy álmában még tudott büfizni; ne szeretm úgy letenni, hogy nem büfizett előtte, mert esélyes, hogy összebukja az ágyát.

A tojások még egyben vannak, szegény apa madár folyamatosan hordja a kaját az anyukának. Valahogy emlékeztet a mi életünkre, nem?

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, igazad lesz Detty: harmadik napja hihetetlen nyűgös Babóca. Úgy látom, készülőben van a második fogacska is.
Képzeljétek: velünk mindig történik valami:
most éppen Lánykám nincs topon. Tegnap kirándulni voltak a Városligetbe és a beste kölyök elhagyta a mobilját!!!! :twisted:
Csörög a telóm, látom Lánykám, felveszem, hogy "szia, mondd" erre válaszol egy nő, hogy Ő egy tanító néni és találta a telefont! Köpni-nyelni nem tudtam. Mivel már Lánykámék nem voltak a játszón, megbeszéltük, hogy a tanító néni sulijában leadja a portán és érte mehetünk. Hihetetlen mázli, hogy ő találta meg és nem más!!! Úgyhogy ma kenguruba vágtam Babócát és irány a belváros! Hát tudjátok: nem jó lakótelepen lakni, de százszor inkább egy peremkerület, mint a belváros. Katasztrófa. A Keleti környéke amúgy is rémisztő, de azok a borzasztó emberek, a büdös. Grrr. El vagyok kényelmesedve. Nem tudnék ott élni!!!
Visszafele meg közli velem a metrónál az ellenőr, hogy vigyázzak a gyerekre, mert ez nem szabályos!!! Mondom neki, hát ez teljesen szabványos kenguru, mi a baj vele? Nem szabályos, mondja ő. Akkor mi az, kérdeztem tőle. Azt nem tudja, de így korlátozva vagyok a mozgásomban!!! Pont jött egy kismama, mutatom neki, hogy akkor neki is le kell csatolni a hasát? Vagy fogjam meg a gyereket a karomban, és akkor nem szabad mind a két kezem??? Háát, ő nem tudja, de így nem szabályos, vigyázzak. Mondtam, jó, és otthagytam. Eszem megáll.

És persze megint le a kalappal Babóca előtt, mert csodálatosan tűrte az utazást és a meleget!!! Sajnos a szántást nem sikerült még elkapnom, hogy lefotózzam. Most a kiskutyázás megy ezerrel. Olyan édes volt: feltornázta magát rendesen négykézlábra (hasa sem ért le) és elégedetten kinyög egy e-t. Utána meg kacag. Hát azt hittem meghalok neki, alig bírtam ki röhögés nélkül. Sokszor leülök távolabb és elnézem, hogy mit össze nem maszekol :) Kép Nem a legújabb kép, de így tévéznek :)

Kép
Kép
nicolca
 
 


detty:
nálunk a férjem "iskolás" : tanító bácsi, idén elsősei voltak, viszi őket tovább 4.-ig, ha minden igaz.

nicolca:
ez az ellenőr is jól informált volt :? az ész megáll, akkor hogyan lenne szabályos?? röhej...

1x engem a vonaton akartak megbüntetni, innen gödöllőről mentem níregyházára a nagyimhoz. miskolcon a tiszai pu-n át kell szállni (mert amúgy csak a keletiből megy egyenesen nyíregyre vonat)
jön a kaller, mutatom a jegyet, közli hogy 5400 ft lesz. mondom mi? hát az, hogy rossz a jegyem, mert nem kell átszállni, biztos rosszul kértem vagy bliccelni akartam. mondom neki, hogy jóember, 20 éve így utazom, MINDIG át kellett szállni a tiszain, mert gödöllőről nincs közvetlen vasútvonal nyíregyre...
kb 20 percig dörmögött, hogy rosszul tudom, fizessek meg ő le is szállít. mondom neki, h oké, kérek egy csekket + az igazolványszámát meg a nevét, mert panaszt fogok tenni (persze a kupé többi utasa is nekem adott igazat). erre motyogott vmi olyat, hogy biztos a pénztáros nézte el, és elhúzta a csíkot....

jó a kép :D édik nagyon!!! több képet is nyomathatsz, imádom nézni a gyerkőcöket (ez mindenkinek szól ;) )
ja, és sok sikert az új foghoz!

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Jajjj, megint lusta voltam írni.

Brűnhilda: üdv!

Most csak annyit mesélnék, hogy Zsombi ma lett 6 hónapos, és megkapta az első pár kanál almalevét :)
Amúgy popsiemelgetés megy, de a kúszás még nem. Sebaj...
Ja, és napközbeni alvásért már nem lehet irigyelni: 2*30 perc, oszt kész, nagyon hirtelen ilyen lett a napirend.

Jók nagyon a babaképek, még később rendezem soraimat, és reagálok több dologra.
Annyi jutott még eszembe, hogy megírhatnátok, hogy Ti milyen mondókákat/dalokat szoktatok a babáknak bevetni, hogy jobban szórakozzanak. Nálam már kicsit bővült a repertoár, de még nem az igazi. A Bóbita abszolút favorit.

Kép Kép Kép
pzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam egy regényt, de nem tudtam elküldeni és mára már aktualitását vesztette a fele.. :( és most elég rossz passzban is vagyok, de nagyon akartam már jönni hozzátok. Viszont ez a vacak gép is szarakodik, folyton lefagy a kellős közepén, meg a hülye vacak Pannon Mobilnet, (senkinek nem ajánlom egy nagy adag barna büdös!) :twisted:
És szakadjon meg az aki az Öcsém sírján a fotóját másodjára is megrongálta!! :twisted: :cry: :cry: :cry:
Ezért van rossz kedvem :cry:

Majd igyekszem leírni mindazt amit akartam:
Addig is pár szó: én is nagyon szeretem nézni a babafotókat és rátok is kíváncsi vagyok.

mennem kell, Letti nagyon kivan, de mindenkihez szeretnék még szólni, addig is sziasztok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.19 21:30-kor.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Mindenkinél nagyon édik a gyerkőcök. Zsombi szép súlyban van, Letti eléggé lemaradt ebből a szempontból, de hát az az egy hónap, amikor nem hízott egy dekát sem, sokat számít.
Nincs sok időm mostanában, mert Letti tényleg beturbózott a mászással és állandóan a nem kívánatos helyek izgalmasak számára. Így aztán új (nagylányos) Tesó játékokat is bevetettünk, meg megtaláltuk a zenélős micsodákat.. na így néha el van fél órát a játszószőnyegén, de akkor meg Lilim nyúz, Anya játsszál már veleeeemmm :roll: Mit? Te leszel a kiskutyám... :lol: :lol:
Na persze és a kaja meg megfőzi magát.. mikor Letti végre elvan kicsit muszáj nekilátni, mostanában emiatt így is van, hogy du. 3-4 órára húzódik az ebéd, addig meg áthidaló falatkák vannak :oops:
Letti állandóan odamászik hozzánk, ha hívjuk, de akkor is ha Lili, vagy én egy kicsit is a földön kötök ki, azonnal jön. Mikor nyűgős volt még a kanapéra is majdnem felkapaszkodott sírva, hogy vegyem már fel.

Red: köszönöm a válaszod (én is sok mindent elfejtek ám megírni). Szegénykém, mindig érzékenyek maradnak a kezecskéi vagy majd javulni fog? Örülök, hogy nincs nagy gond a szívével.
Kíváncsi vagyok, vajon bevállik-e nektek a babahám. Nekem szerencsére nincs ilyen gondom, remek 5 pontos öv van a babakocsinkban. Én viszont amiatt aggódom, hogy hogy is leszünk Lettivel a kocsi üléssel mert annyira hosszú ez a gyerkőc..
Bár ülni gyönyörűen ül (a védőnőnek hétfőn el is kerekedett a szeme és rákérdezett), de hamar elfárad még. Na meg persze a mászás miatt is. Néha van, hogy kiszemel valamit, de már csak hason fekve sóhajtozik és szépen magyaráz a valaminek, hogy az jöjjön hozzá, mert már fáradt :lol: Leginkább Tesó papucsa a nyerő, mert az rózsaszínes, meg a hátitáskám, az is rózsaszín...
Furi, hogy már ilyen korban meg lehet állapítani, melyik színek tetszenek jobban nekik. Lili a pirosért volt oda nagyon, még a mai napig sokszor a piros dolgokat választja szívesebben. :)
A hétfői mérésen csak néztem, mert olyan szépen kikerekedett-hurkásodott, hogy azt hittem több lesz a súlya, de csak 7,07 kg. Viszont megint nőtt egy centit. Én mértem, mert a védőnőtől mindig sír, ő csak nézte, és én 72-őt mértem, de ő csak 70-nek írta (mindig kevesebbet ír. (már a múltkor is 71-et mértem, itthon teljes nyugiban rendesen kinyújtja a sarkáig a lábacskáit és könnyebb).
Még így is megjegyezte a védőnő, elég komolyan, hogy hát elég hosszú a lány.
Beszéltünk a HA-s tápszerről és hogy milyen sokáig kell a doki szerint .. Nevettünk a tejpépen, hogy hát az is üti a HA-s kútát, de semmi baja tőle, már 4 napja esszük, de csak piciket adok, és már megeszi mind. (Lili szomorkodott is). Rendes volt a védőnő, mert adott egy doboz Isomil spéci tápszert kipróbálásra. Az abszolút tej és laktózmentes, (400 g-os és nekünk bő két hétig kitart), mindig szokott adni minden mintából. (születéskor is hozott Sudocrem-et, Bepantent is, meg mondta, hogy van valami nagyon jó sampon ami már egy fürdetésnél lehozza a koszmót mert mondtam, hogy én nem vagyok hajlandó olajozgatni, szenvedni. Félek is, mert annyira nagy kutacsa van, attól tartok, nagyon megnyomnám, ugyanis eléggé vastag a koszmó, de CSAK a kutacsánál van. A doki azt mondta, nem kell vele semmit csinálni, Lilinél is így volt, de neki az egész feje. Aztán elmúlt, később lehullott magától. Most valakinél kipróbáláson volt a sampon, de legközelebb odaadja. Kíváncsi vagyok. Szerintem a BABÉ lesz az, azt dicsérik nagyon, de szörnyen drága.

Képzeljétek, annak ellenére, hogy Letti felül magától, meg mászik ilyen korán stb.. hátról hasra nem fordul meg még mindig. Ha ici-picit meghúzom arra a kezét akkor simán, rutinosan befejezi a műveletet, de magától nem kezdi el semmilyen motivációra. Nem aggódom, csak azt nem értem, hogy ez most lustaság (ami semmi másban nem jellemző rá), vagy csak még nem jött rá, vagy mi? :shock: Mindegy, olyankor legalább kicsit biztonságban van, és le tudok ülni két percre. :D
Ahogy leírtam, hogy Letti milyen keveseket eszik, rögtön megjött az étvágya :lol: Murphy, vagy inkább a 6 hónapos ugrás lehet. Egyre többször megeszi a 150-et és főzelékből, gyümiből teljes adagokat. Szerencsére imádja amit pancsolok neki, és bevált a babakompótlé ivásra, mivel a vizet és teát nem issza.
Csőrös pohár: öklendezik tőle :shock: Akkor is ha gyümilét teszek bele, amit szeret. Aventesünk van Lili után. Kivettem a csöpögésgátló gumit is, hogy megdönve megnyalogatva érezze az ízét, de így is öklendezett :cry: :lol: :cry: :lol: Bezzeg utána megitta cumisüvegből szó nélkül.
A fogzással mi is úgy vagyunk ahogy ti, Red. Még csak igazán megduzzadva sem látom Letti ínyét, de megint nagyon taknyos és nyűgős.. Mindent rágcsál ő is nagyon, csuklóig a kezét, újabban rászokott a hüvelykujjára is, de rágcsálja nem szopogatja, na meg ha alkalma adódik akkor engem, az ujjam, meg amit ér. Tegnap pl. ritka rossz napunk volt, ennyire talán még a 6 hónap alatt ilyen nem is volt. Szinte egyfolytában visítozott szegénykém és semmit nem tudott aludni nappal, kb. 5 perceket. Ma viszont elég jól bepótolja, már a második nagy alvás van, az első 1,5 óra, és most is már úgy 1 órája alszik, és a nagyot is sikerült lenyomni aludni.
Barátok és védőnő javasolta a homeopátiás chamomilla vulgaris 15 ch –t fogzási problémákra, ill. éjszakára lenyugtatja a babucit és jól alszik. Tegnap adtam neki de., mert már nem bírtam a szenvedését és meg is hívtak minket, azt a pár órát jól bírta, aztán már a fáradtságtól kikészült és visított az utcán hazafelé, de éjszakára is jól bevált. Ma jól aludt, csak fél 4-kor kelt aztán 6-kor, a tegnapi 4 éjszakai keléshez képest és a fél 6-os volt az 5.
Red: Gratulálunk Apának a filmes karrierhez! :wink:
Ha kiderítesz valamit arról a Müller-drogériáról számolj be légyszi, meg az árakról, mert ha megéri akkor átgurulnék Gödöllőre néha, az nincs olyan messze Váchoz.
Detti: kikeltek már a tojások?
Nicolca: tényleg szerencsésen alakult a telefonsztori, de az az ellenőr egy idióta volt.
Na képzeljétek, tegnapelőtt nekem is meggyűlt a bajom (persze megint egy öregasszony) piaci kofával. Szép fehér krumplija volt átlátszó héjjal, látszott melyik nem zöld. Kértem, hogy ha lehet akkor zöldet ne adjon, mert a baba nem eheti meg. Erre elküldött, először finomam, hogy menjek máshova, nézzem meg ott, hátha szebb. Mondtam hogy ez szép, csak a zöldeket nem kérem. – De nem, menjek nézzem meg a másik helyen, csak jót akar. Itt már kiakadtam de átmentem a másikhoz. Az egyik ládában mind zöld volt, a másikban meg vastaghéjú, az meg zsákba macska. (múlkor a két kilóból alig volt 2-3 kisebb szem, amit Lettinek meg tudtam főzni, még egy teljes adagra sem igen volt elég, a többi zöld volt). Ja és mi meg nemigen eszünk krumplit, akkor legalábbis nem akartam azt főzni és fölöslegesen végig kellett pucolnom.
Visszamentem a nénihez és elkezdtem én válogatni a krumplit (mást is vettem volna még). Erre nekiállt magyarázni, hogy nem válogatunk és sehol nem lehet válogatni, hogy képzelem és… erre én: de hát nem eheti a kicsi a zöld krumplit, mert neki mérgező, és kérdezze meg bármelyik gyerekorvost és mindenhol lehet válogatni, már miért kell megvennem azt ami nem jó és nem tudom felhasználni. Jött közben egy másik nyanya, az meg nyers csemegeubit vett és beszólt hogy ő sem válogat, a néni csak betöltötte a szatyrába és kész. Rászóltam, hogy menjen a dolgára és ne szóljon az enyémbe mert semmi köze hozzá. A kofa meg pofázott tovább, hogy ilyen nincs egész hónapban.. Visszadobtam a szaros krumpliját és dühösen visszaszóltam, hogy egye meg a rosseb. (bár nagyon a nyelvemen volt valami sokkal durvább). Annyira feldühített a tirpáksága, hogy remegtem még vagy 10 percig. :twisted: :twisted:
A legszebb az egészben, hogy megvan a megszokott kedves nénikém, ahol még kosarak is ki vannak téve, hogy ki-ki kiválassza azt, ami tetszik, bár nagy is a standja, de a lakás közelében lévő kisebb zöldségeseknél is mindnél válogatni kell, sőt önkiszolgáló (kiv. Eper és kényes dolgok). Én a megszokott helyemre akartam menni, de anyám velünk volt és erősködött, hogy ott elől mutattak neki egy sokkal olcsóbbat. Na hát az volt a tirpák néni. Már ezerszer megfogadtam, általában nem is szoktam engedni, de most már betelt a pohár, soha többé nem hallgatok anyámra!!
Jó hír nálunk is van, március elején adtam be az adóbevallásom, és mostanra érte utol magát az APEH, mert végre megküldte az adójóváírásom. Igaz fele annyit, mint vártam, de legalább megjött. :)

Na ez eléggé hosszúra sikeredett. Bocsi.
:oops: :oops:
kchriske
 
 


Sziasztok!

A müllerben kapható beauty baby kék csomagolású popsitörlő nekünk bevált.
áfa emelés előtt igyekszem bevásárolni a tartós cuccokból, hogy legalább ennyivel is beljebb legyünk. múlt héten 10cs pelust vettünk:), és még szeretnék popsitörlőt is, meg egyebeket.

red, remélem, jó lesz a hám.
Nálunk meg volt az első "kipakolom a ruhákat a szekrényből" akció:). csak attól féltem, hogy odacsukja az ujját.

ma ezidáig áramszünet volt, délelőtt sétáltunk, ebéd után kimentünk az udvarra, és kipróbáltuk a babamedencét. szerencsére tetszett, kivittük a fürdőkádas játékokat is.

nekünk is kellett menni gyermek kardiológiára, mert kb 4 hós korában hallott a dokinő szívzörejt. érdekes, addig nem hallotta?
Nórinak a pitvari sövényen nem zárult be valami hártya, s attól van a zörej. jövő januárban kell visszamennünk. elvileg addig be kéne zárulnia, ha jól tudom. vagyis igazából normális esetben még a magzati korban kellett volna ennek rendeződnie. én is azt olvastam, hogy viszonlag gyakoriak az ehhez hasonló dolgok.

sajnos, megint kezdek kipöttíyösödni a nyakamnál. két hónap alatt ez már a 3. alkalom lesz, úh kénytelen leszek elmenni a bőrgyógyászhoz. nagyon remélem, hogy nem allergia.
szép napot mindenkinek.

majd teszek fel én is képeket.

hogy lehet szépen feltenni ide? eddig csak word-ben tudtam feltenni.
Vendég
 


bumbike
Én úgy szoktam, hogy először lekicsinyítem a képnéző progival (Ha van hozzá office csomagotok, akkor tutira kell legyen microsoft Office Picture Manager nevű képnézegető progi, ebben tudsz képeket szerkeszteni, méretezni is).
szal lekicsinyítem és a kommentíráskor alul van olyan, hogy melléklet feltöltése (kékkel van a link). rákikk, kikeresed a gépeden a képet (browse v tallózás) és ok. ennyi.

múlt héten készítettem egy videót pannáról, mármint képket összevágtam/válogattam + zenei aláfestés, csak még nem töltöttem fel netre. majd 1x...

ma hoztam haza a hámot, egyenlőre még csak az etetőszékben próbáltam ki, de úgy tűnik, beválik. legalábbis remélem ,mert katasztrófa volt, h minden kanál kaja után igazítanom kellett a gyereken, mert letornázta magát.

allergia? :( nem lehet h szimplán a meleg miatt pöttyösödsz?

kchriske:
a popsitörlő nekem is szimpi, kb rossmannos minőség, a dm-es eggyel jobb talán, de azért ez is frankó. az ára meg főleg, 4 ft alatt jött ki darabja így, hogy a 10 csomagos pakkot vettem meg.
vettem pelust is, eddig az is jó.
nem tom, h ismered-e a tesco lilát, mi amúgy azt használjuk. na kb annyi a különbség, hogy a tescos merevebb és némileg vastagabb. ja, és ennek hátul nincs gumírozása derékrészen, de a tépőzárnál nagyon jó szteccses, kb mint a pampersnek az a kukacos cucc. talán a tescos kicsivel több pisit bír el, de ezt 1 nap teszt után mondom, tehát lehet, hogy néháyn nap múlva többet tudok majd.
én is mindenből akciósan szoktam betankolni, mert nem mindegy, hogy 38 ft-ért, 44-ért, vagy 56-ért veszem meg ugyanazt a pelust...
mondjuk most 48 ft-ra jöt ki darabja, de ki akartam próbálni mindenképp.
mülleres tápit meg tejpépet egyenlőre nem vettem, mert azok még vannak itthon, és most nem akartam annyit költeni. viszont vettem néhány üveges bébikaját, gyümölcsök + gabonaféle, 210 ft környéki árban, ami elég jó, tekintve, h a nestlének is vannak hasonló összeállításai, de azok 250-280 ft körül/üveg.
jobbára én kutymászolok neki tízórait meg ebédet, de azért a mobilitásunk miatt beficcen üveges kaja is. főleg, ha szorulás van, mert akkor üveges őszi meg szilva az első segédeszköz amihez fordulok. meg pl kapott már borjúhúsos üveges kaját, mert nem találtam a városban szép husit hozzá.
szal Panna nem csak hazait eszik, de a kis beles imádja is az üveges kajákat....


ez a kofanyanya akkora tuskó lehetett, h Szilszakáll előre köszönne neki :? nem is c soda, h beszóltál neki!
jobb a babakajának valót a megszokott, megbízható helyen venni. pár szem répán/krumplin/almán nem spórol annyit az ember, hogy megérje a bosszúságot ha átvágják, vagy ha bunkóznak vele.

zsuzsi:
nagyon helyre legény Zsombi! huncut kis vasgyúró, látszik a szemén.
Ezek szerint bejön neki az almalé? mikor adsz neki pürét?



(kíváncsi vagyok, hogy Panna milyen súlyban van, kedden kiderül majd...)
meg majd rászánom magamat és átguberálom az új képeinket, hátha van közte olyan, amit érdemes feltennem. bát mostanában nagyon nehéz Pannáról értelmes képet csinálni, mert folyton mozgásban van a kis sajtkukac.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára redwings 2009.06.11 18:08-kor.

Kép

Kép
redwings
 
 


ja, meg nem tom, ismeritek-e, de én mostanában fedeztem fel:

http://www.ruhafalva.hu/

használt és új(zömmel Next) angol gyerekruhák.
érdemes guberálni, az egyik ismerősöm már rendelt tőlük, és nagyon szépek a rucik, pontos a minőségi besorolás. jó, némelyiknek eléggé elszállt ára van, de én ki lehet fogni szupi darabokat is. én most rendeltem: esőkabát 1300 ft, farmergatyó 900ft, plüss rugi 1000, hozzá való kardigán 750 ft.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Huh, jó sok mindent írtatok szerda óta!

Nicolca! Hogy áll a második fogacska? Jobb a helyzet? Alexát a második nagyon megkínozta, pont az íny alatt állt le pihenni, és így sokáig szenvedett vele.
Viszont jó, hogy meglett a lánykád telefonja!!! Egyszer én is elhagytama sajátomat, és 3 nap múlva telefonált valaki, hogy megtalálta, mehetek érte. És csak azért három nap múlva, mert egy idős néni volt, aki nem értett a telefonokhoz, és meg kellett várnia a fiát, aki megkereste benne anyuék számát (gondolom, az apu és anyu bejegyzés egyértelmű volt). Sajnos, addigra már vettem egy új telefont (a munkámhoz sajnos nagyon kell), de alényeg, hogy a számok, és üzenetek megmaradtak.

Az emberek bunkósága határtalan. Borzalmas, hogy szinte mindenkire jut egy-egy ilyen vérlázító történet (ellenőr, zöldségárus, stb.).

A babás képek tényleg aranyosak. Majd igyekszem én is feltenni párat, de én nem tudom lekicsinyíteni a képeket, a férjem meg nem töri össze magát, hogy megcsinálja.

Voltunk tegnap 7 hónapos kontrollon. Úgy néz ki, hogy ALexának most a két felső szemfoga jön, nem a középső metszők, ami ugyan nem túl szabályos, de ez van. Igaz, már nekem is gyanús volt, hogy a szemfogak helyén nagyon duzzadt és fehér az íny, és Alexa is ott nyomkodja a legtöbbször. Hogy fog kinézni a kislányom??? Mint egy kis vámpír! Jó, mire azok a fogak megnőnek, addigra - remélem - a metszők is előbújnak (a doki szerint azoknak sem kell már nagyon sok), és nem lesz olyan feltűnő.
Az elmúlt két hét meghozta az eredményt: 8920 g-ot és 71 cm-t mértek, pedig két hete még csak 8550 volt az itthoni mérlegen. Most viszont a kiscsaj megint leállt a kajálással. Pár napja alig fogadja el, ami a cumisüvegben van, lehet, hogy bántja a fogát a cumi, nem tudom, de nagyon nehéz vele megint. Úgy tűnik, ez lesz az én keresztem.
A tejpépeket alig eszi, szinte egész dobozokat kell kidobni, mert lejár a szavatossága nyitás után. A csokisból még valamennyit elfogad, de max. 10 kanállal, és azt sem túl lelkesen. A dokinéni szerint elkezdhetjük a zöldségeket, de nem nagyon tudom, hogy kezdjem, mert még a gyümölcsökből is alig eszik meg valamit (sütőtök, őszibarack, alma, körte). Tegnap adtam neki sütőtököt krumplival és külön kevertem bele almapürét, hogy édesebb legyen. Kb. egy üveggel evett meg belőle. Nem tudom, hogy akkor most mindenhez adjak őszibarackot vagy almát, hogy édesebb legyen a kaja, vagy próbálkozzak a "natúr" ízekkel? Ötletem sincs, mit kezdene a cukkinivel vagy a brokkolival, amiknek nem sok íze van. Ja! nekünk a doki nem mondott semmit mérgező krumpliról meg nitrátos sárgarépáról.
Ti sterilizáljátok még az etetős cuccokat? ÉS külön mossátok még a babaruhákat?

A kismadarak még nem keltek ki, de egyre nő a tojások száma. Tegnapelőtt négy volt, tegnap meg nem tudtam megnézni, mert este az anyuka a fészken ült és nem akartam elriasztani.

Megyek, annyi dolgom van!!!

Kép
Kép
detty74
 
 


én először a natúr ízekkel kísérleteztem, de látványosan jobban fogadta a kevert hamikat.
pl :sütőtökhöz alma/ barack/mindkettő, de a kedvenc a sütőtök sárgabarack volt.
krumplihoz is kutyulnom kellett gyümit, ezt a mai napig nem eszi meg "magában".
a cukkinihez így eleinte jó az alma, mert magában egy nagy ízetlen trutymó. a csajom már pici fokhagymával szereti
na a brokkolinál meg a lényeg pannának, hogy alig maradjon brokkoliíze.
szerintem bátran kutyulj, ha van olyan íz, amit szívesen eszik, akkor azzal bolondítsd meg az új, vagy nemszeretem kaját. aztán majd lassacskán megfordítod az arányokat és megszokja a natúrabb ízt.
ó, a céklát próbáltátok már? én úgy szoktam, hogy alufóliába becsavarom és sütőben sütöm meg. sokkal zamatosabb, édeskésebb így.

én már csak néhány naponta sterilizálom a cuclikat, kb heti 2x.
és még külön mosom a ruháit, de (kezdetektől fogva) a mi mosóporunkkal+öblítőnkkel - csak ugye nagyobb hígításban. bár párszor belekerül mondjuk olyan pólóm, amit előtte egy órával vettem fel, de sikeresen leköpködött kajával - de apa holmijait nem mosom össze velük semiképp, mert ő a suliból olyan irdatlan koszt hazahord, hogy ihaj!

ó, és még az jutott eszembe, hogy én nem dobtam ki a tejpépeket az elején mikor túlléptük a szav időt. semmi baja nem lett pannának tőlük.
amúgy a tippet a dokinktól kaptam: a gyümikhez tejpép-port is lehet ám keverni sűrítés/tápanyag-turbózás céljából. pl az üveges őszibarack nagyon folyós,ahhoz nagyon is jól jön 1 kiskanálnyi por. ezzel is jobban fogy a tejpép, és a gyerek is töményebbet eszik.

milyen képnézőt használsz, detty? nincs office picture managered? ha van office csomagotok, akkor ez is kell legyen. én amúgy véletlenül találtam meg, mikor jobb klikkel kuksiztam, hogy mikhez tudom társítani a képeket. de tök jó, mert lehet fényerőt meg kontrasztot is szabályozni, levágni a képből, átméretezni stb.

Kép

Kép
redwings
 
 


Borzalmas napunk van!!! Alexa alig eszik, mindent eltol magától (játékot, tápszert, kanalat), nem tud/akar aludni, és csak nyűglődik. Sejtem, hogy ez a rohadt szél az oka, de ez még nem teszi a dolgot elviselhetőbbé. Most potom 20 percet aludt, és már nyivákol az ágyában.

Megyek, megpróbálom visszaaltatni.

Red: Köszi a tippet a tejpépről, ma délután kipróbálom.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Köszi a Müller infot. Hát én sajnos sehogyan sem tudok 10-es pakkokat venni. Csakúgy éri meg?
A bébikaját meg olcsóbban veszem pár percre innen a diszkontban, de most sok a dm-ben is akciós:199Ft (Kecskeméti és Univer). Én is pancsolok és szívesen eszi natúran, még nem igen keverem őket. Csak a krumplihoz tettem 3-4. napon pici sütőtököt, de csak mert nem volt egy egész adagnyi a krupli. Én úgy tudom. először fontos, hogy natúran ismerjék meg az ízeket és nekik nem íztelen az, ami nekünk igen, mert az ízérzékük még sokkal érzékenyebb. Nekem eszi mindet szívesen. Bébikajából csak azt veszem ami nem idény, vagy nincs fagyasztva a közelünkben, vagy olcsóbban jönki v.egyszerűbb ha megveszem. De mamikámnál hamarosan megterem a legtöbb zöldsi, meg anyám barátnője is eláraszt. Örülök neki.

Mennem kell fürdetni, egyedül vagyok a két csibére... majd jövök folytatom még..
kchriske
 
 


nem, a 6-os pakk is jó áron van, 4,2 ft-ra jön ki darabja, ha jól rémlik. ja, még ennyit hozzá, hogy én leginkább sensitivet meg extra sensitivet veszek a törlőkből, ez meg nem az, és ezért elsőre nekem túl erős volt az illata. de nem kellemetlen, csak intenzívebb mint amit megszoktam - meg hát ez szubjektív.
és ma nagyon mázlista vok, mert bementem egy kisboltba, ahol eddig még sosem jártam: a 250 grammos hipp (banán-őszibarack) tejpépet 120 ft/doboz áron adták, mert aug végéig szavatos és gondlom betáraztak belőle korábban aztán nem fogyott. hát én betáraztam belőle.

legalább ennyi örömöm van ma, mert panna is igencsak nyűgös a vacak idő+fogak miatt, egész nap rajtam lógott szegényke.
de ma kipróbáljuk a chamomillát....

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: hát az szinte ingyen volt!!! Nagy szerencse!
A chamomillát elmondták hogyan kell? Mert itt a gyógyszertárosok nincsenek képben. A védőnő mondta: 5 golyócskát icipici vízben vagy teában feloldani, és kanállal a nyelve alá, ott szívódik fel jól, ne a gyomrába menjen. Napi 2x5 golyót lehet. Én este szoktam és nyugis az éjszaka, és ha nyűgi, akkor reggel- délelőtt, vagy amikor tényleg ki van..
kchriske
 
 


Sziasztok!
Tényleg jó sokat írtatok. :?
A második fogacskánk sehol nincs, de a nyűgösség múlik. Viszont pelenkázás után már nem hajlandó felcsücsülni, hanem egyből löki magát állásba. Ráadásul a babakocsiban is felhúzta ma magát. (időnként kitolom a konyhába) Úgyhogy már ott sem jó. Be kell szereznünk egy járókát, úgy látom.
Szerintetek a sima virágföldben mennyi nitrát lehet? Én ugyanis "szórakozásból" az erkélyen termesztek némi zöldséget. A borsót már megettük, de a répából talán adhatnék Babócának is. Aztán lesz még ubi meg pari meg paprika. Jól elszórakozom a lakótelepen. Óóóó, ha egyszer lesz kertesházunk....
Őszintén szólva, én kb havonta főzöm ki az üveget meg a cumit. Sima mosógatószeres forró vízzel mosom csak ki.
A ruhákat kezdetektől külön, de a mi mosószerünkkel használom. Sőt, ha kifolyik a pelus tartalma, akkor Cloroxot használok. Biztos nem attól volt az ekcéma, mert csak az arcán volt, ott meg pont nem éri ruha.

Zsuzsi! Szép a súlyotok, gratulálok hozzá! :D Hogy álltok az almalével? Nem okozott gondot?

Nagy mázlid volt Red! Jók ezek a dolgok. Nekem a ruhában volt eddig szerencsém. Van itt a sarkon egy használtruhás és nagyon jó minőségű (angol - de tényleg nagyon jók) rucikat szoktam venni 3-400 Ft-os áron. A legdrágább egy plüss melegítő együttes volt 600-ért. Bár most már nem nagyon találunk a méretünkben.
Egy barátnőm ajánlotta, hogy menjek el vele (három hét múlva szül) a kerületükben megrendezésre kerülő baba-mama börzére, mert ott is nagyon jó dolgok vannak. Egy kirándulást megér.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Ti is azt látjátok, amit én????????
Kép

Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Mire gondolsz Red??? Hogy milyen szép fehér a törölköző????
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nagyon gratulálok!!!!

Apa mit szólt???

Kép
Kép
nicolca
 
 


sokkot kapott.
én is.
mercilont szedek, fogalmam sincs hogyan sikerült mégis, lesz-e baja a babának, hogyan fogjuk felnevelni hisz éppencsak elevickélünk, hogyan fogom bírni egy kicsivel meg egy minivel itthon, mi lesz pannával hisz így is alig tud elszakadni tőlem 5 percre...

ma már kibőgtem magamat, de most megint fojtogat. :cry:

hétfőn tesztelek újat, aztán bejelentkezem a dokihoz. nem térek magamhoz. :shock: :cry: :shock: :cry: :shock: :cry:

Kép

Kép
redwings
 
 


Figyi Red!

Először is bocsánat, hogy én így örülök, holott neked nagy dilemma.
Azért megnyugtatásként:
1. Lánykám tri-legor, Babóca yadine mellett lett. Mindkettővel minden rendben.
2. mikor Babóca a pocakomban volt, sokat aggódtam az anyagiak miatt (küszködtünk is rendesen). Paráztam, hogy pelusra nem lesz pénzünk, Párom mindig azt mondta, majd lesz valahogy. Marhára nem nyugodtam meg, de tényleg lett valahogy. Nem lett több pénzünk, csak kevesebb, mégis nagyobb lakásban vagyunk és pelus is mindig van :)
3. gondolj bele, hogy mennyi kétséged volt, mikor Pannát vártad, hogy fogod-e bírni. Most meg megy minden. Egy minivel is menni fog.

Mindenesetre teljesen a ti döntésetek, hogy mi lesz. Senkinek semmi köze és joga beleszólni, véleményt alkotni.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

Red! Ez tényleg meglepő, nem csodálom, hogy kivagy. Azért várd meg, hogy a doki mit mond, mert azt hiszem, a fogamzásgátló miatt is lehet ilyen "hamis" eredmény. Legalábbis jóval halványabb a "terhes" vonal, mint a kontroll csík. Egyszer régebben nekem is volt ilyen, és igaz, hogy késéssel, de megjött. Akkor mondta az akkori orvosom, hogy a fogamzásgátló produkálhat ilyent.

Kép
Kép
detty74
 
 


Nicolca:
Jajj, nehogy bocsánatot kérj! Én is örülnék, ha mernék, de egyenlőre még a piszkos anyagiak beárnyékolják a szívemet.
De nagyon-nagyon köszönöm a megnyugtatást! A Ti példátok, hogy mindkét gyerkőc bogyó mellett fogant és mégis minden okés velük, most nagyon jól jött nekem. De tényleg!

Nálunk amúgy a férjem a parázós/pesszimista tipus, az első reakciója az volt, hogy "Úristen, belerokkanunk ha nem vetetjük el!"
De az a helyzet, hogy én mindig is kiálltam az élet védelme mellett, és ezt most sem gondolom másképp. Nem tudnám elvetetni, mert én ezt gyilkosságnak érezném. Tudom, hogy csak akkor lennék képes meggyőzni magamat az abortuszról, ha a baba valami olyan horderejű eü problémával születne, ami miatt a normális életminősége, vagy ne adj isten túlélése veszélybe kerülne.
Nem tudnék a lelkiismeretemmel elszámolni, tehát ez kilőve.
Az örökbeadás meg azért, mert nem tudnám lelkileg feldolgozni, szerintem folyton arra gondolnék, hogy most biztos x éves, már biztos gagyog/felállt/ovis lett/iskolába ment/ma van a szülinapja/jajj mi lehet vele...

Detty, a Te kommentedben is van igazság, de én érzem, tudom, hogy várandós vagyok. Nem csak abból, hogy keddre vártam és eddig mindig óraműpontos volt a mensim, hanem ugyanazok a kísérőtünetek vannak, mint anno pannával. Persze akkor lesz biztos, ha a doki is megerősíti, és tudom, hogy sok minden történhet ezzel a kis mákszemmel, mire odajut hogy megszülessen... majd kiderül.

Már kezdek megbarátkozni a gondlattal, legalábbis odáig már eljutottam, hogy végiggondoltam, mi előnye lehet - merthogy eddig ugye csak a hátrányit láttam így nagy hirtelen. Szóval az első időkben biztos iszonyú nehéz lesz, de a gyerekeknek talán azért jó a kis korkülönbség, nem lesz nagy érdeklődésbeli különbség, együtt játszhatnak, együtt nőhetnek fel.
(győzködöm magamat :wink: )

Kép

Kép
redwings
 
 


Nagy gratula, Red!
Remélem, minden rendben lesz! Nicolcával teljesen egyetértek, majd lesz vhogy, még nem volt olyan, hogy ne lett volna sehogy sem....
a nehéz anyagi helyzetet egyensúlyozza az, amikor látod a két kislurkót boldogan játszani egymással.

aztán meg sok lehetőség van egy kevéske megtakarításra:

ha a doki is megállapítja a terhességet, érdemes lenne bemenni az oep-be megérdeklődni, hogy hogy tudnál minél jobban járni anyagilag. pl papíron/tényleg visszamész dolgozni x időre, v kiveszed a szabit v táppénzes állomány.
pároddal egy lakcímre vagytok bejelentve? én a kezdetek óta emelt összegű családit igényeltem emiatt. igaz azóta valóban egyedül vagyunk itt, sajnos.

Mennünk kell pancsizni,
Jó 7végét!
Vendég
 


Köszi a bíztatást!
Hát igen, amíg van két kezünk, éhen tán nem halunk. Tisztes szegénységben is fel lehet nőni boldogan, szerintem legalábbis.
A férjem viszont mártírarccal mászkál itthon, szerinte el kellene vetetni. De bennem az éjszaka folyamán felébredt az anyaoroszlán... nem sokat aludtam(kb 3 órát, de azt is 3 felvonásban), mert panna fogzik és dajkálni kellett - legalább közben tudtam gonodlkozni.

A melóhelyen nem nagyon van ügyeskedésre lehetőség, mert amcsi multicég, mindig mindent a törvény betűje szerint intéznek (+ ha pár hónapra visszamennék, nem tudnám kire hagyni a csajszit), de igazából max gyedet kapok, ami ha jól értelmeztem, a második babánál folytatólagosan járni fog nekem, mert 3 évig dolgoztam a cégnél előtte.
És 1 címre vagyunk bejelentve. Ha külön lennénk, többet kapnánk akkor is, ha házasok vagyunk?

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red: Gratulálok is, de teljesen át is érzem a helyzeted.
Mikor Letti összejött, én már akkor láttam nehéz lesz a helyzetünk nagyon, de arra azért nem számoltam, hogy a TB nem küldi a táppénzt kb 3 hónapig, meg hogy utána Apa munkanélküli lesz... Kettőnk pénzéből sem igen jöttünk ki, erre jöttek ezek + a válság miatti hihetetlen emelések és tele vagyunk sok-sok hitellel...

Egyszer egy néni azt mondta nekem, ahova Isten kecskét teremtett, oda ad káposztát is.
De totál megértem az anyagiak miatti aggodalmadat + én sem tudnám akkor sem elvetetni.:( Viszont vigasztalni is szeretnélek: Mikor Letti összejött, már olyan rég próbáltuk, semmi.. ... erre jött derült égből Letti. A legnehezebb helyzetben. Pici albérletben tengődtünk, mert a családi házat a szülők már eladták, lakáshitel folyamatban, de lehet megint nem sikerül, közben nyomott a többi hitel.. és még sorolhatnám, kezdett reménytelen lenni.
Lili már kiskutyát kapott, hogy úgysem lesz kistesó, ne legyen annyira magányos.. Kb. akkor foganhatott Letti, mikor a kutyus érkezett. :D Az első 3 hónapot végigbőgtem, hogy mi lesz, nagyon beteg is lettem… aztán végiggondoltam, amiben korábban végig hittem. Minden úgy történik, ahogy lennie kell, mégha akkor nem is látszik úgy, hogy ez így jó. De így jó. Hiányos lenne Lettike nélkül az életünk, bár imádom Lilimet és teljesen kitöltötte a szívem. Lili is nagyon vágyott kistesóra rég, Apa is, és hát a legfontosabb, Lettike is engem választott Anyukájának, minket családjának, és azt választotta, hogy most jön. Ez így jó és egyszer csak minden más is rendbe jön és helyreáll.
Tudod, annyira jó, mikor minkét oldalról kapok puha arcoskáktól finom (nyálas) puszit!! :wink: Meg két csillogó szempár néz rám szeretettel? Na és Lili aranyköpései.. nemsokára hallgathatom a másikat is.. így is röhögök fél nap, akkor meg aztán.. :wink:
(és milyen nehéz lekötni a majdnem 6 évest, aki szintén engem akar, de már nem kötik le a babajátékok! Nem is értem miért :D )
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.19 21:35-kor.
kchriske
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: