Új privát üzeneted érkezett!

Márti, a befekvés nélküli infúzió jó hír! Jajjj, nagyon sajálom a sok hányást, emlékszem, milyen volt, meg hát gondolom Te még jobban, kitartás! Nem semmi vagy ennyi gyerekkel, remélem nálunk is hasonlóan alakulnak majd a dolgok :lol: Már alig várjuk a kistesót :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi a bepofátlankodásért, de légyszi segítsetek. :wink:
A MÁV kórház szülészetéről szeretnék informálódni. Minden (poz., neg.) élmény érdekel! Mi az amit vigyek szülésre, majd a szobába. Hány ágyas szobák vannak? Ennek felszereltsége, pl.: van-e hozzá tusoló/wc...

Érdekel az is, hogy érdemes-e a szülésfelkészítőre elmenni? Ahogy itt olvasok néhány fenti véleményt igen. Meg említettetek valami kiscsoportos előadást is. Az mikor van?
Véleményeket írjatok nyugodtan pü-be.
Előre is köszi, Nikcsi

EDA: nekem rossz élményem van, mivel csőlátásom volt EDA-ra, vagyis mindenképp avval szerettem volna szülni. Két orvos is szúrta a gerincem 6-7-szer, de nem sikerült. :cry: Most már nem szeretnék EDA-val szülni.

Normál szülés: tényleg nem csak az számít, hogy hány kg-os a bébi :!: Lányom pont 3 kg volt és mégis nagyon nehéz szülés volt (a hasamat paszírozták, nagyon szétszakadtam+vágás). Nagyon kicsi a lábam 33-34-es és azt mondta egy nődoki, hogy összefüggésben van a medence méretemmel...
nikcsi
 
 


Krisztina,
Nem kell neki ruhát vinni.

Dannan,
:lol: :lol: :lol:

Rozsaag,
19-kor levittek a kórterembe, elmentem zuhanyozni gyorsan, és mentem Dorkáért. Képet nem minden vonalzó elé lehet betenni, ezen az oldalon próbálkozzál: www.babafalva.hu

Susy,
Használom, bár párom kijelentette neki tetszik, hogy van egy kicsi pocim :D

Márti,
Kitartást!!
Vendég
 

 
 

Márti,
de jó, hogy ilyen klassz doki segít neked:)!

Susy,
holnapra megint frontot mondanak....:)! és én sem hánytam ez szerintem sem törvényszerű!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!

Pandácska, köszi az infót!

Rozsaag, én is csak a durvább fájásoknál kezdtem hányni, 2 órával burokrepesztés után...komolyan, szinte rosszabb volt, mint a fájások. pedig amúgy nem is vagyok hányós.
Remélem, te is megúszod most! (egyébként tegnap óta barátkozom az eda gondolatával... :D )

Susy, tarts ki! hétvégén lehűlés várható, talán majd erre kibújik a baba! Nem mindenki hány szülés alatt, igaza van a lányoknak!

Márti, csak nem Tóth Ágnes drnőnél voltál? én is tegnap voltam fél 3 felé. tényleg egy angyal!

Mennem kell, altatás van! :D

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. :shock:
Most jövök a dokitól és azt mondta, hogy még zárt, de le van rövidülve a méhszájam.29+5 vagyok, fél centivel rövidebb és ha romlik, akkor kórház és, hogy fennáll a túlhordás veszélye. Ezt nemnagyon értettem, de annyira sokkolt a dolog, hogy nemnagyon firtattam tovább. Elmondta, hogy mire figyeljek és hétfőre visszarendelt, illetve mondta, hogyha nagyon görcsölgetnék, akkor azonnal irány az ügyelet! Nekem eddig egyszer vot egy picike, pár másodperces görcsöm, baloldalt, a köldököm magasságában. Ez nagy gond, vagy elő szokott fordulni? Mikor kezdjek izgulni? Ha pld. a terhességgel van gond, vagy a szülés indul meg, akkor hol szokott görcsölni? Tudom, hogy megkérdezhettem volna a dokit is bővebben, de annyira sokkolt a bejelntése, hogy azt sem tudom, hogyan jöttem el a rendelőből! :cry:
Ha esetleg tudjátok, hogy milyen köv-kel járhat ez a dolog, kérlek írjátok meg! :roll:
Előre is köszi. Viki
vyktus
 
 


Kriszti!

De bizony! Akkor biztos láttuk egymást, volt ott 1-2 pocakos kismama! :lol: Nálad is cukorgondok? Elég a diéta?

Lányok!

Mondjátok, milyen most a klíma a kórházban, a szülőszobán, illetve a gyermekágyon? Emlékszem, a szülőszobán majd' megfagytam a klíma miatt, a szobákban meg nagyon meleg volt és a Nap is erősen betűzött, éjjel a melegtől alig aludtunk, az 1. babámnál még éjjelre nyitva hagytuk a folyosó felöli ajtót, de a 2-nál a lopások miatt már kulcsra zárták éjszakára!

Márti
borossné becz márta
 
 


Viki!

Magnéziumot szedsz? Az lehet, hogy segítene! Az igazi fájás a menstruációs görcsökhöz hasonlít, általában deréktájt kezd fájni! Pihi ezerrel és nem lesz baj! Nekem a 24. héten volt ilyen az előző babámnál, az én dokim is megijedt, Magnerot-ot szedtem, pihentem, amennyit lehetett(2 gyerek mellett) és a babám a 39. héten született meg! Nem értem, miért mondta a túlhordást, nekem ebből a koraszülés lenne a logikusabb, nálam ezt mondta a dokim, de biztos nem mond hülyeséget, végülis a Te orvosod látta, mi a helyzet! Csak nyugi és pihizz! Drukkolok!

Márti
borossné becz márta
 
 


"lopások miatt már kulcsra zárták éjszakára" :shock: :shock:
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Vyktus, az igazi görcsöt tuti észreveszed majd, ez, amit leírtál, valszeg más lehetett. A túlhordást én sem értem..mindenesetre itt és máshol is számtalan példa van arra, hogy rövidült méhnyakkal, nyitott méhszájjal gyönyörűen kivárják a babák a sorukat odabent! próbálj meg nem aggódni (tudom, könnyű mondani...), mert az sokat árthat.
A magnézium jó ötlet! forró fürdőt kerüld, és pihenj felpolcolt lábakkal (ez a visszereknek is jó)
ha nagyon rövidülne a méhnyak, és kinyílna a mszáj, akkor össze szokták varrni, és szigorúan fektetik az anyukát, ha jól tudom. ha pedig a baba már elérte odabent a megfelelő fejlettséget, akkor kiszedik a varratokat, és irány a szülőszoba! De ez csak akkor jön szóba, ha tovább zajlik a folyamat, ami egyáltalán nem biztos!
mindenesetre kímáld magad, ahogy csak tudod, háztartást (ha mód van rá) hanyagold kicsit, ne hajolgass, ilyesmi tanácsos ilyenkor.
és fel a fejjel!!! :wink:

Márti, lehet, hogy elmentünk egymás mellett! igen, a cukrom rendetlenkedik, de a 180 gr diétával elvagyok, eddig össz. 6 kg-ot híztam. de asszem szülés után meg fogok enni egy akkora, de akkora tábla csokit, hogy csak na... :D
Szülőszobai klimáról nincs infóm, még a szülőszobákról sem... :D

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


sziasztok!

Márti,
a 34. hetes szülőszobai kalandnál, majdnem meggyulladtam... szóval feltűnően meleg volt a szülőszobán.

Viki,
a nyiladozó méhszáj az éppen a koraszülés kockázatát vetíti előre, nem a túlhordásét, szerintem is. magnerotot szedek én is (vény nélkül kapható), szerintem pszihésen is sokat segít:)! ha jól emlékszem az első babádat várod, így talán egy kicsit könnyebb megszervezni a pihenést. lábakat föl és pihenj:)! nem bánod, ha kíváncsiskodom egy kicsit? elküldöd priviben, hogy ki volt a doki? (persze, ha nem probléma:))

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Vyktus,
A fél centi rövidülés nem olyan vészes, nekem 26 hetesen 1 centit rövidült fájásaim voltam 2 napig szülőszobán tartottak, és még túl is hordtam a babám :wink: Szerintem eltúlozta a dokid egy kicsit a dolgokat, persze kíméljed magad és szedjél magnéziumot, de a 30. hétben nem ritka ha rövidül a méhnyak. Ilyenkor már nem varrnak, mert kockázatos. Nyugodj meg ez a legfontosabb, mert a para többet árt mint a rövidülés. Nem lesz semmi baj!

Márta,
A szobákban most is meleg van, de a szülőszobán volt klima ha jól emlékszem :roll: . Nálunk nem zárta senki kulcsra az ajtókat.
Vendég
 


Szentpyr,
Aranyos vagy, hogy gondolsz rám. :)

Lányok! Én is tudok a hidegfrontról, nyomon követem egyébként is az időjárást, most meg pláne. Valahogy mégsem érzem azt, hogy nekem beindítaná a szülést, olyan lehetetlennek tűnik, hogy végre oda kerüljünk, hogy szülünk. :roll: Mintha sose akarna kijönni, persze tudom, hogy türelem rózsát terem.

Vyktus,
Látod másnak is van gondja a méhszájjal, és a nyugalom tényleg csodákra képes. Nem szabad idegeskedni. Nem lehet, hogy a doki rosszul mondta? Koraszülést akart a túlhordás helyett? :roll:
Nekem 32 hetesen még farfekvéses volt, erre beírta a könyvbe, hogy fejvégű fekvéses. Aztán meg tőlem kérdezte, hogy ezt ki írta ide... szóval lehet ellenkezőjét mondta, mint akarta.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok.
Köszönöm szépen a válaszokat. :lol: A túldordásra pont ezért kérdeztem rá, mert abból amiket eddig olvastam a terhességgel kapcsolatban nekem is a koraszülés jutott eszembe és szerintem is azt akart mondani. A Magneb6-ot az elejétől szedem és most adott egy másikat, az a neve, hogy:Cordaflex és a b.tájékoztató szerint többek között értágító hatású. :?: Ti hallottatok már róla? Biztos tudja, miért adta, lehet, hogy ezt a túl sok keményedés miatt, mert az is előfordul napközben. Amúgy nagyon lelkiismeretes doki és látszik, hogy mindenre odafigyel és nagyon igyekszik mindent jól csinálni. :wink:


Susy! Igen, olvastam, hogy többeknek van ilyen problémája, és én is ezzel nyugtattam magam, illetve a páromat. Remélem kibújik már az a kis pocaklakó! :lol: :lol: :lol: Vigyázz magatokra.

Szentpyr, az előző prividre még nem válaszoltam, de várom a következőt és megírom, amit szeretnél. :lol:

Kriszti, Márti! Nektek is köszönöm a tanácsokat és a bíztatást! :) :) :)
vyktus
 
 


Vyktus,
A keményedés nyithatja a méhszájat, nem csak a görcs. Ha sokat keményedik a hasad egy nap az nem jó, de rengeteg kismamánál van így. A Cordaflex lazítja a méhedet így csökkenti a keményedéseket is. Én 26-36. hétig szedtem és hatásos volt.
Vendég
 


Pandácska!
Köszi szépen, már hívni akartam a dokit, hogy ezt miért is adta, de akkor ezt is tudom. Nekem napi egyet javasolt. Amúgy, hogy bírod a strapát? :lol: Nyugodt a picuri? Éjszaka sokat van fent? Nagyon aranyos és így Aa képen nyugodtnak tűnik. :lol:
vyktus
 
 


Sziasztok!

Jelentem még egyben. :)
Ma megyünk doktor bácsihoz, majd írom a fejleményeket.
Tegnap megint vettem egy jó meleg fürdőt, de nem történt semmi.
Van egy ismerősöm, akivel egy napra voltunk kiírva, ő tegnap délután megszült.

Lányok!
Akik babát vártok nem akartok vonalzót csinálni, hogy veletek együtt izgulhassunk? :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Vyktus - nekem is gondjaim vannak a méhszájjal, pedig még messze van a szülés, de a lányok nekem is azt mondták pihenjek sokat és nyugodjak meg! Te is vigyázz magatokra!

Susytunder - kíváncsian várjuk, hogy mit mond az orvos, Kristóf most már tényleg bármikor megérkezhet! Egyébként szép nevet választottatok!

Valaki tud arra válaszolni, hogy ha keményedik a has mennyi MagneB6-ot érdemes bevenni? Naponta kellene szedni, vagy csak amikor érzem a keményedést? Legközelebb ha megyünk dokihoz rákérdezek erre, de úgy tudom sokan szedik. Gondolom semmilyen negatív hatása nincs ha csak úgy veszek be belőle. Egyébként mikor én erről a dokival beszéltem még korábban a Magnerot szedését javasolta, de az már régen volt és nem emlékszem az adagolásra.

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Manka,
Szerintem szedheted napi rendszerséggel. Én úgy szedtem, a terhesség eleje óta. Maximum napi 6-ot lehet bevenni. Nyugodtan lehet szedni, nincs negatív hatása. A magnerot erősebb több benne a magnézium, ha nem keményedsz nagyon, bőven elég a magneB6.

Vyktus,
Általában éjszaka jól alszik, de ha fáj a hasa akkor éjszakázunk egy kicsit. Igyekszünk nem elkényeztetni, de ez nem is olyan könnyű :oops:
Vendég
 


Pandácska,
Ez az elkényeztetősdi nehéz kérdés, engem is foglalkoztat.
A védőnőmnek volt egy mondata, ami azóta is itt cseng a fülemben.
Szerinte nincs olyan, hogy a gyereket elkényeztetjük, mert soha nem lesz annyira meghitt a kapcsolatunk, mint az első évben.
És ebben lehet valami!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
jól van anyuci, kitartáááás :) ! eszedbe jutott már, hogy nemsokára vége ennek az áldott édeskettesnek... :) tudom, tudom hogy már nagyon magadhoz ölelnéd, de ennyire már soha nem lesz "tiéd" és amikor már nagyon indulnál, próbálj erre gondolni és még egy kicsit lubickolni ebben az állapotban :) !

azért, kíváncsi vagyok mit mond ma a doki, van e valami konkrét "eredménye" a múltkori görcsöknek :wink: !

és igen, a vonalzó klassz lenne szerintem is, azoknál a kismamiknál akiknél még nincs :D !

R

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr,
Sokat gondolok rá, hogy már hamarosan nem a pocimban fogom simogatni :) Tényleg úgy szeretném már megölelni! Ma reggel mondtam apának, hogy ha megszületik én úgy fogok sírni. Mostanában mindenen meghatódom, ha valaki szül rögtön elpityergem magam :)
Én is alig várom, hogy mehessek a dokihoz, nagyon kiváncsi vagyok, hogy mit mondd.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Manka. Szerintem is szedheted a magneb6-ot. Én kb. a 25. hétig 3*2 szedtem utána már csak 3*1-et. Sokmindenre jó, pld. nekem a védőnő a hányásra javasolta, de amiat nem kellett volna szednem. :D Ez a vonalzós dolog tetszik, majd megpróbálom felrakni, csak még nem vagyok túl ügyes ezekben a dolgokban.
Lenne mégegy kérdésem. Mégis mennyi az, amit mégis megcsinálhatok egy nap? Van, aki azt mondta, hogy semmit sem és csak feküdjek, de nem túlzás ez egy kicsit? A múlt héten elkezdtem vasalgatni a pici ruháit, akkor most azt is hagyjam abba? Vagy egy egyszerű ebédet sem főzhetek, illetve sétálni sem mehetek? A doki a lépcsőzéstől tiltott el (ez jó, mert ugye ha megyek rendelésre, nem tudom, hogyan jutok le a metróhoz :?), illetve a cipekedéstől és a házasélettől. Ti mennyit tevékenykedtek, illetve tevékenykedtetek egy nap?
Viki :)
vyktus
 
 


Szia Viki!
én (szintén zenész:)!) azt gondolom, hogy nyugodtan vasalgass egy kicsit, nyugodtan főzögess egy kicsit, hiszen az pont nagyon fontos a lelkednek, hogy készítgesd a pici ruháit, hogy kedveskedj a párodnak (ha már ez most úgyis a főzésre korlátozódik :wink: ), amikor úgy érzed elég, akkor megpihensz! igen, ne cipekedj, ne te moss fel vagy porszívózz, ne nagyon hajolgass, guggolj... de azért néha urambocsá' ezt is megteheted:)! a lépcsőn én is gondolkodtam már, hogy igen, "tilos" és aki társasházban lakik, mondjuk a harmadikon, ahol ugye nincs lift... szóval, amit muszáj lépcsőznöd, azt szép komótosan tedd meg! mi most erre a két-három hétre nagyon odafigyeltünk (nálam ez egy konkrét folyamatnak tűnt: teljesen nyitott külső és ujjnyira nyitott belső méhszáj, plusz a görcsölős-kórházi ügyeletes sztori), de most hogy letelik ez a kritikus időszak én is szépen visszaveszek néhány dolgot a teendőim közül:)! vasalgatok, főzögetek, Pannit fürdetek és amikor tehetem felpakolom a lábaimat és pocit simogatok :)!
R

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Vyktus!

Én is szintén zenész vagyok! Az első babámnál és most is kinyílt a külső méhszájam a 25. héten 1 ujjnyira. Ennek ellenére a 40. héten szültem. Most a méhnyak is megrövidült már.
Nagyon vigyázzni kell magadra, de nem kell szigorúan feküdni. ahogy Szentpyr is írta, ne cipekedj, ne hajolgass, a porszívózást és a felmosást is hagyd másra ha lehetséges. Főzhetsz, vasalhatsz, sétálhaszt-szerintem kell is a jó levegő! Mindent módjával ez a kulcsszó!
Én az első terhességemnél és most is mindegyiket csinálom, de nagyon óvatosan, lassan, "Pató Pál uram"-osan! Nekem erre nagyon oda kell figyelnem, mert alapból egy eléggé pörgős típus vagyok.
Amikor ülsz mindig polcold fel a lábadat! Jobb lesz a vérkeringésed, nem lesz (kevésbé lesz) visszeres a lábad stb.

Magne B6-ot mindkét terhességem alatt 3x2 szedek(tem) a 13. héttől a 36. hétig. Ne felejtsd el, hogy akkor már nem kell szedni, mert ha tovább szeded nem indul be a szülésed időben! :D

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Bocs a Magne B6-ot már mankabinak címeztem! :D

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


[quote="pandácska*"]I írta:pandácska*gyekszünk nem elkényeztetni, de ez nem is olyan könnyű :oops:

Én azt olvastam valahol, hogy az első három hónapban még semmiképpen nem lehet elkényeztetni őket, és igenis reagálni kell minden jelzésre, hogy érezze a törődést, ez nagyon fontos a nyugalma érdekében, később ettől lesz meg a bizalom feléd. Na ez nem azt jelenti, hogy azonnal rá kell vetődni, ha egyet nyikkan, legalábbis szerintem. Én azonnal felébredek, ha reggel elkezd nyökögni a drága, meg forgatja a fejét, rágja az öklét, hernyózik egyhelyben, de mivel ezt még csukott szemmel csinálja, nem szoktam felvenni, csak ha tényleg felébred. És ha látom, hogy a pocija bántja, akkor igenis felveszem, meg tornáztatom, masszírozom a kis hasát, hogy segítsek. Szerintem ez még messze nem túlzás. Az első éjjel otthon fél éjszaka kézben volt, de ettől még nem romlott el :D
Azt vettem észre, hogy ahogy egyre több mindennel le tudja kötni magát, egyre kevésbé igényli, hogy felvegyem, de amíg nem nézelődik, addig csak a ringatás a szórakozás neki. Aztán ha majd elkezd mászni, és akkor is ki akar ugrani majd a kezemből, ha éppen ölelgetni akarom, na majd akkor visszasírom azokat az időket, amikor babusgatni lehetett :D
Azt akartam csak mondani, bár kicsit hosszúra és kacifántosra sikerült, hogy szerintem nem kényeztetitek el, ne aggódj!
danann
 
 


danann,
minden szavad arany :D , ez pontosan így van! szerintem is!! és a kiscsaj sem lett egy elkényesztett majmocska, csak egy szeretni tudó, nyugodt kis nő :) ! persze nem kevés huncutsággal... 8)
R

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Köszi szentpy, jó ezt egy tapasztalt anyukától hallani! :D
Szerintem csak akkor lehet elrontani egy gyereket, ha már tudatosan próbál meg 'manipulálni' téged, és ráhagyod, amit nem kéne, de az ilyen picik ugye még nem tudnak ilyet.
Remélem, Samu is nagy huncut lesz, még ha ezzel engem sokszor az őrület határára kerget is majd :D
danann
 
 


Dannan,
Köszi, jó volt ezt olvasni :wink:
Vendég
 


Köszi a tippeket.

Danann, nekem is tetszett amit írtál, épp a múlt héten panaszkodtam az anyukámnak, hogy itt volt a 9 hónapos keresztfiam és már nem tudtam megpuszilgatni, mert már nem maradt ott mellettem, hanem folyamatosan csúszott-mászott. Ráadásul beleolvastam egy könyvbe (könyvesboltba dolgoztam) és teljesen kiakadtam, ahogy FÉRFIAK ecsetelik benne, hogyan neveljük a gyereket, hogy nem szabad felvenni, ha sír, csak akkor, ha már összehányta magát, de egy idő után akkor sem, mert rájön, hogy ezzel célt ér és direkt fogja csinálni, stb. Ilyen és ehhez hasonló okosságok vannak benne! :evil:
Ha minden igaz, akkor most nekem is látszani fog a vonalzó, remélem jól csináltam! :D

Kép
vyktus
 
 


MIT CSINÁLTAM ROSSZUL? :lol:

Kép
vyktus
 
 


Mindenkinek köszönöm a választ a magnéziummal kapcsolatban!

Lányok, olvassa/olvasta valaki a Suttogót a gyerekneveléssel kapcsolatban? Ha igen mi a véleményetek róla?

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Ranschburg Jenő: Szülők Könyve... pár hete kaptam az anyukámtól. van benne egy konkrét fejezet a "kényeztetésről". és még sok okosság:)!
nem vagyok könyvből nevelő típus (sőt!) és ez is gyakorlatilag csak megnyugtató volt (meg egy kicsit elégtétel is;)!), amikor "utólag" olvastam, mert annak idején én is több (baromi kompetens helyről :evil: ) megkaptam, hogy elkényeztetem, túságosan Őt helyezem a középpontba stb.stb. és mint első gyerekes anyukát, bizony néha elfogott a kétség, hogy biztos jól csinálom e... azt gondolom a Ranschburg Jenő eléggé ott van a témában :wink: , lehet hogy tud valamit?!!!
ja, azt nem mondtam: nem lehet elkényeztetni egy csecsemőt (ő 6 hónapot ír), biológiai szükséglete, hogy öleld, ringasd, akkor is ha éppen nem éhes, vagy szomjas, "csak" anyázni akar:)!

Rita

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


én nem olvastam:)

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Köszi Szentpyr, megnézem ezt a könyvet. Én sem akarok könyvből gyermeket nevelni, csak nagy bennem a bizonytalanság és valahonnan informálódnom kell, ezért is kérdezek sokat, illetve olvasok és szeretném hinni, hogy ügyes leszek és bízhatok a megérzéseimben majd.

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Mankabi,
na ez az, aminél jobbat nem is tehetsz:)! bízz nyugodtan magadban, a babádnak te leszel a lehető legjobb Édesanyja :) !

Manóka, titkolózós? nem tudjátok a nemét, vagy esetleg meglepetést szeretnétek?

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr,
Én megkeresem ezt a könyvet valahol kiváncsi vagyok rá, köszi a tippet :wink: én is megkaptam már, hogy elkényeztetem nem kell annyit dajkálni stb. Olyan pici és most(is) szüksége van rám, minden idegen neki, mindig erre gondolok ilyenkor.

Mankabi,
Suttogót sokan dícsérik, én még nem olvastam.
Vendég
 


Egyetértek, szerintem sem kényeztetés az, hogy nem hagyom sírni, hanem kiderítem, mi baja van. Olyan kis picik és védtelenek...
Vendég
 


Sziasztok!

Megjöttünk a doktor bácsitól, egy ujjnyira nyitva van a külső méhszáj. :)
Valami elindult azokkal a fájásokkal tényleg!

Én olvastam a suttogót, nekem nagyon tetszett. Nagyon jó dolgok vannak benne. Elgondolkodtató a szemlélete az írónőnek, sajna már meghalt. A szoptatástól kezdve, a kórházból hazahozatalig, a sírásig....minden.

Rozsaag,
Nagyon jó lett a vonalzód.

Vyktus,
Nem tudom mit csinálsz rosszul, megkérdem majd neked apát, nekem is ő csinálta a vonalzót.

Kép
Kép
susytunder
 
 


6 hónap? Velem lehet alkudni :D
Most jutott eszembe, hogy karácsonyra megkaptuk mi is ezt meg még egy Ranschburg könyvet, csak hát VALAKI miatt nincs sok időm olvasni, még ki sem tudtam nyitni. Megpróbálom holnaptól!
danann
 
 


Kedves Lányok!

Véleményem szerint mindenki hallgasson az ösztönére! Teljesen mindegy ki mit mond, mit ír, Te (Ti ) magatok fogjátok érezni, hogy a picinek mire van szüksége. Ne kételkedjetek az érzéseitekben. Képzeljétek el, hogy 9 hónapon keresztül minden egyes rezdüléseteket érezte a baba, ott volt veletek minden mozdulatnál. Nem lehet egy picitől sem elvárni, hogy születés után "magára hagyva" eludjon/feküdjön egy kiságyban. Próbáltatok már egész nap ugyan abban a testhelyzetben feküdni? Milyen kényelmetlen lehet nekik amikor még nem tudnak átfordulni...

Én soha nem hagytam a lányomat sírni. Amint éreztem, hogy nem szeretne tovább az ágyában lenni kivettem. Igaz sokat sétáltam vele még éjszaka is, de megérte. Nagyon szoros kapcsolat alakult ki közöttünk, nincs elkényeztetve, kiegyensúlyozott "kiskamasz" lett. :) Éppen ma reggel mondta az oviban, hogy engem egy kicsit jobban szeret mint az apukáját. Még annak ellenére is így érez, hogy a férjem sokkal engedékenyebb vele. Ő az a típus aki teljesen szerelmes a lányába. Azt csinál vele Laura amit akar. Ezzel szemben én eléggé következetes és szigorú vagyok vele, mégis jobban ragaszkodik hozzám.

Nagyon fontos, hogy harmonikus, kiegyensúlyozott kapcsolat alakuljon ki a pici és az anyukája között.

Susytunder!
Köszi! Kicseréltem az előzőeket, mert csak az látszódott hány hetes terhes vagyok, a napokat nem számolta és ez nagyon zavart. Persze ezek jobban is tetszenek. Még próbálkozom a fénykép berakásával, tegnap nem sikerült.

Vytus!
Priviben elküldöm/tem (nem tudom mikor olvasod) neked hogyan kell csinálni a vonalzót. Az elmúlt 2 napban eleget gyakoroltam. :D

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sziasztok Csajok! Tud nekem valaki felvilágositát adni hogy milyen doki Dr. Füöp Vilmos? Várom mindenki jó és rossz tapasztalatát! Előre is köszi
babosz81
 
 


Rozsaag - megnyugtató ilyen sorokat olvasni! :lol: :lol: :lol: Remélem ez nálunk is működni fog! Normális ha egy első babás kismamában ilyen sok a bizonytalanság, vagy csak én aggódom túlságosan, hogy jó anya leszek-e?

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok!

én nem ajánlom Suttogót, nagyon korán szeretne "napirendet" bevezteni, persze jó szándékkal, de hát a kisbaba nem egy óramű pontosságú valami...
EGY DOLOGRA VAN SZÜKSÉGE: SZERETETRE
hogy ha sír, megvígasztalják, ha éhes, megetessék, és hogy érezze az anya meleg, biztonságos ölelését.

olvastam a könyvet, és éreztem, hogy minden idegszálam tiltakozik, mert az ösztöneim tök mást súgnak....és jót súgtak, azt hiszem, mert így másfél év eleltével azt látom, hogy nem lett elkényeztetve a fiam..

Ha sírt, megvígasztaltam, felvettem, mégsem "élt vissza" vele. viszont megtanulta, hogy a jelzései válaszra találnak, és kialakult benne a bizalom. Most már pont azért nem sír, vagy hisztizik, mert tudja, hogy számíthat rám. Persze nekem is mondták, hogy jaj, elkapatod, meglátod, 20 éves koráig az öledben lesz majd, stb. ez egy nagy hülyeség.
A babák nagyon összetett lelkületűek már kiskorban, de 6 hónapos korig nem lehet őket "elrontani", és manipulálni sem tudnak még. Viszont a szeretet-bizalom kötelélkét prímán ki lehet építeni ezalatt. És ez majd nagyon hasznos lesz a dackorszak, sőt, merem állítani, a kamaszkor problémáinak a kezelésében is.

Valahol olvastam, hogy a gyerekeket 6 éves korukig lehet igazán nevelni, ha addig nem sikerült lerakni az alapokat, akkor onnantól már csak szenvedhetünk. (szófogadás, köszönés, tisztelet, kötelességtudat, felelősség (persze korra szabottan))

Úgyhogy csak azt tudom tanácsolni az aggódó anyukáknak, hogy hallgassanak a szívükre, az első 6 hónapban mindenképp! az a legbiztosabb iránytű. mint ahogy a 9 hónap alattt is ösztönösen csak azt tettétek, ami a legjobb a kicsinek, úgy most is bizzatok az anyai ösztöneitekben, az minden könyvnél többet ér! :wink:

Susy, drukkolok nektek! nemsokára a karodban tarthatod a picit, meglásd!

Szentpyr, gyönyörűen kibírtátok az egy hetet, holnaptól szabad a pálya!!!! :wink:

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


most látom, hogy Rozsaaggal szinte betűre ugyanúgy gondoljuk... :D
otthon is én vagyok a "szigorúbb", mint Apa, ennek ellenére atombiztosan imádjuk egymást a fiammal. Persze ez a "szigorúság" csak úgy 10-12 hónapos kora után kezdett megjelenni, amikor elkezdődött a "nyúljunk be a konnektorba, olyan izgi az a két lyuk ott" -korszak. Na ekkor kellett megtanulnia a "nem szabad" varázsszót. (és érdekes, ha a nagyanyja mondja, tojik rá,ha én, akkor szót fogad... :D ) Szóval ebben a korban már számít a következetesség, meg a határozottság, de mindenekelőtti a szeretet.

Egy apró adalék: a nagyival azt játszották, hogy Gergő üti a fejét, meg nagyokat rúg, és kacag. Nagyi el volt ájulva, hogy milyen édes, igazi kisfiú...Gergőm ebből azt tanulta meg,hogy ez egy tök jó buli, hiszen nevetnek rajta, dícsérik, és mindenki boldog.
Másnap reggel pelenkázás közben uezt eljátszotta velem is...képzelhetitek, milyen szuper volt, amikor atomi erővel hasba, és mellbe rúgott, majd kacagva püfölni kezdte a fejem.
és nem ő a hibás, ő csak azt tette, amit megtanult, honnan tudhatná, hogy 1. ez hülyeség, 2. veszélyes (szegény öccse a hasamban...)
beszélnem kellett a nagyival, hogy ezt talán nem kéne, mert szegény gyerek teljesen összezavarodik, hogy most akkor mit szabad, és mit nem...meg aztán nem ártana, ha értelmesebb dolgokat mutatna neki inkább. Az volt az aduász érv, hogy gondoljon bele, hogy merő szeretetből Gergő majd elkezdi ütni az újszülött öccse fejét...nagyi rögtön igazat adott, azóta legalább tiltakozik, hogy nem szabad, Gergő, bár még elég erőtlenül megy... :D

amúgy ez a "mi a legjobb a kisbabámnak"-para teljesen normális, második-harmadik babócánál már eszetekbe sem fog jutni, hogy kételkedjetek az ösztöneitekben!

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


Babosz,
Amikor kórházba kerültem ő vizsgált meg, és utána is bejött érdeklődni, hogy mi van velem. Szerintem rendes doki, de sok dolgot nem tudok róla :roll:
Vendég
 


Krisztina79!

:D :D :D

Mankabi!

Igen, normális, hidd el minden leendő anyukát foglalkoztat ez a kérdés. Majd meglátod, amikor megszületik a pici, ösztönösen tudni fogod mit tegyél.

Később pedig rá fogsz jönni, hogy ez a kétely önmagadban soha nem fog elmúlni. Biztos vagyok benne, hogy mindenkiben megfogalmazódik a kérdés még később is, hogy biztosan jól csinálom?, jól reagáltam le a gyerek hisztijét? jól nevelem? stb. stb.
A lányom 4,5 éves. Most éli meg a mini kamaszkorát. Nem könnyű időszakokat élünk meg emiatt. Naponta hiszti-hiszti hátán (ő soha nem hisztizet, vagy ha ritkán előfordult abszolút kezelhető volt). Most az a legnagyobb baja ha valamivel kapcsolatban nem egyezik a véleményünk, hogy nekünk az apával semmi sem jó. Ilyenkor megy a nyávogás hisztizés. Bizony nagyon nehéz neki elmagyarázni mi miért van. Ilyenkor elgondolkodom, vajom mi lesz ha kamaszkorba ér? Hogyan tudom majd kezelni ezeket a szituációkat?

Amit mondani szerettem volna ezzel: attól a perctől kezdve, hogy megszületik a gyermeked az egész életed tele lesz aggódással és kételyekkel. Természetesen ezt tudni kell kezelni, és hinni magadban, hogy jól csinálod amit csinálsz! Másképpen nem is lehet. :wink:

Kép Kép
rozsaag
 
 


sziasztok!

Kriszti,
igen, megkapta a zöld lámpát a fiacskám:)! aranyos vagy! néha elkap az izgatottság, hogy milyen lesz fiús anyukának lenni:)...

jó olvasni, hogy mennyire hasonlóan gondolkodunk a gyereknevelésről :)!

ha jól látom, Susy ma még nem volt :wink:

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Tényleg nem volt még ma! Lehet, hogy az orvosi vizsgálat "jótékony hatása" van a háttéreben? :wink: Nem lepődnék meg, ha éjszaka, vagy reggel vissza kellett volna menniük a kórházba. :D

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?