Új privát üzeneted érkezett!

áfonyaaa csak azt tudom mondani,amit Josi...
És nyugi.A toxémiának azért durvább tünetei vannak.
Nekem még a zellert mondták annak idején,a Kristófnál,hogy jó vízhajtó. Csak simán belefőzöd a levesbe.
Egyébként estére én is néha észreveszem már,hogy kicsit dagadtabb a lábam(ha lehetséges ez még :? ),meg a gyűrűimet is le kellett már pakolnom,mielött rámnőnek :oops:
Pedig Kristóffal 19 kg-t híztam,akkor ilyen nem volt,igaz,ő decemberi.
Itt nekünk a fő ellenségünk a meleg,meg a kevés pihenés-nálam legalábbis...
A kisokos könyvem szerint 4 nőből 3 vizesedik a terhesség egy bizonyos időszakában,csak nem mindenki veszi észre...
Vendég
 


Köszi lányok,
azt hittem tán tudtok rá valami csodakencét vagy gyógynövényteát vagy spéci borogatást vagy bármit...
A zellert úúútálom! Uborkát eszem szendvicsben, de nem akkora mennyiségben, a dinnyétől meg valamiért hasmenésem van :shock:
Vendég
 


Áfonya! :)

Nekem sincsen csodaszerem. Egyébként én a nagy meleg ellenére sem vizesedtem, illetve az utolsó héten (ez nálam a 38. volt) egy nagyon kicsit a kezem...

Dinnye - hasmenés??? Ilyet még nem hallottam! :shock:

Kép Kép
kismokus
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

Vigyázat, hőségriadó! piszok meleg lesz a héten 40 fokot is mondanak. Fedezékbe mindenki! Én még nem vizesedek, rengeteg dinnyét eszek - legfeljebb majd a cukrom jól felmegy tőle.

most letömörítettem a 4D-s képünket, remélem sikerül megmutatnom. Kép Olivér 30 hetesen

Kép
timesz
 
 


timesz,igazi kisfiús pofija van :D
Komolyan...összehasonlítottam a kislányom pofijával,és kapásból meg lehet mondani melyikük milyen nemű :shock: -vagy csak mert tudom?? :lol:

áfonyaaa akkor sajnálom,hogy nem tudtam segíteni :cry:
Vendég
 


Cserani,
sose bánd! :wink:
Timesz,
Olivér egyszerűen gyönyörű!!! :) Nagyon helyes kispasi!
Vendég
 


Timesz! Nagyon fotogén kis pasi :D . Lányok tényleg vigyázzunk a jövőhéten!!
josi
 
 


Sziasztok!

A lábvizesedés sajna nyáron még a nem terhesnőket is megviseli.
Mikor terhes voltam nekem is vizesedett a lábam rendessen. Pihenést írtak elő. A Liotongélt próbáltátok?

Csajok lenne egy kérdésem.

Nem szoktam hírdetni, de most megkérdezlek elösszőr benneteket, mivel a közelben vagytok.
Eladnám a babakocsinkat (Bergon Cross típus) Kiságyunkat, fürdetőkádat (ergonomikus) + fürdőállványt.

Ha érdekel benneteket jelezzétek és küldök képet és árat.

Előre is köszi.

Kép



móni
bedmona
 
 


Bedmona! Hál istennek nekünk nem kell ezeket a dolgokat megvenni mert megmaradt a lányunkról,de ha valamelyik ismerősömet érdekli szólok.
josi
 
 


Mona,
köszi de nekünk is második baba lesz, ezek a dolgok megmaradtak nálunk is.

Lányok,
jelentkeztem végre valahára a 4 szerdás szülésfelkészítőre. Augusztusban megyünk. Jön valaki közületek akkor? Milyen jó lenne "ismerőssel" menni!
És jön a férjem is, mert én már nem tudok vezetni (nem férek a kormány mögé, ha meg hátrébb tolom az ülést a kuplungot nem tudom kinyomni). Szoktak lenni pasik is?
Vendég
 


Áfonya! :)

Igen, szoktak lenni! :) Amikor mi jártunk, akkor kb. minden harmadik csajjal volt ott a párja! :) (Bár a szoptatásos előadásnál azt hiszem már egy sem volt... az valóban nem az ő témájuk :wink: )

Kép Kép
kismokus
 
 


áfonyaaa nekem is ma szólt a védőnő,menjek,ha gondolom,de sajna délelőtt nekem nem jó..pedig mennék :cry:
Épp elég lesz mindig valakinek itthon lenni,ha jön a hugi,hogy vigyázzon a Kristófra.

bedmona nekünk is szerencsére megmaradt minden a Kristófról,kivéve a járóka. Az is van egy,még az enyém volt :D ,csak fel kell újítani,lefesteni,stb...

Egyébként hogy vagytok ebben a hőségben?
Nekem szerencsére nincs bajom-a fejfájást leszámítva,ami ismét csak a fejem bal felét sújtja :shock:
Tegnap is fürödtünk egy nagyot,ma is az lesz,ha Kristóf felkel :lol:
Vendég
 


lányok,nálam olyan gyorsan telnek a szülésig visszalevő napok,hogy néha a frász jön rám... :oops:
Ti is így vagytok vele?
Na,oké,várom már nagyon,de azért néha bepánikolok :oops:
Vendég
 


Cserani,
de ez nem délelőtt van!!! Délután 3tól vannak az előadások. Gyere légyszííííí!!! :wink: :)
Én eddig olyan szépen türelmesen vártam a sorom, de ebben a hőségben nem érzem jól magam a pocakommal :( Én inkább már babáznék. Persze élvezem a pocakosságot tudatosan, hiszen nagy eséllyel többször ekkora szerencsém nem lesz, de ebben a nagy melegben sehogy se jó :(
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Mikor én jártam a szülésfelkészítőre, akkor is volt 1-2 apuka, és nagyon érdekes kérdéseik voltak, amik nekem eszembe se jutottak. Ők valahogy másként élik meg ezt az egészet, más szemszögből látják.

tényleg borzasztóan rohan az idő. Ez az utolsó 2 hónapocska elröpül majd. én is kezdek már parázni ahogy közeledik, a férjem meg már nagyon türelmetlen, ő nem szeret várni sokáig semmire, már nagyon kíváncsi, pláne hogy első baba.

Apropó! Nálatok apás szülés lesz? Velem az unokahúgom jön be, aki nemrég szült, így még frissek az élményei. A férjem nem bírja az ilyesmit, de valahogy én sem szeretném, hogy kiszolgáltatott helyzetben lásson, és ne a szeretett nőt lássa bennem, hanem "csak" a gyermeke anyját, persze egy kis túlzással mondom ezt.
Ti hogy látjátok ezt?

Kép
timesz
 
 


Timesz! :)
Nálunk bent volt az apuka! :) Nekem nagyon sokat jelentett, nagyon nagy segítség volt lelkileg! És az, amikor megszületett a baba, és megláttam, hogy a párom szeme a könnyes, örökre az emlékezetembe vésődött!!! Nagyon-nagyon megható volt! Én örülök, hogy így történt, és biztos vagyok benne, hogy a következőnél is így lesz!!! :wink:

Kép Kép
kismokus
 
 


Timesz,
bár nálunk valószínűleg császár lesz, ha valami csoda folytán mégsem, akkor mindenáron apás szülést tervezünk. A nagylányomnál benn lehetett a császár alatt apuka, de tudom hogy itt Szekszárdon nem engedik. Fel sem merült bennünk hogy ebből kimaradjon, ő az életem párja, és ha az életemben éppen "kiszolgáltatott" helyzetben kell lennem, természetes hogy akkoris mellettem álljon és mindenben segítsen, hiszen én is ezt tenném fordított esetben. Merthogy jóban-rosszban ugye. Nem mellesleg a fogantatásánál is ott volt, az olyasmit bírja? :wink: Persze nem a te párod az egyetlen ilyen, egyik kedvenc barátnőm férje is közölte: nem megy mert nem bírja a kórház szagot :shock: ha a férfiaknak kéne szülni, rég kihalt volna az emberiség :D
Vendég
 


timesz,nálunk Kristófnál bennt volt apuka,hatalmas segítség volt..
lelkileg is,meg egyébként is. :wink:
Most is így tervezzük,ha lehet,de ha a törpike nem fordul meg és faros marad,szerintem tuti,hogy császárom lesz :cry:

áfonyaaa a délután sem ok,nekem sajna csak az olyan 5 óra körüli időszak lenne jó :(
Pedig hidd el,szívesen mennék..
Vendég
 


Voltam védőnőnél, csütörtökön megyek az újabb cukorterhelésemre, ami azért lesz érdekes mert ellopták a TAJ kártyám, pontosabban az összes iratom a pénztárcámmal együtt. Amúgy jól vagyunk, vérnyomás 110/70, vizelet rendben, a baba szívhangja rendben, minden valószínűség szerint befordult!!! :D A szívhang helyéből lehet következtetni, most teljesen máshol találta meg a védőnő mint eddig, eddig fent volt, most lent, és a hasam körfogata is csökkent pár centit, ez is erre utaló jel. Örülök neki, remélem a jövő heti UH is igazolja.
Vendég
 


Sziasztok! Én szerettem volna apás szülést de mivel császár lett az első így nem volt bent,de amíg a szülőszobán voltam addig ott volt velem ami szerintem is nagyon jó. Most kinéz a rendes szülés bár 50 %-nál így is nagyobb eséllyel indulok a császárra. Én azt mondom hogy ha valaki nem akar bent lenni nem kell erőltetni,de azért egy próbát mindenképpen megér,hátha....... :D
josi
 
 


Na,lányok,mindenkit elüldözött a meleg a gépek közeléből??
Áfonyaaa sok sikert holnapra. Nem irigyellek,ilyen melegben inni azt a vackot. Tudom,télen sem kellemes,de akkor legalább a melegtől nem szomjazol. Ugye nem egyedül mész?? :shock:
Vendég
 


Cseriani,
nem egyedül megyek, eszembe se jutott. Nem érdekel már, csak túl akarok lenni rajta. A kieső 2 órában meg elmegyünk új személyit csináltatni, új bankkártyát igényelni, (mindent elloptak) meg vásárolunk a klímás Tescoban.
Nagyon szenvedek ettől a melegtől. Gondolom ti is. Fejem fáj, szédülök, még a magzatot is féltem. 30 fok van a házban is, és éjjel sem hül 28 alá :( Nem bánnám ha vége lenne a hőségnek.
Vendég
 


hát,hogy lekopogjam,nekem eddig a meleggel annyira különösebb bajom nincs.Persze izzadok,mint a lovak,de hát eddig is izzadtam minden nyáron,hisz a kövérek izzadnak :oops:
Szerencsére a szobába tavaly szereltettünk klímát,így az éjszakák elviselhetőek,de napközben az alsó szinten nagyon meleg van.
Ilyenkor tényleg a legjobb vízben :wink:
áfonyaaa a babát ne féltsd,állitólag nem érzi annyira,mint mi-mármint a meleget-a pocakban azért nagyjából állandó a hőmérséklet :shock:
Maximum szegénykék annyir éreznek,ha mi nem vagyunk jól :cry:
Meg ugye zuhanyozzunk naponta többször,meg igyunk sokat,lehetőleg vizet,aztán menjünk mégtöbbet pisilni :evil:
Vendég
 


Cserani,
iszom, pisilek, zuhanyzok. Mást nagyon nem is, nincs erőm ebben a hőségben. A babát picit azért féltem mert sokkal több a (kora)szülés ilyen időben. Meg hát a nagylánnyal is türelmetlenebb vagyok. Sehogy se jó ez az idő :( Klímánk nincs, a ventillátor megy egész nap, dehát... :?
Vendég
 


Megjöttünk a negyedik cukorterhelésemről, eredmény talán holnap, majd tudósítok.
Vendég
 


ok áfonyaaa,kiváncsian várom az eredményt. :shock:
Egyébként hogy vagytok ebben a jó időben?
Ma már nekem is elegem volt a melegből,tiszta ingerült ilyenkor az ember :cry:
Vendég
 


Cseriani,
ne is mondd ezt a meleget! Teljesen kicsinál. És holnap is futkoshatok Pakson, mert ma nem volt ügyfélfogadás az okmányirodában, és pótoltatnom kell az irataimat :( Egész nap szenvedünk, fekszek a ventillátor előtt, még a géphez se szívesen ülök mert ez is melegít :?
Vendég
 


Jó reggelt lányok!

hallom mindenki szenved ebben a melegben, de még ki kell tartani szerdáig.

az egyik ismerősöm tegnap szült Szekszárdon, és azt mondta teltház van a szülészeten és a szülőszobán is, annyi kismamának indult be kicsit korábban a nagy meleg miatt a szülés.

egyébként neki nem volt orvosa és az ügyeleteseknél (Kőszegi, Tóth) szült, de nem volt elragadtatva. Nagyon elhúzódott neki, a magzatvíz elfolyásától a gyerek születéséig 16 óra telt el, és elég nehezen viselte a fájdalmakat. Nem tudott rendesen nyomni, mire a doki ráüvöltött, ha nem nyom eléggé megvákumozza-fogózza. Megszenvedett nagyon, és ebben a nagy melegben....

én most egy pár napra eltűnök, mert lemegyünk a Balcsira, ma indulunk. Ha megjöttem jelentkezem.

Kép
timesz
 
 


Timesz,
ez elég ijesztően hangzik... főleg hogy hát mi van a fájdalomcsillapítással? Ha nem bírta a lány a fájdalmakat nem kért EDAt vagy kéjgázt? Vagy kért csak nem kapott? Nem tudsz erről valamit?
Azért az a doki se semmi aki ilyen kiszolgáltatott helyzetben ilyenekkel fenyegetőzik... :(
Vendég
 


Sziasztok! Nem irígylem azt aki ilyen melegbe szül,szegénynek nem elég a meleget elviselni még ott a fájdalom és hab a tortán ha még az orvos is így áll hozzá :( !Én is nehezen tolerálom a meleget ma mi is elutazunk szerencsére a kocsiba van klíma 250km-t nem is tudom hogy bírnám ki anélkül. Keresztszülők leszünk vasárnap!! :) Két lányom mellé kaptam két keresztfiút. Kitartás mindenkinek!!
josi
 
 


timesz,josi,jó utat nektek.Vigyázzatok,az utakon is bolondok az emberek.
timesz gondolj ránk a balatonból...
áfonyaaa nem irigyellek,nem valamikellemes dolog minden papírt újra beszerezni,a pénzről nem is beszélve :twisted:
Hát,igen,a Kőszegiről nem sok jót hallottam eddig,én személy szerint nem ismerem.
A rákiabálásról meg a vákumozásról annyit,hogy Kristófot kétszer is kellett,de nagyon humánusat csinálta az orvosom,nem látszódott meg rajta..nem tudom,miért fenyegetik ezzel az embert,szerintem nagyon nem rossz dolog,segít kicsit legalább,mikor már erőd fogytán. Én nem bántam a dolgot...
Ja,és a kiabálás:egyszer én is megijedtem,mikor eléggé felemelt hangon közölte az orvosom,ha most nem nyomok,baj lesz...hát,kellett akkor oda az erősebb hangnem,nálam nagyonis bejött.Csak ugye én ismertem a dokimat,timesz barátnője meg nem,lehet ezért esett neki olyan szarul...igaz,először én is meglepődtem a felemelt hangon,de rájöttem,hogy igaza volt,sokat segített...Igaz,nem biztos,hogy ezt mindenki így fogta volna fel,főleg egy idegentől...
Vendég
 


Megjött a cukoreredményem!!! :D
El se hiszitek!!! Megint megúsztam a diabetológiát!!! :D
Éhgyomri: 4,7
Terhelés után 2 órával 6,1!!! :lol: :lol: :lol:
Nincs több terhelés, nincs diabetológia, nincs ürügy kórházba dugni, boldog vagyok! :D

Cseriani,
én nem is a kiabáláson inkább a fenyegetőzésen akadtam fenn :(
És mostmár nagyon érdekel mi van a fájdalomcsillapítással. :shock:
Josi,
gratulálok a keresztszülőséghez!!! :D
Timesz,
jó nyaralást!!! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Én új vagyok itt. Eddig Szeged mellet laktunk, de hamarosan úgy néz ki, hogy Szekszárd mellé költözünk, és szeretnék találni egy kedves segítőkész nőgyógyászt. Tudnátok ajánlani.
Már kaptam kettő nevet: Dr. Bakó, és Dr. Kőszegi
Egy-két szót tudnátok mondani róluk?

Én 27 éves vagyok nemrég mentem férjhez, és szeretnénk hamarosan babát! Előre is köszönöm a segítséget!

Lili
burlili
 
 


Burlili,
én egyikről sem tudok semmit. Én Varga doktorhoz járok, róla tudok infóval szolgálni ha kell. :wink:
Vendég
 


Burlili! :)

Nekem Bakó dr. az orvosom. 3 hete szültem nála! Én csak ajánlani tudom!!!
Segítőkész, odafigyel a páciensre, és pl. ami nekem sokat számít, látszik rajta, hogy tényleg örül, ha meglát a rendelőben! A terhesgondozásnál, és a szülésnél is olyan volt, amilyen orvost én elképzeltem magamnak!
(ÉS!!! A Ti esetetekben HA ESTELEG (reméljük nem így lesz) nem sikerülne a bébi rövid időn belül, tud majd javasolni valami megoldást. Ő a Szekszárdi Meddőségi Alapítványnak valami feje (elnöke?) ugyanis. Nagyon a szívén viseli a meddő párok sorsát! Minket is ő irányított tovább, illetve segített beszerezni mindenféle papírt/leletet, így született meg most a mi kis lombikbabánk!!!)

Kép Kép
kismokus
 
 


Áfonyaaa! Gratula a cukoreredményhez,így kell ezt csinálni :wink: !!Burlili, üdvözöllek szűk kis körünkben. Bár orvost én nem tudok ajánlani ugyanis pont ezzel a gonddal küszködöm mert én nem Szekszárdon szültem az első babánkat,de a mostanit valószínű hogy ott fogom. Remélem a lányok tudnak neked is segíteni,tanácsokat adni,mint nekem. Bakót és a Vargát nekem is többen dícsérték.
josi
 
 


Lányok! :)
A fájdalomcsillapításról: én kértem gázt, rögtön hozták a masinát, és megmutatták hogyan kell használni!

Kép Kép
kismokus
 
 


Burlili üdv köztünk :D
Bakó nagyon jó fej,csak sajnos nagyon sok a kismamája. Ez csak magánvélemény,de szerintem a Kőszegit felejtsd el. Én a Kunhoz járok(Dr.Kun Attila). A cukrostémát sajnos(vagy jó??) kicsit szerintem komolyabban veszi a kelleténél-velem is ez a helyzet..,de nagyon-nagyon jó szülész-nőgyógyász. Nekem a legelső cukoreredményem volt határon,azóta minden rendben(a 12.hét óta),de muszáj havonta járnom a gondozóba. Nem nagy ügy,csak megnézik a vércukrom,és ennyi. A 12.hetem óta 5.1 és 6 között van(nem éhgyomri),de mivel az elején volt egy magas értékem,elkönyveltek cukrosnak. De hízás szempontjából nagyon jó dolog:-)))
Egyébként,ha kicsit visszaolvasol-bocsi,ha már megtetted-a dokikról is elég sokat olvashatsz..
A Varga dokiról sem sok rosszat hallottam,inkább jókat.

áfonyaaa,akkor fellélegezhetsz..szerintem mi ketten vagyunk a két elrettentő példa cukorügyben..téged egyfolytában itatnak,terhelnek,aztán minek? Engem meg szivatnak,aztán minek?
Egyikünknél sincs rá semmi ok :twisted:

Nekem annakidején kérni sem kellett a gázt,amikor felfektettek,automatikusan elmagyarázták mi az,hogyan kell használni,és nyugodtan,bátran használjam,ha kel. Még próbát is csináltunk,hogy tudjam,mennyire erősen kell szívni..
Vendég
 


lányok vasárnaptól lehülést írt az egyik újság,39-42 fok helyett már csak 35-37 fok lesz :? 8)
Fellélegezhetünk..
Vendég
 


Cseriani,
na de én 25-27 fokot akarooook!!! :cry: :( :evil:
Vendég
 


Sziasztok!


Hát köszönöm a véleményeket mindenkinek!

Áfonya! A Varga milyen? Ha írnál róla megköszönném!

Kismókus!
Gratulálok a babához, úgy tűnik a Bakó elég ismert doki errefelé, te is csak jókat írtál róla! Lehet ő lesz a befutó? Még nem tudom. Ja, és remélem nem fog nehezen összejönni a baba, de akkor ebből a szempontból is jó lenne a Bakó!

Cseriani!
A Kőszegiről mit tudsz? Ez a felejtsd el elég keményen hangzott. Kíváncsi lennék! Aki ajánlotta nekem, nagyon-nagyon dícsérte.
Dr. Kun Attila nevét még nem is hallottam. Ilyen sok nőgyógyász van itt?

Hát egyenlőre ennyi, kitartás mindenkinek a meleghez, már csak pár nap! Bár akkor is lesz 30 fok.

Sziasztok! Jó éjt!

Lili
burlili
 
 


Lili,
Varga nagyon jó orvos, a magánrendelésén ahova én is járok saját UHja van, ahányszor mész annyiszor nézi meg a babát, megvizsgál, válaszol a kérdéseidre. A rendelése 5000 forint (ez természetesen magánrendelést jelent, kórházban egyszer találkoztam vele, ott nem kell a zsebébe dugni semmit!). Nagyon elfoglalt, igen sok betege van (nem véletlenül), de korrekt és emberséges, nem fölényes, általában mosolyog.
Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha kérdésed van még róla megírod, válaszolok.
Vendég
 


Jól kidőltünk a hétvégén... :? senki egy szót se írt.
Na majd holnap jól feldobom a topikot, kedd délután meglátogatom szeretett dokibácsimat, lesz UH is, hozok képet is :wink:
Cseriani,
ha komolyan gondoljuk a talit meg kéne ejteni miután elvonult a nagy hőség, mert egyre terebélyesebbek leszünk, és el fog maradni. Egyezzünk meg kinél legyen, és aki szervezi az választ időpontot! Jó? :)
Vendég
 


Sziasztok!

Nem jelentkezik senki? Talán nyaral az egész csapat?
Mi is jövőhéten megyünk egy kicsit a Balcsira, remélem akkor sem lesz rossz idő.

Áfonya!
Köszi az infót Vargáról! Gyere majd a képekkel, szeretem nézegetni a pici babucikat.

Cseriani!
Nagyon eltűntél, várom a véleményed!

Kellemes délutánt mindenkinek!

Lili
burlili
 
 


bocsi lányok,nem igazán voltam itthon...
Burlili én személyesen nem ismerem,de eddig jót még senkitől nem hallottam róla..Állitólag eléggé durva,arrogáns,a kismamák nem a szíve csücskei,és őt nem lehet felhívni bármikor,ha gondod-bajod van..nekem több kismama is ezt mesélte. Ja,és volt olyan,aki hiába fogadta fel,mégsem ment be a szülésre,dolga volt. Ezt többektől is hallottam.

Szerdán én is hozok majd új infókat,cukorgondozóba megyek :D
Ráadásul nem lesz a Kun. Nem is tudom,hogy lesz,kismamák és nem kismamák is a Tornóczkihoz állnak majd sorba??Mert akkor csak csütörtökön hozok infót,szerdán akkor nem érek haza :evil:
Egyébként nem izgat a dolog,csak kiváncsi vagyok ilyenkor mindig,mit mondanak megint. Mi lesz az,amit megint nem tartok be :wink:

30-án megyek első NST-m-re,arra is kiváncsi vagyok :shock:

áfonyaaa igazad van..nálunk most nagy lépcsőház-átalakítás van,gyakorlatilag a földszint használhatatlan,az emeletre meg elég érdekesen lehet feljutni-húzd be a hasad az állványoktól,ha bírod :lol:
Tudom,mondtam,de ha ez elkövetkezendő 2 hétben lenne,akkor itt nem okés a dolog,sajna. Így nem akarok senkit idehívni,inkább én is elmenekülnék legszívesebben.
Te ajánlottad fel,hogy lehetne nálatok is..áll még az ajánlat? Nem baj,ha nem,akkor választunk egy semleges helyet..-valahol egy erdőt-Sötétvölgy pl.,vagy bármi hasonlót. Van valami jó ötletetek?
Persze,havalakinél lenne,akkor osztoznánk a költségeken-mindenki vinne valamit,meg utána közös lenne a rendrakás is.
Na,vélemény?
Vendég
 


Hellóka mindenkinek!

megjöttem a Balcsiról, de inkább ne is mentem volna! Tömegnyomor, hőség a parton, a nyaralóba. Kész kínzás volt! Ráadásul nem is mertem nagyon fürödni a múlthavi fertőzéses -felfázásom óta, mikor genny volt a vizeletemben, úgyhogy jobb lett volna itthon a hűs szobában.

Cseriani!
Én is jövök szerdán a cukorgondozóba, mert most előszőr a terhességem alatt magas lett a cukrom (nem is csoda a rengeteg dinnye után, amit befaltam) 8,4 lett, amit azért sem értek, mert itthon is mérem magamnak és még sosem volt több 6,6-nál. mindegy, be kell menjek 8-órára a Kunhoz az Sztk-ba (olvasom hogy nem is lesz, de jó...) de azt sem tudom hol van ott az Sztk. a szülészettel majdnem szemben? le kell jelentkeznem a beutalómmal a kartonozóba és utána hová kell menjek? még sosem voltam arra, eddig nem volt rá szükség, de most az utolsó 1,5 hónapban sajnos igen. Ha megismersz (a fotóm alapján amit korábban felraktam) gyere oda hozzám nyugodtan. Várakozhatunk együtt.

Képzeljétek, mit hallottam! Az ismerősöm, aki múlt héten szült Szekszárdon (és ma jött haza), mesélte hogy a hétvégén MEGHALT egy tengelici kismama babája a kórházban! Megkezdődött a lánynál a vajudás, és a dokija - Dr. Quispe - 2 nap szenvedés után is hagyta a lányt és nem császározta meg, mire 2 nap után a baba nyakára tekeredett a köldökzsinór és MEGFULLADT!!!!! Meg is öltem volna a dokit, de ha nem én akkor a férjem az tuti! Mit szóltok hozzá? Ő az a doki is akiről írtam hogy a múlt hónapban bennt hagyott egy csajban egy darab méhlepényt és belázasodott, majd újra befektették, felvágták, mindezt a babája nélkül, aki otthon addig maradt.

Kép
timesz
 
 


timesz..hú,hol is kezdjem...
Nálam ő volt az egyik doki,aki uh-n közölte,hogy"méhen kívüli,öltözhet,keresse meg az orvosát." Megmozdulni nem bírtam,erre rámförmedt,hogy más is vár ám még ide..gondolhatjátok. Ráadásul,a volt szobatársam nála szült,és mikor kérdezte,hogy mennyi a szülés,azt mondta a doki,hogy mivel eü-s dolgozó a csaj,ezért csak a fele,35000 ft. Mindez majdnem 3 éve :shock:
Az SZTK-t inkább úgy mondom,hogy a bolttal szemben-szülészettel szemben van egy abc,a gyalogátkelőhely túloldalán,és azzal szemben van az SZTK. Hosszú lépcső vezet fel-kb.10 lépcsőfok??-a cukorgondozó meg az első emeleten van,de ahogy felérsz jobbra vagy balra-e,azt most meg nem mondom...de ki van írva a lépcsőknél a tájékoztató táblákra. A Kun még a héten nincs,utána már lesz..megnézem mégegyszer a képet,amit feltettél,és figyelni foglak majd :D legalább valakivel találkozom végre a babanetesek közül. Azt ugye mondták,hogy étkezés után egy órával gyere? Az egy óra teljen le,mindenképp. De megkérdezik majd ott is,hogy mikor ettél,és nem mérnek,míg nem telt le az egy óra. Enned mit lehet? Nekem a Kun mindig a szalámis zsemlét mondja-1 db!!!-vízzel.
Vendég
 


Cseriani,
szerintem mindenképp valakinél legyen, praktikus okokból kifolyólag: pl hogy félóránként jár minden tisztességes kismama pisilni :D Áll az ajánlatom, nálunk lehet a találka, de előre szólok hogy mi is felújítunk, bár állványok nincsenek, de óriási rend sincs, itt-ott egy-két kupac le nem rakott laminált padló meg pár ki nem javított falsérülés ha belefér nektek, szeretettel látlak titeket lányok! Főzhetünk bográcsban valami finomat, mindenki hoz egy tálca sütit, az üdítőket én állom. Akinek van csemetéje kötelező elhozni!!! :)
Időpontokat javasolnék, és megszavazzuk mi jó mindenkinek (merthogy mindenki jön ugye :P )
Szóval (konzultáltam drága párommal) nekünk MOST hétvége volna a legjobb, szombat (28.-a). Ha ez többeknek nem jó, akkor nézünk más időpontot. Ki mit szól? Ja, dunaszentgyörgyi vagyok :lol:
Vendég
 


Timesz,
ez nagyon gáz! :cry: szegény baba! :( Miért dolgozhat az ilyen??? :cry: :evil: :x
Irigyellek hogy összefutsz Cserianival (a rossz cukrodat persze nem) dumcsizzatok nagyot, lehet hogy sokat kell várnotok. :?
Sajnálom hogy a nyaralásotok nem lett túl jó :(
Vendég
 


áfonyaaa nekünk elvileg jó,amit leírtál belefér bőven,nálunk rosszabb a helyzet :x
Amíg mi beszélgetünk,a gyerekek játszanak,addig a férjek-már ha jöhetnek-befejezik nálatok a munkát..ehhez mit szólsz??
Aztán köv.hétvégén folytatjuk nálunk :lol:
A főzés ok,a hozzávalók árát természetesen osztjuk,a süti ok :D ,de ne te vedd meg az összes italt,szerintem,viszek én is pár üveg valamit..épp elég ,hogy nálatok lesz,ne verd plussz költségbe magatokat..

Ja,és van egy szüléstörténetem..egy ismerősöm szült tegnap,dokija szabin volt,ügyeletesnél szült, a Kissnél,nem annál,aki Bonyhádról jött-már kettő Kiss(vagy Kis)van...
Szóval,szegénynél minden ok volt eleinte,aztán mikor burkot repesztettek,a magzatvíz zavaros volt,kezdett lassulni a szívhang is,ezért gyorsan kapott gerincbe érzéstelenítőt,de az nem hatott elég gyorsan,erre elaltatták,és két perc alatt a műtőben volt,megcsászározták. A baba nagyon jól van,ő még kicsit fáradt..
Az intenzíven van,de rendszeresen viszik hozzá a babát szopizni,és ez nagyon jó szerintem. Én eddig azt hallottam,hogy az első 24 órában nem viszik a babát,de ezek szrerint igen :D
Nagyon gyorsan és hamar döntött az orvosa,és nagyon jól,így nem lett semmi baja egyikőjüknek sem...
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: