Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!

Egy kérdés. Van közületek valaki, aki olyan terhességi krémet használt, ami használt is, tehát nem lettcsíkos? A 3 gyereket szült kozmetikus barátnôm a Chicco Mamma Donna krémére esküszik, de olyat égen földön nem kapok.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusimi!

Esetleg próbáld meg az ebay.com-on...
Első babásként nincs megelőző krémben tapasztalatom, de gyanítom, hogy csíkosodást illetően is a gének a mérvadóak. :? vmilyen szinten szerintem minden olyan krém jó lehet, ami rugalmasabbá teszi az ember bürkéjét. Én eddig a DM-es fajtát próbáltam, meg a Nivea testápoló olaját. Az utóbbinak kellemesebb az illata. De hatásukat illetően lövésem sincs... Majd az idő eldönti.
L.

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
luckó
 
 


Sziasztok!
Tusimi köszönjük szépen, hogy tetszik a neve! Kár, hogy a te férjed nem akarta. A te kicsidet hogy fogják hívni? Én egy nagyon zsíros krémet használok a milupától, de csak éppen hogy, mert meleg van és mindig az az érzésem, hogy befülled a pocim. Te a Halászhoz jársz ugye? Mit szólsz túl vagyunk a félidőn.
Nekem egy babaorvos mesélte, hogy ha elalszik a cicin a baba, akkor fel kell verni. De nem ám úgy, hogy csak simizgeted az arcát, hanem tényleg. Picit meghúzkodni a haját, ha nincs neki :D a fülét és ha semmi nem használ, akkor le kell rakni. Hát próba szerencse.

Kép
nyafi
 
 

 
 

Szia Nyafi!
Épp te dicsérted meg a Tamarát, mint nevet... terhességi amnézia? :wink:
Nemhogy a félidôn, lassan az elôs trimeszteren is túl leszünk/leszek. Épp mire véget ér a nyár... Kezdek is kicsit türelmetlen lenni a pici születését illetôen, ugyanakkor még annyi elintézivaló van addig.
Igen a Halászhoz járok, te kihez is?

Én biztos nem fogom a babám hajtát-fülét húzogatni, szerintem felébred ô a simitôl és a szólongatástól is, vagy csak annyitól, ha elveszem tôle a cicit... emlékszem a húgom épp ilyen volt, ez az elalvás afféle normális babadolog :D

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!
Szopizással és alvással kapcsolatos tapasztalatok, már amennyire lehet 6 hét után. Nekem bent a kórházban a 3. nap indult be a tejem, utána addig szenvedtünk amíg haza nem értünk, mert nem tudott enni. Az egyik szobatársam segített ( aki 3 gyerekes anyuka volt, ezért jó, hogy mint első babás nem egyedül voltam), akinek az az ötlete támadt, hogy lehet, hogy kicsi a bimbó és ezért nem tudja normálisan bekapni. A csecsemősök közül 1 jött segíteni, de ő sem tudta megfejteni, hogy mi a gond. aztán otthon ugyanezt mondta a sógornőm, és megpróbáltam bimbóvédővel, azóta azzal eszünk, és egy zabagép.

Most már minden szobában kinn vannak a babók, nekünk csak első nap hozták 3 óránként, aztán már ott voltak végig. Másnap jönnek megmutatni a pelenkázást, de ha sokan vannak tényleg nem tudnak nagyon velünk foglalkozni.

Az nst ugyanaz, mint a ctg, csak más néven ( non-stress-test, azt hiszem)


A Tamara szerintem is jó név, nekem rajta volt a listán, csak a férjem kihúzta :lol:

Mindenkinek kitartást, a babásoknak meg sok tejcsit, és jó éjszakákat!
orsica
 
 


SZiasztok!

2004-es és 2006-os uzsokisként szoktalak titeket olvasgatni néha. Remélem, nem baj, hogy beleszólok a beszélgetésetekbe, csak egy tipp: én a Avent terhességi krémjét használtam mind a két terhességem alatt, drága, mint a kórság és kb. egy-másfél havonta kell újat venni belőle, de nekem egy árva csíkom nem lett, holott vékony testalkatúként hatalmas hasam volt a 3600g-os, 56 cm-es fiammal és a 3300 g-os, 57 cm-es lányommal is. Ez a krém nem zsíros, isteni illata van, tiszta kényeztetés vele kenegetni a hasat, combot. Az is igaz viszont, hogy az okosok azt mondják, a csíkosodás alkat kérdése, lehet, hogy nem a krém volt jó, hanem nekem volt mázlim a jól nyúló bőrömmel:-)

Üdv!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Persela! Köszönöm a tippet, utánanézek az Avent krémnek.

A csíkosodás szerintem nem csak genetika kérdése. Igen a bôr nyúlékonyságától függ, de egy jó krém éppen ezt a nyúlékonyságot segíti elô.
A 3gyerekes kozmetikus barátnôm szakmai szemmel nézte át a krémeket, és az összetétele alapján választotta annak idején a Mamma Donnát. Azt mondta, abban van ilyen meg olyan anyag, ami jó erre. A 2. terhességénél elfogyott a kréme és hosszabb ideig nem tudta beszerezni, ezért használt mást helyette "ez is csak jó lesz valamennyire" - alapon, na akkor repedt meg 2-3 helyen. Utána újra el kezdte használni a mammát, meg a 3. terhességénél is végig, és akkor megint nem repedt. Engem ez eléggé meggyôzött, ezért gondoltam, hogy megpróbálom beszerezni. Igaz valószín?leg bôrtípusonként is változik, hogy kinek mi a jó, mert akkor híres lenne messze földön, hogy milyen szuper ez a krém, meg egy másik fórumom azt írta valaki, hogy neki semmit nem használt a nevezett krém.

Mindenesetre az Avent-et megjegyzem, mert ritkaság, mint a fehér holló, hogy valaki azt mondja egy krémre, hogy jó, mindenki inkább azt írja-mondja, hogy kenhette bármivel, nem használt. :cry:

Kép
Kép
tusimi
 
 


sziasztok

Én is az avent krémet használtam, és nem lett csíkom, egy sem :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok,

Nagyon rég írtam, holott minden nap elolvasom a bejegyzéseket, csak valahogy képtelen voltam érdemben hozzászólni a beszélgetésetekhez, inkább csendben maradtam. :-)

Először is szívből gratulálok a gyerkőcökhöz azoknak, akik időközben szültek. Nagy örömmel olvastam, hogy szinte mindannyiótoknál problémamentesen zajlott a dolog.
S nem utolsósorban köszönöm a kórházi beszámolókat, mindenféleképpen megnyugtatóan hatott rám, mint szülés előtt álló kérdésekkel-teli-levő kismamára.

Krém: én a Milupa krémjét használom, mérhetetlenül zsíros, szerintem az illata (ez már inkább szag) sem jó, viszont vékony testalkatúként mérhetetlen nagy a hasam (legalábbis szerintem), s eddig semmilyen repedés nincs rajtam. Pedig serdülőként attól csíkos lett a fenekem, hogy kicsit meghíztam anno. Úgyhogy eddig nekem bevált. Viszont a has méretét tekintve, gondolom, nektek is mérték az elején, hogy mekkora volt, s most mekkora. Nálam 30 cm-t nőtt kerületét tekintve... ez talán nektek is támpont, hogy mekkora a pocakotok. Bár tényleg nem tudom, mi számít nagynak, én minden reggel őszintén rácsodálkozom Pocóra. :-)

A kórházba beviendő tanácsot pedig köszönöm, épp ma gondoltam rá, hogy vajon mit kell bekészíteni a kicsinek, de ezek szerint csak popsitörlőt. Tud valaki tanácsot adni, melyiket érdemes venni?
Bár gondolom, ez is olyan, mint a pelenka... egyik babának ez jön be, a másiknak az.

Szülés időpontja: ki érzi úgy, hogy hamarabb fog szülni a kiírt időpontnál? Már a legelején is biztos voltam abban, hogy hamarabb érkezik Annácska/Gitácska, de mostmár szinte a nyakamat teszem rá, hogy aug. 20-26 között megérkezik a kiscsaj. Egyre nehezebben bírok mindent, borzalmasan fáradékony vagyok, s ezek a frontok sem tetszenek a kicsinek... hidegfrontnál egész egyszerűen egész nap rúgkapál. Nálatok van valami észrevehető hatása a frontoknak?


Jóslófájás:
kérdezte valamelyikőtök, hogy miről lehet felismerni. Pont ma beszéltem erről a védőnőmmel, akinek jeleztem, hogy kb. két 2 hete rendszeresen érzek olyan görcsöket, mint a menstruációm alatt + ugyanolyan derékfájást, s átlag 20 percenként megismétlődik haskeményedéssel természetesen. Azt mondta, hogy ez bizony jóslófájás. Teendő: feküdjek le, s szedjek Magnéziumot, legalábbis a 37. hétig. Utána már ezek jelentkezésénél semmit sem, de addig jó, ha legalább egy kis MAgnéziummal rásegítünk, hogy véletlenül se legyen szülésindulás.

Jó hosszúra sikeredtem, de valahogy kapcsolódni szerettem volna azokhoz a felvetett témákhoz, amikhez érdemben hozzá tudok szólni.

Andrea

Kép
andalka
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, de még egyszer belekotyogok: Andrea, én mind a két gyerekemnél meg voltam győződve arról, hogy előbb fognak jönni 1-2-3 héttel, aztán a fiamat 3, a lányomat 6 nappal hordtam túl...:-) Vele egyébként jóslófájásaim is viszonylag hamar voltak, a fiammal nem volt egy szál sem. A frontokat mi is megéreztük, az összeset.
Jóslófájás: most még ne, de úgy a 39. héttől (ha kihúzzátok addig) drága nőgyógyászom anno azt mondta, hogy ha nem tudom eldönteni, szülünk vagy nem szülünk, bele egy kád meleg vízbe, elkortyolgatni egy pohár finom bort, ha elmúlik, jósló volt, ha nem, szülünk. És bejött, az első olyan estén, amikor nem múlt el a fenti kombinációtól a fájdalom, hajnali 1-kor bementünk a kórházba és délután 2-kor megszületett a lányunk:-)
Na befejezem az észosztást, boldog pocakosodást, babázást nektek!

Üdv!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Sziasztok!

Akkor nincs senki, aki a Szinnyai dr-ról tudna vmi infot adni?

Meg a szülésznőkről, hogy gátvédelemmel mi a helyzet az Uzsokiban?

Segítsetek légyszi!!!
majaeszti
 
 


Sziasztok,

Majaeszti!

Szülésznő: én úgy tudom, hogy az Uzsokiban nem lehet külön szülésznőt választani, nem szokás. Ha, mégis úgy döntesz, hogy fogadsz, és elválal, akkor valami külön engedélyt kell kérni a kórházban, és a 28 hétig el kell intézned.

Gátvédelem: ahogy olvastam a fórumon a többiektől, a kórházban gátmetszés, és beöntés is van, de azt írják ki lehet birni, nem olyan veszélyes, én már egész megbarátkoztam a gondolattal.

Magdi

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok csajok,

mi a helyzet jelenleg a hálapénzzel?Mennyit szokás adni, vagy ezt meg kell előre beszélni az orvossal? Hogyan működik ez?

Köszike
heni81
 
 


Sziasztok!
A csíkokat elfelejtettem leírni, én megúsztam, semmi nem lett rajtam, igaz nem vagyok rá hajlamos, ez tényleg úgy van, hogy ha olyan alkat vagy, olyan a kötőszöveted akkor bármivel lehet kenni, úgyis kireped ( ezt mint testkezelő mondom)
Én nem vagyok egy kenegető típus, de azért végig kentem, biztos ami biztos, vajbabos szappan minden fürdés előtt, ez kicsit masszírozza, ezért erősödik a bőr, utána Styler-krémmel kentem ( ez a High-care egyik kötőszövet erősítője). De lehet, hogy csak mázlim volt.
Üdv mindenkinek!
orsica
 
 


hálapénz: az orvosok a vizitdíjuk 10-szeresét szokták kérni, ha tehát pl: 7000 ft egy havi vizsgálatod ára (magánrendelőben),akkor 70 000 ft-t szokás a szülésre adni. Amúgy ez az átlag manapság :cry:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Szia Brinza,
köszike az infót!!!!de még lenne egy kérdésem, te mostanában szültél, biztosan tudod, hogy mi van azzal a dologgal, hogy fizetni kell a kórháznak, ha választott orvosodnál szülsz. Én úgy tudtam, hogy nem fogadták el ezt a törvényt, de most volt itt a védőnőm, ée mondta, hogy kérdezzek rá.
Köszi
Heni
heni81
 
 


Szia Heni!

Júliusban kihozták a törvényt, a szülés esetében BÁRHOL szülhetsz, BÁRMELY orvosnál, nem kell a kórháznak fizetned. A dokid lehet ún. választott orvosod, tehát nyugodtan szülhetsz olyannál, aki éppen nem ügyeletes. Gyakorlatilag a korábbi rendszert változatlanul hagyták a szülés esetén. :)

Ez ezer százalék, nekem is mondta a dokim, amikor a rendeletet módosították. :)

Kép
andalka
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy végre valaki 100%ra tudja, hogy kihozták ezt a törvényt, én még csak a "remélhetőleg ki fogják hozni" hitben voltam. :oops:
Ti érzitek a lehülést? Mert rólam változatlanul folyik a víz...

Kép

Kép
_bogi
 
 


Sziasztok !
Húú de jó sokat irtatok amióta nem jelentkeztem be :)

Andalka !
Nagyon úgy néz ki , hogy találkozni fogunk :))))

én ugyan szept. elejére vagyok kiirva, de a fixa ideálom hogy aug.21-re már meglesz a kisfiam :lol:


Brinza:
most jól megijesztettél...ez azt jelenti, hogy 90e Ft-ot kéne adjak.... ez elég megterhelő lesz, azt gondolom..... :shock: és akkor még hol van a szülésznő, aki véleményem szerint talán többet segit szülésnél mint a doki és utána is ő fog istápolni.... :roll: :cry:
apropó:
Van -e köztetek olyan, aki esetleg Csapó doktor dijszabásaival tisztában van és infót tud adni ?

Csíkok :
nekem a "büdös" Milupa vált be, hiába vettem a Babe-től a majdnem 6e Ft-os krémet nem váltotta be a reményeket, ellentétben a szagos 1,3eFt-os Milupával, igy én most ezzel pacsálom magam, csak tényleg elég zsíros és nehéz kenni, legalábbis engem ez zavar


GÁtvédelem:
én is kérdeztem a doki asszisztensét, és ő is azt mondta főleg első szülőknél 80 % hogy biztos metszenek... :( én azért szeretném nagyon elkerülni....

Szülésznő:
valóban én is azt hallottam hogy nem szokás és nem is nagyon vállalják.. bár nekem volt két kiszemeltem , majd jól megnézem ki mikor van szolgálatban.... és akkor már csak a kisfiam kell meggyőzni az időpont fontosságáról :lol: :lol:

puszi mindekinek

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Köszi az infót!!!Ez megnyugtató, mert egy kicsit durva lett volna, ha a kórháznak is fizetni meg a választott orvosnak is. Igy is nagyon sok pénz kell egy új jövevény számára.
Nálam már amúgy minden készen áll a kis trónörökös fogadására, szerencsére sok mindent kaptam is kölcsönbe rokonoktól. Csak valahogyan még a neve nincsen eldöntve a drágának. Az első nagy ,,ÖTLET" a Péter volt, hát az egész családnak nagyon tetszett, csak valahogyan én még vacilálok, mivel régi kedvencem a Benjámin. Csak a férjem szerint mindenki Bendzsizni fogja, mint egy kutyát.
Szóval még vivódom ez ügyben.

Hát a hideget erre mi felék Nódgád megyében sem érezni+ még a laptop is csak melegit, de fel sem tudok néha állni mellőle.


Van valaki közületek aki szept. közepére van kiirva? csak hogy lesz e ismerős a kórházban???

Puszi Nektek
Heni
heni81
 
 


sziasztok

a kórháznak tényleg nem kell fizetni, az állam fizet utánad a kórháznak,majd kapsz is egy elszámolást erről,amikor elhagyot a kórházat: utánnam 82000 ft-t kapott a kórház, mert rendes szülésem volt. csak a dokidnak kell fizetned,meg hát a szülésznőnek,ha akarsz: de mivel választani nem lehet, így nem kell túl sokat adni az ügyeletes-szülésznőnek. dehát mindenki,ahogy gondolja: én a dokimnak adtam,mert ő volt velem, és úgy éreztem jól csinált mindent :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


a 90ezer az tényleg sok, szerintem kérdezz rá: én megkérdeztema dokimat,mennyit szokott kapni.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


én is arra gondoltam, hogy megkérdezem, igy legalább nem lesz kellemetlenség belőle, ha kevesebbet kap mint azt várta. Én szivem szerint 50 e adnék neki, szerintem ez éppen elég. Három hetente járok terhesgond, az is 9 e. minden alkalommal. Nem sajnálom tőlük, de kár hogy nekem nem fut ilyen jól a lovam, soha senki nem hálálkodik :(

Heni
KépKép
heni81
 
 


Szia Andalka!
Remélem Annácska azért benn marad addig, amíg kell neki. :D
Tusimi! Tényleg....Tamara. De buta vagyok. :oops: Én a Mecsérhez járok.
Heni! Csapó doki mindig is egy "aranyember" volt. Ne számíts rá, hogy keveset kér.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Bogárka78, én szeptember 6-ra vagyok kiírva hivatalosan, úgyhogy nem kizárt, hogy egy időben érkeznek a kicsikéink. Egész pontosan nem mész hétfő reggel az Örsre NST-re vagy terhesgondozásra? Nekem 8 órára van időpontom. :)
A díjszabásról... Csapó nem az orvosom, de őt javasolták anno, csak nem vállalt el, mert annyi szülő nője van. Viszont egy barátnőm 2 éve szült nála, a 10szeres szorzó volt életben az ő esetében is, ahogy mondta, s anno 7000 Ft-ot kért egy rendelésért, bár igaz, sokszor hívta be a barátnőmet a kórházba nem pedig magánrendelésre, így nem kellett neki 3-4 hetente adni.

Heni81: a 9e Ft-os vizitdíj valóban húzós kicsit, annak a 10szerese meg pláne, ha a teljes terhességre járó díjazással összeadod. A helyedben konkrétan rákérdeznék (ahogy tettem én a Mecsér esetében is), hogy mennyi a tiszteletdíja. Ha megmondja kerek-perec, akkor nem sokat tehetsz, de ha nem, akkor adj annyit, amennyit tudsz és amennyit érdemel a "produkciója" alatt, azaz a szüléskor. Csak azért, mert valakit úgymond felfogadsz, aztán gyakorlatilag alig csinál valamit, én biztosan nem tömnék meg. Meg aztán utólag fizet az ember, nem sokat tehetne már, ha elégedetlen voltál vele. :) Bár kívánom, hogy mindenki elégedett legyen a szülését levezető személyzettel.

A szülésznő kérdése kicsit aggaszt... azt az infót kaptam, hogy nem lehet választani, s mindenki nagyon jó, bár most van valami újonc szülésznő... Na, őhozzá nagyon nem szeretnék kerülni, egy viszonylag kevés tapasztalattal rendelkező kicsit elbizonytalanít, pláne, hogy az én esetemben nagyon oda kell figyelni a méhtevékenységre, mivelhogy van egy bazinagy myomám, s így is aggódással tekintenek az esetleges utóvérzés esélyére. Emiatt pl. az EDA teljesen kizárt nálam... :(

Tényleg, az EDA-ra rákérdeztetek? Mennyire számítotok arra, hogy igénybe tudjátok venni?

Kép
andalka
 
 


Nem is gondoltam, szerinetem is egy aranyember. :)

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok csajok! Móni vagyok még új. Sajnos csak most tudtam regisztralni. Jövő hétre várom a kislányom. Hajdu dokinal szülök. Esetleg tud-e valaki róla valamit. Eddig csak jókat hallottam, de nem tudom mennyi a tiszteletdija. Segitsetek. Köszönöm. :oops:
bognicsar monika
 
 


Látom nemcsak engem aggaszt a hálapénz dolog!!!!!
Nem elég a bajunk még ezen is csak a fejünket kell törni. Jó hülyén van ez kitalálva!!!!!

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok!

Én tavaly júliusban hoztam világra a kislányomat ,az azóta bezárt ( :cry: ) Újpesti Szülőotthonban.
Afaneh Mohamed doktornál és egy tündéri szülésznőné-Ők most az Uzsokiban dolgoznak, és nagyon-nagyon jó szakemberek!
Vendég
 


Sziasztok!
Aki Csapónál fog szülni, annak tudok infokkal szolgálni, őt is megkérdeztem, nem válaszolt, mondta, hogy kérdezzem Verát, aki felvilágosított, hogy persze nincs fix tarifája, de a 10x szokták adni, de nem várják el persze senkitől. :oops:
Tőlem még akkor 8000.- kért, de pont ma voltam 6 hetes kontrollon és már 9000.-- nél tartunk.
orsica
 
 


Üdv MIndenkinek !

nos, most voltam terhesgondozáson és rákérdeztem a hálapénzre. Persze nem mondott semmit, amennyit gondolok és kérdezzem meg az asszisztensét, aki a bűvös 10-es szorzót emlegette, de hozzátette azt is, hogy persze ki mennyit tud nem mindenki engedheti meg magának hogy 100e-res nagyságrendekkel dobálózzon. Nálunk is valami ilyen a helyzet...bár megtehetném minden fajta sajnálkozás nélkül, csak azért lássuk be van akinek ennyi egy havi fizetése .... 8) persze szivem szerint adnék annyit, de nincs rá keret... :cry: szóval amennyi jut nálunk tényleg annyi lesz.

Andalka
sajna én az uzsokiba járok nst-re nem az örsre igy ott biztos nem , de a szülőszobai találka esélyes.... :D

Ami a szülésznőket illeti:
hát azt hiszem a múltkor az újonchoz volt szerencsém... már ha azt szerencsének lehet nevezni... de nem is az újoncság riasztott egy kicsit hanem hogy borzasztó "hebrencs" lánynak tűnik nekem....ami mindig valamilyen felületességet jelent a kis fejemben :roll:

Móni
sajna nem, nem tudom ki az...

puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Lányok!

Nem tudom, most kik vannak újak az Uzsokiban, de amikor decemberben szültem, éjjel, a vajúdás kezdetekor az a szülésznő volt velem, akinél az előző szülésemnél is vajúdtam, Szépné, Judit, ő egy isteni szülésznő, nagyon sajnáltam, hogy megint nem vele fogok szülni!!! Aztán hajnali 7-kor beviharzott egy fiatal forgószél, bemutatkozott, Réka vagyok, én leszek a szülésznő a továbbiakban, én ránéztem, hogy úristen, ezt a tempót, ez tuti nem normális, hatalmas mosolyok, iszony pörgés, és a végén annyira profi és jófej volt, hogy le a kalappal, mindezt jókedvűen, tudta, mikor poénkodhat és mikor kell nyugtatgatni, esetleg szigorkodni kicsit... Ki nem néztem volna belőle... Úgyhogy az, hogy valaki fiatal, még nem jelenti azt, hogy nem erre született. Nyugi, az Uzsokiban tényleg nagyon jó szülésznők vannak!!! (Nekem az első szülésemnél háromhoz, a másodiknál kettőhöz volt szerencsém).
A hálapénz meg - szóval nekem az a véleményem, bár ez semmin nem változtat, hogy elmennek a dokik a tizes szorzójukkal a fenébe, az én dokim egy szót nem szólt, hogy mennyit vár a szülésért, az elsőért pénzt nem is kapott, csak egy tömör ezüstből készült szobrot, amit egy barátunk csinált (50000.- az értéke egyébként), a másodiknál egy nagy ajándékkosarat ( dec. 22-én mentünk haza a kórházból, úgyhogy ez egyben kariaji is volt), na abban már volt egy borítékban 40e ft.-, de sosem éreztem rajta, hogy a pénzre menne. Jó, nála a magánrendelés is "csak" 5500.- (ha jól emlékszem) Pedig állítom, profibb, mint nagyon sok orvos az Uzsokiban!!! (Már csak a 30sokéves tapasztalata alapján is... Meg egyebekért is... Jó, nem az az ajnározós, mézes-mázos típus, de nekem pont ez tetszik benne...) Nyugi, ha nem százezreket kapnak, akkor sem köpnek le, ráadásul ugye a hálapénzt a szülés UTÁN kapják, ha meg mégis felhúzná valamelyik doki az orrát, azt érdemes lecserélni (szerintem).

Üdv!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Sziasztok! Én az örsre jarok nst-re. hétfön de- re van időpontom. Ha valaki megy közületek irjatok. A jövőhétre várom a kiscsajt és nagyon izgatott vagyok. Elsö baba , nem tudom mi vár rám. milyenek a növérek a korházban? Puszi

http://babafalva.hu/tickers/fbf.png"alt="babafalva.hu vonalzó"border="0">
bognicsar monika
 
 


Jóét mindenkinek! :D

http://babafalva.hu/tickers/fbf.png"alt="babafalva.hu vonalzó"border="0">
bognicsar monika
 
 


Szia Mónika,
Én hétfőn reggel 8-re megyek NST-re és felülvizsgálatra. Ha a hétfő délelőtti időpont ilyen korai neked is, akkor valószínű összefutunk. :)
A speciális ismertetőjelem: pingvines Samsonite táskát hordok, mert nem lehet elég infantilis ember lánya harminchoz közeledve sem. :)

Kép
andalka
 
 


Orsica köszi az infót a Csapó dokival kapcsolatban, amúgy gondoltam, hogy ő tutira az a tipusú ember aki nem fog előre öszzeget mondani. Legalább e téren sem csalódtam benne. Nem az a tipus, aki csak a pénzre megy, inkább az, aki a minőségi szolgáltatásáért megkéri az árat.

Bogár ugye te is a Csapó dokinál fogsz szülni? Mintha úgy emlékeznék. Mikorra is vagy kiirva pontosan? Csinálj vonalzót!!!!

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok,

Persela,
örülök, hogy megosztottad ezt a tapasztalatod a szülésznőről mert bizony akkor a látszat nagyon csal.... nem mintha elsőre megitéltem volna, de azért némi kétely felmerült...a lényeg, hogy akkor és ott észnél legyen és tudja a dolgát.

Orsica,
majdnem egyszerre irtuk ugyanazt a hálapénzről :lol:

Heni,
bizony, hogy ott és szept 1-re vagyok kiirva, de szerintem ebből aug.20-21 lesz :)
már szóltam a kolléganőimnek, ha addig nem jelentkezem akkor szóljanak rám, idő van ! :)

a vonalzót illetően tettem egy bátortalan kisérletet, de hogy milyen lesz azt nem tudom...ha látod, hogy nem megy akkor majd segits légyszi mit baltázhattam el :) ok ?

na, puszi még majd benézek :)

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Csajok,
a vonalzó nem frissül magától ? most lehet jó nagy hülyeséget kérdeztem, de az lenne a klassz , ha szépen vonná le a napokat és aktualizálódna,....ez nem igy van ? mindig frissiteni kell és azt beszúrni ?

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Bogár!

ha bármelyikőnk babavonalzójára rákattintasz megnyílik az adott oldal (vagy főoldal), ahol vagy ahonnan elindulva meg tudod a babavonalzódat szerkeszteni.
Aztán már csak annak a kódját, amit a email cimedre kapsz be kell másolnod a profilodba az aláírás részbe.

Eddig talán el is jutottál, csak nem a kódot, amit kaptál másoltad be, hanem az internet oldal cimét úgy nézem.
Próbáld meg mégegyszer. :)
Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


magától frissül!!!!!!

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok!
Panni amikor született az akkori 7000et 10el szoroztam és adtam Csapónak, most a 9000et kellene... Nincs kétségem, hogy most is megérdemli (mármint ahhoz képest, hogy ismerőseimtől is ennyit várnak máshol, de fele annyit nem törődnek velük, mint velem Csapó akkor és most is) Igaz Annácska úgy időzítette magát, hogy Csapó volt az ügyeletes, és 4 óra alatt kint is volt...

Kép

Kép
_bogi
 
 


Bogi, akkor most te 90e adsz ha jól értelmezem. Én is szivesen adnék annyit, de nem igen fogja futni, pedig én is nagyon meg vagyok elégedve Vele.
És mi van a szülésznőkkel? Nővérkékkel? Ő róluk sem feledkezhetünk meg!

Heni
KépKép
heni81
 
 


Hálapénz...
Igen az anyagi rész volt az egyik oka, hogy orvost váltottam a 3. hónapban, miután két hónapig folyamtosan azon stresszeltem magamat és férjemet is persze, hogy mibôl fogjuk kifizetni azt a horribilis pénzt a következô 9. hónapban.

Belôlem az elsô mély felháborodást az váltotta ki, amikor rájöttem hogy az orvos, akihez magánrenedlésre jársz, és a 9. hónap alatt ott hagysz miniumum 100e Ft-ot, elvárja (pontosan, számszeruleg), hogy a szülés után -ami néhány óra- hagyj ott kb. még egyszer ennyit. Méghozzá egy vizit 10x-esét, ami min. 70-80e Ft! Én nem tudok napirendre térni e fölött. A hálapénz, az én felfogásom szerint nem csak a szülés levezetéséért jár (ahol jó esetben lényegében semmit nem kell csinálnia), hanem a 9 hónap terhesgondozásáért. Ha ezt összeadod, akkor ott vagy, hogy 200e, szerintetek ez nem túlzás kissé? Mondjuk ha meg is szülné helyettem, talán... de hát azt nem vállalja egyik sem... :wink:

A következô shock az volt, amikor rádöbbentem, hogy a dokim 3 hetente szemrebbenés nélkül visszarendel, sôt volt, hogy 2 hét után, pedig elôtte 13e Ft-ot hagytam nála, mert levett ilyen-olyan kenetet pluszba.
Áá, nem is gondolok rá. Mostmár nem magánrendelésre járok, hanem az Uzsokiba csak 4-6 hetente (érdekes nem...?), egy nagyon kedves orvoshoz, akinek természetesen mindig adok valamennyit -jó szívvel, mert nagyon meg vagyok vele elégedve (és nem mert elvárja) és természetesen a szülésnél is fogok, amennyit jónak látok és tudok persze (mondjuk biztos nem 90e-t, hanem kb. a felét).

Egyébként valahol olvastam, hogy Budapesten 50-100-ig adnak a dokiknak, úgyhogy lányok, fôleg akik magánrendelésre járok sztem 50-nél ti sem adjatok többet, nyilván a kevesebbet sem fogja visszatolni a kezedbe...
Perselának igaza van, ha ezek után meg nem úgy bánik veled, akkor jobb koccolni tôle mielôbb, annyi nôdoki van, csak a városban, hogy Dunát lehet velük rekeszteni...

Kép
Kép
tusimi
 
 


Jó hosszú lettem az elôbb, bocsi... de érzékeny nekem a téma..
És a szülésznôt ki is felejtettem. Ha valakinek, neki aztán tényleg jár valamennyi, hiszen ô van veled órákig, ô segít csak igazán. Nekik úgy tudom 10-30e az átlag, ki mennyit tud.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Jól beindultatok lányok! Alig győzöm olvasni. Inkább csak futólag... Manócska mellett nem egyszerű! :wink:

Tusimi! Én megbeszéltem a fiammal, hogy a doki ügyeleti idején érkezzen, és az utolsó pillanatig úgy is volt, hogy megvárjuk, de a végén császár lett, telefonáltak neki a kórházból, hogy zöld a magzatvíz, és abszolút nem tágulok reggel, illetve éjjel óta. Úgyhogy villámgyorsan jött, és hát amit lehetett, azt megbeszéltük gyorsan. Elmondott mindent, miért történnek a dolgok. Szóval szerintem korrekt volt, mint ahogy elvártam. :D Egyébként szerintem hagyott volna a saját ritmusomban. Legalábbis a reggeli vizsgálatnál ez volt a benyomásom.

Csíkok! Nekem szép tigrismintám van. :? Hiába kencéztem. Szóval lehet, hogy rossz krémet használtam, de úgy gondolom, genetika is. Anyumnak is van. Majd elhalványul.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Hahó !

Heni,
áááá, sajnos nem engedhetem meg magamnak meg némileg túlzásnak is érzem, szóval a felét gondoltam az összegnek. Nekem nem adtak annak idején egy csokit sem mert elvégeztem a munkám...ebből a szempontból én sem tartom helyesnek....ez az egész rendszer úgy sz-r ahogy van
Nem tudom már ki volt előbb aki kért vagy aki adott ami ehhez a folyamathoz vezetett, de nonszensz
Én is azt gondolom, hogy ki ki belátása és FŐLEG lehetőségei szerint , lelkiismerete szerint adjon. Az egyik ismerősöm 4 éve szült a Csapónál, akkor még az volt a módi, hogy az utolsó x db vizsgálat árát levonta a doki igy 30e Ft volt a szülés...ma már úgy látszik más szelek fújnak.... :(

ami a vonalzót illeti, nem látom másnál sem hogy frissülne mert az összes hozzászólás alatt ugyanaz a hét. nap. szerepel...vagy akkor a frissülésnél az összes aláírást felülírja ? :shock:

Tusimi,
tökre igaz mind :( amit irtál,
sajnálni én sem sajnálom csak sokallom :lol:

Dolli,
én még egy pár nappal ezelőtt büszkén és nagymellénnyel mondtam húúú a Milupa igy a Milupa úgy és nuku csik ... :)
majd ma jöttek anyámék látogatóba és pocaknézőbe majd kiderült hogy én meg zebra lettem :lol:
no persze, anyámnak is van, már gondoltam adok egy 20-ast a Szent Antalnak, mert na én aztán nem lettem csíkos,.....
hát de ! :lol: szóval éljenek a gének :) krém ide vagy oda

Tényleg, van köztetek olyan aki már levetette vagy tervezi a köldökzsinórvér levételét ? Ha igen , akkor melyiknél és mi a tapasztalat ?
köszi előre is

Jó éjt mindenkinek,
puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Nem tudom, hogy van ez a vonalzóval, de nekem frissiti úgy tűnik.

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok!

Köldökvér: mi levetetjük, s gyakorlatilag az összes rendelkezésre álló bank (ez 4 Magyarországon) ajánlatát és tárolási/feldolgozási módszerét összehasonlítva a Sejtbank mellett döntöttünk.
Az okok:
1) csak ők kínálnak olyan részletfizetési konstrukciót, amely 0 kezdő részlet befizetése mellett 2 év időtartamra 15eFt/hó díjért vállalnak mindent. Ez az egyösszegű befizetéssel összehasonlítva csak +15eFt többletet jelent, tehát közgazdaságilag sem éri meg egyösszegben befizetni náluk. :)
Továbbá az esetleges eltárolhatatlanság esetén gyakorlatilag csak kb. 60e Ft-ot kell fizessél, szemben a többivel, ahol erre semmilyen kitételt nem találtam.
2) Fizetned csak akkor kell elkezdened, amikor visszaigazolják a minta eltárolását. Tehát szülést követő kb. 1 hónap.
3) Az online szerződéskötés problémamentesen zajlik, egyszerű folyamat. Szerződsz, fél napon belül telefonon egyeztetnek veled időpontot, amikor kihozzák a szettet, s ennyi.
4) Belgiumban és Hollandiában tárolják a mintákat, egyenlő mértékben elosztva. 24 órán belül hozzájutsz a mintához szükség esetén, térítés nélkül. (Nekünk, szégyen vagy sem, de nem volt bizalmunk a magyarországi mintatárolásban, valahogy bizonytalanabbnak tartjuk, hogy 20 év múlva is áll még az intézmény, ahol eltárolják--- > ezért esett ki az egyik intézmény.)
5) A Genetikai Tanácsadó központjában van gyakorlatilag a Sejtbank, ugyanazok a munkatársak... tehát valamilyen mértékben, de dr. Czeizel Endre adta a nevét a rendszerhez.
6) S még egy, ami csak utólag derült ki, de a hozzáállásukat nagyszerűen példázza. Anyai vérből csináltattam meg a szükséges szűrővizsgálatokat. Ez 4 db, 3000 Ft/db áron végzik, tehát úgy készültem, hogy 12e Ft-ot fizetek. De mivel a 4 vizsgálatból alap terhesgondozás keretén belül 2 eredménye már adott, így nem vették le azt, csak ami hiányzott. Ez számomra pozitív hozzáállás (s nem elsősorban anyagi oldalról közelítve meg).

Természetesen, ezek a Mi szempontjaink voltak, de elég sok időt töltöttem azzal, hogy utánajártam a lehetőségeknek.

Az pedig, hogy NE vetessük le, SZÓBA SEM JÖHETETT. Szívből remélem, hogy soha nem kell használnunk a letárolt mintát, de ha mégis szükségünk lenne rá, s mi nem vetettük volna le... azt hiszem, azt soha az életben nem bocsájtanám meg magamnak.

Andrea

Kép
andalka
 
 


Sziasztok!

Látom Krisz volt olyan aranyos és tudósított rólunk :)

Csak pár sort írok, mert Barnit mindjárt megmozgatom, olyan jót alszik itthon, nekem pedig szétdurrannak a cicijeim

Minden rendben velünk, annyira boldogságos vagyok Barnabás hihetetlenül jó, nyugodt baba (még), imádom.

Máté is bejött tegnap Anyuékkal a kórházba, nagyon tetszett neki az Öcsi, nem is gondoltam volna El sem mozdult mellőle, simogatta, puszilgatta, segített etetni, pelenkázni, még a saját autóiból is hozott neki

Holnapig még Anyuéknál van, addig a férjem elintézi az elintézendőket, aztán végre teljes lesz a család :lol:


Ja és baromi jó emlék marad ez a császár és a kórházi lét is, nagyon jó fej szobatársaim voltak, a dokival maximálisan meg vagyok elégedve, jöhet a 3. baba.

Hálapénz: így van, ahogy írjátok, akinek fogadott orvosa van, annak általában a vizitdíj 10xesét szokás adni... és azt tapasztaltam, hogy aki pld. sztk-ban dolgozik, az sem adja 60 e ft alá.

Ez tényleg baromi sok, nekünk is össze kellett húzni a nadrágszíjat, de én tényleg maximálisan meg voltam elégedve a dokimmal, minden nap bejött megnézni minket, szó nélkül soha nem ment el mellettem a folyosón, stb. Nekem megérte ez a törődés.

A vizitdíj pedig vmennyire független a hálapénztől, hiszen azt azért fizeted, hogy a 9 hónap alatt törődjön veled, míg a hálapénzzel a szülést hálálod meg...

Itt egy kép a 3. szerelemről, megyek pihizek amíg tudok :)

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!
Nem akarom a hálapénz dolgot a kelleténél tovább rágni , és még nem tudom, hogy hanyassal fog kezdődni az összeg amit Csapó kap. Amikor Panni született, amikor a zárójelentést adta ide, én akkor adtam oda a borítékot. Előtte viszont, amikor még nem tudta, hogy kap-e és mennyit, rábíztam a magam és a lányom életét (a férjem szerint szükség is volt a szakértelmére, én ezt nem érzékeltem, de tény hogy a 4 kilós, 59 centis lányomnak gyors volt a 4 óra, vagy én nem tágultam elég gyorsan és meg is akadt, vacuummal kellett kisegíteni) és amíg a kórházban voltunk napomta többször benézett hozzám. Most is maximálisan bízom Benne. Nem rajta és nem rajtam fog mólni, ha kevesebbet kap, dehát a GYEDem összehasonlíthatatlan a fizummal... Szóval a hálapénz elvével nagyon nem értek egyet, de létezik, és mint jó bírka én is beállok a sorba és akinek szívből hálás vagyok, annak pénzben kimutatom.

Kép

Kép
_bogi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: