Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt mindenkinek!

Crissy! Én azt a tippet kaptam, hogy a kiskádat az Ikeában érdemes megvenni. Kívül-belül csúszásgátlós, és nagyon olcsó. Nekem nagyon ajánlották! Én is azt fogom venni majd.

Mikortól kezdtetek el vásárolni a picinek? Én még mindig úgy vagyok, hogy bőven ráérek még, hiszen alig 12 hetes...

A köldökcsonk védelmére úgy hallottam, hogy lehet kapni speckó tapaszt rá.

De hogy mi mindent kell venni, szerintem a védőnőt is megkérdezheted. Legalábbis az enyém nagyon kedves, és már mondta, hogy majd beszélni fogunk erről is, mert a netes, meg szóróanyagos listákon sok felesleges dolog van, ugyanakkor nagyon sokminden kimaradt, ami meg szükséges.
édi16
 
 


ez igen, jól felpörgött a topik!!! :)

üdvözlet minden új kismaminak!!!

Amit nagyon szeretnék mindenkinek ajánlani, főleg első szülő kismamáknak, de aki régen szült annak is ( nmekem a bibliámmá vált ) az A bába válaszol című könyv.
Egy szülésznő írta, s az első héttől végigkíséri a várandósság idejét, minden trimeszterhez, s az ott jellemzően előforduló problémákhoz homeopátia aromaterápia fitoterápiás tanácsokkal, sok-sok konkrét a paraxisából vett esettel.
De a legjobb, legrészletesebb a szülés előtti időszaktól, az utolsó 6 héttől. Magát a vajúdást is nagyon részletesen leírja, az esetleges eltéréseket is.
A gyermekágyat pedig olyan részletességgel, hogy az elején óráról órára, aztán napról napra, mikor milyen típusú, mennyiségű folyás várható, mikor mekkora kb a méh......
azt is leírja ha ilyen olyan kisebb eltérés van s hogy az milyen s hogy az nem kóros....valami elképesztően részletes!

Én elég könyvfaló vagyok, de a többi meg sem közelítette információ terén.

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok

Bocsi hogy nem voltam eddig, nem nagyon volt időm jönni, meg a netet is csinálták, és fáradt is voltam.
Vasárnap elmentünk 4 d uh-ra a Kenguruba, de soha többet nem fogok oda menni. Már nagyon akartam látni, hogy milyen lehet meg mekkora, ezért láttam a honlapjukon hogy gyorsan adnak időpontot és hétvégén is ami nálunk külön jó, mert akkor páromnak sem kell később bemennie a munkahelyre vagy hamarabb eljönnie. Szóval elmentünk ide. 40 perc volt a vizsgálat. Ami gyakorlatilag csak 2D volt, amin nagyon jól látszódott a baba, szembe volt végig velünk, de amikor átkapcsolt 4 d-re akkor az égvilágon semmi nem látszódott csak egy homályos paca. Amire ráfogta a nő hogy a gyerek befordul a méhlepény felé. Na de akkor a 2 d-n miért lehetett látni rendesen szemből az arcát. A 4 d-n még a lábait kezeit semmit sem tudott megmutatni mert minden tök homály volt. Egy db képet ne tudott adni, mert nem volt mit. És persze fizetni is kellett. Én marha meg ki is fizettem. Úgy hogy felhívtam a Praxist eddig mindig odamentünk és adtak időpontot holnap reggel 7:40-re. Ott tudom hogy rendesen megcsinálják, lelkiismeretesen, és értenek hozzá.
Annyit tudtunk meg ha egyáltalán jól mérte hogy kb 900 g körül van és 1 héttel nagyobb a koránál. De majd kíváncsi leszek hogy a Praxisban holnap mit mérnek.

Viccvucc örülök hogy ilyen szépen fejlődik Hanna Nekem is szerettek a friss levegőn aludni.


Tengdi nővérem 18 éve szült ott. Hát igen akkor még nem volt népszerű kórház, de mivel neki már akkor a Kardos volt a dokija így maradt ott, mert ugye a doki volt a lényeg.
Amikor én 10 éve szültem a lányomat, akkor már szerencsére velem volt és nem 3 óránként hozták ki, de akkor még nem lehetett látogatókat fogadni. Én abba is belebetegedtem.

Sissy, Crissy,édi üdv közöttünk.

Édy én is Kardos Gáborhoz járok. Immáron 12 éve. Most a negyedik gyerkőc születik. Ebből 2-őt szültem nála, az elsőt sajna ügyeletesnél, mert a Kardost hazaküldték influenzával.

Crissy én vettem ruhákat, cumisüveget, cumit is hátha fog kelleni. Vékony takarót. Zoknit. Mást nem nagyon vettem. Kiságy babakocsi, és a hordozó. Én fürdőkádat vettem állvánnyal, lesz külön pelenkázója is a szobában. Nem kombi ágyunk van. És az ápolási szerekhez majd a gyerek doki fog adni recepteket, amit érdemes majd szülés előtt felíratni vele a te taj számodra, ami elé azt hiszem majd ír egy 0-át, és akkor még szülés előtt kitudod váltani. Orrszívót (ebből én elektromosat veszek, nekem az volt a többinél is a pesztonka és bevált)

Petra üdv közöttünk

Én elég hamar elkezdtem vásárolgatni nem szeretem az utolsó pillanatra hagyni. Már a nagyobb dolgok megvannak. Már csak mellszívó, orrszívó, bébiörző hiányzik. Meg a bútorok, de azt is megfogjuk rendelni már, hogy időben megérkezzen. A brendonban néztük ki. Tisztálkodó ápolási szerek kellenek még, de az még ráér. Nekem kell még hálóing, meg vékony köntös, mert csak vastagok vannak itthon.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 

 
 

Én a kórházba viszek hálóinget, papucsot, köntöst, tenna betétet. Poharat, kistányért, evőeszközt. Törölközőt, zsepit, fájdalomcsillapítót. mellszívót, melltartóbetétet. Gyereknek pelenkát, popsitörlőt. azt nem tudom hogy most ruhát kell e neki vinni vagy az ottanit adják rájuk.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Én dm-es babylove pelust használok, rózsaszínt, kartondobozban veszem, nagy kiszerelésben olcsóbb. Bár azt hiszem a kis mérteke még nincsenek csak nylonban.

Jónak találom a Liberot és a Huggiest. A Pampers nedvszívó képessége elég kicsi, és több fiús anyukának nem jött be, viszont ismerek olyan lányos anyukát, aki csak ezt szerette.

Positörlőt csak ritkán használtam használok, bármilyen tortúrás volt inkább mindig vízzel mostam/mosom le a popsiját.
De persze van itthon mindig ha megyünk valahova vagy csak picit kell megtisztítani. A nivea ami nagyon puha és most a dm-es zöld aloe verás van. Sajnos elég sokféle kemény, vagy nem is tudom mi a jó szó, de nem emlékszem már melyikek, talán egyik a rossmannos.

Popsikrémet sem használok, csak ha kipirosodik, ami azóta fordul elő nagyon ritkán, hogy mindent eszik. Akkor a hagyományos gyógyszertárit.
Én úgy gondolom felesleges bekenni a pici posiját minden pelenkázásnál, ha nem piros, mert nem tud úgy szellőzni. a mai pelusokban nem tocsog a pisiben.

Igazán ezek olyasmik szerintem, mint az arckrém, elég egyénre szabottak, muszáj kikísérletzeni melyik picinek mi válik be.

Kép
Kép
tengdi
 
 


kiságy vásárlásnál legyteke ügyesebbek, mint mi. Nem figyeltünk rá, hogy a kiságy rácsát le lehessen húzni vagy ki lehessen venni, mikor Máté már egyedül ki tudna jönni.

kiskádból nekünk hagyományos volt, az aljára textil pelust tettem, tökéletesen megfelelt...

babakocsi..nyári babáknak szúnyogháló a bogarak rovarok ellen...esővédő rá...autósülés...pelenkázó, ha a kiságy nem olyan, aminek része...

aminek semmi hasznát nem vettük az a bébiolló, nekünk ezzel nem ment jól levágni a csöpp kis körmét, vastag volt ahhoz, hogy befogja...így hagyományos bőrvágó ollót vettünk, a legvékonyabbat...
és a kézi orrporszívóval sem mentünk semmire, abból mindenképpen kell egy elektromos, csak azzal lehet jól kitisztítani a kis orrukat...
mózeskosárnak akkor vettük hasznát, mikor a kórházból hazajöttünk többször nem...

mellszívóból a pumpás túl durva volt, az már sztem őskövület...mármint amelyiknek gumigömb van a végén...az aventes és az olyan felépítésűek nagyon jók...azokhoz van is cumisüveg ha jól tudom. Abból nem árt ha van othhon egy, mert ki tudja..ne kelljesn akkor kapkodni...de én pl 6 hóig csak szoptattam...az anyatej eleje híg és szomjoltó, nem igazán kell inni pluszban nekik...

ennyi jut eszembe hirtelen...

Kép
Kép
tengdi
 
 


én benne vagyok Marcsi a nyár végi őszi találkozóban, de lehet épp akkor szülök.... :)

Kép
Kép
tengdi
 
 


Fürdőkádból én is az ikeásat akartam,mert árban és formában is tök jól nézettki,de végül is a börzén sikerült rózsaszínt venni és nagyobbat jó áron.szivacsot vettem bele,ami babára van formázva.

Cumisüvegsterilizálót én kaptam ajándékba,de ajánlom, a mikrosat,mert csak teszel bele vízet és 8-10 perc alatt elfertőtlenít mindent,nem kell főzögetni és tablettázni.teszveszen,vaterán is sokat árulnak.jó az aventes,én tefalt kaptam.

Textilpelust vettem jó párat és abból 2-3 at négybe vágtam és felvarrtam a széleit ,így kisebb büfipelusaim lettek,szerintem praktukusabb.

hasszorítót a szülés utánra(bippa kft-nél vettem)nézzétek meg a honlapot vannak jó dolgok.

libero pelenkázó alátét,6 db van egy csomagban,utazáshoz jó,mert azon tudod pelenkázni,nem drága.

kiságyba vékony,vastag takaró,kocsitakaró.
hálózsákból szintén vékony vastag.újszülöttnek kiszoknit szoktak a kezére húzni,hogy nem karmolja meg magát,én szereztem mini kesztyűt tényleg egy kis falat.

mellszívót én aventeset kapok,azt mondják nagyon jó,de tényleg meg kell várni,hogy szükség lesz e rá egyáltalán.

fürdetőt,krémeket nem vettem,mert a dokinő felírt,majd utána meglátjuk mit bír a kis bőre.

én vettem párásítót,mert panelba lakunk és elég száraz a levegő.

hát most ennyi így hirtelen majd töröm még a fejem,mit szereztem még be és nem lett még említve.

voltam nst-n kiscsaj nem akart megmaradni egy helyen kergettük a fejjel,hogy normális értéket tudjunk mérni,erre elkezdett csuklani,szóval vagy 35 percet ott voltam.

szép napot kismamik,anyukák!

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Andy hol laksz, esetleg nem Óhegyen?

Dia

Kép
Kép
tengdi
 
 


Tengdi:
de ott lakom,lavotta utca.ismerhetlek?

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a sok hasznos választ, nagyon jól jött :D

Édi16, mi már most csütörtökön megyünk bevásárolni. Nem nagyon akarom tovább húzni, hátha már nem lesz elég erőm később. Meg aztán első baba és már alig bírom kivárni, hogy berendezve lássam a babaszobát :D
Biztos nagyon jó az ikeás kád én is láttam nagyon sok szép és jó dolgot sok helyen. Voltunk Brendonban, Kenguruban, Kikában egy csomó helyen, de itt pestimrén ahol lakunk van egy jó kis babadiszkont (www.babaholmiolcson.hu) ugyanazt árulják csak sokkal olcsóbban. Mondjuk aki a bennt lakik a városban annak lehet, hogy messze van, már majdnem Gyál. :?


Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Köszi a tippet. Én Lőrinci vagyok, 5 perc tőlem Imre...! :-) Meg fogom nézni a boltot én is!
Persze, neked már nincs sok idő hátra, én is úgy gondoltam, hogy kb. félidő, félidő után kezdek vásárolgatni.

Csak kapkodom a fejem, annyi minden jót írtatok eddig! Mint kezdő anyuka mindent írogatok fel, nehogy kimaradjon valami. Persze mindenkinek más-más tapasztalata van, mindenkinek más a legjobb termék.
Ez majd rám vár, hogy én is kitapasztaljam, mi a legjobb Kisangyalnak. :-)

gabi1! Gondolom jó tapasztalataid vannak Kardos Dr-ral ha még mindig hozzá jársz! :-) A szülésnél milyen?
édi16
 
 


édi nekem csak jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. Szülésnél is nagyon rendes volt . Csak jókat tudok róla mondani.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


SZiasztok!

Nagyon sok hozzászólás történt. Sok sok praktikus ötlettel láttátok el egymást így kiegészíteni nem tudom mert csak ismételnélek titeket!

Annyi hogy a kórházba ne kell a babának ruhácskát vinni mert adnak a fürdetés után mindig tisztát a csecsemősök, de ha ragaszkodtok a sajáthoz az is megoldható! Ami viszont kell nekik, mert a folyosók huzatosak és hidegek, tehát a fejecskéjükre kis sapit és a kezükre kesztyűt!!! Csak azt kell majd bevinni amiben haza szeretnétek vinni!
Amit ajánlanék (én az utolsó nap utolsó órájában olvastam) hogy ha szülőszoba látogatáson vagytok (vagy már bevonultatok szülni a kórházba) ne legyetek restek elolvasni az újszülött szoba bejárata előtti szekrényre aggatott infókat!!! Abba sok hasznos infó van beleírva!

Amit én vittem még magam részére: intim törlőkendő, kamillás nedves wc törlőkendő(gátsebnek nem jó ha kiszárad), papír wc ülőke!(gátsebbel, de egyáltalán a szülés után kifáradva nem fogsz tudni guggoli a wc felett), domestos törlőkendő (hogy fertőtlenítsd a wc ülőkét és egyéb tárgyat amit használsz, még az éjjeli szekrény tetejét is, biztos ami biztos)(bár én a kendők híve vagyok, ami biztos látszik, de mégsem állít oda az ember egy flakon tisztítószerrel.....a higiénikus környezetben meg csak akkor hiszek ha én teszem azzá!

Egyébként azt én sem ajánlom senkinek hogy az utolsó hetekre hagyjon mindent mert akkor a plusz teherrel nem érdemes pluszba virgonckodni!!!! :lol:

Csak a végére néhány kép Hannusi babáról. Imádni való "csöppség".

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Most búcsúzom

Éva
viccvucc
 
 


Hello!
Köszönöm az üdvözléseket! :D
Nagyon hasznos infókat olvasok a mostani hozzászólásokban! Nekem sok minden már megvan a 2 éves kislányom révén, inkább rucik lesznek azok, amiket vennünk kell, mert nagyon sok a kislányos ruha (rózsaszín, fodros), amit egy kisfiúra ugye nem lehet ráadni...
Az IKEA-s kiskád nekünk bevált, csak ajánlani tudom...

Most rohannom kell, de este még megpróbálok jönni!
Gátvédelem-profi szülésznő??? :o Nekem az első babánál sikerült megúsznom a gátmetszést, bár nem a Bajcsyban szültem, remélem itt sem lesz rá szükség...
t.petra
 
 


Sziasztok!

Húúúú! Ez igen! Jól felpörgött a topik! :D
Sok hasznos dolgot leírtatok, így most nem tudok mit hozzáfűzni!

Ma sikerült megvennünk a légzésfigyelő/bébiőrt, így néhány apróságot kivéve (hajkefe, kisolló, digitális lázmérő) már minden megvan! :)
Legnagyobb bánatomra viszont még mindíg nem kezdtük el a felújítást! :evil: Kezdek aggódni! :roll:
Párom szerint, ha minden jól megy április 20.-ra, vagy a legalább is azon a héten minden kész lesz! :roll:
A próféta szóljon belőle!
Aztán végre jöhetek én! Babaszoba berendezése, kisruhák mosása, vasalása! Május 20-ra vagyok kiírva, tehát optimális esetben valóban készen leszünk! :)
Örülök, hogy többen is jeleztétek tetszik a baba-mama találkozó ötlete! Majd még visszatérünk rá!
Évi!
Hannus nagyon szép kiscsaj! Gratulálok!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Lányok!
Akinek már van fogadott szülésznője! Hogy is kell ezt csinálni? Menjek oda ahhoz aki nekem szimpatikus és kérdezzem meg, hogy tudna e segíteni nekem a szülésnél? :oops:

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Marcsi!

Nekem van fogadott szülésznőm, Tóth Ferencné,Móni. A szüléselőkészítő tanfolyamon tartott egyszer előadást, nekem ott lett szimpatikus és mielőtt felment volna a szülőszobákat megmutatni egyszerűen odamentem hozzá és rákérdeztem, hogy felfogadhatnám-e. Semmi zavarbaejtő nem volt benne, hozzá vannak ehhez már szokva. Rögtön megadta a mobilszámát és azóta ha bármilyen vizsgálatra, vérvételre kell mennem csak hívom a mobilon és megyek. Biztos mindegyik ilyen kedves és ugyanígy meg tudod kérni, hogy segítsenek. Hajrá!! :D


Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Marcsi nekem is van fogadott szülésznőm. Nekem a második szülésnél volt ő ügyeletben. A harmadik terhességemnél a 30. héten odamentem hozzá és egyszerűen megkérdeztem tőle hogy elvállalna e. Ő is megadta a mobilját, utána már csak hozzájártam. Most pedig már teljesen természetes volt hogy őt választom. Egyébként is tartottuk a kapcsolatot. Úgy hogy ennél a terhességnél már az elejétől csak hozzájárok minden vérvételre, terhelésescukorra. Most amikor voltam nála a terheléses kontrollon már szívhangot is nézett. Aztán később már majd vizeletet is fog nézni, vérnyomást, meg majd az nst-t.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


ja a neve lemaradt. az én szülésznőm Sipos Erzsi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Most, hogy szóba kerültek a szülésznők... Szerintetek érdemes, ajánlott fogadni?
Első babás vagyok, nagyon ismeretlen területen vagyok most... :-)
édi16
 
 


első babánál mindenképpen érdemes, normál szülésnél többet van ott veled, mint az orovs. ( persze ezt orvosa is válogatja...de ez az alaptendencia)

Andy! Ismerni nem hiszem, hogy ismerjük, mi egy éve lakunk itt, a Harmat 150-ben. A Lavotta felől a 3. tömb. De a Lavotta 15-ben volt az első lakás, amit anno kinéztünk, csak hagyatéki ügy miatt anyira elhúzódott, hogy ejtettük. Na majd ha már sétáltok a picivel, összehozunk egy közös sétát! Ha neked is jó! :)

Lakik még valaki az óhegyi panelekben? Vagy akár kertesben? ( de irigylem aki abban lakik, nagyon hiányzik a kert!!! )

Tegnapelőtt dél körül szerintem Borist láttam a Sparban a Family Centerben...nagyon el van tűnve...A férjével volt, a pici nem volt ott..és háborgott az árakon a zöldséges pultnál...Te voltál Boris? :D Hol vagy?

Dia

Kép
Kép
tengdi
 
 


Édi16!

Szerintem nagyon jó dolog, hogy fogadott szülésznőm van. Én rettegek a kórházaktól (még egy tűszúrástól is :oops: ) úgyhogy nekem nagyon jó, hogy mindig egy ismerős, kedves ember fogad és foglalkozik velem. Főleg, hogy a szülésig tök jól megismerjük egymást, nekem ez sokat fog számítani. :)


Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak és a még újabbaknak! Gratula a pocaklakóknak!
Jó, hogy ennyien vagyunk, sokat tanulunk majd egymástól!
Marcsi! jó ötlet a találkozás, de nyár végén nekem már necces lesz... de ha a Babó úgy gondolja, akkor sütiket is vinnék, mostanában konyhatündérkedek... :)

Évi! Hannus nagyon szép! Az utolsó képen igazán csajos! :) A halacskás cumi nagyon király, (Apósom nagy horgász)

Kiságyhoz: Mi elmentünk Diósdra a Helimex kft-hez. (ez most a reklám helye) Nem boltjuk van, de fogadnak érdeklődöket. Ott van egy dumás pasas, és annyi mindent elmondott, hogy csak lestünk, sztem voltunk ott vagy 1 órát... Többek közt az a fontos, hogy ha már nagy, legyen két kivehető rács, így ki tud bújni. Legyen körbe belülről asszem ágyvédőnek hívják... így a keze nem szorul bele a rácsok közé, amikor még kicsi. A függöny, vagyis baldahin - csak magyarosan, mert nem tudom, hogy kell leírni, azért kell, hogy a zárt világa meglegyen. Ha egyedül van, érezze magát biztonságban. a képek rajta legyenek színesek, de na harsányak, és befelé kell fordítani, hogy ő lássa. a matrac fölé kell vmi műanyag lepedő, és arra még egy lepedő. Nekem ez mind újdonság volt :oops: mi az ágyat is nála vesszük majd meg, mert csak 44e, és kombi, vagyis később is jó lesz, ha nem jön következő :)

A listákat én is köszönöm, mert ugyan van egy kelengyelista, amit a várandós csomaggal kaptam, de nagyképűen kihúztam párat, de most újragondolom :roll:
Ami nekem a szívem csücske lett a reklámújságokból, az a digitális lázmérővel ellátott cumi :oops: és fürdetőkacsa :oops:
Lehet baromság, és biztos egy vagyon, de annyira praktikusnak tűnik... A párom az aventes sterilizáló géptől ment a falnak, mikor az is felkerült általam a listánka... kérdezte, hogy egy fazék forró víz miért ne lenne jó?
De majd a pénzügyi helyzetünk eldönti, hogy a feltétlen szükségesek mellett mit vehetek még meg :)

Niki

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok! :)

Én a 35. héten vagyok! :) Május 1.-je vagyok kiírva! :D

Marcsi!
Végül is én "megfogadtam" a Zsuzsát szülésznőmnek, és igen, én is úgy, hogy odamentem hozzá, és megkérdeztem! Az orvosom Sulyok doktor! Ő is nagyon szimpatikus! És érzem, hogy ez volt a lehető legjobb döntés, most már sokkal nagyobb biztonságban érzem magam! :wink:

Most mennem kell, majd még jövök! "Reszkessetek" ! :D

Szép napot Nektek!
Sissy
szilviamarosi
 
 


Sziasztok!

Édi16
Nekem nem volt fogadott szülésznőm, de nagyon szuper volt a szülés alatt, végig mellettem állt és hiába járt le a munkaideje velünk maradt a szülés végéig (Hannus baba 18óra58 perckor született meg pénteken)az orvosnak is segített a gátvarrásnál, tehát nem nagyon rohant el, pedig a szülés utáni oldottabb légkörben (vége a fájdalmaknak a feszültségnek...)kiderült hogy aznap estére programja volt. Nekem a dokival is nagy szerencsém van (fogadott) mert ahányszor vizsgálatra kellett mennem vagy bármi volt akkor ő kísért az uh-ra, vagy nst-re így azt a feladatot látta el(!) amit a többiek a szülésznőjükről írnak! Jó vért nem vett tőlem:-).
Summa summarum az ottani védőnők mind nagyon jók szerintem így ha nem fogad az ember senkit fel is jól jár!

Nikilány
Mi sem terveztünk mikrós sterilizálót venni de végül az utsó héten rászántuk magunkat és a pénztárcánkat! Azóta is hálás vagyok az eszemnek, mert sokkal kényelmesebb, és sok időt és kényelmetlenséget spóroltam meg vele. Azt az időt perig a babára tudom fordítani! Ráadásul a használt eszközök (etetőcumi, cumisüveg stb...) nem lesz vízköves egy idő után! Annyira nem nagy összeg hogy ne érje meg! Persze ti döntötök... :)

És köszönöm mindenkinek a kedves dicséreteket amivel Hannust illettétek!

Tényleg hálás és gyönyörű baba!!!!

Sziasztok

Mindenkinek szép napot!

Éva

Kép
viccvucc
 
 


Köszönöm a hozzászólásokat a szülésznőkről mindenkinek! :-) Azért vacilálok rajta nagyon, mert egy barátnőm nemrég szült, volt fogadott szülésznője, akiről egészen a szülésig nagyon jó véleményen volt. Utána meg... Hát minősíthetetlen volt minden. Rá sem nézett, nem foglalkozott velük, sem ő, sem más...
De gondolom ez is olyan, mint minden, van ilyen is, olyan is...

Megpróbálok majd a megérzésimre hallgatni. :-)
édi16
 
 


Sziasztok!

Hát, ahogy itt végig olvastam jó pár Bajcsy-s hozzászólást, nem vagyok meggyőzve, hogy maximálisan megtesznek mindent a gátvédelem érdekében, mert egy-két anyuka említi, hogy sikerült nála többedik szülésnél, de a hsz-ok nagy többsége említi, hogy végeztek nála gátmetszést :cry:
Tudom, hogy van olyan eset,amikor indokolt, de azt nem hinném, hogy ilyen arányban!
A barátnőm 4750 g-os kisfiút szült elsőre sikeres gátvédelemmel...
Csak nekem a Szent Imre olyan messze van, meg nem szimpi az, hogy csak üvegen keresztül nézegethetik a babód...
t.petra
 
 


Sziasztok

Édi nekem elsőnél nem volt fogadott szülésznőm. Magdika volt ügyeletben. Ő is nagyon rendes. De ő inkább olyan hangosabb típus. A másodiknál a Sipos Erzsi volt ügyeletben, és nekem nagyon tetszett a határozottsága, a nyugalma, a csendessége, alapban én is ilyen vagyok. Aztán mikor a harmadikkal terhes lettem akkor gondoltam hogy ha még ott van a kórházban akkor mindenképpen megfogadom őt. Így ő lett a szülésznőm. Most meg már nem is volt kérdés. Szerintem mindenképpen érdemes szülésznőt fogadni. Márcsak azért is mert így akkor az összes vérvételt ő megtudja csinálni, egyrészt megismeritek egymást, másrészt meg, nem kell órákat sorban állni, hanem megmondja mikor menjél és már csinálja is. Nekem a terheléses cukrot is ő csinálta. Nekem a szülés után is nagyon rendes volt. És azt hiszem hogy ezt a Bajcsyban lévő szülésznők nagy részéről (akiket ismerek) ez elmondható. Mert szülés után is foglalkozott a kismamákkal. Hozzám s többször bejött. A szülésnél nekem a doki végig ott volt, a harmadiknál még a doki is masszírozta a derekamat, felváltva a szülésznővel, meg a párommal. És ott ült velünk. Beszélgettünk, sokkal oldottabb volta hangulat, még a fájások között is.
Szerintem az hogy a gátvédelemért megtesznek e mindent ez nem csak a szülésznő hozzáállásán múlik hanem az orvosén is. A másik pedig ha ő nem is említi attól még a kismama nyugodtan mondhatja márpedig én gátvédelemmel szeretnék szülni, és akkor a szülésznő nyilván úgy áll hozzá. De azért ha nincs választott szülésznő, nem biztos hogy kivitelezhető, hogy állandóan kenegesse a gát környékét mivel lehet hogy éppen más szülés is van. Ennyiből jobb a választott mert akkor ő csak veled foglalkozik.
Egy biztos hogy nálam inkább nagyobb szerepet játszik az hogy a doki megbízható rendes lelkiismeretes legyen, mint az hogy van e gátmetszés vagy nem. Nekem volt ilyen meg olyan szülésem is. Nem mondom, a gátvédelmes szülésnél sokkal könnyebben mozogtam utána, de azért nem ettől teszek függővé egy kórház választást. De ez csak az én véleményem.

A Szent Imréről nekem megvan a véleményem. Ott szült novemberben az unokatestvérem. ÉS neki fogalma nem volt hogy magzatvíz meconiumos volt. A zárójelentésről tudtuk meg, mert oda azért le volt írva, csak éppen az anyukának nem szóltak róla. Hogy aztán a gyereket vizsgálták e emiatt vagy nem ezek után kitudja. Pedig azért a meconiumos magzatvíz nem egyszerű, mert simán tud tüdőgyulladást okozni az újszülöttnél.

Nálunk minden ok. Tegnap voltam a praxisban 4 d uh-on. Minden rendben van. 920 g a kiscsajszi. Kicsit nagyobb a koránál.
Kép Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Jó Reggelt!
Gabi! nagyon jók a képek! és mennyire látszik! látom ezt már a praxis-ban kaptad... nekem még mindig nincs képem a Babóról :(
Az első gyönyörű, hogy ennyire látszik az arca!
Az utolsón a lába van? :oops: nem sikerült megfejtenem...

Kép
Kép
nikilány
 
 


Niki köszi, igen az utolsón a lábai vannak keresztben:)

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Nagyon lazaaa a kiscsaj! :lol:

Kép
Kép
nikilány
 
 


tudjátok Kardos doki mikor lesz szabin?

De jók ezek a képek! Én is alig várom már a 4D-t! Meg hogy kiderüljön kislány vagy kisfiú!!!

Kép
Kép
tengdi
 
 


tudjátok Kardos doki mikor lesz szabin?

De jók ezek a képek! Én is alig várom már a 4D-t! Meg hogy kiderüljön kislány vagy kisfiú!!!

Kép
Kép
tengdi
 
 


tengdi nem tudom hogy mikor lesz szabin a Kardos egyenlőre még nem szólt. De ha szabin lesz akkor mindenképpen mondani fogja, mert olyankor általában a Széchényinek adja át a betegeit, ha sürgős eset van, akkor őt kell hívni.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


amiatt kérdeztem, mert ha eleve akkor mikor várhatóan szülök, hát akkor ő sem fog összejönni. Nem tudom mikor mész hozzá, de megkérdeznéd? Köszi

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!
Ma megyek előszőr a Toldi dokihoz!!! hip-hip
Már annyira kiváncsi vagyok rá, most beszéltem vele telcsin, és nagyon rendes volt, mára adott is időpontot :)

Viszont had legyen egy kérdésem azokhoz, akik hozzá járnak, hogy ti adtok vmi pénzet... vagy csak szülésnél... merugye végül is nincs magánrendelője, ahol fix árakért dolgozhatna, és hát ilyen helyzetbe még nem voltam, hogy adtam volna külön pénzt bárkinek.
Egyébként ehhez hasonló kérdést a fogadott szülésznő esetében is feltennék... Majd később szeretnék választani, most még úgysem ismerek a Bajcsyban senkit, de ha vkit fel szeretnél fogadni, és kéred a plusz vagy fokozott figyelmét, gondolom illik azt is meghálálni, nem?
Nem vonakodok fizetni, mert nem gondolom, hogy rossz szokás lenne, csak nekem kellemetlen ilyen kérdést feltenni, vagy amikor adni kéne, biztos béna lennék...

tengdi! te aztán jó előre gondolkodsz! nekem ez meg sem fordult a fejembe! de nem rossz ötlet rákérdezni...
A múltkor a BAjcsy honlapján találtam az orvosok felsorolásánál egy excelt, amiben benne volt, hogy ki-mikor van szabin. Nem tudom mennyire előre kell megmondaniuk, hogy mikor lesznek szabin, de esetleg ott megnézheted. Te is szeptemberre vagy kiírva? Mert lehet, hogy olyan sokára még nem tervezik be a szabikat...

Kép
Kép
nikilány
 
 


tengdi ő beszokta írni a naptárjába a szülés időpontokat, és a szülés időpontjakörül nem szokott szabin lenni. De megkérdezem tőle, majd csak 20.-án megyek.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Évi!
Merre vagy? Remélem nincs baj, csak nem érsz rá!?!

Sissy
Ma voltunk Bajcsy-ban az orvosomnál, megragadtam az alkalmat és felkértem Zsuzsát, hogy legyen a szülésznőm! Nagyon kedves volt (mint mindíg), megadta a telefonszámát, hogy hívjam ha valamilyen vizsgálatra kell mennem! Bevitt minket a szülőszobára is így végre a párom is láthatta! Beszélgettünk kicsit a szülésről, gátmasszázsról, homeopátiás szerekről.
Május 15.-16.-án szabin lesz, remélem Bogi nem akkor akar kibújni!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Jajj, csajok!

Akinek már van tapasztalata! Mennyit szoktak adni a szülésznőnek? És mikor? Gondolom szülés után?! De ha megyek hozzá NST-re vagy vérvételre???
Illik/lehet vele tegeződni? (Kb. egyidősek lehetünk) Tudom, hogy ezt tőle kell megkérdezni! De nem ciki, ha megkérdezem?
Bocs, ha hülyeségeket kérdeztem! :oops:

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Marcsi én nem szoktam adni neki olyankor amikor vérvételre megyek, vagy vizsgálatra. De már gondolkoztam rajta hogy viszek neki egy kisebb csomagot. Kávét, desszertet vagy ilyesmit. Szülés után szoktam odaadni neki a pénzt. Hogy mennyit? Hát én szerintem 20 ezer körül adok neki majd. De amúgy nem tudom hogy mostanában mennyit szoktak adni. Olyat is szoktam hallani hogy fele annyit mint amennyit a dokinak akarsz adni.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Nekem azt tanácsolták, hogy minden zokszó nélkül kérdezzek rá, hogy mennyiért vállalja a szülést. Ugyan úgy a doki, mint a szülésznő. Ők ehhez hozzá szoktak már, csak nekünk újdonság, meg furcsa... :-)

Kérdezni szeretnék... Nektek mi a tapasztalatok? Vagy mit hallottatok? Hova érdemes menni 4D-re? És kb. mikor? Hányadik héten?
Nagyon szeretnék 4D-s képet, meg babamozit is... :-)
édi16
 
 


nikilány
Mesélj majd mi volt a dokinál?
Én az orvosomnak a magán-ban fizetek, de ha a kórházban vizsgál meg akkor nem! (persze ő más, neki van magánrendelése is)
Sütit találkozó előtt is hozhatnál !! :) Soha sem voltam édesszájú, de mióta Bogi a pocakomban van állandóan sütit kívánok! Sütni viszont nem tudok. :oops:
édi16
Az orvost megkérdeztük, ő azt mondta adjunk amennyit gondolunk, nem fogunk ezen összeveszni! Ennek én örültem , mert úgy is adunk, de ha fix összeget mondott volna...háát...
A szülésznő nem mondott semmit, mintha zavarban lett volna. Igaz csak ma kértük, fel és a párom rögtön ezt is megkérdezte. Lehet, hogy ez így túl gyors volt? Majd valahogy kipuhatolom.
gabi
Köszönöm a hsz! Én is 20 körül gondoltam! :wink:

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


édi16
Mi a 25. héten voltunk 4D uh-n, akkor már egy kis husi is van rajtuk. Később egyre nagyobbak lesznek és kevésbé férnek el jól a képen. De pontosan nem tudom meddig érdemes menni!
Mi a Magzati Géndiagnosztikai Központban voltunk, ami a Bolgár kerék utcában van, az Őrs vezér térnél.
12e Ft-ot fizettünk. Kaptunk DVD felvételt a kb.20 perces vizsgálatról, 1 fotópapírra nyomtatott képet, 10db képet kinyomtatva és orvosi leletet is! (megnézték a szívét, veséit, hólyagját, pociját, köldökzsinórt, és minden mást is amit szoktak)

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Én nem szoktam pénzt adni a szülésznőnek amikor vérvételre megyek. Eddig kétszer vittem neki kávét, teát, csokit stb. Én jobban szeretem ezt a megoldást mint a pénzt. :?
A szülésért meg azt mondta, hogy annyit adunk amennyit gondolunk. Ja, és az első perctől kezdve tegeződtünk pedig nem vagyunk egykorúak, valahogy ez jött mindkettőnknél. :)

Mi jövőhéten szeretnénk menni 4D-s ultrahangra, remélem még nem lesz késő. Amikor a 20. héten voltunk már jól látszott csak még nem volt husika rajta. :D Ezért vártunk, remélem nem túl sokáig. Mi a Savoya Parkban voltunk a Kenguruban, akkor volt ott egy nagyon kedves, fiatal lány. Nagyon megörült nekünk, hogy a Bajcsyban fogunk szülni, mert ő meg ott tanulta az ultrahangozást. Tök sok mindent mesélt és nagyon figyelmesen megnézett mindent. :)

Tegnap sikerült bevásárolnunk a nagyobb dolgokat. Otthagytunk egy kisebb vagyont a boltba, de megérte!! :lol: Már össze is szereltünk mindent pedig még nagyon sok időnk van hátra. De nem bírunk várni!!!!!

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok..bocsi,hogy bepofátlankodtam :oops:

Marcsi a Nyirkos Zuszát fogadtad fel???

Én is ma voltam a szülőszobán (ctg-n)mert természetesen még mindig nem bújt elő a lánykám... :oops: :cry:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Zsuzsát akartam irni :oops: :oops:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Nikilány!

Én egy ügyeleti beosztást találtam excelben, ahol említenek szabadásgot, de hogy azon ki tud eligazítani azon kívül, aki készítette????? Különben mindegy, majd megmondja a dr. úr, vagy nekem, vagy Gabinak, ha ő hamarabb megy.
Illetve még egy kismama jár Kardos dokihoz, csak nincs időm újra olvasni ki ő.

Ha holnap telefonálok, várhatóan menniy idő múlvára adnak genetikai uh-ra időpontot? És arra este is lehet menni? Akkor tudna jönni a férjem is...

Dia

Kép
Kép
tengdi
 
 


Hello!

Gabi1: Igen, abban teljesen egyetértek veled, hogy nemcsak a szülésznőn múlik a gátmetszés kérdése, és abban is igazad van, hogy egy fogadott szülésznővel jóva nagyobb esély van gátvédelemre, én is ezért szeretnék fogadni, és jó előre megbeszélni vele, hogy nekem ez nagyon fontos!
Nekem ez lehet valami fóbia, de rosszul vagyok a gondolattól is, hogy engem ott ollóval szétvágjanak :x
A másik dolog,amitől kiráz a hideg, az a beöntés...
De ezeket én már a dokival megbeszéltem!
Csak hát a gátvédelmet elsősorban a szülésznő végzi, ezért akarom megtalálni azt,aki nagyon ügyes ebben, mert ugye orvos között is van jó és rossz doki, így szülésznők között is biztos van különbség ezen a téren!
Van,akit nem zavar az sem, hogy a szülés gyorsítása érdekében kap oxitocint,vagy burkot repesztenek neki, én például ezeket se szeretném, ha baba is, meg én is jól vagyunk! De tudom, nem vagyunk egyformák, és ez így van jól! :D Hogy mindenkinek van lehetősége eldönteni, hogy mit és hogyan szeretne...
t.petra
 
 


Sziasztok. A szülésznőknek adott ajándékokkal kapcsolatban írok. A kolleganőm szerint deszertet adni a "terhesek bosszúja", ha ők terebélyesednek, terebélyesedjünk mi is. (Ne vegyétek komolyan) Ha én orvoshoz megyek megpróbálok valami ötleteset kitalálni, persze lopok másoktól is ötletet. Egyszer kaptam egy kiscserép virágot, és a földbe volt tűzve egy legyezőszerűen összehajtott 2000-es (Ezt többször felhasználtam már). Kalocsai asszonytól kaptunk pirospaprikát, gyulaitól kolbászt. Gombatermesztőtől természetesen gombát. Tudom, budapesti asszony mit adjon? Szmogot? Milyen lökött vagyok, semmi frappáns ötlet nem jut eszembe, de majd gondolkodom. Írjatok ti is, mert tavasszal meg kell operáltatni a kalapácsujjamat, már semmilyen cipőt nem tudok felvenni, csak egy ócska sportcipőt. Szeretnék előre felkészülni az ajándékokkal.
bánky judit
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: