Új privát üzeneted érkezett!

Elin!

Ez csak természetes, hogy bejöttök a kórházba!
Most olvasgattam a priviket, de nem küldök vissza mindent, ha nem baj. Ha nem érted, akkor este Skype-ozhatunk, ha ráérsz. Lesz ma is póker.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi! Gőzöm nincsen, miről beszélsz, úgyhogy majd akkor este Skype.

Judit! Nem lesz nagy buli, nem is leszünk sokan. És szerintem azok sem egyszerre lesznek itt.

Swen, Fanna, jelentkezzetek, ha még otthon vagytok!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin!
Akkor este Skype!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

 
 

Sziasztok!

Jelentkezek :!: :!: :!:
Egyben, voltam ma Nst-n,semmi különös,azzal engedett az orvos haza ha keddig semmi,akkor amnio.
NAGGYON nem szeretném!!!!!!!!!!

:roll: :roll: :roll:

fanna3
 
 


Sziasztok :)

Olga, nagyon aranyos a kislegény :D

Ildi, megvagyunk :)
Találkozhatunk, persze, most még úgy néz ki, hogy Szolnokon leszek :)

Fanna, beszéld meg a gyerkőccel, hogy bújjon ki keddig...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Jelentem még mi is egyben. Állapotom nem nagyon javul, a kedélyállapotom a béka feneke alatt. :cry: :cry: :cry:

Bocs a lehangoltságért, igazából azért írtam, hogyha valaki priviben küld telefonszámot esetleg írhatnék sms-t ha van valami.

Szebb napokat nektek!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Balwin!
Akkor még egyeztetünk!
Kedden megyek uh-ra.
Swen! Kitartás!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Fél egy van hajnal, most ment el a nyákdugó,vannak fájásaim,asszem éjjel szülünk. Majd jövök 3-4 nap múlva vagy írok mi lett.

:D :D :D :D :D :D :D

fanna3
 
 


Fanna!! :D
Húúúh!! Várjuk párodtól a beszámolót meg a képeket!!
Sok erőt és kitartást kívánok!!!
Szorítunk, hogy minden simán menjen!! :D :D
szilbee
 
 


Sziasztok!

Fanna!
Bár tudom, hogy nem olvasod, de teljesen görcsbe állt a gyomrom, ahogy olvastam a hírt, és borzasztóan izgulok érted. Remélem könnyű, és gyors szülésed volt, van. Aztán mihamarabb írj!!! Nagyon kíváncsi vagyok!

Swen!
Neked is hasonlókat kívánok, és remélem, hogy kívánságod teljesül, és nem kell már megvárnod a keddet. Nyugi, biztosan meg lesz addig! Fel a fejjel, nem sokára a kezedben tarthatod a babácskádat!

Sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Fanna :D
Alap esetben távol áll tőlem a kamaszlányos visongás, de most nem bííírom megállni: Jujjdeizgiiiiiii! :D :D
Jól meglapult a kislegény a tegnapi NST-n :mrgreen:
Én is csak azt tudom mondani, hogy várjuk a képes-írásos beszámolót! :D

Swen, veled mi újság? Jobban érzed már magad?

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


[/b]Juj! Anna! Lélekben veled vagyok!! Biztosan ügyesek lesztek mindketten Nimivel!!
elin
 
 


Jaj, én is tiszta izgibe vagyok! Úgy csináltam, mint Balwin, itt sikongattam, hívtam a párom! :lol: Jaj, de jó! Remélem nem kell sokat várnunk a beszámolóra és a képekre! De olyan kis nyomi, hogy még írt nekünk, nem? Megmondom öszintén nekem eszembe se jutott annak idején...

Idi, Nóri és kedves többiek! Köszönjük a dícséreteket a fiam nevében is. Olyan kis ennivaló nem? Sajna tegnap lázas volt, most is van egy kis hőemelkedése, elég sz*r éjszakánk volt. Igazából nem tudom mitől lázas, vagy mitől van hőemelkedése, mert egyébként oltást sem kapott mostanában, az orra sem folyik, se nem köhög. Pasz.

Ildi! Párom rosszul lett a három vonalzódtól! A párom pont a héten mondta a fiúnknak egy elég sz*rul aludt éjszaka után, hogy fiam, kiharcoltad, nem lesz testvéred!

Nóri! Pedig már magam elé képzeltem a "sündisznó" tortátokat! :twisted: :twisted: :twisted:

Judit (bbj): Ez a foglalkoztató a kiságyban Balázst is 2-3 hete érdekli, akár 15-20 percig is eljátszik vele. Végre...

Swen! Én küldeném a számomat, ha még nem késtem el vele. :shock:


Na üdv mindenkinek!

A lagzisoknak jó lagzizást, a születésnaposoknak pedig nagyon boldog születésnapot kívánok és szintén jó bulizást!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Ja! Fanna!! De azért sikerült 1 kos kisfiút összehozni!! :lol: :lol:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


sziasztok!


Fanna hát nagyon drukkolok:-)

Olga azért engem szerencsére felhíbtál 6 óra fele reggel hogy ott vagy a szülőszobán ami meg kell hogy mondjam nagyon jól esett:-)

Ildikó felvettelek skypon ha nem baj:-)

Elin ha te is fennvagy fel vehetsz nyugodtan persze ha csak akrsz:-)

puszi
neketek megyek is olvaslak amugy mindig titeket:-)

Kép
kbernadett
 
 


Bernadett!

Tegnap a férjem gépezett az este, és mondta, hogy valaki bejelentkezett a skype-ra. Mondta anevet, de nekem nem esett le azonnal, és lehet, hogy visszautasítottunk. Bocsi. Hívhatsz nyugodtan azon is.

Fenna!
Én is együttérzek veled. A lányom is kos!

Na ás Swen veled mi újság?

Balwin, nemsokára rajtunk a sor!

Szilbee!
Köszöntelek a pocakosok táborában ebben a topikban is, zsír a vonalzód!!!!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Fanna! Már biztos babázol, úgyhogy tudnod kell nagyon-nagyon irígy vagyok!!! :D Remélem minden rendben ment veletek, gyors és szép találkozásotok volt!!!!!

Köszönöm szépen mindenkinek a tel.számokat, ha van valami írok azonnal! Remélem priviben is válaszoltam mindenkinek! :wink:

BbJudit! Fanna volt, akit a dokija a keddi amnioval fenyegetett, nekünk még csütörtökig van időnk, úgyhogy annyira nem sürgetem a kicsi lányt. :wink: De azért már nagyon szeretnék én is a szülőszobán lenni vagyis inkább a csecsemőosztályon vagy hogy hívják! :wink: Bár ha igaz, hogy a babák a szülés előtt lecsendesednek és nem nagyon mocorognak, akkor bizony mi még nem megyünk egy ideig, mert Enike remekül ficánkol egész nap a pocakomban. :)

Balwin! Ildikó! Köszi az érdeklődést, javulok javulok de még nem az igazi! Pedig hogy igyekszem!!!!

Akartam az orrszívóról írni. Nekünk van elektromos Pesztronka nevű és porszívós is. Szerintem az elektromos ugyanolyan hatékony, mint a porszívós, csak jóval praktikusabb, mert csendesebb. Szerintem orrfolyós időszakban megkerülhetetlen! De nyilván rér akkor, amikor kell.

További szép hétvégét!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Ildi, az előzőre elfelejtettem reagálni: jaja, majd még egyeztetünk a csütörtöki taliról :)
Huh, azért még mindig messzinek érzem a kiírt időpontot, de igen, már itt lebeg a fejünk felett :wink: Már a 29. hetet tapossuk Pöttömmel...el se hiszem... Ennek örömére megvettem ma az első csomag pelust, az első cumit, és az első doboz törlőkendőt :D

Hoppá, most hallom, hogy éjszaka állítjuk az órát... ezt sosem tudom észben tartani, pedig csak kettőt kellene megjegyezni évente :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Betti! Én is fenn vagyok! Rákerestem a nevedre, de kidobott vagy 30-at, melyik vagy te? Amúgy ma emlegettelek! Ha tudtam volna, hogy érhetlek el...mert neked lehet, hogy adtak volna infót Fannáról.

Tavaly ilyenkor is óraállítás volt...és következő hajnalban szültem :P

Olga! Remélem Balázs már jobban van és gyorsan meggyógyul :cry: !

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szia!
Elin itt vagyok remélem még itt vagy!!!

Sajna nekem még nem mert még csak egy félévben öt hetet vagyok a kórházban és most megyek másodjára, ha gyakrolaton lennénk akkor megláotgatnám, de igy sajna nem tudokmást csinálni csak drukkolni neki meg rá gonodlni hogy jól legyenek:-)

a skype nevem kovacsbernadett88 remélem igy megtalálsz:-)
Ha nem akkor írd le a nevedet mert sajna azt nem tudom :oops:

Nem szeretem az óra át állítást:-(
Én is valahogy akörül szültem:-)

Puszi MIndenkinek

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok!

Már haza is értem a lagziról, de pöttömkét, és apát otthagytam, had ropják! Csináltam egy pár képet, de közös sajna nincs, pedig egyenruciban nyomtuk.

Swen!
Bocsi az összekavarásért, és szorítok, hogy minél hamarabb menned kelljen. Lehet, hogy már írtad, de azért megkérdezem, apa bent lesz?

Betti!
Már ezer éve nem írtál! Mi van veletek? Mesélj egy kicsit!

Szilbee!
Gratula a babához, és tényleg ok a vonalzó!

Olga!
Én is megpróbáltam újra a foglalkoztatót, de 2-3 perc csak, az is csak addig, amíg a csörgőt rázom. Viszont nagyon szeret mesét hallgatni. Grétinek minden hónapban jön a Disney könyvklubtól egy könyv. Minden nap mesélek egyet belőle, ma kettőt sikerült. Most már tudom, hogy miért is vannak begyulladva a hangszálaim! A hangom mostanság elég repedtfazék.

Na sziasztok! Jó éjt mindenkinek!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Hurráááá határozottan jobban érzem magam, éjszaka is csak egyszer keltem fel!!! :D :D :D

Elin! Bocsi az értetlenkedésért, de most Lilcsi 26-án vagy 27-én született? Amilyen gyönyörű kislány én is elégedett lennék bármelyik dátummal! :D (Már ha ez jelent valamit!)

Balwin! Tényleg, hogy telik az idő, már te is a 3. trimeszterben vagy!!! :D Milyen érzés volt a kisebb cuccok vásárlása? Egyébként hogy érzed magad? Mekkora a pocid?

Szilbee! Én is szeretnék gratulálni a kistesóhoz!!!! :D Vigyázz magatokra nagyon!!! Így legalább nem maradunk várandós anyuka nélkül! :wink:

Betti! Hát a kicsi Bettike hogy van? Tényleg jelentkezhetnél gyakrabban!

BbJudit!! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! Jól bekajáltál legalább? :wink: Hát a család többi része meddig bírta?

Menjetek sétálni végre süt a nap!!!!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok Lányok!

Engem is megvisel az óraátállítás. Még tudtam volna aludni.
Swen, mizujs? Jön a jó idő, lehet, hogy Enike csak erre várt?

Amikor Ancsikát szültem, olyan szép volt az idő. A szülőszoba ablakába álltam és próbáltam átvészelni a fájásokat, amikor egy kimadár szállt le a kezem mellé. Olyan szép volt a találkozás. És amikor felfeküdtem a szülőágyra, egy virágos mezőre gondoltam, és éreztem a virágok illatát. Annyira szép volt.
Kívánom nekes is, hogy ilyen szép élmennyel szüljél.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!!!

Írnék én is szívesen sokszor csak annyira nincs időm hogy nagyon
Sok vizsgám lesz és tanulnom kell de olvasni mindig szoktalak titeket :-)

Szilbe hát mi is nagyon gratulálunk:-)
Bettike hatalamas nagyon sokat okosodik szinte napól napra!!
Hát a szövegéről arról nem is beszélek olyanokat bevág néha hogy majd leesek a székről. Igazi kis örödög fióka :D

Swen örülök hogy jobban vagy:-)

puszi

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok :)

Vééégremán! Újra jóidő :D

Elin, mielőtt elkésnék (szoktam...): nagyon boldog szülinapot kívánok Lilcsinek, és ha jól értettem a múltkor, akkor Neked is! :D

Judit, hol vannak azok a lagzis képek? :)

Swen, úgy látszik a jó időjárásra volt szükséged a gyógyuláshoz :wink: Örülök, hogy jobb a kedved is :D A héten mész még valamilyen vizsgálatra? Illetve vasárnap van...szóval a jövő héten mész még valamilyen vizsgálatra? :)
Köszi az érdeklődést, a pocak jó nagy, szerintem a mérete alapján lassan szülhetnék is :) Nadehát a méret nem csak a gyerkőc jóvoltából ekkora, az én korábbi hanyagságom is benne van :oops: :?
A derék- és csípőfájdalmat leszámítva (ami szintén nem a terhesség következménye; én vagyok selejtes :?) istenien érzem magam! :D Szeretek terhes lenni :mrgreen:
A vásárlás eufórikus volt, olyannyira, hogy itthon vettem észre: a pelust valószínűleg nem tudjuk majd azonnal hasznosítani :oops: :) Pampers-t vettem, de nem a newborn-os 1-es méretűt, hanem a midi kettest. Mindegy, majd belenő :wink: Olyan jó a babás polcok között nézelődni, legszívesebben mindenből tennék a kosárba :D

Betti, gyűjtitek az aranyköpéseket? :lol:

Hm, süt a nap, szép az idő, a párom meg melózik :? Pedig milyen jó lenne együtt kirándulni! Nehezen is indult el itthonról :)

Szép napot mindenkinek :)
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Ildikó! Remélem hogy Enike csak a jó időre várt, mert most annyira de annyira türelmetlenné váltam! Most reggel óta olvastam a szüléstörténeteket, s annyira szeretném már én is újra átélni ezt. Na meg főleg itthon lenni újra a kis családommal! :wink: Ennek ellenére semmi jele a készülődésnek, bár azt hiszem már írtam, hogy én Botond indulása -magzatvízcsorgás- előtt öt perccel sem hittem volna, hogy szülünk. :lol: Te akkor jól el tudtál lazulni szülés közben, ezt a virágos mező képet megpróbálom majd én is előcsalni.

Berni! Köszi a jókívánságot! :)

Balwin! Nem is biztos, hogy a newborn pelus kell nektek elsőre, Botondra már a kórházban is a következő fokozatot adták. :wink: Ismerem ezt a vásárlási lázat, nehéz neki ellenállni. :D Hétfőn megyek Nst-re, meg gondolom csütörtökön. Ha addig nem lesz semmi megpróbálom kialkudni a dokimmal, hogy ezt a magzatvízvizsgálatos dolgot még halasszuk el ha lehet, számomra elég félelmetesnek hangzik. :oops:

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Swen: Lilcsi 27-én született (meg én is :oops: ). 26-ra volt kiírva, de késett 7,5 órát :lol: . Szerintem direkt csinálta.
Anno én is próbáltam Balogh dokit meggyőzni, hogy nem jó az a márc.26-i kiírás, ahogy én számoltam, 1 héttel később kéne születnie Lilcsinek, ne kelljen már még megpiszkálni a méhszájat (amnio)! De hajthatatlan volt. És Tornyi "finom" közreműködése el is indította a dolgot. A zárójelentésen is az van, hogy a méhlepény érettsége a 39.hétnek felel meg, tehát még vígan kibírt volna 1 hete odabent. Így most osztozunk a szülinapon. :lol: :cry:

Balwin, köszi a jókívánságot!! Tennél fel képet a hasadról?? Hadd irígykedjek már! Én is szerettem volna nagy pocit, dehát nem jött össze a magasságom miatt. Pedig varrtam akkora nadrágot, hogy még egy kismama mellémfért volna... :?

Most meg hallgatni akartam a rádióban a névadót, hát nem lemaradtam róla? :twisted: :evil: :twisted: :evil: . Nem hallottam, született-e Nimród nevő kisfiú!

Tavaly ilyenkor, amikor Lilcsi születet is ilyen idő volt! Ragyogott a nap, csak éppen iszonyú szél volt. De vékony kabátban mentem be, azt tudom...

Na, megyünk a nagyiért, hozzuk tortát enni! Aztán majd jönnek a többiek is...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Elin! Én hallgattam a névadót, és igen megszületett Nimród!!!!! :D :D :D Boldog szülinjapot és jó szülinapozást nektek!!! Szerintem tök jó, hogy anya lánya ugyanazon a napon születtek! :D :D :D

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Egy pár kép a lagziból! Kép Kép Kép
Egy pár kép itthon, fürdés előtt Kép Kép
Ja, és egy pár kép nőnapi virágözön után Kép Kép

Jó éjt mindenkinek!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek, babuci ordít apánál. :cry:

Elin! Köszi az érdeklődést, tegnap este 8 körül végre lement a láz, vagyis igazából hőemelkedés. Úgyhogy semmi sem indokolja ezt a nagy ordítást! :evil:

Swen! Balázs nagyon virgonc volt még mikor a szülőágyon feküdtem is, úgyhogy bármi történhet nálatok is a közeljövőben!

Betty! Most visszagondolva te voltál az egyetlen akit hívtam, persze Petin kivül, akit kint várakoztattak jó sokáig.

Na üdv mindenkinek!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Jó reggelt!

Olga! Annyira sajnálom Balázskát! Mielőbbi jobbulást neki!!!!!!! Jó hogy írtad, hogy ő is aktív volt a pocakodban, mert így adtál reményt arra, hogy csütörtök előtt talán mi is szülünk. Az én lányom ugyanis továbbra is nagyon aktív, ami persze azért jó, hogy tudom, hogy vele minden rendben odabenn.

BbJudit! Egyszerűen csodaszép ez a két kicsi lány!!!! Gréti már igazi kis hölgy!

Szép napot mindenkinek!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Engem sajnos felébreszetett a kaja futár! :evil: :evil: :evil:

Olga!
Nem lehet, hogy a foga jön? Elviekben az nem járhat lázzal, esetleg csak egy kis hőemelkedéssel. Ez lehet, hogy még korai, de itt a szomszédban is van egy 3 hónapos baba, már majdenm 2 foggal. És lehet, hogy azért sír, mert a fogacskája bántja? Mi is sokszor elfelejtettük ezt a lehetőséget Grétinél, inkább csak betegségre gondoltunk, de nálunk nem volt láz, csak fogzáskor állandó orrfolyás. Ahogy kijött a foga, onnan meg mintha elfágták volna az orrfolyást! Nagyon érdekes volt! Jó pár hónap eltelt így, mire erre rájöttem, habár nekünk későn, és csak havonta jött 1-2, és nem is "sorrendben"!

Sweni!

Egyben vagy még? Örülök, hogy a gyógyulás útjára léptél!

Elin!
Képeket kérünk a szülinapról!

Balwin!
Tényleg nem biztos, hogy a newbornnal kell kezdenetek! Mennyi a becsült súlya a babának? Arra a neten is rákereshetsz a fejkörmérete alapján!

Na sziasztok
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Halihó!

Engem is felébrsztettek!Jött fél nyolckor az Oriflame futár. Hát most nem nagyon örültem neki.

BBJ!
Nagyon szépek a gyerekeid!

Olga!

Ahány ház annyi szokás, szokták mondani.Szerintem is csak a foga jön. Nálunk egyik gyereknél sem volt láz, csak egy kis nyűgösködés és egy kis hasmenés. A Dentinox-n nagyon hatásos.

Remélem ma is szép idő lesz!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Vona Ildi!

Oriflamezel? Lehet még olyan nagy kék színű kézi bőröndkét kapni? Ajándékba gondoltam ki, de a neten nem látom, hogy van-e még. Segítenél?

Köszi
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok :)

Csak gyors bekukk, nemsokára indulunk szüleimhez.

Swen, Judit, nem tudom, lehet, hogy majd tényleg a következő mérettel kezdünk pelenkázódni :wink: Eddig úgy tűnik, olyan ütemben fejlődik a lányka, ahogyan az a nagykönyvben meg van írva :D De én kettőötvennel születtem, úgyhogy tartok tőle, nála is sanszos a dolog... Nagyon szeretném még idebent 3 kiló fölé hízlalni! :lol:

Swen, én már nagyon izgulok miattatok :wink: :D

Judit, egyre szebbek a lányok :)

Elin, most csak 20. hetes pocifotót tudok feltenni (eddig nem nagyon fényképeztük a pocakot), de ma talán készítenek rólunk frisset is :D

Szép napot mindenkinek :)
Judit

Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Fanna!! Gratulálok én is nektek!! Sok boldogságot és egészséget és tejet és mindent!!

Hallod, Judit, ez nem semmi :shock: !! Én majdnem ekkora pocival szültem :cry: .
Lilcsi 3300-zal született, de elég volt neki a Newborn...igaz, a kis csomagot elfogyasztotta, utána kapta az 2-t...

Nektek jó volt ma a Babanet? Nekem még most jött be először a mai nap folyamán... :evil:

BBJudit, tényleg egy kész kishölgy Gréti!! És még teszi-veszi is magát, ugye?? Édes lehet!!

Akkor teszek pár képet:

A torta
Kép
Ég a gyertya...
Kép
Tortaevészet
Kép
Anyával buli után
Kép

Azért mire vége lett a napnak, igencsak kidőltem én is... Elhoztam a mamát, jött a barátnőm is, megy 1 másik barátnőm a párjával, akik hazaszállítottak a kórházból minket. Aztán mamát vissza 1/2 7-kor. Mire hazaértünk már lehetett is fürödni.

Melyik baba hogy viselte az óraállítást?? Lilcsi jobban tűri, mint én -kopp-kopp-kopp!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Halihó!


Elin!

Nagyon jó buli lehetett. Ha még ott laknánk, biztosan mi is átmentünk volna. Szép volt a torta és Lilike a nap fénypontja!

Nekem tegnap sz.a.r.a.k.o.d.o.t.t. a net, de aztán mégiscsak életre kelt. Megigazítottam a modemet és megtáltosodott.

BBJ!

Nemrég kezdtem az Oriflamet, de azt hiszem, most bordó kollekciót dobtak a piacra. Régebben az Avonnak voltan kék táskái. Ha esetleg érdekel utánnanézek, és ha szeretnél rendelni tőlem is lehet.

Swen!
Remélem jól vagytok!

Balwin!

Helyes a pocid! Nem is kicsi!Én 2 kiló 40 dekával születtem, 41 cm-vel. Igaz koraszülött voltam. Ahhoz képest nekem elég méretes gyerekeim születtek. Mindketten 51 cm-vel, Ancsika 3,20 Imike 3,40-el.

Még bekukk este!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Csajok! Én is gondoltam arra, hogy esetleg a foga jön a drágámnak, mert napok óta rág a bal oldalon (mármint a cumit). Na mindegy, értitek. Bedugtam az ujjam a szájába, de még nem érzetem semmit. Viszont ma meg megy a hasa. Lehet mégis fogacska? Ildi, köszi a gyógyszer nevét, gondolom ínyecsetelő. :oops:

Judit! Csinálni kell pocakos képet minden héten! Képzeld a párom most vágott össze egy dvd-t a gyerköcről, tett bele fotógalériát, na már megint jól körbeírtam, a lényeg, hogy pocakos képeket is tett bele és vagy 10 hétről nincs kép! :cry: Annyira bánom! Szerintem meglesz simán a lánykád 3 kilo, az én pocakom szerintem nem volt ekkora 20 hetesen.

Nóri! Páromnak nagyon tetszil Lilcsi, olyan kis szép hölgyike! Gondolom sejted, hogy a kedvenc képünk a tortaevéses! :lol:
Balázsnak meg sem kottyant az óraállítás. Viszont 3 napja már megint csak másfél órákat alszik éjszaka.

Bbj Judit! Nagyon gyönyörűek a csajszlik!


Még egy infó. Bocsi nem tudom, hogy ki, de valaki írta a múltkor, hogy az Infacol helyett inkább az Espumisant fogja venni a kicsinek, mert olcsóbb. Most én is azt vettem, mert nem volt Infacol a gyógyszertárban. Szerintem még mindig az Infacol jobb, mert az E. csak 30 ml-es, az I. 50 ml-is. Az E.-ból kétszer akkora adagot kell adni (5 ml-t), míg az I.-ból 2,5 ml-ert, valamint az E.-t csöpögtettni kell (25 csepp) eg kanálba, míg az I.-t a kupakos adagolóval kell "kiszípanttani" az üvegből és csöpögtetni a baby szájába.

Na üdv mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Na bocs, most vettem észre, hogy az adagolást rosszul írtam (először fejből próbáltam). :oops:
Tehát az Espumisanból 1 ml (25 csepp), az Infacolból 0,5 ml az adag.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Jó reggelt!

Balwin! Akkor vegyél mindenképp egy newborn csomagot is, de ne az óriásit. Köszönöm az izgulást, gondolhatod én hogy lehetek! :D Nagyon helyes az a húszhetes pocak! Egyébként a pocakméretből állítólag nem nagyon lehet következtetni a baba súlyára. Nekem most kisebb van, mint Botonddal, mégis a dokim azt mondta, hogy már most megvan 4 kg. Persze az a biztos adat, amikor kibújik, mert hallottam én már dokik által is nagyon rosszul megtippelt babasúlyokról. :wink: Egyébként meg mindegy a születési súlya, csak egészséges legyen!!!!!!

Elin! Nagyon klassz tortája volt Lilcsinek! Nekem is a tortaevős kép a kedvencem, annyira cuki!!!! :D Tegnap nekem egész délután meg este is vacakolt a babanet.

S akkor engedd meg, hogy a születésetek napján is sok boldogságot, jó egészséget és minden szépet és jót kívánjak nektek!!!!

Ildikó! Akkor neked is szép súllyal születtek a gyerekek! :wink: Köszönöm az érdeklődést, jól vagyunk csak egyre kevésbé birom a várakozást, nagyon türelmetlen vagyok, ami egyáltalán nem jó, de sajna ez van. Tegnap voltam NST-n, meg vizsgálaton is, a dokim nagyon rendes, azon a véleményen van, hogy hagyni kell természetes útján beindulni a dolgokat, így aztán a hét végéig kaptunk haladékot a magzatvízvizsgálat alól, s eszében sincs befektetni! :D Enike továbbra is nagyon virgonc, tegnap legalább hajnal egyig ficánkolt a hasamban, azt hittem sosem tudok már elaludni. A szívhangja is nagyon jó továbbra is, úgyhogy egyelőre marad a várakozás. :wink:

Olga! A fogzás miatt a babák akár a fogacskák kibújása előtt hónapokkal előbb is nyűgösebbek lehetnek, mivel már megindulhat a foggyökök növekedése az íny alatt, ami viszont még hosszú ideig nem fog kibújni. Ez tudom nem vígasztaló, meg lehet, hogy csak elmélet. Nálunk sajna se a dentinox se más nem segített. Volt, hogy kínomban éjszakára már Panadolt adtam neki, de azzal is ugyanúgy felkelt. :cry: Ezt most csak azért írtam le, hogyha esetleg nem használ ne keseredj el, van ilyen is. Túl kell élni valahogy.

Katlina! Veletek mi újság?

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Nézd már meg nekem azt a piros kis bőröndöt, mert feltétlenül kellene egy. Több infót kérek róla. Előre is köszi

Olga!
A dentinox nekünk sem jött be, mi viburcol kúpot adtunk, ha már nagyon nyűgi volt. Azt pont ilyen nyűgös, lázas állapotokra írják, és homeopátiás! Én akartam espumisant venni, de akkor nem fogok!

Elin!

Nagyon sok boldog születésnapot Lilcsinek, és Neked!

Sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Swen!
Amikor Imikét szültem még a vajúdás közben is ficánkolt.Teljesen olyan volt mint az Elien. Amikor kibújt kétszer a nyakán volt a köldökzsinór, anniyt forgolódott odabenn. Olyan volt mint a kékfestő, te tudod milyen az. De amikor kibújt, a szülésznő rögtön megszabadította szegényt a köldökzsinórtól. Szerencsére nem lett semmi baja, nem volt oxigénhiányos állapotban egyetlen percig sem.
A védőnő, meg jól megnyugtatott, hogy majd tanulási nehézségei leszenk, meg nem fog megfleleően fejlődni. Na én akkor mondtam, persze csak magamban, hogy talán nem fogjuk erőltetni a találkozásokat, csak amennyi kötelező. nem is jött olyan sokat, mint máshova. Lehet észrevette, hogy más szemmel nézek rá ezek után?!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ja majd elfelejtettem!

Ma voltam uh-n.

Bpd: 82 mm
Thq: 84,5 mm
Fl: 60 mm

Kicsit nagyobb, mint az átlagos 30 hetes magzat, majd két héttel.
Szóval, azt mondta a doki, hogy hamarabb fogok szülni, kb. úgy mint az előző terhességeknél.
Van még hátra vagy négy, hat hét. Szerintem.

Jó lesz, ha megsürgetem a gyerkeszoba felújítását.
Balwin? Ti hogy haladtok? Csütörtökön, akkor találkozunk? 11-re kell mennem az Oriflame-ért. Előtte talizhatnánk.

Bbj! Megnézem neked a táskát!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Na megint én vagyok!

Megnéztem a táskát, van egy farmer ami kék, és vanegy piros, vagy inkább bordó. De egyik sem bőrönd fazon. Ha ezek után is érdekel, írj privit, majd megbeszéljük.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kép

swenson!
Köszönjük megvagyunk,rugkapálunk,és azaz érdekes hogy egy pár napja olyan erősen érzem a mozdulatait hogy az hihetetlen.Ahogy nem ficánkolt idáig most azt bepótolja!
Húú,de neked nem sok van már hátra!Nem is tudom én már mostanában parázok,akkor amikor ott lesz az idő nem is tudom mi lesz velem :oops:

Kép

Kép
katlina
 
 


Nyugi Katlina, olyan még nem volt, hogy valakiben bennmaradjon a gyerek! :wink:

Érdekes, hogy én is kb. a 27. hét után kezdem érezni azokat az igazi nagy rugásokat. Eddig a terhességeknél fel sem tűnt. De lehet, hogy nagy focista fiaink lesznek!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok, újra itthon :)

Najó, Elin, de te vékony vagy! :) Én korántsem a versenysúlyommal kezdtem a terhességet :oops: :? Hogy ezért, vagy nem ezért, de nagyon hamar nagyra (előre) nőtt a pocakom. De nem vagyok meggyőződve róla, hogy a pocakméretem egyenesen arányos a kicsi méreteivel... namindegy, a lényeg, ahogy Swen is írta, hogy egészséges legyen! :D A többin inkább nem görcsölök.
Szép tortája volt Lilcsinek, és csatlakozom a többiekhez, a tortaevészetes képen nagggyon édes a gyermek :lol:

Olga, hát az elmaradást pótolni már nem tudjuk, de már sűrűbben használjuk a fényképezőgépet, és a kamera is előkerült :)

Swen, legalább megmenekültetek a nemkívánt vizsgálattól :) Én is szeretném majd, hogy ha esetleg késik, akkor ne sürgessék ok nélkül.
Egy kiscsomagos newborn-t mindenképpen veszek, de ma pl. nem találtam :?

Ildi, csütörtök oké, írd meg mikor és merrefelé :)
4-6 hét?! :shock: De rohantok :lol:
A gyerekszobát a Húsvét utáni napokban kezdik el festeni. Nem győzöm kivárni :mrgreen:

Fannáék vajon otthon vannak már? :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Köszönjük a dicséreteket mindenkinek!!

Judit!! Nem azért írtam a pocakot!! Azt én is tudom, hogy nincs köze a pocaknak a baba nagyságához...csak irígykedtem... :cry: Nézd meg, az én hasam ekkora volt szülés előtt 3 nappal:
Kép

Olga!! Remélem nem haragszol ránk, hogy előrevettek minket ma! Dehát ez Juditka.... velem is eljátszotta ezt.
Amúgy az íny ecsetelőről én sem hallottam jót. Mármint azt, hogy pár percnél tovább használt volna bármit is..

Katlina! Ne izgult!! Csak szépen nyugodtan!! Olvasgass szüléstörténeteket te is, olyan szépek vannak itt az oldalon!! Nehogy úgy indulj neki, hogy parázol!! A szülés az egy gyönyörűséges szép dolog, semmivel össze nem hasonlítható, szinte földöntúli örömöt adó dolog! Fáj, mert fájni kell neki, ezzel jár. Azt muszály, a baba miatt is, mert azúton készül fel ő is a kinti létre, és a te szervezeted is a pici táplálására, gondozására. Gyönyörű folyamat ez....

És képzeljétek, micsoda szülinapi ajándékkal lepett meg engem így a nap végén Lilcsi!! Vacsora után ott bohóckodott mellettem az ágyon, aztán egyszercsak lazán felállt, kapaszkodás nélkül!! Aztán vagányan mosolyogva hátranézett rám, hogy látom-e? Persze, hogy láttam, csak épp levegőt is elfelejtettem venni...Aztán még vagy 1/2 óráig gyakorolta...Olyan ügyi!

Swen!! Jelentkezz be holnap is, hogy tudjuk, be tudsz-e még jelentkezni!! (Ez szép mondat volt....)

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Jó reggelt!

Ildikó! Érdekes, hogy az én kisfiam is úgy született, hogy kétszer is a nyakán volt a köldökzsinór, de nálunk sem okozott semmi károsat, hála az égnek! Mondjuk Botond nyakán elég lazán volt rajta, szinte hófehér volt ahogy kibújt! :) Na a védőnőddel nem csodálom, ha ezek után nem szívesen fűzted szorosra a kapcsolatot. Hogy lehet ilyen baromságot mondani egy védőnőnek????!!!! :evil: :evil: :evil:

Gratulálok az uh-os eredményeitekhez!!!!Petike tényleg hatalmas baba a 30. héthez képest!!! :lol: Nem lehet, hogy elszámolták nálatok a korát? Bár írtad, hogy mindig hamarabb szülsz, ha így fejlődik ez a csemete nem is csodálom. :wink:

Katlina! Jó hogy jelentkeztél! Örülj neki, hogy ennyit ficánkol a babád, legalább érezheted, hogy minden okés odabenn. Érdekes ez a kiíráshoz való közeledés...amilyen türelmetlenül várom, hogy szüljünk, annál jobban tartok is a dologtól. Olyan furcsa kettősség ez. Pedig az első tényleg nagyon gyors volt, volt mégis egyre inkább előjön belőlem a félsz. De ha gyorsíthatnám vagy beindíthatnám a folyamatot, gondolkodás nélkül megtenném! :wink:

Balwin! Pont ezen gondolkoztam én is, hogy Fannáék vajon otthon vannak-e már. Szerintem legkésőbb ma haza kell hogy engedjék őket, mert úgyis minden rendben velük! :wink:

Elin! Ez aztán az ajándék a kicsi lányodtól!!!! nagyon-nagyon ügyes!!!! :lol:

Nálunk egyelőre semmi jele a nagy eseménynek továbbra sem. Pedig tegnap győzködtem erősen Enikét, hogy igazán követhetné a bátyját, mert akkor ma reggel meg kellett volna születnie, mivel Botond is a kiírás előtt egy nappal bújt elő. Na de az én kicsi lányom egyelőre nem akar az anyjára hallgatni, s úgy néz ki továbbra is előnyben részesíti a pocakomat. Délre megyek NST-re, talán lesz vizsgálat is, kíváncsi vagyok haladtunk-e előre valamit.

Szép napot nektek!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

A pocaknak méretének tényleg nincs semmi köze a baba méretéhez. Mivel itthon vagyok, a munkámmal kapcsolatos emberek mostanában tágra nyílt szemmel figyelik, hogy akkor én most szültem? (Elveszett bennem a gyerek, igaz nem is volt nagy, de még közepesnek sem mondanám)Még a kettővel arrébb lakó néni sem tudta, csak mikor látott a babakocsival, mellettem meg Grétivel, szólni sem mert!

Katlina!

Szülés közben azt olvastam, hogy arra kell gondolni, amikor jönnek a fájások, hogy nem baj, mindjárt a kezemben tarthatom a babácskámat, akire annyit vártam. Nálam ez bejött, talán majd alkalmazd!

Swen!
Lehet Te képviseled azt az 5%-ot, aki a kiírt napon szül?

Elin!
Nagyon ügyes Lilcsi! Emlékszem annak idején, amikor Gréti ilyeneket csinált, mindig könnybe lábadt a szemem, most is, amikor Leti már nem csak bambán vigyorgott, hanem látszott a szemecskéjében, hogy az tényleg nekem, CSAK NEKEM szól!

Valaki említette a "gyerekszáj"-at. Nálunk Gréti minden héten produkál valami fantasztikus történetet. A múlt heti nagyon édes volt:
Ül a fürdőkádban, és a füléhez tartja a zuhanyrózsát, miközben nagyokat hümmget, és rosszallóan rázza a fejét.
A férjem bemegy hozzá és megkérdezi, hogy mit csinálsz?
-Mariannal (szomszéd) beszélek.
-Mit mond? - kérdi a férjem
-Agyonütötte Mátét. (A szomszéd 2 éves átok gyereke)
Ezen még órák után is halálra röhögtük magunkat, ha eszünkbe jutott!

Na sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: