Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megérkeztünk tegnap délután! Hát fárasztó utunk volt :oops: !
Odafelé a 2,5 órás út helyett 5óra alatt értünk a nagyihoz. Bp alatt a dugóban a kocsiban ettettem Nikit. Se félreálni se megállni nem lehett... Az araszoló kocsisorban elég izgi volt :evil: Szegénykémet nagyon megviselte az út... Este 9-kor érkeztünk, amikor ő már lefeküdni szokott. Pancsi meg kajcsi után nem akart aludni. Ilyet még sosem csinált. Aztán álombasírta magát nagynehezen..
Utánna már egész jól viselte a nagy vendégsereget. Kézből kézbe járt egész hétvégén. Most alszik szegénykém már egy ideje.

A sátrat a Kék Pandába vettük. UVsátor, kiszűri a sugarakat. A www.kekpanda.hu oldalon rendeltem, de a XI. kerben van az üzlet.

Megyek mert rengeteg dolgom van!

Ja, elkezdtünk barackozni! Nagyon fintorog Niki, kiköpi mindég... :lol:

BOLDOG 4. HÓNAPOT MÁRKNAK!!!!


Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok! :)

Mi is megjöttünk Balcsiról, visszaolvasni még nem volt időm. Nagyon jó volt, rengeteget fürödtünk, igazi jóidő volt végig. Volt egy balesetünk is. Drága gyermekem rohangálás közben arcra esett, és egy kő pont a szája alá került. Felsértette a felső ajkát, ömlött a vér, azt se láttam, hogy a foga vagy a szája, vagy mi van. Rohantam lemosni, aztán már látszott, hogy 'csak' a szája. Féltem, hogy nem tud majd enni-szopizni. De a lemosás után megnyugtatásul már szopizott is. Borzalmasan nézett ki, mint egy kis csókos nyúlszájú, de mára már kevésbé duzzadt.

Ma kaptuk meg a 15 hós oltást is. Itt állítólag majd egy hét múlva lehet lázas. Remélem kihagyjuk.

Jó barna lett amúgy, itt-ott lilás foltokkal a lábán. Kisfiú, hiába. :)

Egyszercsak visszaolvasok, üdv mindenkinek.
M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Reni - Köszönjük a köszöntést! Barackkal hogy haladtok?

Mircike - De jó nektek. Én csak álmodozom a Balcsiról, már második nyara. Igaz tavaly még Márk előtt, júniusban voltunk lenn egy hétvégét, de azóta mindíg van valami. Tavaly pocak, most kiskutyák (de szerintem a Balcsi megvár, és ilyen okok miatt nem sajnálom). De nagyon szeretek itthon is lenni, itt mindennap nyaralunk, csak a víz hiányzik.

Zsóka - a kutyusokat meghirdettük egy csomó helyen, de egyrészt nyár van, és mindenki nyaralni megy, majd ősszel szeretne kutyát, másrészt meg nem ilyen színűt szeretnének, mert mindenki csak olyat szeretne, mint Rex felügyelő. (az a fránya TV :( ) De talán ma elvisznek egy kislányt, csak el ne kiabáljam...

Mi is kanalazunk, de csak a tea keveréket, mert máshogy nem tudom megitatni vele. De így is javult a kaki helyzet, ma éjjel már csak háromszor voltunk fenn, abból kétszer evés volt.

És most a képek...

Kép

Kép

Kép

Szép napot mindenkinek!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 

 
 

Sziasztok!
Üdv.mindenkinek a fedélzeten :wink:
Krisztan!
Neked is köszi :wink: igazából nem voltak fájdalmak inkább izomlázszerű érzés és az altatás zavart meg jobban....
Minden baba gyönyörű :wink:
Tegnap kapott a Krisztián kullancsoltást de semmi gond nem volt ....hála istennek....
Mircike!
Nálunk nem volt láz a 15 hós oltásnál ...a baleseteket ne is mondd a patikában állandó vendég vagyok sebtapasz ügyben ...és csak a mesefigurás tapasz a jó..... :D :D :D folyton sebes a térdük és a karjuk :(



Vigyázzatok magatokra újra jön a hőség...igyatok sokat ...


Vera[/b]

Kép
Kép
vera70
 
 


Jaj de szép Márk!! Szép nagy fiú lett, mióta nem láttam.

Lányok, nálatok mennyi volt a max., amig nem volt kakija a babának? Marcinak ez a 4. napja kaki nélkül. Nem nyügi, pukizik jó sokat, de a kaki "beragadt".Lehet, hogy mi is kezdjük a gyümit!

sziasztok:Zsóka

KépKép
logi
 
 


Isten éltesse Marcit a 4. hófordulón!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


A köszöntéshez tartozó kép (csak az előbb Márk hívott...)

Kép

Kedves Zsóka - nálunk eddig mindennap volt kaki, 3-4, de mostanában nálunk is ritkább (2-3) és egyre nehezebben jön ki. Ma éppen láttam, hát már majdnem szilárd volt 2 óra alvással tarkított küzdelem után.

Hát mi ma voltunk csipő kontorollon és sajnos kengyellel jöttünk haza. Volt UH, majd mivel a jobb oldal nem tetszett a doktornéninek mentünk röntgenre is. A képen megmutatta, hogy a jobb oldali nem fejlődött ki teljesen, így most 3 hónap kengyelre lettünk "itélve". Márk hősiesen viseli, de szerencsére nem is túl szoros, egész jól tud benne kapálozni, csak kinyújtani nem tudja. Most letettem aludni, hason, mert eddig mindíg hason aludt. Kíváncsi leszek, mert a mellkasán van egy csomó szíj meg csat, remélem nem bántják, de csak szól, ha valami kényelmetlen. Most röviden ennyi, mert ebben a hőségben nagyon elfáradtam, de holnap jelentkezem bővebben.

Jó éjszakát!!!!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


LOGI:

ISTEN ÉLTESSE MARCIT!!!!!!!!!!!
ISTEN ÉLTESSE MARCIT!!!!!!!!!!!
ISTEN ÉLTESSE MARCIT!!!!!!!!!!!
ISTEN ÉLTESSE MARCIT!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Panni, Zsófi köszönjük szépen a köszöntést!!!!!!!!!
A kutyusos kép nagyon cuki!

Panni, a 3 hós kötelező csípővizsgálaton mit mondtak? Akkor találtak valami eltérést?
Szegény Márk, pedig jó sokat volt hason és úgy tudom, az jó a csípőnek. Még szerencse, hogy nem balhézik. Édes pofa!
Három hónapig non-stop rajta kell lennie a kengyelnek?
Puszi nektek és kitartás!!!!

Képzeljétek, kaki még mindig nem volt. :( Ez az 5. nap. Megvárom a holnapot, és ha addig nem lesz, jön a barack. Reni, Nikinek hogy ízlett?

Zsófi, Samu, mennek a drukkok!!!!

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Kedves Zsóka - mi hat hetesen voltunk szűrésen, és ott azt mondta a doki , hogy kicsit kötött, tornáztassam és éjszakára adjak rá terpeszpelust. Ez így is volt, majd mondta, hogy 2-3 hónap múlva kontroll. Még jó hogy most mentünk. Egyenlőre azt mondta a doktor néni, hogy 3 hónap és csak a fürdésre lehet levenni. És hetente kell menni kontrollra eleinte, utána meg két hetente és olyankor engedélyezhet némi szabadságot. Reggel 8-kor indultunk sétálni, kutya + babakocsi :D , majd Márk sírni kezdett és csak a kezemben volt csöndben, de így elég nehéz volt haladnunk. Végül kipróbáltam, hogy egy szinttel feljebb emelem a babakocsit és így kb. 5 perc múlva aludt (ekkor visszaengedtem) és még mindíg alszik. Szerintem zavarta, hogy nem lát ki a kocsiból. Még nem sikerült erre kitalálnom semmit, pedig már csörgők hada sorakozik a babakocsi tetején, de sokkal izgisebb a fák leveleinek zörgése és a színes házak. De a nap miatt meg nem tudom levenni a babakocsi tetejét.

Mindenkinek szép napot és kitartást a hőséghez.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Panni, nálunk is meg kellett már emelni az első fokozatra a babakocsit, mert Marci is unta már,hogy csak az eget látja. :)
Drukkolok nektek, hogy minél hamarabb rendbejöjjön Márk csípője.

Volt kaki!! Nemrég hívott a védőnő, mondtam neki, hogy Marci 5 napja nem kakilt, hát hogy én mit kaptam...... :cry:
Pedig Borinál is volt, hogy nem volt több napig kaki, persze csak amíg anyatejes volt. Azt mondta a védőnő, hogy másfél( :?: )napnál tovább nem szabad várni. Pedig én mindenhol azt olvasom, hogy a csak anyatejes babáknál az is normális, ha naponta 6X és az is, ha 6 naponta 1x van "anyag" a pelusban.
Most akkor mi a helyes....???

Mi ki sem mozdulunk ma a lakásból. Iszonyú hőség van!
Sziasztok:Zsóka

KépKép
logi
 
 


Logi! Az én védőnőm szerint egy hét is lehet!!! A tiéd idősebb nőci vagy nem jól olvasta a szakirodalmat? :wink:
Nyugi! Csak_anyatejes_babánál simán lehet ennyi. Az M1-en van (nemtom melyik nap) délelőttönként (de lehet, hogy nyáron nincs!) babaműsor, és ott most tavasszal pont erről volt szó. Gyerekorvos szájából hangzott el az, hogy három (3) hét se vészes. Na mondjuk nem vészes a dokinak, de az anyuka addigra már lehet, hogy idegösszeomlást kap :)


Panni! Nagyon édi Márk a képeken! Remélem használ a kengyel, és mihamarabb lekerül róla.


Nálunk jó hír van, szerencsére már elmúlt a száján a seb (paramami azt hitte, örökre ottmarad!), most a változatosság kedvéért az egész lábszárát lezúzta betonlépcsőn. Tiszta heg. De nem törődik vele szerencsére.

Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok!
Zsóka!
Szerintem ne aggódj mert az anyatejes babáknál teljesen normális ha napokig sincs széklet...valószinűleg arról lehet szó hogy teljesen felhasználja Marci az összes tápanyagot ami benne van igy nem marad salakanyag ...nekem ezt mondták amikor ebben a cipőben jártunk mint ti ..Andris nekem is anyatejes baba volt és volt olyan hogy több napig nem volt széklete ....aztán voltak napok amikor napi 3-5 kakis pelus is volt.
Mircike!
Ebcsont beforr ne aggódj....még nagyon sokszor le fogja zúzni a kis lábát.... :wink: az én fiaim is állandóan sebesültek :D
Mástettem fel a fotóalbumba egy képet a hasamról ma 5 hetes....ha valakit érdekel nézze meg nyugodtan.
puszi Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Mircike, Vera, köszi a kakival kapcsolatos tanácsokat. Én is úgy tudom, hogy nem gond ha nincs 5 napig kaki, amíg anyatejes. Csak a védőnő elbizonytalanított :twisted: .
Szóval még nem adok gyümit Marcinak, mert iszonyú sok a tejem, akkor meg még minek. Persze ha nem így lenne,és gyakran nem kakilna én is adnék barackot neki.

Vera, a hasad gyönyörűűűűű! :wink:

Sziasztok,Zsóka
Aki nyaral valamelyik vízparton,most nagyon irigylem!!!!! 8)

KépKép
logi
 
 


ja, a kép lemaradt: így hűsölünk itthon hármasban (Borinak van egy nagy medencéje, de természetesen ott akar fürdeni, ahol Marci :lol: ) Kép

KépKép
logi
 
 


Szia Zsófi!
Kössszi a bókot :wink:
Nekem is sok tejcsim volt és nem adtam gyümit mert az első próbálkozásnál Andriskám az arcomba köpte a pempőt :D és mohón követelte a cicit és ez utána is jó darabig igy volt....
Majd eljön az idő amikor majd szivesen elfogadja ..a másik pedig az hogy ebben a melegben anyatej kincset ér ...étel és ital is nekik.
Megpróbálok egy képet én is a fiaim igy hűtötték magukat....
Én pedig egy kicsit csaltam két órára levettem a haskötőt és bikiniben flangáltam egy kicsit mert nem birtam már ...öt hete van rajtam ez az izé :D eddig hősiesen birtam máig :D
A nyaralókat én is irigylem :( itt a medence az udvaron de még nem szabad belemennem :(
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok,

MÉg nem tudtam mindent végig olvasni, de látom, megint előkerült a kaki ügy :( Én is úgy tudom, hogy 5 nap nem gáz ha anyatejes babáról van szó, úgyhogy ne izgulj. Zsombinak is tegnap volt kakija, előtte 3 napig semmi, azelőtt meg 5 napig semmi, de hiába adtam barit neki, akkor se kakilt, úgyhogy kénytelen voltam kúpozni, mert már borzasztóan nyűglődött szegénykém :cry:

Zsóka, az tök jó, hogy ennyi tejecske van, az a legjobb a picinek, én tegnaptól elkezdtem az almalevet bevezetni 3 okból:
- kaki
- kevés a tejcsi
- a vas értéke iszonyat alacsony, kedden voltunk labor kontrollon és szerdán volt meg az eredmény, mely szerint a vasa 3-as és legalább 15-ösnek kellene lennie. Mivel az anyatejben nincs vas, ezért elkezdem a gyümölcsöket bevezetni. Hál isten eddig nincs gond, ma már 10 kanál almalevet nyomtunk be, nagyon tetszik Zsombinak :P
Ma kezdtem el a homeopatias bogyót. Nem tudjátok mennyi nap után kell éreznem a hatását?

Panni, Márk tök aranyos :P Most látom, hogy milyen babakocsija van, hogy a széleken takar és nem lát ki, hát nem csodálom, hogy emelni kellett rajta. Zsombi is állandóan tekinget, de mivel nekünk nincs ilyen széle a babakocsinak még egyenlőre nem kellett rajta állitani.
Viszont ez a kengyel dolog nem semmi. Egyébként te vettél észre valamit a kicsin? Vagy ez a probléma nem volt számodra látható? Kivánom, hogy el birja viselni a kicsi ezt a cuccot, amig kell. Szegénykém :cry:

Zsóka, nagyon édes a két kicsi :D Az meg gondolom természetes, hogy a kislány is ott akar fürödni, ahol éppen a tesóka :mrgreen:

Mircike, nem semmi a kis csemete, igazi gyerkőc, kis örökmozgó. Már én is sejtem előre, hogy az én kis drágámon mennyi plezúr lesz ha elköltözünk a nagy házba és kint fog lófrálni a kertben. De nem aggódom, lány létemre én is tele voltam sebekkel :wink:

Mi most vidéken vagyunk, jövő hét végén megyek haza, még itt van a párom, úgyhogy az ő gépét tudom használni netezésre.

Zsombi nagyon élvezi a környezet változást, nagyokat alszik, beszélget, vigyorog és eszik. Most tervezgetjük, hogy aug utolsó két hetében elmegyünk nyaralni, s kacérkodom a gondolattal, hogy egy kis Horvátországot meg kéne ereszteni. Végül is onnan kocsival gyorsan haza tudunk jönni bármi van, meg azért mégiscsak kellene az a vizpart...Szerintetek 5 és fél hónaposan a tengerbe meg lehet mártani a kicsit? Vagy kicsipi a bőrét a só?
Ti használtok valami napvédő tejet amikor kint pancsoltatjátok a piciket? Ha igen akkor melyiket?

puszi
Judy
judy1
 
 


Sziasztok Lányok!

ma mentem el a hüvelykenet leletemért és "streptococcus agalactiae" találtak nálam. interneten utánanézegettem, igazából az érdekelne, hogy valakinek volt? vagy hallott róla valamit?

írjátok meg kérlek!

Ezt találtam róla a neten:

A szülés körüli antibiotikus-kezelés az egyik megoldás.Kikezelni nemigen lehet, mert tünetet nem okoz, veszélye abban rejlik, ha a méhszájon átjut, esetleg idő előtti burokrepedést, koraszülés elindulását okozhatja, a szülőcsatornákon átjutó magzatot fertőzheti. A szülés körüli antibiotikum a placentán átjutva a magzatot védi a szülőcsatornai fertőzéstől. Ha a szülés olyan gyorsan zajlik, hogy a megfelelő mennyiségű antibiotikus kezelést a szülőanya nem tudta megkapni, az újszülöttet vizsgálják meg és ha benne találnak kórokozót, akkor ő is antibiotikus kezelésben részesül. Ez praktikusan azt jelenti, hogy a megszületés után az orrából, füléből ill. a gyomorváladékából tenyésztést küldenek le és ennek ismeretében kezdenek el antibiotikumot adni neki.
kerekpocak
 
 


Szia Zsófi!
Nekem is találtak streptococcust a 37. héten levett hüvelykenetemben. Ha megindul a szülésed, mindenképpen szólj a szülésznőnek, hogy pozitív lett ez a vizsgálatod, de szerintem rá fog kérdeni, ja,és a leletet tűzd be a kiskönyvedbe!!!
Amikor a szülőszobára kerültem, vénásan kaptam antibiotikumot, amit még 2x meg kellett volna kapnom még Marcus születése előtt, de mivel villámszülésem volt, így nem tudták beadni a kellő mennyiséget, ami a babát kivédhette volna az esetleges fertőzésektől (pl tüdőgyuszi), ezért neki is adtak még két napig ha jól emlékszem vénásan antibiotikumot. Automatikusan kapta, mindenféle vizsgálat nélkül. De inkább feleslegesen, minthogy bármi baja legyen!
Szóval semmi gondot nem okoz se neked, se a babának, ha tudnak róla és megfelelő kezelést kap a baba.
Én eléggé megijedtem, amikor pozitív lett ez a leletem, de a dokim megnyugtatott, hogy ez nem jelent semmit, minden 2. nőnél kimutatható ez a baci.
Szóval ne izgulj emiatt, ha ismert a pozitivitás, nem okoz problémát a babának!
puszi: zsóka

KépKép
logi
 
 


Jaj köszönöm Zsóka

ez nagyon de nagyon megnyugtató. közben találtam a babaneten egy streptococcus topicot azt is átolvastam. szerinted lehet azt kérni, hogy mindenképpen kapjon a baba antibiotikumot? nagyon durva következményei vannak, ha fertőzött, de csak később derül ki stb.
kerekpocak
 
 


Zsófi, én úgy tudom, hogy a Jánosban atutomatice adják a babáknak. :wink: Nem is vizsgálják, hogy benne van-e a baci a szervezetében,ha az anyánál kimutatták egyből adják. De mond azért Te is, hogy adjanak Samunak mindenképpen,én is szóltam, ahogy felfeküdtem a szülőágyra. NYUGI, minden rendben lesz!!!!!!!
puszi

KépKép
logi
 
 


De Samu csak akkor fog kapni, ha neked nem tudják beadni a kellő mennyiséget. Egy kicsit félreérthető voltam az előbb. Szóval ha lesz rá idő, hogy neked beadják, akkor az elég, hogy kivédje Samut!!! Az előbb az én esetmet írtam le, amikor már nem volt idő beadni az összes antibiotikumot.

KépKép
logi
 
 


köszi Zsóka!
itt a fórumon azt írják, hogy MINDENKÉPPEN rágjam mindenkinek a fülét, hogy ha feleslegesen is de feltétlenül kapjon antibiotikumot Samu, még ha nekem rendesen adtak vénásan akkor is.
biztos ami biztos alapon.
neked hogy kellett beérned a kórházba, vagy mi volt az alapvetés, hogy minél előbb? elvileg ugye 5 perces fájásoknál kell, de így ha lehet már előbb?
kerekpocak
 
 


Szerintem ha elkezdődik a vajúdás, menjetek be a kórházba, ne várjátok meg, amig 5 perces fájásaid lesznek. Bár nekem egyből ötpercesek voltak :( .
Első baba, meg a strepto miatt is,én biztos bemennék, ahogy érzem, hogy valami történés van odabennt. De ez az én véleményem.
Én úgy voltam mindkét gyerkőcnél, hogy ahogy éreztem, hogy elindultak, mentünk a kórházba. Én így éreztem magam meg a babát biztonságban.
Ha téged megnyugtat, hogy Samunak adnak mindenképpen antibiotikumot, beszélj a neonatológus doktornővel,szerintem nagyon rendes. :wink: ,biztos azt fogja tenni, ami Samunak a legeslegjobb.
puszi, aludjatok jól mindketten!!
logi
 
 


Zsőka nagyon nagyon szépen köszönöm! annyira megnyugtattál!
kerekpocak
 
 


Zsófi!

Nekem a papír se volt nálam, mert a dokim ki se nyomtatta, nem is szólt nekem az eredményről, mivel negatív volt. De a szülésznőnek ez volt a kb. második kérdése, amikor beértünk. És azonnal szólt az ügyeletes dokinak (aki a számítógépnél babrál többnyire), hogy nézze meg és nyomtassa ki a leletet.

Szóval nagyon odafigyelnek rá, de szólj is mindenképpen! És ha véletlenül nincs papír, nem lesz gond, a gépben úgyis látják az összes leletet, amit a Jánosban csináltak előtte. Azért a kiskönyvedbe szerintem is minden papírt gyömöszöljél bele már most! :)

És én is pont ezért minél hamarabb bemennék. Mondjuk nálam alapból négy percessel indultak a fájások (illetve nem éreztem előtte semmit). És mire beértünk két percesek lettek, úgyhogy a konkrét szülésen kívül semmire faxnira se maradt idő :)
Mondjuk EDA-t nem is akartam, de egy beöntés nem ártott volna :)

M.
mircike
 
 


Sziasztok,

Segitsetek lszi: ma kapott a kicsi Beba HA tápszert kiegészitésként cicizés után - korábban kb. 2 hete kapott egyszer meg is ette és nem lett semmi baja. Ma eléggé fanyalgott, mintha nem akarná megenni, cicizni is kevesett cicizett. Lefektettem aludni és kaja után kb. 1 órával mindent kihányt :evil: Még soha nem fordult elő ilyen vele. Szerintetek mit csináljak????? Adjak ma még neki később tápszert ha felébred?? Vagy csak ciciztessem??? Esetleg kamilla tea???

Köszziiii
judy
judy1
 
 


Szia Judy!
Nem lehetséges, hogy túlette magát? Marcinál is volt ilyen már egy párszor, hogy minden kijött belőle kaja után akár másfél óra múlva is. Miért adtál neki tápszert cici után? úgy érezted éhes?
Most szerintem hagyd egy kicsit, aludjon egy nagyot, utána meg ciciztesd, vagy teáztasd. Én nem adnék neki tápszert.
Majd írj, hogy van Zsombi. A tápszerből egyébként mennyit evett?
puszi:Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!
Judy!
Szerintem is túl ette magát a pici ....ugyanannyi mennyiségű tápszer ill.anyatejnél a tápszer jobban jóllakatja a babát és ha szopi után kapta akkor ami felesleges volt az kijött belőle....
a következő etetésnél csak szopi és max .tea....és többször is tedd mellre ...annál több tej képződik és akkor nem kell a tápi :wink:
Nyugodj meg és szopiztasd attól helyre áll a gyomra ....
Puszi Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok,

Zsóka, előszőr próbáltam tápszert adni, mert nagyon lapinak éreztem a cicit, de mivel minimális mennyiséget evett belőle - 30ml - meg sirdogált, és nem akarta elfogdni ezért attam neki cicit, abból eszegetett, aztán megint evett egy kis tápszert. Összesen 60ml tápszert evett. Lehet, hogy összekeveredett a kettő a gyomrában? Ez volt 9 körül előtte 5-kor evett.

Ma egyébként tök sokat alukált, nem evett csak elég keveset, de csak szoptattam ma meg ivott egy kis kamilla teát. Most megint alszik, du volt egy kis pancsi is azt élvezte, de összességében elég keveset evett ma :twisted: Remélem nincs semmi baja szegénykémnek.

De ha nincs elég tejcsim holnap se, akkor mit csináljak? Szerintem muszály leszek neki tápot adni, mert elég sokat eszik egyszerre kb. 160-180ml és nekem nincs ennyi tejcsim 3-4 óra alatt, úgy gondolom...Mindenesetre megpróbálom holnap is a szopit, hátha beindul még valami.

Elkezdtem a homeopátiás bogyót, nem tudjátok hanyadik napon kezd el hatni?

puszi
J
judy1
 
 


Sziasztok!

Bedöglött a modemem otthon és így nincs netem még pár napig :evil:
Most a cégnél vagyunk Nikivel, szerencsére bealudt és így tudok netezni picit!

Voltunk a Balcsin két napra. Többet nem megyek vele ilyen rövid időre :oops: Teljesen kikészült szegénykém... Nem tudott aludni rendesen :oops:

A barackot nagyon útálja Niki :oops: Alig bírom beletömni... Mindég kiköpi és fintorog nagyokat :oops: Az almát is próbáltam, hát az sem tetszik neki... Mikor anyumnál voltunk, kapott két falat főtt répát, talán az ízlett neki eddig legjobban. De kaki így sincs, hogy barackozuntuk. Most pár napot kihagytam, és ma újra megpróbálkozok adni neki..

Niki egyre t5öbbet kacag! Olyan édes, megtudnám zabálni olyankor :lol:

Húúú, Samu mindjárt megszületik!

Zsóka, édesek a gyerkőccök!

Üdv. mindenkinek! Pár nap múlva remélem megint lesz netem...
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok

Reni, milyen almát adsz neki? Csak a levét adod vagy a húsát is? Én Jonagold almát vettem neki az édes és szivesen megeszi a levét. Hál isten ezt legalább megeszi Zsombi mert én meg a tejcsivel küzdök, merthogy nincs elég. A tápot meg nem eszi meg, ma sem ette meg :twisted: úgyhogy nem tudom mi lesz. Mondjuk egyenlőre elvan cici után, de legkésőbb 2 óra múlva megint éhes lesz.

Zsombi már 2 hete rengeteget vigyorog és ráadásul hangosan, olyan édes, majd meg zabálom :D és egy csomót szövegel is, meg persze panaszkodni is nagyon tud, össze visssza tekergeti a kis nyelvét ilyenkor.
A pancsit is egyre jobban birja, van egy kis felfújható medencéje, abba bele szoktunk menni fél órára hűsölni minden nap, nagyon szereti :D

Na megyek mert sir

j
judy1
 
 


Sziasztok!

Ma adtam egy kis őszibarit Marcinak, úgy köpte vissza mint a huzat... :lol: Fintorgott, fanyalgott, köpködött, szóval nem igazán ízlett neki. Gyümölcsevés elhalasztva pár héttel.

Reni, már hiányoltalak. Remélem mielőbb lesz modemetek és gyakrabban jelentkezel. Ahogy olvasom, Nikinek sem jött be a gyümi. Augusztus elején mi is lemegyünk a Balcsira, remélem nem pont akkor lesz hideg. Kíváncsi vagyok, Marci hogy fogja viselni az új környezetet, ismeretlen embereket.
Apropó:
Lányok, nálatok hogy viselik a babák a környezetváltozást, és hogy viszonyulnak az ismeretlen emberekhez??

Judy, hogy van Zsombi? Eszik rendesen? Nekem is puha a mellem, már nem olyan felfújt, mint az első hónapban, de azért van benne tejci. Biztos neked is van. Amikor szopizik a nagylegény, hallod, ahogy kortyol?

Panni, hogy vagytok? Jobbak az éjszakáitok? Mi van Márkkal, hogy viseli a kengyelt?

mircike, látom neked is villámszülésed volt :lol: !

Hát Zsófi, már tényleg nincs sok hátra! Neked könnyű, gyors szülést, Samunak könnyű, gyors születést kívánok!!!!!!! :wink: :)

Vera, már bikinizel? EEEEEz igen!! :wink:

KépKép
logi
 
 


[/b]Sziasztok!
A gyümievés látom nem akaródzik a babóknak de nem baj mert ebben a melegben nincs kostólgatós kedvük :D :D :D
el kell halasztani máskorra ...engem is szembeköptek a srácok .....de sajna az őszibari nem tudott versenyre kelni az anyatejcsivel :)
Holnaptól már nem vagyok kismami olyan értelemben hogy visszamegyek dolgozni :( de nagyon élveztem az itthonlétet a srácokkal persze voltak jobb és rosszabb napok is deöszességében nagyon jó volt
A két "kicsi" fiam oviba megy szeptembertől :wink:
Lehet hogy már nem is való vagyok közétek itt a babaneten :( mert
nekem már nagy fiaim vannak

Mindenkinek puszi
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Vera! El ne tűnj végleg a munka sűrűjében! Pikk-pakk nekünk is akkorák lesznek a gyerekek, mint neked :)

Logi! Igen, nagyon gyorsan lezajlott a szülésem. A vicces az volt, hogy délelőtt még bent voltam ctg-n, akkor az mondta a doki, hogy hát-hát egy ujjnyi, de még vagy van egy hét hátra vagy nem. Otthon délután semmi bajom se volt, párom elment pecázni. Amikor fájni kezdett, akkor nem hittem el, mert csak kicsit fájt. Felhívtam a sógornőmet, hogy honnan kellene tudnom, hogy ez az-e? Mondta, hogy írjam, és ha fél óráig rendszeres, akkor az. Én nagyokos írtam fél óráig, hogy 18, 18:04, 18:08, 18:12 ... 18:32 :) Ahelyett, hogy már a harmadiknál felhívtam volna a férjemet :) Az jött haza, mint állat, átöltözött, táskák kész voltak, bedobta a kocsiba, aztán tűz. De jó is volt!!! :) És egyedül szültünk aznap éjjel, ez is tök jó volt :) Még mindig nagyon szeretek rá visszagondolni!!!

Judy! A két óra, az simán lehet. Én abszolúte másfél-két óránként szoptattam. (Néha még ma is... :) ) Szopi közben indul meg legjobban a tej, pár perc is beletelhet. Ma már szinte töklapos a mellem, aztán kis idő elteltével akkorákat kortyol, hogy még.
De te úgyis érzed, hogy a baba jól lakik-e. Ha úgy érzed, nyugodtan menjen a tápi, vagy bármi más. Ne izgulj emiatt!

Reni! A répa nagyon édes a barackhoz képest, ezért simán lehet, hogy jobban ízlik neki az édes anyatej mellett. A mostani barackokat néha még én se szeretem :) Ma pl. villával áttört barack volt a gyermek tízóraija, és kekszet morzsoltam bele, mert túl csípősnek éreztem.

Idegen hely, idegenek: Alvással nálunk nincs gond idegen helyen. Az idegenektől való félelem vagy tartózkodás mostanában jött előt, illetve volt egy korszaka hat hónapos kora körül is. Az elmúlt két hétben annyira anyás lett viszont... Belebújik a fenekembe, és nem engedi el a combomat, úgy megyünk. De pár perc alatt feloldódik. Remélem ez nagyon hamar elmúlik, mert most még anyósomnál se tudom otthagyni.

Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok Lányok!

Mircike köszi az infókat, a többieknek a drukkot.

Vegyek a BBC Trophy kocsihoz mózest vagy ne?? lenne akciósan de nemtom mi tévő legyek??

Hétfőn f9-re megyünk dokihoz. Kíváncsi leszek mit mond..
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Hát az éjszakáink jobbak lettek, habár még mindíg háromszor kelek, ebből kettő evés. De nem bánom már, csak nehéz volt visszaszokni. Tegnap megint a kikilással vacakoltunk, mert igaz, hogy volt délelőtt, csak nehezen jött ki, a következő meg ma reggel. Reggel 5-kor kelti a hasa és csak nyolcra bírt kakilni. Addig félálomban nyöszörgés, egy-két puki, de az ölemben alszik csendesen. Csak hát nem bírom tartani 8-ig, sajnos. A kengyelt elég jól bírja, inkább a meleggel van baj. Délutánra szegénykémről patakokban folyik a víz, igaz rólam is. Szerintem azért eszik éjjel többet, mert az esti fürdés után nagyon melege van (öltöztetés, kengyel) és elég gyorsan elalszik.
Én még nem próbáltam semmi adni Márknak a kamilla teán kívül, azzal jól vagyunk, habár most azt sem adtam neki, mert tegnapig jó volt a kakilókája. Ma lehet megint megpróbálom.

Idegen helyek: Nálunk elég nagy a család és sokat is jövünk megyünk hétvégén, így szokva van a sok emberhez, habár nem mindenhol ugyanúgy reagál. Modjuk a családon kívül nem sok helyre megyünk. A szomszédokkal is jól kijön, habár velük sokat vagyunk együtt, mert ott is van kisbaba. Hát remélem ez így is marad, habár gondolom vannak olyan korszakok, amikor nem tetszenek annyira az idegenek.

üdv mindenkinek!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok Lányok!
De nagy a csend!! :roll:

Képzeljétek, ma strandoltunk :) ! Egy ismerősünk nagyon dícsérte az Esztergomban tavaly megnyílt Aquaparkot, gondoltuk, megnézzük milyen. Nekem itthon már fellfort az agyam :oops: , nagyon vágytam egy kis pancsira. Nagggyon jól éreztük magunkat. Majdnem négy óra hosszat töltöttünk ott, jókat fürödtünk, én úsztam is, szóval szuper volt. És ami tetszett, nagyon gyerekközpontú strand, van pelenkázó, tudtam nyugisan szoptatni, két klassz gyerekmedence is van, csúszdák, hullám....szóval nagyon jó volt. Marci is strandolt :lol: , belelógattam a lábát a gyerekmedencébe, jókat kacagott! Egyébként meg majdnem végigaludta az egészet, mi meg apával felváltva őriztük az álmát, és felváltva lubickoltunk Borival.

Judy, mi van Zsombival? Nem hányt azóta ?

sziasztok, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Szia Kerekpocak!és Üdv Mindenkinek!

Ugye csak most kapcsolódtam Hozzátok, és inkább a "másikat" olvasgattam. Most vettem észre a streptoc. problémádat, de amint láttam, már sok jó tanácsot kaptál. Sajnos a második Babánál nekem is kimutatták, én is nagyon összetörtem, de mondták, ne féljek, csak arra figyeljek, amint "érzek" valamit, induljak, így megelőzhető, hogy Zsombesz kapja a szurit. De mint azt Zsóka is írta, nekem is villámszülésem volt, így én kaptam vénásan, plusz felhelyeztek augm. szülés során, és mivel 4 órán belül szültem, így Zsombor is kapott 2, és nézték folyamatosan. Én is "rohantam" befelé, hogy minél hamarabb kapjam az antib., de sajnos, még felvették az adatokat, öltözés, vizsgálat... Arra esetleg számíthatsz, hogy gyors lesz, mert azt hallottam, hogy a fertőzés meg/felgyorsítja a szülést. Mivel Te elsőre szülsz, így szerintem benne leszel (azaz túl) a négy órán, és mind a kettőt Te kapod, nem Samu Baba! (Ha jól emlékszem Zsókánál is második babánál fordult elő.)
Gondolunk Rád/Rátok továbbra is ebben az alig elviselhető melegben! Pedig nekem nincs is pocakom, épp elég a kettővel birkoznom.
Azért láttam, hogy a többiek is megvigasztaltak, csak gondoltam, megosztom veled a saját tapasztalatomat (=Zsókáé). Búcsúzom, mert későre jár.
Puszi Mindenkinek: Edus
mazsolák
 
 


Edus millió köszi!!!!!!!!!!!!

(azért remélem gyors lesz mégis... eléggé parázom így is...)
kerekpocak
 
 


Logi de jó nektek!! én is fürödnék! nincsenek képek?
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Ez a meleg ma estére kiakasztotta szegény Balámat. :cry:
Délelőtt és délután is csak 3/4 órát ha aludt, s estére teljesen felpörgött. Felpörgött? Túlpörögte magát. :cry: Rohangált össze-vissza, nem lelte helyét, semmi nem volt jó neki, alig evett valamit, s estére egyre nyűgösebb lett. Csetlett botlott, a sok segrecsüccs sem vette kedvét, így elkezdett potyorászni. Már komolyan attól féltünk a Nagyival, hogy ebből komolyabb esés is lehet, így elvittük megfürdetni, már fél nyolckor. A vacsit nem kérte, s kiakadt, hogy miért tettük be a kiságyba. Máskor minden gond nélkül eldől, s elalszik. Most egy fél órás öngerjesztő sírás volt, amitől tiszta víz lett, úgy leizzadt tőle. Semmi nem volt jó neki. Az sem, ha kivettem, s ringatni próbáltam, se mese, se dal, se játék ... :cry: Aztán visszatettem a kiságyba, s könyörtelennek hangzik, de lehűtöttem a gyerkőcöt egy hidegvizes pelussal, amivel az arcát és a nyakát jól áttöröltem. A meglepettségtől először elhallgatott, majd sírt ugyan, de már másképpen. Sikerült vízszintbe imádkoznom, de még így is össze-vissza szenvedte magát a kiságyban. Úgy sikerült megnyugodnia, hogy fogta a kezem. De mivel a kiságy már a legalsó szinten van, a gyomrom már a hátam közepén jött ki az ágy szélétől, mivel csak lábujjhegyen pipiskedve érek le az aljáig. :evil: Azonban hiába volt már félálomban, ahogy kivettem a kezem, felsírt újra és újra. Ekkor jött a korábban, egy-két napközbeni nyűgös elalvásnál már bevált módszer: kiságy mellé takaró, kispárna, anya földön fekszik, s a kezem beszorulva két rács közé ugyan, de Bala kezében. :lol: Így aludtunk közösen közel egy órát, amikor már szép lassan, felébredés nélkül ki tudtam szabadítani a kezemet.
Szegénykém azóta is felsírt már kétszer keservesen, s ilyenkor rögtön talpon van, de megkeresve cumibarátot, s egy kis sistergés hatására visszadőlt, s most alszik békésen.
Szegénykémnek nem csak a meleg a baja, hanem a rengeteg szúnyogcsípés, meg a beragasztott köldöke (kezdődő köldöksérv visszaszorítása érdekében), amit nagyon nem szeret.
Hát ennyit a mai esténkről. Nehéz volt, de megoldottuk :lol:
Remélem, hogy lassan tényleg enyhül az idő.

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Hú Timi! Nem semmi ez az altatás. Én sajnos nagyon elkanászodtam, és még mindig az ölemben vagy a vállamon alszik el a gyermek. 10-ből 8-szor biztosan. Ha nem ájul el ott, akkor beteszem a kiságyba, és van hogy két perc gügyögés után elalszik, ha kimegyek. Akkor visszamegyek hozzá betakargatom, normál helyzetbe küzdöm, mert mindig keresztbe-kasul alszik el. Ha úgysem akar aludni, akkor jön nálunk is az, hogy fogom a kis kezét, és a kiságy mellett ülök. De nem sokáig. Pár perc. Ha úgyse alszik el, akkor inkább kiveszem.
Szénné kényeztettem, de én nem bírom sírni hagyni. Majd a bölcsiben megtudom, hogy elrontottam-e :) :) :)
mircike
 
 


Hát igen! Én megkaptam a magamét az oviban. Én sem hagytam soha sírni egyiket sem, nincs szívem hallgatni a bömbölésüket.
Mondták is az oviban, amikor Bori kiscsopis lett, hogy az én hibám, hogy nehezen szokik be, meg hogy olyan ragaszkodó. De én nem hiszem, hogy ez baj lenne.

Na ezt sikerült jól teleraknom hogy-okkal :oops:

KépKép
logi
 
 


Zsófi,sajna nincsenek képek, itthon felejtettük a fényképezőgépet :cry: .

Timi, nagyon jók a képek amiket a másik topikba tettél fel. Olyan cuki Bala!!!!!!!!!! Még mindig nyügis?

KépKép
logi
 
 


Logi! Szerintem se baj! De én ebben nem vagyok valami objektív vélemény, nem normálisan ragaszkodom. Mármint én. Azt remélem legalábbis, hogy a fiam simán beszokik a bölcsibe (jövő április). Ha üvölteni fog, vagy sírdogálni, akkor nem is tudom, mi lesz.
A beszoktatás inkább nekem lesz leszoktatás! Lehet, hogy az is közrejátszik, hogy még mindig rengeteget szopizik. Napi 6-7x minimum. Odajön és kér.
Nem tudom senkire se ráhagyni. Nem merem. Már tényleg gondolkoztam azon, hogy szakember esetleg helyretenné az agyamat. Nem tudom. Öt percet nem vagyok el nélküle :)
Idáig kétszer voltam éjjel barátnőkkel 3 órára el. Úgy, hogy előtte elaltattam és a férjem itthon volt. Anyósomnál kétszer volt 1 órát délután. És ennyi. Nagyon gáz vagyok, tudom :oops:
Hogy lehet vajon egészségesen leszoktatni a ciciről, amikor kéri? Már nyilván nem kajaként funkcionál nála, hiszen két virsli után már nyilván nem éhes. Vagy reggel 1/2 5 után 7-kor is szopik, utána megnézi a Teletubbiest, és reggelizik, mert éhes. Ja, és egész nap cumizik mindemellett :) Szóval orálisan eléggé fixált.
Igazából nem mindig zavar, néha rámtör a 'mi lesz majd később' para, és akkor nem tudom, hogy mi lesz hogy lesz.
(Hú, ma asszem nagyon meleg van... :) )
M.
mircike
 
 


sziasztok!
mircike, megpróbálok felzárkozni ebben a topicban, és igérem, írok ide is! Különben az a legjobb, ha úgy fogod fel, majd idővel megoldódik. Az én nagyobbik fiam olyan volt, mint Bala, minden nap ment az altatási mizéria, hiába szopott, csak mellettem aludt el. Bár ő nappal nem szopizotok gyakran, annál inkább éjszaka. mindenki mondta, nem vagyok normális, adjak neki vizet, majd leszokik, de nem voltam rá képes. Aztán bekerült a kórházba (asztm. hörgh.), és persze ránéztek -láthatjátjátok ti is a képeken, nem egy vaskosság...-, egyből elővettek, hogy etem-e rendesen, és milyen dolog, h. szoptatom. Feltételezték, azért nem hízik, mert tejallergiája van, így el kellett választanom. Persze azóta sem hízott!!!!, legalább is nem olyan átűtő mértéküt, mint ők hitték, és nem volt t.allg. Na szóval nehéz volt leválasztani, de 3 napon belül rendeződött, és átaludta az éjszakákat cici nélkül. Ő is eléggé kötődik hozzám, de hidd el, be fog szokni, olyan meg úgy sincs, hogy nem sír a gyerek (esetleg anyuka is), mert jó anyák vagyunk, és természetes, hogy hiányzunk neki, csak vannak gyerekek, akik az elején sírnak, és beszoknak, és vannak, akiket elvarászolnak a sok sok játékok, az újdonság, és 2 hét múlva döben rá, ja ez nem játék, ez rendszer...De gondolom, Zsóka te sem vetted fel! Egyszer ilyen picik, utána úgy is bánnák egész életünkben, hogy kihagytuk ezeket a csodálatos perceket. Én igenis csókolgatom, imádom, gyúrom őket!!!!!!!!!!, amig lehet, engedik. Az ember idővel megtanul szelektálni, mint a tanácsoknál is, itt be, ott ki...
Ez már inkább Timinek szól, hogy míg Zsigusz olyan volt, mint Bala állandóan altatnom kellett, és nem tagadom, sokszor magunk közé tettem, addig Zsombor nem igényli. Látom, hogy fáradt, esetleg szopi, aztán beteszem a kiságyba, és elaltatja magát.
na majd folytatom, de most mennem kell...
puszi:e
ja igen, nagyon klasszak a képek!!!!!!Annyira édes Bala, igazi kispasi!(de az ő arcocskája is sokat változott )(ja a ruha ismerős, zsombeszon is volt...)
mazsolák
 
 


a 9-es képen annyira jól nézel ki edus, a 10-es képen ISZONYÚ cuki az egyik a 3-as képen meg a másik kisfiad!!!! (meg nyilván az összes kép nagyon klassz de ezek kifejezetten!!!!)
kerekpocak
 
 


Sziasztok!
Húúúúúúúúú de mérges vagyok! Írtam egy oldalt és elnyelte a Babanet :evil: :cry: :evil: :twisted:

Most nincs időm újra leírni,majd hétfőn.
Edus, én is imádom babusgatni, puszilgatni, dögönyözni a gyerkőcöket. Lesznek még kamaszok, amikor az ablakból figyeljük,mikor érnek haza. Ennek a majomszeretetnek most van itt az ideje,szerintem ez teljesen normális.
mircike, a szopi témáról hétfőn írok.

ZSÓFI??
:roll:

Két mai képünk, még melegek :lol:
A kalapokat most kapták apától!
Kép Kép

KépKép
logi
 
 


Zsóka!!
gyönyörűek!!!!!!!
kerekpocak
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?