Új privát üzeneted érkezett!

pl. nézzétek meg ezt az oldalt. nem tudom, ki ez a nő, de amerikában biztosan tudják... :D szóval ilyesmiről (is) beszélek...
http://www.celebrity-babies.com/2007/02/aj_langer_gives_1.html

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok,
néha bele-beleolvasok ebbe a topikba is...
azt gondolom, hogy ahhoz, hogy nagyon sok nő szabadon dönthessen a teste, sorsa,szülése felől, a mostani ovisokat kellene a szabadságra és dönteni tudásra megtanítani, nevelni. Ez a most szülő generáció már kihagyott valamit.Egyébként sem vagyunk túlzottan elfogadóak egymással, sokszor azt érzem, hogy az otthonszülők sem elfogadóak a megrögzött kórháziakkal, mert "miért adják át az irányítást?" "miért érzik ott biztonságban magukat?". "Miért nem olvasnak utána, szabadítják fel a gondolataikat?" "miért nem hallgatnak meg minket?"
Mert nem. Az információ és a lehetőség megvan, az ő döntésük, hogy éljenek vele és mégsem. "Pedig én tudom, hogy úgy felszabadultabb lenne... "Dehát úgy dönt és a döntés és az élete az övé. Az otthonszülők, úgy érzem, az élmény hatása alatt mindenkinek világgá akarják kiáltani, hogy milyen jó volt így. és ez így is van. Jó volt így. Neked, másoknak, sokaknak. De van, akinek nem menne otthon, ezernyi okból kifolyólag. Visszavezethetnénk a neveltetésére, a saját születésére, az Egyetemesből hozott tulajdonságaira. és ez a habitus, hogy "én tudom, mi lenne mindenkinek a jó" plusz az otthonszülés jellenlegi földalatti mozgalom jellege teszi a "tábort" szinte összebékíthetetlenül szembenállóvá. Mindenesetre, /és ezt már többször a Geréb Ágnesnek is elmondtam, aki persze visszautasította a gondolatot,/ akinek valamilyen okból kórházba kell mennie akár a szülés befejezésére, akár a szülés után bármilyen okból, igen nem elfogadó a kórházzal és annak személyzetével szemben. Erre számtalan példát tudnék mondani, és ez nagyon rossz. Hogy én nem ítélkezem senki fölött, segítséget kérni jönnek és tele vannak kimondatlan váddal, félelemmel. És ez elég szar.
Sokkal több párbeszédre lenne szükség, amiből kevés valósul meg... ezernyi okból.
Hát minden jót, csak néha kikívánkozik belőlem is a gondolat.
Szeretettel: Rita
nováky_rita
 
 


Rita,
nem a mondanivalód mögötti gondolatokkal vitáznék, csak árnyalni szeretném a dolgokat. Igen, sok otthonszülő intoleráns, kórházfóbiás, ellenséges... És párbeszédre is szükség lenne.
Azért azt mondanám, legalábbis nekem ez az érzésem, hogy az otthonszülők azért kényszerülnek "támadni", mert különben őket támadják. Nem mondom, hogy ez helyes válasz, de tény, hogy az első reakció, amit általában kapunk, az az, hogy felelőtlenek vagyunk. Itt a legtöbbünk hátrányos helyzetből indul, és sokan/sokszor csak "ellentámadással" látnak innen kiutat.
Szerintem nem akarnak az otthonszülők meggyőzni mindenkit, hog ymindenkinek otthon lenne a helye, ezen a topikon sem erről van szó. Alapvetően minket nem fogad el sem az orvostársadalom, sem a civil társadalom. Szankcionálják a szülést, ha kórházba kell menni, úgy kell besunnyogni, mert ha kiderül, hogy otthonszülő, akkor olyan bánásmódban részesül, amitől retteg (és akkor számára máris "indokolt" a kórházellenes hozzáállás), szankcionálják az újszülőtt vizsgálatát, az anyakönyvezést (lásd saját egyhónapos kálváriámat a múlt nyáron).
Csoda, hogy "harciasak" az otthonszülők, ha a "külvilág" mindent elkövet, hogy nekik ezt ne lehessen?!
Ha folyton azt hallagatjuk, hogy otthonszülés helyett otthonos szülőszobát?! Miért kell a "helyett"?!?! Miért nem lehetne otthonszülés ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉS otthonos szülőszoba?!

Rita,
ha több szakmabeli állna úgy témához, mint te, akkor reménykedhetnénk a helyzet javulásában. A nyáron egy fővárosi önkormányzati atyaúristen megsúgta a gyerekorvosunknak, hogy az orvosi szakmai kollégium SOHA nem fogja kiengedni a bábák kezébe a szülést ÚGY, hogy bába is igazolhasson élveszülést (hatóságilag). És ez nagyon elszomorító. Mert ez már nem a biztonságról szól.
h_szilvi
 
 

 
 

Szilvi, értelek, olvastam is a kálváriádat, de akármit mond is a szakmai kollégium hatalmas eszű csapata /bár én tudom, hogy a szakmai kollégiumban sem mindenki elvakult/ él még a régi mondás, hogyaszongya a kutya ugat, a karaván halad. Tehát ha mindenben az eu-s irányokat kell figyelembevennünk, előbb-utóbb ebben is lez változás. és remélhető, hogy a választott orvos intézményének megrendítésével elkezdődött a folyamat. És tudok már olyan kórházat, ahol a szülésznők vezetik a szülést, a betegfelvételtől a gátmteszésig-varrásig/ha kell. kórházban, de önállóan.
Szerintem az egész megváltozna, ha úgy, mint bárhol Európában, pontosan leírják az otthonszülés szakmai feltételeit, és minden egyebet. Ajkkor már csak olyan szülők kellenek, akik, ha ezeknek a feltételeknek nem felelnek meg, akkor valóban a kórházat választják. úgy, mint Európában bárhol.
hát ennyit, igazán nem akarok hosszasan belenyúlni a topikotokba, csak uff-szóltam.
Szeretettel: Rita
nováky_rita
 
 


nováky_rita írta: ha mindenben az eu-s irányokat kell figyelembevennünk, előbb-utóbb ebben is lez változás.


Úgy legyen.
A szabad orvosválasztás eltörlése egyébként miért lépés ebbe az irányba?

És szerinted kinek kéne kidolgozni az otthonszülés protokollját? Mert szerintem azoknak, akik kísérnek otthonszüléseket. Lehetne "kölcsönözni" eu-mintákat is, vagy akármit.
AKi nem látott még otthonszülést, miért kellene tudnia, hogy OTT mi a biztonságos, stb.?

Rita, nem kekeckedek, remélem érzed... :) Szerintem a mi szintünkön is szükséges a párbeszéd. És az külön öröm, amit a kórházról írsz, ahol a szülésznők önállóan dolgozhatnak. Ez Pesten van, vagy nálatok?
h_szilvi
 
 


Livi, érdekes, amit irsz (orvosi szemmel) :roll:. Laikusként engem nagyon zavar, h igazabol nem tudhatom, h milyen orvos kezébe kerülök, mik a szokasai, mennyire érti a dolgat :( Gondolom ezzel nem vagyok egyedül..

Szilvi ugy tudom a Dél-pesti kh-ban (is?) önalloan dolgoznak a szülésznök. Kivancsi vagyok mennyire müködik a dolog....

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Szia,
a választott orvosi rendszer azért zsákutca, mert egy problémamentes terhesség gondozásához nem kell orvos. És ha a kismamák majd a védőnőhöz vagy a vállalkozó szülésznőhöz járnak gondozásra, akkor az már tényleg előrelépés lesz.
Az otthonszülés protokollját az otthonszüölős csapatnak kellene kidolgoznia, de nemcsak a Gerébnek, hanem mindenkinek, aki otthonszülésben vesz részt, és az erre hajlandó szakmai kollégiumi taggal. És ennek a protokollját,ha elfogadták a felek, minden otthonszülősnek el kell ismernie és ehhez kell alkalmazkodnia. Tehát, ha azt mondja a protokoll, hogy akinek az előző szülésekor mondjuk bepirosodott az orra, az nem vállalhatja az otthonszülést, az a másodiknál el kelljen fogadnia ezt a verdiktet. És akkor kórházi szülést kell hogy vállaljon. mert ha az orrpirosodás miatt a másodiknál baja lesz, akkor ő volt az, aki veszélyeztette a saját babáját és az életét. És ez, a legjobb tudomásom szerint pl. Hollandiában így is van.
Nem értem azt a mondatodat, hogy aki nem látott otthonszülést, az...
Hát elköszönök, mert nem akarok túlzottan belemelegedni.
Szeretettel: Rita
nováky_rita
 
 


Rita! Ne köszönj el! Ezek nagyon fontos gondolatok és az is nagyon fontos, hogy itt, ilyen toleránsan és emberi hangon beszéljétek/jük meg.

(Én csak örömködni jövök ide, nem részesülhettem ebben a boldogságban, és nagyon úgy néz ki, hogy ez már így is marad - bár a gyermekáldás mindenhogyan, még császármetszéssel szülés esetén s boldogság)

indianyo
 
 


Én ezt a felelőtlenség kérdést nem értem. Kinek mi köze hozzá, hogy hogy szültök? Nyilván magatoknak és a gyerekeiteknek nem akartok rosszat, akkor meg milyen alapon ítélkeznek felettetek?

Vagy a társadalom félti a jövő adófizető polgárait? Akkor azokat miért nem támadja, akik egyáltalán nem vállalnak gyereket?

Egyébként én is felelőtlen vagyok, mert a múltkor kocsival mentünk a gyerekekkel a biopiacra. Minek is veszélyeztettem őket és magunkat, mikor ma már - a technikának és a tudománynak hála - itthonról is vásárolhatunk, ami sokkal biztonságosabb. Ja, hogy ez nagyobb élmény volt, kit érdekel? Meg is halhattunk volna!!! ;)

Pindi
pindi
 
 


Rita!

Én is nagyon örülök, hogy írtál. szerintem se menj el! :)

Pár dologra reagálnék...

1. Az otthonszülés protokoljja idehaza is évek óta ki van dolgozva! Én legalább 5 éve már tudok róla. be is lett adva-nyújtva, de persze az orvostársadalom hallani se akar róla, elfogadni meg képtelen. Miért? Mert..
2. ... mert aki nem látott még otthonszülést, annak sajnos orvosként is nagyon semmi fogalma róla. Így az otthonszülés protokolljában olyan dolgokba kötnek bele, ami teljesen értelmetlen, s nevetséges irányzatokat szabnának. "Akkor fogadnánk el, ha...." és ilyenkor jön egy olyan feltétel, ami összeegyezhetetlen magával az otthonszüléssel.
Nem ítélem el a szakma nagyjait: ők azért se tudnak erről semmit, mert nem erre lettek kiképezve. Az már nagyobb baj, hogy eleve az elutasításra tanítják őket. Azért szerencsére van olyan orvos is, aki felfogja a lényeget, egyet is ért vele, de felvállalnia nem szabad, különben veszélyezteti az állását. Itt a hiba. :cry: Ezért sem működik a párbeszéd....
3. A szabad orvosválasztás ellehetetlenítése szerintem nagyon rossz. Értem én, hogy a hálapénz rendszer megszüntetése végett találták ki, de nem gondolkoztak eléggé. Igaz, hogy normális lefolyású szüléshez nem szükséges orvos jelenléte, de attól még nagyon messze vagyunk, hogy ez lenne az általános kórházakban! Másrészt az orvosválasztás bizalmi kérdés. Szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy a 9 hónap és a szülés alatt 1 ember előtt tárulkozik ki a nő, legintimebb szféráiban, testileg-lelkileg, vagy, mint valami futószalagon, akár 10-en is végigmennek rajta. Én ezt képtelen lennék elfogadni, ha kórházban szeretnék szülni! (Szerencsére, ez már nem fenyeget engem :) ) De ugyanez érvényes a többi orvosi területre. Szakmai felkészültség ide vagy oda, az orvos-beteg kapcsolatban a szimpátiának, bizalomnak rendkívül nagy a szerepe a sikeres gyógyuláshoz, s emiatt nagyon nem mindegy, hogy lehet-e embert választani!
+1 Ami pedig az otthonszülők kimondatlan félelmeit, vádjait illeti: nagyon sajnálom, de úgy érzem, teljesen jogos! Sokkal több információval rendelkeznek felkészültségük végett, sokkal nagyobb rálátásuk van a kórházban folyó dolgokra, s pont emiatt alakul ki bennük egyfajta félsz. Ettől függetlenül teljesen képesek elfogadni a kórház adta segítségnyújtást, ha arra valóban szükség van. Az, akkor, ott, megkérdőjelezhetetlen a számukra is! Ez a gondolat is benne van ám a felkészítő tanfolyamban!!!!!
Tudom, vannak, akik akár ellenségesnek is tűnhetnek. Általában alapjuk is van rá, s nem hallomásból, hanem tapasztalati. :cry: Erre én mindig azt mondom, az otthonszülő is akkor cselekszik helyesen, ha a kórházundor erősítése helyett saját magába vetett bizalmával, hitével foglalkozik, így nagy mértékben elősegítve azt, hogy be se kerüljön oda. Ha viszont mégis arra kerülne a sor, akkor el kelle tudni azt fogadni (marha nehéz lehet egy teljesen más szemléletmódból kiindulva! nekem erre szerencsére nem volt szükségem, de, ha lett volna, megerőszakoltam volna rá magam :wink: ), szóval el kell tudni fogadni, hogy a kórházban mások a szabályok, s alá kell vetni magunkat azért, mert az orvosok csak abban tudnak jól, s hatékonyan segíteni. Ha tiszeteletben van ez tartva az otthonszülő részéről is, akkor simábban mehetnek a dolgok. A másik oldalnak viszont ugyanígy tiszteletben kellene tartani az otthonszülés tényét!

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Szilvi!: Az orvosi szakmai kollégiumról nekem is megvan a véleményem...meg az orvosok képzettségéről, hozzáértéséről általában! :x

engem, az ex-toxémiást pl. az orvosom sómentes, fehérjeszegény diétán tart (ami a legrosszabb, amit tehetnék egyébként!!!)! most erre mit mondjak?! örüljenek az emberek, hogy élve kerülnek ki a kórházból!!! :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szilvi!: Az orvosi szakmai kollégiumról nekem is megvan a véleményem...meg az orvosok képzettségéről, hozzáértéséről általában! :x

engem, az ex-toxémiást pl. az orvosom sómentes, fehérjeszegény diétán tart, vagyis tartana... (ami a legrosszabb, amit tehetnék egyébként!!!)! most erre mit mondjak?! örüljenek az emberek, hogy élve kerülnek ki a kórházból!!! :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szilvi!: Az orvosi szakmai kollégiumról nekem is megvan a véleményem...meg az orvosok képzettségéről, hozzáértéséről általában! :x

engem, az ex-toxémiást pl. az orvosom sómentes, fehérjeszegény diétán tart, vagyis tartana... (ami a legrosszabb, amit tehetnék egyébként!!!)! most erre mit mondjak?! örüljenek az emberek, hogy élve kerülnek ki a kórházból!!! :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


bocs a 3 válaszért, az internetünk vacakol.... :oops: :oops:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt a topicban , üdv mindenkinek. Második gyermekemet várva hónapok óta foglalkoztat az otthon szülés gondolata. Első gyermekemet kórházban szültem sajnos elég negatív élményekkel kísérve. Maga a szülés sem úgy ment, ahogy szerettem volna, de a gyerekágy még rosszabb volt. A szokásos sztori: túlhordás, indítás, fekve vajúdás, gátmetszés, utána nem láttam a babát csak 16 óra múlva, akkor már nem akart szopni mert teletömték,stb,stb.
Ezt nem szeretném még1x. A kérdéseim a következők:
-vidéken hogyan oldható meg az otthonszülés, hisz a bába messze van és nem biztos, hogy odaér?
-ha mégis kórházban szülnék, akkor Bp-en melyik kh a legmegfelelőbb (ambuláns szülésre gondolok)?
Előre is köszi a segítségeteket!

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


Szia Rozmaring,

Sajnálom, hogy az eslő szülésed úgy alakult, ahogy. Remélem, a mostani (akár otthon, akár kórházban) ezerszer jobb élmény lesz!
Ha itt visszaolvasol, kapsz választ az első kérdésre. Van itt, aki szült "vidéken", van, aki feljött a születésházba, stb.
Egy ismerősöm a Máv-ból ment haza igen hamar, de úgy, hogy nem jelentették be előre, hogy haza akarnak menni (mert akkor valamit szoktak "találni", ami miatt a babát nem engedik.)
De amúgy nem vagyok otthon kórház témában. :wink:
Viszont Geréb Ágiék esetleg ebben is tudnak tanácsot adni! :)
h_szilvi
 
 


Szia Szilvi!

Köszi a választ. A MÁV-ról én is hallottam ilyesmit. Szóval engem csak az aggaszt, hogy Kecskemétről hogyan érek én el Bp-re vagy fordítva, egy bába hogy ér ide, ha esetleg gyorsan zajlik a dolog. Mert azért tök egyedül nem szeretnék itthon szülni, sem útközben az autópályán, bár a kecskeméti kh-nál lehet,hogy az is jobb lenne.
A születésházról tudnál mondani vm-t?

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


Szia Rozmaring!

Születésház a XII. ker Alma u-ban van, ahol a tanfolyam is. Ha nincs szülés, be lehet költözni. Ez azért macerás, mert ha közben lesz szülés, el kell onnan jönni.
Amúgy Ágiék szoktak vidékre járni. (úgy tudom, hogy jó messzire is szokott menni szüléshez). Sajnos Bp-en is benne van a pakliban, hogy nem ér oda vmi miatt.

Ha érdekel az otthon szülés: www.szülés.hu
A tanfolyam nagyon jó, nekem nagyon nagy élmény volt, hát még a szülés :lol:

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Viszont Kecskemét autópálya mentén van, Szegedre és Győrbe is szokott menni... :D
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Igen, Kmét nincs olyan messze, ha nincs Bp-en dugó és az autópályán lezárás. Tudtok vm-t mondani nekem az anyagi vonzatokról(akár priviben)? Mennyibe kerül a tanfolyam ill. a szülés kb.? A honlapot már nézegettem, nagyon klasszak ezek a szülés sztorik, kicsit más, mint az én kis kórházim :cry:
Irigyellek benneteket!!!

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


Szia rozmaring!

Legfrissebb emlékeim szerint (2 éves) a tanfolyam 62.500 ft. Lehet részletben fizetni, s örökös belépőt ad, ami azt jelenti, hogy a következő otthonszülésnél már nem kell újra kifizetni, meg úgy egyébként is, innentől kezdve annyiszor megy el rá az ember, ahányszor csak akarja.
Vannak, akik ezt se képesek kinyögni, de ettől még ugyanúgy számíthatnak Ágiékra!!! Persze ez mindenkinél lelkiismereti kérdés... Azért, aki megteheti, ki is fizeti szerintem, mintha angol tanfolyamra, vagy bármi másra jelentkezne...

Magának a szülésnek nincs ára. Van egy alapítvány, aki akar, oda juttathat, de ők zsebbe semmit se tesznek el!

Hát többek között emiatt is mondom, hogy Ágiék szolgálnak, s nem szolgáltatnak. :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Én 11 éve fizettema tanfolyamért, akkor 10.000 volt. Akkor volt a szülésnek is ára, persze az alapítványhoz kellett befizetni.

Én azóta minden szülésért fizetek, mégpedig a mindenkori egyszeri anyasági támogatás összegét. Én úgy érzem, hogy amit Ágiéktól kapok, az messze több annál, mint amennyi tárgyat tudnék venni az anyaságiból. Úgyhogy már eleve nem is számolok azzal a pénzzel, utalom tovább... :)
h_szilvi
 
 


(Ja igen, a tanfolyamért csak akkor egyszer fizettem...)
h_szilvi
 
 


Köszi az infókat! Hát ez tényleg korrekt, több, mint korrekt. 1 hetes a tanfolyam, ugye?

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


Igen, illetve 6 napos. Minden nap külön téma. Látogass el a http://www.szules.huoldalra, ott megtalálod részletesen.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Rozmaring!

Ha nem kérsz számlát, akkor 50 e a tanfolyam. És nagyon jó! :lol:

Orsi
osoa75
 
 


Jó lenne elmenni. Nagyon szimpi az egész szemlélet. Azt hiszem megpróbálunk elmenni, ha összejön.

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


http://pregnantinamerica.com/newsite/trailer/

Quick Time lejátszó kell hozzá, Ina May Gaskin is beszél rajta. Rövid, de nagyon érdekes.

indianyo
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy megint kérdéseimmel zaklatlak titeket, de eszembe jutott vm, egy gyakorlati dolog. A baba hol kapja meg otthon szülés esetén a BCG-t ill a Neisseria elleni szemcseppet? És az anyagcsere szűréssel (vérvétel) mi van?Ti hogy oldottátok ezt meg? Mert ha én otthon szülnék és utána be kellene vinnem ide a gyerekosztályra, el tudom képzelni mit kapnék, sajnos van velük tapasztalatom. A tanfolyamra ugye párban érdemes menni?Gyerkőcöt lehet vinni (3 éves)?

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


Rozmaring, mi a gyerekorvossal előre megbeszéltük, hogy otthonszülést tervezünk és vállalja-e, hogy kijön megvizsgálni. Akkor azt mondta, hogy a BCG-t beadja, ha megszerezzük az oltóanyagot, végül aztán oltóanyagot is segített "szerezni". Az anyagcsere-szűréshez is ő vette le a vért, a kis papírért, amire a vérminta kerül, nekünk kellett bemenni a laborba (a gyerekorvos mondta, hogy hová).

Kati
katicabogár
 
 


Rozmaring,
a tanfolyamon elmondják, hogy mikor kell a szemcsepp. Ha kell, ad Ági receptet.
Ha a saját gyerekorvosod nem hajlandó kijönni (mert sok gyerekorvos nincs 5 napnál fiatalabb babákhoz szokva), akkor Ágiék tudnak mondani gyerekorvost, aki kijön, megvizsgál, majd BCG-t bead, PKU-t levesz, de ők nem olcsók... (Viszont tutira "nem kapsz" tőlük semmit... :P)
h_szilvi
 
 


Rozmaring,

nálunk olyan nyavalyás a kórház, hogy nem adta ki az oltóanyagot a dokinéninknek, pedig ő simán elintézett volna mindent idehaza, kedvesen. Így mindkét lányt be kellett vinnünk a kórházba az 5. napon a szokásos szűrésekre. Marhára nem érdekelt, mit fogok kapni érte.
Szemcsepp: azt minek is adnád a gyereknek??? Alapból semmi értelme, hacsak valami nem indokolja. Sajnos rutinszerűen adják a kórházban, de akkor nem, ha nem ott szülsz!

Tanfolyam: lehet vinni gyerkőt, kivéve a párkapcsolatos utolsó két napra.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Amúgy meg, Rozmaring, nem muszáj a BCG-t elsietni. Az első hat hétben kell megkapnia, így simán mondhatod a saját gyerekdokitoknak, hogy 6 hetesen szeretnéd oltatni, és akkor NEKI kiadják az oltóanyagot. Ki kell, hogy adják, ezt a mi gyerekdokink mondta még réges régen...
h_szilvi
 
 


Rozmaring!
PKU-s papírt, amire a vért kell csepegtetni, Ágiéknál lehet venni párszáz forintért, nem kell utánajárnod. A többit leírták a többiek.

hordozo
 
 


Ki kell, hogy adják


:D :D Na ja! Ki kell, nálunk mégse adták. :( Azért, mert tudták, hogy otthonszülteknek lenne....(a környéken csak ez az egyetlen kedves dokinéni vállalja el az otthonszülőket) Így inkább mindenféle kifogással éltek, mert nem bíztak abban, hogy a dokinénink ténylegesen be is adná, s nem csak papíron. Jó, mi?

Igaz, a BCG ráér 6 hetesen is, de nekem ezzel az a bajom volt, hogy 2 hónaposan már kezdődnek a kötelező oltások. :cry: (Ó, hogy én hogy utáltam őket, de ez külön topicot érdemelne. :wink: )

PKU: az megoldható lett volna otthon is, de mivel így is-úgy is be kellett másznunk a kórházba, nem volt értelme kétszer kínozni a gyereket.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Értem, szóval legjobb, ha az ember gyerekorvosa normális és elintézi a dolgokat. Mert itt Kméten a szülészetnél már csak a gyerekosztály a rosszabb, ők nem egyeznek bele pl. a 24 h-ás rooming-in-be meg a 3 napos bentlétbe (min.5 helyett). Szóval ezért mondom, hogy nem szeretnék beállítani a babával, hogy na jöttem, ide a BCG-t meg a szűrőpapírt! Lehet, hogy fel is négyelnének vagy máglyán elégetnének. És itt nincs választás, csak egy kórház van. Egyébként a BCG szerintem jobb minél hamarabb, elvileg a szülőszobán kell, elvileg, de tényleg egyrészt nem jó az oltásokat közel egymáshoz, másrészt tuberculosis bacik azért nem csak tüdejüket kiköpve köhögő hajléktalanokból jönnek, hanem pl. belőlünk is jöhet, akik immunizálva vagyunk. Ok, a szemcsepp talán tényleg nem muszáj.

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


Rozmaring!

Igen, a legjobb, ha van normális gyerekdokid, de, ha ennek ellenére be kell menned a kórházba a babóval, akkor is nyugi!
Mi az, hogy felnégyelnek? Ha hagyod... Fel a fejjel, kötelességük beoltani a kicsit, meg egyébként is! Még ahhoz is ragaszkodhatsz, hogy egy mp-re se vigyék el tőled, mindent a jelenlétedben végezzenek! (Egyszerűen nem adod ki a kezedből! Sajnos az első lánynál még nem voltam elég karakán, őt elvitték 5 naposan, hát, több. mint egy óra múlva - vajon mi tartott annyi ideig??- üvöltve kaptuk vissza, na, ezt már másodjára nem engedtem! Közöltem, nem érdekel, hogy én nem mehetek be a csecsemős osztályra, akkor hozzák ki az oltóanyagot! Belátták, csak így lesz működőképes a dolog. :wink: )

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Dodó!

Teljesen igazad van és tudom, hogy ki kell nyitni a szám, a kislányomnál olyan voltam, mint egy fűben lapuló kisnyuszi. Szerintem meg is tenném, ha nem lenne ez egy vidéki város, ahol kis túlzással mindenki ismer mindenkit, na jó azért nem, csak az a gáz, hogy a dokikkal nem veszhetek össze, mert én is a kórházban dolgozom, szóval nem egyszerű. Ezért is inkább nem szeretnék velünk egyáltalán konfrontálódni. Bennetek is sok dilemma volt az otthon szülést illetően? Mert én non-stop ezen gondolkozom, és azt hiszem eltökéltebbnek kellene lennem, bár még van egy kis időm és a tanfolyam is úgy gondolom meghatározó. Végül is komolyabban még csak az utóbbi 2-3 hétben kezdtem ezzel a dologgal foglalkozni.De az tuti, hogy nem vállalom be, ha nem lesz 100%, hogy tényleg ezt akarom! Nektek hogy volt ez?

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


Szia!

Nem, nekem egy percig se volt ez kérdés. Igaz, volt mögöttem egy kórházi szülés tapasztalata, s az a tény, hogy ennek következtében hiperaktív lett a fiam. :(

Enyém is vidéki kisváros. Én ugyan nem dolgoztam kórházban, de annyiban nem volt könnyű, hogy apám neje, nagybátyáim-nagynénéim, stb... orvosok. (Köztük a kórházigazgató rokon.) Meg még egy rakat ismerős is egészségügyis. Viszont olyan eltökélt voltam, hogy képes lettem volna tök egyedül is véghezvinni az akaratom. :wink:
Felőlem az konfrontálódott miattam, aki akart. :D

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Sziasztok!

Újabb kérdéssel bombázlak titeket. Ti vetettetek köldökzsinórból őssejtet ? Gondolom otthon szülésnél megoldható a dolog. Hogy megy ez?

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


Nem, és a tanfolyamon nem is hangzott el. Talán a tobbiek tudják.
osoa75
 
 


Mi se. :(
Bár én nem is vagyok abban olyan nagyon biztos, hogy megéri....
Nem tudom. Anyagilag mindenestre egyébként se ment volna. :cry:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Elküldve: 2007 Február 28 Szerda - 8:56
"Szilvia Vivien megszületett ma reggel 6 orakkor, minden beavatkozás nélkül, röpke 3 kórházban töltött óra után.
De lehet hogy még annyi se volt.3800 gramm, 58 cm, 36 fejkörfogatu.
Szopit még tanulni kell,de a szülöszobán gyakoroltunk egy pár orát.
Kicsi szakadás volt, férceltek.
Hurrá hogy tul vagyok rajta.
Csak David és a dula volt velem."

Gratulálunk Róki, nagyon ügyesek vagytok!
wer
 
 


Rókica,
gratulálok a kicsi lányhoz, csodás, hosszú életet kívánok neki! Neked gyors tejbeindulást, könnyű szoptatást és békés gyermekágyat!


Köldökzsinórvér: hát, bennem fel sem merült. Nem is tudom a részleteket, hogy hogyan kellene, de nekem ettől valahogy sérülne a háborítatlanság. Különösen, hogy azt akkor azonnal megfelelő helyre kell vinni, pedig mi semmit nem akartunk inkább, mint hogy együtt legyünk, békében, nyugalomban. Azt sem tudom, hogy nem kell-e hamarabb elvágnia zsinórt, hogy "Még időben" megfelelő mennyiségű vér jöjjön ki.
Meg kell kérdezni Ágit, de én nem csodálkoznék, ha nem lehetne. Persze ki tudja...
h_szilvi
 
 


Rókinak nagy-nagy gratula!

Szupergyors baba és mama!

Zs. Kép
tothzsu
 
 


Róki,

Gratulálok!!!

köldökzsinórvér levétel: Orsi, aludtál a tanfolyamon ? :lol: Ági említette, hogy leveszik annak, aki kéri, csak szólni kell előre.

Rozmaring,

nekem Peti első babám, így nagyon sok információt kellett feldolgoznom, amíg felelős döntést tudtam hozni. ez eltartott egy darabig :wink: :lol: így aztán, a tanfolyamra a 36. hét után jutottam csak el. de utána már nem volt kérdéses, hol szülök :D
sz_kata
 
 


Köszi Kata! Ez jó hír. Szerintem abszolút nem felesleges levetetni , bár sose legyen rá szükség elővenni. De a köldökzsinórt valószínűleg tényleg hamar el kell vágni sajnos.


Rókica, én is gratulálok!!!
Nem tudjátok Rókica leírta e valamelyik portálba a szülését bővebben?

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


2007. tavaszi babák, 120. oldal.
katicabogár
 
 


Köldökzsinórvér levételéről - Michel Odent véleménye: http://www.mothering.com/sections/exper ... #cordblood

(Röviden: nem ajánlja)
pindi
 
 


Elolvastam! Igen, ezt már írtam, a k.zsinórt hamarabb el kell vágni. Biztos nem tesz jót a háborítatlanságnak. De azzal nem értek egyet, hogy ha vknek autotranszplantálják az őssejtjeit, akkor úgyis ugyanaz a betegség recidivál. Ez nem ellenérv. Gondoljunk egy traumára, egy idegrendszeri károsodásra. Vagy például sokat lehet hallani mostanában a Kínában végzett őssejt beültetésekről, amelyek hihetetlen sikereket hoznak hosszú éveken át gyógyíthatatlannak hitt embereknek. Én sem vagyok szakértője az őssejtek felhasználásának, de szerintem Odent sem. De mint mondtam, a lepényi szak idilli nyugalmának biztos nem tesz jót. De mindenki eldöntheti, hogy neki mi a fontosabb.

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: