Új privát üzeneted érkezett!

Gyomorfertőzésem volt, lázzal és hasmenéssel. Diétáztam és sok folyadékot ittam, de szerintem megint kezdhetek valamit magammal, mert valami megint nem stimmel. A nődokihoz, ha megyek akkor nem leszek beszari és mesélek a fájdalmaimról. Előfordul, hogy nincs rendben a gyomrom, de majd meglátjuk. Elég kínos dolog, de azt hiszem ezt már végkép nem hallgathatom el, mert néha annyira fáj, hogy csillagokat látok.
töri
 
 


Nekem volt epekövem a második terhességgel, féjta gyomromnál, és a jobb oldalamon fenn! Aztán szülés után begörcsöltem, aztán műtét.... :( most megin érezgetem, nekem is fáj néha, és az eredményeim is újra kőre utalnak...csakhogy már nincs hólyagom, csak a vezeték.... :) be is vagyok szarva! Az rosszabb mint a szülés :(:(

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok, üdv mindenkinek!

Nos, a lányok már előhirdették, hogy megszületett Lettikém. :D 11.23-án nagy hóesés közepette, du. 16:25-kor 3810 g-mal és 57 cm-el. Minden porcikája gyönyörű és formás, semmi erőltetés, se ödéma, se elszineződés nem volt rajta. Szinte azonnal felsírt és rátették a pocimra (Lilinél ez is kimaradt, mert nem sírt, lila volt) és ez hatalmas élmény és renkívül megnyugtató érzés volt. Ott már tudtam, hogy minden rendben vele.
9/10-es az apgarja, mert mint a zárójelentésből megtudtam, egyszer a nyakán volt a köldökzsinór, de erre még a férjem is erőlködve kellett visszaemlékezzen, annyira az egész hatása alatt volt, hogy nem is figyelte.
Hatalmas könnyek között, elcsukló hangon az volt az első szava, hogy gyönyörű, nagyon szép!!! Ugye, a lányos apukák! :lol:

Először is köszi Töri és Picuribaba, hogy színt hoztatok kórházi napjaimba, nagyon jól éreztem magam veletek. De azért kerüljétek el azt a helyet szülésig, vigyázzatok magatokra.
Töri: szomorúan olvasom, hogy nem vagy jól. Nem is említetted, én meg persze nem kerestelek, ne haragudj. Komoly gondjaink voltak, ez mindent elvitt... de hál' Istennek meg egy családi Angyalnak, sikerült rendezni és végre a 10. nap a tejem is megindult rendesen. Komolyan aggódtam e-miatt is! De itt a példa: mindig van remény!!
Tegnap este óta van netem, de az idő és energiakészlet elég rövid... hiszen mostmár babázok. Írtam iwiw-en, de akkor még nem tudtam, hogy nem vagy jól. Nagyon vigyázz magatokra. Gabit bármivel felhívhatod, komolyan. Imádom, egy tündér, őrangyal! Lehet, hogy jövő héten, vagy utána való héten már megyünk Gödre Lettikével és akkor meglátogatnánk ha jól vagy, úgyhogy kapjátok össze magatokat :wink: Picuribaba téged is meglátogatnálak. Úgy is megyek arra karácsonyi ajit venni Gabinak.

Ikverus neked is jobbulást kívánok, csajszik ne legyetek betegek meg rosszul...

No, hát a történet:
11.17-én egész nap nagyon magas vérnyomásértékeket mértem, de a gyógyszer lehúzogatta. Este lefekévéskor már 4 órája vettem be az utsó gyógyszert, de úgy is 160-at mértem. Gondoltam az alvás leviszi, de mikor éjszaka felkeltem, 2 órás alvás után 200/110-et mértem, így bementünk az ügyeletre. Persze haza se engedtek szülésig. Végülis egy másik gyógyszerrel együtt sikerült 130-140-re levinni és tartani. 11.20-a volt a terminus vége, közben kinyíltam szűk egy ujjnyira.
Mindeközben reménykedtem és be voltam sózva mindennap, hogy szülök, de nem akart elindulni. Már a többi szoba látogatói is mindig megszólítottak, hogy még mindig egyben vagyok?! Hatalmas pocim volt már. Még a szülésznők is: még mindig egyben? Na én aztán jól megismerkedtem a szülőszobával mielőtt szültünk. Első éjjel ott voltam CTG-re kötve egész éjjel megfigyelésen, aztán mindennap oda kellett menni NST-re stb... szóval már egész otthonosan éreztem ott magam. És abban a szobában szültem, ahol megőrzésen voltam első éjjel :)

23-án vasárnapra ígérte a doki, hogy újra megnézi mi a helyzet. Előtte másfél nappal elment a nyákdugó. Mikor megvizsgált vasárnap reggel, szűk két ujjnyira nyitva voltunk, így burkot repesztett 09:30-kor és szültünk végre, mert minden klaffolt: apa még itthon volt, (bár szülés után szegénykém rögtön indult), a vérnyomás rendben, lehet simán szülni, terminus letelt 20-án és megvolt a két ujjnyi....
Jöttek a fájások, lassan, de biztosan kezdtek rendszereződni, jól oda tudtam figyelni a légzésre és végre azt is tudtam miért is fontos ez.. ezt is Hontvári Gabinak köszönhetem.. Eleinte nagyon jól elbeszélgettünk, meg nevetgéltünk hármasban, Gabi, Zoli és én... aztán a végén persze már alig kaptam levegőt... Akkor borultam ki, mikor már igen csak du. volt talán fél négy... nem tudom pontosan... a doki megvizsgált és azt mondta 3 ujjnyi, na akkor kiakadtam, mert a fájások már alig elviselhetők voltak és még CSAK!!! 3 ujjnyi akkor holnapra se szülök meg és alig bírom már.. Visszatarthatatlanul jött a zokogás és reményvesztettség, hogy nem bírom, de nyugtatgattak, hogy ne aggódjak innen már gyorsan megy és hamar kint lesz. (nem hittem el, de végülis igazuk lett, de egy örökkévalóságnak tűnt).
Szégyen vagy nem a végén már zokogtam, hogy nem bírom. Mivel nem ettem előtte való nap este óta, és rosszul aludtam éjjel, nagyon kifáradtam.., de azért sikerült annyira összeszednem magam hogy figyeljek a légzésre és a nyomásra. A legnehezebb az volt, hogy akkor nem nyomni amikor nagyon jött a nyomhatnék, de akkor formálódott a buksija, ezért nem volt szabad. Sikerült és gyönyörű lett a kis feje, nem lett ödémás, stb..
Közben nyomtak tele oxytocin infúzióval és injekciókkal, hogy segítsék a tágulást, mert nagyon masszív volt most is a méhszáj, de isteni volt, hogy fájás szünet, fájás, szünet és tudtam mikor mi van és oda tudtam figyelni a légzésre és stb. Nagyon sokat köszönhetek Gabinak, a szülésznőmnek, csodás volt tündéri és profi. Mindent nagyon szépen megbeszéltünk előtte, és közben is mondta, tartotta bennem a lelket mikor már a vége felé kétségbeestem... Utána is jött a gyermekágyra is és most is hívhatom, ha bármi van. A sors keze, hogy összehozott vele minket! Amíg bent voltam a vérnyomással többször volt az osztályon beosztva és nagyon megszerettem. Kb. 5 nappal szülés előtt kértem meg, hogy legyen a szülésznőm.., körbeültük 5-en (töri és picuribaba is akkor voltak, ott, és közösen választottuk Gabit :D ) hálás vagyok, hogy elvállalt!
Kondér doki is csodálatos volt. Az alatt az egy hét alatt is amíg bent feküdtem szülés előtt a vérnyomi miatt, minden nap bejött, civilben is, hogy rám és más kismamáira is rápillantson. Fent a gyermekágyon is bekukkantgatott. Szülésnél sem tűnt el órákra, bár Gabi végig velünk volt, de ő sem "hiányzott", nem csak a végére ugrott be. Neki is nagyon hálás vagyok. Örülök, hogy őt választottam orvosomnak. Amellett, hogy kedves, emberséges, érti is a dolgát!
Nagyon jó volt, hogy apa is ott volt és végig azt hajtogatta, hogy nagyon ügyes vagyok és utána is sokat mondogatta... Ő is örült, hogy ez végre igazi rendes szülés volt.

Kiscicám gyönyörűűűű, persze minden anya ezt mondja a gyermekéről, de anyámnak mondták a csecsemősök, hogy rég nem láttak már ilyen formás babát.. nekem meg mikor szóltam, hogy lejár a karperec a nevével, akkor mosolyogva mondták, hogy őt nem lehet összetéveszteni senkivel. :D :D :D
Gondok miatt nagyon nezezen indult be a tejem. Sokat fogyott a bébi, épp csak hazaengedtek minket és csak a 10. napon lövellt be rendesen a tejcsi, bár addig is gyarapodott, annak ellenére, hogy elég kevéske volt, de sűrűn fejtem és odaadtam a lefejt tejet amikor nagyon nem lakott jól. Mostmár szépen kikerekedett megint. Holnap megyünk a védőnőhöz, kiváncsi vagyok a mérésre, mennyit gyarapodott vissza.
Hát "dióhéjban" ennyi.
Akit érdekel, priviben megmondom a nevem, iwiw-en megcsodálhatja a picikémet, ide sajna nem tudok képet feltenni, nem megy. Ott is még csak pár kép van, majdha apa hazajött segít feltenni.
És ha konkrétabban érdekel valakit valami részlet, akkor nyugodtan kérdezzetek. Szívesen válaszolok.

Bocsi, ha zavaros az írásom, fáradt vagyok már, megyek is jó éjszakát és mindeki vigyázzon magára és a babákra!
Üdv. kchriske
kchriske
 
 

 
 

Sziasztok!

Kchriske: SZIAAAA!!! Olyan jóóóó volt olvasni az élménybeszámolódat! :) Még egyszer tiszta szívemből GRATULÁLOK!!! Nagyon ügyes voltál/voltatok! És annak is nagyon örülök és megnyugtat, hogy elégedett voltál Gabival, orvosoddal stb...
Persze, találkozzunk!!!! Majd megdumcsizzuk, hogy mikor leszel Gödön... nagyon kíváncsi vagyok már rátok!!!
Addig is vigyázzatok magatokra.
Töri: Jaj, Te szegény! nem semmi, hogy mi van veled mostanság. Kitartás!!! Remélem, hamar rendbe fogsz jönni.
Úgy tűnik, akkor az én kicsi problémáim, amik vannak (derékfájás, rosszullétek, fejfájás stb....) nem is olyan vészesek, ha a Ti problémáitokról olvasok...
Ikverus: Neked is kitartás és természetesen jobbulást kívánok.
Kérdezni szerettem volna, hogy melyik jóga tetszik neked jobban? (oktató, az óra menete stb...). Mert ha jól olvastam, akkor Te jársz kedden is a Tündéhez illetve a Neveleki órákra is jársz. Melyik jobb?!
Jön ma valaki terhestornára?!

Kép
picuribaba
 
 


Sziasztok!

Lassan elköszönök tőletek, nincs már sok hátra, szerdán befekszem a kórházba, legkésőbb pénteken meglesz a a babám. Amint tudok én is jövök az élménybeszámolóval és a képekkel.

Kchriske: mégegyszer nagy gratula a csemetéhez, sok tejcsit kívánok neki, neked pedig boldog babás időszakot és minden jót!
Töri: mielőbbi gyógyulást, vigyázz magatokra és csak pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, néha ez is sokat segít!
Picuribaba: jesszus, neked is alig van már hátra pár hét, meglátod milyen gyorsan el fog röppenni, aztán jönnek a boldog babás napok (és éjjelek).
Ikverus: neked is kívánok minden jót, gondolom a nagytesók várják már a kicsi érkezését.

Mégegyszer boldog babázást és babavárást kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Szia Gyurmi!
Szerdán befekszel?! Oh, no akkor nagyon-nagyon sok erőt és kitartást kívánok Neked! Biztos nagyon ügyes leszel!!!
Várjuk az élménybeszámolódat! :)

Ha karácsonyig nem lennél internet közelben, akkor már most szeretnék nektek kellemes ünnepeket kívánni! Babucival még fényesebb lesz az ünnep!!! :D

Vigyázzatok magatokra!

Kép
picuribaba
 
 


Sziasztok!
kchriske: Tők jó volt veled beszélgetni, és nagyon jó volt hallani a kis Letibabát. A találkát már nagyon várom, majd mondod mikkor jössz, és valahol találkozunk.
Picusbaba: Terhestornára hova jársz és mennyibe kerül? Ott van a légzés technika is, vagy az a jogán?
gyurmi: Bár császáros bébid lesz, azért nagyon sok kitartást, és egészséget nektek. Várjuk az élmény beszámolót.

Velem:
A megfázásra a doki javasolt sok C-vitamint, és pihenést, amit már eddig is tudtam. Szombati kint okozhatta a baba fekvése, lehet, hogy egy ideget nyomot, de az is lehet, hogy tényleg szeméremajak visszér: Nődoki -jövőhéten kedden. Ha mégis az aranyér okozza akkor azt mielőbb kivizsgáltatni, mert a szülésnél még rosszabb lesz....tők jó....Tehát a héten meg kell látogatnom egy sebészt is!Pocakfájásra: szigorú diéta, csak rizs, répa és szénsavmentes ásványvíz. Kb. 3-4 napig, és kaptam rá smecta port. De Gabi javaslatára azért vettem még Normaflore-t.

Röviden ennyi.
Kép
töri
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jó kívánságokat :)

gyurmi: kitartás és kívánom, hogy minden rendben legyen. Feltétlenül császárral kell szülnöd? Én úgy örülök, hogy azt megúsztam, pedig a 200-as vérnyomás miatt ott lebegett a fejem felett..
Egészséges, nyugodt babucit kívánok és sok tejcsit és épülj fel hamar. Várjuk a te élménybeszámolódat is, ha majd újra leszel.

Többieknek is puszi és talizunk majd és mindenkinek jobbulást!

Kchriske
kchriske
 
 


Sziasztok!

Kchriske!Nagyon gratulálok a kis bébikéhez!!!!nagyon édi ezen a mini képen! Jó hogy már túl vagy rajta, és minden ok. Én kezdek rezelni....
Tegnap voltam végre dokinál, nagyon aranyos volt megnyugtatott teljesen.... már napok óta nagyon fájt lenn a hasam, meg a az egész gát tájékom...azt hittem már tényleg baj van, mert menni is a alig tudtam :( De zárva vagyok, babával minden okés, és feje már lennt van, nagyon is, ezért nyom ennyire. :)
mozogni éjjel-naőppal mozog szüne nélkül...max. 5 percet hagy pihenni. :) Kicsit félek a szüléstől, mer nekem méhlepényproblémáim voltak és Kondér doki se tudja még mi vár ránk... :)minden estere poénos volt, mert mondta, majd megrendeli a véremet nemsoká, ne legyen hiány :) :)

Jóga! Neveleki jóga jobban tetszik! Változatosabb, a hely fantasztikus ahol van, és egy 2 gyermekes szülésznő tartja, szakmailag sokkal jobban tud segíteni, mint Tündi... amúgy Tündi is jó, de ha már van más is, akkor a jobbat, és közelebbit, és olcsóbbat választom. többen is vannak a kismamák, és a hely tényleg nagyon jó. A jóga egész felépítése is jobban bejött nekem :)

Picuribaba! gondolunk rád!!!! Csak ügyesen! És olyan jó lesz már, mert migyárt ott lesz a kicsike baboca a kezedben!!!! :):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ikverus!

Megint nem mentem oda hozzád hétfőn jógán, nem volt rá alkalom, mindenki dumcsizott. Na mindegy. Én egy fehér kabátban voltam, úgy nézek ki, mint egy hóember:) Mázli, hogy neked már lent van a babád, az enyém meggyőződésem, hogy keresztbe fekszik és a 34. héten vagyunk. Kíváncsi vagyok, mit mond majd a doki.

Jóga: jöjjön mindenki, aki tud, tényleg szupi, én is bírom nagyon:)
hagi1224
 
 


Ikverus: köszönjük a bókot, neked meg jobbulást kívánok, remélem nem lesz semmi gond. vigyázzatok nagyon magatokra.
kchriske
 
 


Hagi! Fog sincs ki vagy....szőke hajú? Hétfőn tudok cska menni...De már várom nagyon!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Remélem nem baj, ha én is csatlakozom!!!Ma reggeltől mostanáig végigolvastam elejétől végéig a fórumot!!!
Nagyon jó kis társaság van itt!!Hát úgy gondoltam, jövök én is életbentratani ezt a topicot!!!

Hatalmas gratula kchriske-nek :oops: :D
Gyönyörű a kisbabád!!!

Én Dubecz Dánielhez járok, még csak egy uh-n vagyunk túl.
Elvileg utolsó menitől ma vagyok 6+4.Dec 22én megyünk az újabb vizsgálatra.
igen kicsi még a terhességem, de én már belevetettem magam a sűrűjébe.már most elkezdek nézelődni, mert ha valami nagyon nem tetszik még tudok variálni.

Én most nagyon a váci Jávorszky és az István között vacillálok.Az István is csak a kád miatt, ugyanis ez minden álmom, meg ott nincs lekötözés....

kchriske!!!

remélem nem haragszol meg, hogy így ismeretlenül kérdezgetlek, de én is valószínű, hogy Vácon fogok szülni...
Nekem rémálmom ez a lekötözősdi...eddíg akár hol utánnakérdezgettem, mindneki bután nézett rá, hogy ilyen nnincs is, de úgy látszik tényleg van...

Téged is lekötöttek?
Beöntés/kúp volt? :oops: :oops:
(én ezek híve vagyok, nehogy minden más is kijöjjön a baba mellé)

Én nekem minden álmom kádban szülni, de ezek szerint Vácon még kád sincs...meg amelyik kórházban van kád, ott is csak vajúdni engednek, nem???

Bocsi, ha kicsit hosszú lettem!!!
Remélem én is megismerhetek itt mindnekit.

Sziasztok: áfonya*
áfonya*
 
 


Szia áfonya!

Üdv köztünk :)

Nyugodtan kérdezz csak, ezért van a fórum..
Nem tudom, hol laksz pontosan, gondolom a közelben, éppen ezért talán érdemesebb Vácot választani, mert ha bármi van akkor itt van közel, és a dokid is. Az Istvánba körülményesebb lenne bejutni, és ha "csak" a kád miatt választanád... egyáltalán addig még hosszú idő, hogy eldőljön, hogy vajúdhatsz-e kádban, mert azt csak akkor engedik, ha minden problémától mentes a terhesség.. és tényleg csak vajúdni endednek benne. De ha olyan szerencsés alkat vagy, hogy gyorsan jön a baba, lehet hogy el sem jutsz a kádig...
Nekem nagyon jó volt a labda..

Lekötözés: hát én is nagyon féltem tőle.. de megnyugtattak, aztán már nem foglalkoztam vele... és hát most a férjemet kellett megkérdezni, hogy lekötöztek-e, mert abban a stádiumban már a vége felé olyan fájdalmaim voltak és a nyomásra, légzésre igyekeztem koncentrálni, meg bömböltem, így nem emlékeztem rá, hogy lekötöztek-e. Szóval ne félj, csak a lábad, de nem fogod észre venni, és nem szorosan, mint a foglyokat... :lol: Egyébként is annyira fel van polcolva a lábunk a lábtartón, hogy onnan már moccani se...

Beöntés, kúp nincs, de ha előtte napokig nem voltál nagy dolgodon akkor egy glicerines kúpot magad is intézhetsz előtte... de a szülésznővel ezt a dolgot meg tudod beszélni. Nem kell aggódni, ha más is kijön, ez természetes, és jól kezelik a dolgot, nem lesz baja tőle a babának, a szülésznő azonnal kezeli a helyzetet, ha ilyen van.
Engem előtte a szülésznőm teljesen megnyugtatott ezzel kapcsolaban, és nem is aggódtam miatta, jó volt ezt megbeszélni, így nem ezzel foglalkoztam, hanem a fontosabb dolgokra tudtam koncentrálni.

Nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolok és segítek amiben tudok, csak nem mindig tudok hamar reagálni, mert nagyon leköt a kismanó és sokszor egy kézzel gépelek, az meg nagyon nehéz.

Kellemes várandóságot és a többiek is vigyázzanak magukra és a babákra, :)
Kchriske

Ui: Gyurmi, már biztosan megszületett a babucid. Remélem minden rendben és hamarosan hallunk felőletek. Gondoltam rátok :)

Picuribaba és Töri, holnap hívlak titeket, hogy mikor tudunk talizni. Puszi
kchriske
 
 


köszönöm!nagyon aranyos vagy...
párom sem lekekndezik az ötletért, hogy én félek Váctól...ő azt mondja, más is szül ott és minden ok velük...na ennyit erről, így marad VÁc :? :(

Majd a másodiknál már tapasztaltabb leszek és akkor majd a sarkamra állok majd, ha itt nem tetszik majd valami.

Próbálok nagyon nagy borzalmakra készülni és akkor csak jobb lesz és + tapasztalatokkal fogok távozni...
felkészülök a legrosszabbakra a szülés folyamatával kapcsolatban :roll: :D

Igyekszem jönni sűrűbben,hogy másokkal is tudjak ismerkedni

puszi:áfonya*
áfonya*
 
 


Szia áfonya!

Szerintem, ha bármi problémád van vagy nem tetszik valami, akkor most is szólnod kell és a sarkadra állni. Ezt lehet úgy is csinálni, hogy ne vegyék hepciáskodásnak, finoman, de határozottan rákérdezni, vagy megemlíteni, hogy aggályaid vannak.

Ne a legrosszabbra készülj, mert akkor a legrosszabb borzalmakat fogod bevonzani, hiszen ezt várod és így létre is hozod.
Pozitívan kellene hozzáállni a dolgokhoz, babaváráshoz és szüléshez meg pláne, hiszen ez az egész csodálatos dolog és csodákra kell készülni. :)
Nekem az első szülésem nem sikerült valami fényesen, de ettől még a természetes parán kívül nem készültem ugyanarra a borzalomra, és ez a szülés szépre és jóra sikerült. Hidd el ez sokat számít.

Természetes, ha vannak félelmeid és aggályaid, főleg, hogy első baba és fogalmad sincs mire számíthatsz, de beszélgess róla sokat, olvasgass szakkönyveket, kérdezz szakemberektől és készülj fel, de pozitívan. Úgy érzem, jobban félsz a kelleténél, de megértelek.

Ha tudok segíteni, szólj. Írhatsz privát levelet is.

Kchriske
kchriske
 
 


:) olyan aranyos és segítőkész vagy!köszönöm
hát. ezeket a dolgokat magamban kell lerendeznem :? de jönni fogok ide és akkor megbeszélhetem veletek a dolgokat :roll:
áfonya*
 
 


Ikverus: köszi az infókat! Szerintem én is csatlakozom a neveleki kismamákhoz. :)
Szülésre felkészítőt tartanak (masszázs, helyes légzés, vajúdási poziciókstb...?!) Ezeket az órákat mikor tartják? Apa is szeretne részt venni, hogy majd tudjon segíteni.... ha ő is ott lesz a szülésnél (ez még kérdéses nálunk.... de jobb, ha felkészül ő is... :)

Szia Áfonya!
Üdv itt! :)
Csatlakozom hozzád. Én is nagyon parázom. Én is úgy gondoltam, hogy jó felkészülni a legrosszabbra és akkor nem érhet csalódás... no, aztán pont az következett be, amitől féltem. Szóval Kchriskének teljesen igaza van!!! :D
De nagyon nehéz nem a kellemetlenségekre, fájdalmakra, kiszolgáltatottságra gondolni. (én most per pillanat ott tartok, hogy nem szeretném, ha az apa jelen lenne a szülésnél... nem szeretném, ha "úgy" látna engem...-szenvedve, kínok között, kiszolgáltatva stb...)
Ti hogyan tervezitek? Apás szülés lesz?!
Sokat segít, ha személyesen megnézed a kórház szülészetét, megismersz egy-két szülésznőt illetve orvost. Teljesen nem fogsz lenyugodni, de azért egy kicsikét segít. :)
Kitartás!!!

Kép
picuribaba
 
 


húúú én is eddíg úgy terveztem, hogy a férjem ott lesz, de most már egyre többet tudok meg a szülésről és sztem jobb ha nem, max a vajúdásnál, mondjuk a kitolás meg pár perc utánna (asszem)akkor meg majd elfordítja a fejét, vagy a fejemnél lesz, nem tudom még...

meg ő sztem jobban beparázna ott... :lol:
áfonya*
 
 


Szia áfonya! Én már csak olvasgatok a fórumon,már 2 gyerköcöm van..A 2.-at vácon szültem!! Szerintem itt is felkészültek a dokik..Ha problémamentes terhességed lessz(ami ugy lessz!!)akkor igaza van a férjednek,szülhetsz itt is..Ha bármi közbe jön visznek pestre(barátnömet vitték)vagy a babát a Peter Cerny-sek..Én azt ajánlom neked,hogy BIZZ MAGADBAN,ÉS AZ ORVOSODBAN!!!!! A többi megy magától!! És ne aggódj!! Beszélgess a barátnökkel(akik már szültek)Informálodj innen-onnan,de feltétlen szűrd az információkat-nem kell mindent elhinni!!! Az én párom mindkét szülésnél ott volt-én nem akartam! De nem foszthattam meg ettöl az élménytől... Az elsö szülés alatt vagy 10-szer kizavartam a szobából---de mindig visszajött :x majd eldöntitek,hogy legyen,rengeteg idötök van! Szóval,koncentrálj a babára,és magadra!!! És élvezd a terhesség minden percét,mert nagyon hamar eltelik... Ha van valami kérdésed szivessen válaszolok.. Üdv mindenkinek!! Gratula a babákhoz,további jó várandóságot!! Sziasztok..
hébe
 
 


Kchriske,

köszi a privi válaszodat. Azóta találkoztam is már a Gabival, kiderült, hogy máshonnan is ismerem látásból. Nagyon örült, hogy rá gondoltam és persze elvállalt. Én eléggé be vagyok tojva ettől az egész szüléstől és hát ő is mondta, hogy ezt kell együtt leküzdenünk. Csak sikerül, mert amúgy nagyon várom már az első trónörököst:)
De a leírásod a szülésről sok erőt adott, tényleg, jó olvasni ilyen happy történeteket is.

még egyszer köszi és gratula a csemetéidhez, mind nagyon cuki:))))
hagi1224
 
 


Hagi!

:))))

Örülök, hogy szimpi a Gabi, hidd el nagyon oda fog figyelni rátok. Mindenki parázik, ki jobban, ki kevésbé, ez benne van.
Minden rendben lesz, nektek is happy történet lesz. Mikorra várod a kis trónörököst? Gondolni fogok rátok, de addig még azért leszel itt is, nem?

Üdv, Kchriske
kchriske
 
 


Sziasztok!

Érzitek a frontokat?
Én ma egész éjjel görcsöltem. nagyon meglepődtem... de végül elmúltak. Aztán reggel hallottam, hogy ismét front van és nagyon sok szülés volt/van...
Vigyázzatok magatokra!!!
Üdv,
Kép
picuribaba
 
 


Kchriske,

január 26.-ra vagyok kiírva, de reménykedem egy kicsit, hogy legalább pár nappal/héttel előbb lesz. Már nagyon kíváncsi vagyok a babánkra:) Persze addig még látogatom az oldalt rendszeresen:)

üdv
hagi1224
 
 


Kchriske,

elfelejtettem még vmit megkérdezni: említették, hogy az EDA-t nem szívesen alkalmazzák, meg lehetőségük se nagyon van rá, mi az a fájdalomcsillapítási mód, ami azért segít. A gázról hallottam, az jó?

köszi a bíztatást, hagi
hagi1224
 
 


Sziasztok kismamák!

Gyurmiról van valami hír?

áfonya: üdv közöttünk.

hagi1224: Te is jársz jogára? Hogy kell elképzelni egy óra menetét?

picuribaba: lassan itt az idő, lehet, hogy csak jósló fájásaid voltak. Húú nagyon drukkolók neked.

Velünk minden rendben. Gondolkodom a jogán, csak mindig később kellek ki az ágyból, és mire elindulnék elmegy a kedvem az egésztől.
Visszaállítom a naptáramat egy héttel idősebbre, mert a doki elmondása szerint a menzitől számoljak nyugodtan, hisz a méretek alapján kb. helyben is vagyunk.
Kép
töri
 
 


Sziasztok!

Töri: Szia!!! Örülök, hogy jól vagytok! Már nektek sincs sok hátra. És, ha megszületik a Te babucid is, csinálunk egy naaagy babatalálkozót!!! :D
Én is egyre többet tudok aludni. Régebben reggel 8 körül keltem, de most simán elalszom 10-ig is. Kchriske, gondolom, ez neked most álom... babuci mellett nem lehet ennyit aludni.
Jövő héten kell a 36.heti UH-ra mennem. Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fog a doki mondani. És végre láthatjuk Picuribabát. Nem is tudom mikor láttam őt utoljára...talán a 4D-s UH-n.

hagi1224: a dokit kell megkérdezni. Elvileg ő el tudja intézni. Én is úgy voltam, hogy biztonság kedvéért "előjegyeztetetm" magam, de aztán mégis úgy döntöttem, hogy nem kérek EDA-t. Ha meg a szülésnél mégis kellene (komplikáció esetén), akkor úgyis megoldják.
Január 26-ra vagy kiírva?! De jó, én 21-re! Lehet, hogy még együtt is szülünk? :D Én is reménykedem benne, hogy pár nappal hamarabb jön a babuci. Na, majd meglátjuk...
Te még nem érzel jóslókat?!

Kép
picuribaba
 
 


Sziasztok!

Hagi: nem tudom, hogy a gáz jó-e, én nem kaptam, sőt szerintem semmi fájdalomcsillapítót nem kaptam, nem is kértem, valahogy erről meg is feledkeztem, de talán jobb is így, mert úgy tudom azzal elhúzódnak a dolgok. Én úgy tudom, hogy csak tágulást segítő injekciókat kaptam, jópárat és oxytocint infúzióba. Ha gondolod, ahogy Picuribaba mondja jegyeztesd elő magad EDA-ra, de azt ugye tudod, hogy a babának nem tesz jót. Gabi biztos többet tud a gázról, sorry, én semmit nem tudok e- téren.
Jan. 26? Az mindjárt itt van, tényleg vicces lenne, ha Picuribabával együtt szülnétek. Kitartás, drukkolok :)

Picuribaba: hát igen, nekem a nagy alvás most nagyobb álom, mint másoknak az "amerikai álom" :lol: Sebaj, túléljük valahogy. Így sem panaszkodhatom, mert azért ált. 6 órát alszik egyszer éjszaka, és mostmár utána is még 3-4 órát, sokszor nap közben is, csakhát nekem a fejés, fürdés, főzés, egyéb háztartás és időnként Lilcsi szórakoztatása stb. még elvesz egy csomó időt..., meg Lili sem hagy, már hajnalban fent van és hiába kérem újjabban, maradjon csendben még, és ebéd után is tortúra az alvás, mire végre elalszik nagy harcok után, én kelhetek is, tehát semmit nem aludtam. Sokat fáj is a fejem. Mondtam, már odakötözöm egész napra az ágyhoz, hogy egy nap pihenhessek legalább amikor a kicsi alszik végre.

Na rohanok egy gyors főzit összedobni amíg nincs anyahiánya a manónak

Puszi mindenkinek, vigyázzatok a babákra is,
:) Kchriske
kchriske
 
 


SZIASZTOK!!!!!!!

December 12-én megszületett a kismanó 4150 g-mal és 56 cm-rel. Szerdán jöttünk haza, még szoknunk kell egymást, meg főként a nagytesónak az új helyzetet...
Most még csak ennyire tellett tőlem, de ígérem jövök még a beszámolóval. Amúgy röviden még annyit, hogy nagyon rendesek a szülésznők és a csecsemős nővérek is, kellemesen csalódtam.
Dobok pár képet!
Kép Kép Kép

Kép
Kép
gyurmi
 
 


gyurmi: Nagyon édes kis lurkó. Várjuk az élménybeszámolót.:lol: :lol:

kchriske: Friss képeket szeretnék!!!

picuribaba: Az egy dolog , hogy későn kellek fel, de éjjel nem alszom. 2-3szor WC járat és az egész éjszakát végig forgolódom, mert sehogy nem jó. Már eljutottam odáig, hogy éjszaka egy pohár tejecske és egy szelet vajas kenyér a menü. Most rendeltem egy szopipárnát, hátha segít egy kicsit.

Kép
töri
 
 


Gyurmi: Jaj, de cuki!!! Nagyon édes. És a nagytesó is, ahogy fogja a kezében a kicsit... :)

Töri: oh, az éjszakázás már nekem sem megy. Szerintem találkozzunk éjszaka, dumcsizunk egy jót, majd reggel alszunk - vagy napközben. :D :D Nem jó az ötlet?! :D
Nekem segít a szopipárna. De akkor nagy gondot okoz, ha fordulni szeretnék. Na, az egy külön ceremónia. Fel a lábakat, párna ki. Fordulás (kb. 10 perc) :) , majd láb le, párna rá és pocak rá... na, és ezt éjszakánként kb. 10x megismételni :D , úgy, hogy apa ne ébredjen fel...
Én is nagyon forgolódós típus vagyok + wc + ivás + jóslók. Én maradok a sima víznél. A tej nálam nem jött be. Ahogy megittam, mehettem a wc-re .... hányni. :wink:
De reggel és napközben nagyon jókat alszom. :D

Kép
picuribaba
 
 


Gyurmi: hatalmas gratula a bébihez! Igazán fickós és nagyon cukik a tesóval. Kiváncsi vagyok a beszámolódra. :) Végül is ti sem siettétek el.

Töri: Igenis! :lol: megpróbálok én is bemásolni ide, csak fel kell töltenem a legfrissebbeket.. kérek egy kis türelmet.
A szopipárna sokat segít! Könnyebb lesz vele. :)

Nektek nem fáj a fejetek, én majd elájulok olyan migrénem van, de már majd mindennap fáj a fejem, hol jobban, hol kevésbé. Már a végső esetben Algopirin sem használ.
kchriske
 
 


kchriske: Rendicsek! Szerintem egy kicsit pihizned kellene valahogy, na persze ilyenkor jön a kérdés, és még is hogy. Hát azt nem tudom, de talán kimerült vagy! egyébként lehet, hogy a front teszi.
Picurbaba: ebben a szép időben inkább itthon maradnék, mert éjjel 3-kor nem szívesen csörgetnélek fel :lol: :lol: :lol: . Kép
töri
 
 


gyurmi!!4neke dis hatalmas gratua!Még nem ismerjk egymást, mondjuk senkivel nem,... :oops: :oops: :oops:

de én is szívesen olvasnám a szüléstörténetedet!Részeltes beszámolót :roll: :oops:
áfonya*
 
 


Sziasztok,

Töri, részben igazad volt, de kiderült a migrén valódi oka: bekaptam egy fincsi kis mellgyulladást. A migrén a láz kezdetét jelezte.Máig tartott a migrén végig, + végtagfájdalmak, influenza szerű tünetek, émelyegtem, szédelegtem, nagyon rosszul voltam. Pénteken 38,1 volt a lázam, az Algopyrin ideig óráig levitte, akkor a fejfájás is csökkent, de a fél bal mellem egy merő csomó volt... melegítés, masszírozás, sűrű szopi, fejés... volt egy hétvégém!! :( Ma még nem kellett gyógyszert bevennem, de egyszer felszaladt 37-re, éreztem is mert kezdődött a fejfájás, de mostanra lement magától, kimasszíroztuk, meg szopiztuk.
Azt olvastam, hogy ha a mami túldolgozza magát akkor fordulhat elő ilyesmi, meg ha a családban megfázás van... hát mindkettő játszott.. de olyan gyorsan lett belőle gyulladás, ilyen még nem is volt, átmenet nélkül hirtelen belobbant. Gabi segített tanácsokkal.
Nehezíti a helyzetet, hogy ez a gyengébb mellem és nehezebben jön belőle a tejcsi és nincs türelme a babócámnak rendesen szopiznia. A másikat erősebben szívja, mert abból ömlik. Tehát folyton fejnem kell, sűrűbben.

Így most Lilikémet megint le kellett passzolnom, hogy pihenni tudjak, ez a kezelés egyik része, apa pedig ment messzire, épp csak hazaér karira :(

De mindezért kárpótolt minket, hogy Letti babánk hatalmas mosolyokkal ajándékozott minket folyamatosan. Apa, meg Lilcsi ha meghallják, hogy vigyori van, rohannak, hogy lássák, szinte vadásszák a mosolyát :D
Mostmár élénken figyel ránk, messzebbre lát, rögtön odanéz ahol mozgást észlel, és olyan kis értelmesen tud nézni. A szeme pedig elkezdett világosodni, izgulunk, vajon kék, vagy barna, lesz-e. És megismeri anyááááááááát :D :D :D , sőt dumál nekem :D
És ami még nagyon érdekes, hogy hasról megfordul a hátára minkét irányba (rendszeresen, akarattal, ha éppen nem akar hason feküdni), már két hetes korától, a védőnő is szájtátva nézte. Mi meg tegnap azt, hogy elkezdte ezt hátról hasra is. Hihetetlenül erős izmocskái vannak, kőkemény a combikája :)
Gyönyörűen kikerekedett és annyira ééééééééédes :D :D :D

Bocsi, ha nagyo elragadtattam magam, de majd ti megértitek :wink:

Remélem mindenki jól van, mamák-babák egyaránt, akár egyben, akár külön, pusszancs mindenkinek. :)

Ui: bocsi, nem tudom lekicsinyíteni a képeket, segítség! Addig is iwiw, aki tud.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Kchriske: Oh, nagyon sajnálom. Biztos nehéz napjaid lehettek. Egyik barátnőm is mellgyulladás miatt szenvedett. Ez egyébként mitől alakul ki? Remélem, többször nem jön elő nálad.
Letti megfordul? Ezt nevezem.... nem semmi a kiscsaj. Hihetetlen. :D
Jaj, már én is annyira várom, hogy végre a karjaimban tarthassam kicsi fiamat.
Képzeljétek, ma voltam NST-n és volt egy olyan periódus, amikor fiam szívverése elérte a 200-at!!! Pedig én nem is voltam annyira ideges. Szerintem. De Picuri az volt. :( :( Na, ez a dokinak nem tetszett, így 25-én megint mehetek. Jaaaaa és a méhösszehúzódásaim elérték a 97-et (100-ból) !!! Mindenki nagyokat nézett (férjem, Gabi és Én is...). Fájdalmat nem éreztem, csak keményedést...
Na, szép kis karácsonyunk lesz.... :? remélem, kibírjuk januárig.
Holnap vizsgálatra kell mennem, ott majd kiderül, hogy mi a helyzet. Érzem, hogy már nincs sok hátra....

Töri: megvan a szopipárna? És?!? Használ??? Tudsz végre aludni?!

Kép
picuribaba
 
 


Picuribaba!

Ezek szerint veled voltam szülőpozíciós órán szombaton?:) Jó, hogy végre vkit élőben is láthatok. Az NST-n mindig mérnek méhösszehúzódásokat is, mert ez számomra nem derült ki legutóbb? Szerintem az jó, ha ilyen erős fájásaid vannak és nem érzed, akkor valószínűleg a szülésnél sem lesz elviselhetetlen a fájdalom.
Te is nagyon parázol? Szegény Gabi kifogta a "hisztis" csajokat, merthogy én is hasonló cipőben járok.


Amúgy a kismamajógát nagyon tudom ajánlani, nekem sokat segít, hogy leküzdjem a félelmeimet, és Andi is (szülésznőként) rengeteget segít a tanácsaival. Próbálj eljárni még ebben a pár hétben.

üdv
hagi1224
 
 


Szia Hagi!!!

Igen, én voltam! :D Én is nagyon örülök, hogy megismertelek. Hétfőn tutira megyek. Vagyis megpróbálok odaérni, mert 9:30-ra van NST időpontom.
Szoktak méhösszehúzódásokat is mérni, de nem mindig. Én szólni szoktam, hogy tegyék rá azt a vizsgálófejet is (végülis annyi a változás, hogy 2 fej van a hasadon...). Gabi is csodálkozott, hogy nem érzek semmit csak keményedést és az érték szinte elérte a maximumot. Nagyon remélem, hogy ezek szerint magas a fájástűrésem.... na, majd meglátjuk.
Nagyon parázom! :( Egyre jobban. Este mikor lefekszem, rögtön az a kép jön elő, hogy fekszem a szülőágyon és nyomok... :D
Holnap jössz jógázni?

Ikverus: Szombaton voltam jógázni. :) Na, említettem az oktatónak, hogy egy ismerősöm ajánlotta a jógát. Te jössz holnap? mert akkor az az óra neked ingyenes lesz!!!! :D

Üdv mindenkinek!!!!
picuribaba
 
 


Sziasztok!

Picuribaba: A melles kérdésre később írok..
Már igencsak a végén jársz, természetes, hogy a szülés körül járnak a gondolataid, álmaid.., de örülök, hogy jól vagytok. Mikor bent voltam a kórházban a vérnyomással nekem is volt az NST-n ilyen magas fájásom a mérő szerint, de én is csak keményedést éreztem, fájdalmat nem. Sajnos ez nem utal a szülési fájdalmak mértékre, nem fog kevésbé fájni. De épp annyira amennyire egy komplikáció mentes normál szüléshez szükséges a természet rendje szerint. Minden rendben lesz és ügyes leszel, nagyon drukkolok értetek.
Hagi: ezt neked is üzenem.

Töri viszont nincs jól sajnos. Kiszáradt, így ma bent fogták 3 napra a kórházban. Esetleg szilveszterre hazaengedik, ha szerencséje van. Holnap meglátogatjuk, mert szegénynek most nem olyan jó a a társasága :( A jó hír viszont, hogy a babájának nincs baja, vele minden rendben.

Mindenki nagyon vigyázzon magára és a babucijára és ha addig nem írkálnánk és valaki sietne kifelé akkor könnyű, szép szülést és egészséges babát kívánok, és nagyon boldog babázós új évet :)

Puszi, mindenkinek
kchriske
 
 


Sziasztok!

Picuribaba: remélem minden rendben van, mert nagyon vártam, hogy jössz jógára ma, gondolom csak elhúzódott a ctg. azért majd írj, hogy minden okés-e:)

Kchriske:

lenne még egy kérdésem, ha túl indiszkrét, ne válaszolj rá, nem gond. annyira kezdők vagyunk a férjemmel a szülést és anyagi velejáróikat illetően, hogy már mástól is kérdezgettem, hogy mennyit szokás adni pl egy szülésznőnek. vagy ezt szokás a szülésznőtől megkérdezni és mond egy árat? ha nem gáz, megírnád, hogy ti mennyit adtatok Gabinak, lehet priviben is persze, ha gondolod.

amúgy mizu veletek? picibaba jól van és egyre szebb? előre is köszi a segítséget

puszi mindenkinek
hagi1224
 
 


Sziasztok!

Hagi: Gabinak nincs fix tarifája. Annyit adsz amennyit gondolsz, de írtam priviben bővebben.

Jól vagyunk köszönjük, és igen egyre szebb a kismanó is, szépen kigömbölyödött már. Lili is egyre jobban olvadozik tőle... egyész nap csak ezt hallgatjuk: "jaajjj de ééédesss, de cukiiiii" :D Nagyokat mosolyog már ránk és külön anyahívó hangot dolgozott ki. Még a férjem is megismeri, meg lehet különböztetni. :lol: És persze apa pocakján lehet a legnagyobbakat aludni, addig meg anya is aludhat nap közben. (de rossz lesz, ha apa már újra dolgozni fog :( )

Na megyek aludni egy picit, sziasztok.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel, csináltam itt fotóalbumot, oda tudtam képeket feltölteni. Az album neve: Letti baba

B.Ú.É.K minenkinek!
kchriske
 
 


Először is mindenkinek BÚÉK!!! :D :D :D
Remélem, mindenkinek jól sikerült az év utolsó napja.
Töri, hazaengedtek? Mesélj! Hogyhogy kiszáradtál? Hogyan történt? Jobbulást kívánok Neked és annak nagyon örülök, hogy lányod rendben van.

Hagi: ezer bocsi, elhúzódott az NST! :( Pedig úgy készültem, hogy megyek. Be is pakoltam a táskámba, de sajnos 11 után értünk fel Gödre és akkor már javában tartott az óra... :(
Pénteken (jan.2-án) megyek illetve szombaton is megyünk apával. Te/ti jöttök?! Remélem.... tök jó lenne... :)

Kchriske: Nagyon örülök, hogy jól vagytok. Apa mikor megy ismét el otthonról? Szegény, ez olyan rossz lehet...
Oh, igen, már nincs sok hátra.... :lol: Már nagyon várjuk a Fütyisünket! :wink: Hétfőn lépünk a 38.hétbe!!! Ma pakoltuk össze a kórházi csomagomat is. Úgyhogy felkészültünk! :D

Sok puszi mindenkinek!

Kép
picuribaba
 
 


Sziasztok!

Sajnos törit nem engedték haza, nem volt jól, tegnap be is görcsölt reggel, így aztán bent szilveszterezett a kh-ban. Ma már jobban van, reménykedik, hogy holnap, vagy szombaton mehet.

Picuribaba: izgi már a vége... :D
kchriske
 
 


Picuribaba!

Képzeld, hétfőn egyedül voltam jógán, senki nem jött:( Mondjuk nekem így is jó volt, csak Andit sajnáltam, mert olyan lelkes mindig. Szombaton nem hinném, hogy megyünk, hogy őszinte legyek én úgy tudom hogy ennél sokkal újabbat nem fog mondani. Egyszer elég elmenni, szerintem, de azért kérdezz rá.
De hétfőn szeretnék menni újra:)

NST-re meg szombaton is kell mennem, a dokim ilyen aggódós, szóval gyakran akar látni:) Én már hetek óta összepakoltam és várom, hogy végre fájjon:)

üdv
hagi1224
 
 


Sziasztok kismamák.

picuribaba: Írtam privit, jól vagyok, és remélem már csak szülésnél kell befeküdnöm. Ne izgulj, tegnapelőtt egy egyedi esettel találkoztam. A leány magas vékony volt, kisebb hasa volt mint nekem, 1/5 5-kor kezdett neki fájása lenni, majd beérkezett 13.30-kor a kórházba, befektették, kisebb fájási voltak, majd azt mondták neki, hogy ma nem lesz baba, viszont fájásai kb.5 percenként voltak. Igazándiból kb. annyira lehetett fájása, mint egy menzesz fájdalom. 16.30-körül elment fürdeni, meleg vízzel, hogy egy kicsit lazuljon, ahol egy picit erősebb lett a fájása, majd majdnem , hogy meglepettem visszajött a szobába, hogy elmondja, valami véres dolog jött ki belőle. erre szóltunk a szülésznőnek az osztályon, ugyan itt valami nincs rendben, majd elment a Bényihez aki megállapította, hogy 4 újnyíra kitágult a hölgyemény, minden megerőltetés nélkül, és írány a szülőszoba. Na most 1/2 óra és már a babó kint is volt! Ilyen szülést szeretnék!
kchriske: pusza nektek!
hagi1224: drukk ezerrel!
töri
 
 


Töri!

Hát ilyen szülést én is szeretnék:) Te mikorra vagy kiírva? Amúgy milyenek a kórházi körülmények? Én még nem is igazán láttam, elviselhető, nem túl koszos:(

puszi mindenkinek
hagi1224
 
 


Nahát, én is ilyen szülést szeretnék!!! :D Akkor tutira bevállalok még 5 gyerkőcöt... :D :D
Töri: nagyon örülök, hogy jól vagy és hazaengedtek. A prividet most fogom elolvasni...

Hagi: a kórházi körülmények átlagosak. 5-6 ágyas szobák vannak a nőgyógyászati részlegen, a csecsemős részlegen 2 ágyas illetve 4 ágyas szobák. Azért tudom én is ennyire részletesen, mert már én is feküdtem a kórházban 1 hetet.... :?
Nekem csak a wc és a zuhanyzókkal voltak gondjaim, de a többi szerintem elfogadható. És a lényeg: jóóóóó legyen a társaság!!! :D Ugye, csajok?! :D
Nekem még a kórházi kaja is megfelelt! Nem hitted volna, mi??? :D
Pedig én elég válogatós vagyok....

Na, megyek, mert vendégeget várunk.

Puszi mindenkinek!!!
picuribaba
 
 


kchriske: Nagyon cuki képeket tettél fel!!! Annyira aranyosak a gyerkőceid!!! :D :D

Ikverus: hogy vagy? Rég írtál! Minden rendben nálad?!

Üdv
foggalmam sincs, hogy hova tűnt a vonalzóm. :( De jelentem, holnaptól a 38.hétbe lépünk!!! :D
picuribaba
 
 


Sziasztok csajok!

miért nem jártok jógára, olyan jó?:(

Picuribaba: vártalak megint, remélem jól vagy. Nem értem, hogy hogyan lehetsz 5 nappal előbbre kiírva, mint én, ha csak egy nap különbség van köztünk, én holnap lépek a 38. hétbe, innen már nincs visszaút:)))))

nem lenne rossz együtt feküdni a kórházba:))))

puszika mindenkinek
hagi1224
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: