Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bp-en a Kékgolyó u-ban van az Anita fehérnemű bolt. (a Délinél). www.anita.hu (illetve mindjart tt a neten balra a hirdetesKép
En naluk kaptam nagyon jó melltartókat.
Üdv!
masodik
 
 


Bocs, az anita.hu nm az övék, de rá lehet keresni.
masodik
 
 


BanigKép

Remélem sikerült nacit vennedKép
Nekem ilyen gondom nem lesz...

az előző, sikertelen terhességnél ugyanis szokásomtól eltérően kissé korán kezdtem kismamaruhákat venni, mert féltem, hogy nem lesz később olyan, ami az én laza,sportos öltözködési stílusomnak megfelel.
Így hát vettem két db. farmernacit ( nem kertész ), az egyikhez felsőrész is volt, és vettem egy hosszú farmerszoknyát (orvosi vizsgálatokhoz), mert egyébként mindig nadrágot hordok.
Tettem mindezt azért, mert Győrben elég gyér a választék, és mivel ősz volt, a boltos nőci riogatott, hogy farmercucc már csak tavasszal leszKép
kimama melltartóm még maradt jó állapotú (Anita),de kell majd vennem még.
Ja, és vettem két db. kismama tangát, melyek egyszer sem voltak rajtamKép
a sors iróniája, hogy azóta már más fazonú bugyikat hordokKép

a budaörsi Brendonban vettem a bugyikat, ott melltartót is láttam.

Lovas téma: én díjugrató versenyeken indultam, és különböző lovasbemutatókon.
A lótenyésztés nagyon klassz dolog lehet.Kép
Én bengáli és szavanna macskákat tenyésztettem 5 évig, épp most számolom fel az állományt.

Nagy álmom: ha terveink szerint építkezünk hamarosan, az új "farmon" szeretnék tartani néhány pacit, kizárólag a saját örömünkre.
Két hátaslóra gondoltam nekem és a páromnak, és egy pónira, Melissának.
remélem sikerül majd.

Neked viszont sok sikert a tenyésztéshez, ki tudja, lehet, hogy találkozunk mi még "lóügyben"Kép

JankicaKép

Mi ez a csend?
Mi volt a ctg-n?

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

 
 

Sziasztok!

Sheila!
Lóügyről csak annyit, hogy mi arabokat tartunk és tenyésztünk, kis létszámban. Ha esetleg Gödöllő - Budapest környékén jártok és érdekel, szivesen látlak benneteket egy kis lónézőben. Csak úgy szórakozásból.
A "farm"-terv nagyon klassz ötlet. Mi is sokat gondolunk arra, ha megnyernénk a lottó 5-öst, akkor milyen profi farmot lehetne csinálni. És akkor felébredünk és bilibe lóg a kezünk!Kép

Sikerült nadrágot vennem, kettőt is. Baromi drágák voltak, de kényelmesek és bővíthetők, tehát pár hónapig jók lesznek. Csak nyárra, a nagy melegre kell majd még vennem.

Jankica!
Én is hiányollak! Csak nem belehúzott Ketteske?
banig
 
 


Helló!

Hova lett a levelem? Már délelőtt megírtam, elküldtem és most nincs itt!!! El kellett rohannom, lehet, hogy valami rossz billentyűt nyomtam meg.....Kép(( Pedig marha sokat írtam!
Na, mindegy, szóval voltam a doki néninél, minden OK, majd egy hét múlva kell megint mennem. Banig, Te nem akkor mész?
Kicsit panaszkodtam is neki, hogy olyan vánszorgós vagyok, meg néha elkap valami hőhullám, olyan vagyok, mint egy klimaxos, pedig ez biztosan nem attól van....Kép))) De megnyugtatott, hogy ne izguljak, mert: 1.) terhes vagyok, 2.) melegfront van és tegnap is potyogtak a babócák. Csak az én gyerekem érzi jól magát odabent!
Jövő héten lesz uh, ctg, vérvétel, terhesgondozás, ha addig kihúzom. Szegény vérvételes nővérek, ha csak meglátnak elszaladnak már, mert annyira nincs vénám, ami van, az is valamiért folyton összeseik, ha rájön, hogy meg akarják szúrni. De majd azzal biztatom őket, hogy hosszú ideig most megyek hozzájuk utoljára....Kép)))

Vettem tegnap magamnak melltartót, a Savoya parkban van egy bababolt és egész használható fehérneműket találtam. Az Anita a Kékgolyó utcában nekem eléggé kiesik, így azt kihagytam.
A ruhák és minden más is, ami kismama- vagy baba- előtaggal kezdődik irgalmatlan drágák. Voltam a múlt héten egy boltban a MOM Parkban, az a neve, hogy Jacadi, és az eladónő megkérdezte, hogy veszek-e ruhát. Mondtam neki, hogy nem, mert irtó drágának találok egy vászon ruciért (2 évesnek!) 17.000,-Ft-ot adni. De mondta, hogy most leárazás van (fúj, ócska tavalyi kollekció - szegény gyereket divatjamúlt cuccokba fogom öltöztetni....Kép))) és most minden 70%-kal le van értékelve. Így egy ilyen ruha csak 4.000,-Ft-ba került. Hát vette is párat, de azért el tudom képzelni, hogy még így is marad nekik rajta valami....
Remélem, nem valami forró tavasz jön, mert akkor újíthatod megint a ruhatáradat Banig. A nyárban az a király (én akkor voltam terhes Jankával), hogy akkor elég egy darab vászon, amit áttekersz magadon és kész.
Sheila, téged viszont már nem érhet meglepetés, akármi is lesz a kismama-divat, a te farmercuccaid már most megvannak!!!Kép))
Na, remélem, pótoltam, amit délelőtt sikerült nem elküldenem, most majd megpróbálok egy kicsit ügyesebb lenni.
Banig, más állatot is tartotok vagy ez a "farm-dolog" csak a pacikra korlátozódik?

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok! Bár még nem vagyok babás, úgy tervezem, hogy Telkiben szülök majd Varsányi doktornőnél. Ma jártam nála igazából azért döntöttem mellette, mert annyi jót olvastam itt róla a fórumon. Nem csalódtam, hihetetlen, de azért kezdtem el majdnem bőgni, mert nagyon emberségesen, kedvesen beszélt velem. A kislányom most másfél éves és annyi rossz élményem volt a terheséggel (pedig mivel én is orvos vagyok mindig protekcióm volt), egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy ilyen is lehet egy nőgyógyász beteg viszony. Szóval mégegyszer örök hála a fórumnak.

Annamari

Kép
Kép
ganami
 
 


Haló!!!!

A többiek hova tűntek???!!! Mire végre felpasszíroztam a levelemet a fórumra: sehol senki (bocsi, Annamari!)!

Annamari,
Üdv itt, de jó, hogy nem csalódtál a doki néniben! Nem szeretem, hogy egy csomóan azért morognak rá, mert "még Telkiben is sokat kell rá várni". Hah, mintha ez bármit is jelentene! Ma is mondta nekem, hogy ne haragudjak, hogy várnom kellett, de megint csak azt gondoltam, hogy nem baj, ha várnom kell, mert engem sem hajít ki öt perc után, mert lejárt az egy betegre fordítható idő. Ha egyszer bejutok, akkor minden kérdésemre, óhajomra-sóhajomra alaposan válaszol. És ez olyan megnyugtató. Igazából kismama vagyok, tehát tudok várni (mikor nem voltam az, akkor is tudtam, hogy nem netezik a rendelőben, hanem dolga van...), de amikor nekem kellett, hogy sürgősen ott legyen, akkor ott volt és más várt. Na, ez már úgy kikívánkozott belőlem....
Ez vicces, hogy egy orvost is érhet ilyen pozitív csalódás! Milyen orvos vagy, meg lehet tudni? Vajon miért van az, hogy még a kollégákkal is "furcsák" tudnak lenni a dokik? Ennyire isten a pénz? Szeretném hinni, hogy nem, mert mikor a magánrendelésére jártam a doki nénihez, ahol ugye sokkal kevesebbet kellett fizetni (viszont sokkal többet várni...Kép)))), ott is ugyanilyen kedves és emberséges volt velem.
Mikor voltál ma Telkiben?

A Többiek meg BÚJJANAK ELÕ!!!

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok!

Jankica!
Nagyon örülök, hogy hírt kaptunk rólad és hogy ezek a hírek jók. Valóban jövő hét kedden, febr.28-án megyek én is 12-re. Te mikkorra vagy előjegyezve?
A vérvételeknél nálam is megkínlódnak, mert nekem sincs vénám. Képzelheted a 4 lombikos programot. Egyenként minimum 5 vérvétellel. De itt a Telkiben is megkínlódtak az Integrált tesz vérvételeknél, mert éhgyomorra kellett menni és folyadékot sem ittam. Ettől méginkább eltüntek a vénáim. Utoljára végül is a kézfejemből tudtak csak venni.

Ma voltam a Brendonban. Hát ott sem szabad vásárolni!Kép Az árak egyszerűen felháborítóak. Én vettem már 3 kombidresszt és 1 rugdalózót összesen 2.300 Ft-ért. A Brendonban ezt 10.000 alatt aligha úsztam volna meg. A két nadrág áráért is majd a szivem szakadt meg, de hát muszáj volt. Az Ázsia Centerben meg vettem 7 db bugyit 3.000 Ft-ért. No komment!!

Mi sajnos még csak álmodozunk a farmról, de hátha egyszer összejön. 4 lovunk van a közelben bértartásban. Itthon van 3 kutya (2 kuvasz, 1 husky) és 3 macska (2 szobacica, 1 "garázsmacska") + 1 macska anyuéknál. Egy házban lakunk anyuékkal, csak külön lakásban. Szerencsére elég nagy a kert, bár amikor rendben kell tartani, akkor nem szerencse.Kép

Ganami!
Üdvözöllek körünkben.
A Varsányi doktornőben biztosan nem fogsz csalódni. És a korházban sem. Tökéletes kényeztetésben lesz részed.
Remélem, hogy nemsokára a Te vizsgálati eredményeidért is izgulhatunk majd.
banig
 
 


Jankica!

Épp amikor írtál, akkor írtam én is. Gondolom a gyerkőc már alszik, azért van most rá időd.
Nem is tudtam, hogy a doktornőnek van magánrendelése is.Kép Hol rendel és mikor?
banig
 
 


Visszajöttem!

Igen van magánrendelése: V. kerület, Váci u. 55., ha még jól emlékszem. Azt azonban hozzáteszem, hogy ott TÉNYLEG sokat kell várni. Egyszer (ez évekkel ezelőtt volt) valamikor olyan este 8 körülre kellett mennem, aztán 10 körül mondta a doki néni, hogy neki el kell mennie, mert valaki szül a kórházban, de ha gondoljuk megvárhatjuk. Hát, a legtöbben meg is várták, én olyan hajnali fél egy körül indultam haza...Kép))) De akkor még FIATAL voltam.... Szóval, ehhez képest Telkiben nem kell várni. Én véletlenül jöttem rá, hogy Telkiben is rendel: egyszer komplex szűrésen voltam és akkor derült ki a dolog. Azóta ide járok hozzá, csak az első "gyerekgyártás" alatt jártam a Kaáliba.

Amúgy gyerkőc tényleg alszik, úgyhogy még ezt megírom, aztán én is beszédülök az ágyba.

Vérvétel: nekem CSAK a kézfejemből lehet vért venni, de mikor megyek, azt biztosan érzi a szervezetm és az addig tökéletesen kidudorodó vénák összelappadnak és ha beléjük szúrnak nem folyik ki vér belőlük. Csak sokszori elszorítás, ütlegelés, víz ivás, szurkálás után sikeredik. A terheléses vérvizsgálat volt nálam is a mélypont, a végén az anesztes doki nővérét kellett valahonnan előcsődíteni és ő is csak többedik nekifutásra volt sikeres. Amúgy a vérvétel a nővéreket sokkal jobban megviseli, mint engem, én már szinte fel sem veszem a dolgot....Kép))))

Hurrá-hurrá nadrág! Ámbár a Brendonban tényleg elszabadultak az árak, most elsősorban a kismami termékekre gondolok: egy sima hosszú ujjú póló 10.000,-Ft körül van, a nacik sem olcsóbbak. De ez van, ezt kell szeretni. Még sosem voltam az Ázsia Centerben. Az a kínai áruház? Hol van?

A macsekokat csak nézni szeretem, de a kutyák a nagy kedvenceim!!! Most éppen egy moszkvai őrebünk van és itt szó szerint kell érteni az őrebet!Kép)) Egy nagy mackó, de bejönni senki sem mer, mert akkora, mint egy kétszemélyes kanapé. Ja, és játékos, ami egy kb. 80 kg-os kutyánál irtózatos....Kép))). Régebben volt malamutunk meg farkaskutyánk is, de legközelebb szerintem csak egy tacskót fogunk válaztani.

Ha 28-án mész Te is Telkibe, akkor lehet, hogy találkozunk, mert bár én reggel fél kilenckor kezdek a vérvételen, megyek még uh-ra, ctg-re és terhesgondozásra is, szóval úgy saccolom, hogy mire ezekkel mind végzek, lehet, hogy délután is lesz, majd meglátjuk.

Most megyek és bekúszok az ágyba.

Jankica

jankica
 
 


Szia Jankica!
Köszi a kedves "fogadtatást"! Fogorvos lennék, de nem praktizálok, egyetem után kutatni kezdtem, valószinűleg soha nem fogok már a szakmában dolgozni. Mielőtt a lányunk megfogant, azt hiszem elvből soha nem mondtam, hogy én is orvos vagyok. Amint terhes lettem, viszont rájöttem, hogy a gyerekem élete is múlhat ezen. És tényleg, de hál istennek mindketten túléltük a dolgot!

Kombidressz: ha útba esik a Kálvin térnél van az Elefáni bababolt, Prince OLvier dresszeket lehet emberi áron venni, 1000Ft alatt!
Ja, tegnep fél egyre mentem, akkor jött ki egy kismama, te voltál? Én fehér pulcsiban ültem a férjemmel a körfotelnél.
Most megyek, mert a forgószél lányom átrendezi a szobát!
Sziasztok: Annamari

Kép
Kép
ganami
 
 


Hahó!

Annamari,
A Prince Oliverek nagyon édesek valóban és jók az áraik is.
Tegnap akkor nem találkozhattunk, mert én fél 12 körül végeztem. Meg közben meg is néztelek a profilodban és rájöttem, hogy tegnap nem láthattalak. Tegnap tök sok kismami volt ám ott. Mondjuk, én úgy érzem, hogy már csak görögni tudok, akkora lett a pocakom (a gyerek teljesen normális méretű állítólagKép))).
Megértelek a szoba-átrendezés miatt, nálunk tegnap került a falra néhány szükséges motívum. Hiába: mi vagyunk a hibásak, muszáj egyre fürgébbnek lenni....Kép)))
Azért az elég rossul hangzott, amit írtál az első szülésedről. Ezen tényleg múlhatnak dolgok, ha kiderül, hogy orvos vagy???!!!

Banig, Sheila, Második, Erzsi100! Tessék jelentkezni! Irgum-burgum!

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok!

Jankica!
Itt vagyok, csak ma délelőtt volt egy kissebb ijedelem nálunk. Fél kilenc körül egy kis vérzést vettem észre és elég rendesen megijedtem. Rögtön hívtam a doktornőt, de értekezett, aztán műtő. A végén csak 10 körül tudtam beszélni vele. Azt mondta, hogy menjünk be, megvizsgál. Na a férjem rohant haza a munkahelyéről, mert én nem akartam vezetni. Újra át a városon ki Telkibe. Ott várni kellett úgy 3/4 órát, bár a doktornő már tudta, hogy nincs vészhelyzet, mert nem volt több vérzés és nem is görcsöltem. Aztán megvizsgált, de nem talált semmi elváltozást. Fogalma sincs, hogy honnan véreztem, de az biztos, hogy nem a baba környékéről. A biztonság kedvéért megnézték a szívhangot is és az is rendben volt. Úgyhogy szépen hazahozott a férjem aztán ment vissza dolgozni. Hát ez van. De most már megnyugodtam.

Az Ázsia Center valóban kínai áruház, méghozzá óriási. Gyakorlatilag egy nagy bevásárló központ, ahol olyan üzletek, butikok vannak, mint a kínai piacon. Időnként egész jó cuccokat lehet ott kapni nagyon olcsón.

Én 12-re megyek UH-ra és utána a doktornőhöz, aztán 1-re szívultrahangra. Szerintem Te 12-re már végezni fogsz. De ha mégsem, akkor gondolom felismerlek majd a pocakodon való gördülésről. Engem nem nehéz eltéveszteni, vörös hajam van (nem festett). Egyébként az anyukámmal megyek. Tehát egy vörös hajú nő és egy ősz hajú, idősebb nő együtt. Nem kívánom neked, hogy olyan sokáig tartanak a vizsgálatok, de azért remélem, hogy találkozunk.

Na mára ennyi! Orvosi utasítás, hogy pihenjek.

Sziasztok!
banig
 
 


Szia Banig!

Jaj-jaj-jaj-jaj-jaj! Gondolom, hogy nagyon megijedtél, teljesen megértelek! Örülök, hogy a babóval minden rendben van és, hogy megnyugtatott a doki néni. Amúgy biztos, hogy van ilyen, mikor Jankát vártam, egyszer (ez kb. a 30. hét körül lehetett) én is elkezdtem vérezni: rohanás, idegeskedés ... stb. Aztán nekem is azt mondták, hogy nem tudják, honnan jött a vérzés (a babával nálam is minden rendben volt), de biztos, ami biztos alapon minden reggel igyak egy nagy pohár langyos vizet és minden nap egyek legalább egy almát - azt gondolták, hogy talán az emésztésem nincs teljesen rendben (ez nem volt így, de megettem-megittam - soha nem lehet tudni alapon). Meg persze no torna, no sex, no megerőltetés....
Pihenj sokat, remélem, már nem kell dolgoznod!

Ha kihúzom 28-ig lehet, hogy találkozunk, majd odagurulok hozzátok..Kép))) Ma egyébként olyan vacakul lettem én is, keményedett a pocakom, fájt alul, gondolom, megérkeztek a jóslófájások...Kép(( Haza is jöttem hamarabb a melóból (még szerencse, hogy én vagyok a főnök és megtehetemKép))))!!! Kicsit gondolkodtam rajta, hogy felhívom a doki nénit, de miután bevettem MagneB6-ot és lefeküdtem (a gyereket meg deportáltam a nagyihozKép))), sokkal jobb lett, úgyhogy gondoltam: inkább pihenek, mint telefonálgatok, a vége úgy is az lenne csak, hogy menjek be, mert a távgyógyítást itt nem alkalmazzák.

Szóval ez van, úgy tűnik, mindenki besokallt ettől a melegfronttól.

Jankica

jankica
 
 


Szia Jankica!

Köszönöm a tanácsokat. Én minden nap megeszem egy gyümölcsöt és egy puhár jughurtot. Reggel meleg kakaót iszom egy kis kávéval. De így is időnként nehézkes az emésztés. Szerintem is valami ezzel kapcsolatos lehetett. Egyébként nekem is a MagneB6-ot írta elő a magzatvádő mellé.

A munkával kapcsolatban szerencsém van, mert itthon dolgozom. Nincs sok munkám és azt is magam osztom be, így én is főnök vagyok. A saját főnököm.Kép

Remélem még kihúzod pár napig, mert akkor 28-án meg tudlak látogatni. Hiszen, ha ennyire a végét érzed, akkor nem biztos, hogy a kiírt időpontot megvárja a baba. Tényleg nagyon remélem, hogy így vagy úgy, de összetalálkozunk.

Gina
banig
 
 


Hahó Gina!

Erről mindig Vajda jut az eszembe, hogy ő volt a nagy szerelme.
Igazi Gina vagy Georgina vagy csak becenév?

Én is remélem, hogy kihúzom még pár napig. most sokkal jobban érzem magamt, mint tegnap este, ez gondolom a soka alvásnak és fekvésnek tudható be. Mondjuk, ma reggel miután felkeltem, megint rosszabbul lettem, de aztán kicsit visszafeküdtem és elmúlt. Most a pocakom sem kemény, szerencsére.
Hát ez van, gondolom, ezek a jóslófájások, ezekkel úgy sem nagyon lehet sokat kezdeni, tűrni kell, ez lehet a megoldás.

Gondoltam, hogy eszel gyümölcsöt meg joghurtot, de valamiért úgy tapasztaltam, hogy ezek valóban reggel a leghatásosabbak és a langyos víz is "földrengést" tud okozni reggel. Pocsék dolog langyos vizet inni, de nekem hatásos volt.

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok, vagyok ám néha és olvasgatlak benneteket, de őszintén szólva csak kapkodom a fejem, hogy ki kicsoda, hány hetes..folyton belegabalyodokKép
azt leszürtem, tán jól, hogy Sheila győriKép én győr mellettiKép
a telkibe amúgy úgy kerültem, hogy ugye szombathelyen kaptam egy kis izelitőt a kórházi állapotokról és akkor megfogadtam, hogy ha lesz még baba, akkor / gyűjtöm a pénzt/,és mindenképp a Telkibe megyek...és pont akkoriban TAtabányán laktunk, igy még messze sem esettKép és nem bántam meg ...sőt....most is gyűjtöm a pénzt ezerrel...remélem összejön..eddig mondjuk még nem biztos, hogy tudok a Telkibe menniKép
edzem magam vagy Győrbe vagy nemtom...
én most a 21-22hétben vagyok, és már kissé lomha, pedig még hátra van a javaKép
puszi nektek
üdv az újaknak, mint énKép
és Jankica gondolok RádKép
erzsi100
 
 


Erzsi!

Gyűjtögess csak szorgalmasan. Ha itt fogsz szülni, akkor 3-4 héttel előttem. Legalább téged is meg tudlak majd látogatni, amikor minden héten megyek CTG-re.

Jankica!
A rendes "törzskönyvi" nevem Georgina, de csak a Ginát használom. Ha lányunk lesz a férjem felvetette, hogy legyen Réka, Georgina. Most annyira divatos a két név adása. Bár nekem is van második nevem, Éva, de azt sosem használtam. Csak azért nem biztos, hogy akarom második névnek a Georginát, mert, ha véletlenül valamilyen módon lesz mégegy lányunk, akkor annak akarom adni a Gina nevet. De ez még a jövő zenéje! Előbb érjük el legalább a 36. hetet.

Mi lehet Sheilával? Napok óta nem jelentkezett be.

Gina
banig
 
 


Sziasztok!

Erzsi,
Te akkor kb. júniusban fogsz szülni? És a vizsgálatokra hova jársz? Ha még nem döntöttél, hogy hol szülsz, akkor hogyan jársz orvoshoz (vagy az orvosod a kórháztól független?)?
Tessék ám erősödni, mert bizony a java még hátra van, de hát ezt Te is tudod! Nem is tudom, mikor jobb babát várni (bár azt mindig jó): nyáron vagy télen. Én most a téli babvárást próbálom, és az öltözködés területén meg a betegségeket tekintve nehezebb; de az olyan, mint én, aki nem nagyon szereti a nagyon meleget, annak könnyebb. Igazából az öltözködés is csak most lett nehezebb, hogy feszül a pocakom és ezért nehéz bekötni a cipőmet....Kép)))

Gina,
hát akkor nagyon szép neved van!!!
Mi is két nevet adtunk Jankának (Borbála) és Ketteske is kettőt fog kapni (Emília Sára). Igazából nálunk azért van így, mert a férjem vezetékneve egy szótagú és jól hangzik mellette a két keresztnév (ezenkívül az én nagymamám neve a Borbála, Sára nincs a családban...Kép)). Hát ennyit a névadásról.
És miért pont a második gyerkőc kapja a Te nevedet? Általában úgy szokták, hogy az első gyerek kapja a szülő nevét, nem? Mondjuk nálunk a mamámat is Klárának hívják és nagyon rossz, amikor valaki szólni akar nekem és mondja a nevemet, aztán mind a ketten válaszolunk. Vagy nem is tudjuk, hogy melyikőnkhöz beszél....Kép))
Még nem is mondtad, hogy választottatok már nevet (mármint, hogy Te mit szólsz a Rékához?). És, ha fiú lesz?

Tényleg, mi lehet Sheilával?

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok!
Én is erősítem a győriek csapatát, bár én csak tiszteletbeli győri vagyok! A férjem győri és elég sokat vagyunk a nagymamánál. Szép város én szeretem. Ja, meg az esküvőnk is Győrben volt, így az anyakönyvi másolatért el kellet mennünk, hát mennék én már az újért, de nem türelmetlenkedem.
Poénból mondtam is az uramnak, hogy 30-dik szülinapra én egy szülést szeretnék kérni TelkibenKép.
Sok pihenést a kismamáknak!!!
Annamari

Kép
Kép
ganami
 
 


Sziasztok!

Jankica!
A Réka nevet egyhangúlag találtuk ki és annyira tetszik mind a kettőnknek, hogy az első lányunknak ezt kell kapnia. A második lenne Gina, a harmadik meg Szonja. Persze most nagyon előreszaladtam, mert egyáltalán nem valószínű, hogy lesz több. Legalábbis saját.
Ha fiú lesz, akkor nagy a baj, mert abban sehogy sem tudunk megegyezni. Egy éve még elfogadta a férjem az Attila nevet, ami nekem nagyon tetszik. (A Réka és az Attila össze is tartozik a történelmünkben.Kép) Aztán ugyanígy vagyunk a Zsolt névvel. Tavaly még jó volt, de most már nem akarja. A Csabát kerek perec elutasította. Nekem meg nem tetszik pl. a Máté. Ha minden kötél szakad és nem tudunk megegyezni, akkor marad a Zoltán. Ez a név gyerekkorom óta a kedvencem, de a férjem ikertestvérét is Zoltánnak hívják, ezért nem igazán szeretném.

Annamari!
A harmincadik szülinapot tiszteletben kell apjuknak tartani. Ez a legkevesebb, hogy teljesíti a kérésedet, még ha nem is pontosan akkorra esne a szülés. Mennyi van még hátra a 30-ig? És hogy álltok a babával? Mikorra tervezitek?
banig
 
 


Halihó!

Azt hittem, ma már tél lesz, de nálunk még eghészen tavaszias az időjárás.

Gina,
Még szerencse, hogy van elég időtök, hogy kiötöljetek valami közös nevezőt a fiú névre...Kép)) Nem könnyű a férfiakkal: olyan könnyen meggondolják magukat ilyen kérdésekben!
De, ha szerencsétek van, akkor kiscsaj lesz és ez a gondotok azonnal megszűnik. Lehet, hogy már most kiderül a genetikai uh-n? Ha elég rendesen viselkedik, akkor akár látható is a neme!!!!
Egyébként jobban vagy? Remélem, megszűnt a problémád!!!

Annamari,
Igen, ilyen kérésnek nem lehet ellenállni! Főleg, ilyen jelentős esemény alkalmával, hogy az ember lánya betölti a 30-at!!!
Mikorra tervezitek a kistesót?
Nálunk igazából a tankönyvi tételek ellenére érkezik ilyen hamar a kistesó (összesen 19 hónap lesz a két gyerkőc között). És néha bevillan, hogy nem túl kicsi-e a korkülönbség? Persze, ez már pillanatokon belül ki fog derülni, ráadásul most már azért csak nem adjuk vissza!

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok!

Jankica!
Mi is nagyon bízunk benne, hogy kislány lesz. Remélem, hogy megmutatja magát kedden. A szerdai problémám teljesen elmúlt. Tegnap sokat pihentem. De ma valahogy az émelygésem erősebb, mint az utóbbi időben. És a sör sem használ igazán. Lehet, hogy a fronttól van. De egy biztos, közel sem vagyok olyan rosszul már, mint 1 hónappal ezelőtt.

Az idő nálunk nem a legjobb. Ugyan még ki-kisüt a nap, de megerősödött a szél és észrevetően lehült a levegő. Szóval jön a rossz idő megint.

Egyébként Te hogy érzed magad? Húzod még egy darabig?

Gina
banig
 
 


Sziasztok,
én mint emlitettem Győr mellett lakom és a dokim pedig Szombathelyen vanKép akinél a fiam is szültem és végül is nála kezdtem el anno a nőgyógyászatot..lányom is nála akartam szülni, de mivel a kórházzal ugye nem igazán jött be ott a fiammal, meg akkor már Tatabányán laktunk igy Dettivel a 32.héttől vett át egy doki, aki a Telkiben is dolgozik és végül nála szültem..szal most mivel Győrben amúgy sem vagyok ismerős nőgyógyászatilag, mikor anyumékat látogattuk, akkor útba szoktam ejteni alkalmanként a szombathelyi nőgyógyászom, és mikor kiderült, hogy terhes vagyok, akkor is autómatikusan hozzá mentem, akivel megbeszéltem, hogy ha a Telkiben szülnék akkor jönne velemKép de tanácsadásra és védőnénihez ide járok GyőrbeKépigaz a védőnénim ettől a kusza helyzettől szivbajt kap, mondogattja, hogy nem ártana itt keresnem egy dokit, bármi közbe jöhet alapon, és a vérvételeknél is pl nem lehet a szombathelyi dokim pecsétjét kérni, mert az itteni orvosoké kell..szal tudom hogy nem vagyok eccerű esetKép
Nagyon szép neveket választottatok,
engem az Emilía fogott meg, ahogy olvastam kedvet is kaptam hozzá, de nálunk úgy néz ki, hogy fiú leszKép és a nevekkel még sehogy sem állunk, ráérünk alapon..a lányomnak úgy mentem be a Telkibe, hogy Bianka lesz a neve, de vhogy éreztem, hogy nem jó..nemtom miért...és már csak fél óra volt a műtétig, mikor egymásra néztünk a férjemmel és gyorsan elkezdtük lapozni a naptártKép igy lett a lányom Bernadett /Dettinek hivjuk/.

Jankica! olyan izgi utólsópillanatosnak lenni, nem?Kép
Banig! miért mész majd CTG-re? lehet most hülyeséget kérdeztem...
puszi
Erzsi
erzsi100
 
 


Sziasztok!
Hát még csak jövőre leszek 30. Van idő Kép!
A nevekkel nálunk is nagy vita volt, a férjemnek egyszerűen semmilyen általam ajánlott név nem tetszett. Így maradt az a kicsit fantáziátlan megoldás, hogy a lányom az én nevemet kapta. Ja és persze anyukám is Annamária. Érdemes megnézni a KSH honlapján, hogy mik a leggyakoribb nevek, minden évben kigyűjtik. 2004-ben amikor a lányom született, összesen 37 babának adták az Annamária nevet. Nekem tetszett volna még a Johanna, meg az Emma is, de nagyon leszavaztak. Ja és pesrze a Georgina is tetszett, mert rajongok az Abigélért!
Fiú névben megegyeztünk könnyen Marcell lett volna.
Jankica, nálunk itt a környéken sok kistesó született 20 hónap különbséggel, és eddig mindenki azt mondta, hogy a második gyerek sokkal nyugodtabb. Azt mondják jobb így "egyszerre" lerendezni a gyerekszülést.
Most mennem kell!
Jó hétvégét, puszi mindenkinek!
Annamari

Kép
Kép
ganami
 
 


Sziasztok!

Erzsi!
Az utolsó hónapban általában hetente rendelnek be CTG-re, hogy ellenőrizzék, hogy a baba és a méhlepény milyen állapotban van. Ha azt látják, hogy a baba nem jut elég oxigénhez, akkor megnézik UH-on, hogy a méhlepény milyen állapotban van. Ha elöregedett, vagy bármi más rendellenességet találnak, akkor megindítják a szülést, vagy ha sürgős beavatkozásra van szükség, akkor megcsinálják a császárt.Jankica is most jár hetente. Mivel én július végére (27-29) vagyok kiírva, ezért várhatóan júliusban minden héten megyek majd Telkibe.
A sógornőmnél az orvosa (nem Telki) 2 héttel hagyta, hogy túlhordja a babát. A végén császár lett belőle. Egyrészt mert túl nagy lett a baba, másrészt mert nem voltak fájásai.

Egyébként tényleg kicsit bonyolult vagy orvosilag, mármint az orvosokkal. Kiváncsi vagyok, hogy a végén mi lesz? De remélem, hogy minden simán fog menni és tényleg eljutsz a Telkibe.
banig
 
 


Sziasztok!

Milyen sokat írtatok! Ma nagy rohangálásban voltam, a mamám is feljött Debrecenből, még beszereztünk pár dolgot, aztán délután meg Jankával "gyerekeztünk". Szóval, jó volt a mai napom nagyon.

Gina,
Nagyon örülök, hogy jobban vagy és már nincs meg a szerdai baj. Mondtam, hogy nekem is volt ilyen, az is ugyanilyen hamar és nyomtalanul elmúlt.És annak sem tudták megmondani az okát. Az émelygés meg az ehhez tartozó bajok nemsokára teljesen elmúlnak, de ne örülj hamar: majd jönnek más bajok....Kép))
Kíváncsi vagyok, "mutogatós" lesz-e a babátok!!!

Erzsi,
Nálad is jól meg vannak kutyulva a dolgok. Nekem is elég kuszán alakultak eleinte, mert félig Debrecenben, félig Bp-en laktunk (munka miatt). Nekem volt Debrecenben is orvosom (sosem lehet tudni alapon - szerencsére sosem kellett) és az én védőnőm is folyton "nyugtalankodott". Egyébként azt tapasztaltam, hogy hihetetlenül szivatják a kismamákat, legalábbis Debrecenben. Ott az a divat, hogy hiába van "saját" nőgyógyászod, ahhoz, hogy pecsétet kapj a kis füzetbe, meg, hogy pl. a ctg-t kielemezzék külön el kell még zarándokolni a "körzeti" nőgyógyászhoz is. Szerintem ezeket az eszement törvényeket mind férfiak hozzák. Mindegyikre rákötnék egy 10 kg-os súlyt a pocakjára és elintéztetném velük ezt az egész procedúrát. Majd kíváncsi lennék, hogy hogyan lenne azután. Mondjuk, én voltam a homokszem a gépezetben Debrecenben, mert mondtam a védőnőnek, hogy ne gondolja, hogy akár csak egy lábujjamat is beteszem az sztk-ba a körzeti nőgyógyászhoz. Erre azt mondta, hogy akkor nincs pecsét a füzetembe. Aztán ezt elmeséltem a Hajnalka doki néninek, aki rám meredt, majd azt mondta, hogy hol a kiskönyv - és nemes egyszerűséggel lepecsételte.....Kép)) Sajnálom, hogy nem láttátok a védőnő arcát!!!
Hát ez van, kicsit hosszan nyávogtam ezzel kapcsolatban, de nagyon bosszant, hogy a kismamákat, akiket kímélni kellene ennyi hülyeségnek teszik ki.

Annamari,
Akkor Te még fiatal csitri vagy, ha 30 sem vagy.....Kép)
Azért akkor nálatok is lehet kavar, ha valaki azt mondja, hogy AnnamariKép) A KSH tök jó ötlet, mi is úgy választottuk az Emíliát, hogy először Emmát szerettünk volna, de megnéztem az adatokat és valahogy úgy találtam, hogy elég sok az Emma. Emília viszont kevés van, így erre voksoltunk. Georginából sem lehet túl sok.
Valahogy még a Hanna névvel van olyan érzésem, hogy mostanában nagyon sok kislány kapja ezt a nevet. Pár éve még nagyon ritka volt, de ma szinte minden nyilvános helyen el-elhangzik egy Hanna felszólítás.
Ha Ketteske nyugodtabb lesz, mint Janka volt, akkor tulajdonképpen szerintem át fogja aludni az egész életét, mert szerencsére Janka nagyon nyugodt, rendes...Kép)) Egyébként én is abban bízok, hogy csak ezt a pár évet kell kihúznunk, aztán jól összeszoknak!!!

Na, megyek mert naaaaaaaaaaaaaaaagyon álmos vagyok!

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon jólesik, hogy hiányoltatokKép

Annamari, Erzsi, üdv Nektek külön is!

Eltűnésem oka: kiruccantunk egy pihentető "wellness" hétvégére Hévízre...
a pihenés helyett zombi-fáradtan jöttünk haza, mert két éjszaka alatt aludtunk k. 4 órátKépKépKép

péntek éjjel először Melissa köhögése miatt, majd a Sedotussin kúp beadása után Patrikkal történt helycserés támadást követően (addig Õ aludt Melissa mellett ) az idegen hely miatti forgolódás ( csak a saját vackomat szeretem )
volt a gondom.
Másnap már voltam annyira fáradt, hogy tudtam volna aludniKép
ám mire a Megasztár után lezuhanyoztam, és ágyba estem éjfél körül- a párom kezdett jajveszékelni, hogy rettenetesen fáj a füleKép
már vacakul volt csütörtökön, de azért elutaztunk, de a szombati szabad ég alatti élményfürdőzés végképp nem tett jót.

Mivel a recepción kapott Rubophen nemigazán használt, éjszaka felkerekedtünk ügyeletes orvost keresni...ő azt mondta, hogy fülfájás ügyben inkább szakorvos kéne, ám az csak a keszthelyi kórházban van.
Így visszamentünk a szobába, de a fájdalom miatt egyikünk sem aludt 1,5 óránál többet. ( én sajnálatból).

Végül itthon,a győri kórházban állapították meg a diagnózist: heveny középfülgyusziKép
kapzunk lórugás gyógyszereket, így remélem: ma talán pihenünk is...

azért jó is történt: Melissa életében először lovagolt!!!
egy tündéri kis pónin egy közeli lovastanyán.
öröm volt látni a boldogságát: csak úgy ragyogott a kis pofija!!!!KépKépKép

el is határoztuk, hogy tavasztól gyakrabban keresünk lovaglási lehetőséget.

Jankica!Kép

Kitartás, már nincs sok hátraKép

Gina!

Gyönyörű a neved!Kép

Erzsi!

Én igazából már nem vagyok győri: 5 éve Vámosszabadin lakunk, (Győrtől 8km ) a szlovák határnál, de azért győrinek valljuk magunkatKép
így egyszerűbb

én a győri kórházat nem ajánlanám, most is szörnyülködtünk mikor bementünk a párommal a fül-orr-gégére, hogy milyen állapotok vannakKép
és a nővérkék nemigazán akartak észrevenni bennünket a pultnál, nyugodtan táplálkoztak tovább...az ügyeletes doktornő sem az udvariasságáról volt híres, beutalót akart kérni ( tehát először is el kellett volna menni a háziorvosi ügyeletre sorba állni beutalóért, majd vissza a kórházba ) no comment.

A gyerekek meg lent ültek az autóban a sok cuccal, mert nem akartunk újra visszajönni V.szabadiról.



Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Sheila!
Sajnálom, hogy ilyen rosszul alakult a pihenésetek. Remélem a párod hamar meggyógyul.
Örülök, hogy a kislányodnak tetszett a lovaglás. Ha jó és megbízható helyet találtok, biztosan megszereti hosszú távon is. A kamasz fiad nem próbálta ki?

Jankica!
Mi van veled? Egész hétvégén nem jelentkeztél! Csak nem történt valami esemény?

Gina
banig
 
 


Sziasztok!

Nem történt semmi (sajnos....Kép), csak én írtam legutolsónak pénteken, aztán vasárnap válazolt Sheila, gondoltam, magamnak nem válaszolok...)))

Szegény Sheila, ez gáz, amikor elmész pihenni, aztán fáradtabb vagy, mikor visszajössz, mint mielőtt elmentél volna!
Remélem, a férjed már jobban van, a középfülgyulladás nagyon fáj (legalábbis én úgy emlékszem). Meleg só nem segít? Tudom, hogy általában a gyerekeknél alkalmazzák, de szerintem felnőtteknek is segíthet.
Nincs képed Melissáról a pacin?

Én megvagyok, egyre durvább a helyzet, néha úgy érzem Póci (most ez lett Ketteske új beceneve a poci után) egyre lehetetlenebb helyeken keresi a kiutat gyakran dugja ki a fenekét a bordáimnál, vagy jobb- ill. baloldalt, amitől a pocakom formája olyan, mintha teljesen deformált lenne...Kép) És állandóan durva gyomorégéssel küszködök, de ezen nem segít a Schlossgold, mert megpróbáltam inni belőle (ez már nyilván csak a végső kétségbeesés lehetett), de ettől még hányingerem is támadt, szóval sürgősen befejeztem.
Hát ennyi van, holnap akkor betérek Telkibe és meglátjuk, mit mond a doki néni.

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok!

Jankica!
Örülök is, meg nem is, hogy nem történt semmi.
Örülök, mert a babának az a jó, ha kitölti az idejét odabent. Nem örülök, mert ettől meg Te szenvedsz és mert nem láthatom már holnap. Remélem összefutunk holnap.

Az elmúlt 3-4 nap nekem sem volt öröm, mert rosszabb lett az émelygésem és most nekem is csak keveset segít a sör. De mivel ez az émelygés szinte semmi ahhoz képest, mint amilyen december-januárban volt, ezért a nyavajgásom tényleg csak nyavajgás. Azért reménykedem abban, hogy a 20. hét körül teljesen elmúlik.

Nagyon várom már a holnapi UH-ot és nagyon izgulok, hogy újra láthatom a babát. Vettem videót, mert fel akarom vetetni az egészet. Ti járatosabbak vagytok a 18. hetes UH-ban. Ilyenkor 3D-ben is megnézik? Vagy csak a hagyományos 2D-s látvány lesz? Azt tudom, hogy a 4D-set külön kell kérni.
banig
 
 


Szia Gina,

Ha gonosz lennék, akkor azt mondanám, hogy legalább az vígasztalhat, hogy te sem vagy jobban...Kép))) De nem vagyok gonosz, úgyhogy jó sok émelygés-mulasztó energiát küldök Neked! Ezek szerint akkor két hét múlva már minden rendben lesz (20. hét)Kép)))

Az uh-on úgy emlékszem, hogy először 2D-ben jó alaposan megnézik a gyerkőcöt, hogy mindene megvan-e és hogy teljesen jól fejlődik-e, aztán átkapcsolnak 4D-re (de ezt nem kell külön kérni) és úgy is jól megvizslatják. ha "rendes" a csemetéd, akkor már ilyenkor rengeteg mondent lehet látni, de nálunk mind a két alkalommal csak a 24. hét után derült ki, hogy fiú-e vagy lány. Amúgy nagyon izgalmas főleg, hogy eleinte, amíg az ember meg nem szokja, nem sokat ismer fel a képekből. Én sokáig csak bólogattam, de aztán belejöttem és elég jól felismertem a dolgokat. Mi mind a két alkalommal felvettük a babamozit és van, amit még mindig felismerünk...Kép))!!!!
Holnap majd megkereslek, ha elég sokáig tartanak a vizsgálatok (és szerintem így lesz!).

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok!

Jankica!
Nem vagy gonosz. Köszönöm az energiát. Megkaptam és már jobban is vagyok. Kép

Nagyon kiváncsi vagyok már erre az UH-ra. És nagyon kiváncsi vagyok rád is. Én is foglak figyelni.

Gina
banig
 
 


Szia Gina,

Hát, nem jött össze a találka, pedig azt hittem, hogy még délután is ott fogok ülni.
Remélem, minden rendben van a babóddal és szuper eredményeket kaptál!!! Doki néni meg van elégedve veled?
Én odamentem és hipp-hopp, ELSÕ próbálkozásra sikerült tőlem vért venni, az uh kb. 2 perc alatt kész volt (még mindig lány..Kép))), csak a ctg húzódott el, mert a szülésznők szerint rendszeres jóslófájásaim vannak, így kb. 15 perccel tovább mérték, mint rendesen szokták. Mondtam, hogy nekem nem fáj semmim, csak akkor fáj a pocim, ha megyek vagy fel kell állnom vagy kelnem valahonnan. Szóval, ezek még nem az igaziak.
Aztán a doki néni is szárnyakat kapott, gyorsan megvizsgált (egy ujjnyira nyitva van a méhszájam) és azt mondta, hogy a jövő héttől már minden második napon kell ctg-re mennem. Szóval, ha nem jön semmilyen front, akkor hétfőn megyek vissza hozzá.
Így aztán kb. 10-re már ott sem voltam, így találkozni sem tudtunk...Kép((
Régen volt, hogy ilyen hamar végeztem, pedig nagyon sokan voltak.
Majd számolj be, hogy Veled mi volt.

Jankica

jankica
 
 


Gina,

Rúgja meg a manó, hát hova lett, amit írtam?????!!!
Na, még egyszer akkor: sajnos nem találkoztunk, mert irtó gyorsan végeztem. ELSÕ(!!!) próbálkozásra tudtak vért venni, az uh kb. 2 perc volt (még mindig lányKép)), egyedül a ctg tartott sokáig, mert rendszeres jóslófájásokat láttak és így tovább kellett csinálni. Kérdezték, nem fáj-e, de mondtam, hogy nem fáj, csak az a kellemetlen, ha mennem kell valahova vagy ha meg kell mozdulnom. Ha csak "úgy " ülök, akkor minden ok, csak kemény a pocakom.
Aztán a doki néni is szárnyakat kapott: gyorsan megvizsgált - egy ujjnyira nyitva van a méhszájam. Ha nem jön közbe semmilyen front, akkor hétfőtől már kétnaponta kell ctg-re mennem.
Hát, velem ez van, mi a helyzet Veled? Mit láttatok az uh-on? És a doki néni mit mondott? Meg van Veled elégedve? Nem voltak akkorra sokan, mikor Ti mentetek? Nálam már elég sokan voltak,de én még pont be tudtam lógni gyorsan mindenhova!Kép)
Várom, hogy mi a helyzet Veled!
Jankica

jankica
 
 


Szia Jankica!

Én is sajnálom, hogy nem tatálkoztunk. Én fél 12-re értem oda és 12-re már kész is volt az UH. De aztán több mint 2 órát vártunk a szívultrahangra. Csak 2 után kerültem sorra. Nemrég értem csak haza.

Az eredmény nagyon jó. Egy picit kisebb, mint a naptárral számított idő (6 nappal), de minden a legnagyobb rendben van vele. Nagyon szemérmes apróság, mert jó szorosan keresztbe tette a lábait, így nem láthattuk, hogy milyen nemü. Na nem baj, majd legközelebb. A Bábinszky doktornő javasolta, hogy a korom miatt egészítsük ki a Down-kór szűrést egy magzati szívultrahanggal a SOTE-n. Úgyhogy kaptam beutalót. Az én szívultrahangomnál is mindent rendben találtak.

Mondtam a doktornőnek, hogy szeretném a terhesgondozás időpontját hozzád igazítani, hogy meg tudjalak látogatni. Mosolygott és azt mondta, hogy szerinte kihúzod 10-ig.

Egyébként örülök, hogy veled minden rendben. Remélem fogod bírni a következő 1-2 hetet. Én előre félek a nyártól.

Hát nagyjából ennyi. Nagyon fel vagyok dobva. Már meg is néztem újra az UH felvételt. Szerintem mire a baba megszületik, addigra rongyosra fogjuk nézni a videót. Csak ezért sajnálom, hogy nem lehetett DVD-re felvenni. Az tartósabb lenne. De hát ez van, ezt kell szeretni.

Gina
banig
 
 


Húúú, csajok de izgalmas Jankica finiseKépKépKép

Most annyira de annyira vágyom rá, hogy én is mehessek újra babaügyben a dokinénihez!!!

Holnap már március, és újra elkezdem szedni az Elevitet...kezdődik a három hónapos felkészülésKép
remélem, olyan gyorsan fog eltelni az idő, mint az utóbbi néhány hónapKép

Gina!

Te mikorra vagy kiírva?
Úgy érzem, mi még találkozni fogunk Telkiben, igaz Te már akkor a végén jársz, vagy babázolKép
megkérdezhetem mennyi idős vagy?
azért kérdezem, mert biztos nálam is javasolják majd a magzati szív UH-t , hisz én már betöltöm a 39. -et (brrr!) addigra.
De rendkívül megnyugtatónak találom ezt az alaposságot.

Jó érzés, hogy most már minden gondolatom a baba körül jár, és már a félelem is halványul az előző vetélés miatt...úgy érzem, most minden jól fog alakulni.
Azt már eldöntöttem, hogy ezúttal dúlát is fogadok majd, az előzmények miatt kell a plusz megerősítés a terhesség alatt, és hát szüléskor a páromnak is jót fog tenni a dúla jelenléteKép

apropó: a februári Kismamában épp Telkiben fotózták a kismamát a dúlával, láttátok?

köszönöm kérdéseteket a párom már jobban van, de tegnap én is gyengélkedtem, sőt mától Patrik is itthon van...
rég volt ilyen, hogy az egész család egyszerre betegeskedikKép

Jankica, Neked továbbra is kitartás, úúgy lennék a helyedbenKép

Melissáról természetesen van pacis fotó, fel is akartam tenni a profilomba, de valamiért nem sikerültKép
azért tovább próbálkozom.

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Helló!

Gina,
Hát ez szuper, hogy minden rendben van!!! Akkor Neked azért elég jól elhúzódott a kivizsgálás, de a lényeg, hogy nálatok is minden rendben van! A magzati szívuh, az valami különleges dolog, amit csak a SOTÉ-n csinálnak? És még beutaló is kell hozzá? És mikor kell oda menned majd? Remélem, nem egyedül voltál (anyukáddal?), mert úgy aztán nagyon unalmas lehetett.
Ohhhhhh! Az rossz hír, hogy kihúzom 10-ig.....Kép)) Csak vicceltem, maradjon persze, amíg csak akar, de ma olyan nagyon megörültem, mikor a szülésznő kérdezte, hogy vannak-e fájásaim, mert mintha azt mutatná a gép! Aztán kiderült, hogy ezek csak jóslófájások....hm. Furcsa, mikor Jankával bementünk szülni, akkor is csináltak ctg-t, és mondtam a szülésznőnek, hogy nagyon fáj, de akkor a gép azt mutatta, hogy nincs is fájásom....Kép)) Most meg azt mutatja, hogy van, aztán én alig érzek valamit. Hát, ez van.

Sheila,
hajrá a felkészülésre és a babóra!!! Én már csak "röhögni" fogok rajtatok, mikor Ti kialvatlan szemekkel fogtok bandukolni a lakásaitokban...Kép)) De elég a "jóindulatból", nagyon szurkolok Neked, hogy minél hamarabb sikerüljön a dolog.
Ezen a dúla-dolgon én is elgondolkodtam Jankánál, de olyan megnyugtatóak voltak a szülésznők, akik a ctg-t csinálták, hogy úgy gondoltam, bármelyikük is lesz ügyeletben, az jó lesz. Nagyon jó is volt, aki éppen ott volt, teljesen meg voltam vele elégedve. Azt fedeztem fel magamon, hogy ilyen helyzetben, én speciálisan nem igénylem a túlzott figyelmet, inkább magamba gubózom (a férjem végigolvasta a vajúdást - Magyar Narancs, HVG...Kép)).
De remélem, Neked be fog jönni a dúla, lassan nem is veszed majd észre, hogy szülsz: 1.) próbáljátok majd kitalálni, hogy milyen nemű lesz az utód, 2.) mi lesz a neve, 3.) ott lesz a dúla is, aki még lelket tud beléd önteni...Kép)))
A februári Kismamában pont az a szülésznő van, akinél én is majdnem szültem: Enikő és nagyon kedves volt, csak jókat tudok róla mondani.
Mindenkinek jobbulást kívánok, Melissáról pedig várjuk a képeket!!!

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok lányok!

Sheila!
Én július 27-29-re vagyok kiírva. Ha nálatok minden a terv szerint alakul, akkor valóban van rá esély, hogy találkozzunk. Bár Te még nagyon az elején leszel.
Én most márciusban fogom betölteni a 36-ot. Pont határeset vagyok a magzatvíz vizsgálathoz. Mivel nagyon nehezen jött össze a baba (4.beültetés után felszívódott a 9. hétre és az 5.beütetésre maradt meg most), a doktornő is csak végső esetben akarta a magzatvíz vizsgálatot megkockáztatni. Ezért csináltunk Integrált tesztet, ami nagyon szuper lett (kevesebb mint 1 az 50.000-hez esélyt jelzett a Down kórra, ami gyakorlatilag negatív eredmény). A mostani gen.UH is mindent rendben talált. Nem csak a korom miatt javasolták még a magzati szívUH-t, hanem mert nem látszott jól tegnap a szív szerkezete (viszont erőteljesen és szabályosan vert). Ez is kiegészítő vizsgálat a Down-kór kizárására.

Jankica!
Úgy mondta a Bábinszky doktornő, hogy csak a SOTE-n csinálják és a Hajdú Júlia doktornő a specialistája a magzati szívUH-nak. Már fel is hívtam és hétfőn du. fél 6-ra kell menni, de azt modta, hogy vigyek ennivalót, mert szinte biztos, hogy várni kell majd. Előre félek, hogy a férjem mit össze fog toporzékolni. Elég rosszul tűri a várakozást.Kép
Szerencsére a szülésnél nem kell sokat várakoznia majd. Hamar kikapják és már dajkálhatja is!Kép

Csatlakozom az előttem szólóhoz abban, hogy mindegyik szülésznő és nővérke végtelenül kedves és segítőkész a kórházban. Nem rossz ötlet a dúla, én is gondoltam rá, de sok értelmét nem látom az én esetemben (biztos császár).

Jankica!
Most jut eszembe! Ti melyik Õssejtbanknál kötöttetek szerződést?
banig
 
 


Sziasztok Lányok!

Banig!
Én 3 napi hidegélelmet javasolok, bár kismamaként sosem jártam a Sote I.-en, de medika koromban többször is. Mindig hosszú tömött sorokban kígyóztak a kismamák. Biztos, hogy kellemetlen lesz várni, de nagyon profik! A barátnőm szült ott és egyszer nem bírta kivárni a sorát, el kellett mennie pisilni, persze akkor hívták. Így a férje ment be helyette, 3 perc döbbent csönd volt a vizssgálóan, majda srác közölte, hogy ő nem a Gréta, erre nagy röhögés, aztán persze befutott a barátnőm is, de felajánlották, hogy megultrahangozzák a férjét isKép.
Sheila!
Örülök, hogy gyógyulgattok, milyen a felkészülés? Ha majd végre sikerül megygyőznöm az uramat, hogy jöhet a hugica, akkor majd én is akarok vitamint szedni. A lánykám olyan hipp-hopp jött, hogy ilyesmire nem volt időm. Nemrég jártunk felétek a lovagi étteremben! Nekem tetszett! Az orosz étterem is felétek van, ha jól tudom. Ha meglátogatjuk a győri nagyikat akkor mindig kiruccanunk valami étterembe, kihasználjuk az ingyenes bébiszittereketKép.
Jankica!
Nagyon szurkolok Nektek! Amikor én szültem, akkor a ctg tök nagy fájásokat mutatott és én nem éreztem egyátalán semmit! Azt mondták a szülésznők, hogy szerencsés alkat vagyok! Hátha szerencséd lesz most neked is!

Annamari

Kép
Kép
ganami
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, azt nem is meséltem, hogy mikor tegnap a ctg-t csinálták és én ott punnyadtam a ctg-be "szíjazva", a doki nénink a folyosón telefonált egy másik dokinak, és kiderült, hogy aznap (kedden) éppen jött egy kismama szülni Telkibe, ikor is karamboloztak és a szegény nőnek eltört a felkarja. Valamiért nem Telkibe, a kórházba vitték be, hanem valamilyen másik kórházba és annak a dokijával csevegett a doki néni. Azért mekkora pech, hogy ilyen történik az ember lányával, mikor amúgy is olyan szorult helyzetben van....Kép)) Ja, és szegény nőnek még a magzatvize is elfolyt...Kép((

Gina,
Ez a szívuh elég megnyugtatóan hangzik, már, hogy ilyet is csinálnak a Down-kór kiszűrésére. Az persze egyáltalán nem megnyugtató, hogy óriási sorokat kell végigállni - a kismamák amúgy is nagyon bírják az ilyen strapát, főleg a férjek...Kép)). Vajon miért csak egy ilyen gépezet van Bp-en???!!! (ez persze csak költői kérdés volt!)
Mikor Ketteskénél csinálták a genetikai uh-t először az ő szíve sem akart olyan nagyon jól látszani, de aztán egy hónap múlva mikor visszamentem Telkibe, már tökéletes volt a kép (először nem volt hajlandó jól feküdni...Kép)).
Amúgy megértelek, hogy ennyi próbálkozás után nem akarsz magzatvíz-vizsgálatot - jó, hogy ennyi egyéb vizsgálattal nagyjából le lehet fedni.

Annamari,
Egyáltalán nem fájt a vajúdás???!!! Ilyet mindig csak olvastam, de azt gondoltam, hogy csak valami kitalált mese lehet..Kép))
Akkor nálatok azért még győzködés kérdése a kistesó?
A fogorvosok mit keresnek szívuh vizsgálaton?

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok!

Ma ünnepélyesen bevettem az első szem ElevitetKép

Annamari!

Győzd meg gyorsan a párodat, akkor talán mi párhuzamosan járhatunk Telkibe, talán még össze is futnánk néhaKép
Jankica és Gina már reménytelenül leköröztekKép

Az orosz vendéglő itt volt ,hozzánk közel, de átalakult valamilyen sörözővé...lovagi étteremről viszont nem is hallottam, az merre van?

Gina!

Hát igen, Te már akkor a végén leszel, én pedig a legelején, de sebaj, majd úgy intézem, hogy láthassam a gyönyörű babátokat, ha nem bánodKép
A múltkor kérdezted, hogy Patrik is lovagolt-e?
sajnos nem, Õ nem osztja a lelkesedésünket, ezért halálra rémült mikor hallott az istállóból egy iszonyú nyerítéstKép
Melissa viszont teljesen felpörgöttKép


Jankica!

Nekem a dúlára azért van szükségem, mert magamat ismerve iszonyúan fogok parázni az előzmények miatt, legalábbis addig, míg a babát nem érzem mozogniKép
ezért kell egy olyan személy, akit telefonon is "zaklathatok" a dokinénit csak végszükség esetén merném hívni, tudván milyen elfoglalt.

a szülésznőkben én is maximálisan megbízom, akikkel eddig találkoztam, mind nagyon kedvesek voltakKép
mikor a műszeres befejezés miatt feküdtem bent, egy Petra nevű fiatal szülésznő vett gondjaiba, Õ is nagyon kedves volt.

Nálam is Integrált teszt lett volna, a dokinéni már ki is írta a vizsgálatot, de sajnos addig már nem jutottunk elKép
nekem is azt mondta, hogy csak akkor kell amnio, ha az nem lesz jó.
Nem félek a vizsgálattól csak a vetéléstől ezek után már, így remélem, nálam sem kerül rá sor.


Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Gina,

Nem is válaszoltam az őssejt kérdésre: mi a Sejtbak Kft-vel kötöttünk szerződést. Az összes közül ez volt a legszimpatikusabb, de mikor beszéltem erről a doki nénivel, ő is azt mondta, hogy a Telki Kórház is őket szokta általában ajánlani, velük szoktak dolgozni. Persze, ha Te mást választasz, az is ok.

Sheila,
igen-igen-igen!!! Az első Elevit! Ezt nevezik tudatos gyermekvállalásnak! Bezzeg én, hogy még ellenállóbb legyen a gyermek: először egy kis Norcolutot (ez hozza meg a menstruációt, ha magától nem akar megjönni) küldtem rá, aztán, amikor kiderült, hogy terhes vagyok és azért nem akar megjönni a vérzésem, utána adtam neki Elevitet...Kép)))
Megértelek a dúla ügyben: én sem szeretem hívogatni a doki nénit, mikor szülni mentem (éjjel 11 után), akkor is először az ügyeletessel beszéltem és mondtam neki, hogy ő ébressze fel a dokit nénit...Kép))

Jankica

jankica
 
 


Gina,

Ja, és egyéb plusz információk őssejt ügyben: www.ossejt.lap.hu

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok!
Azért a fogorvosiok tanulnak ám egy csomó mindent a fogfúráson kívül. Az I. női klinikára speciel előadásokra jártunk. A szülészet családtervezés nevű tárgyunkat a II-es klinika oktatta.
A győzlödés folyamatban van. A párom először azért félt a kistesótól, mert elég vészes volt a terhességem, közkorházi viszonyok elég rémesek ezt nem kell magyaráznom, de azért nem írok túl sokat mert egy horror volt néha és nem akarok senkit megijeszteni mindenféle bajokkal amiket én láttam.
A vajúdás sokáig nem fájt,mivel én féltem a fájdalomtól kértem epit. így utólag azt mondom, hogy felesleges volt. Ahol én szültem ott előre bekötik a kanült a szülés elején, függetlenül az aktuális fájdalomtól, mivel azt mondják, ha később jut eszébe a kismamának a fájdalomcsillapítás akkor már nehezebb megszúrni. Azért a kitolás nem volt kellemes, de igazából az volt a rossz, hogy egy böhöm nagy ember kikönyökölte belőlem a lányomat. Ja és a varrás rosszabb volt mint a szülés. Naaa, de nektek ilyen élményekben biztos nem lesz részetek. Egyébként most egyre lekesebb vagyok a kistesó gondolatára!!!
Annamari

Kép
Kép
ganami
 
 


Sziasztok!

Ma délután nagyon termékenyek voltatok. Csak kapkodom a fejem a sok hozzászóláson. Nem is tudom, hol kezdjem.

Annamari!
Köszi a tanácsot a hosszú várakozásról. Már kezdem felkészíteni a férjemet rá. Igaz, Õ most Ausztriában síel (ebben a szezonban már harmadszor), így csak telefonon tudtam megmondani neki az infót, de akkor még nagyon lelkes volt. Persze tudom, hogy ez nem fog sokáig tartani nála. Kb. 10 percig. Utána engem fog megörjíteni. De már megszoktam.
És amúgy a srácnak vajon milyét akatrák megultrahangozni?Kép

Az előző terhességed és szülésed horrorja nagyon jó alap arra, hogy meggyőzd a párodat arról, hogy most aztán ki kell próbálni a Telkit! Biztos, hogy minden másképp lesz.Kép

Jankica!
Amit arról a balesetről mondtál az tényleg szőrnyű. És lefogadom, hogy nem ők voltak a hibásak. Mégis ők húzták a rövidebbet. A szüleimnek el sem merem mesélni, mert még képesek eldugni a slusszkulcsot. Ugyanis szombaton megyek le Bábolnára.

Az őssejttel kapcsolatban köszönöm a válaszod. Mi is nézegettük már a "választékot" és mi is a Sejtbank Kft.-re voksoltunk. Bár még egy kicsit odébb van. De azért jó tudni, hogy a doktornő is őket javasolná.

A szívUH-val kapcsolatban ma szörfölgettem egy kicsit az interneten. Találtam 1-2 magánrendelőt, ahol még csinálnak ilyet, vagy legalábbis hirdetik. Szerintem az a doktornő (Hajdú Júlia) lehet a legnagyobb szaktekintély a témában, azért őt ajánlották.

Sheila!
Gratulálok az első Elevithez.Kép Én már 2004 augusztusa óta szedem kisebb kihagyásokkal. A mostani vérképem szerint a vas tartalékaim a felső határon vannak. Mégis kevesebb a vörösvérsejtszámom a normálisnál. De azt mondta az kardiológus orvos tegnap, hogy ez nem jelent semmi rosszat. Minden kismama egy kicsit vérszegény. Meg időnként hülye szegény. Legalábbis én.Kép)))

Sajnálom, hogy a fiad megijedt már a ló hangjától is, de talán ha majd rendszeresen jártok, feltámad benne a kiváncsiság. Az biztos, hogy nem szabad erőltetni. Láttam már néhány rossz példát.

Gina
banig
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok, mikor jön valami jó kis front?...Kép
Ma már annyira "terhes" voltam, hogy mondtam a férjemnek (együtt dolgozunk), én már csak a Tescoba tudok elmenni bevásárolni (ez itt van a sarkon, a munkahelyünk mellett), pedig nagyon régen nem jártam ott, esküdt ellensége vagyok ennek a hálózatnak. Hát, képzelhetitek.... Elmentem, de alig bírtam kivárni a soromat a pénztáros néninél, mert annyira elkezdett fájni oldalt a pocakom. A pénztáros néni meg még jól le is tolt, hogy mit keresek én itt, menjek haza és ne mászkáljak...Kép. Elég vicces volt.

Annamari,
Te már kész elképzelésekkel mentél a kórházba szülni (szülési terv)? Már, hogy mondtad, hogy kértél epidurális érzéstelenítést. Meg, hogy rossz volt, hogy kikönyökölték belőled a gyereket (nyilván ezt nem kérted...).
Szerintem az embert szülés közben szinte bármire rá tudják beszélni és meg tudnak neki mindent magyarázni, hogy mi miért szükséges (vagy nem szükséges). Gondolom, azt is jól "elmagyarázták", hogy miért kell kinyomni belőled a gyereket!
Amúgy szerintem egy orvos sokkal több borzalmat (vagyis mindennapi kórházi rutint) lát, mint egy civil, szóval, engem nem tudsz megijeszteni...Kép!!!
És gondolom, Te is átestél azon az "orvosbetegségen", hogy minden kórságot diagnosztizáltál magadon!

Gina,
Micsoda jó dolga van a férjednek!!! Gondolom, hogy most még lelkes, de majd, ha a sorban kell állni...
A "karambolozós" történetet nem azért meséltem el, hogy megijesszelek, én mindjárt szülök, de még most is mindenhova autóval megyek (mondjuk gyalogolni 100 métert is alig bírok, mert elkezd a pocim görcsölni). Be kell szerezni egy kismamaövet és óvatosan kell menni. Ennyi az egész! A szülők meg szeretnek mindent túlaggódni (majd Te is ilyen leszel...Kép).
A Sejtbankkal kapcsolatban azt mondták, hogy általában egy hónappal a szülés előtt érdemes velük szerződést kötni, de a doki néni azt mondta, hogy ha elfelejtkezik róla az ember, ők arra is készen állnak, ott helyben a szülőszobán is meg lehet gondolni a dolgot és őkmég akkor is le tudják venni a vért, de szerintem, ezt azért el lehet dönteni előtte is.
Szívuh-nál ezek szerint érdemes kivárni a sort, ha ez a doki néni a legjobb, akkor megéri azt a pár órás várakozást, hogy kiedrüljön: minden teljesen rendben van.

Jankica

jankica
 
 


Sziasztok!

Jankica!
Úgy tudom, hogy a következő néhány napban nem lesz front.Kép

Abban egyetértek a pénztáros nénivel, hogy neked már nem kéne vásárolgatni és sorban állni. Sőt, már dolgoznod sem kéne. Inkább pihenj sokat. Ez parancs!Kép
Egyébként ma én is nagyon fáradt vagyok. Még csak a fele idő felé tartok, de már most is fáraszt a bevásárlás. Mi is ma voltunk anyuval bevásárolni.
Ihletem sincs igazán. Nem tudok mit írni. Úgyhogy inkább ki is lépek. Nagyon nyűgös vagyok.Kép

Gina
banig
 
 


Sziasztok,
kitartás csajok!!! itt van március, jön a tavasz..?! de remélem nemsokára télleg jön és ki lehet már mozdulni a gyerekkel a házból, úgy is, hogy nem leszünk nyakig sárosak...nálunk a fiam az oviból szorgalmassan hozza haza a bacikat, szerencsére Dettikém jól birja, csak én kapom el tőle mindigKép 23hetesen már én is nyügi vagyok..én asszem már szivesen szülnék..vhogy ezt a harmadik terhességet télleg terhességnek érzem, pedig az első maga volt az álom...most nézem a naptárt.jövő 7en nőnapKép
Jankica! lehet akkor megajándékozod a férjed egy bébivel?Kép, hogy ő is kicsit ünnepeljenKép
Banig!
szerda hóesés, szombat eső...azé elég hülye az idújárás...szegény hóvirágunk nem tudja eldönteni hogy kibújjon vagy ne bújjonKép
puszi
Erzsi
erzsi100
 
 


Sziasztok!

Remélem, mindenki jól van: vegyetek példát rólunk, nekünk meg sem kottyan se jó-, se rossz idő..Kép.
Tegnap este felmostam a lépcsőházat, ma délelőtt sétáltunk, most délután takarítottam, de semmi.

Gina,
remélem, jobban vagy, bár az időtől biztosan nem derülhettél jobb kedvre. A férjed hazajött már a síelésből? Még mindig lelkesen támogatja, hogy elmegy veled az ultrahangra?

Erzsi,
Ti majdnem egy időben szültök Ginával, nem? A gyerkőceid örülnek a kistesónak?
A férjem, úgy tűnik, egészen biztosan fog kapni egy babót "ajándékba", de hogy nőnapon-e, azt most nem tudnám megmondani.

Sheila,
hol vagy? Mi van Veletek? Jobban vagytok már?

Jankica

jankica
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: