Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A multhét kedden szültem a Nyírőben.Sok hasznos dolgot tudtam meg tőletek a kórházzal kapcsolatban.Biztos hogy soha többet nem teszem be a lábam oda.Sajnos a doki akinél szültem(az ügyeleteshez kényszerültem) ritka bunkó volt.Egyfolytában az én hozzáállásomat minősítette ahelyett hogy a dolgát végezte volna.Ugy varrta össze a gátsebet mint ha egy darab töltött dagadót varrogatna.
Tartottam a szőke műkörömparádé nővérkétől.De szerencsére én kellemesen csalódtam benne.Velem nagyon aranyos volt,mindenben segített még ha nem kértem is jött hozzám.
Amugy kislányom született.Natali a neve.57 cm,és 4200grammal jött a világra.
Köszönöm mindenkinek az infókat mégegyszer.
Bea
bea77
 
 


Bea!

Gartulálok!

Üdv. Melinda
szokolka
 
 


Szia Bea!

Én is gratulálok neked és nagyon sok boldogságot kívánok a kislányodhoz. Jó nagy baba lett!
Sajnálom, hogy végül ilyen rosszul sült el a dolog. Azért az is valami, hogy a csecsmőssel jól kijöttél.
Pusza Mona
kyra
 
 

 
 

Sziasztok.

Köszönöm a gartulációkat.
Bea
bea77
 
 


Szia Bea!

Érdekelne, hogy kinél szültél?
Én is a Nyírőben fogok szülni, csak májusban.
Őrülnék , ha személyes tapasztalataidat megosztanád velünk.
Előre is köszi
Andi
jós
 
 


Szia Andi.

Az én személyes tapasztalataim nem túl jók,ami a kórházat illeti.ezért nem is írom le annak az ügyeletes orvosnak a nevét akinél szültem.A saját dokim a Raft doktor volt.Miatta jöttem a Nyírőbe.Dehát túl sok értelme nem volt,mivel nem nála szültem.
Szóval a szülésről.Reggel 3/4 7-kor értünk be a kórházba.A szülésznő egy kicsit morcos volt.Gondolom felkeltettük álmából.Felvette az adataimat,megvizsgált,és már jött is a váltás.Az egy kicsit kedvesebb volt.Megvizsgált ő is.Jött egy orvos aztán még egy.Szóval röpke fél óra alatt 4-en vizsgáltak meg.Megnézték a magzatvizet mivel a burok még nem repedt meg.Azt mondták tiszta.Érdekes módon,amikor megrepesztették egy óra mulva már nem volt tiszta.Nem nagyon értettem hogy ez hogy lehet.De nem is vették a fáradtságot hogy elmagyarázzák.A doki végig olyan hangon beszélt hogy semmit nem hallottam belőle,mindíg vissza kellett kérdeznem hogy mit mond.Gondolom ez sem nyerte el a tettszését.Aztán mindenfél magyarázat és beleegyezésem kérése nélkül beakart kötni egy infúziót.Persze nem engedtem.Erre elmondta a szülésznő hogy ez fájdalom erősítő.Kicsit bedurrant az agyam,hogy fájdalom csillapító az incs,de a fájás erősítőt azt kérés nélkül is bekötik.Na ezen vitáztunk egy fél órát,míg jött egy doktornő és kedves együttérző stílusban elmagyarázott mindent.Akkor bekötötték és 3 perc mulva megvolt a baba.A doki valami állatt módjára viselkedett.Kitörölgette a méhemet belülről de ugy hogy azt hittem átszakad a hasfalam.Összevarrt mint valami kórboncnok a hulláját,és utána még betadinos törölgetéseket végzett a hüvelyembe ugy mintha a pörköltszaftot tunkolgatná a tányérjában.És közben egyfolytában azt hajtogatta hogy neki ilyen hisztis kismamája még nem volt és nem is lesz.És hogy ő hogy utálja ha más dokik betegei szülnek nála.(mintha erről én tehettem volna)Szóval ez nem volt kellemes.De beszéltem olyan anyukával akinek ez a doki volt az orosa,és az égig magasztalta, hogy milyen finom keze van meg milyen figyelmes...stb.Dehát én nem voltam az ő saját betege,nem is fizetek neki annyit.Mondanom se kell hogy ezek után egy fillért sem adtam neki.ja és még azt is elmondta többször hogy majd a saját dokim kiveszi a varrataimat mert ő nem nyúl hozzám többet.Persze már rég elszállt az agyam és már vissza-vissza szólogattam neki,gondolom hogy ez is közbe játszott hogy igy viselkedett velem.Na de mindegy.
Átkerültem a kórterembe, és ott már minden rendben volt.A nővérek aranyosak kedvesek voltak.A csecsemősökkel sem volt semmi problémám.Nem vettek vért a babától feleslegesen,és mindent a számba rágott a főnővér.
Remélem Te a saját orvosodnál fogsz szülni,és sokkal jobb tapasztalataid lesznek mint nekem voltak.
Nem akartam ezzel senkit megrémíteni,nem győzöm hangsúlyozni hogy valószínűleg a hisztimnek és a nagy számnak köszönhetem ezt a bánásmódot(ami véleményem szerint mondjuk akkor sem megenegetedd).
Mindenkinek jó terhességet és jobb szülést.
Bea
bea77
 
 


Szia Bea,
Köszi, hogy válaszoltál. Nekem 4 évvel ezelőtt is hasonló tapasztalataim voltak.
Hiába könyörögtem, hogy adjanak valami fájdalomcsillapítót nem adtak, ehelyett infúzió majd az ügyeletes kipréselte belőlem a fiamat.
Én a dokim miatt ragaszkodom a kórházhoz egyébként messze felejtő lenne az egész kórház.
Lenne tippem a dokihoz a stílusából ítélve .Dr.V.E. v.Dr. N.F. Légyszi írd meg ha eltaláltam. Az utobbi volt nálam az ügyeletes és míg az orvosomra vártunk egyre csak azzal volt elfoglalva, hogy mennyit híztam,
Várom válaszod
Üdv
Andi
jós
 
 


Szia Andi.

A doki nevét ezek után meg sem kérdeztem.De az egyik anyukával beszélgettem és mutattam neki a dokit hátulról és ő mondta hogy kicsoda,merthogy neki meg ez volt az orvosa.A vezeték neve D-vel kezdődött.Én is az orvosom miatt mentem abba a kórházba.Bár ha tudom hogy közbe fog jönni neki egy másik állás,ami miatt nem tud ottlenni a szülésnél,akkor biztos hogy nem ide mentem volna szülni.
Nekem azt mondták ebbe a kórházba azért nincs fájdalom csillapító,mert nagyon drága.Hátmár elnézést kérek,de fizetem a tb-t.Kifizettem azt a gyógyszert,akkor miért nem kapok???Vajúdó kád az van,a vízszámlára van pénz?Mellékesen el sem juthattam odáig hogy beleüljek.Szóval mindenkit csak lebeszélnék erről a kórházról.
Bea
bea77
 
 


Bea!

Az ominózus doki keresztneve I-vel kezdődik?
Bocs, hogy faggatlak, de az én dokim vezetékneve is D-vel kezdődik, és kíváncsi lennék, hogy róla van-e szó.
Vagy esetleg megírnád e-mailben? Cím a profilomban.

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Ági.

Nem tudom hogy mi annak a dokinak a kereszt neve.A vezetéknevét is egy anyukától tudtam meg.Merthogy a fáradtságot nem vette hogy bemutatkozzon.De megírom Neked a nevét.Kíváncsi vagyok hogy Neked ő e a dokid,és ha igen akkor mik a tapasztalataid róla.
Bea
bea77
 
 


Szia Bea,
Sejtem, hogy ki lehet az. Őszes a haja és nem túl magas. Nem?
Volt részem Uh-nál nála hát eléggé egy nyersmodorú valakinek tartom. A stílusa elképesztően béna.
Na mindegy, úgy gondolom, hogy valahogyan csak kibírom majd.
Én a főorvosnál fogok szülni,sokak úgy tartják, hogy neki is van egyfajta stílusa.
Üdv.
Andi
jós
 
 


Szia Andi.

A főorvos.Bent feküdtem nyáron egy hetet a kórházban,mert egy kicsit véreztem.Az egyik vizitnél ő jött két nővérrel.Valami nem volt megfelelő és ott a szobában elöttünk üvöltözött a nővérkékkel vagy 5 percig.Aztán tőlünk betegektől elnézést kért.Szóval velünk rendes volt,de szegény nővérkéket nagyon sajnáltam.Kellett mennem főorvosi bemutatásra,de szerencsére nem volt durva.Biztos nem lesz semmi gond vele szülésnél.
Bea
bea77
 
 


Sziasztok,
ultrahangon megjegyezték, hogy az átlagosnál több a magzatvízem. Megkérdeztem, hogy mit akkor tenni, de azt mondták, hogy semmit! Most tanácstalan vagyok, hogy mit is jelenthet ez. Ha nem kell vele semmit tenni akkor miért jegyzik meg?
rosalinda
 
 


Sziasztok,
ultrahangon megjegyezték, hogy az átlagosnál több a magzatvízem. Megkérdeztem, hogy mit akkor tenni, de azt mondták, hogy semmit! Most tanácstalan vagyok, hogy mit is jelenthet ez. Ha nem kell vele semmit tenni akkor miért jegyzik meg?
rosalinda
 
 


Sziasztok,
ultrahangon megjegyezték, hogy az átlagosnál több a magzatvízem. Megkérdeztem, hogy mit akkor tenni, de azt mondták, hogy semmit! Most tanácstalan vagyok, hogy mit is jelenthet ez. Ha nem kell vele semmit tenni akkor miért jegyzik meg?
rosalinda
 
 


Sziasztok,
ultrahangon megjegyezték, hogy az átlagosnál több a magzatvízem. Megkérdeztem, hogy mit akkor tenni, de azt mondták, hogy semmit! Most tanácstalan vagyok, hogy mit is jelenthet ez. Ha nem kell vele semmit tenni akkor miért jegyzik meg?
rosalinda
 
 


Sziasztok,
mit jelent ha az átlagosnál több a magzatvíz? Ezt írták a papíromra, de azt mondták hogy ezen ne aggódjak. Viszont nem értem, hogy akkor miért írják rá a papírra?
rosalinda
 
 


szia Bea, sziasztok többiek! régi olvasója vagyok a Nyírős fórumnak, de csak most regisztráltam. Az említett D betűs dokihoz volt szerencsém nekem is most a 4 napos ünnep alatt, igaz csak a ctg-re tett fel, de olyan bunkó stílusa van, hogy rögtön elkezdtem rettegni, nehogy ő legyen ügyeletben, amíg beér a dokim. Amúgy nekem sem mutatkozott be, de direkt megnéztem a kártyáját, és tényleg I-vel kezdődik a keresztneve. Engem az érdekelne, ismeri-e valaki Dr. Csepegő Györgyöt. Nekem ő a dokim, őszes hajú, szakállas(borostásKép, szemüveges, és főleg a 4. emeleten tartózkodik. Eddig csak jó tapasztalataim vannak vele, dehát ugye a szülés a lényeg. Kicsit szórakozott professzor, de kedves, nem paráztat feleslegesen, viszont emellett odafigyel és komolyan veszi, ha tényleg gond van. amúgy én múlt hétre voltam kiírva, pont 1 hete volt a pontos dátum, de azt mondta, hogy ha jók a bébi eredményei, 10 napot is lehet várni. rendes, mert nem fektetett be (mondjuk elég jó kondiban vagyok),csak minden nap be kell mennem ctg-re. ma, hogy 1 hét letelt, talán már többet mond, nekem még semmi szülésre utaló "jelem" nincsen, zárt a méhszájam, nem keményedik a hasam sem. Nektek milyen tapasztalataitok vannak az első bébi jöveteléről? Tényleg gyakori, hogy első szülésnél minden jel nélkül, teljesen hirtelen indul meg a szülés? Én már minden reggel úgy kelek fel, hogy na, ma éjjel sem történt semmi, és ez olyan rossz érzésKép
czirmike
 
 


Még egy kérdésem lenne, csak most jutott eszembe! Ti kit hívtok főorvosnak? Nem vagyok teljesen hülye, csak tapasztalatom szerint a nővérek és a szülésznők több dokiról is mint főorvosról beszélnek, úgyhogy már megkavarodtam, ki is itt a főnök. A fődokinak a viziteknél van szerepe?Amúgy hogy zajlik egy vizit(szülés után)? Bár lehet, hogy holnapra már én is megtudomKép, de azért írjatok, hátha mások is okulnak a kérdésből.
czirmike
 
 


Több orvos is főorvos, nézd meg a táblát a kartonozónál. Azt, hogy ki az igazi főnök, nem tudom.

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok lányok!Nekem is van egy kellemetlen élményem,nála az SZTK-s rendelésén voltam,pénz nélkül,és ő egy főorvos,kissé idősebb és szemüveges.Olyan alhasi fájdalmakkal mentem hozzá,hogy ülni nem tudtam,mintha kést szurkáltak volna belém.Megnyomogatta a hasam,majd közölte,semmi bajom,elmehetek,de elég nagyképű,lenéző stílusban.Egy másik helyről szerencsére elküldtek egy teljes hasi ultrahangra,mert nem hagyta őket nyugodni a hasam,és hát ugye ránézésre és tapogatásra nem mindig lehet eltalálni a bajt,nem véletlenül találták ki a gépeket.Ennél a dokinál csütörtök reggel voltam a rendelésén,hátha valaki tudja így a nevét.Még papírt sem kaptam a vizsgálatról...Egy nagy pocakos kismama épp akkor kérte ki előttem a kartonját,hogy szeretne máshoz menni.Már akkor néztem egy nagyot,hogy ki lehet ez a sintér,akihez én most be fogok menni...A lényeg az,hogy a másik kórház másik ultrahangos orvosa(három orvos volt ott)megállapította,hogy akkora kismedencei gyulladásom van mint egy ház,és ha ezt az én nőgyógyászom nem vette észre és elengedett mint egészséges páciensét,akkor úgy hagyjam ott,mint a huzat.Az eredmény:kismedencei gyulladás,de akkora,hogy 10 héten keresztül injekcióznak,és szigorúan feküdnöm kellene,mert csak vízszintesen gyógyul.Ja,és mindezt 10ezer Forintos injekcióval,és két pici gyerekkel.Így bízz az orvosodban.Üdv:Kitti.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok lányok!

Az osztályt dr. Nagy Gyula vezeti, a helyettese (asszem így mondják) dr. Szakonyi Tibor.

Mona
kyra
 
 


Sziasztok! tudna valaki mesélni a szülésznőkről? Mivel már naponta járok ctg-re, 3-al találkoztam eddig, mindegyik kedves volt, dehát egy 20 perces vizsgálat alatt mégsem derül ki annyi róluk, mint egy szülésnél. Előre is köszi az infót, bár asszem kicsit későn csatlakoztam a fórumhoz, mert bármelyik pillanatban szülhetek.(De addig is lelkes olvasótok vagyokKép
czirmike
 
 


Sziasztok!

Czirmike:
Nekem Csepegő György az orvosom.
Várandós még nem vagyok, viszont októberben Csepegő doktor operált myomával és szülni is nála fogok (tervezzük a babát nemsokára). Tapasztalataim szerint rendkívül profi, nagyon jó szakember, és emellett nagyon kedves ember.
Nyugodt és türelmesen elmagyaráz mindent, amit kérdezel. Én bárkinek jószívvel ajánlom.

Ja, egyébként szerepelt egy kismamájával a "Szülőszoba" műsorban a TV-ben, próbáld meg megkeresni a TV2 honlapján, hátha megvan még.

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Szia Zsuzsa! köszi a választ, nekem is csak jó tapasztalataim vannak eddig a dokiról, remélem a szülés is rendben zajlik majd.(holnap fekszem be, 10 nap túlhordássalKép Mesélek majd, ha érdekel. Sok sikert a babaprojecthez! zitus
czirmike
 
 


Czirmike:
Szívesen, nincs mit Kép
Drukkolok nagyon, hogy minden rendben legyen!! És érdekel majd a beszámoló is természetesen :-)
Ja, és ha a 2. emeletre fektetnek be a nőgyógyászaton (sok kismama feküdt ott mikor ott voltam), egy hirtelenszőke csajtól eltekintve ott nagyon kedvesek és segítőkészek a nővérkék is.

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!

Sajnos új dokit kell keresnem és a Nyírőben van meddősségi központ. Tud esetleg valaki orvost ajánlani? Én Vereczkey Attiláról olvastam már. Ismeri esetleg valaki?

Sziasztok

Szilvi
bszilvi
 
 


Bszilvi:
Vereczkey.. Hhááátt... Vegyes dolgokat hallottam róla, míg benn feküdtem..
Csepegő doktor is ugyanott, a meddőségi centrumban ügyködik és róla biztosan tudom, hogy jó szakember és emberileg is nagyon normális. (én is hozzá járok)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!
Én új vagyok itt. Csak azért írok, mert én már több, mint egy éve járok a meddőségi centrumba Vereczkey Attilához, és csak jót mondhatok róla.
Tudom, hogy keringenek mindenfelé mindenfélék róla, de én ezt még eddig sehol nem tapasztaltam.
vilga
 
 


Szia Vilga!
Hogy vagy? mizujs?
Én vagyok, tudod!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Czirmike!Remélem már megszültél végre.Amugy csak ebben a kórházban szokás hogy két hetet hagyják túlhordani a kismamát.Máshol 5 napnál nem várnak többett.A D betűs dokiról csak annyit hogy ugyebár jól kitörölgette a méhemet szülés után.Namármost ez annyira jól sikerült hogy azóta is (4 hete) vérzek,és a minap este ugy elöntött a vér hogy azt hittem nem is maradt bennem egy csepp sem.Rohantam a kórházba,(persze nem a Nyírőbe)és ott megállapították ultrahangon hogy bent maradt egy kis darab a lepényből.Az utolsó pillanatok egyikében érkeztem mielött nagyobb baj lett volna.Csináltak egy egészségügyit,a szoptatást meg hanyagolhattam egy napig.szóval ennyit a dokiról.Mostmár tudom hogy az orvosom miért hívja ezt a kórházat kiNyírő-nek.
Bea
bea77
 
 


Bea77:
Remélem, most már jobban vagy azért.
Hát ez elég nagy pech sajnos, hogy pont egy ilyen dokihoz kerültél akkor.
A Nyírőben tényleg elég durva a helyzet, tapasztaltam én is a 2 hét alatt, míg benn feküdtem.
2 orvos van az osztályon, aminek a véleményére adok: Csepegő doktor és Fekete doktor.
Csepegő doktorban maximálisan megbízok, rendkívül korrekt ember és nagyon jó orvos, más orvos betegeivel is nagyon korrekt módon bánt. Fekete doktor is nagyon lelkiismeretes, sokat foglalkozott velem, míg benn feküdtem, általában ő vizitelt.

A többiek... Hhát megvan a véleményem nekem is..
Azt figyeltem, hogy ott a fennt említett 2 orvost kivéve, senki nem törődik más betegével.
Műtét után a dokimnak el kellett utaznia 2 napra, ergo nem tudta kivenni a drénemet sem ugye ebből kifolyólag.
3 napig könyörögtem, míg végre valaki megszánt és nagy duzzogva kiszedte, mert már rám volt száradva meg minden bajom volt.
Az osztályvezető karhatalmilag be akarta rekeszteni 3 hónapra a vérzésemet (holott az orvosommal kifejezetten megbeszéltük, hogy hormon csak végszükség esetén, és ezt el is mondtam neki is), és haza akart hajtani 114-es hemoglobinnal.

Mindettől függetlenül, konkrétan Csepegő doktort nagyon jó szívvel ajánlom bárkinek.

Czirmike, ha hazaértél és ráérsz egy picit, írj kérlek, milyen volt, nagyon kíváncsi vagyok!

Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Szulesznonek a Franciskat tudom ajanlani, en nala szultem es minden ok volt, de erdemes ugyanahhoz a szulsznohoz jarni ultrahangra ha lehet. vagy kerdezzetek meg az orvosotokat hogy kit ajanl mert altalaban megszokott csapat dolgozik egyutt.
En Szakonyinal szultem, minden ok volt, Franciska volt velem vegig, inditott szulesem volt, oxitocinnal es 3 ora alatt megszultem, tavaly februarban. Most 19hetes terhes vagyok Kép
dora
rdora
 
 


Ja és "hála" ennek a sarlatánnak,a küret óta elapadt a tejem és nem tudok szoptatni.Csupa boldogság ez az első hónap!Kép
Bea
bea77
 
 


Sziasztok!
Én március 1-én szültem kislányomat a Nyírőbe a Raft dokinál. Nekem csupa jó élményem van a szülésről és a kórházban töltött napokról is. Mindenki nagyon kedves volt velem. A Franciska volt a szülésznőm aki egy tündér. A csecsemősők is rendesek voltak, mindent megmutattak és elmagyaráztak.
Bea77 nagyon sajnálom, hogy neked rossz élményeid vannak. Ha a Raftnál szültél volna (ahogy tervbe volt) biztos máshogy alakult volna a véleményed. Nekem nagyon sokat jelentett, hogy ott volt és ő vezette le a szülést.
fhmhugi
 
 


Kzsuzsa, maximálisan egyetértek. Az én dokimnak sürgős hétvégéznivalója támadt, miután engem befektetett, Cs. doki csinálta az UH-t a szülés előtt két nappal, és még hetek múlva is emlékezett rám, és végül Fekete doktor műtött meg, ő volt az ügyeletes, amikor a fiam megindult kifelé. Mindkettejükről csak a legjobbakat mondhatom, pedig előtte nem ismertek, nem voltam az ő betegük.
zana
 
 


Bea, sajnálom. :-( Engem is összehozott a rossz sorsom D. dokival, egyrészt nem értettem, mit mond, másrészt olyan kelletlen volt, pedig mindössze 5 percet kellett rám szánnia az ügyeleti idejéből... (Én sem megyek többé ebbe a kórházba, ez nem konkrétan egy doki miatt, hanem úgy összességében negatív a véleményem.)
zana
 
 


Zsuzsa!

Köszi a választ. Kérdezhetnék részleteket magánban Csepegő doktorról. A címem: szj13@freemail.hu. Ha igen, kérlek írj egyet ide!

Köszönöm

Szilvi
bszilvi
 
 


Sziasztok!

Nekem is Csepegő doktor az orvosom.

A Szegedi úti "sztk"-ból küldtek be a Nyírőbe nem egészen 6 hetes terhesen, mert az ottani orvos csak üres petezsákot látott az UH-n, s azt mondta, hogy itt nincs baba, vagy elhalt, műteni kell...
Csepegő doktor volt az ügyeletes, ő sokkal normálisabb volt, megnyugtatott, hogy lehet, hogy még csak nem látszik, nem vett fel, hanem visszahívott egy hét múlva, s akkor már tényleg látszott a baba.
Ezután úgy döntöttem, hogy nála maradok, amit egyáltalán nem bántam meg. Bár még az elején vagyok, de a múltkor kb. fél órát beszélgettünk, minden kérdésemre válaszolt, mutatott fényképet a saját kisbabáiról is (pár hónaposak,tehát van "saját" tapasztalata isKép).

Szóval eddigi tapasztalataim alapján én is tudom őt ajánlani.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudom ki mennyire emlékszik rám. Nem régen született
(Január 17-én meg a kisbabám Dóra, nekem csak Dorkababa.
Nekem nagyon sok jó élményem van, volt a Nyírőről. Az orvosom
Füli volt, ill. teljes nevén Fülöp István. Nagyon aranyos dokibácsi.
Szerencsére a babóm megvárta míg megérkezik a korházba, de az
ügyeletes dokiról nekem sem volt jó véleményem. Nagyon bunkó
volt (sajna a nevét nem tudom, de ősz hajú, szemüveges volt)
Na mindegy a lényeg, hogy megvan a babócám. És nagyon
Nagyon boldogok vagyunk. Már megszűnt a pocifájása is.
Tündérke!
Kép És ez a tündérke most szólít…

ZOZO remélem megkaptad az üzim, sajna azóta megint változott
az emilem. A végleges bettymama@citromail.hu
Ha a régire írtál sajna nem tudtam elolvasni már talán több mint két
hete. Viszont nincs meg az emiled ezét FONTOS HOGY IRJ NEKEM!
De gyorsan ám mert nagyon kíváncsi vagyok!! Kép

PUSZI MINDENKINEK.

Küldök egy képet is jó? Ha nem akkor is mert nagyon büszke vagyok
az én drágámra… Kép (Mint mindenki a sajátjára Kép
bettimama
 
 


Szia Bettimama!
nem tudsz aludni????
Sok puszi nektek, írok, megkaptam az üzidet.
Vendég
 


sziasztok lányok!újra itthon vagyok. igazság szerint már 2szer leírtam, mi is történt velünk, de mindkétszer megzavartak és elszállt az üzim, úgyhogy ez most a 3. próbálkozásKépszóval kezdem az elején: vasárnap fektettek be végül, már tiszta ideg voltam, hogy 10 napja késik a bébi. a doki szerint(csepegő) addig érdemes várni, amíg a baba eredményei jók(ctg, flow, magzatvíz, mozgás), mert ha ilyen zárt méhszájjal, mint ami nekem volt, megindítaná, nem lenne jó se nekem, se a babának. végül kedd este kezdett szivárogni a víz, és szerda reggel 7re lett meg a baba(képek:fotóalbum, Tasi manó... c. albumKépa szülést nem írom most le, az más lapra tartozik, a lényeg, hogy a dokim nagyon profi volt, a szülésznő is, bár én is a franciskát szerettem volna, de nem jött össze. én nagyon hálás vagyok a dokinak, hogy volt bátorsága vállalni a felelősséget, hogy kivárjuk, amíg a babóca magától jelentkezik, nekem sokat jelentett, hogy nem kellett semmilyen kényszermegoldást alkalmazni. szerintem az a nem normális, hogy máshol mindenképpen megindítják egy hét után, ha jók a leletek, akkor is. végül13 nappal hordtam túl, de erre már cak a kis hámlós bőre emlékeztet(de az is egyre szebb)igazából a bent töltött napokról írnék, mert szerencsére nekem pozitív tapasztalataim vannak. az olvasottak alapján a legrosszabbra is felkészültem, főleg ami a csecsemősnővéreket illeti, róluk sok rosszat olvastam. ehhez képest: az osztályos nővérek nagyon kedvesek, a csecsemősök pedig igazi profi csapatként dolgoztak. pedig én nem voltam egyszerű eset, eddig az életben soha nem volt még csecsemő a kezemben. az én szülésemmel kezdődött a melegfront és onnantól 2 napig nem volt megállás, így a húsvéti hétvégére teltház lett 23 kisbabával és a hozzájuk tartozó anyukákkal. ünnep lévén a nővérek 24 óráztak, és 1 nővér jutott ennyi gyerekre. mindezek ellenére mindig mosolyogtak, kérni sem kellett, ők kérdezték, hogy kell-e segítség, a mi szobánkban ráadásul 5en voltunk, mind első babások, úgyhogy gondolhatjátok. az én kis manóm csak 3 nap után tanult meg szopni, addig rendületlenül küzdött vele minden nővér, de végül sikerült. a 4. nap egyszerre lövelt be a tejem és tört ki rajtam az influenza(amit a látogatók hoztak be, vagy már bújkált bennem, nem tudom?)és 38 fokos lázam lett. segítettek fejni, és amikor látták, hogy mennyire rosszul vagyok, nagyon kedvesek voltak. a lefejt tejet odaadták éjszaka babának. végül csak 6 nap után jöhettünk haza mindezek miatt, itthon még rosszabbul lettem, és 3 napig nem bírtam kimászni az ágyból, de legalább az apuka rögtön megtanult pelenkázni, fürdetniKép a lényeg, hogy mindezek ellenére pozitív élményként maradtak meg számomra a bent töltött napok, éstényleg sokat számított a kedvesség, mert önbizalmat adott a babázáshoz. a dokik: Dbetűshöz nem volt szerencsém most, de sok más dokit megismertem, amíg bent voltunk. a raft és a dubecz nagyon jó fejek, fiatalok, udvariasak, kedvesek. a mauks doki is szimpi volt. röviden ennyi, szerintem nem kell félni a nyírőtől, csak jó dokit kell választani!
czirmike
 
 


Szia Czirmike!
Nagyon gratulálok Nektek, borzasztóan vártam már, hogy jelentkezz, drukkoltam ezerrel.
zsuzsa.kis@mail.datanet.hu az e-mail címem, ha ráérsz egy picit, írnál majd, milyen volt, kérlek szépen?

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Czirmike:
Megnéztem közben a képeiteket, gyönyörűek vagytok! :-))

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Szia Czirmike!

Gratulálok a babádhoz!Azért a "paramétereit" mgírhatnád :D Orülök hogy jól zajlott le a kórházban töltött időd.Ahogy írtad csak jó dokit kell választani.Én jót választottam de valami égis közbeszóltKép
Mégegyszer gratulálok.Nőjetek nagyra.
Bea
bea77
 
 


Szia Bea!
Mi újság Nálatok, rendben vagytok?
Tejed akkor végleg elapadt? :-(
Remélem, sikerült mindkettőtöknek jól átvészelni a nehéz időszakot...

Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Szia Andi!!

Írtam,küldtem képeket, de nem jó a citromailed.
Tehát arra írtam amiről jött remélem rendben
magkapod. Tehát képek így lemaradtak... Kép
bettimama
 
 


sziasztok. köszi a gratulákat mindenkinek. a baba paraméterei, amit kifelejtettem: 3100 g, 54 cm, nagyon hosszú, szőkésbarna haj. zsuzsa, leírom majd a szülést, ha lesz egy kis időm, addig is sziasztok.
czirmike
 
 


Betti!
Liza78@ciromail.hu
lehet h. rosszul írtam le, légyszi küldj képeket.
a levelet megkaptam, írok.
Vendég
 


Szia KZSUZSA.

Szerencsére a húsvéti három nap alatt csak feküdtem és a tejem újra beindult.A vérzésem is elmúlt,szóval minden rendben.Csak azt nem értem hogy ez a gyerek miért nem alszik.Egész nap fent van.Vagy a cicn alszik el,vagy a kezembe,de akkor is felébred 10 perc mulva,és kegyetlenül sír.Le is megyek a dokihoz mert szerintem ez nem normális.
Köszi hogy érdeklődtél.Neked mekkora a gyermeked?
Bea
bea77
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: