Új privát üzeneted érkezett!

Zsebi Kép!

Van egy Agnocaston (vagy Agnucaston) nevű szer, ami tinktúrában is kapható, az tényleg barátcserjét tartalmaz. De a hatóanyag tartalma valamivel alacsonyabb, mint a Premens-é.
Ha valami másik barátcserjés cseppekről van szó, azt nekem is írd meg majd légyszi, mert akkor azt nem ismerem, és kíváncsi vagyok Kép.

Egyébként lombik során nem tudom, hogy egyáltalán van-e jelentősége annak, hogy normál ciklusban milyen progi értékeid vannak. Mert úgy tudom, hogy lombiknál a leszívás miatt a sárgatest - ami normál ciklusban a progi-t termeli - eltűnik, ezért pótolják a hormont. De lombikban tényleg nem nagyon vagyok otthon, de Nóri biztos tudni fogja, hogy hogy is van ez Kép.

Almodo

Kép
almodo
 
 


Sziasztok!

Renoka Kép
Gyönyörű a pocid KépKép
A macskatémához szeretnék annyit mondani, hogy szerintem érdemes lenne megkérdezni egy állatorvost, mit javasol, ha kisbaba érkezik ??
Úgy tudom, ilyenkor szoktak csinálni féreghajtást (kutyáknál biztosan), meg nem árt a cicákat beoltatni. De ezt tényleg szakember tudja megmondani Kép
A másik pedig: bármilyen állatról is van szó, nem szabad elfelejteni, hogy állatok ösztönlények!! Oda kell rájuk figyelni, mert soha nem tudni, mi mit vált ki belőlük!! De ha ez megoldható (márpedig miért ne lenne?? Kép), akkor biztos nem okoz majd gondot! Kép
Takarítani meg így is, úgy is többet kell, majd meglátjátok, ha elkezd mászni a csemete!! KépKép

A többi témához nem igazán tudok hozzászólni Kép

Zsebike Kép
Jó nénizést!! KépKép

Kriszta/L.

Kép
lujzika
 
 


Lányok!Kép
Köszönöm a dícséreteket a Pocakom nevében.

LujzikaKép a cicák be vannak oltva, a legnagyobb veszélyt az jelentheti, hogy beugranak az ágyába. De ezt is megoldjuk. Ráadásul éppen jön majd a tavasz, akkor pedig napközben úgyis csavarognak, este pedig nem a lakóterünkben, hanem az alagsorban (szuper helyen) vannak elszállásolva. Az állatorvosunknak 4 gyereke van, és kb. 5 cica, mitudoménhány kutya stb...Kép

Puszi nektek!
reno
renoka
 
 

 
 

RenoKép
Tök jó mérete van a pocakodnak!
És tényleg az a lényeg, hogy baba és mama jól legyenek!
Stella

Kép
stella9
 
 


Szolgálati közlemény!!

A www.lombikbaba.hu főoldalán megjelent a végső kérdőív a hazai meddőségi kezelésekről alkotott személyes tapasztalatok, vélemények feltérképezése végett.

Kérek szépen mindenkit, hogy látogasson el az oldalra, és szánjon rá percet a kitöltésre! Figyelem: a teszt két részes, az első rész "feltöltése" után a másodikat is ki kellene tölteni.

Előre is nagyon köszönjük!!

Norka (20+6)


ui: Reno, a pocak király... egyébként a méretétől függetlenül is lesz eleged a végén, a barátnőmet most láttam, 35 hetes, neki sem nagy, de attól még ugyanolyan nehéz a terhe... Kép
s_norka
 
 


Niki, Almodo!
Hát én nem tudom, de nekeme mindig adnak valami progi pótlást az utró mellé. Biztos a sárgatest nem olyan szép agy mit tudom én miért, de kapom. Kép Én már semmit nem bánok csak legyen baba.
Mindegy megnézetem a 21. napon aztán meglátjuk. Kép

Almodo!
Nem az nem barátcserje cseppek voltak csak összekeveredtem. Kép

Nóri!
Kitöltöttem. Kép

ZsebiKép (Jó volt a talpmaszi)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Norka!

Kitöltöttem a kérdőívet.

Timi
latimi
 
 


Szasztok csajok ,

Úgy látszik most hogy itthon vagyok sincs több időm netezni Kép) Azért biztos lesz ez másképp is idővel, csak most annyi mindent 'be kell hozni'.
Ma voltam fogorvosnál is, minden OK, Máté nem teszi tönkre a fogaimat, egyelőre KépKépKép

Renoka,
Tök jó a pociképed Kép Valóban nem túl nagy, de nem is az a lényeg Kép Mekkora a kiscsaj most ? Képzeljétek, egy barátnőm, aki hajszálra annyi idős terhes mint én, a 28. héten volt UH-n és 1800 gr-ra saccolták a babáját....bár az orvos is felvetette hogy talán nem mér jól a készüléke....

Nekem jövő héten kellene mennem, de valószínűleg csak a rákövetkező héten jutok el, mivel csüt-péntek-szombat Sopronba megyünk...azért már kíváncsi vagyok mekkora is most Máté, én hatalmasnak érzem, és attól félek megint keresztbe fordult...

Légzésfigyelő témában már én is nézelődtem, de mi eddig a bérlésre szavaztunk, valahogy bennem az volt, hogy az csak az elején kell, mondjuk 3 hónapig, és akkor felesleges venni...ti azt mondjátok egy évig kell ?? Hmmm ezen akkor megint el kell gondolkodnom...

Zsebi,
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem a Kaáli előtt már évek óta barnázással jött meg a mensi-m, általában egy héttel előtte barnáztam, de néha már félidő után pár nappal is. Úgyhogy lehet hogy nem ezen múlik a dolog... igaz hogy nekem a duphaston és az utro is nagyon erősen hatott a progira, a beavatkozások után sosem jött meg amíg szedtem őket....Na mindegy, ha Krizsát rá tudod beszélni nézesd meg, jobb mindennek utánajárniKép

Nori,

Igérem a hétvégén kitöltöm a kérdőívet, de most vasalnom kell, holnap meg anyósék jönnek ebédre, konyhatündér leszek....

Stella,
Mi az hogy 'előre' nem lehet vásárolni ???? Persze, én sem akartam az első három hónapban, sőt, a hatodik hónapig, de a 30. hétben ikrekkel ???? És ha pár hét múlva már itt is vannak ? Kinek lesz ideje szaladgálni mindenért, ráadásul akkor az ember körülnézni sem tud, csak megveszi az első szembejövő cuccot, esetleg sok pénzért, és nem is olyan jót...abszolút időben vagytok.... na persze a nagymamák még más világban élnek, amikor ők szültek, gondolom örültek hogy egészséges gyerek jött a világra, a többi meg majd megoldódott valahogy, de ne feledjük, hogy akkor mindenki mindenkinek segített...a szomszédok, az egész utca, sőt az egész falu....ma sajnos már nem így van.

Na jó, megyek vasalni Kép

Kriszta
29+6

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta!
Hát lehet semmi köze a dolgohoz, de ha már itt felvetődött, Krizsa nélkül most ebbe a hónapba megcsináltatom a 21. napi vérvételt már ki is számoltam pont csütörtökre esik aztán meglátjuk, legfeljebb az jön ki minden rendben és akkor nem agyalok tovább. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok,
próbálok visszaolvasni. Síelés szuper volt.

Kriszta Kép
ezt itt gyorsan láttam. Bölcsőhalálra a legveszélyeztetebb korosztály a 6hét-6hós időszak. Eddig ajánlott. De ami nagyon fontos!
Tudd, hogy mit kell tenni, ha gond van, mert a készülék életet nem ment, csak riaszt.
Mi a leghajós tanfolyamon voltunk - mindenféle elsősegély és bébibetegségek vannak még a tananyagban, szerintem nagyon hasznos. www.leghajo.hu

olvasok-olvasok-olvasok

puszi,
Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok,

Ami késik, nem múlik... Kép Megint itt vagyok! Kép Tudjátok, rossz pénz nem vész el Kép Kép
Szóval lement egy nagyobb mennyiségű meló, most hétvégén pedig csak a pihenésnek (és két szerelmemnek: a férjemnek és a babónknak) élek Kép
Viszont nem felejtkeztem meg Rólatok, és az ígéretemről. Dobok egy képet, és mivel időközben azért olvastalak Benneteket, rögtön jövök pár értelmes gondolattal Kép

Kép

Puszi

Unique
(a kép mai, 112 cm Kép, szerintem élőben nagyobb Kép) 32+2

KépKép
unique
 
 


Unique!
A te pocid is tetszik. Itt mindenki olyan csínos kismama remélem én is az leszek ha eljutok idáig. Midannyian panaszkodtok a kilók miatt, de szeritenm feleséleges. A szüléssel minden le megy rőlatok. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


NorkaKép
Megcsináltam a tesztedet! Nagyon klassz, néha igaz elvesztettem a fonalat, mert a mi esetünk sem mindennapi, de nagyon jó a struktúrája! Kép

RenoKép
Nagyon szép a pocid! Hidd el, nem a mérettől függ Kép Nekem brutálisan nagy ahhoz képest, hogy szingli a drágám, mégsem óriás baba Kép
Macska-téma: azért vigyázz a babóra! Én mindig imádtam a macsekokat, de az utóbbi időben, amióta két kutyám van és mindkettő kint él a házon kívül és nem jöhetnek be, rájöttem, hogy sokkal egészségesebb ha az állatok élettere kinn van, az emberé pedig benn Kép

ZsebiKép
Furcsállva olvastam, hogy nem volt még 21. napi vérvételed... Ez olyan alapnak tűnik... Bár azt is tudom, hogy K. szerint a progit a legkönnyebb pótolni gyógyikkal, ezért azt nem tartja olyan fontosnak, hogy bemérje, jó-e, de szerintem ahhoz mindenképpen jó tudni, hogy mennyi van, ha babaprojekt közepén van az ember lánya. Kép És nagyon sok esetben ez meg is oldja a kérdést... Kép Kívánom, hogy úgy legyen! Kép

StellaKép
Szerintem sincs korán bevásárolnotok! Hiszen tényleg, ikreid lesznek, bármikor megszülethetnek már és jobb, Neked is, nyugodtabb leszel , ha már minden gyufaszál a helyén lesz! Kép Nagyon szép nagy a pocid! Tényleg mindig kisebbnek tűnik a képeken... Az enyém is. Kép

SesziKép
Üdv ideát! Gyere gyakrabban, örömmel látunk itt is! Kép És kívánom, hogy fertőződj meg az itteni babakórral Kép

KrisztaKép
Méghogy otthon vagy és nincs időd netezni Kép Pihenj sokat, az most a legfontosabb! Szegénykém, még Te ugrálsz otthon... Nem irigyellek! Kép
Légzésfigyelő: még nekem is hátravan a beszerzése, de mindenképpen hasznos szerintem is.

KismamikKép
Hülyeség, de gondoltatok arra, hogy a saját ágyunkba is lassan tehetnénk olyan folyadék-át-nem eresztő lepedőt, hiszen sosem lehet tudni mi történik éjkszaka ... Kép
Most jutott eszembe, hogy talán nem ártana, hogy ne a kókusz matracból kelljen majd kicsavarni a magzatvizet (bocsi)

OrsiKép
Képeket teszel fel a kiruccanásról?
Nem emlékszem, srácokkal együtt mentetek vagy nélkülük?

Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


ZsebiKép
Köszi, de a képen nemcsak a pocim látszik kisebbnek, hanem a rám rakódott felesleg is Kép
Most tartok +17-nél de már nem is érdekel.. Mintha picit az utóbbi időben kisebb mértékű lenne az emelkedés, de ez úgyis a leányzón múlik Kép

KépKép
unique
 
 


ZsebiKép
És igen, Te is nagyon csinos kismami leszel! Kép

KépKép
unique
 
 


Unique!
Pont ezért is megyek most vérvételre, eddig nyugodt voltam mert 3. napit én mindig csináltattam akkor is ha nem mondtaák a lombikok előtt, de most ezt is megnézetem. Ha a lombiknál nem is zavar a spontánnál igen is lehet ez a baj, jó lenne ha itt találnának valami diffit. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Unique,

Tényleg jó nagy a pocid KépKépKép Nem is hülyeség a matracra a nedvszívó KépKépKép Ráadásul nekünk olyan régebbi fajta egyben levő franciaágyunk van, nem levehető a matrac...de ez még eddig eszembe sem jutott....hogy rohan az idő!
Túl vagyunk az ebéden és már majdnem mindent el is mosogattunk...azért nem volt olyan vészes, a párom sokat segít, meg a desszertet és a hús előkészítését már tegnap megcsináltam, igy mára csak a leves jutott, meg a hús bedobása a sütőbe. Tegnap persze nem is vasaltam a végén Kép Úgyhogy ne sajnálj annyira Kép Kép

Zsebi,
Kívánom hogy ezzel a vérvétellel kiderüljön valami, ami ellen könnyű tenni....vagy inkább az derüljön ki hogy minden OK ???

Orsi,
Milyen volt a síelés ? Várunk sztárfotókat !!Kép

Kriszta
30+0

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Sztárfotók???
hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
vittünk fényképezőgépet.... de kép nem készült Kép
de hát ezen nem hiszem, hogy meglepődtök Kép

csinik a pocik Kép

pasik nélkül mentünk, anyuval szuperül megvoltak. Érdekes módon a nemanyás Máté volt, aki kurjongatott, mikor megérkeztünk, Levi csak mosolygott, de nem foglalkozott nagyon velünk.
de már utánajártam Kép 3 éves kortól lehet őket oktatni Kép Kép szóval 2 év múlva már jönnek ők is Kép
(jövőre bízom, hogy a tesó(k) miatt elmarad a síelés Kép utána meg együtt megyünk valami nagyszülőkkel)

puszi,

Orsi

ps. Zsebi Kép köszi az összefoglalót Kép minden lényeges bennevolt, egészen biztos vagyok benne.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
ÓÓÓ de kár, imádok síelni, de ugye idén sajnos kihagyom, bár jövő ilyenkorra már készülök... a tervben nálunk is a nagyszülők szerepelnek..persze minden a szoptatástól függ majd...Tényleg, te mikor hagytad abba ?

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta Kép
szopival még megoldható Kép pályaszálással Kép
nálunk úgy volt, hogy-
mindkét fiú 6 hós koráig csak szopott, ekkor kezdtünk kanalzni:
Máté a kanalazás megkezdése után automatikusan magától csökkentette a szopik számát, úgy, hogy 9 hósan már csak hajnalban szopott.
Levi a kanalazás megkezdése után automatikusan növelte a szopik számát, kanalazni nem volt hajlandó, gyakorlatilag 9.5 hós koráig csak szopott, ekkor evett kanállal először annyit, hogy 1 étkezést kiváltsunk.
A hajnali szopi volt az uts. ami megmaradt, ezt 11 hósan hagyták el, mert ekkortól nem keltek hajnal 5től.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kriszta!
Hátn nem tudom már talán annak örülnék, ha találnánk valamit amire az eddigi sikertelenségeket rá lehetne fogni. Kép
Azért ez tényleg érdekes hol fog elfolyni a magzatviz. Kép

Orsi!
Kár hogy nincsenek képek. A lényeg hogy jó élreztétek magatokat. Kép
Azért ez tök jó hogy ilyen sokáig tudtad szopatni a srácokat. Kép

Lara!
Tessék jelentkezni hogy sikerült a kimenős nap?

Nóri!
Tényleg anyukáddal úgye már 100 %-osan minden rendben?

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Leírom ide, nem akarok indulatokat gerjeszteni a túloldalon, talán ti megértitek.
Nem tudom, hogy a félig sikerült fagyi akció, vagy alapvető bizonytalanságom miatt, de most egyáltalán nem érzem azt, hogy egy babára vágynék. Nem tudom, mi ennek az oka. A fagyis akció előtt meg volt bennem az az "én is ilyen kisbabát szeretnék most azonnal rögtön, de tényleg!" érzés, ami most hiányzik.
Azon filózom, hogy vajon valahol tudat alatt bennem lehetett ez már a fagyis téma előtt is, és ezért nem jött össze, mert a maszatka érezte ezt? vagy csak a "kudarc" miatt védekezem most ezzel?
nem érzem azt sem, hogy febr. 20án konzultációra kellene mennünk.
sok a bajom, mi ??? Kép Kép Kép

remélem, senki sem értett félre, magyarázkodni végképp nincs kedvem, de úgy gondolom, ismerek mindenkit itt annyira, hogy jól gondolom, hogy nem fogtok nekem esni azért, mert leírtam, ami most foglalkoztat.

puszi nektek,
Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Kimenő nap szupi volt Kép Elmentünk a Westendbe, kaptam egy tök jó gatyót, megnéztünk 2 filmet (Nyughatatlan, Csak szex), mindkettőszuper volt. Ebédeltünk és nagyon, nagyon jól éreztük magunkat.

Kriszta,
a szopi és kanalazás minden gyereknél máshogy alakul. Andor most kezdett el kanalazni és egyik napról a másikra nem lett hajlandó szopizni, üvegből sem igazán fogadja el a tejet, tápszert. Csak a kanalas kaja kell neki. Most épp ezzel szívok ezerrel, remélem hamar megtaláljuk a megoldást. Ma megpróbáltam, hogy csak üveget adok neki, nincs más kaja. Reméltem lesz olyan éhes, hogy akkor elfogadja az üveget. De délutánig alig evett és akkor sem kellett neki. Szóval most azt próbálom, hogy minden kaját szopival vagy üveggel kezdünk és utána jön csak a gyümi vagy tejpép. Hát meglátjuk... De a síelés vagy bármilyen elutazás megoldható szerintem, csak szervezés kérdése. Meg persze az is kérdés pl, hogy meddig lesz tejcid. Mivel Andor már ránézni se hajlandó a cicire, nekem már alig van Kép De 5 hónapig csak anyatej volt, és ez nagyon jó Kép

Lányok,
gyönyörúek a pocik KépKépKép

Nálunk megszületett a döntés a kezdésről, pontosabban Peti rábeszélt a júniusi fagyibabás akcióra. Jól be is szartam, az már csak 4!!! hónap.

Unique,
nálam a szülés magzatvízfolyással kezdődött, de azért az nem volt olyan, mint a Niagara. Meg mivel fekszel, nem ömlik ki. Mikor reggel felkeltem és elmentem wc-re, akkor kezdett csorogni. De egy betéttel még simán bementünk a kórházba és mikor a doki megvizsgált, csak akkor tolták alám a lavórt Kép

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Orsi!
Én tényleg csak kívülállóként és úgy nyilatkozok hogy nincs gyerekem. De rajtam ez az érzés mindig a csalódások után lesz urrá. Most is még azért nem vágok bele a következőbe mert bár szeretném már meg miden de a félelem erőssebb ennél. Talán nálad is ez a baj. Szeritem a konzultációra menjél el és ha ott is még azt érzed nem jött el az idő talán várjatok még egy kicsit.

Lara!
De jó akkor értetek is lehet megint igzgulni. Kép Ne féljél tőle biztos menni fog felébrednek és ott is marad egy. Nektek hány fagyitok van?

Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


OrsiKép
Úgyis te érzed, mikor van itt az ideje.
Azt írtad valamikor, hogy mész pszihoológushoz, ő majd úgyis segít kibogozni, hogy mi az igazság.
Innen nézve (abszolút nem bántásként!!!), nem vagy semmivel elkésve és nem hajt a tatár sem. Fiatal vagy, van már két gyönyörű fiad, úgyhogy ha vársz egy kicsit, hogy megint előjöjjön AZ az érzés, akkor sincs veszve semmi.
Én drukkolok, ha folytatod és megértelek, ha még szünetelteted egy kicsit Kép

LaraKép
Június?! Az tényleg mindjárt itt van KépKépKépKépKép

ZsebiKép
Én azért inkább azt remélem, hogy nem találnak semmit, és a következő simán fog menni. Szerintem az lelkileg nagyon rossz lenne, ha kiderülne, hogy volt valami. De lehet csak én gondolom így.

wish
 
 


Lara Kép
szuper Kép Kép
kajálás: amikor Máté nem volt hajlandó szopizni én megpróbáltam, hogy egész nap (!!!) csak szopi volt... az eredmény: a gyerek szinte semmit sem evett egész nap. Mind1 mit tettem, nem kellett már neki nappal a cici, csak hajnalban meg éjjel, félálomban. Õ már nagyfiú lett ilyen korán.
Levivel az ellenkezőjét próbáltam meg, hogy csak kanalazás és nincs szopi, de az eredmény ugyanaz, semmit nem evett kanállal.

Én úgy gondolom, hogy a gyerek tudja, hogy mikor minek van itt az ideje... én megbízom a gyerekeimben. pl. most ők még nem esznek olyan sok kenyérfélét, így még 15 hós korukban is bébikaja megy. Nem beszélve arról, hogy 6-8 foggal rágni nem lehet, így nem is tudnának még felnőttes kajákat enni.

Zsebi Kép
köszi, lehet, hogy tényleg a sikertelenség miatt érzem ezt. A konzultációt nem mondom le, mert úgy gondolom, hogy azon még semmi sem múlik.
Köszi.

puszi Nektek,
Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish Kép
nem bántás Kép valahogy most nekem is ez az érzésem, hogy itt vagyok 26 évesen, két 15 hós gyerekkel... ha 1 gyerekünk sem születik már, akkor is szép család vagyunk, a gyerkőceinknek testvére is van.
nem azt mondom, hogy nem akarok soha többet gyereket, csak nem biztos, hogy most.
Pszichológust holnap hívom Kép most tényleg azt hiszem, hogy kell egy kívülálló, nem is csak a lombik miatt, hanem mert időnként nem árt, ha más szemszögből nézzük az életünket.

puszi. Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish!
Lehet igazad van, de most valahogy ez van rajtam. De legyen neked igazad a következő siekrüljön és akkor bánja a kánya hogy az eddigekkel mi volt a baj. De most rád összpontosítok és minden enerigámat és pozitivitásomat neked adom mert szeretném már a te nevedet is a felső részben látni.

Orsi!
Pont ezrét a más szemszögből való nézésért szeretm én is a pszicho dokit. Néha rádöbbenek arra hogy amit én mindenárron inne akartam nézni azt lehet onnan is és máris szebb az értelme. Kép
Amúgy Wishel egyetéretk tényleg oly fiatal vagy még és tényleg már így is gyönyörű család vagytok, legfeljebb vársz még egy két évet és még akkor is bőven benne leszel abba a korba amikor még lehet kicsit vállalni. De bárhogy is döntesz az biztos hgoy jól döntöttél. Kép

Gyerek etetés témához! A testvérem kislánya most éppen azon van hogy reggel hajlandó és este a tápszert meginni cumisüvegből amúgy egész nap semmit nem hajlandó inni se pohárból se cumisüvegből. Kanállal szépen megeszik tulajdonképpen mindent, de inni azt nem.

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi, Lara,
Csak azért érdeklődtem,mert vannak olyan önző elképzeléseim hogy november vége-december eleje felé jó lenne elmenni egy hétre pihenni/nyaralni Máté nélkül, amikor ő még csak 8 hónapos körül lesz....persze ez majd úgyis alakul, nem akarom 'szívtelenül' csak azért leszoktatni a ciciről mert én szeretnék elmenni....de azért sok lánytól hallottam hogy 6-9 hónap között abbahagyták a szopit...de tudom hogy ez egyéni, úgyhogy majd meglátjuk...szerintem megoldjuk Kép

Orsi,

Egyáltalán nem hiszem hogy 'baj' lenne, ha most kicsit megtorpansz...még annyi időd van arra, hogy jöjjenek a kistesók... ki tudja, lehet hogy tudat alatt tényleg nem érezted még elérkezettnek az időt rá....emiatt aztán igazán ne legyen rossz érzésed KépKép Ott vannak neked Levi és Máté, velük is annyi gyönyörű percet tölthetsz még. Ha megvárod, amikor már önállóbbak lesznek, biztos hirtelen fogsz vágyni egy picike újszülöttre, akit babusgatni lehet KépKépKép

Lara,
Örülök hogy jól telt a kimenős nap KépKépKép Nálunk is épp most jelentkezett a sógornőm(egyedül él) hogy ő szívesen fog szitterkedni, és csak 5 percre lakik tőlünk KépKép Hát én nagyon számítok rá (is).Kép
Hajrá a kistesóra nyáron Kép Petinek hogy húzott be az időpont ? Szeretne egy dögös kiscsajt is, mi ??

Wish,

Innen is mennek a drukkok hétfőre KépKép

Kriszta
30+1

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Orsi,
Én is azzal próbálkoztam, hogy csak cici vagy üveg. Majd éhen halt, de akkor sem kellett neki. Hát ez van. Most gyümölccsel és rizskrémmel kevertem ki neki a tejet, ez volt a reggeli. Máté mennyi folyadékot ivott meg emellé? Mert Andor semmit sem akar elfogadni.
Kistesó: lehet, hogy tényleg nem voltál még kész rá. De ez nem baj, érezni fogod, hogy mikor jött el az idö Kép

Kriszta,
augusztust terveztük, de mivel még a gyed alatt szeretnénk, ha a tesó megszületne, az már egy nagyon kicentizett idöpont. Aztán osztottunk, szoroztunk és Peti kimondta a végsö szót: június. Szerintem nem lenne kifogása egy cserfes copfos ellen Kép Bár ha még egy kistöki jönne, öt sem hagynánk ott a kórházban Kép Ne ítéljetek el, de azért attól nagyon félek, hogy ikrek lesznek. Végülis Andor még nem lesz 2 éves (remélem!!!) a szüléskor, ö is sok törödést és odafigyelést igényel még, és mellette mondjuk még 2 csecsemöt ellátni, hát nem tudom. Persze ez nem jelenti azt, hogy ha ketten lennének, akkor nem vállalnánk. De azért elég durva lenne, azt hiszem.
Utazás: mi júliusban megyünk egy hosszú hétvégére Prágába és valamikor összel még egy hosszú hétvégére valahová itthon. Bár Andor már aludt anyuéknál, cumisüvegböl beszippantotta tejcit minden gond nélkül. Igaz ez korábban volt, most biztos kiugrana anyu az ablakon Andor étkezési szokásaitól. Legközelebb 25-én alszik anyuéknál (Petinek koncertje lesz, szeretettel várunk mindenkit, akit érdekel), ök is fogják fürdetni, etetni, fektetni. Hát kíváncsi leszek...

Wish,
megadrukkok mennek!!!!!

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Lara!
Én egyáltalán nem ítéllek el emiatt. Ha nekünk 4-re sikerülne egy baba utána úgyan megpróbálnánk az ötötdiket és ott már én sem szertnék ikreket. Ezért is mondom minden nap az égieknek 4-re ikrek és akkor el is felejtem ezt a lombikos dolgot örökre. Kép Mi két babát szerettünk volna mindig, szóval remélem a sors hálás lesz, bár ha egy lesz annak is nagyon fogok örülni. Kép

A tesóm kicsije sem hajlandó inni semmit pedig ő már 10 hónapos. Reggel megissza és este a tápszerét aztán ennyi, sehogy nem hajlandó elfogadni és semmit sem. A tesóm az összes elvét feladva a teájba tett cukkrot, de úgy sem kell neki.

Wish!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lara Kép
Máté akkor még nem volt egy nagy ivó. kb. 100 ml ha egy nap lement, de már ennyire nem emlékszem. Levi viszont kb. olyan 1 éves koráig szinte semmit sem ivott, amíg szopizott volt tej, aztán slussz-passz.
Most már elég sokat isznak, kb. 2x 260 ml a 2 főre lemegy 1 nap.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Már megint lemaradtam. nem győzök visszaolvasni. Bár én nem tudok olyan érdekes, izgi dolgokat írn, mint Ti. Nagyon örülök, hogy mindenki jól van.

Lara!
Az nem elítélendő, ha vki nem szeretne ikreket. Azt mindenki maga tudja, hogy mennyi "terhet bír".
Mégsem egy játékmacit visz haza ember, akiről nem kell gondoskodni.

Wish!

Megy a kaminnyi drukk++++++++++++++++++.

Timi
latimi
 
 


Unique : waouu, nagyon szép pocakod van, jó nagy már !!

Zsebikém : mi az, hogy "ha" eljutsz odáig. Naná, hogy eljutsz !! Kép

Orsi : szerintem sokan átmegyünk ezen az érzésen. Ahogy Zsebi is írta, valószínűleg a csalódás is szerepet játszik ebben, illetve emlékszem, hogy volt a pároddal egy összetűzésed ez idő alatt. Nem lehet, hogy az az érzés "minek nektek még egy gyerek", még munkál benned ?

Lehet, hogy nem ide, de nem régiben írtam, h valahogy nincs bennem az a lendület, ami eddig jellemző volt rám. Remélem, hogy a stimu indulásakor már érezni fogom. Bennem is sokszor bújkál egy olyan kettősség, hogy kell-vagy nem kell a lombik. Éppen ezért úgy döntöttünk, hogy ezt még megpróbáljuk, utána leállunk. és bevalljak még valamit : félek ,hogy ikrek lesznek KépKép

Lara : látom nálatok megszületett a nagy döntés Kép kívánom, hogy Andornak hamar össze hozzák a kistesót KépKép

mniki
 
 


Timi!
Esetleg vettetek már valamit, vagy valami babás dolgot csináltatok?
Biztos készültök már a gólyahíres talira is. Kép

Niki!
Szerintem ezzel mindenki így van sokszor én is azon gondolkodom biztos kell nekem ez az egész lombikos hercehurca? De aztán mikor tovább gondolom talán ez az egy lehtőségünk van arra hogy közös kisbabánk legyen akkor győz a lombik. Nehéz sőt megterhelő mind testileg, mind lelkileg mind agynagilag, de egész életemben bánnám ha nem csinálnám végig. Aztán ha nem sikerülnek akkor majd együtt kitalálunk valami okosat, az biztos én gyerek nélkül nem tudom leélni az életem. Kép
Amúgy ha egy mód lenne rá én is egy szimpla babának örülnék jobban, de ahogy nő az elvégzett lombikok száma az életemben egyre jobban azt mondom ikrek is jöhetnek csak legyen. Szerencsés vagyok mert anyukám, apukám itthon van egy emelettel laknak alattunk így nem lennék egyedül közel a segítség. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi!

Licitálok a neten egy baba-pihenőszékre. remélem, nekem sikerül elhozni.
A gólyahíres talit már nagyon várom, mrt akkor meg tudjuk az új sorszámunkat.
Itt majd meg tudom kérdezni, hogy hol tart az ikres lista is.

Már kinéztem nagyon sok mindent. babaágyat nem kell vennünk, mert azt kapunk a barátnőmtől öltöztetővel együtt, textil pelust is kapunk,(még van neki 40 db -használatlan), babahordozót is kapunk.
Anyósoméknél az apácákhoz Németországból visznek ingyen rengeteg babételt, babakelengyét (tiszta új). Vannak használt ruhák is, és gyönyörűek. Olyanok, mintha nem is hordták volna.

Május körül én is begyűjtök onnan 1-2 dolgot.

A babaszoba nem túl nagy , csak egy szekrényt veszünk, új függönyt, szőnyeget. festek Walt diney-s képeket. Biztos, hogy nem lesz olyan szép, mint a bolti, de én csinálom. Veszünk hozzá színes keretet.
Unisex színeket választunk, nehogy gondja legyen a későbbiekben. (nem tudjuk, milyen nemű babát kapunk).

Eddig még nem találtam olyan babakocsit, ami megfelelne.

Igyekszem mindent megmutatni a páromnak, hogy mit kell választani, ha hirtelen kapnánk babát.
(A kérdőíven olyat is be lehett x-elni,ha véletlenül megkérdeznek, hogy pár napon belül lesz baba, vállaljuk-e. Mi igent mondtunk. Néhányan így nem kérnek babát.)

Bocsi, ha össze-vissza írtam le gondolataimat (ahogy eszembe jutott).

Timi
latimi
 
 


LaraKép
Június... az egy nagyon jó hónap a babásodásra!!! Drukkolok nagyon a kistesóért!!!


OrsiKép
Téynleg nem vagy elkésve.
Szerintem a sikertelenség miatt érezheted most így magad. Én beszélgetnék párszor a pszichodokival, de a február 20-i megbeszélést nem hagynám ki. De tényleg minden lelkiállapot függő.
Az utolsó próbálkozásunk előtt én is majdnem 3 hónapot "pihentem", mert úgy éreztem, hogy arra van szükségem.

LányokKép
A srácainm utálják a számítógépet Kép.
Ahányszor ideülök, alig kezdem el olvasni a hozzászólásokat, máris iszonyatos dörömbölésbe kezdenek. És ez egyáltalán nem kellemes. van különbség a kellemes mocorgás és a testhelyzet, vagy valami más elleni tiltakozás között.

De azért jövök amikor csak tudok!

UniqueKép
Tényleg nem tünik olyan nagynak a pocid, de gondolom, hogy élőben és 3D-ben teljesen más!!
De nagyon csini, az tény!

Most megyek, mert nem hagynak Kép!
Stella
30+4

Kép
stella9
 
 


Timi!
Mit jelent az hogy ikres lista?
Sokkal szebb lesz amit te készítesz a falra minta. A párommal mi is saját kezüleg szeretnénk majd elkészíteni a leendő gyerekszobát. Kép Még konkrét tervek nincsenek, de majd idővel ez is kialakul. Kép
A neten sok Micimackós sablon van ha godnolod kikeresem neked és ott tudsz bőven válogatni.Kép

Stella!
Akkor innen üzemen a srácoknak,hogy azért kicsit hagyják a mamit nezetni. Kép Mert nekünk nagyon hiányzik!!!!!!

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a pocak dícséreteket! Kép Jól esett! Kép

LaraKép
Magzatvíz-téma: nagyon változó, kinek mikor és mennyi. Cska elővigyázatosság miatt gondoltam az alátétet Kép
Baba-téma: úgyis érzed, hogy mikor van itt az idő. És szuprt, hogy június már mindjárt itt van! Drukkolok a kis nunisért!!! Kép

OrsiKép
Abszolút megérthető szerintem, amit írtál. És szerintem sem kell vele rohanni, akkor jöjjön, amikor lelkileg rákészültél. Ezt kizárólag Te érezheted. 26 év... Szemtelenül fiatal vagy! Két 15 hónapos lurkóval... Ejnye Kép

StellaKép
Olyan furcsa, amikor írod, hogy másképp dolgoznak a kiscsávók, ha valami nem tetszik és másképp, ha tetszik. Néha én is úgy érzem, hogy valami nem tetszik Laurának és amiatt dörömböl, de nem tudnám megmondani, hogy valóban így van-e. Kép
112 cm-es a pocim, meg tudod állapítani, mennyire élethű a kép. (magadra nézel Kép)

Puszi

Unique
32+4

KépKép
unique
 
 


ZsebiKép
Micimackós sablonokat ÉNISÉNISÉNIS!!! Kép Légysziiiiii

Köszi Kép

KépKép
unique
 
 


Timi, Unique!
Itt vannak mindenféle mesefigurás minták. Jó nézelődést és festétst. Kép Én üvegfestéshez használtam innen a mintákat, de másra is jó. Kép


http://www.hossa.net/window%20color/disney/window_color__disney.htm

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Matricafestéshez, üvegfestéshez, bármihez van kb. 100 megányi sablonom, akinek kell írjon egy privit és én megadom, hogy honnan tudja ftp-vel leszedni.

rohanok

puszi Nektek,
Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ZsebiKép
Nagyon köszönöm, ezek tüneményesek!

Puszi

Unique

OrsiKép
Mail megy! Kép

KépKép
unique
 
 


Zsebi!
Nagyon köszi. Tuti jó képek. Ezekből aztán tudok válogatni. Hogy Te milyen ügyi vagy, hogy mindig találsz ilyeneket.

Timi
latimi
 
 


Sziasztok,

Zsebi,
Ezt az oldalt én is elmentettem KépKép Köszi Kép

Timi,
Azért már rendesen felkészültél, látom Kép Biztos nagyon közel van már az a babó a sorban Kép

Stella,
Érdekes, hogy érzed a nem tetszés és a sima vihánc közötti különbséget....Én csak fekvésnél tudom hogy nem akarja a bal oldalamat..de különben elég összeviszza ugra-bugrálunk...Persze a kaja mindig tetszik Máténak Kép

Lara,
Drukkolok júniushoz, reméljük nem lesznek ikrek, ha mégis, akkor majd Orsi támogat titeket KépKép

Niki,
Eddig olyan optimista voltál a spontán hónapokban, ahogy közeledik a lombik, akkor meg elbizonytalanodsz ? Tudom mennyire nehéz mindig újra és újra nekifutni, de hidd el ez most tényleg sikerülni fog !!

Ma nekiálltam légzésfigyelőket halászni a neten...15 ezret tűztem ki célul, de eddig 18 volt a legolcsóbb...azt hiszem még vadászok pár napigKép

Húú, voltam kismama jógán is, nem mondom hogy tetszett...semmi jóga formája nem volt, inkább csak sok nyújtó gyakorlat, de a csajszi a légzőtechnikákat nem is részletezte...azt hiszem a másik órát kell megpróbálnom...

Kriszta
30+2

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Unique!
Nem tudom, én írtam-e, de nekem nagyon tetszik a pocid. Ha nem írtam, akkor csak gondoltam, szerintem sem tűnik olyan nagynak, jó kis formásKép Én is növesztgetem, most már azért szorít néhány ruhám, ami eddig jó volt. Ez biztos jele annak, hogy szépen nő a babaKép

Zsebi, nagyon jó ez a mesefigurás oldal, én is elmentem, kelleni fog, köszi. Tök jó neked, hogy a szüleid ott vannak a közeledben, de azért mégsem együtt éltek. Nagy segítség lesz ez neked, amikor a babára kell vigyázni.

Kriszta, én ma megvettem az AngelCare-t, bébifigyelővel együtt került 33,000Ft-ba. Nem olcsó, de mindenki ezt dícsérte.
Döntöttetek már őssejt ügyben. Én még dilemmázok.


Norka, hogy vagy? Mikor mész dokihoz? én is kitöltöttem!

Orsi, én is úgy érzem, hogy ez valamiféle önvédelem nálad. Ezt abból gondolom, mert én is így reagálok az engem ért kellemetlen dolgokra. Védekező mechanizmus, nincs ezzel semmi baj. Szerintem, ha még vártok 1-2 évet, akkor sincs semmi gond, legalább a srácok is önállóbak lesznek már. Mondom ezt én, holott én is zsinórban szeretnék három gyereketKép

reno
28+3
renoka
 
 


KrisztaKép
Azért csak óvatosan azzal a tornával ám! Neked nem megerőltető egy órát végigbumlizni? Én már egyre nehezebben tudom a kismamatorna könnyített részét végigcsinálni, pedig az csak fél óra. Kép

RenokaKép
Köszi a pocim nevében is! Milyen fura, hogy még voltak ruhák, amik Rád mentek Kép Biztos szépen növöget már a babód, én mindig megnyugszom, amikor hétről hétre mondják az ismerősök, mennyit nőtt a pocim Kép Tuti ami tuti. Kép
Bébifigyelővel még én is hezitálok, vagy mondjuk úgy, hogy anyumra várok, aki majd megrendeli nekem Kép
A köldökvérben döntöttünk, szerződést visszaküldtem aláírva, már csak a csekk vár rám Kép A legjobb verzió szerint kidobjuk az ablakon mert nem kell felhasználni. Kép
Úgy legyen. Kép

Puszi

Unique
32+4

KépKép
unique
 
 


Sziasztok lányok,

rövidebb leszek, mert nem jó a Babanet. Holnap írok bővebben. Annyi van, hogy elég elfoglalt voltam a hétvégén, mozi, nagyobb takarítás, vendéglátás, egy kis órára készülés, harmadik este színház, volt mit csinálnom. Jól oda is égettem a kezem hússütésnél...

Zsebi, köszi a kérdésed anyuval kapcsolatban, már teljesen jól van, optimista is, tudjátok megözvegyült 5 éve, most mintha újra kezdene randizgatni. Kép pl. ezer éve nem volt moziban, most elvitte egy lovag. Kép

Ma voltam védőnőnél, megmérte a súlyomat, szerinte 5 kg-t híztam csak eddig, na ezt se értem, de legyen neki igaza! Meghallgattuk Bogit is, a kisasszony hozta a formáját, folyamatosan szökdösött el a Doppler elől, aztán olyanokat rugdosott bele, hogy csak úgy recsegett-ropogott minden. Kép Mondta is a csajszi, elég élénk babám van, erre én, hogy nekem nem kell bemutatni. Kép Néha van bennem egy kis gyanú, mi van, ha mégis kukis, ilyen hiperaktív létére? Na mindegy, csütörtökön már tán csak mondanak A-t vagy B-t a Praxisban.

Holnap írok még! Norka (21+2)
s_norka
 
 


Nóri!
Kép
Képeket mindenképp látni szeretnék. !!!!!!!!!!!!!!!


Zsebi Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi : a sablonokat én is lementettem Kép Mindig is imádtam a Disney meséket !!

Kriszta : köszi a bíztatást, majd ahogy közeleg a stimu biztosan jobb lesz.
Ez Hatha jóga volt ? Úgy hallottam, hogy kismama jóga gyanánt ezt szokták "alkalmazni"..

Vasárnap elhúzunk 4 napra Zalakarosra, most ez
éltet.. KépKép

Nóri : csak 5 kg ? Az nem sok, vagy valamit elmértek Kép Kép ? kíváncsi vagyok, a Praxisban találnak-e kukit Bogin Kép ??

mniki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: