Új privát üzeneted érkezett!

Szia Virág Kép

Még nem ismerlek, de visszanézem miket írtál, mert érdekelnek a Te tapasztalataid is. Én most vagyok a 37. héten.

Üdv:myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Virág

Elõkerestem az írásaidat, nagyon megrázó és megható. Nagyon örülök, hogy gyorsan meggyógyult a babád. Azt hiszem nem kívánom senkinek, amit átéltetek a szülés utáni napokban.
Képet a profilod beállításánál tudsz feltölteni.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Virág!

Örülök, hogy jól vagytok és ismét elõkerültél!
Engem is érdekelnének a kórházi tapasztalatok és különösen minden infó a Kaszás doktorról, mert én hozzá járok. Jövõre szeretnénk kisbabát és már most szeretném feltérképezni a terepet, hogy majd hol szeretnék szülni.

Vigyázzatok magatokra!

Áfi
Timi (Áfi11)
 

 
 

Sziasztok! Esetleg tudna valaki infot dr Hunka Rezsõrõl.
Köszi.
hope
 
 


Szia Virág !

Jó újra hallani Rólatok !

Hétvégén pihend ki magad, aztán hétfõn írjál, mint a vízfolyás ! :-)

Liz

Kép

Kép
liz
 
 


Hunka dr. a budai Tiszti Kórházban dolgozik, illetve ott vállal ügyeleteket, tehát nincs mindennap bent. Ott lehet a rendelõje után , vagy az ügyeleti napjai után érdeklõdni.
Üdv Mindenkinek!
Névtelen
 


Sziasztok!
Tegnap voltam NST-n, és utána találka a dokimmal. Azt mondta, hogy kezd elsimulni a méhszáj, így menjek hétfõn is. Kezd izgalmas lenni. Kép Kiváncsian várom.
Lucus Kép
Merre vagy? Eltüntél nagyon.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok

Nem tüntem el csak eddig hiába irtam meg a hozzászolásomat nem tudtam elküldeni. Remélem most sikerül.

Lucus
L.
 


Na most sikerült.

Myssnia akkor elérkeztünk a finisbe Kép Már nincs sok hátra.
Pár nap és Te is babázhatsz Kép

Virág

Sejtem mit éreztél mi is voltunk fent a csecsemöintenziven 5 napot. Akkor azt hittem soha nem jöhetünk haza. De szerencsére nincs semmi baj.

Liz örülök, hogy itt vagy ujra Kép

Velünk minden rendben van. Bár Barnus nem igazán akarja elfogadni a kajcsit. Csak az anyatejet.
De remélem lassan el kezd enni mást is a fiatalur.

Na most elszaladok aludni, mert lassan kel a drága.

Irjatok

Lucus
L.
 


Myssnia,

Az egyágyast beszéld meg elõre a dokiddal, õ el tudja intézni, hogy ne nyúlják le elõled. Cuccolj be, amikor megérkezel, úgyis utólag fizetsz, max 1 éjszakát üres a szoba a cuccoddal

pusz
Anna
Mindjárt megvan a baba!! Gratula
Névtelen
 


Sziaszotok!

Vöcsök
Álmos baba egyszerûen ennivaló, olyan kis gyúrnivaló. Gratulálok!!!

Anna
Köszi az infót. Hétfõn többet tudok, mert akkor megyek megint. Kiváncsi vagyok lesz-e valami változás nálam...

Lucus
Remélem jól aludtál. Barnus pedig imádja a tejet, nem csoda, hogy csak azt kívánja. Lassacskán persze rájön, hogy más is lehet finom. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


sziasztok !

van valaki, aki a Schop-Mereiben szult vagy szulni fog ? en a 23. hétben vagyok és kicsit ideges, mert ma a doki az ultrahangon azt mondta, hogy szegeny bebinek a nyaka korul van a koldokzsinor Kép
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Itt biztos van valaki:
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/1140.html?1043689321" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/1140.html?1043689321[/url]

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Eddig annyi fejlemény van nálam, hogy a méhszáj csaknem elsimult, szûk egyujjnyira nyitva. C:1111
Pénteken megyek megint, de csak CTG-re. Joslókat nem igazán érzek, néha este a derekam nyilalgat. És a bababuksi meg nagyon nyomja a méhszájat. Hát röviden ennyi van velünk. Kép

Veletek mizujs?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Myssina!
Nagyon drukkolok neked, hogy minden jó legyen. Olyan izgalmas mikor valaki a végén jár a 40 hétnek. Kép Kép

(Most találtam meg egy nagyon kedves barátnõmet a friss kismamákban. itt örül a fejem már percek óta)

zsunya
 
 


Hi Myssnia,

nem akarlak idegesíteni, de a második gyerekem 43 hétre bírt megszületni.....Kép)
veled vagyunk,
anna
Névtelen
 


Sziasztok!


Myssina, veled is találkozom itt, nagyon örülök neki...

Hát Én is a Jánosban fogok szülni, bár igaziból nem voltam még ott csak 1 szer akkor is az afp vérvételen, de nem jártam sikerrel, mert nam találták a vénám, így a labor maradt....
Így lassan a 36, hét felé nem is tudom mit kell csinálni, meg kell néznem sz osztályt, csak úgy be kell menni, én császáros leszek, az biztos a szemem miatt, bár a drága babó még mindig a popsiján ücsörög...

Milyen szobák vannak még, mert az egyágyas ha nem lesz szabad, mire számíthatok, a fürdõszobák bent vannak, ki mit ajánl?

Manó2
35+2
manó2
 


Szia Manó2

Az hogy lehet, hogy még csak egyszer voltál? Az UH-t hol csinálták neked? Mostantól biztos menned kell, mert jön a CTG-s idószak. A szülõszobát nekem a szülésfelkészítõ keretén mutathatták volna be, ha elmentem volna, de egyszer sem voltam.
Az egyágyasról fentebb találsz képeket, amit Liz rakott be linkként. Ott láthatod milyenek. Kép
Ha császár lesz, akkor nem baj, ha csücsül. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!


Myssnia: Nálam az uht mindig a magánrendelõben csinálta meg, így ennyivel könnyebb volt, hogy nem kellett rohangálnom oda, hisz ennyi munka mellett nem fért volna bele, hogy fél délelõtt a korházba ücsörögjek.
De hétfötöl nem dolgozm, csak amíg tudok be-be szaladok, megnézni minden rendben van -e.
Én sem voltam szülés felkészítõn, pedig érdekelt volna, de szintén az idõhiány volt az indok....
Bár így hogy császár tök mindegy szerintem...
Egyébként milyennek látod a korházat, azaz a szülészetét, modern, tiszta, és a növérkék milyenek, vagy gondolom itt is az megy, hogy ha adsz pénzt akkor szóba állnak veled, ha nem, akkor csinálj azt amit akarsz..

Na most ennyit, dolog van
Szia
Manó2
35+3
manó2
 


Sziasztok!

Manó2
Nekem nem volt gond a kórházba menni UH-ra, mert általában megbeszélt idõpontra mentem, és nem kellett várni. Csak a genetikain, mert azt más csinálta. Viszont most van egy új UH gépük, ami nagyon szuper, és pontos adatokat ad.
A kórházat annyira nem ismerem, Lucuc, Anna, többet tudnánank róla mondani, de amikor én ott voltam, semmi gondom nem volt vele. Belül szépen felújítva, és akivel eddig volt kontaktom (néhány doki, Idácska a CTG-rõl Kép), azok kedvesek voltak. A nõvéreket nem ismerem, csak a szülésznõkrõl hallottam, hogy elég ügyesek, kedvesek. Nekem meg ennyi elég. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


L.! ti is voltatok a csecsemõintenzíven a Jánosban? Érdekelne mi volt a gond a te kisbabáddal?

Kedves myssnia!
Köszönöm a választ.
Ezek szerint napok kérdése és te is megszülsz?
Drukkolok neked, hogy minden rendben menjen!!!

Sziasztok!
Nekem a szülésrõl és a gyermekágyas napokról nagyon jó élményeim vannak és legközelebb is szívesen választanám ebbõl a szempontból a János kórházat.
A szülésfelkészítõjük nagyon jó volt, érdemes elmenni rá. Az orvosom Kaszás Tibor szuper doki, nincs rá szüksége, hogy ajánlgassam annyi betege van. Aznap egyszerre 3-an szültünk nála és tökéletesen elláta a feladatát. Mindig elértem a mobilján stb...
5 hónap után én teljesen viszzanyertem régi önmagamat minden szempontból...
Egy ágyas alapítványi szobában voltam, ami kellemesebbé és elviselhetõvé tette azt a néhány kellemetlenséget ami a szüléssel együtt jár.

Legközelebb azonban immár tapasztalt anyukaként és ilyen élményekkel a hátam mögött amit átéltem egy dolgot megígértem magamnak:
Tõlem a gyereket senki sehova nem viszi el, még éjszakára sem és akkor sem ha még nem indult meg a tejem, ha egészséges és különösebb indok a különleges felügyeletet nem indokolja.
Mostmár tudom mit hogyan kell csinálni és jóhiszemûen, nem bízom rá senki más idegenre a pár órás vagy napos bébikémet. Ráadásul 1 ágyas szobánál ez megoldható mert senkihez nem kell alkalmazodni.
A János kórház csecsemõosztályával már akkor sem voltam megelégedve amikor még semmi probléma nem volt a kislányommal. 4 csecsemõs nõvérrel találkoztam és csak 1 volt aki szimpatikus volt és akinél azt éreztem, hogy felelõsséggel és szeretettel bánik a gondjaira bízott kis csöpséggekkel.
Volt 1 fiatal csaj ( rövid szõke hajú) akin kifejezetten látszott, hogy leszarja azt amit csinál és idegesítik az anyukák kérdései, problémái. Örá egyébként mások is panaszkodtak mikor ott voltam elõre figyelmeztettek engem is hogy milyen bunkó.
Tudomásom szerint õk azért vannak ott, hogy ha valaki tök kezdõ szülõ és elakad valamiben akkor a kérdésére választ kapjon. Egyszerûen bezárta az ajtót kulcsra, hogy addig ne is tudjál bemenni amíg kész nincs a babákkal és ne is láthasd, mit hogyan csinál...
Érthetõ ha nincsennek megfizetve és nem mosolyognak, de azért még nem kell bunkónak lenni, fõleg amikor az ember járni is alig tud és azt sem tudja mikor mit kell tennie és azt helyesen teszi e a kisbabájával, akkor nem esik túl jól ez a viselkedés.
Bocsi, hogy ilyen keserû a véleményem róluk, de én nagyon megszívtam mivel 90%-ig biztos vagyok benne, hogy a nem megfelelõ ellátás miatt kapott a 10/10-es Apgarral született makkegészséges kisbabám, fertõzést a kórházban, aminek, tüdõgyulladás és 10 napos intenzív osztályos kezelés lett az eredménye.
Megjegyzem 1 hétig nem akarták megmondani mi is a baja a gyereknek, de láttam rajtuk hogy idegesek a másik osztály hibája miatt.
L. találóan fogalmaztál azt hittem, soha nem jövünk onnan haza vele...

Félreértés ne essék: Nem elrisztásképpen irtam le ezeket. A barátnõm 1 hónap múlva ugyanott fog szülni ahol én, õt sem risztotta el a történet, de nemárt tudni, hogy ilyenek is elõfordulnak.

Minenkinek minden jót:
Virág
flower
 
 


Sziasztok!

Akinek már van tapasztalata, légyszi segítsetek.

Most 7,5 hónapos a Bíbor baba és nekem ezzel a vegyes táplálással kapcsolatban lenne a kérdésem, hogy ti milyen zöldésgeket, gyümölcsöket adtatok neki az elején?

Fõzni szoktatok és ha igen mi az amit nem szabad bele tenni a kajcsiba. Pl: vaj, olaj, hagyma...
Én szoktam fõzni de csak vizben megfõzöm a zöldséget pl. sárgarépa, zöldborsó, krumpli és utána botmixerrel összeturmixolom.
Hipp bébiételbõl kap sütõtököt.

Gyümölcsnek almát ás õszibarackot adok. Annyi tiltást olvasok a könyvekben, hogy nem tudom már mi lenne a jó...
Sinlacot is kap tizóraira és naponta 5-ször szopizik.

Tök nehéz ez a vegyes táplálás!!!

Ciao: Virág
flower
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltûntem, de most újra itt vagyok.
Kedves segítségetekkel múlt héten túlestem a vércukor-mérésen, szerencsére az is teljesen rendben van.
Tegnap voltunk 4D UH-n a Praxisban, a doki nagyon kedves volt, de nekem meggyõzõdésemmé vált, hogy akárki akármit mond, a babát igenis zavarja az UH. Az elején aludt, még akkor látszott a legjobban, de mikor a Gyõrfi felébresztette onnantól kezdve következetesen elfordult, meg kapkodta a kezecskéit a fejéhez. (Megjegyzem, én se viselem túl jól, ha felébresztenek. :-((() Úgyhogy a képek meg a video nem lett túl élvezhetõ, de ami lényeg, teljesen egészséges KISFIÚ. Most majd törhetjük a fejünket a néven, mert a lánynevünk tutira megvolt, de fiúnév ügyben még nem jutottunk határozott álláspontra. Azért bõ 3 hónap alatt csak találunk megfelelõt! :-)

Szia Virág!
Én megfogadom a tanácsodat, én is úgy gondoltam, hogy nem engedem elvinni a Picit éjszakára sem, akármilyen fáradt leszek. A babának mellettem a helye, és semmi szükség rá, hogy teletömködjék tápszerrel, meg tudom is én mivel, hogy csöndben legyen. Arról nem is beszélve amit írtál, hogy Isten tudja mit csinálnak vele a csecsemõosztályon. Bezárni az ajtót! Én még ilyet nem is hallottam!!!

Mindenkinek jó babázást, ill. pocakosodást!

Sziasztok

Réka

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Sziasztok

Virág

Mi azért voltunk fent, mert nagyon sokat benyelt a véres trutyiból szülés alatt. Másnap mikor hányt alvadt véres cucc jött belöle és nem tudták eldönteni még gyomormosás után sem, mert utánna is jött hogy az az én vagy az ö vére. Ezért felkerültünk és ott kivizsgálták, gyomorváladékot vettek töle, antibiotikumot kapott. Ennyit kellett várni a tenyésztésre csak utánna engedtek haza. Szörnyü volt látni, hogy a több mint 4 kilos kisfiam fejéböl log az infuzio. Kicsit ki is logtunk az ottani babák közül. Volt olyan anyuka aki mikor meghallotta hogY Barnabás mekkora sirva fakadt, hogy ha az ö babája fele ekkora lenne már hazaengednék..Volt is lelkifurdalásom ezerrel.

De mikor végre kiszabadultunk és visszatértünk a rendes életbe jöttem rá, hogy mennyire lelkiismeretes emberek dolgoznak ott fent. Az osztályos csecsemösökhöz képest. Bár ök is azok ( nagyrészük) csak nem mindegy hány gyerek van és hány csecsemös hozzá. Mikor én születm több mint 20 gyerek volt az ujszülött osztályon. Nem csodálom, hogy azt sem tudták hol áll a fejük.
Egyébként szerintem minden babának csak a javára válna ha olyan alaposan kivizsgálnák mint Barnust fent.Nyugodtabb szivvel jön haza az ember, hogy nem csak ránézésre egészséges a babája.

Hozzátáplálás: egy 7.5 hónapos baba már nagyon sokmindent ehet.
Ha csak mostanában kezdted hozzátáplálni akkor a fözikbe mehet: krumpli, répa, cékla, alma, lassan pipi husi is, brokkoli, sütötök, borso
gyümiböl ennyi idösen már ehet: almát, banánt, meggyet, öszibarit,körtét van aki már narancsot is ad
nagyon jok a tejpépek abba is rakhatsz még külön gyümölcsöt pl. Barnus csak ugy eszi meg.
Ha fözöl husilevest abbol is kiszedheted a zöldséget annak legalább már jo ize is van Kép

Most elszaladok ebédet adni kicsi bélpoklosomnak Kép
Kérdezz nyugodtan ha tudok segitek Kép

Lucus
L.
 


Sziasztok!Kép

Most jöttem CTG-rõl, doki szerint tökéletes. Jõvõ hét pénteken lesz újra, remélem addig még nem történik semmi. (akkor leszek 39 hetes)

Virág Kép
Köszi, hogy leírtad tapasztalataidat, én nagyon örülök ám, ha bármi infót kapok tõletek, mert jobb felkészülve menni. Kép

RékaKép
Akár én is írhattam volna amit írtál. Mikor én voltam UH-n, úgyan az volt mint nálatok. Mindig elfordult, elkúszott a tökmag, és a fejéhez tette a kezét. Ezért nem sikerült nekem sem nagyon a képek. Nekem is fiúcska lesz, ja és természetesen tengernyi lány név tetszett, de fiúnevet, meg olyan nehéz volt találni. Kb 1 hete dölt el. Kép

myssnia
38
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok !

Myssnia, Réka, Manó,
Nagyon örülök, hogy a babáitokkal minden rendben.
Élvezzétek az utolsó heteket, csinosítgassátok a babaszobákat. Én épp ma rendrakás közben idéztem fel magamban azt az illatot, ami az új kiságyból, ruhákból érzõdött. Most bárki jön hozzánk, mindenki azt mondja hogy babaillat lengi be az egész házat. Hát én bizony nem csak illatokat érzek néha... :-)

Lucus,
Hétvégén írok.

Virág,
Eszter 6 hónapos korától ezeket eszi krumplival(fõzeléket már 4 hónapos korától kap):
sárgarépa, fehérrépa, zöldborsó, cékla, cukkini, körte alakú sütõtök, sóska, spenót, zeller... + általában pulykamell, heti 1x pulykamáj, heti 1x sajt.
Elvileg 4 hónapos kortól adható paradicsom is. Én paradicsom híjján vettem paradicsom+krumpli+sajt bébiételt, de miután másodszor is megfájdult tõle a pocija, így azt egyelõre nem kap.
Sóskát akkor adtam, amikor még volt a kertben. Fontos, hogy ennek az elsõ fõzõlevét le kell önteni, különben 2-3 napig tartó hasmanést is okozhat.
Mi marhahúst nem nagyon eszünk, így azt nem kap. Viszont a levesbe szoktam sertés karaj csontot fõzni (csontos karajt veszek, a karajt úgy vágom le róla, hogy maradjon a csonton egy kis hús) ilyenkor a leveszöldség és a sertés husi a menü. (Ilyenkor a leves fûszerezését a végére hagyom, miután kiszedtem a babakajába valót.)
Eszter 8 és fél hónapos korától karfiolt, karalábét, kelkáposztát is kap heti 1x valamelyiket.
Én minden nap más színû kaját fõzök neki, mi úgy szoktuk meg, hogy minden nap mást eszik (van olyan barátnõm, aki 2 napi adagot fõz, és másnap is azt eszi a gyerkõc..így valamivel kényelmesebb). Lefagyasztani szerintem nem érdemes, mert az is macera, na meg frissen finomabb. Bevallom, hogy a maradékot mindig megeszem én :-)
A fõzõlébe teszek pici sót, esetleg kaprot (pl. a cukkinihez, karalábéhoz).Én is botmixerezek. Megfõzök mindent együtt, teszek hozzá Rama-t, Delma-t, vagy étolajat...mikor mi van itthon, aztán mixelek.
Üveges bébikaját ritkán kap, persze a biztonság kedvéért van néhány üveg tartalékban.

Gyümölcs:
Alma, banán, narancs, pici kiwi mag nélkül. Gyümölcsös bébidesszeret gyakrabban veszek. Most betáraztám a 109 Ft-os (Cora, Auchan akció...Tescoban elfogyott) kecskeméti
õszibarack-almából. A Hippek elég változatosak és nagyon ízlenek neki.
Tejpép:
Kipróbáltuk szinte az összeset, de legjobban a Hipp ízlik neki a csokis kivételével.
Pár hete-napja már kap: vajaskenyér sonkával, sajttal, háztartási keksz, babapiskóta, pár kanál kefir, joghurt, túró

Bocs azoktól akiket nem érint a téma :-)

Üdv.
Liz

Kép

Kép
liz
 
 


Virág,
Ami még kimaradt: 5 hónapos korától megy még a saláta és a körte is.

Liz

Kép

Kép
liz
 
 


Sziasztok,

kaja téma: nagyon rendes anyukák vagytok, rendesen elszégyeltem magam, amikor jobban belegondoltam, miket is esznek a kölkeim.....ha egyben látnám az elmúlt pár évben elfogyasztott ketchup mennyiséget, belefulladnék, biztosan
Pedig én is próbálta tudományos alapokra helyezni a táplálást, de mindhárom alkalommal csõdöt mondtam, az elsõ nyolc hónapos koráis, mikor is 12kg volt, csak anyatejet volt hajlandó fogyasztani, azt viszont sokatKép, majd ráállt a pizzára, és a magozott szõlõre, némi 100% almalével, ketteske hathetes korától sikítva követelt bármit, amit más evett, de mivel ekcémás volt, 7 hónapos koráig csak anyatej, majd átállt a egyik napról a másikra a mindenevésre, a nokedlitõl, némi pörköltszafttal, azonnal transzba esett, és két tányérral csavart be vacsira, 8 hónaposan, majd desszert gyanánt eltakarított két apró danont is, és ezt minden áldott nap megismételte, becsületére legyen mondva, soha nem hányta ki. Aztán elkövetkezett a virsli-borsó-tészta-kockasajt-almalé-gyüm.jog. diéta, kb másfél éven keresztül, hihetetlen mennyiségü ketchup társaságában...
Hármas számu versenyzõnk éhségsztrájkot hirdetett az éhezõk javára, most 11 hónaposan nem bírja elérni a hõn áhított 8 kilót, ami kissé megrémiszt, a bátyjai után, akik ennyi idõsen másfélszer ekkorák voltak, viszont a virsli-borsó-tortellini-almalé nála is sláger, de amíg rájöttünk mit szeret a kicsike, három ország bébiételeit kipróbáltuk, és a pimasz kölke hibaszázalék nélkül kiválasztja az osztrák bébipapit, és csak azt nyomja....jelzem az ottani Hipp valami brutál finom, van íze, és kb. 5x annyi féle van mint itthon, nem is beszélve a 100% bio cuccokról, na mindegy...

szóval az etetés tényleg mûsor, hol nem eszik, hol meg 9 palacsintát beteker együltõ helyében /ezek a nagyobbacskák, a bébi 2-nél feladja/

Myssnia vajon szült már?
oanna
Névtelen
 


Szia Anna!
Még egyben vagyunk! Kép Pénteken megyek CTG-re megint, addig már csak kihúzom. Az elõzõ vizsgálat eredménye: csaknem elsímult méhszáj, szûk egy újjnyi. Ez volt egy hete. Már nagyon kiváncsi vagyok mennyit "fejlõdtem"...

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Anna,
Bevallom, azért a mi 10 hónaposunk is evett már After Eight-et, Boci csokit, na meg chipset is...
Persze minimális mennyiségben...na de amikor ott áll és nézi hogy mi mit nassolunk, közben nagyokat nyel...
Na de Virág gondolom az egészséges táplálkozásról kérdezett...ne mutassunk neki rossz példát !!! :-))))
Eszter normális súlyú, 9 hónaposan 9 kg és 75 cm volt.
A mi tapasztalatunk is az, hogy a Hippeknek van a legjobb íze, néha az itteni boltokba is bekerül 1-1 új ízû Ausztiában gyártott. Ettõl függetlenül Eszter a halon kívül mindent megeszik, nem válogatós...szerencsére ebben nem az apjára ütött :-)

Pár hete vettem egy jó könyvet.
Balogh Anita-Budaházi László: Egyél kicsim (Egészséges ételek -egészséges gyerekek 6 hónapostól 6 éves korig)
A könyvben rengeteg hasznos ötlet és recept található, gyönyörû színes képekkel. Az ételek könnyen elkészíthetõk, esztétikusan tálalhatók és rendkívül egészségesek. Szó esik arról, hogy mit miért kell adni.
Pl. nem is sejtettem, hogy a 9. hónapos kor után adható avokádó tartalmazza a gyümölcsök közül a legtöbb tápanyagot és fehérjét, valamint hasznos zsírsavakban rendkívül gazdag, és nagy a kalóriaértéke.
Ha már a könyveknél tartunk, akkor van egy másik is, amit szívesen ajánlok figyelmetekbe.
Az elsõ 1000 szó piciknek (Szókincsfejlesztõ könyv kicsiknek). A könyv az Officina Junior kiadónál jelent meg.
Nagy alakú könyv, amelyben oldalanként más-más téma képei jelennek meg rajzban, a hozzá tartozó magyarázó feliratokkal együtt. Pl: a téma: az utcán, közpen egy utcajelenet rajz (ahol cica, nyuszi, maci stb. szerepelnek, az oldalak mentén pedig a képen található tárgyak és cselekvések külön-külön lerajzolva (pl. teherautó, gyógyszertár, fal, zár, stb.), magyarázó szövegekkel együtt.
Eszter elõszeretettel lapozgatja velem együtt a könyvet, szerencsére a könyv kivitele is strapabíró...

myssnia,
Nagyon szorítok Neked! Hányadikára vagy kiírva ?

Liz

Kép

Kép
liz
 
 


Szia Liz!
Köszi a drukkot!
14-re vagyok kiírva.
A Hipp szerintem is finom, gyomorégéses idõszakomban az õ gyümölcsleveit ittam. Kép
Köszi a könyvajánlatot is, néhányat már én is vettem, mert nem bírtam megállni. Utánanézek jobban, bár tudom, hogy még korai, de a könyv amúgy sem romlandó. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok,

mar nagyon nagyon régen nem irtam semmit, most beleolvastam megint a Tarsalgoba. drukkolok minden szülés elött allo kismamanak!!!!

az etetéssel kapcsolatban szeretnék egy két dolgot irni, olyanokat amiket itt (Németorszagban) nagyon hangsulyoznak és én is követem ezeket a tanacsokat (eddig minden bevalt):

Maté most 7 és fél honapos, 6 honapos koran kizarolag anyatejen élt, aztan elkezdtük a sargarépaval, krumplival, majd egy két hét utan, sütötökkel, spenottal, kukoricaval, karfiollal.... En eddig szinte kizarolag bébiételen neveltem, mert itt lehet olyan un. biodolgokat kapni, amiben sem cukor, sem so, sem füszerek nincsenek. Olajat (repceolajat pl) kell tenni mindenféleképpen az ételhez, a gyereknek 8-10 gramm olajra van szüksége étkezésenként, ami kb egy EVÖKANAL, ha abszolut nincs zsirtartalma az ételnek. Hust is kell adni 7-8 honapos koratol (a vas miatt), hetente kb 3x30 grammot, bar a mennyiségröl nagyon megoszlanak a vélemények. Mellesleg a HIPP Bébimenüit nem veszem, mert van bennük so, néha tej, cukor, stb.
az allergiaveszélyeztetett gyerekeknek semmiféleképpen nem ajanljak a tehéntejet és semmilyen tejterméket 1 éves korig. Valamint az összes gyereknek kerülendö egy éves korig a hal, tojas, diofélék és a méz, mert ezek a dolgok valthatnak ki igazan allergiat. a gyereknek nincs szüksége sora és cukorra sem, sora föleg akkor nem, ha még szoptatja az anyja.
miutan az elsö étkezést jol elfogadta a gyerek, kb egy honap mulva, el lehet kezdeni a masodik szopas helyettesitésével, ami a késö délutani. itt tejbegrizt, vagy valami hasonlot javasolnak. Vigyazat, az összes kaphato kész bébigriz tartalmaz szinte cukrot. Igy mi gabonapelyhet adunk neki tapszerrel, de aki adni akar mar neki tehentejet csinalhatja azzal is.
a délutani szopas helyettesitését gyümölcsôs gabonapehellyel ajanljak, mert a gyümölcs magaban nem szolgaltat elegendö energiat.

igy kb 9 honapos korara felall egy minta:
reggeli szopas
ebéd: fözelék hussal vagy anélkül, desszernek par kanal körte vagy alma vagy mas idénygyümölcs.
uzsonna gyömölcsös gabonapehely
vacsora tejbegriz...
( és én még fürdés utan megegyszer szoptatni fogom, addig amig akar)

10 honapos koratol lassan probalkozhatunk egy két csaladi menüvel és egy éves korara lenne idealis, ha a gyerek teljesen atterne a csaladi menüre.

mindenféléképpen ajanlatos adni a gyereknek minél hamarabb ragcsalni valot is, attol függetlenül hogy van-e foga vagy nincs, mert allitolag ragni ugyanolyan nehéz megtanulni, mint jarni. Maténak minden nap adok egy darab almat, vagy kenyércsücsköt. Elöször fulladozott töle, de mar kezd rajönni, mire jok a fogai. Mar 6 honapos korara 6 foga volt!

az elkövetkezendö par héten lassan le fogunk szokni a bébiételröl, mert pl ma adtam Maténak egy fél hajaban fött krumplit, ami ugye sokkal finomabb, mint a bébiétel. De szerintem az elején, amikor még csak egy két kanallal eszik, nem érdemes a fözéssel meg paszirozassal bajlodni.

az itatassal kapcsolatban: Maté soha nem fogadta el a cumisüveget (mondjuk nem is nagyon eröltettem), 6 és fél honapos koratol iszik a csörös poharbol, de olyanbol, aminek puha a csöre. Kizarolag vizzel itatom, meg persze amikor szopik iszik tejet. Naponta kb 3 deci vizet megiszik étkezés közben vagy utan. Gyömölcslevet még nem adtam neki, mert ugyis eszik gyömölcsöt.

jo hosszura sikeredett, amit irtam, bocs, akit nem érdekel
legyetek jok, Orsi
Névtelen
 


Szia Orsi!
Bár még nem tartok ott, de nagyon tetszett amit írtál, köszi, hogy megosztottad! Hasznos volt! Kép

Üdv:myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Nem azért, de van olyan, hogy hozzátáplálás topik, és még sok hasonló.
Amúgy újságot is érdemes olvasni (Kismama), amelyek tele vannak táblázatokkal, mit, mikor kell bevezetni.
El vagyok képedve, hogy Virág ilyesmiket kérdez. Ez az egyetlen topik, ahonnan információt merítesz???
Névtelen
 


Nem tudom ki irta ezt a baratsagtalan, szaraz hozzaszolast, de bocsass meg, ne Te hatarozd mar meg ki mit kérdezhet!!!!!!!
ha nem érdekel, minek olvastad el???!!!

Orsi
Névtelen
 


nevenincs,

Már a lányom születése elõtt is érdeklõdéssel olvasgattam különbözõ helyek, babás témákkal foglalkozó topikjait.
Aztán telt, múlt az idõ, és egyre világosabbá vált számomra, hogy bizonyos emberkéknek nem az a lényeg, hogy megossza tapasztalatait a másikkal, hanem az, hogy hencegjen és "tapasztalt" anyaként ledorgálja a másikat, aki még kezdõ a témában.

Nem értem, sokan hogy veszik maguknak a bátorságot ahhoz, hogy elítéljenek számukra ismeretlen embereket, azért, mert valamit nem úgy csinálnak, ahogy õk. A hozzászólásod alapján ezek közé tartozol te is.

Ez a topik eddig mentes volt minden ilyen szélsõséges vélemény-nyilvánítástól. Egyedül itt találtam meg azt, ami sok topikból hiányzik: a normális hangnemet. Itt nagyon sok hasznos információt szereztem, - nem csak a kórházzal kapcsolatban - és talán én is segítettem másoknak.

Az pedig, hogy a kórházon kívül más téma is szóba kerül, csak mélyíti az egymással való kapcsolatunkat...talán ezért is vagyunk páran, akik a babák születése után is itt maradtunk...maradunk és ha a most, és jövendõbeli pocakosok is így gondolják, ezt teszik...
... rajtad kívül, akirõl nem is tudjuk ki vagy...(és talán nem is akarjuk tudni...)

Liz

Kép

Kép
liz
 
 


Sziasztok!

Már kétnaponta járok ctg-re, ezek szerint még egyben. Remélem a héten lesz már fejlemény. Drukkoljatok! Kép

Kedves Névtelen!
Nagy bátorság kellett ahhoz, hogy név nélkül jólmegmondamagadét?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


myssnia,
Drukkolunk !!! Kép
Te is úgy jársz majd, mint én ? Azt hittem csak UH-ra és CTG-re megyek...de a CTG-re már a szülõszobán került sor Kép

Orsi,
Jó, hogy Te is leírtad, Nálatok mik az elvek.

Véleményem az "elvekrõl" (Orsi, nehogy félre értsd, ez nem Neked szól, kizárólag az "elveknek") :
Ezzel csak az a baj, hogy gondolom ott is, ugyanúgy, mint itthon, a csapból is ez folyik. Az anyatejtõl jobb tényleg nincs, ezt nem vitatom, de sokan vagyunk olyanok, akik mindent megtettünk annak érdekében hogy a mi babánk is kizárólag anyatejet kapjon az elsõ hónapokban, mégsem sikerült. Ez a "6 hónapig kizárólag csak anyatej"-es kampánynak -véleményem szerint- néha sokkal károsabb hatása van, mint elõnye. Ugyanis az a nõ, aki babát szeretne próbál mindent megtenni annak érdekében, hogy a babának a lehetõ legtöbbet és legjobbat adja. Ha ez bármi okból nem sikerül -mint pl. nálam ez a szoptatás dolog- kudarcként éli meg, ami a szülés utáni hormonok által megbolondított lelkiállapotnak nem tesz igazán jót. Aztán jönnek a gátlások, amikor a kismamától ha megkérdezik, szoptat-e még, rávágja hogy igen (miközben a baba is/csak tápszert kap)...mert a mindenhonnan sugárzott "elvek" miatt szinte már bûnnek számít tápszert adni a babának. Aztán így van ez a folyadékkal, a cukorral, a sóval... "Áááá, nem kell annak a gyereknek folyadékot adni..." Az én lányomnak 3 hónapos korától deci számra folyt a nyála, izzadt mint a kacsa a júliusi 40 fokban - na most ilyenkor se adjak neki semmi folyadékot ? Mert elvileg elég a tej/tápszer...
Só, cukor: Az anyatejben szerencsére ezeken kívül még nagyon sok hasznos dolog van, és amíg a baba nem kap mást, biztosan meg is kap mindet amire szüksége van. DE ha az anyatejen kívül/helyett mást is kap -felidézve a biológia órán tanultakat eszembe jut-, hogy a cukor az, ami a vércukor szintet beállítja, valamint a só is közrejátszik az ember só-víz háztartásában... Akkor most nem értem...ha élettanilag szükségünk van rá, akkor miért nem kell ?
Hát ennyi.

Egy kis utózönge: Amikor Eszter 7 hetes volt, kiderült, nincs elég tejem...belesetem én is a gödörbe, hogy mi az hogy pont én, aki annyira akarta, stb.stb...aztán 2 nap után, amikor láttam hogy ez a gyerkõc végre annyit tud enni amennyire szüksége van, megnyugodtam...rájöttem, hogy ez a tápszer nem is hülyeség. Aztán teltek múltak a hetek, én egyre nyugodtabb voltam, a tejecske meg egyre több lett. 15 hetesen pedig a tápszert gyümölccsel kiváltottuk...most 10 hónapos, és naponta legalább még 3x még mindig szopik.
Most van egy boldog, okos, szép, egészséges babám...kell ennél több ?

Liz

Kép

Kép
liz
 
 


Sziasztok!

Információt szeretnék kérni Dr. Linner Ferencrõl. Most tervezzük a babát és õt ajánlották ismerõseink. Ismeritek? Van aki nála szült?
Elõre is köszi a segítséget.

Fanni
Névtelen
 


Sziasztok!

Még egyben, pedig pénteken töltöm a 40 hetet. Kép A mai ctg-m nem lett olyan jó, mint a többi, így holnap megint mennem kell. Pedig nagyon aktív a baba. Holnap többet tudok.

Lucus!
Mizújs veletek?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok Kép

Liz

Mindig az a fontos, hogy a gyerek jól érezze magát Kép a többi nem számit.

Myssnia

Köszönjük jól vagyunk Kép Várjuk rólad a hireket KépDe azt elárulom, hogy én mind2 babámat 10 nappal hordtam tul.

Van már 2 kis fogacskánk Kép

Fanni

Dr Lintner Ferenc?
A Tanár Úr
Ö a Szülészet Nögyógyászat Osztály vezetöje.
Kérdezz! Mi meg megprobálunk rá válaszolni.

Lucus
L.
 


Sziasztok!

Lucus Kép
Örülök, hogy kaptam hír felõletek. Mi ma is voltunk CTG-n, és a doki holnapra is "vár szeretettel". Neked is ilyen alapos volt a végefelé? Ilyen gyakran kellett menni?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Én 17. hetes vagyok, és szintén Lintner Tanár Úrhoz járok. Akinek van személyes tapasztalata, légyszi írjon pár szót róla!

Köszi,

bogyó
bogyó
 
 


Myssnia,

nagyon drukkolok Nektek. Most biztosan ugy tünik Neked, ez a terhesség legnehezebb része, mert mar olyan közel van a cél.
En 8 nappal hordtam tul Matét és a végén én is naponta jartam CTG-re.
Mar annyira elegem volt az egészböl, hogy az összes "népi" szokast kibrobaltam, de hiaba. Ha érdekel, akkor allitolag a leghatasosabb a szex (ha még van kedved hozza), megprobalhatod a lépcsözést, vagy a sokkal kellemesebb pezsgözést. az orvos valami homeopatikus hashajtot ajanlott, de ahhoz nem volt batorsagom.
En amikor szültem, 36 fok volt, és elhataroztam, addig sétalok, mig "össze nem esek", hazacipeltem egy oriasi gôrögdinnyét, stb. Szoval teljesen ki voltam merülve, a férjem aznap este focizni volt, igy hulla faradtam indultunk neki a szülésnek. Ha egy tanacsot adhatok, azért ennyire ne faraszd ki magad, mert aludni nem hiszem, hogy tudsz a fajasok alatt. Bar ha szerncséd van, nagyon gyorsan is mehet a szülés.

Kitartas!! holnap Valentin nap, lehet hogy egy szerelemgyerek lesz?
Orsi
Névtelen
 


Szia

Mi a végén 2 naponta mentünk ctg-re. MIkor tul hordtam 1 héttel akkor meg tárt karokkal várt az osztály egy kis üdülésre. Kép Kedden reggel 8-kor kellett befeküdnöm és Barnus péntek este született meg. Addig ott szambáztam Kép
Ott minden nap volt ctg. Volt , hogy napi 2 is.

De ne aggodj még pár nap és vissza sirod, hogy most milyen jó dolgod van Kép

Na most jóóól megnyugtattalak, gondolom Kép

Lucus
L.
 


Elfelejtettem

Kicsi fiam ma 5 hónapos Kép Már kezd csibészkedni. 7600 g és 72 cm. Kép

Milyen hamar megnött

Lucus

Vöcsök Ti merre vagytok?
Álmos baba, hogy van?
L.
 


Szia Lucus!

Mindig eszünkbe jut Barnus, amikor Álmos "születésnapját" ünnepeljük. Õ is tegnap volt öt hónapos, de ezt neked mondanom sem kell. A hosszúságát nem tudom (jövõ héten majd a körzeti orvos megméri), 8 kg a súlya, foga még nincs. Most éppen alszik. Nagyon szeret hason fekve nézelõdni, sikerült egyedül is megfordulnia a hasára már, de ezt még nem nagyon csinálja, ellenben fürdés közben állandóan szopja a lábujjait :-)) Most kezdjük anyatejen, tápszeren és Sinlacon kívül almával is etetni, ami nagyon tetszik neki.

Gratulálunk Barnusnak (és Barnushoz). Emellett szorítunk a szülni készülõ kismamáknak.

Van egy kérdésem a többgyermekes anyukákhoz: anyagilag mikor legszerencsésebb a második baba érkezése? Én eddig GYAS-t kaptam, mostantól GYED-et fogok, ami ugye kb. 70%-a a fizunak. Mármost ha a következõ baba az elsõ baba 2 éves kora elõtt születik meg, akkor a GYED-bõl még egyszer levonnak 30%-ot? Vagy a két év eltelte után menjek vissza min 180 napot dolgozni, és akkor szüljek megint? Vagy mint az elsõ esetében, min. egy naptári évet végigdolgozzak, és a következõben szüljek (mert a szülést megelõzõ teljes naptári év alapján számítják ki ismét a GYED-et)?

Ez ugyan még nem aktuális, de szeretnék idõben utánanézni. Meg annak is utána akarok nézni, hogy az ún. szocpolt melyik hivatalnál is kell igényelni. Egyszóval, ha valaki tud egy kis eligazítást nyújtani, annak nagyon fogok örülni.

Vöcsök
Névtelen
 


Lucus, Vöcsök
Húúúú, szép husi babátok van. Kép
Nemrég nézegettem, Lucus azt a linket amit elküldtél, és láttam, hogy vannak újabb képek is. Olyan kis szépségesek a gyerekeid. Az egyiken gyönyörû szempár van.

Orsi
A pezsgõ jól hangzik, a többihez azt hiszem nincs semmi erõ, és kedvem sem. Kép

Holnaptól én is bentlakó leszek a Jánosban, és én is nyolcra megyek. ÚGyhogy valószínû, legközelebb akkor írok személyesen, ha itthon leszünk. De azt megígérem, hogy a hírt megkapjátok még elõtte.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Akkor nagyon szoritunk neked, hogy gyors és könnyü szülésed legyen. A hirt meg nagyon várjuk Kép

Lucus.
L.
 


Sziasztok!

Lucus!

Bármi érdekel Lintner Ferenccel kapcsolatban. Szimpi? Jó doki? Készséges? Császárban is jó-e? Milyen a magánrendelése? Megadja e a mobilszámát? Ha tudjátok hogy mennyi a magánrendelésén a tarifa, stb..
szülési tapsztalatok vele.

Elõre is köszi.

Fanni
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: