Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Húha, csatlakozom Rékához, pedig én csak péntektől nem voltam, mégis alig győzlek visszaolvasni benneteket. Persze, ez nem gond, mert csak gyűlnek a tapasztalatok. Kép

Én valahogy még olyan messzinek érzem a szülést, most még február olyan távol van. De így legalább sokat tanulok tőletek, hogy egyáltalán majd milyen kérdéseim lehetnek. Kép Bár ha belegondolok úgy rohan az idő. Még csak nemrég tudta meg, hogy babát várok, aztán ma reggel meg már az AFP-n is voltam.

Ami ezeket az összegeket illeti, hát csak ámulok és bámulok. Egy kész vagyon, mire mindent kifizetsz, az orvost, a szülésznőt, a szobát stb. És akkor még csak épp hogy meg van a gyerek, neki még nem is vettél semmit. Kép

Zsófi! Tényleg nagyon jó lehetett a szülés, olyan jó volt olvasni, hogy még a doki is elérzékenyült. (Egyébként én nagyon szeretem a Vészhelyzetet, és a Carter doki a kedvencem)

Pindur! Ez a Praxisos ultrahang hol van helyileg? És mi ez az 1000 Ft kedvezmény?

Cory! A többiekhez hasonlóan, én is dokit választottam és nem a kórházat. Már évek óta hozzá járok, mindig nagyon kedves volt, benne megbízom, így számomra mindegy volt, hogy melyik kórházban van. Remélem, hogy minden rendben lesz, és hamarosan hazaviheted a babádat.

Réka! Nagyon szomorú, hogy ilyen történt a babáddal. De ahogy látom a képen szerencsére minden rendben van. Tündéri a kis életmentőd! Kép

Üdv mindenkinek,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Tényleg szépen összegyűltönk itt! Kép

Nem tudjátok, hogy biztos császárnál is kell-e, érdemes-e szülésznőt választani? Abszolút tanácstalan vagyok!! Olyan jókat írtok a szülésznőkről, de nekem eddig eszembe se jutott, és Kósa sem mondott erről semmit.

Renáta,
Nálad hogy lesz ez a szülésznő dolog?
Ez tényleg fantasztikus, hogy így sikerültek a babák! Bár az biztos nem volt egyzserű, amit előttük átéltetek... Kép Nekünk szerencsére első lombikra öszejött, és inszem is csak egy volt, ráadásul hamar kiderült, hogy csak így lehet, alig kellett vizsgálatokra járnunk.

Réka,
nagyon szép a kisbabád! Jó nagyra nőtt már! Kép
Elég szörnyű, amit írtál, de ahogy látom, most már csak egy rossz emlék! Kép

Pindur
pindur
 
 


Szia Tünde!

A Praxis ultrahangrendelő a XI. kerületben van, a Bartók Béla úton, a Kosztolányi Dezső térhez közel. (Pontos házszámot nem tudok, de itt a Babaneten vagy a telefonszámukon megkérdezheted.)
Ha itt a Babeneten regisztráltatod magad (a nyitólapon, középtájt megtalálod a felhívást), akkor a Praxisban 1000 Ft kedvezményben részesülsz. (Küldenek emailben egy regisztrációs számot, és azt kell nekik bediktálni.)

Pindur
pindur
 
 

 
 

Réka!

Köszi, válasz ment.


renáta
Renáta
 


Pindur!


A szülésznő kérdésben még én is tanácstalan vagyok. Anno azt hiszem, a szülőszobán velem is a Marika volt ( ha ő az, aki mindig hangosan beszél, és kb. 45-50 éves), de akkor még sima szülésnek indult. Azt hiszem, Hicudzsi tudna nekünk segíteni, de mostanában nem járt itt.

Renáta
Renáta
 


Renáta, köszi! Kép
Hicudzsi tudom, hogy választott szülésznőt, de nem tudom, ez tényleg kell-e, fontos-e császárnál is, vagy csak "választható" megoldás. A fő problémám itt a pénz Kép, mert borzasztó pénzszűkében vagyunk, és plusz 20-30 ezer a szülésznőnek már nem tudom, menne-e. Így is szinte minden költséget a szüleim állnak. Kép De ha mindenki azt ajánlja, válasszak szülésznőt, mert fontos, akkor hajlok rá, hogy legyen.

Pindur
pindur
 
 


Pindur!
Köszi szépen az infót, már sikerült is magam regisztrálni. Bár majd csak a "vége felé", de majd el szeretnék menni én is.

Sajnos szülésznő ügyben nem tudok segíteni. Amikor először hallottam a szülésznő választásról, én is csak néztem, hogy jéé azt is kellene választani? Azt sajna meg tényleg nem tudom, hogy császárnál mi lehet a helyzet.

Tünde
rtünde
 
 


Pindur!
Eddig kivétel nélkül minden szülésznőről csak jót hallottam itt, ezért szerintem ha nem választasz az sem tragédia.

Én is találkoztam CTG-n sok másikkal is és tényleg mind tündér volt.

Azt nem tudom császárnál hogy van, mert a sima szülésnél a szülésznő teszi rendbe a babát ( szívja ki az orrából a sokmindent, köldökzsinór ...). Ez az a szempont ami talán egy császárnál is szülésznő választást indololna nálam. Bár én a csecsemősnek aki elvitte szülés után a babómat is adtam pénzt még ott a szülőszobán, aztán fél napot nem tudott a babámra vigyázni. Tehát szerintem, ha választ is az ember szülésznőt, orvost..., akkor is kifoghat olyat akinek éppen rossz napja van, vagy épp nyaral.

Na most semmi okos nem sült ki a végére, de elküldöm, ha már leírtam.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!
Csak röviden tudok beugrani, mert a férjemnek nagyon kell a gépKép Sok munkája, de ez persze csak jóKép)

A szülésznőm Tündi nekem azt mondta, hogy a csecsemős kezeli majd a babát a gyerekorvossal a császárnál. De ő ott lesz majd a fejemnél a szüléskor. Ő is császárral szült, így utána is segíteni fog tudomKép Őbenne biztos vagyok, hogy a kórházi tartózkodás alatt segíteni fog nekem amíg bent van. A szopattásnál is segít!!! És ez nagyon fontos!!! Állítólag sok csescemős a kórházban, csak odavágja a gyereket egy egész napra és csinálj vele amit akarsz. Tisztelet a kivételnek!!

A kis "életmentő" gyönyörűséges!!!Kép)
Millió puszt mindenkinek!
Ha lesz időm újra jövök!!!!
Emőke+Édua (31+6)

hicudzsi
 
 


Bocs a sok betűhibáért, de már megint ki vagyok dobva a gép előlKépKépKépSietnem kell!!Kép

hicudzsi
 
 


Réka! Ez iszonyú! Sajnálom, hogy ilyenen kellett keresztülmennetek. Még szerencse, hogy nem lett nagyobb baj. Most abban reménykedem, hogy ha végig mellettem lesz a baba, akkor minden pillanatban rajta tudom tartani a szemem. AZt már csak észreveszem, ha elkékül vagy ilyesmi, nem? Persze ennek is megvan a veszélye, mert számtalan egyéb probléma merülhet fel, ami nekem, mint újdonsült anyukának fel sem tűnne. Szóva nem lehet azt biztosan tudni, hogy hol van jobb helye a babócának.
És hogyhogy többször találkoztál Marikával szülés előtt? Ez így volt megbeszélve vagy CTG kapcsán?
És megkérdezted tőle, hogy ő mekkora tarifát gondol, vagy ezt a saját megítélésedre bíztad?
Teljesen pánikban vagyok, hogy hogyan hozakodjam elő ezzel a témával és hogy mi van, ha nem találom szimpatikusnak.

Pindur, szerintem kérdezd meg Kósa dokit, hogy császárnál hogy működik a dolog. Ha jól tudom, császárnál is bent van a szülésznő és mintha ő kapná meg az újszülöttet, de lehet, hogy kórháza válogatja. De ezt szerintem simán meg lehet kérdezni a dokitól.
Ha nem így van, akkor lehet, hogy jobb, ha a gyerekorvossal és a csecsemősnővérrel kezdesz el "kapcsolatot ápolni".
Mackoo
Névtelen
 


Mackoo!
Szerintem az a jó, ha végig melletted van a babód! Ezt most már tapasztalatból mondom. Egy anya egyből megérzi, hogy baj van, és te a nap 24 órájában csak rá figyelsz, míg a csecsemősökre amikor én szültem fejenként jutott 20 baba. Szóval a következő gyerkőc tuti 24 órába velem lesz. Itt a legrosszabb a bizonytalanság volt. Elvitték este 9-kor a koraszülöttre és maásnap reggel 9-kor mehettem csak érdeklődni. Persze már 1/2 8-kor ott ültem a koraszülött osztály előtt. És persze egész este egy merő ideg voltam. És a legrosszabb az volt, hogy a szobatársaimnak hozták a babóikat. Én ilyenkor általában leléptem. A nap 24 órájából 4-et töltöttem este a szobámban, 10-et az udvaron, 10-et meg a koraszülött osztály környékén ólálkodva. Volt is belőle gond, mert soha nem talált senki, nem voltam ott egyetlen egy nagyviziten sem.

Marikával a CTG miatt találkoztam, általában utána tartot egy kis előadást, de előre szólt és úgy mentünk, hogy időpontot egyeztettünk. Ragaszkodott hozzá, hogy a férjem is ott legyen a szülés előadáson, elmondta neki, mikor hogy tud segíteni.
Én nem kérdeztem rá a pénzre, itt a neten sokan mondták a 20 ezret, hogy ennyi a bevett szokás. Aztán mivel nekem igazából ő vezette le a szülést ő kapott 30-at.
Szerintem szimpatikusnak fogod találni, mert tényleg nagyon kedves. Első látásra nekem rémisztő volt, de aztán amint megszólalt elszállt a félelmem. És azokkal akik őt választják kimondottan aranyos.
Nekem annyi negatívum volt, hogy amikor beértem a kórházba, akkor ő még nem volt bent és az ügyeletes szülésznő nem akart velem foglalkozni, mondván nekem választott szülésznőm van, foglalkozzon Ő velem. Aztán a doktornő szólt rá, hogy ne csinálja már, mert én bizony mindjárt szülök. De mire kiértema zuhany alól, már ott volt szuerencsére Marika is és átvette az irányítást.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat a szülésznőválasztással kapcsolatban!
Csak két hét múlva kell visszamennem Kósához, addig ezügyben nem akarom fölhívni, ezért kérdeztelek Titeket.
Én annyira tudatlan vagyok sok mindenben, most kezdek rájönni. Kép Pl. hogy veszitek föl a kapcsolatot pl. a csecsemősökkel, ahogy Mackoo is írta? Leszólítok egyet a folyosón, vagy hogy? Kép A szülésznő elérhetőségét gondolom a doki adja meg.
Egyre több kérdés jut eszembe, ahogy közeleg az idő! Kép Már kezdek nagyon izgatott lenni! Kép (33+4)

Pindur
pindur
 
 


Réka!
Köszi a rengeteg információt. Ahogy olvastalak, egyre több kérdés jutott eszembe, föl is írom, hogy majd meg tudjam kérdezni.
Pindur!
Azt hirtelen én sem tudnám megmondani, hogy hogyan venném fel a kapcsolatot a csecsemősökkel (könnyű azt mondani, mi?Kép). Bár most hirtelen lett egy ötletem:
A Schöpf-Mereiben ezen a héten kezdődtek a szüléselőkészítő előadások. Valahol a sor közepén van egy a csecsemőgondozásról is. (Én az előző turnusban már meghallgattam ezeket.) Egy doktornő tartotta és ő rengeteg gyakorlati tudnivalót elmesélt, nagyon dícsérte a csecsemősnővéreket és kért mindenkit, hogy szépen beszéljen velük, mert nagyon agyonhajszoltak, de azért tényleg megpróbálnak mindenkinek segíteni, stb. Szóval a lényegre térve: lehet, hogy ezt a doktornőt kéne megkeresned. Megnéztem a mamakalauzban (elvileg neked is csatoltak egyet a kismama könyvedbe), dr. Völgyessy Ibolyának hívják. Az ő előadása okt. 8-án lesz, ami elég messze van. Szerintem keresd meg őt, biztosan szívesen segít. Nekem úgy tűnt, hogy segítőkész azokkal a kismamákkal szemben, akiken tényleg látja, hogy nagyon akarják azt a babát és tényleg fontos számukra.
mackoo
 
 


Sziasztok!

Mik ezek a szüléselőkészítő előadások? Milyen témák vannak? És milyen időpontokban? És kik tartják?

Bocsi a sok kérdésért, de én még nem hallottam róla.

Köszi,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Mackoo,
köszi az ötletet! Kép Gondolod, hogy október 8-a nem késő, hogy tájékozódjak? (Okt. 24-re vagyok kiírva.) Két hetet még ki kell bírnom, mikor újra megyek a dokimhoz, és akkor kérdésekkel fogom bombázni! Kép

Tünde,
valamikor a 20. hét környékén (ha jól emlékszem) kapsz egy kis papírt, egy tájékoztatót a kiskönyvedbe, amiben benne vannak a témák, az előadók és az időpontok.
Én nem voltam ilyenen, bár kétségkívül nagyon hasznos lehet, de valahogy úgy gondoltam, mivel biztos császár lesz, nem igazán tudnám hasznosítani, mert a többsége - úgy rémlik - a természetes szüléssel foglalkozik. Most nincs nálam a kismamakönyvem, hogy bemásoljak Neked pár témát, de a többiek majd biztos segítenek. Kép

Pindur
pindur
 
 


Tünde,

Én anno voltam egy olyan előadáson ahol a szülés folyamatát mondta el nagyon sok humorral tarkítva az egyik orvos. Nekem jó volt, mert nagyon megnyugtatott, nem féltem annyira a szüléstől, mert én valójában az ismeretlentől tartottam.
Azt hiszem van csecsemőellátás, meg fogászat... talán.

Réka
muki
 
 


Na figyeljetek, bemásolom:
szept. 11. Mitől alternatív az alternatív? dr. SZőnyi György
szept. 17. A szülés folyamata dr. Szakács Zoltán
szept. 24. Szülészeti fájdalomcsillapítás dr. Bányász Tamara
okt. 1. A fogorvos válaszol dr. Piskóty Ildikó
okt. 8. Az újszülöttekről dr. Völgyessy Ibolya
okt. 16. Terhestorna, mozgásformák dr. Vajna Zoltánné
A következő turnus nov. 6-án kezdődik.

Szerintem hasznosak, mert megszűnik az ember ismeretlentől való félelme, számtalan gyakorlati dolog előjön (mert ugye kérdezni is lehet), na meg ismerkedik az ember egy kicsit az orvosokkal.

Pindur, ezért írtam, hogy próbáld megkeresni Völgyessy dr.-nőt most, mert az okt. 8. már elég későn van. Nem árt a személyes ismeretség. Aztán ha okt. 8-án még mindig egyben vagytok, elmehetsz az előadásra is.
Én pl. az előző előadás sorozaton vettem részt, biztos, ami biztos.
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek az infókat! Úgy látom tényleg hasznos, és érdemes elmenni, biztos sokat tanulhatok ott is. Bár akkor ezek szerint én még ráérek a követköző turnusig.

Köszi,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Újabb napot éltem túl. És vannak újabb negatív tapasztalataim. Kép
Ha nincs fogadott dokid, vagy ő valamiért nincs ott, akkor nem számítasz. Ez azért különösen gáz, mert ebbe a kórházba sokan érkeznek úgy, hogy mentő hozza őket valahonnan, mert gáz van. Nekem mákom volt, mert a doki, akinél szültem, abszolút saját betegének tekintett, de pl két szobatársam sem kapta meg a császár után a háromszori oxitocin injekciót, és az egyiknek felkerült a kórlapjára, mintha megkapta volna, a másik ma kapta meg, miután kiderült, hgoy valszeg valamit benne felejtettek a műtét során Kép 8 napja szült, még senkinek nem jutott eszébe megnézni a sebét Kép
Egy másik kórteremben egy volt évfolyamtársam fekszik, mert össze kellett varrni a méhszáját. Ez még nem gond, viszont a dokija külföldön van, és senki nem törődött azzal, hogy belázasodott. Végül sikerült elérni telefonon a dokiját, aki végül külföldről beszólt a kórházba, és végre kapott antibiotikumot.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Schopf-Merei Agost ANYAVEDELMI KOZPONT?
Ezt ugy kell erteni, hogy minden anya vedje meg magat es a gyereket is, ha tudja?
Cory, a hatam borsodzik attol, amit irsz!!!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Tünde, Mackoo, Pindur!


Na gyorsan lépjünk rá erre a szülésznő választásra!
Renáta
 


Sziasztok!

Cory, ez tényleg borzalmas. Azért csak vannak ott is vizitek, ez elég furcsa, ha nem veszik észre, hogy valaki belázasodott, még ha nem is az ő betege. Sajnálom, hogy csupa ilyen rossz tapasztalatod volt.

Renáta! Azt hiszem én még ráérek szülésznőt választani, olyan messze van még február. (Vagy mégsem?) De addig majd legalább végig tudom kísérni, hogy nektek milyen tapasztalataitok lesznek, és így én már könnyebben tudok majd választani. Kép

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Cory, elég borzasztó, amiket írsz.
De szerintem ilyesmi sok kórházban megesik, sajnos. Nincs olyan kórház, amiről ne lehetne mesélni hasonló történeteket. Ezzel természetesen nem a Schöpf-Méreit akarom védeni!! Amikor műtöttek, én meg voltam elégedve (10 napog voltam a kórház "vendége"). Persze kisebb problémáim adódtak, pl. az altatásnál a vénámat úgy tönkretették, hogy egy hónapig gyulladt volt az egész alkaromban, hetekig borogattam, kenegettem, mire elmúlt. Néha a nővérek sem voltak lelkesek, mikor kötözésre mentem reggelente, pedig nem szórakozásból tettem. Amikor a lombik miatt minden nap injekcióra jártam be a nőgyógyászati osztályra, akkor is volt, aki negyed órás folyosón való várakoztatás után adta be fapofával, más viszont azonnal pattant, mosolygott, beszélgetett velem. Amikor a petevezeték-átjárhatóságiz csinálták, akkor fantasztikusan kedves volt mindenki. Szóval sok múlik a szerencsén.
Az biztos, hogy a választott orvos sokat segíthet, neki mindig lehet szólni, ha probléma van.
Renáta, Mackoo, nem tudom, mi lesz még ezzel a szülésznőválasztással, nem mintha nem érne meg 20-30 ezer forintot, hogy figyelnek rám és a babámra, de hát azért 100-120 ezret otthagyni 6-7 nap ott tartózkodás miatt... Iszonyú!!! Még meggondolom. A 36. héten megyek a dokimhoz, akkor sok mindent megkérdezek majd tőle.
Mackoo, döntöttél már? Rákérdezel az összegre?
Cory, mikor viheted haza a babádat? Lehet már tudni? Egyébként megnéztem a képeket róla, és gyönyörűszép kisbaba! Kép

Pindur
pindur
 
 


Jó reggelt!
Találkoztam Marikával!!!!
Szimpatikus volt és olyan megnyugtató érzés fogott el, hogy még 7 hét van hátra a szülésemig, de máris a "kezébe vette" a dolgokat. Szerintem nagyon jó érzés, hogy az ember nem az ismeretlenbe ugrik fejest.
Az egy kicsit ijesztő volt, amikor a kórtermek előtt várakoztunk: eléggé elbátortalanítóan festenek azok a kórtermek. (Nekem egy légópince jut eszembe róluk) Viszont a szülőszoba rész már világos, modern. Azt hiszem, jó, ha az ember valahogy elő tudja teremteni a pénzt a fizetős szobákra, legalábbis számomra nagyon hangsúlyosak a körülmények. Olyan rossz volt látni, ahogy a frissen szült kismamák fájdalmasan vonszolták magukat a folyosón lévő WC-re (egy-egy tekercs WC papírral a kezükben), illetve a zuhanyzóba, miközben pl. mi is ott álldogáltunk, meg még az éppen folyó szülésre várakozók, stb.
Mackoo
Névtelen
 


Pindur!
Nem, egyelőre nem kérdeztem rá. Lehet, hogy nem is fogok, elgondolkodtam azon, amiket írtatok: végülis tényleg nem szentírás, hogy előre meg kell kérdezni.
Szóval még töprengek a dolgon.
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!
Látom a szülésznő választás a téma!
A ma megjelent Meglepetésben pont a Shöpf-Mérei Kórház szülésznő választási lehetőségeiről van szó!

Akit érdekel vegye meg a lapot. A cikket még nem olvastam, csak az utcán lapoztam bele, és akkor tűnt fel a cikk.

Tovvábi jó pocakodást kívámok nektek! Zsuzsa

beababa
 
 


Mackoo!

Szerintem ne kérdezd meg. Az orvos így is tudni fogja, ( áll. "rendes " az orvosod), hogy annyit adsz, amennyit tudsz.
És valsz. azt is tudja, hogy aki megkérdezi, az megengedheti magának, hogy a válasz alapján fizessen. ( Én mint írtam, soha sem adtam - szerintem - keveset, mégsem kérdezem meg.Annyit adok, amennyit megengedhetek magamnak, szerintem mindenki adná legszívesebben a sokszorosát is. Hiszen az életünkben talán ez a legfontosabb esemény, és én a magam részéről tényleg nagyon hálás vagyok az orvosomnak, ha minden rendben megy. De nem gondolom, hogy licitálgatni kéne, ki ad többet. Azért " hála"pénz, és nem szülési díj. Na, ezt túlragoztam.
Egyébként én még mindig nem tudom ( 1 héttel fogok később szülni, mint te), hogy az-e a Marika, aki kb. 45-50 év körüli, mindig hangos és ha jól láttam, most vöröses haja van?

Pusz mindenkinek!

Renáta
Renáta
 


Az "én" Marikám fiatalabb (max. 40), sötétbarna haja van lófarokba fogva.
És nem hangosKép
Mackoo
Névtelen
 


Zsuzsi74, Cory!

Részemről tényleg köszönöm, hogy a neg. tapasztalatokat is leírtátok, mert ezek a történetek tényleg elég szélsőségesek. De mivel most volt időm, átlapoztam egy pár kórházas topikot. Mindenhol vannak rossz vélemények, neg. tapasztalatok. Sajnos, tudomásul kell venni, hogy itt is a pénz számít. De ennek megvannak az okai, ami mindenki előtt világos.
egy biztos: ha valamiért bekerülnék egy idegen kórházba, azonnal orvost keresnék, de ha mást nem, azt fogadnám fel, akinél szültem.
Nagyon csúnya ezt kimondani: de egy anyától felelőtlenség, ha megszül egy idegen helyen idegen orvosnál és nem beszéli meg vele, hogy akkor legyenszíves, figyeljen rá.
Renáta
 


Mackoo!


Köszi, még jó, hogy megkérdeztem.
Bár gyanús volt, hogy "az" a Marika már valami fő-fő lett, mióta én szültem vele, mert vizitelni láttam.

Renáta
Renáta
 


Sziasztok!

Zsuzsa, köszi a tippet, megvettem a Meglepetést.

Ha valaki nem olvasta és érdekli szívesen beírom.

Tünde
rtünde
 
 


Tünde!

Bár most még/már nem aktuális engem érdekelne. Köszi!

Réka
muki
 
 


Szia Réka, és mindenki aki még kiváncsi, íme a cikk:


"Válasszunk szülésznőt is!

Ma már természetes, hogy a kismamák szülészorvost választanak maguknak, a szülésznő személyéről azonban csak kevés kórházban dönthetnek az anyukák.

A budapesti Schöpf-Mérei Ágost Kórházban évek óta lehetőség van erre. -Régebben is előfordult, hogy ismerős szülésznőt kért a kismama maga mellé, de ezeket az eseteket leszámítva nem igazán volt igény ilyesmire - mondja Szvitek Ágnes szülésznő. - Most már az anyukák ajánlják egymásnak a szülésznőt - akár az interneten is -, de az orvos is beprotezsálhat minket a páciensénél.
A választott szülésznő a terhesség 35. hetétől tartja a kapcsolatot az édesanyával. Megmutatja neki a szülőszobát, a kórtermet, ott van vele a vizsgálatokon. Főleg az első babájukat váró mamákban van kétség, bizonytalanság. A szülésznőjüket bármikor felhívhatják, akár az éjszaka közepén is felcsörgethetik őket a problémájukkal.
-Amikor eljön az idő, ránk telefonálnak, és ha nem vagyunk a kórházban, azonnal rohanunk be mi is - folytatja Ágnes. Gondolja el, mennyivel könnyebb a szülő nőnek egy olyan közegbe bekerülnie, ahol ismerős arcok veszik körül. A bizalom nagyon fontos a kismamának, hiszen a szülés kiszolgáltatottá teszi a nőket. Mi végig velük vagyunk és bátorítjuk őket. Felügyeljük a vajúdást és segítünk az orvosnak a kisbaba világra hozatalában.
-Szerencsére még nem késtem le a nagy eseményt soha - nevet Ágnes. - Az viszont már előfordult, hogy egyszerre két anyukámnál indult el a szülés. Ilyenkor nincs mit tenni, közös szülőszobában helyezzük el őket. Persze a figyelmem megoszlik, de nagyon igyekszem mindkét mamának a lehető legtöbbet segíteni.


Állandó szolgálat
Ágnes szerint a szülés után nem ér véget ez a különleges kapcsolat, hiszen az anyukák utána is megkereshetik őket a gondjaikkal. Sőt van, akivel még évek múlva is összejárnak egy jó kis traccspartira.
- A szülésznők közül nem mindenki vállalja, hogy fogadott segítő legyen. Sosem tudni, mikor csörög a telefon. Előfordult, hogy ledolgoztam a 12 órás nappali műszakomat, és éjjel kettőkor csörög a telefon: megindult az egyik anyukámnál a szülés. 10-12 órás vajúdásnál jó, ha délutánra hazaérek. Néha egy hétig nem is lát a családom. Sokan ezt nem tudják megoldani. Nekem szerencsém van, mert a férjem olyan időbeosztásban dolgozik, hogy tud vigyázni a gyerekekre, ráadásul a nagymama is beugrik szükség esetén. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem jön jól a pluszpénz. Bár a fogadott szülésznőért nálunk nem kell fizetni, az anyukák "honorálják" a törődést. (Általában az orvosnak adott hálapénz 10-15 százalékának megfelelő összeggel.) De nem ezért csináljuk. Imádjuk a hivatásunkat, és a legtöbbet szeretnénk kihozni magunkból.


Az orvos szemével
Dr. Nyéki Boldizsár 7 éve dolgozik a Schöpf-Méreiben. A doktor is azt mondja: a szülésznőválasztás nagyban megkönnyíti a szülés előtt álló kismamák dolgát.
-No és persze az orvosét is - teszi hozzá. - Mivel a szülésznő jóval a szülés előtt találkozik először az anyukával, ismeri annak minden rezdülését. Ez nagyon fontos lehet a szülőszobában: időben észleli, ha valami gond van és szól az orvosnak. Ha az anyuka-orvos-szülésznő hármas kapcsolata kiegyensúlyozott, akkor a szülő nő körül egy olyan bizalmi háló szövődik, amely megnyugtatja őt. Egyáltalán nem mindegy, milyen körülmények között hozzák az anyák világra a babájukat. Ez a nő életének egyik legmeghatározóbb élménye, így amennyire csak tudjuk segítenünk kell őt.
Nyéky doktor maga is szokott ajánlani szülésznőt a pácienseinek. Ilyenkor figyelembe kell venni, hogy milyen személyiségű az anyuka, hiszen nem biztos, hogy egy csendes, visszahúzódó kismama jól kijönne egy cserfes, heves temperamentumú szülésznővel. Nincs sértődés, ha a jelölt valami miatt nem szimpatikus.
A kismama választhat magának mást, hiszen jogában áll eldöntenie, kit szeretne látni maga körül a szülésnél.
- A szülésznőink rátermettek, lelkiismeretesek, van bennük szakmai alázat és kellő lelkesedés. Ha nincs váratlan szövődmény, tulajdonképpen egyedül is képesek lennének levezetni a szülést, ezt tanulták évekig. Az orvosra azért van szükség, hogy az anyuka és a baba a legteljesebb biztonságban legyen. Ennél számunkra nincsen fontosabb.


Nyugodt kismamák
Schiszlerné Gyertyános Otíliának ismerőse ajánlotta, hogy Fehérfi Krisztinát kérje bábájának. A fiatal anyuka első kisbabáját várta, és egyáltalán nem bánta meg, hogy szülésznőt fogadott. - A szülőszobában oldott volt a hangulat, Krisztinával tegeződtünk, és sokat viccelődtünk - emlékszik vissza mosolyogva a nagy napra Otília.
- Sokat segített, hogy végig mellettem volt Krisztina. 12 órán keresztül vajúdtam, és ha nincs saját szülésznőm, pont belecsúsztam volna egy műszakváltásba. Remélem a következő babánál is Krisztina segít majd a nehéz percekben. "

Tünde
rtünde
 
 


Esetleg ez is érdekes lehet:

"Mennyibe kerül a szülés?

Hála a borítékban

Lassan ott tartunk, hogy ha egy családba kisbaba érkezik, a rokonok nem is azt kérdezik, hogy fiú vagy lány, hanem hogy mennyit kért a szülésért az orvos.

Dr. Schleffer Ödön a Schöpf-Mérei Kórház és Anyavédelmi Központ igazgatóhelyettes-főorvosa. Szülész-nőgyógyász. 57 éves, harminc éve praktizál. A betegei hűségesek hozzá, megbíznak a nyugalmában és a szaktudásában. Ma már nem ügyel a kórházban, de ha a szülőszobán nagy a baj, az elsők között van, akit behívnak: segítsen. Pedig a hálapénzzel kapcsolatos elvei, nyíltsága miatt bőven vannak bírálói.
-Méltatlanul kevés fizetést kapunk. Tudom, más is dolgozik minimálbérért, csak a felelőssége nem ekkora. Ha az orvos hibázik, a törvény több tízmilliós kártérítéssel sújtja, de ha a napi kockázatos műtétekkel minden rendben van, havi 50 ezer forint a jussa. Egyensúlyt kell teremteni.


Felkérési díj?
Hálapénzt kérni nem lehet, elfogadni igen. Szerintem amit kérni tilos, legyen tilos elfogadni is. Márpedig Magyarországon ez legális, meg is adóztatják. Ha a beteg a rendelőmben megkérdezi, hogy mennyi a vizitdíj, megmondom. De ha arra kérdez rá, hogy mennyiért vállalom a szülést vagy a műtétet, csak azt mondhatom: döntsék el, mennyit adnak. Ez egyikünknek sem jó. A beteg ideges, hogy túl sokat vagy keveset adott, az orvos pedig otthon, lefekvés után morog, mert nem annyi volt a borítékban, amennyire számított.
Az ügyeletesnek akkor is kötelessége legjobb tudása szerint megműteni a beteget, levezetni a szülést, ha szó sincs hálapénzről. De abban a pillanatban, amikor tervezhető műtétről van szó, vagy a kismama azt akarja, hogy kilenc hónap múlva kifejezetten én álljak a szülőágya mellett, azt már nem lehet "tébéalapon" elvárni. A hálapénz speciális formája a felkérési díj. A hálapénzt adják - vagy nem. A felkérési díj szóbeli megállapodás része, amire számítani lehet. Ha nem tudom felköszönteni az anyámat vagy a gyerekemet a születésnapján, ha nem számít a karácsony, annak ára van. És ára van a tudásnak, a több évtizedes tapasztalatnak.


A nyugalom ára
Van, aki korrupciónak vagy borravalónak hívja. Borravalót adjon a taxisnak. A korrupció célja pedig, hogy az illető érdekében a foglalkozás szabályait szegjék meg (pl. soronkívüliség). A felkérési díjjal semmiféle előnyhöz nem jut, a saját nyugalmát fizeti meg, hogy az az orvos kezeli, akinek a tudásában megbízik."
rtünde
 
 


TündeKép

Köszönjük szépen! Hasznos írás szerintem!

Réka
muki
 
 


Nagyon szívesen! Kép

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok! Én már régesrégen szültem a Schöfiben, olvasgatlak Benneteket, de nem írtam eddig, mert az én élményeim egyrészt e"elavultak "másrészt nem tipikusak.
Most is csak Corynak szeretnék néhány dolgot leírni.
Kedves Cory!
Először is -ismeretlenül is -kívánok teljes egészséget kisfiadnak, ha jól láttam talán ma mentek haza?
Olvastam a történeteteket, velünk is majdnem betűről betűre így történe: 33 és fél hetesen burokrepedés, ugyanabból a kórházból ugyanúgy mentő vitt a Schöfibe. A kislányom két nap múlva született meg, végül ( a kitolási szak elején köldökzsinór komplikáció miatt) sürgős császárral. 2500 gramm volt, 49 cm.
Sokkoló volt az egész, a baba a PICre került, infúzió, antibiotikum, sárgaság, minden volt. Aztán 9 nap múlva hazaengedtek minket. Sok-sok kontrollra kellett visszajárnunk, szerencsére minden rendben volt vele.
Ezt most csak azért írom Neked, mert -bár megértem csalódottságodat, én sem így akartam szülni- hidd el idővel a kellemetlenségek elhalványulnak. Nekem ma már csak a hála és az öröm jut eszembe ha véletlenül a Schöfi felé járunk Kép Nagyon ott voltak a babával szakmailag, és tudom ezt egy átlagkórházban nem kaphattuk volna meg, mert ilyen esetben huszadrangú a szülőszoba és a WC kinézete, a rooming-in, de szinte a bánásmód is... MIndent felülír az hogy a baba a lehető legjobban élje át a történéseket Kép HIbák voltak, vannak, meg kell mondjam eddig minden kórházban, minden szülészeten ahol jártam, találkoztam negatívumokkal...
Kívánom a legjobbakat Neked is, és mindenkinek aki várja vagy már dajkálja a babáját
Sziasztok
Anyaorsi
Névtelen
 


Sziasztok,

most kezdtem el komolyan gondolkodni azon, hogy majd hol is szüljek. Február végére várható a baba. Az első, és logikus megoldás a csepeli kórház lett volna, de annak már sajnos annyi Kép(( Szóba került a Schöpf is, elsősorban azért, mert közel van, és az szerintem nagyon fontos, hogy ne kelljen átutazni a városon majd fájdalmak közepette. A Szakács nevű orvosról hallottam jókat, van valakinek vele tapasztalata?
És még egy kérdés. Csinálnak a Schöpfben gátvédelemmel szülést?

köszi
orsko
orsko
 


Orsko!
Az egyik előadáson azt mondta a doki, hogy gátmetszés szempontjából a Schöpfi konzervatív hely, tehát mindenkinél végeznek.
Viccesen hozzátette, hogy aki hoz igazolást, hogy a férjének minimum 35 cm átmérőjű szerszáma van, annak nem csinálnak gátmetszést.
De aztán lehet, hogy van olyan orvos, akivel meg lehet beszélni, sajnos a te orvosodat nem ismerem.

Réka
muki
 
 


Bocs, nem átmérő, henem kerületKép
muki
 
 


fel se tűnt Kép
orsko
 


Ja és Orsko gratulálok a leendő családtaghoz és jó egészséget mind a kettőtöknek!!
muki
 
 


Szia Orsko!

Sajnos Szakács dokiról nem hallottam még, és a gátvédelemmel kapcsolatban sem tudok segíteni. De én is úgy gondolom, ahogy Réka írta, hogy ez inkább az orvostól függhet, nem a kórháztól.

Szerintem a lényeg, hogy olyan orvosod legyen, akiben teljes mértékig megbízol. És az, hogy melyik kórház lesz, tulajdonképpen már majdnem "mindegy".

De ha a Schöfpi mellett döntesz, akkor szeretettel várunk köreinkben. Kép

Tünde
rtünde
 
 


Réka!
köszönjük szépen Kép

Tünde!
Én sem ismerem még ezt a dokit.
Eddig terhesrendelésen a csepeli rendelőben voltam. Ez közel van, a pecsétek begyűjtéséhez jó, de a szülés az más. Jártam az I. nőin is, mert véreztem a 8.héten, és oda szaladtunk el. Annak ellenére, hogy oda járok aprócseprő nőgyógyászati bajaimmal évek óta, és annak ellenére is, hogy ott jól megtámogatott protekciónk lenne soronkívüliséggel, odafigyeléssel, sehogy sem akaródzik oda menni. Nem szeretem azt a fensőbbrendűség tudatot, ami ott még a falakból is árad...

orsko
orsko
 


Sziasztok!

Anyaorsi: a koraszülött részről én is csak a legjobbakat tudom elmondani, és hálás vagyok nekik mindenért, amit Zsomáért tettek, de ez nem változtat azon, hogy a szülészetről és a nőgyógyászatról mit gondolok.

Holnap mehetünk haza KépKépKép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Orsko,
2 és fél éve szültem dr. Szakács Zoltánnál. Én csak jókat tudok róla írni. Nekem szerencsém volt végig ott volt a vajúdás alatt, persze nem a szülőszobában, de a kórházban és amikor kellett mindig megjelent. A hagyományos szülészetnek a híve, nem szereti a szülés alatti fájdalomcsillapítást. Nagyon oldott volt a hangulat a szülés alatt nem kapkodott, nem pánikolt, elmondta mit kér tőlem. Én eléggé problémás eset vagyok, hiszen 3 vetélésen is túl vagyok már. Most kűzdünk a második gyermekért, de megtesz minden tőle telhetőt, óvatos orvos. Én csak ajánlani tudom Őt. Ha van vmi kérdésed vele kapcsolatban csak kérdezz, szívesen válaszolok.
Üdv:
Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Orsko, üdv köreinkben.
Szakács doki páciense még nem voltam, de előadni már hallottam. Nekem nagyon szimpatikus volt, de egyebet mondani róla nem tudok.
Szerintem ha első baba, majdnem biztos a gátmetszés. Én is úgy tudom, a Schöpf-Merei konzervatív ilyen szempontból. Engem egyébként meg is győztek: ha vágják, az egy éles, metszett vonal, amit könnyű összevarrni. Ha reped, azt igen nehéz összefoltozni és nem biztos, hogy úgy fog funkcionálni, ahogy kéne. Ez alatt nem csak a szexre gondolok, hanem pl. arra, hogy rosszabb esetben sérülhet a végbél záróizma is, az pedig elég gáz, mert nem nagyon tudják helyreállítani. Arról nem is beszélve, hogy "ugye, nem akarjuk, hogy az ura csak harangozni járjon haza" - ahogy Kósa doki fogalmazott.
Persze, azért el tudom képzelni hogy találsz olyan dokit a Schöpf-Mereiben, aki hajlandó megpróbálni gátvédelemmel, aztán ha muszály, megcsinálja a gátmetszést. De az előkészítő előadásokon nekem nagyon úgy tűnt, hogy egyöntetűen a gátmetszés mellett foglalnak állást.
Egyébként Kósa dokit többen tudjuk ajánlani.
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Merre jártok? Kép
Kivel mi újság? Kép
Orsko, valamelyik Kismamában néhány hónappal ezelőtt volt szó a Schöpf-Méreiről, és ahogy emlékszem, egyértelműen gátmetszés-pártiak voltak. Majd utánanézek, hogy pontosan hogy is volt a cikkben. Persze ettől függetlenül még találhatsz olyan orvost, védőnőt, aki megcsinálja gátvédelemmel a szülést.
Képzeljétek, ma voltam 3D ultrahangon. Már nagyon vártuk, persze izgultam is rendesen. Kép (Most voltunk először.)
Győrfi Mátyás vizsgált, nagyon rendes volt. Képzeljétek, 2 és fél kilósra tippelte a kisfiunkat Kép, holott a Scöpf-Méreis ultrahang két héttel ezelőtt 1,2 kg-ra (akkor sokkot is kaptam Kép ). Lehet, hogy ez sem pontos, de nagyon örültünk. És persze annak főképp, hogy minden rendben van. Megpróbálok föltenni képet a Daninkról. Kép
Kép
Kép
Kép

Pindur
34+3
pindur
 
 


Bocs, hogy ilyen nagyok lettek, de másképp nem ment.
Egyébként végigaludta az egész vizsgálatot, néha nyitogatta a szemeit meg bekapta a kezét. Kép Az orvos szerint rövid, de zömök, vasgyúró alkatú baba lesz. Kép

Pindur
pindur
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: