Új privát üzeneted érkezett!

Bentlakó, Berni, köszönöm szépen a válaszokat.
Még azt megkérdezném mit értsek gátvédelem alatt. Mit csinálnak? Lehet olyat kérni, hogy ne legyen gátmetszés, de ha úgy látja hogy a köv pillanatban sérülne akkor inkább gyorsan csinálj meg?
Zacher dokiról senki semmit sem tud? Rugalmas a szülési módoknál?
Köszi H.Erika
hurki
 
 


H. Erika:A gátvédelem a hüvely és a végbél közötti izmos terület (gát) védelme kívülről történő óvatos megtámasztással, ill. a nyomás és ellazulás kellő irányításával. Ez a szülés legvégén kerül sorra, közvetlenül a fej kigördülése előtt. A nagyobb repedést védjük ki vele. A gátmetszéssel kapcsolatban változóban van a szakma álláspontja, egyre többen törekszünk első szüléseknél is a gátmetszés elhagyására, alapul véve az angol, skandináv példákat, ahol az először szülők kb. 60%-ban nem alkalmaznak gátmetszést, bizonyítottan sokkal jobb késői eredménnyel. A javaslat egyébként pontosan az amit kérni szeretnél: döntés a gátmetszésről a kellő pillanatban, nem előre elhatározva.
Ha végigolvasod ezt a topicot (és mondjuk még a Nők Lapja Café-ban a Péterfys beírásokat) mindannyiunkról szerezhetsz benyomásokat a leírtak alapján.
szia :-))
bentlako
 


Kedves Bentlakó!
Meg írom az e-mail címemet elküldenéd az elérhetőségedet?!iant@freemail.hu
Köszönöm
iant

UI: Bocsi a névtelenségér,de hiába regisztráltam magam nem írja ki a nevem.
Névtelen
 

 
 

Kedves Tinka! Én a Boros doktornőhöz járok, már 3-szor voltam! Mobilszáma: 0630/333-56-51! Magánrendelése: Budapest VII. kerület Dob utca!Minden héten kedden 3-tól, minden második hét csütörtökön 3-tól rendel! Bármikor felhívhatod! Akár éjfélkor is! Sok sikert! UI.: Jól választottál! Üdv! Micimackó
Mézescsupor
 


iant:elküldtem
bentlakó
 


Mézescsupor:
Köszönöm!
Tinka
Tinka
 


Sziasztok !

Nagyon jó volt átolvasni a sok-sok üzenetet a Péterfy-ről. Én is ott szültem és ott is szeretném a következőt/ket.
Jó a kórház, de nekem meggyőződésem, hogy az ember ( a nő!) orvost választ és nem kórházat.
Ezalatt azt értem, hogyha az én orvosom - Serfőző doktor - elmenne a világ végére, oda is utána mennék, hogy nála szülhessek.
Iszonyatosan precíz és ami a legfontosabb, annyira lelkis és figyelmes, hogy nagyon. A magánrendelésein is 100%os figyelmet szentel a betegeire és még akkor is bejött hozzám a kórházban, mikor nem is volt ügyeletes.

Egyelőre ennyit és a soronkövetkező szülő kismamáknak tengernyi boldogságot kívánok !!

Sünimanó
Névtelen
 


Bentlakó:
nekem nagyon szimpatikus vagy a soraid alapján(így ismeretlenül is). Megírnád az elérhetőséged. Az e-mail címem: kutim@mailbox.hu
Kuti
 


Hétfőn bementem a Péterffybe UH-ra. Megkérdeztem frissen szülteket akik a zuhizni mentek és csak dícsérték a kórházat-szülést.Egy dolog tűnt fel negatívan. de az nagyon. Egy átjáróház az a folyosó. És ott köhögnek a bacisok, influenzások is simán, egyáltalán bárki arra mehet. És ezek közt toligálták a zörgős kocsiban a bébiket. Bentlakó, melyik babákat viszik ilyen kiskocsin aki nem fizetős szobában van? Olyan aranyosak voltak, csak lopva figyeltem őket.
Ja és volt egy kismama aki 38 hetes volt és belázasodott, görcsei voltak. Nem volt bent a dokija, haza akarták küldeni csak úgy. Kép Aztán valamiért meggondolták magukat, megnézették másik dokival, és hopp bent is tartották szülni. Kép Nem tudom se dícsérni se elítélni, mert jól sült el a dolog. Csak mégsem maradéktalanul jól.Legalábbis nekem. De lehet túlaggódom a szitut. Semmi közöm ahhoz a nőhöz mégis együttéreztem vele a kiszolgáltatottságát.
HUrki
hurki
 
 


Szia Erika! Én is hétfőn voltam UH-n 9-körül. Nekem is feltűnt, ami neked. A szülészetre bárki bemehet és szegény kismamáknak (pláne aki frissen szült) nem lehet kellemes kiballagni köztük a fürdőbe...
Én mindenképpen alapítványi szobába szeretnék majd menni, ott van saját fürdőszoba.
Kedves Bentlakó, ha olvasol bennünket mostanában: Az alapítványi szobát hogyan lehet igénybe venni? Amikor bemegy az ember szülni kiderül, egyáltalán melyik szabad? És ha szabad az egyágyas a férj is "beköltözhet"?
tmami
 
 


Sziasztok!

Én is Péterfyben fogok szülni május elején a Boros doktornőnél, és lenne egy kérdésem: ő egy Margit nevű szülésznőt ajánlott nekem, de a vezetéknevét nem tudta hirtelen megmondani. Nem ismeri véletlenül valaki közületek? És még egy kérdés: amikor felkéritek a szülésznőt, hogy legyen veletek majd szüléskor, akkor először telefonálni szokás, vagy személyesen bemenni?
Alapítványi szoba engem is érdekel Kép
kirmon
 
 


Sziasztok!
Tmami!
Az valahogy úgy van, ahogy írod. Ha megérkezel szülni, szólsz, hogy a "végén" Kép alapítványi szobát szeretnél, szerintem ez mindig sikerül, hiszen azok is kétágyasok, tehát legfeljebb a férjed marad ki ebből a buliból - ebből következik, hogy ő is maradhat, legalábbis nálunk ebből semmi probléma nem volt. Szerda éjjel szültem, szombatig együtt voltunk, akkor is saját döntés alapján ment haza a kispapa - majd szobatársam érkezett (amit előre megbeszéltek velem, tehát megkérdezték, hogy jöhet-e szobatárs, vagy sem - ha nemet mondok, akkor kifizetem a dupla ágyat, ennyire egyszerű)
Szóval jött a szobatárs, egy harmadik babáját váró anyuka kisebb komplikációval, nagyon nagyon sokat segített, jókat dumcsiztunk Kép

Puff. Egyszerre sok mondat némi központozási zűrzavarral, bocs.
Amolyan "egy szuszra" módon írtam, ahogy a kisgyerekes mamák dumálnak (ha végre tudnak Kép
szipola
 
 


Ja, gátvédelem
Nekünk nem sikerült, szóval én előre direkt nem kértem vagy határoztam el semmit - végül szükség is volt rá és bár a WHO szerint "szexuális csonkítás" és tényleg picit rossz érzés utána (nem fáj, de 'lelkileg' szarka) - ott és akkor TÉNYLEG szükség volt rá (remélem), ennyi.

Előre sok kérdésben szilárdnak érzett véleménnyel érkezünk szülni, azután valahogy minden átalakul a szülőszobán Kép
szipola
 
 


Sziasztok!
Hurki, igazad van, átjáróház a szülészet. Jönnek-mennek a látogatók, nem érdekel senkit, hogy a frissen szültek esetleg pihennének...
Ami a zörgős kiskocsit illeti, nekünk is volt, pedig fizetős szobában voltunk. Abban toltuk előre a csemetéket fürdetésre. Kép
hisztike
 
 


Kedves Bentlakó! Áldassék a neved!

Írnál pár sort arról, hogy alacsony vérnyomás esetén is alkalmazható-e az EDA?

Köszi
Névtelen
 


Sziasztok!
Szipola köszi az infót. Egyébként első babádat szülted? És meg voltál elégedve a dolgokkal? Én bízom a kórházban, méginkább a dokimban és úgy gondolom, hogy nem egy szép kórház, de a szaktudás nem ettől függ. A gátmetszéssel kapcsolatban az egyik barátnőm végig a terhesség alatt arra "edzett", hogy ne kelljen vágni (olajokkal kenegette, ha jól tudom), és végül nem is kellett. Bár ő a második babáját szülte, ha ez számít.
Hisztike: érdekes szerintem is az átjáróház, pedig ki van írva, hogy a szülészeten tilos a látogatás, legalábbis hétfőn láttam a táblát..
Bentlakó, eltűntél??
tmami
 
 


H.Erika:Teljesen igazad van, és ha itt valaki okos tanácsot tud adni, akkor azért nagyon hálásak lennénk. Ugyanis:ha lezárjuk az osztályt, volt ilyen időszak is, akkor nem vagyunk "bababarátok" és nem tiszteljük az alapvető emberi jogokat. Ha nyitott az osztály, ez van most, akkor jogos a panasz, hogy a pihenni, szoptatni, fejni, öltözködni stb. akaró kismamákat zavarja a járkálás. Most azt próbáljuk, hogy kérjük a látogatókat, hogy lehetőleg csak egy valaki legyen egyszerre bent, és legyenek egymásra tekintettel. Hát ezt aztán elég tágan lehet értelmezni. A másik, hogy az ügyeletes nővér sokszor bizony elég nehéz helyzetbe kerül a hmmm... mondjuk úgy "markánsabban" fellépő hozzátartozókkal szemben. Szóval jól jönne mindannyiótok segítsége a legjobb megoldás kimódolására.
Más: a kiskocsikban a babákat az újszülött osztályra lehet bevinni, ill. a hozzátartozóknak megmutatni. Ezek tulképp kerekes kiságyak. A kerekük tényleg lehetne nagyobb, hogy ne zötyögjenek.
A 38 hetes kismamával kapcsolatban nem tudok mit mondani, de azért, mert a saját orvosa nincs bent még soha senkit nem küldtünk el. Mindíg mindenkit többen nézünk meg és közösen igyekszünk a legjobb döntést hozni.
tmami:amikor szülni jön valaki, vagy más okból fekszik be a felvételkor célszerű szólni, hogy alapítványi szobába szeretne menni. Tervezett befekvésnél (pld műtét) a felvételi irodán érdemes a dolgot előre egyeztetni. Igen, van hogy a férj is beköltözik.
névtelen:köszönöm az áldást, cserébe jó hírem van, az alacsony vérnyomás nem befolyásolja az EDA-t :-))
Kirmon:hívd fel a szülőszobát 4614749 ott minden fontos infot megadunk, pld a szülésznők telefonját is ha vállalnak szülést.
Kuti:elküldtem
bentlakó
 


Kedves Bentlakó és MIndenki!
Én január 12-én szültem a második babámat a Péterfyben. Az elsőt az Istvánban szültem, de sajnos elég rosszul sültek el a dolgok, bár hál istennek a babámnak semmi baja nem volt, de engem lelkileg és testileg is, nagyon megviselt a 16 óra vajúdás, az EDA nem adás, szóval a "természetes" szülés.
Amint terhes lettem másodszor, úgy döntöttem, hogy mindenképp olyan orvost választok akinek nem kell könyörögni az EDA-ért, ha kérem bekötik és kész. NAGYON meg vagyok elégedve a kórházzal, mindenki abszolute kedves, szakszerű és emberi volt. Szülésznőm Gizike, nagyon profin segített, hogy világra hozzam a kisfiamat. Nekem nem volt választott szülésznőm, sőt addig még nem is találkoztunk, pedig elég sokat jártam már be CTG-re, mivel túlhordtam a babát. Nekem mindenki egyformán kedves volt már a szülés előtt is, így bíztam abban, hogy aki akkor éppen ott lesz, nekem pontosan meg fog felelni, és így is lett. Nagyon élvezetes volt, szinte fájdalom nélkül szülni! Igaz, volt kb.1 óra amikor fájt, abból is kb. 20 perc volt a neheze, de mi az a 16 órához képest!
Ezúton is szeretném az orvosomnak Dr. Rácz Tibornak, Gizikének a szülésznőmnek és még valakinek akinek sajnos a nevét nem tudom,(aneszteziológus) de ő kötötte be nekem az EDA-t, megköszönni ezt az élményt!
Ne féljetek az EDA-tól, szerintem mindenképp megéri kipróbálni, főleg annak aki azért fél a szüléstől, mert már van egy rossz emléke.
A látogatókról annyit, hogy én kimondottan örültem, hogy bejöhetett a férjem és a gyerek is, nem hiszem hogy ha ott lesztek majd egy babával, nem akarnátok látogatókat fogadni, csak azért mert milyen ciki a folyosón közöttük sétálni. Inkább az lenne a jó, ha a másik oldalon is lenne egy wc, és egy zuhanyzó, mert így a folyosó végétől már tényleg elég messze van, főleg ha az embernek gyakran kell mennie....
Különben nagyon kulturált a zuhanyzó is, a wc talán nem annyira modern, de tiszta.
Na, ennyi volt a beszámolóm, kívánok nektek könnyű szülést, és főleg egészséges szép babákat!
Üdv.
Andi
andi68
 
 


Kedves Bentlakó és mindenki!
Serfőző doktor szülési módszerei iránt érdeklődnék Kép természetesen úgy értem, hogy híve-e a természetes szülésnek, és hogy engedi-e a kismamát úgy vajúdni, szülni, ahogy neki a legkényelmesebb ? Ajánlották őt nekem, a kórház is szimpatikus, de ez az információ még elengedhetetlen számomra a választáshoz.

Előre is köszönöm a segítséget!!!
Macsek
macsek23
 
 


...és még egy kérdésem lenne, főleg Bentlakó felé:hamarosan itt az adóbevallás ideje, melynek során az adó 1%-át alapítvány részére fel lehet ajánlani. Ha jól tudom, néhány szobát egy alapítvány segítségével tartanak fenn. Felhívjátok ilyenkor a kismamák figyelmét az adakozás lehetőségére? Lehet pl. az alapítványi szobákat így "fizetni"? Én szívesen felajánlanám az 1 százalékomat.
macsek23
 
 


Sziasztok!

Én tavaly juliusban, a legnagyobb hőségben szültem, ráadásul vasárnap. gondolhatjátok, a szabadságok kellős közepén. Nekem a magzatviz kezdett el folyni, fájás semmi. Az ügyeletes orvos, akit nem ismerek, nagyon rendesen bánt velem, megvizsgált, azonnal hivta az orvosomat és konzultált vele, majd a szülésznőmet. A szülésznőm a fájások beindulásakor jött be, és végig biztatott, segitett. Én a beöntéstől irtozom, igy nem is kaptam, nem csináltak belőle ügyet, hogy nem szeretnék. A szülészőmet Keserü Áginak hivják, akit mindenkinek ajánlok. Nemcsak a szülésnél segitett sokat, hanem utána is. Ő tanitott meg szoptatni, és mutatta meg, hogy gép nélkül, hogy lehet a tejet lefejni. Az orvosom, Dr. Tarnóczy Péter, szintén maximálisan, nemcsak orvosként, hanem emberként is mellettem volt. A párom nem mert benn maradni a szülésre, igy a Doktor úr fogta a kezem, segitett felülni ha nyomni kellett, simogatta az arcom, és amig a kórházban voltam, minden nap többször is bejött megnézni engem és a babát is. Még az aranyeremre is felhajtott kenőcsöt, pedig már le van tiltva a szülészeten pénzgyi okok miatt...
Én is alapitványi szobában laktam, és aki teheti, annak ajánlom. Ott van kéznél a zuhany, a WC ami megfizethetetlen. Arról nem is beszélve, hogy ha jönnek a látogatok, másokat nem zavarnak, mert becsukjuk az ajtót, és csak nálam voltak.
Nekem a legjobb tapasztalatom volt és van a kórházzal kapcsolatban. Mert még utána én visszamentem, u.is annyi tejem volt, hogy begyulladt a mellem, pedig fejtem rendületlenül.
Akkor is segitettek és semmit nem fogadtak el érte.
Én a következőt is ott fogom szülni, a Doktor úrnál és az Áginál, akiknek a mai napig nagyon hálás vagyok!
Névtelen
 


Andi!
Igazad van, tényleg jó volt, hogy a férjem bejöhetett, de annak már nem örültem, hogy határozott kérésem ellenére sereglettek a látogatók hozzám, egész nap. (persze ez nem a kórház hibája...) Viszont ha nálam épp nem volt senki, akkor tutira a szobatársamat lepték el a jóakarók.
Jó lenne, ha csak adott időpontokban jöhetnének, nem akkor, amikor úgy gondolják. Én alig vártam, hogy végre haza mehessek pihenni.
A Szent Imrében tavaly óta nincs látogatás, illetve ki kell mennie a kismamának, ha kiváncsi a látogatóra, a babát pedig csak üvegen keresztül mutathatja meg. Szerintem ez a baba-mamabarát megoldás. Arról nem is beszélve, hogy a fizetős szobákban a látogatók a WC-t is használják. Bentlakó, ehhez mit szólna Semmelweis? Viszont azért a férjemre szólt egy "kedves" doki, hogy ne üljön az ágyamra. (Gondoltam is, hogy majd otthon is elkülönítem... Kép )
hisztike
 
 


Sziasztok!

ÉN csak azt tudom mondani Nektek, hoigy tegyétek össze a kezeteket, hogy a Péterffyben szülhettetek, és nem tudjátok, hogy más kórházakban milyen állapotok vannak. Talán kérdezzetek meg egy-két anyukát akik máshol szültek, hogy ott milyen a helyzet. Nekem egy-két barátnőm szült más-más kórházakban. Amiket hallottam, az kész horror. Ezek az apróságok, amiken fennakadtok, csak tényleg "hisztike".
Persze mindenhol vannak hiányosságok, aláirom, de az itteni állpotok még mindig mennybéliek egypár más szülészetehez képest.
Névtelen
 


tmami!
Igen, első csemete.
Korábban már írtam, hogy minden rendben volt, elégedetten távoztam. Kép

Én nem is "edzettem" a gátmetszés ellen, gondoltam lesz ami lesz. Hát lett. Nem okoz panaszt. Ez van. Lehet, hogy a következőnél nem lesz.

Andi!
Következő szülésemet az István Kórházban tervezem - leírnád priviben, hogy pontosan mi történt veled, ami nem tetszett?
Vagy csak az EDA hiányzott?

Én nem kaptam, ugyan volt egy-egy olyan pillanat, amikor kértem volna (azt hiszem, kértem is) de nem lehetett, mert jó gyorsan tágultam és elkésett a dolog - de a következő szülésnél nem is fogok kérni, az tuti. Fájni jó.
Szülni jó.
Kép
utólag nagy a szám

Folyósó-átjáróház téma; én észre sem vettem, mert szinte ki sem mozdultam a szobácskámból -
ott bűzölögtünk a csemetével kis katlanunkban... (június)

Hisztike!
Azért az anyák megmentője nem csak az idegenek wc használata ellen emelhetne szót. Nekem a 4 napos lepedővel voltak problémáim. Egy baba-mama szobában (ágyban) - sztem naponta kéne cserélni, én szívesen FIZETTEM VOLNA KÜLÖN ezért, mert elég kutya lett a lepedőnk, és azon aludt Borsa is, szóval rossz érzés volt, na. Legnagyobb óvatossággal sem tudtam nem összevérezni, összeizzadni, összetejelni, összeinni, és így tovább... Kép
Vicces volt, hogy a hétfői vizit előtt (akkor jön a főorvos is) a nővérke jött és végigkérdezte, hogy kinek kell tiszta lepedő - én mint egy egér, egyből felbuzdultam, hogy végre, hurrá, erre ő azt mondta, hogy most már minek, ha holnap megyek haza...jó, végül is hosszas egyezkedés árán lett tiszta lepedőnk. Kép

Bentlakó nekem gyanús így névtelenül.
Picit így furi.
Sokkal jobb lenne, ha tudnánk, ki ő.
Oké, lehet, hogy kekec vagyok, vagy csak nagyon kíváncsi?
Kép
szipola
 
 


Sziasztok!

Mától úgy tűnik én is Péterfy-s vagyok! Kép

Pont ma töltöttem be a 29.hetet a második babámmal, aki valószínűleg kisfiú lesz,
Az első tegnap született éppen két éve, kislány. Kép

Én Boros doktornőnél fogok szülni.

Nem mindennapi az esetem, mert a MÁV-ból jövök. Az elhíresült dokit kénytelen voltam "elhagyni", de senki nem akart elvállalni. Már kezdtem bepánikolni, amikor sikerült megtalálnom a doktornőt és ő elvállalt! Kép
Ráadásul nagyon úgy tűnik nekem, hogy nagyon hasonlít a hozzáállásunk a szüléshez, már most kicsit rokonléleknek érzem.

Berni! Szerintem én téged ismerlek. Kép Nem a nővéreddel jártam én egy gimibe, majd az egyetemen a koleszben egy szobában is laktunk. (Mária u.)
Ha te vagy az és te is rájöttél, hogy én ki vagyok, akkor jó lenne majd találkozni, akár a kórházban is! Kép

Tényleg bentlakó, ki vagy te? Megírnád az e-mail címemre? (A profilban megtalálod.)

Tényleg nagy áldás egy bennfentes egy ilyen topikban. Mindenképpen megnyugtató.

Akkor üdvözlök mindenkit! Kép

Menta++ (29.)
menta
 
 


Szipola, szerintem mindenki állatira örülne, ha Bentlakó felfedné kilétét, de teljesen érthető a "bujkálása". A fentiek alapján szerintem mindenkit meggyőzött szülészi mivoltáról és arról is, hogy ő valóban bentlakó a Péterfyben.
Ami a más kórházakat illetti, valami bibi mindenhol van. Ahol szép a szoba, van fürdőszoba, WC is hozzá, ott a személyzet pokoli.
Mazsola1
 


Szerintem semmi gond nem lenne, ha felfedné magát bentlakó, hiszenm semmi olyat nem irt, ami miatt érthető a "bujkálása". Szerintem sokakat megnyugtatna...ha tudná ki is ő!
Másrészt egyszer pl. irt ide a CSer Kati szülésznő is, teljes névvel vállalva önmagát. Akkor bentlakó is vállalhatná önmagát névvel együtt, ez igy lenne fair!

A tegnapi szülőszobán épp a Péterfy volt soron (ott csaszizott a Krasznai és a Boros doktornő egy kismamit) Kép
Nekem szimpi a Boross doktornő, ahogy nyilatkozott stb. de az biztos, hogy ha még egyszer szülni fogok, akkor újból az én orvosomnál és csakis nála. Ő az Abkarovics doktor. Kép

Szóval: bentlakó, elárulod ki vagy??
Giti
 


Szipola!
Egyetértek veled, engem is frusztrált hangyányit a lepedő kérdés, mert az bezzeg fontos volt, hogy mielőtt Krasznai doki jött vizitelni, rendet csináljunk. Az egyik nővér kétszer is bejött, hogy "Nem sikerült rendet csinálni?" Először azt hittük viccel, de nem. Gondoltuk, ha már ilyen jól belejöttünk a "rendcsinálásba", akkor akár ágyat is húznánk... Kép

Névtelen!
Nem panaszkodtam, meg voltam elégedve a kórházzal, de attól még lehetnek dolgok, amin még lehetne változatni. Bár tény, nincs olyan megoldás, ami mindenkit egyszerre kielégít.

Menta!
Cuki a kislányod és Isten éltesse! Boros doktornővel biztos elégedett leszel, engem csak egyszer vizsgált, de nagyon kedves és segítőkész volt.
hisztike
 
 


Minek nyaggatjátok bentlakót? Ahelyett, hogy örülnétek, hogy valaki, bárki idejár a kórházból, és megnyugtatja azt, akinek kételyei vannak. Nem teljesen mindegy a neve? Akárki is ő, jó, hogy van, ideír, köszönettel tartozunk neki, nem pedig kételkedéssel és nyaggatással.
Névtelen
 


Névtelen, ha nem tetszik, amit itt olvasol, ne olvasd!
hisztike
 
 


NÉvtelen!

Mi névvel irunk! Te miért nem vállalod a neved?
Másrészt, ha bentlakónak nem tetszik, hogy "nyaggatjuk" majd ő szól, nem kell helyette intézkedned! Hm?
Giti
 


Sziasztok!

Én beirtam a nevem, de nem irja ki. Egyébként több "névtelen" is bujkál közöttünk.
Én eddig csak egyet irtam, a juliusi szülésemet. A többi, más névtelentől érkezett.
De csatlakozom Hozzátok. Mit tegyek, hogy én felfedhessem a kilétem.
Üdv. a Csapatnak!
Névtelen
 


Sziasztok!

Kedves utolsó névtelen, ha mást nem, akkor írd a hozzászólásod alá a nevedet és akkor tutira nem fogunk összekeverni!:-)

A látogatási rendre visszatérve, szerintem aki nem szeretné, hogy zavarják, szóljon még szülés előtt a rokonoknak-barátoknak, hogy inkább otthon látogassák majd meg. Én így teszem, de persze a közeli rokonok jöhetnek!:-)

Menta, milyen jó neked, hogy tavaszi kisbabád lesz. Én is "terveztem", de kicsit később, június végére lettünk ütemezve. Mindegy, így sem kell az egész hőséget végigszenvednem. Tegnap én is láttam a szülőszobát és a Boros dr-nő nekem nagyon szimpi volt, biztosan jól jársz vele. Sok sikert kívánok!
tmami
 
 


Sziasztok!

Szia Menta itt isKép!

Tényleg szomorú, hogy Névtelenek is írkálnak. Ha már nem regisztrálnak, legalább aláírhatnák az írásukat...

14h 30-as Névtelen: regisztráljKép

Tmami,
az sem árt az alapítványi szobánál, hogy jelzed mondjuk egy-két héttel a szülés várható időpontja előtt, hogy te majd igényt tartanál egy ágyikóra az egyik alapítványi szobában.

Igazából akkor nem lenne gond szerintem ezzel a látogatás dologgal, ha mondjuk legalább a nyilvános tusolóig/vécéig eljutnának úgy a sima kórházi szobás anyukák, hogy ne kelljen a látogatókon keresztülevickélni...

Nekem is szimpatikus volt a Boros doktornő tegnap, de azért sajnálom, hogy a császáros szülést itt mutatták be. Legalább akkor többet beszélhettek volna a technikájáról....

Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Remélem átmegy rendesen a regisztrálás.
Én nagyon drukkolok Nektek a szüléshez. Biztos minden simán megy. Ajánlom a szülésznőmet, ha szeretnétek előre választani, de biztos a dokitok is ajánl. Többnyire minden dokinak van egy-két jelöltje, akivel szeret együtt dolgozni.
Én a Keserü Áginál-val szültem. Nagyon segitőkész és utána is sokat segitett, végig, amig a kórházban voltam. Rám is fért, mert az első babám volt, és hirtelen annyi újat kell megtanulnia az embernek.
Ivett
Staff
 


Szia Menta!

Ujjéééééé! Rájöttem, rájöttem. Föl is hívtam a tesómat. Írok neked e-mailt!!!!

Berni
barnimami
 
 


Kedves, hogy így érdeklődtök felőlem. Két dolgot mondanék. Az egyik, hogy azért kezdtem beírogatni a topicba, mert olyan kérdések merültek fel, amikben úgy éreztem a puszta információkkal amikkel mint "bentlakó" rendelkezem segíteni tudok. Konkrét szakmai kérdésekbe igyekeztem nem belebonyolódni (ezt ezután sem szeretém) mert mindenkinek van kezelő orvosa, legjobb vele megbeszélni a problémákat.
A másik, hogy akinek szüksége volt valamiért a nevemre és elérhetőségemre annak emilben megírtam, hiszen nem titok, de úgy érzem ez itt nem a reklám helye. Nem hiszem, hogy a leírt infok (pld a szülőszoba telszáma vagy az osztály működési rendje, vagy egy-egy mindenki által ellenőrizhető apróság) a nevemtől hitelesebb lenne. Ha ez így "gyanús" van rá jó megoldás, nem kell elolvasni, vagy figyelembe venni....
üdv.
bentlakó
 


Bentlakó!
Nekem nem voltál gyanús, inkább csak kíváncsi voltam, mert tényleg nagyon megnyugtatóan és korrektül írsz. Én elhiszem, hogy bentlakó vagy. Kép
Ugye maradsz még, ha kérdésünk lenne?
Nekem lenne is egy: ha majd bemegyek UH-ra, akkor tényleg csak úgy, minden előre bejelentkezés nélkül megnézhetem a gyerekágyas részleget és esetleg a szülőszobát is?

Berni Kép
Ma kell UH időpontot kérnem és majd bemennem a beutalóért. Majd hívlak! Kép Tudod, hogy akkorra vagy kiírva, amikor a szülinapom van? Kép

Szila! Kép

Menta
menta
 
 


Bentlakó, tényleg eddig nem írtál olyat, amit akár én is ne tudtam volna ideírni - de oké, belegondoltam, nem képviselheted egyedül az összes szülészt, esetleg saját páciensüknek keresztbe-tanácsot adva, ez világos. Szóval maximálisan megértem a névtelenséged, tényleg.

Viszont annyi a rossz tapasztalatom a topicokban felbukkanó 'névtelenekkel' hogy már "mindenki gyanús" Kép - ez a kifejezés lehet hogy nem talált, de nálunk régi családi 'szavajárás' Kép

És ne sértődj meg!!! (abból arra következtetek ugyanis, hogy nő vagy, akkor pedig szűkül a körKépKép --- csak viccelek
Ja, és kérlek maradj a topicban, mert a meg nem szült péterfys mamáknak szükségük van rád, egy-két kotnyeles ex-péterfys ellenére is!!! Kép

MENTA!!!
SZIA!!!
Jól jártál a Péterfyvel! Kép
szipola
 
 


Szia Bentlako!

Maradj velünk továbbra is! Jó lenne még sok ilyen bentlakó.

Névtelen /az alacsony vérnyomású/
Névtelen
 


Sziasztok!!

Nem is névtelen a bentlakó!!! Csak annyira, mint aki más nevet választott, mint ahogy anykönyvezték. Szóval az ide írogatók 90%-a Kép. Neki bentlakó a neve és pont Kép

MENTA! Egyetlen idő-intervallumban nem tudsz hívni és ez déli 12-15 óráig esetleg 1/2 4-ig. Ilyenkor alszunk Barnival. Jó nekem Kép. Ilyenkor még a kaputelefont is félreteszem. Ha én nem alszom, akkor engem el tudsz érni, bár mostanában ritka.
Szia Berni
barnimami
 
 


Sziasztok,
Bentlakó, segíts.
Méhszájsebbel mit lehet kezdeni?
Már sokmindent olvastam erről, nem tudok kiigazodni...
Előre is köszi: Duda
Névtelen
 


Szia Duda,
szerintem ne olvass, inkább menj el orvoshoz minél hamarabb...ha félsz is. Gondolom minél hamarabb kezelik, annál jobb. Biztosan rendben lesz minden!

Lányok, császárnál is érdemes szülésznőt választani? Mi a véleményetek a TV-s szülőszoba legutóbbi részéről, amelyikben a Péterfys szülést/műtétet mutatták be? Bentlakó mindig két orvos vesz részt a műtéten?

Pussz, jó hétvégét mindenkinek!
tmami
 
 


Sziasztok!

Én sajnos nem láttam a TV-s szülőszobát.
Mesélj róla, mit volt benne, érdekelne.
Ki volt a doki? Tudható?
Barátnőm ott fog szülni ikreket, valószinüleg császárral és érdekelne minket a mütét része.
Nekem normál szülésem volt ott, igy nem tudok a másik féléről, hogy zajlik.
Bentlakó! Mesélné róla?
Köszi
Ivett
Staff
 


Szia Ivett!

Egy, ha jól emlékszem 36 éves kismamának téraránytalanság miatt kellett a műtét és a Boros doktornő (Krasznai dr. együttműködésével) végezte el. Mutatták az előkészítés egy részét, az EDA beadását (bár azt még mindig nem tudom van-e beöntés, borotválás előtte). A nő fejénél ülhetett a barátnője is műtét közben. Az egész elég gyorsan zajlott kiszedték a kicsit, odatették az anyuka arcához, hogy megpuszilhassa. (Ez a része volt a legjobb!) Utána az "utómunkálatok" az anyukán és már tolták is kifelé.. ez röviden. A tv2 honlapján szerintem már fent van a műsor ott meg tudod nézni! Én azt sajnálom, hogy magáról a technikáról kevés szó esett a műsorban és nekem a nő egy picit furának tűnt, kevés érzelem volt felfedezhető az arcán.

Bentlakó én is szeretném, ha mesélnél a műtét folyamatáról és remélem nem menekültél el a kíváncsiskodások miatt!
tmami
 
 


Kedves Bentlakó!

Várható-e szerinted látogatási tilalom a Péterfyben az influenzajárvány miatt?
Kb. 2 hét múlva megyünk hozzátok szülni (mármint a feleségem szül, én meg aggódom), és most a legfőbb paránk, hogy nehogy ne tudjak bemenni, támogatni a feleségemet egy esetleges látogatási tilalom miatt.

Köszönettel: Péter
Péter apu
 


Sziasztok!

Tmami, köszi az infót. Én egyébként tavaly szültem itt a kórházban. Tőlem megkérdezte a szülésznő, hogy kérek- e beöntést, ill. borotválást. Meg sem lepődött azon, hogy nem kérek, ha nem muszály. Igy se beöntés, se borotva, pedig normál szülésem volt. (febr. 5. csüt. 8:10-es Névtelen cimen futott az első hozzászólásom. Az én voltam, és ott leirtam)
Nekem csupa jó tapasztalatom volt, de a császár a barátosném miatt érdekelne. Igaz van még 6 hónapja a szülésig, de jobb idejében informálódni. Szegény már most aggódik.)
Tmami, Te szültél már?

Üdv.:

Ivett
staff
 


macsek23: az alapítványunk neve: Euroleasing a Gyógyászatért Alapítvány cím: 1076 Bp Péterfy S. 14-20 adószám:18043585-1-42
ha bárki úgy gondolja, hogy az 1%-ot nekünk ajánlja fel előre is köszönet érte.
Duda: keresd meg az orvosod, beszéld meg vele (ilyen egyébként, hogy méhszájseb hivatalosan nincs, egy általában ártalmatlan hám átalakulást hívtak így régebben) a lényeg, hogy évente menj el szűrésre!--írnám, ha tmami meg nem előzött volna-- :-))
staff,tmami: http://www.orvosok.com/korhaz/peterfy-szul-no/csaszar.htm itt van az osztályról is pár info, egyik-másikat már frissíteni lehetne...
Péter apu:ez nem rajtunk múlik, járvány esetén az ANTSZ rendel el tilalmat és ez minden érintettre kötelező. Ha kimondják, hogy influenza járvány van akkor általában megtiltják a látogatást is. Egyébként aki beteg, elsősorban a saját szerettei érdekében ne menjen látogatni ha van járvány, ha nincs.
A császármetszésnél egy kis fazonigazítás általában kell a műtéti területen, de teljes borotválást nem végzünk.
bentlakó
 


Bentlakó örülök, hogy írtál. A saját egy százalékom már foglalt (minden évben ugyanannak az alapítványnak adom) viszont reklámgrafikával és webdesign-nal foglalkozom, azzal tudnék segíteni, hogy frissítem vagy egy kicsit "feljavítom" a weboldalatokat. Csak úgy. A friss infóknak és a színesebb oldalaknak a kismamák/betegek is örülnének :-)
Szia Ivett! Én most vagyok várandós az első kisbabánkkal, június végére vagyunk "ütemezve".
Visszaolvasom majd a szüléstörténeted! 90%-ban valószínű a császár, de mégegyszer mennem kell majd egy szemészeti kontrollra. Szóval együttérzek a barátnőddel..én is izgulok.
tmami
 
 


Kedves bentlakó,

köszönöm az esetleges látogatási tilalomra adott válaszodat.
Annyit hadd kérdezzek még, hogy van-e ilyesmi prognózis az elkövetkező 2 hétre? S ha netán az ÁNTSZ elrendel egy ilyen tilalmat, az a kórház szintjén hogy néz ki? Már a portán se lehet bemenni? Hogy segíthet akkor a hozzátartozó a szülni készülő anyukának, betámogatni, bevinni a táskáit? Majd pár nap múlva kihozni a bébit, a táskákat, mindent?
Elég dermesztő egy ilyen látogatási tilalom réme akkor, amikor amúgy is vannak aggodalmaink az első gyerekünk születése előttKép
Természetesen nem arról van szó, hogy betegen mennék be a feleségemhez (aki előreláthatóan önálló alapítványi szobában lesz, ha minden igaz), de az biztos, hogy ha a tilalom miatt nem engednek be, akkor sajnos tartok attól, hogy megpróbálom "áttörni a blokádot".
Péter apu
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: