Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
nekem Petovel kapcs. rossz tapasztalataim vannak. Mindig nagyon siet, es nem valami alapos. Akkor telt be nekem a pohar, amikor elmentem hozza, mondtam, hogy babat akarunk, de nem lett, erre meg sem vizsgalt, csak felirta a Clostylbegil-t, es mondta, hogy ha beszedtem, es meg 2 honap mulva nem vagyok terhes, akkor jelentkezzem. Honnan veszi a batorsagot maganak, hogy hormongyogyszereket csak ugy ranezesre felirjon?! Hisz annak komoly mellekhatasai is lehetnek!!! Kesobb kiderult, hogy egesz mas volt az ok, ami miatt nem lett babank, es azota mar lett. Ugyhogy soha nem is mentem vissza hozza.
Egyik ismerosom is hozza jart, sot, Pethonel is szult. Mikor terhesseg alatt kemenyedett a hasa, Peto Zsolt mondta neki, hogy pihenjen sokat, es majd ha mar eleg nagy lesz a baba, felir neki antibiotikumot. Egy normalis doki ilyenkor huvelykenetet vesz, elkuldi tenyesztesre, es igy kiderul, hogy konkretan milyen korokozo okozza a haskemenyedest, es azt mar lehet kezelni, viszonylag alacsony kockazattal.
Pethot az en tapasztalataim szerint leginkabb a penz erdekli, es az, hogy minel elobb behivhassa a kovetkezo beteget.
En nem ajanlanam senkinek, sot...
Makosteszta
Makosteszta
 


Sziasztok!
PEto dokrol lenne nekem is kerdesem. En eddig ketszer voltam nala es mindig sietett, volt hogy haromszor elkoszont, de azert en meg kerdeztem. Igaz, arra valaszolt, csak kicsit furan jott ki.
Olyat velemenyeket szeretnek kerni, akik mar vagy szultek nala, vagy mar a terhesseg vege fele jarnak. (En most varom az elso babankat es meg az elso harmadban vagyok)
Csak az elejen ilyen, vagy a kesobbiek soran is?
Mennyire figyel oda az eleje? Ha valami problema van, akkor mennyire veszi komolyan?
Engem ez nagyon erdekelne, mert nalunk van, de egyenlore nem ugy tunt, hogy erdekli.
Mindenkit lezavar par perc alatt? En mar arra gondoltam, hogy en nem vagyok szimpatikus neki, es azert ilyen.
Szoval kicsit ketsegbe vagyok esve, hogy mit csinaljak. Sokat segitenetek, ha leirnatok a tapasztalaitokat, akar mail-ben is. ( bozsi@freemail.hu )
Erdekelnenek meg az arai is, hogy kb mire lehet szamitani, ha nala szulok, errol meg nem volt szo. Sot, a szules mint olyan sem nagyon kerult szoba es hogy ugy mondjam, amikor rakerdeztem, nem villanyozta fel a lehetoseg... Pedig nekem nagyon ajanlottak.

Koszonom a segitseget

bozsi
bozsi
 
 


Nem tudja valaki, mi tortenik a MAV korhazban a koraszulottekkel? Van kulon osztalyuk vagy tovabb kell vinni oket?
Esetleg van valakinek ilyen elmenye? Semmi esetre sem szeretnek ugy jarni, hogy a baba x km-re, egy masik korhazban van elhelyezve.

Gaboca
Névtelen
 

 
 

Gaboca!

A súlyos eseteket elviszik a Klinikára, mint ahogy máshonnan is, de a "sima" intenzívellátás biztosított. (Ugyanúgy mûködik a rendszer, mint eddig, ebben egyébként tudomásom szerint nem is terveztek változást.)
gabi
Névtelen
 


Én négy évvel ezelõtti állapotot tudok, akkor az enyhébb esetek maradtak, kettõ volt éppen. Viszont lehet, hogy jobb, ha elviszik, mégiscsak jobban fel vannak készülve egy koraszülött centrumban az ilyen gyerekekre.
Az egyik pici a Pethõnél született, a mamája csak annyit mondott, majd ha egészségesen hazaviszem, megkapja a megbeszélt összeget.
Névtelen
 


Sziasztok,
Én is kérdeztem akoraszülöttekrõl a szülõszobán. Azt mondta a szülésznõ, hogy ha csak lehet, ott helyben kezelik a babát, és ez a gyermekosztály bezárásával sem változott. Ha viszont nagyon korán jön a baba, akkor a szülés megindulásakor megpróbálnak rögtön a Klinikára irányítani, mert ott tudják ellátni a komoly eseteket, és így a mama is a közelben marad. Szerintem ez nagyon korrekt. Ha mostanában megindulna a szülésem, én magamtól is rögtön a Klinikára mennék. (Persze Isten ments, de jobb mindenre felkészülni.)
A barátnõm kisfiát a PIC osztályon kezelték, és egy olyan gép mentette meg az életét, amibõl csak három van Magyarországon. Mind a három ott. Bele sem mert gondolni, mi lett volna, ha mindhárom foglalt. Õ a Margitban szült, így el kellett válnia a babától. Õt a következõ nap hazaengedték, mert ha nincs baba, a mamát felesleges négy napig figyelni. Késõbb, mikor javult Mátéka állapota, visszavették õket az eredeti kórházba, mert a PIC-en kevés a hely, és akkor már a Margit orvosa is meg tudta figyelni õket. Na, ilyen is megtörténhet.
Inkább ne foglalkozz ezzel! Maradjon csak a baba, amíg szép fejlett nem lesz!
(Máté amúgy most már tökéletesen egészséges!)

Mia
mia
 
 


Sziasztok!

Peto Zsoltrol szeretnek velemenyeket hallani.
Surgos lenne.

Vica
Névtelen
 


Sziasztok!

Kedves bozsi és Vica!

Feljebb már írtam, hogy én a Petõnél szültem és semmi problémám nem volt vele.
A terhesgondozásról nem tudok sok mindent írni, mert nekem semmi gondom nem volt, így nem tudnék hiteles képet adni, hogy ilyenkor mi van. Az biztos, hogy csak a legszükségesebb vizsgálatokra küld el, alapvetõen az a felfogása szerintem, hogy egy egészséges nõt nem kell macerálni.Én ennek kifejezetten örültem. Az is igaz, hogy elég gyorsan "kiteszi" az embert, de ezért van az, hogy 5 percnél még én sem vártam egyszer sem többet. De ha valamit meg akartam tudni, arra azért mindig válaszolt. Kérdezni kell. A mobilszámát már az elején megadta, hogyha bármi gond van, nyugodtan hívjam fel. Fel is hívtam õt pár alkalommal és mindig normálisan válaszolt.
A szülés alatt nagyon normális volt, szimpatikus volt a viselkedése. Bármit csinált, mindig elmondta, hogy miért teszi, azt is megmondta, hogy fájni fog, úgy éreztem, hogy együttérez velem és segíteni akar.Amikor én szültem, "teltház" volt, de amilyen hamar tudott, szerzett nekünk szülõszobát. Úgy érzem, hogy tényleg sokat segített, meg is lepõdtem, mert többnyire azt hallottam, hogy szülésnél szinte csak asszisztál az orvos. Neki is köszönhetõ, hogy jó hangulatban telt el a szülésem, a végén még õ készítette rólunk az elsõ családi képet. És ami külön tetszett, hogy a férjemet is bevonta a szülésbe, magyarázta, hogy hol tartunk éppen és amikor már látszott a kicsink buksija szólt neki, nehogy lemaradjon róla.Kép Így a férjemnek is pótolhatatlan, csodálatos élmény maradt a gyermekünk megszületése.Nekem egyébként elõre megmondta, hogy mennyit kér a szülésért, Ti még nem beszéltetek vele errõl?

Judit, remélem megírod, hogy milyen benyomást tett rátok a Petõ.

Sziasztok, Katica
Katica
 


Kedves Katica és egyéb érintett!
Te mikor szültél és mennyit kért a doki? Az egyik levelezõ társammal, aki szintén augusztusban szül és már volt nála egyszer, 50 ezer forintot mondott.
Az a helyzet, hogy nekem nem szimpatikus, amikor egy doki elõre kiköti a szülés árát. Ha én-amikor már túl vagyok mindenen és úgy érzem mindennel meg voltam elégedve és nekem megér a dolog 50 vagy akár még ennél is több ezer forintot, annyit adok oda, de ha az ellenkezõje igaz, akkor kevesebbet.Gondoljatok bele, az ember fizeti a rengeteg TB-t az ingyenes egészségügyi ellátásáért, ami aztán végül is kidobott pénz.
A lényeg a lényeg, a Petõ doktorról hallott vegyes információk után úgy döntöttem, elõször egy másik orvost keresek föl, õ másik kórházban praktizál, akinél csak a vizitnél van fix ár, de a szülésnél annyit adsz, amennyit gondolsz. És ez nekem szimpatikusabb. Aztán döntök.
Egyébként a MÁV-ban még a Kelemen dokit ajánlották nagyon, a vizitért is és a szülésért is annyit adsz amennyit gondolsz, de õ sajnos augusztusban szabadságon van.
Egy tavaly nála szült kismama, akivel személyesen beszéltem, 25-öt adott neki a szülésért, vizitnél, pedig 3-at. Õ talán egy kevésbé pénzéhesebb pasas de ugyanolyan figyelmes, mint a Petõ lehet.
Sziasztok, Judit
Judit
 


Szerintem a szülésznõnek is adjatok valamennyit. Õ ugyanannyit v. még többet dolgozik egy szülésnél!! Megalázóan kis fizetésért, tegyük hozzá.
Szóval a pénz egy része õt illeti!

Ha pedig valaki nem tud, ne adjon semmit. A tesómék sem adtak, sõt, ügyeletes dokinál szültek, és tök rendes volt velük. Én ehhez gyáva vagyok...
MIa
mia
 
 


Kedves Katica!

Nekem az az egyik problemam, hogy mar most tudom, nem leszek konnyu eset, mert eleve egy kroniks betegseggel indultam neki a terhessegnek, plussz ez a baba sem egeszen a veletlen muve. De errol tudtam elore es vallatam/vallaltuk. Nem is itt van a problema, hanem attol felek, ez ot nem kulonosebben erdekli. Legalabbis amikr megemlitettem neki, nem nagyon figyelt oda, egyik alkalommal sem. Ami egy kicsit zavar engem.
Aztan a szulesrol veled mikor beszelt? Velem meg nem, sot., meg azt sem mondta, hogy akkor mikorra vagyok kiirva illetve egy igazolo papirt sem adott arrol, hogy babat varok. Igy aztan sajat kutfobol szamolgattam, es most nemreg kaptam egy korongot az egyik baratnomtol, ami az egyik babas ujsagban volt. Azon nagyon jol lehet kovetni a hetek mulasat.
Errol jut eszembe, meddig kell jelentkezni a vedononel? Mert en a het elejen leptem a 9. hetbe es legkozelebb feb. vegere hivott vissza. Nem keso ez egy kicsit? Amugy eddig UH kivul mas meg nem volt, marmint vizsgalat. Es semmit nem mondott errol sem. Hogy akkor ki, hol irja ki ezeket. Mit mikor kell csinalni.

bozsi
bozsi
 


Szia bozsi!

Elég furcsa, hogy ennyire nem figyel oda Rád. Nekem már az elsõ alkalommal megnéztük, hogy mikorra várható a szülés. Így csak azt tudom tanácsolni, hogy inkább tényleg próbálj meg másik orvost találni, aki odafigyel Rád, mert nagyon fontos, hogy bízz az orvosodban és úgy érezd, hogy érdekli a problémád. Ha pedig váltani akarsz, akkor jobb még az elején. Sajnálom, hogy ilyen negatív tapasztalatot szereztél.Kép
Védõnõhöz én kb. a 3.hónap felé mentem. Szerintem most is elmehetsz a védõnõdhöz és ott elmondják Neked, hogy mikor mit csinálj. Vigyázz magadraKép

Szia, Katica
Katica
 


sziasztok
babar
 


segitsetek nekem,néhány dologban.
Névtelen
 


Sziasztok!
Én is a Peto dokinál szültem! Választott orvosom volt, ez azt jelenti, szerintem, hogy közli ennek ellenértékét, amit vagy elfogadsz, vagy nem. Nem kötelezo!
Nekem biztonságérzetet adott, hogy van "saját" orvosom, akármikor zaklathattam volna, ha arról van szó.
Velem sem vacakolt túl sokat, de ez engem cseppet sem zavart. Tényleg odafigyel arra, hogy ne kelljen várnod vizitnél. A kérdéseimre mindig válaszolt. Nekem rögtön megmondta, mikor várható a szülés, bevéste a naplójába, elég hamar megjegyezte a nevem. A szülésnél flott volt, szerintem csak rajta múlt, hogy nem kellett császározni.
Bozsi! Ha nem szimpi, ne menj hozzá, nem mindenkinek fekszik ez a laza stílus. A védonok amúgy alaposabbak, jobban odafigyelnek a részletekre, ha ez megnyugtat. Szerintem a dokiknak úgy általában nincs erre idejük, a zsúfoltság miatt. Nem biztos, hogy az ún. sztárkórházakban vannak a legjobb dokik.

háká
háká
 


van valaki a neten?
Névtelen
 


Sziasztok!
Én Petra vagyok és a 12. hétben vagyok és Koós-Hutás Piroska az orvosom.
Ha valaki szült nála vagy hozzá jár érdekelne.
Névtelen
 


Judit!!

Szia, azt igértem ha hazajövök a korházbol jelentkezem.
21-én mentünk 9-re vizsgálatra és már másfél hete két és fél ujjnyira voltam tágulva és nem akart tovább tágulni, és a baba feje sem ereszkett lejjebb. Az orvosom mindent elmagyarázott nekem és a férjemnek is. Szerinte nem kellett tovább várni - + 2. napnál tartottunk- igaz már mi is táskával mentünk.
10-kor megrepesztette a burkot és 13.20-kor megszületett Noémi kislányunk kereken 5000gm-mal 59cm-el Kép Kép Kép
Nagyon "jo" szülés volt. Az orvosom hozzáállása is nagyon tetszett, és a két szülésznö is mindent megtett. Mindig mindent elmagyaráztak, nem dolgoztak a " fejem" felett.
Mondtam nekik hogy nagyon félek a gátvágástol - elözö szülésem rossz tapasztalata- és teljesen megértették, annyira hogy megprobálkoztak a gátvédelemmel és sikerült is.
Szoval nagyon örültem, hogy ennyire oda figyelnek az emberre. A szülöszobárol pedig csak a legjobbakat mondhatom, és ez a véleményem a mama-baba szobákrol is. A csecsemös növérekkel semvolt semmilyen rossz tapasztalatom.
Két szobatársammal mi nagyon jol éreztük magunkat.
Szóval csak jo érzéssel jöttem haza - és persze a csodálatos kislányunkkal! Kép Kép Kép
Ha valamit szeretnél kerdezni akkor szivesen válaszolok ha tudok!
Szia
Hajni
0611viki
 


Szia Petra!

Én Koós-Hutás Piroskánál szültem 2001. augusztusában. Csak jót tudok róla mondani.

Sajnos nagyon lassan tudok csak gépelni, és számítógéphez is csak ritkán férek hozzá, de nagyon szívesen elmesélek mindent. Ha megadod az e-mail címdet, elküldöm neked a telefonszámomat.

Bogi

bebogi@westel900.net
Névtelen
 


Sziasztok!
Én Kelemen dokinál szültem már három éve. Most március elejére várom a másodikat és ismét nála fogok szülni. Õ is a "lazább" dokik közé tartozik, ami a terhességet illeti. De nálam eddig nem volt semmi probléma. A szülésnél viszont nagyon rendes volt. Nagyon sokáig vajudtam és felmerült, hogy a kimerültségem miatt (kb. egy egész napi vajudás után, miután két centirõl nem mozdult el a méhszáj) császárra lesz szükség. Egy szülésznõ közvetített köztem és Kelemen között, aki otthon volt. Amikor Kelemen este bejött, hogy megnézzen, vállalta, hogy nem megy haza és várjunk még, mert szerinte lesz ebbõl természetes szülés. Nagyon rendes dolog volt és ezért máig hálás vagyok neki. Hajnali fél hétkor szültem meg kisfiamat.
A MÁV kórházról is nagyon jó a véleményem. Amikor én szültem telt ház nem volt, de egyre többen lettek. Én egész nap lefoglaltam egy szülõszobát és jó volt elzártan vajúdni. Az egymást váltó szülésznõk közül Kúnné Irént említeném meg, akinek nagyon hálás vagyok. Mi adtunk is neki pénzt.
A fizetésrõl csak annyit, hogy Kelemen szerintem nem határozza meg az összeget, mindenkinek a zsebére bizza. Legalábbis errõl még nincs más tapasztalatom.
Mára ennyit
Bori
bébé
 
 


sziasztok
Névtelen
 


Kedves Hajni!
Gratulálok a szép babádhoz és nagyon sok boldogságot kívánok hozzá!!
Ami az orvosválasztásomat illeti, még mindig nem döntöttem.
Úgy volt, hogy 25-én pénteken keresem fel a Petõ dokit, de itt a babanetet annyi infót begyûjtöttem róla, hogy egyelõre õt talonba tettem. Ami vele kacsolatban nem szimpatikus az elmondottak alapján, hogy elõre fixen meghatározza, mennyit kér a szülésért. Nekem az a véleményem, hogy az orvosok úgyis kapnak, miért kell azért stresszben tartani a kismamát már az elején, hogy 50 ezer forintot fog - persze ehhez még hozzájönnek a 4000 ft-os vizitdíjak is - róla legombolni. Lehet attól a Petõ a világ legjobb orvosa, ez így nekem nem szimpatikus.
Most egy Uzsokis dokit fogok felkeresni, õt a fogorvosnõm ajánlotta. Az Uzsoki körülményei sem rosszabbak álllítólag, hogy nem bababarát kórház. Szóval, ha ez a doki elnyeri a tetszésem, akkor nála maradok.
Ami a MÁV-ot illeti, biztos van ott olyan orvos, akire nem jellemzõ az, ami a Petõre, de most már lassan szeretném magam eldönteni, végül is a 12. hétbe léptem.
Amennyiben az Uzsokis doki sem válik be, akkor mégiscsak maradok a MÁV-nál.
Vigyázzatok magatokra,
Szia, Judit
Judit
 


Kedves Hajni!

Ha nem indiszkrét a kérdés, akkor feltenném: Te mennyit adtál a szülésznõnek és mikor adtad oda neki? nekem is az Irénke szimpatikus nagyon és én is gátvédelemmel szeretnék szülni, de még nem mertem szólni neki. Abban bízom, hogy szerncsém lesz és hozzá kerülök. Bár a dokim azt mondta, hogy gátvédelem szempontjából bármelyik szülésznõt meri ajánlani. Szerinted is igaz ez?
Elõre is köszi a választ!
Menta
menta
 
 


Lányok,

Egy kicsit elbizonytalanodtam szoba ügyben. Eddig teljesen úgy gondoltam, hogy fizetõs szobába szeretnék kerülni, ahol csak a babámmal lehetek, illetve a férjecském is velünk aludhat. Aztán belegondoltam, hogy elsõ babám és milyen jól jöhet egy esetleg tapasztaltabb anyuka segítsége. Vagy mi van, ha a babám besárgul vagy valamiért el kell hogy vigyék tõlem, vagy ha olyan nehéz lesz a szülésem, hogy én kérem, hogy egy picit pihenhessek. Akkor ott fekhetek tök egyedül egy szobában egész nap, senkihez szólni sem tudok, vagy lehet, hogy ilyenkor ez a legjobb?? Úgyhogy nagyon szívesen venném, ha írnátok nekem pro és kontra az egyágyas szobáról. Azt nem tudom, kétágyas van-e? Illetve mikor kell legkésõbb eldönteni, hogy milyen szobába szeretnél kerülni, feltételezve, hogy mindegyik rendelkezésre áll?
Elõre is köszönöm a segítséget.

Zuzu
Zuzu
 


Sziasztok, nem sikerül regisztráltatnom magam, így maardok névtelen, bocs.
Én is a Kelemennél szültem 3, illetve 5 éve.Azoknak ajánlom, akik nem szeretik az apáskodó stílusú szülészeket. Kedves, korrekt, baromi higgadt, ha kérdezel válaszol, nem dönt helyetted, de mindenben segít. Szülésnél a "klasszikus" nem biztosan jó segítségeket alkalmazza. Bár nekem muszáj volt, mert nem mozdult lefelé a 4600gr-os babám. Viszont gyakorlatilag végig ott volt, bíztatott magyarázott. A második gyerkõcnél vasárnap hajnali fél 6-kor 8 perc!!!! alatt ért be hozzám. Pénz: vizit 3000, szülés, amennyit adsz. UH, CTg ingyen. (Most is.) Tõlünk nem fogadott el pénzt az 1. szülésért, visszaadta a férjemnek,mert akkor még egyetemisták voltunk. Bocs hogy hosszú lett, de máig szeretettel gondolok rá és járok hozzá. Zsenya
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is a Petõ dokihoz járok. Most kezdtük a 13. hetet. Egyenlõre nagyon vegyes bennem is a kép róla. Pénteken megyek hozzá ultrahangra. remélem minden rendben lesz.

Mindenkinek könnyü terhességet kivánok.

Sziasztok

Djeszter
Djeszter
 


Szia Djeszter!
Bár én egyelõre nem a Petõhöz járok - még nincs választott orvosom, és az is elõfordulhat, hogy nem a MÁV-ban fogok szülni- de nekem nagyon sokan, többek között a védõnõm is ajánlotta a Petõ dokit. A neten szerzett információk alapján azonban számomra pénzéhesnek tûnik. Kiváncsi vagyok azonban más tapasztalatára is, fõleg a hozzád hasonlókéra, akik még friss kismamák.
Én egyébként a 12. hétben járok.
Várom a tapasztalataidat (mennyit kér, mennyit foglalokzik veled stb.)
Szia, Judit
Judit
 


Sziasztok!

Judit: Tényleg így van. Egy barátnöm a Petönél szült két hete és 50-et kért Tölük. Már az elsö alkalommal közölte velük a tarifát!!

Menta:

Az az igazság hogy nem igazán hallottam hogy más is szült volna akkor gátvédelemmel mikor én. Még az az anyuka sem aki az orvosomnál szült utánnam- nem az a szölésznö volt akkor mint nálam. Ha jól emlékszem - ciki de nem igazán tudtam odafigyelni a nevére- Kovács Zsuzsinak hívják. Nem fogadtuk, és nálam ketten voltak bent. Mi 3-300 adtunk Nekik, igaz nem ugy indultunk itthonrol hogy szülni megyünk, és az az igazság hogy nem volt nálunk pénz. A kedves férjem itthon hagyta a cuccaitKép)

Zuzu: én most jöttem haza nemrég, egyágyas szobát nem igazán láttam csak kétágyasat. És szerintem nem igazán különbözik a többitöl. legalábbis 9000/ éjszakát szerintem semmiképp nem ér meg. Arról nem beszélve, ha csak egyedül leszel benne, sokkal nehezebben fogod kibirni azt a 4 napot. Nekem nagyon jok voltak a szobatársaim. Jol éretem bent magam. A fizetösben van TV, de nem láttam hogy nézte volna-e valaki is. meg szerintem ha a szobatársaid beleegyeznek kistévét be is lehet vinni. De nem hiszem hogy akkor ez lenne fontos,Ja, és pelenkázo asztalt láttam méga fizetösben, de amugy teljesen olyan mint a többi szoba.

Sziasztok
Hajni
0611viki
 


Sziasztok!

Én is Kelemennél sültem 1 éve. Minden úgy van ahogy a többiek is írták, nagyon rendes stb.. és tenyleg rád bízza mennyit adsz neki (azt hiszem ez manapság nem semmi!!!)

Zuzu!
Én ilyen fizetõs szobában voltam, de azért mert annyira teltház volt a szülészeten, hogy nem volt más hely. 1 napig egyedül voltam, de akkor nem zavart mert nagyon fáradt voltam. Aztán kaptam egy szobatársat, aki szintén nem fért a rendes szobába. És nagyon jó volt, hogy volt ott valaki!!!! Különben a melettünk lévõ szobákba ugyanúgy berakták a fizetõs "vendég" mellé a nem fizetõst ha nem fért máshová, úgyhogy a fizetõsnek ugyanúgy nem tudott a férje bemenni!!!
Különben a szoba nagyon jó volt: TV, pelenkázó, hûtõ volt a plussz, a többi szobához képest.
Nekem is csak jó élményeim vannak a kórházról!

Sziasztok: Vica
vica
 
 


Kedves Hajni!

Köszi a választ! Akkor ez azt jelenti, hogy nem biztos, hogy bármelyik szülésznõnél lehet gátvédelemmel szülni? Érdemes lenne mégiscsak felvenni a kapcsolatot valakivel?
De akkor kivel meg hogyan? Na majd csak eldöntjük valahogy!
Szerinted mitõl függ igazán, hogy valaki tud-e gátvédelemmel szülni?
Mégegyszer nagyon gratulálok neked és nagyon jó babázást kívánok!
Menta
menta
 
 


Vica, Hajni,
Köszönöm a hozzászólásokat.

Menta,
Én még csak mögötted járok jóval a Friss topicban, de mivel ez a téma engem is nagyon izgat válaszolok neked. Én is a Herczegh dokihoz járok, és az volt az egyik ok, amellett, hogy nagyon szimpatikus és én minden a topicban elhangzott esetleges negatív vélemény ellenére is tökéletesen megbízom benne, hogy pozitívan állt a gátvédelmes szüléshez. Mivel tudom, hogy ez valójában a szülésznõn múlik, kértem, hogy ajánljon vkit, így fogadott szülésznõnk lesz. Vele beszéltem már errõl, és egyébként is sokat olvastam. A helyzet az, hogy ha genetikailag nem az az alkat vagy, akkor a legnagyobb jóindulattal sem tudsz gátvédelemben szülni. Attól függ, mekkora a baba feje, hogyan tágulsz, milyen rugalmasak a szöveteid, stb. és ezt senki nem tudja elõre megmondani, csak ott a szülõszéken. A szülésznõ ha látja, hogy vérzel, bizony metszenie kell, mert azért ez még mindig jobb, mintha magadtól repednél. Úgyhogy lehet intimtornázni, mandulaolajazni, illetve lehet a legjobb felkészültségû és indulatú szülésznõd, valójában a szülésnél dõl el a te és a babád adottságaitól, hogy mûködik-e a gátvédelem. Egyébként folyamatosan azt hallom, hogy a MÁV-ban minden szülésznõ nagyon ügyes és mind egy-egy tündér.

Zuzu
Zuzu
 


Menta!

Köszi a gratulátKép Nem semmi a mérete ahogy irtad, ez igaz Kép Kép Kép De egy tündér Kép

Szerintem a dokit kellene megkérdezni, hogy hohgy-hol lehet a szülésznõvel felvenni a kapcsolatot.
Nekem a doki azt mondta hogy sok mulik a szülésznön.
De szivböl ajánlom azt akinél én szültem. Kovács Zsuzsa ha jól emlékszem.

Szia Hajni
0611viki
 


Sziasztok!

Már hónapok óta olvasom ezt a topikot, és gondoltam, hogy a gátvédelmrs témához én is hozzászólok. Én a harmadik csemetémet szültem gátvédelemmel(2001. május 10-én). Az orvosommal soha nem beszéltünk arról,hogy miként szülök.
Mikor beértünk a kórházba már 4 ujjnyira ki voltam tágulva,így gyorsan felkönyörögtek az ágyra,nehogy a vizsgáloban megszüljek. Két nyomás között közölték,hogy gátvédelemmel szülünk, meret ebben a szobában ez a "szokás".Ugyan nem sikerült egy kis repedés nélkül megúsznom,de a legkönnyebb és a leggyorsabb szülésem volt.Ezzel a kis történetecskével csak azt akartam érzékeltatni,hogy a MÁV-ban bármelyik szülésznõvel, bármolyen elõzetes megbeszélés nélkül lehet gátvédelemmel szülni.Amúgy a szülésznõkrõl én is csak alegjobbakat mondhatom,mindegyik nagyon kedves és segítõkész.
tmariann
 


Zuzu, Hajni, Mariann!

Köszönöm a válaszaitokat! Pont tegnap este jött rám megint egy kis sírás és bõgve magyarázztam a férjemnek (aki olyan édesen vígasztalt), hogy nem csak a fájdalomtól félek, hanem attól is, hogy mindent megteszek a gátvédelmes szülésért,aztán nem sikerül és csalódott leszek. Azt mondta, hogy készüljek úgy, hogy esetleg nem sikerül, de abban sincs semmi baj. Talán tényleg nem a szülésznõn fog múlni, de kicsit ettõl is tartok. Én is abban hiszek, hogy legjobban a genetikai adottságoktól függ, hogy mennyire tágulékony a hüvelyem szövetei és persze mekkora Helen fejecskéje. Hát meglátjuk. Most egy kicsit megnyugodtam: végülis én tényleg mindent megteszek, aztán majd meglátjuk. A legfontosabb úgyis az, hogy Helen jól legyen!
Kicsit türelmetlen is vagyok már mert még a múlt hétfõn mondta a dokim, hogy elképzelhetõ, hogy egy héten belül szülök, de még mindig semmi. Ha nem mondta volna, talán nem izgulnék ennyire! Kicsit visszafogom magam, türelmes maradok, egyszer úgyis eljön a mi idõnk is! Értesíteni fogunk titeket is! Minden jót és mégegyszer köszönöm!
Menta
menta
 
 


Menta!

ne izguljKép Ha nem sikerül akkor sem lesz rossz.
Ahogy láttam a korházban a többi anyukát senki nem panaszkodott a gátvágás miatt, és nem hallottam egyik szülésznöröl semmi rosszat.
mindenki teljesen elégedett volt a sáját szülésznöjével!!

Jelentkezz ha van valamiKép
Föleg ha már a baba is melszületik!!!!!! Kép Kép Kép

Szia Hajni
0611viki
 


Szia Petra!

Olvasod még? Én is a Koós-Hutás Piroskánál szültem tavaly februárban, de a következõvel orvost váltok. Ha érdekel miért, írj.

Üdv: Moncsi
M
 


Szia Menta,

Gratuláció!! Remélem minden simán megy a kisbabával, és gyorsan hazaengednek!
Írj meg mindent részletesen, hogy milyen volt a doki, a szülésznõ, csecsemõsök stb!
Üdv. Mia
mia
 
 


Sziasztok!

Január 23-án megszületett Beáta Krisztina kislányom 3440 g-mal és 55 cm-el. Herczeg doktornál és Kõrös Ottília szülésznõnél szültem. Nagyon pozitív élmény volt a szülés, elõzetes császár után - az orvosomnak köszönhetõen - hüvelyi úton sikerült szülnöm. Ezért nagyon hálás vagyok Dr. H-nak, nélküle bizony feladtam volna a normál szülést.
Aki nála fog szülni, biztosan jó kezekben lesz.

A gátvédelmes témához kapcsolódva szeretnék mindenkit megnyugtatni, ha nem sikerül gátvédelemmel szülni, az sem borzasztó. Elõzetes császár miatt én csak gátmetszéssel szülhettem. Elõre kikötöttem, hogy biztosan kapjak érzéstelenítést a metszéskor és varráskor is. Nem tudom, mikor metszettek, mert semmit sem éreztem, a varrásból sem éreztem semmit. Felszívódó varratokat kértem, gátsebem azóta is alig fájt. Szóval nem kell félni, csak elõre tisztázni kell, mit vártok el.

Most megyek, mert Beus szopizni akar!

Sziasztok!
Szeri
szeri
 


Szia Moncsi!

Persze, hogy érdekel ami a Koós-Hutás doktornõnél történt.
Nem volt kedves? Mennyit kért? Mi volt a probléma, hogy váltani akarsz?
Petra
Névtelen
 


Szeri,

Óriási gratula a kisbabádhoz. Nagyon örülök, hogy ilyen jól ment minden, bevallom annak külön is, hogy ilyen pozitív élmény volt a doki és a szülésznõ is, mert én pont ebben a konstellációban fogok szülni. Ha ven kedved és energiád, a kórházról, nõvérekrõl, szobákról írni, vagy bármirõl, amit fontosnak vagy hasznosnak tartasz, megköszönném. Sok boldogságot és tejcsit neked és a babának.

Menta,
Itt is nagy gratula és kiváncsian várom a beszámolódat.

Vigyázzatok magatokra és a babócáitokra friss Anyukák.

Zuzu
Zuzu
 


Judit!

Egy kicsit elmaradtam a válasszal bocs, de csak ilyen ritkán jutok net közelbe.
Pénteken voltam a Petõnél. UH-t csinált. Nagyon rendes volt. Mindent megmutogatott a férjemnek is. Egyáltalán nem tünk kapkodonak, nem sietett. Utána el tudtam vele beszélgetni. Bármit kérdezhettem.
A szülésért 50 ezret kér. Már nem tartos olyan soknak. Biztos, hogy császárral fogok szülni, az elsõ is az volt. Egyáltalán nem bánom, sõt, én kértem. Nekem most az a fontos, hogy életben maradjak, és a baba is. Rendes szülésnél ez sajnos kizárt.
A lényeg szerintem, hogy az ember bizzon az orvosában.

Szia
Djeszter
Djeszter
 


Djeszter!
Örülök, hogy meg vagy elégedve az orvosoddal. Valóban az a legfontosabb, hogy bízzál benne. Idõközben nekem is sikerült végre dokit találni. A választott orvosom az Uzsoki kórházban dolgozik, kicsit informálódtam, és Uzsokis dokiról rosszat még nem hallottam.
Ami a tarifáját illeti, a terhesgondozásért alkalmanként elkér 5.000,- ft-ot, de a szülésnek nincs fix ára. Tehát rád bízza. Én is épp pénteken voltam UH-n, persze a párom is ott volt, óriási élményt jelentett.
A terhesgondozáson is elegendõ idõt szán a kismamákra, szóval szerintem a késõbbiekben sem lesz vele gondom.
Az elsõ szülésednél az orvosod tehát nem a Petõ volt?
Szia és jó terhességet kívánok.
Judit
Judit
 


Sziasztok,

Jár még valaki Besztin kívül Harsányihoz??
Jövõ kedden megyek hozzá elõször, és nagyon izgulok!
Jó lenne még néhány sorstársat találni.
Mia
mia
 
 


Szia Petra!

Nekem sajnos gyakran kellett hozzá mennem különbözõ vesegörcsök, fertõzések miatt és mindig elkérte a vizitdíjat, volt, hogy hetente /4-7000 Ft/

Toxémiás lettem és nekem nagyon úgy tünt nem vette ezt a dolgot elég komolyan. 17 kg-ot híztam és ez mind víz volt, kivéve a baba és a többi, kb:6 kg.

Így szülni is sokkal nehezebb volt, ödémás lett a gátam és nemcsak vágtak hanem repedtem is-nagy fájdalommal utána hetekig.

Szülés után talán 1x nézett be, hogy mi van velem de semmilyen gyógyszert nem adott, vérnyomást senki nem mért, pedig nagyon rosszul voltam, én hívtam fel a saját mobilomról, hogy mit tegyek. Mire Õ: Ja, akkor kérjen ezt meg ezt a nõvérektõl Jó mi? Szüléskor annyit adtam amennyit akartam /30.000 / Szóval az egész dolog nekem belekerült vagy 200.000 Ft-ba és még csak nem is kaptam érte semmi extrát. Gyakran kellett várnom a magánrendelõben is.

Meséltek olyat is, hogy nyaralás alatt nem ment be a kórházba.

Szülés után mindenképpen rá akart beszélni a spirálra, pedig mondtam, hogy nekem gyakran vannak fertõzéseim és fémérzékeny is vagyok. Azóta nem voltam nála, most egy kedves fiatal dokihoz járok a kórházba.

Szóval emberileg kedves volt, szakmailag nagyon felkészült, de a nagy hajtásban, a sok "betege" miatt nem nagyon tud odafigyelni mindenkire. És nekem ennyi pénzért ez baj. Vagy csak én vagyok túl válogatós?

Üdv:M
M
 


Szia Moncsi!
Köszi, hogy válaszoltál. Én azt hiszem, hogy itt maradok.
Velem is idáig mindig kedves volt de azt észrevettem, hogy eléggé kapkod mert nagyon sok betege van. A vizsgálati díjról meg annyit, hogy én voltam már más dokinál és kb. ott is ennyi a tarifa. Mondjuk a végén ez már elég húzós mikor sûrûn kell már járni. Én is nyáron fogok szülni de már elõre megkérdeztem, hogy mikor megy szabira. Én tavaly voltam bent a kórházba és akkor a nõvér szólt, hogy telefonom van és a Piroska kérdeztem, hogy minden rendben van -e.

Petra
Névtelen
 


Moncsi!

Elfelejtettem megkérdezni, hogy most kihez jársz? Õ is a MÁV-ba van?

Petra
Névtelen
 


Szia Zsenya!

Én is a Kelemennél fogok szülni, ha minden igaz. Mit értesz azalatt, hogy a klasszikus, nem biztosan jó segítségeket alkalmaz? Ha megbeszélem vele, mit nem szeretnék, vagy mit szeretnék, akkor az úgy lesz? Írj még róla, ha tudsz!

Köszi:
Margaréta
margaréta (margar&
 


Mia!

Én is hozzájárok. Ne félj és nyugodtan kérdezz meg bármit, mert magától nem túl beszédes kezdetben. Aztán ha jobban ismer már másként alakul majd. Egyébként velem teljesen korrekt volt. Csak annyi ami nekem nem teljesen stimmel miért kell uh-ra külön idõpont és persze külön vizitdíj. velem különben nagyon figyelmes volt, ha bármi bajom volt vagy szorongtam az elején azonnal adott rendelésen kívüli idõpontot is.

Bubu
bubu
 
 


Szia Bubu,

Most látom, hogy milyen közel vagyunk egymáshoz a táblázatban. Lehet, hogy egyszerre leszünk bent a kórházban?

Neked hány uh-t csináltatott már? Én nem szeretnék túl sokat (max. három), mert nem nagyon szeretem a mozizást. Egyébként ahová elõtte jártam, ott is külön volt az uh díj. Sajnos az egészségügy sokba kerül, hacsak nem akarsz órákat üldögélni koszos várókban, és elviselni az alulfizetett nõvérek, asszisztensek stb. rosszkedvû megjegyzéseit. Szóval nincsenek illúzióim a témával kapcsolatban.

Beszéltetek már a szülésrõl? Mit mondott ezzel kapcsolatban? Elsõ alkalpmmal biztos nem kerül majd szóba, de azért érdekelne, hogy áll hozzá a témához.

Kösz az infokat.
Mia
mia
 
 


Mia, Bubu!

A külön UH idöpont azért kell, mert a magánrendelésén lévö UH gép nem olyan jó, mint a másik, amikon az UH-t csinálni szokta. (És hát ahhoz, hogy mindent meg tudjon rendesen nézni, kell a jobb gép.)
Igen, kell külön fizetni érte, de nekem csak 3-4-szer csinálta az elözö terhességemnél.

A mostaninál eddig:
- 12 hetesen csinált
- 19 hetesen most fog csinálni.
Ez a normál szakmailag ajánlott UH idöpontok. (A terhesség megállapitására UH-t a magánrendelésén a normál vizsgálattal együtt csinálta, nem külön pénzért.)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: