Új privát üzeneted érkezett!

Hello,
akkor tudom ki ő. Láttam a kórházban én is.
Valóban nagyon szimpatikus.

Ines
ini
 
 


sziasztok!
lehet, hogy már volt szó róla, de vannak felkészítő előadások a kórházban, ahol lehet esetleg a szülésznőkkel is talakozni?

Kép
babarozsa
 
 


és a kórházat megnézni...

Kép
babarozsa
 
 

 
 

sziasztok
én is az Istvánba és a Bolgárkerékbe járok G-hoz
ha van itt még valaki, aki hozzá jár lenne néhány kérdésem. 26 hetes vagyok LilivelKép
köszi
az emilem: valterika@yahoo.com
valterika
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Tuja valaki,hogy szep.elsején lesz-e szülésfelkészítő és mikor??Köszi,Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok! Friss vagyok itt, de üdvözlök mindenkit.
Valterika, én most próbálkozom eldönteni, hogy G-hoz járjak-e. A Bolgárkerékben voltam már Nála, de elég keveset tudok Róla. Te elégedett vagy? Szívesen venném, ha tudnál mondani véleményt (akár privátban is (toy@index.hu)).
Előre is köszi, toy.
toy
 
 


Sziasztok!

Nekem is segítségre lenne szükségem. Szeretném ha a Böszörményi Bea lenne a szülésznőm,annyi jót írtatok Róla, de nem tudom a számát,ha valaki meg tudná adni, nagyon örülnék neki.Előre is köszi!Mindenkinek jó pihenést!!!
Sziasztok!
oszi
 
 


Szia Oszi!
Szerintem kérd el a dokidtól a számát vagy hívd fel az István kórház szülészetét. Szerintem nem venné jó néven, ha ide a netre írnánk a számát.
Ines
ini
 
 


Sziasztok!
Én két éve szültem a Beával, akkor ez volt a száma:06309919083 Remélem nem változott, mert nekem is szükségem lesz rá. Kb 4 hét múlva szülök, és szeretném most is Őt választani, még nem hívtam fel.
halszi
halszi
 
 


Kedves Toy & Valterika!
Nos, én a G-nál fogok szülni kb 1 hónap múlva. Nem sok embert találni itt, aki nála van. Nekem szimpatikus, és meg vagyok elégedve vele. Mindenki azt írja róla, hogy nem egy szószártyár típus. Hát nem. Nekem viszont minden kérdésemre kimerítő választ ad, és úgy érzem, mindig fordulhatok hozzá, ha problémám van. Ezentúl, árad belőle a nyugalom, ami engem is megnyugtat. Tudom, hogy nincs mindenki megelégedve vele, mert olvastam itt más véleményeket is, de nem tetszhet mindenkinek minden... Én úgy döntöttem, saját magamra hallgatok, mert nekem kell, hogy biztonságban érezzem magam a "kezei között". Ti se a más véleményére, vagy az enyémre adjatok! Az a fontos, hogy Ti bíztok-e benne!
Én így gondolom.
Sok szerencsét Nektek és a Többieknek is, és szép várandós napokat! Kép


Üdvözlettel:

Éjmanó
Éjmanó
 
 


Sziasztok,

En is a Gasztonyihoz jarok, a csaladtervezoben ismertem meg. Eloszor kicsit fura volt de aztan megszoktam a stilusat. Egy baratnom 3 gyereket szult nala es teljesen meg volt elegedve.
Valoban nyugott es nem tul beszedes. De valaszol mineden kerdesre .A baratnom elbeszelese alapjan pedig a szules alatt is minden alkalommal nagyon nyugodt es magabiztos volt. En decemberben fogok nala szulni.
Abban teljesen egyet ertek, hogy mindenkinek sajat maganak kell eldontenie neki bejon e a doki.
Udv mindenkinek

csszabo
U.I: Bocs de nem tudok ekezeteket irni.
csszabo
 
 


Sziasztok,

Köszi az infokat, nagyon jó hallani jó véleményeket G-ról. Igazán én még nem nagyon ismerem (keveset találkoztunk), ezért sokat kerestem róla véleményeket, de keveset találtam. A leggyakrabban emlegetett jellemzője, hogy fura. Hát legyen fura, ha érti a dolgát és lehet rá számitani. Én is tudok valakit, aki nála szült és nagyon elégedett volt vele.

Éjmanó és Csszabo,
a kórházba jártok hozzá vagy a Bolgárkerékbe?
toy
 
 


Szia Toy,

Amikor megallapitotta, hogy terhes vagyok akkor a Bolgarkerekben voltunk. Akkor meg csak egy petezsakot latot kb hat hetes volt a baba.
Masodszorra is oda mentem a 12. hetes ultra hangra egy delelott es az utan adott egy idopontot meg aznap estere az Istvanba, ott allitolag jobb a gep. Azota oda jarok ott csinaltak az AFP-t is. Legkozelebb szept 7.-en megyek a 26. hetes vizsgalatra. Az Istvanban mindig csinal felvetelt video kazettara is.
Amugy rajottem, hogy kell neki egy kis ido amig megismeri az embert es akkor mar kozvetlenebb.
De az teny, hogy nem az a kifejezetten babusgatos tipus.Mondjuk nekem nem is igazan hianyzik , hogy az legyen.
Ti hany hetesek vagytok?

Udv
Csszabo
csszabo
 
 


Sziasztok,
A mai Bolgárkerék rendelésen telt ház volt. Ezek szerint mégsem olyan kevesen járunk G-hez...

Csszabo,
A 6. és 12. hét között nem is voltál vizsgálaton? Viszont jól hangzik már az a 26. hét, csak igy tovább! Kép Én még az elején vagyok. (Remélem, lesz ez másképp is.) Nem is voltam még az Istvánban, csak tapogatózom.
Ott mikor rendel G?
toy
 
 


Szia Toy,

Igen valoban nem voltam vizsgalaton a ketto kozott, mert jelenleg meg kulfoldon lakunk es dolgozom. Ezert csak 4-6 hetente tudok haza menni Bp-re. Amikor G-hez jottem a 12 hetes ultrahangra akkor voltam vervetel, vizelet , vedono stb. De olyan nagyon nem hatott meg senkit, hogy csak akkor mentem. Azt hiszem talan idealis esetben a 8 vagy 9 heten kellett volna menni. Mondjuk szerencsere nem volt semmi gond!
Az Istvanba Keddenkent szoktam menni hozza, de lehet, hogy rendel maskor is. En reggelente szoktam menni, de a bizonyos 12 hetes-nel este 5-re hivott oda, azt hiszem szerdan. Erre mar nem emlekszem pontosan. En amugy feltettem neki a kerdest, hogy elvallalja e a terhes gondozasomat es a szulest, azota az Istvanba jarunk hozza.
csszabo
 
 


Éjmanó nem Gajdos doktornőről írt, a többiek pedig Gasztonyi doktorról?
dolhi
 
 


Dolhi,
Igen, lehet, hogy a "G" nem egyértelmű rövidítés. Majd Éjmanó megválaszolja, ha még olvas minket. Remélem, minden oké vele, és mesél majd még, ha nem is ezen a topikon. (?)

Csszabo,
Köszi az információt. Nem biztos, hogy ritkának számítanak a vizsgálataid. Vannak, akik ezt vallják jónak, mások meg azt, hogy jobb, ha állandó megfigyelés alatt áll a kismama. Nem hiszem, hogy az előttünk járó generációk 2 hetente mentek vizsgálatra.
Nem gondoltál arra, hogy külföldön szülsz? Védőnőd is itthon van?
toy
 
 


Sziasztok!
Írtam nektek sok-sok mindent délután, de úgy látszik vmit el***tem, mert itt nyoma sincs. Akkor megpróbálom rekonstruálni a dolgot.
G=Gasztonyi, de szeritnem a jellemzésből kiderül. Kép
Én szept 25-re vagyok kiírva, de volt már 21 is. Majd meglátjuk őkelme mikor lesz hajlandó kijönni. Amúgy jól vagyok, köszi az aggódást. Csak az éjszakákat bírom kicsit nehezen, mert rengeteget fenn vagyok, wc-re járok jópárszor. Ma hajnalban is 01-04-ig fenn voltam, mert nem tudtam visszaaludni... Ez van.
Kérdeztétek, hogy milyen gyakran jártam UH-ra. Nos, én az elsőre elég korán mentem. Akkor a "petezsákocskánk" még csak 2-3 hetes volt, de én szerettem volna minél hamarabb megbizonyosodni róla, hogy ott van a pocimban. Azt követően kb havonta jártam vissza, de már az Istvánba. Oda valamivel könnyebben eljutottam, mint a Bolg-be. Meg jó érzés volt az is, hogy, amikor csak működött a 4D-s gép G készített felvételeket a babáról. Engem mindig megnyugtatott a vizsgálat,és szívesen is mentem minden egyes alkalmommal. Szerintem ha komplikáció nincs, rád/rátok van bízva a dolog, hogy milyen gyakran mentek. Valaki ennek a híve, valaki annak.
Mi már nagyon a finish-ben vagyunk, ezért hetente járok. Múlt héten voltam az első CTG-n is. Nagy élmény volt! Baba akkurátusan rugdosta mindkét kütyüt, amit a pocakomra erősítettek, végig a vizsgálat 20 perce alatt. Ezért néha a szívdobogás mellett olyan hangokat is hallatott, mint egy ufo. Kép Elég élénk baba!
A rendelés az Istvánban kedd délelőtt, és szerda délután van. Utóbbi azt hiszem, a már utolsó trimeszterben lévő kismamáknak. De ez nem 100%.
Már választottam szülésznőt is. Magdinak hívják. Nagyon aranyos teremtés.
A szülőszobát láttátok már? Gyönyörű. Szebb, mint vártam. Barátságos, tiszta. Amikor voltunk megnézni, épp akkor sírt fel először egy újszülött az egyik ajtó mögül. Kép
Figyelj Csszabo! Nem fárasztó hazajárni a vizsgálatokra? Vagy egyébként is hazajönnél ilyenkor? Nem tudom melyik országban élsz, de több helyen olvastam, hallottam, hogy a magyar szülészet-nőgyógyászat egyáltalán nics elmaradva az EU mércétől. Sőt! Szerintem jól döntesz, ha itthon szülsz. A szülés előtt majd hazaköltöztök?
Na, most ennyi. Jó hosszú lett másodszorra is.
Üdv mindenkinek:

É.
Éjmanó
 
 


Szia Éjmanó!
Magdi valóban nagyon aranyos, amikor tudott meg is látogatott bennünket a fgyerekágyon.
Le tudnád írni, hogy milyen lett a szülőszoba? én csak a régit ismerem. Vajudó miylen lett? Még mindig egy térben van 4 vagy több ágy, ahol vajúdni lehet?

Ines
ini
 
 


Szia Éjmanó!
remélem majd be tudsz számolni nekünk a szülésről is! nagyon kíváncsi vagyok persze az egész sztorira:9 de persze önző módon G. viselkedésére, stílusára, hogy mennyire voltál elégedett vele. Magdit ő ajánlotta vagy hogyan választottad?
minden infó érdekel, én még "csak" a 28-30. hetet "taposom"Kép fogalmam sincs mennyi idős, mert a korházban mindig az uh szerinti korát, a BK-ban meg a mensi szerinti korát mondják és ez nálam 2 hét különbség:o
szóval írj nyugodtan jó sokat
köszi
Erika
valterika
Dunakeszi
 
 


Hű de népszerű lettem hirtelen.. :D Majd töröm nektek az utat rendületlenül... :D
Magdit G ajánlására választottam, és nagyon örülök neki. Bár most szabira megy, de mondta, ha szülnöm kell, hívjam, és jön rögtön.
Szóval, a szülőszoba rész nekem elsőre olyan volt, mint 1 labirintus, de már ismerem a járást. Kép Mondjuk, elsőalkalommal meg is voltunk szeppenve egy kicsit, amikor megmutatták. Olyan volt, mint az első nap az iskolában. Kép
Tudtommal 5 szülőszoba van, amiből 1 az alternatív dolgokat tartalmazza. Ott van a kád, a franciaágy, a szülősámli (vagy mi a szösz) stb. A hozzátartozók kinn várnak az előtérben fonott nádszékeken. A falak barackvirág szinűek, rajtuk Anne Geddes, Klimt és egyéb képek. Nem lényeges dolog, de nekem nagyon tetszik, hogy nem az a szokványos kórházi környezet. A vajúdóban 3 bőrfotel van, ágy egy sem. A CTG-t is itt csinálják, úgyhogy van forgalom rendesen. De el is lehet vonulni, mert néha előbukkant egy két sétálgató, vajúdó kismama a semmiből. Csak az arckifejezéseikből gondoltam, hogy vajúdhatnak... Ja és van még fürdőszoba, wc, vizsgáló és műtő.

V!
Én is gondban vagyok, mert nekem meg az orvos által megállapított kor nem egyezik azzal, amit mi gondoltunk. Ha az ember fia+lánya általában védekezik, akkor nagyjából be tudja lőni azt az időpontot, amikor a baba készült... Csak a legelső vizsgálaton értettünk egyet a kort illetően. Így azóta 2 hét differenciával dolgozunk. Kép Most kezd igazán kijönni a különbség, mert már az orvos is érzi a vizsgálaton, hogy nem vagyok még a végén. De abban bízom, hogy baba majd jelzi időben, hogy mikor akar kijönni. Állítólag szépen igazodik lefelé a feje. Izgis!
Hát kb ennyi. Baba mocorog, biztosan ő is hozzá akar szólni... Kép

Üdv mindenkinek! Írjatok!

É.
Éjmanó
 
 


Hello Éjmanó!
Köszi a beszámolót, a vajúdó ezek szerint át lett alakítva. Az borzasztó volt,hogy egy hallom kismama nézte egymást, ahogy szenved. Persze gondolom, ha üres lett a szölőszoba, akkor vissza lehetett vonulni. Én császárral szültem Hannát és Olit , Hannánál egyáltalán nem Olinál gyenge fájásai voltak, de előre megbeszélt csaszi volt a méretek miatt.
Szívesen megtudnám, hogy milyen szülni de ez a 3. gyereknél, ha lenne, még kevesebb eséllyel történne.
Ha találkozol Magdival, akkor mond meg neki légyszíves, hogy Ines puszilja.
Köszi
Ines
Ines
ini
 
 


Sziasztok Ejmano Toy!

Akkor elmeselem egy kicsit, hogy van ez a dolog. Tehat mi kulfoldon dolgozunk a ferjem es en is. Nincs messze Magyarorszagtol. De nem az EU-ban.
Bukarestben dolgozunk 3 evet vallaltunk amikor kijottunk ide. Ami elviekben novemberben telik le.
A baba december 19.-re van kiirva most, de ez is dec. 16-al indult. Eddig minden ultrahangnal 1 nappal kitolodott. A vegen meg szenteste szuletik, a csoppseg. Mindenesetre mi oktober kozepen, hazakoltozunk Pestre, hurra!!!
Visszaterve a kerdesekre, amugy is hazajonnenk kb. 6 hetente igy most 4 hetente jovunk, nem gond sot jo is igy. Mert kulonben itt eleg nehezen lehet kibirni az itt letet. Most mar kezd faraszto lenni az utazas, de meg nem veszes.
Soha nem akartam Romaniaban szulni, gondolom ezt nem is kell magyarazni.
Vedonohoz is Pesten jarok, akihez a tartozom a pesti cimem alapjan, o is tudja a tortenet.
A Gasztonyi is tudja, hogy honnan jarunk hozza vizsgalatra. Azert igazan buszke lehet, mert minden alakalommal 1700 km utazunk odavissza, hogy megvizsgaljon. Ezt viccnek szantam!
Azt hiszem mindenre valaszoltam.

kellemes varandosagot mindenkinek.

Csszabo
csszabo
 
 


Sziasztok!
Klasszul felpezsdült itt az élet. Bár ez egy "SOS"-nek nevezett topic, de a másik úgy látszik, elhalóban van. Igaz, én ott még nem is jártam....

Éjmanó,
Kezd kitisztulni, hogy miért is ez a neved. Ahogy meséled, nem sokat alszol mostanában. Azért mindent bele, szorítunk neked. És gyere vissza beszámolót tartani szülés után is, ha teheted. Hogy szeretnél szülni? (alternatív vagy normál). Ezt mikor kell eldönteni, már úgy értem a kórház tudomására hozni?

Valterika,
Te is választasz szülésznőt? (privát is megy nemsokára)

Csszabo,
Így világos, hogy itthon szeretnél szülni. Ha van valami sürgős segítségre szükséged, akkor ez hogy történik ott kint? Fizeted a betegbiztit, és normál ellátást kapsz, vagy fizetsz az ellátásért, vagy inkább nincs "kedved" sürgős segítségre szorulni?
G büszke lehet, tényleg. Kép

Köszi mindenkinek az eddigi információkat.
toy
toy
 
 


Sziasztok,

Toy,
Leginkabb remelem, nem lesz surgos segitsegre szuksegem. Amugy itt fizetik nekunk az ellatast egy maganklinikan, ha valami van akkor oda mennenk, ott voltam is egyszer(a korulmenyek viszonylag jok) de igazabol nem szeretnek visszamenni. Eleg nem szimpi volt a nodoki, venseges professzor allitolag, nagyon elismert, na nekem nem jott be. Amugy van meg kollegam akinek a felesege jart itt terhes gondozasra es o is ajanlott dokit. De ezzel en nem is szamolok.

Ejmano,
Te megbeszelted a szules menetet a Gasztonyival?
Beszeltetek rola, hogy lesz mint lesz, hogy szeretned?

Erre nem tudom kit tud valaszolni.
Az lenne a kerdesem, hogy a szulesfelkesziton beszelnek a legzestechnikarol?
Van e gyakorlati resze vagy csak beszelgetos?

Udv mindenkinek

Csszabo
csszabo
 
 


Szia!
Az egyik szülésfelkészítő óra tudtommal a légzésről szól. Biztos vagyok benne, hogy gyakorlati része is van. Én arról az előadásról lemaradtam hóesés miatt. De sajna nem is volt szükségem rá.
Ines
ini
 
 


sziasztokKép
jövő héten kedden akarok menni a korházba (már nem bíírom továbbKép bár mensi szerint "csak" 29 hetes leszek, de a mérete szerint már elmúlok 30, és sztem is, és azt mondta 30 hetesen menjek, és akkor majd megkérdezem a szülésznőről, hogy nekem kit ajánl, kíváncsi vagyok, nekem is azt a bizonyos Magdit-e?Kép meg meg szeretném tudni, hogy vezet-e le vízben szülést...tudom, hogy elvileg csak vajúdni szabad ott, de tudom, hogy van aki vezet is le kádban és nem kell kimászni kipottyantani Lilit...mert akkor inkább nem érdekelne
és a szülésfelkészítőt is jövő kedden nézem-kérdezem, mert a légzés meg a szülőszoba része engem is érdekelne!!!lehet, hogy ott találkozunkKép
valterika
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
A szülésfelkészítő tanfolyam nem ma kezdődik 15:00-kor?

Barbara
babar
 
 


Hello mindenkinek!

Én voltam a "légzős" órán. Az volt az első, amire mentem. "Ember" is eljött velem. Mondván, rendes apuka, elkíséri a párját, mert ugye apás szülés lesz. Az elején elég mókásnak találtam/találtuk a dolgot, mert nagyon ilyen relaxációs technikát akartak tanítani. Ennek eredményeképpen csak azt vettem észre, hogy életem párjának lebukik a feje 2x is. Annyira relaxált a lelkem, hogy elaludt. Szóval, ez magán vélemény, de én azt az órát nem találtam olyan hasznosnak. Most képzeljétek el, amikor azt mondja a nő egy terem először szülő kismamának, hogy képzeljük el, hogy szülünk, és ebben és abban a szakaszban járunk. Hát, hogy a rigóba képzeljem ezt én el? Kép Fogalmam sincs milyen... Most jön du a védőnőm. Azt mondta, átbeszéljük a légzéseket. Járt valaki jógára közületek? Ott is vannak ám kacifántos légzéstechnikák. Kép
Én is kádban szeretnék szülni. Már jeleztem G felé régebben, de szerintem még emlékeztetni kell, legalább 1x. Engem akkor is érdekel, ha csak vajúdni lehet ott, de úgy emlékszem, akkor rábólintott a dologra. Márha szabad éppen a kád.
Azt olvastam az egyik Kismamában, hogy aki konkrétan kijelenti, hogy vízben szeretne szülni, az valamit bizonyítani akar, mert az úgyis csak ott derül ki, hogy akkor éppen mi esik jól. Ezt azóta sem értem. Ti értitek?
Amúgy annyira konkrét terveim nincsenek a szüléssel kapcsolatban. Az a lényeg, hogy kedvesek legyenek, és ha csak nem muszály nem kérnék gátmetszést. Amennyire csak lehet természetesen szeretnék szülni, mindenféle fájdalomcsillapító nélkül. És Ti?
Ja, a Magdit nem tudom, fogja-e ajánlani, mert akkor éppen szabin lesz. Ha gondolod, kérdezz rá!
Jövő héten, lehet, hogy én is elnézek a felkészítőre, mert én csak a felén voltam.

Üdv mindenkinek. Majd meséljetek, milyen volt az előadás!

Éjm.
Éjmanó
 
 


na, köszönöm, ilyen légzős tanfolyamból nem kérekKép
nekem elég konkrétan kell elmondani és megmutatni mit tegyek. elég távol áll tőlem ez a képzeljük el téma...kicsit földhöz ragadt vagyok-bocsiKép apáról nem is beszélve...már előre látom, hogy forgatná a szemeitKép)))lehet, hogy inkább a kismami tornán lenne gyakorlatiasabb a dolog???
Úgy érted egész novemberben szabin lesz Magdi? vagy amikor te mész szülni?
Tuti, hogy még kell emlékeztetned a dokit;) bár lehet, hogy téged már jobban megjegyzettKép
alapból úszni sem tudok, szóval én sem értem, mire vonatkozott a cikk, csak én láttam valamelyik reality vagy ilyesmi csatornán egy vízbenszülést és annyira jó voltKép bár az kicsit zavarna ha fehér a kád...nem tudjátok milyen színű? szóval ott az anya maga emelte ki a vízből ki a babát, aki csak pislogott rá nagy szemekkel, annyira csodás volt, nem érdekel, ha az apgarja csak 9es, mert nem sír fel, de ebben a közegben van neki átmenet a külvilág meg a pocim között...és (nem) mellékesen a gátnak is jobb állítólag
valterika
Dunakeszi
 
 


Szia V és a többiek!
Én sem érek rá annyira, csak naponta többször is megfordulok itt... Kép
Most volt itt a védőnénim, aki mellesleg 4 évvel fiatalabb nálam, de nagyon aranyos. Mesélt a légzésekről. Azt mondta, a tágulási szakaszban "pihegni" kell, mert ugye ott nem szabad nyomni, semmiképp. A kitolási szakaszban pedig a hasba kell lélegezni, benn tartani, ezzel együtt nyomni, zárt szemmel és szájjal. Egy fájás alatt, ami kb 1 perc, kb 2x kell levegőt cserélni, minél gyorsabban. Ilyenkor érdemes hangot is kiadni a légzéshez, mert úgy gyorsabban ki is préseljük, és több levegő is jut be a szervezetbe. Szóval ezt kell gyakorolni. Remélem jól írtam le, amit tanultam.
Ja, a kád fehér...
Magdi szept 15-én fog visszajönni. Akkor biztos ő lesz neked is.
Attól lehet 9es az Apg-ja egy babának, ha nem sír fel rögtön? Ezt nem tudtam. Ha erre az első gőgicsélésre gondolok, mindig a Nicsak, ki beszél jut eszembe, amikor megszületik a pici baba, és nyomják alá a szöveget... Kép Biztosan láttátok ti is. Szerintem tényleg ezt érezheti, amikor kibújik, hogy legszívesebben visszamenne... Kép
A gátról meg annyit, hogy most akarom elkezdeni a gátmasszázst. Már megvettem hozzá az olajat is. Ti mit hallottatok róla?
Ismét üdv mindenkinek!

É.
Éjmanó
 
 


gátolaj...nekem kicsit gázosnak tűnik...ami elijesztett tőle az az, hogy jó táptalaj a baktériumoknak, ami pont most nem hiányzik...de én csak a nandu.hu honlapján olvastam róla...egyébként is nézzetek hülyének nyugodtan, de én képtelen vagyok főleg most széthuzigálni ott, ahol kibújik a kis drágám...de a tamponnal is mindig gondom volt...így születtem, defektesenKép a szopiztatástól is idegenkedem nagyon, de persze mindent bele adok legalább fél évigKép
képzeljétek, 25 hetesen azt mondta G, hogy akkor 5 hét múlva találkozunk, megkérdeztem hol, és azt mondta az Istvánba. erre felhívom az UH-ot (NEM AZT KELL KÉRNI??? a 11-12-es mellékeken???) megkérdezik hány hetes leszek, és amikor mondom, hogy 30, azt mondják akkor nem kell UH!!!és jövő hétre már nem is volt időpont keddre, csak 14-reKép, nembaj papíron úgyis csak akkor töltöm a 30-at, de tuti a mérete már 32 leszKép
szóval az volt a baj, hogy keddre kértem időpontot???szerdára kellett volna??? de az meg az ügyeleti ideje...olyan rossz, hogy csak bejárós és nem rendel...vagy ezt is rosszul tudom? lehet, hogy máskor is lehet hozzá menni? apropo, amikor a géndiagnosztikai kpt-ben csináltattam a genetikai vizsgálatot, az ottani srác ismeri őt és azt mondta most nyitja arendelőjét...erről tudtok?
asszem9ből az egyik az, hogy felsír-e, de javítsatok ki, ha rosszul tudom...
na, jó éjt mindenkinek
valterika
Dunakeszi
 
 


Hi V!

Szerintem nem számít, hogy hanyadik hetes vagy. Van akinek csak az előírt időpontokban csinálnak uh-t. Nekem 4 hetente volt, néha 5. Biztos valamelyik mumu volt a telefonnál. G-nak a kórházban 2 asszisztense van. Anikó és Katinka, ők fiatalok, és nagyon kedvesek, nem hiszem, hogy ilyet mondanának. A múltkor viszont néniket láttam nála, és belőlük nem áradt a szeretet, és segítőkészség. Szerdán is mehetsz hozzá, amúgy. Én eddig úgy csináltam, hgy mindig a vizsg után be is jelentkeztem a következő időpontra. Így nem kellett telefonálni.
Még nekem sincs kedvem "széthuzigálni". Olaj áll a bárpulton, én meg nézegetem. De előbb-utóbb elkezdem.
Nagy a baba? Kép
Hol nyitja a rendelőt? Erről nem hallottam. Bár honnan a csudából hallottam volna... Ti vagytok az elsők, akik ismerik őt... Kép
Már megint azt álmodtam, hogy a babó fiú lett. Tegnap is. Mi nem kérdeztük meg, sőt kértük, hogy ne mondja meg. Így most mennek a találgatások. Nálatok? Mi várható?

Pá!

É.
Éjmanó
 
 


Sziasztok!
Ezt a félelem a szüléstől c. topikban találtam régen. Remélem hasznotokra lesz. Itt benne van, hogy nem jó kiabálni!!!!
Ines

Indexrol Mr Spock-nak van egy nagyon jo leirasa szerinte mi konnyiti meg a szulest



http://www.mounet.com/~gablau/szules.txt

Szoval. A szules faj. Nagyon faj, nincs mese. Akarki, akarmit mond, a
szules egy rendkivul kellemetlen folyamat. De te is tudod, hogy at kell
menni rajta, tehat a kerdes az az, hogy mikeppen lehet minimalizalni a
fajdalom hatasat rajtad. Mert errol van szo, a pszichologiai tenyezo ami
meghatarozza azt, hogy mennyire engeded meg magadnak a fajdalom
ateleset. Keves ember (meg keves orvos is) tudja, hogy a morfium peldaul
nem allitja meg magat a fajdalmat, hanem a fajdalom tudatosodasat
kapcsolja ki! Az is tudott, hogy nagy sportesemenyeken sportolok neha
repedt vegtaggal vegigjatszak a meccset, mert a tudatuk annyira masra
koncentral, hogy nem tudatosodik bennuk egy megrepedt lab vagy kar altal
okozott, amugy rendkivul jelentos fajdalom. Es amikor a meccsnek vege
van, a fajdalom hirtelen elkezdodik. Tehat a tudaton mulik minden. Az,
hogy te akarod ezt a gyereket, es orulsz neki, az mar egy fel gyozelem.
Hosszu evek tapasztalata szerint, akik orulnek a gyereknek, jobban
viselik az egeszet . A masik felere pedig ezek az egyszerunek latszo, de
egyaltalan nem konnyen betarthato szabalyok vonatkoznak:

Ne VARD a kovetkezo fajdalamat (mehosszehuzodast). Amikor az egyik
elmegy, azonnal iranyitsd a tudatodat valahova mashova. A "hovat" neked
kell eldonteni. Talan Bugi bacsival beszelgessel valami MASROL, ha van
TV a szobaba nyugodtan nezzed, ha nincs vigyel magaddal radiot, magnot,
CD-t, akarmilyen zenet amit esetleg elvezel. Ne szegyellj massal
foglalkozni szules kozben!

Teljesen engedd el magad fajdalmak kozott. Lazitsd el az osszes izmodat,
tudatosan. Az ellenkezoje sok energiat hasznal, es a vegere amikor
nyomni kell, nem lesz, ami tobbszorosere hosszabithatja meg a nyomo
fazist.

Nyoges, siras, orditas, akarmilyen variacioja ezeknek ugyan egy
termeszetes reakcio, de attol nem fog semmi kevesbe fajni. Viszont
noveli a fajdalom tudatosodasat, es szinten nagyon hasznalja az
energiat. Egyszeruen utasitsd magadnak vissza, hogy hangokat adjal ki.
Helyette csak lelegezzel lassan es melyeket. Ez nagyon fontos.

Ne vitatkozz az orvossal vagy a noverekkel. Abszolut vesd magad ala
mindennek amit mondanak. Ha valami olyant mondanak, amirol ugy erzed
hogy nem vagy kepes vegrehajtani, akkor is hajtsd vegre. Ha valami
olyant mondanak, amirol ugy erzed hogy teljesen lehetetlen vegrehajtani,
AKKOR IS azonnal csinald meg. (A jozan esz hatarain belul persze (:-))

Szamits arra, hogy sokaig fog tartani az egesz. Nem lehet tudni meddig
tart, es sokszor latom, hogy az elejen meg mennek a dolgok, de amikor
hosszabb ideig tart mint amire az anya szamitott (valami okbol) a
kontroll osszeomlott.

10cm mehnyaktagulasig minden automatikusan tortenik. De onnan neked kell
kinyomni a gyereket. Ez eltarthat 5 percet, vagy tobb orat, es ha
hiszed, ha nem, rajtad mulik a zome. Es az a legfajdalmasabb resz. Tehat
ezt kell leginkabb a fejedbe verni. Es itt kell leginkabb lekuzdeni a
fajdalomtol valo felelmet. Igen, faj, igy is ugyis, de ha gyorsan tudod
csinalni, hamarabb vege van. Hogyan kell nyomni? A kovetkezo hasonlatot
szavalom a betegeimnek, jo eredmennyel (ezt): mintha egy borzaszto
szekrekedesed lenne. Nem vicc. Nem korulbelul ugy, hanem PONTOSAN ugy.
Ha szeklet jon, nemhogy nem szegyen, hanem annak a jele hogy jol
csinalod. Nagyon fontos ODA LE koncentralni a nyomas erejet. A
termeszetes reakcio az, hogy arcba, mellkasba nyomni (szemei kiguvadnak
cimu musor), de sajnos az nem jo. Koncentralni kell tudatosan a nyomast
ODA LE. Es minden mehosszehuzodast maximalisan ki kell hasznalni. Mivel
nagyon faj, a termeszetes reakcio egyszer nyomni, aztan elsumakolni a
hatramarado idot. Ne e ngedd meg magadnak ezt a "luxust". Ha jon a
fajdalom, vegyel egy mely lelegzetet, tartsd benn az osszes levegot, es
nyomj, OTT LENN, mintha szekrekedesed lenne. A fajdalom neha visszatart
attol hogy IGAZAN nyomjal. Ezt se engedd meg magadnak. Minel jobban
nyomsz, annal hamarabb tortenik. Ha elfogy a levego, gyorsan fujd ki, es
ha a mehusszehuzodas meg mindig tart, gyorsan lelegezzel kettot, a
harmadikat tartsd benn, es nyomjal mint egy gozmozdony. Es egeszen addig
csinald ezt amig tart a mehusszehuzodas. De ha elment, azonnal engedd el
magad, minden izmodat, es PIHENJ. Nyomas kozben akarmilyen hangot kiadni
TILOS. Nem, nem azert mert akarkit is zavar, nem errol van szo. A dolog
mechanikajarol van szo. Ha hangokat adsz ki, a tudoben levo levego
nyomasa leesik, es minden joindulatod ellenere nem tudsz igazan nyomni,
de meg ugyanugy faj, ugyanugy hasznalod az energiadat. Tehat meg egy kis
nyogest se engedj meg magadnak.

Ha kepes vagy mindezt beturol beture betartani, sokkal hamarabb
atjuthatsz a nyomason mint az atlag. En neha latok "termeszetes
nyomokat", akik minden atlagot felulmulva, mint egy presgep tudnak
nyomni, es meg az elso gyerekuket is percek alatt kepesek kinyomni. Ne
szamits percekre, ahhoz kell az a termeszetes valami, nem is tudom mi,
ami nagyon ritka, de az bizonyitja hogy lehetseges. Es amikor mar ugy
erzed, hogy "innen mar lehetetlen, ezt nem tudom tovabb csinalni", akkor
meginkabb csinald tovabb. Es ne vitatkozz senkivel, csak csinald. Kiveve
persze akkor, ha az orvos vagy a nover azt mondja, hogy ne nyomj, ami
tobb okbol lehetseges, leginkabb ha a baba szivhangja leesik, nehany
perces piheno gyakran segithet.

Gatmetszes: abszolut bizd az orvosra. Meg akkor is, ha esetleg
feleslegesen fogja csinalni. Miert? Mert a felesleges gatmetszes neked
ugyan kellemetlen lesz egy ideig, de mindig konnyebbe teszi a baba
megszuleteset. Gyakran tenyleg nem kell, de a ketely abba az iranyba
kell hogy eltolodjon, hogy kell. Ugyanakkor, ha az orvos megprobal neked
jot tenni es azert nem vag, esetleg kritikus perceket veszit, aminek a
baba ihatja meg a levet. Tehat ne probald az orvost ezen iranyba
befolyasolni.

Epiduralis:a csabitas majdnem ellenallhatatlannak tunik. De sajnos
nagyon sok olyan esetet lattam, ahol addig minden rendben ment, es utana
nem. Ezzel nem azt mondom hogy utasitsd vissza, de vard meg amig az
orvos ajanlja. Es ha amugyis gyorsan megy a dolog, ne vesd el annak a
lehetoseget, hogy esetleg anelkul. Kerdezd meg az orvost, hogy
hasznalnak-e epiduralis narkotikumot. Az ugyan nem kapcsolja ki teljesen
a fajdalmat, de nem befolyasolja a szulest. Ha hasznalnak, orommel fogja
"csak azt" adni.

Oxygen maszk: nem tudom hogy nalatok hasznaljak-e, de ha igen es adnak
egyet, nagyon zavaronak tunhet, de tartsd az arcodon minden korulmenyek
kozott.

Csaszar: ha kell akkor kell es kesz. Ha a baba bajba kerul, nincs vita,
meg kell csinalni. De ha ugy erzed, hogy az orvos vaccillal, duplazd meg
energiadat, es mond meg neki hogy varjon meg egy kicsit. Mikor fordulhat
ilyesmi elo? Mondjuk ha nagyon lassan megy a szules, foleg a nyomoas
fazisban. A baba ugyan jol van, de valami miatt lassan jon kifele.
Gondolj arra amit mondtam (szekrekedes, gozmozdony) es probald meg egy
ideig. Lehet hogy erre egyaltalan nem kerul sor, de ha igen, jusson ez
eszedbe. Megegyszer: ha az orvos egyertelmuen mondja, csak fogadd el. Ez
csak arra vonatkozik, ha o esetleg belefaradt (van ilyen) es te magad
erzel ketelyt a hangjaban. Akkor csak oszinten kerdezd meg:"Ez
elkerulhetetlen doktor ur, vagy meg probalkozhatok meg egy kicsit?" Meg
fogja mondani.

Fogos szules: sok orvos mar egyaltalan nem hasznalja USA-ban, tobbnyire
a perek miatt. Inkabb csaszaroznak. De az igazsag az, hogy a fogo
teljesen artalmatlan, ha gyakorlott kezekben van, es rendkivul modon
elonyos a babara nezve. Ma mar feltetelezni lehet, hogy aki egyaltalan
hozzanyul a fogohoz, az tudja hogy hogyan kell hasznalni. Tehat ne ijedj
meg ha meglatod. Borzaszto szerszamnak tunik, de zsenialisan lett
kitalalva. En meg egyetlen babat, soha sem karositottam a fogoval (ugyan
ritkan hasznalom csak, de ha kell akkor szoszerint eletmento lehet).

Na es ha most megijedve ulsz a computer elott, akkor majdnem elertem a
celom. Akkor meg egyszer, meg ketszer, meg haromszor olvasd ezt el,
minden betujet verd a fejedbe, es garantalom, hogy jobban fog menni mint
ezek nelkul.

Mr Spock
ini
 
 


Jó reggeltKép
ÉN IS AZT ÁLMODTAM!!! megszületett és láttam a nagy vörös golyóitKép
De nekünk Lili lesz. Sokáig úgy gondoltam, sőt biztos voltam benne, hogy kisfiú, a párom mindig azt mondta, ő fiút csinált, de szerencsére a doki már májusban azt mondta 90%, hogy idézem "punás"-olyan hülye szó...Képszóval puncija vanKép szóval volt idő hozzászokniKép most már azt nehéz elképzelni, hogy kisfiú, és már kapott jó néhány rózsaszín dolgot a családtól...Nekem kellett, hogy tudjam és a nevén szólítsam (Májusig Ábeleztük) de az is nagyon szép, amikor megszületik és akkor mondják meg
csak már ott tartanánk! annyira várom. nem tudom, hol nyitja, csak annyit mondott az a biológus srác, hogy ott is lesz UH, majd lehet, hogy oda kell menni. de biztos szólt volna ő is.
Nagy-e Lili?...hát, én 3900, kedvesem 4 kg fölött volt...van rá esély. még mindig szedeti velem az elevitet...de az is lehet, hogy korábban fogant. aztmondják, ha nem picikea baba, akkor többet tud segíteni a szülésnél. csak nagy feje ne legyenKép
na, elolvasom Spock "tapasztalatait"Kép
valterika
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Csak, hogy "pezsegjen" tovább ez a topic... Kép
3 cm-resre nyílt a méhszájam, és lehet, hogy nemsoká szülök. Tegnap voltam vizsgálaton, most is oda megyek pár perc múlva, már csomaggal együtt. De az is lehet, hogy még van 10 napom max. Illetve, már csak 9... Izgis! Lekopogom, de nem fáj semmi. Majd most kiderül, hogy tovább tágult-e.
Látjátok, tényleg nem számít már ilyenkor a baba vélt kora (szept 25-re voltam kiírva). Úgyis ő dönti el, hogy mikor akar jönni. Ezt szoktam is neki mondogatni, meg hogy nagyon-nagyon várjuk már, de ne hallgasson senkire! Kép
Ti hogy vagytok? Fejlemény?
Köszönöm Dr Spock-ot! Először szerintem megijeszti, majd megnyugtatja az embert. Velem legalábbis így volt.
Hát ennyi a nagy hír! Szorítsatok!
Üdv mindenkinek, a kis "punásoknak" és "pucusoknak" is. Kép

Éjmanó

Ps: Ma fél 1-től 4-ig nem aludtam. Jó buli ez az álmatlanság...
Éjmanó
 
 


jajjj, de jó nekedKép
ez már nagyon izgi!!!
majd ha lesz időd, légyszi, mindenről részletesen számolj be!!!!!!
ügyesek legyetekKép
valterika
Dunakeszi
 
 


Szia Éjmanó!
Szurkolok nagyon, várjuk a híreket.
És üdv Magdinak, aztán könnyen lehet, hogy el fogod felejteni(én valószínűleg elfelejteném egy ilyen izgatott állapotban).
És reméelm Spockos iromány segít valamit.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!
Éjmanó, remek hírekkel szolgálsz. Mindent bele, csak ügyesen! Vajon hazaengedtek még...? Biztos kiderül, ha írsz ide a sos-ra.

Valterika,
voltál uh-n?

Most voltam az Istvánban vérvételen, és láttam, hogy ugyanott a laborban van a 4D uh is (legalábbis az ajtajára volt kiírva a fogadási idő). G kedd dél körül van, ha jól emlékszem, és igen, a 1112-es melléken kell bejelentkezni. De ez csak az uh bejelentkezés, vagy ugyanez egyben G rendelési ideje is???? Bocs, de el vagyok kicsit tévedve...
toy
 
 


Éjmanó! Nekem is már csak pár nap és megszületnek a babáim. Drukk neked. Majd ha bent leszek tuti megkérdezem a kismamákat internetezik-e közülük valaki.Kép
Én tegnap voltam reggel CTG-n lehet, hogy találkoztunk???

Toy! Igen ott az UH ahol a vérvétel van.
linato
 
 


Linato, ezek szerint ikreket vársz? Mintha látnám is a profilodban... Kép Na hát akkor neked is drukk. Majd meséld el, miután mindenen túl vagy, és lesz erőd hozzá, hogy milyen élményeid voltak.
toy
 
 


Linato,
hogy-hogy pár nap? Valamiről lemaradtam?Kép Én is tegnap voltam ctg-n és meg is vizsgált a doki. Eredmény: 3 cm-re nyílt méhszáj, az erős jóslófájásaimmal további gyors előrehaladás várható, szóval szerinte max 1 hetem van mégKép
Látod, én igyekszem, nehogy elszalasszalak a kórházbanKép


Momo


Momo
momo
 
 


Momo! Nekem zárt a méhszáj, fájásaim is csak itthon vannak CTG-n semmi. Holnap megyek UH-ra. Legkésőbb 20.-án csaszi, ha minden igaz. De eszemben sincs kihúzni addig. Nekem jó akár ma is vagy holnap.Kép

Toy! Oké, majd megíromKép
linato
 
 


Linato!
az ikrek miatt csaszar?
amugy lehetne siman is?

Kép
babarozsa
 
 


Babarozsa! Az első szülésem sima volt. A második 5 óra tolófájás után végül császár, mert nem jött lejjebb a baba. Kiderült, hogy nyaktól bokáig zsinór volt rajta és fordítva feküdt arccal. Az ikrek miatt nem lenne feltétlenül csaszi, de mivel mind a ketten haránt fekszenek így az. Meg az előző heg szétnyílás lehetősége is befolyásolta volna, ha a fekvésük nem is. De mivel nem fordultak be, ezért mindenképp császár.
linato
 
 


huha, akkor osszesen 4 gyerek?
Kép
nem semmi!
nalunk is eddig 4 van
csak nem az enyemek
igy en csak remenykedem a 2ben
de elszor legalabb 1 legyen

Kép
babarozsa
 
 


Momo! Akkor egyezzünk ki a hétfőben.Kép
linato
 
 


Sziasztok!

Ismét itthon! Kép Szonja Anna megszületett Dr G, Magdi, Mami, Barátom és Anyukám jelenlétében a kádban 3 mécses mellett. Annyira boldogok vagyunk. Majd teszek fel egy képet, csak nem tudom hová lehet itt.
Szóval, már nem engedtek haza...
G megmentett egy császártól, Magdi meg egy tünemény volt. A Mami is, aki a "piszkos munkát" végezte. Valamint el vagyok szállva a szülészet nővéreitől és orvosaitól is, kivétel nélkül.
Majd, ha lesz egy kis időm, beszámolok részletesen.
Dr Spock tartotta bennem a lelket odabenn. Mielőtt felküldtek a szülőszobára elolvastam még1X. Szerintem sokat segít, ha csak 1-2 mondata visszacseng a szülés során.
Most megyek, mert összeesek a fáradtságtól és 12-kor szopi van, menetrend szerint. Kép
Nagyon szorítok mindenkinek, hogy ez az élet legszebb élménye, tényleg a legszebb legyen.

Pá mindenkinek!

É.

U.i: Most lettem csak igazán Éjmanó, így a gyerkőcözés közepedte...
Éjmanó
 
 


szívből gratula nektek!!!Kép
sok boldogságot a babótokkal (nagyon szép neveket választottatokKép
tegyél fel mindenképp képet!!!főleg a picikérőlKép
kádban született, de jóKép a Mami kicsoda, dulád volt, csak lemaradtam?Kép
pihizz sokat és élvezd a babázástKép
valterika
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Remélem Linato nem bántódik meg, hogy ide bemásolom Kép

"Sziasztok! Megérkeztünk 16.45 Szabó Ruben Milan 2920g, 52cm
16.47 Szabó Lorena Liza 3770g, 56cm, és a mama is köszöni jól van."

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: