Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Jamina!

Nekem egyetlen egyszer volt vele ügyem, tehát lehet, hogy nem ez az általános, de én nem ájultam el tőle.

A fiam alig kétévesen akkorát esett a lépcsőn, hogy felcsúsztak a fogai. A gyerekorvos rögtön sebészetre küldött, annyira ronda volt, ott is röntgen... stb. A lényeg, hogy a sebész küldött a Mészáros drnőhöz, mert ő a szájsebész. Aznap elküldött minket, mert még túl friss a seb. Visszarendelt 3-4 nap múlva fogröntgenre, akkorra már kezelhető lesz. Mikor visszamentünk, akkor meg azért küldött el, mert nem is olyan jó az ő gépe, nem akarja kínozni a gyereket, különben is ő csak szívességből...
(Lehet, hogy egy boríték után kedvesebb lett volna.)
Azért kérdezz meg másokat is!!!
Üdv: Gi
AnyaGi
 


Szia, Gi!
KösziKép. Most már magam is tudom, hogy nem kellett volna hozzá mennünkKép; a fiamat vitte ma reggel oda az apja. És igazad van, a borítékot várta -tőlünk ,,el bírt" fogadni 3000 Ft-ot gyakorlatilag a semmiértKép
És tudsz másik -JÓ- gyerekfogorvost a környéken?
Jamina
jamina
 
 


Kedves Jamina!
A Márta "párja" a táti úti rendelőben dr. Félix Klára. Állítólag ő jó. A családban még csak maszekban és csak felnőttnek lett kipróbálva, de a férjemnek szimpi.
A fiamat egyébként a tokodi drnő rakta rendbe anno (és úgy vittem neki bonbont, mert mást nem fogadott el). Nála viszont nehéz bejutni (bár a gyereket előre vette, nem várakoztatta). Őt tudom ajánlani, ha megoldható.
Persze kérdés, neked meddig tart a "környék"? Én nem egomi vagyok, ott nincs más, akiről hallottam volna.

Nem tudom, járok-e még erre az ünnepekig (vagy inkább sütök-főzök), úgyhogy: Kellemes Karácsonyt az egész csapatnak!
Sziasztok!
Gi
AnyaGi
 

 
 

Sziasztok!
Hogy vagytok? Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek! Csak bejelentkeztem, hogy élek, változatlanul Esztergomban, a picim növekszik és egyre boldogabb vagyok. Viszont nem Esztergomban fogok szülni. Sajnos nem vált be a válaszott és más sem. De már minden OK.
Dinocs, tudom Neked is sok dolgod van és nem érsz rá "babanetezni", de veled úgyis találkozom.
Ecsv! Láttalak egyik nap, sétáltatok Kornéllal, hogy vagytok? Most számolgattam, Kornél nemsokára 1 éves lesz - ugye márciusban?
Ha van valakinek kedve, írjon!
teamy
 
 


Teamy,
szabad tudni, miért döntöttél így?
Jamina
jamina
 
 


Szia Jamina!
Sok dolog miatt döntöttem így, de itt röviden: nem éreztem magam biztonságban, ezért állandóan aggódtam, és az alaposság főleg, ami nagyon hiányzott...
teamy
 
 


Sziasztook Lányok Kép
Most vagyok itt előzszúőr de remélem nem utoljáraKép
Sajnálom ahogy kezd a forum "kihalni" kár mert vagyunk egy páran gondolom akik szivesen megosztanánk a véleményeinket :9
Magamrol annyit már 40 éves vagyok és harmadik babámat várom Kép
Van két fiam a mostani béby kislány lesz Kép) és ez tuti Kép))
nyergesen lakom nem rég kőltőztem ide.
Érdekes sose merült fel bennem hogy Esztergomban szüljek maradok a jo bevált dokinál ..visszajárok pestre Kép
jelenleg 19 hetes vagyok Kép9
szeretnék rolatok minnél tőbbet megtudni Kép
ha gomndoljátok tarhatnánk a kapcsolatot!
Puszi minden kismamának
sziasztok Mildikó
tifics
 
 


Szia Ildikó!
Én Dorogon lakom, 36 éves vagyok és én is a 3. gyermekemet várom,két lány után most úgy néz ki, fiút.Én meg vagyok elégedve az esztergomi kórházzal, tudnám Neked is ajánlani, de tudom, hogy van ez, a járt utat én sem adnám fel.
Hallottam az egomi máltai játszin működő klubról és mindenki nagyon ajánlja. Na meg a csolnoki uszit is.Én egyébként most május 11-re vagyok kiírva szülni.
Írjatok környékbeli kismamák!
Puszi Edina
bedus
 
 


Szia Edina Kép)
De jo végre más is olbvassa a lapot ,igy nem fog kimulni Kép
Nekem két kisfiam van és a mostani kislány lesz Kép)))))) Hát az az igazság nem nagyon ismerem se a korházat se a csolnoki uszit ......
de ami késik nem mulik Kép)
Irigyellek hogy neked már nincs sok időd Kép)
nekem még végig kell vinnem a nyarat ugyanis a kisacconyka augusztusi béby lesz Kép)
Nem rég ota lakom a kőrnyéken
kesztőlcről kőltőztem nyergesre..........szoval ugy ahogy mondtad marad a régi jol bevált ut Kép)
mind két fiamat pesten ennél a doktorbácsinál szültem és mindkettő baba császáros volt Kép hát az előjelek alapján a kislány is császáros lesz Kép
Oriás babáim voltak 4650gr és 5300gr Kép)
szal nem semmi volt végig vinni Kép)
Gratulálok ha mindeg igaz és kisfiad lesz ..... Kép
Remélem tarjuk a kapcsolatot jo lenne az oldalt ujra életre tudnánk hivni!
Addig pusz mig válaszolsz M -ildikó
tifics
 
 


MIldi,

Ha benéztel, hiányolunk ám a másik topikon! Megszülted már a tündérkét?

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!
Én csak most fedeztem föl ezt az oldalt, és látom hogy kicsit régen volt az utolsó bejelentkezés. Szivesen beszélgetnék kismamikkal és szivesen vennék pár tanácsot így az elején. Magamról: 33 hetes terhes vagyok az én kis drága Bencémmel, mert kisfiam lesz:-))) apuci legnagyobb örömére és persze az enyémre is. Első baba lesz, úgyhogy kicsit tartok a szüléstől így a vége felé. Nekem is az Orgoványi az orvosom és csak dicsérni tudom. Légyszi valaki nyugtasson meg hogy nem is lesz olyan szörnyű!
Sziasztok
ktica
 
 


Szia!
Én konkrétan nem tudlak megnyugtatni, mert én császáros voltam, de hidd el, nem lesz szörnyű! Kép Nekem az a célom, hogy a következő babánkat spontán szüljem. Nagyon szeretném. Kép Persze nem minden áron, csak ha minden rendben.
További szép babavárást kívánok!

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 


Hol vagytok Lányok????
tifics
 
 


Hát ez az! Kép)

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!
Úgy tűnik, kicsit eltűnt innen mindenki, csak most találtam meg ezt a topicot.
25 éves, egomi ápolónő vagyok, jan. 4-re voltam kiírva, úgy tűnik, kicsit késik lányunk születése.
Szívesen beszélgetnék, érdekelnének a ti itteni tapasztalataitok, véleményetek. Na meg, ha van valaki, aki szintén mostanságra van kiírva, épp az sem lenne rossz...

Szóval írjatok!
Kép
pdili
 
 


Sziasztok !
Elveszett emberkékKép
Ne haggyuk már hogy kihuljön ez a topic! Lányok tessék a szabadidötökben néhány sort ide irniKép
M.Ildikó vagyok az uj nevem Tifics Kép
Edina.....Ecsv...... haho acconykák ébresztöKép))
P.dili légyszi tudass minket a szulésedrol......mert gondolom már tul vagy rajtaKép
A babázáshoz sok sikert egézsséget és türelmet kivánokKép)
Én babám épp 14-én volt 5 honapos.Szoval bizti léenne témánk,ugy hogy kérlek Benneteket ne tunjetek el!!!!
Puszi Tifics
tifics
 
 


Sziasztok!
Hát, igen, megvolt a szülés. 14 nappal hordtam túl a leányzót, dr. Zámbori segédletével született meg jan. 18-án. Úgy volt, hogy ha nem indul meg keddig a szülés, akkor beindítja. Aznap hajnali fél egykor elfolyt a magzatvíz. Leslattyogtunk a szülőszobára (akkor már egy hete bent feküdtünk). A páromat csak 6 körül riasztottam telefonon, mert a lányok azt mondták, hogy annál hamarabb nem fog "élesedni" a helyzet. Hát, tényleg nem. Zámbori doktor úgy 8 körül nézett meg, azt ígérte, hogy kora délután már babázunk. Dél körül már sejtettem, itt még nem lesz babázás. 4 kor kötöttek be Oxytocinos infúziót. Na, onnantól nem volt könnyű, percenként jöttek a fájások. És este 18:45 kor megszületett a kislányunk.
Épen, egészségesen, hatalmas hanggal.

Vasárnap jöttünk haza, szerencsére nem volt semmi gond, 50 grammal meghaladta a születési súlyát is.
Szerencsére nagyon nyugodt baba, el vagyok tőle teljesen képedve, eszik, alszik, és csak akkor sír, amikor tényleg gond van. 3-4 órát alszik éjszaka is.
Nemsokára mehetünk sétálni is, már alig várom.
Nem lehetne találkoznunk valahol? Szívesen levegőznénk együtt más aprótalpúkkal és szülőkkel.
Aztán:
Ezt az e-mailt kaptam, nem érdekelne valakit rajtam kívül? HA igen, akkor jó lenne tényleg össze szerveződni, még meg keresem majd a La Leche Liga itteni tanácsadóját a Máltai játszótéren, oda úgy tudom szerveződött egy babás-mamás csoport.
--------------------------------------------------------------------------------
"Léghajó Program - a gyermekekért

Ugyan, ki ne ismerné a kínzó félelmet, amikor beteg gyermekünk mellett remegő térdekkel várjuk, hogy időben odaérjen a segítség? Nem számíthatunk mindig másokra. Sajnos vannak helyzetek, amikor igenis úrrá kell lennünk félelmünkön, és cselekednünk kell. Mégpedig azonnal.

De mit tegyünk, amikor gyermekünk félrenyel valamit és fulladni kezd? Hátbaveregetjük, rázogatjuk, de egyre csak vörösödik, lilul a kis arca, alig lélegzik már. Pánikhullámok söpörnek végig rajtunk, miközben vizesre izzadunk az idegességtől. Átszaladjunk a szomszédba? Vigyük gyorsan kórházba? Mentőt tárcsázzunk? Lehetetlenség! Legalább 10-15 perc, amíg kiérnek, vagy amíg mi odaérünk. Addig pedig legszörnyebb rémálmunk is valóra válhat. Mit csináljunk???

A Léghajó programot 2004.januárjában azzal a céllal indították útjára, hogy gyors, sok esetben életmentő segítséget nyújtsanak a szülőknek azokra az esetekre, ha gyermekük betegség vagy háztartási baleset miatt hirtelen (élet)veszélybe kerül.

A Léghajó útra kel
A Program ötlete a László Kórház sürgősségi osztályán dolgozó orvos, dr. Krivácsy Péter és munkatársa, Sedlák Gabriella főnővér sokéves közös munkájára és tapasztalataira épülve született meg. A kórházban, és később gyermekmentősként napról napra szembesültek azzal a szomorú, ám akkor már megváltoztathatatlan ténnyel, hogy vészhelyzetben a szülők milyen sokat tehettek volna gyermekükért, ha tudták volna, mihez nyúljanak azokban a bizonyos életmentőnek számító percekben.

Biztonságosabb otthon
A tanfolyam résztvevőinek 30%-a apuka, 60%-a anyuka, 10%-a pedig nagymamákból és bébiszitterekből áll. Mindebből jól látható, hogy egyre több ember vágyik arra, hogy biztonságos hátteret teremtsen gyermekeinek, amellyel máris drasztikusan csökkenthető a lehetséges balesetek száma. A kurzuson megtanulhatják, hogyan előzzék meg a leggyakoribb baleseteket, illetve hogyan védekezzenek a koraszülötteknél gyakori bölcsőhalál ellen. Ez nem csupán anatómiai ismereteket jelent, hanem a lakás biztonságos berendezését is: a gyógyszerek, vegyszerek zárt, magas szekrényekbe való elzárását, a konnektorok lefedését, éles tárgyak, kötelek eltávolítását. Mindez természetesen csak a megelőzésre szolgál, de ezzel máris megtettük az első lépést ahhoz, hogy nyugodtabban éljünk.

A Léghajó vidékre is elrepül
A kurzus mobilis, igény szerint, előre megbeszélt helyszínen 8-10 szülő részvételével a tréning vezetői házhoz mennek Magyarország területén bárhová.

Ha mégis baj van
Sajnos bármennyire is figyelmes és odaadó egy szülő, bármikor bekövetkezhet olyan baleset, amelyre senki nem számít: például a kicsi félrenyel egy ételdarabot. Ebben az esetben nincs idő arra, hogy a szülő pánikba essen, segítségért rohanjon, vagy telefonáljon. Ilyenkor csak egyet tehet: megfelelő technika alkalmazásával, eltávolítja a kicsi torkából a félrement falatot.

A tanfolyam résztvevői számos más technika mellett többek között megtanulják:
- mi a teendő a bölcsőhalál gyanújának felmerülésének esetén
- hogyan kezeljék a sürgősségi eseteket
- hogyan ismerjék fel az életveszélyes helyzeteket
- hogyan uralkodjanak magukon
- mit kezdjenek a magas lázzal, illetve hányás, kiszáradás, rosszullét esetén
- mi a teendő mérgezés gyanújánál illetve balesetnél
- hogyan kell valakit újraéleszteni
- hogyan cselekedjenek, ha a baba eszméletét veszti vagy fullad
- hogy segítsenek forrázás vagy égés esetén

A Léghajó Program 8-12 fős csoportokban zajlik. A résztvevőknek a kurzus elvégzését követően alkalmuk nyílik arra, hogy kérdéseiket szakemberekkel vitathassák meg, és segítséget kérhessenek egyedi esetekre is. Távozásul mindenki ajándék CD-t kap ajándékba, hogy a tanfolyamon tanultak később se vesszenek homályba. Ezen a CD-n többek között megtalálhatók az egyes - korosztályokra jellemző - betegségek és a hozzájuk tartozó gyógyszerek, melyek sok esetben ugyanazt a hatóanyagot tartalmazzák!

Miért épp Léghajó?
Az elnevezés egyfajta életszemléletet tükröz. Azok a szülők, akik elvégzik ezt a tanfolyamot - azaz szimbolikusan felülnek erre a léghajóra - más szemmel látják majd a világot, hiszen mindent megtesznek azért, hogy gyermekeik a lehető legnagyobb biztonságban éljenek, baj esetén urai tudnak lenni a helyzetnek, és az orvosi segítség megérkezéséig szakszerű (olykor életmentő) ellátást tudjanak nyújtani a kicsikek."
--------------------------------------------------------------------------------
Ha valakit érdekelne itt megtalál valahol:
email: sbpanka@freemail.hu
tel: 06-30-63-66-558
Puszi
Kép
pdili
 
 


Szia Bea,
ha a La Leche-s csoport érdekel, az minden hónap hónap második szerdáján van 1/2 10-töl a Máltain, Rózsa Ibolya vezetésével Kép
jamina
 
 


Szia Jamina!
Ja igen, a babavárós oktatáson is volt az Ibolya a szoptatásról előadni, csak elfelejtettem a nevét.
Köszi!
pdili
 
 


SziasztokKép)))
pdili elözször is nagyon nagy Gratula gyermekedhezKép Ám a lényeget nem irtad le mekkora a sulya milyen hosszu ,de gondolom mással voltál elfoglalvaKép
Nos az 5let jo "kistalpuakkal együtt sétálni",de Én nyergesen lakom és hát az idö is elég vacakKép
Sose lesz már tavasz?
Amugy ha gondolod majd mikor jo idö lesz szivesen talizom Veled és babáddalKép
Én babám már nagyon aktiv,mingyárt betölti a 6 honapotKép
Tudod hála az égnek, Nikim a harmadik gyermekem és eddig sose volt szukségunk "léghajozni" :D
Remélem ez után se lesz szükség rá.
Jo neked ha alszotok éjjel 3-4 orát,mi mikor haza jöttunk na ha lét orát aludtunk egyhuzamba sokat mondokKép
De amikor elérte a sulya a 4 kg-ot na onnan mintha kicserélték volna(2,550 gr) született.
Söt buszkén jelentem mi már teljesen átalusszuk az éjszakát kb 3, honapja.
Este 7 körül furdés vacsi picit még fent attol fugg milyen fáradt de általában a furdés után 1 orával már alszik .......reggel 6-7 ig majd akkor megetettem és vissza alszunk 9-ig is Kép) Ez ám a nem semmi mi?Kép))
Mikor pici volt azt hittem sosem jön el annak az ideje hogy átalugyon egy teljes éjszakátKép
Szerencsém van mert azon kivül hogy nagyon nyálzik nem érzem meg hogy jön a foga,pedig mindent rág mindent a szájába vesz.
Mesélj mennyit szopizik a kisaccony? neve,sulya? Kép
Ezek a nagyon fontos dolgok lemaradtakKép
gyönyörü a képen Kép
Mégegyszer minden jot kivűánok Nektek és jelentkezzKép
puszi Tifics
tifics
 
 


Valovics Vivien Panka a neve.
2005.01.18-án 18:45 kor született meg, 3600 grammal, 49 cm-rel. ( De ezek ott vannak a képen, a talp és a tenyér nyomat között, a jobb alsó sarokban)
Szopizni ügyesen, rengeteget szopik, túl is eszi magát néha, aztán bukja a felesleget, hatalmas mértékben.
De ha meg nem engedem szopizni amíg ő akar, akkor meg sír, és rázza a fejét jobbra balra, keresi a cicit. Nagyon sok jön vissza, sztem ez valahol a hányás és a bukás határán mozog, aggódok is érte rendesen. Bár eddig mindenki azt mondja, hogy ha éhezne emiatt, vagy bármi egyéb gond lenne, akkor sírna, követelné az újabb adagokat. De két szopi között alszik szépen.
Azért holnap elnézünk a gyerekoroshoz, nézzék meg inkább egyel többször feleslegesen, mint egyszer későn.

Ha ráértek, és tényleg szép idő lesz, mehetünk.
Sziasztok!
pdili
 
 


Sziasztok!
Voltunk orvosnál.
2 hét alatt 800 grammot hízott, kb. Most 4300 gramm. Kép
Szóval megnyugtattak, nincs gond, csak annyi, hogy túlé eszi magát, és a fölös szinte "kifolyik".
Viszont lenne egy kérdésem.
Ismeri valaki a Infacol nevű gyógyszert?
Most ezt kaptuk pocakfájás ellen, és nem találom valami jónak. Az előző csep(patikában készült, Papaverines görcsoldó) jobb volt, nem nyűgösködött ennyire. Bár, lehet, hogy nem elég a két nap hogy kialakuljon a hatása, nem tudom, de ma szinte egész nap ébren volt a lányzó, és fájt a pocakja.
Van valakinek tapasztalata?
Előre is köszi
pdili
 
 


Ki a gyerekorvosotok?
jamina
 
 


Szia!
Dr. Tókos László. A Budai N.A ltp-n rendel. Miért?
Azóta nagy változások vannak körülöttünk sajnos (is).
Szerencsére a pocakfájáson úgy tűnik úrrá leszünk, Manókám nagyon jól tűri, türelmes baba, én pedig finomam masszírozom a pocakját, és ez segít.
Jobban, mint a cseppek... Így nem is adom neki, minek terheljem a szervezetét vele.

A másik változás, úgy tűnik egyedül maradunk a lányzóval Kép
Apukája nem viselkedik túlzottan szépen, ma nagyot csalódtam benne. Nem tudom mi lesz most, nem hittem volna, hogy egyszer én is így járhatok.
Szerencsére Manóm nem ért az egészből semmit, és remélem, nem is érzi meg, hogy gondok vannak, én mindent megpróbálok, hoyg amikor belépek a szobájába, akkor kinthagyjam a fájdalmam. Neki most rám vana legnagyobb szüksége, az én szeretetemre, és ezt én meg is fogom neki adni.
pdili
 
 


D!

Tókos azért jó, mert ha akarod, ő homeós szereket is tud neked ajánlani (mi is a Budaira járunk, csak mi a másikhoz). Ismerem a dokit is, már voltunk nála homeózni. Nekünk elég jól be is jött. Csak azért szólok, hogy ha esetleg ilyesmikre vevő vagy, akkor szólj neki!

Mi történt, hogy ilyen jövőt jósolsz??? Nem megoldható? Nem lehet megbeszélni, közösen megoldást találni?
Esetleg segítehetek???
Gi
Anyagi
 


Nagyon pici még a baba, szerintem adj egy kis idöt még magatoknak, hátha csak a kezdeti nehézésgek okozzák a bajt köztetek. Ahogy Ági is javasolja, próbáljatok közös megoldást találni, egyedül iszonyú nehéz lenne Kép

Tókoshoz járunk mi is, nagyon kedveljükKép
jamina
 
 


Sziasztok!
Ideszemtelenkedhetek én is? Van, akivel már ismerjük egymást. De, akivel nem: Szilvinek hívnak és van 1 10 hónapos nagylányom, Dorka.
Ti hogy bírjátok ezt a vacak időt?

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Szia Szilvi KépElég volt a csetböl? Kép

Én már nagyon várom a tavaszt, utálok fázni Kép
jamina
 
 


Sziaaaa Jamina, és persze szaisztok többiek!
Hát, mostanában oda is bejönnek "mindenféle" alakok. Egyszer egy szórakozó tinit buktattunk le. Most mg egy másik nem normális keveredett oda.
Ti is korán keltek?
Én is úúúútálom a telet. Mikor lesz már tavasz?

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy kezd feléledni ez a topic, sokáig azt hittem, bedöglött.
Tókos doktorral dolgoztam együtt pár hétig a gyermekosztályon, szóval ismerős.
Múlt héten csütörtökön voltunk súlymérésen, meg miegymás, rengetegen voltak, 11 től majdnem 1/2 1-ig várakoztunk... De megérte, 4300 gramm lett a Manókám, és megnyugtattak a bukásról, hogy ha két hét alatt 800 grammot hízik, akkor nem lehet baj... Kép

Párommal talán rendeződik a helyzet, átbeszéltük nagyjából a dolgokat (erőteljesen időhiányban vagyunk, még lesz pár komoly beszélgetés, mert mi hiába vagyunk itthon, ő szaladgál, hajt, és keveset van itthon, így csak felületesen, de átmenetileg megoldottuk a problémát).
Annyira jó volt, hogy ne akarjak elköltözni itthonról, és hogy tudjak kicsi időt adni magunkak, neki és a kapcsolatnak, hogy bebizonyíthasuk (-hassa), hgy ez egy jó kapcsolat, és nem érdemes felrúgni, és hogy én megbízhatok benne... Szóval most várok, majd idővel tényleg kiderül.
Lelkilegkicsit megzilálódtam, az utóbbi pár nap szörnyű volt, de tegnap már el voltam pityergés nélkül is, és Péter is talán figyelmesebb kicsit.
@Deerszilvi:
Hát, elég rosszul, majd kötünk síléceket a babakocsira... Kép De végülis lehetne rosszabb is, nem? És nemsokára már jó idő lesz, márciusra csak enyhülget majd valamit...
Erőteljesen nem kelek korán, csak amikor a Manóka is, szopi, és alszunk tovább. Aztán úgy 10 táján kiesek az ágyból... Végül is nincs sok dolgom, főzés, háztartás, szépen elvagyunk, ráérek lustizni, szerencsére...
pdili
 
 


Sziasztok!
Rég jártam erre. De amint látom Ti sem juttok nagyon gépközelbe.
Mikor lesz már tavasz??? Útálom ezt a locspocsot!!!
Pdili!
Jó Nektek. Élvezd, amíg lehet azt az idilli állapotot. Dorka 6-kor kel és mostanában elég nyűgi. Kijött ugyan a 3. foga, de gyanítom van/vannak?? amik még kínozzák.

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Családon belüli megszólításokról készítek felmérést (magyar és norvég viszonylatban) és nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:

www.sammm.fw.hu

Nagyon szépen köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat. Köszönöm a megértést!
sadrien
 
 


Sziasztok LányokKép
Látom Mindneki szépen megvan.....és a létszám is emelkedikKép hurrá
Pdili kivánom,hogy minnél elöbb rendezödjenek a dolgaid mert egyedül akármennyire is ügyike vgy nagyon nehéz.Tudjátok azt mondják a szülésutáni depressio magam részéröl ebben nem hiszek de tuti van akinél ijenkor sokkal érzékenyebben csappannak le a dogok mint általában és itt nem csak a friss anyukákra gondolok.
Amugy nagyon szépen fejlödik a babucidKép gratula hozzá.
Én lánykám már 7,5kg igaz Ö 6 honaposKép
Egyik doki szerint levan maradva picit a mozgásba mert még nem forog.DeerSzilvi a Te lánykád mikor fordult hasra? de ugy teljesen magátol? Nagyon nem aggodom mert mindent csinál amit ebben a korban kell ,söt ha megprobálom felültetni akkor egyenesen felállKép
Képes perceket állni (igaz tartom).Tudom gyerekek és gyerekek közt igen nagy eltérések is lehetnek. A reggeli kelésröl annyit Nikim beállitotta saját magát.Este 7-8 körül fürdés és vacsi,majd picit elvan magába a kiságyba majd bealszik ugy reggel 7-8 igKép Majd reggeli és utána vissza alszik még vagy 1-1,5 orátKép
De nem volt ez igy mindig amig a sulya nem érte el a 4 kilot addig egy éjszakát se aludtunk át./2,550gr/ al született.
Mi nyergesen lakunk akik esetleg nem ismernének.....bár egész terhességem alatt probáltam életett lehelni ebbe a topicbaKép
De látom valamennyire sikerült életben maradnunkKép Csak igy tovább Lányok addig is puszka Mindenkinek Ildi
tifics
 
 


Szia Ildi, szia Mindenki!
Szülés utáni depi igenis van. Sajna ezt én magamon tapasztaltam meg, bár az én anyukám is váltig állította, hogy az csak mese. Ildi! Örülj, hogy nem tapasztaltad meg!!!
Dorka egyébként 3 hósan fordult hasra, 4 hósan pedig már vissza is sikerült neki. De ne izgulj, alattunk lakik egy baba, aki velünk egyidős, csak kicsit husisabb, mint mi. Ő kihagyta a hason fekvést (no meg ebből adódóan a kúszást) és ülésből tanult meg mászni.
Nálunk sajna az éjszakázás mindennapi dolog. Akkor jó, ha cicivel vissza tudom altatni, rosszabb esetbeordít 1-2 órán keresztül. Nekünk a fogzás okozza ezt a rémálmot.
Remélem a babók jól vannak!
Puszi Mindenkinek!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


kukucs!
Megint nem jön senki....
Esztergomban talán nem születnek babák???
És akik eddig itt voltak???
Vagy nincs net???
Lassanként csak jó idő lesz, lehetne menni sétálni nagyokat, progit szervezni, meg ilyesmik...

Sziasztok!
pdili
 
 


Sziasztok!

Kb:1 éve jöttünk ide Egomba. Van egy "kis"lányom (10 éves), és volt kettö vetélésem, az utobbi itt esztergomba. Az orvosom:Dr Berbik tud rolla valaki valamit? Most megint 9 hetes terhes vagyok, de félek hogy megint elmegy.

Irjatok!

Sziasztok.
Anyaa
 


Annyit, hogy ő a "főnök" a szülészeten. Mást nem sajna!
Gi
Anyagi
 


Sziasztok!
Én is esztergomi vagyok, néha benézek ide, de még nem írtam.

Anyaa,
ti hol laktok és honnan jöttetek ide?
Szurkolok hogy babókád végre megmaradjon. Nem derült ki, hogy a korábbi két veszteség miért volt?
Berbikről én se tudok semmit. Én Orgoványihoz jártam. Két lányom van, 5 és 3 évesek.
Sziasztok
Dana

Kép
danaaia
 
 


Szia LányokKép
Na ugy veszem észre a jo idö mindnekit elcsábitott a gép mellölKép
Hogy vagytok?
Anya drukkolok NekedKép
Pdili Nálad miujság? apuka ügybe? rendezödtek a dolgok?
Lánykám amilyen kis lusti volt mostanába annyira aktivKép sikerült neki felülnie igaz már elmult 8 honaposKép) no sajna most ennyire futotta......de nem tuntem el Kép)) puszka Ildi
tifics
 
 


Sziasztok!

Anyaa, Berbikről én sem tudok szinte semmit, én is Orgoványihoz járok. Hogy vagy? Babácska Veletek maradt? Megértem a félelmedet, nekem 3 vetélésem volt....

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!
1000 éve nem jártam erre. Úgy látom, azóta elég sok hozzászólás érkezett. Nálunk sok változás nincs, már 4 fogunk kint van, de szenvedünk a köveztekővel. Hogy melyikkel? Ezt még a dokik sem tudták megmondani, mert 4-5 jelentkező van.
Megvolt az 1. szülinapunk,sajna egy hasmenéses vírust is kaptunk, de már jól vagyunk.
És Ti?
Sziasztok!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Szia Szilvi.
te is esztergomi vagy? Jó lenne már találni itt valakit, aki gyakran írogat és esztergomi.
Gratulálok a fogacskákhoz, remélem már mossátok is, nehogy hamar romlani kezdjenek. Bár mi mossuk a nagyobbik lányomnak, és már van egy tömése, pedig csak 5 éves. Kép
A kicsi lány 3 éves, neki még lekopogom nincs gondja. Nálunk a fogak előbújása elég simán ment, szinte csak azt vettem észre, hogy már ott vannak. Bár most a nagylánynak erősen dudorodnak az első maradó fogai (alsó 6osok) már majdnem másfél éve és még nem tört át egy se, néha fáj neki.

Na ennyi, írjatok végre sokat. Kép
Dana

Kép
danaaia
 
 


Szia Dana!
Igen esztergomi vagyok. Itt viszonylag keveset vagyok, inkább a chaten dumcsizok a lányokkal. Mi sokat szenvedünk a fogakkal, de azzal bíztat a dokinéni, hogy ezek a fogak tartósabbak. Hááát, remélem...
Igen, már mosogatjuk. Vagyis én szoktam neki reggel, délben, este átdörgölni, aztán ő meg rágcsálja még egy kicsit a fogkefét.
Látom, hasonló cipőben jártok. Szegénykém! Bár annyi előnyötök van, hogy ő már megmondja, hogy a foga fáj. Én még csak találgatok.
Lányok!
Lendítsük már fel ezt a topicot. Olyan jó lenne!!!!
Szép napot!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Szia Szilvi!
Én is lendíteném a topikot felfelé, de épp záróvizsgázom, alig jutok géphez, de majd júniustól, remélem több időm lesz. Kép
Ki a dokinénitek?
Szia
Dana

Kép
danaaia
 
 


Sziasztok!

Ide nem sürűn jár senki sem. Mért?

Tifics: köszi a drukkot.

Ecsv: köszike jól vagyunk. most már a kritikus időszakon is túlvagyok. Baba, és a pocak is növekszik.

Szilvi: látom te is jövögetsz néha! Ez jó, mert így legalább 1 ismerös is van!

Danaaia: Mi Szentendréről jöttünk ide, de bizti, hogy szebb Esztergom, mint Szentendre.

Most ennyi.

Szia mindenkinek!

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Sziasztok!

Ezt nem értem! Írok, meg írok, de nem jelenik meg!!Minden ok, el küldöm, és nincs itt az írományom!! Allergiás rám ez a rész? vagy mivan???

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Hahó Lányok!
Na, végre megint ide jutottam.
Dana! Rokon lélek, én is készülök még 1 vizsgára, aztán júniusban szakdolivédés, és VÉGE!!!! Végre! (ELTE kiegészítő töri utcsó félév)
Anyaa!
Drukkolok nagyon! Tegnap voltunk az egyik barátnőmnél, ő most 8 hetes és ő is nagyon izgul, hogy megmarad-e.
Dorkának már 6 foga van, és most elindultak a rágók. Sajna így vége a 7-1/2 8-ig alvásnak.
További szép napot mindenkinek!
Sziasztok!

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Halihó!!


Szilvi: köszönöm szépen a drukkot, most nagyon rámfér!

Hétfőn voltam dokinál, és mégis összevarrja a méhszájat!! Én, kis naiv gondoltam, hogy áááá csak egy nap, és mehetek haza.. Na de ez nem így van!! 4-5 napos korház "látogatás", + napi 1-2-3 infuzió, sok-sok vizsgálat, és talán ennyi. Szóval most kicsit be.......tam!
De ami jó, a babával rendben van minden!!!!! Jövőhéten megyek AFP-re.Tehát most már 15 hetes!!


Anyaaa

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Sziasztok!
Nagy Gratula AnyaaaaKép)))))))))))))
Minden rendben lesz nyugi :DDD
Ritkán jutok a gép közelébe, Nikim már 9 honapos és egyre több odafigyelést igényel na meg a joidöKép
De a szemem rajtatook tartom.
Ha lesz idöm majd bövebben irok addig is sziasztokKép)
tifics
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: