Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok! Úgy tudom, hogy pl. a Péterffy-s dokik profik ebben az új császármetszésben, a kórház honlapján is írnak erről.
Egyébként a Boross doktornő műtétekben is profi, vagy csak a természetes szülések miatt terjedt így el a neve? Tudna segíteni vki abban, hogy a Péterffy-nek csak a szülészete van tök jól felújítva, vagy a nőgyógyászata is? 3 évvel ezelőtt csináltak ott egy pici műtétet és nagyon embertelenek voltak a körülmények! Mély nyomot hagyott bennem....
dtulcsi
 
 


Márti!

Nem tudom, miben profi a doktornő, de a neve elterjedéséhez szerintem az járult nagyban hozzá, hogy a Kismama újságnak ő az egyik állandó tanácsadója.

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita !
A profilomba már többször beírtam az email-címet, de nem hajlandó kiírni, ezért most itt írom le: kristofkt@freemail.hu. Köszi előre is, hogy írsz.
KKati
kristofkt
 
 

 
 

LányokKép
Nem akarok senkit ijesztegetni, de az unokaöcsémék egészséges 4.5 kilós kisbabája halva született egyértelműen a Boros doki hibája miatt.
Most megy a per...

Ismerve a sztorit, egy rendkívül felelőtlen, nemtörődöm nő benyomását keltette.

Krissi

Krissi
krissi
 
 


Krissi,
ha ez így van, akkor megérdemli azt a "hadjáratot", amit indítottak ellene. De ha csak azért csinálják, mert nem tetszik nekik, hogy ez a nő hajlandó a dolgokat másképp, a bevett orvosi gyakorlattal ellenkezve csinálni, akkor az a tipikus magyar "dögöljön meg a szomszéd tehene".

(Nem ismerem Boros Juditot, sőt senkit, se a Péterffiből, se sehonnan, nem védek senkit és nem bagatellizálom az unokaöcsédék tragédiáját.)

Viszont szerintem így két sorban, indoklás nélkül nemigen korrekt dolog így nyilatoznod. Meg hiába nem akarsz ijesztgetni, ezt teszed.
h_szilvi
 
 


Bocs, hogy szóltam.

Kár volt.
krissi
 
 


Szia Krissi! Fogadd őszinte részvétemet! Nagyon sajnálom, ami az unokaöcséd kisfiával történt. Én a Boros doktornőhöz járok, immár 25 hete, és én nem bántam meg, hogy Őt választottam! Szerintem jól döntöttem és megbízom Benne. Ne ítélj el azért, amit most írni fogok, tudom, a családod és főleg az unokaöcsédék biztosan nagyon szomorúak. De! Nem szabad elfelejtened/elfelejtenetek, hogy a doktornő minimum 4 szülés/nap. + a magánrendelés, kórházi rendelés stb. Ráadásul napi nem 4, nem 8 sőt nem is 12, hanem 24 és van olyan is, hogy 48 órát dolgozik egyfolytában. Lehet, hogy fáradt, álmos kimerült vagy ideges volt éppen, az unokaöcséd feleségén kívüli okok miatt. Összegezve: Ő IS EMBER! TÉVEDHET!!! Te is, én is, Ő is! Az más dolog, hogy az Ő tévedése most éppen egy baba életébe kerülhet. Tudom, Téged/titeket, ez nem vígasztal, de ha reálisan végiggondolod, igazam van. Mégegyszer hangsúlyozom, hogy nagyon sajnálom, ami a kisbabával történt, de ezen már (sajnos) nem tudtok változtatni! Én nem indítottam volna pert. Még az érintett helyében sem! Tulajdonképpen, tegyük fel, hogy megnyeritek a pert. A doktornő és a kórház fizet, (gondolom nem is keveset), DE a kisbabát nem kapjátok vissza! Eredmény! A baba ugyanúgy meghalt, viszont tönkretettétek egy fantasztikus orvos és egy nagyon jó EMBER karrierjét. Ne feledd! Én megértelek Titeket és Téged is, de Őt is! Ne ítélj el, de most azt kívánom, ne nyerjenek az unokaöcsédék! Ne haragudj érte, de így érzek! Remélem nem haragudtál meg! Mégegyszer őszinte részvétem! Ha tudsz, kérlek írj! Köszi! Micimackó és 25 hetes Pocaklakója
mézescsupor
 
 


Nem tudom megállni, hogy ne szóljak én is hozzá!
1, ha még csak 25 hetes terhes vagy, honnan tudod, hogy szüléskor is a topon lesz a dr.nő?
A meghalt kisbaba terhesgondozása során is nyilván elégedettek voltak, épp "csak" szüléskor nem.
2,soha ne mondj olyat, hogy nem perelnél. nem tudhatod, milyen érzés végighordani, végigvajúdni, aztán nem megkapni a babát
3,lehet, hogy nem a pénz a lényeg, de már sokszor az is egy kis elégtétel, hogy az embernek papírja van arról, hogy igaza van, és nem csak ő hiszi azt
4, az orvos is ember, de, ha hibázik, akkor viselje is a következményeit. nem utcaseprő, nem bútroasztalos, nem közgazdász, hanem szülész. amikor ezt a hivatást választotta, akkor az is benne volt a pakliban, hogy, ha hibázik, akkor annak következménye van.
ha én elütök v.kit a kocsimmal, akkor ússzam meg, mert én is ember vagyok? nonszensz.
5, ha a dr.nőnek napi négy szülése van, és 24-48 órákat dolgozik, akkor szimplán felelőtlen és kapzsi, mert ennyit pácienst nyugodt lelkiismerettel tisztességesen nem lehet ellátni
rjuli
 
 


Rjuli!

5. Menj el hozzá és ismerd meg! És csak utána nyilatkozz róla! Nem kapzsi, ez tuti! Annyian akarnak hozzá menni szülni, mert nő, mert jó nőgyógyász,szülész mert nézd meg az utolsó adást a Szülőszobán...
Sajnos nehezen mond nemet. Főleg a bajbajutottaknak, akiket már senki nem vállal el, mert, jaj sorolhtnám az okokat, én is közülük való vagyok, mocsok egy társadalom a szülészeké, de tisztelet a kivételnek és ha valaki ezt megérdelmi, akkor az Boros Judit!
menta
 
 


Sziasztok!
Mézescsupor és Menta!

Elfogadom, hogy valaki elégedett az orvosával, és ki is áll érte.

Nem tudom elfogadni, hogy a Te (és még biztos sokan mások) elégedettséged azt mondatja Veled, hogy ne kelljen felelnie egy esetleges tévedéséért/hibájáért.

Isten óvjon attól mindenkit, hogy ilyen helyzetbe kerüljön, mint Krissi családja. Kép De akkor biztos nem ezt mondanád... KépKépKép

Krissi! Sajnálom, ami történt. És orvostól függetlenül, azt mondom, aki hibázik, az feleljen érte.

Beatrix
beatrix28
 
 


Dehogy megyek el hozzá!
Én, ill. a nagyobbik lányom kis híján megjártuk már egy ilyen "sztár" dokival, aki "merő jóságból" nem tud nemet mondani. Akinek van lelkiismerete, az egy ponton azt mondja, hogy bocsi, de nem fér bele. Mint, ahogyan a mostani dokim volt, akiknek ezt mondta.
rjuli
 
 


Ne haragudjatok, nem akartam ennyire felkavarni az indulatokat.
De Rjulival értek egyet mind az 5 pontban.
A rokon lány is borzasztóan elégedett volt a doktornővel, egészen az utolsó hetekig, amikor is az a furcsa érzése támadt, hogy valami nem oké sem a babával, sem a doktornő hozzáállásával. Próbált tenni valamit, de elküldték.
Az utolsó 3-4 hétben semmit nem vizsgáltak nála. SEMMIT. Sem ctg-re nem tették, se ultrahangon nem nézték meg, sem flowmetria, semmi. Be se fektették.

Erre én azt mondom, hogy óriási felelőtlenség volt.

Még nem perelnek, várnak, mert vívódnak. De ha megteszik, nem a pénzért fogják, ahogy elmondták, rengeteget nem kapnának és az ügyvéd is nagy hányadát eltenné. Tehát nem ez "motiválja" őket. De valahogy elégtételt szeretne kapni a halott kisbabájáért. És ez nem bosszú, csak egy icipici megnyugvás, segítség, hogy újra tudják kezdeni.

És igenis, egy orvos, aki életekért felel, vállalja tetteiért a következményeket. Vállalja, hogy hibázott, akár a bíróságon. Ha pedig tiszta a lelkiismerete, akkor bizonyítsa be, hogy ő mindent megtett.
Ha egy pedagógus csúnyán szól egy gyerekre könnyen meghurcolhatják, elvághatják a karrierjét. Sajnos tudom, mi folyik manapság, magam is az volnék. Pedig azt a gyerek "túléli", nagy katasztrófa nem lesz belőle. De egy szülész életekkel játszik, rögtön kettőével.
Az az orvos, aki túl elfoglalt, "nem ér rá" a betegeire, az ne praktizáljon.
Írjon cikkeket, tartson előadásokat, tanítson az egyetemen.

Krissi
krissi
 
 


SZiasztok! Én sem tudom szó nélkül megállni, pedig egyik érintettet sem ismerem, még a hozzászólók közül is csak egyet.

Krissi! Nagyon sajnálom az unkokahúgodat! Szörnyű lehet! Kép

Azt írod "egyértelműen a Boros doki hibája. Most megy a per..." utána pedig ezt: "még nem perelnek, várnak, mert vívódnak" Én azt gondolom, ha felmerül bennük az orvos felelőssége, perelni kell. Hogy kimondja a bíróság, hogy valóban hibázott-e. Ha igen, természetesen feleljen érte. De addig nem írhatod azt, hogy egyértelmű, hogy az ő hibája, míg ez be nem bizonyosodott. A felfokozott érzelmek sokat képesek torzítani a valóságon, és te valószínűleg most ebben az érzelmi szituációban vagy. Egy barátnőmmel egy éve történt ez meg, NEM az orvos hibájából, látom őt szenvedni egy éve - szörnyű Kép senkinek nem kívánom és megértem, hogy mekkora fájdalom - amennyit kívülálló megérthet belőle. De a saját fájdalmadat ne próbáld azzal csökkenteni, hogy rágalmazol vkit, mert a fájdalom és a veszteség ettől nem lesz kisebb!

RJuli! Az 5. pontodhoz: minden!!!!! ügyeletes orvos, vagyis minden kórházi orvos dolgozik 24-48 órát, mert muszáj nekik! Nem tudom, Boros drnőnek mennyi a privát betege, hány szülése van naponta, túlvállalja-e magát vagy sem, de a kórházi orvosoknak, mindnek, ügyelni kötelező, méghozzá nem a saját kedve szerint! Nem tudom, most hogy néz ki egy orvos (nőgyógyász) hete-hónapja, de tudom, hogy hogy nézett ki 20-25 évvel ezelőtt, mert anyukám is az volt. A hétvégi nagy ügyelet a normál péntek reggeli kezdéssel indult 7 körül és hétfőn!!!!! este végzett!!!!! Nyilván ez nem négy teljes nap alvás nélkül, mert van ügyeleti szoba, stb - de négy nap folytonos készenlét. És nem tehette meg, hogy azt mondja, nem! Talán mára maximalizálták az időt, amit ügyeletben-készenlétben lehet tölteni, de a 24 óránál sztem még ma is hosszabb. Nem azt mondom, hogy ez így jó, vagy akár csak hogy normális - csak hogy ez nem az egyes orvosok személyes nemtörődömségéről szól, hanem egész másról.

Márti
márti
 
 


Márti,
nem tudom, hogy hány órában van maximálva az ügyelet, annyi viszont biztos, hogy, ha valaki napi 4 szülést vezet, akkor túlvállalta magát. Pláne, ha nem is ügyeleti napon vezet ennyit. Ha azt mondja az 50. jelentkezőnek, hogy kész, megtelt a naptára, akkor akárhány órát is dolgozik egyvégétben, nem lesz napi 4 szülése.
Saját tapasztalatból tudom, hogy mekkora különbség van aközött, hogy egy orvos valamit félrenéz, elront, vagy a páciens többszöri panasz-jelzését figyelmen kívűl hagyja. Az első valóban a "tévedni emberi dolog"-kategória, ill. fogható a kimerültségre-bár ettől még felelni kell érte. Egész más viszont, ha a kismama többször is jelzi, hogy v.mi nem OK., és mégsem figyelnek oda rá. Erre nincs mentség.
rjuli
 
 


Márti, sajos igen, itt egyértelműen az történt, hogy nem figyeltek oda rá. Azért nem írom le részletesen, mert nem hatalmaztak fel erre, az egész esetet csak azért írtam le, hogy figyeljenek oda azok is, akik most nagyon elégedettek a doktornővel. Igenis legyenek bátrabbak, ragaszkodjanak a megfelelő ellátáshoz pláne akkor, ha megánrendelésre járnak.

Elnézést, hogy azt írtam, megy a per, utólag tudtam meg, hogy még mindig nem döntöttek.
Nem rágalmaztam senkit, csak a hallottak alapján ítélkeztem, és azért mert én tudom, mit mondott neki a dr nő, hogyan hárított, miért nem csinál már valamit, holott a lány érezte, hogy valami nem stimmel.
Természetesen a bíróság dolga eldönteni, hogy történt-e emberi mulasztás, ha egyáltalán per lesz belőle.

Persze egy felmentő ítélet sem jelenti azt sajnos, hogy senki sem hibás, így kellett lennie... Ismerjük a magyar igazságszolgáltatást.
De mégis, talán a lány úgy fogja érezni, hogy megtett mindent a halott babájáért.

Azt már csak fél füllel halottam, hogy a dr. nő nem is a kórház dolgozója, persze, tévedhetek is. Amennyiben ez így van, akkor ugrott az ügyeletek miatti túlhajszoltság esete.

Midegy, ha tudom, hogy x számú ügyeletet kell vállalnom, akkor kevesebb kismamával foglalkozom a magánpraxisomban.

A másik, hogy a lány esetében három olyan rizikófaktor volt, amelyre extrán oda kellett volna figyelni.
És itt tényleg csak azt tudom ismételni, hogy egy orvos emberéletekért felelős, ha nem bírja, legyen kutatóorvos, tartson előadásokat, stb. ahogy ezt már kifejtettem.

Krissi
krissi
 
 


Ja, és még ezt a gyöngyszemet hadd írjam le, mert állandóan erre tudok gondolni, hogy ha nekem valaki ezt mondaná hasonló helyzetben, hogy élném túl.

Mikor kiderült, hogy nem él a baba, egy vizsgáló orvos (nem a B.J) azt mondta a kismamának:

"Pechje van!"

No komment.

Krissi
krissi
 
 


Sziasztok!

Krissi, nagyon sajnálom,ami történt.Kép Márti barátnőjének a töténetét olvastam itt a neten, hát én nem is tudom, hogy élnék túl egy ilyen tragédiát.Mielőtt leírnám a megjegyzésemet a témához, leszögezném, hogy én is úgy gondolom, hogy ha egy orvos hibázik, vállalja a következményeket, valamint, hogy ne vállalja túl magát, mert az enyhén szólva felelőtlenség. (Én pedagógus vagyok, de én se vállalok magántanítványt, ha nem fér bele, hogy rendesen foglalkozzak vele.) A "pechje van" kifejezés pedig minősíthetetlen.
Mindazonáltal: a leglelkiismeretesebb terhesgondozás és szüléskísérés mellett is előfordulhat, hogy meghal a baba vagy a mama. Az orvosok nem élet és halál urai.
Azonkívül azt írod, hogy az unokahúgod érezte, hogy nem stimmel valami. Innentől viszont az ő felelőssége is, hogy nem ment AZONNAL más orvoshoz. Pláne, ha a 3-4 rizikófaktorról is tudott. (Az utolsó hetekben nem csinálni ctg-t, nem is értem. Ez súlyos mulasztás. Minimum az asztalt kellett volna verni, de legalábbis elmenni valahova, ahol megcsinálják.)
És végül: a véleménynyilvánítás szabadsága nem azt jelenti, hogy széles nyilvánosság előtt bárki bárkiről bármit mondhat. A doktornő is beperelhetne téged hitelrontásért, rágalmazásért, vagy mit tudom én miért, hiába nem ez volt a szándékod.
Éppen ezért az ilyen topikoknak szerintem nincs túl sok értelmük, a tájékozódásban és az információszerzésben nem sokat segítenek. Egyetértek a Szerkesztővel, hogy ezeket tulajdonképpen gondolkodás nélkül törölnie kéne.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Hagnosz, azt remélem tudod, hogy nem olyan egyszerű orvost váltani az utolsó héten.
A másik pedig, hogy miért a kismamának kell asztalra csapnia, ha akar valamit, ami "jár" neki? Ebben az esetben korrekt ellátást a baba megszületése érdekében.
A harmadik pedig, hogy ha az az orvos, akihez majdnem 9 hónapig jártál azt mondja, hogy nem, nem, nem kell semmit csinálni, ez így van jól, akkor te nem hinnéd el neki??????
Elhinnéd, hiszen ő a szakember, csak tudja mit csinál.

Ez pedig egy fórum, ahol mindenki (többségében laikus) leírhatja a tapasztalatait, véleményét. Én is azért írtam ezt le, hogy mindenki, aki a doktornőhöz jár, verje az asztalt, hogy a szavaiddal éljek, mert úgy látszik, a dr.nőnél így kell.

Örülök, hogy ctg ügyben azonos a véleményünk.

Krissi

Ui: Mindenkinek köszönöm az együttérző szavakat.
krissi
 
 


Sziasztok! Egyetértek Krissivel, jól tette, hogy leírta ezt a szomorú esetet. Nem hiszem, hogy rossz szándékkal tette volna. Igazából nem értem, hogyan lehet a túlterheltségre fogni egy emberélet elvesztését - bármennyire túlterhelt egy szülészorvos, amikor a betege aggodalmát fejezi ki, köteles abban az 5 percben arra a betegre és a gyerekre koncentrálni. 100%-os teljesítményt várunk el a mozdonyvezetőtől, buszsofőrtől, rendőrtől, pilótától stb. Aki ezt nem tudja teljesíteni, válasszon olyan pályát ahol nem emberéletekről van szó. A CTG-t nem is kellett volna felügyelnie, csak az eredményt megnézni. Szomorú, hogy Boros dr-nál ezért verni kell az asztalt.

Hagnosz: nincs igazad, nekem pl. rengeteget segített ez a topik. Azért kezdtem el olvasni mert felmerült bennem, hogy második terhességemmel olyan orvost választok, aki a háborítatlan szülés híve. Annak ellenére, hogy jelenlegi orvosommal a placenta eltávolításának módján kívül abszolút mindennel meg voltam elégedve.

Minden nő sokáig keresi a szülész-nőgyógyászát, és ha úgy érzi megtalálta, akkor abban vakon megbízik. Krissi rokona is így volt ezzel. Mi az, hogy az ő felelőssége is? Hát nem a doktornő az, aki mindent tud a terhességekről, több száz terhes nőt és terhességet látott, talán nem ő tanult arról, hogy milyen veszélyeknek van kitéve a baba az utolsó hetekben?

Csak hogy a különbséget érzékeltessem, leírom, hogy ez hogyan zajlott az én terhességemnél, utána ígérem, elhallgatok. Az utolsó hetekben 3-4 naponta jártunk CTG-re, közben volt egy ünnepnap is, amikor a doki nem volt bent, akkor az ügyeletes orvossal megnézettem a CTG-t, hogy minden rendben van-e, és éppen déltájban, mert akkor végeztünk, fel kellett hívnom az orvosomat, hogy elmondjam, hogy minden rendben. A terhesség vége felé, már nem emlékszem pontosan hányadik héttől, számolnom kellett a magzatmozgásokat. Talán úgy volt, hogy déli 12-ig meg kellett lennie a 10 mozgásnak, de nem úgy, hogy fél óra alatt, a doki pontosan elmagyarázta, hogy hogyan. Emlékszem, azt javasolta, hogy vezessem papíron, és a lelkemre kötötte, hogy figyeljek befelé, és ha bármi rossz érzésem támad, még ha meg is van a 10 mozgás, azonnal menjek a kórházba, közben hívjam, és ha beértem, az ügyeletes orvosnál jelentkezzem. Amikor meg túl voltam a kiírt időponton, 2 naponta nézett magzatvizet (ezt a férjemmel is megnézette mindig Kép ), CTG-t és ultrahangot, ezen azt, hogy rendesen áramlik-e, ami kell a köldökzsinóron keresztül. Nem azért, mert nagyon ráért, rengetegen járnak hozzá, hanem azért, mert felelősséget érzett a babáért, és tudta, hogy ilyenkor bármi előfordulhat.

Ennyi.

Hintaló
hintaló
 
 


Nagyon bántó és igazságtalan a szülőnőre fogni a felelősség akár egy kis hányadát is jelen esetben. Én pont u.ezt tapasztaltam az 1. terhességemkor: mentem, mondtam a panaszaimat, de csak legyintett az orvos. Mi okom lett volna kételkedni a szavaiban? Nem volt összehasonlítási alapom, nem értek az egészhez, csak azt tudom tenni, hogy szólok, és, ha kivizsgál, jó, ha nem, akkor megnyugszom. Mi egyebet tehet egy laikus? Hova szaladgáljon az ember? nem arról van szó, hogy otthon ücsörög a kismama, miközben sejti, hogy baj van, hanem arról, hogy szól, a szakember "legjobb tudása" szerint ellátja. Innentől a felelősség már az orvosé és nem a betegé!!!!
Második babánál már senkiből nem lehet hülyét csinálni, de először????
rjuli
 
 


Kedves Krissi!

Én Mézescsupor barátnője vagyok! Ő mondta, hogy itt mi a téma! Nem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá! Én Április 2-án szültem Boros doktornőnél. Még frissek az emlékek! Nagyon sajnálom ami a kisbabával történt! Valamelyik leveledben azt írtad, hogy mi még nem tudjuk elképzelni, milyen elveszíteni egy kisbabát, aki 40 hétig a Tiéd volt. Én tudom! Én már szültem! Borzalmas lehet. Ugyan nem volt benne részem. De a per nem segít! Én Boros doktornő magánrendelőjébe jártam végig és nála szültem végül. Ránk maximálisan odafigyelt és én teljesen meg vagyok Vele elégedve. A második babámat is nála szeretném szülni. Én teljesen egyetértek Mézescsuporral abban, hogy ugyanúgy ahogy a tanár, vagy a takarítónő hibázhat, úgy az orvos is. Tudom, hogy az nagyobb baj, ha az orvos teszi. Azt írtad, hogy egy orvos tisztességes úton nem dolgozhat 48 órát. De!!!! Én pl. 48 órán és 2 percen át szültem! És az 2 perccel több! Akkor én sem vagyok tisztességes? Tudom, felmerül a kérdés, hogy miért nem kaptam oxitocynt, vagy császároztak meg! Azért, mert a szülési tervemben azt kértem, hogy hacsak lehet, ne nyúljanak semmiféle mesterséges eszközhöz. Teljesítette a kérésemet. Mint az összeset! Azt pedig, hogy nem végzett CTG-t a rokonod kifejezett kérésére sem, nem hiszem el! Ő ilyet nem tenne. Ezek szerint vagy Te hazudsz, vagy Ők! A doktornő annál óvatosabb, minthogy kihagyja a vizsgálatot. Minket, 2 nap alatt 10-szer látogatott meg. Amikor egy pillanatra kimentem a wc-re, és közben a kisfiam felébredt, a doktornő meghallotta a sírást, felvette és vígasztalgatta, amíg vissza nem értem! + Még 1 eset! Kedden felhívtam 1 kérdéssel, de nem sikerült beszélnem Vele. Látta, hogy hívtam, mikor bekapcsolta a telefonját és visszahívott. Utólag elmondta, hogy bocsnatot kér, de szülőszobán volt. Én maximálisan meg vagyok és meg is voltam Vele elégedve! A pert nem tanácsolnám, mert egy orvos ellen még nem nyert ember! Túl nagy a védbázisa. Hála az égnek! Ha viszont nyer a család, az nem kárpótlás, viszont a doktornő további életét tönkre tette ez a per! Nem éri meg és nem is tanácsolom! Ha tudsz írj! Köszi: Kriszti és 1 hónapos kisfia Levente
mézescsupor
 
 


Kedves Mézescsupor barátnője!!
Először is nem én írtam, hogy nem tudhatjátok milyen 40 hétig kihordani, megszülni és nem megkapni a babát.
Mielőtt ilyet mondasz, légyszi olvass vissza.

A másik pedig, hogy nem nevezett még senki hazugnak, és neked is azt tanácsolnám, hogy ne rágalmazz meg senkit addig, amíg nem ismered.
Engem is az a vád ért, hogy a doktornőt megrágalmaztam. Pedig nem. Csak ismertettem egy esetet, amelyben nem volt igazán felelősségteljes a hozzáállása.

Ilyet pedig furcsa hallani, hogy szerencse hogy az orvosoknak ilyen nagy a védbázisuk. Isten őrizzen, hogy veled vagy családoddal történjen műhiba, de akkor biztos nem ezt mondanád.

A per valóban nem old meg semmit, csak talán a szomorú szülők (majdnem szülők) lelkén segít egy picit.

Jó egészséget neked és családodnak!

Krissi
krissi
 
 


"A rokon lány is borzasztóan elégedett volt a doktornővel, egészen az utolsó hetekig, amikor is az a furcsa érzése támadt, hogy valami nem oké sem a babával, sem a doktornő hozzáállásával.Próbált tenni valamit, de elküldték."
"...én tudom, mit mondott neki a drnő,hogyan hárított, miért nem csinál valamit, holott a lány érezte, hogy valami nincs rendben."

Rjuli, Hintaló: Krissi fenti soraiból tűnt nekem úgy, hogy az orvos és a páciense közti bizalom az utolsó időkben már nem volt meg. Ezért írtam, hogy azonnal más orvoshoz kellett volna mennie. Lehet, hogy nem értem jól a dolgokat, de én nem tudtam volna félretenni a kételyeimet.

Krissi: Igazad van, mindenkinek jár a tisztességes ellátás, és az lenne a természetes, ha nem kellene érte "verni az asztalt". Kivéve, ha valami nem stimmel. Hiszen te is ezért írtad le a történetet, hogy mások tegyék ezt meg ilyen esetben, vagy legalábbis tegyenek valamit.

Amit a véleménynyilvánítás szabadságáról írtam, továbbra is fenntartom. Azt írtad, egyértelműen a Boros doki hibája. Ilyet szerintem nyilvánosság előtt nem lehet állítani, ha nem tudod (vagy nem akarod) hiteles bizonyítékokkal alátámasztani. Képzeld el ugyanezt a szitut mondjuk az írott sajtóban!

Hogy mennyire tud segíteni egy ilyen topik: Itt áll Krissi története, és Mézescsupor barátnőjének a története. Ha Boros doktornőről szeretnék tájékozódni, hát nem tudnám, mit gondoljak ezek után...

Ja, és Krissi, bocsánat, ha esetleg bántó voltam ezzel a felelősség - kérdéssel. Csak megpróbáltam elképzelni, hogy én mit tettem volna hasonló helyzetben.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Igen, Hagnosz, ebben lehet, hogy igazad van, kissé erősen fogalmaztam. Csak annyira elszomorított, hogy mindenki mennyire dicséri a doktornőt, közben nálunk - valószínűsíthetően, bár egyelőre nem bizonyítottan - a doktornő nem egészen maximális hozzáállása miatt (és most próbálok finoman fogalmazni, tényleg nem szarkazmusból, hanem azért mert senkit nem akarok megbántani), meghal egy teljesen egészséges baba, aki abszolút megmenthető lett volna.

És lehet, hogy túlságosan elragadott a hév, vagy a felháborodás, hogy ilyen nyíltan elmarasztaltam a doktornőt, de amiket mondott a lánynak, az sem normális, és az, hogy a lány hazudik, ki van zárva. Meg hát a tények, melyeket fentebb leírtam, mind magukért beszélnek.

Igen, lehet, hogy én és még sokan itt közülünk máshogy cselekedtünk volna. Én vertem volna az asztalt, bementem volna a főorvoshoz, hogy csináljon valamit. De mások vagyunk, nem ítélhetünk el senkit azért, mert vakon megbízott az orvosában.
Nekem a Babanet igenis sokat segített rengeteg kérdésben.
Remélem, hogy a mi szomorú esetünk talán valakinek abban segít, hogy ha úgy érzi, valami nincs rendben, ne hagyja annyiban, mert sajnos az orvos is hozhat rossz döntést, lehet figyelmetlen (bár én még most is azt vallom, hogy ez megengedhetetlen).

Én csak akkor nem vinném perre a dolgot, ha egy icipici kételyem lenne afelől, hogy az orvosom hibázott. Ha látnám, hogy mindent megtett, mégsem tudta megmenteni a kisbabámat. Az egész más lenne. De attól tartok, hogy itt nem erről van szó.

Krissi
krissi
 
 


Az azért túlzás, hogy ember még nem nyert pert orvos ellen, inkább úgy mondanám, hogy ritka és nehéz, de előfordul. Ha nem nyernek, az még nem jelenti, hogy nincs igazuk, de, ha nyernek, az egyértelműen azt jelenti, hogy a dr.nő hibázott! Nem hinném, hogy ez baj lenne.
Mézescsupor barátnője! Valakinek azt mondani, hogy "hazudsz"- ez egyszerűen becsületsértés, rágalmazás. Hogy jössz te ehhez???? Ott voltál végig???
Amúgy, ha v.ki 48 órán át szül, amellett nincs ott az orvosa folyamatosan, vagy legalábbis nincs rá szükség. Úgy szokás intézni, hogy a végén szólnak neki, amikor már eljutott az utolsó fázisba a szülés. Ha ez a dr.nő mégis 48 órán át asszisztált a szüléshez, akkor az nem a lelkiismeretessége miatt volt.
rjuli
 
 


Lányok!

Én nem akarok belemenni a vitába, de azt azért nem hiszem,hogy ha érzem,hogy nem stimmel vmi,akkor nem lehet semmit tenni.
Én azonnal bementem a kórházba,mert a dokimnak nem volt éppen rendelése.És ott nagyon korrektül megvizsgáltak,többen is.Egyébként ha lett volna rendelése,akkor is a kórházba megyek.És nem azért mert nem bízom benne,hanem mert ott boztosan tudnak azonnal segíteni,ha baj van.Legalább is a legtöbb esetben...

A többi no commnet

Krissi

Amennyire én tudom,valóban nem a Péterffy kórházban dolgozik,oda "lehet vinni dokit",ha vállalja és meg tudod fizetni.Ő vállal ilyet,úgy tudom.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok! Jó reggelt! Ismét Mézescsupor barátnője vagyok! Most ébredtem és látom, hogy nekem is szól néhány üzenet! Krissi: Ne haragudj, nem akartam rosszat és rágalmazni főként nem!! De ahogy Téged is, úgy engem is, elragadott a "hév"! Csak egy másik szemszögből! Téged azért, mert szerinted a doktornő "nem végzett lelkiismeretes munkát"! Engem pedig azért, mert nálam nagyon aranyos és kedves volt, és lelkiismeretes munkát végzett! Tehát engem a doktornő iránti aggodalom vezérel e levél megírásakor!!
RJuli: Mellettem ott volt az orvosom, mert megkértem, hogy amikor csak tud, legyen ott. Nem fogta végig a kezemet, de bent volt a kórházban, és amikor szükségem volt rá, ott volt. De az utolsó 10 órában már csak wc-re ment ki, mert úgy láttuk jónak, 3-an (a doktornő, a férjem és én), hogy legyen ott. + Ő csinálta a gátvédelmet, úgyhogy szükség is volt Rá! Figyeljetek! Én azt mondom, hogy tegyük fel, hogy a doktornő hibázott! (Bár nem hiszem!) De hibázni, tévedni emberi dolog! Még akkor is, ha az Ő tévedése most egy emberke halálát okozta. Ezek alapján akkor most pereljük be a baleseti sebészt is, mert valaki meghalt a műtőasztalon? Egy baleseti sebész is többféle módon láthat el egy sérültet. 1 féleképpen ellátja és a beteg lehet, hogy meghal. Elképzelhető, hogy ha másként látja el, a beteg felgyógyul. De nem biztos! A szülészeten ez ugyanígy van.
Krissi: Ha annyira biztos vagy benne, hogy Boros doktornő hibázott, akkor miért nem írod le azt, hogy mit mondott a doktornő a kismamának? Azt írtad, hogy tudod! Írdd le! Akkor majd mi is képben leszünk és tudunk normálisan állást foglalni az ügyben. Ha viszont a doktornő szemszögéből nézzük a dolgot. Ők (a doktornő és a kismama) beszéltek a szülés után? Hagyták a doktornőt szóhoz jutni? Mert akkor a doktornő biztosan kifejtette a baba halálának pontos okát. Amúgy a kisbaba elvesztését szerintem a doktornő is nagyon sajnálja és szomorú is miatta. Ha még a nyakába varrtok egy pert is, az nem pótolja a kisbaba hiányát, viszont a doktornő karrierjét félbe vágja. Tudom, ez Titeket/Őket nem érdekli, de mi, akik tiszteljük és "szeretjük" a doktornőt+ megbízunk Benne, minket nagyon is érdekel. Na, mindegy! Én pénteken akkor is elmegyek hozzá kontrollra és nem fogok csúnyán nézni Rá emiatt. Na, megyek is, mert a kisfiam nyűgös! Ha tudtok, írjatok! Sziasztok: Kriszti és Levente
mézescsupor
 
 


Anyapoc!

Én pl. bementem a kórházba, 10 napot feküdtem is, biz. gyógyszereket kaptam is, de se vér, se vizelet, se tenyésztés, se Uh nem volt. Nekem kellett volna kérni őket? Ott fekszik az ember a kórházban, vizitenként 8 orvos a sjáton kívűl, hát csak nem gondolok arra, hogy kimarad valami lényeges. Meg aztán keljek fel, és keressek másik kórházat? Mégis hogyan? Utána pedig kiengedtek. Állítólag teljesen rendben. Hogy utána más tünetek jöttek, amiket a védőnőnwek is mondtam, nem csak az orvosomnak, és egyik sem reagált,azt annak tudtam be, hogy ilyen egy nehéz terhesség. Nem annak, hogy egy "mezei" toxémiát nem ismernek fel szakemberek.
Mindegy, nem akarom irányomba elvinni a dolgot, mert mi végül megúsztuk-bár az első 3 hetet tudnám felejteni-, de ne vond kétségbe, hogy van olyan, hogy az ember kér segítséget, a megfelelő helyen is van-legalábbis úgy véli-, mégsem kap ellátást.
rjuli
 
 


Mézescsupor barátnője!

"... hibázni, tévedni emberi dolog! Még akkor is, ha az Ő tévedése most egy emberke halálát okozta. "

Ezt komolyan így is gondolod? Kép

Feltételezed Te magad is, hogy előfordulhat, hogy a drnő hibázott/tévedett. És HA így van, Te felmented????

KépKépKép
beatrix28
 
 


M. barátnője!
Ha a doki kérésre ottmarad, és nem mondja azt, hogy most pihennie kell, akkor igenis hibázik. Amikor egy kamionsofőrnek ragadnak le a szemei, és nem áll félre a parkolóban, hanem letarol v.kit az autópályán, akkor hú meg ha. Pedig ő is épp a munkáját végzi, időre kell szállítani a cuccot, és ő is ember. Sőt, a főnöke levon a béréből, ha késik. Tévedett, amikor rosszul mérte fel a kapacitását. A bíróságon kit érdekel, hogy ezek után más sofőrt kell keresnie a főnökének, hogy esetleg család várja otthon. Ez nem így működik. Ha valaki hibás döntést hoz, annak a következményeiért minden szakmában vállalni kell a felelősséget!
Karrier? Más kismamák? És, ha megint hibázik? Ha megint v.kinek az életébe kerül?
A baleseti sebészeten-sürősségi esetekben néha csak 1-2 másodperc van a döntéshozatalra. Ilyenkor lehet jól és rosszul dönteni. Ez is kerülhet emberéletbe. Szülés során is lehet ilyen. De amiről Krissi írt, az nem egy hirtelen helyzet rossz megoldása volt.
Félreértés ne essék, nem tudom, mi történt pontosan, még az is elképzelhető, hogy a dr.nő ártatlan. De nem tetszik nekem, hogy, mert féltek attól, hogy kinél szülitek a következőt, meg mert nektek -komplikációmentesen- bevált ez az orvos, azért pálcát törtök v.ki olyan felett, akit a világ legnagyobb bánata ért, és szeretné tudni, hogy van-e felelőse.
Igaz, hogy a babát nem kapja vissza, de, ha az orvos hibázott, és ezért büntetést kap, akkor az más kismamákat és babáikat is megvéd.
Amúgy egy ilyen nyomozás, bírói döntés pontosan feltárja körülményeket, és máshogy értékel egy akkut helyzetben hozott téves döntést és máshogy egy hanyagságot, nemtörődömséget, felelőtlenséget és az ebből származó halálesetet.
rjuli
 
 


Távol álljon tőlem, hogy valakit meghurcoljak és az érintetteket sem ez vezérli. Csak szeretnék, hogy derüljön ki az igazság, és ha a doktornő hibázott, akkor feleljen érte.

Sajnos nem írhatom le részletesen az esetet, mert nem kaptam felhatalmazást, és mostmár bánom, hogy egyáltalán írtam valamit az ügyről. Nem akartam felkorbácsolni az indulatokat, és megértem azokat, akik azért haragszanak rám, mert rébuszokban beszélek és semmi konkrétumot nem írok.
De ígérem, hogy bármilyen jellegű fejleménye lesz az ügynek, el fogom mondani.

Csak még annyit, hogy a "baj van" felismerése és a tragédia bekövetkezte között 1-2 napról beszélhetünk, tehát itt orvosváltás fel sem merülhetett.

Mézescsupor barátnője!
Kérlek, csak egy icipicit képzeld magad a majdnem szülők helyébe. Így is meg tudnál bocsátani a doktornőnek? Úgy gondolnád vajon, hogy sebaj ez csak egy emberke élete??!!! A doktornő is ember, most éppen az én babámnál hibázott, de ilyen előfordul, lépjünk tovább???? Most őszintén!?


Krissi
krissi
 
 


Sziasztok!

Egy ideje elborzadva olvasom a topikot.
Mézescsupor barátnője azt írta:
"De hibázni, tévedni emberi dolog! Még akkor is, ha az Ő tévedése most egy emberke halálát okozta."
Ennek a kijelentésnek a kapcsán csak annyit jegyeznék meg kedves barátnő,hogy ezt te akkor is így gondolnád ha a te babád halna meg?!

Bellana
bellana
 
 


Még valami:"...Valamelyik leveledben azt írtad, hogy mi még nem tudjuk elképzelni, milyen elveszíteni egy kisbabát, aki 40 hétig a Tiéd volt. Én tudom! Én már szültem! Borzalmas lehet. Ugyan nem volt benne részem...."-ezt az értelmetlen mondatot is M. barátnője írta. Most leszámítva azt, hogy a mondat 1. felében arról ír, hogy tudja, milyen érzés, a 2. felében meg azt, hogy nem tudja, maradjunk annál, hogy annyit tud, milyen kihordani és megszülni. DE amíg nem tudja, milyen hazamenni a berendezett gyerekszobába üres kézzel, milyen a szobát összepakolni, vagy nagy ívben elkerülni lakáson belül, milyen minden rokonnak, ismerősnek elmagyarázni, hogy nincs baba, milyen mások babakocsijába belepillantani, stb., addig ne minősítsen senki emberfiát, aki ezen keresztülment!
rjuli
 
 


Sziasztok, csak nem bírom megállni, hogy még valamire ne reagáljak Mcsupor b.nőjének.
Számomra megdöbbentő, hogy több hozzászólásodban is félted a doktornő karrierjét és többek között ezért sem tanácsolod a szerencsétlen sorsú kismamának a pert. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ezt komolyan gondolod! Ismét csak arra utalnék, hogy ha veled történt volna hasonló tragédia, te mit tennél? Nem létezik, hogy az orvosod karrierje lebegne a szemed előtt!

Bellana
bellana
 
 


Krissi, én nem haragszom rádKép, hogy "rébuszokban beszélsz", csak szerintem ez így nem tisztességes. Egyébként ahogyan vasárnap 23.33-kor fogalmaztál, az egészen másképpen hangzik. Bár azt, hogy "teljesen egészséges", és "abszolút megmenthető", azt vehetjük bizonyított ténynek? (Csak kérdezem...)

Mégegyszer visszaolvastam: az, hogy a "valami nem stimmel" az utolsó 1-2 napban volt, az nem derül ki a régebbi írásaidból egyértelműen. Így persze más a helyzet, orvost váltani ilyenkor már nincs idő. Mégis, ha nem érezte magát és a gyermekét biztonságban, akkor valamit csak kellett volna tennie."Próbált valamit tenni, de elküldték". Ez a tragédia előtti egy-két napban volt? És a kismama nem tudta, hogy a 36. héttől hetente ctg-t szoktak csinálni? Vagy szóvá tette, és a doktornő kerek perec megtagadta?

Bocs, Krissi, de csak érteni szeretném a történetet, éppen azért, mert eléggé megrázó, és bárkivel megtörténhet.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Rjuli

Nem hiszem,hogy kétségbe vontam,hogy van olyan,hogy nem kapsz segítséget.A beszélgetés vhogy olyannak tűnt,mint ha egyszerűen nem lenne mit tenni ilyen esetben.Legalább is számomra.Azért olvasd el még egyszer,amit írtam és ne azonnal támadást feltételezz mögötte!
Az meg külön szomorú,hogy ilyen kórház is van,amit leírtál.A védőnődről nem is beszélve.De nem viszem el én sem a te irányodba a témát.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Hagnosz,
az a helyzet, hogy túlhordta a babáját. A kiírástól számítva nem történt semmi. (De előtte sem hetekig) Azt nem tudom, hogy a lány konkrétan ctg-t kért-e, vagy csak segítséget, hogy most mi lesz, mert rossz érzése van. Igen, elhajtotta a doktornő, de inkább nem írnám le, hogy miért.

Azt sem tudom, hogy a lány mennyire volt tisztában azzal, hogy milyen orvosi vizsgálatok szükségesek az utolsó napokban, hetekben. Sejtette és furcsának találta, hogy nem vizsgálják, nem nézik, minden rendben van-e.

Ne feledd, mi itt a Babaneten abszolút tájékozottak vagyunk, de nem mindenki van ezzel így. A többség elhiszi, ha az orvos azt mondja, semmit sem kell tenni, és ez lenne a normális, hogy a "beteg" ill. a kismama megbízzon az orvosában.

A baba teljesen egészséges volt. Az, hogy megmenthető lett volna-e, a bíróság és az orvosszakértő dolga lesz eldönteni, de ehhez perre kell vinni a dolgot. Ezen még gondolkoznak.
Nekem úgy tűnt, hogy igen, megmenthető lett volna, de én laikus vagyok.
Talán ebben is segíthetne egy per, hiszen talán pont az fog kiderülni, hogy nem, nincs az az orvos, aki ezt a babát élve a világra segíti. És akkor a szülők is megnyugodhatnának valamelyest, hogy ez a sors akarata volt.
krissi
 
 


Szia Krissi!

Azt hiszem, ez a dolog végképp túlnőtt egy ilyen fórumon. Nekem egy jópár dolog még mindig nem világos, és ha nem írhatod itt le, akkor tényleg kár, hogy egyáltalán felhoztad a témát.
Az viszont fair lenne, ha tájékoztatnál a dolog kimeneteléről, akkor is, ha végül nem lesz per, és sose tudjuk meg, hogy történt-e műhiba, vagy nem.
Igen: egy kismama bízzon az orvosában. De szerintem annak kéne a természetesnek lennie, hogy tájékozódik IS, és többek között erre IS alapozza a bizalmát. Nem tudom, hogy a többség-e az, aki nem így tesz. Végül is lehet könyveket is olvasni, nem kell feltétlenül a babanet hozzá. Én egyébként az olyan orvos-páciens kapcsolatot tartom jól működőnek, ahol a felek partnerek, és nem egyfajta alá-fölé-rendeltségben vannak. És ehhez MINDKETTŐJÜKNEK hozzá kell járulnia a maga módján.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Ja, és még valami: a babanetet általában anyukák és leendő anyukák olvassák. Ebben a topikban pedig többen személyesen ismerik a doktornőt. Az azért várható volt, hogy indulatokat fogsz kelteni pro és kontra. Az lett volna a furcsa, ha nem így lett volna!

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Beatrix: Félreértettél! Én nem azt írtam, hogy feltételezem a dr-nőről a rossz döntést. Sőt! Odaírtam az általad idézett mondat után, zárójelben, hogy nem hiszem! Szóval NEM feltételezem Róla a hibát!!!!


Rjuli:Azt írod, hogy aki ott van a kórházban és nem megy el pihenni, az felelőtlen! A doktornő bent volt a kórházban. Már írtam hogy nem fogta végig a kezemet, csak a kórházban tartózkodott. Volt bő 38 órája pihenni, legalábbis én nem zavartam! Időnként persze bejött, megvizsgált, de nem én hívtam! Mivel már minden normális kórházban van már orvosi pihenő (a Péterfyben is van) helye is volt pihenésre. Szóval ennyi! Azt írtad, hogy értelmetlen mondatot írtam! Lehet. Bocsánat érte! Helyesbítek! Én már szültem! Tudom milyen kihordani és fájdalmak között megszülni egy babát. Csak az elvesztését nem ismerem! Nem is szeretném megismerni!

Krissi: Azt kérted, icipicit képzeljem bele magam a "majdnem szülők" helyzetébe. Megpróbáltam! Nem megy! Nem tudom elképzelni, milyen lenne Levente nélkül! Valószínűleg nem is élnék már. Én legalábbis biztos öngyilkos lennék, ha Levente meghalna. BRRR! Nem is szívesen gondolok erre. Én már akkor is ideges vagyok, ha Ő a szobájában alszik én pedig a konyhában főzök! Mert nem látom, mit csinál, hogy vesz levegőt és nyugodtan alszik-e! Szóval nem tudom elképzelni.

Bellana: Az imént írtam Krissinek, hogy amint megtudnám, hogy megtörtént a tragédia, azonnal öngyilkos lennék, tehát én már nem gondolkodnék! Per így nem lenne. Írod, hogy csodálkozol, hogy féltem a doktornőt. Természetres dolog, hiszen én nagyon tisztelem, bizonyos fokig mint betege "szeretem" is és végtelenül hálás vagyok Neki, ezért a kis csodáért, akit most a kezemben tartok! Én teljesen megértem a "majdnem szülők" érzéseit! Valószínűleg képesek lennének nekimenni a doktornőnek! Én azt is megértem, hogy szeretnék megtudni, hogy kisbaájuk halálának ki a ("Felelőse"?)! Értem, hogy a "majdnem szülők, most hihetetlenül szomorúak és döntéseiket nem biztos, hogy a józan ész, inkább a mérhetetlen fájdalom vezérli még!Ez így természetes. Így is lesz még! DE! Ők most szenvednek, gyászolják a kisbabát és keresik a haláleset felelősét, aki szerintük a doktornő! Szerintem nem! DE! Akármi is lesz, vagy nem lesz ennek az ügynek a végső kimenetele, a doktornő orvos marad, és JÓ ORVOS marad! Tudom, azt írtad, hogy azért tájékoztattál minket a családodat ért tragédiáról, hogy megóvdd a kismamákat és újdonsült anyukákat a doktornőben rejlő hibalehetőségtől! DE! Ne felejtsd el, a doktornő most "hibázott" (szerintetek!) de attól függetlenül, elkísért (szándékosan nem írtam "levezetett"-et) több ezer szülést, aminek gyümölcse egy ilyen csupakéz, csupaláb, csodalény, mint az én pici Macim Levente.

Krissi: Még 1 kérdés! Az előző levelemben is kérdeztem már, de nem tudom miért nem válaszoltál! A "majdnem szülők" és a Doktornő a szülés után beszéltek? A Doktornő elmondta a kisbaba halálának okát? Hagyták szóhoz jutni a Doktornőt, vagy csak ráöntötték a fájdalmukat? Azért kérdezem, mert én egészséges kisfiút szültem, mégis, mi (a Doktornő, a férjem, én és a baba) 1,5 órát beszélgettünk és a doktornő is és mi is elmondtuk, milyen volt, hogyan láttuk a szülést! A Doktornő orvosi szempontból, mi pedig laikus szempontból, de megbeszéltük!!!!Szerintem ha egy komplikációmentes szülés után, A Doktornő 1,5 órát beszélgetett velünk, akkor egy olyan nagy tragédia után még több időt szánt a "majdnem szülőkre", ha Ők meghallgatták! Na, mindegy Csak kérdezem, nem muszáj rá vlaszolni, ha nem tudsz, vagy nem akarsz! Írjatok, ha tutok! Sziasztok! Kriszti és Levente baba
picimaci_anyuja
 
 


Ja, azt nem írtam, hogy én vagyok Mézescsupor barátnője, csak van már önálló nevem!
picimaci_anyuja
 
 


Kedves Picimaci anyuja!

Nem tudhatod, mit tennél valójában ha veled is megtörténne egy ilyen borzalom. Azt írod öngyilkos lennél. Kép És a férjed és a családod? És ha lenne másik gyermeked? Na jó, ne menjünk bele. Én nem tudok és nem is akarok állást foglalni Krissi családjának az ügyében, én kifejezetten a te két kijelentésedet nem tudom megérteni, amiket meg is kérdeztem tőled. Továbbra sem kaptam rá igazi választ. Elhiszem, hogy te vagy a világ legboldogabb anyukája, mert egy csodás kisbabád született és hálás vagy az orvosnak aki melletted volt. De a másik oldalon ott az az anyuka aki elvesztette a babáját és keresi a válaszokat. Ami egy teljesen természetes reakció. És nem hiszem, hogy számára az orvosa karrierje felette állna a tragédiájának. És a tévedés is csak addig megbocsátható amíg nem veled történik...Könnyű elnézőnek lenni amíg nem vagy érintett. Mert hiába szeretnénk azt hinni, hogy szörnyűségek csak mással történnek, mert megtörténhet akárkivel, velem, veled is...
És akkor mindjárt nem lennél te sem olyan megértő és lojális. És ha tévedni emberi dolog, ahogy írod, akkor a minimum, hogy a felelősséget vállalni a tévedéseinkért meg aztán pláne emberi kötelességünk.
Azt hiszem a hozzám intézet írásod második fele nem is nekem szól hanem Krissinek, mert nem én írtam a családi tragédiámról hanem Ő.
Remélem érted, hogy mit akartam mondani:
Bellana
bellana
 
 


Szia Bellana!

Köszönöm, hogy válaszoltál nekem! Abban egyetértek, hogy nagyon nehéz lehet most Krissi családjának. Abban is egyetértek, hogy megvan az 50% esélye annak is, hogy a Doktornő hibázott! Én elismerem, hogy aki hibázott, annak felelősséget kell vállalnia a tetteiért. De! Nekem, Mézescsupornak és azt hiszem minden, a Doktornőt egy picit is ismerő nőnek, édesanyának és kismamának az fáj, hogy Krissi és Ti, (akik a per mellett vagytok), szinte 100%-ra veszitek, hogy csakis a Doktornő hibázhatott! Pl: Arra még senk nem gondolt, hogy a kisbabának esetleg a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór? Vagy nem funkcionált már rendesen a placenta? Krissi azt írta, hogy túlhordott baba volt. Túlhordásnál ez is előfordulhat! Én nem vagyok orvos, pláne nem szülész-nőgyógyász, úgyhogy ezek csak elképzelések! Tudom, hogy gyönyörű, egészséges kisfiammal a kezemben nagyon könnyen dícsérem és védem a doktornőt! De! Ugyanúgy, ahogy Krissi levelének célja, a figyelem odairányítása a doktornő feltételezett hibájára, úgy az én hozzászólásom célja pedig, hogy megnyugtassam a Doktornőben "még" bízó kismamákat és édesanyákat, hogy a Doktornő nagyon jó orvos. Még ha 1-szer esetleg tévedett is. Valaki megkérdezte itt tőlem, hogy ha az én babámmal történt volna ugyanez, felmenteném-e? Nem tudom! Nem vagyok jogász, sőt semmilyen jogi ügyekben jártas szakember sem, de szerintem akkor sem éri meg perelni!Akkor most visszakérdezek! Tegyük fel, hogy a vád, amit mondtok, igaz! A Doktornő ezen akkor sem tud már változtatni. Akkor most ássa el magát?????? Vagy mit vártok Tőle? Ha tudtok válaszoljatok! Köszi! Sziasztok!
Kriszti, Levente baba és Zoltán (a férjem)
picimaci_anyuja
 
 


Kedves Picimaci anyukája!

Hát pontosan ez az. Ha a baba nyakára volt tekeredve a köldökzsinór, azt ÉSZRE LEHET VENNI. Ha a placenta volt elöregedve, azt is ÉSZRE LEHET VENNI. Nem, nem jól fogalmaztam. Észre KELL venni.
És itt hibázik az orvos, ha ezt különböző vizsgálatokkal nem ellenőrzi. És ha úgy látja, hogy ezen veszélyek bármelyike fennáll, akkor megindítja a szülést, vagy megcsászározza s.o.s. a kismamát.
Amikor arról beszélünk, hogy a doktornő lehet felelős a történtekért, akkor nem arra gondolunk, hogy fogta és saját kezével fojtotta meg a babát, hanem arról, hogy olyan vizsgálatok elvégzését mulasztotta el, amelyek segítségével kiderült volna, hogy baj van, és megmenthető lett volna a baba.

A másik pedig, ha kiderül, hogy a vád igaz, akkor igenis, ássa el magát és az életben ne vezessen szülést.

Egyébként igen, tudom, hogy miért halt meg a baba, a doktornő is tudta és meg is mondta a kismamának. Nem volt nehéz végighallgatni, mert nem tartott másfél órát.

Krissi
krissi
 
 


Szia Krissi!

Krissi erre nem tudok mit mondani! Ha a doktornő "ne vezessen az életben több szülést" akkor veszítünk egy kitűnő szakembert! Én ezt nem szeretném. Szerintem nem biztos, hogy észrevette, a bajt a Doktornő! Illetve lehet, hogy mire észrevette, addigra már nem tudott segíteni. Én azért nem szeretném, ha elásná magát. Biztosan sajnálja a történteket, és 1000-szer megbánta már, ha egyáltalán van mit! Lehet, hogy ma már másként csinálná! Ne bántsátok szerintem! Amúgy mikor történt ez a tragédia? Ha írsz, köszönöm!
picimaci_anyuja
 
 


Picimaci anyuja!

Én nem írtam, hogy a család pereljen, sőt azt sem írtam, hogy hibás a doktornő. Azt meg pláne nem írtam, hogy 100%-ig az volna.
Én csupán két állításodat nem értettem.
Azt hiszem elbeszélünk egymás mellett. Kép
Kívánom, hogy ne legyen részed soha hasonló élményben mint Krissiéknak volt. Vigyázz nagyon Levi babádra és adj hálát az égnek (és ne csak az orvosoknak), hogy van kire vigyáznod.

Bellana
bellana
 
 


Ha úgy van, ahogy Krissi mondja, akkor nem egy kitűnő szakembert veszítünk el, hanem egy felelőtlent. Ha a dr.nő észrevette a bajt, és nem csinált semmit, akkor azért ássa el magát, ha meg nem vette észre, akkor meg azért. Egyik érved sem "ül".
rjuli
 
 


Sziasztok! Mi van itt? Miért bántjátok Boros Doktornőt? Én imádom és nagyon jó orvosnak tartom! Ugyan sajnos soha nem lehetek a betege, mert nagyon messze lakom Tőle! Kép((( Ráadásul sokért nem adnám, ha csak egyszer, egyetlen egyszer találkozhatnék Vele!!!! Kép) Én ma délután beszéltem a Doktornővel telefonon és nagyon megnyugodtam. Olyan aranyos és kedves volt. Nem hiszem el Róla, hogy bármi rosszat is tett volna. Üdv: Tamara
tamaranyuszi
 
 


Sziasztok!

Nagyon feldühített most ez a topik...rég jártam erre, de ahogy ezt itt elolvastam.....komolyan nem is hiszem el...

Szeretném leszögezni, hogy valóban nagyon sajnálatos, hogy ilyen dolog a mai világban megtörténhet.

De:

Lehet, hogy lerágott csont, de ha ha az anyuka úgy érezte, hogy nincs rendben minden, akkor miért nem ment el pl. más dokihoz is?

És Krissi,
bocs, de Hangosszal egyetértek. Igenis a kismama csapjon az asztalra, hiszen az ő felelőssége is....utolsó héten is lehet orvost váltani, ráaduásul remekül. Nem egy ilyen emberkét ismerek, akár innen a babanetről is, úgyhogy ez nem kifogás.(ja és akár 1 nap alatt és mondjuk másnap már szült is....)"És az újságban is így szokott lenni: csak ismertettem egy esetet." Attól még nem te vagy hivatott ítélkezni a doktornő felett és kiváltani úgy egy mocskolódó vitát, hogy pontos dolgokat, körülményeket nem írsz. Ott voltál te is talán? Az megbízhatóbb infó lenne, mert hiszen te csak hallottál róla...

És ha sejtette, hogy nem minden vizsgálatot csinálnak meg nála, miért nem lehetett utánajárni? Nem csak a babanetről lehet ám tájékozódni....vannak könyvek és hát tkp. ezért vannak a védőnők is, akik a várandós kismama gondozását végzik.

Az sem szép dolog, hogy valaki lehazugoz valakit, de az sem, hogy bizonyíték nélkül erős vádakkal illessünk valakit...


A doktornőről pedig nem szeretnék SEMMIT mondani, mert nem ismerem őt, nem tudom, hogy dolgozik, hogy végzi a munkáját. De hallottatok már olyan orvosról, akivel mindenki ezer százalékosan meg van elégedve? Szerintem ilyen nincs is.

Tudnék még annyi mindent írni...de olyan dühös vagyok...

Poupette
poupette
 
 


Kedves Poupette!

Nyugodtan higgadj le és ne dühöngj. Úgy látszik, a dühöd teljesen érzéketlenné tett mások problémái iránt. Szerinted Krissi szórakozásból írta le a rokona tragédiáját? Mindenki szíve joga, hogy eldöntse, elhiszi vagy sem a leírtakat. Persze a szerencsés többség, akinek egészséges gyereke született és az orvosa nem mulasztott, el sem tudja képzelni, hogy ilyen is előfordulhat. Velem is megtörtént. Ami a tájékozódást illeti: a védőnőm semmiben nem segített, irígylésre méltó könyvállománnyal rendelkezem, amit el is olvastam a témához kapcsolódóan, de sajnos nem orvosi diplomám van, ezért csak utólag tudtam meg, hogy mekkora mulasztásokat követett el az orvosom, aminek a mai napig isszuk a levét (elsősorban a gyerekem, mert ő lett beteg). Szerintem a körülmények ismerete nélkül ne ítélkezzünk, mindenki döntse el magában, mit hisz el a leírtakból és fejezzük be az értelmetlen vitát. Mert ha feltételezzük, hogy a leírtak igazak, akkor ne tetézzük a család fájdalmát az empátiánk teljes hiányával.
macika008
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: