Új privát üzeneted érkezett!

Hát ez tényleg érdekes hogy akkor most hogy lehet még a MÁV-ba járni a vizsgálatokra...?!Na mindegy.
Kivi leszek hogy akkor én a CTG-re hova fogok járni ,mert anno 3 éve nekem azt már a szülésznő csinálta az utcsó hónapban a szülészeten...Akkor most lehet hogy a Csilla???

Én anno rákérdeztem a dokinál és akkor azt mondta ki mennyit gondol...Szőlő,én is kivi lennék neked most mit mond majd,légyszi tedd majd közzé :wink: Kösz!

Rita!

Szal a doki mondta a szülésznők tartifáját??Aha....azt hittem maguk a szülésznők.Akkor sztem ez csak irányár...ha lehet így fogalmazni.... :wink:

Most megkérdeztem más topicokból több lányt is aki a SOTE II-n szült fogadott szülésznővel nekik hogy volt.Mjad megírom mit írtak,ok?!

A fürdetéssel kapcsolatban akkor megnyugodtam...hát hiába ,elég hálkis lettem így a 3. babával :wink: :lol: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Tudom nem ide tartozik, de van egy ismerősöm akinek azt mondta a dokija hogy ő 80-ért vállalja a szülést.... Nem túlzás az egy kicsit? :shock: 80.000 ft azért baromira nem kevés pénz!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Hát de!!!!! :oops:

Ahogy írtam is nekem azért is volt szimpi a Kisfalvi mert nem mondott fix összeget...hisz azért a magánrendelésekért is fizetünk .Szal az ember úgyis odaadja amennyit tud,nem?!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

 
 

Igen, én is így vagyok ezzel. Nem mondom, mindenki tudja mennyi nála a magánrendelés, HA teljesen problémamentes a babavárás, akkor is jópárszor megfordul nála az ember. Ez tényleg szimpatikus hozzáállás, remélem még így van.

Azért ez is vicces hogy a fizetésemből nem kevés tb-t fizetek ki havonta. Eddig volt 2 vérvételem tb-re, aztán kész.... Ráadásul a MÁV-ban a soronkívüli vérvétel egy VICC. De ez megint egy másik sztori. :wink: (Nekem midnenre van sztorim :lol: )

Kép Kép
szõlõ
 
 


Na igen,én is ezen vagyok kiakadva hogy soha nem voltam kórházban,alig voltam beteg eddig(hál'Istennek)és egy csomó TB-t vontak már az életem folyamán és mégis fizetnem kell a szülésért.....félre ne érts nem a mi dokinktól sajnálom,csak kicsit gáz ha már egy doki ki is követeli és még meg is mondja a fix összeget,nem?!És ez dettó a szülésznőkkel is...Persze tudom, hogy kell adnom ha épp nem ügyel és bejön miattam,de ne mondja már meg ,hogy mennyit,nem?!

3 éve én is a MÁV-ba jártam laborba meg ilyenek,de most itt helyben Gödöllőn intézem ezeket és csak a leleteket viszem a dokinak.De emlékszem anno voltak velem is szituk....hiába van kiírva hogy kismamáknak elsőbbség,szinte meglincselnek ha előre mersz állni... :? :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Persze, én sem sajnálom a pénzt rá nem erről van szó.... De manapság meg ott artunk hogy örülhetsz hogy ha fizetsz akkor rendes meg jól ellát az orvos, mert van aki még így is úgy beszél az emberrel ami nem orvoshoz illik. Ilyen szempontból mi nagyon jól jártunk szerintem, azt hiszem Kisfalvidokira egy rossz szava nem lehet senkinek emberileg (sem).

Csak akkor minek fizetem a tb-t? Két vérvételért?

Mondok neked jobbat a MÁV-ról... Amikor megtudtam hogy babát várok ugye első a vérkép. Soron kívül bementem, 2 perc és kész. 16. hét körül AFP, na ott már nem volt ilyen egyszerű, ugyan soronkívül, de azért húzzak sorzámot, akkor behívtak soron kívül (vajon minek kellett a sorszám?), ott ültem háromnegyed órát 2 másik kismamával amíg a néni pötyögött a gépen... 15 perc/fő. Közben a rendes sorszámomat is behívták volna már. Hogy én jövő héten nem megyek be soron kívül erre leteszem a nagyesküt itt helyben.

Azt nem is mondom hogy a vénám másfél órán át vérzett és egy vágás heg maradt a helyén.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!

A mi babócánk sem nagyon akart megmutatkozni, azt mondta a doki, hogy ha mindenképp mondania kell valamit, akkor kislány, de ez még korántsem biztos... Persze kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, de igazából tényleg az a legfontosabb, hogy egészséges legyen. Nem tudom miért, de én most valahogy sokkal jobban aggódom, mint az első terhességnél, ez vajon normális?

Majd én is szeretnék menni 4d-re, de akkor biztos nem megyek a Kisfalvi rendelőjébe, ez nagyon gáz Szőlő, amit ott csináltak Veled.
Egyébként az a recepciós pi...a tényleg nagyon gázos, mikor ott voltam egyfolytában az e-mail-jeit nézegette meg iwiw-ezett, gondolom majd bele szakad a munkába, és emellett nincs energiája kicsit kedvesebbnek lenni.

Hétfőn megyek újra uh-ra, szintén a Máv-ba, és a cukorterheléses vizsgálatra is oda küldenek majd engem is. Csilla azt mondta, hogy ő még oda ad időpontot, beutalót.

Rita, köszi az infokat, esetleg meg is nevezte a Kisfalvi a 3 szülésznőt?
Én a Sote-s topicban Zsoldosné Etáról és Dömötör Margitról olvastam a legtöbbet, a legjobbakat.
Egyébként ez a szülésznő választás hogy történik? Bemegyek a kórházba, megkeresem a szülésznőt és azt mondom: "Szeretném ha ott lenne a szülésemnél"???
Ez a fix 30 ezer nekem is kicsit durvának tűnik. Meg a 80 ezer a dokinak.... REmélem én is hogy Kisfalvi még mindig nem kér konkrét összeget, mert tényleg Panninak lesz igaza és hitelt kell felvenni :(
De ugye a Máv-ban (mivel nem oda tartozom körzetileg) nem kell fizetni ezekért a vizsgálatokért??!!!

Az első szülésnél még nem is volt ilyan vészes ez a lóvé dolog, de most, hogy már csak gyest kapok, nagyon meg kell húzni a nadrágszíjat.

Na várom a további infokat mindenféle témában :)

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

Nem kell fizetned a MÁV-ban a vizsgálatokért,nyugi4Meghagyták a kismamáknak a szabad kórházválasztást.

Teljesen egyet értek a pénz dologban,én is még egyenlőre GYES-t kapok ami ugye tudjuk egy lósz@r... :? Nekünk se mindegy..annyi más helye lenne a pénznek....gondolom ezzel mindenki így van.
Sztem Kisfalvi most se kér fix összeget,mert nem az a típus emberileg,de azért kivi leszek Szőlőnek mit mond 14.-én.

Szülésznő választásnál a dokit kell megkérdezni általában hogy kivel szeret együtt dolgozni,mert az se mindegy...és aztán ő összehoz amelyikkel akarod...vagy megadja a számát,vagy egy találkozót...szal nálunk így volt anno.

Én tuti nem adok a szülésznőnek 30.000ft-ot,ez sztem sok,de attól is függ hogy áll mindenhez és hogy alakulnak a dolgok.

Szőlő!

Sztem meg igenis menj be soron kívül mert mint kismama megteheted(ki is van írva),meg amúgy is a cukorterhelésnél időre be kell menned.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Gabcika, ezt a 4D-s szívást úgy tudod kikerülni, ha mégis a rendelőbe mennél, hogy ha megcsinálja a doki megkéred hogy nézzétek meg sikerült-e felvétel. Neki ott van PC, a recepción is van, valaki csak le tudja játszani. Akkor legalább azonnal kiderül ha nem jó mégsem, nem kell fél napokat telefonálgatni és küzdeni egy csomó iq-huszár recepcióssal.

Panny, cukorterhelésnél tudom hogy a cukroslötyi utáni vérvétel az 2 órára van, de az elsőnél nem tudom még hogy lesz.... Éhgyomorra nem lesz türelmem végigvárni míg a kedves 70 éves laboros hölgy betűnként bepötyög egy valag adatot (amit szerintem amúgy Csilla megcsinál fent pikkpakk, szóval nem is értem miért kell megint.....). AFP-nél nem kellett éhgyomorra mennem, akkor azért nem volt olyan veszélyes a dolog, de mellettem a kismama éhgyomorra ment és már kis híján rosszul lett. Azért az jó volt hogy ki van írva igen hogy kismama soron kívül, bementem, erre a nő kizavart hogy húzzak sorszámot. Mondom kismama vagyok, nem baj akkor is. :?

Egyébként ez a fix 80 ezres doki a Bajcsyban van, most barátnőm is gondolkodik hogy keres másik orvost, mert ez nekik is húzós....

Kép Kép
szõlõ
 
 


Nem hiszem, h a rendelőbe megyek a 4D-re, max akkor, ha pont péntekre kapnék időpontot a Kisfalvihoz is, mivel vidékről járok Pestre, elég macerás az utazgatás, pláne ilyen hideg időben. Nemrég hallottam, h Szentendrén is nyílt egy ilyen 4D rendelő, nekem az sokkal közelebb van, asszem oda fogok menni.

Egyébként ezt a cukorterheléses vizsgálatot hogy lehet túlélni?
Mert nem elég, h az ember nem ehet-ihat semmit, még meg kell inni ezt a (gondolom) bűn rossz ízű löttyöt is, meg még meg is csapolnak közben kétszer... már a gondolattól is rosszul vagyok :(
Erről a soron kívüli bemenetelről meg az a véleményem, h igenis jogunk van hozzá, pofátlannak kell lenni, nem szabad azzal foglalkozni, hogy ki hogy néz ránk és mit gondol!!!

Még egy kérdés: Arról tudtok valamit, hogy a Sote-n, mivel oktató kórház, állítólag aláíratnak az emberrel egy olyan papírt, hogy az orvostanhallgatók bármikor megvizsgálhatnak???? Egy ismerőstől hallottam, h ez állítólag így van, nahát én nem szeretném, hogy boldog-boldogtalan rajtam gyakoroljon pl. szülés közben, meg máskor sem.

Panni!
Neked van már tapasztalatod, hogy lehet kibírni azt a pár napot a kórházban a nagyobbik gyerkőc nélkül? Nekem ez a legnagyobb parám, hogy mi lesz velem a lányom nélkül, meg vele nélkülem! Nagyon anyás a drágám, nagyon félek ettől!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Szőlő!

Hát elég gáz hogy ilyen lassú a nyanyesz a vérvételen... :(
Én anno bementem szinte azonnal.....itt Gödöllőn meg behívtak a regisztráció után egyből.Csak győzd kivárni míg beírja az adataid.... :?


cukrosvérvétel:én 3 éve sem bírtam meginni azt az írtó szar lötyit(egyből kihánytam)úgyhogy most nem voltam hajlandó meg se próbálni.Nálam úgy zajlott(egyébként 6 éve csak ez volt)szal éhgyomri vérvétel ,utána meg kell enni egy zsemlét és egy pohár tejet és rá egy órára megint vérvétel.Ez volt a terheléses vércukorvérvételem.

Gabi!

Én direkt rákérdeztem a dokinál,hogy ránk nézve ez mit jelent hogy a SOTE oktatókórház...Azt mondta természetesen nem vagy köteles beleegyezni ,hogy a magánszüléseken(mert ez annak minősül)szal hogy bennt legyenek a tanulók,és maga a doki is kiküldheti őket.Úgyhogy megnyugodtam!!

A kérdésedre hogy mi lesz itthon a fiúkkal míg én a kórházban?Az az igazság, hogy mindkét fiam nagyon apás,de ha apa is bennt lenne épp nálam akkor mindkét fiam imádja anyukámat és nálunk ez megszokott dolog hogy hetente1-2 napot anyuéknál alszanak.Azért alakult így először mert egytemre jártam,most nyáron diplomáztam és muszály volt tanulnom,vizsgázni..stb...meg amúgyis imádnak ott lenni.Mostanra már követelik, hogy mikor alhatnak ott mindeketten,úgyhogy valszeg ez náluk nem fog nagy lelki gondot okozni.Meg amúgyis minden nap bejönnek(3 éve is a nagyfiam minden nap bejött a kórházba)Inkább nekem hiányoznak majd...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Gabci, a rendelőben egyébként is csak pénteken van 4D, de ha van neked közelebb akkor valóban érdemesebb oda menni szerintem is :wink:

A soronkívüliséggel nem az a bajom hogy nem akarok pofátlan lenni, ez a része különösebben nem érdekel, nem babásan én sem szóltam egy szót sem ha a kismamák bementek előttem. Hanem az hogy egyszerűen nem gyorsabb, sőt. Bemegyek soronkívül aztán ott szotyizok basszus háromnegyed órát mert valaki képtelen kezelni a számítógépet.

Egyébként ezt a cukorterhelést én nem értem..... Ha jó a tej-zsemle kombó is (mástól is hallottam hogy ez volt neki) akkor miért kell a glükózosvizesfinomság?

Kép Kép
szõlõ
 
 


Hát látod ezt én sem értem, hogy ha van humánusabb megoldás is akkor miért szivatják a kismamikat ezzel az iszonyat löttyel... :?
Valszeg mert kicsit pontosabb eredményt ad...de ha a zsömlés variációval rossz eredmény jön ki akkor úgyis muszály további lépéseket tenni,úgyhogy úgyis kiderül ha gáz van,nem?!..akkor meg!!??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hát én is szívesebben ennék zsömlét és innék tejet :) Ráadásul gondolom, ha kismama kihányja a lötyit, akkor lehet az egészet kezdeni elölről.... És mindezért még várakozni is kell :(
De egyébként ezt a vizsgálatot nem Csilla csinálja? Én úgy vettem ki a doki szavaiból.

Panni, Te akkor most mégis jössz a Sote-ra szülni Kisfalvival?
Megnyugtató amit a tanulókról írtál!

A lányomra visszatérve, hát ő is szereti a nagyikat, szokott néha ott aludni, de azért egy-egy éjszaka nem ugyanaz, mint mondjuk 1 hét. Igazából én is attól tartok, h én fogom rosszabbul viselni, nem ő. Mikor őt szültem, már 6 nappal korábban befektettek, mert nem volt jó a ctg-m eredménye (a mai napig nem tudom miért, mert végülis nem volt semmi gond), így összesen 12 napot töltöttem bent a kórházban, amit úgy is nehéz volt kibírni, hogy nem várt otthon egy másik csemete. Szóval nekem ez a rémálmom, de az biztos, hogy most csak akkor vonulok be előbb, ha nagyon muszály.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

Nem lesz az egy hét sem,csak 4 nap,hidd el!!
Amúgy nálunk a 4 nap nem sok,már voltak egy hetet is anyunál amikor diplomáztam,meg Welness-eztünk a férjemmel 4 napot tavaly.Mondom,nálunk abszolút ez nem gond!Inkább nekünk szoktak ők jobban hiányozni :wink: Jó persza egy idő után hiányolnak,de nincs hiszti,akkor felhívnak telcsin,a kórházba meg be is tudnak jönni és én meg tudom ,hogy nagyon jó helyen vannak :wink:

Figyi ha nem megy ti se igyátok meg azt a sz@r lötyit...én a dokinak is mondtam és elfogadta.

Igen úgy néz ki mégis megyek a Kisfalvival a SOTE-ra.
Kedden ezért is megyünk a szülésfelkészítőre(nem mintha fel kéne engem készíteni :wink: csak kivi vagyok ott mindenre)Meg is beszélem a dokival ,hogy előtte mutassa meg nekünk alaposan a szülőszobákat is.


Ti nem jöttök kedden??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Igen, asszem rá fogok kérdezni, hogy nem lehetne-e esetleg a zsömle - tej variációt választani....

Hát én sajna nem hiszem hogy el tudok menni kedden, mert mint már írtam vidékről, Dunabogdányból jövök, nekem kb 2 óra az út busszal, a párom melózik (legalábbis remélem már hétfőtől megy, mert már két hete itthon van az ünnepek miatt, kezdünk egymás idegeire menni :)).
És hétfőn is mennem kell Pestre, uh-ra a Máv-ba. Meg igazából nekem is mivel második baba, nem nagyon kell felkészíteni... Persze nem mondom, hogy nem vagyok kíváncsi a kórházra, a szülőszobára, de remélem lesz még alkalmam megnézni.
Meg természetesen várom az "élménybeszámolódat"!!! :wink:

Azért örülök neki, hogy mész a Kisfalvival (önző okokból is :)), legalább be tudsz számolni, mind a kórházról, mind a dokiról majd!

Mikorra is vagy kiírva?

Gabi

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Márc.22-re :wink:

Ok,persze beszámolok majd hogy mi volt :wink:

Jó éjt!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Én sem tudok menni, mert még dolgozom, remélem április végéig lesz még, akkor meg egyébként is jó lenne Apukával együtt, elvégre ő is ott lesz, bár effektíve a szülésnél nem.

Egyébként biztos az lehet a cukorterhelésnél hogy ez pontosabb eredményt ad, de szerintem is ha valakinek zsemle-tejjel rossz, akkor ismételjék meg a cukrosvízzel aztán kész.

Én úgy tudom ha valaki kihányja akkor azonnal utána be kell menni a második vérvételre, csak gondolom az nem biztos hogy használható lesz.

Gabcika nem Csilla csinálja, szerintem csak hozzá kell menni a beutalóért.

Kép Kép
szõlõ
 
 


És azt nem tudjátok, uh-ra sokat kell várni a Máv-ban?
Igaz, h időpontra megyek, de sosem lehet tudni...

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

Én ezt nem is értem...nekem a mostani terhességnél nem kellett a kórházba mennem UH-ra,mert mindent a Kisfalvi csinált a rendelőjében.
Ti milyen időközönként jártok hozzá??Én havonta.Már mást is hallottam aki a kórházba járt UH-ra,meg mást is aki úgy volt mint én...ez mitől függhet???

Anno 3 éve amikor az SZTK rendelésére jártam akkor voltam a kórhzában UH-n,nem kellett várni mert időre ment mindenki.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni!

Nekem azt mondta a Kisfalvi, hogy 18-20 hetesen csinál ő egy uh-ot (ez megvolt) és beküld a kórházba is (genetikai uh-ra), biztos ami tuti.

Én még csak egyszer voltam nála, dec. 27-én, és legközelebb majd csak akkor kell mennem, ha meglesz a cukorterheléses vérvizsgálat eredménye, vagyis kb február közepén.

Fogalmam sincs mitől függ, hogy kit hova küld....

Gabi

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


De Szőlő biztos többet tud mondani ez ügyben, ő már régóta hozzá jár!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Én is rég járok hozzá,de mégse tudom..Na mindegy.

Ja,lehet hogy most nekem azért se kellett a kórházba mennem UH-ra mert voltam a Czeizel féle integrált teszten és UH-n és valszeg úgy gondolta az sokkal komolyabb és megbízhatóbb(ez így is van-hiper-szuper gépek voltak-mondjuk ára is volt-35.000ft :? )

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Ez a Czeizel -féle integrált teszt pontosan mit takar?
És miért kellett erre menned? Vagy nem "kellett", csak önszántadból mentél?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika!

A 3 szülésznőt nem nevezte meg, azt mondta,hogy ha majd a 36.héten megyünk hozzá, akkor megbeszéljük, és akkor megadja majd a telefonszámot! Etáról meg Margitról én is olvastam hogy jók, gondolom Kisfalvi olyanokat ajánl, akikkel jól tud együtt dolgozni.

Aztán ha meg van a telefonszám, akkor felhívom a szülésznőt és valamikor a szülés előtt találkozunk és akkor meg tudjuk beszélni, hogy mit hogy szeretnék, illetve mit hogy lehet/szokás.
mpuma
 
 


Panni,

Én is megyek kedden. Főként mivel nálunk első baba lesz, így biztos tudnak nekem újat mondani! :)
Meg másik fórumban is azt írták, hogy elég hasznos volt, sok jó dolgot mondtak! Hát majd kiderül kedden!
mpuma
 
 


Szerintem a terheléses vércukor azért kibírható. Nekem jó volt, hogy lehetett vinni citromot, így olyan volt mint egy cukrosabb limonádé. Ezt szép lassan elkortyolgattam (van rá 10 perc), így nem jöt vissza szerencsére. Előtte eléggé tarottam tőle, mert mindenki olyan szörnyűnek írta le, de azért szerintem annyira nem vészes! De persze ez gondolom ember-függő is.

UH: valóban a 18. hét környékén kell egy másik dokinak is csinálnia egy ultrahangot ezért kell bemenni a MÁV-ba. Ahogy Kisfalvi mondta, azért kell így hogy "le legyenek védve", hogy nem csak egy doki vizsgált végig. Mi időpontra mentünk, de azért így is kellett várni kb. 1/2 órát. Egyébként ezen kívül mi is csak a Kisfalvihoz járunk, havonta kell mennünk.
mpuma
 
 


Nekem azt mondta pénteken a Kisfalvi, hogy ha minden rendben van a szülés után, akkor 3*24 órát kell csak bent tölteni a kórházban.
Lehet kérni, hogy 1 ágyas szobába legyél, ahova bárki bármikor bejöhet (nagyobb gyerek, apuka), de ez 10 000 Ft/nap. Lehet hogy ahol van nagyobb gyerkőc, aott érdemes elgondolkodni rajta, csak hát ezért nem túl olcsó... Én azt hiszem megyek az 5 ágyasba, a férjem azt mondta, hogy ő kibírja, hogy 3 napig nem vehet kezébe a picit. Szerintem ez neki lesz nagyobb áldozat, de mondta, hogy majd utána itthon bepótolja! :-)
mpuma
 
 


Szia mpuma!

Szerintem is az a legfontosabb szülésznő terén, hogy a doki szeressen vele együtt dolgozni. Mi úgyis csak utólag tudunk majd véleményt alkotni...

REmélem, hogy ez a 3*24 óra tényleg annyi is lesz és nem több, bár ha besárgul a babó, nem nagyon lehet mit tenni :(
Azt én is hallottam, hogy lehet egyágyas szobába menni, de nekem az már nem fér bele sajnos, így is rengeteg pénz, amit az orvosra és a szülésznőre kell költeni.

Te mikorra várod a babát?

Gabi

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok, én is voltam genetikai UH-n a MÁV-ban is, pont egy héttel azután hogy Kisfalvi megcsinálta a rendelőben. Nekem is azt mondták hogy tuti ami tuti, nézzenek meg ott is.

Nekem semmit nem kellett várnom, sőt odaértem negyed órával hamarabb és már be is tudtam menni. Nem tudom ez mitől függ. Az egyetlen pozitívum abban az UH-ban az volt hogy szívhangot is mutattak, de amúgy baromi idegesítő volt hogy a doki semmit nem mondott, csak kapargatta az állát végig, meg számokat sorolt az asszisztensnek (amik a méretek voltak, de ugye azt nem tette hozzá, gondolom megvan a megszokott sorrend). Aztán a végén egy percben összefoglalta, de addigra már én azt hittem elbőgöm magam hogy mi a f.t hümmög magában, márelnézést :lol: :lol: Ráadásul a monitort én nem is láttam, csak a végén fordította oda, azt hittem valami giganagy baj van..... :?

Kép Kép
szõlõ
 
 


szép kilátások..... :(

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika!

Nem kellett az integrált teszt,én önszántanból mentem....
Ez egy kicsit hosszú történet...szal én márciusabn elsőre terhes lettem,nagyon boldogok voltunk de sajna a 6 hétben voltam amikor a nagyfiam hazahozott az oviból egy vírust(B19-Parvóvírus)és én elkaptam.Pont akkor fejlődött a baba agya,szíve..sazl mindene és 90%-ra beteg lett volna :( így el kellett vetetni.Kisfalvi csinálta a MÁV-ban.A műtét utáni első mensi után egyből megint terhes lettem(egyébként nálunk mindhárom így sikerült :wink: )És valahogy úgy éreztem most mindent meg kell tennem hogy tuti egészséges-e,így a magam megnyugtatásáért mentem el erre a vizsgálatra.

Lehet ,hogy engem azért se küldött a doki a Máv-ba genetikai UH-ra mert pont akkor voltam 20.hetesen a 4D-n a Parxisba,nem?!

Mpuma!

Igen,biztos hasznos lesz a keddi előadás,főleg aki most szül először :wink: Engem inkább a szülés alatti és utáni,babával kapcsolatos protokoll érdekel.
Én lehet hogy nem maradok 3 napot a szülés után,valszeg hamarabb hazajövövk.A gyrekdokival már lezsíroztam mindent.Ha besárgul,az se gáz,mert az valszg eleve élettani sárgaság és sok szopi a gyógyír rá :wink: :wink: Második fiam is kicsit besárgult,de nem hagytam kezeltetni és szépen rendbejött a szopitól.
Sajna én se tudok napi 10.000ft-ot szánni a szobára,ennyi gyerek mellett :wink: (meg ház-kocsihitel)van más helye is a pénznek sajna...így is elég sok lesz a szülés miatti kiadás.A férjem nekem se fog örülni hogy nem jöhet be a kórterembe(úgyis beszökik majd :wink: a MÁV-ba is így volt)ezért is lépek hamar le ,ha minden OK.Meghát elég gáz lesz az 5 ágyas :? ...ott igazán pihenni nem lehet,jobb lesz inkább itthon.

Akkor kedden bztos talizunk. :wink:
Tényleg te hány hetes vagy??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni!

Nagyon sajnálom ami történt Veled, borzasztó rossz lehetett, de gondolom ez a baba mindenért kárpótol :)

Igen, valószínű a 4D miatt sem kellett menned, az legalább olyan alapos, mint a genetikai uh.

Arról hallottam már én is, hogy saját felelősségre el lehet jönni előbb a kórházból, de ez tényleg ilyen egyszerű? Nem akadékoskodnak?

Voltam ma a máv-ban uh-on, hát nekem nem nem volt olyan szerencsém, mint Szőlőnek, kerek egy órát kellett várnom, már mindenki bement, aki utánam jött az is, akinek nem volt időpontja az is, ugyanis a genetikus orvosnak épp más dolga akadt és nem tudott megnézni :(
De szerencsére minden rendben, még mindig nem tudjuk biztosan, mi lesz a pocaklakó, de valószínűleg lány... :) Nagyon kis szégyenlős, úgy összeszorítja a lábacskáit, hogy még véletlenül se láthassuk egyértelműen!

Akkor holnap várom a beszámolókat a szülésfelkészítőről!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Ma reggel láttam a Kisfalvi doktort az Rtl klub reggeli műsorában :)

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Igen én is láttam :wink: (nekem már előre mondta hogy lesz)sőt a Cool TV-ben is volt :wink:

Szal voltam az előadáson...
Először is ez egy 12 előadásból álló sorozat,most volt először a program bemutatása és a Klinika szemléletének bemutatása8végülis nekem ez volt a lényeg).Leírom majd nektek hogy mikor mi lesz,hátha érdekel titeket:

2008.01.15 Amit a terhességről tudni kell.Élettani változások

2008.01.22. Terhesség alatti életmód,táplálkozás,testkultúra,szexualitás

2008.01.29. Filmvetítés-Az élet első napjai

2008.02.05. A méhen belüli diagnosztika szorongáscsökkentő hatásai.

2008.02.12. A normál szülés történései

2008.02.19. A szülés körüli rendellenességekről,mikor és hogyan segít az orvos
A szülési fájdalom csillapítása

2008.02.26. Szülőszobalátogatás vagy relaxáció és légzőgyakorlatok

2008.03.04. A megszületett gyermek első életnapjai, vizsgálatok, szokások, szoptatás

2008.03.11. Szülőszobalátogatás vagy relaxáció és légzőgyakorlatok

2008.03.18. Babaápolási ismeretek, a hazamenetl izgalmai

2008.03.25. Szülőszobalátogatás vagy relaxáció és légyzőgyakorlatok

És mindig fél3-kor kezdődnek az előadások a II.emelet nagyteremben.

Szal amiket megtudtam:
-egy ágyas szülőszobák saját fürdővel8ebből 4 vagy 5 db van össz.)
-minden ebben a szobában zajlik(a baba körüli teendők is!)
-nem fürdetik le őket,csak megtörölgetik
-szülésznő függő hogy a homeopátiás szereket alkalmzza e vagy sem
-szintén szülésznő függő a gátvédelem lehetősége is
-van lehetőség vertikális szülésre(tehát nem fekvő helyzteben való szülés hanem a gravitáció nagyon pozitív hatáűsait kihasználva akár guggolva,állva..stb..-ez is attól függ hofy az orvos és a szülésznő mennyire partner a dologban)
-nem kötelező a beöntés
-a vajúdó 6 ágyas
-saját hálóingben lehet szülni
-apukának fel kell venni a zöld köppenyt
-5 gyas gyermekágyas szobák
-egy ágyas fizetős szoba/10.000ft
-látogatni nem lehet bejönni a kórtermekben-csak a folyosóra a lépcsőhöz lehet az anyukának kikéredzkedi,a babákat csak az üvegfalon át láthatják8de volt már rá példa hogy a kicsit is kitolták a kosárral osa és nem rapliznak miatta,szal nem olyan szígorúak)
-a tanulókat vissza lehet utasítani mert azt hírdetik ,hogy a kismama intimitásához való joga erősebb jog, mint a hallgató tanuláshoz való joga
Az volt a lényeg, hogy minden altarnatíva lehetséges ha abban az orvos ,a szülésznő és a kismama meg tud egyezni és együtt tud működni.Hiába a kórház egy kicsit talán konzervatívabb,ott a szülőszobán bármi lehetséges.Általában a fiatal dokik kaphatók az alternatívákra,az idősebbek egy kicsit "fafejűbbek"...


Hát egyenlőre ennyi jutott eszembe,ha már sok ismert infót írtam bocs...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Gabi!

Én febr. 29-e vagyok kiírva, aztán majd meglátjuk, hogy az uraság mikor akar kibújni.

Csináltam Babafalvás vonalzót, csak nem tudom, hogy hogyan lehet beilleszteni a hozzászólásokhoz... Tudtok segíteni?
mpuma
 
 


Képzeljétek hétfőn voltunk vásárolni a babának cuccokat. A nagyobb dolgokat sikerült beszerezni. Mivel több gyerkőcöt is szeretnénk, úgy vagyunk vele, hogy most megveszünk mindent, nem kérünk kölcsön. Kivéve a ruhákat, abból már egy csomó mindent kaptunk, alig kell majd valamit venni.

A lényeg ami miatt írtam, hogy találtunk egy nagyon jó boltot a neten: www.babaholmiolcson.hu. Sajnos egy kicsit nehezen megközelíthető, kocsival érdemes menni és egyszerre mindent megvenni. Nagyon segítőkészek voltak, sok tanácsot adtak. És az árak szerintem verhetetlenek.

A következőket vettük:
- Babakocsi + autósülés
- Babaágy+matrac
- Utazós ágy
- Légzésfigyelő + bébiőr
- Mellszívó
- Orrszvó-porszívó
- Pelenkázó lap
- Pelenkázó táska
- Digitális lázmérő

No ez az egész volt kb.130 000 Ft, amiért máshol egy babakocsit sem kapok meg. Szóval ajánlom figyelmetekbe, érdemes megnézni a honlpajukat, mindennek fent van az ára is!!
mpuma
 
 


Sziasztok!

Panni!

Köszi a részletes beszámolót, nekem szimpatikus ez a kórház, egyetlen, ami nem igazán tetszik, hogy 5 ágyasak a kórtermek, de azt a pár napot ki lehet biztos bírni.

Mpuma!

A vonalzót úgy tudod beilleszteni, hogy fent az oldal tetején a "segédletek"-nél belemész a "profil"-ba, és ott az aláírás rublikába kell bemásolni az elérési útvonalat.

Örülök, hogy sikerült ennyi mindent megvennetek, annak idején mi is egy helyen vettünk meg szinte mindent, szintén nagyon jó áron, a Lehel téren lévő "Babadiszkont"-ban.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Panni!

Köszi a részletes beszámolót, nekem szimpatikus ez a kórház, egyetlen, ami nem igazán tetszik, hogy 5 ágyasak a kórtermek, de azt a pár napot ki lehet biztos bírni.

Mpuma!

A vonalzót úgy tudod beilleszteni, hogy fent az oldal tetején a "segédletek"-nél belemész a "profil"-ba, és ott az aláírás rublikába kell bemásolni az elérési útvonalat.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


bocsi 2x ment el :(

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Szeretnék ajánlani Nektek egy új topikot, amit Nadimo nyitott. A neve: !!.Segítségnyújtás az újszülött ellátásban. :)
Akinek még nem született meg, és akinek már van, megvan a pici csemetéje szintén fordulhat hozzá bizalommal, ha profi segítséget szeretne. Ha kell, házhoz is kimegy, én már többször ki is hívtam. (Sajnos az én szüleim messze, vidéken laknak, más segítségem nincs, mert a védőnő ritka mint a fehér holló.) :(
Szóval valaha a MÁV-ban dolgozott, bővebben a topikján olvashattok róla.

Sziasztok: Anita

Kép
nyuszi0302
 
 


Gabcika!

Köszi a segítséget!

A Lehel téri babadiszkontot én is kinéztem a neten, mert azért még jó néhány apróság hiányzik és az nincs olyan messze tőlünk, így valamikor oda is ellátogatok. Örülök, hogy nektek ott jó tapasztalataitok voltak, így már nagyobb lelkesedéssel megyek. Ugyanis szívesebben megyek olyan boltba, amit valaki jónak tart, mint csak úgy ide-oda. Így általában nagyobb sikerrel járok!
mpuma
 
 


Sziasztok!

Szőlő!

Voltál már a cukorterhelésen? Kérek beszámolót róla..... :)
És Kisfalvinál? Minden ok? Mit mondott az anyagiakkal kapcsolatban?


Mpuma!

Sikerült beillesztened a vonalzót?

Gabi

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Ha minden igaz, akkor most már működik a vonalzóm! :)

mpuma
 
 


Működik :)

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Szőlő!

Tényleg várjuk az anyagiakról a beszámolót :wink:

Én a múltkor megkérdeztem a Kisfalvit a szülésznők árairól,annyit mondott hogy kb.30.000ft körül szokás adni,de ez irányár :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Tényleg,ti mikor mentek legközelebb a dokinkhoz?

Én febr.4.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Csajok!

Ajánlom figyelmetekbe ezt az oldalt! :wink:
Az egyik legnevesebb homeopata szekember állította össze ezt az ajánlást a vajúdásra,szülésre,szülés utánra...
Sztem érdemes elolvasni!Én tutira fogom használni :wink: Mondjuk én amúgyis használom a homeopátiás szereket.

http://www.bioszerviz.hu/homeopatias-protokoll.html

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni!

Én a 30 ezret kicsit soknak találom.... :(

Nem tudom még mikor megyek a dokihoz legközelebb, azt mondta, majd csak akkor menjek, ha meglesz a cukorterhelés eredménye, szóval kb február közepe felé.
AMi kicsit aggaszt is, mert dec. 27-én voltam, nem is vizsgált meg akkor, csak uh-ot csinált. És mostanában naponta többször is bekeményedik a hasam, ami az első terhességemnél egyáltalán nem volt jellemző. Most elkezdtem szedni a Magne B6-ot, remélem segít...

Van esetleg tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Ezeket a homeopátiás szereket hol lehet beszerezni? És a vajúdás illetve szülés alatt ezeket csak úgy be lehet kapkodni??? Vagy az orvossal meg kell beszélni??

Gabi

KépKép

KépKép
gabcika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: