Új privát üzeneted érkezett!

Tünci!

Nekem az első szülésem óta ami 5 éve volt volt pár műtétem sajnos/ végbélsipoly, berepedés, gát gyulladások/ ami szerintem az első szülés miatt is volt mert elég nehéz szülés volt, ezért a sebészem aki műtött és a nőgyógyászom közös javaslatára másodszor csak császárral szülhetek, de nem bánom mert nem akarok megint a gátrepedéssel és végbélfájdalmakkal évekig kínlódni.
- Te miért szülsz csaszival?

Elvileg a sógornőm Fehérváron szült császárral, de sajna nem vagyunk túl jó viszonyban nem tartjuk a kapcsolatot ezért nem tudom neked megmondani hogy neki milyen volt a műtét után, de az biztos hogy spinállal szült és nem érzett semmi rosszat, jó élményei voltak arra emlékszem mert ritkán azért összefutunk és egyszer mesélte. Azt nem tudom hogy éjjelre beveszik-e a babát Szfehérváron vagy hogy mi a rendszer.

Asszem a Jánosban a sima szülő és a csaszis mamák együtt vannak, de azon gondolkozom hogy ha lehet fizetős 2 ágyast kérek mert a többi úgy tudom hogy 5 ágyas és nincs bent wc meg zuhanyzó, és nem tudom hogy botorkálnék ki a folyosó végére zuhanyozni meg pisilni műtét után, meg berakni és kivenni minden reggel és este a kontaktlencsémet, úgyhogy lehet hogy megkérem a dokit hogyha lehet akkor 2-3 ágyasba kerüljek ami sajna fizetős.Mondjuk nem szeretnék egy csomó pénzt kiadni de ha csak így lehet fürdőszobásat kapni lehet hogy megpróbálom, még nem tudom.Ahol te szülsz ott bent van a wc, zuhanyzó???
csézjang
 
 


Csézjang!

Éppen ma van másfél éve,h a kislányunk sürősségi császárral jött a világra és Őt három napos korában elveszítettük.Nem tudtunk tovább várni,annyira vágyunk egy babára végre és ez kevés idő ahhoz,h engedjék a természetes szülést,a méhem is hosszában van vágva,ezért eleve kizárták, h simán szüljek.Mindegy,csak a babánk legyen jól,most kisfiút várunk.

itt egyébként nagyon szép, új a szülészet,kettő ás négyágyas szobák vannak, vécével, zuhanyzóval mindegyik.És teljes rooming in van,ilyen fura kis kocsikban vannak az ágy mellett a babák,látogató a szobákba nem mehet ,csak a folyosóra.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Csézjang, a zuhanyzó tkp tökmindegy... Nekem még "csak" egy hasi műtétem volt, innen a tapasztalatok: hiába volt még egy beépített műanyag szék is a zuhiban, egyszerűen nem lehet megoldani a zuhanyzást. Merthogy ott van a kötés az ember hasán, előrehajolni meg (hogy ne érje a víz a kötést) nem bír az ember a fájdalomtól az első pár napban. Szóval marad a szivacs a mosdónál. A fogmosás is rohadtul fájt egy jó 4-5 hétig, merthogy picit előre kell dőlni, hogy kiköpd a fogkrémet, és az fáj, ahogy a varrt hasfalhoz érnek belülről a belek meg minden. Szerintem a zuhanyzó miatt nem érdemes pluszpénzt kiadni. A wc, az már más téma, de szerintem gondold meg.

Kép
manguszta
 
 

 
 

sziasztok,

Remélem nem baj, ha csatlakozom hozzátok.

Először is szeretnék Tüncinek gratulálni a kisbabához, és külön örülök annak, hogy túl van a kritikus héten.(elejétől kísérem a történetedet, mivel megyei vagy te is, és még a dokink is egy)
Becsülöm benned azt a lelki erőt amivel rendelkezel.

Szóval én is császárra készülök, már most kezdem magam felkészíteni a fájdalomra és mindenre ami ezzel jár. Kislányomnál nagyon váratlanul jött és nagyon lelki beteg is voltam, hogy nem tudtam simán szülni. De betudom(így utólag) a fájdalomnak és kínlódásnak amin keresztül mentem a szülés után.
Fiaimat simán szültem, de Danika után volt egy méhszájplasztikám, és hát nem akart kinyílni és valszeg most sem fog.

Én zuhanyozni simán tudtam, egy vízálló tapasz volt a sebemen, és azt mondták a nővérkék, hogy nyugodtan vizes lehet, így ez nem zavart. Na a wc-zés az más téma, meg a fogmosás, meg amúgy minden amihez hajolni kellett. Ráadásul nem kevés a súlyom, és a hasam is lógott szülés után, és állandóan úgy közlekedtem, hogy emeltem fel a pocakomat alulról, úgy kevésbé fájt. :oops: :oops:

Amúgy tényleg szerencsénk van, mióta az új szülészet van itt, én meg voltam elégedve, 1-2 dolgot kivéve. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Manguszta,
Az előző oldalon olvastam a hozzászólásodat a szopival kapcsolatban.

Engem hétfő este 21,25-kor császároztak, kb 22-re már az őrzőben voltam.Másnap délelőtt kb 9 körül hozták először a babámat, amikor már kikerültem az őrzőből a szobába, és sikerült felkelnem, zuhanyozni. Azonnal cicire kapott a kislányom, szopóreflex abban a pillanatban elkezdett működni, hogy érezte a mellemet, le sem szállt róla 13 hónapig. :lol: :lol: :lol: :lol:

Tejci beindulása más téma volt. Sima szüléseim után, a szülés napja+2. nap már dőlt a tejem, a császár után a szülés napja+4. nap indult be, addig csak az előtejet szívta, de azt éjjel nappal, mert szegénykém baromi éhes volt. Én szinte óránként cicire tettem, annak ellenére hogy a mellem már a 2. nap tropa lett, de kentem hűségesen. Csak este adattam neki egy kis cukros vizet, hogy éjszaka tudjon aludni.
Szóval ez az egyik hátrány a császárnak, de igazából szerintem ez is emberre válogatja. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Tünci!


Igazán sajnálom, nem tudtam bocsánat....Most minden rendben lesz ne izgulj!!!

Manguszta!

köszi az infókat, hát még meggondolom hogy érdeme-e pénzes szobát kérni...lehet hogy nem.Majd a dokitól is megkérdem meg persze férjemmel is megbeszélem.


Judi5!

Üdv köztünk, írj te is minden tapasztalatot mit tudsz!Érdekel minden a császárodról! :)
csézjang
 
 


Sziasztok!

A szoptatással kapcsolatban ne izguljatok, ha rendben van minden a babával és rendesen tud szopizni, akkor a tej is eszerint termelődik. Nem akartam elhinni, de nálam például bejött, amit szoktak mondani, hogy minél többet szopik a baba, annál több tej termelődik. Kislányom 6 hónapig, kisfiam 8 hónapig csak szopott, a hozzátáplálást csak utána kezdtük el. Kisfiam 18 hónaposan még mindig szopik.
Én csak a 12 órás fekvés után kezdhettem a szoptatást, persze azonnal "rácuppantak", és nem volt semmi gond. (Szoptatási tanácsadók azt mondják, hogy fontos a rendes táplálkozás is, de a lelki tényezők is nagy szerepet játszanak a szoptatásnál.)

Engem a kistarcsai Flór Ferenc Kórházban műtöttek, és 2 ágyas alapítványi szobában voltam. Nekem nagyon sokat jelentett a saját fürdőszoba és WC, és a nyugalom. Szerintem mindenképpen érdemes élni ezzel a lehetőséggel.
pici felhõ
 
 


Pici Felhő!


Én is úgy mennék csak alapítványi szobába hogy ha ketten vagy max.hárman lennénk, az egyágyas szoba nem érdekel, ott senkivel nem tudnék beszélgetni, és utálnék egész nap egyedül lenni, de ketten-hárman már jobb.
Viszont az István kórházban az első kisfiamnál az volt a jó hogy ott bent vannak a wc-zuhanyzók a szobákban, így még csak pénzt se kellett kiadnom érte és mégis három ágyas fürdőszobás szobába kerültem, na az jó volt.
De megmondom őszintén a Jánosban az 5 ágyas wc -zuhanyzó nélküli szoba nem jött be nekem, mivel nyáron voltam bent vészes hányás miatt és tök rossz volt hogy nem elég hogy nagyon rosszul voltam,de körülöttem folyton mászkáltak és egyfolytában beszéltek a lányok is és a hozzátratozóik is, nem vagyok egy kibírhatatlan hisztérika ne higyjétek de azért ez sok volt hogy öten voltunk, egyáltalán nem tudtam pihenni. Nem mindegy hogy két-három ágyas vagy öt!

Jövő héten megyek a 34.heti uh-ra, megkérdezem a dokit hogy mi a véleménye.
Remélem most nem maradok szülés után 3 éjszakánál bent többet, mert az Istvánban besárgult a kisfiam és 1 hétig kellett bent lennem, nagyon sz@r volt, ezt most nem szeretném....
csézjang
 
 


Pici Felhő!


Én is úgy mennék csak alapítványi szobába hogy ha ketten vagy max.hárman lennénk, az egyágyas szoba nem érdekel, ott senkivel nem tudnék beszélgetni, és utálnék egész nap egyedül lenni, de ketten-hárman már jobb.
Viszont az István kórházban az első kisfiamnál az volt a jó hogy ott bent vannak a wc-zuhanyzók a szobákban, így még csak pénzt se kellett kiadnom érte és mégis három ágyas fürdőszobás szobába kerültem, na az jó volt.
De megmondom őszintén a Jánosban az 5 ágyas wc -zuhanyzó nélküli szoba nem jött be nekem, mivel nyáron voltam bent vészes hányás miatt és tök rossz volt hogy nem elég hogy nagyon rosszul voltam,de körülöttem folyton mászkáltak és egyfolytában beszéltek a lányok is és a hozzátratozóik is, nem vagyok egy kibírhatatlan hisztérika ne higyjétek de azért ez sok volt hogy öten voltunk, egyáltalán nem tudtam pihenni. Nem mindegy hogy két-három ágyas vagy öt!

Jövő héten megyek a 34.heti uh-ra, megkérdezem a dokit hogy mi a véleménye.
Remélem most nem maradok szülés után 3 éjszakánál bent többet, mert az Istvánban besárgult a kisfiam és 1 hétig kellett bent lennem, nagyon sz@r volt, ezt most nem szeretném....
csézjang
 
 


Sziasztok Kismamik!

yner ma elárasztotta a reklámjával a babanetet, mindenhová leírja fenti üzenetét.

Sehová se kattintsatok, ez egy reklám, aminek nem itt a helye!

üdv

kispatak
Vendég
 


Kispatak!


egyetértek.... :x
csézjang
 
 


Sziasztok!

Ha megengeditek csatlakoznék.
2008. Február 15- én szültem császárral a Budapesti volt MÁV kórházban. Tavaly Májusban sajnos ki kellett venni a bal petefészkemet, mert egy ciszta teljesen "megette", és úgy tűnik, hogy már jó rég megvolt, csak a dokim nem vette észre. Sajnos az első császár és a műtét után 70 %- kal indulok a császárnak, most 26. hetes terhes vagyok.

Tüncit "ismerem" és nagyon örülök, hogy hamarosan anyuka lehet. :)

Én egyébként nagyon jól viseltem a császárt, rendesen fel tudtam kelni, bár úgy éreztem szét szakadok, de nem volt különösebb gondom. Viszont a nyári műtétet nagyon nehezen viseltem, pedig "csak" laparoszkópiás volt, és talán a katéter volt az egészben a legrosszabb, és ha császárra kerül majd Májusban sor, a katéer amit a legjobban nem akarok.

Megpróbálom vissza olvasni, és megismerni titeket, még csak 2 oldalt kell. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szoptatás: Hát nekem nem jött könnyen a tejcsi, és ráadásul csak másnap reggel kaptam meg a kisfiamat, így nekünk volt kínlódás a szopival, nagyon nem tetszett neki, hogy nem jött semmi, meg kellett dolgozni érte.

Érzéstelenítés: Nekem a második legrosszabb dolog volt az egészben. Rettentő sokáig vacakoltak a gerincemmel, már azt mondtam, hogy felállok és haza megyek, azóta is sokat fáj a gerincem azon része.

Én 3 ágyas szobába voltam, nem volt gond a szobatársakkal, látogatók nem jöhettek be, csak üvegen keresztül lehetett a babát megmutatni.

A gátsebtől én is nagyon félek, tartok tőle, hogy semmi nem lenne olyan, mint előtte, ezért beletörődök a császárba.

Egyébként én is tapasztalom, hogy sok anyuka lenézi azokat akik császárral szültek, én is nehezen fogadtam el, hogy nem tudtam simán szülni, pedig nekünk ez anélkül is rossz, nem még ha valaki megvető e téren.

Kép
Kép
susytunder
 
 


sziasztok!

Pár napig nem írtam, bekaptam egy felsőlégúti nyavaját,mostanra talán kezdek rendbejönni.

Csézjang,semmi baj..mostanra képes vagyok beszélni róla..

Judy,szia!nagyon köszönöm a szavaid,örülök a közös dokinak,kérlek ossz meg minden tapasztalatot.mi volt az utolsó vizsgálaton?

Suzytündér,de jó látni Téged is,sajnálom,h a topik elköltözött,amíg lehetett olvastalak titeket!

Szintinek megvan a bébike,remélem hamarosan tud jönni,beszámolót írni.

jövő szerdán megyek orvoshoz,megkérdem ezt a gerincérzéstelenítős dolgot.az viszont biztos,h sajnos az első 10-12 órában valóban nem hozzák a babát.dehát nem ismernek még eléggé,hat nővér se tud lefogni,ha lábra bírok álllni,megyek a Kicsikémhez,ha kell négykézláb!!!

Barátnőmnek két hete volt a császárja,ráadásul sürgősségi,a függőleges,mint nekem és képzeljétek 4 nap múlva úgy küldték haza,h meg se nézte senki a sebét,még csak át se kötötték..akkor látta csak orvos,amikor 10 nap múlva ment varratszedésre.ez szerintem felháborító,h addig semmi sebkezelés.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci
A májusi topicra gondolsz?
Egyébként nem mindenhol van úgy, hogy csak 12 óra után hozzák a babát. Unokatesóm két hete szült a Bajcsyban, ahol most én is fogok és 1 óra múlva a férje segítségével már mellre is tették. És én ennek nagyon örülök.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Suzy,igen,a májusira.Olyan sikeretelen voltam ezzel,képzeld elkezdtem a márciusit(valószínű nem várja meg a dokim áprilist,meglátjuk,h bírja a heg),az áprilisi alig ment,olvastam a májusit,volt több "ismerős,aztán most,h végre beindult az áprilisi ,ők is elmennek.. :? olvasni olyan jó volt,de nem akartam írni,mert azt hiszem nem kell magyaráznom,hogy végigrettegtem az egészet,főleg,h a 14.-től a 27.hétig véreztem-barnáztam..

itt nálunk nem hiszem,h beengedik az örzőbe az apukát,de lehet "megfizetjük" azt is.. :?

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a topikra, nem is gondoltam volna, hogy van... :D

Nekem 2008. december 6.-án volt császármetszésem, méghozzá sürgősségi. Hát igen, eléggé rémisztő volt, de nem maga a műtét, mert az nekem nem fájt, én inkább a kistökösöm miatt aggódtam, aki nem volt túl jól!

Ja és én 2 katétert kaptam a műtét előtt, szóval kijutott a jóból...

Nekem a császár nem volt fájdalmas, az utána következő felépülés sem volt "rossz", leszámítva a hátfájást, de az sem biztos a gerincbe adott érzéstelenítő miatt volt, hanem inkább a nagy súly=baba cipelése miatt.

A tejem is gyakorlatilag másnap beindult, és a kisfiam 10 hónapig szopizott!!!

Szóval akinek császára lesz, ne izguljon, csak arra gondoljon, hogy egészséges bébije fog születni!!!! :D

Kép

Kép
dcili81
 
 


Tünci
Igen, elköltöztünk az anyatanyára, mert elég szerencsétlenül indult, később sokan besokalltak, de azért jó kis csapat lettünk.
Maximálisan megértelek, persze, hogy nem kell magyaráznod, de szorítok nagyon, hogy minden a lehető legnagyobb rendben legyen veletek. esély sincs nálad sima szülésre?
Nekem ez olyan furcsa, hogy a párod nem engedik be az őrzőbe, itt ez nem szokás. Sajna pénz beszél, ahogy írod, megfizetitek. :?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Suzy,azért majd rákérdek a dokimnál,Apa dolgára,azt megbeszéltük,h ha hozzám nem is engedik a
kisbabánkat nem adja ki a kezéből!!!
Hogy biztos-e?hm,úgy mondta az orvosom,ha netán bármikor is úgy érek be,hogy "kinnt a baba feje",akkor nem..amkior most két hetet a korházban töltöttem,a vizitekkor ha látták a dokik a hasam,mindig mondták,h ugye tudom,h csak operáció lehet..hát olyan mindegy már,tényleg csak legyen egészségesen a kezemben!!

Neked gratulálok a Kislányhoz!!!

Dcili,Fehérváron szültél?Ha igen,írnál részleteket a dokikról,szülésznőkről?Mért volt sürgősségi?

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok lányok!

Nem tudjátok véletlenül hogy császár után / tudom minden kórházban máshogy van/a szüleim is megnézhetik-e egy percre a babát? Természetesen az a lényeg hogy a férjem lássa először és én de ha anyuék is megérkeznek, van rá lehetőség hogy megmutassák nekik is egy kicsit még műtét után nem sokkal és nem pedig másnap? NÁlatok hogy van?/Volt?/
Én a Jánosban szülök majd 1 hónap múlva de nem tudom ott mi a szokás. :roll:
csézjang
 
 


Tünci
Igen, megértelek, a lényeg, hogy veletek legyen egészségesen, és ez így is lesz!!! És drukkolok, hogy minden úgy történjen, ahogy alegjobban szeretnétek.
Írtad, hogy hosszában van vágva a méhed, ez miért van így?

Csézjang
Én amikor szültem és toltak az őrzőbe az már az osztályon volt, és a babát is ott vitték át, vagyis látták anyósomék. És ha császár után hamar megkapod a babát akkor szerintem láthatják. Ha a szülészeten belül van az őrző, mármint ott ahol a szülőszobák vannak, akkor mindenképpen, mert szerintem nemfognak azzal foglalkozni, hogy ki megy be. A MÁV- ban legalábbis így volt.
De kérni kell a babát határozottan, mert én is csak másnap regel kaptam meg, úgy gondolják minek vigyék, ha úgy sem tudsz vele mit kezdeni, de ha van segítség pl. mellre tenni igenis vigyék ki!

Kép
Kép
susytunder
 
 


sziasztok,

Tünci,
Közös dokinkról semmilyen negatívumot nem tudok mondani.Én mindig meg voltam vele elégedve, persze hallottam ellenpéldát is, mint minden más dokiról. Idestova 12 éve járok hozzá, nála szültem az összes gyerekemet és a méhszájplasztikámat is ő csinálta. Persze ő is emberből van, vannak rossz napjai is, ilyenkor csak annyi, hogy nem mosolyog annyit mint amennyit alapjáraton szokott.
Majd csütörtökön reggel megyek hozzá a kórházba, mert 2 hete kicsit kevesebb volt a magzatvizem(valszeg az amnio miatt), de múlt szerdán magánban is nézett, akkor már normális mennyiségű volt, de azért most is megnézi mégegyszer.
Csézjang,
Hát, én nem nagyon tudom, hogy mi történt azután hogy kiemelték a babámat, de párom mondta, hogy elvitték mérni, fürdetni, ő végig a kislányunkkal volt és fényképezett. Utána egy pillanatra hozták vissza hogy megnézhessem, majd elvitték őt is a szülőszobán lévő őrzőbe egy inkubátorba melegedni. Ahogy toltak ki a műtőből megálltunk még egy pillanatra az őrző ajtajában, ahol a kis drágám békésen szuszogott. Én szerintem ha olyan a személyzet biztos hogy megengedik a szüleidnek hogy egy pillanatra lássák a kis pindurkát. :lol: :lol:
Én este 21.25-kor szültem, és sajna csak másnap délelőtt kaphattam meg a babámat, kb 12 óra után. :oops: :oops: De azt hiszem ez az idő kellett ahhoz, hogy magamhoz térjek, fel tudjak állni és megtisztálkodhassak. :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok császáros anyukák,kismamák!

Igen,megszületett a "pici"lányom február 1-jén
reggel 9:35-kor 4080gr-mal és 50cm-vel.
Tiszta anyukája a pici lány enyhe túlzások nélkül. :D

Történetem:hát olyan megszokott,olyan császáros.
Pénteken(jan.29-én)kellett volna,hogy legyen a császár,de mivel
beteg voltam(megfáztam,nesze neked vitaminok)nem csinálták meg,hazaküldtek,azt mondták gyógyuljak otthon,miközben én ugye a korházban voltam nyilvántartva..
De jó volt a hétvége otthon feltöltödtem,a kislányommal voltam
Vasárnap este vissza a korházba akkor kezdtek előkésziteni beretválás,majd egész éjszakai nemalvás egy horrkoló csaj miatt. :?
Szó szerint egy percet sem aludtam.
Reggel fél 5-kor beöntés majd várakozás.
Felvezettek bennünket a műtő elé és ott míg vártam,addig aludtam.Mosolyogtak is rajtam,hogy a nagy izgalomban eltudtam aludni 8) :)
Akkor jöttek értem,műtőbe be előkészités,orvosságok,katéter még pár másodperc amire emlékszem,majd elaludtam :arrow:
És arra keltem,hogy ébresztettek,szólogattak a barátnőm bent volt velem végig a műtétnél.
Ő mutatta nekem a babát előbb képeken(mobilban)majd azután belopta egy percre,hogy megsimogassam,,,annyira kis muki volt,,,
Az örzőben 26 órát voltam,mivel tahikardiás állapotba kerültem a szivem kalimpállt,mint állat..de nem tettek semmit csak oxygént szivtam
De mára már az is helyreállt,semmi kezelés nélkül,csak az idegek tették!
2.-dik nap hozták a picikét szopizni,ami az elejében nehezen ment,de 1-re jobban belejövünk!
A szülésem még csaszival is nehéz volt(ezt a barátnőm mondta aki ugye végignézte),hogy nehezen jött ki a baba,mivel ült és nagy is volt..Ezért jól megrángatták,majd lekellett szívni a magzatvizet,amit benyelt és csak akkor sírt fel
Ezért kapott 8/9-est..
De azután minden rende jött,amióta itthon vagyunk,minden lassan helyreáll
Van két gyönyörű kislányom és az a legfontosabb!!! :D :D :D :D

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintus,
Gratulálok a kislányod születéséhez. Tényleg szép nagy súllyal jött a világra. :lol: :lol:
Hát igen, minden fájdalkom ellenére a lényeg az egészséges pici baba. De irigy vagyok, hogy te már babázhatsz. Alig várom már hogy én is ott tarthassak. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szintus, nagyon nagyon gratulálok nektek! A tachikardiával ne törődj, nekem is volt a hasműtétem után, spontán helyreáll. Még akkor is előfordul, ha előtte tökéletes volt az EKG-d. Nem is szoktak adni rá semmit, csak oxigént az orrba (engem annyira, de annyira zavart az a dugasz az orrban; téged nem?). Megkockáztatom, hogy mindenkinek van egy kicsi az altatást követően, viszont sok kórházban még csak nem is mérik...

Judy, olyan aranyos vagy, ahogy várakozol és örülsz! Azt hittem, az első, de a vonalzódon látom, hogy a negyedik baba lesz nálatok? Csodás szép nagy családotok van!

Kép
manguszta
 
 


Tünci én Dunaújvárosban szültem.
Sürgősségi azért volt, mert Dani ráfeküdt a vesémre, és elzárta. Reggel elkezdtem görcsölni, de egybefüggő görcs volt, nem szülési.
Felküldtek a gépre,ahol kb 5-ös fájást mutatott, de azt hittem a falat lekaparom, annyira fájt. Közben a baba szíve nagyon begyorsult 200-ra. Gyors vettek vért, pisit, közben belázasodtam, leküldtek uh-ra, hogy megnézzék a vesét. Utána irány az urológia, ahol kaptam egy katétert. aztán ott utolért a szülész, hogy na akkor még egy katéter (az első olyan volt, amit a húgyvezetékbe raktam, a második olyan kivezetős volt). Aztán irány a műtő.
Ott egykor megkaptam a gerincebe a szurit, fél kettő után 4 perccel már kint is volt a bébi.

Én sajna nem láthattam, mert kellett vinni, megnézni, hogy az ő szervezetével nincs-e baj, így is kapott ő is antibigyót, így csak a párom láthatta. Utána átvittek a gyerekágyra, aztán este mikor már tudtam kicsit mocorogni odahozták, majd egy órát volt velem, aztán fél 9-kor átmentem egy másik szobába. Itt 6 óra után fel kell kelni..., de egy picit szédültem csak, és a saját lábamon mentem át a másik kórterembe..
Ez szombaton volt, vasárnap még nehezen ment a felkelés, meg a mozgás, főleg pihenés után, de aztán hétfőn már csodálkoztak a nővérek is, hogy friss vágással így mozgok. Kedden hazamehettünk.

Azóta a kis ördögfióka megnőtt és egy halvány csíkon kívül semmi nem emlékeztet a műtétre...

Tényleg kívánom mindenkinek akinek császára lesz, vagy azzal fog szülni, hogy ilyen gyorsan épüljön fel...

Kép

Kép
dcili81
 
 


Sziasztok ! Szeretnék én is csatlakozni a csapathoz ha nem bánjátok.31 hetes terhes vagyok és ugy néz ki,hogy császározni fog a dokim az elözö mütétek miatt.A Jánosban leszek,ha van bármi féle infotok akkor szivesen fogadom,megmondom öszintén,hogy eléggé félek az egésztöl.Föleg az érzéstelenitéstöl és attol.hogy nem-e fogok érezni fájdalmat mütét közben.
Egy másik forumon olvastam,hogy a császáros kismamik fogadtak szülésznöt,nem tudjátok,hogy ez hogyan mülödik?Mert én arra gondoltam,ha császár akkor minek szülésznö?
Elöre is köszönöm az infokat és még jelentkezem.
kikocsen
 
 


Kikocsen!

Végre egy földi! :D Ugyanis én is a Jánosban szülök császárral csak én 2 hét múlva mert a 37.hétben vagyok! Már nagyon fosok, én is az érzéstelenítéstől félek, meg hogy ne érezzek fájdalmat műtét közben.Én nem fogadok szülésznőt, sztem pénzkidobás, úgyis császár lesz nem sima szülés!
Kolléganőm is ott szült császárral 6 hónapja ha valami érdekel kérdezz és ha tudom leírom neked! :wink:
csézjang
 
 


Sziasztok!
Nagyon aranyos vagy csézjang,hogy válaszoltál.Közben voltam pénteken a dokimnál és kiderült,hogy rövidült a méhszájam és ugy néz ki,hogy belülröl is nyilni készül.Ugy,hogy most szigoru ágynyugalom és meglátjuk.Jaj nagyon izgulunk még legalább 6 hetet kéne kihuzni.Olyan bizonytalan lett minden és el vagyok kesderedve de nyomom az ágyat és beszélgetek a fiacskámmal,hogy még bent kell maradjon.A császárrol sem sokat beszéltünk azt mondta meglátjuk,hogyan alakul.Hát ennyit erröl,izgulhatok tovább.
Nektek nagyon szoritunk,hogy minden rendben legyen,hamarosan találkoztok.
Ha addig nem jössz,minden jot és ne félj minden rendben lessz,hiopp-hopp tul lesztek rajta.
És utánna ha idöd engedi gyere és irj pár sort.
Üdv kikocsen
kikocsen
 
 


szia kikocsen!

megkérdezhetem,h mennyi az a méhszáj érték,nekem most a 32.héten lett 2110,nekem is még szigorúbb ágynyugalmat rendelt a dokim,én már a 36 hétnek is nagyon örülnék,végig a koraszülés megismétlődésétől rettegtem.
remélem nem lesz semmi baj és még bennt akar maradni a a bébid!

neked milyen korábbi műtétek voltak?

csézjang,te már a finishben,hajrá,aztán ha tudsz gyere beszámolni!!!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Szia Tünci28!
Mikor megvizsgált a doki csak annyit mondott,hogy rövidült a méhszáj és ,hogy belülröl is nyilni látszik. Az ultrahangos papiromra meg annyit írt:cervix 31. Nem tudod ez melyiknek felel meg a négy számjegyü kodnál,ami nálad is szerepel?Remélem nem a 3111-nek.
Elözöleg volt cisztám 2003-ban.2008-ban meg miomával mütöttek.Meg egy terhességem 2008 elején,ami sajnos vetéléssel végzödött a 3 hónapban.
Bizom benne,hogy ha sokat pihenek-fekszem akkor még kihuzzuk a márciust legalább.
Nektek is nagyon szoritunk,hogy minden rendben legyen.
Üdv Kikocsen.
kikocsen
 
 


szia kikocsen!

szerintem inkább a 3100-at jelentheti,mert 31 hetesen ha a belső is nyitva lenne,szerintem az kórházi dolog lenne.a szigorúan betartott pihenéssel szerintem sikerül ez a pár hét.nekem is azt mondta az orvosom,h a fegyelmezettségemnek köszönhete,h itt tratunk,4 teljes hónapja napi 20-22 órát fekszem,de már eléggé kimerültem ettől,lelkileg.de mostmár nem kell sok,dokim szerint a 35-36 hetes babák épp olyan eséllyel indulnak,mint a 38 hetesek,legyen szép súlya,legyen minél erősebb!!


Kitartás!!! :wink:

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek, hétvégén külföldön voltunk (elég fárasztó volt az utazás, de nem viselt meg annyira, mint amennyire féltem tőle). És volt ott egy síterep is. És egy életem, egy halálom, ha már járni tudok és már nem fáj, ahol a nadrág meg a fehérnemű hozzáér a varrathoz, meg hát a dokik is azt mondták, (nőgyógy is meg az operáló vesedoki is), hogy akár már fejen állva is ugrálhatok, minden tevékenység megengedett, hát ráálltam a lécre.

Óriási élmény volt, hogy 6 teljes hét szenvedés és további két hét utó-lábadozás után teljes értékűnek érezhettem magam. Na persze sehol nincs még a régi síelős önmagam, meg az izomzatom is a múlté, de: rá tudtam terhelni és nem fájt! És ez nem csak amolyan kirakatpropaganda, közben egyáltalán nem kellett szívnom a fogam se. Isteni érzés volt. Szóval, ne féljetek a csaszihegtől sem, el bír múlni! :)

Kép
manguszta
 
 


Manguszta szupi,hogy így ment a sielés!!!! :D Írj egy kicsit magadról,nem ismerem a történetedet!

A multkori kérdésedre feleve engem is nagyon zavart az oxigén
az orromba,brrr....és teljesen magátol is múlt szépen a tahikardia.

A csaszis sebtől tényleg nem kell félni.Ha vigyázol rá pár
hét alatt teljesen rendbejön.Én így 4 hét után lassan már mindent csinálok,segítségem semmi.Sajnos eddig sem sok volt. :( :?

Kép
Kép
szintus
 
 


Tünci lassan mondhatjuk,hogy megcsináltad/végigcsináltad
ezt a nehéz terhességet!Mert ez bizony nehéz időszak volt a számodra,párodéra,elismerem!Még kb.3 hét ugye?Vagy várjátok még magátol elindul?
Úgy örülök,hogy minden renden(arányilag)lezajlott ezek a nehézségek mellett....és hogy nemsokára ott lesz veled a kisfiad!
Majd figyelem ám a babnetet,hogy mikor irsz(vagy ír Betti)hogy megszületett Bátor! :D :D :D
Egy nagy ölelést küldök neked!

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintikém,de jó,h ilyen gyorsan felépültél!!!én is így szeretnék,ha síelni nem is fogok,mint Mangiszta!!! :wink:

hát igen,jó már a vége felé járni.szerdán megyek dokihoz,meglátjuk milyen állapotokat talál,ő nemigen hitte a múltkor h tovább megy ,mint 35-36 hét,de majd kialakul..tervezettről már nem is beszélt,amikor igen(korábban),akkor márc utolsó napjait mondta.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a bepofátlankodásért, de a segítségetekre lenne szükségem!!!!!!!

6 hónapos terhes vagyok és a héten tudtam meg, hogy egészségügyi okok miatt nem szülhetek természetes úton. Millióegy kérdésem van, a neten már napok óta erről olvasok, de nagyon úgy érzem, hogy úgy kezelik a honlapok a császármetszést, mint valami szörnyű nagy bűnt amit elkövethet egy ember a gyereke ellen! :evil:

Már van egy 3.5 éves kisfiam ő normálisan hüvelyi úton született.

Nagyon félek a császármetszéstől, mert elég sok rémhírt hallok/olvasok róla, hogy mennyire fáj utána a seb, EDA után erős fejfájás stb.

Sajnos választási lehetőségem nincs az e.ü. problémám miatt és úgy néz ki, hogy ráadásul a baba is 4kg körül lesz.

A Flór Ferencben fogok "szülni" és nem ismerem az ottani császáros viszonyokat se.

Az orvos szerint a betegségem miatt az időzített császár lenne a biztonságosabb, de én nagyon szeretném megvárni míg magától megindul a szülés.

Lehetne pár kérdésem hozzátok? Van köztetek Flóros császáros?

Köszi
Réka
hadreka
 
 


Szia Réka!

Azt hiszem, nincs köztünk Flóros, de ne parázz!
Szerintem az egy baromság, hogy egyesek ennyire lealacsonyítják a császárt. Tudom, hogy így van, és például nemrégen végig kellett hallgatnom egy asszony elítélő szavait éppen erről a Sotén, amikor receptért ugrottam be a dokimhoz. Egyszerűen, tiszteletben kellene mindenkinek tartania az ember választáshoz való jogát. Nyilván nem "jódolgukba'" döntenek egyes nők arról, hogy császárral hozzák világra a gyermeküket.

Én tiszteletben tartom azoknak a véleményét, akik úgy érzik, a női létüket a természetes szülés koronázza meg, de én speciel nem sorolom magamat közéjük. Más tészta, hogy az alapbetegségem, a korom és a 2 hónappal ezelőtti veseműtétem egyenes úton fog predesztinálni a császárra - hála Istennek! Már sokkalta korábban is úgy döntöttem, hogy az én számomra a császár lesz a legjobb megoldás.

Az ember 9 hónapig vigyázgat a bébre, szeretgeti, szokik hozzá, várja - ez szerintem sokkal nagyobbat nyom a latba, mintsemhogy az az utolsó pár óra hogyan zajlik le. Csak persze az a dolog leglátványosabb része, ezért kapja a legnagyobb publicitást... szerintem.

Olvass vissza a topicban, választ találsz a kérdéseidre.

Eddig a császárigenlésem miatt fordulgatok elő itt a topicban, na meg amiatt, merthogy friss tapasztalataim vannak a hasi műtéti sebekről. Igen, rohadtul és baromira fáj az a seb. Butaság tagadni, de el lehet fogadni és azé', elviselhető. Fokozatos és nem túl gyors a felépülés. De: 6-8-10 hét elmúltával érzésre tökéletesen visszaáll minden az eredeti állapotába (kivéve látványügyileg, ahhoz több idő kell, dehát az kit izgat :-))

Kép
manguszta
 
 


Lányok!

Bocs hogy eddig nem jeletkeztem de beszart a számítógépünk sajna ...
Na csajok képzeljétek holnapután lesz a császárom !!!!!!!!!
Ma voltam uh-n és utolsó vizsgálaton csaszi előtt, a baba kb: 3500 gramm súlyú és szerda lesz a nagy nap, nagyon fosok !!!!! Szorítsatok nekem szerdán, aztán mihelyt tudom megírom a szüléstörténetemet !!! :wink:
sziasztok!
csézjang
 
 


Sziasztok lányok!

Látom sokan a finisbe járnak,Tünci28 neked is telnek a napok nem sok van hátra.Kíváncsi vagyok mit mond a dokid szerdán,szoíitunk.
Csézjang:szép súlya van a babának,szerdán gondolunk rád és ne félj,minden rendben lesz.
Megkérdezhetem,hogy a 38 hétben vagy?Mert az én dokim azt mondta,hogy a 40 héten császároz csak az ikrekeset császározza 38 héten.
Mi jól vagyunk,sokat fekszem és remélhetőleg kihúzzuk a 36 hétig.19-én megyek legközelebb dokihoz.
Minden jót lányok,szorítok mindenkinek és még jelentkezem.
kikocsen
 
 


Csézjang, szorítok!!!!!

Kép
manguszta
 
 


Császáros lányok!!!!

2010.03.10-én megszületett Juhász Balázs Máté 3450 grammal 54 cm-vel császárral a János kórházban, fantasztikus élmény volt, ha tudok jövök és leírom csajok !!!! Most megyek a babához mert ma jöttünk haza pár órája , később élménybeszámoló!!! :D
csézjang
 
 


Kikocsen

a 39 héten császároztak.
csézjang
 
 


Sziasztok!

Csézjang:gratulálok a kisfiadhoz,sok boldogságot és örömöt kívánunk nektek.
Örülök,hogy írtál és várunk majd ha lessz idöd és eröd,ird le nekünk milyen volt.És annak ir örülök,hogy ilyen pozitivan élted meg,mert soraidbol ez derül ki.
Üdv Kikocsen
kikocsen
 
 


Csézjang, nagy-nagy gratula Balázshoz!
Millió puszi!

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok lányok!

Rég voltam, de azért még remélem emlékeztek rám:)

Csézjang! Nagyon gratuláloook!:)))) Nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen volt a sok para után:)
Jó babázást!


Én meg képzeljétek azt álmodtam pár hete, hogy a 2-al mentem be a kórházba, szintén programozott császárra, és tök para voltam, és mondtam a dokinak amikor mondta hogy én jövök, hogy inkább halasszuk el 2 héttel, mert még nagyon nem szeretném:)
És nem értettem álmomban, miért olyan hajthatatlan:)

Mindenkinek jó babázást, meg babavárást!

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Sziasztok lányok!!!!

Hát nálam nagyobb paragép nincs a földön úgyhogy aki még fél a csaszitól az ezt olvassa el: :D

Előre annyit hogy gyönyörűséges élmény volt!!!!
Ez azért is hiteles mert én már szültem simán is és kíváncsi voltam a különbségre, de most azt kell mondjam hogy a császár semmivel se kevesebb vagy alsóbbrendű élmény, ugyanolyan csoda az egész !!!!

Engem a János kórházban császároztak, és csak a legjobbakat tudom róla mondani !!!!!
Mindenki végtelenül kedves, az orvosok profik, eszméletlen jó volt bent a 3 nap, már ha ezt lehet mondani a császár utáni fájdalomra, de az kikerülhetetlen, viszont túlélhető.Még a csecsemősök is aranyosak voltak.
Hát én borzalmasan paráztam, de mindenki százszor elmondott mindent, amikor betoltak a műtőbe az anesztes orvos egy tündér volt, és profi is mert elsőre eltalálta a spinált és nem fájt egyáltalán, a katétert pedig utána rakta be a dokim miután nem éreztem már semmit, szóval mindenre figyeltek ott!!!

A műtét közben kedvesen beszéltek hozzám én pedig elsírtam magam amikor kivették a babát és az arcomhoz rakták egy puszira.
A műtétből semmit nem éreztem, pedig ettől féltem a legjobban, szóval egy csoda volt az egész. Ne féljetek lányok, életetek legszebb élménye lesz! Utána nagyon fáj 2 napig de kibírható. Ha érdekel még valakit valami szívesen leírom!
:D
csézjang
 
 


Szia Csézjang!:)

na ugye, mondtam hogy a műtét nem para:)
azzal nekem sem volt bajom, viszont a felépüléssel annál inkább...
az sokáig tartott....
És milyen volt az első felkelés?????? és nem volt rossz hogy nem érezted a fél tested?????

én is úgy szeretném összehasonlítani a normál szülést a császárral, de sajnos nem valószínű hogy megadatik...

én inkább választanám a pár óra intenzív fájdalmat a hetekig tartó felépülés helyett....

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli!

Engem csaszi napján este 10.00 órakor állítottak talpra, borzalmas volt, majdnem elájultam, nekem nagyon fájt minden nap, még most is, de láttam olyan csajt aki a 2.nap már rohant,!!!!! fogalmam sincs hogy csinálta de nagyon irigyeltem mert én csak vánszorogtam!!!!!
Azt kell mondjam az első nap szinte halódtam a fájdalomtól, de sima szülés sem jobb mert férjem mondta hogy úgy néztem ki mint egy halott a szülőágyon, 12 órát vajúdtam de borzalmasak voltak a fájások, a sima szülés sem jobb a császáránl, nagyon nagyon fájdalmas az is, és utána ugyanúgy nem tudtam felkelni mert nagyon fájt a gátsebem azt hittem összesz@rom magam, hát mindkettő szülés nagyon rossz, mindkettő nagyon fájdalmas csak máshogyan!
Én a gátseb miatt hónapkig épültem fel tehát az sem jobb, járni is alig bírtam a fájdalomtól, úgy lépkedtem mint aki beszart már bocsi....
csézjang
 
 


Sziasztok!

Csézjang GRATULÁLOK!!!
Örülök, h összességében ilyen jó tapasztalatokat szereztél,tetszik a vagány őszinteség, ahogy írsz a nehézségekről is! :wink:

Ha minden igaz nekem sincs már sok idő vissza,beszámolok majd a helyi tapasztalatokról.Sajos itt pl azzal nem foglalkoznak, h már érzéstelenítés után tegyék fel a katétert, de azért majd megpróbálok szólni érte.

Gyors felépülést Nektek!

KépKépKép
tünci28
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: