Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát.... elég vegyes, amit írtatok. Én is a MÁV- ban fogok szülni. Magánrendelésre járok, de most épp azon gondolkodom, hogy nem lesz ott a doki, hanem ügyeletes mellett szülök, viszont szülésznőt szeretnék választani. Ebben kérném a segítségeteket, tudtok valakit ajánlani?
Nekem a baba a múlthéten fordult meg, farfekvéses volt. Én is féltem a császártól, bár még bármi lehet.
Minden infó, minden hír érdekel. Ha valaki bármi újat tud, nagyon örülnék, ha megírná.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susytunder!

A lányok Fazekas Zsuzsit ajánlják nagyon, de ha eseteleg Tóthné Juli ott dolgozik még, az Ő kezei között garantáltan jó kezekben leszel, én szültem vele, csak nem tudom, ott dolgozik-e még, volt aki azt mondta, évekkel ezelőtt elment, valaki más pedig állítólag 1 éve még vele szült, úgyhogy le kéne nyomozni!

Márti
borossné becz márta
 
 


Szia Susytündér!

Márti ajánlását csak megerősíteni tudom, én Fazekas Zsuzsinál szültem májusban. Kedves, rendes, segítőkész, szakmailag is nagyon jó. Ő igazán olyan, mint egy szülésznőnek lennie kell, nagyon jól együtt dolgoztak a dokival is.

Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

 
 

Sziasztok!

Fazekas Zsuzsiról már máshol is hallottam. Ilyenkor, hogy megy? Tudnátok egy mobilszámot adni, vagy keressem a kórházba?
Előre is köszönöm nektek, az ajánlást is.

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szia!

Szerintem a szülőszobán érdemes keresni, én is ott hívtam először. Ha nem éred el priviben küldök mobilszámot szívesen.

Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi

Megköszönném a mobilszámot, azon talán könnyebben elérhetem!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Ildi!

Köszi a számot, valamiért nem tudok privit küldeni, de pótolni fogom.
Mégegyszer köszi!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szívesen!

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Ildi!

Elkérhetem én is Fazekas Zsuzsi mobilszámát? Nagyon megköszönném! Egy barátnőmnek kellene, aki nagyon sürgősen szülésznőt keres, volt aki már elhajtotta, pedig még csak 26 hetes terhes! Nagyon kellene neki egy szuper szülésznő, mert elég rémesen alakult az 1. szülése, szintén a MÁV-ban!
Előre is köszi!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Küldtem egy privit Márti.

A másik ami eszembe jutott. Bár sokat adok az internetes fórumokra, szerintem ez nem minden. Én hiszek benne, hogy olyan szülésznőt érdemes választani, aki NEKED szimpi, nem másnak. Én a szülésfelkészítő tanfolyamon döntöttem el, hogy Fazekas Zsuzsit választom, mert kedves volt és meggyőző, ill. olyan típusú ember, akire nekem szükségem volt segítőnek.

Szóval én inkább fordítva mennék, kinéznék valakit, aztán esetleg még érdeklődnék.

Ill. kis bíztatást szeretnék még adni, csak azt akarom elmondani, hogy nekem igen szép szülésem volt a MÁV-ban és nem csak a választott személyzet volt Velem rendes, hanem az ügyeletes doki (aki meghallgatta mit szeretnék és figyelembe vette), szülés után az osztályon lévő éjszakás szülésznő (aki amikor igen nyomorultól voltam megnyugtatott, hozott borogatást, kedvesen rám nézett többször is éjjel, hívott dokit) ill. ez a doki is, akit a szülőszobai ügyeletről hívtak le, hogy nézzen meg (és még reggel is lejött megkérdezni, hogy vagyok - tudtam- e végül aludni.) Pedig nekik, semmi közük nem volt hozzám, akkor láttak először és "csak a dolgukat végezték" -igaz nagyon jól. Szóval bízzatok nyugodtan az itteniekben, mert nagyon jó kórház és remélem sokáig marad is, mert mi a következő babácskát is itt szeretnénk.

Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi!

Nagyon köszi a számot! Én is azt mondtam a barátnőmnek, hogy előbb a kórházban keresse, csak, ha nem megy, akkor hívja mobilon!
Én, mint már írtam, a két nagyfiamat (3 és 5 évesek) a MÁV-ban szültem. Az 1. szülésem, bár hosszú, elhúzódónak miősített volt, nagyon gyönyörű emlék számomra. Tündéri volt az ügyeletes orvos (Tidrenczel), a 2 ügyeletben lévő szülésznő pedig fantasztikusan empatikus, segítőkész stb., stb. (Juli és Terike). Az orvosom is sok időt töltött velem a szülőszobán, minden szuper volt! A 2. babámnál gondoltam, hogy megkérem Julit, legyen a szülésznőm, végül pont azért nem tettem, mert álalánosan elfogadott tényként mondta mindenki, hogy ebben a kórházban minden szülésznő fantasztikus!
De jött a 2. szülés! Rossz volt az időzítés, a szülőszobán a 2 szülésznő, a pihenőben az ü. doki egymással mély egyetértésben aludtak, ami még nem is lett volna baj, csak, miután mertük őket felverni, roppant morcosan, félvállról kezelve bántak velünk, nem is igen akarták, hogy ott maradjunk, de pechükre már 3 ujjnyi volt a méhszáj, erős fájásokat mutatott a ctg. Soha senki olyan fájdalmat nekem még nem okozott, mint az ügyeletes (nagyon fiatal) doki. Iszonyú volt, alig bírtam felkelni utána. Nem is köszönt se jövet se menet, miután utána kiabáltam, a válla fölött visszaszólt, hogy "Ja, bő 3 ujjnyi!" Ezek után a szülésznő elszúrta a beöntést, aztán meg a zuhanyzóban nyitogatta rám az ajtót, hogy igyekezzek!
A feketeleves még csak ezután, a másik szülésznő megjelenésével kezdődőtt (bár aludt volna inkább tovább), de nem részletezem, szerencsére az orvosom addigra már odaért, burkot repesztett és mehettünk a szülőszobába. 18 perccel később megszületett Lehel, de életem legmegalázóbb, legkiszolgáltatottabb 18 perce volt, pedig nem hisztiztem, nem kiabáltam, minden rendben volt, de ahogy beszélt velem a 2 szülésznő... Ha rajtuk múlik, a dokim nélkül szülök meg, aki a ctg idejére kiment, a baba feje már látszott és nem voltak hajlandóak megcsipogtatni az orvost. Amikor szóltam a férjemnek, hogy akkor hívja fel Ő, na akkor már hajlandóak voltak szólni neki. 5 percen belül kibújt a pici! Ezek után, a 10/10-es Apgarral született kisfiamat "fázik" felkiáltással elvitték, meg sem szoptathattam! Na, akkor döntöttem el, hogy nem szülök többet választott szülésznő nélkül! Lehet, hogy csak rossz éjszakájuk volt, lehet, hogy máskor, mással emberségesen bántak, tudom, ők is emberek, de ettől függetlenül nem szeretném, hogy még egyszer előforduljanak ott és akkor, amikor szülök! Szándékosan nem írtam neveket, nem tudom, ott dolgoznak-e még, senkinek nem akarom a bizalmát megrendíteni bennük, ha esetleg őket választanák!
Egyébként teljesen egyetértek Veled, a személyes szimpátia nagyon fontos, nekem a 3. babámnál a dokim ajánlott egy szülésznőt (Rókus kh.), felhívtam, megbeszéltük, hogy találkozunk, nagyon szimpatikus volt, többször is bementem hozzá csak beszélgetni. A bizalom így alakul ki, legalábbis szerintem. Fantasztikus volt a szülés, összhang doki és szülésznő között, kifejezetten jól éreztem magam, szülést még így nem "élveztem", ha lehet ezt a szót használni.
Bocs, hogy ilyen sokat írtam, de így már íte is látod, miért olyan fontos nekem ez a dolog!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti!
Egyetértünk szerintem a témában :D Én is ilyen helyzetek elkerülésére választottam szülésznőt. A helyedben bizti sík ideg lettem volna én, férjemről nem is beszélve.
Remélem a negyedik babácska nagyon szép és nyugis körülmények között fog születni. Drukkolunk érte nagyon. Mi is tervezzük ám hamarost a kistesót, szóval szerintem lesz mit megvitatnunk. :wink:
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Lanyok!

En is a MAV-ban szultem a fiam, nem volt valasztott szulesznom, mert az orvosom (Tidrenczel) azt mondta, hogy nem kell, mert mindenki jo.
Nincs is panaszra okom, mert tenyleg mindenki nagyon emberseges volt es kedves meg minden.

De most nagyon elbizonytalanodtam.
En nem turnem meg szules alatt sem, hogy valaki ugy viselkedjen velem, ami nem tetszik. A ferjem orvos letere sem hinnem hogy elturne. Igy a vita elkerulese vegett lehet, hogy most megint megkerdzem az orvost, hogy mit mond ezzel kapcsolatban.

Marti!
Amit irtal nagyon elszomoritott.

Igaz nekem a csecsemosokkel gyult meg a bajom akkor, de en hamar lerendeztem a dolgot.
Most sem fogom maskepp csinalni, ha piszkalnak.

Magi
Vendég
 


Magika!

Az orvosod szuper! Ha az enyémmel valami történne, biztos hozzá mennék!
A csecsemősökkel nekem is volt gondom az 1. babánál, de a 2.-nál az ember már tapasztaltabb és nincs rájuk utalva! Én egyszerűen ki sem engedtem a kezemből (csak fürdetésre) a 2. kisfiamat, így aztán nem volt gond sem velük! Meg is jegyezték viziten, hogy "Jé, ezt a babát nem is szoktuk látni!"
A 2 rémes szülésznőnél az volt a baj, hogy a fájások között nem tudtam őket helyretenni, egyrészt, mert nagyon gyorsan zajlott le az egész, és igazából fel sem fogtam, hogy szülök, másrészt meg azon izgultam, hogy babóval minden rendben legyen.

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Hát képzeljétek el mi történt velem. Voltam a kórházban a Fazekas Zsuzsinál, hogy beszéljek vele, és mi derül ki....hogy annak idején szomszédok voltunk. Nagy volt az öröm, és bár így nekem tejesen más, de mondhatom csupa bűbáj.
Viszont itthon áll a bál, mert a párocskám, szegénykém bevágta, hogy nem lesz fogadott orvos, csak ügyeletes. A szülei most teljesen padlón vannak.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Marti!

En szules kozben csondes orult voltam.
Ha nekem valami bajom van, faj vagy rossz kedvem van, mindenki hagyjon beken.
Ha nem hagynak kikelek magambol es mindenkit elkuldok a busba.
Mikor mentem szulni az ovos mar tudta, a szulesznoket meg felvilagositottam, hogy csak akkor zargassanak ha kell, akkor meg majd turtoztetem magam.
Ez igy is volt.
Csak akkor zargattak, mikor kellett. Nagyon rendesek voltak.

Ezt majd most is kozlom veluk. Ha nem igy lesz, akkor jaj nekik.

Magi
Vendég
 


Sziasztok!

Írnák kicsit bővebben a tegnapi beszélgetésemről a szülésznővel, hátha valaki ki tud csípni belőle valami hasznosat.
A babának nem kell vinni semmit, viszont magunknak mindent.
Valóban adnak tápszert és cukros vizet is a gyereknek. Én ezt nagyon nem szeretném, úgyhogy hangoztatni is fogom.
Lehet inni, sőt rágicsálni is vajúdás közbe. Ha apás szülés van, apának kell papucsot vinni.
Mikor ott voltam, akkor szült valaki és nem csináltak neki gátmetszést. Nagyon adnak a gátvédelemre.
Málnalevél és palástfű teát ajánlott a szülésznő, mert lazítja a méhet.
Más most hirtelen nem jut eszembe, de ha kérdeztek szivesen megírom, amit tudok.

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susytunder!

Azt lehet tudni, hogy a gyerekorvosi vizitek a szobákban vagy a csecsemősöknél zajlik?
Lehet-e tenni azért, hogy a baba nekapjon semmi pótlást? Pl. Nyilatkozzak-e erről, vagy ha a baba úgyis velem van 24 órában, akkor gondolom, úgysem tudják teletömni nidenféle vacakkal, nem?
Köszi az infókat!

Márti
borossné becz márta
 
 


Lanyok!

Erdekelne, hogy fulbevalo betetelt vallalnak e?
Mert en szeretnem mire hazajovunk, mar meg is vettem.

Pelenkat azt vinni kell meg popsitorlot is?

Magi
Vendég
 


Susy,
Málnalevél mellé még homeost is érdemes szedni ha hiszel benne, én szedem a 36. héttől. Puhítja a méhszájat, lerövidíti a tágulást elvileg. Szülés alatt is használja a szülésznőm majd.

Magika,
Elvileg se pelus se törlő nem kell, de én viszek mert nem tudom mennyit adnak belőle :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Márti
Na ez jó kérdés, ezt sajna nem tudom megmondani neked. :roll:
Annyit tudsz tenni, hogy ne kapjon mást a babácskád, hogy nyomatékosítod a csecsemőst, hogy NEM!
Kérd a szülésznőt, hogy rögtön tegye mellre, bár azt hiszem mind így csinálja.

Pandácska
Van valami homeosom, hirtelen nem ugrik be a neve, de kimondottan csak a szülésre, nem mondták hogy előtte kell szedni. Ott használja a szülésznő, a nyelvem alá rakva.
Az egyik vérzés csillapító azt tudom.
Te mit szedsz?

Pelust, popsitörlőt én is viszek, mert valóban kérdéses, hogy adnak e annyit, amennyi kell.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
Betöltött 36. héttől CAULOPHYLLUM 5 CH napi 2*5 golyó ez puhítja a méhnyak izomzatát.

Szülésnél: CAULOPHYLLUM 5 CH 5 golyó fél óránként és mellé CIMICIFUGA RACEMOSA 5CH fél óránként.

Szülés után: ARNICA 5CH vérzéscsillapításra ha kell, és UTRICA URENS tejserkentésre napi 2*5 golyó. Lehet még STAPHYSAGRIA 30 CH 2*5 golyó naponta gátmetszés estén.

Meg csinálom a gátmasszást is, és viszem a szülőszobára az olajat.
Vendég
 


Pandácska

Te magadnak csinálod a gátmaszást? Erre is valami spéci olaj van?
Tegnap úgy szült ott egy kismama, hogy nem vágták. Irigylem.

Köszi a homeos tippeket!

Kép
Kép
susytunder
 
 


borossné becz márta írta:Susytunder!

Azt lehet tudni, hogy a gyerekorvosi vizitek a szobákban vagy a csecsemősöknél zajlik?
Lehet-e tenni azért, hogy a baba nekapjon semmi pótlást? Pl. Nyilatkozzak-e erről, vagy ha a baba úgyis velem van 24 órában, akkor gondolom, úgysem tudják teletömni nidenféle vacakkal, nem?
Köszi az infókat!

Márti

Szia!
Amikor én voltam benn, akkor majdnem mindig elvitték a babákat a vizitnél, főleg, mert akkor kapták a Kvitamint, meg a BCG oltást. Utolsó nap volt csak, hogy előttem 'vizsgálták'.
Ha nem adod be a babát, akkor tényleg nem tudnak neki semmit sem adni, bár azt mondjuk nem tudom, hogy mindjárt első éjszaka is kiadják-e, főleg, ha mondjuk este született. Az biztos, hogy minden nap adtak egy üveg vizet, hogy azzal itathassuk őket, ha kell, de nem forszírozták. Ha beadod a megőrzőbe éjjelre, akkor is kérheted, hogy hozzák ki, ha szoptatni kell. Volt olyan csecsemős, aki este megkérdezte, hogy mit akarunk, adjanak-e valamit a gyereknek éjszaka, és gondolom, a többivel is meg lehet beszélni.
danann
 
 


Sziasztok!

Az én dokim is itt dolgozik, a kislányomat még a Szabolcs utcában szültem az amúgy eredetileg BM kórházas dokimnál, de a kistesót már itt fogom - remélem minél hamarabb.

Csak pár észrevétel: a kórházban Zsófi is kapott vizet az elején, nálunk semmi hatással nem volt a szopira.
Gátmetszésem nekem is volt, én nem bántam. Rossz volt utána egy hétig, de én a repedéstől sokkal jobban féltem.

Kitartás, és szép szüléseket Nektek! :)
Vendég
 


Lívia!

Nagyon köszi a választ, régen (3 éve) kiadták a babát 1. éjjel is, igaz, hogy az enyémek reggel, illetve, hajnalban születtek. Szokás még inkubátorba tenni a babát a 2 órás megfigyelés után? Ha átkerülsz a gyermekágyra, mennyi idő után kapod meg a babát, vagy menni kell érte? Régen soha nem hozták ki őket, mi hoztuk-vittük a babákat!
szerintem nem hagyon kint majd éjjelre! Nem tudom, mennyit változott a rendszer, de a "megboldogult" bababarát időkben is többször tapasztaltam (főleg este), hogy a babák egyedül voltak, senki nem volt bent velük az osztályon, ahol egyébként szólt a rádió és cumi is került a baba szájába, ha túlságosan hangoskodott! Nyilván nővére válogatja, ki mennyire elhivatott, akkor is volt néhány tündéri csecsemős, de az ellenkezőjére is akadt példa!

Panndi!

Neked is köszi az infót!
Egyetértek, inkább egy gyorsan gyógyuló, könnyen összevarható vágás mint egy össze-vissza repedés! Egyébként orvosa, szülésznője válogatja, de általában, ha lehet, megpróbálják a gátvédelmet, feleslegesen nem vágnak!
Felszívódóval varrnak vagy van varratszedés?

Márti
borossné becz márta
 
 


Nekem mindkettő volt, a belső varratok felszívódóval voltak, a külső nem.
Vendég
 


Márti!
Nekem felszívódó volt az összes varrat! Nekem próbálták a gátvédelmet is, de úgy volt megbeszélve, hogy amikor a doki úgy látja vág szó nélkül, mert én is tartottam a repedéstől.
A babácskákat nem tették inkubátorba már. Lillát én 1 óra pihenés után megszereztem. Mondjuk jól voltam, csodálkoztak is a nővérek, hogy már szeretném megkapni, de rögtön odahozták!
Amúgy májusban is úgy működött, hogy Te tologatod a kis kosárában. :D
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt vagyok, de nemtom mennyi időm lesz írni...:)
Leírok pár dolgot, ami eszembe jut, de inkább majd kérdezzetek megint, mert bevallom, nem nagyon olvastam vissza...:) Kivéve, amit nemtom ki írt a bőrfotelokkal kapcs: ehhez csak annyit, hogy felőlem magam horváthágika is adhatta a kórháznak, de szerintem amikor nincs elég ágy a kismamáknak, vagy neked kell pelust vinni, vagy a vizsgálóban nincs kesztyű, és ha benyitnak, mindent látnak, mert olyan kicsi a függöny, és az is szar helyre van felakasztva...szóval akkor ez igenigen felesleges, és a fenntartó mondhatta volna az adakozónak, hogy inkább mire lenne szükség...:( Amúgy a honvédelmi minisztériumban biztos sok eü. szakember csücsül, akik jó sokat értenek a dologhoz.... :evil:

Szóval, a kórház jó, azt kell mondjam, 3 ágyas szobák, két ajtóval, az egyik a látogatófolyosóra visz, a ,másik meg a csecsemőosztályra, van saját fürdőszoba. A szobákba nem jöhet látogató, és a csecsemőosztályra sem, a babát a szoba ablakán keresztül tudod megmutatni. Szerintem ez nagyon jó, hogy nem lehet kivinni őket ilyen kicsi korukban! Van egy nagy étkező-társalgó, ahol kajáltunk, nekem ez is tetszett, hogy nem az ágyban kellett enni Smile

A babákat első éjjel elviszik szülés után, de utána éjjel-nappal Veled van, és ha akarod beadhatod a csecsemősöknek. Pelus és popsitörlő kell, plussz nem árt, ha van takaró, mert túl sok a baba, nincs elég.

Szülés után ugye 2 óra megfigyelés a szülőszobán (feltéve, ha nem várnak mások szülőágyra), Bulcsi végig velünk volt, és hol szopizott, hol apával szemezett :):)

Nekünk sikerült a gátvédelem, egy icipicit repedtem, amit gyönyörűen összevarrt Vermes doktor Úr (az én dokimat behívták egy sürgős, és problémás császárra, és rosszul lett szegény), szal semmi bajom, gyermekágyi folyás alig, ülni már aznap tudtam :)

Ha ajánlhatok szülésznőt: Bognár Gabcsi! A legszuperebb :) Örök hála neki. Vittem homeobogyikat, azt ettük közben, kaptam labdát, az király volt :) És hát a gátvédelem ugye :) Gyakorlatilag az egész szülés alatt Ő volt csak ott egyedül, a végére beszaladt Vermes Úr, megnyomta a pocimat, és kicsusszant a Kistöki :) Gabcsi szerint, ha nem nyom meg, akkor a repedés sincs....:) de ezt megbocsátom neki, mert olyan szuperül varrt össze :) hihi :)

Nekem továbbra is a volt Szabolcsos nővérek és szülésznők a nyerők, de nagy bajom senkivel nem volt igazán, persze nem is volt bajom semmi, és Bulcsi is oké volt.
Ami rohadt nagy gáz, hogy nincs hely. Volt olyan, hogy éppen az ebédet ettem, mikor lehoztak tolószékben egy kismamát, aki épp szült, de NEM VOLT ÜRES ÁGY, így az egyik szobát kérték meg, hogy bemehessen szoptatni!!!!!!! Shocked Evil or Very Mad
Január 5-ig 59 szülés volt, számoljátok ki!!!!!!! Voltak szült kismamák a terhespatológián és a nőgyógyászaton is, mert a gyermekágy fullon volt minden nap. A babák meg csak születtek, ami persze jó, csak hát elég gáz ez az egész reform!

KÉrdezzetek Csajok, pusza :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Márti!
Sajnos azt pontosan nem tudom, hogy mi történik a babával megfigyelés után, nálunk sajnos nem volt ilyen. Nekem délután 5kor volt a császárom, a doki előzetes tájékoztatása ellenére sem kapta meg a férjem a két órára a babát, csak néhány gyors fotó idejére.
Mivel én nem mozoghattam az első éjjel, szerintem egyáltalán nem hozták volna oda hozzám, de a férjem megkérte őket, így egy órácskára mellém fektették, este 8 körül.
Másnap reggel viszont automatikusan kihozták, amikor már felkelhettem.
Én bizony beadtam őt a megőrzőbe, hiszen a sebem miatt nem tudtam olyan hipp-hoppra felpattanni hozzá, csecsemőse válogatta, hogy este körbejöttek-e megkérdezni, elvigyék-e, vagy sem. Volt, hogy fürdetni mindenképpen el akarták vinni, volt hogy nem. Volt aki azt mondta, 11kor úgyis elviszik a babát, volt, aki a 24 órás rooming-int ténylegesen 24 órásként értelmezte. Utolsó napra már volt valamennyi tejem, ezért megkértem őket, hogy hozzák ki, ha sír, simán kihozták, és a nővér türelmesen szobrozott a gyerekkel a karján az ágyam mellett, amíg feltápászkodtam. Ez akkor még egy kb. 5 perces hadművelet volt :-). De egy biztos: reggelente automatikusan kihozták őket, volt, hogy 5kor, volt, hogy 6kor.
Egyszer elég késő este vittem be, de akkor is volt ott valaki, én nem tapasztaltam, hogy egyedül hagyták volna a babákat, bár igaz, nem sokszor jártam bent az osztályon, így azt sem láttam, cumit kaptak-e.
danann
 
 


Én úgy tudom, a csecsemősök cukros vizet adnak, amíg a tejcsi beindul, tápszert csak legvégső esetben. Én többször láttam, hogy ringatják őket, beszélnek hozzájuk, egyedül soha nincsenek, és olyat is láttam, aki megpuszilta, mikor felvette :):)

Fürdetni minden este elvitték őket, és reggel 5-6 körül kihozták.
Ha beadtam, akkor kapott tiszta pelust, ha kellett neki, csak ha kint van, akkor kell.
A vizit sem mindig ugyanabban az időben van, de mikor én voltam, akkor 8 után vitték el őket, és kábé 10 felé hozták vissza, nekünk pedig 9 körül volt vizit hétköznap, vasárnap ez majdnem délben volt :)

A gyerekorvos, Dr. Krähling Zsófia nagyon aranyos volt, mikor megkaptam a zárót, mindent elmondott, hogy mit kapott Bulcsi, mi van vele, mire figyeljek esetleg, és van-e kérdésem. Sajnos, az a dokinő, aki a koponya és csípő UH-t végzi, pont szabin volt, így nekünk el kell menni máshová :( De amúgy azt is megcsinálják a kórházban, azt mondták.

Kép
Kép
agica123
 
 


Ágica

Én már nagyon vártalak a beszámolóval, és nagyon örülök neki, hogy ilyen bőven írtál.

Először is: Szívből gratulálok nektek és nagyon jó egészséget kívánok!

Én szerdán voltam a szülőszobán a szülésznőnél, pont akkor szült valaki, és iszonyúan ordított, a párom halál sápadt volt :)

Pelust, popsitörlőt egyáltalán nem adnak, vagy csak pótlólag kell vinni? Saját ruhájába lehet a baba? A gátvédelem miből áll?
Én a tápszerrel kapcsolatban azt hallottam, hogy adják a babának, ha kéred akkor nem adnak?
Az apuka sem jöhet be a szobába, ő is csak ablakon keresztül láthatja a babát?

Hirtelen ennyit szeretnék tudni, előbb már írtam, csak valamiért eltünt. :?
Lehet kimaradt valami, de majd még kérdezek.

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


agica123 írta:Én úgy tudom, a csecsemősök cukros vizet adnak, amíg a tejcsi beindul, tápszert csak legvégső esetben.


Hát, nálunk egyszer az volt a 'legvégső eset', hogy segítséget kértem mellretételhez, mert az istennek nem tudta rendesen bekapni a bimbót. Erre a nővér simán hozta a tápszert, nem vizet, és közölte, hogy egy ilyen nagy babánál (4,3kg-mal született Samu) már nem érdemes próbálkozni, ha nagyon sír, mert neki már ennie kell ilyenkor, úgyhogy ő most ad neki, és próbálkozzak tovább, ha már ettől a kis kajától megnyugodott a gyerek. Nos, attól a mondjuk tényleg nem sok tápszertől kb. 4 órát aludt a gyerek, és utána megintcsak vért izzadtam, mire beszuszakoltam a szájába a mellem. :evil:
Szerencsére ez csak egy nővér volt, a többi segített, és maximum a bimbóvédőt akarták bevetni, de nem a tápszert a mellem helyett...
danann
 
 


susytunder írta:Ágica

Én már nagyon vártalak a beszámolóval, és nagyon örülök neki, hogy ilyen bőven írtál.

Először is: Szívből gratulálok nektek és nagyon jó egészséget kívánok!

Én szerdán voltam a szülőszobán a szülésznőnél, pont akkor szült valaki, és iszonyúan ordított, a párom halál sápadt volt :)

Pelust, popsitörlőt egyáltalán nem adnak, vagy csak pótlólag kell vinni? Saját ruhájába lehet a baba? A gátvédelem miből áll?
Én a tápszerrel kapcsolatban azt hallottam, hogy adják a babának, ha kéred akkor nem adnak?
Az apuka sem jöhet be a szobába, ő is csak ablakon keresztül láthatja a babát?

Hirtelen ennyit szeretnék tudni, előbb már írtam, csak valamiért eltünt. :?
Lehet kimaradt valami, de majd még kérdezek.

Szép napot mindenkinek!


Bár nem tőlem kérdezted, de amit tudok, leírom.
Amíg kint van veled a baba, nem adnak sem pelust, sem törlőkendőt, csak popsikrém van meg a köldökcsonkhoz hintőpor. Ha leadod, és náluk kell tisztába tenni, akkor megcsinálják, bár nekünk az egyik nővér egyszer elvitt a pelusokból, hogy azt használja.
Ruhát adnak, nem érdemes sajátot hozni. Nálunk volt saját takaró, de azt pl. megkérték, hogy tartsam meg, amikor leadom, hogy ne tűnjön el.
A tápszerezés a korábbi hozzászólások + saját tapasztalataim alapján az aktuális nővérgárdán múlik, inkább minden nap kérdezz rá.
Apa sem jöhet be a szobába, ő is csak az ablakon át gyönyörködhet a gyerekében.
Sajnos mi nem jutottunk el a gátvédelemig, de amennyire én tudom, a legfontosabb, hogy nem siettetik a szülést, hogy legyen ideje a gátadnak lazulni. Lehet még masszás is, azzal az olajjal, amivel otthon is felkészülhet az ember. Okosabbak/tapasztalattal rendelkezők egészítsenek ki.
danann
 
 


Szia Susytunder!

Köszi a gratulációt :)

Pelus és törlő azért kell, mert ha Veled van végig a baba, akkor is bekakil :) De ha fürdetik őket, vagy bent van az osztályon, akkor tisztába rakják őket, csak a szobában legyen nálad! Ruhát adnak, az csak a hazamenetelhez kell :) (Én majdnem abban vittem haza Bulcsit :D )

A gátvédelem abból áll, hogy kitolásnál végig masszírozza a gátat a szülésznő olajjal és így segíti a hüvelyt tágulni.

A tápszerrel kapcs. inkább beszélj majd meg mindent a nővérrel, mondd el neki pontosan mit szeretnél. Ha beadod, hogy pihenni tudj, kérdd meg, hogy akkor hozzák ki, ha sír, és akkor szoptatsd meg, aztán csengess majd neki, hogy vigye vissza :) Akkor biztos nem kap semmit.

A szobákba elvileg senki nem jöhet be, apuka akkor, mikor lehoznak szülés után, és odarakja a cuccodat, arra a pár percre, de különben nem. Ez gondolom függ a szobatársaktól is, de nálunk szerencsére senki nem forszírozta, hogy jöjjenek be. Ezek a babák annyira védtelenek még, semmi szükségük az utcáról és a látogatófolyosóról behozott szutyokra! Hidd el, neki is jobb, ha az a pár nap így tellik. Főleg ebben a szutyok időben és vírusinvázióban!
Egyébként anővérek kiküldik a hozzátartozókat, ha bejönnének, többször hallottam.

Lívia, sajnálom ami Veletek történt a tápszerrel kapcs. :( De azért nem ez az általános, azt gondolom.

Amúgy meg tényleg annyira le vannak terhelve anővérek, hogy ki kell nyitni a szánkat és megmondani mit szeretnénk, mert arra aztán tényleg minimális kapacitás van, hogy mindenkitől megkérdezzék, mit és hogyan szeretne..

Kép
Kép
agica123
 
 


Ágica, Danann

Köszönöm az infőt! Már én is úgy túl lennék rajta!
A sógornőm Októberben szült a Kútvölgyiben, ott is csak ablakon keresztül lehetett megnézni a babát, de az apuka bemehetett.

Én nagyon nem szeretném, ha tápszert kapna majd a babám, remélem lesz tejcsi. Nektek ez, hogyan volt? Mennyi idő kell amíg beindul?
Takaróból vastagabbat, vagy véknyabbat érdemes vinni?
Esetleg lehet tudni, hogy annak a gátmasszázs olajnak lehet tudni a nevét? :roll:
Ha esetleg még a szülésről írnátok... mennyire fájt és mennyire volt nehéz?
Előre is köszi

Kép
Kép
susytunder
 
 


Már írni sem tudok, bocsi a hibákért :oops:
susytunder
 
 


Susytündér!

A gátmasszáshoz az olajat pl.a DM-ben lehet kapni,Weleda márkájú és 2300ft(direkt gátolaj)Már most a 34.héttől ajánlott masszírozni(vagy inkább a párodnak :wink: )De egyébként a sima mandulaolaj is kíváló,én azt vittem anno 3 éve.Most kipróbálom a DM-est.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Susytündér!

Először is no para! :-)

Én a nandu.hu oldalon találtam gátmasszázsolaj receptet, nézd meg ott!
Nekem a hétfői szüléshez képest csütörtökön kezdett el folyni a tejem, éjjel egy nagy tenyérni tócsa közepén találtam magam :D Utána már a szopizással sem volt gond, rájött a fiam, mi az ábra :)
Takarót nekünk adtak, de az egy vastag, merevebb valami volt, én csak a 'luxus' miatt akartam a mi finom polárplédünket használni. Egyébként meleg van, nem kell túl meleg felszerelés.
Nekem császárom lett, mert nem lettek fájásaim, és nem tágultam, szóval én csak a császár utáni fájdalomról tudnék mesélni, de szerintem ne arra tréningezz :)
danann
 
 


Danann,
Nem tréningezek a császára, de sajna esélyes vagyok rá, mert magas lett a vérnyomásom.
Nekem már hónapok óta van előtejem, néha annyi, hogy az ágyneműt is cserélni kell. Remélem lesz tejcsim, a nagy melleimnek más hasznát úgy se nagyon veszem. :wink:
Köszi a masszázsolajos tippet.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Ágica!

Nagyon köszi, hogy ilyen részletesen beszámoltál!
Tudom, hogy csak részletkérdés, de szerinted van rá esély, hogy a baba már 1. éjjel kint lehessen velem? Nekem a 4. lesz már, és egyik szülés után sem volt 1 perc nyugtom sem, míg meg nem kaptam a babát, nemhogy pihenni, aludni tudnék, miközben ő a csecsemőosztályon van nélkülem!
Egyébként nagyon pozitív, ha ilyen irányban változott a csecsemősök hozzáállása!
Azt azért nem értem, hogy ha 95 ágyas a szülészet és 95 szülés volt 2 hét alatt, akkor miért nem jut mjndenkinek ágy? Vagy a 95 ágy a szülészetre és a nőgyógyászatra jut összesen?
Milyen a protokoll most felvételkor? Ügyeletes doki vagy szülésznő vizsgál, ő szól az orvosodnak vagy már Te szólsz neki útközben, a kórházba?
Szülőszobán beöntéssel kapcsolatban milyen a hozzáálás? Van még vajúdó, ha igen, mikor kerülhetsz szülőszobába?

Susytunder!

Tényleg ne aggódj, a félelem, szorongás lelassítja a vajúdást is!
Azt hiszem újra van a kórházban Szülők iskolája, kérdezz rá telefonon a kórházban vagy a szülésznődnél! Itt előadás van, válaszolnak a kérdéskre és, ami a legfontosabb, megmutatják a szülőszobákat, a csecsemőosztályt, mindent elmondanak. Orvosok, szülésznők tartják, én nagyon élveztem , nekem a 2 nagy ott született és amikor csak tehettem elmentem, soha nem unatkoztam! Amikor pedig már szülni mentünk, tudtuk, hova állhatunk be a kocsival és hogyan jelentkezzünk a szülészeten (ezt ott mind nagyon részletesen elmondták, azzal együtt, hogy hány percenként jövő és mennyi ideig tartó fájásokkal érdemes elindulni a kórházba). A lényeg, ha tudod, hogy hova mész és mi fog történni nagyjából (tehát, hogy mi a protokoll), akkor sokkal nyugodtabban vágsz neki az egésznek!
Azt, hogy mennyire fáj, szerintem teljesen egyéni, nekem mindhárom szülés másmilyen volt, az elsőben a nehézség az volt, hogy 9 órát töltöttem a szülőszobán, mire megszületett Csabi, pedig már 2 percenként jöttek a fájások, mire beértünk! 4 órán keresztül voltak tolófájásaim, 3 ujjnyi méhszájnál, amikor ugye nyomni nem szabad, csak kisóhajtozni a tolófájásokat ( na ez szerintem tényleg nehéz volt). Az én emlékeimben a 2. szülésem a legfájdalmasbb, ugyanis Lehel nagyon nagy sebességgel jött, a szülőszobában 18 perccel a belépésünk után kibújt, ami persze jó, mert gyors, viszont a méhem olyan erős összehúzódásokat produkált, hogy a csillagokat láttam! A harmadik szülésemről vannak a legkellemesebb emlékeim, mert az orvosomon, szülésznőmön kívül senki nem nyúlt hozzám, ők pedig mindent megbeszéltek velem, és mivel velük és a férjemmel a lehető legnagyobb biztonságban éreztem magam, el tudtam lazulni, nem szorongtam és az egész nagyon gyönyörű volt, persze fájt, de így egész másképp éltem meg a fájdalmat is.
Szóval nyugodj meg, azzal, hogy van orvosod és szülésznőd is, egy csomó bizonytalansági tényezőt kiszűrtél, ők pedig segíteni fognak mindenben!
Bocs, nagyon hosszú lett... :oops:

Márti
borossné becz márta
 
 


Suzytunder!

Az EDA lenyomja a vérnyomást, emiatt elvileg nem kell császárral szülnöd! Ezt az infót épp a napokban olvastam egy másik topicban!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti
Tök jó, hogy ilyen hosszan írtál. Sajna ráéreztél, tényleg marhára félek a szüléstől. Sosem bírtam a fájdalmat, mindenki mást mond, talán kicsit el is ijesztettek. Mindazok ellenére, hogy az a legfontosabb, hogy minden rendben legyen a babámmal, rengeteget foglalkoztat a szülés kérdése. Éjjel, ha felébredek akkor is azon jár az eszem, és olyankor képtelen vagyok vissza aludni. Néha ez oldódik bennem, igyekszem magam nyugtatgatni, de valahogy legbelül mindíg ott van, hogy úristen...
És hát bevallom iszonyatos volt azt az ordítást hallani a szülőszobán, mikor ott jártunk.
A szülésznő mindent elmondott, megmutatott, tudom a protokollt, szóval nagyjából tisztába vagyok mindennel :)
És most olyan szerencsében van részem, aminek nagyon örülök, hogy akit ajánlottak szülésznőt, kiderült, hogy gyerekkoromban szomszédok voltunk, ő pesztrált engem, és nagyon bízom benne.
Igyekszem mindent a lehető legjobban kitanulmányozni, utánajárni, stb...
Remélem minden rendben lesz, és gyors szülés lesz.
Én másfél óra alatt születtem, bár azt mondják ez nem jelent semmit :)
De majd mindenről beszámolok, ha túl leszek rajta, és akkor már úgyis csak mosolyogva emlékszem majd vissza az egészre.
Te mikor szülsz?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susytunder!

Azért, ha teheted, nézd meg a szülők iskoláját, nekem nagyon sokat segített első szülés előtt, hogy megnyugtattak és minden kérdésre válaszoltak! És próbálj nem úgy készülni, hogy mikor leszel túl rajta, hanem a találkozásra koncentrálj a babával! Nekem ez nagyon sokat segített a nehéz pillanatokban! Minden fájás őhozzá, a vele való találkozáshoz visz közelebb, erre figyelj! A szülés kivételes alkalom, ünnep és csoda! Nagyon széppé tudják tenni a körülötted lévők, és Te is, ha bízol magadban, a babádban, a segítőidben!
Hogy mikor szülök, még nem tudom, karácsonykor kezdtünk el próbálkozni, az előző babák gyorsan megfogantak, hogy szeptemberben szülök-e az a jövő héten kiderülhet!

Ágica!

Zenehallgatás meg félhomály esetleg elérhető a szülőszobán? A zene nem is annyira fontos mint a félhomály. Világosban nekem élesebbek a fájdalmak is!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márta,
Megkédeztem, szülés után megkapod a picit szopizni. Ha tényleg nincs hely a kórtermekben, akkor addig beraknak pl. a nőgyógyászatra, de amint lesz hely elvisznek onnan. Ezzel csak az a baj, hogy nőgyógyászaton nem kaphatod meg a babát, neked kell menni szoptatni.

Susy,
Az Eda tényleg lenyomja a vérnyomást, ezért nem kell császározni.
Vendég
 


Pandácska!

Köszi szépen, hogy megkérdezted! A régi rendszerben is így müködött, az 1. szülésemnél volt ilyen teltház, az utolsó helyet csípte meg nekem a dokim a szülészeten, igaz, a császáros őrzőben, pedig nem császárral szültem! :wink:
Veled minden rendben? Hogy van a baba?

Márti
borossné becz márta
 
 


Márta,
Nálunk minden rendben, baba is jól van és én is :D Várunk, várunk, várunk...
Vendég
 


Márti!
Szerintem meg lehet beszélni a nővérrel, hogy ne vigyék el, főleg, ha olyan jól leszel szülés után! Szerintem, már a szülőszobán jelezd a szülésznőnek és akkor ő ezt is mondja majd, ha a szobát intézi Neked.
A 95 ágy az egészre vonatkozik, a gyermekágyon 10 vagy 12 szoba van, szal 30-36 hely :(

Mi sima vizsgálatra mentünk ugye adokihoz, és aztán közölte, hogy szülünk :) A szülőszobán először át kellett öltöznöm, aztán az ott ügyeletes doki megvizsgált, majd a szülésznő leadminisztrált mindent, és vagy 800 papírt alá kellett írnom...rohadt bürokrácia, az admin volt majdnem annyi idő, mint aszülés maga :)
Ha spontán mentünk volna, valszeg először a szülésznőt hívom, és a dokit csak akkor, ha már tuti a dolog, de ha bemész, akkor az ügyeletes is szól neki gondolom. attól függ, milyen a viszony a dokival.
Beöntés: nekem sikerült ott kaksizni, így nem kellett, de adnak ha kérsz, illetve szerintem ha nem voltál előtte, akkor adnak mindenképp. De szerintem jobb is....
Én egy óriási, kádas szülőszobában voltam, ahol vajúdni is lehetett, a többi nemtom milyen sajnos :(

Jaj, mennem kell :) Majd még jövök valamikor, bocsika :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok!

Márti,
akkor drukkolok, hogy eredményes legyen a próbálkozás :wink:
Mi az oka, hogy 4-dik babát szeretnétek? Már a többi nagyobb, és picire vágytok? :)
Mi is több babát szeretnénk, legalább 2-t, de a 3 ellen sem tiltakozom. Szeretem a szép nagy családot!
Igazad van abban amit nekem leírtál, és nem is gondolnád, hogy egy ilyen tapasztalt anyuka szavai milyen sokat jelentenek.

Ágica
Kipróbáltad a kádat vajúdás közben?
Én egy olyan szülőszobát láttam, ahol nem volt kád. Egy ágy volt bent, egy szék, kütyük...a többire nem emlékszem :oops:

Kép
Kép
susytunder
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: