Új privát üzeneted érkezett!

Igen. Részemről lehet, ha tényleg beszélgetés a cél. :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Ha beszélgetés folyt volna, nem lett volna szükség erre a topikra. A beszélgetés ellen senkinek nincs kifogása, szvsz. Szerintem az emberek, ha olyan a légkör, fognak majd jönni.
h_szilvi
 
 


Klara,
te ezt honnan tudod, miért vagy benne olyan biztos?
Miről is szól az Apgar érték?
I
ilkamama
 
 

 
 

1 perccel és 5 perccel a születés után kell 5 szempontból megvizsgálni a babát. :) De valóban nem tudom biztosan, természetesen, hogy hogy csinálják. :) Ti tudjátok, úgyhogy ha gondolod, írjátok le! Azt viszont maga G Ági írta az indexes válaszában, hogy a légutakat csak a köldökzsinór elvágása után ellenőrzik, és bennem ez a két dolog a kórházi tapasztalataim alapján összekapcsolódott, már csak azért is, mert a légzés megfigyelése is benne van az Apgar-tesztben. (Meg még a szívverés, izomtónus, reflex, bőrszín, ha jól tudom.)

Szilvi, a hangnem az "ellenzők" részéről szerintem mint ott rídonli szerint nem volt ám durvább, mint a támogatók felől. Abban viszont maximálisan egyetértek, hogy nem ott van a helye a "vitéának" avagy beszélgetésnek. Hanem itt. :wink:
klara
 
 


jamina írta:Jad,
én sem tudnék úgy ,,belekezdeni" a szülésbe, hogy eleve benne van a pakliban, hogy a baba (vagy én, vagy mindketten) nem éli túl. Nem, nincs benne, nem lehet benne! Ha így gondolkodnék, egy gyereket sem vállaltam volna.


Ebben akkor különbözünk :) én mindkét szülés előtt eléggé tudatában voltam, hogy szülésbe bele lehet halni. Kórházban nagy átlagban kb 1 ezrelék, hogy a baba meghal, ennek kb a huszada, hogy a mama. Otthon meg annyi, amennyi, most ebbe nem menjünk bele.
Aki otthon szülést választ, az a kórházban lát a babája számára nagyobb a kockázatot, bármennyire is értelmetlennek tűnik ez a "vitapartnereknek".
Ez mindig benne van a pakliban, de nyilván sokszor segít, ha nem ezen agyal az emberlánya.
jamina írta:
Hát, biztosan nem könnyű, de ha a szülő nő szem előtt tartja, hogy ez mindkettőjük érdeke, akkor szerintem nem traumának, csak szükséges rossz-nak éli meg.[img]szerintem%20ez%20sokkal%20nagyobb%20,,szükséges%20rossz",%20mint%20akár%20a%20beöntés-borotválás,%20oxytocin%20beadása%20és%20a%20monitorozás%20együttvéve.[/img]


Háát, nem tudom... nekem azért kell, hogy békénhagyjanak, hogy a gyerek a legjobban megszülessen. Utána már vihet oda a mentő, ahova akar, azért ne hagyjanak kivérezni, de a lényeg, hogy a saját ritmusában, úgy bújjon ki, ahogy neki a legjobb, akkor már a nehezén túl van, a többit nem annyira bánom.

klara írta:• Ha a 10 perces Apgar érték 7-nél kevesebb "[/i]
Hát abban az esetben, ami miatt most az eltitltásos harmadfokú ítélet született, biztos, hogy nem néztek 10 percen belül Apgart, meg egyébként is van egy gyanúm, hogy nem szoktak, csak később,


1 és 5 perceset szoktak nézni, kórházban is, nem tudom, mi az a 10 perces APGAR... Szerintem ez nem függ attól, hogy mikor vágták el a zsinórt, csak attól, mikor bújt ki.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Jamina,
a jólinformáltsággal nincs semmi baj, nem szántam gúnyosnak.
Azt gondoltam az az alap, hogy élettani várandósságról és szülésről beszélünk. Nem mennék kórházba a következők miatt: (itt nincs ellérhető távolságban semmilyen normális kórház, és orvos, ne gyertek azzal, hogy mindez kórházban is megvalósítható)
1. Az orvosok képzése és szemlélete időzített bombának tartja a várandós nőt, ezek szerint próbálja megelőzni a különböző beavatkozásokkal a komplikációkat, figyelmen kívül hagyva, hogy ezzel egyéb beavatkozásokat tehet szükségszerűvé, és komplikációkat okozhat.
Én ebből nem kértem, tájékozódtam az élettani szülés lefolyásáról és a beavatkozások mellékhatásairól, és úgy ítéltem meg, ezt nem akarom.
2. Volt már egy próbálkozásom arra, hogy normális szülést éljek meg kórházban, de a renszer ezt nem teszi lehetővé. A nő kiszolgáltatott, a vajúdás közben vitatkozni nem tud, és nem is szerencsés, ha erre pazarolja az energiáit. Visszaélnek és visszaéltek a kiszolgáltatottságommal, nem tartottak tiszteletben. Teszik mindezt úgy, hogy avilág legtermészetesebb dolgának tartják ezt a sílust.
3. A kisbabával úgy bántak, bánnak mint egy nem érző lénnyel, ami mélységesen felháborított. A megszületés utáni úgynevezett ellátás számomra a rémálom, felesleges és kínzás.
4. Természetellenesnek tartottam a családomtól való elszakítottságot, hogy az édesapa nem foghatta kezébe a gyermekét, miközben idegenek ide-oda rakosgathatták.
Ez csak nagyon rövid és hirtelen gondolatok voltak, ha nagyon vágysz rá finomíthatom.

(A cukorbetegség önmagában nem rizikófaktor, de nem vagyok cukorbeteg.) Igen, lehet, hogy nem szülnék addig, amig biztosítva nem látom a feltételeit annak, hogy háborítatlanul szüljek, esetleg átmennék Ausztriába, ahol mindezek, amiről itt ti vitatkoztok természetesek.
I.
ilkamama
 
 


Jamina,
csatlakoznék Jad-hoz. A pakliban MINDIG, MINDENHOL benne van, hogy valaki meghal. Ha valaki úgy megy a kórházba szülni, hogy ezt nem tudja, nagyon rosszat tesz magának és a babájának is.
I.
ilkamama
 
 


elszállt a hszem pedig beírtam az APGAR tipizálást. Intő jel hogy ne netezzek ennyit :) :twisted:

Mindegy. Az indexen írta is valaki, hogy az APGAR eléggé szubjektív, kicsit olyan, hogy elvégzek egy munkát aztán leosztályozom. Szóval ugyanarra valaki 8/9-et, avan aki 9/10et ad...

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


elszállt a hszem pedig beírtam az APGAR tipizálást. Intő jel hogy ne netezzek ennyit :) :twisted:

Mindegy. Az indexen írta is valaki, hogy az APGAR eléggé szubjektív, kicsit olyan, hogy elvégzek egy munkát aztán leosztályozom. Szóval ugyanarra valaki 8/9-et, avan aki 9/10et ad...

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


az APGAR értéket a következők adják ki:
1. pulzus
2. bőrszín és tónus
3. reflex
4. légzés
5. izomtónus.

mindegyikre 2 pont jár.

Valószínűleg az ominózus esetben ránéztek a megszületett babára, akinek volt pulzusa, lélegzett, normális volt a bőrszíne és volt izomtónusa.

Most hallagatom az RTL hireket, ahol már azt mondják, hogy a kórház orvosa szerint nem volt életveszélyben a tegnap bevitt kismama, mert időben kórházba érkezett.

Szeretném elmondani, hogy a tanfolyamon Ági, a hétfői napon sokat (kb 8 órát) beszél a szülés során esetlegesen adódó komplikációkról, valamint a szülés után szóba jöhető komplikációkról. Pontos tájékoztatást kaptunk arról, hogy előfordulhat, hogy a méhlepény nem válik le, vagy leválik, de egy kis darab bent marad. Ilyenkor a protokoll az, hogy minél előbb mentőt kell hívni, és a bábák felelőssége, hogy a helyzetet minél előbb felismerjék. ( az anyuka nem vérzik el AZONNAL. ahhoz idő kell, és általában ilyenkor senki nem szokott lacafacázni)
A szülésnél jelen lévő bába, időben felismerte a problémát, így az édesanya időben kórházba került.
mégis, sokan habzó szájjal keresik a Bűnöst.
Miért gondoljátok, hogy valaki hibázott, valaki vétkezett? egy tervezett otthon szülés kórházban végződött. Valószínűleg, az anya készülhetett erre a lehetőségre, ahogyan mindannyian. A kórházi csomag nálam is a sarokban hevert már a nyolcadik hónaptól.
sz_kata
 
 


Ilkamama, aiket Jaminának pontokba szedve írtál, az azért nincs feltétlenül így kórházban sem, tényleg. :) Illetve nem mindben van így. Telkiben meg egyenesen családi szoba van a gyerekágyon. De az érveid alapján az intézeti, de bábaházban történő szülés akkor Neked beleférne, nem? Ne haragudj, nem emlékszem, hogy Te konkrétan írtál-e erről valamit, de többen úgy fogalmaztak, hogy a bábaház sem az, amit ők szeretnének, hanem csakis otthon biztonságos nekik a szülés.

10 perces Apgar: hát ez a bajom nekem is, hogy eddig 1 és 5 percet tudtam, tehát ha a bábai protokollban 10 perces van, akkor azt már eleve nem tudom hova tenni. :wink: De amit otthonszülős szüléstörténetekben olvastam (elég sokat egyébként), azokból úgy vettem ki, hogy a háborítatlanságot nem zavarják meg ezekkel a vizsgálatokkal azon nyomban. De mondom, javítsatok ki, ha nem így van. :)
klara
 
 


Én úgy tudom, a bábák nem mérnek apgart, DE megfigyelik a babát. ÉS amit még nem csinálnak: nem szívják le a babát alul-felül, nem szondázzák, nem sikálják, és nem méricskélik (csak a szülő kérésére, és nem azonnal, hanem kb két óra múlva)
Nekem EZ is döntő szempont volt akkor, amikor az otthonszülés mellett döntöttem.
sz_kata
 
 


Köszi Kata. :)
Ha jól értettem, akkor Ilkamama hosszú idézete az angliai bábák protokollja, nem? Abban azért van Apgar, ha 10 perces is. :wink: Meg még van pár dolog, ami itthon most nyilván nincs, lévén hiányzik a protokoll.
A kórházban valóban elég szubjektív az Apgar-szám. Enyimek mindketten 9/10-et kaptak, de sose tudtam meg, hogy melyik érték volt elsőre 2 helyett 1 pontos. :)

A tegnapi esettel kapcsolatban max. azt róhattuk volna fel hibának, ha a bábák valóban leléceltek volna a tett színhelyéről. Azt, hogy probléma esetén kórházba vitetik a kismamát, semmi esetre sem. Én legalábbis biztos nem írtam ilyet. :)
klara
 
 


Klara,

én úgy tudom, Ágiéknak van protokolljuk, mégha az különbözik is a kórházitól.
sz_kata
 
 


Egy Angliában működő független bábaközösség a kockázati tényezőket a következőképpen kezeli:

A 10 perces Apgar magyarázata. Ez egy másik országból való....
ilkamama
 
 


És pl a jellemzően otthonszülős protokoll, hogy nem vágják el azonnal a köldökzsinórt, kezd bekúszni az alternatív szüléseket pártoló intézményekbe is
sz_kata
 
 


A bábáknak van protokolljuk, mi a miénktől Apgar értékeket is kaptunk.
ilkamama
 
 


sz_kata írta:Klara,

én úgy tudom, Ágiéknak van protokolljuk, mégha az különbözik is a kórházitól.


Persze, de az nem hivatalos.

Ilkamama, értem én, hogy angliai, de akkor miért raktad ide? Nem mintának? Ha lesz hivatalos protokoll, az feltehetőleg hasonlítani fog a nyugatiakra. EU-konform kell legyen. :wink:
klara
 
 


ilkamama írta:A bábáknak van protokolljuk, mi a miénktől Apgar értékeket is kaptunk.


De Te "nandus" vagy, igaz? :)
klara
 
 


Bocs, de nem tudok nem megszólalni...

Engem a legutóbb kiderült 1. számú haláleset jegyzőkönyve speciel nagyon kiborított, mert végülis mi is történt? A szent háborítatlanság jegyében az ujszülöttet nem szondázták meg (fúúúúj) , ám később kiderült, hogy az orrnyílásai össze voltak nőve, illetve az egyik is nagyon szűk volt. Emiatt csórikám vett volna levegőt, de nem tudott, Szépen beleesett a klinikai halál állapotába, jó sokáig, egy évig nagyjából úgy élt mint egy növény, aztán meghalt.

Mi történt volna egy ilyen beavatkozás után a kórházban, amit mindig minden ujszülöttnél megtesznek? Azonnal konstatálták volna a problémát, azonnal lélegeztették volna, és másnap elvégeztek volna rajta egy igen kicsi műtétet, harmadnap meg ugyanolyan lett volna, mint bármilyen más ujszülött, boldogan hazamehettek volna vele stb... ehelyett az általatok imádott Ágnes dehoygis meri bántani a babát, minek az csupa durvaság, fúj. Hülye kórházakban ilyen rondán bánnak az ujszülöttekkel.

Mert ez a szondázás, szembecseppentés, PKU vérvétel, BCG oltás és egyebek valóban a legtöbbször nem jelentenek problémát, de ha igen akkor....

Ikerszülés, második haláleset. Eleve minden ikerszülés veszélyeztetett, én mindig is drukkoltam, hogy csak ne ikreim legyenek, a családunkban volt rá példa... a legoptimálisabb esetben is a 8. hónapban meg szokott indulni a szülés, mert a méh meg a hasfal egyszeren nem nagyon szokott elvielni egyszerre két 3 kilós magzatot, ha meg igen, akkor általában kisebb súllyal esendően születnek... de hagyjuk. Gonosz orvosok, ilyenkor császároznak fúúúj. Van viszont két életerős gyerek. Hogy az adott esetben Geréb Á. hibás volt e nem tudom (az az anya aki nála ezt bevállata biztosan!!!, de még ő is, hogy elvállalta, és emiatt, hogy elvállata nem a szülés lefolyása miatt!!!!) , de megelőzhető lett volna, ha az anya nem elvakultan otthon akart volna szülni.

Vállbeakadás. Valóban, ez egy előre nem látható probléma, a szülésnél egyébként kétszer szokott tragédia előfordulni: egyik a kitolási szakban, a másik meg a lepényleválási szakban. Átolvastam mindent, ezt se lett volna szabad sem az anyának, seg GÁ.-nek bevállani! A kórházban vagy előtte megcsászározzák, ha a vajúdás túlságosan elhúzódik, vagy pedog rögtön ott lett volna egy 2-3 emberből álltó szakértő team, amelyik a kellő műfogásokat alkalmazva valahogy kiszabadítja a gyereket (aki - elismerem, olcsón akkor sem úszta volna meg, mert a gyógtornászok a tanuk rá, hogy a kicsi korban bekövetkezett karbénulások és egyebek sérültjei efféle kis vállbeakadásos gyerkek, de akkor is - élnek, és olyan iskoláskorra a legtöbbjüket korrigálják hálistennek.)

DE a legutóbbi eset... a legutóbbi eset meg arról győzött meg, hogy az otthonszülés nem más, mintha te egyedül akarnál otthon szülni, csak éppen legyen melletted valaki, aki megmondja, hogy mikor kell a mebtőt hívni. Hát ha valaki annyira biztos magában ám tegye, de én ezek után mindenkit aki hallgat rám, lebeszélnék erről.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Beszélgetnénk....
ilkamama
 
 


Már elnézést Ilkamama, direkt nem írtam a ti kis selymes lombormányos otthonszültünk topicotokba, de ennek az a címe, hogy Otthon szültünk és vitatkoznánk vagy valami ilyesmi...

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Eszterlánc

Tökéletesen egyetértek veled. Én is pont ezt irtam le. Szörnyü hogy az a kislány a spirituális szent ügy érdekében békésen szinte megfulladt. És a többi ügy :shock: :shock:

Ilkamam

légyszíves innen ne furjátok ki a hozzászólokat. Ti nyitottátok ezt a topikot nekünk hogy titeket senki se zavarjon , akkor hadd beszélgessünk úgyahogy nekünk tetszik.
Nekem speciel semmi bajom Eszterlánc hozzászólásával. Sőt :D :D :D

Panni várunk ide nagyon :D

Kép
lini
 
 


Jaj, Ilkamama, most tényleg! Már épp hozsannázni akartam, hogy végre valaki, aki érdemben reagál a felvetéseinkre, és ugyanolyan lelkesen és szenvedélyesen érvel vagy védi a saját álláspontját, ahogy mi a mienket. Maradj meg ilyannak, légyszi! :D
Vendég
 


klara írta:Ilkamama, aiket Jaminának pontokba szedve írtál, az azért nincs feltétlenül így kórházban sem, tényleg. :) Illetve nem mindben van így. Telkiben meg egyenesen családi szoba van a gyerekágyon. De az érveid alapján az intézeti, de bábaházban történő szülés akkor Neked beleférne, nem? Ne haragudj, nem emlékszem, hogy Te konkrétan írtál-e erről valamit, de többen úgy fogalmaztak, hogy a bábaház sem az, amit ők szeretnének, hanem csakis otthon biztonságos nekik a szülés.


Ilkamama, erre nem válaszoltál.

A hangnemre mindkét oldalnak vigyáznia kéne, attól még nem győzzük meg jobban a másikat, mert kiabálunk vele, sőt. Mondjuk részemről nem is védem szenvedéllyel a magamét, inkább érdekel a másiké. :wink:
klara
 
 


DE a legutóbbi eset... a legutóbbi eset meg arról győzött meg, hogy az otthonszülés nem más, mintha te egyedül akarnál otthon szülni, csak éppen legyen melletted valaki, aki megmondja, hogy mikor kell a mebtőt hívni. Hát ha valaki annyira biztos magában ám tegye, de én ezek után mindenkit aki hallgat rám, lebeszélnék erről.


Egyetértek.Sajnos 15-16 éves tinilányok wc-ben otthon vagy épp az aluljáró mosdojában megszülik egyedül gyermeküket bába nélkül(amik sajnos tragédiába torkollottak az ellátatlanság miatt.de ez más).ha a szülés rendben zajlik nem kell oda senki. de az utánna és közben esetlegessen fellépö komplikáciokat is meg kellene tudni oldani esetleg azokra is felkészülni.És ezt a felkészültéséget nem egy mobiltelefonra értettem!

Valahol olyan mintha a gyermekem felvinném egy süllyedö hajora mentömellény nélkül, de nem baj mert "csak" 15 percre vannak a vizimentök,és az is lehet hogy csak derékig ér a viz.

APGAR ÉRTÉK ITT
demike
 
 


Nos én a magam részéről nem nagyon vagyok képes ilyen édibédi beírásokat produkálni, kinőttem már a korból. Viszont olyan régóta olvasgatom az összes otthonszülős topicot itt a babaneten meg az indexen (a nlc nekem bocs de túl megeröltető azzal a sok édibédi rózsaszín alaplappal, meg azzal a hatszázezer hozzászólóval, hogy azt sajna nem), hogy én speciel emlékszem még a 2001-ben kezdődött érdi születséház topikra is meg minden egyébre is. És mivel lelkiismeretesen átolvastam mindent, a kezdeti lelkes otthonszülés pártolóból szép lassan átmentem oda, hogy még a legpocsékabb kórház is nagyobb esély egy gyereknek az életbenmaradásra, mint az otthonszülés a maga "háborítatlanságával" .

Egy gyereknek! - mondom.

Az anyának persze nem, de hát könyörgöm milyen anya az, aki a szülés élményét előbbre veszi a jövendő gyereke egészségével???

Erre Ilkamama szolgáltatta a legnagyobb érvet a maga beírásával a másik otthonszültünk topicban... nem bírtan nem reagálni arra sem.

Nopersze vannak dolgok amiket én már soha nem tudok megérteni, de azt hiszem nem is akarok.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Jó, akkor itt: jó lenne, ha elmagyaráznátok azt az inkriminált mondatot, mert elsőre valóban elég sokkoló.
klara
 
 


Demike

Teljesen igazad van. Álítólag a bábatáska tartalma leginkább különböző illóolaj. Ezt a mentősők mondták, egypár eset után.

L

Kép
lini
 
 


klara, itt az inkriminált (és egyben az első valóban őszinte) mondat:

"De alapból nem ismerem el, hogy a baba fonosabb, mint a születés körülményei. "

Részemről no comment.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


nna, itt olyasmiől beszéltek, amihez egyrészt nem értetek és nem voltatok ott, csak a hírekből ismeritek, de csak nyugodtan...

Legutóbbi eset: nem vált le a méhlepény. Erre otthon nem kezdik el kirángatni, és nem adnak oxitocint sem, mert az esetleges súlyos vérzést nem lehet otthon stabilizálni, hanem hívják a mentőket.

Mi evvel a baj???????????????

Egyébként van náluk oxitocin, akkor adják, ha lepényleválás után nem húzódik össze a méh, de olyankor is hívják a mentőket.

Még egyszer, mi evvel a baj?????

Nem a bábák konzultálnak a mentősökkel, mert hivatalosan nem lehetnek ott, de a szülőknek pontosan elmondanak minden részletet, amit a mentősöknek tudni kell. Ez megértem, hogy vitatható, de jelenleg ez az elmérgesedett helyzet (ANTSZ vadászat, miegymás) eredménye.

És, pl. az első hírekkel ellentétben, a kzs el volt vágva.

lánc lánc eszterlánc írta:DE a legutóbbi eset... a legutóbbi eset meg arról győzött meg, hogy az otthonszülés nem más, mintha te egyedül akarnál otthon szülni, csak éppen legyen melletted valaki, aki megmondja, hogy mikor kell a mebtőt hívni. Hát ha valaki annyira biztos magában ám tegye, de én ezek után mindenkit aki hallgat rám, lebeszélnék erről.


na itt viszont elég jól látod a helyzetet, és ez a bábai kísérés lényege: azért van ott, hogy felismerje, hogy nem jól haladnak a dolgok és mentő, kórház kell. Ha kell, addig stabilizál. De csak az elkerülhetetlen beavatkozásokat teszi meg, (ha tudja, gondolom, erről megvan a véleményed, jogod van hozzá :) és ne fogd vissza magad továbbra se...

PS: PKU, BCG otthoszületett babáknál is van. Szondázás, leszívás kórházban sem mindenhol van.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Sziasztok!

Jad, köszönöm, hogy Te korrektnek találtad a hangnememet.

Azért igenis el szeretném mondani, és nyíltan kérdezni meg itt mindenkit arról, hogy akár a tegnap este a másikra írt pár mondatomra, akár az ittenire, igaz-e ez (írói csak pü-ben vállalták):

0.37-kor küldte a küldője, egy egész órával azután, hogy megírtam, hogy átmentem a másik topikra:
"No, akkor a gyengébbek kedvéért:

Szilvi invitálása Monácskának szólt, aki otthonszülést tervez.
Te tudtommal se nem szültél otthon, se nem tervezed hogy otthon szülsz.
ergo Arrow téged, aki csak vitatkozni akarsz, meg kioktatni, nem hívott senki!

ha vitatkozni akarsz, azt a belinkelt topikon, vagy Tothzsu által nyitott topikban megteheted.
ÉRTED?"

"

A kioktatni-t kiemelném belőle. :shock: :roll:

A másik pü-ből:

"minden szavad megfélemlítésnek tűnik."

De ugyanettől kaptam ilyen mondatot is:

"Lehet, hog te pl. azért írsz ennyire frusztráló hatással, mert nagyon kegyetlen módon születtél meg? "

Toleráns, gusztusos, kedves írás, a békés, toleráns otthonszülőktől, akik velem ellentétben sem kioktatóak, sem megfélemlítőek, sem véres szájúak ugyebár.

Bocsánat, de ez nagyon kikívánkozott, mindjárt visszatérek az alaptémára.

ps: üzenem itt, nyíltan a másodikra válaszul, hogy békés, sima születésem volt, anyám még szundikálni is tudott közben. Nem trancsírozták fel sem őt, sem engem miatta!

Ildi
pildi
 
 


Klara,
köszönöm a jóindulatú magyarázatot az "inkriminált" mondatomra. :D
Nem kommentálnám a többit.
Azért jöttünk ide, hogy vitatkozzunk, beszélgessünk és ne fröcsköljük a másikat. Akinek erre van szüksége ahhoz, hogy jól érezze magát, egészségére.
Nem szándékoztam kitenni senkit.
I.
ilkamama
 
 


Lini,

a mentősök honnan tudják mi van a bábatáskában, ha sose találkoznak velük?

Egyébként, még régebben kérdezted, aki Geréb Áginál bábatanonc vagy bába, mind elvégezte a hivatalos szülésznőképzőt, többen dolgoztak is khi szülésznőként.

Ildi, azt kédezed, igaz-e, amit pü-ben írtak Neked? Ugye nem engem kérdezel.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Ildi!


Nahát! :shock: Ehhez képest én egész szolid pü.-ket kaptam! :D Azt hiszem, sejtem ki írta...
Vendég
 


PIldi

Mi ez ??
Nem értem? Lehet, hogy túl fáradt vagyok és azért nem értem, de valaki megfenyegetett?
Vagy félreértek valamit?

L

Kép
lini
 
 


Szerintem a tegnapi esettel nem az a baj, ahogy a szülés közben eljártak. Hanem az, hogy -és hangúlyozom, amennyiben tényleg hasonló okból került kórházba az első otthonszülésnél is- annak ellenére, hogy nincs konzílumra, háttérkórházra lehetőség, mégis vállalták az otthonszülést.


Császár utáni hegszétválásra remek anyagokat lehet olvasni a neten, egyébként 1 % az esély rá, ami azért lássuk be egyáltalán nem kicsi. És ez olyan dolog, ami még kórházban is, úgy értem ott, ahol közben készenlétben álló műtő van, ott is simán tragédia. Méhrepedés szülés közben az nem konzílium kérdés, nem is mezeien orvosi eset, hanem s.o.s. eset, és még akkor is nagy valószínűséggel tragédia. Az egyetlen ami vitatható, hogy van-e előjele, vagy nem mindig. Állítólag létezik a "néma hegszétválás" is, amikor nem is fáj és nincs is semmi előjele.
(nagggyon körüljártam a témát pár éve, tudom miről beszélek)

Ildi
pildi
 
 


A százalékra rosszul emlékszel 0,01%. Szülészeti protokollban is benne van.
ilkamama
 
 


Jad,

Szerintem a legutóbbi esettel, legfeljebb az lehet a baj, ha tényleg magára hagyták az anyát, és nem volt a helyszínen az, aki korábban szaksegítségként volt jelen. A többi tényleg média-cirkusz. Amíg ez nem derül ki, addig erről nem is érdemes foglalkozni vele, mert mindkét fél mást állít, és ezt nem tudjuk eldönteni, hogy ott voltak-e vagy sem. Majd pár nap múlva leülepednek ezek a hírek, akkor talán erről is többet tudunk.
Vendég
 


Lini, csak azért idéztem, mert érdekesnek találtam, hogy ezeket nyíltan nem vállalták a szerzőik, csak püben, de ott fontosnak tartották megírni. Meg azért, hogy hátha együtt, több szem többet lát alapon könnyebb megítélni, hoyg igazuk van-e.
(én nem írtam püt nekik, tegnap esti írásaim az otthonszültünkben és itt vannak, azokra kaptam válaszul)

Ildi
pildi
 
 


Ilkamama, elbizonytalanodtam mondatoddal kapcsolatban, merthogy Jad cáfolni látszott az értelmezésem a másikon. De így rendben. :)

Ildi, ezek a pü-k... :shock:
klara
 
 


Ilkamama, meg fogom keresni, mert nagyon ennyire emlékszem. Egyetlen nehezítés, hogy 2003-ban tudtam hozzá a helyeket:-))

Ildi
pildi
 
 


Klara,
tényleg nem válaszoltam, de mivel nincs rá lehetőség, nem is gondolkodtam ezen. Nem látok különbséget az otthoni és születésházi szülés között. Tehát elvileg nincs kifogásom ellene, de minek vándoroljak el otthonról? De nem tartanám kevésbé biztonságosnak.
I.
ilkamama
 
 


Ildi,

Újra elolvastam a hozzászólásaidat. El nem tudom képzelni, hogy mi váltotta ki ezeket az indulatokat!
Vendég
 


ilkamama
 
 


ilkamama írta:Klara,
tényleg nem válaszoltam, de mivel nincs rá lehetőség, nem is gondolkodtam ezen. Nem látok különbséget az otthoni és születésházi szülés között. Tehát elvileg nincs kifogásom ellene, de minek vándoroljak el otthonról? De nem tartanám kevésbé biztonságosnak.
I.


És jobban? :wink: Amúgy erre nagyobb eséllyel lesz lehetőség a közeljövőben legalisan mindenkinek, mint teljesen otthon, szerintem.
klara
 
 


Panni,
az apa nyilatkozata az index-en olvasható. Ide is belinkelte már valaki. Ott voltak, és megvárták a mentőket.
I.
ilkamama
 
 


Még folytatom a keresést, egyelőre egy 0,5%-osat találtam:

itt

Ildi
pildi
 
 


Nem tartom biztonságosabbnak sem. Láttam felvételeket német születésházakban zajló szülésekről, az tetszett, hogy jó nagy kád volt, a szoba olyan részén, hogy minden oldalról hozzá lehetett férni és kötél volt felette, jól húzták is az anyák. A film végén a frissen szült nő a saját lábán, karjában a gyermekével hazasétált. 6 órával a szülés után.
A kádért, meg a kényelmes hozzáférésért bemennék. Itthon ez nem adott. Más különbséget nem látok.
I.
ilkamama
 
 


Bocsi, hogy itt ezekkel jövök:
itt egy másik, eszerint is az általánosan elfogadott a 0,5%-os. Ami valóban kevesebb az én 1%-osomnál (ebben a cikkben az is előjön, mi az 1%), de sajnos sokkal több, mint a 0,01%.

Ildi
pildi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: