Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

köszönöm a tanácsokat.

Pusy: én vettem is ebből a csodakapszulából, valamivel több a tejem de még mindig nem elég a bélpoklos babámnak. 3 hét alatt hízott 70g híján 1 kg-ot. Azért ez egy kicsit durva, ebből a pótlás kb. 20% volt. Egyenlőre tanácstalan is vagyok, mert az én kisfiam evésenként enne 150-170 g-ot de a cici 80-100 -at képes termelni, főleg, hogy 2 óránként, ha netán alszik 4 óra hosszatt akkor van 140. Igazából hízna pótlás nélkül is, de szopi után is éhes, de hiába csűri csavarja a cicit nem akar több jönni, már mindent megpróbáltam, hogy növeljem a mennyiséget de nem akar sikerülni, most egyenlőre újra szenvedünk, mert megvontam a tápszert, de félek, hogy a cicim nem fogja bírni, hogy állandóan szopizza.

Az én hasam nem gáz, igazából a bőr van még egy kicsit megnyúlva, remélem 2-3 hónap alatt az is visszaáll, legalábbis az előző terhességemnél így volt, de akkor használtam haskötőt, most viszont nem.

Az Unk doki nekem a zárót írta meg, de akkor szimpi volt, beszélni valóban nem sokat beszélt.

Hát én mindent tudok, hogy mi hol van a kórházban de csak vizuálisan, mert így is számtalanszor eltévedtem. A szülőszobára nekem nem kellett időpontot kérni, de egyszer nem mehettem mert éppen szülés volt, másodszor viszont szívesen megmutatták.

Szandra: nekem is szokott égető érzés lenni de csak a szopi elején de az a tejleadó reflex, mert olyankor a másik mellemből is elindul a tej, de néha akkor is érzem ha nem szoptatok, olyankor mindig megindul a tej. Lehet, hogy ez nem az amit te érzel.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,


ganki, én is az Unk dokinál szültem és valóban nem egy beszédes tipus. Szerintem is egy rossz napot fogtál ki, igaz egy orvos legyen olyan, mint egy szinész, a rosszkedvét hadja a rendelőn kivül, de hát senki sem tökéletes. Viszont ami mellette szól, hogy tapasztalt, megfontolt és elismert doki. Persze, a te benyomásod a fontos. Én, minden esetre, kedvelem és nyugodt szivvel ajánlom.


Beha Hajni, nagyon meg tudlak érteni. Biztos irtam már, de az én tejgyáram sereghajtó, minden kisegitő szer ellenére. Persze én nem adom fel, most kibéreltem egy elektromos fejőgépet (amilyen a Budaiban volt, az a kis kék), mert Sára nagyon sokszor nem hajlandó cicizni és ezzel - asszondják - a fejés módja nagyban hasonlit a baba szopási ciklusára és valamelyest kipótolja a baba által okozott ingereket. Persze minden etetésnél mellre teszem, tegnap pl. tök jól ment, de ma folyamatos hiszti van, igy hát lefejem azt a kis mennyiséget (három fejéssel, egyenként 30-40 percnyi munkával kb. 30 gramm :cry: :cry: :cry: nagyon elszomoritó) és cumiból odaadom Sárának, hogy legalább igy jusson hozzá. Egyébként egy hét 4 órás etetés után Sára visszakövetelte a 3 órásat. Hozzáteszem, a kiscsaj maga a pontosság, szinte órát lehet állitani. Úgy érzem, most már végérvényesen lemaradtam arról a lehetőségről, hogy elhadjam a tápszert és pár napos sirással, de kikényszeritsem a kizárólagos cicit :roll: . Hát ez van, minden esetre, ahogy már nagyooooon sokszor megirtam, nem adom fel!

Tapasztalt anyukákhóz lenne egy kérdésem:
Sára baba az utóbbi 2-3 hétben a következőket produkálja alváskor. Elalváskor nagyon sokáig nyöszörög, sirdogál, dumcsizik, dobálja magát. Ez korábban is előfordult, de akkor pár percig tartott, most viszont már akár 15-20 persig is eltart. Ugyan ezt csinálja mielőtt felkelne és ekkor akár egy órán keresztül is, ami ugye napközben azt jelenti, hogy a kb. 1,5 óra alvásból majdnem 1 óra ezzel a félalvással telik. A szeme ilyenkor többnyire csukva, a lélegzése nyugodt vagy kissé szapora. Ha felveszem, általában felkel és felsir, változó, milyen gyorsan tudom megnyugtatni.
Szóval a kérdés, van valakinek ilyesmi tapasztalata? Mennyire rossz ez a babának? Mit tettetek?

Köszönöm előre is.

Üdv mndenkinek,
elike

elike
 
 


Szia Elike!Kisértetiesen hasonlítanak a tüneteid arra amit a Fédra is csinál!Nekem ezt azért csinálja mert kurutyol a gyomra pocakja és valószinű kellemetlen neki!Nekem ezt reggel csinálja inkább!Általában addig amíg nem sikerül kitólnia egy adag kakit!Ha ez két alvást is igénybevesz akkor mind a két alvásnál ezt csinálja!Te nem figyeltél meg ilyet hogy hangosan morogna a pocija vagy ilyenek?Nekem úgy csinál mint ha hastáncot járna így tekereg meg küzködik csukott szemmel tehát félig meddig alszik közben úgy ahogy te mondod!Én is mindíg szaladok mert nyöszörög és azt hiszam fent van közben mire odaérek csöndben alszik!És igen mint neked ha felveszem felsír és nekem sem mindíg egyforma hogy mennyi idő alatt nyugszik meg!Tehát nekem ezt a hasa miatt csinálja!Sokszor bejön nekem erre az hogy vagy cicit vagy teát adok neki úgy hogy ülve tehát ne legyen teljesen vízszintben a Sára és ez a Fédrát tolásra ingerli(nem tudom miért)és ekkor sikerül egy nagyot kakilnia és utánna már nyugottan alszik!Hát nekem ez van nem tudom hogy nálatok is ez e a probléma de ennyit tudtam segíteni!Remélem megtalálod a megoldást!puszi

szandra
szandra 01
 
 

 
 

sziasztok!

Én is érdeklődnék, hogy az új Honvédba lehet-e menni CTG-re, vagy Ultrahangra?

és, hogy valóban csak 10 ágy van, mert én hallottam olyat, hogy 25 ágy van.

köszi

Marika
majisz
 
 


Majisz!

Én csütörtökön megyek oda CTG-re (bár még pontosan nem tudom, hogy hol van, de majd kiderítem). Szeretnék körülnézni majd én is, hogy milyenek a szobák stb. Majd írok róla!

Timi
kovati
 
 


Szia Timi!

Előre is köszi.
A te orvosod oda ment át, vagy új orvost választottál?

Marika
majisz
 
 


Csajok!

Ma nagy dolog történt Sára és az én életemben. A kép magáért beszél:

Kép

Köszönöm az üzit, Szandra.

Mindenkinek üdv,
elike

elike
 
 


Szia Marika!

Az én orvosom az Újpesti Szülőotthonban volt és a Honvédba ment át. Múlt héten voltam nála, és ő küldött ezen a héten már a Honvédba CTG-re.

Timi
kovati
 
 


Sziasztok!

Valaki tudja, hogy hogyan lehet megnézni a Honvéd szülőszobáit?
Csak úgy bemehetek bármikor, és kit kell keresni, ha szeretnék körölnézni?
és azt tudjátok-e, hogy van ott valami felkészítő szülésre?

köszi
Marika
majisz
 
 


Sziasztok,

Kép Ádám alszik

Elike nagyon édes a kiscsajszi, már igazi baba.

Majisz: Én amikor Ctg-n jártam felmentem a szülészetre és megkérdeztem, hogy megnézhetem-e, első alkalommal nem tudták megmutatni mert szülés volt, a második alkalommal megmutatták. Egyébként még a Budaiban volt előkészítő, de nem a szülésre, hanem a szüléssel, és a szülészettel kapcsolatosan, itt még a költözés miatt nem volt de ezt is meg kell tőlük kérdezni.

Na, már nem is alszik.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Szia Marika!

Voltam ma ctg-n a Honvédba. Sajnos a szülőszobát nem tudtam megnézni, mert teltház volt. Amúgy a H épület 6. emeltén van a szülészet. Ha szerencséd van, mikor ott jársz, meg tudod nézni. Nekem a ctg-s nő azt mondta, hogy két kétágyas és 8 egyágyas kórterem van, két egyágyas szülőszoba külön-külön egyágyas vajúdóval. Tényleg nem láttam sajnos, de ameddig bejutottam, az nagyon szép, új és tiszta.
A CTG amúgy a K épület második emeletén van. A liftből egyből jobbra hátra kell menni, ott van. Be is lehet jelentkezni (bár nekem nem sikerült, sosem vették fel), de oda is lehet menni. Olyan 12.30-ig vannak reggel 8-tól.

A Papp Károly utcai bejáraton ha bemész, szemben fel a lépcsőre (ez a magasföldszint), itt lehet átmenni a H épületbe. A lépcsővel szemben van az átjáró, ha átértél jobbra teljesen hátul van a lift, így lehet a szülészetre feljutni.
Szülésfelkészítőjük nincs úgy tudom, de ottaniaktól már hallottam, hogy a szülésznő röviden és tömören is tökéletesen össze tudja foglalni a lényeget :-)! Szülésznőt nem lehet választani, aki épp be van osztva, ő van ott a szüléskor.

Mikorra vagy kiírva?

Timi
kovati
 
 


sziasztok lányok!elöszőr is nagyon szépek a babucik a Sára nagyon ügyi mindjárt rakok fel én is egy képet olyan arik már a Sára is kész hölgyike!:-)Hajni olyan édi az Ádám még csak most szültél telljesen elképedtem mekkora már!Szeretném a segítségét kérni annak akinek van tapasztalata a koszmóval kapcsolatban hogy mit tegyek mert az olaj kevésnek bizonyult mondván nem ér semmit!Köszönöm előre is puszi mindenkinek!

szandra
szandra 01
 
 


na a képet elfelejtettem! Kép Kép

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok,

Hú hogy fel tudja emelni a fejét Fédra, nagyon ügyes, és ebben a farmerszerkóban tündéri.

Armandnak nem volt koszmója, egyenlőre Ádámnak sincs, de én mindig használom neki az olajat, fürdés elött jól bekenem neki, ezzel kezdem, hogy minél tovább rajta legyen, aztán fürdésnél kicsit erőssebben megmosom neki, nem csak leöblítem, hanem úgy meg is dörzsölgetem, azután a törölközövel is kicsit dörzsölgetem, és a végén baba kefével, nekem műanyagsörtés de jobb minőségű, jó erősen megfésülgetem, természetesen ezeket úgy kell érteni, hogy egyáltalán nem fáj neki.

De nem tudom, hogy ez hatásos vagy sem, mert én mindig csinálom, lehet, hogy ezért nem is tud kialakulni.

Remélem sikerül megoldani, én is csak ezt az olajos megoldást ismerem, csak annó nekem azt mondták, hogy ne féltsem annyira a kutacsát, kicsit legyek erőteljes. Hát én így teszek.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,

Hajni, Ádám fiad jó nagy legény! Nagyon aranyos, ahogy ott alszik. Jó egészséget nektek!

Szandra, Fédra nagyon ügyes, csak igy tovább! Utólag is boldog hófordulót!
Nálunk nem volt koszmó, nem is nagyon hasznalok Sára fejére semmit, időnként megmosom a patikában kapott krém-fürdetővel, amúgy csak jól leöblitem és ennyi a hajmosás egyenlőre. Most, hogy elkezdett jobban izzadni, utánanézek, mit is használjak.

Sárával ma a tárgyak fogdosását gyakoroltuk:

Kép

Kép

Puszi mindenkinek,
elike

elike
 
 


Ja, amúgy lekopaszodtunk...

elike
 
 


Elike tőlled szeretném kérdezni hogy hol bérelted és mennyiért a mellszívót(elektromost) mert szeretnék én is!előre is köszi

szandra
szandra 01
 
 


Heló csajok!
Egy röp-írás mivel mindkét gyerkőcnek rossz napja van... Koszmó nálunk 1 éves kortól volt és most megint (2,5 éves!) és én lekapirgáltam (a védőnő még anno azt mondta olajozzam be és ha felpuhult, sűrű fésűvel le lehet szedni, de neki addigra túl nagy haja volt és nem bírtam olajozni). Szárazon meg szopi közben ill. most nyugis játék közben le lehet kaparászni.
Mellszívóból tudom nem ezt keresitek, hanem az elektromost, de hadd ajánljam azért az avent isis-t mert nekem szuper jól működött!
Ügyesek a gyerkők, Miklóci pont 6 hetesen kezdte ezt a feltartott fejjel nézelődést (Vera ekkora korában csak feküdt mint egy kis zsák...)
na puszi
ikati
ikati
 
 


Szia Timi!

nos úgy néz ki, hogy nem a Honvédba fogok szülni, hanem a szabolcs utcaiba. Az orvosom átadott a kollegájának, mert ő nem megy tovább más kórházba.
Így most a Szegedi útra járok vizsgálatra, és a Szabolcsba fogok szülni.
amúgy a 33 . hétben vagyok.

Marika
majisz
 
 


Sziasztok,

azt halottam, hogy megint költözködés van. Ki mit tud erről?

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


sajnos igen, ma voltam bent a kórházban, és mondták, hogy átköltöztetik őket a Szabolcsban amit, mint tudjuk, szintén bezárnak, és megy az egész a MÁVba. de hogy mindez hogyan, mikor..... nem tudják. :shock:
már csak abban reménykedem, hogy mire szülőszobába kell mennem, lesz is hova.......

UHra vissza kell menni a Királyhágóra, mert az ott maradt.

Kép
vavyen
 
 


Ez a költözés mikor várható? Mert akkor megyek vissza a Margitba (amit újra nyitnak nemsokára), nem akarok még két kórházba járni. Csak a dokimat már egyszer ott hagytam. áááááá. kezd elegem lenni hogy még mindig nem tudom hogy hol és kinél fogok végül szülni. jövő héten kellene mennem cukor terhelésre. de ha költözik, akkor inkább ezt is a Margitban csinálnám, ott egyszerűbb.

judis
 
 


Nagyon rövid leszek mert mennem kell!Elike látom Sárának sincs fülbevalója te hogy állsz a fülbevaló kérdéshez?rakatnál neki ha igen mikor és hol és hogyan?ti lányok hogy álltok hozzá?szivesen venném a hozzászólásokat mert nem tudok dönteni legyen vagy ne??na ennyi mennem kell puszi mindenkinek!

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok.

Véletlenül nem ismeri valaki Dr. Bárány Jánost?
Ha már szült nála valaki tudna nekem segíteni egy pár kérdésben?
Előre is köszi :D
zsuzsk@
 
 


sziasztok, lehet, hogy hamarosan ez a topik is megszűnik
:( . Ma voltam vérvételen, és állítólag kedden bezárják a szülészetet ebben a kórházban. Hát nem működött valami sokáig...
Utána állítólag Szabolcs utca, de még semmi sem biztos. A terhesgondozós nagyon el volt keseredve, szerinte még az is lehet, hogy a személyzetnek nem lesz munkahelye.
Zsuzsk@, én ismerem Bárány doktort, és szívesen ajánlom, de ha van kérdésed, írd meg nyugodtan!
saraliza
 
 


Sziasztok!

Nem akarom elhinni, hogy tényleg megszűnik a Honéd!
Az orvosokkal és a kismamákal mi lesz?
Hányszor kell még kórházat váltani?

http://babafalva.hu/tickers/bv7.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
janka30
 
 


sziasztok, hát nem tudom , mit csináljak már megint....

Schöpf Mereibe jártam eddig. Bezárták legalábbis számomra, mert fizetős lett. mivel 13. kerületben lakom, szépen bementem a Honvédba, hogy ide tartozom? igen. szuper, akkor megkerestem Kiss dokit, elmentem hozzá, na addigra kiderül , hogy azt is bezárják. Pedig szép új, gondolom nem 2 Ft volt átköltöztetni Budáról....
Most akkor megint keressek egy másik dokit??
vagy reménykedjek, és járogassak utána ahova épp kerül...

tiszta gáz :( hát még annak aki ott dolgozik és nem tudja holnap mi lesz.....

Kép
vavyen
 
 


Ezt a káoszt!!!

Múlt hét csütörtökön voltam vérvételen és még szóba sem hozták a bezárást. :( Sőt a szülésznő rá is kérdezett találkozunk-e még a 36.hét előtt vagy megírja-e már a beutalót, amivel majd felvesznek szülni...

Most akkor mi van :?: :?: :?: Az utolsó hetek megint bizonytalanságban telnek majd el... Gondolom másokat is "kiborít" ez a dolog... Nem így képzeltem el.

Szebb napot!

Hajni
pusy
 
 


Heló csajok!

Ma voltam Hungadr-nál 6 hetes kontrollon, kicsit elképedtem, de látom, ti már mindent tudtok, a kp-it továbbköltöztetik a szabolcs u-ba majd onnan a máv kórházba... Mondta, hogy érezzem szerencsés embernek magam, azon kevesek között, akik ebben a tiszavirágéletű kp-iban szültek. Így legalább ha lesz még gyerekem, elmondhatom majd, hogy mind máshol született... A schöpf-mérei igaz, marha drága, mert 150.000 ft a szülés + csecsemőellátás, de legalább lehet tudni, hogy ez így van és lesz, egy barátnőm most szült ott és nagyon jó volt (ő az első kettőt is ott szülte és megtehette, hogy marad és nem bánta meg). Úgyhogy akinek van rá, állítólag érdemes.

Szandra: én nem csináltattam a kislányomnak fülbevalót, mindig is idegennek tűnt pici babákon, valahogy úgy tökéletesek, ahogy vannak, majd ha nagylány lesz és ő akarja talán.. De persze ahogy te gondolod, én örülök, hogy nekem sincs, mert most már nem akarnám. Mondta is egyszer egy néni, hogy milyen szép kisfiam van (akkor még a lányomra), mondtam, hogy lány, mondta, hogy akkor is gyönyörű, csak kár, hogy nincs fülbevalója. Én meg gondoltam, semmi baj, inkább nézzék fiúnak néha, jó nekem így ez a kiscsaj. Azért kiváncsi vagyok, hogy döntesz.

A kórházválasztás már lehet, hogy képtelenség, de én a Szent Imréről csak és kizárólag nagyon jó véleményeket hallottam. Na nem okoskodok tovább, jók legyetek és ne aggódjatok, akárhol is születik a baba, úgy szeretitek majd őt/őket, hogy el se lehet mondani....

ikati
ikati
 
 


Sziasztok lányok megint rövid leszek ma kaptam anyóstól a hírt hogy már el is költözött a nógyógy a központiból de onnan ahol most vannak onnan is tovább mennek majd!Sajnálom azokat akik most fognak szűlni mert mi is ezt éltük át hogy budai vagy központi!kitartás a lényeg hogy minden rendben legyen!ikati köszi a véleményed valahogy én is így gondolom meg sajnálom is őt főlleg akkor mikor még az orrszívástól is megijed és keservesen sír csak olyan drágák tudnak lenni egy fülbevalóval de szerintem az hogy sajnáljuk felljebb fog kerekedni a szépségen!:-):-)puszi

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok,

Rég jártam már erre, és megdöbbenéssel olvasom, hogy megint költöztetik a kórházat. Én tavaly júniusban szültem még a Budaiban.
Mi most kezdjük a következő babaprojectet, hát nem tudom, hol is fogok szülni, pedig már belenyugodtam, hogy át kell járni majd Pestre. :(

Olvasom, hogy küzdötök a szopizással. Én is sokat aggódtam, pedig nem kellett volna. Ami nekem bejött, az a szaporító fejés, ezt csináltam Andris 5 hónapos koráig minden este. A lényege, hogy úgy kell fejni, hogy először 7-7 perc egyik cici, másik cici, aztán 5-5, 3-3, 1-1. Ez összesen fél órát vesz igénybe. Egyébként nekem is az Aventes kézi mellszívó jött be. Van egy pesztonka típusú elektromos is, de az jobban meggyötörte a mellbimbómat, mint a gyermek. És mindehhez rengeteg folyadékot kell inni. (En napi 5-6 litert ittam, mondjuk kívántam is a nagy melegben.)

Koszmó ügyben: a mi dokibácsink felírt egy kénes sampont, Sulfuratum detergens, vagy valami hasonló a neve. Ezt használtuk, és nem volt nagyon vészes a gyermek feje. Én le is szoktam arról, hogy mindennap mossam a fejét, mert szerintem a tiszta víz is szárítja a fejbőrüket.

Remélem tudtam hasznos tanáccsal szolgálni, további jó babázást!
Minden baba gyönyörű!

Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok!

Megint itt vagyok. Nagyon gratulálok mindenkinek akinek még nem tettem meg és megszületett a babája. Sajnos nem sok időm marad az írásra, ezért is nem jelentkeztem előbb. Pedig már 2 hónapos az én kisfiam is.
Nagyon szépek a kisbabucik!!!
Sajnos nálunk is tej probléma van. Már majdnem mindent kipróbáltam, de nem akar annyi lenni, hogy elég legyen:((, úgyhogy lassan mostmár 2 hete tápszert is kap Andrisom.

Elképedve olvastam a költözést. Azt hittem milyen rossz volt nekem/nekünk akik abban az időben szültek amikor költözött a budai a központiba, de rá kellett jönnöm hogy az még sima ügynek számított ahhoz képest ami ott most van. Remélem lesz munkájuk az ott dolgozóknak, mert tényleg nagyon kedves, aranyos és szakképzett emberek.

macsak7: írtad a tejszaporító fejést. Akkor is fejjem, ha az ég egy világon nem jön belőle semmi?

ikati: osztom a véleményedet: a Szent Imre kórházat én is csak ajánlani tudom mindenkinek. De nem tudom, hogy az megmarad-e?

Mostmár megyek, nem most próbálom behozni a 2 hónapos lemaradásomat. Remélem mostmár többet tudok majd én is jönni.

Puszi mindenkinek!

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok,

Ikati: úgy látszik pont egyszerre próbálkoztunk, mert az eddigi írásom elszált amikor küldtem, jól kilőttél :lol:

macsek7: én is ezt kérdezném, akkor is ha nem jön semmi, és elég csak este?

clivia: Hogy vagytok, gondolom nincs sok időd az ikrektől, de ha véletlenül van akkor jelentkezz.

dalo: te merre jársz , régen jártál erre.

Nagyon sajnálom ami most történik a szülészettel, ezeknek az embereknek nagy része hosszú ideje dolgozott már ott, most meg dobálják Őket ide-oda, bizonytalanságban tartják Őket, nagyon sajnálom.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,

Kati, Beha: Igen akkor is csináljátok a szaporítót, ha nem jön semmi, a stimulálás a lényeg. Én mindig az esti szopi után csináltam, miután leraktam Andrist aludni. Elvileg olyankor van több óra a következő szoptatáshoz.
Lehet, hogy először úgy érzitek majd, hogy csak kevesebb lesz a tejci, de pár nap alatt meghozza hatását. Aztán már, ha beáll, akkor nem is kell mindennap csinálni.
Egyébként érdemes a www.lll.hu-t elolvasni.
Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 



Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok, lányok!

:shock: :shock: :shock:

Hát ez őrület, mi folyik a korházzal. Pont a minap mondom magamnak, júniusig jó lenne ellátogatni a Központiba a babóval, megmutizni, megköszönni mindenkinek a segitséget. Ezek szerint nem nagyon fogom tudni megtenni.... Nagyon, NAGYON rossz érzés.
:cry:

Szandra, én nem teszek egyenlőre Sárának be fülbevalót, félnék, hogy leszakitja meg ilyenek. Majd ha nagy lesz, eldönti, kéri-e.
Elkiabáltam a koszmót - pár napja rá voltunk dokinál és mondta (szégyenemre, én nem láttam semmit, na jó, egy picit egyenlőtlen volt a feje bőre, de azt hittem, jön az új hajacska és dudorodnak a hagymácskák). Nekünk felirtak valami kenőcsőt, amire a patikus megint nem irta rá a nevét és a Babé cégnek vagy egykifejezetten koszmóra való sampon, nem olcsó, de úgy tűnik, jól működik és nem csipi a baba szemét. Vagy Sára nagyon türemes, mert eddig egy nyekket se hallottam tőle fejmosás közben.

A mellszivót a Mester u.-ban található bababoltban vettem ki, 10 e a kaució és 6e/hó a bérleti dij. Meg kell venni hozzá a csatlakoztató egységet, itt majdnem 7 ezer volt. Nagy pénzek, de bevállt, legallábbis nem megy el a tej (mert Sára most már alig eszik ciciből, csak ha nagyon jó kedve van, akkor méltoztat szivni is vagy 5-10 percet, de csak egy ciciből, a másikkal már játszik), naponta tudok gyűjteni neki estére egy kis "desszertet".



Azért remélem ez a topic megmarad nekünk, ha már a korházak ilyen gyorsan eltüntek. Legalább beszélgetünk egymással, megosztjuk örömünket, dolgunkat, gondunkat.

Ne tünjetek el. Ki mit tud Cliviaról, Daloról meg a többiekről???

Felavattuk a nyári babakocsit, csak kicsit télies volt az idő, de azért nagyon bejött:

Kép

Puszi mindenkinek, ne tünjetek el.
elike

elike
 
 


Kép

Kép
clivia
 
 


Sziasztok csajok!

Hát hazaérkeztünk. Ezek a gyerkőcök :D :D Yasmin 2500 g-mal, Haroon 2760 g-mal született május 11-én.( A férjem pakisztáni származású, ezért a nevek) :D
Kicsit előbb jöttek, mint számítottunk ( 36 hét), de jól vannak. Tejem van bőven és szépen fejlődnek úgyhogy 6 nap után hazaengedtek bennünket. :D :D
Nem a dokimnál szültem, mert ő konferencián volt. A Turcsányi és a Varga doktor csinálta a császárt. Nagyon rendesek voltak velem.

Mindenki nagyon kedves volt velem a majdnem 5 hét alatt. Sajnálom, hogy ezt az igazán jól működő csapatot tönkreteszik..... :(

Bocsi, hogy csak ennyit írok, de nagyon fáradt vagyok. Alig marad időm alvásra....még szerencse, hogy a férjem itthon lesz velem, majd 1 hónapig.....

Puszi mindenkinek
Mona

( Majd leszedem a vonalzómat.....)

Kép
clivia
 
 


Sziasztok,

Clivia: Gratulálunk az ikrekhez, nagyon tünemény kis babák, biztos nem lesz könnyű két pici babával egyszerre, de kárpótólnak mindenért mert egyszerűen kimondhatatlan mennyire lehet Őket szeretni. Nagyon jó egészséget és sok boldogságot kívánunk.

Puszi

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,

Micsoda csoda az ikrek! Tiszta szivemből gratulálok, Mona, jó egészséget Nektek, sok tejecskét és a többi majd úgy is rendeződik.


Lányok, elinditottam egy nyilvános blogot, ha van kedvetek, időtök, nézzetek be hozzánk.
www.babaszoba.hu/services/blog/saraelikelanya


Üdv mndenkinek,
elike

elike
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434
Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Nagyon gratulálok Monának az ikreknek! Jó egészséget kívánok mind a babáknak mind pedig az édesanyjuknak!
És majd egy kiadós alvást.:) Gyönyörű babák!

Puszi mindenkinek

Üdv Kati
kati24
 
 


Helló Lányok!

Újra itten vagyok, nem tűntem el, csak festés van nálunk és kicsit nagy a kupi körülöttem...

Először is gratula Cliviának az ikrekhez, gyönyörűek a babókák!
Mona! Minden jót kívánunk Nektek a párommal, és nagyon örülök, hogy személyesen is megismerkedtünk.
Másodszor: minden babó nagyon szép itten :-), csak így tovább!

Én próbálok sokat feküdni, amennyit csak tudok, de nagyon nehezen megy a dolog.
Voltunk kb. 10 napja UH-n, most meg kislánynak mondják a mi babónkat, minden esetre sárgára festettük a szobácskáját :-)

Költözés: ki vagyok teljesen akadva, egyelőre Hunka doki sem tudja, hol fogunk szülni. Lehet, hogy a Schöpf Méreit fel kellene derítenünk, legalább azt tuti nem zárják be (vagy ki tudja...?). De például azt nem tudom, hogy oda bejöhet-e a választott orvosod levezetni a szülést. Tudtok erről valamit?

Katasztrófa ez a helyzet. Ahelyett, hogy szép békében várhatnánk a nagy napot, ilyen dolgok miatt kell frászt kapnia a kismamának, szégyen!

További jó babázást Mindenkinek, ígérem, sűrűbben jelentkezem mostantól!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!

Dalo: látom te sem tudsz aludni vasárnap reggel???
Hát ezt nem hittem volna. Ha jól emlékszem akkor nyáron fogsz szűlni. Még beszéltük is hogy te teljesen nyugodt lehetsz mert akkorra minden elrendeződik. Nagyon sajnálom, hogy nem így lett. Én bízom benne, hogy rendben lesz minden, már ha ezek után azt lehet mondani. De mindenesetre szurkolok neked:)

Puszi mindenkinek!

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok újra!

Kati: miután tegnap annyira kikészültem, hogy aludtam délután egy jó nagyot, így ma hajnalban keltem - de vissza tudtam aludni HAHA...
Ti hogy vagytok? Hunka doki milyen volt a szülésnél?
Bár ha így haladunk, az is lehet, hogy én nem is nála fogok szülni, hanem beesünk majd egy kórházba, és ott kipottyan a baba. Én sem gondoltam, hogy ez lesz, de bízom benne, hogy júli vége, aug elejére (aug 9-re várjuk a babát) azért csak eldöntik már, hogy mit akarnak tenni.... Jó, hogy a kismamáknak megmaradt az "ingyenes" orvosválasztás, csak épp a dokidnak nem lesz a végén munkahelye, ahová mehetnél szülni... Jól kitalálták :shock: !
Azért köszönöm, hogy drukkolsz nekünk, nagyon aranyos vagy.

Csajok!
El kezdtem nézegetni a beszerzendő cuccokkat. Ez a sterilizálós kütyü (típustól függetlenül) ez tényleg létfontosságú? Milyet, melyiket javasoljátok?

További szép napot Mindenkinek!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok,

előkerültek az eltűnt csajok.

dalo: hát én mennyire aggódtam, hogy hol fogok szülni, és végül minden szempontból szerencsésnek mondhatom magam. Épp a két költözés közötti időszakban szültem. A központiban, ami szerencsére közel van a lakhelyemhez, mert hát amilyen rohamosan jött Ádám, úgy akár anyukám kocsijában is megszülethetett volna. (3 percesek voltak az autóban a fájások).
Ezek után most meg te is izgulhatsz. Hát reméljük rendeződik addigra a helyzet.

Sterilizálás: Két gyerek után az a tapasztalatom, hogy a sterilizáló abban az esetben fontos, ha cumisüvegből eteted a babát.

Igaz, hogy akkor is kell ha fejsz (bár azt meg lehet oldani fertőtlenitő folyadékkal), illetve a cumi ha cumizik a baba. Én személy szerint Armandnál sokat használtam mert cumizott is, fejtem is, és tápszerrel pótoltam. Én az avent mikro sterilizálót vettem, rengeteget használtam, és most is ezt használom, nagyon szeretem, de mikrofüggő (pl. utazásnál mi megyünk nyáron olaszba, nem tudom használni oda viszek neomagnol tablettát). Egyébként én ezt már csak akkor vettem mikor kialakult, hogy nem tudok 100%-ban szoptatni.

De a barátnőim pl. nem is használják mert nekik nem is cumiznak a gyerekek, csak szopiznak, és a tejet sem fejik a ciciből.

Szóval szerintem ez attól függ, hogy milyen sikeres a szoptatás.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,

Dalo, nagy örömmel olvasom, hogy rendben vagytok és csatlakozom Katihoz a szurkolásban. Mindenen túl vagyok és mégis szinte a szivem szorul, hogy miket művelnek a korházzal (ma hallottam a rádióban, hogy ma adta át a honvédelmi miniszter az új Honvéd korházat, ami az állományon kivül a város lakói részére is rendelkezésre áll, 2 milliárd volt a felújitás :!: )

Én a régi, hagyományos módszert használom a sterilizációhoz - külön fazék, viz, tűzhely, jól felforral és főz mindent 5 percig. Csak a vizkőre kell figyelni.
Amikor beszerzősdit játszottam, akkor még meg voltam arról győződve, hogy nekem pedig nem lesz mit kifőzni Sára 6 hónapos koráig, mert addig csak cici lesz és no játszócumi. Ahhoz képest a cumi már az első napon meg lett véve és jól bevállt, a 2. héten pedig jöttek az üvegcsék meg a társaik.
Nézz körül a neten, lehet, hogy lehet bérbe is kapni. Amúgy szerintem sok mindent rásóznak a kismamákra, amire nincs is szükség vagy simán megoldható plussz kiadások nélkül is. De hát ez az iparág olyan, mint a karácsony (a kis "k" szándékos, mert nem a vallási ünnepre gondolok, hanem a fogyasztói hajszára).

A költekezésről még annyit, hogy amikor anyós már a hetedik ugyan olyan kombidresszt hozta, javasoltam, hogy nyissunk Sára nevére egy takarékszámlát és minden alkalommal, amikor ellenállhatatlan vágyat érezz arra, hogy elköltsön megint egy ezrest rugira, inkább tegye be a számlára és képzelje el micsoda bringát tud majd venni belőle pár év múlva és az mennyivel nagyobb öröm lesz a gyereknek, mint egy újabb ruha, amit lehet, hogy föl sem vesszük, mert addigra kinővi.

Mindenkinek kevesebb bizonytalanságot, kellemes pocakolást és örömteli babázást kivánok,
elike

elike
 
 


A kemény munka komolyságot igényel. Sára koncentrál:

Kép


Milye is van az oroszlánnak... izé.... Pedig már itt van a nyelvem hegyén!

Kép

2007. május 19.

elike
 
 


Sziasztok,

igaza van elikének valóban a legolcsóbb megoldás a forralás, és néhány hónapig én is ezt tettem.

Nekem azonban egy kicsit kényelmetlen volt, egy nagy fazék a tűzhelyen, főleg, hogy a végén egy csomó cumisüveg volt (merthát én lusta csak kiöblítettem az üvegeket, a nap végén elmosogattam és utána főztem ki). A fazék aljára mindig tettem egy textilpelust, nehogy odasüljön valami, mindig felúsztak a tetejére, a cumik, fakanállal nyomkodtam le, és hát azért egy idő után (én műanyag cumisüvegeket használtam), nem voltak már olyan szép átlátszóak. Szóval nem ellene beszélek mert én is sajnáltam egy csomó pénzt kiadni érte, de ez volt a legolcsóbb megoldás, és nekem a forralás egy kicsit macerás volt.
Most pedig egyenesen jó, mert azért veszélyes is, Armand miatt nem hagyhatok semmit a tűzhelyen, bár tudja, ha főzök Ő nem jöhet oda, na de azért soha nem lehet tudni.

(ja, én egy kis protekcióval, nagyker áron vettem meg és még cumisüveg is volt hozzá).

elike: ugye nem haragszol.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Sajnos most úgy néz ki, hogy kedden vehetünk fel utoljára kismamát az osztályunkra. :(
Az egészségügyi reformnak köszönhetjük,hogy mehetünk innen is tovább, és ebben a gyönyörű 21 milliárdért épített kórházban, ahol van traumatológia, van sebészet és van sürgősségi betegellátó osztály, ott az egyik alapszakma , a SZÜLÉSZET-NŐGYÓGYÁSZAT nem kap helyet! Bele sem gondolok,hogy mi lesz, ha traumás sérült kismama érkezik a sürgősségi osztályra....
Arra kérlek Titeket,hogy kiáltsátok Ti is a világba, hogy ilyen Magyarországon megtörténhet!

Köszönöm szépen!

Egy nagyon szomorú Pipp
pipp
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: