Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Niki: Tündéri a kiscsaj. Mit szól hozzá, hogy jön a kisöcsi?
Csapó dokiról nekem egyelőre teljesen jó a véleményem. Azon kicsit meglepődtem, hogy a kórházban a baba van a porondon, magánrendelésen meg szinte csak velem foglalkozik, a babára csak ránéz meg meghallgatja a szívhangját. Néha azért kíváncsi lennék, hogy mekkora a picúr. De egyébként az összvélemény teljesen pozitív. Neked milyen tapasztalataid vannak vele kapcsolatban? Pl. milyen szüléskor, időben bemegy a kórházba, stb...?

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok Lányok!

Venczkone: nagyon szomorúan olvastam az üzenetedet. Nem is tudok hirtelen mit írni.
Nekem is már csak pár nap van hátra.
Csak annyit szeretnék az előző hozzászólásokhoz hozzáfűzni, hogy valóban embertelen milyen meleg van a szobákban, és jóformán meg lehet sülni, és mindenki csak a száját huzogatja ha ki kéne nyitni az ablakot. Szerintem hogy a csecsemősök kinyitják az ablakot attól nem lesz semmi baja a babának, mert fel van öltöztetve, és lehet bevinni kissapkát és a fejére lehet adni, és akkor nem kap huzatot. De ha már a huzatról írunk, mikor megszülünk és a baba egész nap velünk van és jönnek a látogatók és a baba kint van a folyosón, szerintetek ott nincs huzat?Ott huzat van, a csecsemősöknél meg csak levegő jön be. Nem mindegy.
Na majd ha megszültem még írok, hogy mi van még.

Puszi mindenkinek

Timie

Kép
timie
 
 


Sziasztok!

Tündi:Köszi a kislányom nevében is a bókot.
Nem tudom,hogy igazából mennyire fogja fel,hogy jön a tesó,de ha kérdezzük megmutatja, hogy a pocakomban van a baba,és meg is szeretgeti.

A Csapóról nekem is jó a véleményem.Ezzel az uh dologgal kapcsolatban az első terhességnél nekem is így volt,hogy szerettem volna többször megnézni a babát,kértem is,de mondta,hoy feleslegesen nem kell uh-ni.
A másodiknál már tudtam a menetrendet,hogy mikor mi van.

A szülésnél teljesen más, mint végig a tehesség alatt,a terhesgondozás során én úgy éreztem van benne távolságtartás,fura is volt,de a szülés alatt teljesen más,egy csomót hülyéskedik.
Mindig azt mondja:"ezt már én is kibírnám"
A babákat rendszerint Bélának hívja,mindegy fiú-e vagy lány.
Szerintem jó, hogy a szülésnél közvetlenebb,mert az ember amúgy is be van tojva.
Nekem az első szülésnél végig ott volt,mert indították,és úgy negyedóránklnt benézett.
A második szülésem szombati napra esett,pont aznap volt a terhesrendelése,ezért felhívták,és mondta,hogy ha beindulnak a dolgok akkor jön.(mert elfolyt a magzatvíz,de nem voltak még fájások)
Aztán magas lett a vérnyomásom,és majdnam megcsászároztak,meg rosszul is voltam,úgy-hogy ott hagyta a rendelést,és jött.Egyből meg is nyugodtam,és nem kellett császározni,hanem fél órán belül meglett a baba.Nekem ennyit számított,hogy ott volt.És nagyon hálás is vagyok neki,mert így jobb,mintha az ügyeletesek megcsászároztak volna.

Szóval én csak jót tudok róla mondani.

Timie:Bocs,nem akartalak megijeszteni ezzel.

Szellőztetés:mi kiszellőztettünk,betakartuk a babákat és úgy.Azért akkora huzat nem volt.Nem fáztak meg.És tényleg a folyosón ott van huzat.


Niki
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Azeert maradok, mert tovabbra is erdekelnek a hirek a dokikrol.
Csak gondoltam erdekes lehet egy bennfentes veelemenye, azert irtam, h kokorszak. Ezt szerintem akkor lehet jobban eldonteni, ha olyanokkal beszeelunk, akik tobb korhazban is szultek.
De tenyleg az a legfontosabb, h az Anyuka hol, kivel erzi magaat biztonsaagban. Akkor a legkevesebb a komplikaacio.

Sziasztok
Ilon
ilon
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy ki volt tegnap szülésfelkészítőn, de Anita kérte, hogy osszam meg az információkat, így megpróbálom összefoglalni az elhangzottakat. Ha valaki ki tud egészíteni, akkor légyszi tegye meg.

Szóval a pszichológus csaj tartotta tegnap, kb. 1 órában. Nekem lényegként annyi jött le, hogy mindenki úgy próbálja meg elfogadni a dolgokat ahogy vannak (pl. ha végig dolgoznia kell - akkor azt, ha nincs ideje tornázni, meg felkészítőre járni - akkor meg azt stb...).
Aztán szó volt arról, hogy jó felkészülten menni szülni, de nem kell túlzásba esni, mert a túl sok info is frusztrálhat. Tehát arany középút. Ja, a szülőszobát ajánlott mindenképpen megnézni. Meg hogy nem kell "viselkedni" szülés közben, azt kell csinálni, ami jól esik - nyugodtan ki lehet adni bármiféle hangot, senki nem fog meglepődni rajta. Ordítozással csak az a baj, hogy elviszi az energiát. Elvárásod lehet, de legyél rugalmas.
Várandóság alatt jó a babának a zenehallgatás pl. Mozart, de ha Te nem szereted, akkor nem kell ezt sem erőltetni.

Számomra a tegnapi után annyi pozitívum történt, hogy a férjem kezd az irányba elmozdulni, hogy ott lesz a szülésnél. Bár lehet, hogy még meggondolja magát. A döntés az övé.
Ami meg nem pozitív az az, hogy mire a felkészítő után hazaértünk, akkorára dagadt a lábam, hogy szinte megíjjedtem. Nesze neked sószegény diéta - a kaják íze pocsék, használni meg úgy tűnik nem sokat használ. Pócolni is kellene a lábam, de nem nagyon tudok megülni a fenekemen.

Jövő szerdán a fogorvos jön, azt követően a gyógy-és intimtornász, majd a szülészorvos.

Niki: Nehéz Csapót elképzelni úgy, hogy végighülyéskedi a szülést, de jó hír legalább oldja a feszültséget.
Üdv.: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


sziasztok!

Niki:gratulálok a kislányodhoz,csuda édes pofi!
Tündi:nagyon jó fej vagy,hogy informálsz minket az előadásokról!
te terhestornára is jársz?ha igen,írd meg ,légyszi,mit kell vinni(polifóm,egyéb)!köszi
amúgy milyen időközönként indul a szülésfelkészítő?
lányok!ti eddig mennyit híztatok?én hétvégén töltöm be a 23. hetet és eddig 7 kilót híztam.
nálunk nincs gond a zenehallgatással,mert zenész vagyok. Kép
jó éjt!

lufi
lufi
 
 


Sziasztok!

Niki:gratulálok a kislányodhoz,nagyon édes pofi! Kép
Tündi:jó fej vagy,hogy tájékoztatsz minket az előadásokról! Kép
mitől van a lábdagadásod?ha jársz terhes tornára,írd meg,légyszi,kell-e vinni vmit(polifóm,egyéb)!köszi!
ti mennyit híztatok eddig?én hétvégén töltöm be a 23. hetet,és eddig 7 kilót sikerült magamra kapnom.
nálunk zenehallgatással nincs gond,zenészek vagyunk mindketten a férjemmel Kép

jó éjt! lufi
lufi
 
 


Kép ez jól sikerült...
azt hittem nem vette be az üzenetemet a rendszer,így hát megírtam mégegyszer.bocs Kép

lufi
lufi
 
 


Sziasztok!

Lufi:én most vagyok a 20.héten,17.héten voltam dokinál,addig 1kg-ot híztam,azóta nem mértek.
De én egyébként is elég jó súlyban vagyok,tehát még jó is,hogy nam híztam sokat.
Mindkét terhességnél 9kg-ot híztam összesen.

Tündi:szerintem nem hagyja ki a férjed a szülést,persze ráeröltetni nem lehet.
Az én párom egyből mondta,hogy bent akar lenni,mondjuk ő nincs rosszul az ilyesmiktől.
Azóta is mindenkinek azt mondja,hogy ez egy hihetetlen élmény.
Nekem is nagyon jó volt, hogy ott volt,sokat segített.

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Lufi: Én a 22. héten voltam dokinál, akkorra kicsit több, mint 6 kg-ot híztam, de nem zsírosodom, hanem vizesedem. A doki szerint ez sok, ha így folytatom az egy 20-as. A vizesedéshez hajlam kell, sószegény diétával elvileg karban tartható, olyannnyira, hogy le is lehet adni a víz miatti + kilókat. Lehet is benne valami, mert azóta eltelt 2 hét és 20 dekát híztam. :-)Már csak a dagadással kell kezdeni valamit, de ahhoz meg lehet, hogy idő kell.
Tornázni én otthon tornázom, jógázni járok szervezett formában, de csak heti egyszer.
Niki: Te aztán jól állsz a kilókkal - 9 kg az tök jó.
A férjem nem rosszullevős fajta, csak az zavarja nagyon ha tehetetlen, ha látja a szenvedést és nem tud segíteni.

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


szasztok!

niki:csúcs az 1 kg "hízásod"!hogy csinálod?
tündi:remélhetőleg meggondolja magát a férjed és "együtt szültök".mindenki azt mondja(mármint az apukák),hogy óriási élmény és végülis olyan természetes.
hova jársz jógázni?

többiek hova tűntek ?! Kép
jó hétvégét mindenkinek!

lufi
lufi
 
 


Sziasztok!

Een 20 kg-t hiztam mindaarom gyerekkel, csak azeert szolok, haatha valakit vigasztal. Kép Most megint 55 vagyok, de egyre lassabban fogyok vissza. Nem dieetaaztam sosem, mert a szoptataas alatt nem akartam, de novenyibb taaplalkozaassal lehet, h nem lett volna ilyen sok.

Sziasztok
Ilon
ilon
 
 


Sziasztok!

Lufi:feljebb is írtam,hogy sajnos,alapból is jó súlyban vagyok,úgy-hogy nem baj, ha nem hízom sokat a terheség alatt.
Remélem most is megállok 10kg-nál.

Próbáltam utána fogyózni, de nem sok sikerrel,mert amíg szoptattam, olyan éhes voltam állandóan.

Az apás szülés nálunk is bejött.Nekem tényleg nagyon jó volt, hogy ott volt a párom,mert a szülésznmő sincs ott végig,és szerintem még 10 perc is óráknak tűnik egyedül.
Meg így a párom tudott fényképezni, kamerázni,amikor a babát elvitték öltöztetni,és így otthon megnézhettem ezeket is.


Niki
Vendég
 


Sziasztok lányok,
szült már (vagy fog szülni valaki) Habermajer dokinál az Uzsoki kórházban? Mert én nála fogok április közepén. Van esetleg köztetek valaki, akinek áprilisban lesz a nagy megmérettetés? :-)

Olvasgattam, amit írtatok, én már 10 kilót híztam, és még csak a 28. héten járok. A doki le is fogja venni a fejem a jövő héten... De félek ha nem eszem eleget, nem nő a bébi sem.

Borotválás, beöntés: szerintem sokkal higiénikusabban lehet átélni a szülést ezekkel, egy kicsi kellemetlenséget igazán megér, hogy ne azon aggódj, ugyan mikor jön ki a babával más is. Én legalábbis azt képzelem, hogy egy beöntés a szülési fájdalmak mellett kismiska lesz.

Arisa
arisa
 
 


Niki!
a patikákban lehet mindenféle vasszirupot kapni, azoknak még kellemetlen mellékhatásuk sincs
Nekem az Eisen Krauter Kraft jött be leginkább, de a Krauterblut is jó.
kívánok nektek jó egészséget és könnyű szülést
Szilvi
szilvamag
 
 


Sziasztok!

Szilvi:köszi az infót, ki fogom próbálni.
Te is várandós vagy,Uzsoki?Doki?
A könnyű szülés rám férne,mert mindkettő hosszú volt, és nehéz, de megérte.

Arisa:a Habermajert nem ismerem,amikor szültem,egy lány nála szült,ráadásul úgy, hogy nem volt fogadott orvosa, és nagyon rendes volt vele,többször is bejött megnézni őt.Azt mondta, a szülésnél is rendes volt.

Niki
Vendég
 


sziasztok!
Hát megjöttünk a nagy síelésből, nagyon jó volt, én ugye nem síeltem, de mivel minden nap 100 ágra sütött a nap, ezért sokat voltam levegőn, sétáltam, olvastam, főztem stb. Megpróbáltam lazítani, mert az utóbbi 1,5 hónapban igen nagy volt a hajtás a cégnél.

Végigolvastam ezt a sok levelet, örülök, hogy azóta is csatlakoztak hozzánk.

Lufi: én a 13. kerületben járok tornázni, nem tudom, mi a helyzet az uzsokis tornával. Én május 5.-re vagyok kiírva, Csapó dokinál fogok szülni.

Timie: drukkolok Nekd, hogy minden rendben menjen, aztán kérjük ám a beszámolót Kép

Niki: A terhesrendeléseken én is azt hiányolom, hogy nem nézi meg a baba hosszát és a sűlyát, pedig nagyon kíváncsi lennék rá. És ez nem is kerülne külön uh-ba, mert a szívhangot amúgy is nézi. A Csapó tényleg távolságtartó a rendeléseken, én sem tudom elképzelni, hogy szülésnél oldja a hangulatot, de tényleg így van, mert van egy ismerősöm, aki nála szült és ő is ezt mondta. Biztosam sokat segít ez a szülésnél, mert nem stresszel annyira az ember.
A hízással kapcsolatban: én a 27. hétig 7,5 kg-ot híztam, ami a 24-25. hétem megugrott, azóta stagnálok, de most megint jobb az étvágyam, mint az elmúlt 3 hétben. Én szeretnék 12 kg-nál megállni, de éhezni sem akarok. Kép

Tündi: köszi az újabb infót, szerdán már én is tudok menni a szüléselőkészítőre. A férjednek magának kell eldöntenie, hogy ott lesz-e Veled, de amiket én hallottam barátoktól (férfiaktól)az csak pozítiv, és ki nem hagyható, felejthetetlen élmény. Az én párom ott lesz, én nem is tudnám nélküle végig csinálni - szerintem.

Arisa: Te hányadikára vagy kiírva? Sszerintem nem sokkal járhatsz előttem.Kép

lányok: Ti mivel kenitek a pocitokat? Niki, neked voltak csíkjaid? Én a Milupa terhességi krémjét használom, remélem jót tesz, mert nem szeretnék sebeket és csíkokat, bár egy barna halvány csíkom már van, de erre mondják, hogy el fog tűnni.
Szerintetek mikor érdemes 4D-re menni a 28-30. hét között? Vagy nincsen jelentősége, 1-2 hét ide-oda....

Anita
ani20
 
 


Hello,
szerintetek ha a 27. heti terheléses vércukorvizsgálat eredménye jó, akkor még később kialakulhat a terhességi diabetesz? És mik a jelei? Magas vérnyomás? rohamos hízás?

írjatok!
Anita
ani20
 
 


Sziasztok!

Lufi: Padma Stúdióba járok jógázni (bár már 2 hete nem voltam, mindig közbejött valami), nem messze van az Õrstől a Bánki Donát utcában. Szeretem, mert van tartásjavítás, légzéstechnika, intimtorna-rész, meg kapcsolatteremtés a babával.

Anita: én az AVON készítményét használom már kb. 1 hónapja, ami terhességi csíkok megelőzésére van. Idáig még egy csíkom sincs, de állítólag ha hajlamos rá az ember, akkor nem tudja teljesen megúszni, max. csak mérsékelheti a mennyiségét.

Arisa: teljesen egyetértek Veled a beöntés, borotválás ügyben. Inkább ez, mint a nagyobb kellemetlenség szülés közben vagy az esetleges fertőződés szülés után.

Csajok! Nektek nem száraz nagyon a bőrötök? Mondjuk nekem is csak a lábam és főleg akkor, ha bedagad a lábfejem. De ez néha annyira durva, hogy tök piros és olyan, mintha smirglivel megdörzsölték volna. Na ez lesz a következő, amivel a Csapót boldogítani fogom két hét múlva.

Üdv mindenkinek: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Anita:én sina testápolóval kenem, kentem a pocakot, az elsőnél még nem nagyon jöttek kicsíkok,de a másodiknál igen, amik halványultak ugyan, de látszanak, most még egyenlőre nem lett több, mint volt, de szerintem a végefelé lesz.
Mondjuk nem idegesítem magam rajta, mert attól még lesz.

Szerintem a cukorbetegség, utána már nem jön ki,legalábbis a Csapó azt mondta, hogy olyankor ütközik ki a legjobban.De ha valami jelet látnak akkor utána is megnézik szerintem.

Tündi:nekem is száraz a bőröm,de nem vészesen,meg alapból is az.
Mikor mész a Csapóhoz?Én 16-án megyek.18.15-re.

Niki
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Tud nekem vki abban segíteni, hogy a terhessége alatt előfordult-e vele, hogy a nyelvén ilyen fehér hólyagok keletkeztek?Lehet nincs összefüggésben a terhességgel, de nekem a vége előtt egy hónappal jött ki.

Timie

Kép
timie
 
 


Sziasztok Lányok!
Arisa: akkor mi lehet hogy találkozni fogunk... a Nagy Napunkon, én április 13-ra vagyok kiírva, Csapó kismamája vagyok.
Épp holnap megyek 31. heti genetikai uh-ra. Kiváncsi vagyok mekkorát nőtt a babó cm-ben és kg-ban. Kép Meg persze arra is, hogy megfordult-e már a drága... sajnos még faros volt legutóbb... Kép
sziasztok
A.
adrisz
Székesfehérvár
 
 


sziasztok!

Tündi: nekem is sokkal szárazabb a bőröm, mint egyébként. A védőnő azt mondta, hogy ez a hormonális változástól van. Olyan tüneteim viszont nem voltak, mint Neked, jobb ha megkérdezed a Csapótól vagy a védőnődtől.

Adrisz: első babád? Kisfiú vagy kislány?
Ird meg majd a súlyát és a hosszát, mert én rá 3 hétre megyek genetikaira, legalább lesz viszonyítási alapom. Kép

mikor kell a babának befordulnia? az utolsó egy hónapban is befordulhat, vagy arra már kevesebb az esély?
sziasztok!
Anita
ani20
 
 


helo lányok!

üdv az újaknak!jó,hogy egyre többen vagyunk Kép
Tündi:nekem is száraz a bőröm,de az enyém alapból ilyen.meg persze a fűtésszezon sem segít a dolognak.ajánlom a párologtatást,az jó(bár minden nap kéne,és én sem csinálom).köszi a jóga-infót!
Timie:te még "egyben"?gondolom már kész a kis csomagod,ha bármikor jelez a bébi.aztán értesíts minket!drukkolok neked!amúgy nekem nincsenek fehér hólyagjaim,nemtom,mi lehet az.
Anita:neked a 27.heti terh. vércukorvizsgálat az első ilyen vagy többször is csinálnak a terhesség alatt?nekem a 18.héten volt.szerintem mindig érdekes a 3-4 d-s uh,bár mi nem csináltatunk valószínűleg,mert húzós az ára.az unokatesómékat megtréfálta a babájuk,mikor elmentek ilyenre:először a kezét az arca elé tette,aztán megfordult és csak a fenekét mutatta Kép
Lányok!nektek is virgonckodik a baba a pocakban?a miénk éjfélkor mindig elkezd "bugizni" Kép

üdv mindenkinek:lufi
lufi
 
 


Sziasztok!

Timie:jobb,ha megkérdezed az orvost a hólyagokról.

Anita:szerintem még az utolsó hónapban is megfordulhat a baba,olyat is hallottam,hogy az utolsó napokban fordult meg,de azért valószínűleg ritka.

Ki milyen nevet ad a babának?
Nálunk Vencel lesz,lesz még második neve is,de még nem tudom mi.
Az első kislányunkat Johanna Nikolettának hívták.
A második Alexandra Virág.Alexának szólítjuk.

Lufi:nálam is mocorog a baba,változó,hogy melyik napszakban indul be jobban.Szeretem,ha mocorog,tudatja, hogy ő is van.

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Niki: Én 23-án megyek du.14.30-ra - közel dolgozom az Örshöz, így ha 2-kor lelépek a munkahelyemről (rugalmasban dolgozom), akkor még gyalog is bőven odaérek. Mi Csengének vagy Lucának fogjuk hívni, persze csak akkor, ha tényleg kiscsaj.

Lufi: Nálam este 8-9 körül a legaktívabb - össze-vissza jár a pocakom :-), de a múltkor pl. reggel 8-kor, amikor pont angolórán ültem kezdett el kapálódzni. Hát el is veszítettem egyből a fonalat.

Timie: Sokat ráhúzott már a kicsi? Mit mondott a doki, meddig vár a szülés megindulására?

Anita: jógán mesélte az oktató, aki egyébként dúla is, hogy volt olyan eset, hogy szülés előtti napon fordult meg a baba, igaz, hogy speciális gyakorlatokat csináltak.

Sziasztok: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!
A mai uh-n a Hábermayer helyettesítette a Csapót. Õ is ok... bár nem egy nagy beszédű. Másfél kilós a babó (31. hét) - nálunk Petra lesz. Kép Elhangzott a császármetszés lehetősége, ha továbbra sem fordul meg... és sajnos az is, hogy a befordulásnak az egyre kisebb hely miatt egyre kisebb lesz az esélye...
Azért én nagyon reménykedem... !!
üdv: Adrisz.
adrisz
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Adrisz:azért ne ijedj meg,Csapó nem a császármetszés híve.Amíg a baba jól van vagy ha nincs téraránytalanság,akkor meg tudod szülni természetes úton is.
Én nem egy anyukával találkoztam akik természetes úton szülték meg a faros babájukat Csapónál.

Ha nem a Csapó lenne az orvosom,akkor más orvos engem már mindkét szülésemn él megcsászározott volna.Pedig nem volt faros a baba,csak fájásgyenge voltam.

Üdv:Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Légyszi tájékoztassatok majd a mai szülésfelkészítőn elhangzottakról! Kicsi férjem lebetegedett, megyek haza ápolni :-), meg szerintem havat lapátolni is kelleni fog :-(.

Előre is köszi:

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok Lányok!

Visszakeveredtem én is hozzátok. A múltkor nem láttam a rendszerben a topic-ot, ezért nyitottam a másik Uzsokisat.
Én az Uzsokiban szültem 2004 december 6-án egy csodaszép kislányt, Habermajer-nál, aki fogadott orvosom volt és maximálisan meg voltam elégedve vele! A szülés nagyon szép élmény maradt.
Most tavaszra tervezzük párommal a második babaprojekt kezdetét, úgyhogy remélem, hamarosan csatlakozhatok hozzzátok! :-)

Tudtok valamit a mostani állapotokról? A fizetős szobák ára változott?

Puszi nektek és nagyon jó egészséget, szé szülést!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok Lányok!

Visszakeveredtem én is hozzátok. A múltkor nem láttam a rendszerben a topic-ot, ezért nyitottam a másik Uzsokisat.
Én az Uzsokiban szültem 2004 december 6-án egy csodaszép kislányt, Habermajer-nál, aki fogadott orvosom volt és maximálisan meg voltam elégedve vele! A szülés nagyon szép élmény maradt.
Most tavaszra tervezzük párommal a második babaprojekt kezdetét, úgyhogy remélem, hamarosan csatlakozhatok hozzzátok! :-)

Tudtok valamit a mostani állapotokról? A fizetős szobák ára változott?

Puszi nektek és nagyon jó egészséget, szé szülést!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Most átfutottam pár dolgot, amiket írtatok.
Tünde: az én férjem először nagyon tiltakozott, amikor felmerült a lehetőség, hogy bent lehet a szülésnél, és én nem is erőltettem, ez az ő döntése. Aztán teltek a hónapok, és amikor már kezdett nagy pocakom lenni, egyszer csak úgy elszólta magát, mikor valami barát kérdezte, hogy bent lesz-e, és azt mondta, hogy igen. Hát én lepődtem meg a legjobban, de nagyon jólesett. Mondjuk az tény, hogy sokat nem tudnak segíteni az apukák, de azért nagyon jó érzés az ő kezét szorítani, és nem az ágy szélét. Ami a rosszullétet illeti: ők semmit nem látnak, már csak a babát. A baba fejét megnézni sem kötelező, és a zsinórt elvágni sem. A párom ezeket már nem akarta, de fürdetni már men vele rendületlenül! :-) Úgyhogy mindettőnknek nagy élmény maradt a szülés. Ha van kérdésed erről, vagy esetleg szeretnéd, hogy a fiúk egymásnak írjanak, csak szólj, de szerintem nem lesz rá szükség, meglátod! ;-)

Ami a kőkorszakot illeti: én szülésznőnek kezdtem tanulni, így a gyakorlat folyamán több kórházban is voltam, és láttam, mi mindent tesznek az alternatív szülésekért. Igazából nem ez a lényeg. Igaz, minden egyéni, de nekem az Uzsoki pont jó volt a maga kis konzervatívan alternatív módján. Ez alatt azt értem, hogy a szülőszoba szép, modern, vannak labdák, lehet tusolni, TV-t nézni, zenét hallgatni. Nekem ebből csak az első kettőre volt időm, mert 4,5 óra alatt már megvolt a baba. A borotválás és a beöntés szerintem nem árt, főleg ha valaki tudja, mennyi fertőzést okozhat a hiánya a babának a születése közben. És itt a WC két lépés a beöntés heylétől, úgyhogy kényelmes. Egy hiányosság: nincs WC papír, vigyetek, mert amúgy tök ciki. Nekem biztonságot adott, hogy kében tartják a dolgokat, tudják hol tartunk, jobban, mint én tudtam akkor. Nekem rossz lett volna, ha alternatívan magamra hagynak egy még pluszban sarokkáddal és bordásfallal, kötéllel ellátott szobában, hogy vajúdjak ahogy tetszik (A Bajcsyban ez van). Úgyhogy a szülés körüli dolgok és módszerek szerintem rendben vannak. A baba és a mama legjobb érdekeit tartják szem előtt.Nekem a csecsemősökkel vlt bajom, mert sokszor megetetve hozták a babát, a szoptatásnál nem segítettek, végül mikor már sikerült szívóval beindítani a tejet, a gyereknek már nem kellett a cici. Sajnos el is apadt és hordhattam neki ellátóból a tejet napi egyszeri evéshez. Ez az egy fájt csak, de mostmár ezt másképp csinálnám.
Nem akartam akkor külön szobát, mert első baba, ki tudja. A másodiknál biztosan azt fogom kérni. Nekem nagyon rossz volt, hogy senki nem jöhetett be a szobába, mert a babák ott voltak. Az első éjszaka nekem nagyon rossz volt, és nagyon kellett volna valaki, aki odaadja azt a szelet kenyeret, mert odáig se tudtam elnyúlni.

Na, egyelőre ennyi.

Puszi nektek!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!
Kicsit elcsendesedett a fórum, aztán ma megint beindult. Hurrá!

Tündi: Hogy van a vizesedésed? Olvastam az egyik lapban, hogy jó rá, ha egy héten egy napon keresztül csak krumplit eszel, ugyanis az felveszi a vizet. Ezt a gyógytornász (aki a kismamatornát tartja) is megerősítette.

Lufi: a 12. hét körül volt az első "terheléses", de akkor zsemlét és tejet kellett enni, szirup nem volt. Aztán meg voltam a 26. héten, annak az eredményét még nem tudom, mert a Csapóhoz küldték. Egyébként ezen is elgondolkodtam, hogy a vérvétel és a következő terhesrendelés között 5 hét van. Ha cukros lennék, csak szóltak volna már, nem? Nem hinném, hogy 5 hétig hagynának "normálisan" táplálkozni.

A mi Babónk is aktív, főleg este és hajnalban, van, amikor nem is tudok tőle visszaaludni. De ennek ellenére is szeretem, ha tudatja, hogy velünk van. Kép

Eszty, üdv a fórumon! köszi, hogy írtál nekünk a vajúdóról, ez pozitívan csengett. viszont amit a csecsemősökről írtál...eddig csak jókat hallhattunk róluk. Ennyire más társaság lett volna nálad?
Ha külön szobája van az embernek, akkor bemehetnek a közvetlen hozzátartozói? Ez jó lenne, de én pl. első gyerekes anyukaként, tapasztalat hiánya miatt nem akarok külön szobát, remélve, hogy ha tapasztaltabb anyukával leszek együtt, akkor tud segíteni. Na, majd meglátjuk.

Lányok, én voltam szerdán előadáson, le fogom írni, miket hallottam, de ha nm baj, akkor ma este már nem, de a hétvégén mindenképpen.

Puszi:
Anita
ani20
 
 


sziasztok!

csak gyorsan bejelentkezem,hogy még megvagyok,de kezdek álmosodni.pár napig rosszalkodott az internetünk,de ma végre megcsináltákKép

üdv eszty és köszi az infókat!éjjel-nappal veled volt a babád?mikor vitték el etetni?

anita:szerintem biztos szóltak volna,ha probléma van az eredménnyel,ne aggódj!
egyébként én is arra gondoltam,hogy első gyerkőnél talán jobb,ha nem egyedül van az ember a kórházban(mármint a szobában).bár engem is érdekel,mennyire jöhetnek látogatni így.

tündi:én nem voltam a szerdai szülésfelkészítőn,így nem tudlak informálni.lehet,hogy más sem?!mindenki rád számított Kép remélem,jobban van a férjed!

tegnap megnyugtatott a védőnő,hogy 24 hét alatt 6 kg hízás az jó Kép

lányok!mindenki pesti közületek?
ti szeditek még az elevitet?ha igen,milyen gyakran?naponta,másnaponta, vagy?

jó éjt mindenkinek!

lufi
lufi
 
 


Üdv mindenkinek!

Lufi: én írtam, hogy voltam szerdán, csak tegnap este fáradt voltam egy hosszas beszámolóhoz...
A 6 kg az teljesen jó, én 24 hét alatt 6,7-nél jártam, most kezdem a 29. hetet és már 8 kilónál járok. A súlydiagram szerint a 31 hét alatt kellett volna ezt elérni. De egyébként nem zavar, max. a doki fog egy kicsit hümmögni. Egyébként mindenki azt mondja, hogy csak derékra és hasra híztam, nem vagyok falánk, nem eszek édességet, tornázom, többet nem tudok a hízás ellen tenni. Kép
Mi a XIII. ker-ben lakunk. Én az Elevitet félidőnél abbahagytam, majd az utolsó hónapban kezdem el megint.

Szerdán elmondták, mi lesz a tematika. ezentúl is minden szerdán 17-kor lesz előadás.

eddig volt:
1.szülésznő
2.pszichológus
3.fogorvos

Jövő szerdán és utána a következő sorrendben lesznek az előadások:
4.dietetikus
5.szülészorvos
6.gyógy - és intimtornász
7.neonatológus orvosnő
8.csecsemős nővér
9.védőnő
10.szülés, együttszülés
11. Dr. Tiba János főosztályvezető (ez csütörtökön lesz)

És VÉGE!

A fogászatról mindjárt írok.
Anita
ani20
 
 


A Gyermekfogászati Prevenciós Szolgálat egyik doktornője tartotta az előadást.
Van rendelőjük, ahová sokan viszik a gyermeküket:
1134 Huba u.10.

Beszélt keveset a felnőtt fog helyes kezeléséről:
-
ani20
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Én nem voltam éjjel-nappal a babámmal, az első napon 3 óránként hozták szopizni, a második naptól hajnal 6-tól este 11-ig velem volt. Fürdetni olyan fél 8 körül vitték el.
Ez nem a fizetős maánszoba volt, hanem a rooming-in-es. A magánszobákba nem tudom, bejöhet-e hozzátartozó, sajnos, de ebben bízom. Végülis, ha egyedül vagyok ott bent, akkor csak az én picim van ott, akit úgyis kitolnék hozzájuk a folyosóra, úgyhogy akkor már jobb, ha bent vagyunk a kórteremben. És azért annyi pénzért már csak ne legyen ez probléma. Csak ezért lenne nekem fontos. Első gyereknél sokat számítat, hogy tapasztaltabb anyukák is vannak a teremben. Nekem is jó volt.
A csecsemősökkel kapcsolatban: a nevekre már nem emlékszem, elég sűrűn váltották egymást.A vezetőjük egy nagy darab hölgy, nagyon kedves, mindenben segít, ha megkéred, de igazából maguktól semmit nem mutattak, mondtak el. A szoptatási probléma miatt én kb. 5-ször mentem be hozzájuk, megnyomogatták a mellemet, és közölték, hogy még nem lövellt be. Pedig már kökemény volt és fájt. És ez így ment az ötödik napig, amikor is hazajöttünk, és szerintük még mindig nem lövellt be. Utána itthon fejegettem még géppel, cseppeket!, hulla voltam, de nem ment. A védőnő kapásból tápszert írt. Telefonáltam egy szoptatási tanácsadónak elkeseredésemben, aki csak azt tudta nagyon kedvesen mondani, hogy fejegessem, a gyereke pedig szoktassam le a cumisüvegről, adjam neki fecskendővel a tápszert vagy kanállal, és ha sikerül beindítanom a tejet, és a baba leszokik a cumiról, akkor szopni fog. Egy hétig szenvedtünk a babával a fecskendővel, aztán feladtam. A tej nem indult be, pedig a pólóm állandóan elázott, lefejni mégis csak minimálisat tudtaam kézivel is, gépivel is.

Na, mindegy, ezen túlvagyunk. Másodszorra okosabb leszek. Előre elmegyek majd, keresek valakit, aki segíteni tud, tudva az előző sikertelenséget.

Puszi nektek!

Akit érdekel, a másik Uzsokis topic-ba tettem fel képeket a törpikémről. :-)

Puszi, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Mi újság? Egyben vagytok még?

Írjatok!

Puszi, esztyKép

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Tovabbra is szeretnelek olvasgatni Titeket. Kép

Tundi!
Ki az, aki a Padma studioban doula? Csak kivancsi vagyok, mert ott laktam, es tobb doulat is ismerek. Kép

Boeszter!
Koszi, h leirtad a tapasztalatodat az "Uzsoki mint kokorszak" temaban, nagyon elgondolkodtatott.
Sajnalom, ha a tejjel ilyen nehez dolgod volt, es nagyon jo latni, h most meeg jobban rakeszulsz (eddig 6 es fel eeve szoptatok Kép osszesen persze.)
Itt is erdekel, h milyen szoptatasi tanacsadot hivtal vajon fel, mert amikor nekem volt ilyen gondom az elsovel, azonnal eljottek, meglatogattak.
Nekem is azt mondtak, h fejjem, fejtem is kb 5-10 grammot feel ora alatt (az gyakorlatilag nulla), de annyira kimerultem benne, es epp az alatt az ido alatt alhattam volna a gyerekkel ( mert aztan meg felebredt) hogy hamar abbahagytam.
Kinlodtunk par napig kanallal is!!! Rettenetes volt, ezt mar a parom csinalta. A szoporeflex miatt minden csepp tapszert kinyomott a kis nyelvevel.
Vegul sikerult minimalis szinten szintentartani a tejmennyiseget (1/3 adag naponta), a tobbit tapszerkent, cumisuvegbol kapta. Addig, amig egy szep napon (10 hetesen, egy beszelgetes hatasara!!!) meg nem nyugodtam. Masnaptol nem kellett a potlas! Havi 1 kilot hizott. Kép

Meeg egy praktika: a masodiknal mar ittam egy szopisteat (kb= Fitolac), ami nagyon megnyugtatta a babat, "levitte" rolam a zsirt, es minden szuper volt. Hizott, evett, aludt, kakilt. Alig hittem, h nem kell vele is ejjel orakat jarkalnom a szobaban. Kép
Ugy tudom, a csecsemosok tenyleg furik, sztem legyel hatarozott es tartsd magadnal a babat, jogod van hozza!!! A vizsgalotokat is vegeztesd a jelenletedben (ezt beszeld meg a dokival, h hogyan szoktak).

Terhessegi csikok: legjobb az eukaliptusz olaj - ilyen anyagok vannak a kremekben, csak "feloldva", krem hordozoanyagba keverve. Plusz fontos a sok viz ivasa.

Sziasztok
Ilon Kép
ilon
 
 


Sziasztok!

Sajnos nekünk még nincs otthon internetünk, így én csak hétközben tudok irogatni.

Anita: kösz az infokat a fogápolással kapcsolatban. Vizesedésem elég jól karban van tartva a sószegény diétával, de ki fogom próbálni a krumplis-napot. Köszi a tippet. :-)
Én holnap reggel megyek a terheléses cukorra, jövő héten meg Csapóhoz, így szerencsére nekem nem kell sokat várnom az eredményre.

Lufi: Mi a XVII. kerületben lakunk. A férjem meggyógyult, most meg az autónk adta meg magát, egyszeűen letilt a computer.

Eszty: Kösz az infokat. Remélem nekünk is ilyen aranyos kislányunk lesz. Nekem azt mondták, hogy a szoptatással kapcsolatban nagyon fontos, hogy higgyen benne az ember, hogy menni fog, lelkiekben készüljön rá és akkor oké lesz. Szóval én bizakodom. Én Anitához hasonlóan szintén nem akarok külön szobát, pont a tapasztalatlanságom miatt. Egyébként én abban bízom, hogy nem lesz nálam nagyon sok látogató a kórházi időszak alatt. Az nagyon fárasztó, nem?
A férjem egyébként egyre pozitívabb - beszélt néhány ifjú apukával, akik bent voltak a szülésnél és mind azt tanácsolták neki, hogy ne hagyja ki - , én sem erőltetem a bentlétet, a döntés az övé.

Ilon: a Padmás dúlát Juditnak hívjak, sajnos a teljes nevét nem tudom.

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok Lányok!

Ilon: köszi a sok jó tanácsot. Sajnos, nem emlékszem már, hogy kit is hívtam. A net-en találtam, és ő volt itt a XVIII.ker.-re kijelölt emberük. Nagyon kedves volt, de sem ő, sem a védőnő, sem senki nem ajánlotta fel, hogy kijön, segít megmutatja, mit csinálok rosszul. Én is ittam Fitolac-ot, meg mindent csináltam, ami a nagykönyvben meg van írva: már az első baba szopiztatására is készültem, de nem eléggé, és nem volt tapasztalatom. Mstmár kipihentebb vagyok, megnyugodtam, és próbálom elhinni, hogy másodszorra sikerülhet.
Én egyébként nagyon pozitív vagyok és voltam mindig is: sose problémáztam, aggódtam semmin, de sajnos a szopi nem jött össze. Majd most! :-)

Tündi: köszi a bókot Orsi nevében is! :-) Biztosan gyönyörű babátok lesz!!! És egészséges, mindenekelőtt!
Hozzám minden nap jöttek, volt, hogy többen is. Nagyon rosszul voltam, a varratok szorosak lette, mert nem hatott az érzéstelenítő (nem mondtam a dokinak, hogy a Lidocain nekem olyan hatású, mint a víz: ezt a hibát se követem el még egszer), szóval feszesen lettek összevarrva az izmok, de ahogy ernyedtek el, úgy szakadt szépen be az összes varrat. Még hazajövetelkor is alig tudtam menni. Úgyhogy kicsit rossz volt ki-be mászkálni, de úgyse tudtam volna egész nap feküdni a kórteremben. Szóval akkor nem éreztem tehernek, ennek ellenére sem.
Nagyon drukkolok, hogy a fiatal apuka ne hagyja ki a szülést! :-) Tényleg nagy élmény nekik, és egy kicsit így ők is magukénak érzik a babát, jobban, mintha már "kint" látnák meg először. Egy picit így ők is szülnek.
Első babás anyukaként én sem szeretnék külön lenni, de mostmár a másodiknál igen.

Most megyek, sok puszi mindenkinek!

Többiek még egyben vannak? Tudtok valamit?

Puszi, eszti

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


hahó lányok!

gyönyőrűen süt a nap és ez jókedvre derítKép bár eddig sem voltam bánatos,de mégis más az ember hangulata,nem?

anita: köszi a kimerítő infókat.nagyon jó,hogy leírtad a részketes programot is,így lehet "csemegézni".

eszty:édes a kislányod!gratulálok hozzá!
a "szoptatós-buli" legközelebb biztos sikerülni fog,föl a fejjel! Kép

ilon:mekkorák a gyerekeid?
amúgy tényleg fontos a folyadék,de mértékkel.egy nőgyógyász ismerősünk azt mondta,hogy max. másfél liter naponta(de ebben a leves meg egyéb "lé" is benne van),mert különben nagy az esélye a vizesedésnek,ami egyéb bajokhoz is vezethet.

tündi:szerintem, nem fogja kihagyni a férjed a szülést!előbb-utóbb (inkább előbb kéne Kép) rájön,hogy ezzel neked is segít,és nem mindegy a közös élmény kettőtök szempontjából sem.
jó,hogy a vizesedésed kezelhető Kép hogy bírod a sószegény kosztot?

mi gödön lakunk és pesten dolgozunk.
lányok,ti meddig dolgoztok?
biztos láttátok,hogy a corában és az auchanban baba-mama hetek vannak.viszonylag jó áron lehet kapni dolgokat,érdemes elnézni.bár mi a baba érkezése előtt nem vásárolgatunk,azért egy utazóágy "befigyelt" a kosarunkba Kép 8000 ft volt az auchanban.jól néz ki ,masszívnak tűnik és tényleg fél perc összecsukni-kinyitni.

szép napot mindenkinek!!

lufi
lufi
 
 


tényleg,timie már lehet,hogy babázik!?jó lenne tudni róla!
lufi
 
 


Sziasztok!

Lufi: Én úgy tervezem, hogy a szülés előtti 5 hetet töltöm otthon, de ha Anita csupa jókat fog írni az otthonlétről, akkor lehet, hogy előbb elpályázom.
A sószegény kaja már lassan ízlik is - néha (vasárnaponként anyósomnál)eszem "rendes" kaját is és azt már nagyon fűszeresnék és sósnak érzem.
Vásárolni mi is csak az utolsó 1-1,5 hónapban akarunk.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


sziasztok!

Eszti, nagyon édes a kislányod, gyönyörű kék szemei vannak. Sok sikert a második baba projekthez. Nálunk az első kisfiú lesz, remélem másodikra majd kislány sikerül.

Lufi: én azt olvastam, hogy a vizesedést nem befolyásolja, hogy mennyi folyadékot iszik az ember, tehát nem kell mérsékelni. Na de ahány orvos, annyi vélemény. Meddig tartanak a baba-mama hetek?
Mi még nem vettünk semmit, gyerekruhákat már kaptunk, de még nem volt időnk a munka miatt a babának vásárolni.
Én ezen a héten és jövő héten dolgozom még, összesen 6 napot, aztán február végével megkezdődik a várva várt itthonlét. Akkor aztán lesz időm utánanézni, mik kellenek a babának.
Tényleg, van listátok, miket kell venni, illetve miket kell bevinni a kórházba magunknak és a babynek?
Tündi: drukkolok, hogy a férjed pozitívan döntsön. Kép

Mi van a többiekkel, miért nem jelentkeznek?
Ti hogy tervezitek, veletek fog aludni a babó?
Mi úgy döntöttünk, hogy az első 4-5 hónapban igen, aztán költöztetjük külön szobába.

ki jön szerdán előadást hallgatni?

Anita
ani20
 
 


hali!

anita:nálunk is kisfiú lesz az első! Kép

nem tudom pontosan,meddig van baba-mama hét,lehet,hogy a corában még holnap,auchanban talán tovább.

akkor te nagyon nyugisan készülhetsz a babóra,ha már csak pár napot dolgozol! Kép

a babanet főoldalán a hol-mi címszó alatti babakelengye részben van kis lista,mi kell a kórházban,otthon stb.

mi is együtt leszünk a babával eleinte,most nincs is lehetőség másra.aztán ha sikerül az átalakítás,akkor lesz külön hálónk,meg gyerekszoba.

én lehet,hogy megyek szerdán,holnap még írok ezügyben.

üdv:lufi
lufi
 
 


Sziasztok!

Eszty:a szoptatás nekem sem úgy jött össze,ahogyan szerettem volna,mondjuk 6 hónapos koráig szoptattam,de rengeteget idegeskedtem,aztán jöt egy kis nátha,és nem akart szopni,én teljesen bepánikoltam,elapdt a tejem,aztán már rendszeres fejéssel sem sikerült visszahozni.Túl görcsös voltam,remélem most nemleszek ilyen szeretném sokáig szoptatni.
Méricskélni nem fogok az biztos.A többit meglátjuk.

Lufi:nekünk csak pár dolgot kell beszerezni a babának,leginkább ruhákat,mert a többségük kislányos.De ezeket majd a bababörzén fogom valózínűleg,és kapunk is.
Más most hirtelen nem is jut eszembe,hogy mi kellene még.
Pelenkát majd a férjem megveszi,amíg én a kórházban vagyok,a kislányunknál is így volt.

Velünk is egy szobában alszik majd,lesz külön szobája,de féléves koráig úgy sem merem átrakni.Kényelmesebb lesz így,mint éjjel átrohangálni a másik szobába,ráadásul távol is van tőlünk,mert közvetlen mellettünk van a kislányom szobája,de az nagyon pici,nem két gyereknek való,és a mellette lévő szoba lesz a minié.

Én előadásokra nem tudok járni sajnos,mert nem Pesten lakunk,de érdekel,hogy mi volt,majd írjátok ke lsz.


Niki
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Látom, nagyon tervezgettek már! :-) De jó is ez így!

Pár tanács, hátha hasznát veszitek:
- Babának venni:
- vegyetek jó pár kombidresszt, tipegőből nem kell sok, 2-3 db, mert nagyon hamar kinövi.
- Ha papírpelust használtok, akkor is vegyetek kb. 10 textilpelust: jó alváshoz a feje alá, büfiztetéshez, orrtörléshez, fürdetéshez: Nekem nagyon bevált, a baba nagyon szereti.
- Azok a drága szupermasinák: fülhőmérő és társai, nem igazán kellenek. Főleg ilyen picinél simán az öledbe veszed, beteszed a hóna alá,nyugisan elvan az öledben. Vagy lehet a kis popójában mérni, de ezt én sose csináltam.
- Viszont az orrszívó nagyon jó és kell is: ha el van dugulva az orra, nem tud enni sem, se cicből, se üvegből. Előtte mindig fújtam az orrába tengervizes spray-t (lehet kapni olyat, ami a csecsemőknek is jó!), az fellazítja a nyálkahártyát, és nem zavarja annyira a babát a szívás. Én az elektromosat használtam, a kézi nem sokat ér, a porszívóstól meg idegenkedtem. A gépi bevált (ezt a tejszívóhoz is adják gyakran, de külön is kapható).
- cumisüveg sterilizáló és ételmelegítő: nekem nagyon hasznos volt, mert nem tudtam szoptatni, így a hozott tejet és a tápszernek való vizet is jól felmelegítette, pont a megfelelő hőfokra. Nem kell edénnyel bajlódni, egyből bele a cumisüvegbe, és azt bele a melegítőbe. Egész jó áron vannak. És ez hordozható: ha elmentek bárhová, akár elutaztok, simán magatokkal viszitek.
- üvegmosó kefe: vegyetek, mert lehetetlen kitisztítani a tejet az üvegekből rendesen nélküle.
- Én vettem sterilizáló folyadékot is: 1l kb. 1300,-: a cumikat ebbe áztattam be: nem hagy semmilyen ízt rajta, és szpen sterilizálja a gumikat.
- Csak márkás gumicumikat vegyetek az üvegbe is, és játszócuminak is: minimális az árkülönbség, és nem fogy olyan hamar el egy cumi, hogy ezen spóroljatok. A sok gagyi pedig veszélyes anyagból van.
- Légzésfigyelő: én kicsit pánikoltam a bölcsőhaláltól, és sajnos a baba túl mélyen aludt, így már a kórházban kapott légzésfigyelőt a második napon, és csak úgy engedték ki, hogy otthon is legyen. Serencsére sosem riasztott! Ez elég drága, és nem érdemes megvenni: itt a fórumon is szoktak kölcsön adni havi 2-3000 Ft-ért, de kölcsönzőktől is beszerezhetitek. Én az első 3 hónapban hagytam bent az ágyban, bekapcsolva csak ha aludt a baba, mert ha lemászik róla egyből riaszt. Utána már nem kellett, de még mindig egy szobában alszunk. Az elején rettegte, hogy valami megakad a torkán, mert még nem tudott megfordulni. Ha már megfordul, enyhül a stressz. De a téli időszakbn sokat jelent, hogy egyből hallom, ha másképp vesz levegőt. Érdekes ez az éberség. Én most tartok ott, hogy ki merném tenni külön szobába, és most 14 hónapos. De még így is betenném a babaphone-t. Jah, azt vegyetek, mert különben nem lesz nyugtotok. Ha kimentek és nem halljátok a babát, idegesek leszte, legalábbis én az voltam. Megnyugtató hallani, hogy alszik, és nem sír, de ha sír is, legalább tudod, mi van.

bevinni a kórházba: a babának csak a végén kell igazán. Mindent adnak, pelust is. Egy kissapka az hasznos lehet: az a finom vékony puha pamut. Ruha, pelus, ápolószerek, cumisüveg, minden van bent. Ruhákat a babának csak a hazajövetel napján: csecsemősök felöltöztetik. hordozót kell vinni: abban adják ki. Magatoknak: amit kórházba általában. Ami plusz: van ugyan betét, de talán érdemes beszerezni egy zacskó TENA-t az első napokra. Olyan tusfürdőt vigyetek, ami nem csíp, nincs illatanyag és szinezék benne: a varratok miatt a gátnál. Vigyetek Reparon-t vagy bármi más aranyérkenőcsöt: az első napokban húzós lehet. Igyatok sokat!!! Én enni nem nagyon tudtam, de sokat ittam. Kell az energia! És vigyetek WC papírt!!!! Sehol nincs! És nagyon kell!!! Gumipapucsot a tusolóhoz!

Jah, és a szülőszobához pakoljatok külön egy kis táskába vagy zacsiba, mert ott nincs idő kotorászni, és a táskát beteszik egy szekrénybe, amihez közben nem lehet hozzáférni: ide kell WC papír, innivaló és szendvics apukának (én is iszogattam pár korty vizet azért), CD (ha akartok), törülköző.
A borotválás: ha otthon magatoknak megcsináljátok, akkor bent csak igazítanak, ha kell: csak alul lényeg, az elülső felső rész nem érdekes. A beöntés kibírható. Apuk pedig csak ezek után jöhet be.

Most egyelőre ennyi, ha eszembe jut még valami, mondom. Kérdezzetek, ha valami érekel titeket!
Nyugodtan!!!

Puszi, eszti

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

3/4 órája ittam meg a cukros-vizet, annyira ízlett, hogy szívesen bevállaltam volna mégegy pohárral.

Mi még nem döntöttük el, hogy egy szobában legyünk-e eleinte a babával, ugyanis nagyon kicsi a hálónk és ha bekerül a kiságy, akkor a szekrényt nem fogjuk tudni használni. A tervezett gyerekszoba közvetlen a miénk mellett van, így lehet, hogy egyből az lesz a kicsié. Majd meglátjuk.

Én szerdán megyek az előadásra.

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok Lányok!

Egy ideje olvasgatlak benneteket, szükségem lenne
egy pár infóra. Mi nyár elején szeretnénk az Adria sétány környékén lakást venni és oda az Uzsoki elég közel van, de azon kívül amit itt olvastam nem hallottam még róla semmit. Jelenleg 6 hetes vagyok,és szeretnék orvost választani,de nem ismerek senkit. Szívesen fogadnám az infókat.
Köszönettel: Móni
pemo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: