Új privát üzeneted érkezett!

Orrszívó-porszívó: Rettenetesen hasznos és semmit nem fáj!!!
Megelőzi a náthából vagy váladék pangásából adódó fülgyulladást pl.
Nem tud szellőzni és bedurrannak a melléküregek.
Mi is így voltunk vele, tudom, miről beszélsz :wink: , de kipróbáltuk magunkon és nincs min aggódni.
A Baba is rájön, hogy megkönnyebbül utána. Nátha esetén kötelező!!!
Most olvastam egy cikket egy fülésztől, hogy ez mennyire fontos prevenció.
Ja, nekünk van elektromos és pumpás is, SEMMIT!!!!!!!! nem szív ki!!!
Viszont szépen zenél...

Kép
bodza2005
 
 


Én, ha bébiételt adok, csakis Hippet és az nem édes, nem sós + biztos lehetek az eredetekben... (Személyesen is ismerem a pasit és végtelenül korrekt, tisztességes.) Ha tehetem, eredeti németet veszek a Müllerben, az a biztos... Sajna.
Persze Esztili a leginkább a házi kaját imádja, azt mondanom sem kell. :D
Rencsikém! Bekapcsoltam. :D

Kép
bodza2005
 
 


A LEFEJT TEJ TÁROLÁSA (saját, otthoni felhasználásra, egészséges, idõre született csecsemõ számára)

Colostrum
(a szülést követõ 6 napon belül lefejve)

Szobahõmérsékleten
27-32 fok
12 óra


Érett tej

Szobahõmérsékleten
15 fok
24 óra

9-22 fok
10 óra

25 fok
4-6 óra

Hûtõben
0-4 fok
8 nap

Hûtõszekrény belsõ fagyasztójában
változó
2 hét

Hûtõszekrénnyel kombinált külsõ fagyasztóban
változó
3-4 hónap

Fagyasztószekrényben vagy ládában
-19 fok
több, mint 6 hónap
(A több, mint 6 hónap = ha felenged, összerázod, homogén állagú lesz, nem ugrik össze és nincs rossz szaga.)

Kép
bodza2005
 
 

 
 

Sziasztok!

Moncsiga!
Csak egy pár gondolatot írnék Neked!
A székhelyemet - ahogyan Te írtad - nem helyeztem át, ettől függetlenül igazad van, oda többet írok mint ide! De ha kicsit belegondolsz akkor te magad is rájössz hogy miért! Amúgy meg minden nap elolvasom ezt a topikot is, és napra készen tudom, hogy kivel mi van! Bár szerintem számodra ez hihetetlen lehet!
Sajnos én még ezekhez a témákhoz - kinek mennyit eszik a gyerkőce, vagy mondjuk miért nem alszik ..... stb. stb. - egyenlőre nem tudok hozzászólni, hiszen nincs tapasztalatom egyikben sem! Mivel nem vagyok még tapasztalt anyuka, sem orvos, ápolónő ezért úgy gondolom, hogy a témához nem tudok hozzászólni, hülyeségeket meg nem szeretnék írogatni, mert azzal senki nem megy semmire! Szerintem itt vannak olyanok akik szinte minden kérdésre tudnak válaszolni. Egyébként meg ha kicsit visszalapozol, mondjuk a 90. oldalra, akkor látni fogod, hogy ott írtam, nem is egy embernek, ehhez képest, közülük egyetlen egy ember írt nekem! Akkor miért és mit is írjak? Amúgy a képeket meg annak a két embernek tettem fel, akit tényleg érdekelt, és meg is kérdezte, hogy hogyan állunk éppen! A másik fórumon pedig sokkal több mindenhez tudok hozzászólni, hiszen szinte mindenki annyi idő terhes, mint én! Mindenki azokkal a gondokkal küzd, és meg tudjuk osztani egymással! Én ide minek is írnék bármit, amikor egy egyszerű kérdésre sem kaptam választ?

Legyen szép napotok!
Kata

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Ercsikati! Azért ez nem ilyen egyszerű. Nem azért nem irunk, mert nem szeretnénk, vagy mert nem érdekel mi van veletek (nagyon is érdekel!), csak annyira pereg a fórum hogy mindenkinek képtelenség válaszolni sőt észben tartani sem egyszerű a dolgokat. Én gyakran eljáttszom, hogy ha többen is kérdeztek valamit ugyanarról, akkor egyszerre válaszolok, ilyenkor nem irom le mindenkinek külön ugyanazt. Sokszor van olyan, hogy én is kérdezek valamit, amire nem kapok választ (pl. nem tudom, hogy végül átmentek-e neked a képek, mert átküldtem az tuti), de nem szontyolodom el rajta, mert tudom, hogy nem lehet ennyi dolgot észben tartani ennyi mindenre válaszolni lehetetlen. Nekem se megy és nem is várom el másoktól sem, hogy menjen.
Attól, hogy nem vagy még abban a helyzetben (lásd. nekem se volt még gyerekem) de biztos olvastál már egy csomó hasznos dolgot, amiket szerintem ugyanúgy megéri megosztani, mert lehet, hogy valakinek ponnt az segitene, amiről te pl. az elmúlt 5 napban olvastál.
Szóval én a magam részséről azért remélem továbbra is irsz ide. :)

Kép
kislibus
 
 


ercsikati
sztem is igaza van libusnak, ezt a topicot azért nem szabad olyan komolyan venni, végülis itt csak "beszélgetünk".
mellesleg én is irtam hogy mlyen szép a szobátok, és van hogy én sem kapok választ a kérdéseimre(pl. lehet-e lakkozni a körmöt, szoptatás alatt?), de nyilván az ember amire itt nem kap választ, utánna néz máshol.
Ha a másik topcba meg tudod beszélni a csajokkal a minden napi dolgaidat akkor irj oda, ide meg gyere néha ha kiváncsi vagy kivel mi van. :wink:

moncsika
neked annyi mindent akarok mondani hogy inkább felhivlak :wink:

bozi
köszi a tejes infót, hasznos volt :wink:
habár, nem tudom kinél 15 fok a szobahőmérséklet??? :shock:
nálunk a garázsba is melegebb van :lol:

hanyatka
igaza van bodzinak, nagyon hasznos az orrszivó. gondolj csak bele hogy ezek a pici babák még nem tudják kifújni az orrukat, és a sok cucc csak gyűlne fel nekik, amiből más betegségek kialakulhatnának.
és tényleg megkönnyebbülnek, ja bodzi nekünk is van kézi és semmire se jó.
én inkább a nasivint próbálom mellőzni de sajna néha elkerülhetetlen ha már nagyon nyűglődnek csepegtetek nekik, igaz nem szivesen,-de mindig jobb lesz az orruk.
remélem pár nap alatt elmúllik azért.

szerintetek nincs összefüggésben, hogy szülés előtt nekem is folyamatosan el volt dugulva az orrom? vagy ez hülyeség, mi?
egyébként az orrom ugyanolyan pici turcsira visszament, mint eredetileg volt-szerencsére-

rencsike
örülök, hogy kaptatok végül. reméljük használni fog, lehet azért 3 hétig lehet használni mert addig javulnia kell, nem?

ja hanyi köszi a párnát még nem tudtam megnézn, de igyekszem...
chilike1
 
 


a cumisüveg nagyon szupi, tökéletes találmány, nem nyel mellé, nincs bukás utánna, nem fáj a hasuk, stb, tényleg nérdemes ilyet venni. a t. tippee-ből nekünk folyik ki a gyerek száján a kaja.

melánia
én sem vennék előre bimbóvédőt, ha kell pikk-pakk meg tudjátok venni.-nekem nem kellett-
köszi kérdésed, néha tudok aludni :lol:
mostmár egész jó a helyzet, tegnap is az éjféli etetést egyre befejeztük, negyed kettő körül lefeküdtem, és fél5-kor kelt a kicsi, de sztem csak amiatt hogy bedugult az orra.de igy is aludt 4,5 órát, aztán megetettem, leraktam rögtön vissza aludt és csak 10 körül ébredt.
de úgy átáll ám a szervezet hogyha már 3 óránál többett tudok aludni akkor már nagyon fitti vagyok :lol:

remélem nem hagytam ki senkit
ja cs.andi -pusz :lol:
chilike1
 
 


mindenkinek,akit érint:
az orrporszívóhoz én is mondok egy történetet. Egyik uncsinak a gyerekdoki kötelezően előírta,hiába tud szépen orrot fújni a gyerek-szerintünk. Egy megfázásos betegség után átmenetileg az egyik fülére nem hallott a kiscsaj.És azért mert a sok orrváladék pangott ott benn és ráment a fülére. Többször kellett menni a fülészetre mire rendbe jött.Úgyhogy használjátok ha szükséges bátran,nagyon jó.

Ercsikati

Nagyon szép a Kendra szoba,gyönyörűek a színek. Már neked sem sok van hátra és jön a kicsilány :)

szurikáta
szurikáta56
 
 


Chili! Lehet lakkozni, ha nem iszod meg... :lol: De mindent lehet a szoptatás alatt, amihez a terhesség alat hozzá volt szokva a szervezet. Nem ártalmas a hajfestés, sem a smink, sem a körömlakk. Csak a körömlakkot olyan helyen kend fel, ahol a picik nem szipuznak belőle. :)
Orrdugulás nem hinném, hogy összefüggésben lenne. A Nasivint tényleg csak ritkán, mert az orr nyálkahártya hozzászokik sajnos. Akkor meg hiába hagyod abba, mikor meggyógyultak, újra bedugul az orruk ha nem kapják az adagot. Emiatt én jobban szeretem a tengervizes orrsprae-ket, vagy cseppeket. Ahhoz nincs hozzászokás.
Persze sajna nem is annyira hatásos.
Örülök, hogy jobbak az éjszakák-gondolom a nappalok is!

Kép
kislibus
 
 


kislibus
Háát én a terhességem alatt semmit nem, csináltam, se hajat nem festettem se semmit(egyszer voltam kozm.nál kismama kezelésen, tudod utánna jött ki az az ekcéma szerűségem onnantól csak der-med-del fürödhettem), szóval óvatosan duhajkodom...
na jó akkor húsvétra szépen megcsinálom a körmeimet. :wink:
ezek szerint nem szivódik fel a lakk, ugye? meg az aceton se?

moncsi
nem tudtalak hivni de most küldök gyorsba privit(ha a csajok engedik) :wink:
chilike1
 
 


Sziasztok.

Rencsikém:március elején voltam 4D-én ott 29 hetesek voltunk és 1400g saccolták Milánt.Azóta nem voltam dokinál,majd hétfőn megyek délután.De eddig minden uh-on nagyobbak voltunk.Ráadásul Milán is nagy lábon él már odabent is mint én.Sajna nem könnyű cipőt vásárolnom.pusza.

kislibus:még nem beszéltem konkrétan a szülésről a dokival.Persze nála akarok szülni azért is járok hozzá magánba.Barátnőm a csecsemőosztályon dolgozik ahol én szülni fogok és azt javasolta,hogy ne fogadjak szülésznőt.Sok van ügyeletbe egyszerre.Itt az a divat,hogy vagy orvost v. szülésznőt fogadsz.Persze annyit azért kérdeztem a dokitól,hogy mire számítsak császárra v. sima szülésre mivel lombik baba és sokára sikerült.Azt mondta,hogy ha a legkisebb gond is felmerül akkor nem kockáztat,kikapja császárral.

bodzi:ja,leesett az ikres sztori.De én úgy vagyok vele ha itthon sikerül a kistesó akkor örülünk neki de egyébként elég volt a beavatkozásokból.10 hormon kezelés kissé megviselt. :?

chilike:körömlakkozáshoz nem értek.De örülök,hogy ilyen fitti vagy!!! :lol:

hanyatka:esküszöm elfelejtettem,hogy mit is akartam neked írni.bocsi,puszi nektek.

moncsiga:szerintem is szépen gyarapodtok úgy hogy nyugika!!!!

Ma olyan nagyon SZÉP PIZSIT vettem.Maci fiú és maci lány van rajta.Hálóingem meg van itthon új.

Kép
Kép
melánia
 
 


Chili! Hát ha fel is szivódik egy pici belőle (max. a körömágyon keresztül), akkor sem megy át az anyatejbe, az hétszenség. Ahhoz tényleg meg kellene inni. Aceton is inkább a belélegzés miatt rossz, azért kell más helységben lakkozni mint ahol a babák vannak.
1-2x nem árt az tuti.

Melania! De akkor egyenlőre sima szülésre készültök. Remélem nem lesz semmi oka a dokinak császározni! Pizsit már a kórházba vetted? Én egyenlőre megmaradtam a hálóingeknél-szimpla elöl gombosak, nyárra valahogy mégis jobbnak érzem.
Szép nagy lesz Milán, ha mindig nayobbnak mérik! Lábméret tekintetében meg örülni kell neki, hogy fiú, igy még dukál is a nagy láb. :D

Kép
kislibus
 
 


Chili! Ennek a cikknek a végén megemliti a körömlakk limitálását is szoptató anyák részére, hogy a szervezetbe minnél kevesebb méreganyag jusson. De ha megnézed a többi javaslatot, nem hinném, hogy azzal ártanál a babáknak, hogy egyszer két napra kilakkozod a körmöd.
http://www.lll.hu/node/327

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!
Nem tudom mennyi időre tudok jönni, mert ébredezik már a Tündér.

Hanyikám,
Annyira édes vagy! Válaszoltam a mailre.
És boldog szülinapot!

Az orrszívót mi szinte minden nap használjuk. Szonjus orra a pociban elferdült, kezd visszaállni, de fokozottabban figyelni kell rá. A gyerekdoki felhívta a figyelmünket, hogy a babák csak az orrukon vesznek levegőt, ha az bedugul, nagy gáz van, mert a szájunkon ők nem vesznek levegőt. Ezért mi ezen mindig parázunk és a biztonság kedvéért szipkázzuk neki, volt hogy kívólről nem látszott semmi, de mégis kijött elég sok fikuci. És Szonjus egyáltalán nem zavarja, tényleg, biztosan nem fáj neki. A pucér popó sokkal jobban zavarja :)

Köszi a bimbivédős válaszodat. Én is kezdek belenyugodni, hogy csak ezzel megy, de azárt valamiért nagy szívfájdalom ez nekem. Azt hiszem nem fogok nyugodni, míg át nem szoktatom, annyira szeretném, ha szeretné a ciccemet és elfogadná úgy ahogy van! Arról nem is beszélve, hogy azért macerás a bimbivédő, pláne majd ha nem otthon, nyugiban szoptatok...Igyekszem nem nagy lelki problémát csinálni ebből, de fáj a szívem miatta, bevallom...:(

Libuska,
Neked is boldog szülinapot!
Holnapután mész dokihoz, ugye? Nagyon sokat fogok rád gondolni, de tuti hogy minden rendben lesz!
Köszi a tanácsokat, olyan szuper, hogy 'saját szakértőnk' van:)
Viszont a kiszáradásos dolgokról olvasva, meglepődtem, mert Szonjus kutacsa beljebb van egy icipicit, de amúgy teljesen jól van. Most aggódnom kéne?
Nem teszel fel friss pocifotót?

Moncsikám,
Kérlek drága ne stresszelj! Mi lehet annál több bizonyíték, hogy Nimóci szépen fejlődik? Kit érdekel, hogy éppen melyik cicben mennyi tej van látszólag, ha Nimócinak mindig tudsz adni enni, amikor éhes?
Én sem nagyon pártolnám a fejést, szerintem felesleges túlkínálatot csinál, de ha ez megnyugtat, akkor persze csináld.

Rencsikém,
Neked most nem is reagálok, ha lesz egy kis időm (holnap) mindenképpen hívlak! Remélem jól telik a hétvégétek, és Apa is ráér most. Ugye voltatok sétálni? Olyan gyönyörű idő van! Alig várom, hogy együtt is mehessünk sétálni a babákkal :)

Bodzikám,
Jaj már azt hittem baj van, mert ahogy próbáltam visszalapozgatni jó hosszú ideig nem láttam hozzászólásodat, de örülök, hogy minden ok.
Köszi a vígasztalást bimbivédő ügyben, mindenki azt mondha ne törődjek vele, de akkor is zavar, hogy egy szilikonon nyammog a kincsem.

Melike,
Hűha tényleg te jössz:) Jaj de izgi!
Szuper, ha ilyen a doki hozzáállása, hogy ha baj van, akkor megcsászároz! Dévisz is ezt mondta (ill. mondta róla Mártika), és ez nagyon megnyugtató. Annxira jó, ha az ember úgy megy szülni, hogy tudja, bármi történjék jó kezekben lesz, és maximállisan bízik az orvosban!
Bimbivédőt ne vegyél sztem, és ha lehet ne is használd! Nekünk is biztos ment volna anélkül is, csak kis türelem kellett volna hozzá. Lehet hogy nem 2 naposan kezdett volna el szopizni, csak pár nappal később, de megérte volna szerintem nem rászokni.
Amúgy meg patikában is lehet kapni. Nekem medelás van, az nagyon jó.

Chilikém,
Nagyon szuper csaj vagy ahogy boldogulsz az ikrekkel! Köszi hogy leírtad te is az altatást, időközben mi is pont ezeket tapasztaltuk ki.
A játszócumit mi is próbáltuk, de szerencsére nem kellett neki, így már félretettük. De szuper, h neked megnyugszanak tőle a csajok.
És amikor egyszerre kell a ketttőt altatni, azt hogy oldod meg??? Elképzelni sem tudom hogy lehet két babával boldogulni, egy hős vagy:)
Napköben van segítséged, vagy többnyire egyedül vagy?
Anyukád segítsége végül bevált? Kezded elgfogadni, hogy másképp csinálha a dolgokat, vagy 'összeszoktatok'?


Velünk minden ok, megőrülünk a kiscsajért. Apjával éppen most bírkóztam, hogy hagyja aludni a jányt, ne puszilja mert szépen alszik és a borostás képétől felébred :) Annyit sikerült elérnem, hogy csak melléfeküdt az ágyba, gyönyörködött benne és elaludt ő is, most itt fekszenek egymás mellett. Annyira édesek, olyan sok gesztusuk ugyanaz, amúgy is Szonjust nagyon apát hozza mindenben (talán a szája az egyém:)).
Az első napokban jó sok ellentétes tanácsot kaptunk, volt itt ugye Iboly, meg aztán másnap a gyerekorvos, és gyökeresen mást mondtak. Engem Iboly tanácsai kicsit megrémítettek, mert attól féltem, az igény szerinti szopi azzal fog járni, hogy egyfolytában szoptatok. A gyerekorvos meg azt mondta, nappal ne hagyjam 3 óránál többet alduni, mert akkor éjjel nem fog... és a szopit is prübáljam 3 órára kihúzni, ne egyen gyakrabban.
Az első napokban inkább a gyerekorvos tanácsát követtem, olyan logikusnak tűnt, 3 óránként felkeltettem a Kincset, megettem, ettől függetlenül az éjjel hol ilyan volt, hol olyan. Méregettem minden szopit, néztem, hogy megvan-e az a mennyiség, amire azt mondják hogy kell.
Aztán éreztem, hogy ez így nem jó. Tegnap reggel úgy keltem fel, hogy vége a keltegetésnek, vége a méricskélésnek. Szonjus akkor fog enni, amikor akar, ha 4 óra akkor 4, ha 2 akkor annyi. Ennek az lett az eredménye, hogy tegnap napközben szinte végig 4 óránként evett, közte nagyon jókat aludt, úgy ébredt, hogy csöndesen nézegetett maga körül, nem sírt. Éjjel pedig képzeljéte egy megszakítással 11-től 8-ig aludt, 4-kor kelt fel enni. A kajálás általában viszont így 1 órát tart, mert 2-3 pozícióban szoptatok (bealszik egyben, várok picit a böffre, majd másik pozícióban (általában fekve) újra megpróbálom, az esetek többségében még legalább annyit szopik mint az elsp pozícióban). Az altatás általában 20-30 perc, addig kell őt átsegíteni az éberebb szakaszon, vagy karban, vagy a hátát simizve a kiságyban. Apa csak karban altatja :)
Tegnap már voltunk kint a teraszon levegőzni, szuper volt! Nem aludt be, csak pislogott nagyokat.

Kicsit félek, mert Apa holnaptól dolgozik, anyukám pedig jött volna segíteni, de lebetegedett :( Talán anyósom át tud jönni pár órára, de az is lehet, hogy nem... amúgy tök jól bírom, csak estére már iszonyat fáradt és nyűgös tudok lenni....
vjulcsi
 
 


Ja képzeljétek, nekünk ilyen hordozónk van, amit kivontak a forgalomból. Nem ez a márka,de az elv ugyanaz.
Amikor itt volt Iboly, ki is próbáltuk Szonjussal és nagyon nem jött be, azt tapasztaltuk, hogy teljesen beborítja a babát... meg is beszéltük, hogy nem fogjuk hazsnálni (talán majd ültetve később).

Viszont én nagyon szeretném magamra kötni napközben néha, hordozókendre gondoltam. Iboly a Lana márkát ajánlotta.
Mamik, tapasztalatotok van, mit érdemes ezekre az első időkre venni???? Sétálni is szeretnénk abban, meg itthon is lenni. Köszi!
vjulcsi
 
 


Julcsika!
Örömmel látom hogy kezd szépen beállni a napirend.Ügyes kislány Szonja baba. A bimbóvédő dolog meg lehet hogy a későbbiekben megoldódik.Egyébként megértelek ezzel kapcsolatban. Régen borzasztó vastag gumiból valót árultak,és nekem a seb miatt javasolta a védőnő.Mondanom se kell hogy nagy ívben vágtam ki.Inkább szenvedtem de nem használtam. A mai sokkal finomabb,de hát nem az igazi.A kis kutacsa Szonjusnak teljesen rendben van,olyannak kell lennie. Ha be van "horpadva" vagy feszes,vagy domború az nem jó.De Neked azt nem kell figyelned,az orvos rutinból nézi.

Hanyika!
Megnéztem a videót Patriról.Hát nagyon jó hangulatban találtad,hogy ennyit gőgicsélt. Aranyos,gyönyörű baba.Olyan jó volt hallgatni a kis hangját. Érezni lehet mennyire boldogok vagytok. Nagy puszi nektek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szurikáta56 2010.03.28 17:34-kor.

szurikáta
szurikáta56
 
 


Julcsi! Már voltunk Dévainál múlt hét kedden. Anna fejecskéjét kisebbnek mérte, ezért csütörtökön megyünk RMC-be Elekeshez, hogy megnézze ő is.
Kutacs: Ha nincs egyébként semmi gond vele, akkor normális. Irtam, hogy van ilyen is, hogy valakinek eleve beljebb van egy kicsit.
Bimbóvédőt meg próbálgasd elhagyni, remélem sikerül.
Annyira jó, hogy ilyen jól össze szoktok a kislányotokkal! :D
Remélem lesz segitséged holnapra!

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok.

kislibus:igen vettem egy pizsit is a kórházba.Hálóingem van itthon 2 új amit nem használok itthon mert nem vagyok hálóinges.Na jó,nyáron igen de az spagetti pántos dögös ruci.
Csütörtökre nagyon szoritok de NEM LESZ SEMMI BAJ!!! Én holnap megyek a dokkeremhez.Kedden meg csapolásra+vizelet.

Julcsi:amúgy hogy vagy? Sebed fáj még vagy már oda se nézel? :lol: Jaj már én is úgy várom a babánkat.Az elöbb a szobájába pakolásztam és olyan kis aktív volt.Hol itt nyomja ki magát hol ott.
Kaptunk egy újabb csomag csomó ruhát.Már rengeteg van! :lol:

szurikáta:veletek miújság? Hogy vagy? :lol:

Kép
Kép
melánia
 
 


Melánia

Köszi jól vagyunk. A gyerekek szépen fejlődnek,aranyosak nagyon.
Látom már Neked sem sok van hátra :) :) És babusgathatod a kisfiadat.

szurikáta
szurikáta56
 
 


Szia Julcsikám!
Írtam mailt, de nem megy át Neked... :cry:
Szonja tündériszép hajasbaba!!!!!! Olyan jó olvasni a szeretettel/szerelemmel teli, boldog soraidat!!!! Csodásan alakul minden!!!! A védőke is le fog kerülni, nekem elhihetetd. :wink: :D

Szurikám!
Azt nem értem, ha születéskor minden anyagcsere-dologra nézik a babák vérikéjét, akkor hogy nem derül ki korábban a lisztérzékenység???

Rencsike! Te kis szupernőci! Itt is köszi a licitálást!!! :wink: :wink:

Mennem kell most, de majd írok a többi cukikának is!!!

Kép
bodza2005
 
 


Melike! Tedd fel a cééép pizsikét!!!

Moncsika! Cupákok!!!!!!!!!A ház-ügyek hogy állnak?????

Libuska! Ugye, ettél már rendesen, nem csak bébikosztot? :oops:

Hanyika! Milyen a hordozó? Tecccccik?

Kép
bodza2005
 
 


sziasztok.

csak egy pillanatra jövök,mert fáradt vagyok nagyon és ha leraktam Patrikát a szopi után még teregetnem kell és a konyhát összekapni.

A hordozó szuper kényelmes, most aludt benne cukika majd 2 órát,én meg egy órán keresztül féloldalasan vasaltam.Igaz így kicsit elfáradt a hátam,de nem a tartásommal foglalkoztam,hanem figyeltem h minnél távolabb tartsam magam a vasalótól,deszkától.
Sajnos muszáj volt csinálnom,mert nagyon el voltam maradva és holnapra már nem volt vasalt bodynk :)

Julcsika,szívesen a választ :)
A védővel kapcsolatosan én úgy vagyok,hogy inkább azzal,mint ne tudjam szoptatni.Lehet ha picit nagyobb lesz Patrika,talán meg tudja tartani a lapos bimbit is,de most még nem.Sajnos,ha ki is húzza a védővel,pillanat alatt újra lapi lesz.
Remélem Nektek könnyebb lesz az átállás.

jó éjt nektek

Kép
hanyatka
 
 


Bodzikám

Azért mert amikor elkezdjük beépíteni az étrendbe a lisztes ételeket csak akkor lesz jelen és kezd el a glutén "dolgozni"és kell neki egy idő amíg telítődik a szervezet ,ez általában 3 hónap.De már károkat okoz: bél bolyhokat teljesen tönkre teszi és az étel elkezd ott romlani mert a bolyhok híján nem tud felszívódni.Ekkor jön a fogyás,hányás,hasmenés, alultápláltság jelei. Izmai petyhüdtek.hasa meteorisztikus,rengeteg bélgáz termelődik. A gyerek érdektelen,csak néz egy helyre és nem működik együtt.Úgy néz ki sajnos mint az afrikai éhező gyerekek .És csak innen gyorsulnak fel a dolgok.Ha "szerencsénk van" akkor ez hamar,kb 15 hónapos korban kiderül és nem okoz további bajokat: szellemi leépülés is lehet elhanyagolt esetekben mert a glutén rátelepszik az idegekre is és ott is károsít.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szurikáta56 2010.03.30 11:20-kor.

szurikáta
szurikáta56
 
 


Babanet óra nem állt át :?: :!:
Én 7.56 kor írtam a hsz-t :) :) Kép

Na jó lépek dolgozni,szép napot mindenkinek!!!!!

szurikáta
szurikáta56
 
 


Jó reggelt Lánykák!

Hanyika,
Boldog szülinapot kívánok (legalább még március van, nem futottam ki legalább a hónap stimmel :oops: )
hogy bírod egyedül , apa nélkül? Szerintem semmi gond, már olyan jól összeszoktatok Patrival, hogy minden megy simán.
Találkoztatok már a másik babás barátnőddel? Volt már babás randi?

Julcsi,
megnéztem Szonja baba képeit az iwiw-en. Nagyon édes hajas babó. Én egyenlőre a képek alapján apukáját látom benne , de Ti biztos már felfedeztétek egymást benne.
Ügyes vagy nagyon! Biztos megoldod a bvédő elhagyását is.

Libus,
Utólag boldog szülinapot kívánok (jól lemaradva :oops: )
úgy emlékeztem , hogy ma kell menned, már tegnap eszembe voltál, aztán most olvasom, hogy csütörtökön. Nem érzem a soraidból, hogy ideges lennél . Gondolom azért , mert Te is érzed, hogy minden rendben!!!
Meggyógyultál már? Most hallottam hogy van egy vírus. A barátnőm péntek óta kórházban van , mert nem csillapodik a hányás. Remélem nálad nem ez volt!!

Meli,
most már tényleg Te következel!! Te már beszéltél a dokiddal a szülésről? Annyi babarucid lesz a végén, hogy kis üzletet nyithatsz!

Chilike, Moncsi
újabb képek? Séta volt a hétvégén?

Póci, Zel , Andi, Mónika jól vagytok??
Bodzi,
Eszti? Újabb szavak? Bodzi biliről mi a szakvélemény? Erről is annyi mindent hallottam már? Ti már "beszéltetek" róla Esztivel?
miciona
 
 


Szurika
Mi dolgozók tartsunk össze! Hátha sajnálnak minket majd a kismamik :))))
Amúgy nem egyszerű megoldani ezt a glutén mentes étkezést. Most kezdek beszerezni recepteket (tudod a Szendi könyv miatt kipróbálom, hátha segít a pajzsmirigyemen is). És a hozzávalók nem igazán olcsók!
miciona
 
 


Miciona

:) :) :) most szusszanok egy kicsit és megyek tovább.

Egyébként azon túl hogy nagyon drágák a cuccok, szörnyű rossz ízűek is :evil:
Inkább olyanokat kell főzni amihez nem kell liszt. Vagy mással sűríteni: kukoricaliszt vagy keményítő. A kenyérféléket extrudált szelettel pótolják és már ugy megszokta hogy nem is igényli a kenyeret.
További jó munkát! :)

szurikáta
szurikáta56
 
 


na látom ma nem volt sok mozgás, "csak" a dolgozó csajok tudtak irni, jól van, igy kell ezt csinálni, nem kell olyankomolyan venni a munkát :lol: , jaaa, tényleg sajnálunk titeket :wink:

miciona
a fiúk kipakolták a teraszra a virágokat a hétvégén, mi meg kiültünk nézni ahogy dolgoznak :lol: egyébként az idő csalóka volt azt hittem nagy meleg van, közben úgy ülve elég hűvős volt, kicsit kapar is a torkom azóta.

hanyatka
én is gondolkozom rajta h veszek egy h.kendőt , mert igy egész nap nem tudok semmit se csinálni, ma pl. délután fél3-ig rugdostam egy döglött legyet, :lol: mert addig nem tudtam letenni hol az egyik hol a másik babát.
elég nehezen tudom nézni ha pl nincs elmosogatva vagy ilyesmi, de a bébik az elsők, szóval kénytelen vagyok visszafogni magam, pedig egébként tisztaságmániás vagyok.

julcsika
bvédő miatt ne aggódj, örülj neki hogy van tejed és tudsz szoptatni

ááá nem vagyok ügyes, csak próbálkozom...
néha azért összeomlok, mint például ma is, de inkább nem részletezem, már túl vagyok rajta :wink:

ha külön altatom őket akkor nincs gond, ha egybe akkor vagy valaki segit vagy egyszerre paskolom mindkettőt, nagyon nehéz, borzasztóan fáj a hátam, leszakad a karom, de legalább szép izmos lesz(remélem) :lol:

Többnyire egyedül kell megoldanom, anyuék csak 1x-2x jönnek, akkor meg intéznem kell mindig valamit, úgyhogy nem tudok pihenni, délután amikor mindenki itthon van van egy kis segitség, de segitségből sosem elég.

a cumit én is nagyon ritkán adom, sokszor nem is kell nekik, de van hogy megnyugszanak tőle.

igen anyunak sokszor szólok hogy valamit ne igy vagy ne úgy csináljon de amikor nem vagyok itt úgyis úgy csinálja ahogy ő akarja, . Ez van! De azért nagyon nagy segitség amikor itt vannak, arról nem is beszélve hogy szerelmes az unokáiba. :lol:

szonja sztem is inkább az apukájára hasonlit.

a szopizást úgy csináld ahogy jónak látod, de én sem keltem fel soha a csajokat, volt hogy 6,5 órát végigaludt de akkor sem keltettem fel
chilike1
 
 


Sziasztok!

Nekünk semmi bajunk nincs már, eszek rendesen is már 3 napja.

Miciona! Köszi a szülinapi köszöntést!
Nem volt olyan durva a helyzet, csak két napig tartott, ellenben 2 kilót fogytam ez alatt. Dehát most jön szépen vissza.
Nem aggódok, én mondtam Dévainak is, hogy egészséges a babánk. :wink:
Elhiszem, hogy nem könnyű összeállitani azt az étrendet, én is gondban vagyok, hogy mikor mit főzzek, ami sótlan is, meg ehető is. Pl. most mondták az intézetben, hogy a fasirtot felejtsem el (az pedig só nélkül is jó volt), meg egy csomó mindenre (panirozott husik, pedig azok is ehetők só nélkül).

Hanyatka! Neked is boldog szülinapot, igy utólag! :D Milyen hordozót vettél végül?

Bodza! Mi újság Esztivel? Biztos sokat vagytok kinnt. Ti szoktatok játtszótérre járni?

Melania! Mi volt a dokinál?
Nekem is van spagetti pántos dögös, meg spag. pántos aranyos. Valamelyik nap felvettem őket, még rám jöttek. :lol:
Szerintem a babák tudják, ha róluk gondolkodunk, vagy az ő dolgaikkal foglalkozunk, mert Anna is nagyon aktiv lesz, mikor pl. tervezgetek, hogy mi hogyan lesz-mit hova rakok majd. :D
Most nagyon irigyellek téged és Ercsikatit, hogy már majdnem minden megvan-rendben van a baba dolgaival. :roll:

Rencsi! Javitott valamit a bukáson a Nutriton???

Kép
kislibus
 
 


Libuska,köszi :)

Örülök h már jól vagy.méér nem lehet fasírt meg panírozott husi?
Baby Björn Synergyt vettünk,fehéret :) jól tartja a rossz hátamat.

Mikor lesz ablakcsere nálatok,utánna készül a babasarok?

Julcsi,jobb már a cickód? A csomi már Ágikáéknál van:)
vicces volt,mert véletlenül a lánykori nevedet írtam meg üziben a férjemnek és Ágikáék kijavították,hogy férjnél vagy és változott a neved:)ja mondom,bocsika,egy betű,de én keverem :)

Chilike,vigyázz magadra,csalóka ám ez az idő még.
Babuka szipog még?
Nézted a párnát?

Kata,szép lett Kendra szobája,teccik nagyon az a rózsaszín.
Remélem jössz még ide,nem szabad besértődni ;-)
Sajnos most elég sokan szültünk 1hónap leforgása alatt vagyis nem sajnos,csak most mindenkinek nehéz az első időszak,amíg beáll egy kis rend a napjainkban és többnyire ezzel vagyunk elfoglalva,mert iszonyat fárasztó,amellett,hogy a világ legcsodálatosabb dolga az anyaság,de nemsokára te is megtapasztalod és meglátod milyen jó lesz majd tőlünk "öreg rókáktól" tanácsot kérni :) szóval tessék jönni!

Rencsike,Moncsika hogy vagytok,babók?
Bodzi és ti?Sétálgattok ebben a jó időben?

Micike ,neked is köszike.Miujság a TSH-val?mikor mész kontrollra?3-4 hét után sztem.érdemes megkuksizni,hogy mennyit mozdult el az érték.

Emerenc,ti hol tartotok?

Andi rég jöttél,minden rendben veletek?

Szurika,van sok munkád,osztogatod a szerencseszurikáidat? ;-)

Kép
hanyatka
 
 


Micike,még bírom,bár most estére elfáradtam picit,fáj a hátam ezért is jön jól a kenguru néha.
A barinőmmel nagyon sokat talizunk,ma is itt voltak a kis Gergővel egész délután,este jött értük apuka.
7végeken mindig összejárunk,közösen sétálunk,néha 7köznap is csapuk egy-egy pizzázós estet :)nagyon aranyosak,a fiúk is jól elvannak.Annyira örülök,hogy megtaláltuk egymást.
Ja és ő is Halak :)majdnem egyszerre ünnepeltünk,vagyis egymást követő 7végén :)
Múlt héten éjjel 2kor a mellszívóval is ő segített ki.

Kép
hanyatka
 
 


Szép jó reggelt!

Remélem nektek jobb mint nekem! Nálunk már áll a bál. Apa tegnap dolgozott először, anyósom jött segíteni fél napot (du-ra) mert Anyu lebetegedett... és már be is sértődött anyósom, nem is jön többet segíteni. Azon sértődött meg, hogy szoptatni nem akarok előtte, hanem elvonulok a babaszobába, és szerinte így nincs értelme itt lennie. Ezt azért nem értem, mert két etetés között legalább 2 óra van, amikor ő altatta a babát, ilyenkor tök jót lehet sztem nagymamakánt babázni, babusgatni a picit, de ez neki nem elég, mert unatkozik, amíg én szoptatok. Kérdeztem jön-e holap, mondta jöhet, de szerintem így semmi értelme, úgyhogy mondtam akkor tényleg inkább ne jöjjön.
De annyira felhúztam magam ezen, hogy tiszta ideg volt, ráment a babára is a hangulatom, és éjjel 2-ig nem aludt :( Már iszonyat nyűgös volt.
Most meg nekem van lelkifurdalásom, mert éjjel 3-kor szopi után sem akart elaludni, és sirdogált, én meg nem vettem fel, csak a sötétben suttogtam neki, elmondtam, hogy anya már nem veheti fel, mert olyan fáradt h fél hogy leejti, de itt van és őrzi az álmát, próbáljon meg egyedül aludni a kiságyban... úgy 1 percig sírt, majd abbahagyta, ezt kb. 4szer eljátszottuk és aztán elaludt, aludt reggelig. Csak nekem van lelkifurdim hogy nem vettem fel amikor babusgatásra vágyott.... Szerintetek?

Na most megyek is, mert ébredezik, ott akarok lenni amikor elkezd sírni.

Majd reagálok ám rátok is, bocsi, nehogy azt higyjétek csak a saját bajom érdekel!
vjulcsi
 
 


Hanyikám egy hős vagy te is hoy ilyen jól bírod apa nélkül!
És köszönöm nagyon a cuccokat, remélem a férjem hamarosna be tud menni, igen, ő is a támogatást aláíratni megy be :)

Nálunk is elmegy apa a hétvégén csapatépítőre péntek-szombatra, nagyon remélem hogy addigra anyu meggyógyul és itt tud aludni, különben látom már sok bőgés lesz...mármint részemről :)
vjulcsi
 
 


Julcsikám

Anyóska addig nem talál elfoglaltságot amíg Te szopiztatsz?
Akad házimunka,hiszen azért van ott hogy ezektől mentesítsen- szerintem. Abban meg semmi kivetni való nincs hogy egyedül szertnél szoptatni. Hát mit mondjak, érdekes. Ne emészd magad ezen,csak hát tudom hogy utána is a szemébe kell nézned. Lépjél túl rajta.Esetleg próbáld tisztázni vele hogy ez nem őellene volt,hanem így szeretnéd. Hátha megérti. Én megérteném. Férjed véleménye erről?
Nálunk a lányom és a két menyem szintén félre vonultak etetéskor.
Én csak kiszolgáltam őket: tisztába tettem a kicsit ,odaadtam és ennyi. Utána én tettem a dolgom amíg nem szóltak.Úgy látszik én egy maradi anyós- anya vagyok. :)

szurikáta
szurikáta56
 
 


Miciona
a www.csaladinet.hu oldalon a felnőttkori lisztérzékenységgel foglalkoznak.A téma:" a kezeletlen gluténérzékenység meddőséget is okozhat." ha gondolod olvass bele.

Hanyika

Bizony osztogatom a szerencse-és az igazi szurikat is :)

szurikáta
szurikáta56
 
 


Julcsi! Szerintem is ez a természetes, hogy szopihoz elvonultok. Anyósod, meg tényleg találhat addig elfoglaltságot magának, az enyém biztos találna. Az éjszaka miatt ne legyen lelki furdallásod, ha csak egy-egy percig sirt, akkor elég volt neki a hangod, hogy beszéltél hozzá és a jelenléted. Ha nem elég, ugysem hagyja abba a sirást! :wink:

Hanyatka! Ha nektek bejött, akkor tényleg arra esik a választás, meg lesz egy babaerszény. Már azokat is meg kellene venni. Bár az erszényt csak rendelni lehet, én meg nem szeretek rendelni.
Panirozott husi a panir miatt, fasirt a kenyér miatt, ami benne van. Merthogy mindkető hizlal. Node ezt ilyen szinten már nem tartom, különben is a két napos hasmenésnek minusz 2 kiló lett az eredménye. Úgyhogy most eszek és kész. :twisted:
Igen, csak az ablakok betétele után lehet neki állni. Ablakok talán jövő héten jönnek, és talán 1-2 hét alatt befejezik ezen a szinten a koszos melót. Akkor kezdhetek takaritani, visszapakolni a polcokra, meg a baba ruhákat-cuccokat kimosni-vasalni, kiságyat összerakni, megrendelni a pelenkázót. Szóval ezt kicsit szorosnak érzem... :?

Szuikáta! Te nem vagy maradi, szerintem ez a jó felfogás, és ha egyszer én is megyek segiteni lányomnak-menyemnek, úgy gondolom én is igy fogom csinálni. Szóva inkább szuperanyós kategóriába tartozol, hogy ezt igy látod! :D

Melania! Mi volt a dokinál????

Veteményes félig kész, tegnap volt barinőm, segitett. Meg a füvet is vissza vetettük. Még fel kell vágni a fát, meg fel kellene ásni a veteményes másik felét-de ez utóbbit nem én fogom csinálni. 8)

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok Csajocskák!

Hát volt mit visszaolvassak de igy sem fért most bele minden.
És ne haragudjatok de most irni se tudok külön mindenkinek,jol vagyunk nem vesztünk el és már nagyon hiányoztatok is de nagyon sürük most a napjainkRobcsi,meló,házimunka ,és ugye itt a jó idő kivétel ma hogy majd el visz a szél Robcsival folyton kint kell lenni,meg játszora menni és még sok más dolog.Szoval ujdonsült anyukák ha azt hiszitek hogy most a legnehezebb nektek hát tévedtek :D mostantol mindig fáradtak lesztek és sosem jut idő magatokra :lol: ,ez csak egyre nehezebb lesz :lol:.Lesz majd kismillio dolog amiért folyton aggodhattok és lelkifurdalásotok lehet,és jön majd a jó kis beszéd a napi egymillio miért, amikor a nap végére már magad sem tudod hogy mit miért annyi kérdés követei a másik kérdést :lol: ,és még sok sok aproság.
De csajok egy jó tanács ha semmit sem fogtok fel drámaként és elhessegetitek a félelmet hogy most épp egyedül maradok a babával,és mi lesz ,vagy nem akar elaludni egyedül ,nincs el egyedül szorakoztatni kell,és még sok más dolognak a vicces jajj de jó oldalát nézitek és nem pánikoltok sok drámátol,sirástol,kiborulástól kimélitek meg magatokat és lesznek nagyon csodás napjaitok a bébikkel és a nap végére észre sem veszitek hogy milyen fáradtak is vagytok.Le sz...ni (bocsánat)minden mást csak ti meg a babák vagytok ez a legfontosabb,és ne akarjátok hogy tökéletes legyen minden mert ugysem lesz az.Tudom nagyon nehéz és még dolgoznak a hormonok is de tudom mit.
Nagyon nagyon ügyes anyukák vagytok mind és jol csináltok mindent és ezt érzik a bébik is és nagyon boldogok hogy ilyen csodás szüleik vannak.Élvezzétek az anyaság minden pillanatát.


Julcsika csodás szülésed volt és nagyon örülők hogy ilyen szépen alakult minden.Anyossal meg ne is törödj most.Nekem anyukám volt segitteni az elején (kb 2 hétig)de az első nap közöltem hogy nagy segitség a házimunkában de a gyerekkel kapcsolatos dolgot mindent én szeretnék csinálni.Volt sértődés de aztán elmagyaráztam hogy én 6 évet vártam erre és nem engedem ki a kezemből.Nehéz nekik mai napig de nagy nehezen elfogadták a szabájaimat.Anyos meg még a gyerek egyéves szülinapjára se jött el sejtheted hogy hogy esett ez nekem de akkor se hagytam hogy elroncsa a kedvemet.Lépj tul rajta te csak csinálj ugy mindent ahogy nektek jó.

Ercsike Kendra szobája nagyon szép.

Libus Annának csodás szép kis arca van az ultrahangos képen biztos minden rendben.Csütörtökön majd nagyon gondolok rád.

Micike aranyos vagy hogy hiányoltál,de ezentul biztos kevesebbett tudok majd jönni.
Szeded a gyogyszert,mikor mész kontrollra?

Mindenkinek millió puszi de ennyire futotta most mennem kell!

Kép
póci
 
 


Sziasztok.

kislibusom:itt vagyok.Méhszáj zárt.Dokibá szerint szép nagy baba lesz.Pedig mindenki azt mondja,hogy olyan kicsi hasam van.Nem hiztam el,csak a hasam nől.
Viszont felkészülök a császárra.Beszéltünk a szülésről és igen támogatja a császárt a dokim.Azt mondta,hogy ne kockáztassunk.
Ne irigykedj drága ti is szépen elhaladtok majd a gyerekszobával.Amúgy meg nagyon ügyi vagy a kertben is.És utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT!!! Erről lemaradtam bocsi. :oops:

szurikáta:szerintem sem vagy maradi!!!! :lol:

Julcsika:ne izgasd magad,én sem szeretnék anyósék elött szoptatni.Anyum az más.Ne foglalkozz vele,majd megenyhül és rohan az unokájához nem soká.

Póci:megértjük,hogy el vagy foglalva.Pláne ebben a jó időben.puszi nektek.

chilike:kicsit mesélnél a császárról,milyen volt? Mit éreztél közben és utánna? mikorra gyógyult meg a sebed annyira,hogy már nem annyira fájt?

miciona:nyitok egy babaruci boltot majd. :lol:
Miújság veled? Mik a következő lépések???

Kép
Kép
melánia
 
 


Melánia, Libuska

Köszi aranyosak vagytok :) :)

Póci
Szia, tényleg régen voltál :) :)

szurikáta
szurikáta56
 
 


Sziasztok,csak gyorsan írok már pár sort míg alszik a fiam..
Köszönjük szépen jól vagyunk,csak mostanában sokat megyünk minddenfelé,valahogy úgy vagyunk mint Póciék..Játszó,a mindennapos program,bár Pötyi kivan akadva a homokozótól.. :lol: Teljesen kétségbeesve mutatja,ha homokos lesz a keze.. :shock:
Meg egyfojtában megy,fogja a kezem(egy ujjam elsem engedi)azt séta mindenfelé!
Szóval telnek a napok..Igyekszem olvasni a körmaileket,már megfogadtam,h név alapján megkeresek mindenkit Bodzinál,de soha nem érek oda.. :oops: :roll: Sorry,hogy ott nem reagálok,de egyszer megpróbáltam,de még arra sem jöttem rá,h hogy csináljam,h a válasz menjen mindenkinek..Ilyen analfabéta vagyok.
Hanyi,én nem láttam a Patrivideót..Hogy teltek az esték apap nélkül?
Kislibus,holnap gondolok rátok,de tutti minden rendben lesz!!Szép lehet a kertetek már!
Ercsikati,szép a szoba!!
Chilike,én biztos vagyok benne,hogy szuperül megoldod a helyzetet!
Julcsika,anyóstéma..Ehez egy dolgot tudok ozzáfűzni,mindent úgy csinálj,ahogy te szeretnéd,és neked jó!Ha megsértődik,hát tegye..Nekem az anyósom tönkretette,életem nem egy szép pillanatát az otromba viselkedésével,ne hagyd!A szpoival ugyanígy gondoltam,de ez csörtetett utánnam,és vizslatott,meg adta az ukázt..Tök gázvolt.Aztán anyum elment haza,én ittmaradtam apával,meg vele,mintha valami ellenséges területen lettem volna.(nem apa miatt)Nagyon kivoltam,sokat sírtam,de akkoris inkább mindent megcsináltam,csak ne jöjjön.Akkor nem volt erőm vitatkozni már szülés után,de azóta nem hagyom a dolgokat,mert ez az én gyerekem,ő meg csak mondja a magáét(ráadásul marhaságokat!)Mert,h a sogórnőméknél így,meg úgy..volt is ebből egy két balhé,már apa is beszállt.Sajnos nálunk ilyen a helyzet,remélem azért a te anyósod normálisabb,és megérti a adolgokat!Pihenj amennyit tudsz!
Melike,te jössz!!! :lol: Izgulsz már?
Bodzi?
Mónikáékkal mi van?
Mindenkinek puszi,felébredt Peti.

Kép
cs.andi
 
 


Még gyorsan egy sort..
Moncsiga,ti hogy vagytok????
Rencsi,használt a Nutriton??

Kép
cs.andi
 
 


moncsika
elküldtem :wink:

melania
rövidren tudok most csak irni mert ébredezik a pici.
abszolút ne félj a császártól minden rendben lesz.
nekem programozott volt, szóval nem folyt el a magzatviz nem voltak fájásaim ilyesmi, szóval könnyedén "megúsztam" az izgalmakat, de ha neked elfolyik a m.viz vagy kezdődnek a fájások akkor se fogsz szenvedni, mert nem várják meg mig beindul a dolog hanem "azonnal"kezdik a császárt(mert ugye felesleges tágulni, stb).
Nagyon izgatott és ideges voltam előtte, de felesleges volt aggódni.

a szülőszobán kaptam infúziót, bent volt itt még a férjem, akkor már tök nyugodt voltam, aztán áttoltak a műtőbe, ott előkészitettek, megnézték a vérnyomásom,rátettek ekg-ra, aztán jött az orvos, aki csinálta az érzéstelenitést-mellesleg egy fiatal srác volt, nem is nézett ki dokinak, nem is nagyon biztam meg benne, de végülis nagyon ügyes, kedves volt-elmondta mit fogok érezni,(áramütésszerűt a lábamba), ne mozogjak, hogy tartsam a hátam, a vállam, stb. aztán adott lidocaint, ezt meg sem éreztem, a spinálisnál viszont nem tudsz nem megmozdulni-pedig nagyon koncentráltam-de olyan, mintha nagyon erős áram rázna, de csak pár pillanat, aztán gyorsan lefektettek, feltették azt a zöld lepelt, bekentek jóddal az még hideg volt kérdezték érzem-e, mondtam h igen, pár perc múlva szóltam, hogy most mintha már nem érezném, erre mondta apánk, hogy már veszi ki az első babát :lol: :lol: , ja mondom akkor jó, én lemaradtam. szóval se a burokrepesztésből, se a vágásból semmit nem éreztem.
délbe volt a műtét, délután kaptam még 1x fájdalomcsillapitót, még mielőtt kiment volna a spinális, meg vérhigitót.
este elcsúsztott a katéterem a mozgástól akkor fájt ahogy pisiltam, de 10kor már fel kellett kelnem. megbeszéltük a nővérrel, h megpróbálom, de ha nagyon fáj akkor kapk f.csillapiót és később újra mnegpróbáljuk. háát nem volt kellemes, nagyon nehéz a hasad, fáj a seb de nem kellett f.csill. kibirtam anélkül, aztán minnél többszöür kellsz fel annál könnyebb lesz.amig kórházban voltam addig fájt de napról napra jobb lett, itthon már nem fájt és nem is látszik szinte semmi, tök szép a sebem.
úgyhogy nyugi. :wink:

julcsika neked még irok csak felkellt a pici
chilike1
 
 


sziasztok,

most ébredt fel mukikám, de gondoltam ezt elmesélem nektek milyen kis lökött vagyok, tegnap volt az 1 éves évfordulója a punkciómnak.....erre elkezdtem olvasgatni az akkori hozzászólásokat és most itt bőgök...ez egy csoda hogy itt van nekem....
na mennem kell

Kép
rencsi79
 
 


Halihóóó!
Mindenkit olvastam,mindenkinek nagy puszik, de csak egy percem van.
Hasunk alakul. Ma voltunk mérésen 4600g a drága. ...és most sír...
PUSZIK!!!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Andikám és Libuskám!
Egyszerűen képtelen voltam mostanság jönni, annyira elmegy egy nap, most még mostam, teregettem (Rencsike is :lol: ) stb.
Remélem, mindenkinek megválaszoltam a körmailekben a forgás, ülés, állás, fejlődés kérdéseket, még MiccM-nek vagyok adós a szobatisztaságal..............
Idáig jutottam tegnap...........
Szóval, ha valami elmaradásom lenne, pirítsatok ám rám!!!
Jó reggelt!!!! :D
Szép, napsütéses napot Csajocskák!

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok.

libusom:nagyon gondolok ma rátok!!! :lol: :lol: :lol:

chilike:köszi a beszámolót!!! Tényleg nem tünik vészesnek. :lol:

cs.andi:még nem teljes az izgulás.Április végén megyek még egyszer a dokimhoz és utánna irány a CTG.Klinikára fogunk járni nem a magánba.Ott figyel majd a dokim.Na majd akkor fogok izgulni.Ti hogy vagytok?

bodzim:enje benje!!! :twisted:
Nyugi nem felejtettél el semmit részemről csak nem hagyhattam ki.Miben vagy így elfoglalva?

Kép
Kép
melánia
 
 


Sziasztok!

Libus gyere ha végeztél,nagyon gondolok rátok.

Moncsi Nimócinak szép sulya van :D !

Puszi mindenkinek

Kép
póci
 
 


Libuskám,
gyere és mesélj mi volt!!!!! itt izgulok értetek!

Kép
rencsi79
 
 


libus
te ma voltál apánknál? ma csüti van, vagy már ilyenkor is szokott lenni?
na gyere mesélj mi van. :wink:

rencsike
Én is szoktam ilyesmin gondolkozni, egyik nap azt idéztem fel a fürdőbe, hogy milyen volt amikor megláttam 2 csikos tesztet, fel sem fogtam akkor.
meg egyik nap megnéztem az első ultrahangon a két kis pöttyöt :)
mondjuk én szinte minden nap elmondom a babáimnak, hogy : anya mennyire örül, ogy engem választottatok, köszönöm, meg hogy egész életembe vigyázni fogok rájuk, stb..
mivel nekem nagyon rossz hangom van és mellé még nem is érdekel hogy hamisan énekelek ezért nem büntetem őket azzal hogy dudolászom nekik, ellenben elmesélem nekik milyen a húsvét, meg hova viszem majd őket, ha nagyobbak lesznek, stb
De ahogy megfigyeltem ezt anyutól tanulhattam, mert egyik nap titokban meglestem ahogy szövetkezik a picivel és pont arról ment a téma, hogy majd megkergetik a macskákat, meg tapsolnak a madaraknak, stb. Nagyon aranyos anyu, mindig beleéli magát, hogy mi lesz, hogy lesz, ilyeneket mond , hogy: nem ám ledobdni az iskola táskát suli után :lol: :lol: ...nem lehet elég korán kezdeni a nevelést! :lol: :wink:

Nem akarok áradozni a gyerekekről, de annyira, de annyira cukik, olyan formák, hogy hihetetlen.
A kicsi például olyan sumák, mindig úgy alszik a karomba(meg anyuéba is), hogy csak félig csukja be a szemét, hogy szemmel tartson bennünket, nehogy véletlenül le merjük rakni :lol:
A nagyobb meg úgy alszik; mint egy fóka :lol: , kiterül hason lábait összezárja, de a bokája kifelé néz és a kezecskéit is kitárja kétoldalra, úgy elterül, látotok kellene, nagyon cuki, a kis szája meg tátva marad evés után, úgy alszik el.
Szerencsére nagyon jó gyerekek. :wink:

moncsika
na örülök. :wink:
küldöm a privit

bodzi
Jó, hogy jöttél, már hiányoztál. :wink:
Tényleg nagyon elmennek a napok, hihetetlen gyorsan.

melánia
na jól van, örülök ha meg tudtalak nyugtatni.
még annyi hogy a tejci miatt se félj, hogy nem helyzik rögtön mellre a babákat nekem ettől függetlenül is úgyanúgy beindult. :wink:

póci
Olyan fura, hogy ezt irod, mindenki ezt mondja, hogy egyre nehezebb lesz , pedig már igy se könnyű, mindegy, erre úgyse lehet felkészülni, gondolom.
chilike1
 
 


julcsika

bocsika már sokkal előbb akartam irni neked, de tudod két baba mellett nem sok idő marad. Remélem azóta már megoldodott a helyzet az anyósoddal . :wink:
Sztem a férjednek kéne vele megbeszélni a dolgokat elvégre az ő anyukája, hátha úgy nem tűnik olyan "durvának" mintha te mondod neki. Most olvastam az ikres kiskönyvbe hogy az az igazi segitség amikor a "kezed alá dolgoznak a segitők, nem az amikor megmondják, hogy mit hogyan csinálj.
Egyébként nem tudom mit akarna segiteni szoptatás közben az anyósod??? :shock: :P
Anyum ilyenkor kitereget,vagy összehajtogatja a baba ruhákat, vagy ráparancsolok, hogy egyen valamit vagy igyon egy kávét, stb.
Anyuddal könnyebb volt a napod?
Férjed mit szólt az estehez?
Csak úgy elővigyázatosságból mondom(remélem a férjed nem haragszik meg rám, mert nem azért mondom, csak úgy elmesélem9, hogy azért az anyósokkal nagyon kell vigyázni! Sogornőméknél az elejétől kezdve beleszól mndenbe az anyós, pedig a sogornőm nagyon határozott egyéniség és még igy is, nagyon "elfajultak" a dolgok, már nem lehet elvinni a gyereket úgy dokihoz hogy ne menjen az anyós, ő akarja intézni a bölcsit mindent, szinte olyan, mintha az ővé lenne az unoka(mármint ő úgy érzi), ez már annyi vitát szült, hogy a válás szélén állnak, pedig még csak 3 éves a gyerek( na jó hozzá kell tennem, hogy a sogornőm pasija az a tipikus anyuci egyszem pici fia tipus).

Amikor valamiért hagynom kell sirni a babákat engem is mindig furdal a lelkiismeret. Ma is sirt a picikém, már folyt a könnye, de nekem meg elő kellett készülnöm a fürdetéshez nem vettem fel, de majd megszakadt a szivem. A párom ilyenkor mindig mondja, hogy Látod ezért nem szabad hozzászoktatni a gyereket hogy mindig karban legyen! Persze ezt én is tudom de olyan nehéz megállni, hiszem erre vártam már mióta!

na lépek megyek lefeküdni. jó éjt
chilike1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: