Új privát üzeneted érkezett!

Manó!

Tehetnél föl pocifotót :P :P !
Végül Steinmetz mellett döntöttem :) . Nem bántam meg. Tenyerén hordoz :lol: . Szerdán megyek uh-ra. Nagyon várom... Ha kibújnak kölkök talizhatnánk egyet! :wink:

Zsu

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Sziasztok :)

Melcsi,nagyon nagy babád lesz,hogy most 3200gr-os :) :) üyik vagytok!!!
Lányok,én már szertnm ha kinnt lennének a babszik :) nagyon nagy a pocakom,Ők biztosan jólérzik magukat,mert nagyon sokat mocorognak :D :D ami nagyon jó érzés!
Szeretnék úgy szülni,mint Anikó :D olyan nyugalom árad a szüléstörténetéből,hogy többször is elolvastam. :wink:
Szerdán megyek a dokihoz,meglátom mit fog mondani.

Orsi,Melcsi,rakjatokl fel pocakos képet magatokról:)

Emma,nagyon szép a kép a babádról,és Te is nagyon jólnézel ki a fotón :D :D hajrá csak így tovább!

Katyuskának gratulálok a lányokhoz,sok boldogságot kívánok Nekek!

Kép 35+4 napos kép rólam Kép pocakok összemérése :-) Kép babszoba Kép Kép dagi lábacskáim:)

A babszobát nem tudom nagyobba feltenni,nem akarja a jót :( :( :( :( :(

KépKép
napszemcsi
 
 


Napszemcsi :D
nem semmi pocak.
nekem most nincs gépem éppen, de ha lesz, teszek fel képet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Napszemcsi :D Ez aztán a pocak!!!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Zsu - örülök, hogy doki dolog rendeződött! Taliban benne leszek! :wink:

Napszemcsi - húú! Pocak a javából! Takaros a babaszoba!

Kép
potykamanó
 
 


Napszemcsi!
Ez aztán a pocak! :D A lábaid lassan kalácsnak is jók lesznek, de még ezt is fogod akarni ujból :wink:
Zsuska!
Látod, már most milyen gyorsan telik aa zidő? Nemrég még panaszkodtál. :D
Rámentem arra a lapra, csuda jó dolgok vannak benne! És a postaktg-et csak 1x kell kifizetni, bármennyit rendelsz, szóval lehet hogy érdemes több dolgot is. Pl. a babapihenőszéket, annak idején nem vettem Emesének, a hordozóba tettem, de láttam ilyet a hugomnál, és sokkal tágasabb, kényelmesebb, mint a hordozó. Csak egy a gondom, ez az előre fizetés. Én maradi vagyok, nem szeretek előre fizetni olyasmiért, amit még nem vettem meg. Mi is csak 10% előleget kérünk a butorokra, a többit a házhozszállitáskor fizeti a vevő... És az előleget is csak a rendelés miatt kérjük, hogy ne maradjon rajtunk az áru (bár 1x mégis rajtunk maradt, ráadásul egyedi méretü matrac :shock: , 2 év alatt aztán eladtuk másnak) Na mindegy, van valaki, aki vett már ettől a cégtől, Lányok?
Orsi!
Persze tudom hogy ez nem meglepő többedik terheségnél, csak ez a megrövidülés sokkolt engem, nem a nyilás önmagában. DFe már kihevertem, és megállapodtam magammal, hogy juni 12. és nem előbb :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :D
igen, én Lilinek etetőszéket egy bnőmmel együtt rendeltünk. ill. mint kiderült anno a fiúk két etetőszékét is tőlük vettem, igaz az ebayes oldalukról No-ból.
(fisher price volt mindkettő egyébként Lilié ez: http://www.arzuhanas.com/Suche-Kat1136/ ... 12684.html )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Melcsi :D
már túl vagy a 36. héten... innentől már akármikor jöhet :lol:
én is így gondolom. 2 nap múlva annyi idős leszek, mint mikor a fiúk születtek... onnan már tényleg akármikor kibújhat Lili is :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Napszemcsi! :)

Én eddig azt hittem, hogy nekem nagy pocakom van.... de most már látom milyen is a nagy pocak! :lol: :wink:

Kép Kép
kismokus
 
 


napszemcsi
Rekordméretű pocak :D nagggyon csini vagy vele :D
és a babaszoba is tetszik!
Na akkor én egy szót sem szólok a hőségre, ha te két ekkora babával ilyen mosolyogva bírod :D

Én köhögök rendesen, kicsi babám szerintem sokat nem alszik, mert jön egy köhögőroham és felrázza :?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Lányok,

ha valaki tudja, ajánlana nekem olyan honlapot, ahol babaszőnyegek vannak, arra gondolok, amiben van valami merevítés, és játékok lógnak le róla. próbálom a neten keresni, de nem találok sehol ilyet.
régebben valaki tett fel ilyen képet, de nem találom.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni!
Isten hozta a kis Olivért!
Gratulálok!Jo egészséget kivánok nektek és várjuk a fotokat!!!
Kép

Katyuska!
Neked is teljes szivemböl gratulálok!És nem semmi a spontán szülés!!!!Sok boldogságot nektek!!!
Kép

Sziasztok lányok!
Elnézést hogy nem tudok sürübben jönni de még elég rendszertelen az életünk!
Szépen gyarapszik a picikém már 4500g!
Hurkásodik lassan mindene!
Nehezen viseljük a meleget,nekem muszály megkinálnom egy kis teácskával mert a ciciböl valo ivásnak az lett a vége hogy felborult az a kis rendszerünk is és egész nap a cicin logot és mire az evés jött nem volt benne semmi!Igy két etetés között ha tátog akkor egy kis teával megkinálom és amikor már éhes van tejem is mivel sajnos nem vagyok egy "tejcsárda" igy ez válik be nekünk ugy látszik!
Ha feltöltöttem a gépet teszek fotokat!

Napszemcsi!
Nem semmi pocakod van!!!!
Gyönyörü!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Zsuzsi :D
játszószőnyeg néven futnak ezek.
minnyá nézek oldalt neked.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 



itt is érdemes szétnézni
http://www.jatekfutar.hu/index.html

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

köszi, erre gondoltam. de hogy én miért nem találtam meg a brendon honlapján?
2 babás ismerősöm mondta már, hogy ilyet érdemes veni, mert sokáig jól el van a gyerek rajta. szerinted is így van?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :)
nekünk nem ilyen szőnyeges megoldás volt, hanem volt külön játszószőnyeg, meg egy "babatornásztató" néven futó valami, ami a teteje.
de a fiúk is elvoltak alatta igen.

dobok egy képet.
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :D Csodálatos! Te már az etetőszéket is megrendelted Lilinek :?: Engem meg gondolkodóba ejtett, ha már téli holmikat kaptam a barátnőmtől, hogy: vajon nem túl korai ez?
Ezek szerint nem!

Szép napot mindenkinek! :lol:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


pézsé írta:Orsi :D Csodálatos! Te már az etetőszéket is megrendelted Lilinek :?: Engem meg gondolkodóba ejtett, ha már téli holmikat kaptam a barátnőmtől, hogy: vajon nem túl korai ez?
Ezek szerint nem!

nem etetőszéknek rendeltem első sorban, hanem "élettérnek " :D ez dönthető, így Lilit az első pillanattól az asztalhoz tudom tolni, ha a fiúkkal eszünk, vagy bármit csinálunk ott.

téli ruhát pl. nem vennék, mert foglalmam sincs, hogy mekkora lesz akkorra. Ha követi a genetikát, akkor kicsi, mint a tesói és a szülei, de erre semmi garancia.

és ahogy anyukám szokta mondani "enni nem kér", így ha jó vétel van, akkor arra lecsapok.
(amikor én vettem 10e ftra le volt árazva amúgy is, és mivel Mo-n nem kapható azonnal lecsaptam rá, mert különben ameriából kellett volna behozatnom)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ennyi idős terhesen születtek a fiúk :D napra pontosan.
olyan vicces :lol: :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

gondolom Lilivel meg még semmi jele, hogy jönni akarna. Ő biztos húzza még vagy 3 hétig :D

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

gondolom Lilivel meg még semmi jele, hogy jönni akarna. Ő biztos húzza még vagy 3 hétig :D


egyelőre nem úgy tűnik :D már a frontokat sem érezzük meg :D
OK, van, hogy keményedik a hasam, de napi szinten max. 3 db.

maradjon is csak, a helye hét végére lesz meg :) bár a ruhákat már kimostam meg össze írtam mi kell még. (vagy ezt írtam már? tök hülye vagyok)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok, íme az én szülés-születés történetem:

Bálint születése

Egész héten éreztem, hogy a várandósságomnak hamarosan vége. Egyrészt szomorúság töltött el, mert még nem akartam, hogy ennek a gyönyörű állapotnak vége legyen, másrészt betöltött a várakozás öröme és izgalma, hogy hamarosan a karomban tarthatom a kisbabámat.
A 38. héten jártunk, az SZTK szerint a 37.-ben, csütörtök után már szerintük sem lesz koraszülött. Éreztem, hogy a lelkem majd csak akkor fogja elengedni az én KisMókusomat. Szerdán kellett mennem az orvosomhoz, minden héten megnézte uh-on és áramlásmérést is csinált az érett méhlepény miatt. Kedden nagyon sokat keményedett a hasam, éjjel 11-kor betelefonáltam a kórházba, hátha bent van ügyeletben az orvosom, mert akkor már indulok is szülni. A szülőszobán azt mondták, épp az imént ment haza… Hát akkor ma nem szülök, holnap meg úgyis bekuksizunk a pocakba. Így szépen végigvirrasztottam az éjszakát a jóslófájásokkal. 4-kor elmentem zuhanyozni, és jó rövidre vágtam a körmömet, nehogy megsértse a kisbabát, ha majd megölelhetem…
A vizsgálaton megbeszéltük, hogy már LEHET szülni, nincs már korán, viszont a méhszáj zárt volt és az áramlás is rendben. Vasárnap nézünk magzatvizet, mikor ügyeletes lesz az orvosom. Tudtam, hogy ez a következő kitűzött nap, teljesen nyugodtan telt a hét további része, befejeztem Bálint kis pulcsiját, átnéztem a kórházi táskát, és vártam a vasárnapot. Szombaton reggel a fiam elutazott hétvégére, mondtam neki mikor elköszöntünk, hogy nézzen meg nagy pocakkal, mert mire másnap jön, már nem lesz pocakom :D .
Vasárnap reggel hajat mostam, hogy szép legyek, mikor először találkozunk, alaposan megreggeliztem, beraktam a táskámba egy flakon vizet (a szülőszobán nem hagynak majd inni, de én majd becsapom őket, és teleiszom magam előtte :D ). A húgom vitt be a kórházba, szerinte vinni kellett volna a táskát is, de nem hagytam, mondtam, hogy az a terv, hogy míg én elvagyok a kórházban, ő majd hazajön érte, legalább nem unatkozik.
9-re kellett volna mennem, természetesen elkéstem, így az orvosom elment vizitelni, és csak 11 körül került elő. Addig a szülőszoba előtt végigizgultunk egy szülést, majd mehettem vizsgálatra, de a flowmetriát csak másnap tudjuk megcsinálni, mert itt nincs műszer hozzá... Mikor felfeküdtem az ágyra, annyit mondtam nevetve az orvosomnak, hogy voltam már itt egyszer (mikor korai fájások miatt kórházba kerültem), de akkor még nem akartam itt maradni… Értettem!- ennyi volt a válasz. Kiderült, hogy kicsit már nyitott a méhszáj (szerintem csak nagyon kicsit lehetett), a doki szerint bő 1 újnyi volt. Nem is a legkisebb, hanem a normál műszert kérte, hogy megnézze a magzatvizet… és akkor egy pattanást hallottam, és ömlött belőlem a víz… „Akkor most már egyértelmű”- mondta az orvosom, amit hirtelen nem is értettem… Szólunk a választott szülésznőnek, hogy jöhet. Én a kis toleráns egyből azt kérdeztem: „Most, vasárnap délben?!” „Hát, ha egyszer most szülünk!” Ekkor ijedtem meg egy kicsit, mert eljutott az agyamig, hogy ezt most már nem úszom meg, most aztán szülni kell… Az orvosom azt mondta, nem is baj, hogy megrepedt a burok (szerintem repesztette), mert zöld a magzatvíz, és a babának 6 órán belül meg kell születnie, nehogy fertőzést kapjon.
Várakozó álláspontra helyezkedtem – vártam a fájásokat. De nem jöttek. Hát titokban iszogattam a vizes palackomból, sőt a húgommal még egyet becsempésztettem. Írtam sms-t a barátnőimnek, hogy izgulhatnak értünk. Mikor visszajött a dokim, mondtam neki, hogy akkor most már nem lesz pocakom, ezt meg kell örökíteni – úgyhogy szépen lefényképezett egy párszor a nagy pocakommal, mert Ádámmal is van szülőszobás nagypocakos képem. Közben a húgom elment a táskámért, én meg tovább vártam a fájásokat, de nem jöttek, csak a szülésznőm. Borotválás, beöntés, fájás sehol. Kezdtem aggódni, mert már 1 óra volt és tudtam, 6-ig meg kell lennie a gyereknek. Közben mászkáltam ki a szülőszoba elé megnyugtatni a családot, megérkezett anya és a párom is, plusz ott ült a húgom a párjával. Aztán mindig visszaosontam, mintha ki se mentem volna…
Egy óra körül bementünk a „szülőszobánkba”, bekötötték az infúziót, volt labda, szülőszék. A szülésznőm azt mondta, nem kell feküdnöm, nyugodtan üljek a széken, ahogy jobb. Megvárjuk, míg kicsit rendeződnek a fájások, és utána megvizsgál az orvos. Beszélgettünk, ücsörögtem a széken, néha felfeküdtem az ágyra, a fájások is lassan beindultak. Így teltek az órák, kezdtem kérdezgetni, mikor lesz ebből gyerek, nekem úgy tűnik, kicsit lassan haladunk. Estére, kaptam a választ. A széken ücsörgésben csak az volt rossz, hogy a magzatvíz folyamatosan folyt, nem gondoltam, hogy ilyen sok. Négy óra körül már aggódtam, hogy lesz 6-ra gyerek, miért nem haladunk. Megkérdeztem a szülésznőt, milyen erős fájások ezek, mikor lesz már „elég jó”? Azt mondta, ezen a szinten az asszonyok már szoktak sikoltozni. Akkor minden rendben, mégis haladunk. Azért persze kétszer is emeltek az infúzió cseppszámán, hogy erősödjenek azok a fájások. Közben az orvos megvizsgált, bő 3 ujjnyi a méhszáj, lassan kezdhetek majd nyomni, puha, laza az egész, át fog bújni a feje. (Közben kézzel tágított még rajta, amitől majd’ a falra másztam…) Mondtam is neki, hogy már annyira nem vicces a helyzet. A szülésznőn láttam, hogy kételkedik, vissza is kérdezett, hogy máris nyomhatok? Én is vártam azt a feszítő érzést, ami a tolófájásokat megelőzte az előző szülésemnél, de még nem éreztem. Mivel fájdalomcsillapítást nem kértem, 4 órától már komolyan éreztem a fájásokat. Ilyenkor mintha hintában ültem volna: míg kúszott felfelé a fájás, befelé figyeltem, aztán mikor enyhült, pihentem. A fájások erősségét és a baba szívverését mutatta a gép, ami megnyugtatott, láttam hogy rendben van minden. Egy lassulás volt, ami nagyon aggasztott, 80 alá esett a baba szívverése, küldtem is azonnal a páromat, hozzon valakit azonnal. Az orvos azt mondta, valószínűleg megtudjuk az okát majd később… és az érzékelőt szorítsam a pocakomra, hogy valóságos mérést végezzen.
Megkérdeztem, hol tart a másik szülés (nehogy egyszerre szüljünk, a lány 2 órás előnyben volt, reméltem, már kész lesznek, mire én szülök). 2 ujjnyi a méhszáj, meg is nyugodtam, akkor nem ugyanott tartunk. Az utána következő egy óra kemény volt, sűrű, erős fájásokkal, ültem a széken, a fájás alatt álltam, néha visszamásztam pihenni az ágyra. De még mindig nem éreztem azt a fájást, ami a tolófájást megelőzi. Aztán már tudtam, hogy itt ez a fázis kimarad, és egyből nyomni fogok. Ekkor hallottam a szomszédból, hogy „eltűnt a méhszáj”. Végem, egyszerre szülünk, egy orvosnál… Klassz, most akkor meg kell várnom, amíg végeznek… 5 után, tolófájásokkal vártam, hogy rám kerüljön a sor. A szülésznő tett egy kis fájdalomcsillapítót az infúzióba, nehogy a végére fogyjon el az erőm.
5.28-kor végre megszületett Hanna a szomszédban (gyereket megszületni nem vártam még ennyire soha!!!), kicsit le is videózta a doki, aztán átnézett hozzám, mielőtt elmegy az ambulanciára. Elmondta a páromnak, hová álljon, hogy fogja majd a lábam mikor nyomok. A szülésznő megkérdezte: „Ugye nem akar a doktor úr most még elmenni?” De, úgy gondolta… Én meg közöltem, hogy akkor most már nem várok, nyomnom KELL. A doki épp emelte az ágyat, a szülésznő mondta, hogy csússzak lejjebb, én meg a tolófájás-nyomás közben mondtam a dokinak, várjon már az ággyal, még nem csúsztam le. Közben nyomtam, utólag tudom, megvolt a gátmetszés is, a doki emelte az ágyat, nyomta a hasam, a párom fogta az egyik lábam… Aztán vége lett az első tolófájásnak, hátradőltem pihenni, vártam a következő fájást (Ádám 3. tolófájásra született). De amikor lenéztem a lábamnál már ott volt az én KisMókusom, és csak azt hallottam: „Kati, de szerencséd van!” A szülésznő teljesen elsápadt, valódi csomó volt a köldökzsinóron, ami bármikor meghúzódhatott volna… „nemrég vesztettünk el egy 4 kilós babát köldökzsinórcsomó miatt…” mondta az orvosom. „De szép vagy…a jó Isten vigyázott ránk végig…” – ez volt az első mondatom Bálinthoz, aztán kértem, hogy takarják be, nehogy megfázzon – és már potyogtak is a könnyeim. A szülésznő megemelte Bálintot, közölte, 4 és fél kiló lehet a súlya, a párom elvágta a köldökzsinórt, a doki pedig beengedte a szobába a húgomat és anyukámat. A pocakomra tették az én kis manómat, én meg csak azt tudtam hajtogatni, hogy „jajj de szép vagy…nagyon szeretlek” és sírtam a meghatódottságtól. Hétvégén vagy este szerettem volna szülni, hogy csend és sötét legyen körülöttem… minden kívánságom teljesült, február 25-én, vasárnap este 5 óra 32-kor 9/10-es Apgarral, 61 cm-rel és 4450grammal megszületett Bálint. Egyetlen tolófájással, óriási boldogságot hozva az életembe.
A méhlepény kicsit váratott magára, az orvos megnyomta a hasamat, de nem fájt, mint anno Ádámnál, és nem érdekelt az sem, hogy a szülésznő kiabál az orvosért, hogy azonnal jöjjön vérzést csillapítani. Jegelték a hasam, de a mellkasomon ott volt Bálint, semmi nem érdekelt. Aztán a babát elvitték felöltöztetni, engem összevarrtak, amiből szerencsére most semmit nem éreztem. Mondtam is az orvosnak, azt hiszem ez az érzés az, amire azt mondják, eufória…
Még a szülőstobáról megírtam az sms-t a barátaimnak és a családnak, hogy Bálint megszületett: „Anyukám legnagyobb örömére megérkeztem erre a világra. 61 cm és 4,45 kg vagyok, Bálint a nevem. Anyával együtt jól vagyunk. Puszi! :D
Rengeteg vért veszíthettem, mert az ágy alatt tócsában állt és a papucsomat is ki kellett mosni. Pisilni se tudtam felkelni aznap éjszaka, annyira szédültem… De semmi nem érdekelt a babán kívül. Felvittek az osztályra, ekkorra megérkezett a nagyfiam is, apa küldött nekem vacsorát, és este 9-kor hozták Bálintot szopira. Ismerkedtünk, simogattam, puszilgattam, a mai napig alig hiszem el, hogy teljesült az álmom. Aznap éjjelre bevitték a babát, hogy pihenjek, de egyetlen percet sem aludtam, vártam hogy reggel visszahozzák, és utána már egyszer sem adtam oda, hogy bevigyék éjszakára.
Álmodni sem lehetett volna szebb szülést-születést, sokkal könnyebb volt, mint amit vártam. Féltem, hogy a műtét miatt a méhszáj nem tágul majd rendesen, de minden rendben volt, és utólag a köldökzsinórcsomó és a rossz méhlepény miatt nagyon örültem, hogy az orvosom úgy döntött, ideje a babának megszületni.
Azóta sem telik el úgy nap, hogy hálát ne adnék érte, hogy Ő van. Sokszor csak nézem, nézem, és potyognak a könnyeim, hogy végre megérkezett, akit annyira vártam.

dkata
 
 



Jó reggelt mindenkinek!

Sajnos újra itthon. :( pedig olyan jó volt kikapcsolódni!

Kata! Olyan szép a ti történetetek is, hogy-bár megfogadtam nem fogok sírni-nem bírtam ki! .....Szünetet kellett tartanom, mert újra rámjött a bőgés! Mi is úgy várjuk már a mi kis picúrunkat! Eddig a hülye AFP, egyéb eredmények miatt nem tudtunk megnyugodni. Aztán mikor Hajdu doktornő kimondta, hogy véleménye szerint minden ok., megnyugodtunk. De mostanában azon aggódom, hogy minden rendben legyen a szülésnél, mert ott is anyi baj érhet. Mint ahogy Kata is írta a köldökzsinóron lévő csomóval....Tudom, hogy nem szabadna ilyesmire gondolni...A férjemnek nem is merek erről beszélni, mert ő talán még jobban aggódik, mint én. Nem akarom idegesíteni, de így még rosszabb, hogy gyötrődöm. Persze azért igyekszem kiverni ezeket a gondolatokat a fejemből.

Orsi! Melcsi! Köszi! Akkor nyugodtam iszogatom a napi vörösbor adagomat! már úgy megszoktam ezt az esti rituálét, rossz lett volna elhagyni.

Zsuzsi! Én is akarok játszószőnyeget, csak azt hiszem később veszem meg. Amúgy nekem két ismerős is azt mondta, hogy az ő gyereküket egyáltalán nem kötötte le ez a dolog. De sok mindenkinek meg bejön. Gondolom ez is gyerekfüggő!

Napszemcsi! Emlékszel még rám? / AFP ügyben " beszéltünk", és olyan sokat segítettél!/ Örülök, hogy jól vagytok, gyönyörű a pocid!

Kép
mirr-múr
 
 


Kata!
Már ugy vártam a történetedet! Olyan szépen szültél :D Megint sikerült szipognom 1 jót.
Mirr-murr!
Emesének csak babagimnasztikája volt, 1 sima takaróra tettem, kb. 1 hónapos volt (igen, Karácsonyra kapta). 1-2 hétig nem izgatta különösebben, aztán egyszercsak ahogy kapálózott, meglenditette az egyik figurát, és onnantól kezdve szándékosan akart mindig hozzányulni, egyre több sikerrel. Kb 1 éves korában tettük el a kistesónak, mert akkor már veszélyes mutatványokba kezdett, fel akart mászni arra az 1 középső tartórudra, meg ilyenek :shock: Nagyon szerette, ülve is sokat játszott vele, na és a tükör volt a sláger rajta :oops: :lol: . Szerintem jobb mint a szőnyeggel egybeépitett változat, mert könnyebb mozgatni, odébbtenni, és amikor már mobil a gyerkőc, akkor a szőnyeg csak akadály lehet. Egy puha, mintás takaró is jó alá. Igaz, majdnem olyan drága, mintha játszószőnyeggel együtt veszed. De szerintem valami ilyesmit mindenképp érdemes venni, de ráérsz kb 1 hónapos kora körül is, előbb még nem figyeli.
Orsi!
Akkor innentól kezdve minden nap ajándék Neked! :D
Nem irtad még, hogy elkezdted a készülődést, csak régebben, hogy el fogod.
Lányok, kinek volt a visszere?
Irtam régebben, hogy 1 van, minimális dudorral. Sajnos a hónapok alatt elindult lefelé és felfelé is, ezek még nem dudorodnak, de határozott lilás erek. Orsi, mit gondolsz, nem lehet ebből trombózis a császár utáni fekvés miatt? Mondjuk ezelőtt is kaptam 6-7 Clexane-t esténként, de akkor még csak az az 1 kicsi visszér volt. Segithet ha befáslizzák a mütét után?
És akinek van, Lányok, mit csinál a terhesség alatt?
Nekem mához 2 hétre van kitüzve a napom :shock: Kezdek izgulni, és szertetném, ha a terv szerint történne valóban, mert még sok a dolgom. Holnap állatkertbe megyünk (remélem nem tukmálnak rám Pöri helyett 1 csimpánzbébit :lol: ), a héten még el akarok menni 1 nagy tulélő bevásárlásra, és a hátralévő napokat sok játékkal, énekléssel Pörivel tölteni.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi!
Köszi a jótanácsot! Én mindenképpen akartam venni valamilyen játszószőnyeget vagy az általad emltett babagimnasztikát-nem is tudtam, hogy így hívják-de azt hittem ráér később. Viszont akkor megveszem most. Ki tudja lesz-e rá időm később. Hol lehet ilyet kapni? Én csak játszószőnyeget láttam mindenhol.

HŰ! Az a két hét mindjárt itt van! De jó neked! :D Viszérre nagyon jó a speciális harisnya! Bár ebben a hőségben nem igazán kényelmes, és mivel császár után sem voltam voltam még, ezért nem tudom, lehet-e akkor használni. / A neve most nem jut eszembe/ Ja, és van egy nagyon jó tabletta is, bár nem tudom kismamik szedhetik-e. Bár, ahogy látom te is szedsz vmit.

Lányok!

Játékot milyeneket vegyünk a babának? Kb. 4 hónapos lesz a picúr mire végre elköltözünk, így csak a legszükségesebbeket akartam megvenni-ami eddig a korig jó- de azt mondták egyenlőre ne vegyek, ráérek még. De ugye most Melcsi is azt írta, hogy az ő lánya már 1 hónaposan élvezte a gimnasztikát. Szóval most tanácstalan vagyok.

Kép
mirr-múr
 
 


Sziasztok!

Bocsi a betolakodásért, de Erikát keresem nagyon eltünt egy másik topikról és gondoltam hátha ti tudtok róla valamit!

Köszike

Kép
anid
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Nem fogjátok elhinni mi történt ma velünk! Hajnalban nekem kellett elvinnem a férjemet az ügyeletre, majd onnan fél óra kocsikázással a kórházba. :roll: :shock: Azzal ébresztett hajnali 4-kor, hogy iszonyúan fáj/görcsöl a hasa a jobb oldalon lent. Nagyon rosszul nézett ki tényleg.... Először irány az ügyelet, majd onnan továbbküldtek minket a kórházba. Ott kiderítették, hogy veseköve van, és mindjárt bent is kellett maradnia megfigyelésen.... Most értem haza, de délután megint vár rám egy kocsikázás, mert be kell vinnem neki cuccokat... A poén az, hogy egy ideje én már csak a városban vezetek, a távolsági utakon már a párom... de most ugye még én voltam/vagyok jobb állapotban. :lol:

Kép Kép
kismokus
 
 


Kata
Köszi, hogy megosztottad velünk ezt a szép történetet!
Én kértem a férjem, próbálja megjegyezni mi-hogy történt, én az utolsó órákban már nem leszek beszámítható

Kismókus
Hú, ez meredek! Meddig lesz bent? Azért ez izgalmas így a 9. hónap küszöbén... Bár még mindig jobb, mint 1 hónappal később

Én továbbra is köhögősen, de talán 1 fokkal jobban így 1 hét után. Nagyon várom a gyógyulást, kezdek türelmetlen lenni

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok

Nagyon szépek a babócák, a pocak fotók, és a babaszobák is, és persze Kata története is!

Sajnos mennem kell, mert tegnap délután értünk csak haza a szüleimtől (másfél hétig voltunk náluk), és még mindig nincs minden elpakolva.
Ákostól semmit nem tudok csinálni.
Igaz délelőtt apjuk segítségével, és hogy aludt 1 órácskát azért a hűtőládát már sikerült kitakarítanom, muszály volt, mert hoztunk belevalót - spenótot (már készen), és fincsi cseresznyét, és borsót.
Így csak most jön a ruha pakolás és mosás.

Orsi - Melcsi
azt szeretném kérdezni, hogy nálatok a lányka és a srácok még rácsos ágyikóban alszanak vagy már kaptak gyerek ágyat, mert igazán én már nem látom értelmét hogy vegyünk még 1 rácsos ágyat, mert Ákos ebből is kimászik (pedig nincs leeresztve), ezért én arra gondoltam hogy ősszel veszünk neki egy leesés gátlós gyerek ágyat. mert arról ha le is esik kisebbet esik mintha a rácsos ágyat mászná meg.

Még azt szeretném kérdezni, hogy Ti mikor éreztétek előszőr a babát. Mert én úgy emlékszem hogy Ákost ilyenkor már éreztem, vagyis csak annyit hogy mintha pici vízzel teli lufik lennének a hasamban, de most még ennyit sem érzek, semmit!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


erika13 írta:Orsi - Melcsi
azt szeretném kérdezni, hogy nálatok a lányka és a srácok még rácsos ágyikóban alszanak vagy már kaptak gyerek ágyat, mert igazán én már nem látom értelmét hogy vegyünk még 1 rácsos ágyat, mert Ákos ebből is kimászik (pedig nincs leeresztve), ezért én arra gondoltam hogy ősszel veszünk neki egy leesés gátlós gyerek ágyat. mert arról ha le is esik kisebbet esik mintha a rácsos ágyat mászná meg.

Még azt szeretném kérdezni, hogy Ti mikor éreztétek előszőr a babát. Mert én úgy emlékszem hogy Ákost ilyenkor már éreztem, vagyis csak annyit hogy mintha pici vízzel teli lufik lennének a hasamban, de most még ennyit sem érzek, semmit!

A fiúk nálunk dec. óta (akkor 26 hósak voltak) alszanak normál ágyban. Vagyis nekünk átalakítható kiságyunk van, ami 70x140es, és ennek vettük le a rácsait. Lilinek meg lesz külön kiságya, az ikeás.
a leesésgűtló mellett nem fog leesni szerintem. Az én fiaim teljesen körbealusszák az ágyat, de sosem estek még le.
Viszont. Az új ágy mindenképp legyen meg 2-3 hónappal a baba születése előtt, hogy nehogy kipaterolásnak élje meg a fiú a dolgot.

mozgás: fiúkat 16. héten, Lilit meg a 14-15 környékén.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hali,

talán már kitaláltátok eltűnésem okát: IIIIgen, megvannak a drágák! Tényleg beelőztem Hajnit: május 16-án volt az első CTG-m, másnap hajnalban elfolyt a magzatvíz, be a kórházba, császár, 3 óra múlva már az őrzőben feküdtem, két kisgyerekkel gazdagabban. :P Volt rizikó, mert a doki, aki előző nap 2 kiló körülire mérte a kisebbet (és 2400-re a nagyobbat, a kisfiút), aszonta, ha nincsenek 2 kilósak, elszállítják őket, úgyhogy akarok-e a Klinikára menni. De hát nagyon nem akartam a sok rossz élmény miatt. Úgyhogy mikor meghallottam, hogy Norina 1700 gramm, akkor bizony rosszul lettem (mondtam, elnézést, hánynom kell), de aztán megmutatták a két egészséges gyönyörűséget, és minden rossz ingerem elszállt. Ráadásul pár órás megfigyelés után úgy döntöttek, hogy nem is kell őt elszállítani, olyan kis erős, életrevaló tünemény. A dokim is mindig büszkén húzta ki magát a viziten!
2 hetet voltunk bent, hogy kicsit hízzanak, de különben minden rendben. Inkubátorra is csak 2 napig volt szükség, aztán már szabadon mozoghattunk, velem lehettek egész nap.
A császár egyáltalán nem volt vészes, semmi nem fájt, az első felülésre meg nagyon készültem, úgyhogy mindenkinek ilyen fájdalommentes szülést kívánok!
A kórházból hazajövés után kész káosz volt, az első 3 óra maga a rémálom, semmit nem találtam, azt se tudtam, hova kapjak... de már rendeződtek a dolgok. Ma esünk át az első itthon töltött éjszakán (bent a nővérek hagyták, hogy kialudjuk a fáradalmakat)... hát kíváncsi leszek! :roll:
Puszi mindenkinek!

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi: Hatalmas GRATULA!!!!!!! :lol:
Erősödjetek és sok tejcsit!!!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pompi :D
Gratulálunk Nektek!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi!
Nagyon sok boldogságot kivánok Nektek a csöppségekkel! :D Én nem gondoltam hogy megszültél, azt hittem arról csak tudósitana valaki! Van segitséged? Képeket is kérünk, ha lesz időd!
Erika!
Én nem tettem ki Emesét a kiságyból, attól félek, hogy akkor sose aludna el. Igy tehát lett még 1 uyganolyan kiságyunk, mint Pörié :D De a mi helyzetünk könnyü, mert ha mondjuk fél év mulva normalizálódik az alvási helyzet, akkor a pici ágyát simán el tudjuk adni, bár Pörié is tökéletes állapotban van, szerencsére nem szokta rajta élesiteni a fogát. Az uram anno eladta a járókánkat is Pöri alól, sőt 1x régebben Máté ágyát is, mert valakinek épp 1 olyan kinézetü kellett, Karácsony szent napján (a gyerek meg hetekig a földön aludt mert nem kellett Neki másmilyen ágy, hiába van lent 20 féle)
Én Mátét a 20.héten, Pörit a 16.héten, most ezt a babát a 15.héten kezdtem érezni. De most egyáltalán nem a bugyborékolás volt, hanem teljesen a mozgást éreztem.
Mirr-murr!
Érdemes még venni a függőt is, meg 1-2 csörgőt, sokat nem, kb 3 hónapos kora körül kezd tudatosan játszogatni, de bármivel elvan, pl. Pörinek 1 üres ketchupos flakon volt sokáig a kedvence. Vagy pl. a kocsicsörgő, azt is fel lehet akasztani a kiságy oldalára is. A gimnasztikát játékboltban lehet kapni, de van itt a neten is az Orsi által emlitett oldalak mindegyikén láttam. Az első hónapokban inkább nézeget mint játszik a baba, egy kép a falon, vagy pl. a fejvédő mintája is lekötheti.
Kismokus!
Jobbulást a férjednek, igyekezzen hamar kijönni a kórházból, vagy csak nem spórolni akar a napidijjal és Veled 1 ágyban feküdni a szülés után? :lol: :lol: :lol:

Voltunk az állatkertben, nagyon élvezte Emese :D Ugyhogy fogynak a feladatok... :shock:
Most akkor Napszemcsivel állok az élen? :D :shock:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Pompi

gratulálok a kicsikhez :D
képeket is teszel majd fel?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok

Melcsi - Orsi
nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!

Pompi
sok sok boldogságt Norinához és Benedekhez, és persze jó sok tejcsit!!!!!!!!!

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Pompika!
Nem semmi!! Te itt sutyiban már babázol! :lol: :lol: Nagyon gratulálok nektek! Szupi hogy már otthon vagytok!!!! Nagyon sok boldoságot! Képekre én is kíváncsi lennék!

Zsuzsi!

http://www.rossmann.hu/akciok/magazin/large/08.jpg
Rossmannban most csak 2999!!! Szerintem aranyos :)!

Tegnap voltunk UH-n!
1885gramm a szentem!!!!! Minden ok! Annyira boldog vagyok! Akár hiszitek akár nem én most kezdek kicsit megnyugodni hogy most ebből tényleg baba lesz! :lol: :lol: :lol: Hétvégén kivasaltam összes babacumót és nemsokára megvesszük a kiságyat is! Annyira élvezem!!!! :lol: :lol: :lol:
Egyébként házunk feje tetején áll! Ha minden igaz akkor 2-3 hét múlva költözünk. :P DE! Hétfőtől kiveszik a mostani házunk egyik felét, egy hét múlva a melléképületben lévő lakást és addig ki kéne pakolnunk... valahova... :roll: :roll: Nagyon izgi... :shock:

Puszilok mindenkit!
Biztos megint elfelejtettem egy csomó mindent leírni...

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Ja igen!!!

Hármassal kezdődünk!!!! JUpííííííííííííííííí!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Pompika! Gratulálok! Sok tejcsit és nyugalmas éjszakákat kívánok! Én gondoltam, hogy biztosan babázol már... :lol:

Mirr-múr! A valódi köldökzsinór csomó állítólag nagyon ritka, nem szűrhető, viszont valóban nagyon veszélyes. Pont azért, mert tenni nem lehet ellene semmit, nem is tudsz róla, és egyszercsak meghúzódik és kész... Rossz belegondolni. Valahogy végig bennem volt valami ilyesmi, csak mondogattam, hogy nem lehet baj... Szerintem ne gondolkodj ezeken a rossz dolgokon.
Játék: én a látogatóknak megmondtam, milyen játékot szeretnék, így nem lett 27. tipegő, amit kinőtt a gyerek, mire elhozták... Bálint most 3 hónaposan mindent díjaz, amit írtatok: játszószőnyeg (én minden mást is felakasztottam rá: rágóka, pluss és zenélő állatok), csörgős, zörzős dolgok, színes huzatú paplanra teszem, hason fekve nézegeti... Nyúl a dolgokért, megfogja, de most a keze a sztár, azt szereti legjobban nézegetni.

Kismókus! Jobbulást a férjednek!

Zsuzsi! Gratula a hármashoz!

Beindult a babaeső!!!!! :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Pompika
Szeretettel gratulálok Norinához és Benedekhez! Nagyon jól alakultak a dolgaid! Tényleg szuperügyesek a babáid, ha ilyen rövid inkubátorral meg rövid kórházazással megúsztátok!

Zsuska
Mindjárt 2 kg a picúrod! Az tényleg nagyon jó érzés!!!

Erika
Igaz, hogy nekem csak első babás tapasztalatom van, de szerintem a 17-18. hét második babánál sem késő egy cseppet sem!

Én továbbra is xarul. délben felkeresem a háziorvost

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuzska,

köszi a linket.

Lányok,

az orrom mitől vérzik?
valahol mintha olvastam volna, hogy ez is előfordulhat a terhesség alatt, de mitől van?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Pompika!
Teljes szivemböl gratulálok a picikhez!És jo egészséget kivánok nektek!
Kép

Lányok!
Teszek én is pár képet és igaz kicsit megkésve de pocak fotot is! :oops:
Ezek a 36-ik héten készültek!
Kép
Kép
És a picikémröl a höségben!
Kép

Nagyon szépek voltak a szüléstörténetek!Olyan jo olvasni öket!
Már nagyon a finishbe vannak egy páran!Szoritok nagyon!

Melcsi!
Nagyon büszke vagyok rád hogy ilyen ügyesen kihuztad a "méhszáj kinyilos" dolog után!!!Szuper csaj vagy!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok :)

Pompika :) :) :) :) :) :) :) nagyon vártalak már,hogy mi is van Veletek :) nagyon elfoglalt vagy,vagy megszülettek a babáid???
Nagyon örülök,hogy ilyen szépen sikerült a szülésed,és a babid ilyen szép súllyal születtek :D :D :D :D Gratulálok Nektek :D
Képeket raksz majd fel róluk,ezt nem csak Tőled kérném,hanem Hajnitól is,hogy megkuksoljuk a kis Olivért :) :) :) :) :)

Anikó,Ágoston tündéri baba :) és a pocakod nagyon szép kerek volt,és a bőröd :) nem nyúlt ki :wink: :wink: !
Nekem is szerencsém van egybizonyos szempontból,hogy csak oldalt nyúlt meg,ami olyan nagyon nem feltűnő 8) és remélem így is marad!


Melcsi,bizony mi vagyunk az élmenyzőnybe:)én a jövőhét hétfőn befekszem a klinikára,és szerintem a hét közepén az orvosom,elvégzi a császárt,mert Barnus harántfekvésbe maradt.
Remélem minden rendben lesz,egy kicsit kezdek izgulni!!!!!
Nagyon izgalmas időszak előtt állunk,én úgy gondolom:)

Orsi,nagyon szép a játszószőnyeg,Te varrtad?

Zsuzska,szép nagy lesz a kislányod,mire kibújik a pociból:) :P :P :P :P :P

KépKép
napszemcsi
 
 


Kedves lányok,

köszönjük a gratulákat és a tejcsi-kívánságokat (ránk fér, sajnos)!
Persze, majd teszek fel képeket is, ha már végigfotóztam a kórházban töltött időt... :lol: csak megint valamit buherálni kell a gépen, úgyhogy remélem, majdcsak lesz szegény férjemnek szusszanásnyi ideje!
Hát az első éjszaka rémálom volt, ahogy vártuk. Norina nappal már kiordította magát, de Benikét kb. 2 és fél órán keresztül kellett etetni-itatni (és ez csak az egyik etetés volt). Kezdek elúszni a rendszertelenségben... :roll:

Minden jót Nektek!

Napszemcsi,
rajtad a világ szeme - ha jól sejtem... hajrá! Aztán majd hasonlítgatjuk a story-ainkat.

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi! :)
Gratulálok a babákhoz! Én is sok tejcsit, és az első éjsazkánál sokkal jobbakat kívánok! :lol:

Rólunk:
A párom még kórházban van, és sajnos nem is tudjuk, hogy meddig marad ott (a dokik nem túl közlékenyek) :shock: . Most vizsgálják, az ereményektől függ, hogy mikor jöhet haza... :roll:
(Mellesleg úgy tűnik velünk mindig történik valami ilyesmi, a punkció előtt pár nappal a páromnak a derekában csípődött be valami, 2 napig én öltöztettem, de szerencsére a punkciókor már egész jól mozgott :lol: )
Én tegnap voltam orvosnál, minden rendben, méhszáj zárt. Jövő héttől NST...

Kép Kép
kismokus
 
 


Napszemcsi :D
igen, én varrtam.

Zsuzsi :D
attól van, hogy a terhesség alatt a nyálkahártyák megduzzadnak, és sokkal érzékenyebbé válnak, a felszínen futó hajszálerek secperc alatt tudnak megpattanni.

*****************************-
voltunk ma UHn :D gyerekkel minden OK.
de ami a legjobban tetszett.
biometriai adatok szerinti kor: 35+3 :lol: :lol: :lol: nézzézétek meg a csíkom :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi: Orsinak igaza lehet (van!). Régebben, a terhesség közepén már egyszer elindult az orrom vére, de én a csípős halászlére fogtam (amióta terhes vagyok, imádom, ha csíp :shock: :wink: ). Aztán a héten, éjszaka arra kapcsoltam fel a villanyt, hogy folyik az orram vére (elég rendesen!). Mikor mentem a háziorvoshoz, megkérdeztem, a válasz: túlságosan eres a jobb oldali üregem és az erek meg vannak duzzadva és lehet hogy el kell majd sütni a gégészeten (Ha még egyszer előfordul!).

Orsi: :lol: . A súlyát nem mondták?

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


2560 gr.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: