Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Maszat,
de jó, hogy végre hírt adtál magatokról. Szerintem is távol kellene tartani a szakirodalomtól! Kép Már 8 hetes Annácska??? Hogy repül az idő!

Shine,
de jó, akkor együtt CTG-zünk!!! Kép Kép

Ági,
PIHENÉS??? Egyfolytában takarítok, mosok, főzök. Ha végeztem kezdem elölről. Most kezdem megérteni Maszatot, ő is ezt csinálta a hátralevő idejében. Kép Bár bevallom evészetben nem tudom felülmúlni. Kép
Oltással minden rendben volt?

Terika,
köszi a drukkot, próbálok egyezkedni Benkével.
Bobó fejjel zongorázik? Hát igen, aki tud, az tud. Kép

Annamari,
Balázs egy kis hős! Nagyon aranyos lehetett ahogy próbálta győzködni a kis ikreket, hogy nem is fáj! Kép

Picus,
helyátadással kapcsolatban nekem sincsenek jó tapasztalataim. Kb. egy hónapja az okmányirodában, ahol mondanom sem kell telt ház volt, egy emberke sem adta át a helyét. Így jó másfél órát ácsorogtam. Kép Viszont, hogy pozitív példát is hozzak fel, a múlt héten, amikor a dr bácsihoz mentünk, két nagyanyám korabeli néni engedett előre a liftben. Kép

Ma voltunk utoljára a védőnéninél.
Holnap még UH-ra megyünk. Gondolom ez is az utolsó.

Pusza mindenkinek!

Gabi
Kosza_gabriella
 


Tutuja: ezek jó hírek és örülök, hogy jól alakult végülis a dolgotok és egészségesek vagytok, azért gyerek többet Rólatok is jó hallani!!!

Picus
picus
 
 


Sziasztok!

Annamari! Örülök, hogy rendeződött ez a betegség-mizéria, és Balázs jól viselte a tortúrát, klassz kis krapek!

Terika! Készülget a takaró, csak most alig van időm rá, mert tanulnom kell(eneKép). Kézzel lassan haladok, de Apa nagyon nézegeti a varrógépeket...

Ági! Hát, úgy tűnik, nem megyek vasárnap, viszont jó ötlet a Gellért-hegy! Részleteket még egyeztetjük. Esetleg még megfűzhetnék pár részvevőt közös topikjainkból. Gratula a hatalmas Daninak, hogy ilyen ügyesen viselte az oltást.

Szabolcs ma betöltötte a hat hónapot, holnap megyünk tanácsadásra, adatokkal akkor szolgálokKép.
Fulescsacsi
 

 
 

Sziasztok!
Nem tudok most sajnos mindent visszaolvasni, de majd megteszem offline.
Mi jól vagyunk, minden ok.

FCS!
Mostani Nök Lapjában 3 oldalas interjú van Szabó Magdával, ugye jól emlékszem, hogy te nagy rajongó vagy?
a.
angi
 
 


Angi! Jól emlékszel, küldöm Apát megvenni az újságot!!!! Köszi!!!!!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Angi! Köszi az infót, jó kis interjú volt, olvastad Az ajtót? Tényleg nagyon klassz, megérdemelte a díjat...

Szabolcsunk a mai mérések alapján 8300 gramm és 75 cm.

Miért van ilyen vacak idő?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Mi ma voltuk UH-n (27 hetes) és megtudtuk, hogy kislányunk lesz! Kép Kép Kép Ami azért különösen vicces, mert eléggé meg voltunk róla győződve, hogy fiú (nem tudom, pontosan, miért).

Viszont nem mondtak semmit olyasmit, hogy hány gramm (csak hogy a méretei megfelelnek a korának), se azt, hogy mikorra várható a szülés. Vagy ezt csak a későbbi UH-kon mondják? Egyáltalán: mikor lesz még UH? Nem csak a 36. héten legközelebb? Ti hogy tudjátok?

sziasztok, mindenkinek jó hétvégét
Pöttöm Panna
pöttöm_panna
 
 


Sziasztok!

PP,
mi is ma voltunk UH-n, bár egy kissé csalódott voltam, mert doktor bácsink nem tudott bejönni, így Andrea UH-zott. Nálad bent volt?

Ha jól tudom UH-ra elvileg már csak egyre kell számítanod, a 35-ik, vagy 36-ik héten.

Azt nekem sem mondták meg kérdezés nélkül, hogy hány gramm, de ha rákérdezel megmondják.
Így tudtam meg ma, hogy a kicsi fiam 2950 gramm, így a 35-ik héten.

Pusz,
Gabi
Kosza_gabriella
 


Szia Gabi!

A fenébe, akkor meg kellett volna kérdeznem. Kép
Engem is az Andrea UH-zott, mert a dokim (dr. Bánhidy) csak kirohant meg berohant, de tudtam róla, hogy nem lesz ott, mert valami konferenciára ment ma. Egyébként nekem az utóbbi 3 UH-t mind az Andrea csinálta, úgyhogy én már megszoktam... Kép
Neked ki a dokid? (Bocs, biztos volt már róla szó, de nem rémlik.)
És lehet, hogy láttalak is? Kép Miben voltál?
Gratulálok a kicsi fiadhoz, aki nem is olyan kicsi! Kép
szia
PP
pöttöm_panna
 
 


PP,
a dokink ugyanaz. Nekem eddig mindig ő UH-zott, kivéve egyszer, amikor hirtelen kellett bemennem. Kép
Én barna naciban voltam, és hasonló színű csíkos, kapucnis felsőben. Másodiknak hívtak be. És te???

Gabi
Kosza_gabriella
 


Gabi,
én: alacsony lány, fekete nadrágban, zöld pulcsiban Kép
Most így nem emlékszem rád, de lehet, hogy el is kerültük egymást, minket csak 3/4 9 tájban hívtak be...
PP
pöttöm_panna
 
 


PP,
akkor valszínű, hogy elkerültük egymást, mert Andrea már 8 előtt megkezdte az UH-t, én már 1/4 9-kor kész voltam. Gondolom elég lassan mehetett, mert ő UH-zott is és gépelt is. Kép
Gratula a kislányodhoz! Kép

Gabi
Kosza_gabriella
 


Köszi! Kép
Igen, nekünk ma sem sikerült időben odaérni, olyan 8 után álltam csak be a Betegfelvétel hosszú sorába...
Neked pedig kitartás, már alig van hátra valami... Kép (Azt nem tudom, hogy ezért irigykedjek, vagy örüljek, hogy én még ráérek elkezdeni parázni a szüléstől... Kép)
szia
PP
pöttöm_panna
 
 


Sziasztok!

Hú mennyit írtatok!
Alig bírlak követni Benneteket! Kép
Képzeljétek el, hogy a melóhelyemen nem fogadták el a kórházi igazolást, amit kiadtak, így múlt hónapban is és ebben a hónapban is 3-3 napot fizetés nélküli szabin voltam! KépKép Most nagyon magam alatt vagyok!
Ráadásul, tudom, nagyon csúnya dolog ilyet írni, de kiváltottam Balázs gyógyszereit és több mint 10ezer Forintot fizettem 20 napra elegendő gyógyszerért! Basszus, mert ha vitamint vettem volna, azt mondom, hogy jó, de az ember nem jókedvből vesz szteroidot egy kétéves gyereknek! Kép
Szegény Balázs 2 napja meg van zakkanva, tegnap éjfélig ordított. Fogalmam sincs, mi baja lehet, most is keservesen sír az ágyában, de amint kivesszük, elkezd játszani. Jófej gyerek.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!
Jó régen írtam.

Annamari!
Ha a fiaddal vagy kórházban, akkor a saját háziorvosoddal kell táppénzre iratnod magad. Ebben az esetben nem elég a kórházi papír. A gyerekorvos által adott táppénzt meg azért nem veheted igénybe, mert a gyerek kórházban van, így nem te ápolod.
Muszáj a szteroid? Az egy borzasztó dolog! Nem próbálnál meg egy természetgyógyászt?
De örülök, hogy kiderült a baj forrása, hajrá a gyógyulásért.

Nagy drukk a babásoknak is! Meg irigyellek is Titeket! Nekem még nincs, sajna KépKépKép. De ami igaz, most nem is ez a legfontosabb. Most csak lightosan dolgozunk rajta.

Mit szóltok ehhez az időhöz? Borzasztóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!! KépKépKépKépKépKép

A börzézőknek holnapra jó szórakozást!

Ja, és az ételallergiánk másodszor is negatív lett!

Puszi-Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok!

Shine, Gabi!
Hogy viselitek ezt a változékony időjárást? Én szenvedek - pedig nekem nincs is pocakom.
Azért próbáljatok meg időt szakítani a pihenésre is! Higgyétek el, a baba mellett nem nagyon lesz rá lehetőségetek! ( anno persze én sem így csináltam Kép, de a mai eszemmel azt tenném)

Ági!
Nem semmi, amit Dani méreteiről írtál. Kép
Valóban azon kezdtem el törni a fejem, miután megláttam Bobó cipőjét, hogy most emiatt vennem kell neki egy másik cipőt, és hogy az mennyibe fog kerülni. Kép

Fcs!
Szabocs is gyönyörűen fejlődik. Kép Mikor ezeket az adatokat írjátok, úgy irigyellek titeket! Bobó ugyanis egy igazi "ropi" gyerek, így én le sem merem írni hány kg. Kép

PP !
Anno mi ugyanolyan elgondolásból, amilyenből ti fiút vártatok, gondoltunk mi arra, hogy kislányunk lesz.Kép Amikor a 18. heti uh- n kiderült, hogy nem egyezik az elképzelésünk a ténnyel, az első megnyilvánulásom az volt: "Nekem azt mondták, hogy lányom lesz!" Mire az orvosom megkérdezte, hogy ki tette ezt, hiszen ő eddig nem nyilatkozott ebben a témában. A válaszom: a magyar szakos munkatársaim - akik, mint kiderült, remekül értettek ehhez. Talán jobb lett volna, ha inkább pl. verselemzésekről beszélgetünk! Kép
Úgy érzem, azért nem bánod te azt, hogy mégsem lesz kukaca a babócának!Kép

Annamari!
Miért nem fogadták el az igazolásodat?

Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
Ne fájdítsd még Te is a szívem! Kép Balázzsal már mindent végigjártunk, amit lehetett, kipróbáltunk mindenféle kezelést, vitamint, immunerősítőt, gyógynövényt. Tudom, hogy a szteroid egy rettenetesen borzalmas dolog, de ha ez használ, akkor ez használ, nincs mit tenni sajnos. Kép

Terika!
Kriszta helyesen írta, hogy miért nem fogadták el a papírt. Felhívtam az OEP-et csütörtökön és ott is ugyanezt mondták, vagyis hogy csak akkor kaphatnék erre a cetlire táppénzt, ha engem ápoltak volna. Utólag pedig sajna nem tud felvenni a háziorvos, mivel számozott lapok vannak a tömbben és furán venné ki magát, ha egy szerdán táppénzre vett beteg után jönnék én, mint hétfőn táppénzre vett. Most sajnos megint csak a főnököm jóindulatára számíthatok. Ha jófej, akkor utólag megadják szabinak ezt a 6 napot. Ha nem jófej, akkor a bénaságom miatt elesek egy csomó pénztől.

Fcsacsi, Ágiboszi!
Tényleg tökszépen fejlődnek a babáitok!!! Ügyesek vagytok KépKép

Shine!
Amit V doki mondott az éjszakai csokievésről, azon még most is röhögök, komolyan! Kép Főleg azon a részen, amit ide nem írtál le Kép
Én megint csak azt tudom írni, amit elmondtam hétfőn, hogy ugyanúgy voltam anno, mint Te most: komolyan számoltam a kalóriákat, nem nassoltam, mégis ragadtak rám a kilók. Mikor az utolsó 2 hétben rám ugrott 6 kiló úgy, hogy közben citromos ásványvizen éltem, akkor már csak röhögtem az egészen. És ha ez megnyugtat, a 36. héten pont annyi plusz kiló volt rajtam, mint rajtad van most!
Szerintem ez legalább annyira alkati dolog, mint az, hogy szoptatás alatt valaki visszafogy vagy tovább hízik.

Annamari
muter
 
 


Annamari visszamenőleg is tp-re vehetenek!!!
azt hiszem 5 nap hiszen akadályoztatva voltál a megjelenést illetően...

Picus
picus
 
 


Sziasztok!

Terika, vicces, hogy a magyarszakos kollegáidra hivatkoztál... Kép Nem, valóban nem bánom, hogy kislány, eredetileg én inkább azt szerettem volna, de aztán valahogy mégis abban éltem, hogy fiú... Kép Viszont egy barátnőm most mesélte, hogy neki ugyanez volt a szitu, és amikor közölték vele az UH-n, hogy lány, akkor ő is azt mondta "Fura, de valahogy úgy éreztem, fiú lesz". Mire az UH-s dokija tovább nézegette, és bejelentette, hogy "Anyuka, magának van igaza, most, hogy mondja - tényleg fiú".... Kép De remélem, a mienk most már akkor marad tényleg lány, mert tegnap már összevásárolgattam neki egy csomó lányos cuccot. Kép

Lányok, volt valaki a Bababörzén? Én végül kimentem, mondjuk az első pillanatban, amikor megláttam, hogy mi van a pavilonban, vissza akartam fordulni, de végül elég jól bírtam. Vettem pár ruhát, meg rácsvédőt és takarót. Meg később az Árkádban rózsaszín nyulas törülközőt meg rószaszín nyulas zsebes játéktartót. Ezek az első beszerzések... Kép

PP
pöttöm_panna
 
 


Sziasztok!

AnnamariKép hát igen, vicces, bár azóta minden falat csak lelkifurdalással megspékelve csúszik le a torkomon. Pedig nem is eszek sokat. Kép

Voltam CTG-n, és összefutottam Gabival is.Kép Én hamarabb értem oda, mert férjem állandóan rohan, és így hamarabb is végeztem. De biztos az övé is jó lett. Legközelebb vinnem kell csokit, mert azt mondták elég lusta baba. Kép Nem is igaz, csak ezután nem szerette a nénit. De azért a végére beindult, és így értékelhető volt a vizsgálat. Elküldtek a dokihoz is, de szerinte is jó lett. Kép Éljenéljen!!! Kép+ Éljen a jövő hétfői csokika! KépKépKép

Találkoztam Margittal is. Nagyon szimpi volt, bevitt a szülőszobába, és beszélgettünk. Kép Őt kell hívnom, ha valami történik. De egy darabig nem fog, sajna.

A héten össze szeretném rakni a kórházi pakkomat. Milyen betétet rakjak be? Milyen pelenkát? A babának más nem kell, ugye?

Elkezdtem a kórháztól parázni! Kép Úgy, de úgy utálok kórházba menni! Már az is megfordult a fejemben, hogy saját felelőségre hazajövök, de aztán jobb észre tértem. Kép De nagyon félek. Pl. hogy fogom "fogadni" a látogatókat azon a pici helyen. Múltkor az ebédlő rész be volt függönyözve, mert ott is voltak betegek. Látogatási idő alatt gondolom ezren vannak. És hozzám is mindenki bejelentkezett.
Vagy mi van, ha Ádám lesz a leghangosabb baba, és senki nem bír tőle majd aludni, én meg nem tudom megnyugtatni. Stb. olyan hülyeségeken parázok mindig, hogy őrület!!! KépKépKép


PP: olyan jó vásárolgatni a babának, nem? Kép

Annamari: köszia kisruhákat, igyekszem nem tönkretenni őket, és épségben visszajuttatni. Kép Már ki is mostam-vasaltam őket. Kép

szép napot, shine
shine
 
 


Sziasztok!

Én sajnos lem,aradtam a bőrzéről. Du. 3-kor jutott eszembe, hogy hoppá... milyen nap van. :-(

Jó volt?
Üdv: Krizsi
krizsi
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk CTG-n, és én is összefutottam Shine-nal. Kép Kép A CTG-m gondolom, hogy jó, bár nekem nem kellett utána a dokimat megkeresnem. Egy érték mellé, ami 27.0 lett (Mean Range:ms) tettek egy csillagot, de gondolom aggodalomra semmi ok, mert ha gázos lenne, szólt volna a CTG-s néni.

Shine,
képzeld pont úgy jártam, ahogy te. A kicsi fiam nem akart mozgolódni, a CTG-s néni ijesztgetett, hogy vacak CTG-t kapunk. Majd némi simogatás és masszírka után hajlandó lett mocorogni, így a végén minden rendben volt.
Jövőhét hétfőn reggel 9-re megyünk megint, és mi is csokikát fogunk majszolni CTG-zés közben! Kép
Örülök, hogy jó lett a CTG-d, vigyázz magatokra! Kép

Lányok,
hová tűntetek? Kihal a topik. Kép

Gabi
Kosza_gabriella
 


Megkönyörülök a topikon, nehogy kihaljon.
Én voltam a börzén, Pirusnak írtam is sms-t, hogy melyik asztalnál van, de nem találtam meg.
Most nem vettem annyi cuccot, mint máskor, de azért így is böven megérte persze kimenni, föleg a klassz egysoros görkori miatt, ami az én vásárfiám volt KépKép
Mennem kell, rángat a fiam.
angi
angi
 
 


Sziasztok!

Mi is voltunk kint, bar rohannom kellett, mint mindig, elotte is, utana is. Jo kis nap volt.
Tulajdonkeppen bolcsoert indultunk, de nem talaltam. Vettem azert sok rucit.
Nem tudjatok, hol talalhatnek bolcsot?
A boltokban 20 - 30 000 Ft, es par honapos hasznalatra azert igy draga.

Orsoly!
Multkor voltunk Kistarcsan, es hivtalak, de sajnos nem vetted fel. Osszefuthattunk volna.
Jol vagytok?

Puszi mindenkinek,
Kakukk, Emma (16ho), pocakdani (29. het)
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon ritkán írok, csak kevesek neve ismerős nekem, de most feltűnt Kakukkfű.
Jól emlékszem, hogy te is Gimes dr-nál szültél? Még anno (2002) méltünk a piszkos anyagiakról;) És már itt a kistesó? GratulálokKép

Meg persze minden szépet s jót minden topiklakónakKép

Sziasztok,
ildi
ildib
 
 


Sziasztok!

Kakukk: jajj de sajnalom, olyan suket vagyok nehaKép Miert jartatok erre, jottok meg? Mert azert hivjal maskor is, hatha vegre meghallomKép MI jol vagyunk, pocaklako 21 hetes, mar vegre erzem a mozgasat. Lacko tunder, csak kisse akaratosabb miota jarKép

Shine, Gabi: nekem ird es mondd egy ctg-m sem lett jo, csoki-kola-lepcsozes ide vagy odaKép De vegulis nem baj, allandoan elkuldte flowra es igy mindig megnezhettem hogy jol van a manoKép

orsoly

ps: en is voltam borzen, egy utazoagyat es egy ajtoracsot vettem, de eleg is voltKép
orsoly
 
 


Ildi!

A szulesfelkesziton talalkoztunk? Kar, hogy nincs kep a profilodban, igy nem tudnak beazonositani. Igen, Gimesnel szultem, de vegul 2003-ig bent maradt a lany. Kép

Orsoly!
A korhazban voltunk papa miatt, de nem komoly, csak a gegesznel.

Nem lesz valamikor tali?

Kakukk
Segitsetek, hogy hol talalok bolcsot, legyszi!
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Kakukkfű,
bölcső: Kerekein gurul, vagy kerekeit behajtva ringatható. Több színben.
Ár: 16.990 Ft.

Kép

Web:
http://www.sztistvan-kozg.sulinet.hu/~konya/

Bútor/járóka címszó alatt keresd.

Gabi
Kosza_gabriella
 


Koszi Gabi, kiindulasnak jo lesz, talaltam egy asztalost is, aki csinal 16000 ert, de 3 honapra meg ezt is kicsit dragallom.
A legjobb lenne, ha hasznaltan tudnank venni, vagy akar kolcsonozni.
Egyebkent tok jo az a bolt, eddig nem ismertem.
Kakukk
kakukkfu
 
 


Szia

Kakukk: Ezt találtam
Bölcső és etetőszék eladó
Eladnám gyermekem 6 hónapot használt nagymérető, jó stabilitású fenyőből készült bölcsőjét, valamint Brevi Dolcevita tipusú etetőszékét.
Helység: Pest megye Telefon / Fax: 06-28-447-306
Név: Kisbalázsné Újhelyi Magdolna E-mail: kisbalazscs@invitel.hu
Cím: Csömör


Szia
Andy
andy78
 
 


Kakukkfű,

Nem, nem a felkészítőn találkoztunk (legalábbis arról nem tudok;)), hanem ide írtam be 2002 augusztusában a szülés sztorimat, abban volt, hogy a Gimes dr-Margit duónál szültem, és akkor méleztünk veled meg még valakivel, aki éppen szintén evvel a párossal készült szülni.
ildib
 
 


Koszi Andy!

Mar beszeltem veluk, lehet, hogy jo lesz.

Ildi!

Ja, mar emlekszem!

Hello
Kakukk
kakukkfu
 
 


Szia Kakukk!

Írtam emailt, de még nem válaszoltál, nézzd majd meg.
Pusz
Andy
andy78
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám én is, csak elég fáradt vagyok és mindennap ér valami "kellemes" meglepetés.
Hétfőn a melóhelyen volt gáz, tegnap megsúgta Balázs kezelőorvosa, hogy hajszálon múlt, hogy megúsztuk az asztmát és nagyon-nagyon szigorúan kell venni az inhalálást, ma pedig jött egy levél az illetékhivataltól, hogy fizessünk be 670ezer Forint illetéket a lakásunk után. Persze, tévedés, mert az újépítésű lakás illetékmentes, de azért sikerült dühöngenem egy jót.

Kakukkfű, Andy! De rég láttalak Titeket! Jól vagytok? Gyerkőcök?

Képzeljétek, Balázs végleg abbahagyta a cumizást, vasárnap óta nincs neki KépKép

Annamari
muter
 
 


Annamari!

Orulok, hogy jobban van Balazs!

Kosz, mi megvagyunk, Emma 16 honapos, sokat beszel, nagyon kis okos. KépKép
Pocaklako pedig 29. hetes. Nem lesz talalkozo vmikor?
Sajnos a multkor nem voltunk itthon.
Udv
Kakukk

Andy! Valaszoltam.
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Annamari: ez jó hír! Kép Mármint a cumi, meg az, hogy mégsem kell illetéket fizetnetek. Sajnos nekünk majd jó sokat kell, mert mi használt lakást vettünk.

Hogy sikerült megoldani Balász otthonlevését? Anyukád vigyáz rá, vagy találtatok egy babysittert?

OrsolyKép Ezek szerint nem az én Ádámommal van a baj, hanem más prücsök is ilyen lusti. Kép Ez azért megnyugtató. A néni persze elküldött adokihoz rögtön, csak azt nem tudom, miért, mert tökéletesen jó lett, és a doki csak nevetett és visszaadta a papírt.

Kakukkfű: édes lehet a dumcsizó Emma. A képen tündéri! Kép

Hol vannak a többiek???

shine
shine
 
 


Sziasztok!

Bele-beleolvasgattam a topikba, és nem találtam semmi infót Újvári doktorról. Nála szeretnék szülni a II. női klinikán, esetleg ha tudna róla valaki valamit, írna nekem róla a gap76@freemail.hu e-mail címre?
Köszi előre is!
Andi
andi70
 
 


Sziasztok!
PIRUS!
HAPPY BIRTHDAY!!!
Szörnyü, hogy ez az utolsó év, amikor még kettessel kezdödünk, nem? Söt ha belegondolok, akkor immár be is léptünk a harmincadikba. Illetve nekem még van kb. ötvenhat órám KépKép

Nagyon lanyha az érdeklödés errefelé. Jójó, én sem írtam mostanában.
Leírom, mi történt délelött. Pár napja felhívott egy nö, mert május 1-jén vhol a városban kitöltöttem eg Zepteres nyereményszelvényt, és hogy jó híre van, nyertem, de nem mondja meg mit, legyen meglepi. Jó. Mikor hozhatja, mondom, ma délelött. Meg is jelent egy pasival, nagyon kedvesek voltak, aztán mondták, h. ha nem bánom, közvéleményt is kutatnak. Nem bántam. Aztán a pasi, miközben én kérdésekre válaszolgattam, kipakolt néhány krémet, szalvétagyürüt meg egy spéci dugót, amihez sajnos nincs meg a kétszázezer ft-os készletem. Ezekböl választhattam egyet, az volt a nyeremény. Meg végignézegettem a katalógusokat, minden iszonyú akciós, csak most és csak nekem, stb. Szóval ez is csak egy álnok marketingfogás volt, nyereménynek álcázva, én meg örültem, hogy végre valahára az ált. isk. 2 osztályos tombolája után, amikor nyertem egy makkmarcis kivágót, megint szerencsés kiválasztott lettem. Már látni véltem egy csillogó fazekat. Ezek meg olyan ajándékok, ami közül szerintem mindenki választhat, ha végighallgat egy bemutatót.
Jók a termékek, meg ök is nagyon helyesek voltak, de akkor is unfair.
A fiam különben olyan drága volt, traktálta öket a szövegével. Nagy szívtipró ez a gyerek, reggel magától puszit ad az óvónéninek, virágot szed a szomszéd öregasszonynak, olyan aranyos Kép

Andi!
Én nem tudom,ki az, de nemrégiben vki kérdezett róla, keress rá.

Fcs!
Sajnos nem olvastam még, a mostani NL-ban közülnek részletet, nagyon tetszett.
a.
angi
 
 


sZISZTOK!

Vagyis: Sziasztok !

Shine, nee parázz márKép Ha engem kérdezel, én nagyon élveztem a kórházasditKép
Nem lesz az olyan rosszKép Viszont a helyedben lecsökkenteném a látogatókat. Petinél ezren jöttek, nem tudtam egy percet se pihenni a szopi-pelus-fejés-sterilizálás-gyerek a csecsemőosztályra amíg látogatóm van - gyerek vissza-szoptatás körforgásból.....most senki nem jöhetett be csak 1x anyuék 1x anyósék, és minden nap Peti + Apa. Sokkal jobb volt így. Én Tenna legnagyobb betétet vittem, + tennából a normált, + tenna hálós bugyit, nagyon jó volt, de adnak betétet ami nagyon jó pláne ebbe a hálós bugyiba.
A Tenna betétből nem kell elvinni az egész zacskóval, nekem elég volt a fele. De utánna itthon amikor alig véreztem is ezt használtam, mert nagyon jó (persze a normált belőle).
Az elsó napokra a nagyot, utánna a normált. Bár reméljük rendesen szülsz, akkor a normált be se kell vinned.
A babónak semmi nem kell, adnak pelust, meg mindent. Én vittem pampers törlőkendőt, mert kiüti a johnson az újszülöteket. Én szóltam a csecsemősöknek (mivel peti is ekcémás) hogy ne a johnsonnal fürdesék. Csupa piros bolt a baba tőle. Persze nem hibásak, hiszen szegény egészségügy ahogy áll örüljünk, hogy nem sima szappannal fürdetnek. De nagyon rendik voltak, bübchennel fürdették, nem is lett piros. Sőt, kértem, ne kapjon cukros vizet, nem kapott. Dew lehet, hogy azért, mert nem fogadta elKép az én okos lányom.
A leghangosabb baba kérdés: mondjuk én a másik oldal voltam, de a mellettem lévő baba egész éjjel üvöltött, senki nem aludt tőle. Aztán az anyuka belátta ez így nem megy bevitte a csecsemősökhöz, és szopira kikérte.
A látogatásról: ha nyugodtan akarod, ne látogatási időre beszéld meg. Mi úgy csináltuk, hogy az ebédlő üvegajtajához toltuk, és kimentünk beszélgetni. De ott csak x baba fér el, + kivül a rokonok is csak kevesen, így elég tumultus volt. Ha lehet, legalább a párodat hívd délelőttre. Nekem a fiúk mindig úgy jöttek, nagyon jó volt.

na menek, mert a lány itt vonaglik a kezemben.
Ja 6 kg, és jóóó baba.

pusz: kata
maszat
 
 


Sziasztok!

Muter: Mi is jól vagyunk Márk már lassan 17hónapos, rengeteget beszél és szalad állandóan.
Mindent megért amit mondunk neki.
Szeptemberbe megy bölcsibe, nagyon kiváncsi vagyok, hogy fogja bírni.
Őrülök,hogy jól van Balázs. És gratula a cumileszokásról.

Ujvári dokiról csak annyit tudok mondani, hogy a szülés utáni nap ő jött be megvizsgálni, és nagyon rendesnek tünt és szimpatikusnak, azt hogy szülésalatt milyen lehet azt sajna nem tudom. Én az Ács dokinál szültem.

Most megyek
Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Sziasztok!

Maszat:köszi, igyekszem nem parázni! Kép De ismersz! Kép
Látogatásról nem igen tudok senkit lebeszélni, mert mindenki olyan lelkes, és annyira szeretne meglátogatni. Most mit tehetek? Majd mindenkire csak kis időt "áldozunk" Ádámmal, és akkor jut idő mindenre. Meg a látogatók is tudják, hogy ilyenkor nem órákat kell maradni, nem? Kivéve a férjem, akit legszívesebben magam mellé láncolnék. De jó, hogy ő nem olvas Babanetet! Kép

Képzeljétek, ma összraktam a kórházi cuccot. Mondanom sem kell, hogy egy csomó dolog még hiányzik, de már most tele van. Olyan sok minden kell: WC papír, szalvéta, pohár, köntös, törcsi, stb... Remélem, semmit nem hagytam ki, bár majd utánnam hozzák.
Amivel nagyon le vagyok maradva: anyakönyvi kivonat, mármint a házassági. Férjem majd csak két hét múlva megy szabira, és rálőcsöltem ezt a feladatot. Csak nem szülök addig! Kép Egyébként mi van, ha szülésre nem viszem, csak másnap hozzák be pl. ?

Tényleg: érdemes vinni fényképezőt? Illetve, a kérdés nem is ez, mert gondolom, igen. Hanem, hogy nem lopják el? Bár csaknem! Én nagyon szeretnék vinni, de itthon mindneki lebeszélt, hogy ellopják. Ti vittetek?

Na jó megyek, Ádámka nagyon rugdalózik itt nekem. Kép Már alig várom ahétfőt, mert akkor megyek CTG-re, és a nénéni mondta, hoyg vigyek csokit! Kép)))))))) Végre!!!! Kép)))))) Apró örömök az életben! Kép

Angi: ez a Zepteres dolog tényleg elég gáz! Kép Disznóság! Kép

Pirus: én is boldog szülinapot kívánok! Kép Éljen-éljen! Kép

szép napot, shine
shine
 
 


Sziasztok!

Maszat, Shine!
Teljesen meghatódtam azon, amiket írtatok.
Shine, használd ki a legális csokizást, és egyél meg egy EGÉSZ TÁBLÁT!!
A látogatást nem tudod úgy szervezni, hogy egyszerre jöjjön a tágabb család, és akkor letudsz mindenkit egy füst alatt? Mert nincs annál rosszabb, amikor az egyik elment, bemégy szoptatni, és jön a másik.
A párod jöhet amikor akar, volt, akik éjjel is együtt ücsörögtek, a baba meg aludt a kis müanyagban mellettük.
Anyakönyv ügyben nem tudok nyilatkozni, hat éve én másztam be az önkormba, Andrisnál szerintem nem is vittünk semmit, esetleg megér egy telefont az anyakönyvi hivatalba, hátha nem kell elmenni.

Maszat!
Hol vettétek, és mennyiért a Peti bringáját? Volt a börzén egy BobtheBuilderes, irtó aranyos, de kicsit drágálltam, nem engedett az árból az eladó, és mikor visszamentem, már nem volt ott. Andris meg egész nap jóformán a Dorka igencsak nagyobbacska biciklijén ül(ne), és tekergeti a kormányt, én meg állhatok mellette, nehogy leessen.
Megyek dolgozni. Jó hétvégét nektek, pusszi
a.
angi
 
 


sZIASZTOK !

Shine: Az anyakönyvit nem is kérték a kórházban, csak amikor a gyerek anyakönyvijét intéztünk, ott. Szerintem csak ott kérik, ahol helyben elintézk az anyakönyvit. Szóval, bőven ráér. Csabi is Petivel rohangált, aztán nem is kérte senki.
Én egy olyan köntösben voltam, aminek elég jó zsebei voltak, és abban tartottam a telefont Meg a pénzt, pénztárcát nem is vittem. Ugyebár ha kimegyek a szobából köntösben megyek....ha benn vagyok, a köntös is velem....így nem volt gond. Egy kis átlagos gép befér szerintem. (enyémbe befért)
Ja, nagyon "lenge" cuccokat vigyél, mert jó meleg van. Én éjjel hálóingben nappal pizsiben voltam, de éjjel többször cseréltem hálóinget a tejci meg a meleg miattKép

Angi: Pestlőrincen egy bicikliboltban 13.000-ft-ért.
Láttuk "ugyanezt" több hipermarket hirdetésében 6000,-ft-ért. Szívtuk a fogunkat, AZTÁN MEGNYUGODTUNK. Aki olyat vett, most itt szitkozódik, mert esik szét, meg kopik stb. a mienk nagyon stramm, szép. Volt még katicabogaras, tigrises is. A béka egyébként brekeg-zenél. Az egész környék ismer minket márKép

Pusz mert peti annát nyúzza

Kata
maszat
 
 


Szisztok!

Orvosváltás előtt állok és találtam egy doktornőt a II-es nőin, de a kórházat nem ismerem. Tudnátok mesélni egy kicsit (aki már szült itt)??
Köszi
Hóvirág
Hovirág
 


Sziasztok!

Hovirag: csak nem Radvanyi dokinot talaltad?Kép Mi erdekel, inkabb kerdezz szerintem, ugy konnyebb elmondani mindentKép

Shine: hihi, errol eszembe jutott, amikor egy ctg utan megint mehettem flowra majd a flow eredmenyevel elkuldtek az ambulanciara, mutassam meg egy dokinak (dokineni korhazban volt akkorKép). Es aht epp Vermes doki lett az aldozat, szegeny kerdezte hogy mit is kene csinalnia, mondtam nezze meg jo-e a flow. Erre elmosolyodott, mondta hogy flow ok, es kulonben is, akkora mar ez a gyerek mint egy hazKép Igy ezekkel a szavakkal (assezm 37 hetes voltam, de a bpd 101 volt mar akkor isKép)

orsoly
orsoly
 
 


SziasztokKép

Gyors bekukkKép

Annamari,
gratula Balázsnak a cumi letevéshez.

Shine,
a házassági anyakönyvi kivonatot a korházi ügyintéző aki felveszi a szülés után az adatokat fogja elkérni, csatolják az anyakönyvi kivonatot kérő laphoz, amit átküldenek a 8. ker. önkormányzatához, sajna nem a korházban kaptuk meg, hanem nekünk kellett elmenni érte a Baross utcába.
Fényképezőt én is vittem be magammal, és úgy mint Maszat az értékeimet cipeltem magammal a zsebemben, vagy bezártam a szekrénybe a szobában, szerencsémre nekem volt kulcs a zárban.
A látógatókat inkább te tartsd kordában, mert ki fogsz merülni a ki be ki be rohangálásban és a szopi váltogatásában.

Andy70,
Újvári doki jó fej, csak véleményem szerint baromira sokan járnak hozzá, ezért elég lefoglalt. Jó doki, én ultrahangon találkoztam vele többször is, alapos volt mindig és kedves.

Hóvirág,
inkább kérdezz hogy mi érdekel a korház dologban, bár előjáróban annyit, hogy az osztály szintek elég lepukkantak, bár most toldozgatják foldozgatják a szobákat, viszont a szülőszobák spécin felszereltek, jól néznek ki, ilyen kéne minden korházba, az új mütők is hiper szuperek.

Maszat,
gratula Annácska sulyához, szépen fejlődik. Gondolom bőven van tejed és ő meg szopizik ezerrelKép

Magunkról,
egyfolytában négykézlábazunk, szaknyelven szólva kutyázik a manócska. Folyton vigyorog és ha meglátja a fényképezőgépet rögtön pózol hozzá, szal nagyfranc kölyök lesz belőle az tuti, hiszen már most is azKépKép
Vasárnap a párom szülinapján folyton kézbe volt, szivtam is a fogam hétfőn, mert nem akart megmaradni a járókában, mindig kéredzkedett felfelé, kemény három napomba telt mire leszokott erről, nagyon gyorsan el lehet kapatni őkelmétKépKép
Kirpóbáltuk az almát és a banát, de csak még ugy hogy szopogattuk, vagyis nem evés szintjén igazán. Bevallom kinézte a számból az almát ezért probáltam ki azt hogy egy negyed gerezdet megfogtam és a szájába adtam hogy szopogassak, elég elégedett fejet vágot hozzáKépKép , a banánt meg el sem akarta engedniKépKép

Itt egy kép rötyögiről:

Kép

Most megyek alukálni egy kicsit, mindenkinek szép jó éjszakát.

puszi
ÁGi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ágiboszi!
Azért a lepukkant kifejezés kicsit erős,neeem?
Sír az önérzetem :-(
vojõr
 
 


Szép jó reggeltKép

Vojőr,
szerintem azért nagy igazság volt abban amit irtam, mert jó sok pénz ráférne a klinikára, hogy a pathológia és a gyerekágy szinvonala olyan legyen, mint a szülőszobáké. Mikor Maszat szült elötte nem sokkal volt éppen egy kisebb kitelepítés pont a pathon, mert lekivánkozott a mennyezet. Amugy meg irtam, hogy a toldozgatás már elindult, de ugyebár az még csak a másodikon tart. A gyerekágyas szobákra is ráférne egy kis felújítás, bár azok sokkal jobb kinézetűek mint a pathológia.
Remélem azért annyira nem bántottalak meg kedves Vojőr, és magam részéről én nagyon örülök, hogy újra felbukkantál közöttünk, és ha már itt vagy akkor elmesélhetnéd, hogy hogy áll a felújításKép

Mindenkinek nagyon szép napotKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk, csak olyan lusta vagyok írni, tulajdonképpen tanulnom kellene ezerrel.

Majdnem harmincasok! Még vagy kétszer ennyi boldog szülinapot kívánunk!

Annamari! Gratula Balázsnak a cumitlansághoz! Jó volt olvasni, hogy ez eljön egyszer... Főleg mert Szabolcs az ujját is szopja, meg cumizik is...

Pocakosok! Olyan jó olvasni benneteket! Legszívesebben már gyártanám a kistesót...

Hóvirág! Nem hiszem, hogy lepukkantabb ez a kórház más helyeknél, csak úgy itt-ott látszik rajta a magyar egészségügy helyzete, meg a magyarok mentalitása... A gyermekágy azért sokkal jobb, mint a terhespathológia... Bár azóta talán javult a helyzet. Nem láttam már fél éve, és előre láthatólag nem is fogom vagy két évig az osztályokat. De tényleg inkább kérdezz, úgy könnyebb ám írni róla, vannak pozitív, és negatív benyomásaim, de összességében én elégedett voltam/vagyok, sokat voltam bent, de olykor kifejezetten jól is éreztem magam - hála pl. Ágiboszink töretlen jókedvének, meg az aranyos doktorbácsimnak -, és a legközelebb is itt szeretnék babázni.

Vojőr! Mindenütt jó, de legjobb otthon, igaz? Kép

Lányok, találkoztunk Ágival a minap és felvetette a tali-kérdést. Eszembe jutott, hogy a Kolosy térnél van egy olyan kis pláza-féle, most nem jut eszembe a neve, ahol van egy dühöngő-szerű gyerkőknek, őszintén szólva én még nem láttam közelebbről, mert csak moziba jártunk oda, de valahol olvastam róla. Óbudaiak, ti biztos tudjátok mi az a hely, amiről beszélek... Szóval eső esetén mehetnénk oda, ha süt a nap, marad a múltkori Máltai-játszó. No?

Na, azért írok egy pár szót a fiamról. Ma voltunk úszni, és olyan ez a kis (?) Manó, mint egy halacska. Tempózik, fickándozik, nagyon aranyos. Ahhoz képest, hogy mennyire utálta eleinte... Szárazföldi kunsztjairól: még nem négykézlábal, de közel jár hozzá, kúszni nagyon tud. Egészen sokáig ül már egyedül, de felülni csak a kezembe kapaszkodva tud, kivéve a vízben, ott már egyedül is... És hát óriási... Haladunk a gyümölcsevésben, a banános-alma nagy rajongója a fiatalúr, aztán remélem, más is fog neki kelleni. Rendes gyerek, mert amióta gyümizünk, mindig reggel kakil, nekem olyankor még be van dugulva az orrom, és semmilyen szagot nem érzek, úgyhogy nem is olyan vészes a tisztábatevés, csak az apja fintorog a háttérben. És egészen jól tűri ha hangosan mesélek neki a magyar nyelv történetéről... (Szerencsére csak pár hét a vizsgaidőszak, úgyhogy nem sokáig fárasztom).(Azért a verses mesék jobban tetszenek neki).
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Orsoly,
igen, a Radványi doktornőt szemeltem ki magamnak, nagyon szimpatikus. Te ismered? Ha igen kicsit mesélhetnél róla.

A kórházról nagy vonalakban a következők érdekelnének:
- hány ágyasak a szobák, közös zuhanyzó van-e vagy a szobákban? Van-e romming-in?
- milyenek a szülőszobák? HÁny ágyasak, milyen a felszereltségük (alternatívák)?
- lehet-e szülésnőt fogadni?
- milyen fájdalomcsillapítási lehetőségek vannak?

Megvettem a Születéskalauz című könyvet, de sajnos ez a kórház nem nyilatkozott benne.

Üdv.
Hóvirág
Hovirág
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?