Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi :)
szerződés szerint fizetünk majd. A kiírás dátumáig a felét, utána meg asszem 5 részletben. Semmit sem fizettem ott a helyszínen.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Melcsi, Wish, Kata, Orsi :lol: Köszönöm a tapasztalatokat!

Orsi: Jó nyaralást! Azt hiszem az időre nem lehet panasz!! 8)

Mirr-murr: Üdv! :D

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást! Igyekszem gyakrabban jönni, és most már írni is...

Orsi! Köszi az info-t! Feltétlenül szétnézek a Röltexben! Jó nyaralást nektek! Most én is irígykedek! :D Én is úgy elmennék vhová, de ebben a nagy melegben csak a szobában bírok megmaradni.
A tapasztalt "ügyködőktől" kérdezem, hogy vászonból is lehet ágynemű garnitúrát varrni?

Kép
mirr-múr
 
 

 
 

Bodzaszörpi és Mirr-múrr üdv. itt a topicon! :lol:
Remélem, hogy a többiek is hamarosan átjönnek ide is!

Tegnap voltam ismét uh-on, a doki szerint 70%, de szerintem 100, hogy kisfiú lakik a pocakomban. Szerintem egyértelműen látszott minden, de doki nem vállalta tutira. Mindegy, úgyis tervezünk hamarosan egy 4D-s mozizást, csak még nem tudom, hogy hol. Szerintetek a Géndiagnosztikai Központba lehet vagy érdemes csak 4D-re menni? És mennyibe kerül?

Elismerésem mindenki előtt, aki ilyen nyári hőségben fog szülni, én ebben az időben napközben csak a négy fal között tudok létezni - remélem október elején már nem lesz 35 fok-.

Jud

Kép
jud71
 
 


Drága Hajni! A 3-as méhlepény gáz vagy nem gáz, így a 40. héten tök normális szerintem. Nekem a 32. héttől volt 3-as!!! És hetekig működött (több mint 5 hétig), úgyhogy holnap reggelig biztosan kitart. De nekem is így volt, mint neked, hogy mennem kellett magzatvízvizsgálatra, és a doki bács szépen megrepesztette a burkot (nekem is 1 ujjnyi volt a méhszáj). Úgyhogy szépen maradtam is szülni... Szerintem készülj, mert most már 2 naponta-naponta nézegetni fogják. És lehet hogy már találkozol is a babával... De izgi!!!! Nagyon szorítok Neked!

Orsi! Igény szerinti szopi: nyáron nagy melegben pl. autóút után én soron kívül is megszoptatom. Te hogy csináltad a hűségben? Mert más egy őszi-téli baba, aki nyárra már gyümölcslevezik, de a tavaszi-nyári babáknak kell a folyadék, nem?

dkata
 
 


Drága Hajni! A 3-as méhlepény gáz vagy nem gáz, így a 40. héten tök normális szerintem. Nekem a 32. héttől volt 3-as!!! És hetekig működött (több mint 5 hétig), úgyhogy holnap reggelig biztosan kitart. De nekem is így volt, mint neked, hogy mennem kellett magzatvízvizsgálatra, és a doki bácsi szépen megrepesztette a burkot (nekem is 1 ujjnyi volt a méhszáj). Úgyhogy szépen maradtam is szülni... Szerintem készülj, mert most már 2 naponta-naponta nézegetni fogják. És lehet hogy már találkozol is a babával... De izgi!!!! Nagyon szorítok Neked!

Orsi! Igény szerinti szopi: nyáron nagy melegben pl. autóút után én soron kívül is megszoptatom. Te hogy csináltad a hűségben? Mert más egy őszi-téli baba, aki nyárra már gyümölcslevezik, de a tavaszi-nyári babáknak kell a folyadék, nem?

dkata
 
 



Sziasztok lányok!
Hajni huga vagyok.
Azért írok nektek, mert hajni most éppen a máv kórházban van.
Kb. fél kettőkor megkezdődtek a fájásai, most kapott beöntést. Nagyon nagyon szorítsatok neki!!!
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
20140901102739
 
 


Sziasztok Lányok!
Akkor leirom a szüléstörténetem!
Bocsánat ha hosszu lesz!


2007.04.26-án este bementünk a korházba,nem kell hogy mondjam milyen éjszakám volt!
Hihetetlenül vártam a másnapot!Annyira kiváncsi voltam,hogy „ki”lakik a pocakomba!
Reggel 5.30-kor jött az ápolonö,hogy felkészitsen a mütétre:beöntés és borotválás!
Szegény férjem is már jött korán nagyon izgult!Lementünk 7.30-kor egy utolso CTG-re és 8-kor mondták menjek vissza a szobámba mert majd valamikor 9 után lesz csak a mütét!Amint felértem már jött is az orvosom,hogy hol vagyok mert várnak a mütöbe!
Szaladtam vissza mert még kellett a katéter és a kanül a kezembe!Ekkor volt 8.30.
És elkezdödött…….!Az aneszteziologus nagyon szuper volt!Annyira profin csinált mindent,hogy le a kalappal!Megkaptam az epidurálást!
Nagyon izgultam söt kimondhatatlanul!Nagyon profin zajlott minden!Hallottam,hogy mi történik mindent mondtak!És hallottam amikor mondták:-most egy nyomást érez és 2 perc és kinnt a baba és ezt mondták a férjemnek is aki az ajto mögött izgult értünk!És akkor meghallottam egy nagyon édes visitást amitöl egyböl elkezdtem bögni!Azt hiszem akkor kijött minden feszültség belölem amit az elmult idöben átéltem!Odatették mellém a kis magzatmázas gyöngyszememet és én csak néztem,hogy milyen kis gyönyörü!Odasugtam neki:-Isten hozott,vártalak már nagyon nagyon!Aztán már vitték is és apukája csodálhatta meg aki persze jobban bögött mint én!Nagyon izgultam a sulya miatt mert Marcikám mivel kicsi volt igy el is vitték tölem és ez annyira meg volt bennem ez a rossz élmény,hogy alig vártam mit mondanak és akkor bekiabáltak,hogy 3310g és 50cm és 10/10 apgart kapott!Nagyon jo érzés volt!Aztán még engem összevarrtak az legalább ugy 40 perc volt és vittek az örzöbe!Amikor kitoltak a férjem ott állt és rám borult egy kis megkönnyebbült közös sirásra,mindketten nagy terhet engedtünk el abban a pillanatban!Eszméletlen volt az egész,ahogy meg volt szervezve minden és amilyen flottul ment azt hiszem jobb szülést nem kivánhat senki magának!Csodálatos érzés volt és mindent megért,hogy ilyen édes kis gyönyörüséges kisfiut kaptam megint a sorstol!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Hajni!
Nagyon szoritok!!!!!!!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


mirr-múr írta:A tapasztalt "ügyködőktől" kérdezem, hogy vászonból is lehet ágynemű garnitúrát varrni?

az ágyneműk 90%a vászon :wink:
(max. krepp, de nagyon más nincs)

dkata írta:Orsi! Igény szerinti szopi: nyáron nagy melegben pl. autóút után én soron kívül is megszoptatom. Te hogy csináltad a hűségben? Mert más egy őszi-téli baba, aki nyárra már gyümölcslevezik, de a tavaszi-nyári babáknak kell a folyadék, nem?

ugye nálunk Levi 1 éves koráig semmit sem ivott teje kívül. Nyáron mellre tettem, de ő nagyon nem igényelte. Persze, akkor már 8-10 hós volt, egy újszülött/csecsemő ebből a szempontból más. Olyankor, amikor kiizzad, akkor én is mellre tenném - Lilivel is így akarom -.

Hajni :lol: :lol: :lol: :lol: DRUKKOLUNK!!! :lol: :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


[Sziasztok!

Mit olvasok!!! Hajni! Drukkolunk nagyon :lol: :lol: :lol: :lol: !

Emma!
Tényleg jó nagy pocid van! Az enyém az elején indult be nagyon, aztán mostanában stagnál. Hála a jó égnek :). Picurkád tündéri ahogy bazsalyog :lol: :lol: :lol:

Bodza!
Gratulálok a pindurkákhoz :)! Vigyázz nagyon rájuk! tessék sokat pihenni.

Mirr-murr!

Szerintem nyugodtan lehet vászonból is varrni ágyneműt. Miért ne? egyébként én is notórius hiányzója vagyok a topicnak :oops: :oops: .

Csajok toxémiáról mit tudtok?
Elég szarul vagyok! :( 2. napja kegyetlenül vizesdek. Sajna tegnap már reggelre sem ment le. Vérnyomimat mérem. Digitálissal ami ugye pontatlan. Nyugalmi állapotban 125/75 de van hogy néha kiugrik 139/80/85-reis. Terhesség elején meg olyan 100/60 volt... Holnap megyek vizeletet nézetni... Szerintetek? szarjak be? Próbálok diétázgatni, de ugye amikor nem vizesedek akkor automatice abbahagyom a diétát is :(. Asszem mostantól végig diétán leszek :(.

Lányok! Olyan jó ezeket a szopis dolgokat olvasgatni. Figyelek ám :lol: :lol: !

Puszi:Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Hajni! Mondtam én hogy készülj!!! Nagyon szorítok! Azóta már lehet hogy a kezedben is van... :lol:

dkata
 
 


Zsu :D
ne szarj be :lol: :lol: :lol:
önmagában a vérnyomás nem jelent semmit. Nálad az, hogy vizesedsz sem, mert te az elejétől könnyen vizesedsz, most meg van 40 fok, így megint normális az erősebb vizesedés.
Vérkép (májfunkció) és vizelet, az a biztos.
és diétázz.... (sok só van kenyérben, felvágottakban, sajtokban... stb. erre is oda kell figyelni!!!)

és már csak 5 nap és belépsz a 3. Xbe :) :)

szóval szerintem ne parázz, járjatok utána!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni :lol: Drukkolunk!!!!!

Bodza: Üdv! :lol:

Zsu: Én ehhez nem értek, de tarstd a diétát és nem lesz baj. Egy jó barátom, már az elejétől vizesedett folyamatosan és szörnyen! A bokája az első héttől dagadt és a végére már alig tudta szegény elviselni. Persze nem ijeszgetlek! :?


Ma voltam a védőnőnél, a dolgok rendben vannak, persze a vizeletben talált egy nagyon pici cukrot (+). Mondtam neki, hogy vigyázok, de tegnap este (szalonnasütés volt :oops: ) megettem 2 szelet fehér kenyeret. Persze a vércukromat megnéztük és az pedig 3,9. A doki néni szerint nincs probléma. Hát ennyi! Vigyázok tovább! :idea:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Wish,Kata!
Lehet hogy ezért is nem jött össze nálunk olyan sokáig a szopi. Csak az a baj, hogy nekem van ugya a nagyfiam, akivel viszont az óramü pontosság volt a követelmény, be is vált, és ez nagyon bennem maradt. Na Pörivel azért nem voltam ennyire pontos, 1/2- 1 óra is belefért ide-oda. És az nálunk is ugy volt, hogy a délután sürübb szopival telt. De Ő is beállt a 3-4 óránkénti evésre. Nekem még az is a bajom, hogy kb 1-2 napra előre kell tervezzek azért, én igy érzem jól magam. Pl. hogy holnap dokihoz megyek, vagy ilyesmi. Hát az meg olyan gáz (nekem) hogy reggel derül ki, milyen napunk is lesz. Persze hogy minden megvár, első a baba, de ez csak bizonyos ideig mehet igy szerintem. De mindenki másképp csinálja. A mai fiatalok sokkal rugalmasabbak :D
Egyébként Emesét lehetett "igény szerint" etetni cumisüvegből is. Nagyon megfigyeltem, hogy reggel, ugy ebédig többeket evett, délutántól meg kevesebbet, de töbször. Én mindig felirtam, mikor mennyit evett, és sikerült pár nap után eltalálni kb. a kélszitendő mennyiséget (tekintettel a tápszer árára is :oops: , nem kell azért a felét kiönteni). Ha még éhesnek láttam, inkább csináltam még 1 kicsit,ez ma már sokkal egyszerübb, mint régen volt Máté idejében). Szóval szerintem mindent meg lehet csinálni, ha az anyuka figyelgeti a baba jelzéseit.
Hajninak nagyon drukkolok, de gondolom, ezóta már meg is van a baba!
Mirr-Murr!
Gyakrabban is jöhetnél, már lassan az utolsó trimeszterben vagy! :D
Anikó!
Olyan szép volt a szülésed! Bizony a császármetszés is lehet felejthetetlenül szép emlék! :D :D Marcival hogy áll a helyzet? A sebed gyógyulgat?
Zsuska!
Én nem értek a vizesedéshez (nekem még most sincs), de azért biztos nem olyan gáz az! Melegben állitólag jobban előjön.
Lányok, mi lehet Potykamanóval?
És Pompival?
Orsi!
Jó nyaralást! Irigyellek, de én nem merek mozdulni, azonkivül itthon hüsölök a légkondi alatt :D csak reggel meg estefelé megyünk ki Pörivel.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!
OLIVÉR MEGSZÜLETETT!!!
FÉL NYOLCKOR
3620 g és 53cmelSajnos a vége császár lett, mert a két perces fájásoknél sem volt kitágulva és a baba feje sem ékelődött be teljesen a szülőcsatornába.
A többit majd Hajni leírja.
Köszöni a drukkokat!
Hajni huga voltam: Bea
20140901102739
 
 


20140901102739
 
 


OLIVÉR MEGSZÜLETETT!!!
( Az előbb így akartam csak nem sikerült)
Annyira gyönyörű tündér kisfiú!
Teljesen egészséges és Hajni is jól van.
20140901102739
 
 


OLIVÉR MEGSZÜLETETT!!!
20140901102739
 
 


OLIVÉR MEGSZÜLETETT!!!
20140901102739
 
 


:lol: :lol: :lol:
Olivér! Isten hozott!
:lol: :lol: :lol:

Köszi lányok!
Orsi!
Te nyarajááááááá!!!! :lol: :lol: :lol: :wink:
Köszi :P

Hú itt esett éjszaka! M?ost egész hüvi van :lol: De egész éjszaka alig aludtam... kezdek hozzászokni :roll: :shock: :lol:

Puszi: Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Gratula Hajninak és jó egészséget nekik!!!

Anikó! Olyan gyönyörű szülésed lehetett, hogy végigbőgtem!!! Eddig úgy féltem a császártól, de mit írtál, attól kicsit megnyugodtam!

Orsi! Mégegyszer köszi! Azért kérdeztem csak a vásznat, mert a boltban nekünk azt mondták, hogy a babának pamutvászonból vagy batisztból/remélem jól írom/ érdemes csinálni. Aztán én szeretnék baldachint is. Nekem tetszik.

Most megyek a dokibácsihoz. Remélem személyesen is megerősíti, hogy jó lett a vércukrom. / Erről csak telefonon beszélgettünk/ Kicsit izgulok, de én mindentől aggódok, ami a babával kapcsolatos...

Kép
mirr-múr
 
 


Lányok!

Még annyit akartam kérdezni, hogy elég ha csak sima magnéziumot szedek? ( DM-es 300 mg 2 tablettában. Én 3x2 kapok be. Ez elég? ) Szóval nincs benne B6, de szedek vasat is, amiben viszont van. ( Bár nem egy időben veszem be ezeket a felszívódás miatt.) Vagy inkább térjek vissza a magneB6-ra? Ja, és calciumot is szedek -szintén Dm-eset.

Kép
mirr-múr
 
 


Hajni! :)

Gratulálok Olivérhez! Várjuk a képeket! :)

Kép Kép
kismokus
 
 


Olivér, tündérbaba!
Köszöntelek itt a nagyvilágban! :lol:

Anikó :D
Én is jól telesírtam pár zsepit, gyönyörű szülestörténetet osztottál meg velünk!

Mi tegnap voltunk a 30 hetes vizsgálaton a dokimnál. Méhszáj zárt, lepény tökéletes, vérnyomás-vizelet rendben, babóca nagyon jól van. És először mondták, hogy látszik a kis hajacskája! Ja, és a súly 1650 gr e szerint a gép szerint a 4Dvel mért 1250grhoz képest. Szóval azt mondta, hogy bár nagyon korai becsülgetni, de ha 10 hetet bentmarad még, akkor 3,5 kg körüli babóca várható.

Azért is volt nagyon jó látni, mert tegnap volt egy kis autós koccanásom, semmi bajom, meg a kocsinak se, de azért ijedség az volt...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok,
bocs a betolakodásért!

Hajni
Gratulálok a kisfiad világrajöttéhez!

Emma
Mivel hozzánk ritkán jössz, ezúton kívánok Neked
BOLDOG NÉVNAPOT!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Hajni

gratulálok Olivérhez, és várjuk a képeket!

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni :)
Gratulálok Olivérhez :)

Melcsi :)
Hát az biztos, hogy nehéz előre tervezni, Én azt látom, hogy ha egy napra egy dolgot-programot tervezek be, az belefér. (Tegnap okmányirodában voltunk, 15 perc ügyintézés másfél óra várakozás... Pedig időpontra mentünk. Balázs a végére jól kibukott szegény.) A házimunkát meg rugalmasan kezelem. Van, hogy két napig nem mosok, aztán egész nap megy a mosógép. A főzés ugyanígy, ha főzök, akkor sokat, fagyasztok le belőle és ha nincs időm főzni, akkor is van így mit enni.

wish
 
 


Születéstörténet: (Anikótól kedvet kapva :) ) Jó rég megírtam, nem is tudom miért nem tettem fel eddig.


Valamit érezhettem, mert egy óráig tévét néztem, megnéztem pár felvett sorozatot, mintha éreztem volna, hogy egy darabig nem nagyon fogok ráérni ilyesmire.
Háromnegyed ötkor felébredtem arra, hogy pisilni kell, majd mielőtt visszaaludtam volna, öt óra előtt pár perccel megéreztem, hogy valami történik és kiugrottam az ágyból. Mire kettőt léptem, már folyt a magzatvíz, úgyhogy a fürdőszoba felé lépdelve visszaszóltam a férjemnek, hogy keljen fel, mert elfolyt a magzatvíz. Közben meg kis tócsákat hagytam magam után. Gyorsan lezuhanyoztam, ami nem sokat ért, mert nagyobb mozdulatokra (mint például a bugyim felvétele) tovább folydogált a magzatvíz. Laci is lezuhanyzott, közben én elkezdtem összeszedni a még hiányzó dolgokat a kórházi csomagból. Szerencsére nem hiányzott sok minden, nagyjából csak az evőeszközök és a pipere holmik egy része nem volt még odakészítve a pelenkázóra. Gyorsan összecsomagoltunk mindent és lementünk a kocsihoz. Egy fél óra telt csak el eddig, úgyhogy szerintem ügyesek voltunk.

A kocsiban lefeküdtem a hátsó ülésre, aztán elindultunk. Közben konstatáltam, hogy fájásaim is vannak már, amik azt hiszem már a lakásban is lehettek, csak a nagy izgalom miatt nem tűnt még fel. A kocsiban 6, majd 4 percenként jöttek a fájások. Útközben kérdeztem A férjemet, hogy izgul-e. Mondta, hogy igen, és kérdezte, hogy én nem-e. Mondtam, hogy nem, de aztán helyesbítettem hogy mégis, mert valójában nagyon is izgultam, csak túl sok minden történ egyszerre, hogy ez tudatosuljon bennem. Azért úgy a harmadik-negyedik fájásnál eldőlt bennem, hogy kérek gerincérzéstelenítést. Ebben a terhesség alatt nem voltam biztos, de már ezek a fájások is elég kellemetlenek voltak, és tudtam, hogy ez csak erősödni fog, úgyhogy gyorsan eldöntöttem, hogy nem akarok többet szenvedni a kelleténél.

A hajnali laza forgalom miatt nagyon gyorsan beértünk a kórházba, ahol izgatottan csöngettünk a szülőszobán. Benn átöltöztem, és az előkészítőben feltették a CTG-t, ami mutatta a fájásokat szépen. Itt egy kicsit megnyugodtam, mert a magzatvíz elfolyása óta nem éreztem mocorogni Balázst, de a CTG már mutatta, hogy egyenletesen ver a kis szíve, amit megnyugtató volt hallani. Aztán jött az ügyeletes orvos, megvizsgált és közölte, hogy 2 ujjnyira vagyok nyitva. Ahhoz képest, hogy kedden, két nappal előtte még csak nyílni kezdett a méhszáj, nekem ez bíztatónak tűnt. Utána bekísértek abba a szobába, ahol a szülés nagy részét töltöttük. Itt kaptam kórházi hálóinget és megismerkedtünk Takács Bettivel, aki a szülésznőm lett. Biztos a többi szülésznő is nagyon ügyes (legalábbis mindenki dicsérte a sajátját), de az is biztos, hogy mi is jól jártunk Bettivel. Végig kedvesen, de határozottan bánt velem, ami kellett is néha. Ezután túlestem a borotváláson és a beöntésen.

Közben már egyre sűrűbben jöttek a fájások és egyre erősebbnek is éreztem őket, bár Betti szerint még nem voltak elég jók. Közben megjött az "orvosom" is, aki az egyik nagybátyám volt, kérésemre ő helyettesítette azt az orvost, akihez terhesgondozásra jártam, mivel az a doki éppen síelt. Nem baj, hogy így alakult, a lényeg, hogy jó kezekben voltam és nem ismeretlen orvossal szültem. Aztán megkaptam az epidurális érzéstelenítést, ami nagyon sokat könnyített a fájdalmakon. Mondtam is, hogy minden tiszteletem az Anyámé, hogy ő ezt fájdalomcsillapítás nélkül végigcsinálta. Én mindenesetre szétszorongattam a férjem kezét, mikor jött egy fájás, az epidurál után viszont érezhetően sokkal szelídebbek lettek a fájások. Telt múlt az idő fájtam és tágultam, de az idő múlásából nem sokat vettem észre. Csak néha feltűnt, amikor kinéztem az ablakon, hogy már világos van, már süt a nap, és az órát nézve is határozottan múlt az idő. De azt hiszem ez volt az a tudatállapot, amikor a fájásokba temetkezik az ember, és kicsit megszűnik a külvilág. Közben pisiltem egyet katéteren keresztül, mert hiába éreztem, hogy pisilni kell, nem sikerült magamtól pisilnem.

Olyan 10-11 között éreztem, hogy múlik a fájdalomcsillapító hatása, úgyhogy egyből elkezdtem sírni egy újabb adag után. Kisvártatva kaptam is, de oxitocint is kötöttek be mellé, mert nem voltak elég erősek a fájások, bár tágulni jól tágultam, mert ekkorra már négyujjnyi volt a tágulás. Na az oxitocin jól fel is erősítette a fájásokat, és olyan erősnek éreztem őket, mintha az érzéstelenítőt meg sem kaptam volna. No, meg lett egy kis hányingerem is tőle (vagy valami mástól), de szerencsére nem hánytam. Dél körül kezdtem érezni a székelési ingert, ami ugye a tolófájásokat jelenti, aztán hamarosan jöttek azok is. Na, ekkor mondta a dokim, hogy még körülbelül másfél óra. A tolófájások brutálisan elementáris erővel jönnek, nem is kérdés, hogy az ember akar-e tolni, egyszerűen tol a teste, akár akarja, akár nem. Úgyhogy nagyon vicces, amikor mondják, hogy tartsd vissza, körülbelül annyira lehet visszatartani, mint egy hasmenést. Pár tolófájás után elkezdtünk tolni is, de nem történt semmi, úgyhogy pihenő jött a következő előtt. Innen már egyre sűrűbben pislogtam az órára, hogy mennyi van még hátra a beígért másfél órából...
Aztán még toltunk, és néha már látni lehetett a haját az alvégemen álló szerencséseknek, meg a férjemnek, aki odament bekukucskálni. Utána nagyon örült neki, hogy látta Balázs haját. De megszülni nem sikerült, úgyhogy újabb pihenő jött. Nagyon fájt az egész, úgyhogy a fájások alatt mindig sírtam, hogy ez nagyon fáj, aztán amikor elmúlt bocsánatot kértem, hogy sírtam. Valahogy olyan illetlennek éreztem, hogy mindenki engem ugrál körül, én meg csak nyögök, hogy fáj a szülés. Hiszen tudtam, hogy fájni fog. Csak azt nem, hogy ennyire :) A többiek meg mindig mondták, hogy nincs miért bocsánatot kérnem. Szóval a fájásoktól eltekintve jól megvoltunk, bár egyre nehezebben viseltem a megpróbáltatásokat. De aztán jött a felmentés, mondták, hogy nem nagyon akar megszületni Balázs, úgyhogy császár lesz. Addigra persze nekem már mindegy volt. Jött az altatóorvos, elmondta a tudnivalókat (nem sokra emlékszem), elém toltak pár papírt, hogy írjam alá, elvileg a spinális érzéstelenítésbe és a műtétbe egyeztem bele, de amilyen állapotban voltam bármit aláírathattak volna ott velem.

A műtőben megkaptam az érzéstelenítést. (Most maradjon mozdulatlan - De jön egy tolófájás - Nem baj, szépen lihegje el - Hahaha, jobb vicc nincs?). Az érzéstelenítés viszont azonnal hatott, egyből elzsibbadtam nyakig és megszűnt minden fájdalom. Akkor éreztem csak, hogy milyen fáradt vagyok és közöltem is utolsó erőmmel, hogy akkor én most elalszom, ha nem baj. Mondták, hogy nem baj, majd szólnak, ha megvan Balázs. De azért nem aludtam el, csak szunyókáltam, néha kipislogtam a férjemre, aki egy ablak mögül nézte az eseményeket. Időnként mondták, hogy most feszegetést érezhetek, meg ilyesmi, de én nem éreztem semmit, csak hogy baromi fáradt vagyok.

Aztán egyszer csak meghallottam, hogy valaki sír és kisvártatva odatartották a kis maszatos pici fiamat, aki szintén fáradt lehettet és a fények is biztos zavarták, mert csak becsukott szemmel nyüszögött. Próbáltam mondani neki, hogy "Szia kisfiam", de csak a sziá-t tudtam kinyögni félálomban. Aztán Balázst elvitték mosakodni és öltözködni, engem meg összeférceltek. Még a műtőben visszahozták felöltöztetve Balázst, aki akkor már rám pislogott és meg mondtam neki mindenfélét, arról, hogy milyen szép és mennyire örülök neki és próbáltam nem sírni. Aztán őt elvitték egy kicsit melegedni inkubátorba engem meg kitoltak az őrzőbe, ahonnan szétküldtük az sms-eket, beszéltünk a családtagokkal és örültünk annak, hogy megvan a kisfiunk.

Később Balázst is odahozták még egy órára, és nagyon jó érzés volt, hogy ott van és olyan kis tökéletes. Megpróbálkoztunk az evéssel is, ami egész ügyesen ment neki. Utána Balázs és apukája mentek a dolgukra én meg vártam, hogy átkerüljek a kórterembe. Öt óra fekvés és óvatos forgolódás után felkeltettek, lezuhanyoztam, aztán áttoltak a kórterembe, ahol megint kihozták Balázst egy kicsit. És innen már elkezdődött az új életünk.

Utólag kiderült, hogy a köldökzsinór csak kb. 25 cm hosszú volt, így az nem engedte Balázst kibújni. Csak akkor tudott volna megszületni, ha lehúzza magával a placcentát, az meg azt hiszem, nem lett volna olyan jó.

Még megjegyezném, hogy annak ellenére, hogy a szülés tényleg egy fájdalmas dolog, biztosan tudom, hogy ha bármelyik tolófájásra megszületett volna Balázs, az azonnal feledtette volna az összes fájdalmat. És végül is ez most is így van. Nem bánom a vajúdás egyetlen percét sem, mert Balázs lett a végeredménye, még ha kicsit másképp is sikerült a befejezés, mint azt előre elterveztük.

Még egy adalék: a szülősznő reggel megékérdezte mekkorának mérték Balázst az utolsó ultrahangon és hogy mekkora a lábam, majd azt mondta, hogy remélei minden rendben fog menni. Esélyesnek látta a császárt (hiába a tapasztalat), bár ő nem a köldökzsinórt kalkulálta bele.

wish
 
 


Sziasztok :)

Milyen jó hírekre jövök :D :D :D :D
Hajni,gratulálok a kis Olivérhez :) igazán szép súllyal született,és a hossza sem semmi :P :P Sok boldogságot,erőt,tejecskét kívánok Nektek :wink: :wink: :wink:

Aztán itt van a 2 szülés történet :) nagyon szeretem olvasgatni Őket :) csak írjatok bátran :wink: :wink: :wink:

Zsuzska :) én is nagyon vizesedtem az elmúlt pár napban :shock: kedden amikor a doki megnézett,azt mondta,hogy a mai laboromtól teszi függővé,hogy befektet-e kedden vagy sem :!: :?: Gondolhatjátok,nagyon bevoltam tojva,hogy bekell feküdnöm,és min.jún.10-ig a kórházban kell feküdni. :shock: :shock:
De az eredményeim jók,semmi gond nincsen,CTG,UH,áramlás vizsgálat OK,habár amit a papíromra írtak nem sok dologot tudok belőle értékelni.
Zsuzsk,én azt javasolom,hogy emeld az égig a lábaidat :) nekem bevált,mert 2 nap alatt karcsú bokám lett!(5-6 nagypárna van alatta)
A porticó 50%-os,de a méhszáj zárt,így szerdán kell mennem CTG-re,aztán majd meglátjuk a dolgokat.
Hát ennyi van velünk :)

Pompika,mostmár mi következünk:)az első 2 hely a milyenk a táblicskud szerint :D :D :D :D :D Hétvégén itthon leszek,és rakok fel a babszobáról képeket :lol: szerintem nagyon,nagyon szép lett :D :D :D

Kellemes napot kívánok Neketek 8) 8) 8)

KépKép
napszemcsi
 
 


csajok :D
azt elfeletettem megköszönni, hogy ennyi szépet írtatok zalánomról

Szivvi
Köszönöm, ennél szebb névnapom nem is lehetne!

Wish
jaj, megható volt! Köszi!
Azt nem értem, hogy EDA mellett is ennyire fáj?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma!
A Te neved nem Emma :?: :shock: Hát akkor isten éltessen!
Wish!
Olyan szépen leirtad, köszi! Meg is sirattam.
És Hajnika!
Nagy-nagy-nagy gratula, legyetek nagyon boldogok, sok tejecskét kivánok és nőjetek nagyra egészségben! És várunk képeket és beszámolót, ha megerősödsz!
Egyébként ez vonatkozik Anikóra és Wishre is (mármint a képek)
Napszemcsi!
Igazán jól kihuztad eddig, meglátod, elrepül kórház nélkül ez a hátralévő kis idő!
Pompika hová tüntél?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Hajni! Gratulálok Olivérhez és sok tejcsit neki!
Anikó, Wish, itt bőgök... olyan szép... és a végeredmény a legszebb.
Csajok, én még adósotok vagyok a szüléstörténettel, de olyan hosszú, hogy nem mertem feltenni... :oops:
Pompika, hol vagy?

dkata
 
 


Sziasztok!

Anikó, Wish gyönyörű szüléstörténetek!!!! Én is elérzékenyültem rendesen!

Lányok!
Neten kinéztem egy forgót a kiságy fölé! Postaköltséggel együtt 4000 ft lenne az nagyon sok ugyi? Még nem néztem ilyeneket így nem tudom mennyit kérnek érte.
Kép
Nem tudjátok hol lehet ehhez hasonlót kapni?Mondjuk olcsóbban? :lol:

Zsu

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Hajni :lol: Isten hozta Olivért!!! Erőt, egészséget, tejcsit! Vigyázzatok magatokra és erősödjetek! :lol: :lol:

Igazán szépek a történetek! :D

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Sziasztok!
én ide ritkán szoktam írni :wink: segítség a másik topikon kell jobban. De azért nagyon sokat gondolok Rátok, és nagyon örülök a kis manóknak, meg a szépen növő pociknak!
Sokan közületek tőlem tudták meg a legszebb hírt és igazán emlékezetesek voltak számomra. Minden könnycseppre emlékszem :wink: :lol:
Emma, Pézsé, Zsebi, Melcsi, Kismóki, Orsi, Hajni, Anikó, Zsuzska, Bodza, Szonya, Erika,Pbj, Mazsola78, Andrea23, /remélem nem hagyok ki senkit :oops: / sok puszi nektek!

Egy jó hírrel jöttem: biztos emlékeztek még rá, bár régen írt. Katyerinának megszülettek a babái, azt mondta megírhatom nektek. Maja, és Gaya :lol: 35 hét 6 nap. Spontán szülés. 2990 és 2200 gr. Gyönyörűek, egészségesek.


További szép babákat!! :wink: :lol:
harcimokus
 
 


Harcika! Köszönjük a jó hírt!!! Kerestem már Katyerinát többször, sajnáltam hogy nem jött. De akkor most már tudom, miért nem fog ránk érni. :lol: :lol: :lol: Ha beszélsz vele, mondd meg kérlek, hogy puszilom és gratulálok a babákhoz, és ezek szerint nagyon ügyes volt a szülésnél!

dkata
 
 


Mirr-murr :D
megértettem a problémád :lol: :lol:
szóval a röltexekben pamutvászon anyagok vannak főleg, nem lenvászon! amit fényképeztem, az mind az.
és az ágynemű is pamutvászon (én ezt hívom sima vászonnak, és a lenvászon a lenvászon)
én sima magnéziumot szedek, szerintem teljesen jó az.

Hajni :D
GRATULÁLUNK OLIVÉRHEZ!!! teljesen tökéletesek a paraméterei.

Zsuzska :)
postaktggel a 4e Ft annyira azért nem sok :wink:

Harci :)
köszi ahíreket!!! GRATULÁLUNK KATYERINÁNAK!!!!

micsoda babaeső van itt!!!! :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Harcika! :)
Köszönjük az infót! :)


Katyerina! :)
Gratulálok a babákhoz! :) Ha majd lesz időd, szívesen látnánk képeket! :)

Kép Kép
kismokus
 
 


Harcika: Köszike :lol:

Katyerina: Gratulálok! :lol:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Sziasztok!

Orsi! Mégegyszer köszi! Azt hiszem megkérem anyukámat, hogy jöjjön fel újra, és most már célirányosan abba a boltba megyünk. Debrecenben ugyanis semmi választék nincs. Magnézium ügyben is megnyugodtam! :D

Vörösbort is ihatok minden nap? Eddig nem mertem, de vki. mintha azt írta volna itt, hogy lehet, mert a Mágus ezt javasolta.

Zsuska! Szerintem a forgó gyönyörű! Nekem legalábbis nagyon tetszik! Azt nem írtad, hogy zenél-e. Azért kérdezem, mert mi amiket néztünk mind 6.000 Ft feletti árban voltak, de azok zenélősek voltak. ( Plüss figurákkal többnyire) Úgyhogy szerintem a 4.000 Ft egyáltalán nem drága! Pláne postaköltséggel!

Wish! Gyönyörű történet! Én eddig sem féltem a szüléstől, de mikor ilyeneket olvasok, úgy megnyugszom. Ja, és nekünk is Balázskánk lesz. :D Már úgy várjuk!!!!

Jó hosszú hétvégét mindenkinek! Kicsit mi is elutazunk, igaz csak Debrecenig a szülőkhöz, de olyan jó lesz!

Kép
mirr-múr
 
 


Mir-mur :)
simán ihatod :) én is iszom... és egy zűrösebb nap után a lelkemnek is jót tesz :D
(no, azért nem vagyok ám 2 gyerekes alkesz kismama :shock: :wink: :lol: )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Lányok!

Hajni - Nagy-nagy gratula a kis Olivérhez!!!!

Anikó, Wish - nagyon szép amit írtatok! Meghatódás nem maradhat el ilyenkor! :wink:

Melcsi - látom éppen kerestél, aranyos Tőled, hogy hiányolsz. Nem vagyok éppen túl jól. Terhességi isiászom van, és egyre rosszabb sajna, remélem azért elmúlik, már volt egyszer korábban. Most éppen fél óra míg eljutok a VC-ig, tehát időben kell elinduljak :wink: Az ülés, állás, járás kínokkal jár, mintha kést döfnének a popómba és lesugárzik a lábba! A fekvés sem esik jól, akkor is fáj, de még mindig úgy a legelviselhetőbb. Szóval kényszerpihi!

Megyek is. Most csak ennyi ne haragudjatok. De nem felejtelek Benneteket egy percig sem. És jövök majd!

Kép
potykamanó
 
 


Potyka!
Te irtál már korábban is derékfájásról ha jól emlékszem. Nagyon sajnálom, hogy épp most tört Rád, a helyzetedet a pocak is neheziti mostmár, gondolom. Remélem a baád teljesen jól van azért. És mi lesz ha igy marad a szülésig?
Harcika! :D
Angyali fuvallatod azóta is segit minket itt :wink: :D Köszönjük a jó hirt!
Katyerina!
Isten hozta a 2 kis babát közöttünk, nagyon sok boldogságot kivánok Hozzájuk, és jó egészséget! Várunk itt Téged képekkel, történettel is! A szüléshez meg külön gratula! :D
Mirr-murr!
Nekem is kellett inni vbk-t, de mióta a vérnyomásom kicsit magasabb, leálltam vele. Mágusi javallatra ittam.
Zsuska!
Ez a sok minden 1 forgón van? Szerintem jutányos az ára, nagyon drágák az ilyesmik, ezt érdemes megvenni. Ird már meg légyszi, hol bukkantál rá, mert nekem is kéne, Emese leamortizálta az Övét, akarok venni 1 ujat.
Kata!
Pedig szivesen megkönnyeznénk a Te szülésed történetét is! :D

Tegnap voltam dokinál, a méhnyak megrövidült, külső méhszáj 1 ujjnyira nyitva :shock: :shock: :shock: Azt mondta, még 1 hetet birjak ki egyben :shock: :shock: Csak nem gondolja, hogy megszülök? A nagykönyvbe bele vagyon már irva a junius 12. Én akkor szeretnék szülni, rengeteg dolgom van még addig!
Lepény, magzatviz rendben, a baba kb 3200 gr környékén. Reggel ijedtemben felhivtam Krizsánkat, aki ujjjongott, hogy nem is lenne baj, ha már kint lenne, ugyis milyen meleg van, stb, de azt is mondta, hogy ezzel a méhszájlelettel még végig is ki lehet huzni. Ugyhogy kicsit megnyugodtam. Mindig megnyugszom ha hallom a hangját.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Harcika!
Köszönjük a jó hírt!
Katyerina!
Gratulálok a kis törpökhöz!!!!
Csajok nagyon fogy a lista!!! :lol: :lol: :shock:

Mirr.murr!
Nem zenél, de nem is szeretnék zenélőset. Ami ebben a forgóban tetszik az az hogy fából van. Szeretem a természetes dolgokat. Ami dühítő hogy 2400 ft lenne de 1600 a posta.... Ezért kérdeztem hátha látott már valaki ilyet.

Melcsi!
www.arzuhanas.com
Itt a minden a babának cím alatt található. Meg azért is tetszik mert katica mániás vatgyok!!! :lol:

Hú csajok annyi kislány rucit halmozott föl a családom és barátaim hogy néha megfordul a fejemben, mi lesz ha mégis fiúúú??? :roll: Totál kiscsajos mindenünk :). Mondjuk elég egyértelmű volt a puncika... :oops: :D .

Babaúszásról mi a véleményetek? Annyi jót hallottam már róla, viszont csomó ismerős babci szedett össze bacit...:(.

Asszem elfelejtettem írni hogy nincs fehérje a vizeletemben. És a reggeli 135/85 vérnyomi után, mértek nekem egy 90/60-at... :lol: :lol: Asszem valamelyik mérő csal... :? :roll:

Kellemes hétvégét és gyerkőcösöknek klassz gyereknapot!!!

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Sziasztok!

Melcsi - babóca jól van, köszönöm. Nagyon aktív, sokat mocorog! :lol: A 31. héten voltunk 4D-n. Minden rendben volt.
Korábban is ugyanez az isiász volt, akkor 3 hét után elmúlt. Szerencsére most a férjem szabin van elég sokáig, szóval ha valahova nagyon el kell menni (szerencsére nem sok ilyen van), elvisz és támogat amíg totyogok mellette. :oops: Majd a 36. héten lesz NST. Remélem addigra már tudok rendesen járni. Látom, Te is nagyon közeledsz a végéhez. Egy ismerősöm már másfél hónapja nyitott külső méhszájjal szaladgál. Azóta is egyben van. ne aggódj. Kihúzhatod még simán júni. 12-ig.

Kellemes hétvégét Mindenkinek!!!

Kép
potykamanó
 
 


Szia Manóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!

De jó hogy jelentkeztél! Az már kevésbé jó hír hogy ilyen macerád an... :( . Annyira hihetetlen!! Emlékszem amikor a terhességed elején aggódtál hogy vajon most mi lesz a vége.És mindjárt itt a vééége!!! Nemsokára anyuka leszel!! Csúúúúcs! :lol: :lol: :lol:

Melcsi!
Szerintem is símán kibírhatod még a kitűzött időpontig. Érdekes hogy állandóan nyavalyogtam hogy milyen lassan megy az idő. Most hogy egy hónap múlva költözünk és az én kismamis tempómmal még eléggé gázosan állnak itthona dolgok.... hát most mintha felgyorsult volna az a fránya vonalzó :lol: :lol: :lol: ! Mondjuk én már nagyon várom a végét mert ez a vizesedés, derékfájás, gyomorégés koktél nem tartozik a kedvenceim közé... :wink: Majd csak lesz valahogy!!! Drága anyukám mondta mindig : Olyan még sosem volt hogy ne lett volna sehogy... :P

Puszi mindenkinek!
Zsu

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Melcsi :D
remélem a dokid azért hozzátette, hogy nem első terhességnél 50-60%ban valamikor kinyílik a külső méhszáj. Semmit sem jelent.

Zsu :D
igen, erre szoktuk mi azt mondani, hogy "repülő még az égen nem maradt, és gyerek sem a pocakban" :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Zsu! :lol:

Igen, nagyon közeleg a kiírt időpont. Hát ha még picit előbb jön. Már jó nagy a pocim. :lol: Neked megvan már hogy kinél szülsz?

Kép
potykamanó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: