Új privát üzeneted érkezett!

Emerenc,
Egy kis félre értés lett a Halak jegy körül. Nem szoktam általanosítani ,ez most kimondottan Julcsinak szolt, mert ő izgult, hogy Szonja baba mi lesz. Kos, ami határozottabb alkatot sejtet vagy Halak. Ezt nem is én mondtam neki, hanem magátol írta Julcsi. És erre reagáltam mikor megneztem Szonjus születesi radixat. Ez csak Julcsinak szolt, mivel frappansan oldodott meg a dolog: a Nap Halakba esik, a Holdja a Kosba.
miciona
 
 


Moncsika!
Bocs hogy beleszólok. Igyekezz ne maratoni ideig szoptatni.Max. Fél óra.Ez időnek elegendőnek kell lenni arra hogy a neki szükséges tejcit kiszopizza.De akkor figyelj arra hogy aktívan szopjon.Tudod: ébren kell tartani.Birizgálni,simogatni,ahogy szoktad. A cicit ne cseréld.Amiért üresnek tünik, attól még van benne.És szerintem ha ez után ugy látod nem volt elég neki,akkor pótoljál.

szurikáta
szurikáta56
 
 


Újra megkérdezném van -e valakinek feleslegessé vált progeszteron injekciója - Ha igen és eladná szóljon.
Zugolvasók esetleg? :wink: :)
Köszi előre is.

szurikáta
szurikáta56
 
 

 
 

Sziasztok!

Libus ugy emlékszem hogy szülinapod van most valamikor vagy nem?Na mindegy én azért kivánok neked Boldog Születésnapot!
Remélem nem tévedtem nagyot :D !
Ja és Robcsi mindent válal apával falat is rakott és betonozott is.
A párom iwiwjén a képeknél van fent ezekből is ahogy dolgozik a kis drágám.

Csajocskák amugy köszi a szép szavakat Robcsiról!


Olyan jó idö van remélem mindenki kint van a szabadban :) .

Emerenc de jó hogy előkerültél!
Te mikor is indulsz most áprilisben vagy még várnod kell?

Mamik,babok mindenki jól van?

Kép
póci
 
 


Szurikáta én sajnos nemtudok neked ebben segíteni.
Jol vagy?Uncsik?

Kép
póci
 
 


Sziasztok.

Julcsiéknak szívből gratulálok!!! Sok boldogságot egészséget kívánok nekik!!! :lol: Kép

Kép
Kép
melánia
 
 


Kicsit elvesztem,bocsi.Összejöttek a dolgok.Védőnők hada,még tanuló védőlány is volt nálam.Aztán meg beváltottam a várandós kupont is.Ezt mást is igénybevette??? Erről nem beszéltetek ha jól emlékszem.Kertészkedés,virágátültetés,kocsi mosás stb.

Egy kérdés csajok:Tena Lady betétből milyet kell venni? Gyógyszertárba normált adtak 30db.Lebeszéltek a superről.Bababoltba meg egy egész más fajtát ajánlottak.Már bánom hogy nem azt vettem meg.Az hosszabb volt és állítólag azt a dokik jobban szeretik mert az nem színezi el a vért más színűre.

libusom:hogy birod ezt a sok kerti munkát,nem fáradsz el? Tudsz a pocaktól dolgozni???

Kata:látom te is jól eltüntél!

kismamik,kisbabik mindenkinek puszancs!!!

Kép
Kép
melánia
 
 


Sziasztok!
Bocsi,hogy csak most,de nem volt gépünk..
Julcsika!!!Nagyon sok boldogságot kívánok nektek!!!
Isten hozott a nagyvilágban kicsi Szonja!!!kivártad a napot,ahogy Anya kérte.. :lol: )
Sok puszi mindenkinek!

Kép
cs.andi
 
 


Moncsim!Irtam mailt szopirol.
Libusom! Szerintem ne kendot vegyel,hanem mei tajt. A kendoben nagyon osszemelegedtek. Nekunk szuper volt a BabyBjorn,de lehet,h a mostani tapasztalatommal mar inkabb MeiTajt vennek,mivel abban elol:hason es csipon+haton is lehet hordozni,total kenyelmes ez is. Nagyon szeretem! A nete van egy csomo video a benne valo hirdozasrol,nezzetek meg Moncsival. Szeles legyen a pant es legyen alvocsuklya. Mi liliputit vettunk,Yamiek is abban nyomjak es Ok is imadjak, de lattam meg jokat a neten,mashonnsn is.
A BabyBjorn ehhez kepest q... draga es abbol is a szellos anyagu a tuti,ami a legdragabb...
Julcsikaek hogy vannak?
A kepek cukik,koszi Rencsike!

Kép
bodza2005
 
 


Póci!
Azért köszi :)
Én jól vagyok,sok a meló,de az nem baj. Addig jó amíg van.... :)
A gyerekek is jól vannak,nagyon aranyosak. Kis csibészek a fiúk,a lányok meg cserfesek. A két nagyobb ősszel suliba megy.

szurikáta
szurikáta56
 
 


Rencsike,

nagyon jók a képek!!!
Domi nagyon cuki :)))
Szonjának az a sok haj .... szép nagy baba!!!
Julcsi mikor jöhet haza? Jól van? Szopi?
miciona
 
 


Sziasztok,

tegnap meg volt az első randijuk Szojának meg Domcsinak... :wink: :D Julcsiék jól vannak ma már mennek is haza, rengeteg a tejci, még a szopizást meg kell tanulni Szonjusnak, de abba is hamar ele fog jönni, nagyon ügyik együtt!!!

Szurikám,
sajnos nekem nincs szurim, így nem tudok segíteni!

Tegnap meg tegnap előtt agyon volt kényeztetve domcsika( sok rokon által), így este meg is volt az eredménye, ahogy leraktuk, rögtön üvöltött, de cserébe 12-9!!!! ig aludt, akkor is mi ébresztettük....azóta meg a járókában bandázik a játékaival.

Ma is vendégség lesz, így rohanok. puszika mindenkinek!

Kép
rencsi79
 
 


Rencsi!
Köszi :(
Puszilom Julcsikáékat! Nagyon szépen alakulnak a dolgok nála ugy látom.De jóóóó! :) :)
Domi bébi hogy van? Sajnálom a refluxot.Hátha elhagyja idővel.

szurikáta
szurikáta56
 
 


szurikám,
nagyon lelassult a növekedése, és nagyon sokat bukik valószínű azért mert sokat ficánkol már.....kapunk gyógyszert, aztán ha nagyon gáz a helyzet 1x-1x majd adok neki belőle. szép hétvégét neked. puszika

Kép
rencsi79
 
 


sziasztok csajszikák

egy kézzel pötyögök, de olyan rég voltam már hiányoztatok :lol:

előszőr is
JULCSIKA! NAGYON ÜGYES VOLTÁL, GRATULÁLOK AZ EGÉSZ CSALÁDNAK, SOK BOLDOGSÁGOT EGÉSZSÉGET KIVÁNOK NEKTEK!!!


melania
ezt a betét elszinezősdnit nem értem, nekem soha nem nézte meg senki a betétben lévő vér szinét :shock:
én is a normált vettem, az is baromiu nagy bunkó szerintem, ráadásul az első éjszaka kettőt raktak be, egymás "mögé" szóval még a fenekemen is volt betét :lol: , sztem bizti elég :lol: lesz a normál.egyébként nekem a 2. naptól elég volt a sima libresse betét.

csajok
dobok majd képeket, de a héten hivunk fotóst majd abból küldök, oké?

moncsika
én a kismama újságban láttam egy ilyen karikás hordozókendőt, tök divatos, és kényelmesnek is néz ki, majd néz utánna.

a védőnőm azt mondta, hogy a 2. oltás után menjünk csak nagyobb sétára(40percre), azt meg 2 hónaposan kapják a babák. szerintetek?
én szivem szerinnt kivinném már a jövő héten is őket.
eddig csak a teraszon levegőztünk.


rencsike
na most ezt nem értem, nekem azt mondták 3-4 hónapos korig nem lehet elkényeztetni a babákat és nyugodtan felvehetem akármikor, mert nem szoknak hozzá...akkor most hogy van ez?

bodzi, hanyi , libus, emerenc, poci és a többiek, minndenkit puszilok, ha tudok jövök még később, csáó csajok
chilike1
 
 


Rencsike
Akkor ez elég komoly :( főleg ha lassan gyarapszik. Amit én említettem neked priviben azt nem vizsgálták tovább? A mozgással szerintem nem dolgozza a le sulyát.Csak 1 éves kor után lassul a hízás a mozgás miatt.

Én nem kaptam Szonja képet :( ki az illetékes aki küldene nekem is :?: :wink:

Chilike családnak puszi!!!! jól vannak a kiscsajok? és te Chilikém?
alakul már a napirend? tudsz valamennyit pihenni?

szurikáta
szurikáta56
 
 


Chili! Szerintem, ha nem bevásárlóközpontban sétálgattok, akkor nyugodtan viheted már most is őket. Csak a zsúfolt helyeket kell kerülni (meg a kotnyeles köhögős néniket-bácsikat-gyerekeket). Nem tudok ilyen szabályról, hogy hosszabb sétára csak a második oltás után lehetne vinni (pláne, hogy azt 3 hónaposan kapják- 2 hónaposan az elsőt)... Téli babáknál meg kell várni a 4-6 hetet és időjárás függvényében, de most teljesen jó az idő, a csajok is elmúltak egy hónaposak. Én vinném őket, az tuti.

Póci! Még 13-én volt, köszi! :D

Bodza! Az a babaerszény tetszett meg nagyon, nem is drága, praktikus is, könnyű is. Asszem az lesz a kenguruval. Tudod, mi hátfájósak vagyunk, és ha egy napig kell cipelni Anna popsiját egy túra során, kell, hogy jól tartson a hordozó.
Nagyon jók voltak a tavaszi képek, jó nagyot sétálhattatok!

Rencsi! Nem azt irtad, hogy rosszul mérik Domit? Vagy a súlya is lelassult? Mennyire? Mennyit hizott a múlt hónapban?

Melania! Elfáradok, de csak addig csinálom, amig jól esik. Tegnap reggel pl. levágtam a rózsákat, meg a gyümölcsfákat mettszettük, de az egyik keményedésnél elkezdet fájni is a hasam-na itt abba hagytam mindent és feljöttem pihenni.
Aztán mentünk Martfűre, ott még boawlingoztunk is, Annával lesöpörtünk mindenkit a pályáról, pedig mindkettőnknek ez volt az első játéka. :lol: És nem fájdult meg többet a hasam a nap folyamán.
De ezt én is kérdezhetném, hogy nem fáradsz-e el! Te sem kiméled magad, ahogy olvasom. :)

Kép
kislibus
 
 


Libuska
Köszönöm,köszönöm,igen megkaptam. :) :)
Nagyon cuki a kislány.Sok puszi nekik!!!! És ugye Domi bébi a másik baba?

szurikáta
szurikáta56
 
 


Szurikám,
de voltunk uh-on, Gor-ja van, ami magyarul reflux, de ki fogja nőni. Kicsit félre értetted amit írtam, azért bukik többet és ezzel összefüggésen lassult a növekedése, mert állandóan ficánkol, próbál kúszni és a sok mozgás miatt több jön neki vissza....
Igen Domika a másik baba.

Chilikém,
ez annyira furcsa, mert nekünk azt mondták, hogy 2 hetes kortól mehetünk sétálni, pedig akkor még mínuszok is voltak, a dokinő és a védőnő is azt mondta 3 hetesen meg már 2X 1 órát simán lehet velem menni....szerintem ebben a csodálatos időben kár lenne nem menni
nekem is azt mondták, hogy az elején nem lehet elkényeztetni őket, de annyira látszik, hogy ha kézben van egész nap, mert a nagyszülők nem bírják letenni, akkor utána este nem bírok vele, ha meg egyedül vagyunk akkor nincs ezzel baj....

Libuskám,
én nem emlékszem, hogy írtam volna hogy rosszul mérik domit, nekünk van mérlegünk azon mérem, nem a Melcsikére emlékszel...?
Az elmúlt 3 hétben összesen 150g-t hízott, előtte heti 150-200g volt. én úgy ttudom heti 100g a normális.

Kép
rencsi79
 
 


Rencsike
Most már értem.De az jó hogy ki fogja nőni. Nagyon szép kisfiú! És ezek szerint nagyon mozgékony.

szurikáta
szurikáta56
 
 


Szijjjatsztok Csajocskaim!
Rencsi,Muci,Mici! :D Koszonom szepen az Eszti-fotokra irt kedvessegeteket!!!!! :D
Szurika! Te nem kaptad meg azt sem? A tavaszit sem?
Meli es Andi cimere sosem mennek at,de a tobbiekere ugy tunik,igen,bar Chilike sem reagalt soha a tobbiek fotoira sem,kormailekre sem,Emerenc hasonlokeppen nem jelzett. Irjon mar lszke,aki nem kapott Szonjat,Esztit es tavaszit sem! Koszi!
Csigum! Valaszoltam. :D
Libus! Babaerszeny cukika!
A karikasrol mintha negativ kritikat olvastam volna.
Megnezem holnap,ha gondolod.
A Mei teljesen kenyelmes hatfajosnak is /en/.
Cuppppp

Kép
bodza2005
 
 


Bodzikám

De megkaptam a tavaszit is és Esztilist is. Tényleg nagyon aranyos Eszti és olyan nagy már.A Szonja babást nem,de Libuska átküldte :)
Pusszz!

szurikáta
szurikáta56
 
 


Bodzus,én sem kaptam meg!!!Majd dobok egy másik emil címet,gmailosat,arra talán átjön.Csak az ikonokat kaptam meg most! :cry: Mert pl a karisak,Domisak,Chili lányosak múltkor átjöttek..
Bocsi lányok,igyekszem ott is olvasni,de egyszerűen az utóbbi időben minden összejön,apa is sokat dolgozik,és hulla vagyok.Na meg gép sem volt.
Igyekszem sűrűbben jönni.Ne haragudjatok.
Sok puszi.
Ui:ebben a szép időben vétek bennt ülni a gyerekekkel,úgyh Chilike ti is mehettek jó nagyot sétálni..

Kép
cs.andi
 
 


Sziasztok.

Azta mindenit 59 levél várt az emailemen. :shock:
Szonja baba nagyon szép,és mekkora haja van! :lol: :lol: :lol:

bodzi:a te képeidet nem tudtam megnézni. :cry:

miciona:párod kislánya GYÖNYÖRŰ!!!! :lol:

Kép
Kép
melánia
 
 


csáóka

bodzika
megkaptam az e-maileket, csak nem tudtam még mindent elolvasni, reagálni rá. bocsika
de szonjára irtam választ, remélem...vagy csak akartam... :shock: :D , bocsika

rencsike
nálunk pont ugyanigy van a nagyszülős téma :lol:
szegény domikám :roll:
néha olyan fura dolgokat mondanak a védőnők is, vagy csak az enyém? nem tudom, de tényleg az a legjobb ha ,magára hallgat az ember, úgyhogy ma voltunk is sétálni itt a tóparton.
élvezték nagyon, nézelődtek, azt hittem hazajövünk, esznek aztán elalszanak, de azóta is fennt vannak, nyűglődnek.
igazságszerint nincsenek el maguktól, foglalkozni kell velük mindig, például, ha cumit adok nekik percenként kiejtik a szájukból, akkor meg sirnak érte, úgyhogy jobban járok ha nem adok nekik, akkor eszükbe se jut.
vettem szép játékokat a járókába, de azt is csak rövid ideig nézegetik aztán megunják.
sogornőm azt mondja mostmár egyre többbet lesznek fennt, ami nem lenne baj, ha le tudnám kötni őket valamivel, de igy... elég nehéz, idáig se volt időm semmire, hátmég igy.

szurikáta
napirend az változatlan, először szoptatok, aztán tápszerezek. megpróbálom úgy csinálni, hogy legalább 1 órával később ébredjen az egyik baba, igaz igy gyakorlatilag egész nap valamelyik babával foglalkozoim, de mindegy, legalább nem olyan stresszes mint egyszerre a kettővel.. pihenni akkor tudok, ha valaki átvesz tőlem egy etetést, általában a férjem, ha nem túl fáradt, de ha ő is fáradt akkor csak az etetések közö9tt tudok pihenni kicsit.
jönnek még anyuék is heti 1x,2x de akkor meg sajnálom az időt a pihenésre, akkor inkább elintézek csomó dolgot
chilike1
 
 


Ok Chilikem!
Andikam! Kuldtem mindent az uj cimedre. Petikenk hogy van???
Tarts ki draga!!!
Moncsikam?
Szurika! Mailben egyeztessuk,h mikor szeretnel hivni az uncsid ugyeben,mert nem igen vagyok bekapcsolva.
MiccM???
Melikem! Kuldj egy nagyobb tarhelyes cimet,ha van. Gmail pl.
Rencsikem???
Julcsim! Majd gyere Te is meselni,ha mar osszerazodtak a dolgok otthon!
Hanyikam! Szuper,h rendezodott a cicccc!!! Edes a Patrikas video! Hogy mondja a kis draga! Apa kifekud,ugye?
Libusom???
Tessek mindig jelentkezni! :D
Pocikam! Robcsikat puszilom!!!
Koszonom a kedvesseges maileket Esztili kapcsan!!!!
Cupakok Mindenkinek!
Akinek nev szerint most nem irtam,annak is!!! ;-)

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok.

Látom "kihalt" a fórum.Mindenki babázik. :lol:

Chilike:az eladónő mondta,hogy azt a másik fajta betétet azért kedvelik jobban a kórházba mert azt ha a doki megnézi nem színeződik el a vér rajta.Állítólag a Tena másra szinezi.Persze nem biztos,hogy megnézi a doki csak ha valami gond van.Gondolom én.
Sétáltatok? De jó!!! Biztos jó volt kimozdulni.Közben meg nem könnyű 2 babával de gondolom a BOLDOGSÁG mindent elfeletett. :lol:

Csajok ez a mellbimbóvédőkrém már a kezdetektől jó ha használja az ember??? Megelőzésre gondolok? Vennem kéne azt is? Ti mikor kezdtétek el használni?

kislibus:miújság????
moncsiga,Rencsi,Julcsika,kismamik,babások:MIÚJSÁG????

Kép
Kép
melánia
 
 


Melikem! A PureLan-t vedd! Medela. Nem kell elobb,csak, ha Milan mar elkezd szopizni. Igen,kihalt a topik. Esztili alukal meg,en ezert beugrottam. Mi lehet Julcsikaekkal? Biztosan nem sokat alszanak meg. :D
Meli! Te tudnal Milannak meitaj-t varrni! A neten talalsz szabasmintat!!! Tobb helyen leirjak,milyen anyagok birjak jol a gyurodest. Nezd meg!
Pusza Mindenkinek!

Kép
bodza2005
 
 


Melikem! Szerintem ez baromsag. A Tenan latszik jobban,h mi ujsag,mert az nem ugy szivodik be, mint pl. az Always es tarsaiba, ezeken gyakorlatilag nem is latszik.
Ha nem akarsz csak feher textilpelust,vannak nagyon kis aranyos mintasak mindenhol. Mit kell meg beszerezned? MilanApu izgul mar?

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok!
Még élek...
Mi folyamatosan a hülye hasmenéssel kínlódunk. Nagyon sokat fáj a pocakja a Drágámnak, minden időmet igényli. Meg mintha ki lenne hegyezve a füle a sz.gép zúgására. Ahogy bekapcsolom, felébred. Már sír is...
Puszik!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


melánia
sztem ne vásárolj semmit a cicidre, csomó felesleges dolgot megvesz az ember, nekem sose kellett krém, max. ha egy picit kiszárad a bőröd rákensz kicsi anyatejet és rögtön hidratálja.
Én a babáknak a bőrére is szoktam kenni, sőt múltkor könnyezett a kicsi szeme, picit csepegtettem neki etetéskor és teljesen helyrejött.
Én vettem melltörlő kendőt, az is tök felesleges, sima meleg vizzel ha lemosod a cicid az is bőven elég.
chilike1
 
 


Igaz, de ha szüksége lesz a krémre, akkor rohan a baba mellől?
Egyébként a legjobb gyógyír, ha kiszárad a kezed pl.a rengeteg kézmosástól, tehát kárba nem megy. A 100% lanolin jó csak.
Nekem az elején többször is kellett... a maradékot elhasználtuk a kezunkre.
Melltörlő kendő? Az tényleg baromság.
Pusza Lilikének és Mollykának!

Kép
bodza2005
 
 


Helló.

Hát melltörlő kendőt azt én is vettem.Chiccot. :oops: Kórházba vettem.Ma sikerült egy új szopi párnát vennem a tesz-veszen 2000ft-ért.Ezt szerettem volna még.Hálóinget kéne még venni a kórházba de nem 8-10ezerért.Corába néztem de itt nálunk nem találtam.

bodzim:még nem izgulunk.Talán még ráérek. :wink: Van kengurum vadi új.Én varrtam anno.puszmákok.

moncsi:sajnálom ezt a hasmenős korszakot! Ha tudnék segítenék de sajna még nem értek hozzá.

chilike:oké,akkor ha kell majd krém izzítom apát. :lol:

Kép
Kép
melánia
 
 


miciona: Jól félreértettem..... :oops: Jó lenne ha a figyelmetlenségemet mondjuk arra tudnám fogni, hogy várandós vagyok..... :lol: Majd májusban. puszi! és bocs.
emerenc
 
 


Emerenc! Te megkapod a körmaileket a lányoktól???

Kép
bodza2005
 
 


Emerenc,
akkor ezt tartsd be : májusban várandós kismama leszel!!
Igazából én nem azért kezdtem el tanulni az asztrot , hogy pénzzé tegyem majd a tudásom , meg el is mondom mindenkinek , hogy nem vagyok elég tapasztalt az elemzésben ezért úgy gondolom , hogy nem is ártok vele senkinek. Ha csak játéknak veszi a másik is akkor nem lehet belőle baj. Pl. a kollegáim már , ha jön egy új gyakornok előbb lecheckollják , hogy milyen jegyű mint én és van amikor azzal fogadnak , hogy az új gyakornokot x-nek hívják és kos. Vagy pl. a fiú kollegám már magáról beszél úgy, hogy "minek vagyok ilyen túl aggódos szűz, azért nem lesz csajom soha..".

Chilike,
mennyit tudsz aludni? Szegénykém nagyon fáradt lehetsz! Én úgy szeretnék most már ikreket , mert koromnál fogva nem hiszem , hogy 2 baba beleférne, de Téged elképzelve ahogy írsz a napi rutinotokról, hát nem is tudom... Persze később biztos könnyebb lesz főleg mert egy neműek és biztos lefoglalják majd egymást.
miciona
 
 


micike
Húú, ne irj ilyeneket, mert furdalni fog a lelkiismeret!!!
Nagyon jók az ikrek, bátran vágj bele, én annyira, de annyira boldog vagyok, hogy azt el sem tudom mondani, nálam nyoma sincs szülés utánni depressziónak, de olyanok előfordulnak, hogy hivatom elő a fényképeiket és a fotó boltba elkezdek sirni örömömben, a hülye férjem meg elkezdett poénkodni azon meg elkezdtem röhögni, úgyhogy egyszerre folyt a könnyem és nevettem, az eladó nő meg csak nézet :lol: , férjem mondta neki, hogy nincs gond csak most szültem.... :lol: :lol:
Kivánom, hogy mielőbb megtapasztalt ezt a csodálatos élményt(meg persze emerencnek is ezt kivánom, meg sajóéknak is).
Igazságszerint annyi jó dologról tudnék mesélni, de idő hiányában általában csak nyafogok, jó hülye vagyok, mi? Pedig csodálatos dolgok történnek nap, mint nap.Persze mondanom se kell, hogy nem a babákkal van a "gond" ők tökéletesek úgy ahogy vannak, csak az én ügyetlenkedésem miatt szoktam néha kiborulni, például, ha nem tudom egyszerre megetetni őket, és sirnak, de ez nyilván nem az ő hibájuk, sőt még az enyém se, csak a helyzet hozza úgy, hogy még számomra is új és nem tudom mitévő legyek.
Másik az hogy én elég maximalista vagyok, mindent tökéletesen akarok csinálni, például nem engedek át dolgokat másoknak, tudom ogy ez hülyeség de ez van, ilyen vagyok, ha hagyod hogy segitsenek úgy sokkal könnyebb, csak én nem birom elviselni hogy más másképp csinálja, nekem meg csak úgy a jó ahogy én csinálom a dolgokat.
Tök jó hogy nem egyformák a babák, az egyik külsőre hasonlit rám a másik az apukájára, a természetük viszont pont forditva van(aki rám hasonlit külsőre az belsőre az apukája természete és a másik babánál forditva).
A nagyobbik tipikus "reklám arcú" baba, olyan mint akiket a képeslapokra szoktak rakni, nem azért mondom mert az én gyermekeim, de tényleg tökéletes(jól összehoztuk őket igy hárman,apánkkal :lol: ).Ő olyan nagyon jó baba, eszik alszik,pisil kakil, stb.Nincs vele gond.
A kicsi is nagyon szép baba, mostmár, hogy hizik szépen kerekedik ki az arca, nagyon szép a pofikája, ő hatalmas egyéniség. A férjem természetét örökölte, a férjem ki is van néha akadva rá, hogy milyen erőszakos :lol: , de olyanokat csinál, hogy hihetetlen. Például múltkor bejött a szobába a férjem és elkezdte mondani a magáét valamiért (én meg gondoltam magamban, hogy hagyjál már, ne fárassz a hülyeségeiddel), erre a pici a kezembe volt, szopizott közben mozgatta a kezét a végén meg feltartotta a középső újját :lol: :lol: , hát én megszakadtam a nevetéstől, gondoltam jól van kislányom, egyformán jár az agyunk én is nagyjából ezt akartam mondani apádnak...
A férjemnek csak tegnap meséltem el a sztorit. :lol:
Szóval nyugodtan vállalj ikreket, addigra én már mindent fogok tudni és segitek majd midenben, elmondom mit hogyan csinálj, oké?
chilike1
 
 


ja még annyit, hogy én is több babát akartam, igy meg tök ó, hogy "egyszerre letudtam kettőt", mondjuk én még egyet lazán bevállalnék, de majd meglátjuk :wink: egyenlőre a két kiscsajnak szeretnék mindent megadni. Tegnap elmeséltem nekik milyen a húsvét, de nem nagyon érdekelte őket, mert bealudtak :lol: :lol:

moncsikám hogy vagytok?
Hanyatka?Rencsike?

bodzi
Na hát ha ezt tudtam volna... az elején úgy ki volt száradva a kezem a sok fertőtlenitős kézmosástól, hogy a gyógyszerrtárba azt mondta a csaj, hogy még ilyen kezet nem látott.Azóta helyrehoztam a bőröm a sudocreammel, de ha lett volna ilyen medelám biztos használt volna. :wink:

melania
Nekem is az van a chicco. :lol: Az arcomat szoktam vele áttörölni néha :lol: de mindegy, hátha neked jó lesz, de engem lebeszéltek róla a kórházba, végülis mégiscsak vegyszer, utánna meg azt szopizza a baba.
Szopipránám nincs, de pont ma elgondolkoztam rajta hogy lehet hgy veszek egyet, mert ma előszőr sikerült egyszerre megetenem a 2 babát(Hurrrráá), az egyiket párnára raktam a másikat a karomba fogtam és lehet hogy a szopipárna jobban megtartaná a babát.(Most jobb hijján, a kikás selyempárnára raktam próbaképpen, mondanom se kell csúszkált rajta de még igy is viszonylag jól sikerült az első közös etetés. :wink:

Ja nekem van babazene cd-m az nagyon jó, tényleg szeretik a babák, nevetgélnek aztán elalszanak rajta.
chilike1
 
 


Chilike
Annyira aranyos vagy olyan jó dolgokat írsz magatokról.Olyan jó érzéssel olvastam el.Gyönyörű család lehettek.Teljesen odáig vagyok :) :) :)

Hanyika,
Javul a helyzet?

Rencsi,Julcsika,Moncsi?

Bodzikám
Majd kereslek :)

Melánia

Hogy telik az idő :) már lassan te is visszaszámolsz :D

szurikáta
szurikáta56
 
 


Chilike,
tegnap este munka után olvastalak és olyan jót mosolyogtam Rajtad :)
Tényleg nagyon aranyos vagy, ahogy írsz magatokról. Meg apának bemutató lányodról :)
Á nem esnék ám kétségbe az ikrektől, sőt!! Meg tényleg Te addigra vér profi leszel a témában!!!

Julcsi család????

Itt a tavasz kismamák!! De jó Nektek most igazán élvezhetitek :)))
Főleg akiknek kert is van.
Hanyika nálatok is már jó idő van?
miciona
 
 


Hello Csajócák!

Visszaolvasni persze nincs időm, de mindenkit nagyon puszilok, és köszönöm a jókívánságokat!

Na, szóval: szülés tök jó volt :) Leírom röviden: fél 10-kor tv nézés közben elfolyt a magzatvíz, telefon Mártikának, fél 12-kor találkozzunk a kórházban, mondta. A magzatvíz elfolyással egyidőben (a pukkanáskor) elkezdődtem a fájások, és szinte rögtön 5 percesek voltak, csak még nagyon gyengécskék. Bementünk, ctg-re tettek, megvizsgált az ügy. doki, szűk egy újjnyi voltam. Ekkor még Mártika azt mondta, majd csak másnap de. lesz ebből baba, merthogy nincsenek fájások. Azért elkezdett rendbe tenni (borotva, beöntés), olyan fél 1 felé végeztünk ezzel, akkor is még egy újjnyi voltam. Mártika a vizsgálat során tágított egyet kézzel (ami akkor fájdalmasnak tűnt, de a későbbi tágításokhoz képest semmi sem volt:)). Senki nem szült akkor, teljesen kihalt és nyugis volt a szülőszobai rész. POnt abba a szobába kerültünk, amelyikbe szerettem volna (mályva), kitettük a 3 illatgyertyát a kád szélére (fahéjas-vaníliás, ezekről az illatokról már mindig Szonjuska születése fog eszembe jutni:), meg betettük a relax baba-mama cd-t, és elkezdtem vajúdgatni. Én nem éreztem olyan iszonyat fájdalmasnak a fájásokat. Olyan 1 óra felé megvizsgált megint, akkor már 2 ujjnyi volt. Megbeszéltük, hogy jó kis szülést fogunk csinálni, lesz majd eda meg oxitocin, minden elő van készítve. Akkor 2 ujjnyinál kaptam valami nospás koktélt az infúzióba (nem kötött rá csak úgy fecskendőbe), és ettől hihetetlen gyorsan elkezdtem tágulni (ennek méhszáj lazító hatása van). Negyedóra múlva már 3 ujjniy voltam, hívta Déviszt fél 2-kor, hogy azonnal induljon, mert nagyon beindultam. Megint megvizsgált negyeóra múlva, akkor már szűk 4 ujjnyi volt, hívta Déviszt, hogy hol jár már, mert le fog maradni :) Apánk hamarosan megérkezett (szegénykém úgy rohant hogy nem kapott levegőt), még akkor is 4 ujjnyi voltam. Itt belassult a folyamat, ezután több mint egy óra volt 4-ről 5 ujjnyira eljutni. Ezt nem részletezem, ez már elég fájdalmas volt. Az elején állva vajódhattam továbbra is, nekem ez nagyon kényelmes és hatásos volt, párom folyamatosan masszirozta a derekam, meg magunkra is hagytak minket, nagyon nyugis volt. Közben néha megvizsgált Apánk, és akkor tágított is, na akkor konkrétan azt hittem összekakilom magam, annyira fájt, de hatásos volt. Az igazán durva rész a kitolás előtti fél óra volt, akkor már feküdnöm kellett, és nagyon durva fájások voltak. Szerencsére nem folyamatosan, hanem volt közte 1-2 perc szünet, azokba még bele is aludtam. Fél 4 felé eljutottunk 5 ujjnyira (akkor már nagyon kivoltam, és Dévisz is mondta, hogy ha most nem tudunk már nyomni akkor lehet hogy császárral már ki kell venni a babát), na akkor elkezdtük a kitolás, és olyan 5 fájásra megvolt Szonjus. Ez már nem is annyira fájdalmas volt, csak iszonyat fárasztó. A végén viszont amikor a kis mázgás teste kicsusszant... hát az hihetetlen érzés volt, Apa sírt, hogy kint van a kislányunk, és hogy milyen gyönyörű... Én meg csak lestem, hogy milyen icicpici, meg hogy hihetetlen, hogy már kint van.
Utána megkaptuk cicire Szonjust, Mártika segített cicire tenni, kinálgatta neki a cicimet:) Fényképezkedtünk, Apa elvágta a köldökzsinort, aztán ők elmentek a babával, engem meg Mártika renbeszedett. Ezután jöttek a nem túl kellemes részek, a varrás egyábként szerencsére nem fájt, csak az ezzel járó macera volt kellemetlen. 5-re készen lettem, addigra visszajöttek Apa meg Szonjus, és együtt voltunk kicsit, gyönyörködtünk, majd 6 felé lementünk a kórterembe.
Sikerült egyágyas szobát kapnunk, a kórház teljesen rendben volt, még a csecsemősök is rendesek voltam. Mázlink volt, mert nem sokan szültek aznap, bár másnap már állítólag sokan.
Még aznap próbáltam sokat mellre tenni Szonjust, másnap már jött kis előtej is, este meg már tápot is kellett adni a picikének, mert nagyon éhes volt, nem volt neki elég a víz :) Szombat estére meg olyan hihetetlen mázlim volt, hogy már rengeteg tejem lett (már akkor 120-at fejtem), így onnantól kezdve Szonja csak anyatejet kap. Szopizni sajnos nem tud, csak bimbóvédővel egyelőre (a kórházas cumisüveg miatt kicsit megzavarodott szegény), de ez most nem igazán érdekel. Az első 1-2 napban sokat kellett még fejnem, mert nem tudta Szonjus kiszívni a ciciből annyit, amennyire éhes volt, és ezért adtam még neki a lefejt tejből. Tegnap óta már nagyon figyelek, hogy próbálja meg ő maga kiszívni, szerencsére csak az esti nagy szopinál (fürdés után) kellett neki még adni, amúgy egyre ügyesebben tudja megenni ciciből.
Hétfő este már kint volt nálunk Iboly, nagyon kedves volt, hihetetlen nő! Sokminden jót mondott, viszont tegnap meg itt volt a gyerekorvos, aki meg szintén nagyon sokmindent mondott, bár általában ellenkezőjét mint Iboly.
Most tuljadonképpen igény szerint szoptatok, de ez nem azt jelenti, hogy minden mukkanásra megszoptatom Szonjust, csak akkor szoptatom meg, ha már mindent kipróbáltam, és láthatóan tényleg éhes. Ez most olyan 2-3 óránként van, gyakrabban nem is szeretném szoptatni, mert a sokszor kevés evéstől már fájna a poci, meg szerintem elég nagy macera mindkettőnknek. Amúgy evések között főleg alszik, nagyon édes. Az éjszakák rosszabbak, a nappalok egést jók, de éjjelente sírni is sokat (nappal nem), valszeg fáj a pocija, mert erőlködik sokat, és kakira-büfire megkönnyebbül. Ez nem tudom miért lehet, hogy éjszakára fáj a poci, nappal meg semmi baj- anyucik, van tippetek?

Most is már 3/4 8 óta alszik a kis Drága, megyek is hogy még a következő szopi előtt tudjak egyet pihenni.

És hát az érzések... az anyaság a világ legcsodálatosabb dolga! Napról napra jobban élvezem, hogy itt van ez a kis Tündér, fedezzük fel egymást, csak nézünk egymás szemébe és még mindig nem hiszem el, hogy itt van egy a kis csoda, és bármikor odamehetek, megsimogathatom, megpuszilgathatom.
Na megyek is, mert már nagyon hiányzik.

Képeket majd küldök, csak még nekem sincsenek feltöltve, majd megkérem Apát hogy segítgsen valamikor.

Jó hosszú voltam,de remélem nem baj, olyan jó visszaemlékezni az elmúlt napokra....

Nagyon puszillak mindannyiótokat!
vjulcsi
 
 


Julcsi!
Olyan klassz volt olvasni, szinte én is átéltem veled mindent! Igaz én még nem láttam képeket Szonjusról :( de remélem előbb utóbb én is kapok majd, hogy megcsodálhassam! Még egyszer gratulálok Nektek!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Nagyon jó volt olvasni a hozzászólásokat csajok! Itt könnyezek örömömben. :)
Nem irok mindnekinek, mi nem vagyunk jól sajnos, hánytam egész éjjel, most meg megy a hasam. Nyomom az ORS-t, meg bébiételeket-arra nincs erőm, hogy krumplit főzzek magamnak.
Tegnap voltunk Dévainál, kisebb a baba feje (27 hetesnek felel meg), mint az egyéb testrészei (30 hetesnek felel meg), mennünk kell Elekeshez, hogy nézze meg. Reméljük nincs baj.
No most megyek is pihenni, bocsi, hogy töbet nem reagálok. :(

Kép
kislibus
 
 


Kislibus!
Remélem nincs gond! Pihenj az a legfontosabb! Ha jobban leszel írj majd kicsit bővebben, hogy miért kell menni Elekeshez, és hogy ő kicsoda egyáltalán! Szorítok, hogy jobban legyél! Gyere ha már jobban vagy! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


sziasztok,
uh,itt könnyezek én is csajok.Elöszőr Chilikét és Julcsikát olvasva örömömben,most meg Libuskánál szomorúságomban.Nagyon sajnálom h ennyire rosszul vagy,jól legyengül ilyenkor az ember.Mitől lehet?
Pihenj sokat Libuska és igyál.Gyors gyógyulást kívánunk neked Patrikával.
Anna miatt mondanám h ne aggódj,de hát tudom h most szét aggójátok magatokat,de biztos h nincs semmi baj.Nézem a vonalzón a szép pofikáját és tudom h semmi baja,tökéletes,egészséges baba.

Szurika,jobban vagyunk köszi és köszönöm a segítséget.Hétfőn megrendeltük a mellszívót,mert rájöttem sajna h egyszer kelljen és milyen rossz h nincs,szegény Apa éjjel 2kor ment a barátainkhoz a mellszívóért.Tegnap meg a bal durrant be,de már jobbacska az is.
Azt mondja a barátnőm ,ő olvasta h a 8-10 hét között van újabb tejbelövelés és lehet h most azért van ennyi tej.Ti is olvastatok ilyent?

Chilike,olyan jó olvasni a napjaitokról,jó kis dolgokat írsz.Cukik lehetnek a lányok.Várjuk ám azokat a fotókat!!!!!:)

Julcsika,még egszer gratulálok,igazán szép szülésed volt.Na meg a tejci,milyen gyorsan beindult,szuper.Ügyik voltatok Szonjussal.Olyan édi hajasbaba.Küldj majd otthoni fotókat is.Hogy gyógyul a sebet?
Napról napra jobb lesz a szopi is.

Micike,nagyon drukkolk az ikrekhez,megbírkózol a feladattal tuti,na meg Chilike ténylek kiokosít majd :)
Igen,itt is szép az idő,süt a nap,megyünk is nemsokára sétizni.
Tegnap csak du.án mentünk ki,megvártuk Apát,de akkor is olyan kellemes idő volt,hogy 2 órát mászkáltunk a környéken :)

Kata,pocifotó??Kendraszoba alakul?

puszi mindenkinek

Kép
hanyatka
 
 


Moncsika,miújság?hasmenés elmúlt már?
Rencsike és ti?Nyugodtabbak az esték?
Képzeljétek az éjszaka 8 órát aludt a huncutkánk :)
Még jó,hogy éjfélkor kifejtem mindkét cicckót :)

Kép
hanyatka
 
 


Hanyatka!
Kendra szoba már alakul, sőt már mondhatni majdnem készen vagyunk! Ma várom délután a falmatricát, azt is feldobjuk aztán tényleg készen vagyunk! :) Ha tesó kicsinyít nekem akkor dobok pár képet Kendra szobáról! Patrinak Boldog 7. hetet! :):) 8 órát aludt? Az nagyon szuper! Akkor volt egy nyugodt éjszakátok! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Sziasztok!
Julcsika, de jó volt olvasni Téged! Puszillak Drágám, legyen nagyon sok örömötök egymásban Szonjával.
Jól csinálod, hogy először mindent végigzongorázol, mielőtt cicit adsz neki. Én ezt szúrtam el azt hiszem. Minden nyikkanásra cicit dugtam a gyerek szájába, most meg nehéz "leszoktatni róla" Akkor is keres a kis szájával, ha épp csak unja magát, így aztán nem nagyon tudom mikor éhes igazán.

Libuskám, nem lehet, hogy csak a halántékok közötti méret kisebb és csak olyan kis "pörölycápa-fejű" Annácska is mint Nimród volt?Nekünk is azt mondogatta Apánk, hogy épphogy ütjük fejben a méretet, közben meg a homlok-tarkó távolság hosszabb volt, mint az átlag, de azt nem mérik csak a halántékok közöttit. Hosszára eléggé lapi volt a gyerek feje, amikor megszületett (pörölycápa-csak másik irányba), most már szépen formálódik.
Édesem, ez a hányós-hasmenős nálatok is tarol? Nagyon sokfelől hallottam már, hogy tombol a járvány... Sajnálom, hogy elkaptad! Tanácsot mit adhatnék épp neked?! Így csak gyógyulást kívánok!

Hanyikám, szuperek vagytok!

Chilike,olyan jó olvasni téged is! Szopipárnát én is most hozattam Petimmel, mert a díszpárnákról már nagyon lelóg Nimó, meg legurul róla. Milyen jó lett volna, ha már a mellgyulladáskor is van, mert a hónaljtartásos szopi pofonegyszerű vele, díszpárnával meg se tudtam csinálni...
Jó, hogy vannak az apák... Petim pl. mindig kirángat a depimből. Az egy hós vizsgálat előtt pl. mondtam, hogy miket kell teljesíteni a gyereknek, hogy átmenjen a vizsgán. Erre hallom, miközben pelenkázza a babát, és gyömöszölné a lábacskáját a rugiba, azt mondja: "Lazulj el kisfiam! Legyél flexibilis...!" :lol: :lol: Kifeküdtem a röhögéstől...
Tök jó, hogy neked ilyen kis cukik a lányok. Nimródot a zene nem hatja meg, őt a lámpák fénye varázsolja el. Percekig bámulja az árnyékokat-fényeket a falon. Elaludni vagy kézben, vagy cicivel a szájában tud...még egy dolog, amit elszúrtam...:) Őt nem lehet csak úgy otthagyni, ha ébren van. Sőt, ha ébren van többnyire sír...csukott szemmel, így hiába is parádézok neki. Legjobban a pelenkázást utálja! Úgy visít közben, mintha nyúznám. Nemtom, mit tegyek, szemét-fülét becsukja és hiába énekelek-dumálok-mutogatok neki se kép-se hang. Illetve csak hang...

Ma voltunk mérlegelni. A fosi, meg a 10 perces szopik ellenére is híztunk 350g-ot. Magam sem értem hogyan. csináltunk próbaszopit is, de csak -ahogyan megmondtam előre- 50g-ot evett a lelkemszottya gyermekem. Mindegy, így vagy úgy fő hogy gyarapszik és most tényleg csak ciciből kapott tejecskét. Azt hiszem, meg kéne végre nyugodnom...
Nálunk elég cifra az éjszaka. Tegnap evett pl. 11-1-4-5(két korty szomjoltás)-7 órakor. Mi pont fordítva működünk mint Szonjus, Nimródnak éjjel nem fáj a hasa, ő nappal szenved keményen. (gyanítom hogy ezt is gyakran benézem és nem is a pocak miatt bőgőzik)
A hasmars alakul már nem spenótos, hanem sütőtök és ritkábban van, ill.kevésbé vizes. Közben rájöttünk, hogy a mellgyuszira kapott augmentin okozhatta, mert akkor kezdett nyálkásodni a kakai, de azt mondták, hogy ne törődjek vele és így tönkrement szegénykém bélflórája szépen.Pedig néhány normaflore lehet megmentett volna bennünket ettől a mizériától. Már az étvágya is jobb, nem fanyalogva szopizik, hanem újra lerágja a cicim az éhségtől.
raktam az iwiwre új képeket...

Ja, jótanács: 1.piros popsira a legjobb a gyógyszertári fürdetőkrém popsikrémként alkalmazva! Esküszöm veri a méregdrága Sudokrémet! Nekünk most a fosi kicsípte kicsit és 2 nap alatt teljesen rendbe jött tőle!
2. Bodzinak igaza volt, a kakifolt a 99 Ft-os mosószappannal jön ki a legjobban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára moncsiga 2010.03.24 14:31-kor.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Melike, én nem tudtam Medelás kencét venni, de a DM-es babylove is nagyon korrekt árban is, összetételben is.(lanolin, kókuszolaj, csupa természetes, ezt sem kell lemosni és jó ajakbalzsamnak is)

Micike,a Chilike majd kiképez minden ikres mamit ezután... :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsikám,igen bizony,végre meg kellene nyugodnod és a többi is szép lassan kialakul,egyre jobban kiismered majd Nimócit meglátod.
Ha fényekre bambul,akkor vehetnétek olyan zenélős forgót az ágyikó fölé,ami színes fényeket vetít a plafonra.Teszveszen hátha van ilyesmi.

Ja Chilikének akartam írni én is a szopipárnát,de olyan szita vagyok:)
Szóval írd be a googliba,mert pesten van egy csajszi,aki álítólag ikres szopipárnákat is fognak varrni.Én tőle vettem a simát és akkor mondta h lesz ilyen is.Arra ráfér mindkét baba és tök könnyen tudod etetni egyszerre őket.

Moncsika,bizony a hónaljas,én kistáskának nevezem :),szopipárnával a legjobb,vagyis nem tudom annélkül hogy lehet megoldani :)
dejó,hogy már van neked is.
Örvendek,hogy rendeződik a kaki!

Kép
hanyatka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: