Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzska, nagyon szép a takaró! Eddig én sem voltam túl kreatív, de most adtatok néhány ötletet. Lassan elkezdek én is "barkácsolni".

Csajok, megint van egy kis nyavalygásom: mit lehet csinálni az alacsony vérnyomással? Eddig sem volt túl magas, de ma .... Mentem a védőnőhőz amúgy is, mondtam neki, hogy kissé szédülők, erre megmérte a vérnyomásom: 83/49 !!! De azon kívül, hogy igyak kávét, más tanácsot nem adott. :evil:

Jud

Kép
jud71
 
 


Jud :D
semmit... igyál kávét :evil: :lol: :twisted: (nekem is ezt mondta a védőnő, de én utálom a kv-t)
nekem is alacsony, de szerencsére problémát nem okoz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuska!
Gyönyörü a takaró! :D :D
Én sajnos varrni egyáltalán nem tudok,nekem a himzés a hobbim, gobelin, keresztszemes. Egyelőre együtt maradunk a babákkal, ugyhogy nincsenek babás diszitőink. De ha különkerülnek, már van pár ötletem, és pár kihimezni valóm is. Akarok pl. csinálni 1 magasságmérő keresztszemest, és a fiókban lapulnak horoszkópos keresztszemesek is, mindekinek az ágya fölé. Na és a macis himzések... Fő hogy saját készités legyen.
Máténak az elsőáldozására a Tizparancsolatot csináltam meg keresztszemesen, saját kutfőből. Jó nagy kép, de nagyon szépen sikerült. Pörinek egyelőre a lovak a macik és a kutyák a kedvencei. Majd a kicsiről is kiderül, mi inditja meg a szivét.
Orsi!
Tényleg azt mondják, a szülés előtt eltorzul kissé az ember arca, megvastagodik az ajka, stb. Én hiába vizsgálódok, nem veszem észre magamon, de aki ritkábban lát, az már lehet.
Hajni!
7 nap az még rengeteg idő, és ne feledd, hogy csak a szülések 5 %-a indul a számitott napon.
Jud!
Én csak a mags vérnyomásról tudok beszámolni, szerintem jobb az alacsony, főleg ha nem okoz panaszt.
Emma!
Ismerem a Faktum választékát :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 

 
 

Sziasztok :D :D :D :D :D :D

előszőr is Anikó,hatalmas gratula Ágoston babához,gyönyörű :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Remélem a Te sebed is gyógyulgat szépen.

Zsuzsi a takaró nagyon szép :) az én anyukám is varrt huzatokat a babáknak,nagyon szépek,majd,ha teljesen készen leszünk,akkor rakok fel képet.

Pompika,vizesedés :shock: nálam is bejön!!!!!
A lábammint a mozsár,a kezem is dagad,a jobb győrűsujjamat nagyon nehezen tudon néha kinyújtani.Kedden a doki megnézte,és azt mondta,hogy ez normális,az idő is közrejátszik :roll: hogy nem lappad a dagadás.
CTG rendben,Nóri nem igazán mocizott :idea: aludt,Barnusom,aktív volt.Az orvos azt mondta,hogy nincs jelentősége hogy az egyik baba nem volt olyan aktív.
Méhszáj még mindíg zárt,fundus px/3,álló burok.
Vérnyomás normális.
Orsi,mit jelent az hogy Accelerációk láthatók,decleráció nem látható.NST vizsgálati papíron van.
Fájástevékenység nem figyelhető meg.
Babák BPD-je 87-88 mm,súlyukat az Uh 2700gr becsülte.+- 10%.

Hajni,rajtad a világ szeme.nagyon drukkolok,hogy minden OK legyen Veletek,könnyen jöjjön a kis Olivér :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

KépKép
napszemcsi
 
 


Zsebi,Orsi. :D

A klinkára kell vinni babaruhát,vagy van kincstári ruhácska,amit a babákra adnak?????
Pelust azt tudom,hogy vinni kell,mintha Zsebi azt mondta volna.Találtam is 2-5 kg os Pamperst :roll: remélem jó lesz majd!
Ti mit használtatok??????

KépKép
napszemcsi
 
 


Melcsi,a méhszáj miatt hozzta előre a doki a csaszit?
Azt nem is írtam,hogy Barnusom megfordult,és most harántban fekszik a kis Édi.A doki azt mondta,hogy császár lesz,nagy valószínúséggel,mert azt biztonságosabb!!!
Ezt 2 hete mondta,amikor mindketten fejvégűek voltak 8)

Űdv mindenkinek.

KépKép
napszemcsi
 
 


Hi! :D

Melcsi,
azt tudom, hogy csak kis százalékuk indul a kiírt napon, dehát én azt gondolnám, hogy a babák nagy része a kiírt időpont előtt indul el, de nemrég olvastam, hogy inkább utána! :roll: (Legalábbis 1. babánál. ) Úgyhogy én szeretnék inkább minél előbb szülni, nehogy vmi baja legyen ott bent. Mostmár jobban szeretném, ha igaziból is vigyázhatnék rá, és szemmel tarthatnám! :D

Jud,
még a sportot mondják vérnyomásnövelőnek. De szerintem örülj neki, hogy alacsony, legalább addig is megúszod a szív- és érrendszeri bajokat, meg még sok más gyíkosságot is! :D

Napsi,
úgy tűnik, a gyerekek még maradni akarnak! :D Én 3-6 kg-os Huggiest vettem, mert ez a kegkisebb fajta, amiből van gumis derekú. Remélem, jó lesz! köszi a jókívánságokat! :D (Most kicsit irigyellek a császárért, merthogy az tényleg biztonságosabb a babá(k)nak! )
20140901102739
 
 


Napszemcsi :D
a fiúk születése előtt UHn volt 88 és 87 a bpd-jük. (én kicsit soknak gondolom a súlyt, amit a gép becsült)
amit beírtál nem tudom, mit jelent.

ruha a sote IIn benti, nem kell nekik vinni. pelust érdemes, mert 3-6 kg-s libero hatalmas volt a fiúkra.
mi koraszülött pelust használtunk az elején 1-3 kg-sat, majd huggiest 2-4/5 (nem tdom)kg-sat.

Melcsi :D
no, nekem meg a keresztszemezés nem megy. Lassan megy és sokára van látszatja :)

Hajni :D
a babák tudják, hogy mikor kell nekik kibújni :) amíg jól érzi magát maradni fog.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434
Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Köszi Orsi a válszat :) a doki is azt mondta,hogy bőven 2 kg felett vannak a babák :) ami jó dolog :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: azt tudom,hogy az Uh csal,és meg is lepődtem,amikor a szonográfus csajszi 2700gr-t mondott.

Pompika,nem szoktál görcsölgetni?
Néha,érzek éjjelente mensis görcsöket,amire fel is ébredek,és azon gondolkodom,hogymost menni kell,keltsem a férjecskémet vagy mi legyen :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Orsi,Wish,Erika,Zsebi,különbséget fogok tudni tenni a szülési görcsök és eközött a jósló gőrcsők között?

A másik kérdésem még az lenne,hogy ha beindul a szülés,az orvost rögtön kell hívni,vagy szépen bemegyek a kórházba és majd hívják ők a dokimat????
Az orvos azt monta,hogy ha valami történik,akkor az üvegfalon túl kell bemenni,a szülőszobára.
Ott mire kell számítani????Én ,azt gondoltam,hogy mindenképpen felhívom majd a dokit,ha valami akció kezdődik,akár éjjel,akár nappal van :oops:

Orsi,a koraszülött pelust patikában lehet beszerezni,vagy egyéb bevásárló kp-ban is????

Wish,írod,hogy mindenestére jut a fürcsilepedöre valami finomság :D :D :D :D 2-2db-ot vettem a babáknak,de látom,hogy még bekell újítnom min.2-2db-t

KépKép
napszemcsi
 
 


Napszemcsi :D
a korapelust, ha kell - nektek szerintem olyan nagyon már nem - akkor telefonon lehet a liberotol rendelni. Amikor mi voltunk picik volt még a Helen Harper korapelus, azt Törökbálinton lehetett megvenni, de tavaly bezárt a vég.

fájás témában tőlem ne kérj tanácsot :lol: :lol: én a ctg 100as fájását sem éreztem, 3 ujjnyira tágultam úgy, hogy semmit sem éreztem. Szóval sokat nem tudok segíteni.

a dokidat Neked kell hívnod, ők nem hívják. Én úgy gondolom most, hogy ha elfolyik a magzatvíz, akkor felhívom, hogy ez van úgy készüljön (a fiúkkal is ekkora hívtam fel), ill. ha rendszeres fájásaim lennének, akkor is hívom, hogy indulunk a kórházba.
Úgy tervezem, hogy aztán majd a kórházból megint hívnám, ha megvizsgál az ügyeletes, hogy mi a helyzet.

üvegfalon túl. becsengettek, kijön ált. egy nővér/szülésznő, elmondod a gondod, bajod, aztán megvizsgál az ügyeletes, és elmondja, mi a szitu.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Napszemcsi!
Babaruhát nem kell vinni, viszont januárban csak a PIC-re kjell pelenka a babáknak akik "rendes"' újszülött osztályra kerülnek azoknak adtak liberot napi 4 db-ot. De ha nagy akkor is kérd el majd hazahozod belenőnek. :)

Ha meg ne adj Isetn a PIC-re kerültök akkor ott úgyis kérnek popsikrémet meg fürdetőt is de ráér apa behozni. Addig azért adnak nekik pelust. :)

Nagyon ügyi vagy hogy még egyben.

Drukkolok! Ha van kérdésed inkább írd privibe mert azért nem mindig tudlak titeket olvasni. :(

Zsu!
Gyönyörű a takaró.

Anikó!
Csodaszép a fiad. Varáunk a babáson ha lesz időd. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hajni, Napszemcsi :)
Annyira izgi, hogy bármikor jöhettek a jó hírekkel!

Mi ma megkukkoltuk Zalánbabát, nagy élmény volt! Mosolygott, szürcsölt a vízből, nyelvét kidugta, grimaszolt, nagylábujját orrához nyomkodta, szóval komplett műsort nyomott.
Az arcvonásai annyira nem tiszták a képeken, de azért látni, hogy aranyoska- majd hétfőn rakok fel képeket.

Aztán elmentünk, megrendeltük a dollyból a sarokszekrényt, pelenkázót és kiságyat + kókuszmatracot.
Ott aztán láttam ezer jó ötletet a dekorálásra - textíképek, öntapadó figurák.
Ágyneműt is láttunk, de szerintem a paplan túl nagy és felesleges, párnán meg teljesen kiakadtam, hogy az meg minek??? Nekem csak a fejvédő + lepedő + takaró kellene- szerintetek ezeket hol a legjobb venni?

Szóval nagyon klassz napunk volt :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma

A sarokszekrény mennyibe kerül? nekünk az sajnos nem fér be, pedig nekem is az tetszene jobban. És melyik színűt választottad?
Jó érzés lehetett Zalánbabát látni, én is szívesen elmennék még 4D-re, de nekem ahhoz 100 km-t kellene utaznom :(
A képeket várjuk!

Lányok,

nincs kedvetek pocakképet felrakni? olyan rég tettetek fel utoljára. főleg, akik már nem sokáig lesznek egyben. Imádom nézegeteni a pocakképeket, babaképeket, babaszobákat, de szerintem ezzel mindenki így van :D

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi,Zsebi :wink: köszi az infokat :D :D :D :D :D nagyon hasznosak!

Emma Zalánról nem teszel fel képeket?
Zsuzsihoz csatlakozva én is nagyon szeretem nézegetni a képeket.Rólunk készültek pocakképek,de nincs itt a letöltőkábel,így nehézkes az átvitel :cry: de majd megoldjuk valahogy! :wink: :wink: :wink: :wink:

Mára elköszönök,megyek vízszintesbe,mert a lábacskáim nagyon dagik. :? :?
További szép estét kívánok Nektek :)

KépKép
napszemcsi
 
 


Napszemcsi!
De jó ujra olvasni Téged! :D Nagyon ügyesen haladsz, ilyen jó kis méhszájlelettel még akár a 40 hetet is kihuzhatod (persze hirtelen is történhet bármi, főleg 1 hidegfront).
A dokit azért fizeted, hogy bármi történés esetén nyugodtan hivhasd, bármilyen napszakban. Ha elfolyik a magzatviz, vagy ha rendszeresek a fájások, akkor kezdődik a szülés. Jól meg lehet különböztetni a jóslóüfájásoktól, mert a szülés fájása nem mulik el, sőt erősödik, rendszeressé válik és egyre sürübben rendszeres. Első babaánál az 5 percet mondják, hogy akkor induljon az ember a kórházba, de ikreknél szerintem nem szabad ennyit várni. Főleg, ha kilátásban van a császár. Még az is lehet, hogy kitüz Neked is 1 napot a dokid, és szépen, kipihenten, reggel kezd hozzá, nem vár a fájásokig.
Nektek, ha minden igaz, már jó lesz a Newborn fajtáju pelus, minden gyártónak van, ált. 2-5 kiló közöttiek. Szerintem a Pampers nagy baja, hogy hátul a derekáben nincs gumi, ennélfogva folyton kifolyik, mivel háton fekszik a baba. Nekünk nem vált be. Viszont nagyon jó a Huggies, illetve a dm-nek sajátmárkás, Babylove névre hallgató pelusa, aminek az ára is igen kedvező, és folyton van pontgyüjtő akció, amivel 15% kedvezményt kapsz, stb. De nem is ez a lányeg, hanem hogy annak minden mérete (nekünk eddig legalábbis) kiváló. Az én tapasztalatom alapján a lLibero meg a Pampers elbujhatnak mögötte. Még a hosszu éjszakákat is remekül birja, Emesén gyakorlatilag 12 órát van éjjel a pelus, és a legritkább, hogy kifolyna. Ez igaz a Huggiesre is, de annak elég huzós ára van azért. Ja még a méretekről annyit, hogy pl. a Liberóból, ha mondjuk ugy 5 kiló a gyerek, akkor már inkább a midi kell, ami 1 mérettel nagyobb (tehát annyi pénzért kevesebb van benne), mert már nem igazán birja. A Babylove pedig rendesen kitart addig, amig rá van irva a sulyhatár, és nem is szük, meg minden ok vele.
A dokim a császárt azért tüzte ki, mert a Szt Imrében 1 nap max 2 tervezett császár lehet a mostani nadrágszijpolitika miatt, mert hirtelen ugye bármi történhet. A méhszájam 3000-es, teljesen visszazáródott. Viszont nem akarja hogy meginduljon a szülés, nehogy szétnyiljon a császárom hege. Ez 9 nappal lesz a kiirt idő előtt, de nagyobbnak látszik a baba amugy is.
Hajni!
Jól olvastad, a babák nay része inkább késik (sejtik hogy ez itt nem a Kánaán :lol: ), de hidd el, ha késne, akkor fokozottan fognak Rád figyelni, és pl. a Szt Imrében a 41. héten már befektetik a mamát, és ha nem indul, akkor segitenek inkább 1 kicsit. Addig isa minden nap NST.
De bármi történhet, lehet hohy holnap már öleled is Olivért. Talán imádkozz 1 kis hidegfrontért, vagy esetleg akciózz egyet Apával, néha segit :oops: Ha nagyon türelmetlen vagy már.
Emma!
Szóval vigjáték volt a mai program :D Örülök hogy jót moziztatok, de még jobban annak, hogy minden rendben odabenn :D
Az a baj, hogy mindenhol kompletten vannak a baldachin tartozékai. Mi sem használtuk még a paplant pl, mert Emese hálózsákban alszik. De az a kis párna, inkább szinte fejalátét,legalábbis a miénk teljesen lapos, már az első naptól be volt fogva.
Majd teszek fel pocakképet, az enyém szerintem mostmár látványosan meg van nőve. Sokkal nagyobb, mint Emesével volt, és teljesen más a formája is. Régen a formából következtettek a nemre, tudtátok? Meg a köldök előtt cérnán lógattak gombot, aztán abból, hogy merre lengett ki, "tudták," hogy mi lesz :lol: :lol: :lol: Ez nem volt nagyon rég, kb 30 éve :lol: de akkor Ti még a világon se voltatok

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Zsuzsi
77900, ha jól emlékszem. Szerencsénkre van egy megfelelő sarok a szobában, és ez a darab rengeteg mindent el tud nyelni, ami nem árt a gyerekszobában
De a másik is jó!
A dolly csak 1 színben van (juhar)! Amire gondolsz, az a 2 színű az a Sunny bútorcsalád. Nekem a képem a sunny jobban tetszett, de annak a fehér betétek kicsit gagyinak tűntek élőben...........

Melcsi
Köszi a pelusos tanácsokat.
Igen, minden rendben, egyedül az volt meglepő, hogy a 3 héttel ezelőtti 1050 gr-hoz képest most 1250 gr-nak számolta, ami meglepő, mert míg a korábbi előrébb volt a számolt súlyánál, a mostani kicsit kevesebb. De a fejmérete 77mm, az pl tökéletes. Arra leszek kíváncsi, hogy szersán az én dokim uh-ja mit fog kalkulálni - gondolom tök mást

Van tutti pocakfotóm, de ezt is meg Zalánt is csak holnap tudja megszerkeszteni a férjem, aztán rögtön felteszem!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Melcsi
még vmi: szerencsére itt meg lehet venni mindent külön, én baldachint sem szeretnék, tényleg csak amit írtam és alvózsákokat.
Ja és kérdés: hány lepedő és alvózsák kell? 2 elég, vagy nem árt több?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :D
ha a 130x100as takarót veszed, akkor az nagyon sokáig jó, és ca. 1,5-2 év körül a lapos párnát már elkezdik használni a gyerekek.
(bár mi kisebb takaróval indítottunk 70x70es ill. 70x100as volt az első takarójuk)


és a beígért képek:
Kép

Kép

majd az új házban azt szeretném, ha nem fehér lenne a fal, de itt ez már adott volt.
ha elkészül Lili sarkáról is dobok képet, de előtte kolpingolunk egyet a jövő héten, utána nekiesek Lili cuccainak - addigra a festők is kijavítják a beázott sarkot.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma :D
Lepedőt én vennék azért 3-at, mert előfordulhatnak balesetek, és jobb, ha van ill. ezeket iszonyú sokáig használod, egy idő után kimoshatatlanul foltos lesz és úgyis ki kell dobni.
(hacsak nem fehéret veszel, de én a színeseket jobban szeretem)

baldachinunk nekünk sem volt, most sem lesz, totál feleslegesnek tartom :)

ez nagyon kezdetleges kép, ilyen lesz majd Lili fejvédője. Egyelőre a színeket próbáltam össze.
ez egy oldal.

az állatokat meg teljesen véletlenül találtam hozzá. ilyet festek a falra is majd.

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, alvózsák: szerintem először vegyél 2-t. aztán nézd meg, hogy szereti-e a gyereked.
Enyémek nem igazán szerették.

most nyárra viszont csak valami vékonyat vegyél, lehetleg 1 régetű pamutot, vastagabb felesleges.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok lányok!
Anikó! Gyönyörű baba Ágoston, és az anyukája a türelem szobra, aki nagyon megérdemelte ezt a kisbabát! Le a kalappal előtted! Marcikádat vígasztald meg, sokat nélkülöz szegény téged...
Zsuska!Nagyon ügyes vagy, szép kis takarót varrtál!

Nekünk van paplanunk és takarónk is. A paplant majd később akarom használni, ha nagyobb lesz. Most kis plédeket használunk, egyik felük szőrös, a másik pamut, nagyon bevált, sokszor abba csavartam és úgy cipelem Bálintot, nagyon szereti. 2 ilyen vastag pléd van, már sokszor mostam, semmi baja. Huzat nincs rajta. Van egy vékony plédünk is, ez melegebb időben illetve hálózsák+hideg idő esetén. Hálózsák nekem is kettő van, egy 68 és egy 74-es, így mindig mosom amelyiket kell. És utána még ha veszek egy nagyobbat, azt fogom használni a 74-essel.

dkata
 
 


Sziasztok :) :)

Orsi, :) nagyon szép a szoba,és Lili anyagai is nagyon vidám színűek :) :) :) :) :) :)

Én is vettem papalant,és takarót a Mukiknak.Olyan a kis takaró,hogy van rajta patent és villámzár is,belehet szépen bugyolálni őket.Majd megmutataom,ha otthon leszünk :wink: Kispaplanok,nagyon szépek,van hozzájuk kispárna is.
Ma vettem egy szennyeskosarat a babáknak,és azt hiszem,hogy minden megvan,de majd útközben minden kiderül :roll: :roll: :roll: hogy mi is hányzik :idea:
Hálózsákból vettem 1-1 db-ot,remélem szeretni fogják.

KépKép
napszemcsi
 
 


Pompi,
egyben vagy még?

Napszemcsi,
már te is nagyon készülsz, igaz?! :D

Melcsi,
kíváncsi vagyok, észreveszem-e az igazi fájásokat! :?: Tök jó, amit a pelusokról írtál, remélem nekünk is beválik a huggies, elég sokat vettünk már belőle. :wink: Péntektől - ha semmi sem történik addig - , naponta v. kétnaponta ctg. :roll: (Bár én a keddre tippelek... :D )

Orsi,
ugyanilyen falidíszeket is vettem, nekünk a pelenkázó fölött vannak! :D

Emma,
én is nagyon bírom ezeket a bevásárlós-babanézegetős napokat! :D Kíváncsi vagyok a képekre!

Zsuzsi,
és te nem teszel fel pocakképet?

Ez pedig az én hatalmas, 108 cm-es mai pocakom:
Kép
20140901102739
 
 


Lányok :lol:
Nagyon köszönöm a értékes infókat. Az ember lánya mindig tanul tőletek!Köszönöm!

Az én gyermekem igazán "jobb" oldali lesz. Mozog ő mindenfelé, de a legjobban a jobb oldalamat szereti. Folyamatosan oda húzódik és azt nyomja kifelé. Gondolom ez nem gond?! :roll:

A rémegés vagy inkább rebegés szerintem a magzatvíz! Mert olyan mintha megmozdulna és aztán mintha a vizet érezném! Ilyen lehet :?:

Emma: Örülök a szép tegnapnak!!!!!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Hajni :D
az enyém nincs ekkora :D majd csinálok róla valamikor képet.

én nem bírom a disney figurákat, ezért is tetszett meg ez, mert kicsit másfajta.

PéZsé :D
enyégyerek is főleg jobb oldalon mozog, ennek elég egyszerű a magyarázata, ugyanis már ezer éve arra vannak a végtagjai. A bal oldalon húzódik a háta/gerince.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :lol:
Köszöntem!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Hajni

ez hihetetlen. óriási pocakod van!
de teszek fel én is, máris egyet, ezt ma 1 hete csináltam.

Orsi

nagyon jók a figurák a falon, tetszik nagyon.
én még bele se gondoltam, hgoy miket vegyek. a brendon katalógus elején van egy lista, az tartalmaz kielégítően mindent, amire a babának induláskor szüksége van?

Emma,

igazad van, az a sunny, de nekem is a dolly tetszik. neked a fal milyen színű lesz mögötte? én nem akarom, hgoy bele vesszen ez a világos juhar, ezért dulux-narancssárga lesz, elég élénk, de meleg szín.
Neked a pocakod mekkora?

Pézsé

az én kisfiam is a jobb oldalamon van a legtöbbször, talán van ott vanalmi, ami tetszik neki, ahova befészkelheti magát :D

Kép

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi!
Mik azok a zöld valamik a kiságyak feletti falon?
Mi nagyon szeretjük a baldachint, Pöri legalább 1 éve bujócskázik vele minden ébredéskor, csak mostanában már kicsit vadul ráncigálja, már félek hogy leszakad. Ezért is nem akarjuk elvenni Tőle, inkább kap egy másikat a kisbaba.
A lepedőből szerintem is 3 kell, nekem mondjuk csak fehér van, de még mindig tökéletes és hófehér.
Hálózsákból viszont csak 1 van nekünk, ha reggel kimosom, estére megszárad, és azt azért nem kell mégse hetente mosni. Pici korában nem volt praktikus, folyton belecsuszott, de msotmár nagyon jó, mert nem tudja lerugni ( bár reggelenként babrál a patentjával, de még kinyitni nem tudja).
Tavaly nyáron viszont csak 1 vékony ujjatlan rugiban altattam, takaró nélkül (nekünk nagyon meleg a lakásunk, ha nincs bekapcsolva a légkondi).
Hajni!
A Te pocakod már valóban hatalmas, a gyermek lassan kénytelen lesz kimászni ha mozogni akar :D
Biztosan észreveszed a fájásokat, ne félj, nem fogsz kimaradni a szülésből :lol: Összetéveszthetetlenek.
Minden nap CTG? Ekkora hassal mászkáltatnak?
Zsuzsi!
A Tiéd is szépen alakul :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Zsuzsi :D
nem tudom, mi van azon a listán.

Melcsi :D
Ikeás, valami óráislevél néven fut.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :D :
Kép

Melcsi,
szerencsére apa szállít! :D

Zsuzsi,
nagyon szép! :D És a gyepetek is az! :D

Az én gyerekemnek a háta van a jobb oldalamon, a bal felemen kapirgál! :lol:
20140901102739
 
 


hajni, Orsi
Ezt az édes kistehenes figurát én is kinéztem :D
Tök jók, amiket mutattatok!

Zsuzsi
napsárga a szoba. Én beleszerettem egy narancssárga- zöld csíkos tapétába, de azt most kihagyjuk, sima falat jobb diszíteni

Megpróbálom feltenni a kis drágát - ezek csak a fekete-fehét képek, nem a legjobb minőség, de azért látszik. első 2 pofika, harmadik a férfiassága :D

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Nagyon vaciláltam, hogy mikortól is lehet ebbe a topicba írogatni??? :D :D
Végül is már a 12. héten járunk :P de még annyi minden történhet ugye...
Kismókus invitálása (a másik Kaális topicon) viszont épp jókor jött és erőt öntött belém.

Aki márc-áprilisban átolvasott, annak már nem vagyok ismeretlen. :)
Magamról annyit, hogy 32 éves Bp-i (környéki) vagyok, Dévai intézetből egy leállított stimu után jöttem át a Kaáliba, eddig Dr Kulin Sándor volt az orvosom. Ez volt a 2. lombikunk. 3 (2-3-4 sejtes) embrikét ültettek vissza, amiből 1 ágyazódott be. Számunkra már ez is egy tündérmese ,de az igazi csoda csak ez után következett...kicsi embrikénk úgy döntött, bizony ő kettéválik és rögtön kistesót szeretne. :P
Így egypetéjű ikreink vannak! külön amiobzsákban :lol:
11.betöltött hét után készített uh-n 4,1 és 4,2cm-esek, szépen fejlődnek és jól tapadtak.
Ezután a vizsgálat után 1-2 órával löket szerűen elkezdtem vérezni, és azóta is barnázok-vérezgetek.éééés Nagyon félek!
Semmi görcsölés nincs, és úgy érzem hogy jól vannak!

Kérlek segítsetek ha valakinek van erről tapasztalata.

Köszi: Bodzaszörpi

Kép
bodzaszörpi
 
 


Bodza :D
Hú, ez tényleg csoda, egypetéjű ikrek! Van a családban?
Hát, szerintem mindenki ugyanazt tudja tanácsolni: orvossal folyamatos konzultáció, progipótlás esetleges növelése és fekvés, fekvés, fekvés. Nagyon drukkolok!


És még egy kép: a hatalmas pocak, ahol a kis huncutka bohóckodik:
Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma

Hú, ez tényleg hatalmas pocak. jól megindult a múltkori kép után, ott én viszonylag kicsinek láttam még.
És nagyon édes a kisfiad az UH képen, a középsőn mosolyog :D
A napsárga nekem is tetszik, de nekem a többi helységben ez van, és én egy kicsit "fakónak" látnám a sárga előtt a juhar színű bútort.

Bodzaszörpi

nekem van tapasztalatom.
először közvetlen a 9 hetes UH után kezdtem el vérezgetni, utána meg barnáztam pár napig.
Utána a 11 héten véreztem, akkor kicsit jobban, de soha nem görcsöltem, nem is volt semmi probléma.
Az a lényeg, hgoy Te érzed, hgoy jól vannak. én is éreztem mindig, hgoy semmi baj nem lehet.
és próbálj nyugodt maradni.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Emma: Szép nagy poci :lol: A gyermek is csodás!

Lányok :D

Olvasgatok az igény szerinti szopiról, de vannak ismerőseim, (persze a Ti tanácsotokra "mindenkit" meghallgatok) és azt mondják, hogy nem igazán jó, mert a gyomra nem ürül ki a babának és ezért hasfájós :?: A védőnéni viszont azt mondta, hogy igényt szerint kell szoptatni :shock:
Akkor most hogyan is csináljam, ha eljön az ideje :?:
Persze csak javaslatok és tapaszalatok kellenek. :wink:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pézsé!
Én azt hiszem, hogy ez az "igény szerinti szopi" normális háztartásban nem igazán megy hosszu ideig. Mert akkor az egész napod nem szól másról, csak hogy ugrasz. És ha ezt megszokja, még féléves, meg 9 hónapos korában is ezt akarja majd. Na most ez 1 darabig még elmegy, de képzeld el, hogy pl. tejet forralsz, amikor jelentkezik a halaszthatatalan igény. Vag hagyod 10-15 percig üvölteni, vag elzárod a gázt. Vagy próbálsz valami rendszerességet bevezetni, és akkor jobban tudod tervezni a napi feladataidat. Persze nem rögtön az elejétől, 6-8 hét is eltelhet mire kialakul valami napirend, de szerintem érdemes törekedni rá, és legfőképp a gyerek érdekében.Hozzá kell szokni valami rendhez.
Ez mondjuk az én véleményem, csak 1 tapasztalat.
Pont ezt irtam Neked, mindenki mondja majd a magáét, legjobb, ha a saját érzéseidre hallgatsz :D
Emma!
A pocakod nagyot nőtt, mondhatnám, már most hatalmas, a lakója pedig :D csuda aranyos :D Ez aztán a férfiasság! Irigylésre méltó. De vigyázz a személyiségjogokkal meg a kiskoruak pornóképeivel :lol: :lol:
Orsi!
Azt hittem, valami funkciójuk van, de akkor ezek szerint diszek :D
Szép a Ti szobátok is :D
Nekem Micimackó a barátom :D és gyakran elénekelgetem :D
Hajni!
Ebbe az aranyos bébiszobába mostmár megérkezhet bármelyik pillanatban a lakója :)
Bodzaszörpi!
Üdv közöttünk, a legjobbkor jössz! Az utánpótlás sajnos mostanában nem érkezik nagyon sürün :cry:
A bajodhoz én is csak azt tudom irni, hogy doki, fekvés. És gratulálok az egypetéjü ikrekhez! Ilyet még nem is hallottam :D

Ma összeraktam végre a kórházi cuccomat. Pöri gyorsan beugrott a nyitvahagyott szekrénybe :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Pézsé!
Azt elfelejtettem, hogy lehet hasfájós rendszeres étkezés mellett is, de kb 3 hónap alatt elmulik. Ott inkább az anyukának a hasfájása, hogy semmivel sem halad, még hajat sem tud mosni, mert kiszámithatatlan, hogy mikor igényli a baba a cicit, csak ezt nem meri bevallani :oops: Pedig igy van, de nincs ezzel semmi baj.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Emma :D
tündéri ez a baba :)

Melcsi :D
dísz, nincs funkciója ill. árnyékol.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok :)

Emma :)
Nagyon szép a baba :) És te is csinos vagy, szép nagy a pocakod :)

Takaró:
nekünk van rengeteg takarónk és plédünk és paplanunk (amiket nem is használunk ebben a bazi melegben). Én háózsákban altatom Balázst és erre teszek egy könyebb plédet. Pár hetes kora óta sokat ficereg álmaában és mindig kitakarózik, a hálózsákból viszont nem tud kibújni. De nem mindegyik gyerek szereti a hálózsákot, próbát kell tenni vele. Mondjuk mi rögtön abban altattuk, úgyhogy mást nem tudott megszokni :)
Most még persze a legkisebb takaró is nagy neki :)

Igény szerinti szopi:
Melcsi meg kell cáfoljalak :) Szerintem egyáltalán nem azt jelenti az igény szerinti szopi, amit írtál. Balázs igény szerint szopik és ez néha tényleg 2 óránkánti etetést jelent egész nap, de tudom, hogy ilyenkor több tejre van igénye és a gyakoribb stimulálásal pont ezt biztosítja magának. 1-2 ilyen nap van és aztán visszaáll a 3-4 óránkénti evésre.
A csapda inkább ott van, ha az ember minden nyávogásra, sírásra cicit nyom a gyerek szájába, mert nem tudja mi a baja. Pedig nem mindig éhes ha sír, van hogy melege van, zavarja a kakis pelus, bántják a szelek, viszket az orra hegye, fáradt, de nem tud elaludni. Szóval az a nehéz, hogy megtanuld, hogy mikor tényleg éhes és mikor van valami más baja. Ha ezt kitanulta az ember, akkor már csak arra kell rájönni, hogy mi az a másik baj és azon hogy tud segíteni. mert a cicit persze mindig elfogadják és ekkor egyszer csak azon kapja magát az ember, hogy van egy 3,5 kilós kinövés a mellbimbóján ;)
Persze előfordult, hogy nem tudtam hajat mosni, mert sírt, de nem az éhség miatt sírt, hanem mert nyűgös volt és vígasztalásra vágyott. Szóval megvígasztaltam és egy fél órával késöbb mostam hajad, nem dőlt össze a világ tőle. Ha meg éppen tejet forral az emeber, akkor legfejebb sír 2 percet, abba nem fog belhalni. Ha ébren van és nyűgösebb,de nem tudom mi abaja, akkor pihenőszékben kiviszem magamhoz és beszélek hozzá, esteleg két krumpli megpucolása között ringatom benne egy kicsit. Extrém esetben ki is veszem, hogy megvígasztalódjon, de aztán visszateszem és csinálom tovább a dolgomat.
Na meg amikor éhes, akor sem az va, hogy egyből odít, hanem látható jelei vannak, hogy kezd megéhezni, azaz van idő befejezni lealább részben, amit csinál az ember és megetetni. Aztán lehet fojtatni mindent.
Eteteni meg szerintem bárhol lehet és bár én is törekszem arra, hogy itthon együnk, Balázs szopizott már a M&S próbafülkéjében, amíg az apja nadrágot próbált, illetve a Városligetben is. Egy pelenka vállamra és kevesebb látszik az egészből, mint ahogy néhányan öltözködnek most nyáron :D

wish
 
 


Még egy szó a szoptatásról. Persze mindenkinek ki kell találnia, tapasztalnia, hogy neki és a babának mi a legmegfelelőbb.

Kis bíztatásul a mai nap eddig etettem:
00:30 (elötte tegnap 10:30-kor)
03:00
05:40
09:10
12:00
Szóval ma nagyjából három óránként eszik. Ha lenne valami időponthoz kötödő elintézni valóm (holnap pl 2-re megyek az okmányiirodába), akkor valamelyik ettetést késöbb kezdem, hogy tovább kibírja (olyan fél órát le lehet még foglalni, ha már kezd éhes lenni), vagy elöbb adok neki, mint hogy megéhezne. Attól függ hogy melyik, hogy hogyan alakul éppen a napirend.

wish
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjtok, hogy én is " bepofátlankodok" közétek. Állandón olvaslak titeket, anno tanácsot is kértem, és mindig nagyon kedvesek, segítőkészek voltatok. Most újra rászántam magam az írásra. Látom, hogy ti már nagyon összeszokott társaság vagytok, de azért megkérdezem, hogy esetleg csatlakozhatnék-e én is?

Ha esetleg nem fogadtok szívesen, megértem. Azért Orsitól megkérdezném-bár nem látom, hol lakik-hogy hol vette azokat a gyönyörű anyagokat, és azok milyenek? ( Batiszt, esetleg pamutvászon?)

További szép várandósságot és jó egészséget kívánok mindenkinek!

Kép
mirr-múr
 
 


Emma,
nagyon szép fiad van! :D És tényleg jól megnőtt a pocakod is! :D

Bodzaszörpi,
üdv itt! :D Tényleg különleges kis babácskáid vannak, gratulálok! :D Szerintem amíg csak barnázgatás van, addig nem kell aggódnod!

Mirr-múr,
jöhetnél gyakrabban! :D

Melcsi, Wish,
tök jó, amiket írtatok, már én is alig várom, hogy kipróbálhassam a szopit! Wish, mennyi ideig tart egy szoptatás? (Nagyon zabálnivaló a fotón Balázs! :D )

Mi még 2in1, bár Olivér túl nyugodtnak tűnik. De lehet, hogy csak ez a meleg csinálja ki, mint az anyját! :D
20140901102739
 
 


Szopi ügyben csatlakoznék Wish-hez... Én az elején próbáltam nem gyakran etetni, hogy kiürüljön a pocak, meg ne fájjon a hasa... szerencsére azt nem tartottam be, hogy egy szopi 20 perc, max fél óra! Bálint a mai napig 30 percet kell h egyen ahhoz h jól érezze magát (lehet h már 10 perc után jóllakik, de nincs cumija, cumisüveg, neki ennyi a szopi, szüksége van rá). Este akár tovább is hagyom. Mindenesetre az órafigyeléssel h még nem telt el a 3 óra azt sikerült elérni, hogy nem volt elég tejem a gyereknek meg fájt a hasa. Most már ahogy kel reggel, ahhoz állunk be aznap. És nem gondolkodom, ha tátog a gyerek, kapja a cicit. És ha csak szomjas?! Ezer fok van! És van, hogy nem tud végigenni rendesen egy étkezést,mert rájön a kakilhatnék, akkor utána tisztába tevés után simán visszateszem ugyanarra a cicire. És nem méricskélem, 6 és fél kiló a kis drágám. És próbálok nem agyalni azon, elég-e a tej (persze agyalok), de minnél többet ráteszem, annál több tej lesz. Nálunk az a gáz, hogy éjjel alszik, kilenctől 5ig, 6ig, nulla ébredés (csajok, lekopogom, az én gyerekem még egyetlen éjjel sem randalírozott - hogy lehet ez?!), és így akkor sok idő kimarad a szopiból. És mindegy mikor kel, kb ugyanazokban az időpontokban kér enni, délután sűrűbben, mert kevesebb a tejem. Az igény szerinti szopi lényege pont ebben van: a gyerek annyit eszik a ciciből, amennyit kér, nem annyit, amennyit az üvegbe öntök. Én nem látom mennyit eszik, csak azt, h kijött belőle (de nem tudom azért-e mert sokat evett, vagy csak mert gyorsan ette), vagy azt látom, hogy hamarabb éhes, mert előzőleg kevesebbet evett (vagy azért mert keveset kért, vagy mert annyi volt a ciciben). Én is megeszek néha egy egész lovat, máskor meg alig. :lol: :lol: :lol: Ja, és a hasa se fáj olyan mérhetetlenül azóta, ha kakil, minden rendben. És már könnyebb dolgom van, mert ha cicit kér, fordul oda, és egyszerűen rámkiabál, hogy ááá, amiből tudom, hogy farkaséhes. :lol:

Pocakok és pocakbabák gyönyörűek, írigy vagyok nagyon rátok. Ikres kismamik nagyon ügyesek vagytok, Hajni nagyon drukkolok!

dkata
 
 


Kata,
nagyon ügyes fiad van, már most irigyellek az éjszakákért! Jó lenne, ha nekünk is sikerülne majd így szopizni! Köszi a drukkot, izgulok ám nagyon! :oops: :D

Wish,
feltennéd mégegyszer a szoptatós oldalak linkjeit, mert amikor elszállt a gépünk, törlődött minden. Köszi!:-)

Nem tudom már, hogy ki, (talán Zsú :oops: ) rakott fel nemrég egy horoszkópos oldalt, feltenné megint? Ezt is köszönöm!:-)

Tényleg Pompi, olyan rég jelentkeztél! Napsi?
20140901102739
 
 



Hajni :)
És http://www.szoptatasert.hu/index.php?inf=nyito

Kata :)
Aki nem igény szerint szoptat, az általában nyáron vizet, vagy teát ad a gyereknek cumisüvegből.
Az átaludt éjszakékat én is irigylem egy kicsit :)

wish
 
 


Köszi Kata és Wish! :D

Lányok, most voltam uh-on, a lepény nagyon rossz állapotban van, a magzatvíz nagyon kevés, és lehet, hogy mekóniumos, a méhszáj viszont alig egy ujjnyi. Holnap reggel meg kell nézni amnioszkóppal a vizet, úgyhogy eléggé félek! Szerintetek mennyire gáz a 3-as lepény? Ugye reggelig nem lesz baja a gyereknek? (A ctg jó. )
20140901102739
 
 


Mirr-Murr :)
az anyagokat Veszprémben és Pesten vettem :) fele vászon, másik fele papír szerint batiszt, de annál picit vastagabb.
(Pesten amúgy a XII. ker. Böszörmény-Istenhegyi út sarkán lévő Röltexben nagyon-nagyon szuper a vászonkínálat)

igény szerinti szopi :lol: :lol: szerintem ikrekkel is kivitelezhető. A minden nyikkra mellre teszem szopit én sem gondolom igény szerinti szopinak. Nálunk volt 1 szabály 1.5 órán belül és 4 órán túl (kivéve éjjel) nincs evészet. Máté 5-6 hós koráig 2 max. 2.5 óránként evett, nem tudtam vele mit kezdeni. Levi meg 3-4 óránként.
engem nem zavart, hogy nem óraműpontossággal 3 óránként esznek, meg az sem, hogy 3 hósan nem álltak át a 4 óránkénti evésre... így nem okozott gondot, hogy így ettek.
és leszámítva Máténál 3-4 hetet hasfájós sem volt, és nem gondolom, hogy összefüggne a hasfájósság az igény szerinti szopival.

mi most nyaralunk, azért be-bekukk :)

Zsuzsi :)
elintéztem mindent a Zelionnál, a szett állandóra a kocsimban :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni

tanácsot adni sajnos nem tudok, de biztos nem lesz semmi baj. mostmár így biztosan meg lesz Olivér, akár már holnap. szorítok neked nagyon.

Orsi

Te csak a táskát fizetted ki, vagy az egészet? én úgy gondoltam, hgoy csak a szülés napján, vagy másnap utalnám át nekik a maradékot.
én is feladom mostmár nekik a napokban a szerződést.
De jó neked, ebben a jó időben nem is lehetnél jobb helyen
:D

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: