Új privát üzeneted érkezett!

Prüntyi
Mi van veled? Nagyon leszoktam a netezésről.
Jársz szülésfelkészítőre és tornára?
monny
 
 


Jól vagyunk köszönöm, már érzem mozogni, de inkább este meg reggel.
Azt látom! Kép
Még nem de a héten tervezem, hogy pénteken megyek!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Én is szeretnék majd eljárni valamire de még nem döntöttem. Te hová fogsz járni? Kismamatornára?
Hogy tervezed meddig fogsz dolgozni?
Én nagyon rosszul bírom a meleget ezért annyira nem tudok örülni a mostani "kánikulának".
Remélem jól vagytok Kép
monny
 
 

 
 

Én az Istvános tornára fogok menni, terveim szerint Júli végéig dolgozom, ha jól bírom!
Terheléses cukorra mikor mész?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Két hét múlva kell vérvételre mennem, remélem nem lesz magasKép Megírod kérlek, hogy mennyi a torna az Istvánban és mikor vannak órák?
Én is úgy tervezem, hogy júliusban még dolgozom.
monny
 
 


Úgy tudom ingyenrs, minden héten szerdán: 17-18 ig és pénteken 15-16-ig van.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Köszi Prüntyi.
Még ki kell találnom, hogy mikor tudok majd eljárni.
Neked mikor kell vérvételre menned?
monny
 
 


Jövő héten megyek pénteken!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Hát ez érdekes, pedig ha jól emlékszem mi vagyunk az "idősebbek" és nekem egy héttel később kell mennem...
Hány hetesek lesztek akkor?
monny
 
 


23, de ez már annyira nem függ a héttől! Általában a 22-25 héten szokták megcsinálni! A másik topic ahol még levelezek, ott van egy lány aki csak a 22. héten jutott el a dokihoz, és akkor írt csak beutalót. Itt szerintem már azért nem számít annyira, mert ha terhességi cukrod lenne, az már észlelhető lenne a vizsgálat előtt is! A vizsgálat csak egy ellenőrzés!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Azt tudtam, hogy ez most nem nem annyira kötött mint az AFP, csak furcsa volt, hogy engem későbbre küldött.
Megkérdezhetem, hogy hol szoktál még levelezni?
monny
 
 


Babanet Társalgó /Gyermekek / magzatok kor szerint / 2005.őszi babák

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Helló Prüntyi

Mi van Veletek? Milyen lett a vércukrod?
Írj ha erre jársz.

Puszi
monny
 
 


Sziasztok kismamak, anyukak,

egy kis programajanlo nektek szeretettel:
Kedves Te!

Lehetsz férfi vagy nő, kamasz, gyermektelen, anya, apa, nagymama, nagypapa, szóval az életkor teljesen mindegy. Mert mindannyiunknak közünk van, volt, lesz vagy lehet ahhoz, amiről jövőhéten, május 23- tól 29-ig szó lesz.

Jövőhéten ugyanis a Születés Hete országos rendezvénysorozat lesz sok-sok helyszínnel. Hogy pontosan hol és mikor, azt megtudhatjátok itt: www.szuleteshete.hu , a térképre kattintva.

Maroknyi csapatként (de rengeteg támogatóval) hónapok óta keményen dolgozunk azért, hogy megmutathassuk mindenkinek, neked, nektek is, hogy lehet máshogy is szülni (függetlenü a szülés helyétől), hogy miért lehet ez nekünk jó, mint egyéneknek, mint társadalomnak.

5 napunk van a kezdésig, és most a segítségedet kérem, mert a reklámozásra nagyon kevés időnk maradt.

Kérlek Téged, kérlek Benneteket, hogy küldjétek el ezt a levelet a szélrózsa minden irányába, akinek csak tudjátok, és gyertek el ti magatok is, ha találtok olyan programot, amely felkeltette az érdeklődéseteket. Bízom benne, hogy lesz ilyen.

Ha tudnátok vállalni, hogy akár csak egy oviba, bölcsibe vagy suliba, babamamaklubba, művházba elvinnétek szóróanyagot, kérlek, jelentkezzetek.

Szeretettel és remélve, hogy minél többen leszünk, ezért Neked is hála,

Bajó Csilla Virág
programkoordinátor
06205569713
06205538416
virag.dula@szuleteshete.hu
boksay_rita
 
 


Szia Monny,
Köszönöm jól vagyunk, a cukor mellett teljes vérkép és vizelet is volt, szerencsére minden rendben,. mindkét cukor értékem 4,5 alatt volt, fejből nem emlékszem a pontos értékekre. Szerencsére a vérszegénységi mutatóm is jobb, pedig akkor már csak 2-3 naponta ettem elevitet.

A többi érték is jó, én júni 7. én megyek majd a doktornőhöz, illetve én megpróbálok beülni az előadására amit jövő pénteken tarta a születés hete keretén belűl.

Ritkán jössz erre, már majdnem nem is néztelek meg! Kép

Pr. 23+6

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Igen, tényleg ritkán járok erre...
Nekem is megvolt a vérvétel majd csütörtökön én is megtudom ez eredményt mert akkor megyek a doktornőhöz. Az előadásra én is szeretnék elmenni de nem biztos mert lehet, hogy elutazunk hétvégére.
Hogy bírod a meleget? Én nagyon nem várom a kánikulát!
Jársz a szülésfelkészítőre?
Én szerdán akarom elkezdeni.
monny
 
 


Még nem, most tornán voltam pénteken, de akkor nem láttam kiírva, mikor indul a köv. felkészítő! De mennék egy-két előadásra.
Én jobban bírom a meleget, mint a hideget, úgyhogy nekem nincs bajom a nyárral, csak az allergiámmal!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Jó Neked Kép
Én nagyon tudok szenvedni a melegtől mert nagyon alacsony a vérnyomásom.
monny
 
 


Szió Prüntyi
Milyen volt ez előadás?
monny
 
 


Még nem voltam, tornára járok péntekenként.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Ja, bocsi, én a doktornő előadására gondoltam...
Nem pénteken volt?
monny
 
 


Ja, de csak azt elfelejtették mondani, meg írni a neten, hogy 1000,- fta beugró, az előadásokra, ez egy egész napos jegy lett volna, de én csak a doktornőjére mentem volna, így aztán nem mentem Kép Pedig érdekelt volna!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Hát ez tényleg nem valami szép dolog, vagy csak egyszerűen azt gondolják, hogy ha valaki babát vár akkor bármikor bármennyit tud fizetni bármire.
Na, ezt jól leírtam Kép
Nagyon ki tudják használni a terhességünket, a kismama rucik nagyon drágák a babaholmi még drágább stb. és persze meg kell venni őket.
Elképesztő, hogy úton-útfélen ilyenek vannak. nem?
monny
 
 


Hát igen, a dolog szépsége még az, hogy mivel mindenképp akartam tornára is (15-00-15.45)menni, meg a Doktornő előadására is (16.00-17.15), így a torna után (István kórház) loholtam vissz az Arany János utcába, és, hogy még liftre se pazaroljam az időt felgyalogoltam a második emeletre, ahol a "recepción ülök" kérték a pénzt...mondanom sem kell rendessen kioktattam őket! Persze ők nem tehetnek semmit, de hátha tovább adják! úgyhogy 16.10 kor már kullogtam vissza a metróhoz... Kép

Most már mindegy! Voltál azóta a doktornőnél?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Te szegény! Igazad van, hátha tanultak valamit belőle.
Voltam nála csütörtökön de a leleteimet nem hozta magával?! Még most sem tudom, hogy rendben van-e a vércukrom Kép
Te magad mentél a leleteidért a kh-ba vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Nem akarok lázítani, de eddig nem sok előnyöm származott abból, hogy fogadott orvoshoz járok.
Te hogy vagy ezzel?
monny
 
 


Igen, sajnos ezek az érzések ilyenkor helyén vannak! Én mivel veresen lakom, javasolta a doktornő, hogy ha tehetem csináltassam meg ott, a laborokat, ne kelljen éhgyomorra, meg cukorsziruppal vonatozni, így ott megcsináltattam, és a leletek így nálam vannak, én viszem majd kedden hozzá! De jártam már ilyen cipőben! Mivel nem mondta az AFP-nél, hogy az aznapi súlyomat írjam rá, és a vérvételnél sem hiányolták, így aznap mikor mentem a 18.heti UH-ra (ahova ugye vini kell az AFP leletet) nem találták a leletet, kiderült, hogy a doktornőnél van, mert az AFP érték megvolt, csak a MOM nem, mert az a súly függvénye! Szerencsém a szerencsétlenségben, hogy pont a korházban volt, mikor emiatt hívtam, így rögtön lejött az UH szobához és megkérte az eredményeket, és meg tudtuk csinálni az UH-ot. Szóval nem vagy egyedül...de a kisebb szétszórtságon kívül nekem még nem adott okot, hogy kételkedjek a választásunkban, remélem a szülés után is így fogom gondolni!

Egyébként milyen előnyre gondolsz? Más fogadott orvosnál sem jobb a helyzet! Hidd el, a doktornő előtt 3 nál jártam, és mindamellett, hogy az alap várakozás 2-3 óra volt, nem is volt szimpatikus, az egyik, meg ugyan időre fogadot, de nem volt a váróban senki...nem éreztem, hogy olyan jó és keresett orvos lenne! Így a doktornőnél az első benyomás nagyon jó volt és szimpi is volt...így gondoltam, hogy kipróbáljuk...meglátjuk! Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Még mindig bízom benne meg minden csak én naív azt hittem, hogy több előnnyel jár a fogadott orvos. Pl. olyanokra gondolok, hogy az UH-t Õ maga csinálja meg ilyen "apróságok".

Holnap szeretnék elmenni a szülésfelkészítőre.
Te mikor fogod elkezdeni?
monny
 
 


Nem tudom, most elég sokminden összejött, ami sok rohangálással jár! Így szerintem csak az utolsó 2-3 alkalomra fogok tudni menni! Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Hadd szálljak be kicsit Hozzátok: én is doktornőhöz járok és eleinte nehéz volt elfogadni, hogy ennyire túlterhelt, hogy a rendelőben az átlagos várakozási idő három óra, és sokat merengtünk a prommal, hogy megéri-e. Aztán úgy dönöttem, hogy amíg úgy érzem, hogy velem korrekt, hogy figyel, amikor velem foglalkozik, addig nála maradunk.

Én is jártam csomó másik dokinál, és eleinte úgy gondoltam, nem lehet olyan nagy különbség, hgoy kinél szülsz. De aztán az a doki is, akit nagy nehezen kiválasztottam mert normálisnak tűnt, meglehetősen tahónak bizonyult, és lassan világossá vált, hogy ha nem akarok afféle "ma szülünk-kitolás hanyattfekvésben-kinyomjuk a gyereket-oxitocin-vágunk-varrunk" szülést, akkor nagyon kevés doki közül lehet választani. (A párom ráadásul nénidokit szeretne.)

Hogy nem ő csinálja az ulrtahangot, annak az az oka, hogy az Istvánban mások vannak beosztva az ultrahang rendelésre (akik persze rendre behívják a saját betegeiket :-( egy órát vártunk tegnap a "doktor úr betegei" miatt, medig időpontra mentünk).
De nekem pl. az első UHot, a hetedik héten, a doktornő csinálta (behívott a kórházba amikor ügyeletes volt, persze ott is csomót kellett várni, mert akkor meg műtött).

Szerencsére nekem nem felejtette el a lelkemre kötni, hogy írjam rá a súlyt az AFPs beutalóra (biztos emlékezett a Te esetedre :-( ), és eddig mindig begyűjtötte a lelehetimet, mielőtt mentem hozzá... Szóval nem te a vagy a hibás, Monny, az Istvánban a leleteket automatikusan a kezelőorvosnak küldik (szerintem Te nem is tudnál érte menni).
Prüntyi, te Veresről mászkálsz be terhestornára? Nem semmi... Gondolkodtatok már, hogy lesz, ha jön a baba? Mentő, vagy a párod fog rodeózni a városon át?
Sziasztok, minden jót ebben a frontos időben
Juttka
18+5
judittka
 
 


Szia Juttka, örülök, hogy csatlakoztál közénk, jó több véleményt hallani! Mivel még dolgozom, és pesten dolgozom, így munka után tudok menni tornára. Mivel szerencsére nagyon jól alakult ez a terhességem, így nem okoz gondot a bejárás! Általában vonattal mentem be reggel (nyugatiba tesz le, kb 45 perc a menetidő), onnan még kb 10 perc a munkahelyem.

Csalódások sorozata után én eldöntöttem, hogy női nőgyógyászt keresek magamnak, és mivel akkor már tervben volt a gyerek, úgy válogattam, hogy a szülés volt szem előtt. Még novemberben voltam először a doktornőnél, és elmondtam neki, hogy gyereket szeretnénk,és épp orvost is keresek, és szeretném, ha minden olyan vizsgálatot megejtenénk, ami bizonyítja számomra, hogy nyugodtan és egészségesen vághatunk bele a dologba! Megjegyzem Õ volt az első doki, a sok közül, aki nem azt válaszolta, hogy "MIRE GONDOLOK?" Hanem elbeszélgettünk a dolgokról.

aztán Január 2.án hívtam, hogy van egy pozitív tesztem, és még azon a héten megnézett UH-on, és még azon kívül kb 4 UH-on voltam ott a korházban, amiért persze nem kért pénzt! A 12. héten voltam először a magánrendelésén (a terhességem alatt), és ha jól emlékszem azóta még 1x voltam, a 18. héten, és most megyek a 26.-on (a laborokkal).

Ekkor döntöttem el, hogy Õt választom véglegessen!

Így vált számomra egyértelművé, hogy a kórház is kiválasztódott, amit nem bánok, mert sok jót hallottam már róla! Veres kocsival, kényelmes tempóban 40 perc. Nyilván, ha itthon indul meg a szülés, akár édesapám, akár párom be tud vinni, de ha esetleg a munkahelyen, vagy valahol útközben, úgy meg a mentő vinne be! Még ezen nem gondolkodtam. Alapból optimista vagyok, és nem vagyok az a pánikolós fajta, így úgy vagyok vele, hogy remélem minden úgy lesz, ahogy azt már többször elképzeltem magamban!

Röviden most ennyi Kép

Pr. 25+6

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Ti gondolom Boros Judit doktornőhöz jártok. Én csak készülök hozzá elmenni. Tudtok nekem valamit írni róla?

Köszönettel: Flipper
flipper
 
 


Kedves Flipper,
A véleményeket el tudod fentebb olvasni, mindenki más típust keres, mindenkinek más a szimpatikus, inkább konkrétan kérdezd ami érdekel!

Pr.26

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Kedves Prüntyi - akkor ezek szerint mostanában mész megint a doktornőhöz? Én jövő csütörtökön megyek, kíváncsi vagyok, kell-e majd várni, elvileg én leszek az első. (Még sose voltam csütörtökön)

Kedves Flipper, a neten sok jót de talán még több rosszat lehet olvasni róla. Tény hogy nagyon sok betege van, emiatt lehet néha szétszórt. Sokszor van, hogy későn ér oda a rendelésére (szülést vezet, műt, stb.), ezért alapból két-három óra várakozásra lehet felkészülni a magánrendelésén, akkor is, ha időpontra mész. Ja és nem abajgatja agyon a kismamáit. De mindig korrekt, kedves és értelmes, akkor is, ha hullafáradt.

Nekem az volt a legnagyobb megnyugtatás, amikor egyszer este, a kórházban, amikor egy másik kismamával vártunk, a lány (már a második babáját várta) azt mondta, hogy "nagyon jó a Judittal szülni". Ezt azóta a rendelőjében többször is hallottam, másoktól.

Remélem, sikerül jó orvost választanod.

Juttka 18+6
judittka
 
 


Szia Juttka,
Én kedden megyek szintén elvileg elsőként 15.00-ra, de akkor is kell várni, mert van hogy ha nagyon nincs más beírnak még 2-től is embereket, de akkor legalább kevesebb a csúszás.

De engem annyira már nem zavar, mert mindig úgy készülök aznapra, hogy sehova nem kell sietnem, és viszek magammal enni, inni valót, nasit is néha, és így nyugodtan várom ki a sorom! Kép

Ajánlom ezt a technikát!

Pr. 26

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!Engem is érdekelne Boros doktornő.Már van egy tündéri kislányom, de majd szeretnék még egy gyereket.A nőgyógyásszal, akinél szültem elégedett voltam, de azért vannak dolgok,amit másképp képzelnék.Ha valaki szült már a doktornőnél, kérem írjon.
Lehet nála teljesen természetesen szülni? Ha megbeszéled vele, hogy nem kérsz beavatkozást, akkor figyelembe veszi?Pl. A kitolásnál belémnyomtak egy infúziót ( azt mondták méherősítő), holott teljesen jól voltam, a baba is teljesen jól volt, és előre megbeszéltem, hogy semmmi beavatkozást nem kérek.Szerintem ez tök fölösleges volt, de akkor nem voltam már abban az állapotban, hogy tiltakozzak.Bár nem volt kellemetlen velejárója,az ilyet szeretném elkerülni.
Egyszer a kórházban Boros doktornő vizsgált meg és nagyon szimpi volt, írjátok meg milyen volt nála szülni.Van magánrendelője? HOl rendel?Chopin
chopin
 
 


Ja és még egy: szült már valaki nála nem fekvő pózban?Mondjuk szülősámlin?Melyik szülésznővel dolgozik?Ja, és ajánljatok olyan szülésznőt aki nem híve az ok nélküli burokrepesztésnek!Köszönöm, Chopin mami
chopin
 
 


Szia Chopin, mi is ezekre keressük a választ! Én majd szeptemberben tudok erre válaszolni!

A Dob utcában van a magánja! csak fél éve van az Istvánban.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 


Püntyi, Monny,

igaz, hogy csak szeptember végén lesz megint szülésfelkészítő az Istvánban? Egy ismerősünk mondta, hogy most lesz az utolsó alkalom (babaápolás) és hogy sokáig nem lesz. Aztán, ha újraindul, nem lesz "időm" végigjárni a hathetes "tanfolyamot".
De nekem nagyon nincs még hangulatom elmenni (a sok nagypocakos közé) olyan távoli még az október vége november eleje...
Ti már végigjártátok és "profik" vagytok? :-)

Egyébként minden rendben és jól vagytok?
Üdv

Juttka
20+4 (vagy ekkörül valahogy)
judittka
 
 


Judittka, én is ezt hallottam, hogy a mostani az utolsó, szeptemberig. Én még nem voltam egyiken sem, bár a mostanira szerettem volna elmenni, de dolgozom, és hulla vagyok, mire elmennék. Szóval nem tudom mik voltak. Igen, most kezd nehézkessé válni a dolog, a meleg, az édes "teher". De alapvetően jól vagyok, a 27 héten vagyok túl. A tornára járok néha a kórházba, az nagyon hasznos, már most is, akár neked is!

Üdv. Pr. 27+3

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi és üdv az újaknak!
Sajnos két hétig beteg voltam ezért nem jelentkeztem. De most már visszajöttem dolgozni és tudok netezniKép
Judittka, én is úgy tudom, hogy a mostani szülésfelkészítő után már csak szeptemberben lesz következő. Eddig csak a harmadik előadáson voltam ami a szülésről szólt és nagyon hasznos volt.
Holnap is lesz és szeretnék is elmenni rá, sajnos nem tudom, hogy mi lesz a téma.
Moon
29+1
monny
 
 


Kedves Lányok,

kösz a válaszokat. Ezek szerint nem kell túlgörcsölni ezt az előkészítő dolgot.
Tornászni kismamajógára járok, az Õrs környékére, mert az útba esik nekem, de majd mindenképp elmegyek a kórházba is. A torna is szünetel nyáron?
Én már most is sokkal nehezebben vonszolom magam, mint azelőtt - pedig csak a múlt héten kezdett el nőni a pocim. Rémes belegondolni, mi lesz 8-10 hét múlva, a legnagyobb melegben...
Monny, remélem "alaposan" meggyógyultál, és a babszit nem viselte meg a dolog. (A párom is ma betegedett le, remélem, ő nem lesz két hétig beteg)
minden jókat Nektek
Juttka
judittka
 
 


Judittka,
Jó a szülésfelkészítő, de persze ki is lehet hagyni. A tornáról nem tudok mert én nem járok oda. Bízom benne, hogy a baba nem szenvedett nagyon a tüdőgyulladásom alatt Kép a sok köhögést biztosan megérezte szegényke Kép
Ti mekkorák vagytok most?
Üdv
Moon
29+3
monny
 
 


Szia Monny!
Ezer éve írtam, de talán még ismerős a nevem. Ugye?.... remélem Kép
Nem adnád meg a privát e-mail címedet? Szeretnék valamit kérdezni.
Előre is köszönöm.
BabMama
36+5
babmama
 
 


monny
 
 


SZiasztok én is egy Boros Judit paciens lennék. Augusztusra várjuk a babánkat és most kezdtem csak foglalkoznia pénz kérdéssel. Szóval az aktuális kezelési díj tízszerese a "tarifa". Nekem ajánlott szülésznőt is, jól tudom, hogy az pedig 10 és 30 közötti árakkal dolgozik?
Tudtok valamit az István béli alapítványi szobákról és hogy hogyan lehet odakerülni (a pénzen kívül)?

Szóval mi éppen a 35. héten járunk, nagy intenzitással mozgunk. Bár egy kicsit megijesztettek, hogy nagy a baba, így most cukormentes diétára vagyok fogva meg állandó vércukor mérésre. Mindezek ellenére úgy érzem minden rendben a kis pocaklakómmal. Mindenkinek hasonló jókat.
Köszi Kép
samu
 
 


Szia Samu,
Mivel nem egy forgalmas topic, csak most néztem ide vissza! Én úgy tudom, hogy 3 alapítványi szoba van ebből kettő:10000/éj és a harmadik: 12000/éj. A különbséget nem tudom sajnos.
Előfoglalás vagy hasonló nincs! Aznap mikor szülsz vagy van szabad szoba vagy nincs! Sajnos így megy! Azt el tudom képzelni, hogy a korházba menet(már szülésre) a doktornőnek megemlítheted, hátha akkor már fent tud tartani egyet, a "későnjövők" előtt.

Velünk is minden rendben, bár sokszor keményedek, de nem fájnak...most kezdtem el a napi kettő helyett napi 3 magne+B6-ot szedni.
Nagyon hát és derékfájós vagyok, viszont így a gyengébb tornákat sem merem csinálni. Van valami ötleted?

Köszi, Pr. 32+1

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

22 éves vagyok, és lehet, hogy várandós is. De még semmi sem biztos, csak úgy érzem. Miket kell éreznem ahhoz, hogy biztos lehessek benne?
milkyway
 
 


Szia Milkyway,
A tünetek nem törvényszerűek, szervezet válogatja. Általában mellfeszülés, mensi elmaradás, vagy csak pecsételés, esetleg rosszullét. De szerintem vegyél egy tesztet.

Pr. 34+2

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi!

Köszönöm szépen a választ. Egyelőre még csak hányingert érzek, de azt mondja az édesanyám, hogy neki is hányingere van, úgyhogy lehet a melegtől is. Eddig mást nem tapasztalok. Tesztet veszek, de milyet érdemes?

Köszönöm, ha esetleg válaszolsz.
Milkyway
milkyway
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: