Új privát üzeneted érkezett!

Manó!
Akkor mi ketten már jól eldöntöttük, hova menjünk, többiek? Kép
Ne aggódj, nekünk sötétkék szőnyeg van lerakva Reginél (Micimacis), és ugyanúgy látszanak rajta a foltok...párszor odahányt, és odaf.sott...csak úgy szimplán sugárban Kép
Parkette nekünk is jól jönne már, csak mindig másra kell a lóvé...Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


parkette=parketta...egy kis nyelvújítás Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

ja, oismereős a helyzet, Emma 2 hte szedett össze valami enyhe vírust, amitől tök jól érezte magát, csak éppen evés után összehányta a szobáját.Kép

Parketta nekünk is csak terv, de annyi terv van hogy nem tudom mi valósul meg. Egyenlőre leginkább Emmának játékokra költöm a pénzem, most kezd érdeklődni minden iránt.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

Sziasztok

Nekem is jo a hely, ugyis sult krumplit tudnek enni sult krumplivalKép

Szep kilatasok varnak rank.Kép Eddig gondolkoztam egy sarga gyerekszobaszonyegen de azt hiszem, lemondok rolaKép Es a nappaliba sem a vilagos csodat valasztom, hanem a laminalt padlot. Ez a gond is megoldvaKép

Na de most megyunk haza
Mese+Bab
18+3
Mese
 


Sziasztok!

Nálunk szalagparketta van mindenhol vagy kő, és marad isKép Még jó, hogy ilyen szerencsésen döntöttünk annak idejénKép Bútorból leginkább fenyő kéne, de azok a legdrágábbakKép

Kriszta, nagy mázlista vagy apukáddal! Az RS-ben tényleg szépek a bútorok, csak ha jól megnézegetem őket, valami baj mindegyikkel van. Nem illik a lakásba, vagy fehér, vagy nem átalakítható a kiságya, vagy drágább mint a többi. Mondjuk szerintem tud szép lenni a fehér is, mert egy halom színes textillel, fallal vagy képekkel stb. jól fel lehet dobni, de a te érveid is nagyon megállják a helyüket. Meg kisfiúnak tényleg nem biztos, hogy szerencsés, Manó Emmájának viszont biztosan illik a fehér. Vízipók majd később költözik a gardróbból a saját szobájába, és eddig azt gondoltam, hogy a korábbi bútorait viheti majd át, plusz még kiegészítenénk őket. A jelenlegi tervek szerint a gardróbba most kap krémsárga falat, meleg halvány világoskéket (az valószínű baldachin, ágynemű, fejvédő stb, és szintén meleg téglavöröst - utóbbi a sötétítő meg még valami. És szeretnénk neki csíkot is, még akkor is, ha leszedi majdKép Egy halom szép pasztellszínűt láttam a Bricostore-ban, de biztosan máshol is vannak.

Manó! Voltál a Prince Oliver boltban? Mi régebben laktunk ott a párommal a Váci úton abban a hülye nagy szalagházban (ott bérelt lakást, amikor megismerkedtünk) és én nem emlékszem ilyen üzletre. Mondjuk akkor nem is nagyon kerestemKép Vagy azóta nyílhatott?

Hanzika! Ilyen házimunka utáni kőkemény pocakot én is tapasztaltam, de már rájöttem, hogy nem kell megvárni, míg odáig fajul a dolog. Szépen időnként le kell ülni (vagy dőlniKép) pihizni, vasalnivaló megvár.

Mese! Egyszer régebben írtam neked, hogy tanítsál, de aztán nem válaszoltál rá semmit. Nem akarsz? Állítólag nem olyan rossz pénz az sem. A felújításért sem téged, sem Hanzikát nem irigylem, nekünk csak annyi van vissza, hogy egy halom apróság nincs befejezve a házban, és az is éppen elég. Pl. nincs korlát a lépcsőn és az alsó 3 lépcsőfok nincs lerögzítve, már nem tudom, miértKép A fenti fürdőben nincs mosdókagyló, mert szekrényt akartunk, namost azt is meg kell venni. Leginkább polcok hiányoznak még, meg képek a falakról, a függönyöket most befejeztem végre. Nekem ráállt az agyam teljesen a rendezkedésre, de szegény párom annyit dolgozik, nem akarom minden nap ezekkel traktálni...

Tali akkor mikor lesz? Tudja valaki? Javaslat?

szirom
28+2

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
persze, a fehér is tud szép lenni, mindent fel lehet dobni, csak én pont olyan helyen láttam, ahol csak úgy volt a bútor. És hát tényleg egy rendelő vagy patika benyomását keltette. Kép
A bordűrt szerintem se érdemes kihagyni, mert nagyon fel tudja dobni a szobát, csak magasabbra tegyétek, mint amit majdan a babó elérhet. Kép
Bútorokra visszatérve, miért nem csináltatjátok ti is asztalossal? Csak mert írod, hogy valami mindig hibádzik mindnél, és akkor olyan lehetne, amilyet szeretnétek! Végülis a fenyő se drága, ha nem tömör fából van, hanem lapból...vagy tömör bútort akartok?
Amúgy a Prince Oliver nagyker a József Attila színházzal szemben van, én úgy értem, hogy ti a felüljáró másik oldalán béreltetek kérót. De lehet, hogy akkor nem jól értettem. Kép Abban az épületben van, ahol a buszpályaudvar található. (vagyis a pu. melletti ház)

Tali nekem tényleg mindegy melyik nap lesz, elvileg mindennap ráérünk!!!

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Valahogy a csináltatásra még nem gondoltunk, de tényleg nemKép Kiságyat is csinálnak szerinted? Nem akarunk feltétlenül tömör bútort, nem a rongyrázás a cél, hanem hogy klassz legyen, szép és praktikus. Még az Ikeát megvárjuk (július 31-ig érvényes a mostani katalógus, olyankor szokott kollekcióváltás lenni), mert a komódjuk pl. nagyon klassz. Csak a babaágy nem átalakítható... na azzal meg az a baj. Kicsit nyűgös vagyok ezzel a bútorüggyelKép

A Prince Olivert akkor azért nem tudtam, hogy hol van, gyalog sosem mentem át a felüljáró másik oldaláraKép De akkor most megnézem. Különben jól gondolod, hogy hol laktunk. A párom bérelt ott lakást, magasföldszintit, jó zajos volt, asszem egyszer sem nyitottam ablakot az utcáraKép De szerettem, azok boldog idők voltak, no nem mint ha a mostaniak nem lennének azokKép. Én elvileg nem ott laktam, csak egyszer azt vettük észre, hogy már mégiscsak ott lakomKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Egyébként tényleg érdemes utánajárni asztalosnál is, mert most pl páromék nyiló boltjába csinálnak apuék pultot, polcokat stb., és ha mindezt a Bricoban vennék, drágábbra jönne ki! Jó, persze itt nagy tételről van szó, de mindenképp érdemes! És szerintem a legtöbb asztalos tud kiságyat is csinálni!

Hú, milyen egyforma az "előéletünk", nálunk is hasonló szitu volt. Robi bérelt lakást a Szentendrei úton, másodikon, ahol szintén ki se lehetett nyitni az ablakot, és ugyanigy voltunk, hogy egyszer csak ott laktam...Egyébként én is mindig olyan szivesen nosztalgiázom arról az időről! És ilyenkor párom megkérdezi, hogy: "De azért most is jó, ugye?" Hát persze, hogy jó, de az valahogy csak valaminek a kezdete marad...

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Ja, amúgy ha már Prince Oliver bodykról volt szó, ezt találtam a babaszobán:
"A Westend City Centerben a Götz bababoltban leárazás van, minden plüss állat 40 %- al és minden babaruha 30 %- al olcsóbb.
Láttam bodykat 500 ft alatt is."

Kriszta
krisztocs
 
 


Szirom!

Nem voltam végül, mert szokás szerint elcsábultam és vettem emmának egy clementori játékot (formákat kell belerakni, akkor hangot ad ha azokat megnyomja, meg dobverő is van hozz), na szóval ezek után nem mentem ruhát nézni, mert most konkrétan semmi sem kell és akkor tutira veszek neki. majd ha kifogytunk a méretéből akkor elmegyek. Állítólag nem annyival olcsóbb, viszont nagy választék van.
Ma lányom kimászott a szobábóla lodzsára, az hosszú előszobánkon keresztül! csak hoyg dicsekedjek milyen ügyi már! Olyan nagylányos lett ettől hogy elkezdett mászni!
Csak egyfolytában fel akar állni, de ha sikerül 5 másodperc múlva elesik. Már a bébikompon is gondolkodtam, de eddig enm vettem, mert hogy amíg nem tud állni addig nem állítom ugye, most meg már mászik, most már alkig használná, szóval ezen gondolkodom már egy csomó idje,mert rosszat is hallani, de jót is, mire eldöntöm addigra már azaladni fog.Kép Kriszta, nektek volt Regivel?

Manó

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Lehet, hogy megnézek egy asztalost, bár a párom kiderítette, hogy neki igenis tetszik az egyik bútor az RS-ben, és szerinte nem lesz gond a színekkel. Meg az ikeást még megvárjuk, az már csak 2 hét, mert az is tetszik neki. Hát jóKép Úgyis százszor átrágjuk még, és együtt döntünk majd.

Manó! Tök jó, hogy Emma ilyen igyekvő!Kép Jól látom, hogy most rohamléptekben halad újabb és újabb feladatok felé?Kép Bébikompról annyit, hogy jó sokan szidják, a barátnőmnek viszont volt egy baromira mozgékony gyerek esetében, és ő nagyon szerette. Nem rontotta el sem a kölyök tartását, sem a járását, mondjuk nem is volt benne egész nap, csak időnként. Úgy emlékszem akkor tette bele, ha dolga volt, de Ádi már nem maradt meg a járókában, mert annál jobban érdekelte a környezet. Mondjuk náluk sem lépcső, sem küszöb nem volt és az azért fontos szempont.

Most megyek és fürdőszobát takarítokKép

szirom
28+3

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Tegnap végre visszaköltözhettünk a saját lakásunkba, de még egyszer ilyet terhesen nem vállalok Kép Bár Ádám apukája csinálta a munka érdemi részét, meg apa, de az utánavaló takarítás.. hát... tegnap nagyon ki voltam idegileg Kép Kép Kép

Tegnap reggel 9-kor mentünk át, akkor még szegőléceket kellett letenni, meg bordűrözni a kisebb szobát. Ez kb. fél kettőre lett kész a bútormozgatással együtt. Akkor kezdtünk el takarítani és este 11-ig csak annyira álltunk meg, míg vacsizni átmentünk anyuékhoz Kép Bár a párom papája vigyázott, de így is annyi piszok volt, a bútorok tiszta por, bár le volt takarva, mészfoltok Kép(( A végén már csak sírtam, meg takarítottam... tudom, lehet, hogy buta vagyok, hogy mindent egy nap akartam megcsinálni, de én ott nem tudtam volna lefeküdni így, hogy kosz van. De legalább a cicám kárpótolt, aki éjjel végre megint mellettünk aludt Kép

Szirom - így gondolhatod, hogy tegnap is kőkemény pocak, és egy kevésbé mocorgó Mocorgóval volt dolgom. Viszont ma már itt az irodában izeg-mozog. Mondtam is bent, hogy majd behozom őt, én meg hazamegyek pihenni :D

Mese - hát téged sem irigyellek. Esküvő még hagyján, de lakásfelújítás!!! Remélem, hogy lesz segítséged!

Kriszta - BK nekem is jó, de csak este. Tudod, Procter kötelez ;-) Legkorábban olyan negyed hatra tudok odaérni, bármikor lesz is a tali. Ja, és ugye milyen kényelmes a nadrág? Én nagyon szeretem! Sőt, gondolkodom, hogy kéne venni még egyet, mert volt már olyan, hogy gondban voltam Kép

Manó - gratula Emma mászásához Kép Lassan már állni is fog Kép Hát én a bébikompról inkább rosszat, mint jót hallottam, de ezt gyermeke válogatja szerintem. Lehet, hogy túlontúl a természetesség híve vagyok, de szerintem tanuljon megy a gyermek járni, állni nélküle..

Pusz

Hanzika
23+3

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
na igen, az esküvő és utána való költözésről én is tudnék mesélni oldalakat Kép Egy álom volt hét hónapos terhesen bepakolni egy lakást egyedül, és utána otthon kidobozolni, úgyhogy abszolút átérzem...nem is híztam el Kép Szóval, ez bíztasson! Kép
A gatyó tényleg nagyon kényelmes, de én már csak ősszel vagyok hajlandó nadrágot venni. Addig hordom a ruhákat, meg a szoknyákat, kisgatyákat. Ősszel meg kettőt is veszek, de már úgy, hogy télre is meglegyenek, mert vastag terhesharisnyám még van, és az jó alá. Kép
Amúgy meddig dolgozol még?

Manó,
megmondom őszintén, hogy én is inkább rosszat hallottam a bébikompról, ezért mi se vettünk. Viszont kaptunk egyet kölcsönbe, hogy kipróbáljuk, de -mint ahogy Szirom is írja- csak akkor volt benne Regi, ha pl mosogattam, fürödtem stb., tehát szerintem fél óránál többet soha nem volt benne egyhuzamban. Arról nem is beszélve, hogy meg se maradt volna benne, mert hát ilyenkor jön a felfedezés édes íze Kép Abban is egyetértek Szirommal, hogy csak olyan helyen szabad használni, ahol nincs lépcső és egyebek. Bár Regi nem is nagyon mászkált vele, mert volt rajta egy játszópult, és az kötötte le teljesen.
A járókát viszont ő is utálta, bár azt mi szúrtuk el, mert mikor kezdett mászni akkor vettük meg. Na, ezt szépen elgondoltuk...öt percnél tovább nem maradt meg benne. Úgyhogy tesót már kisebb korában fogom szoktatni hozzá.

Csajok,
nem tudom, ki hogy van vele, de pár napja érzem, hogy Öcsi (aki lehet, hogy hugi) egyre jobban nyomja össze a tüdőmet meg a gyomromat...alig kapok néha levegőt, és kajálás után, szinte a nyelőcsövemben érzem a kajcsit. Pedig úgy rémlett, ez Reginél később jött elő...Azért, remélem, nem fulladok meg Kép

Hmmmm..olyan fincsi füstölt illat terjeng a lakásban...bablötyit csinálok Kép

Kriszta
20+3

Kriszta
krisztocs
 
 


No jó, akkor nem sajnáltatom magam, hogy kisúroltam azt a bazi nagy kádatKép Bár az is igaz, hogy én is költöztem ám a tavasszal: egy halom holmim még bent volt a lakásomban, albérlők meg jöttek és ki kellett rámolni. No, én azt gondoltam, hogy nem olyan sok cucc az, ugyan mi jöhet össze néhány év alatt egy garzonban...hát megtudtam. Akkor én is ki voltam, tudom, hogy este nem is két kocsival jöttünk haza Horányba, hanem a pároméval, és hazafelé majdnem elaludtam. Aztán másnap még vissza, mert persze nem voltunk készen. Úgyhogy átérzem és minden elismerésem a feléújítóké! De azért inkább nagyon vigyázzatok magatokra!

Kriszta! Szerintem nekem is volt már a te korodban időnként légszomjam meg gyomorégésem, de csak néha. Mostanra viszont egyre sűrűbbKép A pisilésről nem is beszélve, néha Vízipók mintha belelépne a hólyagomba, olyankor szikrázik a szememKép Érdekes, noKép Ja, és ti mennyit forgolódtok éjszaka? És hányszor mentek ki? Olvasmányaim alapján csak később kellene jönnie a pisilős korszaknak, vagy nem?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok

Krisz,

Nekem ket hete volt ilyen erzesem par napig aztan elmultKép Szoval jo eselyekkel palyazol arra, hogy gyorsan elmuljon.

Na eddig tartott az orom, hogy nem no a hasam, most aztan beindult. Es vegre mocorog az edes BabKép Mar napok ota biztosan erzem, hogy o az es naprol napra egyre tobbet, jobban. Kispapa meg nem erzi kivulrol, de remelem, hamarosan mar o is erezni fogja, biztos nagyon jo lesz, meg egy kicsit kozelebb kerul hozza.

Olyan jo, hogy sok hasznos dolgot leirtok. Mondjuk jarokat en is akarok az elejen venni. Szerintetek mi az a legkorabban, amikor bele lehet tenni? Meg amikor meg egeszen pici, ha ebren van, mennyit tartjatok kezben es van-e olyan, hogy csak bennt van a kisagyban es elvan maga?

Ti mit gondoltok, mennyire lehet tanulni baba mellett? En a kozgaz egyetem tanar szakat szeretnem megcsinalni. Nagyon rendesek, nem kell orakra bejarni, most levizsgazhatok november vegen-dec.elejen, hogy mire jon a baba, akkor nem kelljen szoval "csak" annyi lenne, hogy vizsgazni be kell jarni. Szerintem belevagok igyis-ugyis, de azert kivancsi lennek a velemenyetekre.

Na es tali mikor lesz? Tudtok ajanlani boltokat, ahol lehet valami elegans feher kismamakosztumot kapni. Vagy valami szep feher ruhat. Igy hogy nem lesz lagzi, igazan nem akarok a ruhabol nagy felhajtast csinalni. Ha talalnek valamit, meg csak nem is varratnek.

Krisz, most latom, te biztos, hogy 20+3 vagy? En meg csak 18+3 es ugy emlekeztem,hogy csak egy het van kozottunk.

Bocs, hogy ennyit kerdezek, de ti mar sokkal tobbet tudtok mint enKép
Nagyon szepen koszonom
Mese+Bab
18+4
Mese
 


Sziasztok!

Szirom, ha ez megnyugtat, én a legelejétől kezdve járok éjjel-nappal wc-re folyton...És persze egyre sűrűbben. Ez szerintem nem korfüggő, hanem attól függ, hogy helyezkedik el a babó. Szerintem sokat számít, hogy nálad is, meg nálam is popsival, vagyis lábbal lefelé van, mert ahogy megmozdul, nekem is a hólyagomat rúgja természetesen, ami valóban "isteni" érzés. Komolyan, néha megijedek, mekkorákat tud rúgni! Dokibácsi is mondta, hogy különösen aktív, és érzem, hogy sokkal erősebbeket rúg, mint Regi. Regi elég későn érezte apuci is, Öcsit már már kb két hete érzi...Arról nem beszélve, hogy már látni is, ha nagyot rúg...Kép

Mese,
a tanulás szerintem személyfüggő is, mert én bizti képtelen lettem volna rá az első pár hónapban. Az első két hétben már este hatkor aludtam...semmi másból nem álltak a napok, csak etetésből, böfiből meg alvásból Kép Legtöbbször úgy aludtunk, hogy feküdtem, és rajtam aludt Regi. Ő utálta a kiságyat, éjjel is több hónapig az ágyunk mellett mózesben aludt. Napközben meg főleg a hordozójában szeretett lenni, mert azt lehetett ringatni is. Itt ajánlom figyelmedbe a bölcsőt!!! Nekünk nem volt, de ha most lesz úgy pénz, akkor veszek! Csodákat művelhet...De asszem lehet kapni ma már olyan kiságyat is, aminek "bölcsős" a lába...értitek Kép
Szerintem járókába akkor érdemes tenni már, ha tud fogni, és át tud fordulni valamelyik irányba, mert akkor nem lesz nyügi folyton, hogy nem ér el valamit, vagy unatkozna. Ez kb 4-5 hónapos korban következik be...
Igen, biztos, hogy 20+3 vagyok, legalábbis eddig a mensi alapján így számoltuk dokibácsival, bár a múltkori uh szerint -mint már írtam- egy héttel kisebb.

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Hát ha nekem adna valaki kölcsönbe kompot én se filóztam volna, de nemKép Viszont én alapban elleneztem, így nem vettünk, visazont a szükség törvényt bontKép ha egy egy fél órát eljátszana benne naponta az is jó lenne. Csak olyan drága!
Ámúgy ő már feláll pl belém kapaszkodva, meg a fotelünkbe, csak még 5 másodpercen belül feldől. Szóval nem a tartása miatt aggódom. na mindegy, azt hsizem kihagyjuk, nem költök rá.
A járókát mi megvettük 2 hónapos korában, de akkor üvöltött benne. Mostanában méha belekéredzkedihke gy kicsit játszani, de leginkább a felállást gyakorolja benne. Sok sikert Öcsi/Hugi beleszoktatásához.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kriszta!

Emma meg napközben kb 6-7 hónapos koráig a "sitter" nevű kütyüben aludt csak és kizárólag, tudod, olyan mint a hordozó, csak nem kemény a háta. imádta, kb olyan helyzetben volt benne mint egy hordozó kendőben, és lábbal remekül lehet ringatni. csak így volt némi nyugalmunk tőle. De most már ő nagylány és az ágyában alszik nappal is!KépKépKép
Amúgy azóta hallottam olyanról aki olyan állványos hintát vett, ami elektromos, és az hintázattaja a babát. Jó drága mondjuk, de hogy mi hány órán át ringattuk a lábunkkal!!!

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


SZiasztok, szép jó reggelt mindenkinek!

Mese! Nagyon helyes, hogy ennyit kérdezel, mert a válaszokból én is tudok hasznosítani egy-két dolgotKép Igazából Manó és Kriszta tudja a legtöbb okosat mondani, ők a tapasztaltak. A tanuláshoz viszont talán én is hozzászólok, engem annyira nem érdekel most, hogy el sem hiszem... Nekem is van még egy államvizsgám, de nem tudok vele most foglalkozni, majd megcsinálom valamikor. Nem lusta vagyok, csak most sokkal fontosabb dolgok vannak a porondon, tanulni meg mindig is tanultam, unom, elegem van belőle, nem foglalkoztat. Egyébként megírni egy nyomorult szakdolit meg bemenni államvizsgázni szerintem nem olyan nagy durranás, de ahhoz az kell, hogy egy aprócskát ezért érdekeljen a dologKép Pedig most itthon vagyok, rá is érnék, de nem... és kész.

Kriszta! Igen, megnyugtat, hogy te is sokat jársz pisilniKép Már az elejétől többet megyek én is, de azt olvastam, hogy az elején meg a végén kell sokat. Ehhez képest nekem a közepén sem szelídült, az utóbbi egy-két hétben pedig csak beleerősített. Tuti, hogy tapossa a hólyagomat VízipókKép A rúgáserősségről viszont még nincs összehasonlítási alapomKép

Manó! Én csak sejtem, hogy milyen szerkezetben szunyált Emma. Szerintetek nálunk mi a legideálisabb megoldás nappalra, ha a hálószobák az emeleten vannak? Próbáljam majd Vízipókot nappal is az ágyában altatni és bébiőrzővel figyelni rá, vagy nyugodtan maradhat lent mózeseben, utazágyban, hordozóban vagy a fene tudja milyen másik szerkezetben (még egy ilyenünk sincsKép)? Ha lent maradna, biztosan megtanulna némi zajban is aludni, ha viszont fent, akkor talán megszeretné, megszokná (de lehet, hogy ez hülyeségKép) a kiságyát? No meg a csöndet, mert nálunk ha nem építkeznek a környéken, akkor baromi nagy csönd tud lenni. Vagy a madarak zajonganak, képzeljétek, a múlt héten majdnem 2 veszekedő rigó közé vágtam valamit, mert olyan zajt csaptak már egy félórája, hogy az őrületKép Nem hülyültem meg, azt azért nem hinnémKép

szirom
28+4

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Én is az ágyában szerettem volna altatni, csak ő másképp gondolta. Kép A zjban alvást is próbáltuk, hogy szokja, de nem. Őt főleg a beszéd zavarja, más nem.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Nálunk minden rendben, Mocorgó mocorog ezerrel Kép Meg Szemi macskusz is, de az más kérdés :D

A mai nap viszonylag nyugisan telt, bár elég furcsán kezdődött. Sikerült viszonylag későn indulni munkába (9 előtt pár perccel) úgy, hogy a szemüvegemet is itthon felejtettem (nem túl erős, így nem jöttem vissza), aztán észrevettem, hogy a szobapapucsomban jöttem el, így felrohantam anyukámhoz egy cipőért Kép A többi viszont nyugis volt.. (férjuram is elkésett a fodrásztól persze).

Egyre intenzívebben keresik helyemre az embert, csak nem könnyű. A főnököm elsőként bentről szeretne embert találni - ma volt bent egy kolléganőm, akinek két fiacskája született és most jönne vissza. Szerintem szupi volna, viszont ő max 7 órában tudná vállalni, a főnök viszont nem enged a 8-ból - szó szerint Kép Így ő nem vállalja (és megállapítom, hogy két gyermek mellett jogosan) Kép Úgyhogy marad a keresgélés...

Pisilés - én is pisilek állandóan, mióta Mocorgó megfogant. Volt olyan nap, mikor 2 órán belül vagy 10x voltam vécén.

Tanulás -ez nekem is nehéz ügy. Még 96-ban elkezdtem egy sulit, és van most durván egy évem, hogy befejezzem, különben úszik az egész (akkor jár le a törvényileg szabályzott kezdéstől számított 8 év). Addig viszont 4 vizsgát, államvizsgát és diplomamunkát kéne megcsinálni. És a 4 vizsga mind programozás, így nem egyszerű, de meg kell csinálni! Úgyhogy a diplomamunkába most belevágok, míg Mocorgó meg nem születik, és akkor "csak" vizsgázni kell...

Alvás - unokatesóméknál az első időben a babóca a nagyágyon aludt, mivel a kiságyat nem szerette. Aztán viszont (1-2 hónap után) megszokta hamar. Emlékszem jól, hogy én zajban is tudtam aludni, egy dolog zavart: az újságpapír csörgése, ha valaki olvasta Kép Arra mindig felébredtem :D

Na, megyek aludni, jó éjt!

Hanzika
23+4

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok lanyokKép

Latom, sajnos ruhaugyben senki nem tudott tanacsot adniKép Ez most az egyik legnagyobb gondom. De valahogy biztos megoldodik.

Suliugyben azt dontottem hogy elkezdem. En nagyon szeretek tanulni ( amig nem kell legalabbis, mert fosulin mindig en voltam a rekorder. A vegen csoporttarsaim egyontetuleg nekem iteltek a legkevesebbet bejart es legkevesebbet tanult de megis elvegezte, senki nem erti hogyan cimetKép Szerencsere nagyon gyorsan megjegyzek minden, amit aztan gyorsan el is felejtek, de vizsga elott negy oraval elkezdtem tanulni, vizsgan meg tudtam masnap mar nyugodtan kerdezhettel barmit, semmire nem tudtam valaszolni. )

Ma adott egy csomo hasznos tanacsot a vedonom babaruha vasarlas ugyileg. Jovo heten el is megyek szerintem bundazsakot venni, jo lenne meg talalni az akciosbol.

Lakasunkat aruljuk, jo lenne ha mar elkellne, meg egy dologgal kevesebb ami meg hatra van.

Na most ennyi voltam.
Jo het veget mindenkinek
Mese+Bab
18+7
Mese
 


Sziasztok!

Képzeljétek, két teljes napig nem volt internetünk...Hát nekem már elvonási tüneteim voltak! De szerencsére, párom balhéinak köszönhetően, ma megcsinálták. (ugyanis csak hétfőn akarták) Kép

Örülök, hogy jól vagytok, én tegnap este a "halálomon" voltam. Kimentünk a rómaira, halat kajáltunk, és én olyan hirtelen ettem, hogy utána azt hittem, a mentő visz el. Mint már írtam, érzem, hogy a gyomrom fele akkora, mint eddig...szóval kb olyan érzés volt, mintha az egész gyomromba levegő szorult volna Kép Látványosan nem akartam szenvedni, mert Robinak több kollegája is ott volt, de "szerencsére" Reginek feltörte a szandi a lábát, és sipákolt, hogy menjünk már haza. Így legalább nem én voltam a hunyó, akinek a nyavalygása miatt le kell lépni. Kép Úgyhogy itthon meg elfeküdtem a padlón, és máris jobb lett...de most már nagyon odafigyelek, hogy mennyit kajolok.

Mese,
rughaügyben nem nagyon tudok tanácsot adni, max, ha varratni szeretnéd, mert az egyik ismerősöm pocisan ment férjhez, és gyönyörű ruhát készített neki egy varrónő (olyasmit, amit te képzelsz, nem kifejezetten esküvőit), és ha jól emlékszem, nem olyan drágán.

Mindenkinek jó hétvégét!

Kriszta
20+5

Kriszta
krisztocs
 
 


Mese,

Ruhaügyben én is olyasmit tudok ajánlani, mint Krisztocs. Nekem az unokatesóm varratott, most meg árulja, de az mennyasszonyi ruha - kismamának való, nagyon szép. Még én is felvettem volna, de sokat kellett volna igazítani rajta (én nagyon magas vagyok hozzá képest, ez volt a fő ok).
Suliügyben meg én személy szerint várnék egy évet, és jövőre kezdeném el. Nem tudhatod, hogy milyen lesz a gyermeked habitusa, mennyit tudsz majd tőle tanulni. Bár ezt neked kell eldönteni. Én előre félek, hogy hogyan fogom ezt a fránya sulit Mocorgó mellett befejezni Kép

Kriszta,
Halakkal vigyázni ám! ;-) Nekem is volt egy ilyen időszak, nem is olyan rég, de most már minden okés. Kivéve, ha dinnyét eszem - pedig imádom, és szerintem Mocorgó is, mivel dinnyénél, legyen bármilyen, mindig beindul Kép Kép Kép

Pusszancs

Hanzika
majdnem 24 Kép

Kép
hanzika
 
 


Lanyok

Koszonok szepen mindentKép Lehet hogy vevo lennek a ruhara! Nincs kedvem rohangalni utana. Hanzi tudsz valami elerhetoseget adni?
Krisz, ha varratnek, szerinted meg elkeszulne?
Ha igen, te is tudsz elerhetoseget adni?

Koszonok mindent de most rohannom kell hazaKép
Nagyon jo het veget nektek es jo lenne egy jovo heti tali!

Pusz
Mese
Mese
 


Sziasztok!

Képzeljétek, képzeljétek, megvettük a babakocsit!Kép Kék és halvány drapp kockás, bár nehéz volt a döntés, mert több is tetszett. Végül az szólt emellett, hogy egy majdnem tökéletesen ugyanilyen bébihordozót kaptunk tegnap ajándékba az egyik kollégámtól. És vettünk bundazsákot is (a párom eszkimózsáknak nevezi), az is kék, nagyon klasszKép Ezek Vízipók első komoly holmijai a zenélő-forgó, ágy fölé való ketyeréjén kívül, amit már régóta naponta többször is meghallgatKép Nagyon-nagyon boldog vagyok miattuk, csak az a baj, hogy most nem szerelgethetem, mert vendégjárás van nálunk, és meg kell várni, amíg elmennekKép Néhányukkal lement a párom horgászni, de este még többen is jönnek. Alig várom, hogy elmenjenek, pedig szeretem őketKép Ilyen jók történtekKép

szirom
28+5

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

a hétvégén Horányban leszünk, és ha nem lenne gond számodra, szívesen találkoznánk Veled.Kérlek, ha Te is így gondolod, hívj fel a 06-70-295-0177-es telefonszámon, és megbeszéljük a dolgokat.

Mese,
ruhaügyben Te is kereshetsz ugyanezen a számon.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok jo reggeltKép

Hanzi, hivtalak reggel de meg ki vagy kapcsolvaKép
Te meg dolgozol vagy mar nem? Valahogy beszelni kellene gyorsan. Anyos vegul ( miutan megbeszeltuk, hogy tanuk, csalad es ennyi az eskuvo, hivott meg jo par embert, mire most mar mi is ugy dontottunk, akkor hivjuk meg a baratokat is. Igy megis nagyobb lesz a hajciho mint gondoltam, de akkor meg nagyon kellene ruha!
Az en szamom: 20/428-0293. Ha megcsorgetsz, visszahivlak.
Jaj, ez most nagyon nem hianyzott, mert itt bennt mindenki nyaral, helyettesitek, sok a melo es meg ez is. De ennek azer orulok is.Kép

Szirom,
Gratula a vasarlashoz! Emlekszem en is milyen boldog voltam, amikor megvettuk a babakocsit meg a hordozotKép

Lanyok,
Elsosorban a babasokat kerdezem. Most het vegen megneztuk, miket oroklunk es van benne ket helyes overal. Ha overal van akkor is kell bundazsak? Mondjuk a babakocsi nem tul zart de en ugy gondoltam, hogy overal, alalotlozes meg takaro az eleg.
Ja es meg egy. En voltam babacsosz csecsemonel, de halozsakot soha nem hasznaltam. Az mire jooo? Olyan szepeket latok, hogy mar szeretnek venni egyet, de lehet hogy eleg felesleges. Nalunk a baba mindig rugiba aludt.

Bocsanat, hogy mar megint ezer kerdes
es megint koszonok mindent.
Mese+Bab
19+2 ( mindjart felidoKép)
Mese
 


Sziasztok!

Remélem, mindenkinek jól telt a hétvégéje!

Mese,
sajnos én még nem tudtam érdemben beszélni az ismerősömmel, de akkor, ha Hanzi tud segíteni, nem kérdezem már. Persze, azért szólj, ha mégis érdekel!!!
Hálózsákot mi se használtunk soha, mert Regi (és szerintem a legtöbb baba), iszonyat sokat forgolódott éjjel, és csak belegabalyodott volna.
Bundazsákot szintén nem használtunk, szerintem is bőven elég az, amiket leírtál. Regi februári volt, és ugyanezeket tettem a kocsiba, amiket leírtál! Túlzásba se szabad azért vinni, úgyhogy teljesen jól gondolod. De persze, kérdés, hogy mit jelent nálatok a nem túl zárt babakocsi? Mert a miénk eléggé az volt...

Kriszta
21+1

Kriszta
krisztocs
 
 


Mese,

Hívtalak, de a szám, amit beírtál, nem működik. Azt mondja, hogy nincs rajta előfizető, vagy nincs használatban. Nem írtad véletlenül el?

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hétvége jól telt, szombaton Horányban családi buli, vasárnap meg szűk családi Kép Sütögetés, meg Duna-part.. sőt, még Szirmot is meglátogattuk a párommal Kép)) Jól volt, köszi Szirom a vendéglátást és remélem, hogy nem zavartunk! Kép

Láttuk a babakocsit, amit vettek, tényleg nagyon jó és annyi minden van hozzá azért az árért! Így még én is fontolóra vettem, hogy esetleg mégis be kéne szerezni egyet...

Mese,
Annyi a ruha ára, amit mondtam. Most kérdeztem meg uncsitesóm. Ez igazából csak az anyagár és a varratás volt. Majd holnap meglátod a ruhát magát .)

Krisztocs,
Mi a helyzet Öcsi neve ügyében? Jutottatok már valamire Kép))? Ja, és köszi a képeket, hogy átküldted, nagyon jók lettek Kép))

Lányok,
Melyik napra tervezzük a találkozót a BK-ben, kinek mi a jó?

Hanzika
24+1

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Én nem nagyon használtam Emmánál hálózsákot. Amíg pici volt addig nem rúgta le a sima takarót sem, amikor meg azt már lerúgja akkor a hálózsákba belegabalyodik. De van aki használ egyébként.
Mi az a bundazsák?Kép Nekünk csak overálunk volt meg a babakocsihoz adtak valami rácsatolható lábzsákot de az nem vastag, tul képp csak a szél ellen véd valamit., és nem is tudom miért lábzsák, mikor a babakocsin van nem a gyereken.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hanzi,

Nem fogod elhinni, de annyira nem foglalkozom nevekkel, hogy csak na...Időm sincs sok utónévkönyvet bújni, meg még olyan messze van az a december!!! Arról nem is beszélve, hogy öcsi, lehet, hogy hugi, szóval úgyse neveznénk nevén addig, amíg nem tuti. 4D-re meg úgyis akarunk menni majd a nyaralás után, ott meg csak megtudjuk Kép Úgyhogy téma felfüggesztve egy időre.

Mi újság a cégnél? Mármint meddig fogsz még bejárni?

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta,

El is hiszem Kép Bár nálunk Marci néven fut Mocorgó (mármint Ádám részéről), de én sem bízom el magam - úgy mint ő :D

Augusztus végéig szándékozom, de lehet, hogy 1-2 héttel még megtoldom, mivel utódomat még csak most keresgetik...

Mikor mentek nyaralni, nem most voltatok?

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Hanzi,

És újságban hirdették az állást, vagy házon belül akarják megoldani?

Az a most voltunk nyaralni, már egy hónapja volt Kép Most csak a telekre megyünk 10 napra, Gárdonyba.

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta,

Jól hangzik Kép Kép Kép

A jobline.hu-n is hirdetve van a többi asszisztensi állással együtt, meg a belső oldalon is. Kíváncsi leszek, mi lesz belőle.

Hanzi

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Végre megkaptam a gépet, a párom egész nap dolgozott rajta, de most elment horgászniKép

Hanzika! Dehogy zavartatok, úgy örülök, hogy beugrottatok!Kép És nem is volt vendéglátás, mert olyan izék vagytok, hogy nem fogadtatok el semmit se! A párom utólag is elnézést kér, hogy nem tudott bekapcsolódni a beszélgetésbe, ez a másik pár miatt volt, akik előttetek futottak be, de azt ígéri, hogy legközelebb bepótoljaKép Köszike, hogy megdicsérted a babakocsit, olyan örömmel nézegetem, hogy csak naKép

Mese! Én ugyan nem tartozom a megszólított babások közé, de a tesóm kislányára tekintettel hozzászólnék a témáhozKép Ő mindig hálózsákban aludt, és anyukám esküszik rá! Anyu nálam mérvadó a kérdésben, mert együtt laktak a tesómékkal, amikor a törpe pici volt (most is csak ovis), és mivel a sógornőm (már nem is az szerencsére) enyhén szólva nem egy mintaanya, elég sokat volt a picivel. Na jó, előtte minket is felneveltKép A bundazsákot meg azért dicséri, mert télen nem nagy kivetkőztetés vagy kihámozás következik, ha bemegy az ember a babával egy meleg helyre, hanem csak lehúzod a cipzárat és kimeled belőle a csemetét. Amit mi vettünk, az majdnem olyan, mint amilyen mózest vehettünk volna a kocsihoz, csak füle (mármint fogójaKép) nincs. Tényleg Mese, már akartam kérdezni, te Dunaújvárosból startolsz majd szülni Újpestre? vagy befekszel korábban?

Kriszta! Azt mondja Hanzika, hogy szép nagy a pocakod! Mikor mentek Gárdonyba, nehogy kimaradj a taliból!

Szerintem valaki, aki dolgozik, vagy például nálam jóval elfoglaltabb, mondjon egy időpontot, aztán kiderül, hogy mindenkinek jó-e. Még annyi, hogy minden elismerésem a tiétek, főleg azoké, akik dolgoznak, mert cudar meleg van a városban! Ma voltam bent a táppénzes papírjaimmal a körzetinél meg a munkahelyemen, hát nagyhalál volt... Még most is melegem van, pedig már néhány órája itthon vagyok.

szirom
29+1

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Most láttam, hogy a babakocsis topikban pont a Bergon babakocsikról van szó, ketten még képet is tettek fel róluk. Ha valakit érdekel még, akkor érdemes benézni!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

Aug 1-jén megyünk a telekre, és 10 napot leszünk ott (elvileg). Úgyhogy nekem inkább utána lenne jó talizni...
Ez a bundazsák már egyre jobban felkeltette az érdeklődésemet...Nem tudsz róla képet feltenni esetleg? Mennyiért vettétek?
A Bergonról megnézem majd a képeket, bár én valamelyik nap olvastam a topikot, és bánatomra mindenki azt írja, hogy dögnehéz és hogy liftbe nem igazán praktikus...Szóval, nekünk akkor kilőve sajna Kép Pedig ennyi pénzért tényleg jó lett volna nagyon!
Hanzi teljesen igazat mondott, valóban nem kicsi a pocim, de szerintem nem is nagy, szóval olyan normális Kép Majd holnap lemérem anyunál, mekkora, meg apával csináltatok képet is róla, és ígérem, felteszem Kép Egyébként akkora, hogy most kezdett el simulni a köldököm Kép
Ami meg a dolgozókat illeti, én irigylem őket -legalábbis Hanzit a cégünknél-, mert légkondiban lehet Kép Regivel pont ott töltöttem a nyarat, ahogy Hanzi is, és mondanom se kell, hogy soha nem panaszkodtam, ami a meleget illeti. Most meg.....Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok lanyokKép

Szirom,
Bocsanat, ha valahogy ugy jott ki, hogy te nem tartozol a megszolitottakhoz es koszonom a jo tanacsokatKép Most mar vegkepp nem tudom, hogy megvegyem-e azt a halozsakot vagy neKép
Bundazsakot nem veszek, ket gyonyoru overall van, az egyik piros a masik kek, ugyhogy ha fiu ha lany van valasztek es inkabb gyujtok masra.

Ugy nez ki, vegre eladjuk a lakast, es akkor elhataroztuk, hogy ha a doki is engedi, akkor elmegyunk ket hetre Korzikara. Mi nagy turasok vagyunk, iden meg sehol nem voltunk, nagyon be vagyok lelkesedve, remelem, mehetunk. De persze ha nem akkor is csak egy ici-picit leszek szomoru, de hat van annyi minden aminek orulhetunkKép

Hanzi,
Ma megsem lesz ruhaproba, mert kozben egy baratnom ad kolcson ruhat. O is varratta, most derult ki es jo lett ram ( nekem meg csak akkora a pocim, mintha egy kicsit tobbet ettem volna. De reggel a metron/buszon jool kidugom, es akkor neha meg a helyet is atadjakKép) Bocsanat, de ezt tenyleg nem tudtam, nagyon hirtelen jott. Mondjuk szep a ruha, de egy kicsit zsufanak erzem benne magam, mert ot meter anyagbol van varrva es azert egy kicsit erosit, de hat jo is, mert ha meg addig no a poci, meg mindig elferek benne. MEg egyszer bocsi

Tali nekem inkabb a heten vagy a jovo heten lenne jo, mert aug. masodik feleben szervezzuk az utat. De ebben az idoben barmelyik delelott jo.

Szep napot
Mese+Bab
19+3
Mese
 


Sziasztok!

Kriszta! A bundazsákról néhány nap múlva tudok képet feltenni, mert kölcsönadtuk a digit gépet a párom könyvelőjének, akinek most éppen 3 hetes a kislánya. Ha visszakaptuk, akkor minden további nélkül. Egyébként olyan, mint egy hálózsák, cipzáros, belül melegen kibélelve valami szőrös izével. Tényleg olyan, mint egy kis eszkimózsák, a miénk kívül sötétkét, belül fehér szőrmókkal. Azért is vettük meg, mert anyukám szerint praktikus, meg azért is, mert a Bergonnál most 8 ezer helyett 4 ezerért adják. A kocsiról egyébként azóta azt is írta, valaki, hogy belefér a kisebb liftbe is - mondjuk az tutira nem, amit mi vettünk, de tényleg voltak kisebbek is, mindenféle kerékkel.

A taliról akkor annyit, hogy mi viszont aug. 14-én megyünk egy hétre Szatmárcsekére, úgyhogy annyit nem leszünk itthon. Utána már csak babaszobát akarok rendezgetni, mert úgy közeledik Vízipók, mint a rakétaKép Munkahelyen pont tegnap voltam, hát ott hiába van légkondi, ha egyszer bolondok háza is, folyamatos pörgés, stressz, pisilni nincs idő... Jól tettem én, hogy kiszálltamKép

Mese! Csak azért kotyogtam bele, mert ha érdekel valami, akkor úgysem tudom tartani a számatKép Gratula a nyaraláshoz, de ugye nem nagy túrákat tesztek? Csak olyan egészséges kicsiket, nem? Mi egy hónapja a Mecsekben felmásztunk a Máré váráház - egyenes, de elég meredek és hosszú betonút - hát nem esett jól. Többször is megálltunk, de bekeményedett a pocakom, mondjuk aztán fönt kipihentem magam és lefelé már nem volt gond.
Mondjuk én nem mertem külföldre menni az idén, ezért inkább többször megyünk rövid időre itthon. Nem vagyok vészmadár, de ha mégis történne valami, akkor itthon inkább biztonságban érezném magam. De lehet,hogy ez csak az én hülyeségem ám.

Szép napot mindenkinek!

szirom
29+2

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Ezekben a meleg napokban tényleg megváltás a légkondi, úgyhogy nem is bánom a munkát Kép Meg aztán így nyáron nem annyira strapás a dolog - csak el ne szóljam magam :D

Szirom,
Mondd meg a párodnak, hogy semmi gond, hisz én éreztem magam kicsit feszélyezve, hogy úgy rátok törtünk, mikor vendégek voltatok Kép De ígérem, majd a pohár üdítőt bepótoljuk valamikor :D

Kirszta,
Akkor már tényleg nagy a hasad, mert nekem csak most kezd igazán kibújni a köldököm - bár mindig is befelé kukucskált Kép))

Mese,
Semmi gond, ezért mondtam, hogy nézz körül, hátha találsz jobb megoldást Kép Örülök, hogy a barátosnőd ruhája jó lett rád, legalább nem kell ilyen rövid idő alatt átszabogatni sem, ha nem lenne az Kép
Szerintem is vigyázz a túrázással. Mi nászúton Sopronban voltunk, állandó városnézés, ez meg az, még a kilátóba is felmentünk (15 perc séta, de elég meredeken - sípálya). Hát elmondanám, hogy azért bár bírtam, de délutánra megviselt a dolog. Úgyhogy ne erőltesd meg magad nagyon! És lehet, hogy a külföldöt én sem vállalnám be, mert soha nem lehet tudni, hogy mi történik. És persze ott is vannak jó kórházak, de az azért mást...

A budazsák egyébként tényleg nagyon jó, olyasmi, mint a mózeskosár és jó melegnek tűnik, úgyhogy én is nagyon töröm a fejem rajta. Akkor legalább nem kell a babát nagyon beöltöztetni télen sem Kép

Nekem tali bármikor jó augusztusban, igazából annyi megszorítás van, hogy lesz egy hét, mikor a két unokaöcsre vigyázok nálunk, meg egy-két nap, mikor orvos van. De még dolgozom, úgyhogy csak 5 után lenne jó hétköznap.

Hanzika
24+2

Kép
hanzika
 
 


SziasztokKép

Hat igen, azert en is tartok attol, hogy mi lesz. A terhesseget meg alig alig erzem meg, vidaman jarok fallabdazni, teniszezni, szerencsere nagyon eros a szervezetem. Bar ez sem egeszen igaz, mert az elso harom honap eleg nehez volt, nagyon faradt meg faradekony voltam. Kocsival mennenk, kisebb turakat csinalva, paromon a kaja meg minden ami suly, nekem " csak " menni kellene.
En is ettol tartok, hogy ha tortenik valami, akkor nem itthon vagyok. De rabizom a Hamira, ha o azt mondja, hogy ne akkor nem megyunk. De addig is almodozok, nezelodok egy kicsit a neten.
Mi nagyon szeretjuk a hegyeket es ott vannak olyan szepek es nem tul magasak, meg tengerpart is, ahol lehet pihizni, nagyon messze sincs, draga sem lenne igy, hogy auto meg sator, meg kaja amit viszunk. Szoval egeszen idealisnak latszikKép Tavasszal meg Pireneusokat terveztunk, ket het hatizsakkal ( 15-20kg /DB ) de amikor megtudtuk, hogy jon a baba lemondtukKép Pedig elotte ugy gondoltuk, hogy az elso harom honapban nyugodtan megyunk, de aztan mikor Bab mar ott volt, o lett a legfontosabb es persze azota is az.

Hanzi,
Koszi, hogy megertedKép

Szirom,
Tovabbra is varok minden jo tanacsot es koszonomKép

Tovabbi szep napot mindenkinek
Mese+Bab
19+3
Mese
 


Mese, hát minden elismerésem a tiéd. Fallabda, tenisz, az nem semmi, de azért vigyázz magadra. Doki bácsi tudja?
Én 16 évet kézilabdáztam, de most nekem már az elején sem esett volna jól az intenzív mozgás. Sok gyaloglás, séta igen, de ugrálni valahogy nem volt kedvem. Mondjuk van rajtam plusz súly is... szerintem most olyan vagyok, mint egy kis tankocskaKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Remélem, mindenkinél minden okés, mint nálunk Kép Tegnap Mocorgó besegített a takarításba - míg porszívóztam, ő mocorgott ezerrelKép Lehet, hogy seprűvel a kezében fog kijönni? :D

Mese,
A hegyeket én is imádom (inkább, mint a napos tengerpartot), így most nagyon irigyellek ám! A lényeg tényleg az, hgoy te ne pakolj fel és ne legyen túl meredek a hegyoldal.

Nekem most, hogy Sziromékhoz elmentünk, ez a kis séta (mennyi lehetett, kb max 1.5 km?) azért elég is volt! Lehet, hogy lusta is vagyok? /:

Kriszta,
Ti az Újpesten lévő Megatoysban is voltatok már? Az hová esik? Most már egyre jobban töröm a buksim, hogy azért körbe is kéne nézni, hogy mit mennyiért lehet kapni.
Ja, és még egy pofátlan kérdés: apukád vállal privátba is munkákat? Azért kérdem, mert kiságy, meg pelekázóskomód van (ami egy jelenlegi ágyneműtartónk és ahhoz veszek pelenkázósszivacsot), csak egy kis polcos valami kellene mellé, ahová a szükséges dolgokat pakolom. Viszont a bútorok színvilága miatt eléggé kötött a kezem - a bútor cseresznye, meg olaszalma színű.

Pusszancs
Hanzika
24+3

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Nálunk is minden oké, annyi esemény van, hogy Vízipók különösen aktív az elmúlt időszakbanKép Este nem tudtam elaludni, akkorákat szökdécselt, éjszakai ébredéseknél ő is ébredt és akciózott, és reggel is őrá keltemKép Délelőtt a páromnak is bemutatta a tudományát, egész rendes "vonulást" csapott a pocim jobb oldaláról a balraKép Én arra tippeltem, hogy az a keze vagy inkább a könyöke, de semmiben sem lehetek biztosKép

Hanzika! Olyan hegyekhez mint szólnál, aminek az aljában tengerpart van?Kép Szerintem az az igazi! Mondjuk Kréta déli partja? Mellesleg 1,5 km séta az nekem is bőven elég mostanában, szerintem nem lusta vagy, hanem csak állapotosKép

Többiek merre vagytok?

szirom
29+3

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Jelentem, megvagyok én is Kép

Szirom,
nem tudom, hogy tegnap éjjel mi lehetett, de szóról szóra ugyanezt mondtam mindenkinek ma, amit te leirtál! Valami hihetetlen, hogy mit művelt éjszaka Öcsi...már komolyan, szinte ott voltam, hogy már nem jó, sőt kellemetlen, és hagyja már abba! Nonstop a hugyhólyagomat taposta, és fél óra alatt kb hétszer voltam wc-n. Mire végre elaludtam, épphogy fordultam egyet, már nem tudtam visszaaludni, mert újra...Aztán meg hajnali négytől Reginek volt valami dilije, folyton volt valami nyűgje. Úgyhogy jó éjszakám volt nekem is Kép

Amúgy sikerült annyira meggyőznöd, hogy majd elmegyünk a Bergon boltba, és megnézzük a gurulókat Kép De persze, majd csak úgy október tájékán.

Hanzi,
sokszor vásároltunk már az újpesti megában, bár én ki nem állhatom a Megatoysokat, mert tele van hugom korú (16 éves) eladókkal, akik nemhogy nem tudják, micsoda mi fán terem, de még bunkók is. Szóval, ha mentünk, általában kényszerből, gyalog Regivel, mert az van "közel". Amúgy az Aradi utcában van...Van a Pozsonyi úton a sárga rendelő, azzal szemben a másik oldalon a CBA, és még onnan sétálni kell befelé pár száz métert. Hát kb-ra igy tudom belőni neked, kocsival meg tök egyszerű, mész a Munkásotthon utcán végig az Ady felé, és Ady után asszem a második utca balra. Hú, képzelem, milyen érthető voltam Kép
Apuék csinálnak privátban is cuccokat, persze! Andiéknak is ők csinálták az új kéróba a bútorokat. És egy polc nem hiszem, hogy napokig tartana Kép Úgyhogy, ha tényleg érdekel, szólj, és adom a számot!
Rita mondta, hogy tényleg jól látszik már a pocód Kép Alkossál róla légyszike képet, mert én is kivi vagyok!

Kriszta
21+3

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!Kép

Én egy 32. hetében tartó kismama vagyok. Szintén Hamihoz járok, mint itt többen. Látom közületek van akinek már van babája és nagyon érdekelne, hogy mi fog történni, amikor már szülésre kerül a sor. Magát a kórházat ismerem, mert sajnos májusban be kellett feküdni két hétre, így nagyjából tudom mire számíthatok. Viszont a szülőszobát nem ismerem és ha tudna valaki némi hasznos információt azt megköszönném.Kép

Üdv
Ági
Ági
 


Szi Ági!

Mikorra vagy kiírva?
Igazából legfrissebb éléményei Manónak vannak, mert én már két és fél éve szültem ott. De akkor úgy működött, hogy bementem, épp ügyis volt Hami. Megvizsgált, és persze megállapította, hogy aznap babó lesz Kép
Utána kaptam beöntést, és borotváltak (ill. túlságosan nem kellett, mert elintéztem indulás előtt), aztán Hami felvette az adatokat, és már fel is "dobhattam" magam az ágyra. Mi apás szülésre készültünk, tehát az egyágyasban. Ott voltunk kb öt órán át, addig kb fél óránként jött Hami és megvizsgált, jött néha a szülésznő, nézték a ctg-t stb. De amúgy szólt a rádió, és közben "jól elvoltunk" apával. (ami abból állt, hogy én ezerrel szorítottam a kezét, ő meg masszírozott Kép) Végülis, nekem csaszi lett a vége, az meg ugye a műtőben zajlik, de azt még nem írom le, ha érdekel, akkor igen Kép

Szirom,
nekem ismét olyan éjszakám volt Kép, remélem, te jobban aludtál!

Kriszta
21+4

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Új versenyző a színen, ráadásul előttem fog szülni, fantasztikusKép Üdv Ági, gyere sokat! Kórházügyben azt hiszem neked vannak a legfrisebb tapasztalataid, írnál arról, hogy milyen volt a légkör, az ellátás, a hangulat? A szülőszobákat nekünk doki bácsi megmutatta egy szombati napon, amikor éppen ügyelt, és nagy vonalakban el is mondta, hogy mi hol és hogyan zajlik, mik a játékszabályok a kórházban. Használat közben még én sem láttamKép

Kriszta!

Egy darabig nekem is húzós volt az éjszaka, de csak olyan 1-ig, fél 2-ig, addig nem hagyott aludni Vízipók, és valahogyan én sem voltam álmos. Meg ugye a macskák... Nem szoktam félni egyedül (az ember éjszakás volt), de azt nem szeretem, amikor a macskák az ablak alatt hancúroznak olyan észveszejtő hanggal... Olyan, mint a babasírás, csak kiráz tőle a hideg... No, utána viszont aludtam mélyen és kifejezetten jót. Szóval összességében jobb volt, mint tegnapKép

Ja, a Megatoys-ról annyit, hogy velünk eddig kifejezetten normálisak voltak, pedig Újpesten a párom első ismerkedésként véletlenül 3 babakocsit is összecsukott egy mozdulattalKép A Soroksári útiban pedig az összes babaszobában fölhúzta a forgó-zenélő játékokat, hogy hallja, vannak-e olyan jók, mint VízipókéKép Szerencsétlen személyzet szaladt oda, mi meg nem tudtunk megszólalni a röhögéstőlKép Ehhez képest egész kedvesek voltak, vagy csak nem akartak kikezdeni velünkKép

Manó, Mese, ti merre vagytok?

Legyetek jók, megyek pizzát sütni!

szirom
29+4

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: