Új privát üzeneted érkezett!

lehet,de így igaz!Már a másik topikot is mindig olvastam!
Több gyereket már nem szeretnék,de azért a téma érdekel,és sokszor azért más is felmerül!

Bea

Kép
beatrix2
 
 


Kép

itt 22 orásak!

Kép
beatrix2
 
 


De kis szépek! És nagyon komoly hajuk is van! Ezek szerint akkor ők nem jöttek korán, ugye? Ikreknél szokás az ilyesmi, vagy nem?
Tök fura, hogy pár hónap múlva nekem is lesz ilyen pici emberkém... :o)
Hogy hívják őket?
V.
vantal
 
 

 
 

kerekes97!
A kórterembe ne menjünk be látogatni, mert zavarhatjuk a másik ott tartózkodót, különösen férfiak jelenléte lehet kellemetlen. Van egy viszonylag nagy, beszélgetésre alkalmas helyiség. Az egyágysokra ez nem vonatkozik. Mivel rooming in van, a gyerekeket is meg lehet nézni, de gondolj arra, hogy szeretnéd-e a lakásodon, ha állandóan jönne valaki és megnézné a gyereket? Szerintem ez még a gyereknek is fárasztó. Minden kedden van un. tanfolyam, akkor meg lehet nézni az osztályt is.

Vantal!
Én is imádom a koviubit, tegnap is ettem. Fiam lesz? (szerintem biztos, mert tojásos nokedlivel ettem, és a szomszédasszony szerint akkor biztos fiu -két tojásos) Kár mert már van kettő, és az unokám is fiu. Lehet, hogy paradicsomsalátát kellene ennem. Holnap megkérdezek egy jósnőt. Jó a dolgokat pontosan tudni.

Beatrix! Tényleg azt köszöntem meg, amit Vantal írt, a figyelmet.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor!
Jól érzem a kis gúnyt a "hangjában", vagy tényleg áttér a paradicsomra?
:o)))
V.
vantal
 
 


Vantal!

Koraszülöttek voltak,a 32.héten születtek .
Bianka,Bettina és Brigitta a nevük!

Bea

Kép
beatrix2
 
 


Anett!

Hát itt is találkozunk. Az orvossal kapcsolatban, szerintem az a fontos, hogy Te megbízzál benne ha ez nem megy, akkor mindenképpen válts orvost akár kórházon belül is. Egyet én is tudok ajánlani ott helyben.

Puszi

Sys
sys
 
 


Bea: pedig nagyon "felnőttesek"! Mekkora lett volna a hajuk, ha 9,5 hónapra születnek, mint én?! :o)
Szép nevük van. Főleg a Bianka név tetszik.
V.
vantal
 
 


Kedves Doktor Úr!

Telefonon érdeklődtem a szülésfelkészítő tanfolyam iránt, de azt mondták, hogy az legközelebb szeptemberben indul csak. Nos addigra én már megszülök. Ezért tanácsolták azt, hogy ha ott járunk akkor nyugodtan menjünk fel a szülőszobára, és ha nincs szülés folyamatban akkor megmutatják az osztályt.
A kicsi babát nem akarom állandóan mutogatni, de van olyan kórház Budapesten, ahol látogatás alkalmával még az apa sem veheti kézbe, a kórteremből kivinni nem lehet a csecsemőt látogatáskor, hanem csak a szoba ablakán keresztül lehet megmutatni, mely a társalgóra néz.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Kedves Zsuzsa!
Bocs, tényleg nem lesz a nyáron. Azért egy újszülöttet hurcibálni nem nyerő. persze APA más.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor!
Mindig elfelejtem az orvosomtól megkérdezni, hogy mi a helyzet a sportolással? Pl. az úszással, terhestornával?
Ha görcseim maradnak a 14. hét után is, akkor gondolom felejtsem el, de ha mondjuk addigra helyre jövök és esetleg tök jól leszek?
A védőnő azt mondta, hogy ha valakinek ilyen problémás, vérzéses, görcsölős a terhessége eleje, akkor később se javasolt még a terhestorna sem.
Ez tényleg így van?!
De ha meg csak tespedek, akkor a szülésre nem gyengülök le totálisan?
Viki
vantal
 
 


Vantal!
Természetesen első az orvosának (ő a gazdi) a véleménye, ebben lehet eltérés (ld. védőnő).
Az én véleményem az, hogy azt a testmozgást, amit nem terhesen végzett, amíg jól esik, terhesen is csinálhatja (kivéve ejtőernyőzés, búvárúszás és hasonló extrémebb sportok)
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Zsuzsa és Doktor ur!

Nekem azt mondták, hogy július 6-án, utolsóként a nyáron, még van egy időpont szülőszoba látogatásra.

Ágnes
hÁgnes
 
 


Kedves Doktor Úr! Kép

Számításom szerint 5 hetes terhes vagyok (a menzesz 1. napjától számítva). Utolsó menstruációm: 05.22. A fogamzás napja: 06.04. (Ez tuti biztos!) (Ciklusaim egyébként 34-35 naposak, rendszertelenek szoktak lenni.) Ma voltam UH-on (hasi, 3D), de még az orvos nem látott petezsákot, csak megvastagodott méhnyálkahártyát, ami 13 mm. Lehetséges, hogy csak 8-10 nap múlva lesz igazolható (látható) hasi UH-gal a terhesség?

Válaszát előre is köszönöm!

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Bea, én csak azt nem értem, hogy miért hasi UH-n nézett meg?! Tudtommal azon csak lényegesen hetekkel később látszik. Még a hüvelyin is 6 hetesen szokták először megtalálni. Labort se csináltak?
V.
vantal
 
 


Sziasztok!

Bea, nekem május 9.-én jött meg utoljára, pár hét múlva 2 pozitív teszt után,betöltött 5 hetesen nem látszódott még hasi UH-on semmi, csak most hétfőn, amikor már papíron a 7.hétbe léptem, akkor volt látható egy 13mm-es petezsák, (szintén hasi UH) ami az UH szerint 5 hetes terhességnek felel meg, és azt mondták 2-3 hét múlva menjek vissza életjelenségeket nézni. Dehát az már a 9.-10.hét lesz?!?
Nem igazán értem, olvastam, hogy a fogamzás után 29.nappal már kimutatható szívműködés van, hát nálam nem volt, pedig biztos eltelt már több mint 29 nap. Mi a ciklus 13.,15.,17. és 22.napján voltunk együtt a párommal, (utána már nem, tudva, hogy Clostylbegyttől a 19.napra mindig megrepedt a tüszőm, miért lett volna most másképp!), tehát hétfőre, a 44.napra már lennie kellett volna szívműködésnek. De hogy lehet akkor az UH szerint 2 héttel lemaradva? Nem probléma ez?Egyáltalán, az UH-os vagy a "naptári" terhességi időt veszik alapul? Ha valaki tud valami okosat, írjon!!! Aggaszt a dolog!



Móni
Monik
 


Vantal! Ennek a dokinak a magánrendelőjében nincsen hüvelyi UH, én ezt tudtam is, csak reménykedtem, hogy hátha lát vmit a hasival is. De rendes volt az orvos, az én kérésemre nézett meg, és végül pénzt nem fogadott el (ez ritka ám!). Ő nem az én orvosom, csak hirtelen Őt "kaptam el". A labort majd a saját dokim intézi.

Móni! Ezeket a heteket és UH által kimutatható dolgokat én sem értem. Ahogy olvasgatok mindenfelé, úgy látom, hogy sok mindentől függ, hogy mikor, mivel, mi látható. Most én is izgulok még jó pár napig, mire megtudom, hogy minden oké-e. Igazából optimistán állok a dolgokhoz, mégis az a biztos, ha az orvos is azt mondja. A saját orvosommal kedden tudok leghamarabb találkozni, majd meglátom, hogy mikor csinál UH-ot és milyet.
Móni, szorítok Neked is, hogy minden rendben legyen! És ne aggódj túl sokat, hidd el, minden oké lesz! Kép
beatrix28
 
 


Monik: nekem a 8mm-es petezsákom volt az 5. héten.
Szerintem itt változatlanul az a gáz, hogy hasi UH-t néznek a dokik. Miért nem mentek el egy másik orvoshoz, aki hüvelyit néz, és valószínűleg kapásból válaszol nektek?
Ha írtok mailt, akkor megadom az én dokim mobilszámát. Valószínűleg 1 napon belül fogad titeket (hétköznap). Utána még mindig visszamehettek a saját dokitokhoz, ha akartok.
Minek görcsölni, ha nem feltétlenül szükséges?!
Nálam is ez volt, az első doki össze-vissza beszélt, ezért még aznap kerestem egy másikat. Ennyi. Megőrültem volna, ha napokat, heteket kellett volna várnom. Persze én nem a türelmemről vagyok híres :o)
V.
vantal
 
 


Vantal!
Köszi az ötletet, én ugyan szolnoki vagyok, így a Te orvosodhoz menni nem tudnék. Viszont kedden beszélek a saját dokimmal, remélem, hogy ő majd megoldja a kórházban a hüvelyi UH-ot. Igaz addigra már talán hasival is igazolható lesz a terhesség. Én is nagyon türelmetlen vagyok. Kép
Első terhességemnél egy maszek orvos méhen kívüli terhességet "talált", beutalt a kórházba, ahol viszont megtalálták a petezsákot jó helyen, plussz egy 20 mm-es cisztát a jobb petevezetékben (akkor is hasi UH volt). Hát ezért szeretném annyira tudni, hogy most is rendben van-e minden.
Beatrix
beatrix28
 
 


Vantal

én már azért nem erőltetném a hüvelyi UH-ot, mert már végülis látszódott a petezsák, a 7.héten, csak egy kicsit le van maradva a babó, mert már szívműködésnek is látszódnia kellene. Aligha hiszem, hogy hüvelyi UH-gal nagyobbnak látszódna.
Azért köszi!

Móni
Monik
 


Amennyire tudom, sok minden látszik hüvelyi UH-n, ami hasi UH-n nem - és fordítva. Ezért mindkettő fontos lehet.
Persze lehet, hogy ebben nincs igazam, majd leragálja a Doktor.
Mielőtt még azt gondoljátok, hogy hüvelyi UH gyártó és forgalmazó vagyok, leállítom a promóját :o)))
Viki
vantal
 
 


Lányok!
Tisztességes kis vita van olyasmiről, ami elvileg tiszta.
1. A fogamzástól számított 10. nap után (ez még cikluson belül van) a 25 E-es teszt pozitív.
2. Nem jön meg a menses.
3. Egy héttel ezután hüvelyi UH-val látható a petezsák, esetleg benne a magzat, de szíműködés nem. (Grav.s.5 = 5 hetes terhesség, amit másik számolással 6. -hatodik-hetesnek hívunk, ld. még sorszámok)
4. Hasi UH val látható a terhesség, esetleg a szívműködés is, de hüvelyivel biztosan. (Grav.s.6 = 6 hetes =7.-hetedik-hetes terhesség)

Ha a 7. héten (fogamzástól számított 36 nap, a kimaradástól számított 14-18 nap) magzati szívműködés már látható, ha nem (és nem csak a vizsgáló nem látja, hanem nincs, az rossz jel)

Mint látható az utolsó mensest most nem említettem, de egyszerű: az elméleti (28 napos ciklushoz képest) a fogamzás annyi nappal később lesz, amennyivel a ciklus hosszabb mint 28.
példa:
Ha "valakinek" az utolsó menses első napja (!) május 9.-én volt, a várható menses junius 6.-án (nem)lesz, hüvelyi UH-val a petezsák junius 13, a a magzati szívműködés megjelenése junius 20-án várható. Ha a ciklus 35 napos, akkor ezek az adatok minimum 7 napot "csúsznak".

remélem érthető voltam.
gyuri
Szeged
 
 


Doktor Úr!

Köszönöm a választ, így már tényleg tiszta. Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


Most már csak azt nem tudom, hogy mennyivel más a hasi és a hüvelyi UH :o)
De tényleg, pl. cisztát lehet látni hasin is? Mindent lehet látni hasi UH-n, amit hüvelyin - csak esetleg később - vagy azért van különbség?
V.
vantal
 
 


Vantal!
A hasi UH 3.5 MHz fejjel dolgozik, ezért messzebb lát, de homályosabban - felbontóképessége kisebb, a hüvelyi fejek 5-10 MHz frekvenciával dolgoznak ezért fókuszuk rövidebb és a felbontóképesség nagyobb (a kép részletdúsabb)
Ezért a hüvelyi fej nagyobb felbontóképessége miatt előbb és jobban lehet látni azt ami közel van hozzá, mively a hüvelybe "dugjuk" ezért a méh közel van.
Tovább növelhető a felbontóképesség (= két pont távolsága, ami még megkülönböztethető) a fejben lévő krisztályok sürüségének növelésével (drágább gépek) és a mikorprocessor sebességének növelésével (időegység alatt több kép készül).

Ezért van különbség.
gyuri
Szeged
 
 


Oké, így már érthető, köszönöm!
Újabb kérdésem lenne :o)
A kórház nem tervezi 3D v. 4D UH vásárlását? Gondolom nem kis összeg, de azért megkérdezem, hátha...
Viki
vantal
 
 


Kedves Doktor úr!

Éppen ma vagyok 11.hetes.
Az orvosom 10 napos Klion hüvelyi tablettát írt fel (rossz lett a hüvelykenetem).
Természetesen a tájékoztatón rajta van, hogy 3 hónaposnál fiatalabb terhességnél nem használható. Persze, én megkérdeztem a dokit, hogy ez nem ártalmas-e, erre az volt a válasza, hogy gondolom, hogy akkor adná? Nem, nem gondolom, csak hát fél az ember lánya, föleg, ha más kismamának azt mondta az orvosa ugyanerröl, hogy a 12.héttöl kezdje el.
Így egyelöre nem merem még elkezdeni, de azt sem szeretném, hogy a fertözéstöl legyen nagyobb a baj. Ön szerint várjak még vele, vagy rögtön kezdjem el?

Köszönettel:
Anett
anettka
 
 


Kedves Doktor úr!

Betöltöt 12. hetes terhes múltam hétfőn. Szombaton megyünk a Balatonra nyaralni. A védőnőm szerint max. tértid mehetek a vízbe. Terhességem alatt eddig nem volt semmi probléma. Szeretném tudni, hogy tényleg olyan veszélyes a Balaton vize, vagy fürödhetek nyugodtan.

Üdvözlettel: Olgi
olgi
 
 


Doktorúr!

Egy lány a másik topikból azt írta, hogy neki valószínüleg a herpesze miatt ment el 5 hetesen a babája. Nekem pont a fogamzás körüli időben volt herpeszem (rendkívüli módon az orromban!). Ha már a 8.hetet töltjük, kell-e attól tartanom, hogy ennek még lesznek káros hatásai a babára?
A másik kérdésem: az utóbi 1 hétben gyakran előfordul, hogy nagyon az alhasamnál, szinte már a szeméremcsontomnál érzek nem is igazán fájdalmat, inkább valami szúró, feszítő érzést. Leggyakrabban estére jön elő ez a probléma, alvás után reggelre semmi bajom. Volt úgy, hogy már dél körül éreztem, egy másfél órás pihenés, alvás után megszűnt. Mi okozhatja ezt? Nem probléma ez?

Köszönöm:
Móni
Monik
 


Kedves Doktor úr!

A Klionnal kapcsolatos kérdésem mellett lenne még 2, amire kérném válaszát:

1. Megjelentek a 2 éves lányomon ismeretlen eredetü pöttyök, félek, hogy esetleg bárányhimlö. Nem tudom, biztosan, hogy én voltam-e gyerekkoromban bárányhimlös. Ha voltam, akkor lehet bármilyen veszélye a terhességemre nézve? (11.hét) Ha nem voltam, akkor mit tegyek, biztos, hogy elkapom? Nincs valamilyen vizsgálat arra vonatkozóan, hogy ki lehet-e mutatni a védettséget a szervezetben?

2. Szeptemberben jó lenne 1 hétre egy kicsit elutazni a férjemmel, repülös útra gondoltam Tunéziába. Akkor lennék 5 hónapos, van valami veszélye a repülésnek, és egyáltalán az útnak, ha mellette nincs panaszom?

Köszönettel:
H.K.Anett
anettka
 
 


Kedves Doktor úr!

A Klionnal kapcsolatos kérdésem mellett lenne még 2, amire kérném válaszát:

1. Megjelentek a 2 éves lányomon ismeretlen eredetü pöttyök, félek, hogy esetleg bárányhimlö. Nem tudom, biztosan, hogy én voltam-e gyerekkoromban bárányhimlös. Ha voltam, akkor lehet bármilyen veszélye a terhességemre nézve? (11.hét) Ha nem voltam, akkor mit tegyek, biztos, hogy elkapom? Nincs valamilyen vizsgálat arra vonatkozóan, hogy ki lehet-e mutatni a védettséget a szervezetben?

2. Szeptemberben jó lenne 1 hétre egy kicsit elutazni a férjemmel, repülös útra gondoltam Tunéziába. Akkor lennék 5 hónapos, van valami veszélye a repülésnek, és egyáltalán az útnak, ha mellette nincs panaszom?

Köszönettel:
H.K.Anett
anettka
 
 


Kedves Anett!

A "Fogamzás, várandóság, szülés" topikon belül találsz egy "Terhesség és a repülés" részt. Nézd meg, hátha találsz benne valami hasznosat... (Persze az orvos szava a "szent"!!)

Jó nézelődést!
Ági
aszemenyei
 
 


Hát Anett, lehet, hogy nem pont jó nyaralóhelyet választottatok így terhesen. Tavaly voltunk ott 10 napot, szerencsére az egyetlen olyan szállodát fogtuk ki, ahol "európai" szintű ételek voltak. A fakultatív kirándulásokon mást se lehetett hallani, csak gyomorbajjal küzdőket. Terhesen ez elég gáz. Nagyon figyelj oda, ha mentek. Sok helyen nem mossák el jól az étkészletet, a jégkockát nem ivóvízből csinálják stb. Ha mégis benevezel rá, akkor olyasmire is figyelj, hogy palackozott vízzel moss fogat, és vagy ne egyél ott gyümölcsöt, vagy szintén ezzel mosd át. Neked még azt sem lehet javasolni, amit általában szoktak: hogy minden étkezés után igyál valami alkohol tartalmú italt, ha lehet, akkor töményet. Ezzel se tudsz most "védekezni".
Szóval szerintem gondold át ezerszer, ne csak repülési szempontból...
Viki
vantal
 
 


Doktorúr!

Kár volt az ördögöt a falra festenem. Ismét herpeszem lett, a számon, rendkívül nagy. Ugye nem lesz semmi baja a babámnak? Rettenetesen félek, hogy árt neki ez a vírus!

Móni
Monik
 


Móni!

Nem tudom, megnyugtat-e, de gondoltam leírom. Nekem az első terhességem alatt többször is volt herpeszem a számon és kisfiam már elmúlt 3 éves. Kép Szerintem ez önmagában nem probléma, de Doktor Úr majd megmondja, hogy igazam van-e.

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Monik!
A Babanet rendelőben írnak a herpeszről. Rendelő/Várandósság/Kockázatok a várandósság alatt/Herpeszvírus a terhesség alatt. Szerintem olvasd el, amíg a Doktor úr válaszol, hátha megnyugtat egy kicsit.
Üdv, Virág
virga
 
 


Akit esetleg érdekel:
kedden 6-án tényleg lesz egy utolsó látogatási lehetőség a kórház szülészetén. 13 órától konzultációs lehetőség egy orvossal, 14 órától pedig "előadás" a nővérszálló első emeleti társalgójában (ebben nem vagyok biztos), majd lehetőség szerint (vagyis ha éppen nem szülnek) szülőszoba látogatás.
Csákány doktor, ha jár erre, megírná ki tartja a konzultációt?
moncaberta
 
 


Kedves Doktor Úr!

Sajnos a saját orvosom a héten még szabadságon van, ezért fordulok Önhöz.
Szombat késő este elkapott egy marhanagy görcs. Azt hittem, mensis, bevettem egy meristint, gondoltam, majd elmúlik, nem vagyok ilyen esetekben egy hisztis ember. De csak nem múlt el. 3óra múlva már hánytam és sírtam a fájdalomtól, párom berakott a kocsiba, irány az ügyeletes doki. A bal alhasam fájt rettenetesen egészen a köldököm jobb oldaláig, de nem úgy, mint amikor a petefészke fáj az embernek. Ott kaptam egy hatalmas inekciót, Nospát, megnyomogatta a hasamat, és szélnek eresztett, hogy számoljak avval, hogy 12 órát el fog ez a dolog tartani, aztán elmúlik. Már ülni meg mozogni sem tudtam a fájdalomtól. A szurira jobb lett, elaludtam, hajnalban kelés, semmi baj, indulunk hát Szegedre, az unokanővérem diplomaosztójára.
Fél 10 körül már kellett kérnem egy nospát, mert indult a baj. 10-kor elindultunk, de vissza kellett ATtival mennünk, mert már lépni nem bírtam a fájdalomtól.
A lakásban lefeküdtem, míg vége nem lett az ünnepségnek, és vissza nem értek a többiek. De addigra már fal fehér voltam. Irány a szegedi ügyelet. Unokaöcsém és anyukám eljött velünk. AZ ügyeleten az aszisztens csaj rendkívül mód undok volt, mert a tb kártyám ugyan ott volt, de a személyimet véletlenül BP-en hagytam, aztán nem tudta leírni azt, hogy Vecsés, majd az édesanyám nevét, kabaré volt. Az orvos csaj megvizsgált, megnyomogatta a hasamat, meghallgatta a tüdőmet, a szívemet, a torkomat, majd az aszisztenstől kérdezte, hogy most akkor mi van. . . . Az mondta neki, hogy irány a nőgyogyász klinika. Ez első hallásra nem volt rossz, eszembe jutott, hátha bébi, és annak nagyon örültem volnaKép)) Kint anyukám szegény rögtön a méhen kívüli terhességre gondolt. . . Mi ugye nem ismerjük annyira a várost, és hát a szegedi unokaöcsém sem sűrűn szaladgál a nőgyogyi klinikára, de csak odataláltunk. Ott készítettek egy tesztet, ami negatív lett, jött a hüvelyi ultrahang. Le a kalappal, minden tiszteletem a szegedi nőgyogyi klinika ügyeleteseinek, mind nagyon rendes volt!!! Az ultrahang során láttam az orvos arcán a döbbenetet, meg a kérdéseket, meg megkérdezte, hogy miért vártam egy napig. . . mondom, jó vicc, voltam én Vecsésen éjjel azonnal az ügyeleten, de ott gyakorlatilag nem mondták, hogy sürgősen menjek másik orvoshoz.

Aztán elment a doki konzultálni egy másikkal. Hát, amit hallottam. . . lezsibbadt kezem, lában, az ájulás határán álltam. . . jobb pete normális, bal pete 5x nagyobb, int a normális, elhalt nemtudoménmicsoda, magyarul szerinte, amit lát, elhalt méhen kívüli magzat, majdnem sírtam, tudtam, ez azonnali műtét, meg elhalt, meg méhen kívüli, aztán mondta a doki, hogy nem szegedi vagyok, meg nincsen folyadék a nemtudoménhol, aztán letette. Azt mondta, azt hitte, méhen kívüli elhalt magzat, de mivel nincsen folyadék a micsodában, és ilyen esetben is 1 hétig pozitívak a tesztek, a panaszaim pedig 24 órásak, ezért kizárja. (kérdem én, akkor mit látott???) de az, hogy a bal petefészek 5x nagyobb, az nem normális, esetleg egy nagyon csúnya gyulladás, de menjek el otthon a dokimhoz, és kérjek tenyészetet. Kaptam itt is egy nagy szurit, meg dedalont a hányinger ellen, és visszamentünk a lakásra. ott Attila evett, és indultunk haza. a kocsiban aludtam, hazaértünk 6 órára, és reggelig aludtam. Reggel úgy éreztem, nincsen semmi baj, eljöttem dolgozni, de most is nagyon fáj. Panadolkúrát kell csinálnom 6 napig napi 3 szemet, és el kell mennem a dokimhoz. Az orvosom sajna 7-éig szabin van, 8-án vizsgáznom kell, csak pénteken jutok el hozzá. A helyettesítőjéhez meg nem megyek, mert az egy állat. Már bocsánat. anyukám 16 évesen hozzá vitt el, és én szó szerint sokkot kaptam a vizsgálatától.
Szóval ez történtKép
.

Beírtam a nclapja caffés babavárósoknak is a sztorit, ők valamennyire jártasak a nőgyogyóban, és az egyik csajszi azt mondta, neki is volt ilyen, és neki ciszta voltKép(((
rhoney
 
 


Amennyiben érdekes lehet a kezelőlapon szerepelt adatok, e-mailben elküldöm szívesen.
rhoney
 
 


Sziasztok!!!

Közönöm a "herpeszeses" válaszokat, teljesen megnyugodtam és közben még én is utánajártam, úgyhogy teljes a nyugalom.
Viszont újabb dolog kezdett el aggasztani, de nagyon.Mint már írtam, 8 hetes kismama vagyok, kb. 2 hete vizsgált az orvosom meg, csak a kicsit gyulladt méhnyálkahártyát említette, meg írt fel kúpot. Aztán ma mentem a védőnőhöz, aki nézegette a papírjaimat és azt mondta, hogy az a 2000-es érték a méhszájat jellemzi, a 3000 lenne a teljesen zárt méhszáj, az enyém viszont ebből kifolyólag kicsit nyitott. Teljesen megrémültem, holott az orvosom erről semmit nem említett. Meg tudná nekem mondani a Doktorúr vagy valaki, hogy mi ez az érték, és tényleg igaza van a védőnőnek? De akkor miért nem gondolta mégcsak említésre méltónak sem az orvosom?

Nagyon-nagyon várom a választ!

Móni
Monik
 


Monik!

Szerintem ne izgulj elöre,amig az orvos nem izgul,addig nincs gond!
Szerintem ez a mészájlelet a külsö méhszájra vonatkozik,a belsöre biztos hogy nem,mert arra figyelmeztetett volna!Fekvés stb..
De ez csak mint laikus gondolom,de én négy honapig feküdtem a terhespatologián folyamatosan,és ott azért hall,tanul az ember ilyesmit.

Dr Úr!
Én a pécsi klinikán szültem,és ott az a divat,hogy a 3ikreseket befektetik már a 16.héten és méhszájzáro mütétet csinálnak.Ez korra méhszájra valo tekintet nélkül mindenkinek kötelező.
Itt a neten pedig találkoztam más helységből valo trigemini anyukákkal,akik otthon vigan élik életüket,és se mütét,se korház.Csak itt pécsett divat ez?
Meg azt is olvastam,hogy egyedül itt nálunk alkalmaznak már a terhesség alatt ugynevezett tüdöérlelöt,amit az anyukába szurnak.Máshol ez sem divat?
Igaz én már a 25-dik héten kaptam az elsöt,és a 32.héten született lányaimnak nem is kellett oxigén.

Választ köszönöm!

BeaKép

Kép
beatrix2
 
 


Sziasztok!

Monik!
Ismét Babanet rendelő Kép:
"Kérdés:
Mit jelentenek a méhszáj vizsgálatára utaló értékek? 3000,2000, mit jelent a két ujjnyira való nyitottság? A szülést, vajúdást megelőző értékek általában milyenek?
Válasz:
A cervicogramm értéke egy négyjegyű szám: első jegye a nyakcsatorna hosszúsága. Az érintetlen terhes méhszájat 3-mal jelöljük, a 2 a megrövidült, az 1 a gyakorlatilag kifejtett (elsimult, tehát a szülési táguláskor bekövetkező változás) jelölése. A következő számjegyek sorrendben a nyakcsatorna külső-középső-belső részének nyitottsága cm-ben. Terhesség alatt a C=3000 az optimális, zárt méhszájat jelöli.
A kétujjnyi nyitottság egy régebbi terminológia, nagyjából 3-4 cm-nek felel meg, de semmit nem mond arról, hogy a méhszáj megrövidült-e. A szülés során a kétujjnyi méhszáj a tágulás kb. félidejét jelenti.
A méhszáj nem statikus valami, a szülés közeledtével "felszedődik"- megrövidül és lassan elkezd nyílni. Ez érett magzat esetén ( általában 36. hét után) természetes jelenség."
Ha aggódnod kellene, akkor az orvosod nem hagyta volna szó nélkül szerintem. De miért nem hívod fel és kérdezed meg hivatkozva a védőnő által mondottakra? Elmondod neki,hogy aggódsz emiatt és remélhetőleg sikerül megnyugtatnia Kép.
Üdv, Virág
virga
 
 


Köszi az utánajárást mindenkinek. Virág, az orvosom sajnos 2 hétig nyaral és azt mondta, még telefonon sem elérhető.

Móni
Monik
 


Monik!
Értem. Akkor tényleg próbálj megnyugodni, ne erőltesd meg magad. Ha aggódnod kellene akkor biztos szólt volna Kép.
Üdv, Virág
virga
 
 


elveszett a válaszom, most sokat és ujra.
Vantal
tervezünk 3d-t, de ha az OEP-re hagyatkozunk soha sem térül meg, üzletiesen működteteni pedig, kórházban, nem etikus ....

Anettka!
Klion trichomonasra való, ha az van használd (kimutatták,), ha nem ez ven nem használ.
Pöttyöt nem csak a bárányhimlő okoz, van ami ennél veszélyesebb - lássa egy gyerekorvos!
A repülés nem veszélyes, az ottartózkodás esetleg.

Olgi
Ha nem hideg a viz nagyon nyugodtan úszkálhat is

Monik
Ajakherpesz nem okoz vetélést, és tudtommal semmi komoly bajt sem.

Moncab!
Juhacsek Ildi tartja holnap.

Rhoney
Amit leírt igen sok minden lehet, szerintem mindenképpen azonnal forduljon orvosához (egyébként vecsés a Délpesti területe)

Bea2
Ahány ház annyi hit. A fektetés a koraszülsé talán egyetlen hatásos ellenszere, de othon is lehet pihenni (csak nehéz). A "szuri" (IRDS profilaxis, másként steroid profilaxis) 34 hétig jogos, és hatásos, bármikor adják.

remélem most nem tünik el....
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor!
Az uh vásárlásnál én is elsősorban pályázatra gondoltam. Időnként szokott ilyesmi lenni. A dél-pesti azért igen sok területet lát el, főleg mióta mi csepeliek is csatlakoztunk.
Esetleg lehetne csinálni neki egy kis sajtó promót is, ebben akár segíthetnék is. Néhány emberkét ismerek itt ott. Bár gondolom ez "luxus" felszerelés, nem életmentő, és így azért nehezebb összeszedni rá a megfelelő összeget...
Lehet, hogy ki kéne használni a jövendő választásokat. Úgy értem, hogy a kórházhoz tartozó kerületek-területek vezetői is szeretnek ilyenkor jó fejek lenni. Lehetne szervezni nekik egy kórház látogatást, valamilyen alkalomból - évforduló bla-bla - amelynek a keretében meg lehetne csengetni, hogy a területrészek összefogásával akár jobb is lehetne az eü. ellátás. Persze sajtóval körítve, mert akkor egészen máshogy fekszik a leányzó az ő szemükben is. Na meg úgy is kevés a gyerek, és a többi, és a többi. A csepeli vezetőség most vett a kerületi rendőrségnek egy csúcskategóriás sebességmérőt. Ráadásul elég balhéjuk volt a kórház megszűnése miatt ahhoz, hogy most kicsit kompenzálni akarják.
Na jó, abbahagyom az ötletelést, mert sok közöm nincs a dologhoz, és talán rálátásom se elég.
Inkább kismamáskodom tovább :o)
Viki
vantal
 
 


Doktorúr!!!

A 8.héten a 2000-es méhszájra vonatkozó értékről még érdekelne a véleménye!!!

Móni
Monik
 


Vantal!
Igen, luxus. Alig van szakmai előnye. De azért lenne. És jó lenne, minden segítséget köszönök, de politikába ezért nem mennék bele.

Monik!
Szerintem semmit sem jelent.
Én nem is használom ezt a "kódot"
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor!
Én már eleve tudok a szülészetről adni egy helyzetjelentést a Csepel Újságban, amit e-mailben meg is tudunk beszélni, illetve egyeztetni.
E-mail címem: vantal@inext.hu
Viki
vantal
 
 


Nem bírtam ma eljutni az utolsó tájékoztatóra, ezért itt kérem a segítségeteket.
A következokre lettem volna kiváncsi, ha eljutok:
Milyen szobák vannak, van-e egyágyas, esetleg fizetos szoba, ha igen hogyan lehet oda bejutni (pl. elore kell kérni)? Egyágyasba bejöhet a látogató, esetleg nagyobb gyerek is? Hány napig kell bent maradni sima szüles illetve császár esetén? Ha jól tudom 12 órás rooming-in van, ez igaz?
Éjszaka kihozzák a kicsit szopni, vagy pótlást adnak neki, esetleg lefejt saját tejet? Van-e lehetoség fejésre este? (Ha éjszaka adnak a babának anyatejet, akkor gondolom igen.)
Császár esetén megoldható-e a szoptatásban való segítség a csecsemosök részérol már akkor, amikor még feküdni kell? Egyáltalán: császárnál mikor hozzák ki a gyereket?
Megköszönném, ha valaki, aki már szült itt, válaszolna. Az orvosomtól is megkérdezhetem ezeket persze, de igyekszem limitálni a kérdeznivalókat, mert így is elég sok megbeszélnivaló van, ido meg általában kevés, amivel lehet, inkább nem ot nyúzom..
moncaberta
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?