Új privát üzeneted érkezett!

Na megnéztem! Csak a Mosonyi doki lehetett! Nem tudja valamelyikőtők,h ha felfogadtam volna,akkor mennyit kért volna a szülésért? Ma már úgy néz ki mehetünk haza!! :)

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


itt semmi valtozas, 2 in 1, holnap nst es vizsgalat, ha addig semmi...
Verus (39+5)
verus81
 
 


Verus, nyugi nemsokára ti is ketten lesztek! :) Én holnap megyek dokihoz, nagyon kíváncsi vagyok mi a helyzet...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 

 
 

Na itt egy kép Patrikról: 3890g és 57 cm.


Kép

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Kvinna, nagyon szép baba Patrik! És milyen dús, nagy haja van! :)
Sok boldogságot nektek! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Kvinna, nagyon szép Patrik!!! Kisimult és sok sok haja van :)
Hogy vagytok otthon? Tej? Éjszakák?
Nálunk botrány a köbön, az antibiotikumtól hasfájós, meg lehet alapból is, éjjel másfél óránként fent van, de nem éhes, csikar a hasa, tekeri a puki.... Mi meg szédelgünk a fáradtságtól...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, sajnálom :( A pocakmasszázs nem segít?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


A kórházban olyan nyugis volt, pedig alig vettem fel. Itthon az első este alig aludtam. max 3órát, bár lehet, hogy ez sem számít olyan rossznak.
Ma este szerintem talán megaludtam az 5órát. Remélem hamar hozzá szokik az új helyhez.

Ma sikerült 40 ml tejcsit lefejnem és eltennem szűkösebb időkre.

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Kvinna, nagyon édes Patrik :)
Az 5 óra alvás szerintem tökéletes. Én mit meg nem adtam volna ennyiért, amikor a Fiam csecsemő volt ...

Nyuszika, együtt tudok érezni :( Biztatni csak annyival tudlak, hogy tudod, egy pillanat, és mosolyogva gondolsz vissza ezekre az időkre. Addig pedig kitartás!

Andi,minden oké azóta a cukorral?

Verus????

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

nincs ujdonsag. :( Holnap reggel nst, meg amit meg gondolnak, mert mar terminus tullepes...

Csak ugyesen csajok!
Verus
verus81
 
 


Zizien, cukorra kaptam 3x4 egység inzulint... Nem annyira gáz, mint gondoltam, de azért csalódott vagyok. Persze a lényeg, hogy Flórával minden rendben legyen!
Tegnap voltunk a dokinál és a méretei alapján 35 hetesnek néz ki, a doki szerint ez lehet a cukor miatt, de amikor még rendben volt a cukorértékem, már akkor is egy héttel nagyobb volt (mint anno Nóri - ott már az elején mondtam, h korábban volt peteérésem).
A lényeg, hogy a dokim szerint max. január 5-ig marad bent és esélyes lehet a császár is.
A méhszájam nem nyílt tovább még, a belső tartja magát. Én már hamar fáradok, de ez így lesz még vagy fél évig. :)

Verus, kitartás!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Verus drukkolok! :)

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Andi, császár a méret miatt lehet? Vagy a cukor miatt?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, nem fejtette ki bővebben, de szerintem mindkettő miatt...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Verus, akkor mostantól NST naponta, gondolom. Bevallom, én úgy imádtam :) Persze, Áron mellett már lehet, hogy én sem fogok rajongni a naponkénti kórházbajárásért. Majd írd meg, mit mondanak! És persze drukkolok, hogy induljon neki a picur a Nagyvilágnak!

Andi, a lényeg, hogy így rendben legyetek mindketten. Amúgy Flóra jó helyzetben van, tehát maradt koponyavégű? És az inzulin mellett diétázni is kell tovább?
Akkor Te is nemsokára babázol!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien, koponyavégű szerencsére. A diétát folytatnom kell, majd a szülés után is 6 hétig. Ki fogom bírni persze, csak kicsit rossz így, hogy a karácsonyi menüt nem élvezhetem ki. Na de ennyi baj legyen!
Ma megvettem pár apróságot Flórának, ami még hiányzik, remélem 2 héten belül minden meglesz.
Olyan fura lesz egy ilyen csöppséggel. Nóra már olyan nagylányos, tegnap 3 órán keresztül rohangált a játszóházban és meg voltam döbbenve, hogy milyen ügyes és leleményes már...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Andi, olyan jó lehet megint készülni egy pici baba érkezésére! Én is sokszor megdöbbenek, ahogy elnézem Áront játszani, tevékenykedni. Nekem Ő még mindig az én kis "újszülöttem", és mennyi mindent tud már! Kár, hogy ilyen gyorsan megnőnek ...
Ti egy szobába rakjátok majd a picit és a "nagyot"? Ezen is sokat agyalok, hogy Áronnak most egész jó napirendje, alvókája van, mennyire zavarná éjjelente a kicsi sírása?

Nyuszika, hogy vagytok, alakul a rend? Remélem, Lacika teljesen rendben van! Dóri hogy bírja?

Kvinna, milyen az anyaság? :) Tejecske van? Jó baba Patrik?

Verus szerintem már babázik :)

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Andi, ha lesz egy kis időd, írnál nekem mintaétrendet, tehát mondjuk egy napi menüsort? Kiváncsi lennék, mit, mennyit eszel reggelire, ebédre stb ... De tényleg csak ha ráérsz!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Szia Zizien!

Már azt hittem kihalt ez a fórum. :)
Flóra velünk lesz az első hónapokban, hogy ne zavarja Nócit. Bár én számítok rá, hogy Nóci is átjön majd hozzánk eleinte, hogy ne maradjon ki a tutiból. :) Nekem is fura, hogy ő már nagylány, nekem a picikém, aki most született. :) Remélem könnyen átvészeljük a tesó érkezését...
Épp ma született meg egy baba a januári babás topicból, aki csak egy héttel idősebb, mint Flóra. Remélem mi azért még kitartunk 3-4 hétig...

Tudok írni mintaétrendet. 175 g-os diétán vagyok:

Reggeli: ( 30g ch) általában 3 szelet szeletelt teljeskiörlésű toastkenyér valamilyen felvágottal, esetleg tojással, 2 db virslivel, paprikával, retekkel
Tízórai: (20 g ch) kefír és 4-5 db korpovit keksz, vagy 2 hamlet, esetleg egy közepes narancs vagy alma és 2 db korpovit, vagy 2 szelet toastkenyér szalámival (pl. ha nem itthon eszem, akkor ezt viszek magammal)
Ebéd: (50 g ch) rizsből szárazon mérve 6 dkg, ez kb 18 dkg megfőve, ehhez valamilyen husi, pörkölt, vagy egy nagy tányér főzelék ( kedvencem zöldbab, tök) sült virslivel, hússal, tükörtojással és egy szelet kenyérrel, vagy krumpli köretként kb. 3 tojás méretű, ma pl. rakott kelkáposzta volt
Uzsonna: (20 g ch) ugyanaz, mint a tízórai, esetleg 3 dl tej és 3-4 korpovit keksz, vagy 1/3 zsemle
Vacsora: (40 g ch) 4 db tk. toast kenyér vagy 8 dkg fehér kenyér felvágottal, körözöttel, tojással, virslivel, tojáskrémmel
Utóvacsi: (15 g ch) egy közepes alma, 3-4 korpovit keksz sajttal

Eleinte volt nehezebb, de most már tudom, hogy miből mennyit lehet.


Többiek hova tűntetek? Hogy vannak a babák és hogy vagytok ti?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Andi, és az itt leírt adagokat (vagyis CH mennyiségeket) muszáj megenni egy - egy étkezésnél? Tehát meg kell lennie a 170 Ch-nak vagy csak több nem lehet? Bocs, ha hülye kérdések ...

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Nem hülye kérdés. Meg kell enni, ha kevesebb az se jó. Illetve arra is figyelni kell, hogy 2,5-3 óránként kell enni. Ez nekem nem mindig sikerül, de próbálkozom...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Köszi, Andi, hogy megírtad!
Hú, hát ez sem lehet olyan könnyű azért! Pl. a reggelit meg a vacsit ebben a mennyiségben tuti, hogy nem bírnám megenni! Dehát a cél a lényeg :) Maradjatok csak még egyben, van még időtök!
Dokihoz mikor mész legközelebb?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Dokihoz másfél hét múlva megyünk, remélem még legalább két látogatást teszünk hozzá így egyben!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok, örülök, hogy meséltek.
Andi, nem egyszerű ez a diéta, de legalább az alakodra is figyelsz. Én most is ugyanannyit híztam a terhesség alatt, s bár kicsit nagyobb is lett Lacka, mégis sokkal több maradt rajtam.... :roll: Erről persze csak én tehetek és maximálisan tudom, le fogom adni, mert botrányosan érzem magam, de ez van. Mondjuk az nem jó, hogy kényszerből kell így enned és nem a Te döntésed... :(

Köszönjük a kérdést, mi remekül vagyunk. Lacka nő, mint a gomba, lefordulok a székről, ha arra gondolok, 2 nap és már 1 hónapos............ Nagyon nyugodt baba, eszik, alszik, egyre többet van fent persze, de még mindig az álommanók a nyerők. Ez persze egy nagy furcsaság is nekünk, hiszen Dórim szöges ellentéte volt. Nagyon jól hízok, egy hónapos korára közel 1 kilót hízik. Tejem több van, mint volt, s bár ma nem volt akkora étvágya, de ma sem kellett pótlás, sőt, 70 ml-t fagyasztottam is. Dórim mellett nem tudtam mi az, hogy fagyasztani.... Dóri tündér, és éppen most persze Apás, mivel vele van a legtöbbet. De ahol lehet, Vele vagyok, így ma este úgy alakult, hogy én fürdettem és fektettem, olyan jó volt. Már nagylány, lehet vele bújni.... És mi eleve olyan család vagyunk, hogy bújuk, puszilgatunk. Így fürdés után összebújtunk a hintaszékben, Ő rám feküdt, puszilgattam, simiztem, ölelgettem, dünnyögtem hozzá, Ő meg hallgatta és ha kellett, válaszolt. :) Majd ment az ágyába, mese, puszi és alvás. IMÁDOM.... :) Utána jött a kicsi, aki addigra megfürdött az Apjával és csatlakozott rám. Most arra várok, hogy elaludjon, mert most bezzeg túlette magát, így jön vissza a hami kicsit, na meg fáradt és szenved, hogy elaludjon. De most törekszünk arra, hogy ne rontsuk el az altatását, így az ágyában van, ha kell, megyünk, de nem ringatjuk álomba stb. Cumival próbálkozunk, bár ki-ki potyog, lehet, Ő sem lesz nagy cumis.

Mi amúgy hála ég, megtehetjük, hogy külön szobában altatjuk a gyerekeket. Így mindenkinek megvan a maga birodalma. Nekünk ez már anno Dórival is bejött, az elejétől fogva a saját szobájában aludt. Lacika is. Persze az 1 hónap alatt be-be csúszott egy pár olyan hajnali etetés, amikor jól esett az ágyban fekve etetni. Így persze itt is ragadt. De ez már hajnali 5-6 körül volt.

Amúgy meg elvileg Lacika olyan 9 felé alszik, eddig stabilan fél 2 felé kelt, de rájöttem, hogy ez valami rossz szokás, mert nem éhes.... Tegnap éjjel nem is vettem ki, hanem kapott egy pár korty vizet és cumit, durmolt még 3-ig. Akkor már jobban evett és utána fél 7 felé kelt. Nem rossz, csak a tartalékaim fogynak. Olyan vagyok, aki kb. 8-10 órás alvással kiegyensúlyozott, ez a kezdeti sok, darabos alvás picit fárasztó, de nem panaszkodok, hiszen édes a kismanóm :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Szia Nyuszika! Örülök, hogy ilyen jól alakulnak a dolgok nálatok! :)
Mi is nagyon bújós család vagyunk :)
Nóri anno azért volt velünk egy szobában, mert nem készült el időben a szobája (engedélyeztetéssel szórakoztunk sokáig), de végül az első pár éjszaka után nagyon örültem neki, hogy csak pár lépésnyire volt tőlem - egybefüggő alvás nélkül kb. zombi vagyok. Amikor már nem evett éjszaka, akkor gond nélkül átszokott a saját szobájába.
Úgyhogy most is így tervezzük. :)
Kicsit megijedtem, hogy elkezdődtek a szülések, úgyhogy most gőzerővel belevetettem magam Flóra ruháinak újramosásába. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nyuszika, jó olvasni, hogy ilyen szépen alakulnak a dolgok Nálatok :) Kicsit irigykedem ... Én általában egyedül voltam Áronnal, és ha meglesz a pici, eleinte akkor is egyedül leszek ... Mert ugye, szülni a Bajcsyban szeretnék :) De majd kialakul nálunk is!
Ez az alvás Lacika részéről nem rossz, bár tudom, hogy kicsit fárasztó. Majd lesz jobb is! Sőt, szerintem már így is nagyon jól álltok! A fogyókúrával meg ne fáraszd most magad, majd lemennek a fölös kilók is.

Andi, én is így voltam vele, hogy eleinte egy szobában voltam Áronnal, aztán még itt is hármasban voltunk eleinte. De aztán, apuci horkolásától már komolyan féltettem a kicsi fiamat, hogy felébred rá, így az Ő érdekében is szépen átraktam a kis szobájába :D . Nem viselte meg ...

Olyan kíváncsi vagyok Verusra!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Kép

Szerencsére eddig nagyon jól viselkedett! :)
Most valahogy nem akar aludni, pedig az előbb evett. Gondolom, lassan jön a kaki és addig nem alszik. Kicsit nyűgös is volt 2x is, de talán azt mára abba hagyta. Most megint csuklik. Uhhh, na meg is jött a kaka :D Az a hang :lol: :lol:
Ma átéltem azt amit a nővérem múlt héten. Pelus csere közben úgy letojt a gyerek pont a nacim közepére lőtt. Így úgy nézett ki a dolog, mintha én tojtam volna össze magam. (Ágyon intézem a cseréket, nincs külön pelenkázónk.) :shock: :D
Nem hasfájós, nem sír feleslegesen. Eddig 40 ml-ket tudtam lefejni. Napi 3,5 litert iszok. Kíváncsi vagyok, hogy kb. mikorra fog több tejem termelődni. 3 héttel korábban szült ismimnek már 120 ml is kijön.
Még nem mértem meg, hogy mennyit hízhatott, pedig el lett hozva a mamámtól az ezer éves babamérleg! De ezt is pótolom legkésőbb a napokban, mert már én is kíváncsi vagyok. :)


Szép estét nektek :)

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Kvinna, nagyon szép ez a gyerkőc! :) Kakis vicces sztorik lesznek még... :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


sziasztok!

Egyben, ket ujjnyira nyitott a mehszaj, legkesobb csut reggel burkot repesztenek, ha addig nem indul magatol. Napok ota jonnek a fajasok, de mindig elmulnak. Ez van velunk, vegulis nyilik szepen, elobb utobb csak megerkeznek a fajasok is.

Verus
verus81
 
 


Verus, akkor max. két nap és babázol! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Verus, én meg mindig fogadkozok, hogy már tutira babázol :) De jó, akkor most már legalább tudod, hogy legkésőbb csütörtökön meglesz a baba! (Anno nekem is csütörtök volt a határidő, aznap indítottak ...)
Élvezd ki addig is, ami még a pocakosságból hátravan!

Kvinna, édes a pici babád! Az az kis vékony, drága szeme :) Megzabálnám :) És ezek szerint jó baba is! Csak így tovább!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


koszi csajok :)
en is nagyon varom mar, hogy vegre a kezemben legyen a kis mano

az inditastol felek kicsit, bar egyre jobban nyilok, minden jel erre utal, szoval remenykedem, hogy hamarosan beindul. Delutan is sok fajas volt, sokszor 5 percesek, es kitartanak 30 mp-ig, de csak 4 van egy oraban, aztan leall ket orara. Bar oszinten, amig itt ugral a masfel eves, szerintem nem is lehet befele figyelni. De most mar alszik, hatha reggel jo hirt hoz neki apa. :)

na majd jovok a reszletekkel, par nap mulva :)

Verus
verus81
 
 


Zizien: Hát igen, szereti csukva tartani a szemét. De már legalább nem olyan mongolos. :)

Verus: Nekem is elég lassan ment. Hajnal 4kor két ujjnyival mentem be és 8kor még alig volt kicsit több, mint két ujjnyi. Szóval alig tágultam. Ezért jött nálunk is a repesztés. De még utánna is döcögtünk szerintem. Az vigasztal, hogy a következő már gyorsabb lesz :)

Annyira örülnék egy kistesónak, de párom már akkor célozgatott, hogy több nem lesz. Nem a legfelhőtlenebb most a kapcsolatunk, de azért nagyon remélem, hogy csak viccelt. Más nem, majd kisajtolom magamnak :)

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Kvinna, nem is mongolos :) Szerintem én azért is szerelmesedtem bele a Fiad szemeibe, mert az enyém is így tartotta az elején, van Róla is olyan kép, amelyiken csak vagy 4 napos és úgy mosolyog, mint Patrik :) És a szemei is olyan kis édesek :)
Apuka meg hátha meggondolja magát, ahogy látja, mekkora élmény egy gyerek!

Verus, továbbra is megy a drukk!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Már a képen nem, de az első pár napban olyan volt. Amikor a szülés másnapján reggel elhoztam az ellátóból, akkor tisztára olyan volt. Még jó, hogy nem voltam ázsiaival, mert simán el lehetett volna hinni, hogy vm ázsiai vér van benne. :D

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Merre vagytok lányok?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Én ma is többször benéztem, mert ha minden igaz, Verusékat ma hazaengedték :) Nagyon kíváncsi lennék Rájuk!

Andi, hogy vagytok?
Nyuszika, Kvinna, hogy viselkednek a babák?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien, köszi jól vagyunk! :) Holnap megyünk dokihoz, kíváncsi vagyok mit mond. A lényeg, hogy a karácsonyt még bent töltse a kisasszony. :)
Veletek mi újság? Hol töltitek a karácsonyt?

Verus valószínűleg már otthon van, de biztos jelentkezik majd. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Én itt vagyok, csak ritkábban :) Lacikám egy álom baba, eszik, alszik.... A cicivel szenvedtünk, mert gyorsan cumizavaros lett, de küzdöttünk, és végül visszaszokott cicire úgy, hogy 5 napig táp sem kellett... A levegőtől is hízik, de nem mozog sokat, így nem tudom mi lesz velünk :) Gombóc lesz... :) Aztán most, hogy a 6. hetét is megkezdte, érezhetően megnőtt a kajaigénye... Így ma már a táp is előkerült... Én nem tudom mennyit cicizik, de alsó hangon megduplázta a mennyiségeket.... Most két napig 2 óránként kért kaját. Ja, és hiába ment cicire, ettől még nem lett sokkal több tejem... Na mindegy. Így hamar le fog szokni a ciciről, de nem tudok mit tenni, mindent megpróbáltunk, ami a pótlás adagolását illeti....

Cumis és nem is... Ezzel szívunk ma is.... Kell a cumi, de kicsúszik, ha kitámasztom, elkalimpálja és csak dugdossuk neki.... Dórim is így volt, 4 hónapos korában eluntuk..... Most mi lesz, nem tudom, mert az ujját nem találta meg, cumi kell, anélkül ordít, de persze ez is kivitelezhetetlen, hogy percenként dugdossuk.........

Szóval zajlik az élet még mindig. Imádom a gyerekeket, amúgy tündériek, Nekem a legszebbek :)

Andi, látod, Neked is hamar nyílt a méhszájad, aztán tessék, már az utolsókat rúgjátok.

Én betegesen irigylem megint a kismamákat.... Szörnyű..... Annyira irigyellek Andi, hogy mész lassan szülni, Gyopi majd vicceskedik két fájás alatt valamit, ami a sírba visz :) És a végén csodás egy élmény lesz :) Tényleg, mi lesz a császár kérdéssel?

Ja, tessék drukkolni, holnap megyünk a kicsivel UH-ra, akkor az epéjét nézik, nem lett-e epehomok. Azóta is kapja az antibiotikumot....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Szia Andi!
Írj majd feltétlenül, mi volt a dokinál! Ha max. január 5.-ig marad bent a baba, akkor nagyon kevés van hátra Nektek is a 2in1 állapotból! A méhszájad mennyire van nyitva?

Mi megvagyunk, most várom a mensit, szerintem 1-2 nap és megjön ... De most nem bánkódom, inkább bízom benne, hogy a 2013 a mi évünk lesz megint :) Sajna itt karácsonyozunk messze, nem tehetek róla, ez nekem így nem karácsony :( Úgyhogy emiatt depis vagyok, de majd elmúlik ... Csak sajnálom, hogy a legszebb ünnep így telik el ...
Várom Verus jelentkezését is!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!
Mi is meg vagyunk :)
Az elmúlt pár napban olyan érdekesen tud sírni a gyerek, szinte felvisít, aztán a cicin elhallgat. De van hogy 2-3x vissza kell tenni büfi után. Arra gondoltam, hogy vagy a tejemmel lehet vm, vagy létezik, hogy már most megnőtt a gyerek tejcsi igénye?!
Nem bírom amikor azt csinálja, hogy éhes és menne cicire, de közben meg a kezét nem bírom elszedni a szájától. Volt hogy a középső ujját szopta :D Honnan jött neki? Én mutatóujjat szopó voltam kicsinek.
Este nagyon ügyes volt. 19,30kor evett 22ó előtt aludt el és kövi kajára 2,45kor kelt. Aztán reggel 8ig apa mellett alukált.
Eddig is volt, hogy 4 órát aludt este, de most bírta a legtovábbig.
Holnap megyünk a védőnénihez. Megmérjük, hogy mennyit híztunk, mert tegnap volt 2hete, hogy itthon vagyunk. Van nekem egy ős babamérlegem, de nem bírtam vele dekázni, mert a nullázós súlyig tudtam csak elhúzni a másikat..
No de ott már 4,20 lehetett a srác, de nagyon érdekel a pontos súlya. Az jónak számít, hogy kb. 3,65-el jött ki a kórházból és most már több lehet mint 4,20?

Én is kíváncsi vagyok az újabb bébire!

Szép napot nektek! :)

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Hát, én nem értem, Ti hogy csináljátok, hogy éjjel alszik a gyerek??? :D
Nekünk ilyen sosem volt, pláne az első időben, hogy egyhuzamban 4-5 órát aludt volna a Kisfiam :o Ha ilyen lett volna, semmi bajom sem lett volna ... De mi mindig 2-3 óránként keltünk, vagy gyakrabban!

Jaj, Nyuszika, ne idegesíts mán :shock: :shock:
Te voltál nekem a reménysugár, hogy második szülés után lehiggad az ember és nem kap gyomorideget nagyhasú kismama láttán :D De komolyan, én már most félek ettől, hogy amikor majd vége lesz a terhességnek, ugyanúgy ki leszek akadva, mint Áronnál! És harmadik baba, hát legalábbis kérdéses, hogy Apuci belemegy-e, illetve, hogy én bírnám-e lelkileg-fizikailag ...
Tényleg, akartalak már kérdezni: Régebben beleolvastam a régi Bajcsys fórumba, ahová Te is írtál. Volt ott egy anyuka (BIBI??), aki hasonló terhesség-mániás volt, mint Mi. Lett neki harmadik babája???

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Nyuszika, én most annyira nem irigylem magam a szülés miatt. :) Sőt most már a terhesség is elég terhes. Flóra remek érzékkel rugdos érzékeny pontokon...
Lacikának természetesen megy a drukk! :)

Kvinna, szerintem teljesen rendben van a hízása! :)

Zizien, 3110 volt még két hete, holnap kiderül, hogy mi újság. Jóslók már vannak...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Andi, mi van, karácsonyi ajándék lesz Flóra? :)

Zizi, jó hír, kb. 4 hétig nyugodt voltam terhesség kapcsán, most meg?! Kezdődik az egész elölről..... Bibi? :) Még nyáron is találkoztunk, elmentünk végül a Margit szigetre a gyerekkel :) Szóval első kézből tudom, hogy nincsen harmadik baba. Nem vállalná, érzi, hogy elég a kettő is :) Tehát eszerint le lehet nyugodni, de nehéz... Főleg nekem, akinek a férje már most a 3. gyerekről beszél... Nem érdekes, hogy milyen nehéz ez az időszak, Ő már most ezzel piszkál. Ami az eszemmel felfogva, piszkálás, a szívemmel pedig hízelgés és mézesmadzag... :)
Zizi, rajtad a világ szeme,2013-ban a Te babádra várunk majd :)

Nálunk is nagy alvások vannak éjjel, általában 9 felé alszik, majd kel 3-4 között és szunya 8-9-ig. Varázslatos :)

Kvinna, ha jól mérted, akkor nagyon szépen hízik :) És hiába baj, ha sokat (egyik héten Macikánk 450 grammot hízott), nem tudod fogyóra fogni :) Mindig azt mondják, hogy amíg a heti 15 grammot meghízza, nincsen gond. Amúgy nálunk is volt hasonló szitu: bekapja a cicit, szív, majd tépi le magát és ordít. Három eshetőség: vagy éhes, de a cici üres. Vagy éhes, van is tej, de baromi türelmetlen megvárni, amíg kijön... Vagy cumizavaros, ha kapott üvegből is enni, és lusta cicin melózni.
Akkor nem is méred a szopikat Te sem. Ez jó. :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, ez azért valamennyire megnyugtató :) Szívem szerint én még hármat szülnék, de az eszemmel tudom, hogy kettő is elég ... Illetve pillanatnyilag még a kettő is félelmetes! Mert ugye, terhesnek lenni szuper és csodálatos, de gondozni, nevelni is kell a gyerekeket, és én hiszek a mondásban, hogy "kis gyerek kis gond ...." stb. Azt meg nem szeretném, ha az én mániám miatt anyagilag, lelkileg, fizikálisan bármiben hiányt szenvedne a gyerekem.
Na, majd meglátjuk! Egyelőre jöjjön össze a kettes számú!

Komolyan, Ti tesztek valamit annak érdekében, hogy éjjel ALUDJON a gyerek??? Pláne, ilyen picin :o Dóri is ilyen ügyesen aludt pár hetes korában?

Andi, kiváncsi leszek, nyílt-e a méhszájad! Írjál majd!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizi, én nem.... Szerintem a vérükben van...Dórim másfél hónaposan este 8-tól reggel 7-ig aludt... Nem hagyom sírni az éjszaka közepén, hogy aludjon, nem verem fejbe este :) Mázli..... És baromira élvezem. Főleg, mert idővel, ha Lacka is végigszunyálja az éjjelt, akkor megint lesz egy kis szabadidőnk a férjemmel este, mert akkor nem fog frusztrálni, hogy éjjel kel a gyerek és fáradt leszek. Mert akkor tudom, hogy csak reggel lesz ébresztő.
Amúgy annyiban nem igaz, amit írtam, hogy Dórinak is volt időszaka, amikor beállt a hajnali 3-as ébresztőre, de nem volt éhes, csak egy rossz szokás volt. Pár éjszakai küzdelem után hagytuk álomba sírni.... Másnap már nem kelt... Nem szeretem sírni hagyni a gyerekemet, de tény, néha hasznos, mert így érti meg a szitut... :oops:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!
Andi, Nyuszika, gyertek a hírekkel!
Mi volt a dokiknál? Nagyon várom a beszámolótokat!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Én most tudok csak jönni... Vegyes híreket kaptunk: a jó, hogy nincsen epehomok a picinek, a rossz, hogy a veséje már károsodott a gyulladás miatt.... :( Soha nem lesz két ép veséje.... :( Míg az egyik 100%-osan működik, addig a másik 45%-os... :( 1 éves koráig kell antibiotikumot ennie, és elvileg a vesereflux, ami ezt okozta, el is múlhat magától, ha nem akkor egy pici beavatkozással megoldják. De a vese már akkor sem lesz az igazi.... :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, sajnálom! :(

Zizien, nálunk annyi az újdonság, hogy a méhszájam 3111, de a dokim nem aggódik. Azt mondta, hogy 28-ig bírjam ki, utána már megszülethet. Viszont a vizeletemben most meg acetont találtak,ami a doki szerint a kevés szénhidrátbevitel miatt van, úgyhogy erről egyeztetnem kell a diabetológussal...
Még viccelődött egyet azzal, hogy nekem a terhesség felér egy fogyókúrával, mert csak 4 kilót híztam... Ja és meg volt döbbenve a pocakom méretén - brutálisan nagy...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Nyuszika, sajnálom, tudom, ez most nagyon rosszul hangzik ... De nyilván, ha nagy lenne a baj, akkor nem várnának 1 éves koráig, nem? Gondolom, időnként járnotok kell majd ellenőrzésre. Hová jártok?

Andi, örülök, hogy minden oké! Kiváncsi leszek, mekkora lesz Flóra, ha Te csak 4 kilót híztál :) Esett most szó arról, hogy császár lesz-e? Hogy bírod ekkora pocakkal Nóri ellátását???

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: